Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Event, dag 2, Downhill Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Event, dag 2, Downhill Sprint
Arrangörsorganisation: Hestra IF
Datum: lördag 12 november 2016

D21

2 470 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre20:068:08
2Karin ThernOK Skogshjortarna20:09+0:038:09
3Louise GötforsGöteborg-Majorna OK20:26+0:208:16
4Anastasia DenisovaSävedalens AIK20:27+0:218:16
5Elin DahlinDomnarvets GOIF21:33+1:278:43
6Frida BrogrenSävedalens AIK22:05+1:598:56
7Amanda HanssonBredaryds SOK22:24+2:189:04
8Jonna ForsVästerås SOK24:12+4:069:47
9Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF24:18+4:129:50
10Linda HallbergBredareds IF24:40+4:349:59
11Sofie SöderblomFalkenbergs OK24:43+4:3710:00
12Sofia HolmgårdKils OK25:01+4:5510:07
13Malin JonssonOK Tyr25:28+5:2210:18
14Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro25:29+5:2310:19
15Alicia FribergFalköpings AIK OK27:32+7:2611:08
16Stina NeroMullsjö SOK29:20+9:1411:52
17Maria LundStenungsunds OK29:58+9:5212:07
18Elin TörnrothHjobygdens OK30:38+10:3212:24
19Sarah-Jane BarrableOK Ravinen32:51+12:4513:17
20Sandra NilssonFK Åsen33:26+13:2013:32
21Caroline LindelöwHärlövs IF33:51+13:4513:42
22Sara IvarssonOK Kullingshof33:54+13:4813:43
23Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF34:15+14:0913:51
24Sara KindlundOK Tranan34:53+14:4714:07
25Åsa SöderblomFalkenbergs OK35:13+15:0714:15
26Sara SöderblomÄtrans IF36:42+16:3614:51
27Sofia LiljeqvistStenungsunds OK36:51+16:4514:55
28Kristina ForsOK Grip37:12+17:0615:03
29Josefin SällbergFK Åsen37:49+17:4315:18
30Anna HammarFalköpings AIK OK38:14+18:0815:28
31Carina ThynellHärlövs IF38:17+18:1115:29
32Elinor LindelöwHärlövs IF38:21+18:1515:31
33Linda JinnemoHjärnarps OL43:35+23:2917:38
34Maria PollMölndal Outdoor IF53:00+32:5421:27
Moa PetterssonKarlskrona SOKej godkänd
Malin LjunggrenMarkbygdens OKej start
Linda NeroMullsjö SOKej start

H21

3 040 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil WingstedtHalden SK16:165:21
2Tobias NobornIFK Göteborg18:20+2:046:01
3Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK18:57+2:416:14
4Arvid NordIK Hakarpspojkarna19:42+3:266:28
5Per ÖbergOK Hällen20:47+4:316:50
5Nick BarrableOK Ravinen20:47+4:316:50
7Anton NilssonOK Tranan20:49+4:336:50
8Robin SvennbergDegerfors OK22:05+5:497:15
9Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK22:49+6:337:30
10Erik HanssonBredareds IF24:14+7:587:58
11Johnny HålsjöVänersborgs SK24:26+8:108:02
12Erik NeroMullsjö SOK24:27+8:118:02
13Stefan RoosIFK Göteborg25:08+8:528:16
14Martin DelinOK Pan-Kristianstad26:08+9:528:35
15Rasmus SteenOK Enen26:11+9:558:36
16Rasmus BäckOK Kullingshof26:12+9:568:37
17Patrik CorneliussonOK Löftan26:27+10:118:42
18Mattias OlofssonOK Enen26:40+10:248:46
19Tommy BäckOK Kullingshof28:31+12:159:22
20Johan LarssonOK Skogshjortarna29:26+13:109:40
21Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna32:28+16:1210:40
22Johan HagströmFalkenbergs OK33:58+17:4211:10
23Anders SjögrenOK Kullingshof36:43+20:2712:04
24Ola WallnäsFalkenbergs OK37:05+20:4912:11
25Pontus JohanssonOK Kullingshof37:46+21:3012:25
26Conny ErixonOK Kullingshof38:22+22:0612:37
27Andreas KarlssonSävedalens AIK45:12+28:5614:52
28Johan NilssonHultsfreds OK47:58+31:4215:46
29David SällbergFK Åsen48:30+32:1415:57
Ruslan GlebovOK Ravinenej godkänd
Simon WallmanOK Kullingshofej godkänd
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej start
Kristian AndersonGöteborgs SKej start
Andreas ClaessonOK Kullingshofej start

D20

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa AnderssonLidköpings VSK20:519:18
2Sara HägnanderLidköpings VSK21:51+1:009:45
3Heidi ForsOK Grip39:08+18:1717:28

H20

2 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John GunnarssonSurahammars SOK19:126:51
2Alexander WiklundFinspångs SOK21:13+2:017:34
3Jesper LindströmIF Hagen22:17+3:057:57
4John GabrielssonSävedalens AIK22:24+3:128:00
5Rasmus ArfwedsonFrölunda OL25:23+6:119:03
6Axel RydgårdEksjö SOK28:57+9:4510:20
7Arvid HammarFK Herkules30:23+11:1110:51
7Linus OlssonOK Gipen30:23+11:1110:51
9Eric CarlssonKvillebyns SK32:45+13:3311:41
10Oskar ErikssonOK Älgen38:58+19:4613:55
11Joel Börjesson ErikssonStorviks IF50:33+31:2118:03

D18

2 160 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK17:087:55
2Maiken HågårdKonnerud IL19:00+1:528:47
3Ane DyrkornEiker OL19:10+2:028:52
4Maria ErikssonEds SK19:19+2:118:56
5Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad19:46+2:389:09
6Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna20:14+3:069:22
7Mia BekhusFredrikstad SK21:13+4:059:49
8Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad21:39+4:3110:01
9Cecilia DjerfVästerbergslagens OL21:54+4:4610:08
10Klara LjunggrenLinköpings OK22:28+5:2010:24
11Malin NymanOK Tyr22:59+5:5110:38
12Malin JanssonHjobygdens OK23:11+6:0310:43
13Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb24:25+7:1711:18
14Johanna GuståsLinköpings OK24:40+7:3211:25
15Isabella LagoGöteborg-Majorna OK24:54+7:4611:31
16Olivia LönkvistOK Vivill27:01+9:5312:30
17Helena ÅsbergSarpsborg OL28:08+11:0013:01
18Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL28:46+11:3813:19
19Elinor DelinOK Pan-Kristianstad29:40+12:3213:44
20Malin FritzellMullsjö SOK34:23+17:1515:55
21Kajsa IsidorssonOK Vivill34:52+17:4416:08
22Julia StrömUlricehamns OK35:18+18:1016:20
23Moa HenningssonIK Trenne Ullared35:52+18:4416:36
24Emma BillingHultsfreds OK41:40+24:3219:17
25Ebba BengtssonOK Lindéna42:56+25:4819:52
26Rebecka SalenbäckKristinehamns OK49:18+32:1022:49
27Kajsa NilssonHärlövs IF53:38+36:3024:49
28Elin LoodIK Gandvik1:08:38+51:3031:46
29Madelene NilssonFK Åsen1:17:13+1:00:0535:44

H18

2 490 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tino PolsiniEksjö SOK16:266:35
2Felix AxelssonMarkbygdens OK16:33+0:076:38
3August MollénOK Denseln18:24+1:587:23
4Emil PetterssonKarlskrona SOK19:54+3:287:59
5Jørgen BaklidKonnerud IL20:14+3:488:07
6Axel HalvarssonKarlskrona SOK20:24+3:588:11
7Erik HerneOK Ravinen21:43+5:178:43
8Simon DahlbergOK Nolaskogsarna22:07+5:418:52
9Mathias BlomsterRonneby OK24:12+7:469:43
10Joar GjerdahlKonnerud IL25:08+8:4210:05
11Tobias von KronhelmOK Måsen28:13+11:4711:19
12Arvid LinderOK Hällen28:46+12:2011:33
13Martin LundStenungsunds OK29:32+13:0611:51
14Jesper NyströmIF Thor33:50+17:2413:35
15Marcus NylénDegerfors OK36:58+20:3214:50
16Isak KällsmyrOK Kullingshof47:24+30:5819:02
Viktor WassénVänersborgs SKej godkänd
Hampus LindmanIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Vilhelm MelkstamLerums SOKej start

D16

1 990 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK15:327:48
2Tove EkströmLinköpings OK16:13+0:418:08
3Alva SonessonFalköpings AIK OK17:20+1:488:42
4Malva SteenOK Enen17:30+1:588:47
5Lina SvärdIF Thor17:54+2:228:59
6Siri SuterEksjö SOK18:23+2:519:14
7Jenny BaklidKonnerud IL18:31+2:599:18
8Clara DahlHärlövs IF18:43+3:119:24
9Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK18:44+3:129:24
10Tindra JernströmAvesta OK19:16+3:449:40
11Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK19:18+3:469:41
12Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK19:45+4:139:55
13Elvira WildheimFK Friskus-Varberg19:54+4:2210:00
14Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb20:09+4:3710:07
15Ella NordströmKils OK20:25+4:5310:15
16Astrid NorgrenStora Tuna OK20:29+4:5710:17
17Anna LithellOK Linné21:14+5:4210:40
18Linnéa GustafssonOK Hällen21:18+5:4610:42
19Ellen BlennowFalköpings AIK OK21:42+6:1010:54
20Adelina FunkeLeksands OK22:00+6:2811:03
21Olivia FröbergOK Roxen22:06+6:3411:06
22Linn LugneKils OK22:18+6:4611:12
23Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK22:29+6:5711:17
24Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK22:38+7:0611:22
25Emma NilssonAlvesta SOK22:43+7:1111:24
26Karolina DjerfVästerbergslagens OL22:58+7:2611:32
27Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna23:01+7:2911:33
28Clara SpikLeksands OK23:08+7:3611:37
29Hanna JohannessonRonneby OK23:14+7:4211:40
30Lovisa LagerHalmstad OK23:28+7:5611:47
31Silje Marie VågeAsker SK23:49+8:1711:58
32Irmalinn NilssonHärlövs IF24:50+9:1812:28
33Lina ErdeliusIF Rigor25:20+9:4812:43
34Lovisa BlomgrenSOK Aneby25:23+9:5112:45
35Cecilia LindgrenOK Kåre25:35+10:0312:51
36Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OK25:46+10:1412:56
37Andrea RanvikKonnerud IL26:14+10:4213:10
38Elsa KamforsOK Kullingshof26:20+10:4813:13
39Alva BohlinIFK Göteborg27:25+11:5313:46
40Vendela LönkvistOK Vivill27:30+11:5813:49
41Alma LiderudLidköpings VSK27:52+12:2014:00
42Amanda  Skyttersæter SaugerudKonnerud IL29:03+13:3114:35
43Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK29:04+13:3214:36
44Marie Helene HansenSarpsborg OL29:29+13:5714:48
45Alva RyttherVästerbergslagens OL30:01+14:2915:05
46Emma BernerssonOK Enen30:13+14:4115:11
47Alva LindellIF Thor30:18+14:4615:13
48Sara ErlandssonOK Vivill30:29+14:5715:19
49Bea WanstadiusFK Åsen30:35+15:0315:22
50Meja EneljungIFK Göteborg30:43+15:1115:26
51Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna30:58+15:2615:33
52Annette Bjørnås KrogstieKonnerud IL31:08+15:3615:38
53Julia ElverlindOK Tranan31:17+15:4515:43
54Anna Øfsthus GravirAsker SK32:01+16:2916:05
55Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK32:14+16:4216:11
56Evelina BergOK Ravinen32:23+16:5116:16
57Matilda JohannessonFrölunda OL33:10+17:3816:40
58Kajsa Den BraverOK Gränsen34:04+18:3217:07
59Lisa VogtVästerbergslagens OL34:17+18:4517:13
60Alma LeijonHärlövs IF34:20+18:4817:15
61Sofia JanssonHjobygdens OK34:25+18:5317:17
62Paulina JägstedtHalmstad OK34:35+19:0317:22
63Martine JægtvikKonnerud IL35:20+19:4817:45
64Saga HjerténIK Gandvik38:17+22:4519:14
65Hedvig SeverinssonBredaryds SOK39:22+23:5019:46
66Marie Lindløv JensenSarpsborg OL40:02+24:3020:07
67Alma HaagOK Gränsen40:10+24:3820:11
68Tindra HjortFalköpings AIK OK40:50+25:1820:31
69Oda GjerdahlBerger og Svelvik o-lag41:27+25:5520:49
70Maja StrandFK Åsen43:17+27:4521:45
71Kajsa WardOK Vivill47:36+32:0423:55
72Anniken RanvikKonnerud IL49:29+33:5724:51
73Emelie RönnborgIK Uven50:52+35:2025:33
74Tove JohanssonOK Alehof55:25+39:5327:50
75Kajsa EkdahlEmmaboda Verda OK59:34+44:0229:55
76Thea BadKils OK59:40+44:0829:58
77Linn PeterssonOK Vivill1:01:11+45:3930:44
78Alma JohanssonOK Skogshjortarna1:05:37+50:0532:58
79Martina SundelinOK Orion1:18:57+1:03:2539:40
80Elin RydgårdEksjö SOK1:46:04+1:30:3253:17
Malin NilssonOK Trananej godkänd
Hanna CarlqvistFK Friskus-Varbergej godkänd
Julia WannerAvesta OKej godkänd
Kajsa NormanSävedalens AIKej godkänd
Maja MörthLeksands OKej start
Tonje-Malin RhrichKonnerud ILej start
Lovisa NordSol Tranåsej start
Elsa EricssonFK Friskus-Varbergej start
Frida SahlmanLinköpings OKej start
Tilda MelkstamLerums SOKej start

H16

2 370 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar NymanOK Tyr15:096:23
2Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb15:17+0:086:26
3Carl JosefssonSävedalens AIK15:33+0:246:33
4Axel OlssonOK Skogsstjärnan15:44+0:356:38
5Marcus CarlssonIF Hagen15:46+0:376:39
6Samuel PihlströmOK Landehof15:48+0:396:40
7Olof LjunggrenLinköpings OK16:01+0:526:45
8Emil AuseliusBredaryds SOK16:12+1:036:50
8Simon HardenFK Boken16:12+1:036:50
10Gabriel SturessonLerums SOK16:20+1:116:53
11Aslak HeimdalKonnerud IL16:24+1:156:55
12William LundstedtMullsjö SOK16:29+1:206:57
13Martin LammFrölunda OL16:36+1:277:00
14Per Clemet WisløffAsker SK16:45+1:367:04
15Emanuel HerberthsonLinköpings OK17:00+1:517:10
15Joar HertinIK Hakarpspojkarna17:00+1:517:10
17Hugo StrömUlricehamns OK17:30+2:217:23
18Daniel BogrenIF Hagen17:31+2:227:23
19Casper HedarOK Tor17:33+2:247:24
20Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb17:34+2:257:24
21Rasmus TäckOK Hammaren17:44+2:357:28
22Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb17:55+2:467:33
23Johannes ÖhgrenOK Kåre18:01+2:527:36
24Sander ArntzenAsker SK18:02+2:537:36
25Henrik Fredriksen AasAsker SK18:04+2:557:37
26Tim JohanssonFK Friskus-Varberg18:12+3:037:40
27Filip BengtssonOK Lindéna18:20+3:117:44
28Thorsten SvenssonFinspångs SOK18:58+3:498:00
29Lukas KatvalaOK Älgen19:13+4:048:06
30Johannes HolmgrenSävedalens AIK19:20+4:118:09
31Albin TollOK Njudung19:36+4:278:16
32Trygve MyhrAsker SK19:45+4:368:20
33Jacob EnbergHalmstad OK20:08+4:598:29
34Zeb PalmHJS-Vansbro OK20:09+5:008:30
35Tobias ErixonOK Kullingshof20:10+5:018:30
36Erik ErikssonOK Älgen20:17+5:088:33
37Simon BjörklundLindebygdens OK20:21+5:128:35
38Kristoffer TengrothSundbybergs IK20:33+5:248:40
39Simon ErikssonEmmaboda Verda OK20:47+5:388:46
40Olle BergstedtMarkbygdens OK20:48+5:398:46
41Simon GiselssonRonneby OK20:52+5:438:48
42Gustav PermanOK Tyr20:58+5:498:50
43Melker ElofssonOK Njudung20:59+5:508:51
44Gustav ÖstenssonOK Tranan21:00+5:518:51
45Samuel ErikssonEds SK21:16+6:078:58
46Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna21:21+6:129:00
47Lucas GranbergOK Kåre21:37+6:289:07
47Johan HjelmérSjövalla FK21:37+6:289:07
49Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF22:20+7:119:25
50Hugo HåkanssonIK Ymer22:26+7:179:27
51Charlie EliassonDalaportens OL23:01+7:529:42
52Oscar KarlssonTrollhättans SOK23:04+7:559:43
53Love CarlssonOK Orion23:07+7:589:45
54Mattis PerssonEksjö SOK23:15+8:069:48
55Nils KörleOK Landehof23:23+8:149:51
56Axel BerglundUlricehamns OK23:39+8:309:58
57Tim DalheimerIK Vikings OK23:41+8:329:59
58John GranathOK Kåre23:49+8:4010:02
59Daniel HolmgrenSävedalens AIK23:53+8:4410:04
60Emil BybergDomnarvets GOIF24:08+8:5910:10
61Måns PerssonAndrarums IF24:13+9:0410:13
62Eric NystrandOK Klyftamo24:23+9:1410:17
63Anton HolmOK Djerf24:27+9:1810:18
64Hugo AlmquistIK Hakarpspojkarna24:52+9:4310:29
65Victor BylundIF Thor25:03+9:5410:34
66Axel ÅkessonMarkbygdens OK25:04+9:5510:34
67Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK25:46+10:3710:52
68Erik LundStenungsunds OK27:37+12:2811:39
69Samuel HåkanssonRonneby OK28:54+13:4512:11
70Axel ErikssonOK Löftan29:24+14:1512:24
71Alexander BokerudIF Rigor30:13+15:0412:44
72Erik HanssonKarlskrona SOK31:15+16:0613:11
73Oskar CarlssonKvillebyns SK31:35+16:2613:19
74Oskar KällmanOK Hällen32:15+17:0613:36
75Viktor AlfredssonOK Tyr32:20+17:1113:38
76Erik HultanderIF Rigor32:23+17:1413:39
77Daniel GlimténOK Löftan33:07+17:5813:58
78Gabriel BladOK Kullingshof33:43+18:3414:13
79Gustav BohmanOK Orinto34:13+19:0414:26
80Ole Øivind NorstedHalden SK34:49+19:4014:41
81Jonatan AuneHalden SK34:55+19:4614:43
82Maxim JohanssonSol Tranås35:47+20:3815:05
83Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK37:06+21:5715:39
84Jonathan LjungbergOK Skogsfalken37:53+22:4415:59
85Emil NilssonAndrarums IF38:40+23:3116:18
86Marcus RagnarssonMarkbygdens OK39:17+24:0816:34
87Ville FontellOK Enen39:46+24:3716:46
88Isak WideskottSjövalla FK40:34+25:2517:07
89Felix FalkGöteborg-Majorna OK47:15+32:0619:56
90Tyr HäggströmAndrarums IF55:20+40:1123:20
91Olof KnutssonOK Kullingshof1:06:10+51:0127:55
Anton SegermanIF Thorej godkänd
Viktor WallinOK Kåreej godkänd
Anton GlivesonRonneby OKej godkänd
Simon FreylandEksjö SOKej start
Adrian VartiaOK Löftanej start
Elias LarssonOK Enenej start
Emil JonsellIF Thorej start

D14

1 870 m, 125 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina AumoKungälvs OK15:038:02
2Thea FagerströmIFK Göteborg15:29+0:268:16
3Märta LjungbergSjövalla FK15:51+0:488:28
4Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna16:09+1:068:38
5Ella SöderbergOK Skogsfalken16:25+1:228:46
6Vendela SöderqvistOK Kåre16:27+1:248:47
7Ebba LindellIF Thor16:30+1:278:49
8Nora HolmgårdKils OK16:31+1:288:49
9Eleonora AlinderSjövalla FK16:50+1:479:00
10Maja BergqvistKorsnäs IF OK16:51+1:489:00
11Lisa ÅkessonMarkbygdens OK17:04+2:019:07
12Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK17:15+2:129:13
13Tuva-Cajsa SpikLeksands OK17:24+2:219:18
14Nicolina MobergOK Tyr17:35+2:329:24
15Elin NilssonAndrarums IF17:36+2:339:24
16Tilda PalmIK Hakarpspojkarna17:46+2:439:30
17Tove RingiOK Kåre17:51+2:489:32
18Vilmalee SuwanOK Vilse 8717:59+2:569:37
19Elsa KarlssonOK Landehof18:02+2:599:38
20Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna18:05+3:029:40
21Emma LingIK Hakarpspojkarna18:13+3:109:44
22Ina MartiniAsker SK18:23+3:209:49
23Elsa BäsénIF Thor18:27+3:249:51
24Moa SkoogIF Hagen18:35+3:329:56
25Tilda GolsäterKorsnäs IF OK18:37+3:349:57
26Maria LogrenSjövalla FK18:51+3:4810:04
27Elin FlakbergIFK Göteborg18:52+3:4910:05
28Olivia LundstedtSjövalla FK19:00+3:5710:09
29Elin EmilssonOK Skogsfalken19:04+4:0110:11
30Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna19:09+4:0610:14
31Hanna RingRonneby OK19:32+4:2910:26
32Amanda KarmetunOK Njudung19:35+4:3210:28
33Agnes BohlinIFK Göteborg19:39+4:3610:30
34Nellie NilssonOK Orion20:23+5:2010:54
35Elsa GörasLeksands OK20:26+5:2310:55
36Unni GranforsIF Rigor20:31+5:2810:58
37Tilda HenningssonIK Trenne Ullared21:13+6:1011:20
38Olivia AspIFK Göteborg21:27+6:2411:28
39Klara AnderssonDomnarvets GOIF21:31+6:2811:30
40Irma SvenssonOK Klyftamo21:34+6:3111:31
41Emma EliassonDomnarvets GOIF21:49+6:4611:40
42Emilia JohnssonOK Kåre22:00+6:5711:45
43Thilda SeldénIF Rigor22:01+6:5811:46
44Sara WänströmFinspångs SOK22:10+7:0711:51
45Moa WallenborgOK Kontinent22:47+7:4412:11
46Alma WallmanVästerbergslagens OL23:03+8:0012:19
47Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb23:06+8:0312:21
48Klara BourneGöteborg-Majorna OK23:24+8:2112:30
49Ida HallinSurahammars SOK23:26+8:2312:31
50Julia BergKarlsbyhedens IK23:40+8:3712:39
51Emma IvarssonOK Kullingshof23:44+8:4112:41
52Julia LindbladSävedalens AIK23:55+8:5212:47
53Thea NordinKorsnäs IF OK24:04+9:0112:52
54Filippa SöderbergKalmar OK24:08+9:0512:54
55Emma EliassonFK Friskus-Varberg24:12+9:0912:56
56Matilda HolmOK Djerf24:16+9:1312:58
57Isabella JoonsLeksands OK24:35+9:3213:08
58Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna24:38+9:3513:10
58Ella StenilsOK Hällen24:38+9:3513:10
60Karin WedmanVästerbergslagens OL24:48+9:4513:15
61Emelie RengmyrIF Rigor25:09+10:0613:26
62Hanna OlssonIFK Sävsjö25:27+10:2413:36
63Elvira LjungbergOK Skogsfalken25:28+10:2513:37
64Hanna SkoglundSol Tranås25:35+10:3213:40
65Kristin HerberthsonLinköpings OK25:41+10:3813:44
66Klara AnderssonOK Orion25:51+10:4813:49
67Erica MolinBoxholm-Mjölby OL26:20+11:1714:04
68Elsa LinderOK Hällen26:26+11:2314:08
69Nora AnderssonOK Norrvirdarna26:33+11:3014:11
70Elsa NilssonDomnarvets GOIF26:49+11:4614:20
71My VelanderSurahammars SOK26:52+11:4914:22
71Rebecka PihlströmOK Landehof26:52+11:4914:22
73Alva NyströmIF Thor27:00+11:5714:26
74Elin JohanssonGudhems IF27:01+11:5814:26
75Ellen SigvardsonBredaryds SOK27:15+12:1214:34
76Lisa FalkGöteborg-Majorna OK27:34+12:3114:44
77Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK27:51+12:4814:53
78Tyra DernfalkVästerbergslagens OL27:59+12:5614:57
79Selma MossbergKarlsbyhedens IK28:04+13:0115:00
80Lina HällstenStora Tuna OK28:23+13:2015:10
81Eira HertinVästerviks OK28:31+13:2815:14
82Sofia DjerfVästerbergslagens OL28:50+13:4715:25
83Elin RahmOK Norrvirdarna29:02+13:5915:31
84Ellen OhrtSol Tranås29:11+14:0815:36
85Tilda BorgströmAvesta OK29:29+14:2615:45
86Emma IsidorssonOK Vivill30:04+15:0116:04
87Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL30:08+15:0516:06
88Synne Marie JenssenHalden SK30:15+15:1216:10
89Ingrid Grønlund MoenHalden SK30:25+15:2216:15
90Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK30:40+15:3716:23
91Hanna RothLinköpings OK30:41+15:3816:24
92Moa SahlstedtSol Tranås31:17+16:1416:43
93Mille JægtvikKonnerud IL31:36+16:3316:53
94Linn RistoOK Linné31:55+16:5217:04
95Linnea LeijonHärlövs IF32:05+17:0217:09
96Vera CarlssonOK Hällen32:10+17:0717:12
97Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL32:30+17:2717:22
98Bella PalmqvistIFK Sävsjö32:55+17:5217:36
99Alma SandVästerbergslagens OL33:14+18:1117:46
100Rebecka WestlundKils OK33:20+18:1717:49
101Linnea FridolfssonStora Tuna OK33:29+18:2617:54
102Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL33:30+18:2717:54
103Tove den BraverOK Gränsen34:01+18:5818:11
104Ida KlasérKorsnäs IF OK34:25+19:2218:24
105Hedda SpangbergKonnerud IL34:56+19:5318:40
106Vera WallinFalköpings AIK OK35:36+20:3319:02
107Sofia ElverlindOK Tranan35:57+20:5419:13
108Klara NordströmKils OK37:31+22:2820:03
109Mirjam JoonsLeksands OK38:01+22:5820:19
110Stina NilssonDalaportens OL38:21+23:1820:30
111Meja HanssonEmmaboda Verda OK39:19+24:1621:01
112My BlixtAvesta OK39:20+24:1721:02
113Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL39:45+24:4221:15
114Ellinor LihvOK Gränsen44:20+29:1723:42
115Klara SöderlundAvesta OK46:51+31:4825:03
116Julia KarlssonOK Skogsfalken47:04+32:0125:10
117Nora Småge-HilsenKonnerud IL48:19+33:1625:50
118Julia ArvidssonIF Rigor52:57+37:5428:18
119Ebba LövgrenBoxholm-Mjölby OL54:53+39:5029:20
Alma BirklinOK Kåreej godkänd
Hulda TellnesAsker SKej godkänd
Julia FunkeLeksands OKej godkänd
Emma OlssonOK Gränsenej godkänd
Ellinor RosenbergOK Vilse 87ej godkänd
Sigrid FröbergOK Roxenej godkänd
Linn KarlssonOK Vilse 87ej start
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej start
Ebba LindstrandKalmar OKej start
Erika ÅkessonMarkbygdens OKej start
Hedda Slang-SundsetvikHalden SKej start
Simone StennabbIK Gandvikej start
Elina FredmanOK Skogshjortarnaej start
Rebecca HardenFK Bokenej start

H14

1 990 m, 151 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan13:046:33
2Axel ElmbladBredaryds SOK13:31+0:276:47
3Lukas LarssonOK Skogshjortarna13:49+0:456:56
4Jonas CarlssonStora Tuna OK14:02+0:587:03
5Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna14:19+1:157:11
6Isak OlssonStigsökarna14:32+1:287:18
7Karl PetersénOK Njudung14:42+1:387:23
8Hugo EricssonVäxjö OK14:54+1:507:29
9Casper SkeppSävedalens AIK14:56+1:527:30
9Sondre YtterbøAsker SK14:56+1:527:30
11Arvid KronmarKarlskrona SOK14:57+1:537:30
12Karl LundinKatrineholms OK15:10+2:067:37
13Hugo MandingerTrollhättans SOK15:11+2:077:37
13Erik ÅkessonVäxjö OK15:11+2:077:37
15Anton GunnarssonBredaryds SOK15:15+2:117:39
16Linus TäckOK Hammaren15:17+2:137:40
17Henry SvensVästerbergslagens OL15:23+2:197:43
18Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK15:41+2:377:52
19Felix DrejmoOK Landehof15:54+2:507:59
20Melker LundinKatrineholms OK16:04+3:008:04
21Christoffer LindgrenOK Kåre16:10+3:068:07
21Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK16:10+3:068:07
23Albin PerssonHalmstad OK16:12+3:088:08
24Hugo KindbornOK Hällen16:15+3:118:09
25Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK16:41+3:378:23
26Albin NyqvistOK Landehof16:51+3:478:28
26Axel BechtelFK Friskus-Varberg16:51+3:478:28
28Emil RavakkoSävedalens AIK17:04+4:008:34
29Arvid AronssonOK Kroppefjäll17:14+4:108:39
30Nils GrimbeckSävedalens AIK17:15+4:118:40
31Jakob GunnarssonLerums SOK17:16+4:128:40
32Måns HenningssonIK Trenne Ullared18:00+4:569:02
33Arvid BlomsterRonneby OK18:13+5:099:09
34Klockar-Eskil NääsLeksands OK18:14+5:109:09
35Henrik PetrisiVästerbergslagens OL18:23+5:199:14
36Anton TörnqvistKarlskrona SOK18:26+5:229:15
37Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK18:33+5:299:19
38William SturessonLerums SOK18:35+5:319:20
39Alfred ErdeliusIF Rigor18:39+5:359:22
40Alex JohanssonFK Friskus-Varberg18:44+5:409:24
41Tobias SjöstedtOK Måsen18:58+5:549:31
42Ludwig EnglundLeksands OK18:59+5:559:32
43Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan19:00+5:569:32
44Jonas MyhrAsker SK19:07+6:039:36
45Erik LingIK Hakarpspojkarna19:50+6:469:57
46Rasmus LindbergAvesta OK20:05+7:0110:05
47Oliver ErikssonEmmaboda Verda OK20:11+7:0710:08
48Sixten EkbladhSol Tranås20:13+7:0910:09
49Felix FinsrudAsker SK20:21+7:1710:13
50Felix BäckstädeVisborgs OK20:25+7:2110:15
51Anton CarlssonIF Hagen20:29+7:2510:17
52Gustav OhlinOK Tranan20:33+7:2910:19
53Markus HalvarssonLeksands OK20:35+7:3110:20
54Olle ElfströmOK Orinto20:45+7:4110:25
55Fabian AnderssonRonneby OK20:46+7:4210:26
56Anton KastrupFK Herkules20:48+7:4410:27
57Simon VeltmanOK Skogshjortarna20:49+7:4510:27
58Anton BlomqvistMarkbygdens OK20:54+7:5010:30
59Karl GranathOK Kåre20:56+7:5210:31
59Edvin HenryssonTibro OK20:56+7:5210:31
61Edvin BorneFrölunda OL21:03+7:5910:34
62Brian AhlmAndrarums IF21:07+8:0310:36
63Erik NilssonDalaportens OL21:12+8:0810:39
64Erik BrandtDomnarvets GOIF21:15+8:1110:40
65Eilev KvaaleAsker SK21:19+8:1510:42
66Frikk Alvaro EmbergsrudAsker SK21:22+8:1810:44
67Simon NordbergGöteborg-Majorna OK21:46+8:4210:56
68Carl ErixonIFK Göteborg21:48+8:4410:57
69Fabian OdénFjärås AIK22:11+9:0711:08
70Fredrik JunevikLeksands OK22:13+9:0911:09
71Jakob MobergOK Löftan22:19+9:1511:12
71Emil JägstedtHalmstad OK22:19+9:1511:12
73Martin BirkelundAsker SK22:43+9:3911:24
74Tore Herman KirkebøenHalden SK23:13+10:0911:40
75Erik JohanssonOK Alehof23:22+10:1811:44
76Ole Henrik WoxholthAsker SK23:43+10:3911:55
77Jakob WidelundOK Kåre23:46+10:4211:56
78Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb24:14+11:1012:10
79Philip VibergRyda SK24:33+11:2912:20
80Arvid LundqvistHalmstad OK24:44+11:4012:25
81Jakob TorgersenHalden SK24:49+11:4512:28
82Linus BacklundTrollhättans SOK24:51+11:4712:29
83Isak HagbergKalmar OK24:52+11:4812:29
84Oscar LundborgKungälvs OK25:17+12:1312:42
85Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK25:43+12:3912:55
86Jonathan KonradssonKalmar OK26:30+13:2613:18
86Olle KlingbergGöteborg-Majorna OK26:30+13:2613:18
88Markus MelénOK Kåre26:39+13:3513:23
89Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb26:44+13:4013:26
90Zebastian ArfwedsonFrölunda OL27:03+13:5913:35
91Filip JanekeIK Hakarpspojkarna27:04+14:0013:36
92Albin KruseIF Rigor27:36+14:3213:52
93Edvin NilssonKungälvs OK27:52+14:4814:00
94Simen VågeAsker SK28:04+15:0014:06
95Stellan GradinAndrarums IF28:32+15:2814:20
96Ludvig CarlbomUlricehamns OK28:53+15:4914:30
97Alf Kristian HelleHalden SK29:26+16:2214:47
98Oscar OlinIK Hakarpspojkarna29:40+16:3614:54
99Oscar HasselbergSävedalens AIK29:43+16:3914:55
100David AlménTrollhättans SOK29:57+16:5315:03
101Albin EronnLinköpings OK30:01+16:5715:05
102Arvid BylundIF Thor30:32+17:2815:20
103Gustav HarryssonOK Skogshjortarna30:47+17:4315:28
104Edvin SahlinOK Löftan30:48+17:4415:28
105Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna30:57+17:5315:33
106Melvin NilssonHärlövs IF31:01+17:5715:35
107Axel CondrupKalmar OK31:39+18:3515:54
108Hampus StockhedenOK Gränsen32:10+19:0616:09
109Fabian EvertssonLessebo OK32:19+19:1516:14
110Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna32:27+19:2316:18
111Jacob JohanssonLidköpings VSK32:37+19:3316:23
112Hugo AuseliusBredaryds SOK32:44+19:4016:26
113Gustav LidmanTibro OK33:00+19:5616:34
114Joel IngemarssonHestra IF33:14+20:1016:42
115Gustav NilssonHärlövs IF33:58+20:5417:04
116Philip LarssonEds SK34:08+21:0417:09
117Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens IK34:30+21:2617:20
118Martin BrækkeHalden SK34:47+21:4317:28
119Carl SvenssonOK Norrvirdarna34:56+21:5217:33
120Oscar HøjsgaardDomnarvets GOIF35:00+21:5617:35
121Tage KinellIFK Göteborg35:14+22:1017:42
122Sebastian EkingIF Rigor35:46+22:4217:58
123Ossian KihlströmDalaportens OL36:05+23:0118:07
124Henrik NorgrenStora Tuna OK36:24+23:2018:17
125Hugo UnossonKalmar OK37:43+24:3918:57
126Ivar LampaIF Rigor37:49+24:4519:00
127Simon ElmRonneby OK38:32+25:2819:21
128Gustav NorbergOK Hällen38:56+25:5219:33
129Erik FredrikssonStora Tuna OK39:51+26:4720:01
130Simon HermanssonGudhems IF40:05+27:0120:08
131Lukas AndrénTibro OK40:18+27:1420:15
132Isac PerssonOK Gränsen40:59+27:5520:35
133Anton LundOK Skogshjortarna41:09+28:0520:40
134Linus BenjaminssonLidköpings VSK42:39+29:3521:25
135Gabriel HåkanssonRonneby OK43:23+30:1921:48
136Gustav CarlssonKvillebyns SK44:18+31:1422:15
137Kristian Fredriksen AasAsker SK44:26+31:2222:19
138Sander KrouwelStora Tuna OK45:21+32:1722:47
139Frank KrouwelStora Tuna OK46:06+33:0223:09
140Simon KringstadOK Norrvirdarna50:07+37:0325:11
141David HaagOK Gränsen54:31+41:2727:23
142Linus BjørkeHalden SK55:41+42:3727:58
143Alfred ÖstergrenAlvesta SOK1:00:09+47:0530:13
144Marius Selmer-OlsenHalden SK1:04:25+51:2132:22
145Erik SundelinOK Orion1:21:57+1:08:5341:10
Samuel BökeOK Kullingshofej godkänd
Johan LundStenungsunds OKej godkänd
Gustav RibbholmOK Njudungej godkänd
Oscar HultgrenOK Njudungej godkänd
Aron ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOKej start
Anton UllerKils OKej start
Melker NordgrenOK Kåreej start
Alfred NykvistDalaportens OLej start
Emil AxelssonLerums SOKej start
Arvid EkströmStenungsunds OKej start

D12

1 790 m, 116 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EmilssonOK Skogsfalken13:507:43
2Tuva NylundBredaryds SOK14:58+1:088:21
3Moa BergqvistKorsnäs IF OK15:04+1:148:25
4Ebba ThernOK Skogshjortarna15:07+1:178:26
5Elsa KaipeOK Kåre15:08+1:188:27
6Ellen FunkeLeksands OK15:21+1:318:34
7Emma ZettervallKarlskrona SOK15:30+1:408:39
8Sigrid LjunggrenLinköpings OK15:36+1:468:42
9Amalie ErtmannCopenhagenO15:45+1:558:47
10Karolina AnderssonDalaportens OL16:15+2:259:04
11Tuva ÖstangårdGamleby OK16:18+2:289:06
12Sandra LingIK Hakarpspojkarna16:25+2:359:10
13Tova RangertIK Hakarpspojkarna16:51+3:019:24
14Filippa FagerströmIFK Göteborg17:01+3:119:30
15Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK17:22+3:329:42
16Lisa ÖstenssonOK Tranan17:28+3:389:45
17Lisa SwartzOK Orion18:04+4:1410:05
18Maja KarmstigFK Friskus-Varberg18:14+4:2410:11
19Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF18:20+4:3010:14
20Agnes WallinKorsnäs IF OK18:29+4:3910:19
20Emma KarlssonOK Landehof18:29+4:3910:19
22Stella RangertIK Hakarpspojkarna18:50+5:0010:31
23Emma OlinIK Hakarpspojkarna18:53+5:0310:32
24Tuva ÖhgrenSävedalens AIK18:56+5:0610:34
25Emilia LundstedtSjövalla FK19:01+5:1110:37
26Marta TörnströmFK Friskus-Varberg19:10+5:2010:42
27Lovisa MasesStora Tuna OK19:33+5:4310:55
28Maja GraadIF Rigor19:45+5:5511:02
29Elsa SödervallIK Gandvik19:56+6:0611:08
30Audrey HanssonFrölunda OL19:57+6:0711:08
31Elin AxelssonMullsjö SOK20:03+6:1311:12
32Elin BryggarGrycksbo IF OK20:11+6:2111:16
33Stina AnderssonAnderstorps OK20:15+6:2511:18
34Matilda AspIFK Göteborg20:19+6:2911:21
35Linn AnderssonOK Tyr20:32+6:4211:28
36Matilda WallströmSävedalens AIK20:34+6:4411:29
37Ella PetterssonSävedalens AIK20:47+6:5711:36
38Linnéa BorggrenDomnarvets GOIF21:14+7:2411:51
38Annie ErikssonOK Löftan21:14+7:2411:51
40Elsa BobergIF Rigor21:17+7:2711:53
41Nora KällIK Gandvik21:22+7:3211:56
42Agnes IvarssonOK Skogshjortarna21:30+7:4012:00
43Anna SvenssonIF Rigor21:35+7:4512:03
44Elsa KällIK Gandvik21:37+7:4712:04
45Ellen TollOK Njudung21:41+7:5112:06
46Wilma PetterssonOK Kullingshof21:42+7:5212:07
46Tilda HagelbergEksjö SOK21:42+7:5212:07
48Agnes KamforsOK Kullingshof21:54+8:0412:14
49Ida KörleOK Landehof21:55+8:0512:14
50Matilda LekbergSävedalens AIK21:59+8:0912:16
51Signe ÖhgrenKarlsbyhedens IK22:00+8:1012:17
52Hedda SvenssonOK Orion22:14+8:2412:25
53Martha WisløffAsker SK22:19+8:2912:28
54Lisa AnderssonRyda SK22:22+8:3212:29
55Olga RindeskogVästerbergslagens OL22:24+8:3412:30
56Klara NilssonHestra IF22:38+8:4812:38
57Liv NorbergAvesta OK22:40+8:5012:39
58Amanda JanssonOK Klemmingen22:43+8:5312:41
59Louise EdvardssonRonneby OK23:02+9:1212:52
60Vera ElfströmOK Orinto23:07+9:1712:54
61Anja NilssonDomnarvets GOIF23:17+9:2713:00
62Mikaela LandeliusLessebo OK23:53+10:0313:20
63Lea FribergOK Vivill24:01+10:1113:25
64Mina VistAsker SK24:43+10:5313:48
65Saga MattssonDalaportens OL24:46+10:5613:50
66Hanna NilssonHestra IF24:56+11:0613:55
67Annika KällmanOK Hällen25:00+11:1013:57
68Klara BäckstädeVisborgs OK25:15+11:2514:06
69My FridströmKarlskrona SOK25:16+11:2614:06
70Ida BruhnIF Rigor25:22+11:3214:10
71Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb25:26+11:3614:12
72Vilma EngströmOK Orion25:32+11:4214:15
72Stina NalbinMullsjö SOK25:32+11:4214:15
74Emelie ForslundKristinehamns OK25:38+11:4814:19
75Alva SvenssonFK Åsen25:47+11:5714:24
76Maja BäcklundRonneby OK25:55+12:0514:28
77Lova BerzeliusOK Skogshjortarna25:58+12:0814:30
78Stina JohanssonAnderstorps OK26:18+12:2814:41
79Alicia BergkvistVästerbergslagens OL26:19+12:2914:42
80Agnes BerlinOK Orion26:26+12:3614:46
81Sara WallinKorsnäs IF OK26:33+12:4314:49
82Tilde BlixtAvesta OK26:37+12:4714:52
83Clara AdolfssonAnderstorps OK26:43+12:5314:55
84Tilda RosanderSOK Aneby27:05+13:1515:07
85Moa HolstenHestra IF27:15+13:2515:13
86Asta TörnkvistAnderstorps OK27:35+13:4515:24
87Ellen NormanSävedalens AIK28:01+14:1115:39
88Hilda WaldefeldtIK Gandvik28:45+14:5516:03
89Saga BorensvedOK Norrvirdarna29:23+15:3316:24
90Magdalena SalenbäckKristinehamns OK29:57+16:0716:43
91Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna29:58+16:0816:44
92Towa LaagenLidköpings VSK30:46+16:5617:11
93Nora Christine HansenRøyken O-lag32:08+18:1817:57
94Julia ÅttingLinköpings OK32:09+18:1917:57
95Ellen ErikssonOK Flundrehof32:12+18:2217:59
96Sandra WiduchKarlskrona SOK32:18+18:2818:02
97Julia WesthMullsjö SOK32:22+18:3218:04
98Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg32:47+18:5718:18
99Ida MeijerFK Åsen33:20+19:3018:37
100Judith LundqvistKalmar OK34:49+20:5919:27
101Stine FinslandAsker SK36:53+23:0320:36
102Elin EdvinssonFK Åsen38:27+24:3721:28
103Tilda LarssonOK Klemmingen42:03+28:1323:29
104Anna LundqvistFK Friskus-Varberg43:29+29:3924:17
105Emmie NordströmLessebo OK44:24+30:3424:48
106Vilma JohanssonOK Hällen45:42+31:5225:31
107Maja InghammarHestra IF46:03+32:1325:43
108Amanda RådströmOK Enen47:35+33:4526:34
109Anette Jauhojärvi MarkussenAsker SK52:40+38:5029:25
110Linn BjörneldKalmar OK52:47+38:5729:29
111Ida KarlssonOK Gränsen53:39+39:4929:58
112Sandra GustafssonOK Klemmingen1:03:31+49:4135:29
113Malva Habana LindénOK Klemmingen1:10:57+57:0739:38
114Sara MartiniAsker SK1:34:09+1:20:1952:35
Rebecca StålnäbbDomnarvets GOIFej godkänd
Olivia KarlssonLessebo OKej godkänd
Maren HenriksenHalden SKej start
Elsa KarlssonAndrarums IFej start
Kristina BohmanOK Orintoej start
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

H12

1 830 m, 138 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna11:366:20
2Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna12:29+0:536:49
3Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna12:37+1:016:53
4Arvid SkeppSävedalens AIK13:27+1:517:20
5Linus VernströmRonneby OK14:15+2:397:47
6Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna14:31+2:557:55
7Tobias JohanssonOK Löftan14:48+3:128:05
8Alvin OllanderOK Landehof15:02+3:268:12
9Simon CorneliussonOK Löftan15:16+3:408:20
10Fabian AlinderSjövalla FK15:19+3:438:22
11Oskar ErikssonRonneby OK15:20+3:448:22
12Karl GranforsOK Landehof15:21+3:458:23
13Martin Johannessen LinneboAsker SK15:37+4:018:32
14Carl LjungbergDegerfors OK15:54+4:188:41
15Wille SöderqvistOK Kåre16:08+4:328:48
16Elias NyqvistOK Landehof16:25+4:498:58
17Joel GolsäterKorsnäs IF OK16:37+5:019:04
18Jakob CarlssonStora Tuna OK16:57+5:219:15
19Jakob RastadAsker SK17:31+5:559:34
20Ludvig HedströmOK Skogshjortarna17:58+6:229:49
21Elias NordbergGöteborg-Majorna OK18:05+6:299:52
22Nils SwartzOK Orion18:09+6:339:55
23Joel RingströmOK Landehof18:16+6:409:58
24Isak BengtssonOK Lindéna18:32+6:5610:07
25Filip IngemarssonHestra IF18:40+7:0410:12
26Fredrik WestlundKils OK18:42+7:0610:13
27Alexander GustafssonOK Njudung18:46+7:1010:15
28Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna18:47+7:1110:15
29William RönnborgIK Uven18:49+7:1310:16
30Casper GunnarssonOK Lindéna19:11+7:3510:28
31Olle PetersénOK Njudung19:13+7:3710:30
32Ebbe HolmqvistSjövalla FK19:16+7:4010:31
33Filip BrolingBredaryds SOK19:18+7:4210:32
34Liam Viggo WingstedtHalden SK19:19+7:4310:33
35Jakob Backer-TellnesAsker SK19:25+7:4910:36
36Victor HanssonOK Löftan19:27+7:5110:37
37Andreas HandinOK Löftan19:31+7:5510:39
38Simen Hagen StrømsnesAsker SK19:36+8:0010:42
39Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb19:45+8:0910:47
39Albin SundströmHestra IF19:45+8:0910:47
41Emil Ruud FossheimAsker SK20:02+8:2610:56
42Martin HanssonIF Rigor20:06+8:3010:59
43Ludwig AnderssonAndrarums IF20:20+8:4411:06
44Rasmus HedarOK Tor20:26+8:5011:09
45Lukas HagbergKalmar OK20:27+8:5111:10
46Olle FlorénIF Rigor20:37+9:0111:15
47Ludvig EronnLinköpings OK20:38+9:0211:16
48Simon WesthMullsjö SOK20:46+9:1011:20
49Hannes EssungerSjövalla FK20:49+9:1311:22
50Alfred HallqvistUlricehamns OK20:52+9:1611:24
51Lukas ErdalenIFK Göteborg21:11+9:3511:34
52Elias ThunbergOK Vivill21:12+9:3611:35
53Tim AnderssonOK Tranan21:15+9:3911:36
54Joel HolmbergUlricehamns OK21:24+9:4811:41
55Hugo NobornIFK Göteborg21:29+9:5311:44
56Erik ErikssonOK Skogsfalken21:32+9:5611:46
57Victor HörnquistAnderstorps OK21:36+10:0011:48
58Anders SkoglundSol Tranås21:45+10:0911:53
59Eric LuthmanDegerfors OK21:57+10:2111:59
60Jon HanssonOK Kåre22:12+10:3612:07
61Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg22:31+10:5512:18
62Kasper VemdalMullsjö SOK22:37+11:0112:21
63Lucas WannerAvesta OK22:42+11:0612:24
64Mathias NyhaugAsker SK22:43+11:0712:24
65Malte GunnarssonEmmaboda Verda OK22:53+11:1712:30
66Axel GrimbeckSävedalens AIK22:54+11:1812:30
67Love GaudenzHalmstad OK22:55+11:1912:31
68Simon PerssonOK Gränsen23:01+11:2512:34
69Axel BjörkmanSjövalla FK23:06+11:3012:37
69Albert BrohedeOK Tyr23:06+11:3012:37
71Emil SeldénIF Rigor23:24+11:4812:47
71Valentin ÅsénOK Skogshjortarna23:24+11:4812:47
73Isak LemurellSjövalla FK23:28+11:5212:49
74Moltas ÖstergrenAlvesta SOK23:37+12:0112:54
75Albin PaulssonOK Löftan23:48+12:1213:00
76Linus AlinderSjövalla FK23:54+12:1813:03
77Oskar BlomOK Löftan24:06+12:3013:10
78Linus HallinSurahammars SOK24:21+12:4513:18
79Axel JonssonSjövalla FK24:27+12:5113:21
80Albin SamuelssonOK Vivill24:43+13:0713:30
81Olof EdvardssonRonneby OK24:51+13:1513:34
82Rasmus LarssonBredareds IF25:01+13:2513:40
83Adam GranhageSjövalla FK25:13+13:3713:46
84Emanuel ZitkaUlricehamns OK25:16+13:4013:48
84Simon BååthSävedalens AIK25:16+13:4013:48
86Isak HolmgårdKils OK25:17+13:4113:48
87Noel BengtssonOK Skogshjortarna25:26+13:5013:53
88Emil ÅslundSol Tranås25:42+14:0614:02
89Oskar NyquistEmmaboda Verda OK25:54+14:1814:09
89Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK25:54+14:1814:09
91Albin BoellIFK Göteborg26:01+14:2514:13
92Adam JonesOK Kåre26:03+14:2714:14
93Alfred KjellénHelsingborgs SOK26:59+15:2314:44
94Oscar NystrandOK Klyftamo27:47+16:1115:10
95Otto LarssonOK Tranan27:48+16:1215:11
96Carl StadigIK Gandvik28:31+16:5515:34
97Gottfrid AlexanderssonIF Rigor29:09+17:3315:55
98Richard RettigTibro OK29:30+17:5416:07
99Martin EkFrölunda OL29:51+18:1516:18
100Albin VelanderSurahammars SOK30:03+18:2716:25
101Simon SahlinSjövalla FK30:04+18:2816:25
102Oscar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK30:17+18:4116:32
103Malcolm SvenssonAnderstorps OK31:41+20:0517:18
104Jakob AspIFK Göteborg31:46+20:1017:21
105Gustav WiborgSjövalla FK31:58+20:2217:28
106Colin HolménOK Landehof32:51+21:1517:57
107Carl-Johan StåhlSävedalens AIK33:42+22:0618:24
108Erik BernerssonOK Enen34:41+23:0518:57
109Hugo ÅkerbergOK Löftan34:45+23:0918:59
110Andreas EriksenAsker SK35:12+23:3619:14
111Melker KronqvistOK Klemmingen35:43+24:0719:31
112Edvin TolestamIF Rigor35:58+24:2219:39
113Daniel LindDalaportens OL36:12+24:3619:46
114Adam BromsFK Friskus-Varberg37:33+25:5720:31
115Arvid RothLinköpings OK37:56+26:2020:43
116Melwin WildheimFK Friskus-Varberg37:57+26:2120:44
117Eirik NæssAsker SK38:08+26:3220:50
118Viggo IngwersenOK Enen38:15+26:3920:54
119Hannes SvenssonRonneby OK38:32+26:5621:03
120Anton VelanderSurahammars SOK38:38+27:0221:06
121Oliwer GöranssonLidköpings VSK39:25+27:4921:32
122Mikael BirkelundAsker SK40:11+28:3521:57
123Linus FolkjernDalaportens OL40:15+28:3921:59
124Adam AnderssonKarlskrona SOK41:32+29:5622:41
125Simon ÅkessonAnderstorps OK42:35+30:5923:16
126Melwin ArvidssonIF Rigor42:44+31:0823:21
127Vilmer NybergAsker SK45:51+34:1525:03
128Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK46:01+34:2525:08
129Vilmer LindströmOK Skogsfalken52:56+41:2028:55
130Erik OlssonFrosta OK55:51+44:1530:31
131Leo ThimFK Åsen1:00:12+48:3632:53
Magnus LundsgaardOK Kontinentej godkänd
Alexander KarlströmBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Viggo AhlmAndrarums IFej godkänd
Albin JägstedtHalmstad OKej godkänd
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborgej godkänd
Eilert KristiansenHalden SKej godkänd
Elias ThoresenHalden SKej godkänd
Melker LarssonOK Orionej start
Isak ThörnbladOK Flundrehofej start
Casper TuressonHärlövs IFej start
Elias Norén OK Lindénaej start
Gustav AnderssonOK Löftanej start
Emil LindbladSävedalens AIKej start
Wilhelm VictorzonMullsjö SOKej start
Anton SöderberghIFK Göteborgej start
Elias NilssonAndrarums IFej start
Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubbej start

D10

1 790 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna13:567:47
2Stina ThernOK Skogshjortarna15:29+1:338:38
3Klara EberlénOK Skogshjortarna15:45+1:498:47
4Irma WesthMullsjö SOK15:49+1:538:50
5Miranda WallströmSävedalens AIK16:09+2:139:01
6Alma BerzeliusOK Skogshjortarna17:06+3:109:33
7Lina UllerKils OK17:12+3:169:36
8Felicia GustafssonOK Njudung17:20+3:249:41
9Matilda PerssonOK Enen17:55+3:5910:00
10Astrid Juli YtterbøAsker SK18:09+4:1310:08
11Hilda AhlgrenIK Gandvik18:41+4:4510:26
12Hanna WidegrenIK Gandvik18:52+4:5610:32
13Lova JohanssonFK Friskus-Varberg18:53+4:5710:32
14Emma PerssonHalmstad OK18:56+5:0010:34
15Lisa OhrtSol Tranås18:59+5:0310:36
16Minna WingstedtHalden SK19:01+5:0510:37
17Matilda SöderbergOK Skogsfalken19:06+5:1010:40
18Emelina HolmqvistSjövalla FK19:11+5:1510:43
19Frida OdénFjärås AIK19:25+5:2910:50
20Lova KronmarKarlskrona SOK19:27+5:3110:51
21Hannah LandergrenHestra IF19:34+5:3810:55
22Signe HördegårdhIFK Göteborg19:56+6:0011:08
23Elin SaleskogRonneby OK20:37+6:4111:31
24Elin AnderssonOK Löftan21:05+7:0911:46
25Alma KjellénHelsingborgs SOK21:42+7:4612:07
26Edit TreptowAnderstorps OK21:53+7:5712:13
27Saga KällstrandÅmåls OK22:00+8:0412:17
28Selma LeopoldOK Orion22:07+8:1112:21
29Vide HäggströmAndrarums IF22:24+8:2812:30
30Elin NobornIFK Göteborg22:55+8:5912:48
31Emy HjertströmFK Friskus-Varberg23:04+9:0812:53
32Sanna SigvardsonBredaryds SOK23:21+9:2513:02
33Aida MehmedagicIK Gandvik23:48+9:5213:17
34Moa VemdalMullsjö SOK24:20+10:2413:35
35Anna-Lisa KinellIFK Göteborg24:27+10:3113:39
36Alice BohlinIFK Göteborg24:30+10:3413:41
37Signe JohanssonFK Friskus-Varberg24:33+10:3713:42
38Moa BengtssonOK Skogshjortarna24:54+10:5813:54
39Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg24:59+11:0313:57
40My WallenborgOK Kontinent25:07+11:1114:01
41Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg25:33+11:3714:16
42Liv LundsgaardOK Kontinent25:40+11:4414:20
43Hedda  RoosIFK Göteborg26:00+12:0414:31
44Celia DaviesAsker SK26:42+12:4614:54
45Tilda ErikssonOK Flundrehof27:24+13:2815:18
46Emilia MellegårdLidköpings VSK27:38+13:4215:26
47Emilia ElverlindOK Tranan27:41+13:4515:27
48Lina AhlstedtÅmåls OK27:46+13:5015:30
49Hillevi LarssonOK Enen27:47+13:5115:31
50Vera HöglundSjövalla FK28:45+14:4916:03
51Isabella HolmOK Djerf28:47+14:5116:04
52Molly HögIK Gandvik28:58+15:0216:10
53Hanna BäcklundRonneby OK29:15+15:1916:20
54Mira FlansbjerKinnaströms SK29:16+15:2016:21
55Nellie EngdahlOK Skogshjortarna30:11+16:1516:51
56Emilia AugustssonLessebo OK30:48+16:5217:12
57Elma FribergOK Vivill31:09+17:1317:24
58Ella LaineDegerfors OK31:34+17:3817:38
59Ida HederIK Gandvik32:22+18:2618:04
60Tuva EspelinAsker SK32:42+18:4618:16
61Meja KarlssonLessebo OK35:31+21:3519:50
61Alice BrandtOK Löftan35:31+21:3519:50
63Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK36:25+22:2920:20
64Alva EngströmOK Orion36:56+23:0020:37
65Silje Ruud FossheimAsker SK38:52+24:5621:42
66Wilma WaldefeldtIK Gandvik38:55+24:5921:44
67Sofia JonssonLidköpings VSK39:04+25:0821:49
68Alva SahlinOK Löftan39:17+25:2121:56
69Josefina AndraeOK Vilse 8741:00+27:0422:54
70Alice KlintefeltLidköpings VSK41:25+27:2923:08
71Kajsa BjörnLessebo OK41:46+27:5023:20
72Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK42:37+28:4123:48
73Siri KleinOK Vilse 8746:33+32:3726:00
74Nanna SundelinOK Orion51:59+38:0329:02
75Elin ForsbergIK Gandvik1:03:35+49:3935:31
Hanna KlingsellKalmar OKej godkänd
Hilma EkströmStenungsunds OKej start
Nanna TorénHestra IFej start
Kajsa ElfströmOK Orintoej start
Ebba RanbroHelsingborgs SOKej start
Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Alva KarlssonMariestads FKej start
Alva HagelbergEksjö SOKej start

H10

1 800 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo EkströmOK Tyr12:437:03
2Liam HogedalVänersborgs SK13:13+0:307:20
3Eddie KarlssonOK Vilse 8713:31+0:487:30
4Albin SkottÅmåls OK14:59+2:168:19
5Edvin ÅttingLinköpings OK15:00+2:178:20
6Rasmus ÖbergOK Hällen15:16+2:338:28
7Linus BååthSävedalens AIK15:20+2:378:31
8Wilhelm KarmetunOK Njudung15:32+2:498:37
9Danilo MobergOK Tyr15:47+3:048:46
10Hjalmar IngelsboOK Tranan16:00+3:178:53
11Johan AnderssonIK Gandvik16:29+3:469:09
12Gustav AspIFK Göteborg16:30+3:479:10
13Ola LeireGöteborg-Majorna OK16:34+3:519:12
14Gustav LjungbergDegerfors OK16:44+4:019:17
15Oliver HammarFalköpings AIK OK17:12+4:299:33
16Emil RingRonneby OK17:24+4:419:40
17Walter SöderqvistOK Kåre17:28+4:459:42
18Filip HanssonOK Löftan17:44+5:019:51
19Isak ÖgrenSävedalens AIK17:52+5:099:55
20Arvid ErikssonRonneby OK18:26+5:4310:14
21Noah BjörklundSjövalla FK18:32+5:4910:17
22Melker SundströmHestra IF18:36+5:5310:20
22Samuel RingströmOK Landehof18:36+5:5310:20
24Alfred LeijonHärlövs IF18:55+6:1210:30
25Oscar AnderssonOK Tyr19:22+6:3910:45
26Arild ErikmatsSävedalens AIK19:44+7:0110:57
27Erik ZettervallKarlskrona SOK19:58+7:1511:05
28Hjalmar FolkestadAnderstorps OK20:32+7:4911:24
29Hugo FlinkOK Orion20:43+8:0011:30
30Ville WingstedtHalden SK20:58+8:1511:38
31Mikkel RastadAsker SK21:04+8:2111:42
31Eric ÅhlÅmåls OK21:04+8:2111:42
33Arvid JosefssonOK Vivill21:15+8:3211:48
34Julius WiklundFalköpings AIK OK21:34+8:5111:58
35Andy GranforsIF Rigor21:59+9:1612:12
36Axel VibergRyda SK22:04+9:2112:15
37Viggo WulffOK Gränsen22:10+9:2712:18
38Neo CederqvistVisborgs OK22:26+9:4312:27
39Matti JohanssonOK Njudung22:39+9:5612:35
40Joel HolmgårdKils OK22:51+10:0812:41
41Ivar KahraÅmåls OK23:12+10:2912:53
42Arvid ErikssonÅmåls OK23:37+10:5413:07
43Jacob RuderfeltIF Rigor24:15+11:3213:28
44Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb25:23+12:4014:06
45Jacob HolmbergUlricehamns OK25:35+12:5214:12
46Isak TörnströmFK Friskus-Varberg26:51+14:0814:55
47Axel HäggAnderstorps OK26:52+14:0914:55
48Melvin LundOK Skogshjortarna27:32+14:4915:17
49Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL27:36+14:5315:20
50Noah MulariOK Vilse 8727:44+15:0115:24
51Jesper Vonen SvaeSarpsborg OL27:55+15:1215:30
51Ossian ÖstergrenAlvesta SOK27:55+15:1215:30
53Hannes HolmbergOK Gränsen28:56+16:1316:04
54Elias SamuelssonOK Vivill28:59+16:1616:06
55Eskil SoelbergAndrarums IF29:35+16:5216:26
56Simon HanssonIF Rigor29:37+16:5416:27
57Ebbe TörnkvistAnderstorps OK29:41+16:5816:29
58Adam SamuelssonFalköpings AIK OK30:26+17:4316:54
59Erik LeopoldOK Orion31:40+18:5717:35
60Elias HedHultsfreds OK32:31+19:4818:03
61Nico MankonenKarlskrona SOK33:22+20:3918:32
62Oskar WardOK Vivill33:27+20:4418:35
63Måns FridströmKarlskrona SOK34:14+21:3119:01
64Elliot JägstedtHalmstad OK40:38+27:5522:34
65Wille VernströmRonneby OK49:07+36:2427:17
66Theo RistoOK Linné53:59+41:1629:59
67Hugo DuvbornOK Vilse 8754:37+41:5430:20
68Erik KarlssonOK Skogsfalken1:02:50+50:0734:54
69Nils NyquistEmmaboda Verda OK1:04:21+51:3835:45
Emil LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Sverre KarlssonAndrarums IFej godkänd
Anton JonssonOK Tyrej godkänd
Elof RothHjobygdens OKej start
Adrian LindholmOK Skogshjortarnaej start
Simon ThörnbladOK Flundrehofej start
Gabriel HogedalVänersborgs SKej start
Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OLej start
Max TörnqvistFjärås AIKej start

D35

2 240 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK22:009:49
2Therese BergqvistKorsnäs IF OK23:11+1:1110:20
3Maria MickelåkerAndrarums IF24:20+2:2010:51
4Martina VejedalMarkbygdens OK28:12+6:1212:35
5Elisabeth HagelbergEksjö SOK32:34+10:3414:32
6Susanna CaleklintKarlskrona SOK36:49+14:4916:26
7Charlotte JosefssonOK Vivill37:49+15:4916:52
8Sara JägstedtHalmstad OK44:00+22:0019:38
9Inger-Lise EriksenEds SK49:46+27:4622:13
10Lisa KjellénHelsingborgs SOK50:20+28:2022:28
11Anna-Karin IngwersenOK Enen53:47+31:4724:00
12Therese FribergOK Vivill1:05:21+43:2129:10
Lottis BrohedeOK Tyrej start

H35

2 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jostein F. TellnesAsker SK20:127:12
2Fredrik StåhlHjärnarps OL24:32+4:208:45
3Johan MickelåkerAndrarums IF26:09+5:579:20
4Mattias EngströmOK Orion27:04+6:529:40
5Jonas SchedinLinköpings OK27:21+7:099:46
6Magnus KarlssonAndrarums IF28:26+8:1410:09
7Gustav BäcklundRonneby OK29:22+9:1010:29
8Ola SamuelssonOK Orion29:27+9:1510:31
9Patrik CarlbomUlricehamns OK30:23+10:1110:51
10Tobias LidénMarkbygdens OK33:17+13:0511:53
11Anders LeopoldOK Orion33:46+13:3412:03
12David AndréGöteborg-Majorna OK35:05+14:5312:31
13Michael ForslundKristinehamns OK35:23+15:1112:38
14Hans RullgårdSolna OK40:14+20:0214:22
Fredrik ErikssonOK Flundrehofej godkänd
Mattias RundgrenVäxjö OKej godkänd
David HellerströmFK Friskus-Varbergej start

D40

2 160 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan18:368:36
2Maria HolmqvistSjövalla FK18:37+0:018:37
3Mone NastadNotodden OL19:06+0:308:50
4Mia EronnLinköpings OK19:28+0:529:00
5Susanne BiörsOK Tranan19:37+1:019:04
6Frida WallströmSävedalens AIK21:44+3:0810:03
7Katrin SkeppSävedalens AIK23:44+5:0810:59
8Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK24:39+6:0311:24 Ladda ner rutt i gpx-format
9Malin LeijonHärlövs IF24:41+6:0511:25
10Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK25:36+7:0011:51
11Sofia KarmstigFK Friskus-Varberg25:58+7:2212:01
12Malin BruhnIF Rigor27:12+8:3612:35
13Angelica BrandqvistTibro OK27:24+8:4812:41
14Madelene HanssonOK Löftan28:05+9:2913:00
15Karin AlthoffKungälvs OK28:27+9:5113:10
15Marie NilssonHärlövs IF28:27+9:5113:10
17Annica  Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK28:40+10:0413:16
17Sofia ÖstenssonOK Tranan28:40+10:0413:16
19Jessica KarmetunOK Bävern28:46+10:1013:19
20Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK29:20+10:4413:34
21Maria AspIFK Göteborg29:30+10:5413:39
22Cecilia FlakbergIFK Göteborg29:37+11:0113:42
23Ann-Sofie TäckOK Hammaren30:57+12:2114:19
24Lotta EnbergHalmstad OK31:49+13:1314:43
25Christine LundOK Skogshjortarna32:01+13:2514:49
26Annica RosengrenOK Orion32:33+13:5715:04
27Johanna HallqvistUlricehamns OK32:39+14:0315:06
28Gunilla FredmanOK Skogshjortarna33:40+15:0415:35
29Martina GabrielssonTrollhättans SOK35:00+16:2416:12
30Ulrika GranforsIF Rigor37:33+18:5717:23
31Cecilia KarmetunOK Njudung38:12+19:3617:41
32Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared42:32+23:5619:41
33Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL47:18+28:4221:53
34Jenny KällmanOK Hällen50:24+31:4823:20
35Marie CarlssonFrölunda OL54:03+35:2725:01
36Eva OlssonFrosta OK1:00:03+41:2727:48
Linda WänströmFinspångs SOKej godkänd
Sylvia KarlssonOK Lindénaej start
Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OLej start

H40

2 490 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK18:587:37
2Patrik SöderqvistOK Kåre19:05+0:077:39
3Daniel BrohedeOK Tyr19:14+0:167:43
4Martin LarssonIFK Göteborg19:57+0:598:00
5Ingemar ErikssonRonneby OK20:25+1:278:11
6Ola SöderbergOK Skogsfalken20:35+1:378:15
7Heide PerssonAndrarums IF20:40+1:428:17
8Jens ThorildIFK Göteborg20:51+1:538:22
9Ola JodalGöteborg-Majorna OK20:52+1:548:22
10Erik AderstedtKungälvs OK21:03+2:058:27
11Fredrik LindellIF Thor21:50+2:528:46
12Magnus HanssonOK Löftan22:00+3:028:50
13Stefan KinellIFK Göteborg22:20+3:228:58
14Magnus BertilssonOK Skogshjortarna22:51+3:539:10
15Emil ErdeliusIF Rigor23:01+4:039:14
16Martin SvenssonIF Rigor23:07+4:099:17
17Niklas FlorénIF Rigor23:17+4:199:21
18Markus OlinIK Hakarpspojkarna23:43+4:459:31
19Joakim KarmetunOK Njudung24:19+5:219:45
20Fredrik EnbergHalmstad OK25:01+6:0310:02
20Magnus EmilssonFK Åsen25:01+6:0310:02
22Thomas OlsenAsker SK25:33+6:3510:15
23Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL26:13+7:1510:31
24Jan SamuelssonFalköpings AIK OK26:36+7:3810:40
25Peter LekbergSävedalens AIK27:20+8:2210:58
26Øystein RastadAsker SK27:45+8:4711:08
27Patrick EricsonMullsjö SOK27:48+8:5011:09
28Stellan TäckOK Hammaren27:51+8:5311:11
29Johan GranforsIF Rigor27:57+8:5911:13
30Andreas EklundGöteborg-Majorna OK29:45+10:4711:56 Ladda ner rutt i gpx-format
31Andre JægtvikKonnerud IL30:27+11:2912:13
32Peter GrimbeckSävedalens AIK31:42+12:4412:43
33Ola HäggströmAndrarums IF32:53+13:5513:12
34Stefan CaleklintKarlskrona SOK33:59+15:0113:38
35Jerker AnderssonOK Tyr34:09+15:1113:42
36Erik BacklundTrollhättans SOK34:21+15:2313:47
37Michael NilssonAndrarums IF34:23+15:2513:48
38Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb35:25+16:2714:13
39Hans LarssonEds SK35:38+16:4014:18
40Håkan SonessonFalköpings AIK OK35:52+16:5414:24
41Robert SkoogIF Hagen36:10+17:1214:31
42Stefan EkingIF Rigor37:08+18:1014:54
43Johan KällIK Gandvik39:53+20:5516:01
44Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL47:44+28:4619:10
45Henrik HallinSurahammars SOK52:56+33:5821:15
46Stefan  BergOK Enen1:04:08+45:1025:45
Anders FranzénLidköpings VSKej godkänd
Sven GranforsOK Landehofej godkänd
Mats AnderssonOK Löftanej start
Gabriel ThörnbladOK Flundrehofej start
Magnus LindstrandKalmar OKej start
Ola SkeppSävedalens AIKej start
Fredrik NorénOK Lindénaej start
Gary LarssonOK Skogshjortarnaej start

D45

2 020 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK18:028:55
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL18:48+0:469:18
3Charlotte FlansbjerOK Djerf19:42+1:409:45
4Marie HedarOK Tor19:51+1:499:49
5Anna NordströmKils OK20:15+2:1310:01
6Annika EricssonVäxjö OK20:20+2:1810:03
7Camilla ÖhgrenSävedalens AIK20:24+2:2210:05
8Pia JohanssonOK Landehof20:44+2:4210:15
9Kristina LjunggrenLinköpings OK20:53+2:5110:20
10Marie NordSol Tranås22:10+4:0810:58
11Berit BengtssonOK Lindéna22:50+4:4811:18
12Lena PetrisiVästerbergslagens OL23:28+5:2611:37
13Lena MasesStora Tuna OK23:50+5:4811:47
14Sigrun YtterbøAsker SK23:58+5:5611:51
15Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL24:14+6:1211:59
16Tone IngesenSarpsborg OL25:27+7:2512:35 Ladda ner rutt i gpx-format
17Jeanette SigenstamMarkbygdens OK26:22+8:2013:03
18Pia GuståsOK Linné26:45+8:4313:14
19Ingela AnderssonOK Orion27:32+9:3013:37
20Toini SkyttersæterKonnerud IL28:38+10:3614:10
21Ingela ThoressonAndrarums IF29:50+11:4814:46
22Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg29:57+11:5514:49
23Malin JohanssonFK Friskus-Varberg29:59+11:5714:50
24Ulrika OdénFjärås AIK30:01+11:5914:51
25Ulrika RibbholmOK Njudung30:40+12:3815:10
26Maria LillieströmOK Roxen31:06+13:0415:23
27Sofia KarlssonOK Landehof31:42+13:4015:41
28Karin OlofssonLinköpings OK32:22+14:2016:01
29Tina WestlundKils OK33:36+15:3416:38
30Susanne KarlssonHärlövs IF34:41+16:3917:10
31Liselott RothLinköpings OK34:46+16:4417:12
32Semona NilssonOK Orion35:09+17:0717:24
33Tanja DalheimerIK Vikings OK35:39+17:3717:38
34Petra OlssonIFK Sävsjö36:39+18:3718:08
35Carola BillingHultsfreds OK38:46+20:4419:11
36Anna ErikssonOK Älgen41:21+23:1920:28
37Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK41:40+23:3820:37
38Anna BorensvedOK Norrvirdarna47:16+29:1423:23
39Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb50:04+32:0224:47
40Annika JohanssonOK Alehof56:29+38:2727:57
41Katarina SundelinOK Orion1:15:03+57:0137:09
Monika HjellströmGränna-Bygdens OKej start
Jorun RuudAsker SKej start
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IKej start
Madeleine JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Karin ThörnbladOK Flundrehofej start
Maria TuressonHärlövs IFej start
Susanne WallenborgOK Kontinentej start

H45

2 430 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna17:017:00
2Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna17:45+0:447:18
3Martin BobergIF Rigor18:05+1:047:26
4Jussi AumoKungälvs OK18:18+1:177:31
5Peter AspIFK Göteborg18:24+1:237:34
6Thomas JohannessonRonneby OK18:27+1:267:35
6Kristian PalmIK Hakarpspojkarna18:27+1:267:35
8Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna18:46+1:457:43
9Åke LjunggrenLinköpings OK18:48+1:477:44
10Nichlas WallströmSävedalens AIK18:52+1:517:45
11Anders LillieströmOK Roxen19:22+2:217:58
12Espen SvaeSarpsborg OL19:30+2:298:01
13Mattias BååthSävedalens AIK19:34+2:338:03
14Jens ArvidssonIF Rigor19:51+2:508:10
15Anders ArfwedsonFrölunda OL19:55+2:548:11
16Gert WildheimFK Friskus-Varberg20:07+3:068:16
17Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna20:15+3:148:20
18Anders LingIK Hakarpspojkarna20:41+3:408:30
19Martin JohanssonOK Orinto20:53+3:528:35
20Mats LiljaOK Älgen21:06+4:058:40
21Mattias BiörsIK Ymer21:15+4:148:44
22Dennis TollOK Njudung21:20+4:198:46
23Jonas SvenssonOK Orion21:26+4:258:49
24Stefan GunnarssonOK Lindéna21:49+4:488:58
25Thomas AnderssonOK Tranan21:50+4:498:59
26Michael ErtmannCopenhagenO22:29+5:289:15
27Urban BillingHultsfreds OK22:30+5:299:15
28Mats HolmbergOK Gränsen22:47+5:469:22
29Ulf NyqvistOK Landehof22:51+5:509:24
30Jonas OlssonOK Roxen23:03+6:029:29
31Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK23:14+6:139:33
32Johan AnderssonHultsfreds OK23:29+6:289:39
33Jonas K JohanssonOK Skogsfalken23:40+6:399:44
33Göran NordSol Tranås23:40+6:399:44
35Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL23:55+6:549:50
36Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK24:13+7:129:57
37Harald PerssonAndrarums IF24:19+7:1810:00
38Magnus WallenborgOK Kontinent24:45+7:4410:11
39Johan WänströmFinspångs SOK25:07+8:0610:20
40Fredrik AskMarkbygdens OK25:23+8:2210:26
41Henrik EssungerSjövalla FK25:57+8:5610:40
42Peter ForsOK Grip26:04+9:0310:43
43Anders GustafssonFK Friskus-Varberg26:38+9:3710:57
44Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK26:51+9:5011:02
45Ola JönssonOK Vilse 8727:10+10:0911:10
46Tobias HaagOK Gränsen27:13+10:1211:12
47Patrik SteenOK Enen27:25+10:2411:16
48Patrik NylénDegerfors OK28:23+11:2211:40
49Thomas LjungqvistTibro OK28:42+11:4111:48
50Thomas PerssonOK Gränsen28:48+11:4711:51
51Roger NorbergOK Hällen28:49+11:4811:51
52Sverre WisløffAsker SK28:54+11:5311:53
53Erik SkoglundSol Tranås28:55+11:5411:53
54Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb29:01+12:0011:56
55Henrik KällsmyrOK Kullingshof29:07+12:0611:58
56Anders SundelinOK Orion30:14+13:1312:26
57Kjell Petter SmågeKonnerud IL30:54+13:5312:42
58Tobias Den BraverOK Gränsen31:10+14:0912:49
59Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK31:25+14:2412:55
60Patrik StenilsOK Hällen33:06+16:0513:37
61Peter CarlbergKils OK33:40+16:3913:51 Ladda ner rutt i gpx-format
62Ronnie BohmanOK Orinto33:46+16:4513:53
63Pär JohannessonFrölunda OL33:48+16:4713:54
64Ola NilssonAlvesta SOK34:29+17:2814:11
65Jörgen NilssonFK Åsen34:48+17:4714:19
66Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg35:43+18:4214:41
67Martin JakobssonHammarkinds OK38:09+21:0815:41
68Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK39:32+22:3116:16
69Adam OdénFjärås AIK41:10+24:0916:56
70Dan-Olof JohanssonOK Alehof43:58+26:5718:05
71Stephan ÖstergrenAlvesta SOK44:41+27:4018:23
72Roland StrandFK Åsen46:32+29:3119:08
Ola SamuelssonOK Vivillej godkänd
Lars-Ola LarssonOK Orionej start
Mats RanbroHelsingborgs SOKej start
Mikael BokerudIF Rigorej start

D50

1 890 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva PetterssonKarlskrona SOK21:1011:11
2Lena SwartzOK Orion22:56+1:4612:08
3Annika SvenssonSolna OK23:43+2:3312:32
4Carina AnderssonFK Friskus-Varberg24:09+2:5912:46
5Helena ErikssonEds SK25:09+3:5913:18
6Annika JosefssonKarlskrona SOK25:23+4:1313:25
7Helen KarlbomIFK Göteborg29:23+8:1315:32
8Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK31:43+10:3316:46
9Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK31:49+10:3916:50
10Heléne SvenssonKristinehamns OK32:11+11:0117:01
11Christina LiljeqvistStenungsunds OK32:38+11:2817:15
12Camilla AdlertegOK Enen32:46+11:3617:20
13Karin FreylandSOK Aneby32:53+11:4317:23
14Christel OlssonFK Åsen34:58+13:4818:30
15Pia Käck FritzellGudhems IF37:43+16:3319:57
16Margareta MandingerTrollhättans SOK41:22+20:1221:53
17Anette ThoressonAndrarums IF41:51+20:4122:08
18Anna FröbergOK Roxen46:33+25:2324:37

H50

2 090 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders MolinBoxholm-Mjölby OL19:549:31
2Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg20:21+0:279:44
3Mats AnderssonOK Orion20:31+0:379:48
4Pär NymanOK Tyr20:40+0:469:53
5Joachim FribergFalköpings AIK OK20:49+0:559:57 Ladda ner rutt i gpx-format
6Mikael KindbornOK Hällen20:55+1:0110:00
7Lars HolmgårdKils OK21:11+1:1710:08
8Anders PetterssonKarlskrona SOK22:16+2:2210:39
9Thord SalenbäckKristinehamns OK22:25+2:3110:43
10Klaes AxelssonMullsjö SOK23:06+3:1211:03
11Jens LindströmTibro OK23:08+3:1411:04
12Martin MandingerTrollhättans SOK23:49+3:5511:23
13Mikael HanssonBredaryds SOK24:27+4:3311:41
14Anders NilssonOK Orion24:58+5:0411:56
15Christer BorgGöteborg-Majorna OK25:49+5:5512:21
16Johan ÅttingLinköpings OK26:39+6:4512:45
17Bjørn BaklidKonnerud IL27:05+7:1112:57
18Espen BekhusFredrikstad SK27:13+7:1913:01
19Ole IngesenSarpsborg OL28:09+8:1513:28
20Bjørn Sverre GulheimKolbotn & Skimt OL28:15+8:2113:31 Ladda ner rutt i gpx-format
21Per GuståsLinköpings OK29:10+9:1613:57
22Mats SöderbergKalmar OK29:45+9:5114:14
23David GabrielssonSävedalens AIK30:11+10:1714:26
24Lars LjungbergSjövalla FK32:18+12:2415:27
25Dag SyversenSarpsborg OL33:18+13:2415:55
26Kjell RistoOK Linné37:19+17:2517:51
27Jan GradinAndrarums IF39:23+19:2918:50
28Magnus NilssonHärlövs IF40:32+20:3819:23
29Jörgen KarlssonHärlövs IF47:32+27:3822:44
30Johan BlomgrenSOK Aneby1:06:41+46:4731:54
Øyvind Johannessen LinneboAsker SKej godkänd
Phil MullinsSjövalla FKej godkänd
Bengt LeijonHärlövs IFej start
Marko KarkulehtoOK Vilse 87ej start

D55

1 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro27:1114:22
2Anita BodinGällstadbygdens SOK30:12+3:0115:58
3Marianne KlassonUlricehamns OK31:29+4:1816:39
4Kerstin Haugen LundStenungsunds OK49:05+21:5425:58
5Ann Warma LaasOK Skogshjortarna59:06+31:5531:16
Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OKej start

H55

2 090 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andres LaasOK Skogshjortarna19:199:14
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK19:38+0:199:23
3Bo BörjessonStorviks IF20:09+0:509:38
4Terje HenriksenAsker SK23:24+4:0511:11
5Andrew LagoGöteborg-Majorna OK23:57+4:3811:27
6Arne FossheimAsker SK24:18+4:5911:37
7Stefan GustafssonOK Hällen25:50+6:3112:21
8Arne LundStenungsunds OK30:24+11:0514:32
9Bengt KlassonUlricehamns OK43:33+24:1420:50
10Kent NeroMullsjö SOK45:07+25:4821:35
11Leif JohanssonSol Tranås47:09+27:5022:33
Magnus JosefssonSävedalens AIKej start

D60

1 690 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne KaillIK Omega21:1812:36
2Eva PetterssonVäxjö OK25:11+3:5314:54
3My EngströmLerums SOK28:17+6:5916:44
4Gunnel GillenäsKristinehamns OK34:08+12:5020:11
5Monica AbrahamssonGudhems IF38:00+16:4222:29
6Britt GunnarssonKristinehamns OK39:43+18:2523:30
7Siv LarssonVäxjö AIS43:42+22:2425:51
8Yvonne GalborgenEds SK44:12+22:5426:09
9Tove Skiri WahlgrenSarpsborg OL53:11+31:5331:28
Monica IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Britt-Marie AnderssonOK Amneej start
Gunilla HogedalVänersborgs SKej start

H60

1 910 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK18:169:33
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna18:23+0:079:37
3Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK19:04+0:489:58
4Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK19:57+1:4110:26
5Håkan SjunnestrandSolna OK22:04+3:4811:33
6Stefan GunnarssonKristinehamns OK22:28+4:1211:45
7Tommy RoosFalköpings AIK OK22:42+4:2611:53
8Jan-Åke EmilssonGudhems IF23:18+5:0212:11
9Karl MollénOK Denseln24:58+6:4213:04
10Torbjörn BergmanSnättringe SK25:18+7:0213:14
11Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro25:55+7:3913:34
12Janne ErikssonEds SK26:54+8:3814:05
13Anders GunnarssonSurahammars SOK27:47+9:3114:32
14Rudolf BrogrenKungälvs OK28:33+10:1714:56
Ingvar AnderssonOK Amneej start

D65

1 690 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa StåhlHjärnarps OL25:1014:53
2Lena SöderbergOK Skogsfalken28:52+3:4217:04
3Britt RangertIK Ymer28:54+3:4417:06
4Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL30:49+5:3918:14
5Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK33:06+7:5619:35
6Britt-Marie LarssonSOK 6836:29+11:1921:35
7Mona HullAlmby IK39:40+14:3023:28
8Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna40:57+15:4724:13
9Ingrid TengelandIK Gandvik41:00+15:5024:15
10Inger  EismarkOK Orinto1:10:19+45:0941:36

H65

1 910 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn EngströmLerums SOK21:5711:29
2Kent ErikssonLerums SOK22:28+0:3111:45
3Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK22:30+0:3311:46
4Göran LarssonSala OK24:27+2:3012:48
5Ronald Mc GrailHjärnarps OL24:33+2:3612:51
6Christer GillenäsKristinehamns OK26:15+4:1813:44
7Torbjörn WikströmOK Orinto26:16+4:1913:45
8Per-Åke HullAlmby IK26:17+4:2013:45
9Hans-Erik ErikssonGävle OK27:40+5:4314:29
10Sven-Olof LarssonVäxjö AIS27:48+5:5114:33
11Bengt StåhlHjärnarps OL31:19+9:2216:23
12Arvid GalborgenEds SK31:30+9:3316:29
13Bengt HanssonAndrarums IF32:47+10:5017:09
14Kjell JeppsonIF Rigor35:51+13:5418:46
15Ulf KjellinOK Hedströmmen36:22+14:2519:02
16Anders PerssonOK Vilse 8736:48+14:5119:16
Hans M CarlssonIFK Göteborgej godkänd
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Lars HogedalVänersborgs SKej start

H70

1 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna24:1913:30
2Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK28:29+4:1015:49
3Tom WahlgrenSarpsborg OL29:15+4:5616:15
4Helge RevhaugRingerike OL29:36+5:1716:26
5Roland BomanUlricehamns OK29:54+5:3516:36
6Erling SamuelssonOK Vilse 8730:56+6:3717:11
7Bengt MattssonOK Orinto32:37+8:1818:07
8Göran RundgrenLessebo OK33:21+9:0218:31
9Gunnar AnderssonIK Vista34:43+10:2419:17
10Jan BojlingSolna OK34:57+10:3819:25
11Christer WestbergIFK Göteborg43:57+19:3824:25
12Lars T LorénOK Frisene50:03+25:4427:48
Dag LorénOK Friseneej godkänd
Henrik HvoslefIK Sternej godkänd
Ingemar LindblomOK Orintoej godkänd
Hans CarlstedtSävedalens AIKej start
Bernt JohanssonOK Gisleej start
Sören AnderssonIK Dranej start

Inskolning

1 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Agnes KarlssonGudhems IFfullföljt
Johannes KarlssonGudhems IFfullföljt
Arvid KleinOK Vilse 87fullföljt
OLiver MarkusOK Norrvirdarnafullföljt
Ella RuderfeltIF Rigorfullföljt
Tilja SvedbergLessebo OKfullföljt
Bojan WallentinLerums SOKfullföljt
Solveig WallentinLerums SOKfullföljt
Belle WildeLessebo OKfullföljt
axel hofflanderGöteborgej godkänd
Emil HofflanderGöteborgej start
Anton SoelbergAndrarums IFej start

U1

1 620 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel LarssonFK Friskus-Varberg19:0111:44
2Hugo LidénMarkbygdens OK19:09+0:0811:49
3Nellie SahlstedtSol Tranås19:14+0:1311:52
4Hugo BäcklundRonneby OK19:32+0:3112:03
5Linus WeihardSävedalens AIK19:42+0:4112:09
6Wilma JonssonOK Tyr20:08+1:0712:25
7John StadigIK Gandvik20:18+1:1712:31
8Sara SjöblomOK Klyftamo20:28+1:2712:38
9Sofia NystrandOK Klyftamo20:36+1:3512:42
10Isabell RosenbergOK Vilse 8720:49+1:4812:50
11Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg21:13+2:1213:05
12William RönnFK Friskus-Varberg21:20+2:1913:10
13Isak TörnqvistKarlskrona SOK21:23+2:2213:11
14Alice LarssonBredareds IF22:16+3:1513:44
15Olivia SvenssonFK Åsen23:13+4:1214:19
16Arvid RosanderSOK Aneby23:22+4:2114:25
17Cornelia HällåsOK Löftan23:43+4:4214:38
18Olle SaleskogRonneby OK24:49+5:4815:19
19Mikael BergOK Enen24:50+5:4915:19
20Tilde IngwersenOK Enen25:18+6:1715:37
21Filip StåhlSävedalens AIK25:37+6:3615:48
22Emma WulffOK Gränsen25:45+6:4415:53
23Louise SköldOK Klyftamo25:50+6:4915:56
24Vera FolkestadAnderstorps OK26:03+7:0216:04
25Frida EmilssonFK Åsen30:14+11:1318:39
26Alma CondrupKalmar OK30:47+11:4619:00
27Moa WallströmSävedalens AIK31:17+12:1619:18
28Molly GraadIF Rigor32:59+13:5820:21
29Gustav KlingsellKalmar OK35:06+16:0521:40
30Johannes HolmbergUlricehamns OK37:20+18:1923:02
31Emmi SöderlindLessebo OK37:31+18:3023:09
32Wille RådströmOK Enen38:49+19:4823:57
33oscar långhammarAlmunge39:22+20:2124:18
34Tilde LarssonOK Vilse 8743:28+24:2726:49
Linus SjöblomOK Klyftamoej godkänd
Olle HåkanssonRonneby OKej godkänd
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start
Erika LindholmBoxholm-Mjölby OLej start
Ester WanstadiusFK Åsenej start

U2

1 800 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav FranssonEmmaboda Verda OK15:568:51
2Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg17:28+1:329:42
3Herman PetterssonSävedalens AIK17:49+1:539:53
4Noah RingströmRydboholms SK18:24+2:2810:13
5Alice WernklevIK Ymer19:19+3:2310:43
6Albin EmilssonOK Skogsfalken20:26+4:3011:21
7Nils AndreassonIFK Göteborg20:30+4:3411:23
8Emil SkeppSävedalens AIK20:50+4:5411:34
9Theodor HaagOK Gränsen20:53+4:5711:36
10Hugo CorneliussonOK Löftan20:57+5:0111:38
11Sebastian JonssonLidköpings VSK21:37+5:4112:00
12Hermona TeweldeIK Gandvik21:50+5:5412:07
13Ester BjörklundOK Hällen21:59+6:0312:12
14Jeremias Ryste OddenSarpsborg OL22:16+6:2012:22
14Sander Ryste OddenSarpsborg OL22:16+6:2012:22
16Jonna ÅhlÅmåls OK22:17+6:2112:22
17Cornelia BerglundLidköpings VSK22:18+6:2212:23
18Andreas KarajiannisBredaryds SOK22:34+6:3812:32
19Tobias GustafssonKils OK22:36+6:4012:33
20Noah OlssonStigsökarna22:46+6:5012:38
21Emma HagbergOK Skogshjortarna23:10+7:1412:52
22Hilma KahraÅmåls OK23:20+7:2412:57
23Emil EdmanIF Rigor23:29+7:3313:02
24Alfred RosenqvistMarkbygdens OK23:47+7:5113:12
25Felix LidénMarkbygdens OK23:48+7:5213:13
26Ella AnderssonOK Löftan23:51+7:5513:15
27Edvin AlexanderssonIF Rigor23:56+8:0013:17
28Emil AnderssonRyda SK24:23+8:2713:32
29Svea EkbladhSol Tranås25:01+9:0513:53
30Ida IngemarssonHestra IF25:22+9:2614:05
31Jakob RingströmOK Landehof25:37+9:4114:13
32Gustav StåhlSävedalens AIK26:19+10:2314:37
33Ronja KarlssonHärlövs IF26:29+10:3314:42
34Brage Fuglseth OlsenAsker SK27:24+11:2815:13
34Erik MarkusOK Norrvirdarna27:24+11:2815:13
36Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg27:27+11:3115:15
37Oscar AhlstedtÅmåls OK27:59+12:0315:32
37Alice KällstrandÅmåls OK27:59+12:0315:32
39Alice BlohmAnderstorps OK28:31+12:3515:50
40Emma AdamssonDegerfors OK29:17+13:2116:16
41Isak IngemarssonHestra IF30:08+14:1216:44
42Simon SkottÅmåls OK30:24+14:2816:53
43Sonia KurashovaFK Åsen30:36+14:4017:00
44Julia EdvinssonFK Åsen30:41+14:4517:02
45Tilda SåbyOK Flundrehof30:49+14:5317:07
46Gustav NilssonAlvesta SOK30:58+15:0217:12
47Alma SvenssonAnderstorps OK31:11+15:1517:19
48Walter HällåsOK Löftan32:50+16:5418:14
49Una NastadAsker SK32:52+16:5618:15
50Hedda RiddervoldAsker SK32:57+17:0118:18
51Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OK33:12+17:1618:26
52Stina KlintefeltLidköpings VSK33:47+17:5118:46
53Ella AnderssonAnderstorps OK34:43+18:4719:17
54Truls SvedbergLessebo OK34:53+18:5719:22
55Beija TörnqvistBredaryds SOK35:28+19:3219:42
56Tilda GunnarssonBredaryds SOK35:36+19:4019:46
57David ArvmyrenOK Orion36:14+20:1820:07
58Wille FastLidköpings VSK40:07+24:1122:17
58Axel HåkanssonLidköpings VSK40:07+24:1122:17
60Tarje EspelinAsker SK40:25+24:2922:27
60Sondre NæssAsker SK40:25+24:2922:27
62Ebba KopkaIFK Göteborg41:20+25:2422:57
63Alice EkmarkHjobygdens OK42:02+26:0623:21
64Ida ForsbergIK Gandvik42:36+26:4023:40
65Alvar AlexanderssonIF Rigor46:50+30:5426:01
66Egon EdmanIF Rigor46:53+30:5726:02
67Nils HögIK Gandvik48:36+32:4027:00
68Harry WallgrenIFK Göteborg57:55+41:5932:10
69Charlie LingIFK Göteborg58:00+42:0432:13
Elsa BjörkmanAnderstorps OKej start
Ane Kristine Bredland EidAsker SKej start
Theo FredmanOK Skogshjortarnaej start
Elsa IngemarssonHestra IFej start
Agnes PaulssonOK Löftanej start

Öppen 1

1 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias ErikssonÅmåls OK18:1210:10
2Anna Maria Ryste OddenSarpsborg OL24:50+6:3813:52
3Eric FridénOK Gränsen36:40+18:2820:29
4Linus FridénOK Gränsen36:51+18:3920:35
5Mats FridénOK Gränsen36:52+18:4020:35
6Elvy BogsjöVarberg50:41+32:2928:18
Richard RådströmOK Enenej godkänd

Öppen 3

1 720 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah EnbergHalmstad OK17:4210:17
2Kjell ErikssonOK Skogsfalken20:27+2:4511:53
3Martin JohanssonRonneby OK21:23+3:4112:25
4Rolf JanekeJönköping21:40+3:5812:35
5Lilja TimckeOK Vilse 8721:58+4:1612:46
6Patrik MarkusOK Norrvirdarna23:27+5:4513:38
7Petra AreskougFK Åsen24:47+7:0514:24
8Karolina KahraÅmåls OK25:34+7:5214:51
9Izabel ZienkiewiczIF Rigor25:55+8:1315:04
10Ann-Sofie TorbjörnGudhems IF25:58+8:1615:05
11Cecilia ElofssonOK Njudung26:38+8:5615:29
12Anna BrandtOK Löftan27:18+9:3615:52
13Anna Heiel holmenOK Landehof27:22+9:4015:54
14Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK27:27+9:4515:57
15Eva LindgrenFinspångs SOK27:30+9:4815:59
16Frida EngströmOK Orion28:14+10:3216:24
17Maria DelinOK Pan-Kristianstad28:16+10:3416:26
18Ann-Sofie EngdahlOK Skogshjortarna28:44+11:0216:42
19Kristin Gustafsson 29:35+11:5317:11
20Ferdinand KlingsellKalmar OK29:50+12:0817:20
21Lise-Lott AhlstedtÅmåls OK30:34+12:5217:46
22Klara AndreassonFrölunda OL30:46+13:0417:53
23Frida BjörnLessebo OK32:04+14:2218:38
24Alfred HellströmLidköpings VSK32:35+14:5318:56
25Josefine PerssonOK Gränsen33:44+16:0219:36
26Sumali SkottÅmåls OK34:16+16:3419:55
27Erik BromsFK Friskus-Varberg34:36+16:5420:06
28Eva SchönquistOK Linné34:44+17:0220:11
29Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg35:33+17:5120:40
30Kinna ÅslundSol Tranås38:46+21:0422:32
31Anna SalenbäckKristinehamns OK39:59+22:1723:14
32Alexander JanssonOK Klemmingen42:12+24:3024:32
32Evelina LindsjöSävedalens AIK42:12+24:3024:32
34Katarina JanssonOK Klemmingen42:14+24:3224:33
35Ia NyrellAlvesta SOK43:10+25:2825:05
36Karin LarssonOK Enen45:07+27:2526:13
37Tommy AnderssonSäffle OK45:29+27:4726:26
38daniel AnderssonSäffe OK45:31+27:4926:27
39Elaine AugustssonLessebo OK46:06+28:2426:48
40Lena JohanssonIFK Sävsjö48:18+30:3628:04
41Johanna EdvinssonFK Åsen50:11+32:2929:10
42Linnea EkmarkHjobygdens OK52:35+34:5330:34
43Trinity RosenholmOK Klemmingen52:59+35:1730:48
44Christel BergOK Enen54:41+36:5931:47
45Lena ErikssonAndrarums IF56:26+38:4432:48
46Signe EkmarkHjobygdens OK57:23+39:4133:21
47Matilda RännareHjobygdens OK57:24+39:4233:22
48Cecilia SvartlingBoxholm-Mjölby OL58:21+40:3933:55
Maria Johannessen LinneboAsker SKej godkänd
Elize EngdahlOK Skogshjortarnaej godkänd
Line AndersonIFK Göteborgej godkänd
Britta ErikssonÅmåls OKej start
Roland RosenbergOK Vilse 87ej start

Öppen 5

1 880 m, 91 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan GraadIF Rigor14:497:52
2Elin EkbladhSol Tranås14:51+0:027:53
3Anja WingstedtHalden SK16:24+1:358:43
4Mattias BerglundLidköpings VSK17:58+3:099:33
5Niclas DelinKristianstad18:31+3:429:50
6Amanda HalvarssonLeksands OK20:58+6:0911:09
7Ola AnderssonDomnarvets GOIF21:39+6:5011:30
8Torgny PetterssonMarkbygdens OK21:46+6:5711:34
9Arild NyhaugAsker SK21:58+7:0911:41
10Jonny JohanssonOK Njudung22:05+7:1611:44
11Kjetil HagenAsker SK22:29+7:4011:57
12Ola SvenssonFK Åsen23:01+8:1212:14
13peter wernklevBorås 23:10+8:2112:19
14Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb23:37+8:4812:33
15Rickard AndreassonIFK Göteborg24:02+9:1312:47
16Stefan NormanSävedalens AIK25:10+10:2113:23
17Stefan IsakssonOK Kullingshof25:23+10:3413:30
18Monica KnutssonSävedalens AIK25:30+10:4113:33
19Klas BogsjöHelsingborgs SOK26:04+11:1513:51
20Sofia EkströmOK Tyr26:34+11:4514:07
21Robert BillingHultsfreds OK26:51+12:0214:16
22Niklas EdvinssonFK Åsen27:23+12:3414:33
23Anne SkoglundSol Tranås27:27+12:3814:36
24Peter BrobergIF Rigor27:44+12:5514:45
25Martin AnderssonIK Gandvik27:56+13:0714:51
26Ingemar CarlssonSävedalens AIK27:59+13:1014:53
27Henrik RosenkvistIF Rigor28:02+13:1314:54 Ladda ner rutt i gpx-format
28Gunilla BergOK Ravinen28:06+13:1714:56
29Liza JohanssonSol Tranås28:15+13:2615:01
30Kristina FlansbjerKinnaströms SK28:35+13:4615:12
31Annette OlofssonOK Skogshjortarna28:45+13:5615:17
32Pelle OlofssonOK Skogshjortarna28:47+13:5815:18
33Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL28:48+13:5915:19
34Frida LyxellGöteborg-Majorna OK29:19+14:3015:35
35Emma RingströmOK Landehof29:22+14:3315:37
36Henryk ZienkiewiczIF Rigor29:58+15:0915:56
37Jeanette PerssonOK Löftan30:00+15:1115:57
38Adrian HardenFK Boken30:43+15:5416:20
39Mikael MellegårdLidköpings VSK30:56+16:0716:27
40Mikael BromsFK Friskus-Varberg31:08+16:1916:33
41Marika ElverlindOK Tranan31:32+16:4316:46
42Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL31:59+17:1017:00
43Katja Stenström BohlinIFK Göteborg32:15+17:2617:09
44Henrik OhrtSol Tranås32:23+17:3417:13
45Maria SällbergFK Åsen32:26+17:3717:15
46Sune SoelbergAndrarums IF32:56+18:0717:31
47Håkan AuseliusBredaryds SOK33:23+18:3417:45
48Jeanette BlomOK Löftan33:27+18:3817:47
49Ingvild Pedersen BerganAsker SK33:57+19:0818:03
50Vilma GrimmergårdBredareds IF34:05+19:1618:07
51Johan FridströmKarlskrona SOK34:46+19:5718:29
52Anneli BlomgrenSOK Aneby34:56+20:0718:34
53Lena TornéusSävedalens AIK35:02+20:1318:38
54Lars BohlinIFK Göteborg35:37+20:4818:56
55Henrik RothHjärnarps OL36:27+21:3819:23
56Joakim KarlströmBoxholm-Mjölby OL36:49+22:0019:35
57Klaus HolmFK Åsen37:10+22:2119:46
58Maria MarkusOK Norrvirdarna37:52+23:0320:08
59Pär InghammarHestra IF37:59+23:1020:12
60Isabell IsidorssonOK Vivill38:07+23:1820:16
61Annika IsidorssonOK Vivill38:18+23:2920:22
62Ulfbjörn RönnFK Friskus-Varberg39:18+24:2920:54
63Evelina GunnarssonRydboholms SK40:14+25:2521:24
64Maria AnderssonKvillebyns SK40:24+25:3521:29
65Maja JohanssonGudhems IF40:44+25:5521:40
66Cecilia JanzonOK Måsen40:50+26:0121:43
67Åsa JohanssonGudhems IF40:53+26:0421:44
68Sølvi MArtiniAsker SK41:25+26:3622:01
69Matilda GunnarssonRydboholms SK41:55+27:0622:17
70Rebecka NylénDegerfors OK43:20+28:3123:02
71Marita FinderupGöteborg-Majorna OK43:24+28:3523:05
72Carina JönssonFK Åsen43:52+29:0323:20
73Annette JohanssonIF Rigor45:37+30:4824:15
74Martina SöderlindLessebo OK46:31+31:4224:44
75Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK47:02+32:1325:01
76Kerstin LugneKils OK47:28+32:3925:14
77Elin KjellssonFalkenbergs OK48:01+33:1225:32
78Britta KjellssonFalkenbergs OK48:03+33:1425:33
79Annelie WardOK Vivill48:48+33:5925:57
80Per Anders YtterbøAsker SK49:01+34:1226:04
81Elena KurashovaFK Åsen49:40+34:5126:25
82Mikael WiduchKarlskrona SOK50:15+35:2626:43
83Paula AndraeOK Vilse 8750:41+35:5226:57
84Sofia ÅkerfeldtElfsborgs sok53:00+38:1128:11
85Amanda NylénDegerfors OK55:32+40:4329:32
86karolina MelinALIngsås59:31+44:4231:39
87Johan OlofssonOK Skogshjortarna59:33+44:4431:40
88Anki GunnarssonRydboholms SK1:03:11+48:2233:36
Anna GranforsOK Landehofej godkänd
Jon Roar OddenSarpsborg OLej godkänd
Moa RännareHjobygdens OKej godkänd
Annsofie BjurströmHjobygdens OKej start
Torleif GaltelandAsker SKej start
Martin KlintefeltLidköpings VSKej start
Anders LindholmBoxholm-Mjölby OLej start
Karolina SvenssonFK Åsenej start
Malin SöderberghIFK Göteborgej start
Brynjar VistAsker SKej start

Öppen 7

2 790 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban LjungbergDegerfors OK26:239:27
2Max LarssonOK Tranan27:24+1:019:49
3Johan BjörklundOK Hällen27:44+1:219:56
4Peter WilhelmssonKarlskrona SOK28:23+2:0010:10
5LEnnart BjörnströmGöteborg-Majorna OK29:04+2:4110:25
6Urban RingströmRydboholms SK29:21+2:5810:31
7Karin NobornIFK Göteborg29:52+3:2910:42
8Björn ZettervallKarlskrona SOK29:57+3:3410:44
9Sebastian KvithammerWing OK29:59+3:3610:44
10Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb30:16+3:5310:50
11Per NyfeldtIK Ymer30:25+4:0210:54
12Joel AnderssonIK Gandvik30:56+4:3311:05
13Markus EliassonSOK 6831:35+5:1211:19
14Jenny WåhlinDomnarvets GOIF31:37+5:1411:19
15Peter SunnegårdhRonneby OK31:55+5:3211:26
16Staffan OlssonStigsökarna32:28+6:0511:38
17Peter WallentinLerums SOK32:33+6:1011:40
18Per-Olof EliassonSOK 6833:06+6:4311:51
19Henrik WanstadiusFK Åsen33:12+6:4911:53
20Lasse BjörfjällBredareds IF34:14+7:5112:16
21Fredrik HåkanssonRonneby OK35:01+8:3812:33
22Stefan LemurellSjövalla FK35:47+9:2412:49
23Michaela KällstrandÅmåls OK36:28+10:0513:04
24Peter NyströmIF Thor36:53+10:3013:13
25Viktor VallinGöteborg-Majorna OK36:55+10:3213:13
26Veronica AdolfssonAnderstorps OK36:56+10:3313:14
27Lars HagelbergEksjö SOK37:27+11:0413:25
28Linda GunnarssonLerums SOK37:35+11:1213:28
29Maria FolkestadAnderstorps OK37:50+11:2713:33
30Tomas CarlssonÅmåls OK37:57+11:3413:36
31Manne FreylandSOK Aneby38:14+11:5113:42
32Anna UllerKils OK39:03+12:4013:59
33Oskar VigrenSävedalens AIK39:40+13:1714:13
34Andreas PihlströmOK Landehof40:30+14:0714:30
35Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof40:34+14:1114:32
36Ulrik JohanssonOK Bävern40:57+14:3414:40
37Martin KruseIF Rigor41:32+15:0914:53
38Björn Ketil HansenSarpsborg OL41:45+15:2214:57
39Mikael WardOK Vivill41:54+15:3115:01
40Tomas TörnqvistKarlskrona SOK42:14+15:5115:08
41Tilda WiklundFalköpings AIK OK42:31+16:0815:14
42Elin HerrmannFalköpings AIK OK42:37+16:1415:16
43Mathias DuellBorås 42:42+16:1915:18
44Jonas AhlstedtÅmåls OK43:06+16:4315:26
45Benny WiklundFinspångs SOK43:34+17:1115:36
46Maria HöglundSjövalla FK43:54+17:3115:44
47Mats BernerssonOK Enen44:22+17:5915:54
48Kristina BerlinKarlskrona SOK44:47+18:2416:03
49Elisabet Lindblom LarssonOK Enen45:05+18:4216:09
50Gunilla LarssonBredareds IF45:07+18:4416:10
51Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK45:44+19:2116:23
52Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK45:52+19:2916:26
53Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK45:58+19:3516:28
54Thomas ElofssonOK Njudung46:18+19:5516:35
55Martin Hed (Johansson)Hultsfreds OK46:53+20:3016:48
56Pia HjertströmFK Friskus-Varberg47:26+21:0317:00
57Martina JohanssonBredareds IF47:27+21:0417:00
58Jonatan LampaIF Rigor47:31+21:0817:01
59Christer RognellVallentuna-Össeby OL48:42+22:1917:27
60Marie SvenssonFK Åsen50:04+23:4117:56
61Mattias HolmströmÅmåls OK52:18+25:5518:44
62Helen NilssonHärlövs IF53:41+27:1819:14
63Henrik SöderlindLessebo OK53:57+27:3419:20
64Hans AnderssonIK Gandvik56:44+30:2120:20
65Linda CorneliussonOK Löftan57:17+30:5420:31
66Anna BäckstädeVisborgs OK59:24+33:0121:17
67Henrik KahraÅmåls OK1:01:17+34:5421:57
68Jenny OlssonStigsökarna1:02:58+36:3522:34
69Maria AuseliusBredaryds SOK1:03:59+37:3622:55
70Line LundsgaardOK Kontinent1:05:00+38:3723:17
71Mats JohanssonOK Hällen1:16:58+50:3527:35
Ann-Sophie OhlinOK Trananej godkänd
Göran BladOK Kullingshofej start
Morten IngwersenOK Enenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser