Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bauernatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bauernatta
Arrangörsorganisation: Jönköpings OK
Datum: onsdag 6 april 2016

D21

4 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin HåkanssonOK Gränsen45:259:24
2Emma NordbergOK Tranan48:36+3:1110:03
3Anneli KarlssonFK Finn53:19+7:5411:02
4Amanda HallénTrollhättans SOK54:40+9:1511:19
5Sari HåkanssonOK Gränsen1:00:16+14:5112:28
Katarina StockhedenOK Gränsenej start

H21

7 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto50:456:33
2Magnus HomannOK Orinto1:00:00+9:157:45
3Mikael HallOK Bävern1:28:33+37:4811:27
4Tomas PetterssonOK Reftele1:34:50+44:0512:16

D16

4 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ebba LindmanIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Ophelia Almqvist HaasNybro OKej start
Tindra HjortFalköpings AIK OKej start

H16

5 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin TollOK Njudung41:347:16
2Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna51:20+9:468:59
Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D14

3 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna38:259:45

H14

3 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna38:189:43
2Hampus StockhedenOK Gränsen45:37+7:1911:34
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start

H12

2 480 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start

D40

4 830 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kristina JosefssonAnderstorps OKej start

H40

6 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian EnbergLinköpings OK56:268:17
2Joakim KarmetunOK Njudung58:13+1:478:32
Jan HjortFalköpings AIK OKej start

H50

5 710 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola LundhIF Hagen49:208:38
2Evert JohanssonOK Bävern53:09+3:499:18
3Stefan OlofssonOK Gisle54:06+4:469:28
4Per AnderssonUlricehamns OK54:23+5:039:31
5Peter ValterssonAnderstorps OK57:16+7:5610:01
6Sören BremerBoxholm-Mjölby OL59:41+10:2110:27
7Tore TjernlundOK Vilse 871:09:06+19:4612:06
Erik LösethFalköpings AIK OKej start
Michael BjörnlingerIK Vistaej start
Jonas DetterfeltLinköpings OKej start

D60

3 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva PetterssonVäxjö OK45:0313:01
2Monica MartinssonOK Tranan50:31+5:2814:36
3Agneta BjersgårdVaggeryds SOK54:53+9:5015:51
4Liselott SigbyIK Vista57:55+12:5216:44
5Siv LarssonVäxjö AIS1:04:42+19:3918:41

H60

4 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK35:357:22
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto46:17+10:429:34
3Roland SvenssonOK Skogsstjärnan47:06+11:319:45
4Karl Evert SvenssonIF Hagen49:45+14:1010:18
5Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL52:17+16:4210:49
6Kalle LindqvistVäxjö OK52:21+16:4610:50
7Kjell MartinssonOK Tranan54:20+18:4511:14
8Sören KarlssonMullsjö SOK55:27+19:5211:28
9Klas BjörkIK Hakarpspojkarna1:00:15+24:4012:28
10Lennart JakobssonTibro OK1:02:21+26:4612:54
11Sven-Olof LarssonVäxjö AIS1:02:28+26:5312:55
Stefan HermanssonTenhults SOKej start
Lars GrehnMullsjö SOKej start

D70

2 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt RangertIK Ymer38:4914:25
2Kerstin ErnvidUlricehamns OK50:50+12:0118:53

H70

3 220 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SandahlAnnebergs GIF31:529:53
2Stellan AhnströmForserums SOK32:51+0:5910:12
3Dag LorénOK Frisene33:04+1:1210:16
4Per-Arne JohanssonVänersborgs SK33:31+1:3910:24
5Roland OffrellFrosta OK34:11+2:1910:36
6Tommy PerssonVäxjö OK34:16+2:2410:38
7Morgan LjungVaggeryds SOK34:42+2:5010:46
8Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad37:36+5:4411:40
9Sven Erik SjöholmMullsjö SOK41:15+9:2312:48
10Bernt EkfeldtVaggeryds SOK43:25+11:3313:29
11Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK45:09+13:1714:01
12Rune GunnarssonNässjö OK45:28+13:3614:07
13Reine FriskVaggeryds SOK48:36+16:4415:05
14Lars FranssonBottnaryds IF51:13+19:2115:54
15Ivan ErnvidUlricehamns OK53:12+21:2016:31
16Gunnar GrönkvistBottnaryds IF58:04+26:1218:01

H80

2 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad35:4113:15
2Torild BornetunSkillingaryds FK39:29+3:4814:40
3Johan JanssonVäxjö OK45:03+9:2216:44
4Sven-Erik LundAnderstorps OK45:29+9:4816:54

Öppen motion 1

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar HolmOK Bävern22:029:55

Öppen motion 4

5 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla TinglöfOK Gränsen1:21:2616:15
Monika HjellströmGränna-Bygdens OKej start

Öppen motion 7

2 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LindströmIF Hagen19:487:21
2Elin PoschJönköpings OK24:05+4:178:57
3Helena LindmanNässjö OK26:59+7:1110:01
4Atakilte BeyeneNässjö OK27:01+7:1310:02
5Weine GustavssonSkillingaryds FK35:31+15:4313:12
6Mats FridénOK Gränsen39:12+19:2414:34
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej start

Öppen motion 8

4 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel AnderssonUlricehamns OK43:049:35
2Jenny MartinssonOK Tranan47:55+4:5110:40
3Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL49:19+6:1510:59
4Bengt KlassonOK Orinto55:21+12:1712:19

H21 Lång

9 660 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrey SalinSävedalens AIK55:525:46
2Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna56:39+0:475:51
3Markus HederskogIK Hakarpspojkarna56:42+0:505:52
4Erik MartinssonLinköpings OK57:32+1:405:57
5Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:01:53+6:016:24
6Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna1:04:05+8:136:38
7Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:15:40+19:487:49
8Jakob WahlGöteborg-Majorna OK1:25:55+30:038:53
Andreas JanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D21 Lång

6 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna58:198:33
2Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna58:32+0:138:35
3Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna58:39+0:208:36
4Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:01:25+3:069:01

KM Gränsen

4 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias StockhedenOK Gränsen39:228:46
2Ulf ÄrligOK Gränsen49:20+9:5810:59
3Tobias Den BraverOK Gränsen1:04:44+25:2214:25
4Håkan HåkanssonOK Gränsen1:06:56+27:3414:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser