Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborgsstafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborgsstafetten
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: tisdag 5 maj 2015

Öppen

22 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Hagen 11:05:12
1. Marcus Carlsson26:47526:475
2. Hampus Nyström12:20139:071-4
3. Olle Hedman26:0531:05:1210
2Istrums SK 11:05:37+0:25
1. Anders Påhlman25:36125:361
2. Teodor Danielsson15:07640:433+2
3. Tony Larsson24:5411:05:372-1+0:25
3OK Skogsstjärnan 21:06:00+0:48
1. Axel Olsson26:39326:393
2. Johan Mårtensson13:08239:472-1
3. Fredrik Johansson26:1341:06:003+1+0:48
4IF Hagen 21:06:21+1:09
1. Carl Holmberg26:29226:292
2. Johan Holmberg14:27440:564+2
3. Oscar Stomberg25:2521:06:2140+1:09
5Istrums SK 21:09:06+3:54
1. Lasse Karlsson-Lod28:00928:009
2. Alicia Cobo Caballero14:06342:065-4
3. Joachim Friberg27:0061:09:0650+3:54
6Falköpings AIK OK 51:13:51+8:39
1. Amanda Blennow29:381629:3816
2. Alma Vilhelmsson14:36544:148-8
3. Ellen Blennow29:3791:13:516-2+8:39
7IK Gandvik 21:14:23+9:11
1. Magnus Dahlin28:051128:0511
2. Carina Nilsson19:161747:2115+4
3. Magnus Södervall27:0271:14:237-8+9:11
8Istrums SK 41:15:19+10:07
1. Mattias Pauli28:071228:0712
2. Alfred Ander17:021145:099-3
3. Fredric Paulsson30:10111:15:198-1+10:07
9IK Gandvik 11:15:20+10:08
1. Magnus Sundmark28:121328:1213
2. Elin Käll17:121245:2412-1
2. Elin Lood Larsson24:51inaktiv
3. Christoffer Andersen29:56101:15:209-3+10:08
10Falköpings AIK OK 21:16:49+11:37
1. Jonas Niklasson26:50626:506
2. Karin Torstensson16:20843:107+1
3. Magnus Blennow33:39151:16:4910+3+11:37
11OK Skogsstjärnan 31:17:02+11:50
1. Hanna Mårtensson28:231528:2315
2. Mathilda Nyyssönen20:442049:0719+4
3. Tomas Andersson27:5581:17:0211-8+11:50
12Falköpings AIK OK 41:17:15+12:03
1. Henrik Pettersson26:59726:597
2. Vera Wallin19:401846:3914+7
2. Lukas Magnerfeltej startinaktiv
3. Torbjörn Löfving30:36121:17:1512-2+12:03
13Ryda SK 31:18:15+13:03
1. Magnus Karlsson28:141428:1414
2. Tove Eriksson17:011045:1510-4
3. Tobias Karlsson33:00141:18:1513+3+13:03
14OK Skogsstjärnan 41:18:47+13:35
1. David Olsson29:481829:4818
2. Elsa Wallenius22:322152:2020+2
2. Michaela Östbergej startinaktiv
2. Axel Andersson22:34inaktiv
3. Calle Andersson26:2751:18:4714-6+13:35
15IF Hagen 31:19:43+14:31
1. Emma Kindbom31:072031:0720
2. Erica Bogren17:161448:2318-2
2. Per Hedman24:51inaktiv
3. Lars Holmberg31:20131:19:4315-3+14:31
16OK Klyftamo 11:20:56+15:44
1. Eric Nystrand26:44426:444
2. Julia Markendahl15:28742:126+2
3. Erik Svensson38:44201:20:5616+10+15:44
17Falköpings AIK OK 11:22:43+17:31
1. Albin Alsiö27:58827:588
2. Tommy Roos17:441545:4213+5
2. Bo Andersson17:46inaktiv
3. Lennart Sibeck37:01181:22:4317+4+17:31
18Falköpings AIK OK 31:22:44+17:32
1. Tindra Hjort29:451729:4517
2. Pia Svensson18:261648:11170
3. Håkan Sonesson34:33161:22:4418+1+17:32
19Istrums SK 31:23:29+18:17
1. Hans Påhlman30:551930:5519
2. Lina Lundberg16:45947:4016-3
3. Stefan Andersson35:49171:23:2919+3+18:17
20OK Skogsstjärnan 11:27:37+22:25
1. Daniel Brandström28:031028:0310
2. Olle Andersson17:141345:1711+1
3. Jakob Karlsson42:20221:27:3720+9+22:25
21Ryda SK 11:38:22+33:10
1. Carl-Erik Fogelstrand38:542138:5421
2. Philip Viberg20:061959:00210
3. Daniel Johansson39:22211:38:22210+33:10
22Ryda SK 21:39:36+34:24
1. Therése Andersson39:112239:1122
2. Fredrika Eriksson22:37221:01:48220
3. Kerstin Andersson37:48191:39:36220+34:24

Propaganda

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Hjobygdens OK 11:24:17
1. Bertil Karlsson34:04334:043
2. Malin Jansson15:57450:012-1
3. Ann-Kristin Jansson34:1631:24:171-1
2Mariestads FK 11:31:13+6:56
1. Maria Skogsberg35:25435:254
2. Anton Karlsson15:02250:273-1
3. Lars-Erik Nilsson40:4651:31:132-1+6:56
3Istrums SK 31:32:23+8:06
1. Anders Douglas H Nilsson43:15743:157
2. Carina Wallgren22:3271:05:476-1
2. Sigvard Oskarsson46:31inaktiv
3. Tony Gustavsen26:3611:32:233-3+8:06
4Mariestads FK 21:45:12+20:55
1. Monica Lööf41:18541:185
2. Hugo Bremer25:5781:07:157+2
2. Christoffer Wall25:59inaktiv
3. Håkan Lööf37:5741:45:124-3+20:55
5Istrums SK 22:02:38+38:21
1. Lars Wahlström42:33642:336
2. Benjamin Pauli18:4351:01:165-1
2. Malin Sörstrand19:08inaktiv
3. Karl-Inge Karlsson1:01:2262:02:3850+38:21
IK Gandvik 1ej godkänd
1. Erik Hellsvikej godkändej godkänd
2. Johan Käll14:341ej godkänd
3. Tore Widegren32:582ej godkänd
Istrums SK 1ej godkänd
1. Åke Larsson26:24126:241
2. Tomas Bergsten15:40342:0410
2. Viola Berger20:18inaktiv
2. Kerstin Hellner20:25inaktiv
3. Krister Karlssonej godkändej godkänd
Lidköpings VSK 1ej godkänd
1. Anders Franzén29:35229:352
2. Ida Franzén21:43651:184+2
3. Johan Liderudej godkändej godkänd

H/D12

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Hagen 148:15
1. Moa Skoog16:08116:081
2. Johan Hedman16:29132:3710
2. Malin Kindbom18:18inaktiv
2. Alma Sandelin29:51inaktiv
3. Anton Carlsson15:38148:1510
2Falköpings AIK OK 256:09+7:54
1. Cayenne Badh17:11517:115
2. Emia Hjort22:46239:573-2
3. Elsa Sonesson16:12256:092-1+7:54
3Istrums SK 11:00:56+12:41
1. Mirjam Inemyr16:29316:293
2. Elin Danielsson23:29539:584+1
2. Alma Ander29:00inaktiv
3. Thea Tanhua20:5841:00:563-1+12:41
4Falköpings AIK OK 11:01:03+12:48
1. Vera Pettersson16:31416:314
2. Isabella Niklasson23:45640:165+1
2. Otto Wiberg24:00inaktiv
3. Linnea Wigholm20:4731:01:034-1+12:48
5Istrums SK 21:09:18+21:03
1. Kalle Inemyr16:27216:272
2. Jonathan Herzig23:10439:3720
2. Oskar Josefsson29:19inaktiv
3. Erik Grändinger29:4161:09:185+3+21:03
6IK Gandvik 11:11:59+23:44
1. Hjalmar Käll23:24623:246
2. Elsa Käll23:07346:3160
2. Nora Käll23:09inaktiv
3. Wilma Lindqvist25:2851:11:5960+23:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser