Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Uppland

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Uppland
Arrangörsorganisation: Länna IF
Datum: söndag 11 september 2016

Rånäs OK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Rånäs OK 1H180 (5)1:50:38
1. Hans Ohlin36:372+2:3936:372
2. Lars Ohlin32:2311:09:001-1
3. Thomas Johansson41:384+7:371:50:3810
3Rånäs OK 1H14 (6)1:39:21
1. Carl Henriksson32:303+2:2032:303
2. Henning Larsson35:265+8:101:07:5630
2. Malin Svensson35:286+8:121:07:58
2. Hannah Örtlund56:529+29:361:29:22
3. Oskar Sundblom31:253+1:061:39:2130
3Rånäs OK 1H150 (8)2:30:55
1. Roine Andersson52:264+12:4552:264
2. Anders Ohlin47:572+6:071:40:233-1
3. Per Carlberg50:322+5:022:30:5530
3Rånäs OK 1H12 (5)52:22
1. Hugo Örtlund15:323+0:0615:323
2. Gustav Svensson19:313+3:4135:0330
2. Kevin Bernhed19:534+4:0335:25
2. Alva Olá33:338+17:4349:05
3. Jacob Henriksson17:193+3:1252:2230
5Rånäs OK 1D150 (7)2:12:59
1. Marica Tynell53:377+17:3053:377
2. Agneta Karlsson43:395+8:221:37:166-1
3. Marianne Carlberg35:433+1:472:12:595-1
6Rånäs OK 2D150 (7)2:18:17
1. Anki Pousette37:064+0:5937:064
2. Monica Rostö45:536+10:361:22:595+1
3. Bente Henriksson55:187+21:222:18:176+1
6Rånäs OK 2H150 (8)3:10:54
1. Jesper Henriksson54:595+15:1854:595
2. Eddie Bjärrenholt1:00:436+18:531:55:4250
3. Magnus Bergström1:15:127+29:423:10:546+1
14Rånäs OK 1H21 (20)3:17:05
1. John Larsson54:5810+3:3554:5810
2. Simon Bohman1:09:1116+27:162:04:0915+5
3. Thomas Ohlin1:12:5614+25:453:17:0514-1
Rånäs OK 2H21 (20)ej godkänd
1. Sonny Peterson54:278+3:0454:278
2. Mattias Pousette2:38:0220+1:56:073:32:2920+12
3. Joel Bohmanej godkändej godkänd
Rånäs OK 1H200 (5)ej start
1. Hans Anderssonej startej start
2. Boris Anderssonej startej start
3. Rolf Hjortej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser