Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Kronoparken

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Kronoparken
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: torsdag 9 april 2015

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Sofie WetterBana 3 - medel (60)39:42+13:3911:01

FK Friskus-Varberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Daniel GustavssonBana 4 - svår (21)47:58+9:108:07

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Jerker BomanBana 4 - svår (21)50:44+11:568:35

Hammarö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Göran ArvidsonBana 2 - lätt (32)31:45+7:0910:35

Hammarö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Christina ArvidsonBana 2 - lätt (32)ej godkänd

IK Vikings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Benoit DumasBana 3 - medel (60)36:21+10:1810:05

Kils OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jan OlmBana 4 - svår (21)39:18+0:306:39
3Olof SkoglundBana 3 - medel (60)27:36+1:337:40
4Lars NordströmBana 3 - medel (60)28:36+2:337:56
6Lars HolmgårdBana 3 - medel (60)30:59+4:568:36
17Ulf SkoglundBana 3 - medel (60)37:33+11:3010:25
21Klara HolmgårdBana 3 - medel (60)39:29+13:2610:58
23Nora HolmgårdBana 3 - medel (60)40:01+13:5811:06
41Elin LundqvistBana 3 - medel (60)50:31+24:2814:01
51Marit NilssonBana 3 - medel (60)1:09:40+43:3719:21
Karin BörjarsBana 2 - lätt (32)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lovisa KullbergBana 1 - mycket lätt (8)37:41+16:4517:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ture MillanderBana 1 - mycket lätt (8)37:46+16:5017:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Frida KullbergBana 1 - mycket lätt (8)37:48+16:5217:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Andre ErlandssonBana 2 - lätt (32)24:368:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Claes ÅkerblomBana 2 - lätt (32)25:00+0:248:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Börje NilssonBana 2 - lätt (32)43:21+18:4514:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Matilda BrunzellBana 2 - lätt (32)44:50+20:1414:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Madelene BrunzellBana 2 - lätt (32)45:12+20:3615:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Hugo MillianderBana 2 - lätt (32)51:17+26:4117:05

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Sofia MillianderBana 2 - lätt (32)51:18+26:4217:06

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Janet EdwardsBana 2 - lätt (32)56:17+31:4118:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Fredrik ThyrBana 2 - lätt (32)59:07+34:3119:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Bengt MalmBana 3 - medel (60)42:21+16:1811:45

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Christer HallBana 3 - medel (60)42:44+16:4111:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Marina SörenssonBana 3 - medel (60)44:49+18:4612:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
40Lars MellqvistBana 3 - medel (60)48:23+22:2013:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
54Camila LagnerydBana 3 - medel (60)1:28:07+1:02:0424:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
55Jonas LagnerydBana 3 - medel (60)1:28:08+1:02:0524:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
56Lisa SandahlBana 3 - medel (60)1:28:42+1:02:3924:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Anders BrattströmBana 4 - svår (21)53:03+14:158:59

Kristinehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Bertil JohanssonBana 3 - medel (60)41:50+15:4711:37
37Emma JohanssonBana 3 - medel (60)44:54+18:5112:28

Leksands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan SöderlundBana 3 - medel (60)26:037:14

Lustens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
49Lennart MattssonBana 3 - medel (60)59:23+33:2016:29

Norbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Robert HellgrenBana 4 - svår (21)58:18+19:309:52

OK Milan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Annette HalvorsenBana 2 - lätt (32)38:59+14:2312:59
11Bengt StarkBana 2 - lätt (32)39:03+14:2713:01

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Oskar AndrénBana 4 - svår (21)44:18+5:307:30

OK Tyr

69 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan WikströmBana 4 - svår (21)38:486:34
1Viktor BengtssonBana 1 - mycket lätt (8)20:569:30
2Ivar WikströmBana 1 - mycket lätt (8)27:30+6:3412:29
2Patrik JohanssonBana 3 - medel (60)26:56+0:537:28
3Thomas MobergBana 2 - lätt (32)26:47+2:118:55
3Magnus AlbinssonBana 4 - svår (21)42:27+3:397:11
3Hannah HöökBana 1 - mycket lätt (8)31:25+10:2914:16
4Cornelia KindlundBana 2 - lätt (32)29:11+4:359:43
4Anders LindbergBana 4 - svår (21)42:40+3:527:13
5Fredrik HaneBana 2 - lätt (32)31:02+6:2610:20
5Olov ÖströmBana 3 - medel (60)29:32+3:298:12
6Rolf WikströmBana 4 - svår (21)45:29+6:417:42
7Barbro ZetterlingBana 2 - lätt (32)35:41+11:0511:53
7Tilda KindlundBana 1 - mycket lätt (8)38:35+17:3917:32
7Pär NymanBana 4 - svår (21)47:01+8:137:58
7Mathias SwartzBana 3 - medel (60)31:58+5:558:52
8Marie ErikssonBana 2 - lätt (32)35:57+11:2111:59
9Malin LeanderssonBana 4 - svår (21)48:15+9:278:10
9Elisabet ÖströmBana 3 - medel (60)33:46+7:439:22
9Arvid ErikssonBana 2 - lätt (32)36:52+12:1612:17
10Leif MartinssonBana 3 - medel (60)35:52+9:499:57
10Johan GustafssonBana 4 - svår (21)48:29+9:418:13
11Malin NymanBana 3 - medel (60)35:58+9:559:59
12Bengt DjuvfeldtBana 4 - svår (21)50:40+11:528:35
12Börje RåbergBana 3 - medel (60)35:59+9:569:59
13Eva SvenssonBana 2 - lätt (32)42:41+18:0514:13
13Elin AhlBana 3 - medel (60)36:11+10:0810:03
14Bengt JohanssonBana 4 - svår (21)51:34+12:468:44
15Mats KensbyBana 3 - medel (60)36:46+10:4310:12
15Jesper ÖströmBana 4 - svår (21)53:01+14:138:59
15Sandra HaneBana 2 - lätt (32)44:50+20:1414:56
16Mattias PerssonBana 3 - medel (60)37:27+11:2410:24
18Lars AnderssonBana 4 - svår (21)56:12+17:249:31
18Erik SimesBana 3 - medel (60)38:04+12:0110:34
18Klas MolinderBana 2 - lätt (32)46:17+21:4115:25
19Anders HaneBana 3 - medel (60)38:32+12:2910:42
19Johanna HoltetBana 2 - lätt (32)47:44+23:0815:54
20Tobias HällmanBana 2 - lätt (32)48:00+23:2416:00
20Magnus KällmingBana 4 - svår (21)1:01:24+22:3610:24
20Elisabet EdvardssonBana 3 - medel (60)39:22+13:1910:56
21Linda GustafssonBana 4 - svår (21)1:06:14+27:2611:13
23Axel LindBana 2 - lätt (32)51:30+26:5417:10
24Eva MartinssonBana 3 - medel (60)40:06+14:0311:08
24Åsa MolinderBana 2 - lätt (32)51:45+27:0917:15
25Therese AnderssonBana 2 - lätt (32)56:00+31:2418:40
27Jens-Åke NilssonBana 2 - lätt (32)57:53+33:1719:17
28Lotta RåbergBana 3 - medel (60)42:24+16:2111:46
29Marie ZetterlingBana 2 - lätt (32)59:11+34:3519:43
29Martin FlorqvistBana 3 - medel (60)42:34+16:3111:49
30Tone HollowellBana 3 - medel (60)42:43+16:4011:51
31Daniel RåådBana 3 - medel (60)42:44+16:4111:52
33Alfred HagbergBana 3 - medel (60)42:57+16:5411:55
34Annika LeanderssonBana 3 - medel (60)44:14+18:1112:17
35Mikael JanssonBana 3 - medel (60)44:41+18:3812:24
38Anna Karin BerglundBana 3 - medel (60)45:25+19:2212:36
39Erik HöökBana 3 - medel (60)47:50+21:4713:17
42Anna Gustafsson HaneBana 3 - medel (60)51:14+25:1114:13
43Ingrid KensbyBana 3 - medel (60)52:45+26:4214:39
45Carola CarlssonBana 3 - medel (60)57:13+31:1015:53
46Karin Creutzer BlomgrenBana 3 - medel (60)57:26+31:2315:57
47Leif EricssonBana 3 - medel (60)57:35+31:3215:59
48Eva TrangiusBana 3 - medel (60)59:02+32:5916:23
49Leif SahlinBana 3 - medel (60)59:23+33:2016:29
52My HagestålBana 3 - medel (60)1:17:45+51:4221:35
53Helene Helgesson HällmanBana 3 - medel (60)1:19:32+53:2922:05
Anders WeinestedtBana 3 - medel (60)ej godkänd
Jan SvenssonBana 3 - medel (60)ej godkänd
Ida HyvönenBana 3 - medel (60)ej godkänd
Linus NilssonBana 2 - lätt (32)utgått

OK Älgen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Lowe EkströmBana 1 - mycket lätt (8)41:00+20:0418:38
12Hugo EkströmBana 2 - lätt (32)39:12+14:3613:04
26Torbjörn JohanssonBana 3 - medel (60)42:17+16:1411:44

Skattkärrs SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Jonas BergenfurBana 3 - medel (60)33:23+7:209:16
11Stefan WennbergBana 4 - svår (21)50:13+11:258:30
Anna GundBana 3 - medel (60)utgått

Åmåls OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Tobias JohanssonBana 4 - svår (21)54:28+15:409:13
44Laura JosefssonBana 3 - medel (60)53:39+27:3614:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser