Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Eksjö SOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eksjö SOK
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: lördag 3 oktober 2015

D21

3 990 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EnvallIK Hakarpspojkarna30:497:43
2Johanna ÖbergOK Hällen30:50+0:017:43
3Anette CarlssonKFUM Örebro OK31:29+0:407:53
4Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna31:44+0:557:57
5Annika IvarssonLinköpings OK31:57+1:088:00
6Elin MånssonIFK Göteborg32:06+1:178:02
7Susanne LiukkonenSundsvalls OK33:17+2:288:20
8Sofie MihailovaIK Hakarpspojkarna34:08+3:198:33
9Maria Von SchmalenséeAttunda OK34:16+3:278:35
10Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna34:21+3:328:36
11Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna34:48+3:598:43
12Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna34:51+4:028:44
13Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL34:57+4:088:45
14Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK36:08+5:199:03
15Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK38:01+7:129:31 Ladda ner rutt i gpx-format
16Therese BarjeJönköpings OK38:36+7:479:40
17Maria R ThelinJönköpings OK39:33+8:449:54
18Annika RidellIF Thor39:36+8:479:55
19Louise LundgrenVäxjö OK40:05+9:1610:02
20Britta NorénBoxholm-Mjölby OL41:05+10:1610:17
21Frida DanielssonVästerås SOK45:40+14:5111:26
22Elin TudénIK Hakarpspojkarna53:32+22:4313:25

H21

4 580 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna26:055:41
2Peter ÖbergOK Hällen26:07+0:025:42
3Kalvis MihailovsIK Hakarpspojkarna26:47+0:425:50
4Isak BergmanOK Skogsfalken27:01+0:565:53
5Tomas HallménOK Tisaren28:02+1:576:07
5Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna28:02+1:576:07
7Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna28:06+2:016:08
8Joel SjölanderIFK Umeå30:09+4:046:34
9Anders VedinSundsvalls OK32:20+6:157:03
10Mattias ZachrissonOK Roxen33:16+7:117:15
11Simon WikströmOK Pan-Kristianstad33:35+7:307:19
12Johan SandlundOK Njudung34:49+8:447:36
13Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL36:17+10:127:55
14Patrik JohanssonHelsingborgs SOK37:21+11:168:09
15Klas FriborgJönköpings OK39:39+13:348:39
16Erik HelanderOK Roxen39:51+13:468:42
17Jari HuttunenSOK Aneby40:15+14:108:47
18Peter WaldenströmJönköpings OK40:40+14:358:52
19Mikael TrofastJönköpings OK41:18+15:139:01
20Daniel HalvardssonNässjö OK43:27+17:229:29
21Mikael HallOK Bävern47:10+21:0510:17
22Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK50:26+24:2111:00
23Martin RosénOK Stigen1:04:38+38:3314:06
24Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:11:59+45:5415:43
Joakim IngelssonOK Hammarenej start
Patrik JohanssonKexholms SKej start

H18

3 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David GunnarssonIK Hakarpspojkarna44:0911:26

D16

3 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL45:1813:12
2Lovisa LindquistBoxholm-Mjölby OL51:29+6:1115:00
3Ida JohanssonBoxholm-Mjölby OL1:06:22+21:0419:20
Emma ErikssonOK Kolmårdenej godkänd
Elin EdströmBottnaryds IFej start

D14

2 850 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma GustafssonSOK Aneby25:449:01
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna26:49+1:059:24
3Agnes DjurstedtEksjö SOK27:21+1:379:35
4Lovisa LagerHalmstad OK27:35+1:519:40
5Kristin HerberthsonLinköpings OK30:54+5:1010:50
6Ebba RosanderSOK Aneby34:31+8:4712:06
7Hanna OlssonIFK Sävsjö38:59+13:1513:40
8Smilla TengvallBoxholm-Mjölby OL54:38+28:5419:10
9Bella PalmqvistIFK Sävsjö57:19+31:3520:06
10Erica MolinBoxholm-Mjölby OL58:41+32:5720:35
11Thea AbajiEksjö SOK1:03:53+38:0922:24
Eira HertinVästerviks OKej godkänd

H14

3 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna24:378:04
2Albin HjellströmGränna-Bygdens OK25:41+1:048:25
3Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK26:30+1:538:41
4Oscar OlinIK Hakarpspojkarna28:13+3:369:15
5Erik LingJönköpings OK32:10+7:3310:32
6Hampus FyhrSOK Aneby33:38+9:0111:01
7Lucas RostedtBodafors OK41:29+16:5213:36
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Axel EdströmBottnaryds IFej godkänd
Jeppe CaspersenOK Snabej start
David NeroNässjö OKej start

D12

2 640 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stella RangertIK Hakarpspojkarna19:267:21
2Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna19:33+0:077:24
3Evelina FinndahlIK Hakarpspojkarna19:37+0:117:25
4Frida JohanssonOK Skärmen20:26+1:007:44
5Tilda RosanderSOK Aneby21:08+1:428:00
6Sophia SkaarJönköpings OK21:33+2:078:09
7Tova RangertIK Hakarpspojkarna21:36+2:108:10
8Felicia FyhrSOK Aneby21:39+2:138:12
9Vendela SturekSOK Viljan22:06+2:408:22
10Olivia GrönkvistJönköpings OK22:07+2:418:22
11Ellen TollOK Njudung24:16+4:509:11
12Malva TengvallBoxholm-Mjölby OL25:41+6:159:43
13Tilda HagelbergEksjö SOK25:51+6:259:47
14Joanna PerssonOK Tyringe27:15+7:4910:19
15Tuffi TiareNässjö OK27:49+8:2310:32
16Ella IngströmBottnaryds IF32:45+13:1912:24
Alice StrömgrenSOK Anebyej start

H12

2 620 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna17:016:29
2Oscar HultgrenOK Njudung17:53+0:526:49
3Alexander GustafssonOK Njudung20:07+3:067:40
4Aron RudbergOK Bävern20:14+3:137:43
5Rasmus JohanssonOK Stigen22:33+5:328:36
6Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad23:05+6:048:48
7Hugo HedströmOK Bävern23:38+6:379:01
8Rasmus ErikssonNässjö OK23:55+6:549:07
9Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna24:10+7:099:13
10Johan HanssonSOK Viljan24:22+7:219:18
11Olle PetersénOK Njudung25:06+8:059:34
12David EnellNässjö OK28:18+11:1710:48
Jens DalgaardKolding OKej start

D10

2 240 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingJönköpings OK13:366:04
2Alice HallOK Bävern15:01+1:256:42
3Emma OlinIK Hakarpspojkarna16:21+2:457:17
4Felicia GustafssonOK Njudung18:34+4:588:17
5Linda SahlinNässjö OK18:46+5:108:22
6Telina TiareNässjö OK19:00+5:248:28
7Vera GerhardssonOK Bävern19:10+5:348:33
8Minna PalmIK Hakarpspojkarna19:15+5:398:35
9Saga BorensvedOK Norrvirdarna20:10+6:349:00
10Alva HagelbergEksjö SOK20:57+7:219:21
11Julia AbajiEksjö SOK22:46+9:1010:09
12Lisa EkegrenSOK Aneby23:03+9:2710:17
13Elin RothzénOK Gisle23:30+9:5410:29
14Alma BülowSOK Aneby25:25+11:4911:20
Ida GeorgssonJönköpings OKej start

H10

2 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EronnLinköpings OK15:536:33
2Emil LingJönköpings OK17:33+1:407:15
3Anton JohanssonSOK Aneby17:50+1:577:22
4Noel RostedtBodafors OK19:54+4:018:13
5Martin ErikssonAnnebergs GIF21:08+5:158:43
6Mio PalmgrenOK Njudung21:13+5:208:46
7Adam NeroNässjö OK22:01+6:089:05
8Hugo LöfströmSOK Aneby23:00+7:079:30
9Joel FinndahlIK Hakarpspojkarna28:20+12:2711:42
Niels DalgaardKolding OKej start

D40

3 410 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia EronnLinköpings OK28:178:17
2Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad29:06+0:498:32
3Agneta ErikssonOK Kolmården30:43+2:269:00
4Anna Nero NordmarkNässjö OK31:08+2:519:07
5Marie NordSol Tranås31:50+3:339:20
6Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL31:54+3:379:21
7Anna OlinIK Hakarpspojkarna33:36+5:199:51
8Lena MolinBoxholm-Mjölby OL34:49+6:3210:12
9Anna LennartssonNässjö OK36:13+7:5610:37
10Helena RangertIK Hakarpspojkarna36:57+8:4010:50
11Anna BacklundOK Södertörn37:02+8:4510:51
12Kristina JosefssonAnderstorps OK40:46+12:2911:57
13Ulrika GustafssonIK Vista41:18+13:0112:06
14Annelie JohanssonOK Skärmen41:51+13:3412:16
15Angelica BrandqvistTibro OK42:04+13:4712:20
16Åsa KarlssonNässjö OK42:33+14:1612:28
17Monica GrönkvistJönköpings OK43:08+14:5112:38
18Camilla JohanssonOK Stigen43:11+14:5412:39
19Helena AnderssonSOK Aneby46:46+18:2913:42
20Marina JohanssonOK Njudung51:53+23:3615:12
21Karin OlofssonLinköpings OK52:35+24:1815:25
22Anna BorensvedOK Norrvirdarna54:09+25:5215:52
23Elisabeth DanielssonVimmerby OK54:36+26:1916:00
24Malin AlbinssonJärfälla OK54:41+26:2416:02

H40

4 070 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna25:026:09
2Jan LagerHalmstad OK26:21+1:196:28
3Kristian PalmIK Hakarpspojkarna26:28+1:266:30
4Bertil EronnLinköpings OK27:42+2:406:48
5Markus OlinIK Hakarpspojkarna27:57+2:556:52
6Fredrik SvenssonJönköpings OK28:06+3:046:54
7Andreas RangertIK Hakarpspojkarna28:25+3:236:58
8Peter TudénIK Hakarpspojkarna29:01+3:597:07
9Matti EnvallIK Hakarpspojkarna30:11+5:097:24
10Anders LillieströmOK Roxen31:19+6:177:41
11Dennis TollOK Njudung32:17+7:157:55
12Magnus ErikssonKexholms SK32:30+7:287:59
13Anders ArfwedsonFrölunda OL32:46+7:448:03
14Thomas JohannessonRonneby OK33:19+8:178:11
15Klas GrönkvistJönköpings OK33:22+8:208:11
16Anders LingJönköpings OK33:31+8:298:14
17Joakim KarmetunOK Njudung33:47+8:458:18
18Magnus EricssonVäxjö OK34:05+9:038:22
19Christer ErikssonOK Kolmården34:29+9:278:28
20Magnus TrofastBredaryds SOK35:20+10:188:40
21Mårten WikströmHalmstad OK36:14+11:128:54
22Göran NordSol Tranås37:40+12:389:15
23Ola EnvallTullinge SK37:56+12:549:19
24Fredrik SturekSOK Viljan38:00+12:589:20
25Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad39:09+14:079:37
26Robert HjelmVimmerby OK40:40+15:389:59
27Jimmy NicklassonKexholms SK40:47+15:4510:01
28Björn KarlssonKexholms SK40:54+15:5210:02
29Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL41:21+16:1910:09
30Ulf PerssonBottnaryds IF41:52+16:5010:17
31Björn DavidssonOK Bävern43:32+18:3010:41
32Magnus SahlmanLinköpings OK44:45+19:4310:59
33Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb44:48+19:4611:00
34Mikael M KarlssonOK Bävern45:51+20:4911:15
35Johan EdströmBottnaryds IF47:39+22:3711:42
36Magnus FlodmanOK Hammaren47:58+22:5611:47
37Atakilte BeyeneNässjö OK58:43+33:4114:25
38Anders ErikssonKexholms SK1:06:09+41:0716:15
Peter AlbinssonJärfälla OKej start
Pär-Magnus BjurekTibro OKej start
Anders DalgaardKolding OKej start
Per ErlandssonVimmerby OKej start
Tomas KarlssonKexholms SKej start
Jens LiengårdOK Snabej start
Johan PetterssonOK Motalaej start

D50

3 170 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maritha HenrikssonJönköpings OK30:599:46
2Karin ÖhlinSOK Aneby31:07+0:089:48
3Pia LundbergOK Bävern33:05+2:0610:26
4Sari HåkanssonOK Gränsen33:43+2:4410:38
5Helena LindmanNässjö OK38:23+7:2412:06
6Karin SkullmanLinköpings OK40:47+9:4812:51
7Karina SvenssonVimmerby OK43:17+12:1813:39
8Maria AnderssonBredaryds SOK43:49+12:5013:49
9Marianne RosgrenOK Njudung44:47+13:4814:07
10Agnetha Le ClaireFK Herkules45:10+14:1114:14
11Mariann JohanssonKexholms SK47:31+16:3214:59
12Liselott SigbyIK Vista56:45+25:4617:54

H50

3 510 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar SkaarJönköpings OK24:256:57
2Per BacklundOK Södertörn24:27+0:026:57
3Ulf PalmérUlricehamns OK25:24+0:597:14
4Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna25:54+1:297:22
5Elis BengtssonOK Norrvirdarna26:03+1:387:25
6Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna26:32+2:077:33
7Anders MolinBoxholm-Mjölby OL26:54+2:297:39
8Jens LindströmTibro OK27:13+2:487:45
9Stefan OlofssonOK Gisle27:31+3:067:50
10Magnus JoelssonSOK 6828:10+3:458:01
11Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna29:10+4:458:18
12Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna29:30+5:058:24
13Ola AllvinIK Hakarpspojkarna30:26+6:018:40
14Evert JohanssonOK Bävern30:37+6:128:43
15Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna31:09+6:448:52
16Michael HertinVästerviks OK31:26+7:018:57
17Mikael SvenssonAnnebergs GIF31:34+7:098:59
18Jan KarlssonVäxjö OK32:19+7:549:12
19Magnus PorleVäxjö OK32:47+8:229:20
20Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL32:56+8:319:22
21Peter BrämersonTibro OK33:31+9:069:32
22Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL34:27+10:029:48
23Mikael JohanssonOK Gisle35:14+10:4910:02
24Sören BremerBoxholm-Mjölby OL35:22+10:5710:04
25Jonas BornetunSkillingaryds FK36:22+11:5710:21
26Rune TuressonOK Bävern37:42+13:1710:44
27Boo NordinSol Tranås38:09+13:4410:52
28Ingemar MånssonRonneby OK38:13+13:4810:53
29Egon GustavssonOK Bävern38:25+14:0010:56
30Stefan LjungdahlJärla Orientering41:24+16:5911:47
31Sven NilssonIK Vista41:53+17:2811:55
32Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL42:52+18:2712:12
33Anders LevinSvaide Roma SOK43:00+18:3512:15
34Patric MolinBoxholm-Mjölby OL43:24+18:5912:21
35Lars KarlssonÖdeshögs SK43:25+19:0012:22
36Per-Olof ClaéssonTenhults SOK43:29+19:0412:23
37Kenneth AntonssonVimmerby OK43:47+19:2212:28
38Peter ValterssonAnderstorps OK44:34+20:0912:41
39Ola GustafssonSOK Aneby45:23+20:5812:55
40Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL45:35+21:1012:59
41Mikael ÖrnOK Bävern47:36+23:1113:33
42Mikael JohanssonOK Skärmen48:00+23:3513:40
43Håkan HåkanssonOK Gränsen50:15+25:5014:18
Per KällvikÅmåls OKej godkänd
Jörgen BatzSkarpnäcks OLej start
Tommy JosefssonOK Njudungej start
Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OLej start
Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarnaej start
Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OLej start

D60

2 830 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås34:5212:19
2Monica MartinssonOK Tranan35:03+0:1112:23
3Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna36:32+1:4012:54
4Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna38:16+3:2413:31
5Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK41:57+7:0514:49
6Gunvor ArbinAnnebergs GIF42:14+7:2214:55
7Kristin JohanssonOK Dacke46:29+11:3716:25
8Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK46:42+11:5016:30
9Gunilla SävenstrandHultsfreds OK48:14+13:2217:02
10Gerd LindholmSol Tranås48:49+13:5717:14
11Eva ArvidssonAlvesta SOK51:36+16:4418:13
12Marianne SjöbergOK Gränsen55:32+20:4019:37
13Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF56:09+21:1719:50
14Majvie AnnegårdSOK Viljan1:01:25+26:3321:42
15Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:04:14+29:2222:41
16Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:14:21+39:2926:16
17Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:20:36+45:4428:28
18Kicki SanderBjörkfors GOIF1:30:18+55:2631:54
Monica BråhnJönköpings OKej godkänd
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej start

H60

3 240 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell NeroNässjö OK28:458:52
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK29:26+0:419:05
3Kent GranqvistVästerviks OK30:39+1:549:27
4Rune RingsgårdOK Roxen31:39+2:549:46
5Tommy OlssonOK Dacke32:14+3:299:56
6Kenth SundgrenSkåneslättens OL32:20+3:359:58
7Jan-Ola KarlssonOK Njudung32:23+3:389:59
8Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL32:34+3:4910:03
9Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL33:22+4:3710:17
10Åke SjöbergOK Gränsen33:33+4:4810:21
11Björn PetterssonUlricehamns OK33:59+5:1410:29
12Lennart LarssonJönköpings OK34:01+5:1610:29
13Pelle SkullmanLinköpings OK34:12+5:2710:33
14Karl MollénOK Denseln35:53+7:0811:04
15Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL36:06+7:2111:08
16Kjell MartinssonOK Tranan36:22+7:3711:13
17Klas BjörkIK Hakarpspojkarna36:24+7:3911:14
18Johnny GustafssonGamleby OK36:29+7:4411:15
19Stefan ArbinAnnebergs GIF36:33+7:4811:16
20Göran DehlinAnnebergs GIF38:11+9:2611:47
21Lars-Åke BrengdahlSol Tranås38:26+9:4111:51
22Rainer ScholzIK Vista38:33+9:4811:53
23Bo TuressonOK Bävern39:24+10:3912:09
24Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF40:48+12:0312:35
25Stefan ElmquistTenhults SOK42:34+13:4913:08
26Roland NilssonSOK Viljan43:09+14:2413:19
27Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna45:17+16:3213:58
28Hans TrofastTenhults SOK46:53+18:0814:28
29Tommy OlaussonSOK Aneby49:33+20:4815:17
30Kjell LindholmSol Tranås52:28+23:4316:11
31Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan53:03+24:1816:22
32Roger BergvikVäxjö OK53:23+24:3816:28
33Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:07:01+38:1620:41
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIFej start
Thomas SjöholmMullsjö SOKej start
Stephan SvenssonLinköpings OKej start

D70

2 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie BirgerssonForserums SOK40:4015:38
2Berit ByströmOK Virdarna42:57+2:1716:31
3Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK43:49+3:0916:51
4Kerstin GunnarssonNässjö OK44:34+3:5417:08
5Ulla LingJönköpings OK50:23+9:4319:22
6May-Sofie OlssonForserums SOK58:30+17:5022:30
7Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:00:33+19:5323:17
8Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg1:02:18+21:3823:57
9Siv EkelöfVärend GN OL1:02:53+22:1324:11
10Gudrun ThigerLinköpings AIK1:04:12+23:3224:41
11Birgitta JohanssonOK Tranan1:05:32+24:5225:12
12Ulla NilssonSOK Viljan1:22:34+41:5431:45

H70

3 040 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Morgan LjungVaggeryds SOK30:2910:01
2Åke EckerbomIFK Sävsjö31:12+0:4310:15
3Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK32:06+1:3710:33
4Tommy PerssonVäxjö OK32:59+2:3010:50
5Roland BomanUlricehamns OK33:13+2:4410:55
6Lennart LundhOK Tisaren34:58+4:2911:30
6Roland SandahlAnnebergs GIF34:58+4:2911:30
8Göran BengtssonTockarps IK35:20+4:5111:37
9Åke BorgerAnkarsrums OK37:14+6:4512:14
10Erland LingJönköpings OK39:22+8:5312:56
11Jan HultmanSol Tranås39:31+9:0212:59
12Erling EkelöfVärend GN OL40:33+10:0413:20
13Bengt OlssonMarkbygdens OK41:11+10:4213:32
14Sven Erik SjöholmMullsjö SOK42:20+11:5113:55
15Gunnar CarlsonOK Roxen42:24+11:5513:56
16Lennart PetterssonBjörkfors GOIF44:01+13:3214:28
17Rune AhlanderJönköpings OK44:02+13:3314:29
18Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK44:18+13:4914:34
19Nils-Birger JohanssonSol Tranås46:32+16:0315:18
20Rune GunnarssonNässjö OK46:55+16:2615:25
21Bo AnderssonSol Tranås47:06+16:3715:29
22Kenneth RulanderBjörkfors GOIF47:35+17:0615:39
23Agne RybeckVaggeryds SOK48:58+18:2916:06
24Göran JanssonGränna-Bygdens OK49:16+18:4716:12
25Ingemar ErlandssonVäxjö OK49:23+18:5416:14
26Stig JonssonBjörkfors GOIF49:35+19:0616:18
27Gunnar AnderssonIK Vista53:23+22:5417:33
28Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby53:25+22:5617:34
29Mats BirgerssonForserums SOK54:21+23:5217:52
30Göran ThourVärend GN OL54:57+24:2818:04
31Arne SävenstrandHultsfreds OK54:59+24:3018:05
32Sören BråhnJönköpings OK55:35+25:0618:17
33Kenneth ArvidssonAlvesta SOK58:24+27:5519:12
34Gunnar BrystHjobygdens OK1:03:55+33:2621:01
35Gunnar GrönkvistBottnaryds IF1:07:15+36:4622:07
36Alf OlssonForserums SOK1:11:22+40:5323:28
37Göte JohanssonOK Tranan1:12:32+42:0323:51
38Göran LillieströmSOK Aneby1:17:55+47:2625:37
39Lennart SahlinAnnebergs GIF1:19:46+49:1726:14
Waste ByströmOK Virdarnaej godkänd
Gerth SällströmLessebo OKej godkänd
Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIFej godkänd
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Reine FriskVaggeryds SOKej start
Sven-Olof LundinSol Tranåsej start

H80

2 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Werner TörnblomVäxjö OK35:0513:23
2Anders AdlerLinköpings AIK36:40+1:3513:59
3Gillis AlmVäxjö OK39:00+3:5514:53
4Torild BornetunSkillingaryds FK39:36+4:3115:06
5Tore JohanssonSOK Aneby44:58+9:5317:09
6Olle LifSol Tranås50:41+15:3619:20
7Mattias RundgrenSol Tranås53:31+18:2620:25

Inskolning

1 690 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Noel BrinkhammarOK Bävernfullföljt
Agnes ErikssonKexholms SKfullföljt
Elsa GerhardssonOK Bävernfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Rufus HedströmOK Bävernfullföljt
Astrid LindgrenLidköpings VSKfullföljt
Majken LövfqvistSOK Anebyfullföljt
Emil OlinIK Hakarpspojkarnafullföljt
Arvid RosanderSOK Anebyfullföljt
Frida RothzénOK Gislefullföljt
Alma FaxénVäxjö OKej godkänd
Agnes ErlandssonVimmerby OKej start

U1

2 290 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matti JohanssonOK Njudung17:177:32
2Oskar JuelKexholms SK18:47+1:308:12
3Olof HertinVästerviks OK19:47+2:308:38
4Wilma ErikssonNässjö OK22:23+5:069:46
5Molly BickarpSol Tranås22:32+5:159:50
6Tilde LennartssonNässjö OK22:47+5:309:56
7Ebba StenhagNässjö OK22:49+5:329:57
8Axel ErikssonKexholms SK24:03+6:4610:30
9Felix SvenssonJönköpings OK25:28+8:1111:07
10Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna27:21+10:0411:56
11Malte LaxNässjö OK28:42+11:2512:31
12Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna28:53+11:3612:36
13Ida HanssonSOK Viljan28:56+11:3912:38
14Elia PerssonOK Tyringe32:14+14:5714:04
15Noomi PerssonOK Tyringe32:45+15:2814:18
16Amanda KlugNässjö OK41:08+23:5117:57
17Agnes LindstrandBodafors OK41:42+24:2518:12
18Anton LindstrandBodafors OK45:04+27:4719:40
Johan DalgaardKolding OKej start

U2

2 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus HanssonSOK Viljan20:107:58
2Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad27:38+7:2810:55
3Ville EdmarkSOK Aneby33:32+13:2213:15
4Melvin EngströmBottnaryds IF34:17+14:0713:33
5Gustav NilssonAlvesta SOK34:58+14:4813:49
6Maja LaxNässjö OK35:53+15:4314:10
7Anton FaxénVäxjö OK39:03+18:5315:26
8Lilly AxelssonJönköpings OK42:23+22:1316:45
9Colin AxelssonJönköpings OK46:18+26:0818:18
10Moa NicklassonKexholms SK52:20+32:1020:41
11Vilmer HagelbergEksjö SOK53:38+33:2821:11

Öppen motion 1

2 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias RangertIK Hakarpspojkarna20:058:07
2Birger KlugNässjö OK21:38+1:338:45
3Carina PerssonOK Tyringe26:52+6:4710:52
4Angelica FyhrSOK Aneby29:31+9:2611:57
5Viola EckermarkGöteborg-Majorna OK32:20+12:1513:05

Öppen motion 3

2 670 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica EdmanLeksands OK19:217:14
2Anna EdmarkSOK Aneby23:02+3:418:37
3Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna23:38+4:178:51
4Elin WesterlundOK Njudung23:42+4:218:52
5Maria PetterssonOK Njudung26:39+7:189:58
6Dennis SjöblomNässjö OK27:08+7:4710:09
7Petra TengvallBoxholm-Mjölby OL27:45+8:2410:23
8Alex BrickarpSol Tranås28:35+9:1410:42
9Karin OlinIK Hakarpspojkarna29:17+9:5610:58
10Lena JohanssonIFK Sävsjö29:36+10:1511:05
11Ingela KlaessonNässjö OK31:33+12:1211:48
12Elisabeth WalfridssonSOK Aneby32:03+12:4212:00
13Li-Min SvenssonOK Älme34:01+14:4012:44
14Kjell RosgrenOK Njudung34:03+14:4212:45
15Karin Trulssonklubblös34:47+15:2613:01
16Rolf FridénOK Gränsen36:58+17:3713:50
17Krister KarlssonIFK Stockaryd38:39+19:1814:28
18Ayan LingJönköpings OK40:25+21:0415:08
19Anita IvarssonSol Tranås47:20+27:5917:43
20Ulf WennerbergIK Hakarpspojkarna51:43+32:2219:22
21Christina SvenssonBjörkfors GOIF57:50+38:2921:39
Inga-Britt JohanssonHultsfreds OKej godkänd
Josefin SvenssonAnnebergs GIFej godkänd
Jessica JohanssonSol Tranåsej godkänd

Öppen motion 5

3 480 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans Perssonklubblös29:538:35
2Sara LarssonOK 64 Torpa37:07+7:1410:39
3Martin AbajiEksjö SOK37:25+7:3210:45
4Dennis GustafssonOK Njudung39:26+9:3311:19
5Lars-Olov LugneKils OK40:30+10:3711:38
6Henrik JonssonLekeryd-Svarttorps SK42:41+12:4812:15
7Gustav RibbholmOK Njudung43:42+13:4912:33
8Ulrika RibbholmOK Njudung43:48+13:5512:35
9Anna UllerKils OK44:20+14:2712:44
10Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK44:36+14:4312:48
11Marie KrantzSOK Aneby45:11+15:1812:59
12Elisabet Nayström-LarssonOK 64 Torpa45:29+15:3613:04
13Jonny JohanssonOK Njudung45:37+15:4413:06
14Susanne JohannessonRonneby OK46:22+16:2913:19
15Tobias PerssonOK Tyringe47:17+17:2413:35
16Charlotte StenhagNässjö OK47:36+17:4313:40
17Jesper RundbäckVaggeryds SOK51:58+22:0514:55
18Tomas PetersénOK Njudung52:53+23:0015:11
19Emelie DanielssonVimmerby OK53:02+23:0915:14
20Arne BerlinTrollhättans SOK53:10+23:1715:16
21Göran ErikssonKexholms SK53:33+23:4015:23
22Christer FyhrEksjö SOK54:52+24:5915:45
23Kristina ArvidssonAlvesta SOK56:43+26:5016:17
24Eva-Lotta LundbergUlricehamns OK57:06+27:1316:24
25Niclas EnellNässjö OK58:16+28:2316:44
26Roland BernhardssonIFK Stockaryd59:24+29:3117:04
27Anna-Stina Högemo-KarlssonSOK Aneby1:01:15+31:2217:36
28Göran KarlssonSOK Aneby1:01:19+31:2617:37
29Petra OlssonIFK Sävsjö1:01:35+31:4217:41
30Nilkas PalmgrenOK Njudung1:02:30+32:3717:57
31Fredrik Forsklubblös1:05:16+35:2318:45
32Veronica SahlinNässjö OK1:08:30+38:3719:41
33Stig WallermanBorås GIF1:09:52+39:5920:04
34Martina SturekSOK Viljan1:10:14+40:2120:10
35Britt-Marie HalvardssonNässjö OK1:12:28+42:3520:49
36Berndt HalvardssonNässjö OK1:12:33+42:4020:50
37Arne LindqvistOK Njudung1:13:24+43:3121:05
38Daniel SjöbergOK Gränsen1:18:37+48:4422:35
Karin HemmingsVimmerby OKej godkänd
Geirulf FlaaAnnebergs GIFej start

Öppen motion 7

3 050 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SvenssonNässjö OK23:177:38
2Nils GustavssonLidköpings VSK27:54+4:379:08
3Niclas SylvanVäxsjö ok29:21+6:049:37
4Simon BjörnehällOK Gränsen29:57+6:409:49
5Daniel SahlinNässjö OK30:56+7:3910:08
6Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna32:23+9:0610:37
7Emil AuseliusBredaryds SOK35:26+12:0911:37
8Tomas FridénOK Gränsen36:19+13:0211:54
9Ann-Sophie OhlinOK Tranan39:09+15:5212:50
10Kenneth AnderssonNässjö OK39:34+16:1712:58
11Kjell SvenssonOK Älme40:38+17:2113:19
12Leif JohanssonKexholms SK40:44+17:2713:21
13Kajsa AdolfssonVimmerby OK41:28+18:1113:35
14Susanne AxelssonJönköpings OK41:47+18:3013:41
15Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF43:29+20:1214:15
16Peter SahlinNässjö OK45:18+22:0114:51
17Hans HjelmSOK Aneby46:17+23:0015:10
18Jonas JuelKexholms SK47:12+23:5515:28
19Anna KallinSOK Aneby47:37+24:2015:36
20Olof LjunggrenLinköpings OK47:59+24:4215:43
21Rolf HallbergFK Finn48:07+24:5015:46
22Annica GabrielssonSOK Viljan48:45+25:2815:59
23Garry PetterssonStockholms OK49:07+25:5016:06
24Jessica ElmerssonOK Bävern49:20+26:0316:10
25Åke PerssonOK Bävern51:41+28:2416:56
26Bo JohanssonOK Stigen53:24+30:0717:30
27Gabriella FriskGustavsbergs OK55:01+31:4418:02
28Mats FridénOK Gränsen55:26+32:0918:10
29Anna HertinVästerviks OK59:59+36:4219:40
30Sune JohanssonIFK Stockaryd1:07:31+44:1422:08
31Ann-Sofie AdolfssonVimmerby OK1:10:50+47:3323:13
32Mats AdolfssonVimmerby OK1:11:11+47:5423:20
33Kurt NilssonNyköpings OK1:11:33+48:1623:27
34Lothar HennigIFK Stockaryd1:11:36+48:1923:28
35Karin MårtenssonGotlands Bro OK1:28:46+1:05:2929:06
36John-Erik ErikssonJönköpings OK1:30:52+1:07:3529:47
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Linnea RönnqvistOK Linnéej godkänd

Öppen motion 8

4 460 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus MoodOK Roslagen29:336:37
2Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna30:14+0:416:46
3Anders HolmOK Tisaren33:24+3:517:29
4Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna34:41+5:087:46
5Måns FaxénVäxjö OK35:41+6:088:00
6Simon LennermoNässjö OK36:54+7:218:16
7Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna38:15+8:428:34
8Niklas AlvaeusJönköpings OK38:20+8:478:35
9Andreas JohanssonOK Kullingshof38:31+8:588:38
10Conny StrandbergGustavsbergs OK38:36+9:038:39
11Mats JohanssonSol Tranås39:08+9:358:46
12Magnus WärnsvedOK Njudung39:19+9:468:48
13Philip HjellströmGränna-Bygdens OK40:20+10:479:02
14Arne KlintbergEksjö SOK41:59+12:269:24
15Mårten SvenssonEksjö Garnisons IF42:46+13:139:35
16Isac JohanssonSol Tranås42:58+13:259:38
17Niklas JakobssonSol Tranås43:05+13:329:39
18Michael BjörnlingerIK Vista43:22+13:499:43
19Joakim LundbergUlricehamns OK43:23+13:509:43
20Niclas LindqvistOK Njudung43:30+13:579:45
21Rasmus SvenssonVärend GN OL44:00+14:279:51
22Anders LammFrölunda OL46:06+16:3310:20
23Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna46:51+17:1810:30
24Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna47:42+18:0910:41
25Bo HultgrenOK Njudung49:24+19:5111:04
26Christian EricssonEksjö Garnisons IF49:33+20:0011:06
27George EkströmLinköpings OK50:25+20:5211:18
28Anna EkbringKexholms SK51:11+21:3811:28
29Gert WesterdahlOK Bävern52:21+22:4811:44
30Emma FaxénVäxjö OK52:39+23:0611:48
31Jörgen GlanshedIFK Enskede54:09+24:3612:08
32Per SandlundOK Njudung55:48+26:1512:30
33Svante AndréenTibro OK57:53+28:2012:58
34Ola NilssonAlvesta SOK1:06:16+36:4314:51
35Per Hallendorffklubblös1:09:40+40:0715:37
36Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna1:12:22+42:4916:13
37Amanda RangertIK Hakarpspojkarna1:12:23+42:5016:13
38Ola Westerdahlklubblös1:13:48+44:1516:32
39Rohnny AnderssonForserums SOK1:17:12+47:3917:18
40Ulf IsakssonHässleby SOK1:30:47+1:01:1420:21
Bo FrisbergOK Roxenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser