Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdoms-SM, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdoms-SM, lång
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: lördag 17 september 2016

D16

5 720 m, 100 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella OlssonGrycksbo IF OK42:257:24
2Frida VikströmSundsvalls OK42:51+0:267:29
3Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna43:15+0:507:33
4Tove EkströmLinköpings OK43:42+1:177:38
5Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF44:50+2:257:50
6Ronja HuggForsa OK45:02+2:377:52
7Tindra JernströmAvesta OK46:02+3:378:02
8Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK46:58+4:338:12
9Isa EnvallIK Hakarpspojkarna47:01+4:368:13
10Alva RingiOK Kåre47:08+4:438:14
11Linnea JohanssonTäby OK47:13+4:488:15
12Linnea DagsbergOK Orion47:16+4:518:15
13Julia RajanIFK Lidingö SOK47:25+5:008:17
14Irmalinn NilssonHärlövs IF47:35+5:108:19
15Johanna NilssonKungälvs OK47:38+5:138:19
16Katrin SjödénÄlvdalens IF OK47:43+5:188:20
17Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK48:26+6:018:28
18Ella SjöbergTullinge SK48:36+6:118:29
19Lina SvärdIF Thor48:59+6:348:33
20Kajsa RaskKungälvs OK49:15+6:508:36
21Ellen WahlbomOK Orion49:51+7:268:42
22Elsa LindeblomHestra IF50:07+7:428:45
23Frida HectorSnättringe SK50:37+8:128:50
24Alva LindellIF Thor50:41+8:168:51
25Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK51:06+8:418:56
26Frida ZeijlonOK Hällen51:34+9:099:00
27Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK51:36+9:119:01
28Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF51:45+9:209:02
29Elin SchagerströmGarphyttans IF51:52+9:279:04
30Ella NordströmKils OK52:13+9:489:07
31Ebba HjertbergHestra IF52:39+10:149:12
32Maja MörthLeksands OK52:52+10:279:14
33Maja KindlundOK Tranan53:16+10:519:18
34Lovisa NordSol Tranås53:29+11:049:21
35Sofia JohanssonOK Skärmen53:39+11:149:22
36Selma MoqvistLerums SOK54:02+11:379:26
37Lovisa LängheimTullinge SK54:03+11:389:26
38Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad54:09+11:449:28
39Astrid NorgrenStora Tuna OK54:44+12:199:34
40Hanna LagerbergOK Södertörn55:08+12:439:38
41Ella PalmIK Hakarpspojkarna55:33+13:089:42
42Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK56:45+14:209:55
43Linnéa GustafssonOK Hällen56:55+14:309:57
44Elin SvenssonOK Älme56:59+14:349:57
45Karin ModinBromma-Vällingby SOK57:29+15:0410:02
46Elsa ChristofferssonOK Renen57:32+15:0710:03
47Lotten KindlundhFK Finn58:44+16:1910:16
48Anna AnderssonPiteå IF58:51+16:2610:17
49Sara JunevikLeksands OK59:18+16:5310:22
50Julia ArvidssonVimmerby OK59:43+17:1810:26
51Emelie BrudinIFK Mora OK1:00:04+17:3910:30
52Frida JohanssonOK Djerf1:00:09+17:4410:30
53Stina JohanssonOK Bävern1:00:14+17:4910:31
54Malva SteenOK Enen1:00:59+18:3410:39
55Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:01:11+18:4610:41
55Elina HansonKungälvs OK1:01:11+18:4610:41
57Malva EvebornOK Roxen1:01:15+18:5010:42
58Erika Källvik LeufvénÅmåls OK1:01:30+19:0510:45
59Lovisa RingHalmstad OK1:02:11+19:4610:52
60Ella AnderssonOK Södertörn1:02:40+20:1510:57
61Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK1:02:43+20:1810:57
62Lovisa BlomgrenSOK Aneby1:03:21+20:5611:04
63Elsa LimbäckVästerås SOK1:03:34+21:0911:06
64Adelina FunkeLeksands Ok1:04:00+21:3511:11
65Ebba JensenSkåneslättens OL1:05:05+22:4011:22
66Lisa BörnstedtKungälvs OK1:05:45+23:2011:29
67Veronica RedtzerAttunda OK1:05:49+23:2411:30
68Alma LiderudLidköpings VSK1:06:43+24:1811:39
69Julia ElverlindOK Tranan1:06:54+24:2911:41
70Tindra HjortFalköpings AIK OK1:06:58+24:3311:42
71Linn LugneKils OK1:08:25+26:0011:57
72Elin DahlmarkVästerås SOK1:08:55+26:3012:02
73Sofia ZillingOK Södertörn1:09:10+26:4512:05
74Frida SahlmanLinköpings OK1:09:31+27:0612:09
75Sofia DamneBromma-Vällingby SOK1:11:45+29:2012:32
76Klara BerglundVästerås SOK1:12:38+30:1312:41
77Heidi ForsOK Grip1:12:41+30:1612:42
78Agnes MattssonTandsbyns IF1:13:34+31:0912:51
79Johanna SärnbrinkOK Tisaren1:13:48+31:2312:54
80Isa LundqvistJärfälla OK1:13:52+31:2712:54
81Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:14:45+32:2013:04
82Klara MöllerOK Linné1:15:02+32:3713:07
83Josefine AnderssonTäby OK1:15:50+33:2513:15
84Malin StrandbergGustavsbergs OK1:17:13+34:4813:29
85Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OK1:19:23+36:5813:52
86Elvira ForslundOK Renen1:20:15+37:5014:01
87Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK1:23:05+40:4014:31
88Jonna LundbäckJärfälla OK1:23:25+41:0014:35
89Karolina DjerfVästerbergslagens OL1:24:49+42:2414:49
90Emma BernerssonOK Enen1:24:56+42:3114:50
91Kristina FridmanVännäs OK1:25:49+43:2415:00
92Alma HaagOK Gränsen1:25:50+43:2515:00
93Malin NilssonOK Tranan1:31:42+49:1716:01
94Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:43:55+1:01:3018:10
95Thea BadKils OK1:50:03+1:07:3819:14
Eleanore NealisLänna IFej godkänd
Lovisa ManniUmedalens IFej godkänd
Ellen SkunckeTäby OKej godkänd
Elin JohanssonFrämmestads IKej godkänd
Tova ErikssonOK Djerfej godkänd
Sara NilssonVK Uvarnaej start
Amanda MellerdalKils OKej start
Trine KarlbergTullinge SKej start
Johanna BreivoldVästerås SOKej start

H16

7 570 m, 98 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK42:085:33
2Isac EricssonVäxjö OK43:13+1:055:42
3Simon HardenFK Boken43:47+1:395:47
4Gustav RuneforsVäxjö OK45:00+2:525:56
5Emil AuseliusBredaryds SOK45:15+3:075:58
6Kristoffer TengrothSundbybergs IK45:32+3:246:00
7Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF46:46+4:386:10
8Filip RosjöJönköpings OK47:05+4:576:13
9Axel OlssonOK Skogsstjärnan47:08+5:006:13
10Victor HanssonJönköpings OK47:34+5:266:17
11Loke ÖstangårdGamleby OK47:37+5:296:17
12Marcus CarlssonIF Hagen47:44+5:366:18
13Daniel BogrenIF Hagen48:10+6:026:21
14Fredrik HamreforsVästerås SOK48:21+6:136:23
15Oskar NymanOK Tyr49:24+7:166:31
16Felix PerssonHaninge SOK49:26+7:186:31
17William LundstedtMullsjö SOK50:13+8:056:38
18Viktor KarlssonIK Trenne Ullared51:16+9:086:46
19Johannes ÖhgrenOK Kåre51:45+9:376:50
20Axel BlomFrölunda OL52:16+10:086:54
21Noel WaldenfjordJärfälla OK52:38+10:306:57
22Oscar ModigOK Pan-Kristianstad52:49+10:416:58
23Filip MöllerOK Södertörn53:26+11:187:03
24Sixten TörnqvistVästerås SOK53:41+11:337:05
25Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna53:51+11:437:06
26Emil JonsellIF Thor54:00+11:527:08
27Anton GlivesonRonneby OK54:38+12:307:13
28Gabriel SturessonLerums SOK54:45+12:377:13
29Mattias KallhaugeSnättringe SK54:46+12:387:14
30Tim JohanssonFK Friskus-Varberg54:50+12:427:14
31Anders BjörklundTrollhättans SOK55:18+13:107:18
32Ivar Lidström LauriSnättringe SK55:22+13:147:18
33Simon BjörklundLindebygdens OK55:26+13:187:19
34Axel BergströmOK Rodhen55:27+13:197:19
35Algot NajvikOK Pan-Kristianstad55:30+13:227:19
36Robert ColeVäsby OK55:57+13:497:23
37Simon FreylandEksjö SOK55:58+13:507:23
38Filip BengtssonOK Lindéna56:18+14:107:26
39Martin LammFrölunda OL56:32+14:247:28
40Rasmus TäckOK Hammaren56:40+14:327:29
41Zeb PalmHJS-Vansbro OK56:47+14:397:30
42Lukas KatvalaOK Älgen57:27+15:197:35
43Ludvig HallabroHässleholms OK57:29+15:217:35
44William NilssonNyköpings OK57:49+15:417:38
45Thorsten SvenssonFinspångs SOK58:22+16:147:42
46Karl BrahmLånghundra IF58:30+16:227:43
47Samuel AxelsonOK Tyr58:54+16:467:46
48Viktor WallinOK Kåre59:09+17:017:48
49Daniel HellbergLunds OK59:12+17:047:49
50Jonathan JylltorpLinköpings OK59:40+17:327:52
51Nils LundgrenSundsvalls OK59:53+17:457:54
52Eric NystrandOK Klyftamo59:57+17:497:55
53Klas JohanssonOK Tranan1:00:23+18:157:58
54Mattias IvaresOK Södertörn1:00:34+18:268:00
55Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF1:01:10+19:028:04
56Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK1:01:22+19:148:06
57Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:02:10+20:028:12
58Hugo HåkanssonIK Ymer1:02:24+20:168:14
59Hugo BäsénIF Thor1:02:39+20:318:16
60Filip JohanssonTrollhättans SOK1:03:36+21:288:24
61Gunnar KarlströmOK Linné1:03:37+21:298:24
62Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan1:03:49+21:418:25
63Johan HjelmérSjövalla FK1:04:29+22:218:31
64Albin NorénPiteå IF1:05:12+23:048:36
65Jonathan UllerKils OK1:05:25+23:178:38
66Matviy KhotyaintsevIF Thor1:05:52+23:448:42
67Viggo KlassonOK Ravinen1:06:22+24:148:46
68John GranathOK Kåre1:06:57+24:498:50
69Emil HornlidenUmedalens IF1:07:16+25:088:53
70Björn JohanssonSundsvalls OK1:07:45+25:378:56
71Gunnar EngströmLinköpings OK1:08:09+26:019:00
72Oscar KarlssonTrollhättans SOK1:08:10+26:029:00
73Victor BylundIF Thor1:08:14+26:069:00
74Eric BerlinTrollhättans SOK1:08:21+26:139:01
75Erik ErikssonOK Älgen1:09:46+27:389:12
76Adrian JohanssonOK Nolaskogsarna1:10:49+28:419:21
77Gabriel LarssonGammelstads IF1:12:46+30:389:36
78Måns ErikssonÖstersunds OK1:13:41+31:339:44
79Olle SvangrenGotlands Bro OK1:14:52+32:449:53
80Love CarlssonOK Orion1:15:50+33:4210:01
81Gustav NirvinHaninge SOK1:17:13+35:0510:12
82Fabian LundellHestra IF1:17:38+35:3010:15
83Viktor BergLeksands OK1:18:06+35:5810:19
84Filip ElihnOK Linné1:21:23+39:1510:45
85Oskar SvahnEksjö SOK1:21:35+39:2710:46
86Martin SkärlénHaninge SOK1:23:11+41:0310:59
87Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK1:25:20+43:1211:16
88Andreas JohnsonSigtuna OK1:26:34+44:2611:26
89Viktor AlfredssonOK Tyr1:26:56+44:4811:29
90Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro1:27:25+45:1711:32
91Nils BabtistBromma-Vällingby SOK1:36:42+54:3412:46
92Nils OttossonGävle OK1:37:30+55:2212:52
93Marcus Salomon-SörensenAttunda OK1:43:07+1:00:5913:37
Erik KlingLindebygdens OKej godkänd
Axel ÅkessonMarkbygdens OKej godkänd
Pontus BierfeldtÄrla IFej godkänd
Erik LundStenungsunds OKej godkänd
Ruben BryngelssonTullinge SKej godkänd
Julius PukeYstads OKej start
Rasmus KihlSundbybergs IKej start
Axel ToressonLunds OKej start
Erik HannrupIF Thorej start
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej start
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

D15

5 140 m, 96 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde BacklundOK Södertörn36:577:11
2Tove PetterssonOK Roxen38:22+1:257:27
3Julia RangertIK Hakarpspojkarna38:59+2:027:35
4Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna42:16+5:198:13
5Malin KristianssonTrollhättans SOK42:37+5:408:17
6Agnes BromanOK Roslagen42:53+5:568:20
7Linnea SkalbergBredaryds SOK43:05+6:088:22
8Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK43:10+6:138:23
9Ida RoosIF Hagen43:25+6:288:26
10Linda RennerOK Södertörn43:40+6:438:29
11Alva SonessonFalköpings AIK OK44:00+7:038:33
12Elin LindbladOK Djerf44:18+7:218:37
13Ebba BerglinKarlskrona SOK44:26+7:298:38
14Tilda ÖstbergStora Tuna OK44:35+7:388:40
15Ellen BlennowFalköpings AIK OK44:42+7:458:41
16Lovisa WeidenSkåneslättens OL44:57+8:008:44
17Hilda AxelssonFK Göingarna45:31+8:348:51
18Moa AlsiöFalköpings AIK OK46:36+9:399:03
18Tilde EngbergHärnösands OK46:36+9:399:03
20Alma LeijonHärlövs IF47:00+10:039:08
21Magdalena NilssonHögåkers OK47:31+10:349:14
22Ida JohnssonOK Kåre47:39+10:429:16
23Lovisa LagerHalmstad OK48:00+11:039:20
24Ellika GrothKungälvs OK48:02+11:059:20
25Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK48:04+11:079:21
26Maja PorleVäxjö OK48:09+11:129:22
27Lotten SandénOK Södertörn48:13+11:169:22
28Elin BergOK Ravinen48:29+11:329:25
29Amanda JanssonOK Djerf48:47+11:509:29
30Lotta WeyhenmeyerIF Thor48:55+11:589:31
31Moa HjorthDomnarvets GOIF49:02+12:059:32
32Elin EdströmHärnösands OK49:17+12:209:35
33Hanna JohannessonRonneby OK49:24+12:279:36
34Emilia EngelOK Ravinen49:31+12:349:38
35Alva JonssonLånghundra IF50:02+13:059:44
36Anna LithellOK Linné50:09+13:129:45
37Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna50:19+13:229:47
38Ylva SandénOK Södertörn50:31+13:349:49
39Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK50:38+13:419:51
40Isabella AumoKungälvs OK50:45+13:489:52
41Lovisa JohanssonKarlskrona SOK50:48+13:519:52
42Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna50:56+13:599:54
43Matilda HagstrandLerums SOK51:22+14:259:59
44Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK51:43+14:4610:03
45Tilda AnderssonTullinge SK52:25+15:2810:11
46Tilda MelkstamLerums SOK52:54+15:5710:17
47Signe NilssonNyköpings OK53:15+16:1810:21
48Alice PalmgrenSundsvalls OK53:18+16:2110:22
49Cecilia LindgrenOK Kåre53:41+16:4410:26
50Louise RamebäckUmeå OK53:56+16:5910:29
51Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK54:14+17:1710:33
52Alicia LundgrenVäxjö OK54:16+17:1910:33
53Elsa EricssonFK Friskus-Varberg54:24+17:2710:35
54Sara SundinWaxholms OK54:57+18:0010:41
55Clara SpikLeksands OK55:09+18:1210:43
56Elin CarlssonIK Trenne Ullared55:36+18:3910:49
57Smilla SandströmHärnösands OK56:08+19:1110:55
58Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK56:13+19:1610:56
59Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK56:27+19:3010:58
60Lisa HallgrenBjursås OK56:39+19:4211:01
61Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb57:22+20:2511:09
62Agnes KällströmSala OK57:24+20:2711:10
63Ida HelgessonHestra IF57:49+20:5211:14
64Anna FlakbergIFK Göteborg57:57+21:0011:16
65Klara BolinTullinge SK57:58+21:0111:16
66Wilma LarssonOK Tor58:11+21:1411:19
67Klara HöglundEksjö SOK58:13+21:1611:19
68Katarina NorrbyOK Södertörn58:20+21:2311:20
69Tyra AlmJärla Orientering58:42+21:4511:25
70Matilda LarssonOK Hällen59:43+22:4611:37
71Lovisa WigertzLånghundra IF59:50+22:5311:38
72Sofie FröjdSundsvalls OK1:00:03+23:0611:40
73Emelie WibergSkogslöparna1:01:28+24:3111:57
74Moa KarlssonStorviks IF1:03:45+26:4812:24
75Hanna SvanbergOK Renen1:04:10+27:1312:29
76Evelina OlssonOK Nackhe1:04:14+27:1712:29
77Tove ErikssonRyda SK1:04:56+27:5912:37
78Clara DahlHärlövs IF1:05:38+28:4112:46
79Alva RyttherVästerbergslagens OL1:05:42+28:4512:46
80Julia AnderssonIK Vikings OK1:07:53+30:5613:12
81Nadja Dixon KassmanNyköpings OK1:08:20+31:2313:17
82Anna NordströmSigtuna OK1:08:23+31:2613:18
83Lisa VogtVästerbergslagens OL1:11:52+34:5513:58
84Ida WickbergOK Nolaskogsarna1:12:07+35:1014:01
85Nora AronengHestra IF1:13:18+36:2114:15
86Elin UnanderSundsvalls OK1:13:20+36:2314:16
87Maja TenghagenHärlövs IF1:14:11+37:1414:25
88Maja HolmgrenVästerås SOK1:15:58+39:0114:46
89Kajsa LindqvistSelånger SOK1:17:10+40:1315:00
90Andrea LamprechtKöping-Kolsva OK1:18:34+41:3715:17
91Ellen WikstenGävle OK1:21:45+44:4815:54
92Hanna HenningssonBredaryds SOK1:26:20+49:2316:47
93Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg1:32:05+55:0817:54
Agnes KarlssonÄlvsby IF OKej godkänd
Julia WannerAvesta OKej godkänd
Petrina CostermansJärla Orienteringutgått
Tove OrdqvistKils OKej start
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej start
Anna JohnssonSkogspojkarnas OKej start
Kajsa NormanSävedalens AIKej start

H15

6 350 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SvenskStora Tuna OK33:295:16
2Joar HertinIK Hakarpspojkarna37:48+4:195:57
3Elias TidevallSkogsluffarnas OK38:59+5:306:08
4Philip CarlssonNyköpings OK39:57+6:286:17
5Benjamin NäslundSkogslöparna40:31+7:026:22
6Simon FriskGustavsbergs OK41:29+8:006:31
7Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb42:10+8:416:38
8Olof LjunggrenLinköpings OK42:18+8:496:39
9Leo JohanssonOK Kolmården43:12+9:436:48
10Hugo DjurstedtEksjö SOK43:35+10:066:51
11Albin KronkvistÖrkelljunga FK43:56+10:276:55
12Allan HedbergLunds OK44:54+11:257:04
13Hugo StrömUlricehamns OK44:58+11:297:04
14Albin TollOK Njudung45:04+11:357:05
15Carl JosefssonSävedalens AIK45:12+11:437:07
16Mattias HaneOK Tyr45:53+12:247:13
17Emanuel HerberthsonLinköpings OK46:09+12:407:16
18Samuel PihlströmOK Landehof46:23+12:547:18
19Casper HedarOK Tor46:27+12:587:18
20Elias BergenfurIK Vikings OK46:31+13:027:19
21Arvid WesterbergOK Kolmården46:45+13:167:21
22Axel OrrhedeHelsingborgs SOK46:58+13:297:23
23Anton HänströmTäby OK47:00+13:317:24
24Alfred PetterssonFalköpings AIK OK47:22+13:537:27
25Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna47:44+14:157:31
26Erik HogedalGöteborg-Majorna OK47:48+14:197:31
27Johan LangerakJärfälla OK47:50+14:217:31
28Isac ErikssonOK Nolaskogsarna47:53+14:247:32
29Niklas SvenssonJärfälla OK48:22+14:537:37
30Jakob SjöbergGävle OK48:51+15:227:41
31Jesper LidmarSnättringe SK48:54+15:257:42
32Benjamin TerentForsa OK49:49+16:207:50
33August AbrahamssonGällstadbygdens SOK49:50+16:217:50
34Linus KristianssonTrollhättans SOK49:56+16:277:51
35Elias RöstinSöders-Tyresö50:10+16:417:54
36Albin FalkNyköpings OK50:28+16:597:56
37Arvid RoosOK Linné50:29+17:007:57
38Axel Leijon ThorellLånghundra IF51:19+17:508:04
39Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb51:33+18:048:07
40Gustav ÖstenssonOK Tranan51:52+18:238:10
40Emil BybergDomnarvets GOIF51:52+18:238:10
42Jonatan StåhlSundbybergs IK52:04+18:358:11
43Joar TryggöTrollhättans SOK52:11+18:428:13
44Hugo JakobssonEksjö SOK52:51+19:228:19
45Casper VånsjöArboga OK53:35+20:068:26
46Simon OlssonHjärnarps OL53:45+20:168:27
47Nils KylbornAlmby IK53:56+20:278:29
48Linus LundbergOK Bävern54:02+20:338:30
49Anton SilierJärfälla OK54:06+20:378:31
50Simon SvahnEksjö SOK54:38+21:098:36
51Hugo SetthagenOK Tranan55:09+21:408:41
52Tim DalheimerIK Vikings OK55:44+22:158:46
53Duncan RobertsonSvaide Roma SOK55:49+22:208:47
54Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK55:56+22:278:48
55Andreas NäslundVästerås SOK56:40+23:118:55
56Victor SadaranganiJärla Orientering56:42+23:138:55
56Olle BergstedtMarkbygdens OK56:42+23:138:55
58Johan AlpbergAlmby IK57:34+24:059:03
59Edvin NilssonGotlands Bro OK57:46+24:179:05
60Petter BergstedtMarkbygdens OK57:56+24:279:07
61Mattias LevinSvaide Roma SOK58:21+24:529:11
62Markus ÖsterlundVästerås SOK58:55+25:269:16
63Pontus LindgrenVästerås SOK59:34+26:059:22
64Albin KårénSundsvalls OK1:00:16+26:479:29
65Albin LindgrenVisborgs OK1:00:28+26:599:31
66Per NordholmSävedalens AIK1:01:13+27:449:38
67Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:01:42+28:139:42
68Oscar PalmOK Linné1:01:52+28:239:44
69Trevor BransomeSkogsluffarnas OK1:02:05+28:369:46
70Mattis PerssonEksjö SOK1:02:10+28:419:47
71Noa SjöstrandVästerås SOK1:03:26+29:579:59
72Axel JohanssonSol Tranås1:04:06+30:3710:05
73Pontus ErikssonHjärnarps OL1:04:36+31:0710:10
74Gustav PermanOK Tyr1:04:46+31:1710:11
75Axel BerglundUlricehamns OK1:05:04+31:3510:14
76William SeguraKFUM Örebro OK1:05:33+32:0410:19
77Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:05:47+32:1810:21
78Samuel ErikssonEds SK1:06:37+33:0810:29
79Johannes BladhTullinge SK1:06:40+33:1110:29
80Anton SegermanIF Thor1:07:41+34:1210:39
81Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF1:07:50+34:2110:40
82Jakob ZällHjärnarps OL1:08:53+35:2410:50
83Richard TakeOK Tyr1:11:32+38:0311:15
84Max HoppeWaxholms OK1:12:23+38:5411:23
85Anton KarlssonMariestads FK1:13:50+40:2111:37
86Gustav BjörklundIFK Mora OK1:14:27+40:5811:43
87Ludvig ZaarLunds OK1:15:16+41:4711:51
88Alexander SchandlOK Södertörn1:16:45+43:1612:05
89Aron ThorénRonneby OK1:21:30+48:0112:50
90Anton HolmOK Djerf1:22:04+48:3512:55
91Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK1:28:27+54:5813:55
92Tobias CarlstedtHjärnarps OL1:33:39+1:00:1014:44
93Ville FontellOK Enen1:35:56+1:02:2715:06
94Petter JonssonSävedalens AIK1:44:10+1:10:4116:24
95Daniel JensenArboga OK2:07:04+1:33:3520:00
Noah BechtelFK Friskus-Varbergej godkänd
Fredrik HanssonTäby OKej godkänd
Lucas FredmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Linus AlbinssonJärfälla OKej godkänd
Johannes GreenAlmby IKej godkänd
Adrian VartiaOK Löftanej godkänd
Ludvig HolmqvistOK Torej godkänd
Alfred AnderIstrums SKej godkänd
Oskar BütikoferLjusdals OKutgått
Jacob MobergHelsingborgs SOKej start
Albin BergerDomnarvets GOIFej start
Johan CallebergSnättringe SKej start
Gustav ÅmanOK Vilse 87ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser