Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vilselöpet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vilselöpet
Arrangörsorganisation: OK Vilse 87
Datum: söndag 23 oktober 2011

D21

7 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nadiya VolynskaOK Orion54:367:35
2Carlotta ScaletOK Orion1:05:14+10:389:03
3Marie EngOK Pan-Kristianstad1:06:45+12:099:16
4Louise LundgrenVärend GN OL1:08:13+13:379:28
5Maria OhlssonOK Dacke1:12:21+17:4510:02
6Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:15:15+20:3910:27
7Sara SvenssonOK Pan-Kristianstad1:20:45+26:0911:12
Katarina LindénVäxjö OKdiskvalificerad
Margrete AspvallRonneby OKdiskvalificerad
Sarah LindströmRonneby OKej start

H21

10 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oleksandr KratovOK Orion56:525:41
2Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna1:03:11+6:196:19
3Aleksander BernaciakOK Orion1:07:19+10:276:43
4Håkan GunnarssonFK Göingarna1:08:13+11:216:49
5Denys ShcherbakovRonneby OK1:08:24+11:326:50
6Per LenanderVäxjö OK1:08:25+11:336:50
7Simon SmedbergOK Skogsfalken1:09:31+12:396:57
8Ola NybergOK Orion1:11:01+14:097:06
9Henrik OlofssonHelsingborgs SOK1:12:04+15:127:12
10Olof NilssonOK Skogsfalken1:12:14+15:227:13
11Johan EngströmOK Orion1:12:15+15:237:13
12Lucian SemeniucFK Finn1:13:45+16:537:22
13Pontus PeterssonOK Orion1:14:04+17:127:24
14Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad1:16:16+19:247:37
15Anton WibergOK Skogsfalken1:18:23+21:317:50
16Daniel GunnarssonOK Orion1:19:48+22:567:58
17Björn AnderssonOK Dacke1:20:09+23:178:00
18Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK1:23:48+26:568:22
19Adam GeorgssonOK Nackhe1:23:54+27:028:23
20Andreas NilssonMarkaryds FK1:26:10+29:188:37
21Thom BarbusOK Orion1:27:40+30:488:46
22Tobias NilssonOK Skogsfalken1:30:46+33:549:04
23Måns FaxénVäxjö OK1:45:21+48:2910:32
24Alan SemeniucFK Finn1:53:41+56:4911:22
Martin SöderbergOK Skogsfalkenej start

D21 Kort

5 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma FaxénVäxjö OK1:07:2812:43

D18

5 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja AnderssonOK Orion46:428:48
2Josefine KlintbergEksjö SOK47:53+1:119:02
3Emmeli AxmalmSävedalens AIK50:04+3:229:26
4Marika ArvidssonVäxjö OK56:08+9:2610:35
5Carolin HåkanssonOK Orion58:26+11:4411:01
6Matilda StenssonHelsingborgs SOK59:15+12:3311:10
Linnea ÖstergrenVäxjö OKdiskvalificerad
Joséphine RegnellVäxjö OKej start
Tove IngvarssonOK Skogsfalkenej start
Maria JohanssonTorsås OKej start

H18

6 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar AnderssonOK Gynge44:576:42
2Martin LarssonHestra IF45:27+0:306:47
3Victor FlingmarkUddevalla OK47:09+2:127:02
4Johan SandlundOK Njudung50:26+5:297:31
5Rasmus LarssonOK Alehof53:48+8:518:01
6Viktor TovessonOK Orion55:32+10:358:17
7Anton PerssonMarkaryds FK55:45+10:488:19
8Philip PerssonOK Orion57:30+12:338:34
9Anton PhilipssonMarkaryds FK1:01:56+16:599:14

H16

5 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim SvenssonOK Älme55:349:34
2Felix PerssonOK Skogsfalken58:04+2:3010:00
3Andreas HenryssonOK Dacke58:41+3:0710:07
4Erik AnderssonStigmännen Karlshamns OK1:11:06+15:3212:15
5Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK1:19:14+23:4013:39
Theodor WahlbomOK Oriondiskvalificerad
Edvin SmedbergOK Skogsfalkenej start

D14

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK37:449:26
2Vilma PerssonOK Skogsfalken38:36+0:529:39

H14

4 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip TrofastBredaryds SOK29:277:21
2Lukas LundgrenVärend GN OL30:29+1:027:37
3Melker JohanssonOK Orion30:44+1:177:41
4Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK34:49+5:228:42
5Albin HenryssonOK Dacke35:08+5:418:47
6Viktor ÖstergrenVäxjö OK37:57+8:309:29
7Oscar PhilipssonMarkaryds FK50:38+21:1112:39
8Rasmus ErikssonOK Vilse 8759:25+29:5814:51
Oliver AndersenOK Skogsfalkenej start

H14 Kort

3 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel GiselssonRonneby OK1:48:2832:52

D12

3 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa AnderssonOK Orion29:599:05
2Elin SvenssonOK Älme31:18+1:199:29
3Louise LagerqvistRonneby OK37:04+7:0511:13
4Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK45:06+15:0713:40
5Johanna WilhelmssonOK Dacke1:01:28+31:2918:37
Ellen WahlbomOK Orionej start

H12

3 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav RuneforsVäxjö OK27:178:16
2Gustav OlssonTorsås OK33:46+6:2910:13
3Anton Johansson GlivessonRonneby OK36:50+9:3311:09
4Niklas JonsonRonneby OK38:08+10:5111:33
5Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK50:29+23:1215:17
Albert LundskogOK Skogsfalkendiskvalificerad

H12 Kort

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel HåkanssonRonneby OK22:0110:29
2Jonathan LjungbergOK Skogsfalken30:35+8:3414:33

D10

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba BerglinOK Dacke15:087:12
2Klara AnderssonOK Orion15:24+0:167:20
3Alicia LundgrenVärend GN OL16:17+1:097:45
4Tova DanielssonOK Skogsfalken19:37+4:299:20
5Emma NilssonAlvesta SOK20:51+5:439:55
6Vilmalee Suwan KuuselaOK Vilse 8722:01+6:5310:29
7Linn KarlssonOK Vilse 8725:47+10:3912:16
8Sigrid ElmbladOK Vilse 8730:03+14:5514:18
Emma SandersonOK Dackeej start

H10

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max KärvhagOK Skogsfalken15:007:08
2Simon GiselssonRonneby OK16:02+1:027:38
3Max PerssonOK Skogsfalken20:49+5:499:54
4Gabriel HåkanssonRonneby OK22:55+7:5510:54
Arvid KronmarFK Vittusej start
Sebastian KullbergOK Skogsfalkenej start
Herman AlbinssonOK Skogsfalkenej start
Samuel KullbergOK Skogsfalkenej start

H35

8 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof IngemarssonFK Vittus1:07:228:06
2Ulrik KarlssonMotala AIF OL1:17:05+9:439:17

D40

5 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara GiselssonRonneby OK55:4210:30
Marie BerglinOK Dackediskvalificerad
Louise AxelssonFK Göingarnadiskvalificerad

H40

7 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik RosénVäxjö OK55:517:15
2Tony LarssonOK Skogsfalken55:58+0:077:16
3Fredrik SmedbergOK Skogsfalken56:41+0:507:21
4Niklas EdvardssonHästveda OK58:19+2:287:34
5Jonas PerssonTorsås OK59:53+4:027:46
6Jan-Ove WikingIstrums SK1:00:27+4:367:51
7Peter AnderssonStigmännen Karlshamns OK1:04:44+8:538:24
8Håkan ErikssonHästveda OK1:08:16+12:258:51
9Björn KarlssonKexholms SK1:09:38+13:479:02
10Tomas KarlssonKexholms SK1:11:26+15:359:16
11Filip SjöforsOK Älme1:15:56+20:059:51
12Magnus TrofastBredaryds SOK1:16:44+20:539:57
13Jonas K JohanssonOK Skogsfalken1:17:07+21:1610:00
14Håkan FranssonRonneby OK1:21:18+25:2710:33
15Martin AnderssonOK Skogsfalken1:30:22+34:3111:44
16Thomas SundströmRonneby OK1:45:20+49:2913:40
Håkan AxelssonFK Göingarnadiskvalificerad
Stefan BerglinOK Dackeej start

D45

4 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SmedbergOK Skogsfalken43:309:03
2Annika JosefssonOK Dacke50:44+7:1410:34
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK51:00+7:3010:37
4Britt-Marie BengtssonFK Åsen51:14+7:4410:40
5Christel OlssonFK Åsen52:30+9:0010:56
6Christina SternerOK Njudung54:49+11:1911:25
7Marita PhilipssonMarkaryds FK55:36+12:0611:35
8Kati NémethStigmännen Karlshamns OK1:06:03+22:3313:45

H45

6 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AnderssonOK Orion50:007:27
2John E ErikssonVäxjö OK52:32+2:327:50
3Stefan OlofssonOK Gisle54:05+4:058:04
4Anders BlomqvistOK Skogsfalken54:09+4:098:04
5Per-Åke NilssonFK Göingarna57:08+7:088:31
6Jan-Henrik JanssonVäxjö OK1:00:28+10:289:01
7Magnus PorleVäxjö OK1:02:42+12:429:21
8Göran PerssonVärend GN OL1:03:56+13:569:32
9Håkan ÖstergrenVäxjö OK1:05:24+15:249:45
10Kjell SvenssonOK Älme1:18:06+28:0611:39
Glen HåkanssonVäxjö OKej start
Pontus LarssonOK Skogsfalkenej start
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstadej start

D50

4 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisel ArvidssonVäxjö OK38:479:41
2Ann-Christin NeroRonneby OK39:45+0:589:56
3Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad40:45+1:5810:11
4Ann NilssonMarkaryds FK42:55+4:0810:43
5Inger Norling-FrickFK Göingarna49:18+10:3112:19
6Mona PalmLessebo OK52:36+13:4913:09

H50

6 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf JungstrandMalmö OK42:577:09
2Ronnie LjunggrenOK Tyringe51:59+9:028:39
3Göran MånssonOK Dacke52:09+9:128:41
4Arne KlintbergEksjö SOK52:15+9:188:42
5Jan KarlssonVäxjö OK53:00+10:038:50
6Inge GötessonOK Dacke54:23+11:269:03
7Ingemar PeterssonMarkaryds FK55:15+12:189:12
8Per EdvardssonOK Torfinn55:48+12:519:18
9Ola SvenssonOK Orion56:15+13:189:22
10Ingemar MånssonRonneby OK58:08+15:119:41
11Jan AnderssonKalmar OK58:13+15:169:42
12Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK58:17+15:209:42
13Leif LindauOK Torfinn1:02:52+19:5510:28
14Bo PeterssonLessebo OK1:09:51+26:5411:38
15Reino ÖrnMarkaryds FK1:15:20+32:2312:33
16Stefan KarlssonOK Älme1:20:18+37:2113:23
17Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:31:52+48:5515:18

D55

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bente KällVäxjö OK50:1712:34
2Kristin JohanssonOK Dacke1:05:39+15:2216:24
3Margareta SchölinTockarps IK1:22:31+32:1420:37
4Eva Konring OlesenFIF Hilleröd1:28:25+38:0822:06
5Birgit JensenFIF Hilleröd1:37:24+47:0724:21
Eva PetterssonVäxjö OKej start

H55

5 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf SvenssonOK Njudung49:528:44
2Sven-Inge SvenssonHässleholms OK51:22+1:309:00
3Stellan MartinssonOK Tyringe52:15+2:239:10
4Håkan ForsmanRonneby OK55:03+5:119:39
5Anders WallnerOK Pan-Kristianstad56:30+6:389:54
6Arne AnderssonOK Torfinn57:47+7:5510:08
7Per Arne EvaldssonOK Gynge58:27+8:3510:15
8Lennart SmedenmarkRonneby OK1:00:09+10:1710:33
9Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK1:00:14+10:2210:34
10Lars StrandOK Älme1:01:08+11:1610:43
11Göran LiljequistOK Älme1:02:37+12:4510:59
12Bengt AspvallRonneby OK1:03:31+13:3911:08
13Per SvenssonRonneby OK1:04:09+14:1711:15
14Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:08:53+19:0112:05
15Mats KarlssonFK Vittus1:12:28+22:3612:42
16Ingmar OhlssonFK Vittus1:21:28+31:3614:17
17Bjarne JensenFIF Hilleröd1:25:51+35:5915:03

D60

3 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena SöderbergOK Skogsfalken41:3611:14
2Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK44:11+2:3511:56
3Lisa KumlinVäxjö OK46:41+5:0512:37
4Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK52:54+11:1814:17
5Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL56:49+15:1315:21
6Margareta SjöbergLunds OK1:00:32+18:5616:21
7Eva ArvidssonAlvesta SOK1:01:05+19:2916:30
8Ann-Helen LinnersjöOK Orion1:02:07+20:3116:47
9Margret KarlssonOK Skogsfalken1:02:26+20:5016:52
10Ellbritt SvenssonFK Finn1:03:30+21:5417:09

H60

5 300 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SandgrenFrosta OK44:528:27
2Göran JohnssonSkåneslättens OL49:28+4:369:20
3Krister NilssonVäxjö OK50:38+5:469:33
4Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK51:37+6:459:44
5Björn PalmLessebo OK52:01+7:099:48
6Bill SchölinTockarps IK53:06+8:1410:01
7Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK55:32+10:4010:28
8Bo TuressonOK Bävern55:40+10:4810:30
9Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK56:27+11:3510:39
10Kenth SundgrenSkåneslättens OL1:00:42+15:5011:27
11Emil OlesenFIF Hilleröd1:01:06+16:1411:31
12Kent SvenssonOK Skogsfalken1:03:48+18:5612:02
13Lars-Åke SjökvistVärend GN OL1:03:57+19:0512:03
14Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK1:04:46+19:5412:13
15Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken1:08:56+24:0413:00
16Arne JohanssonOK Älme1:09:52+25:0013:10
17Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK1:10:18+25:2613:15
18Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna1:11:49+26:5713:33
19Börje ÅkessonFrosta OK1:14:37+29:4514:04
20Nils-Erik BondessonFrosta OK1:23:43+38:5115:47
Roger BergvikVäxjö OKej start
Stig JohanssonBredaryds SOKej start

D65

3 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta OlssonRonneby OK41:2011:10
2Helen AndertoftMarkaryds FK43:18+1:5811:42
3Margareta LarssonOK Njudung45:44+4:2412:21
4Ulla HåkanssonOK Gynge48:42+7:2213:09
5Gullevi SvenssonRonneby OK49:12+7:5213:17
6Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK49:24+8:0413:21
7Ann-Mari PerssonVäxjö OK52:12+10:5214:06
8Berit ByströmOK Virdarna52:33+11:1314:12
9Bodil RutherOK Älme59:08+17:4815:58
10Torill SvendsenLunds OK1:01:20+20:0016:34
11Ann-Charlotte JensenAndrarums IF1:01:47+20:2716:41
12Gunilla GrönbladHärlövs IF1:04:51+23:3117:31
13Berit NilssonOK Älme1:09:47+28:2718:51
14Karin LindénOK Gynge1:13:39+32:1919:54
15Barbro CassingRonneby OK1:26:20+45:0023:20

H65

4 800 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn LinnersjöOK Orion42:278:50
2Stefan LarssonOK Njudung44:38+2:119:17
3Morgan LjungVaggeryds SOK45:13+2:469:25
4Lennart BohmanFK Vittus46:59+4:329:47
5Aymonn AnderssonOK Dacke47:34+5:079:54
6Sven-Åke GranquistHästveda OK47:41+5:149:56
7Bo OlofssonHästveda OK48:20+5:5310:04
8Nils KarlssonVäxjö AIS48:56+6:2910:11
9Per-Olof FernbergIS Skanne50:24+7:5710:30
10Roland OffrellFrosta OK50:30+8:0310:31
11Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK50:56+8:2910:36
12Erling LarssonHässleholms OK50:58+8:3110:37
13Tommy OlssonOK Dacke52:32+10:0510:56
14Göran SvenssonFK Finn53:31+11:0411:08
15Kjell MånssonRonneby OK53:37+11:1011:10
16Benkt AndersonLunds OK53:57+11:3011:14
17Ingemar AnderssonOK Orion55:26+12:5911:32
18Waste ByströmOK Virdarna56:20+13:5311:44
19Lars LindénOK Gynge57:01+14:3411:52
20Lars HylénSkåneslättens OL57:39+15:1212:00
21Sven RutherOK Älme58:56+16:2912:16
22Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:00:05+17:3812:31
23Christer GrönbladHärlövs IF1:00:23+17:5612:34
24Bertil OttossonFK Göingarna1:00:38+18:1112:37
25Björn NordströmHässleholms OK1:02:03+19:3612:55
26Verner LönnqvistHärlövs IF1:07:00+24:3313:57
27Göran KarlssonLessebo OK1:08:36+26:0914:17
28Sven JonassonOK Skogsfalken1:09:39+27:1214:30
29Roland PerssonOK Älme1:15:22+32:5515:42
30Rolf AnglertOK Orion1:16:45+34:1815:59
31Lars HenrikssonOK Älme1:17:08+34:4116:04
Bengt BergmanLunds OKdiskvalificerad

D70

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LexellOK Torfinn1:12:2623:21

H70

4 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ernie BroströmHalmstad OK45:0111:15
2Roland KarlssonRonneby OK45:03+0:0211:15
3Bertil ErikssonStigmännen Karlshamns OK45:59+0:5811:29
4Stig KarlssonLessebo OK46:00+0:5911:30
5Anders CarlssonSkåneslättens OL47:15+2:1411:48
6Stig KarlssonTorsås OK48:45+3:4412:11
7Hagbert PerssonVäxjö OK52:55+7:5413:13
8Kurt BergstrandLessebo OK54:25+9:2413:36
9Ingemar SvenssonLunds OK56:58+11:5714:14
10Rune BengtssonRonneby OK57:42+12:4114:25
11Hubert HugossonOK Gynge57:48+12:4714:27
12Brodde NilssonOK Skogsfalken1:03:37+18:3615:54
13Göran ThourVärend GN OL1:05:11+20:1016:17
14Nils-Åke NilssonFK Göingarna1:06:52+21:5116:43
15Inge NilssonTockarps IK1:07:28+22:2716:52
16Göran HolmbergMarkaryds FK1:11:13+26:1217:48
17Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL1:13:16+28:1518:19
18Sven PerssonTorsås OK1:19:19+34:1819:49
19Ragnar OlssonRonneby OK1:25:06+40:0521:16
20Lennart ÖstergrenVäxjö OK1:28:05+43:0422:01

D75

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun HanssonAndrarums IF1:03:2320:26
2Laila MalmqvistVäxjö OK1:10:33+7:1022:45
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H75

3 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK44:5212:07
2Börje NilssonHässleholms OK46:45+1:5312:38
3Ragnar CollrydBredaryds SOK47:21+2:2912:47
4Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad48:58+4:0613:14
5Bo BengtssonHässleholms OK49:15+4:2313:18
6Jan-Eric NelkingFK Åsen50:04+5:1213:31
7Johan JanssonVäxjö OK50:13+5:2113:34
8Ingvar PeterssonHässleholms OK50:23+5:3113:37
9Gillis AlmVäxjö OK52:51+7:5914:17
10Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK58:06+13:1415:42
11Bengt EdvardssonOK Torfinn1:08:48+23:5618:35

H80

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil JohanssonSkåneslättens OL48:5815:47
2Sven AnderssonOK Stigen50:04+1:0616:09
3Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF52:32+3:3416:56
4Nils RågstedtIS Kullen54:15+5:1717:30

Inskolning

1 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tes BelayOK Vilse 87fullföljt
Hugo DanielssonOK Skogsfalkenfullföljt
Philip MartinssonFK Finnfullföljt
Alfred OlssonOK Vilse 87fullföljt
Matilda SöderbergOK Skogsfalkenfullföljt
Agnes ZätterbergOK Vilse 87fullföljt

U1

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba ZätterbergOK Vilse 8713:106:55
2Frida BerglinOK Dacke19:06+5:5610:03
3Bea MagnstedtOK Vilse 8726:15+13:0513:48
4Lisa OlssonTorsås OK29:51+16:4115:42
5Emil AlbinssonOK Skogsfalken33:43+20:3317:44

U2

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo JohanssonOK Orion16:117:42
2Ella SöderbergOK Skogsfalken20:56+4:459:58
3Jasmine HögbergStigmännen Karlshamns OK26:37+10:2612:40
4Elvira LjungbergOK Skogsfalken30:24+14:1314:28
5Viktor ErikssonOK Vilse 8732:02+15:5115:15
Jakob WilhelmssonOK Dackeej start

Öppen motion 1

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar JönssonOK Vilse 8721:1710:08
2Siv ÖstergrenVäxjö OK25:18+4:0112:02
3Inga-Britt BengtssonOK Pan-Kristianstad30:42+9:2514:37

Öppen motion 2

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK43:1412:21
2Göte NilssonRonneby OK44:30+1:1612:42
3Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK52:16+9:0214:56
4Eskil ChristianssonOK Skogsfalken54:37+11:2315:36
5Gunilla LagerlöfStigmännen Karlshamns OK58:05+14:5116:35

Öppen motion 3

3 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid NilssonVäxjö OK52:1915:51
2Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna52:41+0:2215:57
3Eva BlomqvistOK Skogsfalken54:19+2:0016:27
4Anna JohanssonLaholms IF OK55:03+2:4416:40
5Karin LindqvistVäxjö OK1:00:41+8:2218:23
6Stig SvenssonOK Virdarna1:05:44+13:2519:55
7Ingegerd NilssonOK Skogsfalken1:06:33+14:1420:10
8Marianne MånssonRonneby OK1:08:59+16:4020:54
9Rosita KarlssonVäxjö AIS1:14:35+22:1622:36

Öppen motion 4

4 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel AxelssonMålilla OK44:269:39
2Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK52:52+8:2611:29
3Karin AnderssonOK Älme53:24+8:5811:36
4Folke SjöbergLunds OK1:12:01+27:3515:39

Öppen motion 5

3 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan PerssonYstads OK37:2810:42
2Jan-Evert OhlssonAndrarums IF38:31+1:0311:00
3Ulf ArvidssonVäxjö OK43:42+6:1412:29
4Catrin OlssonTorsås OK44:25+6:5712:41
5Gunnel HenryssonOK Dacke47:40+10:1213:37
6Anna EliassonOK Skogsfalken47:43+10:1513:38
7Pierre DanielssonOK Skogsfalken47:48+10:2013:39
8John-Erik BergstrandVärend GN OL48:27+10:5913:50
9Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK51:25+13:5714:41
10Christina NilssonAndrarums IF53:54+16:2615:24
11Lena KarlssonOK Skogsfalken54:02+16:3415:26
12Rolf NilssonAndrarums IF54:41+17:1315:37
13Barbro NilssonAlvesta SOK56:13+18:4516:03
14Eva BergstrandVärend GN OL1:06:37+29:0919:02

Öppen motion 6

6 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan HenmyrJärla Orientering1:04:0310:40
2Leif AxelssonMålilla OK1:09:18+5:1511:33
3David SällbergOK Pan-Kristianstad1:11:24+7:2111:54
4Gunilla GustavssonOK Orion1:22:18+18:1513:43
5Sandra NilssonFK Åsen1:22:40+18:3713:46

Öppen motion 7

3 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon RuneforsVäxjö OK27:498:58
2Mikael WahlbomOK Orion30:34+2:459:51
3Mats WidesjöStigmännen Karlshamns OK32:30+4:4110:29
4Roger SigvantOK Skogsfalken35:47+7:5811:32
5Bertil LööfOK Pan-Kristianstad37:49+10:0012:11
6Magnus OlssonTorsås OK37:56+10:0712:14
7Jeanette AnderssonOK Dacke38:29+10:4012:24
8Marina JohanssonOK Njudung39:45+11:5612:49
9Tommy BengtssonHässleholms OK40:55+13:0613:11
10Anders HenrikssonOK Skogsfalken41:37+13:4813:25
11Berit RuneforsVäxjö OK43:42+15:5314:05
12Bengt NilssonAlvesta SOK45:27+17:3814:39
13Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK47:57+20:0815:28
14Torgny ÅstedtHärlövs IF50:48+22:5916:23
15Harriet KarlssonTorsås OK58:33+30:4418:53
16Bertil AhlbergMålilla OK1:25:42+57:5327:38
17Börje PerssonOK Gynge1:55:55+1:28:0637:23
Sussi JonsonRonneby OKutgått

Öppen motion 8

4 800 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus BohmanHjärnarps GH OL39:368:15
2Jens NilssonOK Skogsfalken42:09+2:338:46
3Johanna HolménHelsingborgs SOK43:48+4:129:07
4Lars PerssonOK Skogsfalken43:52+4:169:08
5Mikael PerssonFK Göingarna44:02+4:269:10
6Håkan AnderssonOK Dacke45:43+6:079:31
7Magnus ThörnbladRonneby OK45:47+6:119:32
8Magnus HåkanssonOK Orion47:39+8:039:55
9Örjan ChristenssonOK Skogsfalken49:13+9:3710:15
10Per HolmbergRonneby OK49:15+9:3910:15
11Anders JohanssonVäxjö OK51:40+12:0410:45
12Dennis TollOK Njudung52:18+12:4210:53
13John ErikssonVäxjö OK56:35+16:5911:47
14Mats HolmVäxjö OK57:20+17:4411:56
15Mikael NilssonOK Torfinn1:00:10+20:3412:32
16Leif KarlssonFrosta OK1:00:37+21:0112:37
17Bert Inge GreenStigmännen Karlshamns OK1:01:32+21:5612:49
18Ola NilssonAlvesta SOK1:04:27+24:5113:25
19Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:15:31+35:5515:43
20Sven ThörnkvistTormestorps IF1:19:15+39:3916:30
21Kristina LandgrenMalmö OK1:39:10+59:3420:39

Öppen motion 9

7 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Richard EngOK Pan-Kristianstad1:11:079:14
2Olena StrugalyovaUkraina1:12:47+1:409:27
3Johan HöögOK Vilse 871:17:02+5:5510:00
4Sven GiselssonRonneby OK1:21:54+10:4710:38
5Håkan NilssonMalmö OK1:36:42+25:3512:33
6Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:50:40+39:3314:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser