Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-SM, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM, medel
Arrangörsorganisation: Ronneby OK
Datum: lördag 24 september 2016

H60

3 240 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sixten WestlundOK Tyr23:19
2Thomas GeorgssonOK Nackhe26:13+2:54
3Kent GranqvistVästerviks OK27:42+4:23
4Clas FriesUmeå OK27:43+4:24
5Ken RagnarssonOK Kompassen29:20+6:01
6Göran SvensonSOK Viljan29:35+6:16
7Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK30:19+7:00
8Urban LarssonOK Gipen30:37+7:18
9Per-Arne HöögOK Vilse 8730:52+7:33
10Sven-Inge SvenssonHässleholms OK31:07+7:48
11Lennart LarssonJönköpings OK31:13+7:54
12Peter RasmussenNyköpings OK31:19+8:00
13Lennart KalénSOK Viljan31:26+8:07
14Jan WahlströmSnättringe SK31:28+8:09
15Mikael BodénMarkbygdens OK31:33+8:14
16Kjell NeroNässjö OK32:11+8:52
17Christer KajsajunttiOK Skogsfalken32:20+9:01
18Jan-Ola KarlssonOK Njudung32:27+9:08
19Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL32:59+9:40
20Lars ForsstedtSöders-Tyresö33:04+9:45
21Kenneth FagerKarlskrona SOK34:17+10:58
22Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF36:15+12:56
23Tommy ÖstLjusdals OK36:31+13:12
24Roland JanssonOK Linné37:23+14:04
25Thomas AlmqvistKarlskrona SOK37:26+14:07
25Thomas AlmqvistVästerviks OK37:26+14:07
27Sten-Åke HolmbergSala OK38:04+14:45
28Ulf PalmérUlricehamns OK38:08+14:49
29Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK39:19+16:00
30Bo SalomonsonKalmar OK40:07+16:48
31Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK40:27+17:08
32Bernt AnderssonIF Rigor40:57+17:38
33Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK44:38+21:19
34Peter JoelssonÅlems OK44:48+21:29
35Anders ForsstedtSöders-Tyresö46:11+22:52
36Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK47:25+24:06
37Sven GranathTjällmo-Godegårds OK47:29+24:10
38Lennart WinbergHudiksvalls OK50:22+27:03
39Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL50:28+27:09
40Lars EklundVäxjö OK50:48+27:29
41Lars ErikssonKalmar OK51:17+27:58
42Leif WadmanKöping-Kolsva OK57:49+34:30
43Mats KarlssonKarlskrona SOK1:08:19+45:00
Göran LiljequistOK Älmeutgått
Per NilssonStigmännen Karlshamns OKutgått
Rolf EmlénVittjärvs IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser