Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Svartåfejden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Svartåfejden
Arrangörsorganisation: Mjölby OK
Datum: lördag 5 november 2016

D21

4 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna WehlinSkogspojkarnas OK28:197:04
2Kajsa HammarströmLinköpings OK29:40+1:217:25
3Emma PetterssonOK Roxen31:39+3:207:54
4Veronica LundOK Kolmården33:10+4:518:17
5Anna-Stina PåledalOK Roxen33:16+4:578:19
6Annika IvarssonLinköpings OK33:17+4:588:19
7Lova EvebornOK Roxen35:39+7:208:54
8Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK35:55+7:368:58
9Frida AnderssonLinköpings OK36:33+8:149:08
10Maja AnderssonOK Orion36:50+8:319:12
11Elisabeth AhlgrenLinköpings OK37:22+9:039:20
12Stina NeroMullsjö SOK37:39+9:209:24
13Julia Modig TjärnströmLinköpings OK38:09+9:509:32
14Maja SöderlundIF Hallby SOK48:39+20:2012:09
15Anniken GustafssonÖdeshögs SK1:07:38+39:1916:54
Ida DalhammerOK Roxenej godkänd

H21

4 860 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliwer LundbergOK Bävern25:455:17
2Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna26:44+0:595:30
3Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF27:20+1:355:37
4Mathias HallménOK Denseln28:09+2:245:47
5Erik LindgrenKFUM Örebro OK28:25+2:405:50
6Albin LillieströmOK Roxen28:54+3:095:56
7Hugo LillieströmOK Roxen29:17+3:326:01
8Erik FernlundSäterbygdens OK29:42+3:576:06
9Arvid NordIK Hakarpspojkarna30:04+4:196:11
10Per LindmanFinspångs SOK30:07+4:226:11
11Henrik TostebergLinköpings OK30:47+5:026:20
12Björn KarlssonOK Denseln31:56+6:116:34
13Victor BergstrandMotala AIF OL31:59+6:146:34
14August MollénOK Denseln33:04+7:196:48
15Alexander WiklundFinspångs SOK33:38+7:536:55
16Jonas AnderssonOK Roxen34:52+9:077:10
17Hugo DalhammerOK Roxen35:18+9:337:15
18Sven EngströmLinköpings OK35:24+9:397:17
19Niklas OlssonLinköpings OK35:28+9:437:17
20Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL35:31+9:467:18
21Simon NilssonEksjö SOK37:10+11:257:38
22Joakim GustafssonFinspångs SOK38:23+12:387:53
23Johan PerssonHagaby GoIF Örebro39:03+13:188:02
24Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK40:18+14:338:17
25Albin DetterfeltLinköpings OK42:52+17:078:49
26Per ÖstlundOK Roxen43:23+17:388:55
27Kristian BirathSurahammars SOK44:46+19:019:12
28Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF48:40+22:5510:00
29Erik NeroMullsjö SOK49:57+24:1210:16
30Tobias KonradssonÖdeshögs SK1:06:25+40:4013:39
31Johan NöjdIF Hallby SOK1:14:43+48:5815:22
Johan GranathTjällmo-Godegårds OKutgått
Kristian AlgersSkogspojkarnas OKej start
Björn AnderssonBredaryds SOKej start
Daniel NilssonNyköpings OKej start

D20

3 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta BerggrenOK Kolmården33:5710:02

D18

3 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BerggrenOK Kolmården28:398:28
2Klara LjunggrenLinköpings OK35:11+6:3210:24
3Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL37:17+8:3811:01
Johanna GuståsLinköpings OKej start

H18

3 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip TrofastBredaryds SOK23:466:45
2Pontus LindblomOK Roxen30:06+6:208:33
3Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK31:19+7:338:53
Axel KullbergLinköpings OKej start
Rasmus LundbergOK Bävernej start
Johan WehlinSkogspojkarnas OKej start

D16

3 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna25:447:52
2Tove EkströmLinköpings OK25:53+0:097:54
3Frida SahlmanLinköpings OK27:04+1:208:16
4Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK30:59+5:159:28
4Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb30:59+5:159:28
6Linnea HanssonOK Roxen31:06+5:229:30
7Alma GustafssonSOK Aneby31:48+6:049:43
8Olivia FröbergOK Roxen35:13+9:2910:46
9Malva EvebornOK Roxen39:40+13:5612:07
Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OKej start
Tove PetterssonOK Roxenej start

H16

3 270 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK20:196:12
2Arvid WesterbergOK Kolmården21:07+0:486:27
3Olof LjunggrenLinköpings OK22:04+1:456:44
4Linus LundbergOK Bävern22:46+2:276:57
5Gunnar EngströmLinköpings OK23:00+2:417:02
6Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb23:33+3:147:12
7Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna23:50+3:317:17
8Leo JohanssonOK Kolmården24:41+4:227:32
9Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby27:13+6:548:19
10Anton HolmOK Djerf41:20+21:0112:38
11Christopher AnderssonVingåkers OK43:38+23:1913:20
12Maxim JohanssonSol Tranås55:03+34:4416:50
Joar HertinIK Hakarpspojkarnaej start
Jesper JohanssonOK Löftanej start
Axel OrrhedeHelsingborgs SOKej start

H16 Kort

2 810 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej start

D14

2 810 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK21:047:29
2Kerstin LjungemyrOK Kolmården21:23+0:197:36
3Kristin HerberthsonLinköpings OK24:32+3:288:43
4Linnea LundOK Kolmården25:15+4:118:59
5Sara WänströmFinspångs SOK26:15+5:119:20
6Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK27:32+6:289:47
7Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb32:29+11:2511:33
8Matilda HolmOK Djerf42:20+21:1615:03
9Jonna AlfredssonOK Roxen44:15+23:1115:44
10Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro54:39+33:3519:26
Sigrid FröbergOK Roxenej godkänd
Moa HjortOK Roxenej start

H14

2 810 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BacktemanLerums SOK21:507:46
2Erik LingIK Hakarpspojkarna26:36+4:469:27
3Albin EronnLinköpings OK27:56+6:069:56
4Adrian SiiraOK Motala34:17+12:2712:12
5Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna35:16+13:2612:33
6Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb37:08+15:1813:12
7Erik JohnssonOK Kolmården38:54+17:0413:50
8Oliver HöögOK Motala41:38+19:4814:48
9Martin KvillengFinspångs SOK44:58+23:0816:00
10Karl MoverareLinköpings OK57:39+35:4920:30
Valter FredrikssonTjalve IF Norrköpingej start
Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OKej start

D14 Kort

2 530 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Malin BorgLinköpings OKej start

H14 Kort

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin WalterssonOK Roxen28:0511:06

D12

2 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK21:578:40
2Alice JohanssonFinspångs SOK22:26+0:298:52
3Annie LundOK Kolmården28:58+7:0111:26
4Sandra LingIK Hakarpspojkarna31:10+9:1312:19
5Veronika KvillengFinspångs SOK36:18+14:2114:20
6Vendela RundströmOK Ravinen1:03:51+41:5425:14
7Fanny WalterssonOK Roxen1:12:54+50:5728:48
Sabina SiiraOK Motalaej start

H12

2 530 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK20:208:02
2Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna20:54+0:348:15
3Jacob PåledalOK Roxen23:46+3:269:23
4Rasmus PåledalOK Roxen25:06+4:469:55
5Johan ÅrbrinkLinköpings OK25:44+5:2410:10
6Victor FredmanOK Älvsjö-Örby26:57+6:3710:39
7Albin KjellbergBjörkfors GOIF30:11+9:5111:55
8Adam PlawskiOK Roxen30:35+10:1512:05
9Anders SkoglundSol Tranås35:32+15:1214:02
10Lukas AxénOK Motala37:29+17:0914:48
11Emil ÅslundSol Tranås39:05+18:4515:26
12Hampus FahlstedtSkogspojkarnas OK46:39+26:1918:26
13Jonathan AnderssonVingåkers OK1:03:50+43:3025:13
Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Rasmus KarlssonOK Denselnutgått
Alfons EnellSol Tranåsej start
Ludvig EronnLinköpings OKej start
Tobias JohanssonOK Löftanej start
Alexander KarlströmBoxholm-Mjölby OLej start
Elmer WaldfeltFinspångs SOKej start

H12 Kort

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valle SehlerOK Kolmården31:1814:33

D10

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella HolmOK Djerf19:329:05
2Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro20:02+0:309:19
Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OKej start
Emma LindénVäxjö OKej start
Frida LindénVäxjö OKej start

H10

2 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL14:096:34
2Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK15:03+0:547:00
3Theo ÅrbrinkLinköpings OK16:39+2:307:44
4Alex BrickarpSol Tranås17:30+3:218:08
5Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK17:40+3:318:13
6Lucas BerggrenLinköpings OK18:16+4:078:29
7Filip HöögOK Motala18:23+4:148:33
8Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK19:31+5:229:04
9Adrian SandellOK Roxen21:00+6:519:46
10Emil LingIK Hakarpspojkarna22:01+7:5210:14
Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköpingej start
Melker WaldfeltFinspångs SOKej start

D35

3 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BrodinÖstgöta Helikopter SK & IF1:22:1123:20
Elin TudénIK Hakarpspojkarnaej start

H35

4 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik JönssonMotala AIF OL31:297:52
2Robert HögbergLinköpings OK44:50+13:2111:12
3Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:01:22+29:5315:20

D40

3 380 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlanderOK Denseln26:297:50
2Mia EronnLinköpings OK27:04+0:358:00
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK28:28+1:598:25 Ladda ner rutt i gpx-format
4Charlotte FlansbjerOK Djerf30:29+4:009:01
5Petra NicanderJärla Orientering32:51+6:229:43
6Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK32:55+6:269:44
7Angelica BrandqvistTibro OK38:19+11:5011:20
8Liselott EricsonLinköpings OK43:48+17:1912:57
9Sofia LindénSelånger SOK45:08+18:3913:21
10Marie WalterssonOK Roxen49:58+23:2914:46
Mona LindénVäxjö OKej start

H40

4 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK24:446:11
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen26:11+1:276:32
3Per MagnussonLinköpings OK26:30+1:466:37
4Kristian NylanderMotala AIF OL29:00+4:167:15
5Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK29:11+4:277:17
6Örjan SandellOK Roxen31:11+6:277:47
7Stefan SehlerOK Kolmården33:14+8:308:18
8James MelanderTjällmo-Godegårds OK34:55+10:118:43
9Martin JarelandLinköpings OK38:20+13:369:35
10Lars NicanderJärla Orientering41:24+16:4010:21
11Joakim WalterssonOK Roxen53:15+28:3113:18
Peter TudénIK Hakarpspojkarnaej start

D45

3 160 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LjunggrenLinköpings OK25:358:05
2Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL27:22+1:478:39
3Helena SandbergIK Hakarpspojkarna27:40+2:058:45
4Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL28:19+2:448:57
5Lena LindmanFinspångs SOK28:45+3:109:05
6Jessica ElmerssonOK Bävern35:51+10:1611:20
7Inger GuståsLinköpings OK36:11+10:3611:27
8Karin OlofssonLinköpings OK40:53+15:1812:56
9Maria LillieströmOK Roxen44:31+18:5614:05
10Monika HjellströmGränna-Bygdens OK53:54+28:1917:03
11Helena HolmOK Roxen55:56+30:2117:42
Annica BerggrenOK Kolmårdenutgått
Lotta BorgLinköpings OKutgått

H45

4 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael WesterbergOK Kolmården26:166:34
2Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna27:21+1:056:50
3Johan PetterssonOK Motala27:25+1:096:51
4Anders LillieströmOK Roxen28:04+1:487:01
4Åke LjunggrenLinköpings OK28:04+1:487:01
6Henrik LjungemyrOK Kolmården28:20+2:047:05
7Henrik PetterssonOK Roxen28:31+2:157:07
8Jonas OlssonOK Roxen29:50+3:347:27
9Christian ErikssonLinköpings OK30:15+3:597:33
10Johan WänströmFinspångs SOK31:32+5:167:53
11Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro32:13+5:578:03
12Peter LundOK Kolmården32:43+6:278:10
13Fredrik KorallMotala AIF OL34:38+8:228:39
14Magnus TrofastBredaryds SOK34:42+8:268:40
15Magnus SahlmanLinköpings OK37:13+10:579:18
16Anders LingIK Hakarpspojkarna37:19+11:039:19
17Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL40:16+14:0010:04
18Göran NordSol Tranås40:25+14:0910:06
19Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL41:35+15:1910:23
20Jörgen HjortOK Roxen49:03+22:4712:15
21Tobias Den BraverOK Gränsen1:13:16+47:0018:19
Magnus JohanssonOK Löftanej start

D50

2 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK26:048:43
2Karin ÖhlinSOK Aneby27:08+1:049:04
3Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL30:40+4:3610:15
4Ebba HedegårdOK Kolmården37:49+11:4512:38
5Anna BacklundOK Södertörn38:13+12:0912:46
6Lena StrömbäckLinköpings OK45:33+19:2915:14
7Anna KullbergLinköpings OK46:41+20:3715:36
8Gitte EngströmLinköpings OK46:49+20:4515:39

H50

3 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF22:026:15
2Anders BergLinköpings OK23:06+1:046:33
3Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK25:54+3:527:21
4Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF30:39+8:378:42
5Jörgen SköldLinköpings OK31:53+9:519:03
6Rikard BorgLinköpings OK34:19+12:179:44
7Anders DalhammerOK Roxen34:47+12:459:52
8Jens LindströmTibro OK34:56+12:549:55
9Jonas DetterfeltLinköpings OK37:56+15:5410:46
10Sören BremerBoxholm-Mjölby OL38:36+16:3410:57
11Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL41:14+19:1211:42
12Dag JehrlanderTjalve IF Norrköping42:41+20:3912:07
13Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL44:31+22:2912:38
14Håkan AnderssonKarlskrona SOK55:24+33:2215:44
Kenneth KarlssonAskersunds OKej start

D55

2 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL33:5711:21
2Åsa SundbergOK Södertörn34:52+0:5511:39
3EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF40:43+6:4613:37
4Gun EricssonSkåneslättens OL43:29+9:3214:32
5Ingrid RoosMotala AIF OL46:31+12:3415:33
6Monika LarssonSkarpnäcks OL47:50+13:5315:59

H55

3 520 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SvenssonMotala AIF OL26:377:33
2Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK27:29+0:527:48
3Jörgen BatzSkarpnäcks OL28:49+2:128:11
4Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF33:04+6:279:23
5Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK34:13+7:369:43
6Torsten BacktemanLerums SOK34:27+7:509:47
7Arne SääfGudhems IF37:03+10:2610:31
8Torbjörn JohanssonOK Södertörn37:05+10:2810:32
9Mats CarlsvärdAlmby IK42:00+15:2311:55
10Kent NeroMullsjö SOK44:49+18:1212:43
11Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL47:27+20:5013:28
12Christer FranssonMotala AIF OL53:34+26:5715:13
13Börje AnderssonLinköpings OK53:41+27:0415:15
14Torbjörn WrighedMotala AIF OL54:04+27:2715:21
Jan-Olof BäckOK Djerfej godkänd

D60

2 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb31:3912:36
2Gunvor ArbinAnnebergs GIF33:54+2:1513:30
3Annette RagvaldVingåkers OK35:03+3:2413:57
4Gerd HagströmTjalve IF Norrköping36:17+4:3814:27
5Mona PetersenOK Motala37:37+5:5814:59
6Barbro ÖstlundOK Roxen41:06+9:2716:22
7Ulla KjellLinköpings OK1:18:41+47:0231:20
Catharina ForsénOK Denselnej start
Marie SvernestamLinköpings OKej start

H60

3 380 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter RasmussenNyköpings OK27:118:02
2Jan-Ola KarlssonOK Njudung29:51+2:408:49
3Pär ForsströmStjärnorps SK30:33+3:229:02
4Hans-Ove ErikssonNyköpings OK31:40+4:299:22
5Leif EfraimssonMotala AIF OL33:50+6:3910:00
6Tommy WesterbergIF Hagen36:17+9:0610:44
7Stefan ArbinAnnebergs GIF36:21+9:1010:45
8Sven GranathTjällmo-Godegårds OK37:29+10:1811:05
9Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF38:29+11:1811:23
10Lenn AronssonLinköpings OK44:01+16:5013:01
11Torgny JohanssonBjörkfors GOIF45:50+18:3913:33
12Ove ErikssonNyköpings OK50:12+23:0114:51
13Hans RagvaldVingåkers OK55:34+28:2316:26
14Bengt ÖstlundOK Roxen1:09:08+41:5720:27
15Göran SvenssonOK Roxen1:12:56+45:4521:34
Göran BlombergTjalve IF Norrköpingej start
Lennart GustafssonJönköpings OKej start
Jan JohanssonGamleby OKej start
Conny NilssonNyköpings OKej start
Ulf PalmérUlricehamns OKej start
Lennart SvernestamLinköpings OKej start

D65

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF37:5615:06
2Kerstin BlomOK Kolmården48:41+10:4519:23
3Stina KorallMotala AIF OL1:01:39+23:4324:33
Lena BarkestamIK Hakarpspojkarnaej start
Ulla LindellOK Hällenej start

H65

3 160 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan OlssonHjobygdens OK28:409:04
2Ola LindholmKöping-Kolsva OK29:01+0:219:10
3Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK29:03+0:239:11
4Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL33:00+4:2010:26
5Bo TuressonOK Bävern33:37+4:5710:38
6Peter JakobssonLinköpings OK34:21+5:4110:52
7Peter HagströmTjalve IF Norrköping35:31+6:5111:14
8Rune RingsgårdOK Roxen36:11+7:3111:27
9Olle ArmanNyköpings OK36:37+7:5711:35
10Johnny GustafssonGamleby OK37:17+8:3711:47
11Leif LundbergMotala AIF OL37:38+8:5811:54
12Anders KjellLinköpings OK38:47+10:0712:16
13Claus PetersenOK Motala39:59+11:1912:39
14Hans GustavssonNyköpings OK40:10+11:3012:42
15Lars StrömTjällmo-Godegårds OK41:45+13:0513:12
16Christer JohanssonOK Motala46:22+17:4214:40
17Tord FranssonMotala AIF OL46:50+18:1014:49
18Anders HedinMotala AIF OL52:19+23:3916:33
19Lars EkholmBjörkfors GOIF55:23+26:4317:31
20Sven-Olof FranssonSOK Aneby1:03:11+34:3119:59

D70

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK27:4311:02
2Carina LindmanFinspångs SOK36:21+8:3814:28
3Lotta GranholmLinköpings OK39:52+12:0915:52
4Britt PetterssonOK Roxen45:50+18:0718:15
5Kerstin BengtssonMotala AIF OL48:21+20:3819:15
6Sonja HanssonTjalve IF Norrköping1:00:37+32:5424:09
Chatarina AnderssonOK Motalaej start
Britten PerssonFinspångs SOKej start
Lena SandahlGamleby OKej start
Kicki SanderBjörkfors GOIFej start

H70

3 160 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen28:008:51
2Tore MartinssonDegerfors OK28:59+0:599:10
3Roger DanielssonLinköpings OK30:24+2:249:37
4Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna33:39+5:3910:38
5Gunnar CarlsonOK Roxen34:31+6:3110:55
6Stig JonssonBjörkfors GOIF34:38+6:3810:57
7Åke EckerbomIFK Sävsjö34:41+6:4110:58
8Kjell HolmströmBjörkfors GOIF35:40+7:4011:17
9Ulf WaldenfjordLinköpings OK35:44+7:4411:18
10Stellan AhnströmForserums SOK35:47+7:4711:19
11Lennart PetterssonBjörkfors GOIF36:14+8:1411:27
12Roland AlsénOK Roxen36:50+8:5011:39
13Gunnar AnderssonIK Vista38:39+10:3912:13
14Jerry MartinssonOK Motala39:16+11:1612:25
15Uno BergOK Motala41:25+13:2513:06
16Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF42:10+14:1013:20
17Leif SamorTjällmo-Godegårds OK42:47+14:4713:32
18Arne AnderssonOK Motala48:06+20:0615:13
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej start
Lars KarlssonGamleby OKej start
Morgan LjungVaggeryds SOKej start
Åke NordbergOK Klyftamoej start
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej start

D75

2 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK46:0019:54
Monica LindgrenLinköpings OKej godkänd
Ann-Marie BirgerssonForserums SOKej start

H75

2 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig IsraelssonOK Tylöskog31:3310:33
2Curt ThorénNyköpings OK31:54+0:2110:40
3Sune LindellOK Hällen35:31+3:5811:52
4Rolf LarssonDegerfors OK38:56+7:2313:01
5Johnny WallingeOK Kolmården43:52+12:1914:40
6Anders JohanssonNyköpings OK56:16+24:4318:49
7Stig BengtssonMotala AIF OL59:02+27:2919:44
8Kjell HagströmLinköpings OK1:01:03+29:3020:25
9Gunnar BrystHjobygdens OK1:26:21+54:4828:52
Rune AhlanderJönköpings OKej start
Leif AnderssonOK Motalaej start
Mats BirgerssonForserums SOKej start
Göran HektorLinköpings OKej start

H80

2 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne YngströmHagaby GoIF Örebro33:0813:12
2Tore JohanssonSOK Aneby43:19+10:1117:15
3Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:00:45+27:3724:12
Nils JanssonSkattkärrs SOKej start
Per LarssonJönköpings OKej start

Inskolning

2 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Maja AlgersSkogspojkarnas OKfullföljt
Elis KorallMotala AIF OLfullföljt
Axel NygårdhsBjörkfors GOIFfullföljt

U1

2 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina BerggrenLinköpings OK20:3910:16

U2

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid RundströmOK Ravinen29:3313:44
2Saga SehlerOK Kolmården34:16+4:4315:56
Hilda BrantvallOK Denselnej start
Otto BrantvallOK Denselnej start

Öppen motion 1

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brigitte AlsénOK Roxen35:5316:41

Öppen motion 3

2 770 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin BacktemanLinköpings OK21:577:55
2Saga BolinMotala AIF OL35:00+13:0312:38
3Håkan BolinMotala AIF OL36:05+14:0813:01
4Maria BergHagaby GOIF36:11+14:1413:03
5Elisabet WiklundLinköpings OK40:20+18:2314:33
6Camilla TinglöfOK Gränsen42:34+20:3715:22
7Anna WirénKlubblös43:09+21:1215:34
8Marita LindholmKöping-Kolsva OK44:02+22:0515:53
9Emma LiljaKlubblös48:24+26:2717:28
10Charlotte LundströmKlubblös1:00:15+38:1821:45
11Petra HagströmKlubblös1:04:29+42:3223:16

Öppen motion 5

3 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HerberthsonLinköpings OK31:208:39
2Anton LindholmKlubblös35:04+3:449:41
3Magnus JohanssonOK Kolmården37:36+6:1610:23
4Matz HöögOK Motala49:47+18:2713:45
5Björn FredmanOK Älvsjö-Örby51:15+19:5514:09
6Rolf JonssonKlubblös54:22+23:0215:01
7Jesper AnderssonVingåkers OK55:06+23:4615:13
8Jeanette AnderssonKarlskrona SOK1:04:24+33:0417:47
9Liza JohanssonSol Tranås1:07:58+36:3818:46
10Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK1:10:01+38:4119:20
11Malin SehlerOK Kolmården1:10:43+39:2319:32
Leif JohanssonSol Tranåsej godkänd
Albin PetterssonHammarkinds OKutgått

Öppen motion 7

2 890 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas EvebornOK Roxen24:328:29
2Josefina BerntssonLinköpings OK25:52+1:208:57
3Markus JohanssonLinköpings OK27:21+2:499:27
4Göran ForsbergNyköpings OK27:57+3:259:40
5Per-Inge JohanssonKlubblös28:29+3:579:51
6Andrea BalakovaNyköpings OK29:43+5:1110:16
7Lisa SamorTjällmo-Godegårds OK29:58+5:2610:22
8Patric MolinBoxholm-Mjölby OL31:39+7:0710:57
9Mona ForsbergNyköpings OK35:55+11:2312:25
10Malin AxFinspångs SOK35:56+11:2412:26
11Johan MoverareLinköpings OK37:07+12:3512:50
12Kajsa SundkvistOK Måsen37:08+12:3612:50
13Stephan SvenssonLinköpings OK38:13+13:4113:13
14Karin ErnfridssonOK 64 Torpa47:17+22:4516:21
15Hannes CarlssonHammarkinds OK47:36+23:0416:28
16Lars BroströmDegerfors OK49:00+24:2816:57
17Gustaf OlssonLinköpings OK50:10+25:3817:21
18Lars JohanssonOK Motala50:28+25:5617:27
19Kurt NensénOK Måsen53:00+28:2818:20
20Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL53:04+28:3218:21
21Åsa DetterfeltLinköpings OK53:45+29:1318:35
22Martin HochwallnerLinköpings OK53:50+29:1818:37
23Monica AnderssonVingåkers OK58:47+34:1520:20
24Anna GranathTjällmo-Godegårds OK1:06:04+41:3222:51
25Björn RundströmKlubblös1:09:07+44:3523:54
Anna FröbergOK Roxenej godkänd

Öppen motion 8

4 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonNyköpings OK34:317:09
2Per GuståsLinköpings OK41:28+6:578:36
3Philip HjellströmGränna-Bygdens OK46:15+11:449:35
4Lena StrömTjällmo-Godegårds OK47:15+12:449:48
5Lena MolinBoxholm-Mjölby OL47:26+12:559:50
6Markus BrageKlubblös1:02:22+27:5112:56
7Hans PetterssonKlubblös1:28:29+53:5818:21
Mats WiklundKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser