Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bromma-Vällingby, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bromma-Vällingby, medel
Arrangörsorganisation: Bromma-Vällingby SOK
Datum: fredag 6 maj 2016

D21

4 320 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria Von SchmalenséeAttunda OK33:587:51
2Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK34:09+0:117:54
3Nika KalininaHellas Orientering36:07+2:098:21
4Liudmila SapronenkovaHellas Orientering37:29+3:318:40
5Frida ForsbergOK Ravinen37:46+3:488:44
6Elin SundqvistTullinge SK38:34+4:368:55
7Ida KallurOK Ravinen38:42+4:448:57
8Kristina AnelandOK Ravinen40:05+6:079:16
9Carolin SvenssonHaninge SOK41:09+7:119:31
10Moa KjellstrandCentrum OK42:38+8:409:52
11Sara GrenmarkTullinge SK47:08+13:1010:54

H21

5 660 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar VångellÄrla IF33:465:57
2Allan MogensenOK Ravinen34:53+1:076:09
3Christoffer SchönningJärfälla OK35:05+1:196:11
4Oskar GustafssonCentrum OK35:44+1:586:18
5Erik BerzellJärla Orientering35:49+2:036:19
6Simon AnderssonOK Kullingshof36:34+2:486:27
7Jonas KjällCentrum OK37:24+3:386:36
8Gunnar ElveljungIFK Göteborg38:04+4:186:43
9Martin LindskogOK Ravinen38:14+4:286:45
10Leonas MockunasHellas Orientering38:22+4:366:46
11Björn ArnessonUlricehamns OK40:14+6:287:06
12Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL40:49+7:037:12
13Hannes SvahnOK Ravinen41:22+7:367:18
14Joel LännevallOK Roslagen41:51+8:057:23
15Mattias OlofssonOK Enen42:07+8:217:26
16Egil MorastHaninge SOK42:14+8:287:27
17Anton BordyukovHellas Orientering42:16+8:307:28
18Ola HultinOK Roslagen43:38+9:527:42
19Sverker LenasCentrum OK44:07+10:217:47
20Fredrik SteneboAttunda OK44:18+10:327:49
21Anders BøgevigOK Ravinen44:29+10:437:51
22Stuart FellCentrum OK45:22+11:368:00
23Henrik SjögrenHaninge SOK48:28+14:428:33
24Aleksandr ManoilovJärfälla OK48:34+14:488:34 Ladda ner rutt i gpx-format
25Peder KockJärla Orientering50:36+16:508:56
26Jimmy AnderssonOK Kullingshof52:17+18:319:14
27Svante PerssonSöderhamns OK52:19+18:339:14
28Christofer NäsholmÄrla IF1:01:04+27:1810:47
Mattias ÅgrenCentrum OKej godkänd
Johan LindqvistTäby OKej start

H20

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NilssonSnättringe SK28:327:42
2Gabriel JanssonOK Linné35:46+7:149:40
3Yngve RahlénOK Ravinen48:41+20:0913:09

D18

3 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida KrohnÖstersunds OK42:1111:11

H18

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip BrunanderAttunda OK41:3711:14
Lukas ArkängTullinge SKej start

D16

3 790 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia EngelOK Ravinen34:289:05
2Marie-Chantal BallnusJärfälla OK34:46+0:189:10
3Malva SteenOK Enen35:09+0:419:16
4Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK36:53+2:259:43
5Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF37:54+3:2610:00
6Karin ModinBromma-Vällingby SOK37:57+3:2910:00
7Nina PerssonHaninge SOK41:14+6:4610:52
8Sofia DamneBromma-Vällingby SOK44:57+10:2911:51
9Vera RolfssonSkarpnäcks OL46:47+12:1912:20
10Sofia ZillingOK Södertörn47:01+12:3312:24
11Jonna LundbäckJärfälla OK49:59+15:3113:11
12Hedda Persson VildirSkarpnäcks OL51:01+16:3313:27

H16

3 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LidmarSnättringe SK26:127:09
2Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby30:07+3:558:13
3Anton SilierJärfälla OK33:08+6:569:03
4Marcus Salomon-SörensenAttunda OK37:44+11:3210:18
5Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK39:37+13:2510:49
6Erik WretöIFK Lidingö SOK43:11+16:5911:47
7Rasmus KlingbergSnättringe SK51:43+25:3114:07
8Edvard ElinderBromma-Vällingby SOK51:59+25:4714:12
9Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:02:13+36:0116:59

D16 Kort

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK1:14:4923:40

D14

3 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF29:259:16
2Smilla MogensenOK Ravinen31:43+2:1810:00
3Lovisa HambäckLånghundra IF35:26+6:0111:10
4Johanna PetterssonGustavsbergs OK37:50+8:2511:56
5Ellen PelanderOK Djerf42:16+12:5113:20
6Tove FrænellSundsvalls OK44:55+15:3014:10
7Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby1:01:10+31:4519:17
Åsa SundströmJärla Orienteringej start

H14

3 160 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LundbäckJärfälla OK21:356:49
2Manne HammarbergJärfälla OK24:41+3:067:48
3Olle KallurOK Ravinen25:07+3:327:56
4Oscar AnelandOK Ravinen26:11+4:368:17
5Albin LindskogOK Ravinen28:31+6:569:01
6Erik BovalliusJärfälla OK28:38+7:039:03
7Martin RinnbäckOK Ravinen34:27+12:5210:54
8Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK34:37+13:0210:57
9Jakob Gadefors NauHaninge SOK36:02+14:2711:24
10David TörnqvistSnättringe SK1:21:46+1:00:1125:52
Gustav ElinderBromma-Vällingby SOKej godkänd
Mattis SandénOK Södertörnej start
Olof MelchersonIFK Lidingö SOKej start

D14 Kort

2 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LotsanderIFK Lidingö SOK1:01:4922:58

D12

2 680 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ÖsterbergGustavsbergs OK20:177:34
2Elisabeth LarssonOK Södertörn20:32+0:157:39 Ladda ner rutt i gpx-format
3Emma ZettervallKarlskrona SOK23:52+3:358:54
4Olivia EngelOK Ravinen24:30+4:139:08
5Tindra JonssonSkarpnäcks OL30:17+10:0011:17
6Klara JunegardTullinge SK31:46+11:2911:51
7Hanna CarlqvistSnättringe SK33:18+13:0112:25
8Sanna RinnbäckOK Ravinen33:48+13:3112:36
9Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK36:13+15:5613:30
10Thea LennartssonJärfälla OK39:44+19:2714:49
11Emma HasselströmOK Renen49:30+29:1318:28
12Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK51:46+31:2919:18

H12

2 690 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK16:466:13
2Niklas ErlandssonOK Södertörn20:12+3:267:30
3Hannes MogensenOK Ravinen22:03+5:178:11
4Erik LundquistOK Ravinen22:35+5:498:23
5Hugo LindskogOK Ravinen26:10+9:249:43
6Arvid ByttnerBromma-Vällingby SOK28:08+11:2210:27
7Martin ErikssonVäsby OK29:20+12:3410:54
8Edvin NilssonLånghundra IF30:32+13:4611:21
9Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL30:57+14:1111:30
10Mathias DryseliusSkarpnäcks OL31:38+14:5211:45
11Filip DryseliusSkarpnäcks OL34:51+18:0512:57
12Edvin WollbrandOK Ravinen35:47+19:0113:18
13Anton DyreliusSnättringe SK1:06:24+49:3824:41
Albin IsacssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Lukas HambäckLånghundra IFej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start
Filip LindqvistTäby OKej start

D12 Kort

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn NilssonSöders-Tyresö43:3319:21
Kimberly EkenstedtTullinge SKej godkänd
Nova MatthewsTullinge SKej godkänd

H12 Kort

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin WollbrandOK Renen17:517:53

D10

2 260 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen AnelandOK Ravinen22:4710:04
2Elin AbelSnättringe SK27:17+4:3012:04
3Ella MatthewsTullinge SK46:03+23:1620:22
4Elsa TunbladMälarö SOK50:50+28:0322:29
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd

H10

2 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SandvikAttunda OK14:046:15
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK16:57+2:537:32
3Eric HasselströmOK Renen17:19+3:157:41
4Hampus GlanshedHaninge SOK22:35+8:3110:02
5Oscar LundquistOK Ravinen37:42+23:3816:45
6Noel HellbergSundbybergs IK37:57+23:5316:52
7Melker WollbrandOK Renen45:02+30:5820:00
8Gabriel CarlqvistSnättringe SK48:59+34:5521:46

D35

4 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK31:477:52
2Lina MatthewsTullinge SK38:15+6:289:28

H35

5 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin TichovskySK Praga45:558:36
2Farhad Rouhani-KallehSolna OK1:36:04+50:0918:01

D40

3 730 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MogensenOK Ravinen29:027:47
2Eva HallstenTäby OK30:15+1:138:06
3Lena ÖhmanCentrum OK32:28+3:268:42
4Åsa LinnersjöSöders-Tyresö32:59+3:578:50
5Kerstin FrænellSundsvalls OK51:21+22:1913:46
Elin TörnqvistSnättringe SKej godkänd
Priscilla FerreraSkarpnäcks OLej godkänd

H40

4 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert PedersenJärfälla OK28:487:07
2Roland PerssonSkarpnäcks OL33:00+4:128:10
3Anders PelanderOK Djerf34:57+6:098:39
4Magnus LennartssonJärfälla OK38:03+9:159:25
5Björn LundquistOK Ravinen45:08+16:2011:10

D45

3 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK23:587:17
2Karin WollbrandOK Renen25:55+1:577:52
3Ann RollerJärfälla OK31:31+7:339:34
4Anna SanderIF Thor31:55+7:579:42
5Annika LindbergAttunda OK33:12+9:1410:05
6Camilla EngelOK Ravinen33:47+9:4910:16
7Lena ErlandssonOK Södertörn34:20+10:2210:26
8Karin SteneboAttunda OK39:18+15:2011:56
9Cecilia WeistrandSödertälje-Nykvarn OF1:26:39+1:02:4126:20
Kristina ZillingOK Södertörnej godkänd
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OFej start

H45

4 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard EkmanOK Roslagen27:456:52
2Ola BovalliusJärfälla OK31:26+3:417:46
3Mattias HolmbergCentrum OK33:17+5:328:14
4Erik BerggrenTullinge SK34:17+6:328:29
5Fredrik MorastHaninge SOK37:33+9:489:17
6Olle SandénOK Södertörn42:05+14:2010:25
7Tomas GlanshedHaninge SOK42:35+14:5010:32
8Nils ErikssonVäsby OK43:04+15:1910:39
Erik DyreliusSnättringe SKej godkänd
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Martin HasselströmOK Renenej start

D50

3 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine LimparAttunda OK28:088:33
2Hana TichovskaSK Praga29:19+1:118:54
3Johanna SundströmJärla Orientering33:05+4:5710:03
4Annika SvenssonSolna OK36:19+8:1111:02
5Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK40:25+12:1712:17
6Annika EngelHässleholms OK41:45+13:3712:41
7Anette ArksandVallentuna-Össeby OL45:40+17:3213:52
Susanne BovalliusJärfälla OKej godkänd

H50

3 770 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frank SteinerJärfälla OK30:578:12
2Janne NilssonCentrum OK31:30+0:338:21
3Per WollbrandOK Ravinen31:43+0:468:24
4Piero SannicoloTäby OK32:34+1:378:38
5Peter LandénGustavsbergs OK34:17+3:209:05
6Peter HambäckLånghundra IF38:49+7:5210:17
7Roger KrohnFältjägarnas IF42:27+11:3011:15
8Staffan ZillingOK Södertörn42:54+11:5711:22
9Jan LavénGustavsbergs OK43:22+12:2511:30
10Anders S NybergSäterbygdens OK45:40+14:4312:06
11Tomas NilssonHässleholms OK48:29+17:3212:51
12Ove RinnbäckOK Ravinen54:44+23:4714:31
13Johan StridhAttunda OK56:45+25:4815:03
14Anders WinaldHellas Orientering56:54+25:5715:05
15Eric HuijsersHammarby IF OF59:14+28:1715:42
16Peter Salomon-SörensenAttunda OK1:00:42+29:4516:06
Christer LotsanderOK Hammarenej godkänd

D55

3 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK30:199:39
2Carina DoyleSundbybergs IK36:04+5:4511:29
3Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL36:44+6:2511:41
4Annika LundströmVäsby OK42:23+12:0413:29
5Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK52:27+22:0816:42

H55

3 730 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK25:156:46
2Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF28:34+3:197:39
3Olof FraenellSundsvalls OK30:25+5:108:09 Ladda ner rutt i gpx-format
4Gunnar LangsSkarpnäcks OL31:00+5:458:18
5Tapani MattusIFK Lidingö SOK31:21+6:068:24
6Lars GerhardssonAttunda OK32:42+7:278:46
6Rolf KarlssonJärla Orientering32:42+7:278:46
8Björn LönneSkarpnäcks OL33:03+7:488:51
9Anders NissarJärfälla OK33:27+8:128:58
9Björn SalomonssonSnättringe SK33:27+8:128:58
11Håkan RolfssonSkarpnäcks OL33:51+8:369:04
12Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK37:01+11:469:55
13Mikael SundqvistTullinge SK38:03+12:4810:12
14Stefan KnornAttunda OK51:04+25:4913:41
15Kenneth PetterssonJärfälla OK58:08+32:5315:35
Claes ElvhammarAttunda OKej godkänd
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Jan NettelbjerJärfälla OKej start

D60

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering27:0110:48
2Eva OlssonRånäs OK29:50+2:4911:56
3Marita SamuelssonSundbybergs IK30:29+3:2812:11
4Margareta WadinOK Älvsjö-Örby43:37+16:3617:26

H60

3 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland JanssonOK Linné35:159:31
2Gila PolteraQuack OK38:23+3:0810:22
3Jan GottfridssonNorbergs OK40:47+5:3211:01
4Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL41:20+6:0511:10
5Johan KarlstenSolna OK42:03+6:4811:21
6Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK43:58+8:4311:52
7Reinhold LenneboIF Thor45:36+10:2112:19
8Göran DoyleSundbybergs IK46:51+11:3612:39
9Anders LavforsCentrum OK48:18+13:0313:03
10Torbjörn BergmanSnättringe SK57:11+21:5615:27
11Matz LarssonGustavsbergs OK1:01:47+26:3216:41
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Reijo KorhonenHaninge SOKej start
Thomas WesterGustavsbergs OKej start

D65

2 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK26:3810:39
2Anne LundmarkJärfälla OK33:14+6:3613:17
3Lena GranefeltOK Tyr34:17+7:3913:42
4Margareta HagstedtVäsby OK35:29+8:5114:11
5Margareta HaraldssonGustavsbergs OK35:49+9:1114:19
6Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK36:09+9:3114:27
7Helena KorhonenHaninge SOK38:18+11:4015:19
8Ingrid GraneliHaninge SOK40:32+13:5416:12
9Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK48:34+21:5619:25
10Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK50:19+23:4120:07
11Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OK1:24:16+57:3833:42
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd

H65

3 140 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell HolmbergOK Södertörn30:579:51
2Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn31:07+0:109:54 Ladda ner rutt i gpx-format
3Juergen ZiescheLOK Berlin32:35+1:3810:22
4Paul NorénOK Södertörn32:56+1:5910:29
5Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK34:21+3:2410:56
6Magnus HaraldssonGustavsbergs OK35:12+4:1511:12
7Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK35:28+4:3111:17
8Christer NordströmOK Älvsjö-Örby36:07+5:1011:30
9Sune SisellOK Södertörn37:57+7:0012:05
10Ludwig GenderjahnLOK Berlin42:24+11:2713:30
11Anders LarssonSkarpnäcks OL46:12+15:1514:42
12Jörgen AhlqvistSundbybergs IK59:17+28:2018:52
Sven-Inge NylundJärfälla OKej start

D70

2 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta KlangLånghundra IF38:4514:47
2Gunnel BalckIFK Enskede47:18+8:3318:03
3Kristina SkoglundHellas Orientering48:25+9:4018:28
4Jenny CollyerEssex Stragglers OS50:20+11:3519:12
5Birgitta NylundJärfälla OK52:03+13:1819:51

H70

3 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK23:147:32
2Lars GranefeltOK Tyr25:47+2:338:22
3Rolf SkoglundHellas Orientering27:58+4:449:04
4Rune RådeströmSnättringe SK30:52+7:3810:01
5Bror FureskogAlfta-Ösa OK30:53+7:3910:01
6Per HaepplingVästerås SOK32:09+8:5510:26
7Conny HusénOK Roslagen32:11+8:5710:26
8Lars JonassonJärfälla OK32:31+9:1710:33
9John ÖstlundSundbybergs IK35:11+11:5711:25
10Jan BojlingSolna OK35:23+12:0911:29
11Staffan ElmhagenSöders-Tyresö36:54+13:4011:58
12Gunnar BengtssonSundsvalls OK41:44+18:3013:32
13Lars NordinSolna OK41:47+18:3313:33
14Mats TörngrenOK Linné42:06+18:5213:40
15Göran LarboAttunda OK42:28+19:1413:47
16Sören ErikssonLänna IF59:17+36:0319:14
17John CollyerEssex Stragglers OS1:25:07+1:01:5327:38
Ulf SkogtjärnOK Linnéej start

D75

2 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK33:3813:37
2Britt ErikssonHammarby IF OF37:52+4:1415:19
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby45:35+11:5718:27
4Yvonne RoosAttunda OK1:02:05+28:2725:08
Berit LindungerHaninge SOKej godkänd

H75

3 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SjökvistSöders-Tyresö35:2611:30
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF45:09+9:4314:39
3Lars RoosAttunda OK47:20+11:5415:22
4Levin SvedbergSundbybergs IK49:30+14:0416:04
5Gunnar BramstenSundbybergs IK51:55+16:2916:51
Rune CarlssonSundbybergs IKej start

D80

2 470 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Solveig SpångbergIFK Lidingö SOKej start

H80

2 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf EskilssonOK Södertörn33:3312:48
2Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby41:31+7:5815:50
3Lars LöthmanJärfälla OK48:21+14:4818:27
4Bo ElmgrenSundbybergs IK1:12:59+39:2627:51

Inskolning

1 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Julia Ahnveklubblösfullföljt
Axel BackEksjö SOKfullföljt
Simon CarlqvistSnättringe SKfullföljt
Vilma DyreliusSnättringe SKfullföljt
Alice ErikssonVäsby OKfullföljt
Malte HallmanAttunda OKfullföljt
Hedda HedströmSöders-Tyresöfullföljt
Heimer JunkkaSundbybergs IKfullföljt
Ida Jurganilssonklubblösfullföljt
Charlie LennartssonJärfälla OKfullföljt
Siri olsson KhilborgLidingö SOKfullföljt
Frida S.MårtenssonOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Vega Sigurdsonklubblösfullföljt
Albin SjöholmSundbybergs IKfullföljt
Hedda TunbladMälarö SOKfullföljt

U1

1 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor JonssonSkarpnäcks OL17:148:39
2Alma HallstenTäby OK18:25+1:119:15
3Erik ZettervallKarlskrona SOK21:09+3:5510:37
4Ture LindskogOK Ravinen21:38+4:2410:52
5Greta SandvikAttunda OK22:22+5:0811:14
6Julia BadelBromma-Vällingby SOK22:47+5:3311:26
7Luka BadelBromma-Vällingby SOK22:48+5:3411:27
8Vilgot DorfhBromma-Vällingby SOK23:10+5:5611:38
9Lova JonssonSkarpnäcks OL26:21+9:0713:14
10Nora Palmklubblös26:28+9:1413:17
11Alice HellbergSundbybergs IK26:47+9:3313:27
12Jakob BäcklundBromma-Vällingby SOK27:12+9:5813:40
13Hugo AbelSnättringe SK29:14+12:0014:41

U2

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa KlingbergSnättringe SK22:4410:03
Anna MyrtnerBromma-Vällingby SOKej start

Öppen motion 1

2 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon TrossingTäby OK29:0611:11
2Julia PetterssonJärfälla OK35:24+6:1813:36
3Isabell HetlingBromma-Vällingby SOK36:53+7:4714:11
4Signe DamneBromma-Vällingby SOK36:54+7:4814:11
5Irene KlingbergSnättringe SK37:01+7:5514:14
6Elias TrossingTäby OK37:14+8:0814:19
7Hanna Palmklubblös38:47+9:4114:55
8Anton HedströmSöders-Tyresö39:26+10:2015:10
9Solveig HumlaSolna OK40:13+11:0715:28
10Stina YlipääMälarö SOK40:57+11:5115:45
11Sussane SchiblerOK Älvsjö-Örby41:08+12:0215:49
12Junior YlipääMälarö SOK41:10+12:0415:50
13Oliver Nilssonklubblös47:17+18:1118:11
14Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK57:24+28:1822:04
15Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL57:33+28:2722:08
16Erik Sälgbladklubblös57:44+28:3822:12
Alva WidegrenMälarö SOKej godkänd

Öppen motion 3

3 040 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby25:128:17
2Mikael SundbergOK Renen30:32+5:2010:02
3Lovisa Olsson KhilborgIFK Lidingö SOK32:09+6:5710:34
4Anders Sälgbladklubblös32:43+7:3110:45
5Jonas BystedtJärfälla OK38:04+12:5212:31
6Astrid MårtenssonBromma-Vällingby SOK40:45+15:3313:24
7Mikael Nyströmklubblös41:03+15:5113:30
8Elvira ForsströmOK Roslagen41:32+16:2013:39
9Joel AggeforsOK Ravinen42:49+17:3714:05
10Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby44:48+19:3614:44
11Calle JohanssonOK Ravinen45:46+20:3415:03
12Martin  JohanssonOK Ravinen45:55+20:4315:06
13Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby48:02+22:5015:48
14Blenda LenasSkogsluffarnas OK50:54+25:4216:44
15Jon DryslinusSkarpnäcks OL53:42+28:3017:39
16Leif  HagstedtVäsby OK55:25+30:1318:13
17Ingrid CarlssonTäby OK59:05+33:5319:26
18Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:08:38+43:2622:34
19Rasmus CarlénBromma-Vällingby SOK1:09:34+44:2222:53
20Evert CarlssonTäby OK1:15:52+50:4024:57
21Lotten CarlénBromma-Vällingby SOK1:38:02+1:12:5032:14
22Mikaela Bengtsson BuijsHellas Orientering1:42:20+1:17:0833:39
23Daniel EkenstedtTullinge SK1:46:10+1:20:5834:55
24Sandra EkenstedtTullinge SK1:46:13+1:21:0134:56
25Inge AlnaeusHammarby IF OF1:52:51+1:27:3937:07
26Anton KronbladhBromma-Vällingby SOK1:55:24+1:30:1237:57
Pyttan AsplundOK Södertörnej godkänd
Sara MelchersonIFK Lidingö SOKej start

Öppen motion 5

3 780 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik NilssonLånghundra IF41:3410:59
2Cecilia JunkkaSundbybergs IK44:04+2:3011:39
3Desirée SegerslättSkåneslättens OL46:16+4:4212:14
3Anders Gråbergklubblös46:16+4:4212:14
5Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL46:20+4:4612:15
6Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK46:54+5:2012:24
7Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby51:53+10:1913:43
8Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK52:50+11:1613:58
9Marie CronaOK Södertörn53:45+12:1114:13
10Joel LundgrenSkarpnäcks OL55:08+13:3414:35
11Maria WretöIFK Lidingö SOK55:24+13:5014:39
12Eva PetterssonGustavsbergs OK56:49+15:1515:01
13Christian  PetterssonGustavsbergs OK56:51+15:1715:02
14Karin AbelSnättringe SK1:00:39+19:0516:02
15Anna KrohnFältjägarnas IF1:10:25+28:5118:37
16Jonna KrohnFältjägarnas IF1:11:13+29:3918:50
17Monica Sundinklubblös1:18:51+37:1720:51
Katarina BerggrenTullinge SKej godkänd
Magnus Backlundklubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 080 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn RostSundbybergs IK28:329:15
2Lina BörjesKorsnäs IF OK29:08+0:369:27
3Ulf IsacssonOK Linné29:49+1:179:40
4Ulrika SjöholmSundbybergs IK30:23+1:519:51
5Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby30:24+1:529:52
6Jakob MellinSundbybergs IK30:33+2:019:55
7Anna LundquistOK Ravinen31:22+2:5010:11
8Anders Backklubblös31:51+3:1910:20
9Ing-Marie BackOK Södertörn32:41+4:0910:36
10Robert RylanderSpårvägens OK35:08+6:3611:24
11Leif MörkforsJärfälla OK35:42+7:1011:35
12Emil TallhageCentrum OK36:45+8:1311:55
13Johnny RahlénOK Ravinen37:14+8:4212:05
14Sara Ahnveklubb037:35+9:0312:12
15Håkan SvahnOK Ravinen37:53+9:2112:17
16Anne-Christine SchunnessonAttunda OK37:56+9:2412:18
17Sandra Rubbenson-BackEksjö CK39:10+10:3812:42
18Maria NimeikJärla Orientering39:26+10:5412:48
19Anette BrunanderAttunda OK40:07+11:3513:01
20Lina SöderkvistSäterbygdens OK40:55+12:2313:17
21Sofia CronaOK Södertörn41:14+12:4213:23
22Oskar HermanssonHellas Orientering41:25+12:5313:26
23Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF43:43+15:1114:11
24Stig LindskogVisborgs OK43:47+15:1514:12
25Markus AggeforsOK Ravinen43:56+15:2414:15
26Lova AggeforsOK Ravinen44:29+15:5714:26
27Martin ErikssonOK Södertörn44:42+16:1014:30
28Johan RosénOK Södertörn45:19+16:4714:42
29Åsa NylénBromma-Vällingby SOK46:04+17:3214:57
30Mats AlnaeusHammarby IF OF46:21+17:4915:02
31Juliet WaldenfjordJärfälla OK46:38+18:0615:08
32Kjell LinghedeJärfälla OK47:09+18:3715:18
33Bo EklundIF Thor47:20+18:4815:22
34Janne HedströmSöders-Tyresö48:12+19:4015:38
35Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL49:02+20:3015:55
36Pille HedströmSöders-Tyresö49:13+20:4115:58
37Anette HagelinGustavsbergs OK50:01+21:2916:14
38Henrik HanssonJärfälla OK50:04+21:3216:15
39Linus LönnebergTäby OK50:47+22:1516:29
40Linda LönnebergTäby OK50:50+22:1816:30
41Claes CronaOK Södertörn53:09+24:3717:15
42Kerstin MorastHaninge SOK54:24+25:5217:39
43Åke LinderothSundbybergs IK54:25+25:5317:40
44Kati RemesOK Renen56:56+28:2418:29
45Åsa SandTullinge SK1:01:55+33:2320:06
46Mats Kronbladhklubblös1:04:57+36:2521:05
47Yvonne BrantingSkarpnäcks OL1:27:06+58:3428:16
48Aija SadurskisCentrum OK1:30:44+1:02:1229:27
Katarina TallhageCentrum OKej godkänd

Öppen motion 8

4 320 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David MellinSundbybergs IK28:576:42
2Anders WidegrenMälarö SOK30:54+1:577:09
3Patrik Eklundklubblös33:01+4:047:38
4Lars ForsbergOK Ravinen35:40+6:438:15
5Johan LidmarSnättringe SK36:00+7:038:20
6Emma Phil SkogOK Linné38:03+9:068:48
7Lars LindbomMälarö SOK38:09+9:128:49
8Jens WernerGustavsbergs OK38:16+9:198:51
9Martin  TrossingTäbo Ok41:25+12:289:35
10David GranathTjällmo-Godegårds OK42:10+13:139:45
11Johan FärnkvistOrrevikens IK42:46+13:499:53
12Malin LindskogOK Ravinen43:20+14:2310:01
13Matts TenlandAndrarums IF44:59+16:0210:24
14Maria PedersenJärfälla OK48:07+19:1011:08
15Mattias PalmRånäs OK48:37+19:4011:15
16Björn ZettervallKarlskrona SOK49:35+20:3811:28
17Gustaf GergeCentrum OK50:58+22:0111:47
18Håkan CarlqvistSnättringe SK56:08+27:1112:59
19Tove HammarbergJärfälla OK57:17+28:2013:15
20Oskar EklundMålilla OK58:30+29:3313:32
21Thierry ReignierJärfälla OK1:02:13+33:1614:24
22Catarina CarlqvistSnättringe SK1:02:22+33:2514:26
23Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:02:23+33:2614:26
24Sonia PerssonHaninge SOK1:24:02+55:0519:27
25Margareta BerghSkarpnäcks OL1:31:03+1:02:0621:04
26Ingvar Oskarssonklubblös1:56:10+1:27:1326:53
Anders AbelSnättringe SKej godkänd
Gustaf EricsonJärla Orienteringej godkänd
Helena PerssonCentrum OKej godkänd

U4

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK35:5611:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser