Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL Håkas

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL Håkas
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 30 juni 2015

Korta Lätt

2 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LiljegernOK Djerf48:5218:05
2Lina HernstigenOK Djerf51:41+2:4919:08
3Axel LindbladOK Djerf54:50+5:5820:18
4Alice ThelanderOK Djerf55:09+6:1720:25
5Vidar ThelanderOK Djerf1:06:29+17:3724:37
6Emil HernstigenOK Djerf1:08:02+19:1025:11

Korta Svår

2 950 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig NilssonOK Djerf37:4112:46
2Håkan BeijarDegerfors OK38:29+0:4813:02
3Lars ChristensenOK Djerf38:56+1:1513:11
4Lars BroströmDegerfors OK39:19+1:3813:19
5Åke IvanssonDegerfors OK42:18+4:3714:20
6Jonna LindbladOK Djerf48:45+11:0416:31
7Oliwer MolinDegerfors OK50:59+13:1817:16
8Gunnar NymanOK Djerf51:00+13:1917:17
9Britt GunnarssonKristinehamns OK51:40+13:5917:30
10Arvid JohanssonOK Djerf53:01+15:2017:58
11Selma ErikssonOK Djerf55:37+17:5618:51
12Bo PetterssonOK Djerf56:02+18:2118:59
13Ingrid GunnarssonTäby OK1:17:27+39:4626:15
14Linus Bodin LiljegrenOK Djerf1:28:01+50:2029:50

Mellan

4 510 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper HaglundOK Djerf52:0111:32
2Anders ElofssonOK Djerf56:02+4:0112:25
3Elin LindbergOK Djerf57:23+5:2212:43
4Stefan GunnarssonKristinehamns OK59:29+7:2813:11
5Stina LindbergOK Djerf1:00:43+8:4213:27
6Håkan LindbergOK Djerf1:00:55+8:5413:30
7Amanda JakobssonDegerfors OK1:02:34+10:3313:52
8Marcus NylénDegerfors OK1:12:09+20:0815:59
9Sven-Erik BrodinKristinehamns OK1:12:17+20:1616:01
10Patrik NylénDegerfors OK1:12:22+20:2116:02
11Elin LindbladOK Djerf1:20:07+28:0617:45
12Christer NälemarkOK Djerf1:25:03+33:0218:51
13Eva Thorsell HanssonOK Djerf1:46:34+54:3323:37
Alexander JanssonOK Djerfej godkänd
Anders ErikssonOK Djerfej godkänd
Rasmus PetterssonOK Djerfej godkänd
Rickard SjöholmOK Djerfej godkänd
Catarina CarlqvistOK Djerfej godkänd
Ylva JohansssonOK Djerfej godkänd
Tova ErikssonOK Djerfej godkänd
Anna JanssonOK Djerfutgått

Långa

6 120 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HedlundOK Djerf56:069:10
2Lars JakobssonDegerfors OK1:12:49+16:4311:53
3Jan-Olof BäckOK Djerf1:14:10+18:0412:07
4Anders ErikssonFrösö IF1:14:13+18:0712:07
5Mats WelanderOK Djerf1:16:24+20:1812:29
6Erik HaglundOK Djerf1:16:28+20:2212:29
7Charlotte FlansbjerOK Djerf1:16:48+20:4212:32
8Anders PelanderOK Djerf1:18:43+22:3712:51
9Björn SvenssonOK Djerf1:24:47+28:4113:51
10Mats HaglundOK Djerf1:26:58+30:5214:12
Evert KjellgrenOK Djerfej godkänd
Amanda JanssonOK Djerfej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser