Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Järladubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Järladubbeln, medel
Arrangörsorganisation: Järla Orientering
Datum: söndag 1 maj 2016

H21 Elit

5 840 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Olli OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura34:24
2Magnus GlänneforsTullinge SK36:06+1:42
3Oskari LiukkonenHiidenkiertäjät37:03+2:39
4Simon HectorSnättringe SK37:12+2:48
5Simon JakobssonLånghundra IF37:47+3:23
6Jacob LindstamOK Ravinen38:17+3:53
7Kalle BergmanOK Ravinen38:50+4:26
8Allan MogensenOK Ravinen38:51+4:27
9Lukas PetersonIFK Umeå39:01+4:37
10Markus FredlundTullinge SK39:17+4:53
11Harri KarlssonOK Denseln39:41+5:17
12Nils SpetzUlricehamns OK39:56+5:32
13Niklas SundqvistTullinge SK40:41+6:17
14Markus AdolfssonTullinge SK40:43+6:19
15Erik HerneOK Ravinen41:00+6:36
16Lars Håkan SandvikAttunda OK41:21+6:57
17Axel GranqvistOK Ravinen41:46+7:22
18Leonas MockunasHellas Orientering42:11+7:47
19Jonas KjällCentrum OK42:47+8:23
20Emil AnderssonTullinge SK42:54+8:30
21Oskar GustafssonCentrum OK43:06+8:42
22Mikael NilssonSnättringe SK43:14+8:50
23Ivan ForsgrenOK Tisaren43:40+9:16
24Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro43:47+9:23
24Karl EngesAttunda OK43:47+9:23
24Martin HunhammarOK Ravinen43:47+9:23
27Niklas WraneSöders-Tyresö44:01+9:37
28Henrik PerssonTullinge SK44:35+10:11
28Ulf TroengOK Linné44:35+10:11Ladda ner rutt i gpx-format
30Jason BransomeOK Ravinen45:07+10:43
31David MellinSundbybergs IK45:24+11:00
32Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF45:25+11:01
33Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK45:49+11:25
34Oskar MalmbergIFK Umeå46:17+11:53
35Martin LindskogOK Ravinen46:38+12:14
36David HectorSnättringe SK46:46+12:22
37Christian RotvikerCentrum OK47:11+12:47
38Anton LifRehns BK47:35+13:11
39Hannes SvahnOK Ravinen48:39+14:15
40Anders BoströmJärfälla OK49:26+15:02
41Hugo DahlbergHaninge SOK49:31+15:07
42Johan LindqvistTäby OK49:47+15:23
43Ulrik ImbergOK Linné50:10+15:46
44Lasse ForsbergOK Ravinen50:11+15:47
45Anders BøgevigOK Ravinen50:27+16:03
46Fredrik AhnlénOK Hammaren50:56+16:32
47Lukas HellgrenOK Ravinen52:17+17:53
48Simon AnderssonForsa OK53:35+19:11
49Johan HörnfeldtOK Ravinen53:48+19:24
50Simon MellinSundbybergs IK53:50+19:26
51Torbjörn KölzowOK Ravinen53:51+19:27
52Fredrik WigertzLånghundra IF53:55+19:31
53Kjell AlmgrenOK Ravinen55:49+21:25
54Thomas PetterssonIF Thor56:59+22:35
55Krister KölzowOK Ravinen57:04+22:40
56Albin AnderssonOK Ravinen57:22+22:58
57Nils GumaeliusWaxholms OK1:00:00+25:36
58Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:07:36+33:12
59Max KlassonOK Ravinen1:09:44+35:20
Daniel TjernbergSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Joakim AlmtorpLånghundra IFutgått
Anton SundinSträngnäs-Malmby OLutgått
David PetterssonOK Ravinenej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start
Vakant - -ej start
Johannes KnutasAttunda OKej start
Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Viktor WohlgemuthOK Ravinenej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser