Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Bauertrampet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bauertrampet
Arrangörsorganisation: Jönköpings OK
Datum: lördag 27 augusti 2016

D21

7 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese KlintbergLinköpings OK56:147:32
2Maria ArvidssonKalmar OK1:01:28+5:148:14
3Karin HåkanssonOK Gränsen1:02:47+6:338:24
4Alicia FribergFalköpings AIK OK1:12:10+15:569:40
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

H21

9 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:01:056:15
2Martin HederskogIFK Umeå1:01:27+0:226:18
3Andreas BerganderEksjö SOK1:04:37+3:326:37
4Björn KarlssonHalmstad OK1:05:54+4:496:45
5Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:07:59+6:546:58
6Jesper NilssonUlricehamns OK1:17:19+16:147:55
7Håkan AnderssonHalmstad OK1:17:29+16:247:56
8Simon NilssonEksjö SOK1:23:00+21:558:30
9Jimmy IbyGränna-Bygdens OK1:38:57+37:5210:08

D21 Kort

5 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna RunessonOK Vivill1:08:1012:30

D18

5 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia ElverlindOK Tranan59:5510:59
2Olivia LönkvistOK Vivill1:09:12+9:1712:41

H18

6 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AlsiöIF Hagen47:157:23
2Rasmus SvenssonVärend GN OL52:53+5:388:16
3Noa PruthIK Hakarpspojkarna53:43+6:288:24

D16

4 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna37:388:33
2Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna41:34+3:569:26
3Moa AlsiöFalköpings AIK OK43:11+5:339:48
4Lotten KindlundhFK Finn45:22+7:4410:18
5Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna45:49+8:1110:24
6Vendela LönkvistOK Vivill46:19+8:4110:31
7Amanda KarmetunOK Njudung49:35+11:5711:16
8Klara HöglundEksjö SOK51:59+14:2111:48
Hanna OlssonIFK Sävsjöej godkänd
Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaej start

H16

5 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK38:417:05
2Albin TollOK Njudung39:01+0:207:09
3Joar HertinIK Hakarpspojkarna41:06+2:257:32
4Noel BraunVäxjö OK41:36+2:557:37
5Hampus FyhrSOK Aneby55:39+16:5810:12
6Josef HelanderOK Roxen58:40+19:5910:45
Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D16 Kort

3 930 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Martina BraunVäxjö OKej start

H16 Kort

3 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Erik GranathIF Hallby SOKej godkänd

D14

3 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna32:468:20
2Alma GustafssonSOK Aneby33:55+1:098:37
3Tilda PalmIK Hakarpspojkarna34:13+1:278:42
4Kristin HerberthsonLinköpings OK35:48+3:029:06
5Clara SamuelssonOK Vivill40:16+7:3010:14
6Nike PruthIK Hakarpspojkarna41:30+8:4410:33
7Irma SvenssonOK Klyftamo42:43+9:5710:52
8Olivia GrönkvistJönköpings OK47:32+14:4612:05
9Ellinor LihvOK Gränsen54:20+21:3413:49
10Karolina RönnbäckOK Eken55:18+22:3214:04
11Mira EnellJönköpings OK1:07:34+34:4817:11
12Fredrika KindlundhFK Finn1:11:17+38:3118:08
Erica MolinBoxholm-Mjölby OLej start

H14

3 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin ClaessonJönköpings OK33:108:26
2Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna34:35+1:258:47
3Oscar HultgrenOK Njudung35:42+2:329:05
4Erik LingIK Hakarpspojkarna36:12+3:029:12
5Emil RavakkoSävedalens AIK38:20+5:109:45
6Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna40:33+7:2310:19
7Filip JanekeIK Hakarpspojkarna48:21+15:1112:18
8Hampus StockhedenOK Gränsen50:00+16:5012:43
9Isac PerssonOK Gränsen55:42+22:3214:10
Lukas AndrénTibro OKej start

D14 Kort

3 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia ElverlindOK Tranan35:1411:13
2Bella PalmqvistIFK Sävsjö41:46+6:3213:18

D12

3 140 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingIK Hakarpspojkarna26:528:33
2Hanna AlsiöIF Hagen27:19+0:278:41
3Alice HallOK Bävern29:40+2:489:26
4Audrey HanssonFrölunda OL30:38+3:469:45
5Ellen TollOK Njudung31:09+4:179:55
6Ebba NäsmanLerums SOK31:34+4:4210:03
7Ida RosjöJönköpings OK33:22+6:3010:37
8Tilda RosanderSOK Aneby34:29+7:3710:58
9Engla PruthIK Hakarpspojkarna36:35+9:4311:39
10Linda SahlinNässjö OK37:59+11:0712:05
11Agnes HertzTenhults SOK41:19+14:2713:09
12Clara AdolfssonAnderstorps OK42:37+15:4513:34
13Mikaela JohanssonVästerviks OK49:28+22:3615:45
14Smilla LennartssonNässjö OK49:37+22:4515:48
15Ella SchönJönköpings OK55:20+28:2817:37
16Vega EnellJönköpings OK55:45+28:5317:45
17Hanna CarlqvistSnättringe SK1:16:37+49:4524:24
Tuva JohanssonNässjö OKej godkänd
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Stella BurénIK Ymerej start
Tova RangertIK Hakarpspojkarnaej start
Felicia FyhrSOK Anebyej start
Sofie HelanderOK Roxenej start

H12

3 140 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna22:147:04
2Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna22:37+0:237:12
3Alexander GustafssonOK Njudung28:16+6:029:00
4Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna30:15+8:019:38
5Gabriel ClaessonJönköpings OK31:38+9:2410:04
6Martin ErikssonAnnebergs GIF33:15+11:0110:35
7Anton JohanssonSOK Aneby34:01+11:4710:50
8Albin SamuelssonOK Vivill35:37+13:2311:20
9Lucas BoströmOK Alehof36:42+14:2811:41
10Simon PerssonOK Gränsen38:15+16:0112:10
11Aron RudbergOK Bävern38:49+16:3512:21
Otto LarssonOK Trananej start
Anton KarlssonFK Finnej start
Erik ElfÖlmstads ISej start
Markus LjungqvistKexholms SKej start
Wilhelm KarmetunOK Njudungej start

D12 Kort

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea ClassonOK Stigen31:5512:30
2Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna46:15+14:2018:08

D10

2 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna21:268:24
2Felicia GustafssonOK Njudung22:38+1:128:52
3Filippa BraunVäxjö OK26:11+4:4510:16
4Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna27:00+5:3410:35
5Emilia ElverlindOK Tranan27:07+5:4110:38
6Tilda SundkvistOK Gränsen29:14+7:4811:27
7Tilde LennartssonNässjö OK40:54+19:2816:02
8Lilly AxelssonJönköpings OK42:53+21:2716:49
9Adina NilssonIK Vista45:01+23:3517:39
10Lisa NilssonIK Vista49:00+27:3419:12

H10

2 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna19:357:40
2Viggo WulffOK Gränsen21:04+1:298:15
3Isak NilssonOK Landehof27:13+7:3810:40
4Hugo TofténSOK Träff28:42+9:0711:15
5Elliott RehnGränna-Bygdens OK28:49+9:1411:18
6Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna30:52+11:1712:06
7Gabriel CarlqvistSnättringe SK58:40+39:0523:00

D35

6 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Chrissie DahlqvistVaggeryds SOK1:00:309:28
2Ulrika BornetunSkillingaryds FK1:07:04+6:3410:29
3Sandra BackEksjö SOK1:15:16+14:4611:46

H35

7 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jari HuttunenSOK Aneby58:557:53
2Magnus FranssonSOK Aneby59:46+0:518:00
3Mikael HallOK Bävern1:00:45+1:508:08
4Roger LarssonSkillingaryds FK1:06:31+7:368:54
5Martin AnderssonSjövalla FK1:07:00+8:058:58
6Tony HellbergÖlmstads IS1:09:38+10:439:20
7Rolf E JohanssonVästerviks OK1:12:16+13:219:41
8Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK1:15:06+16:1110:04
9Mattias ErikssonFK Finn1:16:36+17:4110:16
10Roger BolinFK Finn1:34:01+35:0612:36

D40

5 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK47:458:45
2Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna51:53+4:089:31
3Anna LennartssonNässjö OK1:02:19+14:3411:26
4Maria BraunVäxjö OK1:03:12+15:2711:35
5Maria SundbergOK Njudung1:08:25+20:4012:33
6Angelica BrandqvistTibro OK1:13:53+26:0813:33
7Cecilia KarmetunOK Njudung1:15:26+27:4113:50
Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H40

7 460 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KarmetunOK Njudung55:397:27
2Mattias StockhedenOK Gränsen1:02:42+7:038:24
3Max LarssonOK Tranan1:04:07+8:288:35
4Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:04:44+9:058:40
5Jonas HåkanssonEksjö SOK1:05:52+10:138:49
6Patrick EricsonMullsjö SOK1:09:21+13:429:17
7Martin GummessonFK Finn1:12:21+16:429:41

D45

4 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK35:148:00
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL42:02+6:489:33
3Maria FolkestadAnderstorps OK45:50+10:3610:24
4Veronica AdolfssonAnderstorps OK48:49+13:3511:05
5Marina JohanssonOK Njudung50:44+15:3011:31
6Petra OlssonIFK Sävsjö55:48+20:3412:40
7Katarina StockhedenOK Gränsen1:03:20+28:0614:23
Helena RangertIK Hakarpspojkarnaej start

H45

6 390 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna42:306:39
2Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna42:55+0:256:42
3Björn AnderssonBredaryds SOK43:03+0:336:44
4Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna43:10+0:406:45
5Kristian PalmIK Hakarpspojkarna43:53+1:236:52
6Erik HelanderOK Roxen44:36+2:066:58
7Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna47:20+4:507:24
8Jonas NiklassonFalköpings AIK OK50:39+8:097:55
9Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna51:12+8:428:00
10Anders LingIK Hakarpspojkarna51:43+9:138:05
11Peter BraunVäxjö OK53:39+11:098:23
12Magnus NiklassonFalköpings AIK OK54:44+12:148:33
13Mats AhnheimTibro OK59:47+17:179:21
14Tomas LundhGränna-Bygdens OK1:00:29+17:599:27
15Pär-Magnus BjurekTibro OK1:02:13+19:439:44
16Tobias Den BraverOK Gränsen1:07:41+25:1110:35

D50

4 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena LindmanNässjö OK43:039:47
2Ulrika WahlströmTenhults SOK44:29+1:2610:06
3Karin ÖhlinSOK Aneby45:42+2:3910:23
4Åsa AlsiöIF Hagen50:10+7:0711:24
5Anneli KarlssonFK Finn52:37+9:3411:57
6Åsa Flink-SvenssonNässjö OK1:01:15+18:1213:55
7Helena JohanssonOK Gisle1:06:43+23:4015:09
8Lena PeterssonOK Alehof1:11:17+28:1416:12
Maria SturessonAnderstorps OKej start

H50

6 390 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas RönnbäckOK Eken44:306:57
2Elis BengtssonOK Norrvirdarna45:21+0:517:05
3Odd WallumSävedalens AIK46:32+2:027:16
4Magnus SvenssonNässjö OK47:06+2:367:22
5Anders BergLinköpings OK47:25+2:557:25
6Joachim FribergFalköpings AIK OK49:34+5:047:45
7Roger CarlssonOK Tranan50:43+6:137:56
8Mats LjungqvistKexholms SK50:57+6:277:58
9Anders MolinBoxholm-Mjölby OL51:46+7:168:06
10Michael BjörnlingerIK Vista53:21+8:518:20
11Jens LindströmTibro OK53:27+8:578:21
12Pär ClaessonSävedalens AIK54:38+10:088:32
13Jonas BornetunSkillingaryds FK56:23+11:538:49
14Ola AllvinIK Hakarpspojkarna1:00:54+16:249:31
15Thomas PerssonOK Gränsen1:01:41+17:119:39
16Sven NilssonIK Vista1:02:54+18:249:50
17Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:04:49+20:1910:08
18Conny SimonssonGränna-Bygdens OK1:04:55+20:2510:09
Magnus HerberthsonLinköpings OKej start
Anders GranqvistVärend GN OLej start

D55

4 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HenrikssonEksjö SOK48:4311:04
2Lena RunessonOK Vivill50:31+1:4811:28
3Katarina SjöholmMullsjö SOK58:57+10:1413:23
4Monika NilssonOK Alehof1:08:45+20:0215:37
5Carolina ÖnstenIK Vista1:13:27+24:4416:41
6Anita BodinGällstadbygdens SOK1:18:59+30:1617:57
7Elisabeth SkoglundOK Gränsen2:02:28+1:13:4527:49

H55

5 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove LernåKalmar OK39:187:12
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK41:55+2:377:41
3Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna43:29+4:117:58
4Mikael JohanssonOK Gisle46:18+7:008:29
5Arne KlintbergEksjö SOK47:37+8:198:44
6Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna51:01+11:439:21
7Lars KarlssonÖdeshögs SK52:29+13:119:37
8Egon GustavssonOK Bävern52:31+13:139:38
9Göran SvenssonFalkenbergs OK52:43+13:259:40
Svante AndrénTibro OKej start
Ingemar MånssonRonneby OKej start

D60

3 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna34:509:58
2Inger EnglundIFK Sävsjö39:20+4:3011:16
3Eva AndreassonBorås GIF42:46+7:5612:15
4Agneta BjersgårdVaggeryds SOK43:36+8:4612:29
5Liselott SigbyIK Vista49:25+14:3514:09
6Pia SvenssonFalköpings AIK OK52:23+17:3315:00
7Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared53:36+18:4615:21
Anita EklöfIK Ymerej start

H60

5 450 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SjöholmMullsjö SOK45:058:16
2Per LindgrenIK Hakarpspojkarna45:57+0:528:25
3Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF47:09+2:048:39
4Ulf SvenssonOK Njudung47:15+2:108:40
5Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna48:20+3:158:52
6Jan-Ola KarlssonOK Njudung48:39+3:348:55
7Kjell NeroNässjö OK49:38+4:339:06
8Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK53:18+8:139:46
9Magnus AnderssonUlricehamns OK53:49+8:449:52
10Björn PetterssonUlricehamns OK55:45+10:4010:13
11Stefan ElmquistTenhults SOK56:41+11:3610:24
12Tommy WesterbergIF Hagen57:16+12:1110:30
13Bill AnderssonI 15 IF57:56+12:5110:37
14Hans TrofastTenhults SOK58:25+13:2010:43
15Peter EnglundIFK Sävsjö58:29+13:2410:43
16Lennart JakobssonTibro OK1:05:36+20:3112:02
17Bo AnderssonFalköpings AIK OK1:10:00+24:5512:50
18Rainer ScholzIK Vista1:10:48+25:4312:59
19Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:19:26+34:2114:34
20Jan LenhammarOK Gränsen1:21:12+36:0714:53
Göran CarnanderIK Hakarpspojkarnaej start

D65

3 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta GranströmSOK Aneby44:3912:47
2Kajsa TofténHjobygdens OK48:59+4:2014:02
3Turid PeterssonIK Hakarpspojkarna58:30+13:5116:45
4Eva ArvidssonAlvesta SOK1:01:06+16:2717:30
Britt-Marie LarssonSOK 68ej godkänd
Kristina JohanssonMullsjö SOKej start

H65

4 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle AdolfssonLerums SOK42:409:28
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared43:26+0:469:39
3Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK44:10+1:309:48
4Klas BjörkIK Hakarpspojkarna46:00+3:2010:13
5Hans-Gösta BernhardMariestads FK46:20+3:4010:17
6Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna47:15+4:3510:30
7Bo HenrikssonSOK Aneby47:27+4:4710:32
8Torgny PetterssonMarkbygdens OK47:52+5:1210:38
9Johnny GustafssonGamleby OK49:48+7:0811:04
10Ingvar BergmanOK Tranan50:10+7:3011:08
11Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK50:41+8:0111:15
12Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna51:29+8:4911:26
13Håkan OlssonHjobygdens OK55:01+12:2112:13
14Lars-Åke NordénSOK Aneby1:01:02+18:2213:33

D70

3 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK45:2913:01
2Kerstin GunnarssonNässjö OK1:03:45+18:1618:15
3Kerstin ElfÖlmstads IS1:10:39+25:1020:14
4Ulla SönsterödSOK 681:13:56+28:2721:11

H70

4 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö43:199:37
2Roland BomanUlricehamns OK45:59+2:4010:13
3Tommy OlssonKarlskrona SOK46:52+3:3310:24
4Morgan LjungVaggeryds SOK49:32+6:1311:00
5Lars FinbomOK Landehof50:55+7:3611:18
6Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK50:56+7:3711:19
7Göran BengtssonTockarps IK52:02+8:4311:33
8Lars FranssonBottnaryds IF55:09+11:5012:15
9Sven Erik SjöholmMullsjö SOK55:19+12:0012:17
10Gunnar AnderssonIK Vista58:05+14:4612:54
11Bo GustafssonOK Gränsen58:10+14:5112:55
12Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna1:00:03+16:4413:20
13Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:07:21+24:0214:58
14Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF1:11:23+28:0415:51
15Reine FriskVaggeryds SOK1:12:32+29:1316:07
16Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:16:04+32:4516:54
17Agne RybeckVaggeryds SOK1:17:08+33:4917:08 Ladda ner rutt i gpx-format
18Anders LarssonGränna-Bygdens OK1:18:14+34:5517:23
19Göran ErikssonGränna-Bygdens OK1:25:49+42:3019:04
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FKej start
Jan GustavssonIK Vistaej start
Sten ÅströmGränna-Bygdens OKej start

D75

3 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt BjörnlingerIK Vista53:0715:13
2Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK1:07:38+14:3119:22
3Anita ErikssonGränna-Bygdens OK1:31:15+38:0826:08
Ann-Marie BirgerssonForserums SOKej start

H75

3 490 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu39:2411:17
2Bengt OlssonMarkbygdens OK41:17+1:5311:49
3Ivan ErnvidUlricehamns OK43:30+4:0612:27
4Rune GunnarssonNässjö OK46:14+6:5013:14
5Gunnar BrystHjobygdens OK47:01+7:3713:28
6Bernt JohanssonOK Gisle47:48+8:2413:41
7Sven Olof FranssonOK Stigen48:11+8:4713:48
8Elis TällbergIK Hakarpspojkarna51:07+11:4314:38
9Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna51:31+12:0714:45
10Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby55:18+15:5415:50
11Gunnar GrönkvistBottnaryds IF57:10+17:4616:22
12Göran ThourVärend GN OL58:54+19:3016:52
13Lars-Göran BjörnlingerIK Vista1:01:59+22:3517:45
14Kurt RydinOK Tranan1:04:37+25:1318:30
15Börje JohanssonOK Stigen1:05:14+25:5018:41
Bernt EkfeldtVaggeryds SOKej godkänd
Mats BirgerssonForserums SOKej start

D80

3 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg59:5517:10
2Laila MalmqvistVäxjö OK1:13:39+13:4421:06

H80

3 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK46:4513:23
2Bernt PeterssonAlvesta SOK53:42+6:5715:23
3Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK1:02:05+15:2017:47
Sven-Erik LundAnderstorps OKej start

Inskolning

2 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Axel BackEksjö SOKfullföljt
Lovisa DahlbergJönköpings OKfullföljt
Isak DahlqvistVaggeryds SOKfullföljt
Marcus HolmgrenNässjö OKfullföljt
Elise JohanssonNässjö OKfullföljt
Agnes LundgrenJönköpings OKfullföljt
Olle NilssonOK Stigenfullföljt
Emil PerssonVäxjö OKfullföljt
Felicia SvenssonJönköpings OKfullföljt
Alma TrofastJönköpings OKfullföljt

U1

2 190 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William BjörnbeckerSjövalla FK19:308:54
2Gustav KarlssonUlricehamns OK20:21+0:519:17
3Emmy EllbringFK Finn20:25+0:559:19
4Vera DahlbergJönköpings OK21:15+1:459:42
5Hilma TrofastJönköpings OK23:05+3:3510:32
6Felix SvenssonJönköpings OK23:43+4:1310:49
7Viggo NäsmanLerums SOK24:48+5:1811:19
8Jarvis HanssonFrölunda OL25:14+5:4411:31
9Arvid RosanderSOK Aneby28:20+8:5012:56
10Ida TofténSOK Träff28:31+9:0113:01
11Linus PerssonVäxjö OK36:51+17:2116:49
12Anton KarlssonUlricehamns OK42:11+22:4119:15

U2

2 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara JohanssonSOK Aneby31:1812:16
2Siri RehnGränna-Bygdens OK37:23+6:0514:39
3Theo ElofssonOK Njudung39:18+8:0015:24
4Linnea NilssonOK Landehof41:52+10:3416:25
5Aron MolanderOK Gränsen41:54+10:3616:25
6Isak HertzTenhults SOK42:32+11:1416:40
7Tage MöllerströmJönköpings OK47:11+15:5318:30
8Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna49:06+17:4819:15
9Colin AxelssonJönköpings OK1:04:54+33:3625:27
10Ella JohanssonJönköpings OK1:04:57+33:3925:28

Öppen motion 1

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin SchönJönköpings OK27:3910:50
2Sofia EnellJönköpings OK28:29+0:5011:10
3Olof HertinVästerviks OK29:00+1:2111:22
4Olof WalfridssonSOK Aneby38:10+10:3114:58
5Catrin MolanderOK Gränsen41:58+14:1916:27
Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarnaej start

Öppen motion 3

3 140 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa NilssonOK Stigen30:239:40
2Annika SedvallKlubblös33:05+2:4210:32
3Alma NilssonOK Stigen35:45+5:2211:23
4Ulrika LjungqvistKexholms SK36:13+5:5011:32
5Veronica SahlinNässjö OK37:16+6:5311:52
6Rocio BalagueFalköpings AIK OK38:01+7:3812:06
7Cecilia ElofssonOK Njudung38:19+7:5612:12
8Susanne BerganderEksjö SOK38:40+8:1712:18
9Hannes KolmodinOK Njudung40:28+10:0512:53
10Lena JohanssonIFK Sävsjö41:34+11:1113:14
11Maria PetterssonOK Njudung41:48+11:2513:18
12Andreas HenrikssonJönköpings OK42:14+11:5113:27
13Sven-Olof FranssonSOK Aneby43:27+13:0413:50
14Åsgerd BergmanOK Tranan44:20+13:5714:07
15Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK49:02+18:3915:36
16Ulrika FranssonOK Njudung50:52+20:2916:11
17Frida JohanssonNässjö OK51:58+21:3516:32
18Åsa GrenaboHjobygdens OK59:10+28:4718:50
19Eva-Karin PetterssonMullsjö SOK59:43+29:2019:01
20Angelica FlorinTenhults SOK1:03:17+32:5420:09
21Linna NybergIFK Göteborg1:09:12+38:4922:02
Andreas FlorinTenhults SOKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

Öppen motion 5

3 930 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ClassonOK Stigen33:358:32
2Andreas NäsmanLerums SOK34:16+0:418:43
3Anders ReimertzMarkbygdens OK34:30+0:558:46
4Malin ClassonOK Stigen37:01+3:269:25
5Magnus ClaessonJönköpings OK37:27+3:529:31
6Mikael SedvallIK Ymer41:35+8:0010:34
7Per LeanderssonAnderstorps OK43:30+9:5511:04
8Björn NilssonOK Stigen43:37+10:0211:05
9Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK44:34+10:5911:20
10Tommy BerglundKlubblös45:44+12:0911:38
11Jonny AxelssonJönköpings OK46:13+12:3811:45
12Erica MolinBoxholm-Mjölby OL47:28+13:5312:04
13Dennis SjöblomNässjö OK51:47+18:1213:10
14Anna HertinVästerviks OK53:38+20:0313:38
15Camilla TinglöfOK Gränsen54:12+20:3713:47
16Karin ReimertzMarkbygdens OK57:24+23:4914:36
17Kent HolmgrenNässjö OK1:01:52+28:1715:44
18Anna NilssonOK Stigen1:01:56+28:2115:45
19Åse NilssonOK Landehof1:02:32+28:5715:54
20Okänd NordénHässleholms OK1:02:47+29:1215:58
21Julia WahlströmTenhults SOK1:07:54+34:1917:16
22Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna1:08:14+34:3917:21
23Louise GranathIF Hallby SOK1:08:35+35:0017:27

Öppen motion 7

3 490 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne BackOK Södertörn27:257:51
2Dennis PerssonVäxjö OK31:15+3:508:57
3Peter SahlinNässjö OK31:57+4:329:09
4Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL32:53+5:289:25
5Helena SandbergIK Hakarpspojkarna32:59+5:349:27
6Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna34:23+6:589:51
7Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL34:25+7:009:51
8Rune TuressonOK Bävern34:40+7:159:55
9Henrik JohanssonSOK Aneby38:04+10:3910:54
10Håkan HåkanssonOK Gränsen39:00+11:3511:10
11Thomas ElofssonOK Njudung40:18+12:5311:32
12Cecilia BerganderEksjö SOK40:22+12:5711:33
13Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna40:34+13:0911:37
14Mattias JonssonIF Hallby SOK42:38+15:1312:12
15Anne JohanssonOK Tranan42:50+15:2512:16
16Mikael FyhrSOK Aneby44:01+16:3612:36
17Rune AhlanderJönköpings OK44:16+16:5112:41
18Pelle HöglundEksjö SOK45:04+17:3912:54
19Kenneth AnderssonNässjö OK45:46+18:2113:06
20Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna46:21+18:5613:16
21Karl BergstrandHjobygdens OK47:37+20:1213:38
22Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK50:49+23:2414:33
23Rohnny AnderssonForserums SOK53:33+26:0815:20
24Kurt BodinGällstadbygdens SOK54:21+26:5615:34
25Ingemar KyhlbergMalungs OK Skogsmårdarna56:58+29:3316:19
26Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK57:59+30:3416:36
27Bengt BengtssonSkillingaryds FK58:06+30:4116:38
Anna-Karin PetersonVäxjö OKej godkänd
Sten-Åke NilssonOK Alehofej godkänd
Sigrid VemdalMullsjö SOKej start

Öppen motion 8

4 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa JohanssonJönköpings OK35:288:03
2Michael HertinVästerviks OK37:00+1:328:24
3Dennis TollOK Njudung37:09+1:418:26
4Per HultBredaryds SOK37:36+2:088:32
5Erik KindlundhFK Finn38:32+3:048:45
6Håkan RommedahlKlublös40:16+4:489:09
7Ola OlssonIK Hakarpspojkarna41:02+5:349:19
8Andreas NiemiEmmaboda Verda OK41:39+6:119:27
9Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL42:34+7:069:40
10Bo HultgrenOK Njudung42:37+7:099:41
11Pär SvenssonVärend GN OL42:46+7:189:43
12Daniel AxelssonMålilla OK43:09+7:419:48
13Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna45:27+9:5910:19
14Anders YngveIK Hakarpspojkarna45:36+10:0810:21
15Inger BergLinköpings OK46:17+10:4910:31
16Hans Trulsson2NULL1647:22+11:5410:45
17Per SandlundOK Njudung53:13+17:4512:05
18Marika ElverlindOK Tranan1:03:11+27:4314:21
19Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:12:05+36:3716:22

Öppen motion 9

7 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucian SemeniucFK Finn48:176:28
2Henrik BalaguéFalköpings AIK OK54:26+6:097:17
3Håkan LundgrenJönköpings OK58:12+9:557:48
4Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:07:27+19:109:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser