Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Isabergs Mounting Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Isabergs Mounting Sprint
Arrangörsorganisation: OK Gisle
Datum: lördag 17 oktober 2015

D21

2 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindströmOK Tranan18:276:56
2Sara KindlundOK Tranan18:52+0:257:05
3Alicia FribergIstrums SK22:39+4:128:30
4Charlotte JosefssonOK Vivill26:01+7:349:46
5Emilia SvärmOK Gisle27:35+9:0810:22

H21

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin AnderssonOK Norrvirdarna16:205:50
2Håkan SvenssonBredaryds SOK17:18+0:586:10
3Elias AnderssonOK Norrvirdarna17:34+1:146:16
4Martin RosénOK Stigen22:15+5:557:56
5Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK25:53+9:339:14
6Jan-Ove VikingAndrarums IF26:34+10:149:29

D16

2 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia LönkvistOK Vivill19:359:30
2Sara ErlandssonOK Vivill21:44+2:0910:33
3Kajsa IsidorssonOK Vivill23:59+4:2411:38
Julia TuressonBurseryds IFej start

H16

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LindströmOK Tranan14:536:31

D14

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vendela LönkvistOK Vivill15:588:06
2Clara SamuelssonOK Vivill16:33+0:358:24
3Kajsa WardOK Vivill18:34+2:369:25
4Isabell IsidorssonOK Vivill24:54+8:5612:38
Hanna OlssonIFK Sävsjöej start
Bella PalmqvistIFK Sävsjöej start

H14

2 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik IngemarssonHestra IF14:377:05
2Joel IngemarssonHestra IF17:16+2:398:22
3Marcus RagnarssonMarkbygdens OK19:35+4:589:30
4Clas NorgrenGällstadbygdens SOK20:14+5:379:49

D12

1 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amalie ErtmannAllerød OK16:289:37
2Stina AnderssonAnderstorps OK17:35+1:0710:16
3Emma IsidorssonOK Vivill22:22+5:5413:04
Asta TörnqvistAnderstorps OKej start

H12

1 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tor LindqvistOK Vivill14:388:33
2Linus BägebyOK Vivill15:25+0:479:00
3Albin SamuelssonOK Vivill15:26+0:489:01
4Isak HenningssonOK Gisle16:27+1:499:37
5Rasmus JohanssonOK Stigen17:06+2:2810:00
6Curt NorgrenGällstadbygdens SOK18:09+3:3110:36
7Ville MartinssonOK Gisle18:36+3:5810:52
8David WieslanderOK Vivill19:04+4:2611:09
9Anton JosefssonOK Gisle20:44+6:0612:07
Filip IngemarssonHestra IFej godkänd

D10

1 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara AdolfssonAnderstorps OK11:068:13
2Elin RothzénOK Gisle13:45+2:3910:11
3Lea FribergOK Vivill14:27+3:2110:42
4Emelie BägebyOK Vivill15:03+3:5711:08
5Ida JosefssonOK Gisle15:23+4:1711:23
6Edit TreptowAnderstorps OK15:26+4:2011:25
7Emelie ThomOK Vivill19:36+8:3014:31
Stina JohanssonAnderstorps OKej start

H10

1 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias ThunbergOK Vivill8:596:39
2Isak JohanssonOK Gisle9:37+0:387:07
3Otto LarssonOK Tranan10:26+1:277:43
4Hjalmar FolkestadAnderstorps OK11:59+3:008:52
5Erik KindlundOK Tranan13:03+4:049:40
6Oskar Andrén SkoglundOK Vivill16:01+7:0211:51
7Oskar WardOK Vivill18:47+9:4813:54
8Arvid JosefssonOK Vivill19:29+10:3014:25
9Martin KarlssonOK Gisle21:24+12:2515:51
10Axel HäggAnderstorps OK22:34+13:3516:42
Malkolm SvenssonAnderstorps OKej godkänd
Simon ÅkessonAnderstorps OKej godkänd

D40

2 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla JohanssonOK Stigen15:027:17
2Maria FolkestadAnderstorps OK15:07+0:057:20
3Ann BägebyOK Vivill15:35+0:337:33
4Lena TuressonBurseryds IF16:26+1:247:58
5Monika HjellströmGränna-Bygdens OK22:00+6:5810:40

H40

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats KindlundOK Tranan17:276:13
2Michael ErtmannAllerød OK21:37+4:107:43
3Per JohanssonOK Reftele23:08+5:418:15
4Tobias Den BraverOK Gränsen28:13+10:4610:04
Max LarssonOK Trananej godkänd

D50

1 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby14:437:28
2Gunnel SvenssonOK Tranan16:31+1:488:23
3Anne TuressonBredaryds SOK17:38+2:558:57
4Maria SturessonAnderstorps OK17:57+3:149:06
5Karin HelmiusOK Reftele22:06+7:2311:13

H50

2 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats NylundBredaryds SOK13:506:04
2Joachim FribergIstrums SK14:19+0:296:16
3Stefan SvenssonBredaryds SOK16:08+2:187:04
4Tommy BäckOK Kullingshof16:49+2:597:22
5Jan TuressonBurseryds IF16:54+3:047:24
6Anders MattssonOK Kullingshof17:22+3:327:37
7Remo WüstOK Kullingshof17:42+3:527:45
8Lars RunessonOK Vivill18:31+4:418:07
9Gunnar GustavssonOK Reftele18:50+5:008:15
10Urban DarvelidAnderstorps OK19:11+5:218:24
Anders SjöbergOK Refteleej start

D60

1 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK17:299:23
2Enid IngemarssonHestra IF20:15+2:4610:53
3Kristina JohanssonMullsjö SOK32:00+14:3117:12

H60

2 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören KarlssonMullsjö SOK16:157:53
2Håkan AnderssonMarkbygdens OK16:56+0:418:13
3Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK17:08+0:538:19
4Lennart NylanderOK Lindéna19:53+3:389:39
Lennart GustafssonJönköpings OKej godkänd
Björn PetterssonUlricehamns OKej start

D70

1 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mariann KjellbergBredareds IF18:089:44
2Britt RangertIK Ymer19:01+0:5310:13
3Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg21:57+3:4911:48
4Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK22:58+4:5012:20

H70

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland BomanUlricehamns OK15:568:05
2Ronny RagnarssonMarkbygdens OK18:32+2:369:24
3Gunnar AnderssonIK Vista28:02+12:0614:13
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd

Inskolning

1 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Widar BodinGällstadbygdens SOKfullföljt
Hjalmar HäggAnderstorps OKfullföljt
Moa JohanssonOK Gislefullföljt

U1

1 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma SvenssonAnderstorps OK15:4211:37
2Vera FolkestadAnderstorps OK16:44+1:0212:23
3Hilda DarvelidAnderstorps OK17:48+2:0613:11
4Filippa PergelOK Gisle18:28+2:4613:40
5Ella AnderssonAnderstorps OK19:06+3:2414:08
6Eliva PerssonOK Orinto21:17+5:3515:45
7Benia PerssonOK Orinto23:58+8:1617:45
8Kurt SjöbergHelsingborgs SOK35:11+19:2926:03
9Gunnar SvensesonOK Tranan37:47+22:0527:59

U2

1 710 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias SamuelssonOK Vivill20:5812:15
2Albin ThunbergOK Vivill24:18+3:2014:12
3Cecilie ErtmannAllerød OK24:22+3:2414:14
4Thorbjörn WeichertKlubblös25:51+4:5315:07
5Lilly AxelssonJönköpings OK30:19+9:2117:43
5Colin AxelssonJönköpings OK30:19+9:2117:43
7Alice LundströmOK Vivill42:52+21:5425:04
8Agnes LundströmOK Vivill42:56+21:5825:06
Frida RothzénOK Gisleej godkänd

Öppen motion 5

2 060 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne AxelssonJönköpings OK17:148:21
2Jan SkoglundOK Vivill17:54+0:408:41
3Jenny AnderssonAnderstorps OK18:34+1:209:00
4Weine GustafssonSkillingaryds FK19:07+1:539:16
5Per NordgrenGällstadbygdens SOK19:34+2:209:29
6Karin ReimertzOK Orinto19:45+2:319:35
7Katarina AnderssonÄtrans IF19:49+2:359:37
8Annelie WardOK Vivill20:12+2:589:48
9William BodinGällstadbygdens SOK20:46+3:3210:04
10Therese FribergOK Vivill21:17+4:0310:19
11Anna KärnhallOK Vivill21:47+4:3310:34
12Walter BodinGällstadbygdens SOK23:04+5:5011:11
13Celine BodinGällstadbygdens SOK23:09+5:5511:14
14Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK24:36+7:2211:56
15Niklas EliassonGällstadbygdens SOK24:51+7:3712:03
16Annika IsidorssonOK Vivill25:40+8:2612:27
17Camilla TinglövKlubblös30:12+12:5814:39
18Alf KjellbergBredareds IF34:59+17:4516:58
19Rikke ErtmannAllerød OK38:39+21:2518:45
Patrik AnderssonAnderstorps OKej godkänd

Öppen motion 8

2 660 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard AronssonOK Gisle16:476:18
2Morgan BodinGällstadbygdens SOK19:56+3:097:29
3Karl JohanssonOK Gisle20:28+3:417:41
4Veronica AdolfssonAnderstorps OK21:50+5:038:12
5Jonas AnderssonOK Norrvirdarna22:46+5:598:33
6Mikael WardOK Vivill24:10+7:239:05
7Anders ReimertzOK Orinto24:20+7:339:08
8Lena BülowJönköping27:34+10:4710:21
9Staffan EdströmOK Gisle28:28+11:4110:42
10Claes PetterssonIF Rigor28:51+12:0410:50
11Anita BodinGällstadbygdens SOK33:40+16:5312:39
12Kurt BodinGällstadbygdens SOK33:45+16:5812:41
13Sven-Arne SvenningssonKlubblös34:12+17:2512:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser