Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Gisle

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Gisle
Arrangörsorganisation: OK Gisle
Datum: söndag 25 september 2016

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

D21

3 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Chrissie DahlqvistVaggeryds SOK36:2610:19
2Karin HåkanssonOK Gränsen39:10+2:4411:05
3Sofia LarssonHestra IF39:50+3:2411:17
4Alicia FribergFalköpings AIK OK39:54+3:2811:18
5Julia SvärdOskarströms OK43:16+6:5012:15
6Karin KarlssonHalmstad OK45:05+8:3912:46

H21

4 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg38:488:12
2Simon NilssonEksjö SOK41:21+2:338:44
3Jan-Olof SvenssonHalmstad OK44:10+5:229:20
4Michael HertinVästerviks OK45:05+6:179:31
5Anton GunnarssonBredaryds SOK45:54+7:069:42
6Anders YngveIK Hakarpspojkarna47:15+8:279:59
7Magnus AbrahamssonHalmstad OK47:23+8:3510:01
8Stefan AgmarkenHalmstad OK50:05+11:1710:35
9Gustav VeideVäsby OK51:46+12:5810:56
10Daniel HåkanssonOK Gränsen55:55+17:0711:49
11Oskar NilssonOK Stigen1:09:38+30:5014:43
12Simon SvärdOskarströms OK1:21:58+43:1017:19
Loke AgmarkenHalmstad OKej godkänd
Andreas PeterssonBurseryds IFej godkänd

D20

3 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia LönkvistOK Vivill53:0015:00
Moa AbrahamssonHalmstad OKej godkänd
Elisabet AronssonFK Friskus-Varbergej start

D16

3 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LagerHalmstad OK27:228:41
2Siri SuterEksjö SOK27:26+0:048:42
3Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna30:37+3:159:43
4Vendela LönkvistOK Vivill31:21+3:599:57
5Amanda KarmetunOK Njudung32:01+4:3910:09
6Sara ErlandssonOK Vivill33:10+5:4810:31
7Lovisa BlomgrenSOK Aneby34:39+7:1711:00
8Hanna HenningssonBredaryds SOK39:13+11:5112:26
9Hanna OlssonIFK Sävsjö39:14+11:5212:27
10Julia ElverlindOK Tranan41:24+14:0213:08
11Elin DjupsjöOskarströms OK44:13+16:5114:02
12Kajsa WardOK Vivill49:10+21:4815:36
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaej start

H16

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas JohanssonOK Tranan26:508:31

D16 Kort

2 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabell IsidorssonOK Vivill46:3516:13
2Klara HagstrandBurseryds IF49:43+3:0817:19

D14

2 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma GustafssonSOK Aneby24:538:40
2Clara SamuelssonOK Vivill27:19+2:269:31
3Ellen SigvardsonBredaryds SOK28:00+3:079:45
4Olivia AspIFK Göteborg29:33+4:4010:17
5Sofia ElverlindOK Tranan31:58+7:0511:08
6Emma IsidorssonOK Vivill36:15+11:2212:37
7Maya LjubezIK Hakarpspojkarna36:21+11:2812:39
8Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna42:05+17:1214:39
9Ellen JohanssonBurseryds IF57:33+32:4020:03
10Emma AmrénOK Stigen1:32:43+1:07:5032:18
Bella PalmqvistIFK Sävsjöej start

H14

2 870 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar HultgrenOK Njudung25:048:44
2Adam SkoglundUlricehamns OK29:59+4:5510:26
3Isak HenningssonOK Gisle32:31+7:2711:19
4Filip JennerstrandOK Njudung32:57+7:5311:28
5Rasmus JohanssonOK Stigen34:20+9:1611:57
6Linus BägebyOK Vivill37:02+11:5812:54
7Filip JanekeIK Hakarpspojkarna37:07+12:0312:55
8Isac PerssonOK Gränsen43:00+17:5614:58
9Hampus StockhedenOK Gränsen46:44+21:4016:17
10Lucas JohanssonBredaryds SOK47:29+22:2516:32
Hannes VeithBurseryds IFej godkänd
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start

D12

2 340 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda RosanderSOK Aneby24:5710:39
2Stina AnderssonAnderstorps OK25:17+0:2010:48
3Felicia FyhrSOK Aneby27:39+2:4211:48
4Asta TörnkvistAnderstorps OK29:42+4:4512:41
5Lea FribergOK Vivill31:33+6:3613:28
6Matilda AspIFK Göteborg32:27+7:3013:52
7Clara AdolfssonAnderstorps OK32:50+7:5314:01
8Stina JohanssonAnderstorps OK34:47+9:5014:51
9Emelie BägebyOK Vivill44:48+19:5119:08
10Ida JosefssonOK Gisle50:56+25:5921:45
11Elin RothzénOK Gisle51:14+26:1721:53
12Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna54:19+29:2223:12
Tuva NylundBredaryds SOKej start

H12

2 340 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander GustafssonOK Njudung22:189:31
2Wilhelm KarmetunOK Njudung22:32+0:149:37
3Otto LarssonOK Tranan26:39+4:2111:23
4Elias ThunbergOK Vivill26:47+4:2911:26
5Albin SamuelssonOK Vivill27:40+5:2211:49
6Anton JosefssonOK Gisle28:14+5:5612:03
7David WieslanderOK Vivill28:25+6:0712:08
8Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb28:48+6:3012:18
9Isak JohanssonOK Gisle28:49+6:3112:18
10Simon PerssonOK Gränsen31:00+8:4213:14
11Anton JohanssonSOK Aneby33:29+11:1114:18
12Fabian RudmoBredaryds SOK35:28+13:1015:09
13Malcolm SvenssonAnderstorps OK36:18+14:0015:30
14Simon ÅkessonAnderstorps OK46:57+24:3920:03
15Victor HörnquistAnderstorps OK49:56+27:3821:20
16Martin KarlssonOK Gisle54:46+32:2823:24
Tor LindqvistOK Vivillutgått
Jakob AspIFK Göteborgej start
Ville MartinssonOK Gisleej start
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start
Filip BrolingBredaryds SOKej start

H12 Kort

2 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim AnderssonOK Tranan19:539:33
Axel AmrénOK Stigenej godkänd

D10

2 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb16:127:47
2Emilia ElverlindOK Tranan22:53+6:4111:00
3Hilma TrofastJönköpings OK27:38+11:2613:17
4Elin JohanssonBurseryds IF27:40+11:2813:18
5Nellie NilssonOK Vivill30:20+14:0814:35
6Edit TreptowAnderstorps OK31:58+15:4615:22
7Elma FribergOK Vivill48:05+31:5323:07
8Frida RothzénOK Gisle48:20+32:0823:14
Frida LindénVäxjö OKej start
Lilly AxelssonJönköpings OKej start
Emma LindénVäxjö OKej start

H10

2 080 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar FolkestadAnderstorps OK18:479:01
2Gustav AspIFK Göteborg18:48+0:019:02
3Elias SamuelssonOK Vivill18:52+0:059:04
4Arvid JosefssonOK Vivill19:07+0:209:11
5Erik KindlundOK Tranan19:34+0:479:24
6Oskar Andrén SkoglundOK Vivill20:07+1:209:40
7Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb20:46+1:599:59
8Adam NeroNässjö OK21:04+2:1710:07
9Nils LinderIFK Sävsjö24:45+5:5811:53
10Max OlssonIFK Sävsjö27:14+8:2713:05
11Albin ThunbergOK Vivill28:13+9:2613:33
12Lukas SvenssonIFK Sävsjö30:54+12:0714:51
12Oskar WardOK Vivill30:54+12:0714:51
14Olof HertinVästerviks OK31:27+12:4015:07
15Axel HäggAnderstorps OK33:15+14:2815:59
16Ebbe TörnqvistAnderstorps OK35:00+16:1316:49

D35

3 530 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann BägebyOK Vivill44:0912:30
2Charlotte JosefssonOK Vivill45:36+1:2712:55
3Jenny GreenOK Vivill47:08+2:5913:21
4Susanne AxelssonJönköpings OK55:29+11:2015:43
5Lina HultBredaryds SOK1:06:25+22:1618:48
6Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:02+25:5319:50
7Therese FribergOK Vivill1:14:16+30:0721:02
8Karin ArvidssonOK Vivill1:21:48+37:3923:10
9Anna KärnhallOK Vivill1:24:22+40:1323:53
10Annika IsidorssonOK Vivill1:30:27+46:1825:37

H35

4 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AnderssonFK Finn48:4810:19
2Mikael TrofastJönköpings OK48:57+0:0910:20
3Martin RosénOK Stigen55:40+6:5211:46
Marcus JosefssonOK Vivillej godkänd
Peter WaldenströmJönköpings OKej start

D40

3 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan32:279:11
2Susanne BiörsOK Tranan34:45+2:189:50
3Maria Rosén ThelinJönköpings OK40:51+8:2411:34
4Angelica BrandqvistTibro OK43:33+11:0612:20
5Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb44:57+12:3012:44
6Maria AspIFK Göteborg46:34+14:0713:11
7Cecilia KarmetunOK Njudung52:16+19:4914:48
Kajsa-Lena AmrénOK Stigenej godkänd

H40

4 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KarmetunOK Njudung39:259:13
2Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb41:01+1:369:36
3Max LarssonOK Tranan43:14+3:4910:07
4Martin GummessonFK Finn43:56+4:3110:17
5Mattias StockhedenOK Gränsen46:25+7:0010:52
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

D45

3 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Nero NordmarkNässjö OK30:289:55
2Malin ClassonOK Stigen34:57+4:2911:23
3Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL37:45+7:1712:17
4Petra OlssonIFK Sävsjö40:32+10:0413:12
5Kristina NilssonOK Tranan44:31+14:0314:30
6Annika SvärdOskarströms OK45:37+15:0914:51
7Katarina StockhedenOK Gränsen51:54+21:2616:54
8Monika HjellströmGränna-Bygdens OK53:28+23:0017:24
9Helen AhlstrandOK Vivill55:09+24:4117:57
10Helena ÅhlinHelsingborgs SOK1:03:39+33:1120:43
Camilla JohanssonOK Stigenej start
Lena TuressonBurseryds IFej start

H45

4 270 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn AnderssonBredaryds SOK34:097:59
2Kenneth JohanssonOK Tranan37:26+3:178:45
3Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna37:33+3:248:47
4Thomas AnderssonOK Tranan38:42+4:339:03
5Peter AronssonFK Friskus-Varberg39:30+5:219:15
6Magnus ClaessonJönköpings OK40:17+6:089:26
7Peter AspIFK Göteborg41:39+7:309:45
8Lars HarrieLunds OK43:23+9:1410:09
9Tommy AskBredaryds SOK45:15+11:0610:35
10Magnus ClassonOK Stigen49:15+15:0611:32
11Torbjörn LönkvistOK Vivill51:28+17:1912:03
12Fredrik PlumppuHestra IF57:14+23:0513:24
13Hans JohanssonOK Reftele58:53+24:4413:47
14Ola SamuelssonOK Vivill1:01:53+27:4414:29
15Mikael SvärdOskarströms OK1:05:17+31:0815:17
16Jan SkoglundOK Vivill1:33:45+59:3621:57

D50

3 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika WahlströmTenhults SOK33:1810:50
2Helena LindmanNässjö OK33:59+0:4111:04
3Karin ÖhlinSOK Aneby34:11+0:5311:08
4Kristina JohanssonBredaryds SOK37:14+3:5612:07
5Sari HåkanssonOK Gränsen40:01+6:4313:02
6Susanne DombyOK Stigen40:54+7:3613:19
7Annika PeterssonBurseryds IF43:51+10:3314:17
8Anne TuressonBredaryds SOK43:59+10:4114:19
9Katarina Westin-KarlssonOK Reftele53:58+20:4017:34
Susann BerntssonOK Refteleej start

H50

3 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SvenssonNässjö OK32:559:08
2Joachim FribergFalköpings AIK OK32:57+0:029:09
3Jens LindströmTibro OK33:31+0:369:18
4Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna33:32+0:379:18
5Roger CarlssonOK Tranan34:56+2:019:42
6Anders MolinBoxholm-Mjölby OL35:27+2:329:50
7Jan TuressonBurseryds IF36:06+3:1110:01
8Stefan SvenssonBredaryds SOK37:18+4:2310:21
9Thomas PerssonOK Gränsen38:12+5:1710:36
10Per JohanssonOK Reftele40:05+7:1011:08
11Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK40:39+7:4411:17
12Anders GranqvistVärend GN OL42:26+9:3111:47
13Graham KempGöteborg-Majorna OK53:23+20:2814:49

D55

3 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla LarssonBredareds IF37:1112:06
2Christina SöderblomÄtrans IF38:24+1:1312:30
3Helena LarssonHestra IF46:49+9:3815:14
4Maria StrömOK Stigen53:37+16:2617:27
5Karin HelmiusOK Reftele1:02:25+25:1420:19

H55

3 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JoelssonSOK 6832:178:58
2Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK35:36+3:199:53
3Roger DjupsjöOskarströms OK39:59+7:4211:06
4Hans GarmerGöteborg-Majorna OK41:56+9:3911:38
5Gustav ErlandssonOK Vivill43:30+11:1312:05
6Peter ValterssonAnderstorps OK45:36+13:1912:40
7Claes-Göran PeterssonBurseryds IF45:58+13:4112:46
8Stig NilssonOskarströms OK47:47+15:3013:16
9Leif ArvidssonOK Vivill47:51+15:3413:17
10Gunnar GustavssonOK Reftele50:37+18:2014:03
11Jan-Eric RemängMullsjö SOK53:04+20:4714:44
12Håkan HåkanssonOK Gränsen56:29+24:1215:41
13Benny JohanssonOK Reftele1:24:17+52:0023:24
Jörgen IvarssonHestra IFutgått

D60

2 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna27:0810:59
2Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK31:05+3:5712:35
3Monica MartinssonOK Tranan31:51+4:4312:53
4Anne JohanssonOK Tranan36:05+8:5714:36
5Eva AndreassonBorås GIF37:04+9:5615:00

H60

3 190 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna25:067:52
2Thomas AlbinssonBredaryds SOK28:03+2:578:47
3Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna30:30+5:249:33
4Carl-Johan RoubertFK Finn33:16+8:1010:25
5Pierre KarlssonOK Alehof33:25+8:1910:28
6Arne BogrenOK Vivill35:50+10:4411:13 Ladda ner rutt i gpx-format
7Tommy WesterbergIF Hagen36:36+11:3011:28
8Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna36:43+11:3711:30
9Jan-Olof SvenssonBurseryds IF42:09+17:0313:12
Lennart GustafssonJönköpings OKej godkänd
Kjell RehnströmOK Refteleej godkänd
Sören KarlssonMullsjö SOKej godkänd

D65

2 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla HolstBottnaryds IF40:5316:33
2Monica BerggrenBodafors OK42:49+1:5617:20
3Kristina JohanssonMullsjö SOK50:17+9:2420:21
4Marianne SjöbergOK Gränsen55:41+14:4822:32
Monica BråhnJönköpings OKej godkänd

H65

3 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar BergmanOK Tranan32:2610:10
2Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna36:12+3:4611:20
3Kjell MartinssonOK Tranan37:15+4:4911:40
4Bo TuressonOK Bävern40:11+7:4512:35
5Jan WingstedtBodafors OK40:20+7:5412:38
6Bo JohanssonOK Stigen42:32+10:0613:20
7Åke SjöbergOK Gränsen49:09+16:4315:24
8Sune AnderssonHalmstad OK50:09+17:4315:43
9Leo JensenOK Stigen54:22+21:5617:02
Bengt SörensenJönköpings OKej start

D70

2 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin JohanssonMarkbygdens OK40:4616:42
2Barbro BengtssonOskarströms OK55:08+14:2222:35
Vega SlottnerJönköpings OKej start

H70

3 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland BomanUlricehamns OK34:4411:01
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK36:08+1:2411:28
3Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna40:18+5:3412:47
4Sven Erik SjöholmMullsjö SOK41:07+6:2313:03
5Reine FriskVaggeryds SOK45:18+10:3414:22
6Ingvar BengtssonOskarströms OK50:39+15:5516:04

D75

2 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK36:5216:36
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK45:55+9:0320:40 Ladda ner rutt i gpx-format
3Gunni EkbergÄtrans IF51:20+14:2823:07
4Margareta HolmbergIF Hagen59:35+22:4326:50

H75

3 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ernie BroströmHalmstad OK43:0813:41
2Sven Olof FranssonOK Stigen47:33+4:2515:05
3Ingemar HolmbergIF Hagen47:57+4:4915:13
4Sten HjelmOK Tranan52:32+9:2416:40
5Kurt RydinOK Tranan54:50+11:4217:24
6Gunnar BrystHjobygdens OK58:59+15:5118:43
7Göran PerssonFK Finn1:00:53+17:4519:19
8Mats BirgerssonForserums SOK1:03:23+20:1520:07
9Sören BråhnJönköpings OK1:04:58+21:5020:37
10Gunnar BylundRydboholms SK1:07:43+24:3521:29
Lars-Åke LarssonOK Trananej start

H80

2 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK34:1214:00
2Stig FranssonOK Stigen48:11+13:5919:44
3Stig JohanssonHalmstad OK49:47+15:3520:24

H85

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helmer EkbergÄtrans IF53:2524:03
2Lars-Gunnar EnströmOK Tranan1:00:58+7:3327:27
3Olof WalfridssonSOK Aneby1:03:07+9:4228:25

Inskolning

1 850 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emmy BrännbertOK Gislefullföljt
Filisia DahlkvistVaggeryds SOKfullföljt
Isak DalqvistVaggeryds SOKfullföljt
Tilda HarrieLunds OKfullföljt
Hjalmar HäggAnderstorps OKfullföljt
Hapus lidbackenOK Reftelefullföljt
Cajsa LindqvistOK Gislefullföljt
Gustav LindqvistOK Gislefullföljt
Oskar LindqvistOK Gislefullföljt
Ella MartinssonOK Gislefullföljt
Olle NilssonOK Stigenfullföljt
Märta OlssonLingbofullföljt
Frida PergelOK Gislefullföljt
Klara SalomonssonOK Gislefullföljt
Kasper SalonossonOK Gislefullföljt
Alma TrofastJönköpings OKfullföljt
Astrit TroptofAnderstorps OKfullföljt
Sixten TunbergOK Vivillfullföljt
Emma JohanssonOK Gisleej start

U1

1 970 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid RossanderSOK Aneby20:1210:15
2Elion SandatiKlubb lös20:56+0:4410:37
3Thoe LarssonOK Tranan20:58+0:4610:38
4Tova GulldénOK Stigen22:52+2:4011:36
5My CarnegårdHalmstad OK42:11+21:5921:24
6Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb42:15+22:0321:26
Philip LewzunBredaryds SOKej godkänd
Colin AxelssonJönköpings OKej start
Moa JohanssonOK Gisleej start

U2

1 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy NilssonOK Vivill17:569:08
2Elva KarlssonOK Stigen18:09+0:139:15
3Ida HenningssonBredaryds SOK21:27+3:3110:56
4Filippa PergelOK Gisle22:31+4:3511:29
5Elias VibergVäxjö OK25:53+7:5713:12
6Filip ErikssonOskarströms OK26:51+8:5513:41
7Edvin NilssonOskarströms OK26:54+8:5813:43
8Alma SvenssonAnderstorps OK27:10+9:1413:51
9Vera FolkestadAnderstorps OK27:11+9:1513:52
10Ella AnderssonAnderstorps OK27:39+9:4314:06
11Ella HagstrandBurseryds IF27:53+9:5714:13
12Alvin LönkvistOK Vivill28:29+10:3314:31
Mio HammöBredaryds SOKej godkänd

Öppen motion 1

1 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mandel CarNEGÅRDHalmstad OK16:428:31
2Christina VernerssonOK Orinto26:27+9:4513:29
3Gullbrid DanielssonAnderstorps OK39:59+23:1720:23
4Henny YngveIKHP40:43+24:0120:46

Öppen motion 3

2 350 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SjöblomOk Gilsle26:3311:17
2Peter JohanssonBurseryds IF28:23+1:5012:04
3Elisabeht JonasssonOk Oriento28:45+2:1212:14
4Kristina JennerstrandOK Njudung30:52+4:1913:08
5Martin ErikssonOskarströms OK32:41+6:0813:54
6Andrea FasthHestra IF34:46+8:1314:47
7Elsa NilssonOK Stigen35:35+9:0215:08
8Anna NilssonOK Stigen36:24+9:5115:29
9Linea HennigssonOK Gisle37:29+10:5615:57
10Maita TörnkvistAnderstorps OK43:12+16:3918:22
11Ulrika FranssonOK Njudung43:39+17:0618:34
12Alma NilssonOK Stigen44:14+17:4118:49
13Anna HagstrandBurseryds IF45:18+18:4519:16
14Adam FranssonBredaryds SOK49:58+23:2521:15
Lena JohanssonIFK Sävsjöej start

Öppen motion 5

2 790 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars WärnelövAnderstorps OK27:309:51
2Stafan DalqvistVaggeryds SOK28:26+0:5610:11
3Per LeanderssonAnderstorps OK30:43+3:1311:00
4Peter MarsVäxjö OK33:19+5:4911:56
5Eva-Lotta LundbergUlricehamns OK34:54+7:2412:30
6Ann VilanderAnderstorps OK35:43+8:1312:48
7Frida LyxellGöteborg-Majorna OK35:47+8:1712:49
8Angelica JohanssonSOK Aneby37:50+10:2013:33
9Christina LindqvistOK Gisle38:20+10:5013:44
10Åsgerd BergmanOK Tranan42:21+14:5115:10
11Cristina NilssonOK Tranan42:39+15:0915:17
12Julia WahlströmTenhults SOK44:28+16:5815:56
13Sara Gotting- -45:33+18:0316:19
14Charlotta HansenAnderstorps OK45:39+18:0916:21
15Stefan ClaessonOK Stigen49:07+21:3717:36
16Maria PetterssonOK Njudung49:35+22:0517:46
17Daniel EngströmOK Gisle51:04+23:3418:18
18Anelie WardOK Vivill54:03+26:3319:22
19Camilla SvenssonBurseryds IF1:02:12+34:4222:17
20Magnus HäggAnderstorps OK1:09:06+41:3624:46
Jonny AxelssonJönköpings OKej start
Sofia SkördeBredaryds SOKej start

Öppen motion 7

3 050 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils Wallentin TärkHalmstad OK23:357:43
2Hampus FyhrSOK Aneby29:21+5:469:37
3Kennet ÖhlundIK Ymer30:07+6:329:52
4Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna33:49+10:1411:05
5Bo HultgrenOK Njudung33:54+10:1911:06
6Benny MildGällstadbygdens SOK35:41+12:0611:41
7Bengt KlassonOK Orinto36:35+13:0011:59
8Ulf PerssonAnderstorps OK37:14+13:3912:12
9Caroline LagessonFK Finn37:33+13:5812:18
10Christer SturesonnAnderstorps OK39:27+15:5212:56
11Mikael FyhrSOK Aneby40:01+16:2613:07
12Henrik JohanssonSOK Aneby41:43+18:0813:40
13Daniel KalssonOskarströms OK42:18+18:4313:52
14Karin SamuelssonIK Ymer43:49+20:1414:21
15Anette SundqvistOK Tranan44:09+20:3414:28
16Göte MagnussonOK Gisle47:17+23:4215:30
17Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK48:58+25:2316:03
18Göte JohanssonOK Tranan50:34+26:5916:34
19Conny VernerssonOK Orinto50:57+27:2216:42
20Anneli BlomgrenSOK Aneby52:02+28:2717:03
21Nils-Åke EmanuelssonBredaryds SOK57:44+34:0918:55
22Annika MartinssonHylte OK58:07+34:3219:03
23Ingrid ÅhlundSvenljunga OK59:19+35:4419:26
24Birgitta JohanssonOK Tranan1:06:17+42:4221:43
25John-Erik ErikssonJönköpings OK1:18:29+54:5425:43
26Liv ErlandssonOK Vivill1:20:28+56:5326:22
27Ingrid HylténOK Stigen1:24:16+1:00:4127:37
Bosse YbeOK Stigenej godkänd
Stig WallermanBorås GIFej godkänd

Öppen motion 8

4 190 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias GunnarssonBredaryds SOK34:178:10
2Håkan AnderssonHalmstad OK34:38+0:218:15
3David VibergVäxjö OK36:56+2:398:48
4Torbjörn JohanssonBredaryds SOK37:23+3:068:55
5August AbrahamssonGällstadbygdens SOK37:53+3:369:02
6Torkel DavidssonOK Löftan38:55+4:389:17
7Geir Inge FolkestadAnderstorps OK41:59+7:4210:01
8Philip HjellströmGränna-Bygdens OK42:51+8:3410:13
9Viktor VallinGöteborg-Majorna OK45:31+11:1410:51
10Joakim LundbergUlricehamns OK46:40+12:2311:08
11Lotta EnbergHalmstad OK47:02+12:4511:13
12Anders VilanderAnderstorps OK47:32+13:1511:20
13Maria FolkestadAnderstorps OK48:05+13:4811:28
14Veronica AdolfssonAnderstorps OK48:14+13:5711:30
15Magnus DahlOK Tranan48:54+14:3711:40
16Andreas KaverenKlubb lös49:54+15:3711:54
17Per SundqvistOK Tranan50:13+15:5611:59
18Henric JohnssonBredaryds SOK50:54+16:3712:08
19John-Patrik TreptowAnderstorps OK51:07+16:5012:11
20Cecilia BerganderEksjö SOK51:59+17:4212:24
21Johan BlomgrenSOK Aneby53:41+19:2412:48
22Gustav OhlinOK Tranan53:44+19:2712:49
23Ann-Sofie OhlinOK Tranan53:53+19:3612:51
24Urban DarvilidAnderstorps OK54:25+20:0812:59
25Stefan MillegårdSävedalens AIK54:44+20:2713:03
26Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK56:17+22:0013:25
27Monica KnutssonSävedalens AIK56:42+22:2513:31
28Jan KarlssonHalmstad OK57:05+22:4813:37
29Mikell WardOK Vivill57:39+23:2213:45
30Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg57:51+23:3413:48
31Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK58:14+23:5713:53
32Marika ElverlindOK Tranan1:02:18+28:0114:52
33Bengt MartinssonHylte OK1:03:17+29:0015:06
34Maria SturessonAnderstorps OK1:05:43+31:2615:41
35Anders HolmbergOK Vivill1:06:22+32:0515:50
36Robert SvenssonAnderstorps OK1:09:13+34:5616:31
37Martin ArtmanHalmstad OK1:24:04+49:4720:03
38Peter LindqvistOK Vivill1:38:23+1:04:0623:28
39Kurt JohanssonSvenljunga OK1:44:14+1:09:5724:52
Maria HarrieLunds OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila