Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vikingaträffen, Five-O, #5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vikingaträffen, Five-O, #5
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: måndag 28 mars 2016

D21 Elit

4 460 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa RisbyOK Kåre33:067:25
2Emma JohanssonFredrikstad SK35:08+2:027:52
3Anastasia DenisovaSävedalens AIK35:10+2:047:53
4Marie OlaussenFredrikstad SK36:03+2:578:04
5Karoliina SundbergLynx36:29+3:238:10
6Heidi Østlid BagstevoldFredrikstad SK37:15+4:098:21
7Frida BakkmanIFK Lidingö SOK38:01+4:558:31
7Sofia SalomonssonLinköpings OK38:01+4:558:31
9Ulrika UotilaKoovee38:32+5:268:38
10Annika BjörkOK Linné38:37+5:318:39
11Tone LyeNydalens SK38:44+5:388:41
12Julia OlssonUddevalla OK40:16+7:109:01
12Andrine BenjaminsenLillomarka OL40:16+7:109:01
14Åsa FranzénIL Tyrving40:17+7:119:01
15Filippa JohanssonJönköpings OK40:40+7:349:07
16Camilla EngstrandSävedalens AIK41:14+8:089:14
17Anette JuveliKonnerud IL42:24+9:189:30
18Johanna SanderiIFK Lidingö SOK42:30+9:249:31
19Anna MoilanenKuopion Suunnistajat43:21+10:159:43
20Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK44:09+11:039:53
21Julie StørmerNTNUI45:58+12:5210:18
22Erika UotilaKoovee51:04+17:5811:26
23Sofia SjögrenOK Kullingshof55:50+22:4412:31
24Marit KahrsFredrikstad SK57:26+24:2012:52
25Cristina LuisNydalens SK58:41+25:3513:09
26Marit Wenseth KureNydalens SK1:02:06+29:0013:55
Susen LöschÄrla IFej godkänd
Linn GrällsOK Kåreutgått
Amanda BlennowFalköpings AIK OKej start
Amilia BjörklundSävedalens AIKej start

H21 Elit

5 380 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens WängdahlNyköpings OK31:055:46
2Eskil KinnebergIFK Göteborg31:14+0:095:48
3Bjørn EkebergIL Tyrving31:40+0:355:53
4Anders NordbergNydalens SK31:47+0:425:54
5Borger MelsomFossum IF32:16+1:115:59
6Hans Petter MathisenFredrikstad SK32:52+1:476:06
7Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna33:16+2:116:11
8Johan StrandGöteborg-Majorna OK33:35+2:306:14
9Erik Folkesson BlomIFK Mora OK33:37+2:326:14
10Linus RappIFK Mora OK33:43+2:386:16
11Sindre ØsthagenFredrikstad SK34:06+3:016:20
12Magnus CarlstedtSävedalens AIK34:08+3:036:20
13Sergej FedatsenkaSävedalens AIK35:01+3:566:30
14Tommy AnderssonVänersborgs SK35:36+4:316:37
15Erik EngstrandIFK Göteborg35:41+4:366:37
16Jesper SjögrenHestra IF35:49+4:446:39
16Vegard Brun SagaIL Tyrving35:49+4:446:39
18Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK36:33+5:286:47
19Andrey SalinSävedalens AIK36:52+5:476:51
20Simon HodlerIFK Mora OK37:00+5:556:52
21Henrik LundgrenSävedalens AIK37:10+6:056:54
22Emil AhlbäckFossum IF37:20+6:156:56
23John PerssonIFK Göteborg37:25+6:206:57
24Jyri UusitaloPellon Ponsi37:30+6:256:58
25Jonas Sommerstad JuveliKonnerud IL37:46+6:417:01
26Tobias LindellOK Alehof38:06+7:017:04
27Anders VisterNydalens SK38:07+7:027:05
28Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad38:47+7:427:12
29Torgeir NørbechIL Tyrving39:22+8:177:19
30Oscar VångellÄrla IF39:44+8:397:23
31Victor FlingmarkOK Kåre39:53+8:487:24
32Simon AnderssonOK Kullingshof40:09+9:047:27
33Martin HosetNydalens SK40:19+9:147:29
34Fredrik SturessonOK Alehof40:29+9:247:31
35Mathias DrageKongsberg OL40:32+9:277:32
36Albin ThunbergOK Alehof42:06+11:017:49
37Stian Alexander GrannFossum IF42:11+11:067:50
38Daniel NetzIFK Göteborg42:26+11:217:53
39Torben WendlerFredrikstad SK42:28+11:237:53
40Sondre Ruud BråtenNydalens SK42:30+11:257:53
41Gustav StenbergOK Skogshjortarna42:34+11:297:54
42Mattias NilssonOK Alehof43:15+12:108:02
43Oskari HeiskanenLynx43:45+12:408:07
44Sigve VågsnesOppsal Orientering43:56+12:518:09
45Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna44:29+13:248:16
46Elias Thorsdal MølnvikFossum IF44:36+13:318:17
47Mathias BenjaminsenLillomarka OL45:25+14:208:26
48Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK46:40+15:358:40
49Håvard BergetFredrikstad SK46:44+15:398:41
50Kristian DahlströmIFK Mora OK49:47+18:429:15
51Tobias JohanssonOK Skogshjortarna55:33+24:2810:19
52Espen JakobsenIL Tyrving55:52+24:4710:23
53Max KarleOK Skogshjortarna56:14+25:0910:27
Håvard HagaNydalens SKej godkänd
Sindre SandvenFossum IFej godkänd
Kjell Arild KarlsenFredrikstad SKej godkänd
Eivind HøydalNTNUIej start
Markus RäsänenKuopion Suunnistajatej start
KyongSa RiNydalens SKej start
Johan WikströmSävedalens AIKej start
Fabian WennerbergOK Klyftamoej start
Marius WikstrømRingsaker OKej start
Sami-Petteri JuopperiPellon Ponsiej start
Olli-Markus TaivainenPellon Ponsiej start

D20 Elit

3 870 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnhild HjermstadFossum IF33:398:41
2Isabel SalénIFK Mora OK33:55+0:168:45
3Tonje VassendFossum IF36:08+2:299:20
4Elvira LarssonRyda SK47:48+14:0912:21
5Ella WallinderGöteborg-Majorna OK50:42+17:0313:06
6Emelie AnderssonVänersborgs SK52:17+18:3813:30
Arianna TauferNydalens SKej godkänd
Sara HägnanderLidköpings VSKej start

H20 Elit

4 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olai Stensland LillevoldFossum IF26:466:03
2Audun HeimdalKonnerud IL28:04+1:186:20
3HÃ¥vard Wedege IrgensFossum IF30:58+4:127:00
4Nils AlexanderssonStora Tuna OK31:03+4:177:01
5Knut AasheimOppsal Orientering31:09+4:237:02
6Steinar KollerudLillomarka OL31:19+4:337:05
7Martin DjerfIK Hakarpspojkarna32:15+5:297:17
8Henrik EijsinkNydalens SK32:38+5:527:22
9Sampo HyppöläPellon Ponsi33:09+6:237:30
10Daniel DuhlboIFK Mora OK39:04+12:188:50
11Magnus WølnebergIL Tyrving39:16+12:308:53
12Jesper LindströmIF Hagen39:30+12:448:56
13Marcus BeckiusOK Tyr41:02+14:169:17
14Adrian DahlströmIFK Mora OK41:49+15:039:27
15Sigurd MelsomFossum IF49:17+22:3111:09
Oskar StørmerFossum IFej start
Johan GustafssonOK Tyrej start

D18 Elit

3 830 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ane DyrkornEiker OL33:458:48
2Synne StrandAsker SK33:54+0:098:51
3Vilma AnnalaKangasala SK34:00+0:158:52
4Mia BekhusFredrikstad SK34:45+1:009:04
5Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan35:25+1:409:14
6Tuuli HeikkiläLynx35:35+1:509:17
7Amanda RangertIK Hakarpspojkarna37:10+3:259:42
8Maiken HågårdKonnerud IL37:42+3:579:50
9Thea DyrkornEiker OL38:08+4:239:57
10Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK41:21+7:3610:47
11Maria ErikssonEds SK43:48+10:0311:26
12Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK44:21+10:3611:34
13Ronja KontkanenKangasala SK44:43+10:5811:40
14Aurora MoholthKongsberg OL47:34+13:4912:25
15Erika DuhlboIFK Mora OK48:59+15:1412:47
16Idunn HaavengenKongsberg OL51:55+18:1013:33
17Wilma JanssonVänersborgs SK52:27+18:4213:41
18Mimmi DahlbergBredaryds SOK59:00+25:1515:24
19Alice SödervallIK Gandvik59:59+26:1415:39
Tuva Carlsson WallumSävedalens AIKej start

H18 Elit

4 110 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Einar MelsomFossum IF27:246:39
2Viktor WassénVänersborgs SK29:38+2:147:12
3Herman Ryen MartinsenFredrikstad SK30:01+2:377:18
4Elias JonssonNydalens SK31:06+3:427:34
5Jørgen BaklidKonnerud IL31:43+4:197:43
6Erling HjermstadFossum IF33:36+6:128:10
7Jeremias JoutsensaariKangasala SK34:10+6:468:18
8Hampus NyströmIF Hagen34:22+6:588:21
9Martin Borge HeirFossum IF35:20+7:568:35
10Styrk Hundseid KamsvågFossum IF35:42+8:188:41
11Douglas Fransson LeeOK Alehof36:09+8:458:47
12Kimmo KontioKangasala SK38:10+10:469:17
13Jørgen VisterHalden SK40:43+13:199:54
14Ludvig WaktelSvaide Roma SOK51:42+24:1812:34
15Oscar StombergIF Hagen52:42+25:1812:49
16Hugo ThunbergOK Alehof1:02:49+35:2515:17
Tim OlssonBrattås CKej godkänd
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKutgått
Rickard DjerfTibro OKej start
Tord StrandKongsberg OLej start
Axel HalvarssonKarlskrona SOKej start
Tarjei HoloFossum IFej start
Carl HolmbergIF Hagenej start
Jørgen WulfsbergNydalens SKej start
Olle SörqvistMarkbygdens OKej start
Lukas LilandNydalens SKej start
Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SKej start

D21

3 930 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida WillénFalköpings AIK OK36:229:15
2Kristin SkaarRyda SK36:49+0:279:22
3Lisa NäsholmNydalens SK41:59+5:3710:40
4Lina LarssonVänersborgs SK45:30+9:0811:34
5Sara JonassonCentrum OK46:33+10:1111:50
6Frida StrömgårdUddevalla OK46:47+10:2511:54
7Jenny GullqvistVästvärmlands OK47:10+10:4812:00
8Madeleine AttforsSävedalens AIK48:28+12:0612:19
9Hanna KarlssonStenungsunds OK49:28+13:0612:35
10Sara IvarssonOK Kullingshof49:40+13:1812:38
11Siri JeppssonKatrineholms OK51:46+15:2413:10
12Gro DahlbomCentrum OK52:05+15:4313:15
13Emma EkbergLidköpings VSK1:00:11+23:4915:18
14Linda JärvinenLynx1:09:07+32:4517:35
Therese AlfredssonSävedalens AIKutgått

H21

5 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny HålsjöVänersborgs SK38:057:37
2Johan IvarssonOK Kullingshof41:06+3:018:13
3Tobias EliassonSundsvalls OK41:38+3:338:19
4Erik SkärbergVänersborgs SK41:51+3:468:22
5Calle StenbergOK Skogshjortarna43:41+5:368:44
6Daniel OlssonUddevalla OK45:39+7:349:07
7Björn SchilobolskiÅmåls OK46:05+8:009:13
8Oscar GustafssonIdefjordens SK46:16+8:119:15
9Geir Myhr ØienRingsaker OK47:42+9:379:32
10Andreas KarlssonSävedalens AIK50:46+12:4110:09
11Adam FredénFalköpings AIK OK59:12+21:0711:50
12Andreas JonssonIK Gandvik1:00:29+22:2412:05
13Karl GellermanGöteborgs SK1:00:44+22:3912:08
14Pontus JohanssonOK Kullingshof1:00:49+22:4412:09
15Henrik KarlssonUddevalla OK1:02:40+24:3512:32
16Tommy StenkvistRyda SK1:05:04+26:5913:00
17Anders OlssonUddevalla OK1:11:23+33:1814:16
18Oskar VigrenSävedalens AIK1:15:23+37:1815:04
19Carl BörnstedtKungälvs OK1:38:48+1:00:4319:45
Torbjörn AlmegiusStenungsunds OKutgått
Tobias BeckiusOK Tyrutgått
Daniel LarssonVänersborgs SKej start
Oscar SvalinOK Alehofej start
Jonatan LarssonUddevalla OKej start
Simon BörjesonRyda SKej start

H20

3 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton BernevingOK Gipen37:189:22
2Linus OlssonOK Gipen1:03:54+26:3616:03
Filip SödervallIK Gandvikej start

D18

3 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin HermanssonKungälvs OK47:2413:27
2Maja GunnarssonLerums SOK54:13+6:4915:24
Linda GustafssonOK Tyrej godkänd

H18

3 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus JonassonVänersborgs SK56:4215:52
2Gustav NymanVänersborgs SK59:54+3:1216:46
3Arvid JernstigVänersborgs SK1:10:40+13:5819:47
4Isak KällsmyrOK Kullingshof1:11:00+14:1819:53
Martin LundStenungsunds OKej start

D16

4 000 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragne WiklundNydalens SK35:208:50
2Erika Källvik LeufvénÅmåls OK35:23+0:038:50
3Helene EgerKongsberg OL35:26+0:068:51
4Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK35:30+0:108:52
5Malin KristianssonTrollhättans SOK35:32+0:128:53
6Kjersti Tønnesen BergstølKongsberg OL35:36+0:168:54
7Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK35:42+0:228:55
8Sofia JohanssonOK Skärmen35:48+0:288:57
9Johanna NilssonKungälvs OK38:01+2:419:30
10Åsne HoloFossum IF38:10+2:509:32
11Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK38:16+2:569:34
12Ebba HjertbergHestra IF38:28+3:089:37
13Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK38:44+3:249:41
14Elsa LindeblomHestra IF39:03+3:439:45
15Marlin HaavengenKongsberg OL42:07+6:4710:31
16Ella PalmIK Hakarpspojkarna42:10+6:5010:32
17Frida JohanssonOK Djerf43:15+7:5510:48
18Frida Bakken UlsethNydalens SK44:02+8:4211:00
19Tale StrandKongsberg OL44:34+9:1411:08
20Ingrid HasaasFossum IF44:36+9:1611:09
21Jorid Nandrup NielsenIndre Østfold OK44:38+9:1811:09
22Julia RangertIK Hakarpspojkarna49:49+14:2912:27
23Marie LilandNydalens SK51:22+16:0212:50
24Ida HelgessonHestra IF52:26+17:0613:06
25Karoline BjørnerødOK Moss56:56+21:3614:14
26Nora AronengHestra IF58:21+23:0114:35
27Ada WulfsbergNydalens SK58:34+23:1414:38
28Tove ErikssonRyda SK1:10:29+35:0917:37
29Linda SainioKangasala SK1:28:06+52:4622:01
Jenny BaklidKonnerud ILej godkänd
Ellen BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd
Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OKej godkänd
Birka Øhlenschlæ NielsenSilkeborg OKej godkänd
Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIKutgått
Elin JohanssonFrämmestads IKutgått
Ane Sofie KroghOppsal Orienteringutgått
Emelie BrudinIFK Mora OKej start
Lisa BörnstedtKungälvs OKej start
Maja WillénÖstersunds OKej start

H16

4 250 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BogrenIF Hagen30:587:17
2William LundstedtMullsjö SOK31:55+0:577:30
3Aslak HeimdalKonnerud IL32:10+1:127:34
4Anders BjörklundTrollhättans SOK32:12+1:147:34
5Axel OlssonOK Skogsstjärnan32:14+1:167:35
6Isak JonssonNydalens SK32:30+1:327:38
7Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus33:07+2:097:47
8Marcus CarlssonIF Hagen33:29+2:317:52
9Bendik EliassenFredrikstad SK33:33+2:357:53
10Alfred PetterssonFalköpings AIK OK39:09+8:119:12
11Hugo StrömUlricehamns OK39:13+8:159:13
12Duncan RobertsonSvaide Roma SOK41:46+10:489:49
13Joar TryggöTrollhättans SOK41:53+10:559:51
14Peter GisholtFossum IF41:56+10:589:52
15Emil StørmerFossum IF41:58+11:009:52
16Eirik BlågestadIndre Østfold OK42:02+11:049:53
17Anton WöhrerStigsökarna42:15+11:179:56
18Hugo HåkanssonIK Ymer47:01+16:0311:03
19Oscar KarlssonTrollhättans SOK47:06+16:0811:04
Sølve DrageKongsberg OLej godkänd
Erik LundStenungsunds OKutgått
Oskar CarlssonKvillebyns SKej start
Samuel ErikssonEds SKej start
Tobias ErixonOK Kullingshofej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start
Filip JohanssonTrollhättans SOKej start
Linus KristianssonTrollhättans SOKej start
Emil PiippoKangasala SKej start
Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SKej start
Lars Young VikNydalens SKej start

D16 Kort

3 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Natalja NiggliO Jura35:0610:19

D14

3 700 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK33:048:56
2Alina NiggliO Jura33:11+0:078:58
3Marte Madslien BakkenNydalens SK33:13+0:098:58
4Kristine KravdalGjø-Vard OL33:16+0:128:59
5Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK36:29+3:259:51
6Tilda PalmIK Hakarpspojkarna38:41+5:3710:27
7Suvi HeikkiläLynx38:44+5:4010:28
8Alma HjertbergHestra IF39:56+6:5210:47
9Moa ErikssonTrollhättans SOK41:32+8:2811:13
10Sara WänströmFinspångs SOK41:35+8:3111:14
11Vera PetterssonFalköpings AIK OK41:38+8:3411:15
12Elsa SonessonFalköpings AIK OK41:43+8:3911:16
13Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL41:46+8:4211:17
14Clara JohanssonOK Skärmen41:51+8:4711:18
15Frida JohanssonOK Skärmen42:03+8:5911:21
16Nicolina MobergOK Tyr44:18+11:1411:58
17Erica BogrenIF Hagen48:31+15:2713:06
18Klara SjöströmVästerås SOK52:05+19:0114:04
19Ylva JohanssonOK Djerf55:34+22:3015:01
20Ida SüdhoffBrattås CK55:58+22:5415:07
21Rebecka RundbladFrämmestads IK58:35+25:3115:50
22Irma SvenssonOK Klyftamo1:00:30+27:2616:21
23Alice SvalinVänersborgs SK1:00:49+27:4516:26
24Emma IvarssonOK Kullingshof1:14:04+41:0020:01
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Laura Holm NielsenHorsens OKej godkänd
Moa SkoogIF Hagenej godkänd
Alma AppelgrenTrollhättans SOKutgått
Lovisa HambäckLånghundra IFej start
Tova JanssonVänersborgs SKej start
Pia Young VikNydalens SKej start
Matilda WöhrerStigsökarnaej start

H14

3 700 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK28:207:39
2Kornelius Kriszat-LøvfaldNydalens SK31:06+2:468:24
3Arvid BjörkTrollhättans SOK36:14+7:549:47
4Anton CarlssonIF Hagen36:23+8:039:50
5Vetle DrageKongsberg OL37:43+9:2310:11
6Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan37:45+9:2510:12
7Matias KoponenLynx37:49+9:2910:13
8Axel NalbinMullsjö SOK37:51+9:3110:13
9Albin GezeliusIFK Mora OK38:19+9:5910:21
10Jakob GunnarssonLerums SOK38:22+10:0210:22
11Erik LingJönköpings OK38:35+10:1510:25
12Isak OlssonStigsökarna42:04+13:4411:22
13Linus BoströmOK Alehof42:16+13:5611:25
14Hugo MandingerTrollhättans SOK42:19+13:5911:26
15Olle MelénTrollhättans SOK42:46+14:2611:33
16Johan LundStenungsunds OK42:50+14:3011:34
17David AlménTrollhättans SOK42:52+14:3211:35
18Arvid EkströmStenungsunds OK42:56+14:3611:36
19Oskar DahlinIK Gandvik43:04+14:4411:38
20Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK43:08+14:4811:39
21Arvid AronssonOK Kroppefjäll43:17+14:5711:41
22Lukas LarssonOK Skogshjortarna43:22+15:0211:43
23Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK43:27+15:0711:44
24Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK43:37+15:1711:47
25Simon NordbergGöteborg-Majorna OK43:39+15:1911:47
26Erik JohanssonOK Alehof48:36+20:1613:08
27Kasper Bakken UlsethNydalens SK49:12+20:5213:17
28Jacob MikkelsenHorsens OK55:35+27:1515:01
29Linus AhlénIF Hagen1:42:32+1:14:1227:42
Thobias BrodinIFK Mora OKutgått
Anton LundOK Skogshjortarnautgått
Karl PetersénOK Njudungutgått
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOKutgått
Philip LarssonEds SKej start
Simon VeltmanOK Skogshjortarnaej start

H14 Kort

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Holger PatrikssonOK Klyftamo44:5317:44

D12

2 560 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NylundBredaryds SOK25:249:55
2Ida BengtssonOK Alehof27:57+2:3310:55
3Marie KravdalGjø-Vard OL28:56+3:3211:18
4Salla IsoherranenLynx31:04+5:4012:08
5Lovis BergstrandBrattås CK38:01+12:3714:51
6Sandra LingJönköpings OK38:12+12:4814:55
7Audrey HanssonFrölunda OL43:21+17:5716:56
8Agnes IvarssonOK Skogshjortarna44:43+19:1917:28
9Wilma PetterssonOK Kullingshof46:37+21:1318:12
10Julia MeijerIFK Mora OK53:53+28:2921:02
11Elsa SödervallIK Gandvik57:39+32:1522:31
12Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna59:51+34:2723:22
13Emelie ForslundKristinehamns OK1:06:04+40:4025:48
14Emilia SandinOK Skärmen1:08:25+43:0126:43
15Felicia SandinOK Skärmen1:10:19+44:5527:28
Alva BjörkTrollhättans SOKej start
Alva ErssonIFK Mora OKej start
Lova ErikssonTrollhättans SOKej start

H12

2 530 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK21:258:27
2Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna22:34+1:098:55
3Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna25:22+3:5710:01
4Elis Forsberg RundströmIFK Enskede25:26+4:0110:03
5Elias NordbergGöteborg-Majorna OK27:11+5:4610:44
6Alfred BjørnerødOK Moss28:03+6:3811:05
7Axel BrönnestamOK Gipen33:40+12:1513:18
8Johan ErikssonOK Skogsvargarna34:10+12:4513:30
9Jonas KroghOppsal Orientering36:31+15:0614:26
10Noel BengtssonOK Skogshjortarna37:59+16:3415:00
11Alvin OllanderOK Landehof41:51+20:2616:32
12Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL42:14+20:4916:41
13Olle PetersénOK Njudung42:16+20:5116:42
14David HermanssonÅmåls OK47:32+26:0718:47
15Edvin OckbornTrollhättans SOK47:44+26:1918:52
16Albert BrohedeOK Tyr57:13+35:4822:36
17Ludvig KarlssonTrollhättans SOK57:36+36:1122:46
18Arvid JohanssonOK Djerf1:03:02+41:3724:54
19Lukas HambäckLånghundra IF1:03:33+42:0825:07
20Erik SüdhoffBrattås CK1:19:03+57:3831:14
Tim MartnerFrölunda OLej godkänd

D12 Kort

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa AnderssonRyda SK29:0212:44

H12 Kort

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max NymanOK Gipen29:1613:03
2Oscar NymanOK Gipen32:14+2:5814:23
3oscar hallqvistVänersborgs SK46:34+17:1820:47

D10

2 240 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna22:149:55
2Signe HördegårdhIFK Göteborg26:27+4:1311:48
3Molly BergstrandBrattås CK28:01+5:4712:30
4Viliina SundbergLynx29:20+7:0613:05
5Emma ChristianssonUddevalla OK29:58+7:4413:22
6Maja NymanVänersborgs SK30:51+8:3713:46
7Alva EliassonSundsvalls OK31:11+8:5713:55
8Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna32:30+10:1614:30
9Linn EnbomVänersborgs SK33:51+11:3715:06
10Ida AnderssonVänersborgs SK34:57+12:4315:36
11Saga KällstrandÅmåls OK36:27+14:1316:16
12Emma AhlénIF Hagen39:40+17:2617:42
13Lilly JorehedOK Gipen40:00+17:4617:51
14Sara BengtssonOK Alehof41:30+19:1618:31
15Clara LövgärdOK Alehof45:30+23:1620:18
16Andrea EnbomVänersborgs SK46:44+24:3020:51
17Ella PetterssonOK Kullingshof54:48+32:3424:27
18Lola NymanOK Gipen59:38+37:2426:37
19Ella MikkelsenHorsens OK1:09:02+46:4830:49
Hanna WidegrenIdrottsklubben Gandvikej godkänd
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start

H10

2 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HogedalVänersborgs SK19:288:32
2Albin SkottÅmåls OK21:57+2:299:37
3Emil LingJönköpings OK23:43+4:1510:24
4Anton JonssonOK Tyr23:44+4:1610:24
5Danilo MobergOK Tyr25:40+6:1211:15
6Ivar KahraÅmåls OK29:31+10:0312:56
7Axel VibergRyda SK35:03+15:3515:22
8Viggo AnderssonTrollhättans SOK35:28+16:0015:33
9Oskar HjertbergHestra IF36:18+16:5015:55
10Nils MelénTrollhättans SOK37:45+18:1716:33
11Joel IsakssonVänersborgs SK42:14+22:4618:31
12Viktor NilssonStångenäs AIS46:09+26:4120:14

D35

3 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hana TichovskaSK Praga35:139:51
2Anna MartnerFrölunda OL36:14+1:0110:08
3Malin JonssonOK Tyr36:46+1:3310:17
4Maria SahlénIF Hagen39:34+4:2111:04
5Annie SvenssonLidköpings VSK53:07+17:5414:52
6Daria NiggliO Jura55:35+20:2215:34
7Jenny EkströmStenungsunds OK57:44+22:3116:10
8Inger-Lise EriksenEds SK1:16:15+41:0221:21
Emelie SvalinVänersborgs SKej start
Ida HördegårdIFK Göteborgej start

H35

4 760 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per HolmIFK Mora OK35:027:21
2Martin HogedalOK Alehof36:54+1:527:45
3Anders HöijeGöteborg-Majorna OK41:08+6:068:38
4Mikko SaarinenKangasala SK46:30+11:289:46
5Anders FrickTrollhättans SK47:47+12:4510:02 Ladda ner rutt i gpx-format
6Ville KoponenLynx48:21+13:1910:09
7Martin TichovskySK Praga51:22+16:2010:47
8Jari HuttunenSOK Aneby51:38+16:3610:50
9Ole Underthun JohansenIL Tyrving1:07:05+32:0314:05
10Michael ForslundKristinehamns OK1:19:09+44:0716:37
Erik LindgrenSävedalens AIKej start

D40

3 520 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna PalmIK Hakarpspojkarna30:518:45
2Taru IkäheimonenLynx32:05+1:149:06
3Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK36:00+5:0910:13
4Line NybakkenÅs-NMBU Orientering36:42+5:5110:25
5Sara TimnerSundsvalls OK39:55+9:0411:20
6Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK41:58+11:0711:55
7Kari StrandKongsberg OL42:56+12:0512:11
8Katarina EnbomVänersborgs SK43:00+12:0912:12
9Malin TengströmFrämmestads IK43:26+12:3512:20
10Nina AhlénIF Hagen43:59+13:0812:29
11Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof44:18+13:2712:35
12Ann HyvönenSkattkärrs SOK47:20+16:2913:26
13Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK47:21+16:3013:27
14Ulrika RundbladFrämmestads IK49:21+18:3014:01
15Irene MikkelsenHorsens OK55:11+24:2015:40
16Karin AlthoffKungälvs OK1:02:21+31:3017:42
17Fredrika ErikssonRyda SK1:21:01+50:1023:00
Anna LarssonOK Gipenej start

H40

4 230 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simo MartomaaKalevan Rasti28:536:49
2Johan HördegårdhIFK Göteborg31:29+2:367:26
3Magnus SödervallIK Gandvik34:40+5:478:11
4Jonas MartnerFrölunda OL35:18+6:258:20
5Daniel BrohedeOK Tyr35:34+6:418:24
6Peter FredricsonIFK Mora OK37:55+9:028:57
7Anders LövgärdOK Alehof38:11+9:189:01
8Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK38:52+9:599:11
9Erik AderstedtKungälvs OK39:43+10:509:23
10Martin HjertbergHestra IF40:02+11:099:27
11Rune BlågestadIndre Østfold OK41:28+12:359:48
12Peter WesterbergVänersborgs SK41:55+13:029:54
13Magnus KarlssonRyda SK42:14+13:219:59
14Peter Sinding PoulsenSilkeborg OK44:23+15:3010:29
15Håkan LindénUddevalla OK45:15+16:2210:41
16Marcus HanssonFrölunda OL47:46+18:5311:17
17Espen BekhusFredrikstad SK48:04+19:1111:21
18Magnus BertilssonOK Skogshjortarna49:39+20:4611:44
19Patrik SvalinVänersborgs SK50:11+21:1811:51
20Mads MikkelsenHorsens OK51:11+22:1812:06
21Magnus DahlinIK Gandvik51:18+22:2512:07
22Sami IsoherranenLynx56:22+27:2913:19
23Lars-Ola WesterlundLustens OK56:58+28:0513:28
24Gary LarssonOK Skogshjortarna1:03:44+34:5115:04
25Hans LarssonEds SK1:06:17+37:2415:40
26Bo KronOK Flundrehof1:08:39+39:4616:13
27Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:12:15+43:2217:04
28Greger AhlénIF Hagen1:18:28+49:3518:33
29Nicolaj NielsenHorsens OK1:19:36+50:4318:49
30Anders LundOK Skogshjortarna1:27:29+58:3620:40
31Jakob WedmanVästerbergslagens OL1:29:14+1:00:2121:05
Anders FranzenLidköpings VSKej godkänd
Jan HjortFalköpings AIK OKej start
Torbjørn KravdalGjø-Vard OLej start

D45

3 390 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK31:309:17
2Isa Anette Baklid HeggedalKonnerud IL35:58+4:2810:36
3Therése AnderssonRyda SK37:49+6:1911:09
4Anki BlennowFalköpings AIK OK41:29+9:5912:14
5Christina SüdhoffBrattås CK42:59+11:2912:40
6Anna StombergIF Hagen43:58+12:2812:58
7Jessica AnderssonVänersborgs SK44:08+12:3813:01
8Arnhild KroghOppsal Orientering44:27+12:5713:06
9Annelie JohanssonOK Skärmen44:34+13:0413:08
10Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK44:57+13:2713:15
11Maria BogrenIF Hagen45:07+13:3713:18
12Carina IvarssonOK Kullingshof46:13+14:4313:37
13Katarina RundströmIFK Enskede46:20+14:5013:40
14Anne-Lene Bakken UlsethNydalens SK47:09+15:3913:54
15Linda GunnarssonLerums SOK48:16+16:4614:14
16Helena SödervallIK Gandvik50:14+18:4414:49
17Kristina LindOK Skärmen52:01+20:3115:20
18Izabell BirklinOK Kåre52:21+20:5115:26
19Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:00:21+28:5117:48
20Ulrika WillénÖstersunds OK1:19:24+47:5423:25
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOKej godkänd
Kristina PatrikssonOK Klyftamoej godkänd
Annamari TiitolaLynxej godkänd
Rikke Holm JensenHorsens OKej start
Monica Tørnqvist HaldenNydalens SKej start

H45

4 190 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StørmerFossum IF29:237:00
2Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan29:57+0:347:08
3Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna30:31+1:087:16
4Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna30:45+1:227:20
5Kristian PalmIK Hakarpspojkarna30:49+1:267:21
6Jörgen ÅhlÅmåls OK31:11+1:487:26
7Jesper StenströmVänersborgs SK32:07+2:447:39
8Pelle ForsbergIFK Enskede32:41+3:187:48
9Tommy JohanssonStångenäs AIS33:31+4:087:59
10Odd StrandKongsberg OL34:16+4:538:10
11Svein NygårdLillomarka OL34:19+4:568:11
12Andreas RangertIK Hakarpspojkarna35:00+5:378:21
13Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna35:54+6:318:34
14Jonas BergenfurSkattkärrs SOK37:11+7:488:52
15Magnus NiklassonFalköpings AIK OK37:51+8:289:02
16Jurg NiggliO Jura40:00+10:379:32
17Anders LingJönköpings OK40:42+11:199:42
18Richard TengströmFrämmestads IK42:35+13:1210:09
19Johan WänströmFinspångs SOK43:52+14:2910:28
20Olav HasaasFossum IF44:37+15:1410:38
21Anders LarssonVänersborgs SK45:19+15:5610:48
22Håkan JanssonVänersborgs SK45:45+16:2210:55
23Mats HallstenOK Skärmen46:25+17:0211:04
24Christer WidegrenIdrottsklubben Gandvik58:57+29:3414:04
25Stefan HellqvistOK Flundrehof1:02:30+33:0714:54
Henrik PetterssonFalköpings AIK OKej godkänd
Torbjörn PetterssonOK Kullingshofutgått
Anders CarlssonVänersborgs SKej start
Mats HermanssonKungälvs OKej start
Gunnar Engen VikNydalens SKej start
Conny ErixonOK Kullingshofej start
Johan LindeblomIK Omegaej start

D50

3 390 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonNydalens SK30:449:03
2Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK33:43+2:599:56
3Heli MarjomaaStigsökarna34:49+4:0510:16
4Helena ErikssonEds SK37:52+7:0811:10
5Tove HeimdalKonnerud IL38:00+7:1611:12
6Pia VångellLinköpings OK39:31+8:4711:39
7Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK40:18+9:3411:53
8Eva HägnanderLidköpings VSK40:45+10:0112:01
9Suzy LarssonOK Skogshjortarna42:04+11:2012:24
10Lena CarlssonSävedalens AIK43:50+13:0612:55
11Anita DavalliusUddevalla IS44:12+13:2813:02
12Eva PedersenOK Skogshjortarna45:11+14:2713:19
13Anita Sørensen DrageKongsberg OL48:47+18:0314:23
14Gunnel JernstigVänersborgs SK58:36+27:5217:17
15Lena PeterssonOK Alehof1:07:45+37:0119:59
16Karin LaurellOK Flundrehof1:08:06+37:2220:05
Marit Nandrup PettersenIndre Østfold OKej godkänd
Alix Young VikNydalens SKej start
Ewa HolmbergIF Hagenej start
Kari MadslienNydalens SKej start
Christina HalvarssonOK Kroppefjällej start
Teija LaunisASS Raisu Lumousej start

H50

3 980 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK28:507:14
2Per OlaussenFredrikstad SK29:00+0:107:17
3Mats NylundBredaryds SOK30:20+1:307:37
4Vidar BenjaminsenLillomarka OL30:35+1:457:41
5Tore BjørnerødOK Moss31:12+2:227:50
6Anders YngströmGöteborg-Majorna OK31:36+2:467:56
7Jon Iver BakkenNydalens SK31:52+3:028:00
8Øyvind DrageKongsberg OL32:33+3:438:10
9Mikael PalgrimVänersborgs SK33:02+4:128:17
10Per SanderGöteborg-Majorna OK34:34+5:448:41
11Lars BjörkingOK Skogshjortarna34:43+5:538:43
12Tomas HermanssonÅmåls OK34:55+6:058:46
13Bo HallbergFalköpings AIK OK35:27+6:378:54
14Jonatan BörjessonHestra IF37:18+8:289:22
15Peter HambäckLånghundra IF38:23+9:339:38
16Kennet HorvathHalmstad OK38:26+9:369:39
17Ola WallinderGöteborg-Majorna OK40:50+12:0010:15
18Kent SkärbergVänersborgs SK41:41+12:5110:28
19Björn SvenssonOK Djerf42:15+13:2510:36
20Ulf DanielssonÅmåls OK42:35+13:4510:41
21Terje LinløkkenØstmarka OK42:43+13:5310:43
22Peter StrömdahlOK Skogsvargarna42:56+14:0610:47
23Vegard HaldenNydalens SK43:04+14:1410:49
24Roar PedersenOppsal Orientering43:34+14:4410:56
25Børge PedersenNydalens SK43:44+14:5410:59
26Kjell EinarssonOK Skogshjortarna45:39+16:4911:28
27Hans NilssonKungälvs OK46:16+17:2611:37
28Sören AnderssonLidköpings VSK50:44+21:5412:44
29Magnus BlennowFalköpings AIK OK53:40+24:5013:29
30Ingvar IvarssonOK Kullingshof54:20+25:3013:39
31Erik WillénÖstersunds OK54:52+26:0213:47
32Jarmo JoutsensaariKangasala SK56:43+27:5314:15
33Rune Siewartz NielsenIndre Østfold OK56:58+28:0814:18
34Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:04:56+36:0616:18
35Kasperi LaunisASS Raisu Lumous1:13:20+44:3018:25
36Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna1:23:05+54:1520:52
Per KällvikÅmåls OKej godkänd
Hans-Olof PerssonOK Alehofej start
Rikard NilssonKungälvs OKej start

D55

3 230 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta AnderssonFrämmestads IK37:2011:33
2Britta SahlinVänersborgs SK38:31+1:1111:55
3Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK40:31+3:1112:32
4Birgit HanssonHerrestads AIF42:48+5:2813:15
5Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK44:43+7:2313:50
6Annette Falck LarssonVänersborgs SK45:50+8:3014:11
7Anne Berit EidNydalens SK48:15+10:5514:56
8Christina BirathStenungsunds OK52:26+15:0616:13
9Ann Warma LaasOK Skogshjortarna53:00+15:4016:24
10Monika NilssonOK Alehof58:10+20:5018:00
11Gun LundbergIstrums SK1:01:04+23:4418:54
12Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:07:08+29:4820:47
13Märit GustafssonEds SK1:07:32+30:1220:54
14Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:17:24+40:0423:57
15Netta TammisaloKangasala SK1:22:54+45:3425:39
16Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:48:14+1:10:5433:30
Nina BejbomUddevalla OKej godkänd
Tone HollowellOK Tyrej start

H55

3 910 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten GustafssonEds SK33:208:31
2Sören JonssonNydalens SK33:48+0:288:38
3Ola LundhIF Hagen35:51+2:319:10
4Jan HanssonStenungsunds OK39:03+5:439:59
5Andres LaasOK Skogshjortarna40:05+6:4510:15
6Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK42:31+9:1110:52
7Anders BjörklundSävedalens AIK43:00+9:4010:59
8Bengt LundbergIstrums SK43:14+9:5411:03
9Lars HjermstadFossum IF44:15+10:5511:19
10Ulf BurmanGustavsbergs OK45:29+12:0911:37
11Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK45:38+12:1811:40
12Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK45:40+12:2011:40
13Tomas NilssonOK Gipen46:07+12:4711:47
14Nils-Olof LarssonVänersborgs SK46:29+13:0911:53
15Torbjörn SalomonsonVänersborgs SK46:59+13:3912:00
16Thomas AttforsSävedalens AIK47:48+14:2812:13
16Karl Aasmund ErøyOK Moss47:48+14:2812:13
18Ulf BjörkdahlHerrestads AIF47:56+14:3612:15
19Örjan WängdahlOK Gipen48:14+14:5412:20
20Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK48:40+15:2012:26
21Jan IvarssonOK Skogshjortarna49:40+16:2012:42
22Dick NymanUddevalla IS49:56+16:3612:46
23Lars KarlssonTrollhättans SK50:41+17:2112:57
24Christer MannfolkUlricehamns OK51:05+17:4513:03
25Roy GjerdingOK Moss54:37+21:1713:58
26Arne LundStenungsunds OK1:05:24+32:0416:43
27Börje PerssonOK Alehof1:14:34+41:1419:04
28Sven-Olof PålssonKungälvs OK1:16:14+42:5419:29
Anders KjellbergOK Flundrehofej godkänd
Lars HolmbergIF Hagenej start
Thomas HollowellOK Tyrej start
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

D60

2 780 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa AnnersandOK Tyr32:1911:37
2Inger WesterbergIF Hagen34:48+2:2912:31
3Kerstin BurmanKvillebyns SK36:47+4:2813:13
4Kerstin AnderssonRyda SK37:49+5:3013:36
5Inger SvenssonLidköpings VSK38:14+5:5513:45
6Anneli LindqvistGustavsbergs OK39:29+7:1014:12
7Britt GunnarssonKristinehamns OK40:45+8:2614:39
8Mary OlssonVästvärmlands OK41:17+8:5814:51
9Pia SvenssonFalköpings AIK OK41:43+9:2415:00
10Eva PetterssonVäxjö OK44:21+12:0215:57
11Monica IvarssonOK Skogshjortarna46:31+14:1216:43
12Inger JohanssonOK Klyftamo47:14+14:5516:59
13Ingrid JessenFrämmestads IK47:25+15:0617:03
14My EngströmLerums SOK47:31+15:1217:05
15Eva KarlssonUddevalla OK52:26+20:0718:51
16Gunnel GillenäsKristinehamns OK57:18+24:5920:36
17Kerstin Haugen LundStenungsunds OK58:15+25:5620:57
18Britt KarlssonStenungsunds OK1:06:55+34:3624:04
19Eva LingegårdOK Gipen1:40:17+1:07:5836:04
Gunilla HogedalVänersborgs SKutgått

H60

3 670 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK35:509:45
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna36:27+0:379:55
3Urban LarssonOK Gipen36:43+0:5310:00
4Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK38:47+2:5710:34
5Robert JessenFrämmestads IK39:33+3:4310:46
6Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK40:13+4:2310:57
7Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro40:20+4:3010:59
8Geir Holm GundersenIF Sturla40:22+4:3210:59
9Stefan GunnarssonKristinehamns OK40:52+5:0211:08
10Per-Olof LarssonHestra IF42:58+7:0811:42
11Dan WidercrantzOK Skärmen47:18+11:2812:53
12Lars OlssonVästvärmlands OK49:58+14:0813:36
13Kent IvarssonOK Skogshjortarna50:56+15:0613:52
14Odd OlssonUddevalla OK51:12+15:2213:57
15Pierre KarlssonOK Alehof53:43+17:5314:38
16Arne AlfredssonUddevalla OK55:11+19:2115:02
17Terje GrannFossum IF55:17+19:2715:03
18Ingemar CarlssonSävedalens AIK57:37+21:4715:41
19Börje SundbergOK Gipen59:42+23:5216:16
20Conny SahlinVänersborgs SK1:00:15+24:2516:25
21Ulf PetterssonKungälvs OK1:01:26+25:3616:44
22Tommy RoosFalköpings AIK OK1:01:49+25:5916:50
23Tomas KarlssonOK Skogshjortarna1:04:00+28:1017:26
24Bengt LingegårdOK Gipen1:20:28+44:3821:55
25Göran BerggrenLjungskile FK1:20:43+44:5321:59
26Lennart JakobssonTibro OK1:20:47+44:5722:00
27Bengt HanssonSäterbygdens OK1:27:01+51:1123:42
Thomas KarlssonFrämmestads IKej godkänd
Peter PrydzNeverfjord ILutgått
Gunnar BejbomUddevalla OKutgått
Per WennerbergOK Klyftamoej start
Björn PetterssonUlricehamns OKej start

D65

2 780 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel TurpeinenKvillebyns SK40:2414:31
2Britt-Marie GrönroosOK Alehof42:04+1:4015:07
3Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL43:12+2:4815:32
4Marion HallstenUddevalla OK45:39+5:1516:25
5Ingegerd OlssonOK Alehof53:19+12:5519:10
6Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK55:00+14:3619:47
7Görel NordinVänersborgs SK1:38:30+58:0635:25

H65

3 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats KarlssonStenungsunds OK36:5010:31
2Per-Arne KällénUddevalla OK38:17+1:2710:56
3Karl Evert SvenssonIF Hagen38:52+2:0211:06
4Yngve NilssonOK Gipen39:48+2:5811:22
5Lars HogedalVänersborgs SK41:49+4:5911:56
6Olle AdolfssonLerums SOK41:57+5:0711:59
7Bo KarlssonLjungskile FK42:03+5:1312:00
8Conny JidetoftStångenäs AIS45:05+8:1512:52
9Björn EngströmLerums SOK46:08+9:1813:10
10Roalh KlevelandKvillebyns SK46:16+9:2613:13
11Johnny KarlssonUddevalla OK51:13+14:2314:38
12Bengt JohanssonOK Skogshjortarna51:39+14:4914:45
13Christer GillenäsKristinehamns OK56:16+19:2616:04
14Kenth SundgrenSkåneslättens OL56:33+19:4316:09
15Per FredrikssonOK Skogshjortarna57:29+20:3916:25
16Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:17:48+40:5822:13
Erland SvenssonKvillebyns SKej godkänd
Kent ErikssonLerums SOKutgått
Sten OlssonOK Alehofutgått

D70

2 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva IsakssonOK Skogshjortarna40:1415:54
2Eva HöijeOK Ravinen41:24+1:1016:21
3Margareta LarssonOK Njudung42:09+1:5516:39
4Britt RangertIK Ymer44:29+4:1517:34
5Berith IvehagFrämmestads IK47:07+6:5318:37
6Eva OlofssonOK Flundrehof56:17+16:0322:14
7Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:02:52+22:3824:50
8Ulla LingJönköpings OK1:06:25+26:1126:15
9Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orientering1:13:42+33:2829:07
10Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:23:49+43:3533:07
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej godkänd
Birgitta StenströmVänersborgs SKej start
Monica LarssonOK Trananej start

H70

3 240 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna35:3110:57
2Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS36:31+1:0011:16
3Olof KarlssonUddevalla OK39:34+4:0312:12
4Rune SandbergUddevalla OK40:30+4:5912:29
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna42:01+6:3012:58
6Kenneth IvehagFrämmestads IK43:26+7:5513:24
7Lennart HöijeOK Ravinen45:30+9:5914:02
8Lars FinbomOK Landehof45:36+10:0514:04
9Lennart SturessonVästerviks OK47:27+11:5614:38
10Leif OlofssonOK Flundrehof48:15+12:4414:53
11Kent CarlgrenOK Skogshjortarna51:24+15:5315:51
12Lennart FärjhageOK Gipen53:14+17:4316:25
13Bertil HermanssonStenungsunds OK53:32+18:0116:31
14Jan HellstrandÅmåls OK54:19+18:4816:45
15Jack GrönroosOK Alehof56:29+20:5817:25
16Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna58:17+22:4617:59
17Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orientering1:09:44+34:1321:31
18Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna1:14:54+39:2323:07
Helge RevhaugRingerike OLej godkänd
Per-Olof JohanssonOK Klyftamoutgått

D75

2 280 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK32:1614:09
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna48:59+16:4321:29
3Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK53:37+21:2123:30
4Margareta HolmbergIF Hagen54:22+22:0623:50
5Elvy BörjessonOK Alehof1:04:12+31:5628:09
6Gro BakkenStigsökarna1:06:31+34:1529:10

H75

3 170 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidOK Skogshjortarna37:5411:57
2Erland LingJönköpings OK40:22+2:2812:44
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna40:41+2:4712:50
4Matts MattssonOK Gipen46:03+8:0914:31
5Gunnar PerssonSvanesunds GIF51:47+13:5316:20
6John VallinOK Hedströmmen52:27+14:3316:32
7Harald WibyeOK Moss1:02:20+24:2619:39
8Svein BakkenStigsökarna1:08:21+30:2721:33
9Gunnar BrystHjobygdens OK1:09:03+31:0921:46
10Ingemar HolmbergIF Hagen1:17:28+39:3424:26
11Sören JanssonSundsvalls OK1:18:45+40:5124:50
12Arvo HyvönenSkattkärrs SOK1:52:50+1:14:5635:35
Ivan ErnvidUlricehamns OKej godkänd
Rune ArvidssonMarkbygdens OKej godkänd
Lars-Åke LarssonOK Trananej start

D80

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NymanUddevalla IS1:07:1631:08
2Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:14:02+6:4634:16
Elvy FredihnStigsökarnaej start

H85

2 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove KilbornUddevalla IS57:4626:44
2Said JohanssonUddevalla IS1:37:03+39:1744:55

Inskolning

1 720 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lilly BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Erik GräfningsGrycksbo IF OKfullföljt
Oskar GustafssonTrollhättans SOKfullföljt
Anna HallOK Skogsvargarnafullföljt
Carolina HallqvistVänersborgs SKfullföljt
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKfullföljt
Harry JohanssonHelsingborgs SOKfullföljt
Nathan KarlsonLidköpings VSKfullföljt
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKfullföljt
Jon LiljanOK Skogsvargarnafullföljt
Alexander LindellOK Alehoffullföljt
Charles NömellOK Gipenfullföljt
Jonna OlssonTrollhättans SOKfullföljt
Agaton RomFrämmestads IKfullföljt
Wellington RomFrämmestads IKfullföljt
Jonatan SahlénIF Hagenfullföljt
Kerstin SvenssonOK Kullingshoffullföljt
Per Gustav WedmanVästerbergslagens OLfullföljt
Eiven VågsnesOppsal Orienteringfullföljt
Elvira ÅhlundVänersborgs SKfullföljt

U1

1 820 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilgot ÅlundVänersborgs SK20:4311:22
2Albin RundbladFrämmestads IK21:00+0:1711:32
3Herman EliassonSundsvalls OK23:16+2:3312:47
4Jarvis HanssonFrölunda OL23:21+2:3812:49
5Malte AnderssonTrollhättans SOK23:53+3:1013:07
6Isac AnderssonFrämmestads IK24:30+3:4713:27
7Jonna ÅhlÅmåls OK24:46+4:0313:36
8Elsie HördegårdhIFK Göteborg25:10+4:2713:49
9Elina ChristianssonUddevalla OK26:07+5:2414:20
10Rebecka ErikssonOK Skärmen26:54+6:1114:46
11Edith BergenfurSkattkärrs SOK27:09+6:2614:55
12Wilma JonssonOK Tyr28:20+7:3715:34
13Melker OckbornTrollhättans SOK30:12+9:2916:35
14Wilhelm SmithOK Flundrehof31:04+10:2117:04
15Alice KällstrandÅmåls OK32:32+11:4917:52
16Melvin LundOK Skogshjortarna34:37+13:5419:01
17Axel JansenFrämmestads IK35:44+15:0119:38
18Anina ÅngeforsOK Flundrehof37:09+16:2620:24
19Jonas MikkelsenHorsens OK37:24+16:4120:32
20Nils JansenFrämmestads IK39:10+18:2721:31
21Siri SvalinVänersborgs SK40:46+20:0322:23
22Ingrid RossanderKlubblös42:28+21:4523:20
23Eskil RossanderKlubblös42:30+21:4723:21
24Simon SkottÅmåls OK48:37+27:5426:42
25Egon KarlsonLidköpings VSK1:04:53+44:1035:39
Svea BergstrandBrattås CKej start
Gabriel HogedalVänersborgs SKej start

U2

2 260 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon StrandKongsberg OL24:2010:46
2Eric ÅhlÅmåls OK25:17+0:5711:11
3Johannes AnderssonVänersborgs SK28:59+4:3912:49
4Filip ValentinGöteborg-Majorna OK29:21+5:0112:59
5Klara PetterssonÅmåls OK30:30+6:1013:29
6Isak OllanderOK Landehof31:58+7:3814:08
7Matteo MobergOK Tyr32:54+8:3414:33
8Erik HermanssonÅmåls OK33:23+9:0314:46
9Hilma EkströmStenungsunds OK35:11+10:5115:34
10Lisa GunnarssonLerums SOK35:16+10:5615:36
11Ella ArrheniusIF Hagen35:43+11:2315:48
12Axel SlättOK Alehof35:45+11:2515:49
13Anna HammarbergAlvesta SOK35:58+11:3815:54
14Alfred ÅngeforsOK Flundrehof36:53+12:3316:19
15Wilhelm OlssonStigsökarna38:25+14:0516:59
16Noah OlssonStigsökarna38:59+14:3917:14
17Simon VedinTrollhättans SOK39:08+14:4817:18
18Hilma KahraÅmåls OK39:43+15:2317:34
19Hampus SahlénIF Hagen40:40+16:2017:59
20Maja JosefssonVästvärmlands OK40:48+16:2818:03
21Elias JosefssonVästvärmlands OK40:49+16:2918:03
22Lukas PetterssonStigsökarna42:28+18:0818:47
23Axel GräfningsGrycksbo IF OK42:46+18:2618:55
24Ebba LövgärdOK Alehof44:17+19:5719:35
25Dante MejerIFK Mora OK45:56+21:3620:19
26Ida HederIK Gandvik46:21+22:0120:30
27Oliver HammarFalköpings AIK OK47:04+22:4420:49
28Meja PetterssonOK Kullingshof49:22+25:0221:50
29Harald MartnerFrölunda OL50:42+26:2222:26
30Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna1:00:04+35:4426:34
31Rebecca AhlbergOK Skogsvargarna1:00:07+35:4726:36
32Gabriel SlättOK Alehof1:02:20+38:0027:34
Greta KarlssonLidköpings VSKej godkänd

Öppen motion 1

2 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkblomKlubblös27:3912:14
2Sumali SkottÅmåls OK28:58+1:1912:49
3Karolina KahraÅmåls OK37:48+10:0916:43
4Gun ThorssonRyda SK46:03+18:2420:22
5Nike RosvallOK Klyftamo57:03+29:2425:14
6Jan BrunefoldOK Gipen1:02:15+34:3627:32
7Sussan SkogsströmKlubblös1:15:33+47:5433:25
Rasmus KoponenLynxöver maxtid
Bertil SagnerOK Gipenej godkänd

Öppen motion 3

2 950 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna40:4113:47
2Ida StrömOK Skogsvargarna40:59+0:1813:53
3Josefine JansenFrämmestads IK42:16+1:3514:19
4Cecilia JunforsOK Skogshjortarna43:18+2:3714:40
5Sara AnderssonVänersborgs SK47:30+6:4916:06
6Anna Karin SkärbergVänersborgs SK47:52+7:1116:13
7Anita BergstedtOK Skogsvargarna48:05+7:2416:17
8Ronny RundbladFrämmestads IK48:09+7:2816:19
9Lotta WedmanLudvika OK48:22+7:4116:23
10Maine GodderidgeOK Klyftamo49:11+8:3016:40
11Erik SlättOK Alehof49:57+9:1616:55
12Bo WesterbergVänersborgs SK50:01+9:2016:57
13Fredrik HederIK Gandvik54:44+14:0318:33
14Henrik KahraÅmåls OK54:53+14:1218:36
15Steffan ArhonIFK Mora OK57:56+17:1519:38
16Lottis BrohedeOK Tyr58:07+17:2619:42
17Ina Kristin BlågestadIndre Østfold OK58:18+17:3719:45
18Margareta WaernKlubblös59:20+18:3920:06
19Tove SvalinVänersborgs SK59:25+18:4420:08
20Carina StenbergOK Skogshjortarna1:01:14+20:3320:45
21Johanna KarlssonRyda SK1:03:28+22:4721:30
22Louise VibergRyda SK1:04:22+23:4121:49
23Kerstin LjungbergOK Gipen1:04:44+24:0321:56
24Annika WessmarkOK Flundrehof1:05:38+24:5722:14
25Klas SkogOK Gipen1:07:19+26:3822:49
26Stina AnderssonLidköpings VSK1:07:46+27:0522:58
27Ingegerd FrickTrollhättans SK1:09:12+28:3123:27
28Stig WallermanBorås GIF1:10:14+29:3323:48
29Nina MagnussonÅmåls OK1:11:18+30:3724:10
30Marie WilhelmssonStigsökarna1:11:26+30:4524:12
31Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna1:13:18+32:3724:50
32Monica BrönnestamOK Gipen1:18:33+37:5226:37
33Eva Westerholm-LannfeltOK Skogshjortarna1:19:33+38:5226:57
34Lil AlfredssonUddevalla OK1:23:49+43:0828:24
35Martin AlfredssonKlubblös1:29:48+49:0730:26
36Bengt HogedalOK Gipen1:35:01+54:2032:12
37Birgit LjungOK Gipen1:35:06+54:2532:14
38Rolf LundmarkKlubblös1:59:42+1:19:0140:34
Britt BirklinTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Åsa PetterssonOK Kullingshofej godkänd
Magnus StrömUlricehamns OKej godkänd
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Annika GustafssonOK Gipenej godkänd
Ann LarssonSundsvalls OKutgått
Bibbi GustafssonOK Gipenej start
Ayan LingJönköpings OKej start

Öppen motion 5

3 630 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mila ZaharinovaOppsal Orientering41:0211:18
2Per-Olov DavllusKlubblös45:00+3:5812:23
3Michaela KällstrandÅmåls OK45:10+4:0812:26
4Håkan LarssonLjungskile FK47:58+6:5613:12
5Sune HallstenOK Skärmen50:34+9:3213:55
6Carolina JosefssonVänersborgs SK50:47+9:4513:59
7Kristina ÅhlundVänersborgs SK58:05+17:0316:00
8Nicolaas JansenFrämmestads IK58:29+17:2716:06
9Tomas CarlssonÅmåls OK58:36+17:3416:08
10Kjell JohanssonOK Kullingshof59:13+18:1116:18
11Marcus BranellRyda SK59:54+18:5216:30
12Philip WibergRyda SK1:02:01+20:5917:05
13Fredrik NilssonStångenäs AIS1:03:06+22:0417:22
14Oskar KarlsonLidköpings VSK1:04:24+23:2217:44
15Magnus StafstedtFrämmestads IK1:05:09+24:0717:56
16Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK1:05:45+24:4318:06
17Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK1:06:02+25:0018:11
18Lennart SvenssonOK Kullingshof1:07:10+26:0818:30
19Cecilie RomFrämmestads IK1:10:10+29:0819:19
20Ingalill GrundHerrestads AIF1:11:37+30:3519:43
21Ulrika KontellRyda SK1:15:22+34:2020:45
22Anders KontellRyda SK1:15:26+34:2420:46
23Ching-Pei ChenTrollhättans SK1:16:46+35:4421:08
24Annika AnderssonOK Skogshjortarna1:23:01+41:5922:52
25Andreas JohanssonFrämmestads IK1:28:57+47:5524:30
26Jenny RönnqvistOK Löftan1:29:18+48:1624:36
27Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:31:11+50:0925:07
28Sofia DelinRyda SK1:33:39+52:3725:47
29Jeanette BuuschLidköpings VSK1:38:18+57:1627:04
30Berkley StaggOK Skogsvargarna2:11:34+1:30:3236:14
Daniel JohanssonRyda SKej godkänd
Birgitta LarssonRyda SKej godkänd
Mattild RenlundStigsökarnaej godkänd
Sverre StrandLierbygdaej godkänd
Eva WöhrerStigsökarnaej godkänd
Anni HogedalOK Alehofutgått
Stig HjortvallHestra IFutgått
Yvonne SvenssonOK Kullingshofutgått
Mattias HolmströmÅmåls OKutgått
Silvana LilleengHerrestads AIFutgått
Thomas ForslundSäffle OKutgått
Åsa PetterssonSäterbygdens OKutgått
Marita SalomonssonVänersborgs SKutgått
Rikke Lysemose PoulsenSilkeborg OKutgått
Usman afridiTrollhättans SOKutgått

Öppen motion 7

3 120 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK28:059:00
2Vidar StrandLierbygda29:34+1:299:28
3Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb31:31+3:2610:06
4Per-Ola UllsethNydalens SK32:08+4:0310:17
5Ove BoströmKlubblös32:27+4:2210:24
6Pär M JohanssonKlubblös34:03+5:5810:54
7Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK35:41+7:3611:26
8Andreas MobergOK Tyr35:43+7:3811:26
9Linda ErikssonOK Skärmen36:46+8:4111:47
10Anders PetterssonStigsökarna36:47+8:4211:47
11Torgny PetterssonMarkbygdens OK38:16+10:1112:15
12Hans SvenssonOK Kullingshof38:50+10:4512:26
13Dan LundstedtMullsjö SOK39:05+11:0012:31
14Anna LövgärdOK Alehof39:46+11:4112:44
15Lars ElfvingOK Gipen40:09+12:0412:52
16Åsa Jarhag HåkanssonUddevalla OK40:19+12:1412:55
17Anders SjögrenOK Kullingshof40:53+12:4813:06
18Jon-Petter NilsenNydalens SK41:06+13:0113:10
19Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL42:21+14:1613:34
20Mikael JohanssonOK Skogshjortarna42:25+14:2013:35
21Gunilla AxelssonSävedalens AIK45:22+17:1714:32
22Astrid BjörnerödOK Moss45:48+17:4314:40
23Sven-Erik GrundOK Roto45:49+17:4414:41
24Gunnila OterstenEds SK46:24+18:1914:52
25Charlotte WikströmSävedalens AIK46:35+18:3014:55
26Niklas SahlénIF Hagen47:00+18:5515:03
27Bengt AnderssonFrämmestads IK47:04+18:5915:05
28Lotta NybergOK Alehof47:30+19:2515:13
29Lars StrömbergOK Skogshjortarna47:45+19:4015:18
30Mats HanssonOK Alehof47:52+19:4715:20
31Nils-Erik GunnarssonOK Gipen47:53+19:4815:20
32Ture ErikssonEds SK48:20+20:1515:29
33Helena SonessonFalköpings AIK OK49:18+21:1315:48
34Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK49:52+21:4715:58
35Sofia SamuelssonOK Gipen49:54+21:4915:59
36Mårten SvenssonOK Gipen50:29+22:2416:10 Ladda ner rutt i gpx-format
37Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebro51:03+22:5816:21
38Bo CederlöfKlubblös51:11+23:0616:24
39Stefan G LarssonOK Njudung55:20+27:1517:44
40Elena GrandNydalens SK55:59+27:5417:56
41Frida WinteråsVästerbergslagens OL56:08+28:0317:59
42Bert ThorssonRyda SK56:38+28:3318:09
43Sören HaglundOK Kullingshof56:48+28:4318:12
44Lars WassénVänersborgs SK56:56+28:5118:14
45Stefan HåkanssonIK Ymer57:11+29:0618:19
46Petter AnderssonStenungsunds OK57:26+29:2118:24
47Christina BerggrenLjungskile FK1:00:17+32:1219:19
48Bror PalgrimVänersborgs SK1:00:32+32:2719:24
49Karin CederlöfKlubblös1:00:40+32:3519:26
50Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:01:23+33:1819:40
51Gunnar JohanssonOK Gipen1:03:11+35:0620:15
52Eva KarlssonLidköpings VSK1:03:19+35:1420:17
53Monica WidströmFrämmestads IK1:04:52+36:4720:47
54Per WidströmFrämmestads IK1:04:53+36:4820:47
55Christine LundOK Skogshjortarna1:08:34+40:2921:58
56Anders JanssonGrycksbo IF OK1:09:05+41:0022:08
57Jenny OlssonStigsökarna1:09:07+41:0222:09
58Jan JohanssonVänersborgs SK1:09:16+41:1122:12
59Alma BirklinMalungs OK Skogsmårdarna1:09:56+41:5122:24
60Eva LindahlOK Gipen1:10:10+42:0522:29
61Moa GrällsOK Kåre1:10:15+42:1022:30
62Sune HagströmIstrums SK1:21:26+53:2126:06
63Kerstin HagströmIstrums SK1:21:49+53:4426:13
64Johanna KjellbergOK Flundrehof1:22:19+54:1426:23
65Håkan SamuelssonUddevalla OK1:25:12+57:0727:18
66Anders SwedinLidköpings VSK1:25:19+57:1427:20
67Frida MannfolkUlricehamns OK1:38:17+1:10:1231:30
68Birgitta KarlssonRyda SK1:47:03+1:18:5834:18
69Berith HallqvistRyda SK1:47:10+1:19:0534:20
70Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK1:49:31+1:21:2635:06
71Annika JohanssonOK Alehof2:00:22+1:32:1738:34
Alva SonessonFalköpings AIK OKej godkänd
Gunnar ChristianssonTrollhättans SKej godkänd
Linda WetterKungälvs OKej godkänd
Bo BengtssonOK Alehofej godkänd
Annika BengtssonOK Alehofej godkänd
Thomas BergstrandBrattås CKej godkänd
Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OLej godkänd
Samuel ErikssonEds SKej godkänd
Sten-Åke NilssonOK Alehofej godkänd
Lena JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd
Lars HolmOK Gipenutgått

Öppen motion 8

4 480 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zsolt LenkeiIFK Mora OK29:496:39
2Mattias KarlssonFredrikstad SK29:52+0:036:39
3Artem PanchenkoIFK Mora OK31:27+1:387:01
4Torbjørn SagbergIL Tyrving32:41+2:527:17
5Jonas PalmSävedalens AIK32:56+3:077:21
6Jarl Magnus BergeSSOK No33:19+3:307:26
7Olga PanchenkoIFK Mora OK38:42+8:538:38
8Robert EnbomVänersborgs SK38:49+9:008:39
9Mats ChristianssonUddevalla OK40:01+10:128:55
10Patrik LilleengHerrestads AIF42:07+12:189:24
11Marcus WetterKungälvs OK43:14+13:259:39
12Johan ÅhlundVänersborgs SK44:31+14:429:56
13Ragnhild Haugli BråtenHeming OK No45:34+15:4510:10
14Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK45:35+15:4610:10
15Jonas NybergOK Alehof49:09+19:2010:58
16Maria GustafssonSävedalens AIK49:53+20:0411:08
16Daniel AnderssonFrämmestads IK49:53+20:0411:08
18Jakob LaurellOK Flundrehof50:06+20:1711:10
19Erik FrickTrollhättans SK50:28+20:3911:15
20Fajer WennerbergOK Klyftamo50:43+20:5411:19
21Johan WinteråsVästerbergslagens OL50:44+20:5511:19
22Tomas JohanssonVänersborgs SK51:09+21:2011:25
23Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF51:12+21:2311:25
24Tobias KarlssonRyda SK52:06+22:1711:37
25Andreas BranellRyda SK52:27+22:3811:42
26Daniel SöderströmOK Skogsvargarna52:37+22:4811:44
27Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb54:34+24:4512:10
28Mattias AnderssonFrämmestads IK54:51+25:0212:14
29Jonatan LundquistAlvesta SOK55:15+25:2612:19
30Sören LindOK Gipen55:40+25:5112:25
31Ellen LarssonIF Hagen56:12+26:2312:32
32Lisa AxelssonHjobygdens OK56:19+26:3012:34
33Ing-Marie AronengBredareds IF58:28+28:3913:03
34Natalie LarssonRyda SK59:26+29:3713:15
35Per JunforsOK Skogshjortarna1:03:26+33:3714:09
36Mark UbbinkSävedalens AIK1:03:52+34:0314:15
37Staffan OlssonStigsökarna1:06:47+36:5814:54
38Sven-Olof HermanssonKlubblös1:07:36+37:4715:05
39Britt-Marie ErlandssonStigsökarna1:09:30+39:4115:30
40Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:09:47+39:5815:34
41Tomas KristofferssonIstrums SK1:10:09+40:2015:39
42Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:39+40:5015:46
43Rasmus WillénÖstersunds OK1:11:04+41:1515:51
44Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK1:19:20+49:3117:42
45Stefan GustafssonKlubblös1:22:20+52:3118:22
46Edo DrenthHelsingborgs SOK1:22:31+52:4218:25
47Luba NilssonKungälvs OK1:28:53+59:0419:50
48Henrik JonssonStenungsunds OK1:34:22+1:04:3321:03
49Maria JohannessonSjövalla FK1:40:05+1:10:1622:20
50Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:44:07+1:14:1823:14
51Bo HjalmarssonGällstadbygdens SOK1:46:21+1:16:3223:44
52Hans BernhardssonOK Skärmen2:21:18+1:51:2931:32
Sigmund VisterIndre Østfold OKej godkänd
Maria HederIK Gandvikej godkänd
Erik SkaarRyda SKutgått
Tobias HöglundSjövalla FKutgått
Anne M Hausken NordbergNydalens SKej start
Robert WieslanderOK Skärmenej start

ÖM Trail

5 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne ErikssonEds SK43:447:38
2Erica JensenÅmåls OK46:11+2:278:04
3Daniel ÅngeforsOK Flundrehof49:26+5:428:38
4Tomas PetersénOK Njudung51:33+7:499:00
5Rune LarssonKlubblös52:56+9:129:15
6Alice HägnanderLidköpings VSK53:53+10:099:25
7Elisabeth BranellRyda SK1:11:58+28:1412:34
Petter SchafferCentrum OKej godkänd
Karin MårtenssonOK Skogsstjärnanej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser