Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kanalsprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kanalsprinten
Arrangörsorganisation: OK Skogsströvarna
Datum: onsdag 25 maj 2016

D21

2 460 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK15:366:20
2Linnéa ClaesdotterOK Denseln15:47+0:116:24
3Emma HelmerssonVästerås SOK16:15+0:396:36
4Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna16:22+0:466:39
5Therese KlintbergLinköpings OK16:25+0:496:40
6Sara HelanderDomnarvets GOIF16:37+1:016:45
7Susanna ForsellMotala AIF OL17:09+1:336:58
8Maria ElmelidLinköpings OK17:22+1:467:03
9Fredrika VångellLinköpings OK17:34+1:587:08
9Emelie LarssonÄrla IF17:34+1:587:08
11Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna17:37+2:017:09
12Malin JohanssonOK Tylöskog17:57+2:217:17
13Jenny SandhOK Roxen18:16+2:407:25
14Elin JohanssonFinspångs SOK18:29+2:537:30
15Lovisa MartinssonOK Tyr18:38+3:027:34
16Julia Modig TjärnströmLinköpings OK18:45+3:097:37
17Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK18:46+3:107:37
18Julia DavidssonÄrla IF18:50+3:147:39
19Anneli BerggrenOK Denseln19:39+4:037:59
20Karolina FalkOK Roxen19:54+4:188:05
21Jenny BjörkOK Denseln20:05+4:298:09
21Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK20:05+4:298:09
23Lovisa LjungOK Njudung20:27+4:518:18
24Maria NordvallOK Kolmården21:34+5:588:46
25Stina BacklundOckelbo OK23:03+7:279:22
26Lisa AnderssonÄrla IF30:43+15:0712:29
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Johanna HenrikssonOK Tisarenej start
Anna WehlinSkogspojkarnas OKej start

H21

2 970 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias HallménOK Denseln15:235:10
2Daniel NilssonNyköpings OK15:55+0:325:21
3Filip KarlssonIF Hagen16:09+0:465:26
4Ville JohanssonOK Kolmården16:13+0:505:27
5Rasmus ElmelidLinköpings OK16:15+0:525:28
6Jonas LundgrenLinköpings OK16:19+0:565:29
7Per BrolundOK Denseln16:35+1:125:35
8Erik FernlundSäterbygdens OK16:39+1:165:36
9Joel FrancénLinköpings OK16:42+1:195:37
10Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK16:46+1:235:38
11Anton SundgrenLånghundra IF16:55+1:325:41
12Emil KaleredOK Denseln16:58+1:355:42
13Tomas HallménOK Tisaren17:08+1:455:46
14Erik SandhOK Roxen17:09+1:465:46
15Peter AronssonLinköpings OK17:23+2:005:51 Ladda ner rutt i gpx-format
16Jonathan KarlssonOK Tisaren17:29+2:065:53
17Sven EngströmLinköpings OK17:36+2:135:55
18Olle JosarpFK Friskus-Varberg17:42+2:195:57
19Tom CampbellLustens OK17:43+2:205:57
20Erik SköldLinköpings OK18:10+2:476:07
21Fredrik LindströmLinköpings OK18:29+3:066:13
22Jacob ErikssonKFUM Örebro OK18:34+3:116:15
23Andreas AxelssonLinköpings OK18:40+3:176:17
24Björn CarlsonOK Roxen18:44+3:216:18
25Nils NedforsOK Roxen19:05+3:426:25
26Johan ErikssonLinköpings OK19:15+3:526:28
27Johan AllardLinköpings OK19:29+4:066:33
28Erik HelanderOK Roxen19:39+4:166:36
29Jonas SchedinLinköpings OK19:41+4:186:37
30Philip HjellströmGränna-Bygdens OK20:31+5:086:54
31Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna21:17+5:547:09
32Erik BacktemanLinköpings OK22:09+6:467:27
33Thomas GustafssonLinköpings OK22:58+7:357:43
34Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL34:34+19:1111:38
Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Victor BergstrandMotala AIF OLej start
Hans BrolundOK Denselnej start
Jakob FranssonOK Milanej start
Henrik TostebergLinköpings OKej start

D18

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BerggrenOK Kolmården16:516:52
2Lova EvebornOK Roxen17:29+0:387:08
3Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL20:47+3:568:28
4Hannele MöllerLinköpings OK23:16+6:259:29
5Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb24:24+7:339:57
Johanna GuståsLinköpings OKej godkänd
Maja HultbergOK Kolmårdenej start

H18

2 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus LindblomOK Roxen14:365:47
2Hugo EkingeOK Motala15:14+0:386:02
3Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK16:24+1:486:30
4Eric JehrlanderGOIF Tjalve18:04+3:287:10
5Filip LandellStjärnorps SK19:13+4:377:37
Josef JohanssonOK Kolmårdenej start
Axel KullbergLinköpings OKej start

D16

1 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen13:146:57
2Tove EkströmLinköpings OK13:54+0:407:18
3Linnea HanssonOK Roxen14:43+1:297:44
4Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb14:45+1:317:45
5Olivia FröbergOK Roxen15:05+1:517:56
6Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK15:33+2:198:11
7Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK18:53+5:399:56
8Malva EvebornOK Roxen19:03+5:4910:01
Lisa HallménOK Tisarenej start

H16

2 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb14:285:54
2Emanuel HerberthsonLinköpings OK15:40+1:126:23
3Olof LjunggrenLinköpings OK15:56+1:286:30
4Gunnar EngströmLinköpings OK17:27+2:597:07
5Josef HelanderOK Roxen17:28+3:007:07
6Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL44:48+30:2018:17
Leo JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Jonathan JylltorpLinköpings OKej start
Filip ÅrnfeltLinköpings OKej start
Gustav TräffNAIS Orienteringsklubbej start

D14

1 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK12:596:50
2Elvira KarnehedOK Roxen13:44+0:457:13
3Linnea LundOK Kolmården13:59+1:007:21
4Kerstin LjungemyrOK Kolmården14:01+1:027:22
5Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK14:16+1:177:30
6Kristin HerberthsonLinköpings OK14:25+1:267:35
7Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb14:54+1:557:50
8Elin KjellmanLinköpings OK15:04+2:057:55
9Sara WänströmFinspångs SOK15:11+2:127:59
10Ebba KleinBjörkfors GOIF15:13+2:148:00
11Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK15:45+2:468:17
12Fanny ÖstlundOK Kolmården16:05+3:068:27
13Hanna LundgrenLinköpings OK16:33+3:348:42
13Linn AldénOK Roxen16:33+3:348:42
15Emmy LindgrenLinköpings OK17:12+4:139:03
16Hanna RothLinköpings OK17:31+4:329:13
17Erica MolinBoxholm-Mjölby OL18:46+5:479:52
18Moa HjortOK Roxen18:47+5:489:53
19Sigrid FröbergOK Roxen19:20+6:2110:10
20Wilma TudénBoxholm-Mjölby OL20:07+7:0810:35
21Ellen EkingeOK Motala21:24+8:2511:15
22Ebba LövgrenBoxholm-Mjölby OL22:16+9:1711:43
Olivia AsketunOK Roxenej start
Märta KämmerlingOK Motalaej start

H14

1 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon JohanssonOK Kolmården12:216:30
2Valter PetterssonOK Tisaren12:23+0:026:31
3Melker LundinKatrineholms OK12:38+0:176:38
4Karl LundinKatrineholms OK13:15+0:546:58
5Måns BjörnskiöldOK Roxen14:02+1:417:23
6Alfons PetersonOK Denseln14:19+1:587:32
7Valter FredrikssonGOIF Tjalve14:51+2:307:48
8Albin AlfredssonOK Roxen16:35+4:148:43
9Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb18:13+5:529:35
10Arvid PetterssonBoxholm-Mjölby OL18:31+6:109:44
11Gustaf KullbergBjörkfors GOIF19:29+7:0810:15
12Edvin WalterssonOK Roxen19:36+7:1510:18
13Erik LingJönköpings OK20:55+8:3411:00
14Filip LagerquistOK Roxen23:15+10:5412:14
Malte EvebornOK Roxenej godkänd
Albin EronnLinköpings OKej godkänd
Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OKej start
Oliver HöögOK Motalaej start

D12

1 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie LundOK Kolmården9:306:15
2Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK9:45+0:156:24
3Alice JohanssonFinspångs SOK9:50+0:206:28
4Sigrid LjunggrenLinköpings OK10:20+0:506:47
4Sofia TunessonSkogspojkarnas OK10:20+0:506:47
6Sandra LingJönköpings OK10:28+0:586:53
6Ida HjortOK Roxen10:28+0:586:53
8Tilda TudénBoxholm-Mjölby OL10:52+1:227:08
9Sofie HelanderOK Roxen11:54+2:247:49
10Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK13:06+3:368:37
11Ellen LindforsBjörkfors GOIF15:16+5:4610:02
12Johanna JosefssonOK Roxen16:51+7:2111:05
13Fanny WalterssonOK Roxen19:51+10:2113:03
14Moa KleistBoxholm-Mjölby OL31:05+21:3520:26
Julia ÅttingLinköpings OKej start

H12

1 520 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus KarlssonOK Denseln9:136:03
2Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK9:30+0:176:15
3Johan ÅrbrinkLinköpings OK9:54+0:416:30
4Adam PlawskiOK Roxen10:25+1:126:51
5Ludvig EronnLinköpings OK10:31+1:186:55
6Hugo PerssonOK Denseln10:43+1:307:03
7Albin ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL10:44+1:317:03
8Jacob PåledalOK Roxen10:50+1:377:07
9Vilgot KempeOK Denseln11:04+1:517:16
10Elis PetersonOK Denseln11:06+1:537:18
11Samuel KleinBjörkfors GOIF11:21+2:087:28
12Tim MartinssonOK Motala11:31+2:187:34
13Elmer WaldfeltFinspångs SOK11:35+2:227:37
14Elias ThellsénOK Roxen11:36+2:237:37
15Anton JohanssonSOK Aneby11:38+2:257:39
16Rasmus PåledalOK Roxen11:41+2:287:41
17Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK11:46+2:337:44
18Albin KjellbergBjörkfors GOIF11:58+2:457:52
19Tronje SkoglundOK Motala12:01+2:487:54
20Mattias JosefssonOK Roxen12:06+2:537:57
21Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK12:16+3:038:04
22Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb12:44+3:318:22
23Allan WigrenOK Motala12:46+3:338:23
24Theodor ThomassenLinköpings OK14:40+5:279:38
25Marcus PetterssonOK Roxen14:42+5:299:40
26Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb15:50+6:3710:25
27Elias LångströmBoxholm-Mjölby OL16:01+6:4810:32
28Arvid RothLinköpings OK19:38+10:2512:55
29Rasmus VibergOK Roxen20:33+11:2013:31
30Jonathan LindforsOK Roxen30:59+21:4620:23
Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd

D10

1 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora KleinBjörkfors GOIF11:227:53
2Alva LindforsBjörkfors GOIF13:02+1:409:03
3Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK13:26+2:049:19
4Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL14:19+2:579:56
5Tora KolmodinOK Roxen16:57+5:3511:46
6Greta StåhlklooBoxholm-Mjölby OL17:40+6:1812:16
Moa PihlströmOK Roxenej godkänd

H10

1 440 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BraamOK Denseln7:425:20
2Edvin ÅttingLinköpings OK7:53+0:115:28
3Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL8:21+0:395:47
4Mille LangerOK Roxen9:00+1:186:15
5Theo ÅrbrinkLinköpings OK9:03+1:216:17
6Filip HöögOK Motala9:06+1:246:19
7Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK9:46+2:046:46
8Adrian SandellOK Roxen10:15+2:337:07
9Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK10:49+3:077:30
10Lucas BerggrenLinköpings OK10:50+3:087:31
11Melker WaldfeltFinspångs SOK10:57+3:157:36
12Wilmer KempeOK Denseln11:03+3:217:40
13Emil LingJönköpings OK11:48+4:068:11
14Oliver ThoréeLinköpings OK12:30+4:488:40
15Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK22:37+14:5515:42

D35

2 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlanderOK Denseln15:536:28
2Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL17:44+1:517:14
3Liselott EricsonLinköpings OK19:16+3:237:51
4Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL20:46+4:538:28
5Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb20:49+4:568:29
6Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF22:09+6:169:02
7Liv ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL22:15+6:229:04
8Linda WänströmFinspångs SOK23:02+7:099:24
9Anna-Karin MagnussonLinköpings OK23:33+7:409:36
10Anna KullbergBjörkfors GOIF24:18+8:259:55
11Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL25:03+9:1010:13
12Sofia NydahlOK Motala30:21+14:2812:23

H35

2 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonLinköpings OK15:046:07
2Bertil EronnLinköpings OK15:13+0:096:11
3Magnus FranssonSOK Aneby15:48+0:446:25
4Jonas BraamOK Denseln15:54+0:506:27
5Ulrik KarlssonMotala AIF OL16:20+1:166:38
6Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK16:50+1:466:50
7Anders KnutssonLinköpings OK17:14+2:107:00
8Mattias NilssonBjörkfors GOIF17:40+2:367:10
9Nils-Åke SkoglundOK Motala17:41+2:377:11
10Markus KleinBjörkfors GOIF18:06+3:027:21
11Patrik ArlidStjärnorps SK18:12+3:087:23
12Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL18:13+3:097:24
13Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL18:37+3:337:34
14Martin LindforsBjörkfors GOIF18:39+3:357:34
15Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb18:46+3:427:37
16Matz HöögOK Motala20:09+5:058:11
17Joakim KjellbergBjörkfors GOIF25:16+10:1210:16

D45

2 300 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK13:145:45
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL14:20+1:066:13
3Kristina LjunggrenLinköpings OK14:37+1:236:21
4Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL15:59+2:456:56
5Karin OlofssonLinköpings OK16:00+2:466:57
6Lena LindmanFinspångs SOK16:01+2:476:57
7Carina KaleredOK Denseln16:46+3:327:17
8Inger GuståsLinköpings OK17:00+3:467:23
9Pia VångellLinköpings OK17:01+3:477:23
10Maria OlofssonLinköpings OK17:24+4:107:33
11Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL17:32+4:187:37
12Ebba HedegårdOK Kolmården17:35+4:217:38
13Anna KullbergLinköpings OK18:12+4:587:54
14Sofia SvedevallOK Roxen18:25+5:118:00
15Lena StrömbäckLinköpings OK19:17+6:038:23
16Tina LindgrenLinköpings OK19:29+6:158:28
17Helena HolmOK Roxen19:37+6:238:31
18Liselott RothLinköpings OK19:57+6:438:40
19Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL20:05+6:518:43
20Astrid LundmarkLinköpings OK21:10+7:569:12
20Eva EngmanOK Denseln21:10+7:569:12
22Monika HjellströmGränna-Bygdens OK21:36+8:229:23
23Åsa DetterfeltLinköpings OK22:23+9:099:43

H45

2 460 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala14:345:55
2Björn KarlssonOK Denseln15:05+0:316:07
3Per KempeOK Denseln15:08+0:346:09
4Patrik MartinssonOK Motala15:52+1:186:26
5Anders BergLinköpings OK16:09+1:356:33
6Henrik LjungemyrOK Kolmården16:19+1:456:37
7Per JohanssonMotala AIF OL16:36+2:026:44
8Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK16:38+2:046:45 Ladda ner rutt i gpx-format
9Per GuståsLinköpings OK17:06+2:326:57
10Olle SjöforsOK Älme17:18+2:447:01
11Anders MolinBoxholm-Mjölby OL17:28+2:547:06
12Thomas PerssonOK Denseln17:40+3:067:10
13Petter LandellStjärnorps SK18:16+3:427:25
14Nils AronssonOK Tisaren18:18+3:447:26
15John HylandStjärnorps SK18:26+3:527:29
16Jörgen SköldLinköpings OK18:42+4:087:36
17Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL18:57+4:237:42
18Peter BerggrenOK Kolmården19:02+4:287:44
19Anders EkingeOK Motala19:16+4:427:49
20Johan ÅttingLinköpings OK19:19+4:457:51
21Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL19:21+4:477:51
22Christer BroströmOK Denseln19:38+5:047:58
23Ove MöllerLinköpings OK19:57+5:238:06
24Dag JehrlanderGOIF Tjalve20:12+5:388:12
25Johan JylltorpLinköpings OK20:33+5:598:21
26Johan WänströmFinspångs SOK20:34+6:008:21
27Fredrik UrbergHammarkinds OK20:59+6:258:31
28Gert JonssonIK Hakarpspojkarna21:13+6:398:37
29Sören BremerBoxholm-Mjölby OL21:35+7:018:46
30Thomas JohanssonOK Kolmården21:58+7:248:55
31Jonas DetterfeltLinköpings OK22:04+7:308:58
32Johan FridströmFinspångs SOK22:08+7:348:59
33Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK22:13+7:399:01
34Anders MalmqvistMotala AIF OL22:37+8:039:11
35Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL23:21+8:479:29
36Bo SvedevallOK Roxen26:14+11:4010:39
Fredrik EngmanOK Denselnej godkänd
Hans AxOK Ekenej start
Krister HultbergOK Kolmårdenej start
Peter LaudonBoxholm-Mjölby OLej start
Pedro LundqvistLinköpings OKej start
Johan MalmOK Kolmårdenej start
Niklas RönnbäckOK Ekenej start
Christer SvenssonRonneby OKej start

D55

1 860 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin BacktemanLinköpings OK12:466:51
2Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL15:57+3:118:34
3Margareta RuntegenBoxholm-Mjölby OL17:20+4:349:19
4Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb17:25+4:399:21
5Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL19:08+6:2210:17
6Lena JohanssonSkogspojkarnas OK19:48+7:0210:38
7Inger EkmanOK Roxen21:04+8:1811:19
8Marie SvernestamLinköpings OK24:08+11:2212:58

H55

2 520 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SvenssonMotala AIF OL16:546:42
2Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL16:55+0:016:42
3Kent GranqvistVästerviks OK17:20+0:266:52
4Bengt SchwartzOK Kolmården18:58+2:047:31
5Jonas KarlssonOK Tylöskog18:59+2:057:31
6Lenn AronssonLinköpings OK19:25+2:317:42
7Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL19:47+2:537:51
8Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF21:25+4:318:29
9Kjell ErikssonStjärnorps SK21:57+5:038:42
10Lennart SvernestamLinköpings OK24:12+7:189:36
11Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL24:24+7:309:40
12Göran JohanssonMotala AIF OL26:40+9:4610:34
13Hans OlstrandStjärnorps SK27:46+10:5211:01
14Torgny JohanssonBjörkfors GOIF28:30+11:3611:18
Björn TholénStjärnorps SKej godkänd
Per-Ove EkmanOK Roxenej godkänd
Pär ForsströmStjärnorps SKej start
Rainer ScholzIK Vistaej start

D65

1 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vivianne HolgerssonOK Måsen18:149:48
2Sonja HanssonGOIF Tjalve21:15+3:0111:25
3Britten PerssonFinspångs SOK25:19+7:0513:36

H65

1 860 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK13:227:11
2Tord FranssonMotala AIF OL14:25+1:037:45
3Peter JakobssonLinköpings OK14:56+1:348:01
4Roger DanielssonLinköpings OK14:57+1:358:02
5Hans HolgerssonOK Måsen15:02+1:408:04
6Roland AlsénOK Roxen15:11+1:498:09
7Christer JohanssonOK Motala15:19+1:578:14
8Ulf WaldenfjordLinköpings OK16:56+3:349:06
9Jerry MartinssonOK Motala16:59+3:379:07
10Gunnar HejdenbergMotala AIF OL17:14+3:529:15
11Sven-Olof FranssonSOK Aneby18:12+4:509:47
12Lennart PetterssonBjörkfors GOIF18:39+5:1710:01
13Kjell HolmströmBjörkfors GOIF18:46+5:2410:05
14Göran LillieströmSOK Aneby18:56+5:3410:10
15Stellan AhnströmForserums SOK22:21+8:5912:00
16Anders HedinMotala AIF OL23:28+10:0612:36
Christer SandhOK Roxenej start

D75

1 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun ThigerLinköpings AIK20:2214:45

H75

1 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt KarlssonLinköpings AIK21:5011:44
2Gunnar BrystHjobygdens OK22:25+0:3512:03
3Carleric ThigerLinköpings AIK26:37+4:4714:18

Inskolning

1 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gerda ArlidStjärnorps SKfullföljt
Stina KleinBjörkfors GOIFfullföljt
Saga KolmodinOK Roxenfullföljt
Alexander MarcussonLinköpings OKfullföljt
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OKfullföljt

U1

1 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina BerggrenLinköpings OK9:318:48
2Elsa NyanderOK Roxen10:16+0:459:30
3Tristan NockmarBoxholm-Mjölby OL12:13+2:4211:18
4Ella JohanssonFinspångs SOK12:18+2:4711:23
5Anton NinoOK Roxen14:47+5:1613:41
6Emilia MarcussonLinköpings OK29:51+20:2027:38
Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OLej start

U2

1 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander KarlströmBoxholm-Mjölby OL10:036:58
2Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK10:22+0:197:11
3Miron WeberOK Roxen13:35+3:329:25
4Ebbe ArlidStjärnorps SK15:40+5:3710:52
5Wilma HedströmOK Roxen15:53+5:5011:01
Carl FurhoffTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Eskil BranzellLinköpings OKej godkänd

Öppen motion 3

1 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia SvartlingBoxholm-Mjölby OL17:4912:54
2Liselott AnderssonKlubblös18:22+0:3313:18
3Kerstin ArlidStjärnorps SK22:18+4:2916:09
4Brigitte AlsénOK Roxen24:11+6:2217:31

Öppen motion 5

2 260 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LindquistBoxholm-Mjölby OL16:287:17
2Anders JohanssonFinspångs SOK16:50+0:227:26
3Fredrik JohanssonStjärnorps SK18:22+1:548:07
4Lovisa LindquistBoxholm-Mjölby OL20:23+3:559:01
5Karl MollénOK Denseln20:49+4:219:12
6Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL21:11+4:439:22
7Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK21:26+4:589:29
8Tommi MidforsLinköpings OK21:58+5:309:43
9Magnus AnderssonOK Denseln22:02+5:349:44
10Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL22:38+6:1010:00
11Alexandra EklundIK Gandvik23:17+6:4910:18
12Åsa WidarssonKlubblös23:18+6:5010:18
13Peter WigrenOK Motala25:11+8:4311:08
14Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL25:23+8:5511:13
15Siri OlssonStjärnorps SK25:37+9:0911:20
16Lars AnderssonOK Roxen25:49+9:2111:25
17Malin AxÖdeshögs SK25:56+9:2811:28
18Joakim KarlströmBoxholm-Mjölby OL30:52+14:2413:39
19Emelie MidforsLinköpings OK43:29+27:0119:14
Angelica JohanssonSOK Anebyej godkänd

Öppen motion 7

2 300 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF9:524:17
2Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad10:16+0:244:27
3Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna10:26+0:344:32
4Henrik AnderssonBredaryds SOK10:50+0:584:42
5Viktor AntonssonEksjö SOK11:33+1:415:01
6Mikael AnderssonLinköpings OK11:55+2:035:10
7Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL12:26+2:345:24
8Emil SvalbringMålilla OK12:27+2:355:24
9Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK12:56+3:045:37
10Adam ThellsénOK Roxen13:14+3:225:45
11Rikard ErikssonTjällmo-Godegårds OK13:18+3:265:46
12Erik AnderssonIK Gandvik13:42+3:505:57
13Fredrik JönssonMotala AIF OL14:26+4:346:16
14Jesper WaldfeltFinspångs SOK14:28+4:366:17
15Gustav EngmanOK Denseln14:42+4:506:23
16Joakim GustafssonFinspångs SOK14:44+4:526:24
17Sara RönnbyGOIF Tjalve14:47+4:556:25
18Wilhelm LombachKlubblös14:50+4:586:26
19Josefin AronssonOK Tisaren15:12+5:206:36
20Ola TovenStora Tuna OK15:20+5:286:40
21Anita WehlinSkogspojkarnas OK15:24+5:326:41
22Johan SöderbergOK Storsjön15:41+5:496:49
23Lena StrömTjällmo-Godegårds OK16:09+6:177:01
24Johan GranathTjällmo-Godegårds OK16:14+6:227:03
25Frida JohanssonLinköpings OK16:30+6:387:10
26Sara GertssonLinköpings OK16:43+6:517:16
27Sofia MagnussonLinköpings OK17:02+7:107:24
28Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF17:31+7:397:36
29Malin AxÖdeshögs SK18:09+8:177:53
30Erik HjalmarssonLinköpings OK18:48+8:568:10
31Per O MagnussonLinköpings OK19:38+9:468:32
32Frida KarlssonLinköpings OK20:21+10:298:50
33Yngve PetterssonLinköpings OK20:46+10:549:01
34Stina AnderjonVäxjö OK21:12+11:209:13
35Yvonne TovenStora Tuna OK21:15+11:239:14
36Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL24:16+14:2410:33
37Johan PerssonHagaby GoIF Örebro28:42+18:5012:28
Henrik PetersonOK Denselnej godkänd
Jonas RothLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser