Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Järladubbeln, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Järladubbeln, lång
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: lördag 30 april 2016

D21

7 480 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK56:547:36
2Sara EskilssonAlfta-Ösa OK58:27+1:337:48
3Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF1:00:06+3:128:02
4Anna StällbergTullinge SK1:00:31+3:378:05
5Josefine EngströmAlfta-Ösa OK1:02:23+5:298:20
6Tove LagerbergOK Södertörn1:02:44+5:508:23
7Josefine KlintbergOK Ravinen1:02:56+6:028:24
8Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK1:03:57+7:038:32
9Christina Lövald HellbergTäby OK1:05:21+8:278:44
10Sofia LönnkvistTullinge SK1:06:34+9:408:53
11Rebecka HeinrupTullinge SK1:06:46+9:528:55
12Moa KjellstrandCentrum OK1:07:14+10:208:59
13Krystal NeumannJärla Orientering1:12:04+15:109:38
14Sofia PerssonSnättringe SK1:13:05+16:119:46
15Lena ÖhmanCentrum OK1:17:02+20:0810:17
16Frida ForsbergOK Ravinen1:18:12+21:1810:27
17Rebecka AdolfssonOK Kåre1:18:14+21:2010:27
18Sanna BatzSkarpnäcks OL1:18:23+21:2910:28
19Frida JunegardTullinge SK1:19:18+22:2410:36
20Karin FägerlindCentrum OK1:20:19+23:2510:44
21Louise MarkstedtOK Södertörn1:21:36+24:4210:54
22Anna TidermanSnättringe SK1:21:49+24:5510:56
23Gro DahlbomCentrum OK1:23:02+26:0811:06
24Sara GrenmarkTullinge SK1:28:22+31:2811:48
25Sara JonassonCentrum OK1:34:44+37:5012:39
26Isabelle SjöbergOK Österåker1:50:08+53:1414:43
27Therese PerssonSnättringe SK1:57:15+1:00:2115:40
28Embla MorastHaninge SOK2:02:04+1:05:1016:19
Channa LönneTullinge SKej godkänd
Caroline IvarssonSundbybergs IKej godkänd
Benita HanssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Annie ForsbergOK Ravinenutgått
Mette BrolinsonCentrum OKej start

H21

10 470 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BergmanOK Ravinen1:04:336:09
2Magnus GlänneforsTullinge SK1:04:44+0:116:10
3Lukas PetersonIFK Umeå1:06:04+1:316:18
4Oskari LiukkonenHiidenkiertäjät1:06:49+2:166:22
5Harri KarlssonOK Denseln1:07:14+2:416:25
6Simon JakobssonLånghundra IF1:07:42+3:096:27
7Ken PeetersGöteborg-Majorna OK1:09:29+4:566:38
8Daniel RoosAttunda OK1:09:30+4:576:38
9Oskar MalmbergIFK Umeå1:10:13+5:406:42
10Markus AdolfssonTullinge SK1:10:55+6:226:46
11Martin LindskogOK Ravinen1:11:35+7:026:50
12Jörgen OhlinTullinge SK1:11:47+7:146:51
13Göran ThimbergSöders-Tyresö1:12:39+8:066:56
14Martin BellanderGustavsbergs OK1:13:02+8:296:58
15Ivan ForsgrenOK Tisaren1:15:50+11:177:14
16Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro1:16:24+11:517:17
17David HectorSnättringe SK1:17:07+12:347:21
18Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:17:51+13:187:26
19Henrik PerssonTullinge SK1:17:53+13:207:26
20Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK1:19:28+14:557:35
21Per MårtenssonOK Ravinen1:21:06+16:337:44
22Ulrik ImbergOK Linné1:22:20+17:477:51
23Joel SjölanderIFK Umeå1:22:35+18:027:53
24Morgan KarlssonSundbybergs IK1:25:34+21:018:10
25Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK1:26:07+21:348:13
26Lasse ForsbergOK Ravinen1:28:07+23:348:24
27Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:28:25+23:528:26
28Mårten LundqvistSundbybergs IK1:29:13+24:408:31
29Anders BøgevigOK Ravinen1:30:01+25:288:35
30Andreas BjärkmarSävedalens AIK1:33:43+29:108:57
31Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:35:52+31:199:09
32Jesper LagerbergOK Södertörn1:39:40+35:079:31
33Emil AnderssonTullinge SK1:39:55+35:229:32
34Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:40:09+35:369:33
35Jan StridhSkogsluffarnas OK1:44:17+39:449:57
36Martin LerjenCentrum OK1:44:52+40:1910:00
37Patrik NilssonSnättringe SK1:47:26+42:5310:15
38Mattias ÅgrenCentrum OK1:49:10+44:3710:25
39Holger KohrCentrum OK1:55:50+51:1711:03
40Casper GidingKamrat och IF KIF1:56:14+51:4111:06
41Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:56:28+51:5511:07
42Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK2:04:52+1:00:1911:55
43Pär SvenssonSöders-Tyresö2:20:18+1:15:4513:24
Martin KarlssonCentrum OKej godkänd
Anders StällbergTullinge SKutgått
Simon MarkendahlOK Klyftamoej start
Jörgen AxelssonTullinge SKej start

H21 Kort

8 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leonas MockunasHellas Orientering1:04:157:34
2Ulf BylundIFK Enskede1:26:42+22:2710:13
3Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:28:31+24:1610:26
Simon EngelHässleholms OKej godkänd
Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OLej godkänd
Björn BylundIFK Enskedeej start

D20

5 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering46:538:17
2Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF51:05+4:129:02
3Amanda BerggrenTullinge SK52:32+5:399:17
4Hedwig HaasSundsvalls OK54:00+7:079:33
5Hanna KorhonenOK Ravinen55:58+9:059:54
Alice TörnlundOK Ravinenej start

H20

7 530 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK46:356:11
2Niklas SundqvistTullinge SK48:32+1:576:26
3Karl EngesAttunda OK54:31+7:567:14
4Hugo DahlbergHaninge SOK58:42+12:077:47
5Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:03:06+16:318:22
6Måns TistadIFK Lidingö SOK1:09:55+23:209:17
7Mattias PernebyIFK Lidingö SOK1:20:46+34:1110:43
8Joakim SkärlénHaninge SOK1:32:09+45:3412:14
Amadeus HanssonGotlands Bro OKej godkänd
Felix TidermanSöders-Tyresöutgått
Matthew SiepmanSouth African Youth Squadutgått
Carl HolmesSouth African Youth Squadutgått

D18

5 230 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma KarlssonSnättringe SK42:028:02
2Hanna HänströmTäby OK42:27+0:258:06
3Emma HagrotTäby OK42:31+0:298:07
4Nika KalininaHellas Orientering44:44+2:428:33
5Maria JanssonOK Linné48:52+6:509:20
6Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK49:53+7:519:32
7Tone AlbrektssonOK Ravinen49:54+7:529:32
8Kristina TedhamreSnättringe SK52:45+10:4310:05
9Amanda KarlssonOK Ravinen54:44+12:4210:27
10Siri HjärtbergJärfälla OK56:36+14:3410:49
11Ebba LeicktTullinge SK57:24+15:2210:58
12Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL1:06:56+24:5412:47
13Vera BogrenSundbybergs IK1:07:33+25:3112:54
14Matilda SkunckeTäby OK1:16:50+34:4814:41
15Astrid SimonssonSundbybergs IK1:25:36+43:3416:22
Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sofia FurebySnättringe SKej godkänd
Ebba JanssonSöders-Tyresöej start
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej start

H18

7 500 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas CarlssonSundbybergs IK51:016:48
2Simon ImarkTullinge SK52:17+1:166:58
2Victor ImarkTullinge SK52:17+1:166:58
4Georg EklöwOK Södertörn53:18+2:177:06
5Oskar EdvardssonJärfälla OK53:46+2:457:10
6Oskar ForsbergTullinge SK56:26+5:257:31
7Edvin NordströmTäby OK56:59+5:587:35
8Erik HerneOK Ravinen57:09+6:087:37
9Egil MorastHaninge SOK57:24+6:237:39
10Hannes SvahnOK Ravinen57:50+6:497:42
11Benjamin LangerakJärfälla OK59:08+8:077:53
12Albin AnderssonOK Ravinen59:09+8:087:53
13Johan PerssonAttunda OK1:00:36+9:358:04
14Lukas HellgrenOK Ravinen1:04:13+13:128:33
15Hugo LindbärgOK Södertörn1:04:27+13:268:35
16Christian RedtzerAttunda OK1:10:08+19:079:21
17Lukas ArkängTullinge SK1:13:01+22:009:44
18Simon ÖsterlingOK Södertörn1:19:27+28:2610:35
19Filip BrunanderAttunda OK1:19:44+28:4310:37
20Olof LissmatsOK Södertörn1:37:13+46:1212:57
21Andries SwartSouth African Youth Squad1:38:58+47:5713:11
22Arne KvarnefalkJärfälla OK1:53:20+1:02:1915:06
23Rory EllisSouth African Youth Squad2:13:58+1:22:5717:51
James HancockSouth African Youth Squaddiskvalificerad
Oskar EngesAttunda OKej godkänd
Tobias KarlssonSnättringe SKej godkänd
Linus BacklundOK Södertörnej godkänd
Axel GranqvistOK Ravinenutgått
Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start
Lucas NorrmanAttunda OKej start

H17-20 Kort

5 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve RahlénOK Ravinen1:32:3517:01
Martin KihlSundbybergs IKej godkänd
Erland SimonssonSundbybergs IKej start

D16

4 750 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF44:439:24
2Linnea JohanssonTäby OK46:50+2:079:51
3Emilia EngelOK Ravinen47:43+3:0010:02
4Hanna LagerbergOK Södertörn49:35+4:5210:26
5Lotten SandénOK Södertörn49:49+5:0610:29
6Sofia ZillingOK Södertörn51:10+6:2710:46
7Linda RennerOK Södertörn51:50+7:0710:54
8Lovisa LängheimTullinge SK52:34+7:5111:04
9Karin ModinBromma-Vällingby SOK53:45+9:0211:18
10Tilda BellanderGustavsbergs OK54:48+10:0511:32
11Frida HectorSnättringe SK56:21+11:3811:51
12Jonna LundbäckJärfälla OK58:18+13:3512:16
13Malin StrandbergGustavsbergs OK59:13+14:3012:28
14Tilda AnderssonTullinge SK59:42+14:5912:34
15Josefine AnderssonTäby OK1:04:56+20:1313:40
16Katarina NorrbyOK Södertörn1:06:17+21:3413:57
17Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK1:06:49+22:0614:04
18Klara BolinTullinge SK1:07:51+23:0814:17
19Ella SjöbergTullinge SK1:08:14+23:3114:21
20Lovisa LarssonTullinge SK1:09:02+24:1914:32
21Ylva SandénOK Södertörn1:13:05+28:2215:23
22Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:14:20+29:3715:38
23Tyra AlmJärla Orientering1:18:06+33:2316:26
24Rebecka HaraldssonTäby OK1:21:17+36:3417:06
25Heather WimberleySouth African Youth Squad1:21:34+36:5117:10
26Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:27:23+42:4018:23
27Sofia DamneBromma-Vällingby SOK1:29:29+44:4618:50
28Sarah EverettSouth African Youth Squad1:44:45+1:00:0222:03
Isa LundqvistJärfälla OKej godkänd
Petrina CostermansJärla Orienteringej godkänd
Tilde BacklundOK Södertörnej godkänd
Hedda Persson VildirSkarpnäcks OLej godkänd
Ellen EkströmOK Ravinenej godkänd
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Inez EklundSkarpnäcks OLej start
Ella AnderssonOK Södertörnej start
Ellen SkunckeTäby OKej start
Vilma GotheOK Ravinenej start
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej start

H16

5 440 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK33:476:12
2Kristoffer TengrothSundbybergs IK35:16+1:296:28
3Simon HardenFK Boken35:17+1:306:29
4Mattias KallhaugeSnättringe SK38:50+5:037:08
4Felix PerssonHaninge SOK38:50+5:037:08
6Simon FriskGustavsbergs OK38:55+5:087:09
7Noel WaldenfjordJärfälla OK40:19+6:327:24
8Ivar Lidström LauriSnättringe SK41:18+7:317:35
9Ruben BryngelssonTullinge SK41:54+8:077:42
10Johan LangerakJärfälla OK43:24+9:377:58
11Victor SadaranganiJärla Orientering44:05+10:188:06
12Anton HänströmTäby OK44:13+10:268:07
13Trevor BransomeSkogsluffarnas OK45:52+12:058:25
14Anton SilierJärfälla OK49:14+15:279:03
15Linus AlbinssonJärfälla OK53:36+19:499:51
16Niklas SvenssonJärfälla OK54:09+20:229:57
17Alexander SchandlOK Södertörn59:49+26:0210:59
18Emil GustafssonJärfälla OK1:03:02+29:1511:35
19Melvin JakobssonOK Södertörn1:04:30+30:4311:51
20Vilhelm KarlinSundbybergs IK1:10:54+37:0713:01
21Martin SkärlénHaninge SOK1:13:47+40:0013:33
22Jonatan StåhlSundbybergs IK1:26:26+52:3915:53
23Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK1:37:45+1:03:5817:58
Alexander KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Johan CallebergSnättringe SKej godkänd
Rasmus KihlSundbybergs IKej godkänd
Anton StrömIFK Lidingö SOKej godkänd
Mattias IvaresOK Södertörnej start
Fredrik HanssonTäby OKej start

H16 Kort

4 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josef FranzénSnättringe SK46:2011:28
2Axel HedensiöIFK Lidingö SOK47:20+1:0011:42
Erik NorlinIFK Enskedeej start
Alf IrestigSkarpnäcks OLej start

D14

3 890 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda LindhSundbybergs IK33:258:35
2Nina PerssonHaninge SOK33:31+0:068:36
3Alma HellströmAttunda OK33:34+0:098:37
4Ida HofstedtTäby OK33:42+0:178:39
5Therese NilssonOK Österåker34:35+1:108:53
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK34:54+1:298:58
7Amelie RajanIFK Lidingö SOK35:03+1:389:00
8Sofia EdvardssonJärfälla OK35:41+2:169:10
9Tilda MårtenssonOK Ravinen36:16+2:519:19
10Lovisa NilssonAttunda OK37:24+3:599:36
11Sofia IversAttunda OK37:30+4:059:38
12Ronja StåhlSundbybergs IK37:58+4:339:45
13Amanda GranqvistOK Ravinen39:01+5:3610:01
14Maja SandvikAttunda OK39:23+5:5810:07
15Katja LeicktTullinge SK39:34+6:0910:10
16Lisa ThunellIFK Lidingö SOK40:13+6:4810:20
17Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL40:18+6:5310:21
18Ester AnderssonOK Södertörn41:25+8:0010:38
19Smilla MogensenOK Ravinen41:26+8:0110:39
20Ella KarlssonSnättringe SK41:36+8:1110:41
21Lovisa SvenssonTullinge SK42:00+8:3510:47
22Sanna HedbergOK Södertörn42:58+9:3311:02
23Åsa SundströmJärla Orientering43:23+9:5811:09
24Vilde WoldSundbybergs IK44:52+11:2711:32
25Tove SjöbergTullinge SK45:20+11:5511:39
26Kajsa BogrenSundbybergs IK46:47+13:2212:01
27Alice HallménJärfälla OK51:34+18:0913:15
28Emma BellanderGustavsbergs OK55:48+22:2314:20
29Sara MöllerOK Södertörn57:26+24:0114:45
30Ella BroquistIFK Lidingö SOK58:47+25:2215:06
31Martina MäkeläHaninge SOK1:11:15+37:5018:18
32Ida NordlundOK Älvsjö-Örby1:14:40+41:1519:11
33Tove KarlssonJärla Orientering1:21:08+47:4320:51
34Elvira BredinAttunda OK1:21:19+47:5420:54
35Lilo KardJärla Orientering1:25:27+52:0221:57
36Wilma AlmJärla Orientering1:43:47+1:10:2226:40
Agnes EdgrenSkarpnäcks OLej start
Cecilia HectorSnättringe SKej start
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Malin HanssonTäby OKej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start

H14

4 040 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö30:037:26
2Hampus HatlenTullinge SK30:56+0:537:39
3Erik Lidström LauriSnättringe SK32:17+2:147:59
4Philip ForngrenTäby OK32:41+2:388:05
5Erik BovalliusJärfälla OK33:43+3:408:20
6Isak GeliusSnättringe SK33:47+3:448:21
7Martin RinnbäckOK Ravinen34:16+4:138:28
8Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK34:30+4:278:32
9Olle Pettersson GradinAttunda OK34:45+4:428:36
10Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby34:47+4:448:36
11Olle KallurOK Ravinen35:22+5:198:45
12Jakob Gadefors NauHaninge SOK35:32+5:298:47
13Albin ForsbergLånghundra IF35:42+5:398:50
14William GrunderJärfälla OK36:35+6:329:03
15Oscar AnelandOK Ravinen37:00+6:579:09
16Albin LindskogOK Ravinen37:01+6:589:09
17Albin HainkeSnättringe SK37:44+7:419:20
18Otto BalckTäby OK37:52+7:499:22
19Johan LundbäckJärfälla OK38:25+8:229:30
20Manne HammarbergJärfälla OK38:46+8:439:35
21Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK39:52+9:499:52
22Linus HalvorsenSkarpnäcks OL40:51+10:4810:06
23Simon LiljaIFK Lidingö SOK42:09+12:0610:25
24Nils Forsberg RundströmIFK Enskede43:27+13:2410:45
25Johan NordquistJärla Orientering44:05+14:0210:54
26Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK44:53+14:5011:06
27Vincent WippJärla Orientering49:57+19:5412:21
28Eskil WidehagSundbybergs IK50:22+20:1912:28
29Emil SoneAttunda OK50:37+20:3412:31
30Theodor BrabieJärfälla OK50:41+20:3812:32
31Lukas GustafssonJärfälla OK53:21+23:1813:12
32Ludde BlomIFK Enskede56:27+26:2413:58
33Lucas ChavdaSöders-Tyresö56:37+26:3414:00
34Oskar HaglundHaninge SOK58:24+28:2114:27
35Elias SkottIFK Enskede1:00:12+30:0914:54
36Filip StorellHaninge SOK1:03:07+33:0415:37
37Andreas BorängSnättringe SK1:19:01+48:5819:33
Oskar NilssonJärfälla OKej godkänd
Martin GodOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Marcus EkmanTäby OKej godkänd
Jakob TedhamreSnättringe SKej godkänd
Alfred LängheimTullinge SKej start
Lukas WernerIFK Lidingö SOKej start
Isak WestringJärfälla OKej start
Anders WidlundIFK Lidingö SOKej start

D14 Kort

2 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö31:3311:06
2Clea WallnäsSundbybergs IK39:31+7:5813:54
Malva LindbärgOK Södertörnej start

H14 Kort

2 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik AhlbergVallentuna-Össeby OL27:419:44
2William MöllerSkarpnäcks OL29:38+1:5710:26
3Arvid KotzSkarpnäcks OL46:48+19:0716:28
4Antoni KowalikSnättringe SK1:04:50+37:0922:49
Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresöej godkänd
Valdemar EdinJärfälla OKej start

D12

2 840 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn22:498:02
2Ida ÖsterbergGustavsbergs OK24:43+1:548:42
3Tindra JonssonSkarpnäcks OL24:46+1:578:43
4Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK26:17+3:289:15
5Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK26:49+4:009:26
6Ida HellströmAttunda OK29:49+7:0010:29
7Juliet WaldenfjordJärfälla OK29:59+7:1010:33
8Lovisa LindqvistIFK Enskede30:23+7:3410:41
9Linn OlssonOK Södertörn30:50+8:0110:51
10Klara JunegardTullinge SK31:18+8:2911:01
11Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK32:30+9:4111:26
12Doris IkoVallentuna-Össeby OL32:57+10:0811:36
13Maja LiljaIFK Lidingö SOK33:40+10:5111:51
14Liv HerneOK Ravinen34:03+11:1411:59
15Malin StrömqvistAttunda OK34:12+11:2312:02
16Olivia EngelOK Ravinen34:27+11:3812:07
17Linn De BoussardIFK Enskede36:00+13:1112:40
18Matilda EkmanTäby OK36:06+13:1712:42
19Hanna AnderssonSkogsluffarnas OK36:35+13:4612:52
20Wilma LeicktTullinge SK36:56+14:0713:00
21Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK38:50+16:0113:40
22Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK38:59+16:1013:43
23Ebba ForsbergOK Ravinen44:04+21:1515:30
24Måra StegardSkarpnäcks OL47:49+25:0016:50
25Emma HallendalIFK Enskede50:07+27:1817:38
26Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK52:36+29:4718:31
27Thea LennartssonJärfälla OK56:32+33:4319:54
28Turid WärngårdSkarpnäcks OL1:00:06+37:1721:09
29Louise ByströmBromma-Vällingby SOK1:27:02+1:04:1330:38
Lina TorbiörnssonJärla Orienteringej start
Miia RollerJärfälla OKej start

H12

2 840 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK16:415:52
2Henrik SvenssonOK Ravinen18:54+2:136:39
3Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK21:10+4:297:27
4Teo StruckOK Ravinen21:22+4:417:31
5Hannes LindqvistIFK Enskede21:34+4:537:35
6Axel FribergerJärla Orientering21:51+5:107:41
7Justus ArenanderSkarpnäcks OL21:55+5:147:43
8Hannes MogensenOK Ravinen22:17+5:367:50
9Filip HatlenTullinge SK22:47+6:068:01
10Elis IversAttunda OK22:50+6:098:02
11Hugo LindskogOK Ravinen23:06+6:258:08
12Olle ThimbergSöders-Tyresö23:26+6:458:15
13Simon StridhSkogsluffarnas OK23:29+6:488:16
14Jonatan AndersonJärfälla OK23:30+6:498:16
15Olle SandströmOK Ravinen23:31+6:508:16
16Jesper ÅkessonJärfälla OK23:49+7:088:23
17Niklas ErlandssonOK Södertörn23:50+7:098:23
18Linus NilssonOK Österåker24:06+7:258:29
19Elis Forsberg RundströmIFK Enskede24:12+7:318:31
20Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK24:51+8:108:45
21Gustaf HofstedtTäby OK25:08+8:278:50
22Jannick BrabieJärfälla OK25:34+8:539:00
22Marcus GrunderJärfälla OK25:34+8:539:00
24Filip LindqvistTäby OK25:52+9:119:06
25Edvin ForsbergOK Ravinen26:45+10:049:25
26Anton PleinerTäby OK27:01+10:209:30
27Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK27:05+10:249:32
28Max ÖsterlingOK Södertörn27:11+10:309:34
29Björn RennerOK Södertörn27:14+10:339:35
30Lucas AlzénGustavsbergs OK28:00+11:199:51
31Noa BerglundTäby OK28:14+11:339:56
32Erik LundquistOK Ravinen28:32+11:5110:02
33Malte HinasSkarpnäcks OL29:32+12:5110:23
34Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK29:35+12:5410:25
35Andreas AnderssonSkogsluffarnas OK29:36+12:5510:25
36Edvin WollbrandOK Ravinen29:44+13:0310:28
37Anton MörkforsJärfälla OK31:11+14:3010:58
38Axel TrofastTullinge SK31:34+14:5311:06
39Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL32:07+15:2611:18
40Axel BalckTäby OK32:23+15:4211:24
41Albert NordSnättringe SK33:36+16:5511:49
42Filip DryseliusSkarpnäcks OL34:04+17:2311:59
43Mathias DryseliusSkarpnäcks OL34:16+17:3512:03
44Viktor ZillingOK Södertörn34:50+18:0912:15
45Erik FranklingIFK Lidingö SOK36:23+19:4212:48
46Linus ForsbergOK Ravinen38:10+21:2913:26
47Rasmus LindblomGustavsbergs OK39:33+22:5213:55
48Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby41:59+25:1814:46
49Mikael KökeritzSundbybergs IK45:47+29:0616:07
50Felix ArkängTullinge SK48:03+31:2216:55
51Folke KåbergOK Ravinen1:11:33+54:5225:11
Olle SynnermarkSkogsluffarnas OKej godkänd
Måns EdgrenSkarpnäcks OLej start
Ivar GentzJärla Orienteringej start
Mattias HedinSöders-Tyresöej start
Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OKej start
Eskil CostermansJärla Orienteringej start

D12 Kort

2 240 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer SandTullinge SK19:108:33
2Felicia StrindérIFK Enskede21:04+1:549:24
3Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö23:08+3:5810:19
4Lovisa BergstenOK Södertörn24:29+5:1910:55
5Kimberly EkenstedtTullinge SK26:51+7:4111:59
6Nova MatthewsTullinge SK27:15+8:0512:09
7Sanna RinnbäckOK Ravinen28:10+9:0012:34
8Klara SkunckeTäby OK28:16+9:0612:37
9Hanna LundinIFK Enskede30:10+11:0013:28
10Fanny SundbergTullinge SK33:04+13:5414:45

H12 Kort

2 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stanislaw KowalikSnättringe SK29:5313:20

D10

2 240 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove OlssonOK Södertörn15:537:05
2Ellen AnelandOK Ravinen16:07+0:147:11
3Wilma MårtenssonOK Ravinen16:08+0:157:12
4Maja FalkSundbybergs IK18:15+2:228:08
5Elin AbelSnättringe SK19:20+3:278:37
6Molly GeliusSnättringe SK20:38+4:459:12
7Maja ArvidsonOK Ravinen22:15+6:229:55
8Nellie BolinTullinge SK22:32+6:3910:03
9Ella MatthewsTullinge SK23:16+7:2310:23
10Emma HenriquesOK Södertörn23:50+7:5710:38
11Paulina AlzénGustavsbergs OK24:08+8:1510:46
12Hilda TrofastTullinge SK24:59+9:0611:09
13Sofie LindellGustavsbergs OK25:25+9:3211:20
14Sara StrömqvistAttunda OK27:35+11:4212:18
15Moa GlanshedHaninge SOK30:15+14:2213:30
16Elsa TunbladMälarö SOK31:25+15:3214:01
17Irma WidehagSundbybergs IK32:04+16:1114:18
18Linda StrömqvistAttunda OK32:54+17:0114:41
Ebba WestringJärfälla OKej start
Maja ThimbergSöders-Tyresöej start

H10

2 240 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SandvikAttunda OK15:386:58
2Ludvig HagwallJärla Orientering17:19+1:417:43
3Arvid MyrbergerTullinge SK17:27+1:497:47
4Erik NorinSöders-Tyresö17:37+1:597:51
5Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK17:39+2:017:52
6Malte BellanderGustavsbergs OK17:56+2:188:00
7Gustav StorellHaninge SOK17:58+2:208:01
8Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK18:55+3:178:26
9Ruben HårdSkogsluffarnas OK18:57+3:198:27
10Gustav LübckeOK Ravinen20:59+5:219:22
11Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OK21:12+5:349:27
12Sandro PruthSkogsluffarnas OK22:12+6:349:54
13Hampus GlanshedHaninge SOK22:32+6:5410:03
14Anton HedströmSöders-Tyresö26:52+11:1411:59
15Ivar HägerSkogsluffarnas OK28:34+12:5612:45
Lotus SöderlundJärla Orienteringej start

D35

6 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn StillbergerOK Ravinen1:03:389:42
2Elena KheldertHellas Orientering1:10:07+6:2910:42
3Daniela RennerOK Södertörn1:14:10+10:3211:19
4Anna LundquistOK Ravinen1:22:19+18:4112:34
5Märit NordlundJärfälla OK1:33:41+30:0314:18
6Eva Bühlmann LerjenCentrum OK1:40:56+37:1815:24
Lina MatthewsTullinge SKutgått

H35

8 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus RisplingCentrum OK1:14:308:47
2Anders AbelSnättringe SK1:28:32+14:0210:26
3Fredrik WassermeyerSkarpnäcks OL1:44:40+30:1012:20
Martin AhlströmIFK Enskedeej godkänd
Samuel SvenssonCentrum OKej godkänd
Mattias HenrikssonCentrum OKutgått
Farhad Rouhani-KallehSolna OKutgått
Jonas HalaiKamrat och IF KIFutgått

D40

4 990 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MogensenOK Ravinen40:098:02
2Carina HallendalIFK Enskede40:52+0:438:11
3Jenny BergOK Ravinen40:56+0:478:12
4Maria Von SchmalenséeAttunda OK41:57+1:488:24
5Åsa PleinerTäby OK42:24+2:158:29
6Kristina AnelandOK Ravinen45:15+5:069:04
7Karin AlmgrenSöders-Tyresö46:25+6:169:18
8Lena NilssonAttunda OK47:18+7:099:28
9Elin AhlströmIFK Enskede54:30+14:2110:55
10Maria LybertOK Ravinen55:44+15:3511:10
11Anna EkOK Ravinen57:08+16:5911:26
12Åsa LinnersjöSöders-Tyresö57:32+17:2311:31
13Maria EdvardssonJärfälla OK1:03:05+22:5612:38
14Maria NorinGävle OK1:10:58+30:4914:13
15Sara AndersonJärfälla OK1:12:19+32:1014:29
16Åsa BergSigtuna OK1:13:47+33:3814:47
17Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:16:41+36:3215:22
18Malin AlbinssonJärfälla OK1:25:16+45:0717:05
19Lena BuhreAttunda OK1:25:50+45:4117:12
20Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:33:16+53:0718:41
Anna FalkSundbybergs IKej godkänd
Malin LindskogOK Ravinenej start

H40

7 530 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten WaldenfjordJärfälla OK48:316:26
2Fredrik SoneAttunda OK53:48+5:177:08
3Christian RotvikerCentrum OK54:10+5:397:11
4Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK55:05+6:347:18
5Ulf PerssonIFK Enskede55:42+7:117:23
6Jan NorlingSöders-Tyresö57:01+8:307:34
7Tomas HenrikssonAttunda OK58:27+9:567:45
8Johan LindqvistTäby OK58:50+10:197:48
9Jacob BolinOK Tisaren59:03+10:327:50
10Niklas HenrikssonAttunda OK1:00:40+12:098:03
11Henrik SjögrenHaninge SOK1:00:46+12:158:04
12Robert PedersenJärfälla OK1:01:49+13:188:12
13Ove OksvoldCentrum OK1:01:54+13:238:13
14Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL1:01:59+13:288:13
15Fredrik SteneboAttunda OK1:02:18+13:478:16
16Björn RosendahlÄrla IF1:03:38+15:078:27
17Patric De BoussardIFK Enskede1:03:46+15:158:28
18Björn LundquistOK Ravinen1:08:47+20:169:08
19Roland PerssonSkarpnäcks OL1:10:22+21:519:20
20Pål JanssonOK Roslagen1:11:00+22:299:25
21Mats SandinHaninge SOK1:11:01+22:309:25
22Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:12:48+24:179:40
23Magnus LindblomGustavsbergs OK1:13:16+24:459:43
24Henrik TrofastTullinge SK1:13:33+25:029:46
25Johan HörnfeldtOK Ravinen1:15:14+26:439:59
26Magnus LennartssonJärfälla OK1:16:30+27:5910:09
27Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:17:25+28:5410:16 Ladda ner rutt i gpx-format
28Anders EdquistTäby OK1:21:49+33:1810:51
29Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:35:04+46:3312:37
30Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:38:06+49:3513:01
31Henrik HellborgCentrum OK1:38:40+50:0913:06
Niklas HallHaninge SOKej godkänd
Stefan NorinSöders-Tyresöej godkänd
Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OKutgått

D45

4 290 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin ImarkTullinge SK33:297:48
2Anna StrandAttunda OK35:30+2:018:16
3Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF35:49+2:208:20
4Tina JunegardTullinge SK38:23+4:548:56
5Charlotta GibergHellas Orientering39:29+6:009:12
6Anna-Lena LängheimTullinge SK39:56+6:279:18
7Annika LindbergAttunda OK40:34+7:059:27
8Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK41:25+7:569:39
9Camilla EngelOK Ravinen41:41+8:129:42
10Ann RollerJärfälla OK42:26+8:579:53
11Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK43:32+10:0310:08
12Mia LiljaIFK Lidingö SOK43:38+10:0910:10
13Katarina RundströmIFK Enskede46:35+13:0610:51
14Susanne CurmanIFK Lidingö SOK47:19+13:5011:01
15Ann GranqvistOK Ravinen48:26+14:5711:17
16Nina IversAttunda OK50:16+16:4711:43
17Andrea SilierJärfälla OK51:10+17:4111:55
18Lena ErlandssonOK Södertörn52:14+18:4512:10
19Gunilla KallhaugeSnättringe SK52:59+19:3012:21
20Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL54:51+21:2212:47
21Karin SteneboAttunda OK56:14+22:4513:06
22Nina HerneOK Ravinen56:22+22:5313:08
23Ileana von MelenIFK Enskede56:27+22:5813:09
24Anethe MansénSkarpnäcks OL56:31+23:0213:10
25Lisa LeicktTullinge SK57:11+23:4213:19
26Monica RoosAttunda OK57:15+23:4613:20
27Tania WimberleySouth African Youth Squad58:53+25:2413:43
28Kristina ZillingOK Södertörn1:06:07+32:3815:24
29Lena BrobergSnättringe SK1:06:51+33:2215:34
30Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:07:03+33:3415:37
31Anna TedhamreSnättringe SK1:07:24+33:5515:42
32Malin KvarnefalkJärfälla OK1:17:48+44:1918:08
33Sonia PerssonHaninge SOK1:21:46+48:1719:03
Carina WidlundIFK Lidingö SOKej godkänd
Margareta BerghSkarpnäcks OLej godkänd
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej start
Anna SanderIF Thorej start
Christin SöderqvistOK Ravinenej start

H45

6 650 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF43:586:36
2Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK49:21+5:237:25
3Björn AnderssonBredaryds SOK49:46+5:487:29
4Ronny FalkSundbybergs IK50:16+6:187:33
5Alistair LandelsStora Tuna OK50:48+6:507:38
6Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK51:25+7:277:43
7Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL51:59+8:017:49
8Stefan BergOK Ravinen52:20+8:227:52
9Håkan MelinBromma-Vällingby SOK52:31+8:337:53
10Magnus GadeforsVäsby OK52:43+8:457:55
11Eric RollerJärfälla OK53:02+9:047:58
12Juha LoenbergSkarpnäcks OL53:36+9:388:03
13Ulf HanssonSundbybergs IK53:37+9:398:03
14Mats EkmanTäby OK53:41+9:438:04
15Pelle ForsbergIFK Enskede54:28+10:308:11
16Tomas JonssonJärfälla OK54:37+10:398:12
17Lars SjöbergTullinge SK54:47+10:498:14
18Rickard EkmanOK Roslagen55:49+11:518:23
19Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL55:54+11:568:24
20Joakim PerssonHaninge SOK56:01+12:038:25
21Patrik LeicktTullinge SK56:30+12:328:29
22Nils EdvardssonJärfälla OK57:28+13:308:38
23Ola KåbergOK Ravinen57:34+13:368:39
24Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK59:59+16:019:01
25Ulrik IversAttunda OK1:00:00+16:029:01
26Christopher LindqvistIFK Enskede1:00:17+16:199:03
27Peter HaglundHaninge SOK1:00:37+16:399:06
28Peter JakobssonOK Södertörn1:00:43+16:459:07
29Mark RudaOK Ravinen1:02:14+18:169:21
30Johan WestringJärfälla OK1:04:27+20:299:41
31Lars SegermanSkarpnäcks OL1:04:54+20:569:45
32Andreas GrunderJärfälla OK1:06:30+22:3210:00
33Lars DanielsonMatteus SI1:08:22+24:2410:16
34Mattias SkepplingOK Södertörn1:09:10+25:1210:24
35Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:09:14+25:1610:24
36Anders HedbergOK Södertörn1:09:35+25:3710:27
37Ove GustafssonJärfälla OK1:11:07+27:0910:41
38Mats HainkeSnättringe SK1:11:11+27:1310:42
39Joakim SkantzeSundbybergs IK1:11:28+27:3010:44
40Mark ÅkessonJärfälla OK1:12:49+28:5110:56
41Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:14:04+30:0611:08
42Patrik FriskGustavsbergs OK1:14:26+30:2811:11
43Olle SjöforsOK Älme1:14:55+30:5711:15
44Gunnar HedinSöders-Tyresö1:16:35+32:3711:30
45Sven JohanssonTäby OK1:16:44+32:4611:32
46Tomas GlanshedHaninge SOK1:17:30+33:3211:39
47Jonatan LindellGustavsbergs OK1:22:34+38:3612:24
48Henrik MorastHaninge SOK1:26:49+42:5113:03
49Fredrik AnderssonOK Södertörn1:36:26+52:2814:30
50Michael LindeIF Åland1:38:40+54:4214:50
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd
Ola BovalliusJärfälla OKej godkänd
Björn LovangIFK Lidingö SOKej godkänd
Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Per NilssonJärfälla OKutgått
Nicklas BergströmTäby OKutgått
Urban StåhlSundbybergs IKej start
Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örbyej start

D50

4 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenTullinge SK42:439:56
2Anette LantzOK Österåker43:37+0:5410:08
3Ann FranzénOK Södertörn44:09+1:2610:16
4Anna BacklundOK Södertörn44:13+1:3010:16
5Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL45:09+2:2610:30
6Kia NordströmTäby OK47:20+4:3711:00
7Madeleine LimparAttunda OK48:52+6:0911:21
8Anna EngquistHaninge SOK49:56+7:1311:36
9Christina PernebyIFK Lidingö SOK51:35+8:5211:59
10Kristina MarteliusAttunda OK56:02+13:1913:01
11Anette ArksandVallentuna-Össeby OL58:41+15:5813:38
12Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK1:00:30+17:4714:04
13Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:01:03+18:2014:11
14Kristina KlangHaninge SOK1:04:46+22:0315:03
15Katarina LindbärgOK Södertörn1:32:45+50:0221:34
16Elisabeth HectorSnättringe SK1:34:36+51:5322:00
17Liselott KihlSundbybergs IK1:37:23+54:4022:38
18Charlotte EngesAttunda OK1:38:36+55:5322:55
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OKutgått
Cecilia WestströmSundbybergs IKutgått
Monica FröjdSnättringe SKej start
Kristina BergstrandSöders-Tyresöej start

H50

6 550 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny ForsbergLånghundra IF44:306:47
2Dan NorinGävle OK46:39+2:097:07
3Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL48:23+3:537:23
4Conny StrandbergGustavsbergs OK48:46+4:167:26
5Peter NordströmTäby OK49:04+4:347:29
6Rikard ImarkTullinge SK49:59+5:297:37
7Hans SundqvistTullinge SK50:36+6:067:43
8Jan CarlssonSöders-Tyresö51:41+7:117:53
9Per KallhaugeSnättringe SK52:06+7:367:57
10Per ÖgrenBergnäsets AIK52:39+8:098:02
11Jan FrödinIFK Enskede52:42+8:128:02
12Thomas JohanssonSundsvalls OK53:23+8:538:09
13Per WollbrandOK Ravinen53:43+9:138:12
14Stefan LybertVäsby OK53:45+9:158:12
15Anders KarlssonSnättringe SK54:34+10:048:19
16Piero SannicoloTäby OK55:32+11:028:28
17Göran LängheimTullinge SK55:34+11:048:29
18Jan-Olof BogrenSundbybergs IK55:53+11:238:31
19Stefan KarlssonOK Ravinen56:07+11:378:34
20Göran JonssonSundbybergs IK1:00:20+15:509:12
21Mats CarlssonSundbybergs IK1:00:36+16:069:15
22Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK1:01:49+17:199:26
23Jonas GidingVallentuna-Össeby OL1:01:50+17:209:26
24Stig ThunellIFK Lidingö SOK1:01:58+17:289:27
25Hans OlsénSundbybergs IK1:02:02+17:329:28 Ladda ner rutt i gpx-format
26Peter ZetterströmSöders-Tyresö1:02:35+18:059:33
27Janne NilssonCentrum OK1:03:07+18:379:38
28Staffan ZillingOK Södertörn1:05:14+20:449:57
29Fredrik MorastHaninge SOK1:05:55+21:2510:03
30Eric HuijsersHammarby IF OF1:06:10+21:4010:06
31Ola EnvallTullinge SK1:06:12+21:4210:06
32Johan SköldJärfälla OK1:06:35+22:0510:09
33Göran LundqvistJärfälla OK1:07:29+22:5910:18
34Lars SpånbergGävle OK1:08:27+23:5710:27
35Håkan RedtzerAttunda OK1:09:09+24:3910:33
36Göran HellgrenOK Södertörn1:09:19+24:4910:34
37Anders BengtssonSundbybergs IK1:09:50+25:2010:39
38Michael GranqvistOK Ravinen1:12:41+28:1111:05
39Oskar NederheimHaninge SOK1:14:03+29:3311:18
40Jörgen HectorSnättringe SK1:14:14+29:4411:20
41Frank SteinerJärfälla OK1:15:28+30:5811:31
42Bo LauriSnättringe SK1:20:12+35:4212:14
43Mats KarlssonTullinge SK1:23:47+39:1712:47
44Göran ModinBromma-Vällingby SOK1:25:21+40:5113:01
45Jan LindhSundbybergs IK1:26:29+41:5913:12
46Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:28:46+44:1613:33
47Nils EklöwOK Södertörn1:28:50+44:2013:33
48Stefan RedtzerAttunda OK1:30:33+46:0313:49
49Ove RinnbäckOK Ravinen1:39:21+54:5115:10
50Stefan MarteliusAttunda OK1:42:33+58:0315:39
51Gunnar SkärlénHaninge SOK1:51:54+1:07:2417:05
52Johan StridhAttunda OK1:54:16+1:09:4617:26 Ladda ner rutt i gpx-format
Claes RennerOK Södertörnej godkänd
Anders WinaldHellas Orienteringej godkänd
Stefan HenrikssonIFK Enskedeej start
Mats HerbertSouth African Youth Squadej start

D55

4 170 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MalmborgSöders-Tyresö37:469:03
2Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK49:13+11:2711:48
3Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL49:38+11:5211:54
4Eva MolénSkarpnäcks OL51:10+13:2412:16
5Anna-Karin OhlssonTullinge SK51:15+13:2912:17
6EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF51:48+14:0212:25
7Anita KarlssonOK Södertörn53:27+15:4112:49
8Eva SvanbergJärfälla OK53:48+16:0212:54
9Carina DoyleSundbybergs IK54:20+16:3413:01
10Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK1:05:13+27:2715:38
11Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:17:04+39:1818:28
Susanne PerssonÄrla IFej godkänd
Ann LeesmentMälarö SOKej godkänd
Åsa SundbergOK Södertörnutgått
Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örbyej start

H55

5 650 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK42:117:27
2Jan NordinSundsvalls OK42:34+0:237:32
3Johnny JunegardTullinge SK44:57+2:467:57
4Sven Olov HellströmSträngnäs-Malmby OL45:17+3:068:00
5Hans TarandiIFK Lidingö SOK45:21+3:108:01
6Bengt HaglundLeksands OK47:30+5:198:24
7Björn-Ove PetterssonAttunda OK48:19+6:088:33
8Ulf BurmanGustavsbergs OK48:21+6:108:33
9Gunnar LangsSkarpnäcks OL50:38+8:278:57
10Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF50:57+8:469:01
11Lars AnderssonOK Södertörn51:06+8:559:02
12Jan EskilssonHaninge SOK52:23+10:129:16
13Pär LundkvistHagaby GoIF Örebro55:04+12:539:44
14Anders MattssonOK Älvsjö-Örby57:12+15:0110:07
15Stefan SundeliusJärfälla OK58:00+15:4910:15
16Åke SvenssonHammarby IF OF58:08+15:5710:17
17Björn JakobssonTäby OK58:16+16:0510:18
18Björn RegerSöders-Tyresö58:33+16:2210:21
19Martin TichovskySK Praga59:26+17:1510:31
20Lars GerhardssonAttunda OK59:31+17:2010:32
21Jari PöyhönenIFK Lidingö SOK59:52+17:4110:35
22Jan KihlSundbybergs IK1:01:19+19:0810:51
23Gunnar SvanbergJärfälla OK1:01:25+19:1410:52
24Peder KarlssonRånäs OK1:03:06+20:5511:10
25Svante LarssonOK Vargen1:03:34+21:2311:15
26Jan LarssonVäsby OK1:04:15+22:0411:22
27Glenn WiderströmOK Ravinen1:05:19+23:0811:33
28Göran EklundSkarpnäcks OL1:06:13+24:0211:43
29Håkan TärnrotHellas Orientering1:07:28+25:1711:56
30Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK1:07:36+25:2511:57
31Ronny NordgrenSundbybergs IK1:09:26+27:1512:17
32Roger LarssonSnättringe SK1:11:45+29:3412:41
33Jan DahlbergHaninge SOK1:12:33+30:2212:50
34Björn LönneSkarpnäcks OL1:14:04+31:5313:06
35Rolf CarlquistSkarpnäcks OL1:17:38+35:2713:44
36Göran IvaresOK Södertörn1:23:35+41:2414:47
37Jan NettelbjerJärfälla OK1:25:52+43:4115:11
38Kenneth PetterssonJärfälla OK1:43:20+1:01:0918:17
Håkan KarlssonMälarö SOKej godkänd
Johan PalmgrenTäby OKej start
Peter LundbergJärfälla OKej start
Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OLej start
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej start

D60

3 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK40:2910:49
2Eva OlssonRånäs OK44:36+4:0711:55
3Margareta WadinOK Älvsjö-Örby55:39+15:1014:52
4Ing-Marie BackOK Södertörn57:42+17:1315:25
5Pia-Lena PutkonenTullinge SK58:44+18:1515:42
6Marita BergSigtuna OK1:03:04+22:3516:51

H60

5 230 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael TarandiIFK Lidingö SOK41:548:00
2Göran NilssonSnättringe SK42:24+0:308:06
3Arne BackOK Södertörn44:56+3:028:35
4Dan KlangHaninge SOK45:05+3:118:37
5Håkan Berglund LakeKovlands IF45:13+3:198:38
6Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL46:13+4:198:50
7Pelle BengtssonIFK Enskede46:44+4:508:56
8Thomas WesterGustavsbergs OK47:52+5:589:09
9Lars JanlövIF Åland48:48+6:549:19
9Peter OlssonTäby OK48:48+6:549:19
11Svend Erik MathiassenOK Linné49:10+7:169:24
12Göran OhlssonTullinge SK51:42+9:489:53
13Per ÖhlundGustavsbergs OK52:13+10:199:59
14Göran HanssonTäby OK52:17+10:239:59
15Reijo KorhonenHaninge SOK53:47+11:5310:17
16Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby56:23+14:2910:46
17Curt RahlénOK Ravinen56:27+14:3310:47
18Hans-Erik PerssonSundbybergs IK59:43+17:4911:25
19Matts BjörkeSöders-Tyresö1:00:02+18:0811:28
20Torbjörn BergmanSnättringe SK1:00:53+18:5911:38
21Håkan SteenGustavsbergs OK1:01:18+19:2411:43
22Anders KärrströmTullinge SK1:02:10+20:1611:53
23Sven-Anders OlssonAttunda OK1:02:20+20:2611:55
24Sven HedmanAttunda OK1:04:26+22:3212:19
25Björn LindgrenOK Österåker1:05:32+23:3812:31
26Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:08:45+26:5113:08
Per Ove WallénTäby OKutgått
Lars BoudrieVäsby OKej start
Eidar LindgrenOK Ravinenej start
Reinhold LenneboIF Thorej start
Ulf LundströmHaninge SOKej start

D65

3 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL35:009:21
2Birgitta BillstamJärfälla OK43:17+8:1711:34
3Anne LundmarkJärfälla OK46:37+11:3712:27
4Ingrid GraneliHaninge SOK50:26+15:2613:29
5Inger GlansOK Torfinn50:38+15:3813:32
6Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF52:57+17:5714:09
7Aila HalttunenHaninge SOK56:05+21:0514:59
8Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK58:28+23:2815:37
9Ulla ClevnertSpårvägens OK59:37+24:3715:56
10Carin RunqvistJärfälla OK1:08:30+33:3018:18
11Marianne SellgrenSigtuna OK1:11:33+36:3319:07
Ulla LindellOK Hällenej godkänd

H65

4 290 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK31:547:26
2Ingemar GardSöders-Tyresö37:32+5:388:44
3Jan ÅsbergHäverödals SK39:00+7:069:05
4Lars GrankvistTäby OK39:25+7:319:11
5Åke WansölinSöders-Tyresö39:56+8:029:18
6Gunnar EhnTullinge SK40:43+8:499:29
7Sune SisellOK Södertörn40:54+9:009:32
8Tommy LindbergHaninge SOK41:01+9:079:33
9Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn41:48+9:549:44
10Paul NorénOK Södertörn44:32+12:3810:22
11Arne JohanssonOK Ravinen44:36+12:4210:23
12Bjarne BlomsterIF Åland49:32+17:3811:32
13Kjell JanssonLånghundra IF50:47+18:5311:50
14Christer NordströmOK Älvsjö-Örby52:13+20:1912:10
15Anders LarssonSkarpnäcks OL52:53+20:5912:19
16Bo WinanderJärfälla OK52:59+21:0512:21
17Mats KlingvallUmeå OK59:33+27:3913:52
18Claes AnderssonSnättringe SK1:01:31+29:3714:20
19Tommy HöglundLånghundra IF1:02:32+30:3814:34
20Anders StenbackBromma-Vällingby SOK1:04:34+32:4015:03
21Gunnar HedbergÖstersunds OK1:06:40+34:4615:32
22Willy LjungdellTäby OK1:09:25+37:3116:10
23Göran FriskAttunda OK1:11:27+39:3316:39
Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Olle BlomgrenOK Södertörnej start
Ingemar LarssonTullinge SKej start

D70

3 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK38:5611:45
2Maria EhnTullinge SK46:46+7:5014:07
3Inger JanssonNynäshamns OK51:16+12:2015:29
4Birgitta KlangLånghundra IF53:32+14:3616:10
5Gunilla HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK1:00:37+21:4118:18
6Kristina SkoglundHellas Orientering1:11:49+32:5321:41
7Gunnel BalckIFK Enskede1:27:45+48:4926:30
8Edla FornanderVästerbergslagens OL1:40:37+1:01:4130:23
Inger PahlénSöders-Tyresöej godkänd
Marianne HamiltonEnebybergs IFej godkänd
Kristina FriskAttunda OKej godkänd

H70

4 170 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar SvenssonBjursås OK39:349:29
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK39:349:29
3Bengt ErikssonVäsby OK40:46+1:129:46
4Leif StrandbergGustavsbergs OK43:10+3:3610:21
5Anders SellgrenSigtuna OK44:31+4:5710:40
6Bror FureskogAlfta-Ösa OK46:37+7:0311:10
7Rune RådeströmSnättringe SK52:57+13:2312:41
8Bernt ErikssonSpårvägens OK53:02+13:2812:43
9Karl-Erik NorlingSundsvalls OK53:24+13:5012:48
10Stellan FehrnströmEnebybergs IF53:30+13:5612:49
11Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben54:18+14:4413:01
12Göran LarboAttunda OK55:40+16:0613:20
13Hans L AnderssonVästerbergslagens OL55:45+16:1113:22
14John ÖstlundSundbybergs IK55:55+16:2113:24
15Lars JonassonJärfälla OK56:07+16:3313:27
16Bo NorbäckTullinge SK56:55+17:2113:38
17Kurt AnderssonEnebybergs IF57:54+18:2013:53
18Leif BergSigtuna OK59:42+20:0814:18
19Ronny HedlundOK Södertörn1:02:23+22:4914:57
20Bo SundénKarlsbyhedens IK1:04:33+24:5915:28
21Staffan ElmhagenSöders-Tyresö1:07:21+27:4716:09
22Jan FalkSundbybergs IK1:07:33+27:5916:11
23Göran AnderssonTäby OK1:09:31+29:5716:40
24Klas LangelsSkarpnäcks OL1:11:59+32:2517:15
25Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:13:48+34:1417:41
26Jan LarssonTullinge SK1:18:16+38:4218:46
27Kjell HäggstrandTumba-Mälarhöjden OK1:46:43+1:07:0925:35
Bengt FribergJärfälla OKej godkänd
Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OFutgått
Rolf SkoglundHellas Orienteringutgått
Börje LenasSkogsluffarnas OKej start

D75

3 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva von HeijneSigtuna OK46:2714:01
2Yvonne RoosAttunda OK1:08:25+21:5820:40
3Berit LindungerHaninge SOK1:13:08+26:4122:05
4Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:13:29+27:0222:12
5Gun LarssonHammarby IF OF1:16:03+29:3622:58
Ann SjöbergEnebybergs IFej godkänd

H75

3 740 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK45:1912:07
2Bo HedlundIFK Enskede45:50+0:3112:15
3Håkan SjökvistSöders-Tyresö48:41+3:2213:01
4Jan-Erik DanellTullinge SK52:32+7:1314:02
5Bjarne ErlandssonHammarby IF OF53:04+7:4514:11
6Roland LöwgrenSpårvägens OK55:30+10:1114:50
7Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL56:35+11:1615:07
8Sune LindellOK Hällen1:01:07+15:4816:20
9Gösta GutelandSnättringe SK1:01:26+16:0716:25
10Göran JohanssonSnättringe SK1:01:28+16:0916:26
11Bertil RydgrenIFK Enskede1:03:12+17:5316:53
12Leif HermundstadSnättringe SK1:05:30+20:1117:30
13Lars RoosAttunda OK1:06:18+20:5917:43
14Benny AlfordssonTullinge SK1:07:52+22:3318:08
15Hugo IsgrenIFK Enskede1:11:10+25:5119:01
16Gunnar BramstenSundbybergs IK1:11:36+26:1719:08
17Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:15:13+29:5420:06
18Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:16:05+30:4620:20
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OLej godkänd

D80

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja SundellSundbybergs IK1:08:0624:19
Gunnel JunegardOK Södertörnej godkänd

H80

3 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LjungströmSpårvägens OK50:2015:12
2Ulf EskilssonOK Södertörn51:22+1:0215:31
3Albert MårdBromma-Vällingby SOK52:05+1:4515:44
4Lars PerssonVäsby OK58:56+8:3617:48
5Anders BackOK Ravinen1:25:33+35:1325:50

H85

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Erik MogrenSnättringe SK1:02:0522:10
Henning HamiltonEnebybergs IFej godkänd

Inskolning

1 630 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Felix AhlströmIFK Enskedefullföljt
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Simon AhlströmIFK Enskedefullföljt
Gabriel BolinTullinge SKfullföljt
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOKfullföljt
Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOKfullföljt
Sara HellströmAttunda OKfullföljt
Tilda HemmyrJärla Orienteringfullföljt
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKfullföljt
Theodor LauriJärla Orienteringfullföljt
Magdalena LerjenCentrum OKfullföljt
Joel Linder-LinnersjöGustavsbergs OKfullföljt
Agnes LübckeOK Ravinenfullföljt
Lovisa NederheimHaninge SOKfullföljt
Edvin NorlingSöders-Tyresöfullföljt
Ida PetterssonJärfälla OKfullföljt
Jonthan RymanTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Elin StorellHaninge SOKfullföljt
Lea SundbergTullinge SKfullföljt
Hedda TunbladMälarö SOKfullföljt
Nora Tunblad- -fullföljt
Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOKfullföljt
Noomi Zeffer- -fullföljt
Erik BalckTäby OKej start

U1

1 630 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor JonssonSkarpnäcks OL12:547:54
2Olof HagwallJärla Orientering14:17+1:238:45
3Amanda MörkforsJärfälla OK14:36+1:428:57
4Erik WestmanVittjärvs IK15:14+2:209:20
5Botvid SimonssonSundbybergs IK15:47+2:539:40
6Julia PetterssonJärfälla OK15:52+2:589:44
7Vilhelm GadeforsVäsby OK15:53+2:599:44
8Emma BergOK Ravinen17:26+4:3210:41
9Greta SandvikAttunda OK17:32+4:3810:45
10Mirjam CostermansJärla Orientering18:03+5:0911:04
11Emil Norlin- -18:04+5:1011:05
12Malte ThelanderHaninge SOK18:17+5:2311:13
13Erik KällTumba-Mälarhöjden OK18:47+5:5311:31
14Julia EkOK Ravinen19:01+6:0711:40
15Ella LindqvistTäby OK19:26+6:3211:55
16Minna KökeritzSundbybergs IK19:40+6:4612:03
17Östen HembSkarpnäcks OL20:18+7:2412:27
18Marius HovmöllerSöders-Tyresö20:40+7:4612:40
19Leo Walkenström BohlinSkarpnäcks OL20:48+7:5412:45
20Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK21:01+8:0712:53
21Elias OhayonSkarpnäcks OL21:04+8:1012:55
22Lukas TarandiIFK Lidingö SOK21:27+8:3313:09
23Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK21:36+8:4213:15
24Lina ArvidsonOK Ravinen21:56+9:0213:27
25Mira VejedalSnättringe SK23:05+10:1114:09
26Arvid HolmstenSkarpnäcks OL24:00+11:0614:43
27Tea HägglundHaninge SOK24:23+11:2914:57
28Junior YlipääMälarö SOK24:24+11:3014:58
29Dagny IkoVallentuna-Össeby OL25:10+12:1615:26
30Ellen WestmanVittjärvs IK25:44+12:5015:47
31Lova JonssonSkarpnäcks OL26:35+13:4116:18
32Jon Forsberg RundströmIFK Enskede27:31+14:3716:52
33Sophia ÖqvistMälarö SOK27:56+15:0217:08
34Freja ÖqvistMälarö SOK29:56+17:0218:21
35Sigrid HammarskiöldSkarpnäcks OL31:36+18:4219:23
36Alva VildirSkarpnäcks OL36:40+23:4622:29
37Olof GranbergSöders-Tyresö36:45+23:5122:32
37Majken JanssonSkarpnäcks OL36:45+23:5122:32
39Lisa FribergerJärla Orientering36:52+23:5822:37
40Sara BergOK Ravinen40:20+27:2624:44
Mette HuitfeldtSkarpnäcks OLej godkänd
Linnea SandTullinge SKutgått
Elin AlmgrenSöders-Tyresöej start
Rut HägerSkogsluffarnas OKej start
Frans Walkenström BohlinSkarpnäcks OLej start

U2

2 240 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav MyrbergerTullinge SK16:467:29
2Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL19:56+3:108:53
3Ida Zeffer- -20:43+3:579:14
3Stina YlipääMälarö SOK20:43+3:579:14
5Wilda LundqvistMälarö SOK20:45+3:599:15
6Alicia BjörnbergSöders-Tyresö21:11+4:259:27
7Olof NordlundJärla Orientering21:14+4:289:28
8Ruben ArenanderSkarpnäcks OL21:34+4:489:37
9Thea GeliusSnättringe SK21:48+5:029:43
9Lucas De BoussardIFK Enskede21:48+5:029:43
11Lovisa NordquistTäby OK22:00+5:149:49
12Joel LjungbergSöders-Tyresö22:02+5:169:50
13Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK22:24+5:389:59
14Majken LindqvistSkogsluffarnas OK22:43+5:5710:08
15Matilda ArcherKlubblös23:13+6:2710:21
16Smilla GreenIFK Enskede25:08+8:2211:13
17Louise LindellGustavsbergs OK25:11+8:2511:14
18Tuva AnderssonJärla Orientering25:26+8:4011:21
19Caio PruthSkogsluffarnas OK25:45+8:5911:29
20Fabian TörnqvistSollentuna25:49+9:0311:31
21Erika AhlbergVallentuna-Össeby OL27:44+10:5812:22
22Mirja NordinSkarpnäcks OL28:34+11:4812:45
23Alva WidegrenMälarö SOK28:36+11:5012:46
23Kajsa JohanssonMälarö SOK28:36+11:5012:46
25Melker HalvorsenSkarpnäcks OL28:37+11:5112:46
26Maja GustafssonOK Älvsjö-Örby29:30+12:4413:10
27Felix TunellHaninge SOK31:04+14:1813:52
28Tove NorströmOK Älvsjö-Örby31:20+14:3413:59
29Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK31:43+14:5714:09
30Meja BerglundTäby OK33:27+16:4114:55
31Irma BerglundTäby OK33:30+16:4414:57
32Zeb Van LiemtSkarpnäcks OL33:36+16:5015:00
33Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OL33:37+16:5115:00
34Molly GreenIFK Enskede35:51+19:0516:00
35Hilda NordströmOK Älvsjö-Örby35:58+19:1216:03
36Ivar MessingCentrum OK36:20+19:3416:13
37Emelie RökenEnebybergs IF37:31+20:4516:44
38Alice RökenEnebybergs IF37:33+20:4716:45
39Marika MäkeläHaninge SOK38:07+21:2117:00
39Folke SvanängenSkogsluffarnas OK38:07+21:2117:00
41Sigrid WärngårdSkarpnäcks OL39:15+22:2917:31
42Eskil MyrbergerTullinge SK41:05+24:1918:20
43Jacob EdgrenÄlta44:40+27:5419:56
Anna FranklingIFK Lidingö SOKutgått
Alva WidmanBromma-Vällingby SOKutgått
Henning Horn af RantzienSkarpnäcks OLej start
Magnolia SöderlundJärla Orienteringej start

Öppen motion 1

2 240 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen WidtfeldtKlubblös22:5210:12
2Elin SteenGustavsbergs OK23:02+0:1010:16
3John DryseliusSkarpnäcks OL24:38+1:4610:59
4Rose HaasdykKlubblös30:12+7:2013:28
5Hampus AlzénGustavsbergs OK38:19+15:2717:06
6Marie ÖstmanSkarpnäcks OL42:39+19:4719:02
7Kersti Birgitta LarssonSpårvägens OK43:38+20:4619:28
8Joel HaasdykKlubblös46:09+23:1720:36
9Gunnel MorastHaninge SOK48:34+25:4221:40
10Martin HedensiöKlubblös2:24:42+2:01:501:04:35

Öppen motion 2

3 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina Vildir- -33:059:45
2Matilda SjögrenKlubblös35:31+2:2610:28
3Maja BondessonKamrat och IF KIF52:30+19:2515:29
4Erik NederheimHaninge SOK55:52+22:4716:28
5Sandra Engelstedt- -1:23:02+49:5724:29
Björn LöwgrenSpårvägens OKej godkänd

Öppen motion 3

2 840 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin BerghTullinge SK26:259:18
2Vilma NilssonAttunda OK27:20+0:559:37
3Victoria LjungbergSöders-Tyresö27:46+1:219:46
4Thomas SundbergTullinge SK28:14+1:499:56
5Fredrik ArenanderSkarpnäcks OL28:15+1:509:56
6Daniel EngelstedtTullinge SK28:21+1:569:58
7Erik NorinTyresö30:25+4:0010:42
8Melker GoetzingerSkogsluffarnas OK33:23+6:5811:45
9Erik HöglundTurebergs IF34:04+7:3911:59
10Jenny LundinIFK Enskede34:07+7:4212:00
11Hanna LinngårdKlubblös37:48+11:2313:18
12Maria FranklingIFK Lidingö SOK38:04+11:3913:24
13Fredrik SederkvistSundbybergs IK38:18+11:5313:29
14Annica LübckeOK Ravinen41:44+15:1914:41
15Christina SwahnOK Älvsjö-Örby41:56+15:3114:45
16Linnéa HallOK Amne41:59+15:3414:46
17Carl ClaessonSkogsluffarnas OK44:15+17:5015:34
18Peter ClaessonSkogsluffarnas OK44:18+17:5315:35
19Christina HedensiöIFK Lidingö SOK45:15+18:5015:55
20Åsa SkunckeTäby OK45:19+18:5415:57
21Eva HagrotTäby OK45:22+18:5715:58
22Saga MårdBromma-Vällingby SOK45:45+19:2016:06
23Ingela GadeforsHaninge SOK46:58+20:3316:32
24Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK48:29+22:0417:04
25Margaretha NylundOK Södertörn50:14+23:4917:41
26Maria JohnardOK Älvsjö-Örby55:22+28:5719:29
27Kristina NorlingSundsvalls OK57:46+31:2120:20
28Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK1:07:08+40:4323:38
29Niliforos PapasikasSkarpnäcks OL1:08:32+42:0724:07
30Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK2:23:35+1:57:1050:33
Douglas LundinSkogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 4

4 370 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonMälarö SOK37:048:28
2Anna RökenEnebybergs IF40:00+2:569:09
3Johan WallinKlubblös40:32+3:289:16
4Morten KällmanKlubblös41:04+4:009:23
5Klara AmdahlKlubblös41:56+4:529:35
6Håkan WidlundIFK Lidingö SOK44:05+7:0110:05
7Linnea ConnellKlubblös45:21+8:1710:22
8Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK48:16+11:1211:02
9Carl FlygKlubblös48:21+11:1711:03
10Anders BrunanderAttunda OK50:14+13:1011:29
11Malin SandbergOK Älvsjö-Örby50:30+13:2611:33
12Helena FalkHaninge SOK52:40+15:3612:03
13Elisabeth LindstedtOK Ravinen54:22+17:1812:26
14David ErikssonFK Åsen58:55+21:5113:28
15Carin BauerIFK Lidingö SOK1:04:22+27:1814:43
16Olle ÖstlundMälarö SOK1:07:40+30:3615:29
17Emelie HeintzSkogsluffarnas OK1:10:17+33:1316:04
18Christine LarssonOK Vargen1:24:12+47:0819:16
Lisa SundinKlubblösej godkänd
Lotta Sundin- -ej godkänd
Jakob SondénSäffle OKej godkänd
Rafael KowalikSnättringe SKej godkänd

Öppen motion 5

4 040 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia LauriOK Tisaren31:537:53
2Magnus SvenssonTullinge SK39:35+7:429:47
3Catarina HardenFK Boken40:54+9:0110:07
4Gabriela EgerupTullinge SK42:47+10:5410:35
5Åsa WilestedtAttunda OK44:23+12:3010:59
6Matilda ÖstmanAttunda OK45:07+13:1411:10
7Joel LundgrenSkarpnäcks OL45:19+13:2611:13
8Karin JonsellVallentuna-Össeby OL46:03+14:1011:23
9Willhelm BergmanTullinge SK46:34+14:4111:31
10Esmeralda SvenningssonTullinge SK47:22+15:2911:43
11Samuel EdequistKlubblös47:46+15:5311:49
12Peter SvanbergKlubblös48:11+16:1811:55
13Åsa EdgrenSkarpnäcks OL50:09+18:1612:24
14Jonas BredinAttunda OK50:33+18:4012:30
15Maria HallKlubblös50:42+18:4912:32
16Josefin LindqvistIFK Enskede50:55+19:0212:36
17Björn SandénOK Södertörn51:09+19:1612:39
18Hana TichovskaSK Praga52:40+20:4713:02
19Ulrika HellströmAttunda OK53:08+21:1513:09
20Torbjörn LarssonTäby OK53:15+21:2213:10
21Janne HedströmSöders-Tyresö54:09+22:1613:24
22Anette BrunanderAttunda OK55:05+23:1213:38
23Johanna WachtmeisterOK Ravinen56:35+24:4214:00
24Magdalena GrunderJärfälla OK56:44+24:5114:02
25Liv SperlingHaninge SOK57:20+25:2714:11
26CarinaStensson Tullinge SK57:49+25:5614:18
27Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:00:03+28:1014:51
28Carina Lidfors- -1:00:16+28:2314:55
29Per ArnessonSkarpnäcks OL1:00:31+28:3814:58
30Ing-Marie NilssonOK Södertörn1:00:54+29:0115:04
31Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:02:17+30:2415:25
32Gunilla ErikssonTullinge SK1:02:43+30:5015:31
33Lisa JanssonLånghundra IF1:03:14+31:2115:39
34Carina MöllerOK Södertörn1:03:38+31:4515:45
34Kajsa GradinAttunda OK1:03:38+31:4515:45
36Catharina RymanTumba-Mälarhöjden OK1:04:42+32:4916:00
37Alexander EmersonKlubblös1:06:31+34:3816:27
38Felix AlbrchtKlubblös1:06:37+34:4416:29
39Siri RosengrenTumba-Mälarhöjden OK1:07:24+35:3116:40
40Jenny RosengrenTumba-Mälarhöjden OK1:07:41+35:4816:45
41Tuvali EkemanOK Ravinen1:09:21+37:2817:09
42Åsa HallanderCentrum OK1:10:33+38:4017:27
43Åsa DamneBromma-Vällingby SOK1:13:45+41:5218:15
44Eva Anna Karin Marie SylvanJärfälla OK1:14:11+42:1818:21
45Anna SchandlOK Södertörn1:14:53+43:0018:32
46Ingalil KåbergOK Ravinen1:15:54+44:0118:47
47Elisabeth StålhammarTullinge SK1:16:15+44:2218:52
48Annette BergströmTäby OK1:16:27+44:3418:55
49Linda NordströmOK Älvsjö-Örby1:16:51+44:5819:01
50Emma JohnssonCentrum OK1:18:06+46:1319:19
51Lena NilssonOK Österåker1:22:07+50:1420:19
52Petra JudKlubblös1:22:42+50:4920:28
53Dario CordinKlubblös1:22:45+50:5220:28
54Emilia SimakKlubblös1:29:39+57:4622:11
55Albin KvarnefalkJärfälla OK1:29:40+57:4722:11
56Ylva LagerbergOK Södertörn1:29:54+58:0122:15
57Carina GullbergOK Österåker1:32:38+1:00:4522:55
58Linnéa KarlssonRånäs OK1:35:00+1:03:0723:30
59Niklas AlftbergIFK Enskede1:44:34+1:12:4125:52
Andreas PetterssonKlubblösdiskvalificerad
Markus NilssonKlubblösej godkänd
Per FranklingIFK Lidingö SOKej godkänd
Thomas ErikssonOK Södertörnej godkänd
Katja KinnunenVallentuna-Össeby OLej godkänd
Helena BerglindOK Södertörnej godkänd
Kristina HedinSöders-Tyresöutgått

Öppen motion 6

5 950 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emeli PetterssonTullinge SK47:588:03
2Maria JonssonTullinge SK51:31+3:338:39
3Emma TarandiLidingö56:41+8:439:31
4Ulf ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK57:16+9:189:37
5Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK58:00+10:029:44
6Anders KarlssonTullinge SK1:02:00+14:0210:25
7Anders LavforsCentrum OK1:05:02+17:0410:55
8Jan LindgrenOK Södertörn1:12:17+24:1912:08
9Ola AlteråSnättringe SK1:14:51+26:5312:34
10Stefan NorlinIFK Enskede1:18:50+30:5213:14
11Harald BauerIFK Lidingö SOK1:19:17+31:1913:19
12Ingemar TedhamreSnättringe SK1:20:11+32:1313:28
13Per BlomIFK Enskede1:21:24+33:2613:40
14Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK1:28:42+40:4414:54
15Malin EklöfMatteus SI1:30:08+42:1015:08
16Elisabeth Sunner HageVäsby OK1:46:34+58:3617:54
17Torbjörn HammasVäsby OK1:46:36+58:3817:54
18Cina BroquistKlubblös1:56:58+1:09:0019:39
Berit EklöfMatteus SIej godkänd
Camilla GöstasKlubblösej godkänd
Berit AslaksenJärfälla OKutgått

Öppen motion 7

3 240 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OhlströmIF Thor27:148:24
2Jorrit BoekelCentrum OK27:18+0:048:25
3Alexandra VejedalIFK Lidingö SOK28:15+1:018:43
4Fredrik AhnlénOK Hammaren29:32+2:189:06
5Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby29:37+2:239:08
6Karin LundbergTullinge SK30:40+3:269:27
7Martin TerryIFK Lidingö SOK31:17+4:039:39
8Martin Dahlgren-RosénGustavsbergs OK32:20+5:069:58
9Olle ForsbergOK Ravinen32:44+5:3010:06
10Ewa Edström ForsbergLånghundra IF35:44+8:3011:01
11Gia WickbomVittjärvs IK36:58+9:4411:24
12Carin RosénGustavsbergs OK37:15+10:0111:29
13Annika LundströmSundbybergs IK39:08+11:5412:04
14Cecilia NordquistTäby OK40:37+13:2312:32
15Håkan SvahnOK Ravinen41:10+13:5612:42
16Georg LarssonFredrikshof IF CK41:32+14:1812:49
17Peter BergmanTullinge SK42:45+15:3113:11
18Helena WidegrenIF Thor42:59+15:4513:15
18Jenny StruckOK Ravinen42:59+15:4513:15
20Sven Erik AmrénSnättringe SK43:02+15:4813:16
21Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK43:53+16:3913:32
22Leif MörkforsJärfälla OK44:01+16:4713:35
23Mari HeijkenskjöldTullinge SK44:07+16:5313:36
24Helen GlänneforsSöders-Tyresö44:35+17:2113:45
25Anna ÅgrenCentrum OK45:42+18:2814:06
26Jessica StrömqvistAttunda OK49:50+22:3615:22
27Maggan TärnblomSöders-Tyresö50:03+22:4915:26
28Helena PepaHagaby GoIF Örebro50:13+22:5915:29
29Elinor LangeOK Ravinen50:31+23:1715:35
30Johan RosénOK Södertörn51:02+23:4815:45
31Barbro BransomeSkogsluffarnas OK52:01+24:4716:03
32Åsa SandTullinge SK52:11+24:5716:06
33Gary PetterssonStockholms OK53:46+26:3216:35
34Stina BorängSnättringe SK56:24+29:1017:24
35Ingvar LarssonGustavsbergs OK56:26+29:1217:25
36Göran GlanshedIFK Enskede57:12+29:5817:39
37Marie StrandOK Österåker58:26+31:1218:02
38Anna LindellGustavsbergs OK59:25+32:1118:20
39Jakob HårdOK Södertörn59:30+32:1618:21
40Anne-Chr SchunnessonAttunda OK1:00:07+32:5318:33
41Priscilla FerreraSkarpnäcks OL1:00:51+33:3718:46
42Ann-Marie GrankvistVäsby OK1:01:20+34:0618:55
43Malin MårtenssonOK Ravinen1:01:22+34:0818:56
44Håkan KallurOK Ravinen1:01:47+34:3319:04
45Annica HedbergOK Södertörn1:02:02+34:4819:08
46Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL1:02:09+34:5519:10
47Anna PernebyTullinge SK1:03:33+36:1919:36
48Per StålhammarTullinge SK1:04:23+37:0919:52
49Gittan GeliusSnättringe SK1:04:28+37:1419:53
50Victoria FalkenströmSkogsluffarnas OK1:05:09+37:5520:06
51Monika PerssonOK Södertörn1:05:33+38:1920:13
52Lina SöderkvistSäterbygdens OK1:09:04+41:5021:19
53Pia BellanderGustavsbergs OK1:11:01+43:4721:55
54Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:11:03+43:4921:55
55Petra LundbäckJärfälla OK1:11:06+43:5221:56
56Fredrik NykvistSäffle OK1:11:28+44:1422:03
57Peter WestmanVittjärvs IK1:11:40+44:2622:07
58Olle ÖbergSkogsluffarnas OK1:12:53+45:3922:29
59Pille HedströmSöders-Tyresö1:15:35+48:2123:19
60Susanne AhlstrandJärfälla OK1:16:27+49:1323:35
61Ulrika AnderssonHaninge SOK1:17:41+50:2723:58
62Margareta AnderssonHellas Orientering1:21:12+53:5825:03
63Viviann AnderssonSnättringe SK1:23:13+55:5925:41
64Ulrica AxelssonCentrum OK1:31:40+1:04:2628:17
65Ulrika MeyersonOK Linné1:36:02+1:08:4829:38
66Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:37:17+1:10:0330:01
67Lars HeijkenskjöldTullinge SK1:54:13+1:26:5935:15
Gabriella FriskGustavsbergs OKej godkänd
Ari SahlstenSkarpnäcks OLej godkänd
Stig LarssonSpårvägens OKej godkänd
Henrik ByströmBromma-Vällingby SOKej godkänd
Tove HammarbergJärfälla OKej godkänd
Simon StålhammarTullinge SKej godkänd
Stina AndreassonGustavsbergs OKej godkänd
Christina GranathOK Södertörnej godkänd
Mats LundbäckJärfälla OKej godkänd
Peo EkströmOK Ravinenej godkänd
Åsa LindhSundbybergs IKej godkänd
Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Tomas AxelssonOK Linnéej godkänd
Stig LindskogVisborgs OKutgått
Ezter GarpenfeldtKlubblösej start

Öppen motion 8

4 580 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohnssonIFK Lidingö SOK29:316:26
2Anders WidegrenMälarö SOK30:31+1:006:39
3Lars LindbomMälarö SOK34:04+4:337:26
4Joakim BacklundTäby OK35:06+5:357:39
5Janne HeikkaBjörkhagen OK35:44+6:137:48
6Henrik ErikssonCentrum OK36:22+6:517:56
7Peter AnderssonSöders-Tyresö36:48+7:178:02
8Pekka NikulainenKlubblös38:21+8:508:22
9Linus HolmqvistOK Österåker38:58+9:278:30
10Malin AnnegårdCentrum OK39:22+9:518:35
11Yvonne AnderssonTullinge SK39:52+10:218:42
12Lennart SwahnSundbybergs IK40:19+10:488:48
13Erik christenssonKlubblös41:42+12:119:06
14Henrik NordVäsby OK43:23+13:529:28
15Erik ValdemarssonKöping-Kolsva OK43:27+13:569:29
16Rickard RosgrenOK Njudung44:12+14:419:39
17Johan StällbergTullinge SK44:19+14:489:40
18Björn LinderGustavsbergs OK45:05+15:349:50
19Linda SjögrenKamrat och IF KIF45:38+16:079:57
20Thomas LundbergMälarö SOK46:29+16:5810:08
21Anne Cecilie LövaldTäby OK46:30+16:5910:09
22Johan TirénSkogsluffarnas OK46:43+17:1210:12
23Torbjörn JohanssonOK Södertörn47:14+17:4310:18
24Anke XylanderSöders-Tyresö47:29+17:5810:22
25Lars ForsbergOK Ravinen47:58+18:2710:28
26Karin ValdemarssonKöping-Kolsva OK48:13+18:4210:31
27Ida WikströmIFK Lidingö SOK48:55+19:2410:40
28Kerstin SjökvistOK Österåker49:57+20:2610:54
29Erik EdgrenBILLDAL50:37+21:0611:03
30Lina BerglundJärfälla OK51:04+21:3311:08
31Sidsel NorsteboIL Tyrving52:12+22:4111:23
32Erik CallebergSnättringe SK53:35+24:0411:41
33Sofia SundströmTullinge SK53:57+24:2611:46
34Love BerzellOK Ravinen54:33+25:0211:54
35Peter SundströmSkogsluffarnas OK56:23+26:5212:18
36Katarina BengtssonLånghundra IF56:29+26:5812:19
37Tomas PleinerTäby OK56:56+27:2512:25
38Magnus StrömqvistAttunda OK57:14+27:4312:29
39Petra SundströmCentrum OK59:21+29:5012:57
40Stefan JohanssonOK Vivill59:40+30:0913:01
41Mikael NordquistTäby OK1:02:48+33:1713:42
42Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:04:13+34:4214:01
43Rickard AnderssonTullinge SK1:04:31+35:0014:05
44Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK1:05:47+36:1614:21
45Jon SundbergJärfälla OK1:05:54+36:2314:23 Ladda ner rutt i gpx-format
46Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:09:25+39:5415:09
47Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:10:08+40:3715:18
48Helena PerssonCentrum OK1:11:23+41:5215:35
49Maria CarlströmCentrum OK1:14:44+45:1316:19
50Anders KökeritzSundbybergs IK1:16:06+46:3516:36
51Gustaf GergeCentrum OK1:17:41+48:1016:57
52Hans SylvanJärfälla OK1:21:22+51:5117:45
53David EjderbrantKlubblös1:21:45+52:1417:50
54Martin ErikssonOK Södertörn1:26:03+56:3218:47
55Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:28:07+58:3619:14
56Åke AndreassonGustavsbergs OK1:29:19+59:4819:30
57Anders WaldemarssonKöping-Kolsva OK1:30:26+1:00:5519:44
58Bo RenellOK Tor2:01:01+1:31:3026:25
59Elisabeth FridRotebro IS OK2:01:02+1:31:3126:25
Juliette SoulardStora Tuna OKej godkänd
Emma MartinelleSöders-Tyresöej godkänd
Emma Pihl SkoogOK Linnéej godkänd
Lena RisbyOK Ravinenutgått
Jan SturestigOK Södertörnutgått
Martin JohanssonOK Ravinenej start

Öppen motion 9

7 360 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NorlingSöders-Tyresö46:416:20
2Markus MartinelleSöders-Tyresö49:35+2:546:44
3Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK50:01+3:206:47
4Tommy LindbergOK Roslagen51:04+4:236:56
5Allan MogensenOK Ravinen54:05+7:247:20
6Alexander HansenSöders-Tyresö54:42+8:017:25
7Lukas OlssonVäsby OK55:47+9:067:34
8Pär LiljaIFK Lidingö SOK59:57+13:168:08
9Olli OhjanahoOH1:00:26+13:458:12
10John HartleySöders-Tyresö1:01:34+14:538:21
11Per BerghTullinge SK1:02:17+15:368:27
12Claes AnderssonKlubblös1:02:18+15:378:27
12Per BerghTullinge SK1:02:18+15:378:27
14Staffan KjellmanOK Ravinen1:02:23+15:428:28
15Tobias SvenssonOK Österåker1:02:54+16:138:32
16Magnus Backlund- -1:03:07+16:268:34
17Morten FrendeliusKamrat och IF KIF1:03:08+16:278:34
18Douglas LundinSkogsluffarnas OK1:09:50+23:099:29
19Tomas SjökvistOK Österåker1:11:31+24:509:43
20Niclas NilssonOK Österåker1:13:42+27:0110:00
21Per LjungStockholms OK1:13:53+27:1210:02
22Magnus HellgrenOK Ravinen1:14:46+28:0510:09
23Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL1:15:08+28:2710:12
24Hans VedinSöders-Tyresö1:16:43+30:0210:25
25Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby1:17:41+31:0010:33
26Joakim OlssonVäsby OK1:19:37+32:5610:49
27Björn BängtssonCentrum OK1:24:57+38:1611:32
28Henrik AlmkvistOK Älvsjö-Örby1:27:22+40:4111:52
29Per-Anders LindgrenCentrum OK1:27:33+40:5211:53
30Staffan ÅkerblomOK Linné1:28:17+41:3611:59
31Oskar EklundMålilla OK1:31:44+45:0312:27
32Jan DahlinHellas Orientering1:39:23+52:4213:30
33Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:39:36+52:5513:31
34Oskar VahlbergOK Österåker1:56:38+1:09:5715:50
35Olof LethagenCentrum OK1:57:27+1:10:4615:57
36Anders RyrmanCentrum OK2:14:41+1:28:0018:17
Maria BengtssonLånghundra IFej godkänd
Kent PetterssonOK Ravinenutgått

U3

2 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Calle JohanssonOK Ravinen43:4415:23
2Wilhelm LarssonJärfälla OK48:47+5:0317:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser