Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdoms-SM, stafett

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdoms-SM, stafett
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: söndag 18 september 2016

Distriksstafett

79 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Smålands OF 12:12:40
1. Joar Hertin30:305+2:5330:305+2:53
2. Alma H Johansson35:137+2:271:05:436+1+2:18-0:35
3. Isac Ericsson33:3114+1:521:39:145-1+1:51-0:27
4. Isa Envall33:262+1:072:12:401-4-1:51
2Dalarnas OF 12:14:04+1:24
1. Viktor Svensk27:37127:371
2. Tilda Östberg36:3916+3:531:04:162+1+0:51+0:51
3. Johannes Öhgren35:5428+4:151:40:106+4+2:47+1:56
4. Ella Olsson33:543+1:352:14:042-4+1:24-1:23
3Östergötlands OF 12:14:17+1:37
1. Olof Ljunggren30:3910+3:0230:3910+3:02
2. Tove Pettersson32:4611:03:251-9
3. Leo Johansson35:3124+3:521:38:563+2+1:33+1:33
4. Tove Ekström35:217+3:022:14:1730+1:37+0:04
4Stockholms OF 12:14:25+1:45
1. Elias Tidevall (Skogsluffarnas OK)30:273+2:5030:273+2:50
2. Tilde Backlund (OK Södertörn)33:514+1:051:04:1830+0:53-1:57
3. Kristoffer Tengroth (Sundbybergs IK)33:0510+1:261:37:231-2-0:53
4. Julia Rajan (IFK Lidingö SOK)37:0214+4:432:14:254+3+1:45+1:45
5Västergötlands OF 12:14:26+1:46
1. Linus Kristiansson32:2212+4:4532:2212+4:45
2. Alva Sonesson33:132+0:271:05:355-7+2:10-2:35
3. Daniel Bogren31:524+0:131:37:272-3+0:04-2:06
4. Elsa Lindeblom36:5913+4:402:14:265+3+1:46+1:42
6Stockholms OF 22:18:36+5:56
1. Simon Frisk (Gustavsbergs OK)30:262+2:4930:262+2:49
2. Linda Renner (OK Södertörn)34:065+1:201:04:324+2+1:07-1:42
3. Felix Persson (Haninge SOK)34:4020+3:011:39:1240+1:49+0:42
4. Hanna Lagerberg (OK Södertörn)39:2429+7:052:18:366+2+5:56+4:07
7Södermanlands OF2:19:10+6:30
1. Philip Carlsson30:347+2:5730:347+2:57
2. Signe Nilsson40:4137+7:551:11:1521+14+7:50+4:53
3. Pontus Olofsson Bierfeldt35:3625+3:571:46:5114-7+9:28+1:38
4. Amanda Kleijn32:1912:19:107-7+6:30
8Göteborgs OF 12:19:55+7:15
1. Carl Josefsson32:3816+5:0132:3816+5:01
2. Ellika Groth37:0617+4:201:09:4412-4+6:19+1:18
3. Martin Lamm33:2313+1:441:43:0710-2+5:44-0:35
4. Johanna Nilsson36:4811+4:292:19:558-2+7:15+1:31
9Värmlands OF 12:20:45+8:05
1. Mattias Hane34:0435+6:2734:0435+6:27
2. Elin Lindblad37:1018+4:241:11:1420-15+7:49+1:22
3. Lukas Olm31:513+0:121:43:059-11+5:42-2:07
4. Frida Johansson37:4020+5:212:20:4590+8:05+2:23
10Västergötlands OF 42:21:01+8:21
1. Joar Tryggö33:4826+6:1133:4826+6:11
2. Alma Wilhelmsson36:1614+3:301:10:0414-12+6:39+0:28
3. William Lundstedt32:565+1:171:43:008-6+5:37-1:02
4. Tindra Hjort38:0123+5:422:21:0110+2+8:21+2:44
11Västergötlands OF 22:21:03+8:23
1. Alfred Pettersson32:4120+5:0432:4120+5:04
2. Ellen Blennow36:1413+3:281:08:5510-10+5:30+0:26
3. Marcus Carlsson34:1417+2:351:43:0911+1+5:46+0:16
4. Ebba Hjertberg37:5422+5:352:21:03110+8:23+2:37
12Västergötlands OF 32:21:58+9:18
1. Hugo Ström33:5830+6:2133:5830+6:21
2. Malin Kristiansson33:153+0:291:07:138-22+3:48-2:33
3. Axel Olsson35:0222+3:231:42:157-1+4:52+1:04
4. Maja Kindlund39:4331+7:242:21:5812+5+9:18+4:26
13Smålands OF 52:22:02+9:22
1. Linus Lundberg30:358+2:5830:358+2:58
2. Ebba Lindman39:2131+6:351:09:5613+5+6:31+3:33
3. Victor Hansson34:5121+3:121:44:4712-1+7:24+0:53
4. Elin Svensson37:1517+4:562:22:0213+1+9:22+1:58
14Smålands OF 22:22:37+9:57
1. Hugo Djurstedt33:4725+6:1033:4725+6:10
2. Julia Rangert42:5950+10:131:16:4638+13+13:21+7:11
3. Gustav Runefors31:502+0:111:48:3621-17+11:13-2:08
4. Sara Granstedt34:014+1:422:22:3714-7+9:57-1:16
15Göteborgs OF 22:23:50+11:10
1. Erik Hogedahl35:2042+7:4335:2042+7:43
2. Anna Flakberg35:499+3:031:11:0917-25+7:44+0:01
3. Elias Ljungqvist35:5327+4:141:47:0216-1+9:39+1:55
4. Alva Sellgren36:4811+4:292:23:5015-1+11:10+1:31
16Skånes OF 22:23:55+11:15
1. Albin Kronkvist (Örkelljunga FK)33:5328+6:1633:5328+6:16
2. Clara Dahl (Härlövs IF)37:2019+4:341:11:1319-9+7:48+1:32
3. Oscar Modig (OK Pan-Kristianstad)35:3926+4:001:46:5215-4+9:29+1:41
4. Vilma Svantesson (OK Pan-Kristianstad)37:0315+4:442:23:5516+1+11:15+1:46
17Skånes OF 12:24:46+12:06
1. Allan Hedberg (Lunds OK)32:4120+5:0432:4120+5:04
2. Lovisa Weiden (Skåneslättens OL)37:2520+4:391:10:0616-4+6:41+1:37
3. Simon Harden (FK Boken)38:0641+6:271:48:1217+1+10:49+4:08
4. Irmalinn Nilsson (Härlövs IF)36:3410+4:152:24:46170+12:06+1:17
18Göteborgs OF 32:24:49+12:09
1. Per Nordholm32:4019+5:0332:4019+5:03
2. Elsa Aderstedt Althoff34:316+1:451:07:117-12+3:46-1:17
3. Gabriel Sturesson41:1151+9:321:48:2219+12+10:59+7:13
4. Kajsa Rask36:279+4:082:24:4918-1+12:09+1:10
19Medelpads OF 12:25:10+12:30
1. Albin Kårén32:4423+5:0732:4423+5:07
2. Sofie Fröjd40:1534+7:291:12:5929+6+9:34+4:27
3. Nils lundgren37:1035+5:311:50:0925-4+12:46+3:12
4. Frida Vikström35:016+2:422:25:1019-6+12:30-0:16
20Stockholms OF 32:25:23+12:43
1. Johan Langerak (Järfälla OK)30:284+2:5130:284+2:51
2. Lotten Sandén (OK Södertörn)37:3121+4:451:07:599+5+4:34+1:43
3. Ivar Lidström Lauri (Snättringe SK)36:5732+5:181:44:5613+4+7:33+2:59
4. Linnea Johansson (Täby OK)40:2733+8:082:25:2320+7+12:43+5:10
21Hälsingland / Gästrikland2:26:38+13:58
1. Oskar Bütikofer35:3248+7:5535:3248+7:55
2. Agnes Malmgren35:488+3:021:11:2022-26+7:550:00
3. Benjamin Terent39:0044+7:211:50:2036+14+12:57+5:02
4. Ronja Hugg36:188+3:592:26:3821-15+13:58+1:01
22Smålands OF 42:30:53+18:13
1. Emil Öhlund35:0737+7:3035:0737+7:30
2. Linnea Skalberg41:4244+8:561:16:4939+2+13:24+5:54
3. Filip Rosjö33:1812+1:391:50:0724-15+12:44-0:40
4. Ella Palm40:4634+8:272:30:5322-2+18:13+5:29
23Södermanlands OF 22:31:07+18:27
1. Casper Hedar36:2354+8:4636:2354+8:46
2. Malin Olofsson Bierfeldt40:3935+7:531:17:0240-14+13:37+4:51
3. William Nilsson33:038+1:241:50:0523-17+12:42-0:55
4. Linnea Gustafsson41:0236+8:432:31:07230+18:27+5:45
24Hallands OF 12:32:00+19:20
1. Adrian Vartia32:3816+5:0132:3816+5:01
2. Lovisa Lager43:2453+10:381:16:0235+19+12:37+7:36
3. Filip Bengtsson34:1216+2:331:50:1431-4+12:51+0:14
4. Elvira Wildheim41:4638+9:272:32:0024-7+19:20+6:29
25Gästriklands OF 12:32:13+19:33
1. Jakob Sjöberg (Gävle OK)32:2513+4:4832:2513+4:48
2. Cornelia Ivarsson39:1530+6:291:11:4023+10+8:15+3:27
3. Rasmus Täck (OK Hammaren)38:3343+6:541:50:1330+7+12:50+4:35
4. Moa Karlsson (Storviks IF)42:0040+9:412:32:1325-5+19:33+6:43
26Östergötlands OF 22:32:14+19:34
1. Viktor Waernqvist32:3918+5:0232:3918+5:02
2. Lovisa Tunesson44:2854+11:421:17:0743+25+13:42+8:40
3. Emanuel Herberthson33:049+1:251:50:1127-16+12:48-0:54
4. Frida Sahlman42:0341+9:442:32:1426-1+19:34+6:46
27Västergötlands OF 52:32:18+19:38
1. Hugo Setthagen32:3515+4:5832:3515+4:58
2. Ida Roos40:3935+7:531:13:1432+17+9:49+4:51
3. Anders Björklund36:5631+5:171:50:1026-6+12:47+2:58
4. Elin Johansson42:0842+9:492:32:1827+1+19:38+6:51
28Stockholms OF 42:33:01+20:21
1. Anton Hänström (Täby OK)35:3047+7:5335:3047+7:53
2. Elin Berg (OK Ravinen)37:3422+4:481:13:0430-17+9:39+1:46
3. Filip Möller (OK Södertörn)37:0734+5:281:50:1127-3+12:48+3:09
4. Ella Sjöberg (Tullinge SK)42:5043+10:312:33:0128+1+20:21+7:33
29Smålands OF 72:33:30+20:50
1. Simon Svahn35:5851+8:2135:5851+8:21
2. Klara Höglund41:1941+8:331:17:1747-4+13:52+5:31
3. Jacob Ingström33:026+1:231:50:1935-12+12:56-0:56
4. Lotten Kindlundh43:1145+10:522:33:3029-6+20:50+7:54
30Ångermanlands OF 12:33:31+20:51
1. Benjamin Näslund33:3924+6:0233:3924+6:02
2. Elin Edström36:0211+3:161:09:4111-13+6:16+0:14
3. Isak Eriksson40:1749+8:381:49:5822+11+12:35+6:19
4. Tilde Engberg43:3349+11:142:33:3130+8+20:51+8:16
31Blekinge OF 12:33:43+21:03
1. Ebba Berglin36:2455+8:4736:2455+8:47
2. Hanna Johannesson36:2015+3:341:12:4424-31+9:19+0:32
3. Anton Gliversson43:3859+11:591:56:2242+18+18:59+9:40
4. Linnea Dagsberg37:2118+5:022:33:4331-11+21:03+2:04
32Södermanlands OF 32:33:44+21:04
1. Karl Lundin32:4222+5:0532:4222+5:05
2. Hillevie Svärd38:2825+5:421:11:1018-4+7:45+2:40
3. Christoffer Ahlsén37:1636+5:371:48:2620+2+11:03+3:18
4. Frida Zeijlon45:1854+12:592:33:4432+12+21:04+10:01
33Värmlands OF 32:33:46+21:06
1. Tim Dalheimer40:0964+12:3240:0964+12:32
2. Nora Holmgård35:5010+3:041:15:5934-30+12:34+0:02
3. Lukas Katvala34:2218+2:431:50:2137+3+12:58+0:24
4. Linn Lugne43:2546+11:062:33:4633-4+21:06+8:08
34Dalarnas OF 32:33:47+21:07
1. Gustav Björklund34:0032+6:2334:0032+6:23
2. Julia Gunnarsson38:5127+6:051:12:5125-7+9:26+3:03
3. Viktor Wallin41:3953+10:001:54:3041+16+17:07+7:41
4. Tindra Jernström39:1728+6:582:33:4734-7+21:07+4:00
35Upplands OF2:33:49+21:09
1. Arvid Roos35:2946+7:5235:2946+7:52
2. Agnes Broman41:1140+8:251:16:4037-9+13:15+5:23
3. Emil Jonsell37:2537+5:461:54:0540+3+16:42+3:27
4. Lina Svärd39:4432+7:252:33:4935-5+21:09+4:27
36Bohuslän-Dals OF 12:35:03+22:23
1. Arvid Aronsson39:5163+12:1439:5163+12:14
2. Clara Johansson40:4238+7:561:20:3348-15+17:08+4:54
3. Erika Källvik Leufvén39:5445+8:152:00:27480+23:04+5:56
4. Johanna Källvik Leufvén34:365+2:172:35:0336-12+22:23-0:41
37Stockholms OF 62:35:26+22:46
1. Victor Sadarangani (Järla Orientering)34:0133+6:2434:0133+6:24
2. Ylva Sandén (OK Södertörn)36:0412+3:181:10:0515-18+6:40+0:16
3. Robert Cole (Väsby OK)41:1552+9:361:51:2038+23+13:57+7:17
4. Isa Lundqvist (Järfälla OK)44:0652+11:472:35:2637-1+22:46+8:49
38Västmanlands OF 12:35:30+22:50
1. Casper Vånsjö35:1941+7:4235:1941+7:42
2. Agnes Källström41:5746+9:111:17:1646+5+13:51+6:09
3. Fredrik Hamrefors33:026+1:231:50:1834-12+12:55-0:56
4. Elsa Limbäck45:1253+12:532:35:3038+4+22:50+9:55
39Värmlands OF 22:37:20+24:40
1. Richard Take45:3168+17:5445:3168+17:54
2. Amanda Jansson39:2832+6:421:24:5957-11+21:34+3:40
3. Oskar Nyman34:3019+2:511:59:2946-11+22:06+0:32
4. Ella Nordström37:5121+5:322:37:2039-7+24:40+2:34
40Stockholms OF 52:37:30+24:50
1. Niklas Svensson (Järfälla OK)33:5931+6:2233:5931+6:22
2. Emilia Engel (OK Ravinen)43:0451+10:181:17:0341+10+13:38+7:16
3. Mattias Kallhauge (Snättringe SK)42:1954+10:401:59:2244+3+21:59+8:21
4. Frida Hector (Snättringe SK)38:0824+5:492:37:3040-4+24:50+2:51
41Stockholms OF 82:40:07+27:27
1. Anton Silier (Järfälla OK)30:379+3:0030:379+3:00
2. Tilda Andersson (Tullinge SK)42:3048+9:441:13:0731+22+9:42+6:42
3. Alexander Käll (Tumba-Mälarhöjden OK)37:0533+5:261:50:1229-2+12:49+3:07
4. Sofia Zilling (OK Södertörn)49:5563+17:362:40:0741+12+27:27+14:38
42Skånes OF 32:40:27+27:47
1. Axel Orrhede (Helsingborgs SOK)35:1739+7:4035:1739+7:40
2. Hilda Axelsson (FK Göingarna)41:5746+9:111:17:1445+6+13:49+6:09
3. Algot Najvik (OK Pan-Kristianstad)36:4930+5:101:54:0339-6+16:40+2:51
4. Ebba Jensen (Skåneslättens OL)46:2455+14:052:40:2742+3+27:47+11:07
43Dalarnas OF 22:40:30+27:50
1. Emil Byberg36:2152+8:4436:2152+8:44
2. Ida Johnsson44:5656+12:101:21:1753+1+17:52+9:08
3. Zeb Palm37:5840+6:191:59:1543-10+21:52+4:00
4. Katrin Sjödén41:1537+8:562:40:30430+27:50+5:58
44Örebro Läns OF 12:40:34+27:54
1. Nils Kylborn (Almby IK)39:2656+11:4939:2656+11:49
2. Sofie Franzén42:3749+9:511:22:0354-2+18:38+6:49
3. Simon Björklund (Lindebygdens OK)37:3039+5:511:59:3347-7+22:10+3:32
4. Elin Schagerström (Garphyttans IF)41:0135+8:422:40:3444-3+27:54+5:44
45Gotlands OF 12:43:42+31:02
1. Duncan Robertson32:2614+4:4932:2614+4:49
2. Isabella Aumo41:0039+8:141:13:2633+19+10:01+5:12
3. Olle Svangren51:3273+19:532:04:5852+19+27:35+17:34
4. Tuva Nikolausson38:4426+6:252:43:4245-7+31:02+3:27
46Bohuslän-Dals OF 22:43:58+31:18
1. Isak Olsson35:2243+7:4535:2243+7:45
2. Ebba Lind41:4445+8:581:17:0642-1+13:41+5:56
3. Erik Lund43:5761+12:182:01:0350+8+23:40+9:59
4. Sofia Johansson42:5544+10:362:43:5846-4+31:18+7:38
47Södermanlands OF 42:44:33+31:53
1. Davi Borg41:4067+14:0341:4067+14:03
2. Wilma Larsson39:0229+6:161:20:4250-17+17:17+3:14
3. Ludvig Holmqvist40:1648+8:372:00:5849-1+23:35+6:18
4. Sofia Wigle43:3550+11:162:44:3347-2+31:53+8:18
48Östergötlands OF 32:44:57+32:17
1. Arvid Westerberg30:4211+3:0530:4211+3:05
2. Linnea Samuelsson46:3059+13:441:17:1244+33+13:47+10:42
3. Thorsten Svensson33:0510+1:261:50:1732-12+12:54-0:53
4. Malva Eveborn54:4071+22:212:44:5748+16+32:17+19:23
49Stockholms OF 122:48:19+35:39
1. Lucas Fredman (OK Älvsjö-Örby)34:0133+6:2434:0133+6:24
2. Katarina Norrby (OK Södertörn)48:2963+15:431:22:3056+23+19:05+12:41
3. Trevor Bransome (Skogsluffarnas OK)43:5060+12:112:06:2054-2+28:57+9:52
4. Lovisa Längheim (Tullinge SK)41:5939+9:402:48:1949-5+35:39+6:42
50Göteborgs OF 42:48:20+35:40
1. Petter Jonsson41:1166+13:3441:1166+13:34
2. Kajsa Carlsson Wallman39:2933+6:431:20:4049-17+17:15+3:41
3. Johan Hjelmér49:1371+17:342:09:5356+7+32:30+15:15
4. Selma Moqvist38:2725+6:082:48:2050-6+35:40+3:10
51Stockholms OF 72:48:42+36:02
1. Fredrik Hansson (Täby OK)39:3860+12:0139:3860+12:01
2. Ebba Adebrant (Tumba-Mälarhöjden OK)41:3043+8:441:21:0851-9+17:43+5:42
3. Mattias Ivares (OK Södertörn)38:1442+6:351:59:2244-7+21:59+4:16
4. Sofia Damne (Bromma-Vällingby SOK)49:2059+17:012:48:4251+7+36:02+14:03
52Södermanlands OF 52:49:27+36:47
1. Albin Falk35:1840+7:4135:1840+7:41
2. Tilda Melkstam41:2042+8:341:16:3836-4+13:13+5:32
3. Melker Lundin33:3915+2:001:50:1732-4+12:54-0:19
4. Heidi Fors59:1074+26:512:49:2752+20+36:47+23:53
53Västergötlands OF 72:53:03+40:23
1. Gustav Östensson41:0965+13:3241:0965+13:32
2. Tove Eriksson48:1862+15:321:29:2759-6+26:02+12:30
3. Eric Berlin36:3329+4:542:06:0053-6+28:37+2:35
4. Alma Liderud47:0356+14:442:53:03530+40:23+11:46
54Västergötlands OF 62:53:05+40:25
1. August Abrahamsson35:2344+7:4635:2344+7:46
2. Ida Helgesson45:5358+13:071:21:1652+8+17:51+10:05
3. Filip Johansson43:1557+11:362:04:3151-1+27:08+9:17
4. Julia Elverlind48:3457+16:152:53:0554+3+40:25+13:17
55Stockholms OF 102:55:42+43:02
1. Elias Röstin (Söders-Tyresö)33:5729+6:2033:5729+6:20
2. Sara Sundin (Waxholms OK)38:5828+6:121:12:5528-1+9:30+3:10
3. Gustav Nirvin (Haninge SOK)59:1879+27:392:12:1358+30+34:50+25:20
4. Ella Andersson (OK Södertörn)43:2947+11:102:55:4255-3+43:02+8:12
56Dalarnas OF 42:58:47+46:07
1. Samuel Stålnäbb52:4872+25:1152:4872+25:11
2. Clara Spik45:1357+12:271:38:0165-7+34:36+9:25
3. Viktor Berg43:3758+11:582:21:3864-1+44:15+9:39
4. Alva Ringi37:0916+4:502:58:4756-8+46:07+1:52
57Västerbottens OF 13:02:15+49:35
1. Magdalena Nilsson39:3357+11:5639:3357+11:56
2. Louise Ramebäck49:4064+16:541:29:1358+1+25:48+13:52
3. Emil Hornliden42:2955+10:502:11:4257-1+34:19+8:31
4. Kristina Fridman50:3365+18:143:02:15570+49:35+15:16
58Stockholms OF 133:03:20+50:40
1. Johannes Bladh (Tullinge SK)39:3759+12:0039:3759+12:00
2. Tyra Alm (Järla Orientering)49:5665+17:101:29:3360+1+26:08+14:08
3. Max Hoppe (Waxholms OK)40:0346+8:242:09:3655-5+32:13+6:05
4. Josefine Andersson (Täby OK)53:4469+21:253:03:2058+3+50:40+18:27
59Stockholms OF 113:10:26+57:46
1. Jesper Lidmar (Snättringe SK)30:336+2:5630:336+2:56
2. Klara Bolin (Tullinge SK)51:4967+19:031:22:2255+49+18:57+16:01
3. Martin Skärlén (Haninge SOK)57:3178+25:522:19:5363+8+42:30+23:33
4. Karin Modin (Bromma-Vällingby SOK)50:3365+18:143:10:2659-4+57:46+15:16
60Blekinge OF 2 - Skåne OF3:14:18+1:01:38
1. Ludvig Zaar1:06:3478+38:571:06:3478+38:57
2. Lovisa Johansson43:2252+10:361:49:5672-6+46:31+7:34
3. Love Carlsson40:5150+9:122:30:4767-5+53:24+6:53
4. Ellen Wahlbom43:3148+11:123:14:1860-7+1:01:38+8:14
61Upplands OF 53:15:34+1:02:54
1. Anton Segerman51:3871+24:0151:3871+24:01
2. Anna Lithell51:1866+18:321:42:5668-3+39:31+15:30
3. Hugo Bäsén49:0370+17:242:31:5969+1+54:36+15:05
4. Lovisa Wigertz43:3550+11:163:15:3461-8+1:02:54+8:18
62Skånes OF 43:15:35+1:02:55
1. Simon Olsson (Hjärnarps OL)39:4762+12:1039:4762+12:10
2. Alma Leijon (Härlövs IF)58:2973+25:431:38:1667+5+34:51+22:41
3. Ludvig Hallabro (Hässleholms OK)40:1547+8:362:18:3161-6+41:08+6:17
4. Maja Tenghagen (Härlövs IF)57:0473+24:453:15:3562+1+1:02:55+21:47
63Medelpad-Jämtland/Härjedalen3:18:26+1:05:46
1. Axel Lundgren33:5127+6:1433:5127+6:14
2. Kajsa Lindqvist58:2572+25:391:32:1661+34+28:51+22:37
3. Måns Eriksson45:4966+14:102:18:0560-1+40:42+11:51
4. Agnes Mattsson1:00:2175+28:023:18:2663+3+1:05:46+25:04
64Dalarnas OF 53:22:45+1:10:05
1. Cecilia Lindgren52:4872+25:1152:4872+25:11
2. Lisa Hallgren52:2568+19:391:45:1369-3+41:48+16:37
3. Johh Granath48:1168+16:322:33:2470+1+56:01+14:13
4. Astrid Norgren49:2160+17:023:22:4564-6+1:10:05+14:04
65Stockholms OF 143:24:44+1:12:04
1. Alexander Srhandl53:1974+25:4253:1974+25:42
2. Malin Strandberg44:5555+12:091:38:1466-8+34:49+9:07
3. Linus Albinsson52:5674+21:172:31:1068+2+53:47+18:58
4. Jonna Lundbäck53:3468+21:153:24:4465-3+1:12:04+18:17
66Medelpads OF 23:24:54+1:12:14
1. Hannes Lindahl36:2253+8:4536:2253+8:45
2. Alice Palmgren1:01:3578+28:491:37:5764+11+34:32+25:47
3. Björn Johansson44:4263+13:032:22:3965+1+45:16+10:44
4. Elin Unander1:02:1576+29:563:24:5466+1+1:12:14+26:58
67Västmanlands OF 33:40:23+1:27:43
1. Noa Sjöstrand35:4049+8:0335:4049+8:03
2. Andrea Lamprecht58:3274+25:461:34:1262+13+30:47+22:44
3. Pontus Lindgren55:0276+23:232:29:1466+4+51:51+21:04
4. Klara Berglund1:11:0977+38:503:40:2367+1+1:27:43+35:52
68Örebro Läns OF 23:33:58+1:21:18
1. Marcus Klasenius (KFUM Örebro OK)1:02:5276+35:151:02:5276+35:15
2. Lovisa Gustafsson47:5160+15:051:50:4373-3+47:18+12:03
3. Arvid Eriksson (Hagaby GoIF Örebro)50:1372+18:342:40:5672-1+1:03:33+16:15
4. Johanna Särnbrink (OK Tisaren)48:5858+16:393:33:5868-4+1:21:18+17:45
69Göteborgs OF 53:34:24+1:21:44
1. Isak Anängen47:4770+20:1047:4770+20:10
2. Matilda Hagstrand58:4975+26:031:46:36700+43:11+23:01
3. Kalle Lundgren56:1877+24:392:42:5474+4+1:05:31+22:20
4. Elina Hansson49:2462+17:053:34:2469-5+1:21:44+16:13
70Ångermanland 23:38:48+1:26:08
1. Emelie Wiberg55:0475+27:2755:0475+27:27
2. Ida Wickberg57:2471+24:381:52:2874-1+49:03+21:36
3. Adrian Johansson48:2969+16:502:40:5773-1+1:03:34+14:31
4. Smilla Sandström53:4870+21:293:38:4870-3+1:26:08+22:34
71Hallands OF 34:08:57+1:56:17
1. Hanna Carlqvist1:11:2579+43:481:11:2579+43:48
2. Evelina Olsson53:3869+20:522:05:0376-3+1:01:38+17:50
3. Viktor Karlsson1:12:1481+40:353:17:17760+1:39:54+38:16
4. Elsa Ericsson51:4067+19:214:08:5771-5+1:56:17+16:23
Gästriklands OF 2ej godkänd
1. Linus Täck34:0936+6:3234:0936+6:32
2. Emma Lilje38:4326+5:571:12:5226-10+9:27+2:55
3. Nils Ottosson (Gävle OK)1:02:3280+30:532:15:2459+33+38:01+28:34
4. Ellen Wiksten (Gävle OK)ej godkändej godkänd
Smålands OF 6ej godkänd
1. Hugo Jacobsson35:1438+7:3735:1438+7:37
2. Maja Porle37:4023+4:541:12:5427-11+9:29+1:52
3. Loke Östangård35:2323+3:441:48:1718-9+10:54+1:25
4. Lovisa Nordej godkändej godkänd
Västmanlands OF 2ej godkänd
1. Andreas Näslund39:4061+12:0339:4061+12:03
2. Maja Holmgren54:4970+22:031:34:2963+2+31:04+19:01
3. Sixten Törnqvist44:4664+13:072:19:1562-1+41:52+10:48
4. Elin Dahlmarkej godkändej godkänd
Smålands OF 3ej godkänd
1. Albin Tollej godkändej godkänd
2. Alicia Lundgren38:0624+5:20ej godkänd
3. Emil Auselius31:391ej godkänd
4. Ellen Kallerbäck38:4627+6:27ej godkänd
Upplands OF 3ej godkänd
1. Ville Fontell39:3658+11:5939:3658+11:59
2. Anna Nordströmej godkändej godkänd
3. Matviy Khotyaintsev42:4556+11:06ej godkänd
4. Malva Steen37:2719+5:08ej godkänd
Upplands OF 4ej godkänd
1. Axel Leijon Thorell35:4550+8:0835:4550+8:08
2. Lotta Weyhenmeyerej godkändej godkänd
3. Axel Bergström37:2638+5:47ej godkänd
4. Alva Lindell39:2630+7:07ej godkänd
Värmlands OF 4ej godkänd
1. Gustav Perman35:2645+7:4935:2645+7:49
2. Nicolina Mobergej godkändej godkänd
3. Samuel Axelsson44:4765+13:08ej godkänd
4. Tova Eriksson50:1864+17:59ej godkänd
Hallands OF 2utgått
1. Noa Bechtelutgåttutgått
2. Elin Carlsson47:5961+15:13utgått
3. Tim Johansson44:3262+12:53utgått
4. Lovisa Ring55:2072+23:01utgått
Stockholms OF 9ej start
1. Jonatan Ståhl (Sundbybergs IK)46:2269+18:4546:2269+18:45
2. Elin Bjessmo (Bromma-Vällingby SOK)1:00:2876+27:421:46:5071+2+43:25+24:40
3. Viggo Klasson (OK Ravinen)53:2575+21:462:40:15710+1:02:52+19:27
4. Veronica Redtzer (Attunda OK)ej startej start
Upplands OF 2ej start
1. Oscar Palm1:03:1377+35:361:03:1377+35:36
2. Alva Jonsson1:01:2177+28:352:04:3475-2+1:01:09+25:33
3. Kalle Brahm46:5267+15:132:51:26750+1:14:03+12:54
4. Klara Möllerej startej start
Norrbottens OFej start
1. Hanna Svanbergutgåttutgått
2. Agnes Karlssonej startej start
3. Albin Norénej godkändej start
4. Elsa Christoffersson49:2160+17:02ej start
Västergötlands OF 8ej start
1. n.n ej startej start
2. Tove Erikssonej startej start
3. n.n ej startej start
4. Malin Nilssonej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser