Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm by Night, #5, jaktstartsfinal

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm by Night, #5, jaktstartsfinal
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: onsdag 9 mars 2016

Klasser: Visa alla | Herrar | Pöbel | Damer | Pöbelina

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Pöbel

6 590 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin HunhammarOK Ravinen44:44
2Ruben BryngelssonTullinge SK44:49+0:05
3Jacob LindstamOK Ravinen44:50+0:06
4Kristoffer TengrothSundbybergs IK45:17+0:33
5Johan LangerakJärfälla OK49:26+4:42
6Dan WesterJärla Orientering49:48+5:04
7Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF51:57+7:13
8Elias TidevallSkogsluffarnas OK52:22+7:38
9Noel WaldenfjordJärfälla OK52:57+8:13
10Kenneth JönssonTullinge SK57:40+12:56
11Juha LoenbergSkarpnäcks OL57:42+12:58
12Anders KällTumba-Mälarhöjden OK57:46+13:02
13Zdenek LiscinskyKOS Tesla Brno58:05+13:21
14Jan-Olof BogrenSundbybergs IK58:08+13:24
15Lars PalmqvistJärfälla OK58:13+13:29
16Hannes SvahnOK Ravinen58:17+13:33
17Patric De BoussardIFK Enskede58:21+13:37
18Måns TistadIFK Lidingö SOK59:47+15:03
19Fredrik SetterqvistOK Södertörn59:54+15:10
20Linus RisplingCentrum OK59:58+15:14
21Anton HänströmTäby OK1:00:03+15:19
22Hans TarandiIFK Lidingö SOK1:00:11+15:27
23Jerk RönnolsCentrum OK1:00:30+15:46
24Ronny NordgrenSundbybergs IK1:00:55+16:11
25Ivar Lidström LauriSnättringe SK1:02:31+17:47
26Henrik MorastHaninge SOK1:02:48+18:04
27Per KallhaugeSnättringe SK1:02:52+18:08
28Gunnar LangsSkarpnäcks OL1:02:54+18:10
29Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK1:06:38+21:54
30Max KlassonOK Ravinen1:07:09+22:25
31Fredrik OrmöSnättringe SK1:07:18+22:34
32Janne NilssonCentrum OK1:07:26+22:42
33Ulf BylundIFK Enskede1:07:54+23:10
34Joakim OlssonVäsby OK1:08:05+23:21
35Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL1:11:20+26:36
36Fredrik MorastHaninge SOK1:11:21+26:37
37Mattias VainionpääI 19 IF1:11:23+26:39
38Urban StåhlSundbybergs IK1:12:31+27:47
39Niclas NilssonOK Österåker1:13:08+28:24
40Tobias AbrahamssonSundbybergs IK1:13:26+28:42
41Andreas MagnvallOK Södertörn1:13:28+28:44
42Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:13:47+29:03
43Ludvig SandahlJärla Orientering1:13:56+29:12
44Bo LauriSnättringe SK1:14:11+29:27
45Per DambergIFK Lidingö SOK1:14:36+29:52
46Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:14:37+29:53
47Erik AnderssonOK Österåker1:14:40+29:56
48Harald MildGustavsbergs OK1:15:52+31:08
49Henrik LundgrenCentrum OK1:21:03+36:19
50Jonatan LindellGustavsbergs OK1:21:28+36:44
51Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:28:39+43:55
52Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:36:46+52:02
53Jan LindhSundbybergs IK1:47:58+1:03:14
Jefta LangerakJärfälla OKdiskvalificerad
Stefan AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOKej godkänd
Göran EklundSkarpnäcks OLej godkänd
Jan GlevénJärla Orienteringej godkänd
Jörgen HectorSnättringe SKej godkänd
Tintin KarlbergTullinge SKej godkänd
Samuel SvenssonCentrum OKutgått
Ludwig BergfalkJärfälla OKej start
Emil BramerCentrum OKej start
Emil HyttinenEskilstuna OLej start
Mattias KallhaugeSnättringe SKej start
Tintin KarlbergTullinge SKej start
Henrik SjögrenHaninge SOKej start
Per WolgastSnättringe SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser