Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hjo 2-dagars, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hjo 2-dagars, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: Hjobygdens OK
Datum: söndag 14 augusti 2016

D21

6 940 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa JohanssonJönköpings OK1:00:298:42
2Maria HolmstrandOK Landehof1:00:53+0:248:46
3Anna Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:05:23+4:549:25
4Louise BorgTrollhättans SOK1:09:54+9:2510:04
5Alicia FribergFalköpings AIK OK1:18:11+17:4211:15
6Stina NeroMullsjö SOK1:29:04+28:3512:50
7Ulrika FredrikssonGudhems IF1:30:36+30:0713:03
Linda NordinEksjö SOKej godkänd
Karin ThernOK Skogshjortarnaej start

H21

10 070 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HederskogIFK Umeå1:03:306:18
2Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK1:04:27+0:576:24
3Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna1:11:46+8:167:07
4Peter ArnessonUlricehamns OK1:12:35+9:057:12
5Kristjan LaasOK Skogshjortarna1:13:42+10:127:19
6John GunnarssonSurahammars SOK1:18:08+14:387:45
7Jakob WahlGöteborg-Majorna OK1:19:08+15:387:51
8Jesper NilssonUlricehamns OK1:19:57+16:277:56
9Carl HolmbergIF Hagen1:23:49+20:198:19
10Hampus NyströmIF Hagen1:26:15+22:458:33
11Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna1:32:02+28:329:08
12Johan LarssonOK Skogshjortarna1:37:05+33:359:38
13Erik NeroMullsjö SOK1:46:12+42:4210:32
14Erik HanssonBredareds IF1:48:52+45:2210:48
Marcus KvarndalUlricehamns OKej godkänd
Andréas ThernOK Skogshjortarnaej start
Rickard DjerfTibro OKej start
Emil SvenssonHjärnarps OLej start

D21 Kort

5 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida WillénFalköpings AIK OK58:0211:26
2Kajsa JohanssonJönköpings OK1:02:26+4:2412:18
3Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK1:26:29+28:2717:03

H21 Kort

8 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NilssonSävedalens AIK1:23:5310:17
2Ola HoltbringOK Amne1:29:47+5:5411:00
Albin SunessonMariestads FKej godkänd
Magnus PerssonBottnaryds IFej start

D20

5 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella JohanssonTibro OK1:06:1312:26
2Emma KindbomIF Hagen1:09:59+3:4613:09

D18

5 170 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Johanna HagströmFalköpings AIK OKej start

H18

6 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna1:01:489:54

D17-20 Kort

4 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Johanna KjellbergOK Flundrehofutgått

D16

4 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma HaagOK Gränsen1:14:0117:17
2Sanna TolonenOK Amne1:21:57+7:5619:08
3Kajsa Den BraverOK Gränsen1:49:16+35:1525:31

H16

5 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HolmbergIF Hagen1:02:5211:34

H16 Kort

3 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon BjörnehällOK Gränsen40:0310:25

D14

3 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia TolonenOK Amne51:5214:14
2Tove den BraverOK Gränsen1:06:08+14:1618:10
3Ellinor LihvOK Gränsen1:21:37+29:4522:25

H14

3 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK44:4511:39
2Adam SkoglundUlricehamns OK46:53+2:0812:12
3Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu47:00+2:1512:14
4Linus BoströmOK Alehof53:28+8:4313:55
5Hampus StockhedenOK Gränsen58:49+14:0415:19
6Gustav LidmanTibro OK59:16+14:3115:26

H14 Kort

3 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton LundOK Skogshjortarna55:1818:22

D12

2 890 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa FagerströmIFK Göteborg17:316:03
2Audrey HanssonFrölunda OL23:41+6:108:11
3Elsa SödervallIK Gandvik26:29+8:589:09
4Matilda CederbergVänersborgs SK28:06+10:359:43
5Elin AxelssonMullsjö SOK29:51+12:2010:19
6Emia HjortFalköpings AIK OK31:42+14:1110:58
7Maja NordinUlricehamns OK41:57+24:2614:30
8Ida KarlssonOK Gränsen54:29+36:5818:51
Emilia Jantzen-KumlinKFUM Örebro OKej godkänd
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej start

H12

3 010 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna21:147:03
2Ludvig EronnLinköpings OK22:35+1:217:30
3Lucas BoströmOK Alehof25:14+4:008:22
4Alfred HallqvistUlricehamns OK27:22+6:089:05
5Isak SkoglundUlricehamns OK28:17+7:039:23
6Jacob PåledalOK Roxen30:44+9:3010:12
7Kasper VemdalMullsjö SOK36:26+15:1212:06
8Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK40:42+19:2813:31
9Erik ElfÖlmstads IS44:42+23:2814:51
10Albin BoellIFK Göteborg49:43+28:2916:31
11Simon PerssonOK Gränsen1:02:36+41:2220:47
Liam JohanssonIF Hagenej godkänd
Rasmus PåledalOK Roxenej godkänd
Jonas OlssonOK Amneej start

D12 Kort

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josephine LinderothIF Hagen32:4014:04
2Moa KleistBoxholm-Mjölby OL32:47+0:0714:07

D10

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edith HolmstrandOK Landehof20:018:37
2Ida AnderssonVänersborgs SK20:53+0:529:00
3Agnes JohanssonIF Hagen23:44+3:4310:13
4Emy PetterssonIK Gandvik37:25+17:2416:07
5Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL38:45+18:4416:42
Stina ThernOK Skogshjortarnaej start
Hilda AhlgrenIK Gandvikej start

H10

2 370 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo TofténSOK Träff15:246:29
2Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK15:39+0:156:36
3Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL18:09+2:457:39
4Elliott RehnGränna-Bygdens OK18:32+3:087:49
5Gabriel HogedalVänersborgs SK18:45+3:217:54
6Liam HogedalVänersborgs SK18:57+3:337:59
7Viggo WulffOK Gränsen19:03+3:398:02
8Adam SamuelssonFalköpings AIK OK19:20+3:568:09
9William HärströmFalköpings AIK OK20:28+5:048:38
10Måns SandahlIK Hakarpspojkarna21:41+6:179:08
11Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK22:21+6:579:25
12Tor NylundOK Linné22:46+7:229:36
13Hannes HolmbergOK Gränsen24:07+8:4310:10
14Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK24:17+8:5310:14
15Olle NordinUlricehamns OK30:44+15:2012:58
16Melvin LundOK Skogshjortarna31:09+15:4513:08
Viktor DanielssonVimmerby OKej start

D35

5 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK55:539:28
2Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL1:01:10+5:1710:22
3Veronica SjödinOK Klyftamo1:10:01+14:0811:52
4Marie LinnéOK Klyftamo1:20:09+24:1613:35
5Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL1:27:21+31:2814:48
Malin SuderbysIF Hagenej start

H35

8 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TrofastJönköpings OK1:09:088:28
2Peter WaldenströmJönköpings OK1:13:31+4:239:01
Karl-Anton KarlssonUlricehamns OKej godkänd
Magnus SödervallIK Gandvikej godkänd

D40

5 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Stina PåledalOK Roxen42:238:21
2Helena SandahlIK Hakarpspojkarna48:22+5:599:32
3Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK1:01:13+18:5012:04
4Cecilia EnbergLinköpings OK1:02:50+20:2712:23
5Angelica BrandqvistTibro OK1:03:59+21:3612:37
6Liselott EricsonLinköpings OK1:09:46+27:2313:45
7Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL1:12:47+30:2414:21
8Christine LundOK Skogshjortarna1:37:13+54:5019:10
Marita LemmingOK Skogsstjärnanej godkänd

H40

7 530 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy AnderssonVänersborgs SK48:546:29
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen52:29+3:356:58
3Bertil EronnLinköpings OK53:45+4:517:08
4Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna56:17+7:237:28
5Anders PåhlmanIstrums SK59:16+10:227:52
6Christian EnbergLinköpings OK1:00:29+11:358:01
7Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:06:19+17:258:48
8Mattias StockhedenOK Gränsen1:06:49+17:558:52
9Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL1:08:15+19:219:03
10Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna1:11:43+22:499:31
11Patrick EricsonMullsjö SOK1:14:06+25:129:50
12Tobias HaagOK Gränsen1:14:48+25:549:56
13Erik TholénOK Skogshjortarna1:15:34+26:4010:02
14Tobias Den BraverOK Gränsen1:24:04+35:1011:09
15Jonas HåkanssonEksjö SOK1:24:27+35:3311:12
16Mats HolmbergOK Gränsen1:25:00+36:0611:17
17Patrik SvalinVänersborgs SK1:25:31+36:3711:21
18Anders HöglundBredaryds SOK1:37:23+48:2912:55
Jan HjortFalköpings AIK OKej godkänd
Alexander WickmanTibro OKej godkänd
Kristian NylanderMotala AIF OLej start

D45

4 280 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria BogrenIF Hagen46:0110:45
2Lena HögrellJönköpings OK46:18+0:1710:49
3Sari HåkanssonOK Gränsen48:55+2:5411:25
4Nina GumaeliusTibro OK49:52+3:5111:39
5Marie AhlménJönköpings OK1:02:11+16:1014:31
6Kajsa NordinUlricehamns OK1:03:40+17:3914:52
7Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:06:56+20:5515:38
8Katarina StockhedenOK Gränsen1:11:41+25:4016:44
9Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:12:59+26:5817:03

H45

6 340 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas RangertIK Hakarpspojkarna43:156:49
2Fredrik SvenssonJönköpings OK45:02+1:477:06
3Christian ErikssonLinköpings OK47:45+4:307:31
4Jonas NiklassonFalköpings AIK OK48:17+5:027:36
5Klas GrönkvistJönköpings OK51:23+8:088:06
6Magnus NiklassonFalköpings AIK OK53:48+10:338:29
7Peter JakobssonOK Södertörn55:18+12:038:43
8Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK57:05+13:509:00
9Fredrik PlumppuHestra IF1:00:26+17:119:31
10Mika TolonenOK Amne1:02:35+19:209:52
11Pär-Magnus BjurekTibro OK1:03:42+20:2710:02
12Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu1:04:07+20:5210:06 Ladda ner rutt i gpx-format
13Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna1:04:35+21:2010:11
14Stefan NordinUlricehamns OK1:06:08+22:5310:25
15Dennis RoosSOK Träff1:09:31+26:1610:57
16Per CarlssonIF Hagen1:14:24+31:0911:44
17Kjell JohanssonIF Hagen1:16:56+33:4112:08
Thomas LjungqvistTibro OKej godkänd
Atakilte BeyeneNässjö OKej start

D50

3 970 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErikssonUddevalla OK39:109:51
2Annica TholénOK Skogshjortarna39:42+0:3210:00
3Maria SkogsbergMariestads FK40:08+0:5810:06
4Karin ÖhlinSOK Aneby41:03+1:5310:20
5Maria WidmarkIF Hagen41:48+2:3810:31
6Helena LindmanNässjö OK45:04+5:5411:21
7Maritha HenrikssonJönköpings OK45:25+6:1511:26
8Lena PeterssonOK Alehof45:34+6:2411:28
9Eva PedersenOK Skogshjortarna46:07+6:5711:36
10Helen KarlbomIFK Göteborg46:26+7:1611:41
11Helena JohanssonOK Gisle46:28+7:1811:42
12Anna JohanssonJönköpings OK48:19+9:0912:10
13Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu52:19+13:0913:10
14Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL56:07+16:5714:08
15Ewa HolmbergIF Hagen1:05:33+26:2316:30
Monica LaageFalköpings AIK OKej godkänd
Caroline HagströmFalköpings AIK OKej start

H50

5 890 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK39:546:46
2Joachim FribergFalköpings AIK OK50:46+10:528:37
3Jens LindströmTibro OK51:29+11:358:44
4Peter BrämersonTibro OK57:32+17:389:46
5Thomas PerssonOK Gränsen57:39+17:459:47
6Klaes AxelssonMullsjö SOK1:00:51+20:5710:19
7Karl ErikssonUddevalla OK1:06:21+26:2711:15
8Ola AllvinIK Hakarpspojkarna1:06:55+27:0111:21
9Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:24:56+45:0214:25
10Anders SjöbergOK Reftele1:32:29+52:3515:42
11Jan LindströmIK Wilske1:47:02+1:07:0818:10
Lars KarlssonOK Gränsenutgått
Ulf PerssonBottnaryds IFej start

D55

4 160 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK42:0810:07
2Birgitta AnderssonFrämmestads IK42:10+0:0210:08
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK45:17+3:0910:53
4Ann NyströmIF Hagen48:31+6:2311:39
5Nina BejbomUddevalla OK52:29+10:2112:36
6Monika NilssonOK Alehof53:31+11:2312:51
7Lotta StigsdotterIF Hagen54:18+12:1013:03
8Elisabeth FredrikssonGudhems IF54:50+12:4213:10
9Katarina SjöholmMullsjö SOK56:15+14:0713:31
10Susanne OlssonGudhems IF1:03:49+21:4115:20
Elisabeth SkoglundOK Gränsenutgått

H55

5 570 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HolmbergIF Hagen43:427:50
2Mikael JohanssonOK Gisle47:23+3:418:30
3Ola LundhIF Hagen47:25+3:438:30
4Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna48:36+4:548:43
5Anders AxelssonTrollhättans SOK50:02+6:208:58
6Jan KarlssonVäxjö OK50:52+7:109:07
7Bengt SchwartzOK Kolmården51:05+7:239:10
8Anders KjellbergOK Flundrehof52:08+8:269:21
9Roy JohanssonOK Skogsvargarna52:42+9:009:27
10Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna54:06+10:249:42
11Torbjörn LöfvingMullsjö SOK54:57+11:159:51
12Roger EngmanHagaby GoIF Örebro57:07+13:2510:15
13Nils-Olof LarssonVänersborgs SK59:49+16:0710:44
14Kent NeroMullsjö SOK1:00:10+16:2810:48
15Magnus RamsinIF Hagen1:03:18+19:3611:21
16Jan SveideIF Hagen1:05:05+21:2311:41
17Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:07:37+23:5512:08
18Håkan HåkanssonOK Gränsen1:26:03+42:2115:26
Jonas LundgrenTibro OKej start
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOKej start

D60

3 510 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK39:1911:12
2Bente KällVäxjö OK43:10+3:5112:17
3Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK44:28+5:0912:40
4Inger WesterbergIF Hagen45:36+6:1712:59
5Monica LööfMariestads FK46:10+6:5113:09
6Monica AbrahamssonGudhems IF46:23+7:0413:12
7Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna46:25+7:0613:13
8Kerstin BurmanKvillebyns SK47:11+7:5213:26
9Gunilla HogedalVänersborgs SK47:36+8:1713:33
10Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb48:02+8:4313:41
11Berit KlamfeltTibro OK50:32+11:1314:23
12Pia SvenssonFalköpings AIK OK50:57+11:3814:30
13Monica MartinssonOK Tranan52:31+13:1214:57
14Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu57:26+18:0716:21
15Marite ÅkerströmSOK Träff1:01:29+22:1017:30
16Catherine DawsonGafanhori1:02:04+22:4517:40
17Britt GunnarssonKristinehamns OK1:03:54+24:3518:12
18Inger JohanssonOK Klyftamo1:07:56+28:3719:21
19Marie SvernestamLinköpings OK1:08:51+29:3219:36

H60

5 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna44:248:52
2Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna44:45+0:218:57
3Thomas SjöholmMullsjö SOK47:00+2:369:24
4Thomas HjertFalköpings AIK OK47:21+2:579:28
5Jan-Ola KarlssonOK Njudung47:38+3:149:31
6Kjell NeroNässjö OK49:00+4:369:48
7Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK49:27+5:039:53
8Lennart LarssonJönköpings OK49:42+5:189:56
9Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro49:58+5:349:59
10Stefan GunnarssonKristinehamns OK53:59+9:3510:47
11Kjell KaminskyIF Hagen57:35+13:1111:31
12Tommy WesterbergIF Hagen1:04:23+19:5912:52
13Bo AnderssonFalköpings AIK OK1:08:17+23:5313:39
14Lennart SvernestamLinköpings OK1:14:13+29:4914:50
15Sören KarlssonMullsjö SOK1:16:15+31:5115:15
16Anders GunnarssonSurahammars SOK1:36:46+52:2219:21
17Jens TörnmarckAskersunds OK1:38:50+54:2619:46
Tommy RoosFalköpings AIK OKej godkänd
Hans TuvessonIF Hagenej godkänd
Lennart GustafssonJönköpings OKej godkänd
Leif AsplundJönköpings OKej godkänd
Gunnar BejbomUddevalla OKej godkänd
Arne AlfredssonUddevalla OKej start
Kenneth GustavssonLaxå OKej start
Per LindgrenIK Hakarpspojkarnaej start
Lars GrehnMullsjö SOKej start

D65

3 310 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL46:1713:58
2Louise-Marie NilssonOK Klemmingen49:59+3:4215:06
3Britt-Marie AldénOK Kolmården51:36+5:1915:35
4Britt-Marie LarssonSOK 6854:36+8:1916:29
5Marion HallstenUddevalla OK57:04+10:4717:14
6Marianne SjöbergOK Gränsen1:10:11+23:5421:12
7Catharina JohanssonOK Kolmården1:19:13+32:5623:55
Harriet AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Maja-Stina GustavssonOK Roxenej godkänd

H65

4 510 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Evert SvenssonIF Hagen42:009:18
2Lars HogedalVänersborgs SK42:49+0:499:29
3Per IvarssonTrollhättans SOK43:49+1:499:42
4Hans-Åke ArnessonBottnaryds IF45:17+3:1710:02
5Klas BjörkIK Hakarpspojkarna45:42+3:4210:07
6Yngve NilssonOK Gipen46:07+4:0710:13
7Roy DawsonGafanhori46:56+4:5610:24
8Roalh KlevelandKvillebyns SK47:44+5:4410:35
9Torgny PetterssonMarkbygdens OK48:30+6:3010:45
10Johnny GustafssonGamleby OK48:51+6:5110:49
11Hans-Gösta BernhardMariestads FK49:17+7:1710:55
12Kjell MartinssonOK Tranan49:46+7:4611:02
13Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna51:32+9:3211:25
14Åke SjöbergOK Gränsen51:34+9:3411:26
15Runar AldénOK Kolmården51:54+9:5411:30
16Håkan LööfMariestads FK53:22+11:2211:49
17Karl-Gustav LarssonOK P455:57+13:5712:24
18Bo KlamfeltTibro OK57:37+15:3712:46
19Torbjörn WikströmOK Orinto57:42+15:4212:47
20Gerhard LilliestiernaOK Roslagen1:01:14+19:1413:34
21Vidar LöfvingTibro OK1:04:24+22:2414:16
22Ove FlinkIK Albion1:08:02+26:0215:05
23Per GustavssonOK Roxen1:17:25+35:2517:09
Per-Arne KällénUddevalla OKej godkänd
Ove JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

D70

2 970 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid HermanssonIK Ymer47:2815:58
2Helen AndertoftMarkaryds FK47:45+0:1716:04
3Eva IsakssonOK Skogshjortarna50:43+3:1517:04
4Barbro CedérusSnättringe SK57:46+10:1819:27
5Linnéa HallOK Amne1:03:20+15:5221:19
6Lena WaernTrollhättans SOK1:07:35+20:0722:45
Kerstin ElfÖlmstads ISej godkänd
Kristina AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Ulla LingJönköpings OKutgått
Monica LarssonOK Trananej start

H70

4 110 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tore MartinssonDegerfors OK39:189:33
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK41:32+2:1410:06
3Rune SandbergUddevalla OK43:00+3:4210:27
4Christer OttossonOK P443:39+4:2110:37
5Lars FranssonBottnaryds IF44:00+4:4210:42
6Lars LjungbergTrollhättans SOK44:31+5:1310:49
7Lars FinbomOK Landehof44:59+5:4110:56
8Ingemar LindblomOK Orinto46:23+7:0511:17
9Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL46:32+7:1411:19
10Dag LorénOK Frisene46:43+7:2511:21
11Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna47:19+8:0111:30
12Bengtåke AnderssonOK Amne47:57+8:3911:39
13Ingemar AnderssonOK Orion49:28+10:1012:02
14Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo50:05+10:4712:11
15Kjell NilssonOK Klemmingen51:48+12:3012:36
16Bengt FribergJärfälla OK52:38+13:2012:48
17Bo GustafssonOK Gränsen53:09+13:5112:55
18Sven Erik SjöholmMullsjö SOK53:37+14:1913:02
19Roland BomanUlricehamns OK54:01+14:4313:08
20Per-Olof JohanssonOK Klyftamo55:26+16:0813:29
21Kent OlaussonOK Orinto56:12+16:5413:40
22Reits HallOK Amne56:23+17:0513:43
23Lars WahlströmIstrums SK56:28+17:1013:44
24Ted LiivrandOK Skogshjortarna56:48+17:3013:49
25Jerry MartinssonOK Motala56:54+17:3613:50
26Per GranevikJönköpings OK57:13+17:5513:55
27Roland NilssonFalköpings AIK OK1:00:20+21:0214:40
28Göran RubendahlOK Skogshjortarna1:02:37+23:1915:14
29Bengt ÅkerströmSOK Träff1:05:46+26:2816:00
30Jan LarssonSävedalens AIK1:12:46+33:2817:42
31Olle HermanssonIK Ymer1:13:45+34:2717:56
32Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:20:03+40:4519:28
33Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:31:45+52:2722:19
Kay SvenssonOK P4ej godkänd
Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OLej start
Morgan LjungVaggeryds SOKej start

D75

2 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF OF44:0715:32
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna50:41+6:3417:50
3MariAnn SvenssonVäxjö AIS53:11+9:0418:43
4Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:01:14+17:0721:33
5Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:06:55+22:4823:33
6Margareta HolmbergIF Hagen1:20:06+35:5928:12

H75

3 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik LarssonOK Amne39:0611:10
2Erland LingJönköpings OK40:29+1:2311:34
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna44:40+5:3412:45
4Rune AhlanderJönköpings OK48:15+9:0913:47
5Lars CedérusSnättringe SK51:49+12:4314:48
6Ingemar HolmbergIF Hagen52:22+13:1614:57
7Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu53:09+14:0315:11
8Folke DahlénLidköpings VSK57:14+18:0816:21
9Lars-Åke LarssonOK Tranan57:54+18:4816:32
10Gunnar WaernTrollhättans SOK59:36+20:3017:01
11Per LarssonJönköpings OK59:52+20:4617:06
12Gunnar GrönkvistBottnaryds IF1:03:32+24:2618:09
13Stig BengtssonOK Amne1:03:47+24:4118:13
14Rolf LarssonDegerfors OK1:07:39+28:3319:19
Karl-Inge KarlssonIstrums SKej godkänd

H80

2 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby51:3018:08
2Bertil WiklundIK Wilske1:00:46+9:1621:23
3Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:03:10+11:4022:14
4Alban KarlbomLerums SOK1:19:01+27:3127:49

H85

2 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torsten BjörkerothOK P41:03:0224:37
2Gunnar KällmanHerrljunga SK Skid o OL1:20:11+17:0931:19
Lars-Gunnar EnströmOK Trananej godkänd
Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OLutgått
Karleric FranssonTrollhättans SOKej start

Inskolning

1 470 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Anna EnbergLinköpings OKfullföljt
Irma FrisellBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
William JantzenKFUM Örebro OKfullföljt
Kasper KarlssonJönköpings OKfullföljt
Olle LaasOK Skogshjortarnafullföljt
Astrid LindgrenLidköpings VSKfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Dagny RothHjobygdens OKfullföljt
Edward SjödinOK Klyftamofullföljt
Olof TholénOK Skogshjortarnafullföljt
Sven TholénOK Skogshjortarnafullföljt
Alma TrofastJönköpings OKfullföljt
Hilma TrofastJönköpings OKfullföljt
Charlie WennblomKlubblösfullföljt
Polly WennblomKlubblösfullföljt
Arvid WickmanTibro OKfullföljt

U1

2 210 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK17:277:53
2Gustav KarlssonUlricehamns OK17:46+0:198:02
3Jarvis HanssonFrölunda OL18:02+0:358:09
4Emma WulffOK Gränsen18:46+1:198:29
5Alma WickmanTibro OK18:51+1:248:31
6Ida TofténSOK Träff19:03+1:368:37
7Anton KarlssonUlricehamns OK19:13+1:468:41
8Nils TholénOK Skogshjortarna23:08+5:4110:28
9Elias SvalinOK Alehof23:19+5:5210:33
10Linus HolmbergOK Gränsen25:57+8:3011:44
11Evelina LindgrenLidköpings VSK28:52+11:2513:03
12Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OL43:29+26:0219:40
13Gustav LagnetegBoxholm-Mjölby OL56:11+38:4425:25
Gustav DanielssonVimmerby OKej start

U2

2 360 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes AnderssonVänersborgs SK20:178:35
2Ivar HolmstrandOK Landehof20:25+0:088:39
3Felix SvenssonJönköpings OK23:22+3:059:54
4Siri RehnGränna-Bygdens OK24:11+3:5410:14
5Elof RothHjobygdens OK25:17+5:0010:42
6Bodil JohanssonSundbybergsIK26:30+6:1311:13
7Frida SkoglundUlricehamns OK30:36+10:1912:57
8Folke JohanssonSundbybergs IK30:49+10:3213:03
9Julius MartinssonOK Amne34:35+14:1814:39
10Johanna CarlssonKlubblös35:36+15:1915:05
11Vilma OtterbomKlubblös57:07+36:5024:12
11Samuel OtterbomKlubblös57:07+36:5024:12
13Cristian LinderothIF Hagen59:49+39:3225:20

Öppen motion 1

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita JohanssonMarkbygdens OK50:1621:17
Felix PolzerIK Gandvikej godkänd
Jacob MorellKlubblösej godkänd

Öppen motion 2

3 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea FasthHestra IF29:408:45
2Julia HöglundBredaryds SOK29:43+0:038:45
3Ulrika JantzenKFUM Örebro OK33:03+3:239:44
4Camilla MorellIK Gandvik37:14+7:3410:58
5Björn-Olof PetréIstrums SK40:58+11:1812:05

Öppen motion 3

2 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara WulffOK Gränsen22:327:33
2IngridJohansson Sundbybergs IK26:10+3:388:46
3Sara AnderssonVänersborgs SK29:34+7:029:55
4Karin StattinSOK Träff30:42+8:1010:18
5Britt-Marie EkbergOK Orinto31:41+9:0910:37
6Camilla TinglövOK Gränsen33:49+11:1711:20
7Anette TolonenOK Amne34:57+12:2511:43
8Axel EdströmBottnaryds IF35:27+12:5511:53
9Birgit LjungOK Gipen36:40+14:0812:18
10Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna36:44+14:1212:19
11Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK38:00+15:2812:45
12Irene KlasgundelSpiridon-Hochwald38:09+15:3712:48
13Lena Carlström-LarssonSävedalens AIK39:06+16:3413:07
14Karin AnderssonIF Hagen40:27+17:5513:34
15Nelly LidmanTibro OK41:19+18:4713:51
16Jim HallTidaholm SOK Sisu55:04+32:3218:28
17John-Erik ErikssonJönköpings OK56:15+33:4318:52
Lotta JohanssonIK Gandvikej start

Öppen motion 4

5 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie WickmanTibro OK46:328:56
2Magnus HallqvistUlricehamns OK1:02:25+15:5312:00
3Sara LindgrenLidköpings VSK1:06:08+19:3612:43
4Oliver HammarFalköpings AIK OK1:40:39+54:0719:21
5Anna HammarFalköpings AIK OK1:41:26+54:5419:30

Öppen motion 5

3 620 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan OlssonIF Hagen43:0911:55
2Cronje ForsgrenTidaholm SOK Sisu48:06+4:5713:17
3Tord StrandbySOK Träff50:05+6:5613:50
4Oskar DahlinIK Gandvik53:01+9:5214:38
5Eva SjöströmIF Hagen53:33+10:2414:47
6Pär AnderssonTidaholm SOK Sisu54:36+11:2715:04
7Marie StrandbySOK Träff54:39+11:3015:05
8Henrik ErikssonOK Gränsen55:18+12:0915:16
9Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL56:30+13:2115:36
10Jesper RundbäckVaggeryds SOK58:39+15:3016:12
11Ove MuschkeKlubblös59:56+16:4716:33
12Karina WahlIK Vista1:00:32+17:2316:43
13Håkan EggertIF Hagen1:01:07+17:5816:52
14Catarina KarlssonSOK Träff1:01:58+18:4917:07
15Lena Carlsson-TellIF Hagen1:02:01+18:5217:07
16Lena RoosSOK Träff1:03:52+20:4317:38
17Matilda HolmbergOK Gränsen1:10:26+27:1719:27
18Evelina HärströmFalköpings AIK OK1:12:52+29:4320:07
19Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK1:13:27+30:1820:17
20Gunnel NilssonOLC-Wienwald1:16:25+33:1621:06
21Hjalmar KällIK Gandvik1:18:30+35:2121:41
22Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:18:33+35:2421:41
23Pernilla LundbergIK Gandvik1:20:27+37:1822:13
24Owe AnderssonOK Amne1:20:43+37:3422:17
25Lars-Gunnar SandgrenTibro OK1:22:13+39:0422:42
26Karin HanssonSurahammars SOK1:23:31+40:2223:04
27Staffan WelanderOK P41:27:53+44:4424:16
28Anette KarlssonKlubblös1:57:29+1:14:2032:27
Magnus DahlinIK Gandvikej godkänd
Lil AlfredssonUddevalla OKej start
Andreas DanielssonVimmerby OKej start
Kent HolmgrenNässjö OKej start

Öppen motion 6

5 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SjödinIK Hakarpspojkarna52:4710:00
2Johan HallmanTrollhättans SOK53:21+0:3410:07
3Johan EdströmBottnaryds IF57:02+4:1510:49
4Martin SvenssonOK Gränsen1:01:06+8:1911:35
5Mattias JonssonIF Hallby SOK1:08:55+16:0813:04
6Magnus StafstedtFrämmestads IK1:19:01+26:1414:59

Öppen motion 7

3 150 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa TidquistFalköpings AIK OK36:1311:29
2Per-Inge JohanssonKlubblös37:14+1:0111:49
3Per GustafssonRyda SK38:37+2:2412:15
4Sigrid VemdalMullsjö SOK38:44+2:3112:17
5Monica WalleniusOK Skogsstjärnan41:00+4:4713:00
6Maja WalleniusOK Skogsstjärnan41:03+4:5013:01
7Martin MagnerfeltFalköpings AIK OK42:31+6:1813:29
8Anton KarlssonOK Skogshjortarna43:10+6:5713:42
9Mårten SvenssonOK Gipen43:26+7:1313:47
10Emma JohanssonSundbybergsIK43:58+7:4513:57
11Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK44:50+8:3714:13
12Ulf NylénSOK Träff44:54+8:4114:15
13Anders LundOK Skogshjortarna45:36+9:2314:28
14Johanna HallqvistRångedala46:48+10:3514:51
15Kurt EkbergOK Orinto48:04+11:5115:15
16Tommy KarlssonGudhems IF48:07+11:5415:16
17Bengt AnderssonFrämmestads IK48:09+11:5615:17
18Tommy HoltbringOK Amne48:29+12:1615:23
19Liselotte Melin-LarssonLjungskile FK49:10+12:5715:36
20Fredrika ErikssonRyda SK49:49+13:3615:48
21Inger CederbergVänersborgs SK50:11+13:5815:55
22Göte Johansson D-POK Tranan51:44+15:3116:25
23Karin DahlgrenHagaby GOIF52:16+16:0316:35
24Sigvard ErikssonOK Gränsen53:42+17:2917:02
25Klara GumaeliusTibro OK54:04+17:5117:09
26Inga HolmströmOK Milan55:33+19:2017:38
27Barbro WahlströmIstrums SK57:07+20:5418:07
28Ylva GefvertOK P458:24+22:1118:32
29Roland KarlssonSOK Träff58:33+22:2018:35
30Mats FridénOK Gränsen58:34+22:2118:35
31Lars BroströmDegerfors OK1:01:22+25:0919:28
32Liselotte SvenssonJönköpings OK1:01:47+25:3419:36
33Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:02:22+26:0919:47
34Tommy PedersenIFK Hindås1:03:20+27:0720:06
35Johan LaageKlubblös1:10:03+33:5022:14
36Sune HagströmIstrums SK1:10:06+33:5322:15
37Daniel SjöbergOK Gränsen1:10:56+34:4322:31
38Kerstin HagströmIstrums SK1:15:22+39:0923:55
39Alva GrönkvistJönköpings OK1:23:56+47:4326:38
40Monica GrönkvistJönköpings OK1:24:06+47:5326:41
Birgitta JohanssonOK Trananej godkänd
Jörgen HolmströmOK Milanej godkänd
Sofia HjortFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 8

4 660 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof29:286:19
2Joakim BerglundSävedalens AIK34:48+5:207:28
3Oscar SvalinOK Alehof43:24+13:569:18
4Nils GustavssonLidköpings VSK44:37+15:099:34
5Peter CederbergVänersborgs SK46:10+16:429:54
6Erik OlssonGöteborg-Majorna OK46:24+16:569:57
7Johanna SärnbrinkOK Tisaren47:42+18:1410:14
8Stefan LinderothIF Hagen50:11+20:4310:46
9Stefan WahlIK Vista50:36+21:0810:51
10Jan SamuelssonFalköpings AIK OK51:28+22:0011:02
11Jennie BerglundSävedalens AIK51:44+22:1611:06
12Michael PerssonIF Hagen51:59+22:3111:09
13Helena SandbergIK Hakarpspojkarna52:08+22:4011:11
14Stina SternerLinköpings OK53:23+23:5511:27
15Stefan JohanssonIK Gandvik53:39+24:1111:30
16Hans-Olof CarlssonKlubblös56:25+26:5712:06
17Håkan LarssonLjungskile FK59:42+30:1412:48
18Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:01:54+32:2613:16
19Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:02:00+32:3213:18
20Victor ArvesvedTibro OK1:03:07+33:3913:32
21Tomas KristofferssonIstrums SK1:06:28+37:0014:15
22Per-Erik JantzénKFUM Örebro OK1:18:39+49:1116:52
23Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:20:52+51:2417:21
24Martin HochwallnerLinköpings OK1:22:18+52:5017:39
Henrik LinderothIstrums SKej godkänd

Öppen motion 9

7 490 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam GranstedtSundbybergs IK50:266:44
2Martin SärnbrinkOK Tisaren1:05:19+14:538:43
3Daniel HärströmFalköpings AIK OK1:06:15+15:498:50
4Fredrik JohanssonSundbybergs IK1:07:08+16:428:57
5Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:08:02+17:369:04
6Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL1:12:23+21:579:39
7Anders KindbomIF Hagen1:12:38+22:129:41
8Jesper LindströmIF Hagen1:15:04+24:3810:01
9Jonas HöijerSävedalens AIK1:18:59+28:3310:32
10Urban SärnbrinkOK Tisaren1:21:56+31:3010:56
11Mikael PetterssonIK Gandvik1:26:55+36:2911:36
12Jan NylundOK Linné1:35:36+45:1012:45
13Roger LundinFK Herkules2:13:15+1:22:4917:47

Öppem motion trail

8 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annica HöglundBredaryds SOK53:036:26

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser