Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Attunda, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Attunda, lång
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: lördag 13 augusti 2016

D21

7 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BillstamOK Linné47:186:28
2Johanna SanderiIFK Lidingö SOK54:51+7:337:30
3Carolin SvenssonHaninge SOK56:15+8:577:41
4Rasa PtasekaiteOK Linné57:30+10:127:51
5Catherine TaylorOK Linné58:53+11:358:03
6Rebecka HeinrupTullinge SK1:01:12+13:548:22
7Tove LagerbergOK Södertörn1:02:11+14:538:30
8Louise MarkstedtOK Södertörn1:02:23+15:058:32
9Moa KjellstrandCentrum OK1:12:25+25:079:54
10Evelina ChristofferssonOK Roslagen1:15:01+27:4310:15
11Emma LindgrenVisborgs OK1:17:12+29:5410:33
12Lovisa LarssonOK Linné1:20:02+32:4410:56
13Isabelle SjöbergOK Österåker1:47:10+59:5214:39
Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstadej start

H21

10 970 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David LingforsOK Linné1:07:066:07
2Hector HainesIFK Lidingö SOK1:09:52+2:466:22
3Leonas MockunasHellas Orientering1:10:21+3:156:24
4Jonas KjällCentrum OK1:15:27+8:216:52
5David HectorSnättringe SK1:22:50+15:447:33
6Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF1:26:06+19:007:50
7Thomas PetterssonIF Thor1:26:50+19:447:54
8Christoffer SchönningJärfälla OK1:28:15+21:098:02
9Henrik OlssonTäby OK1:32:06+25:008:23
10Anders LagerwallOK Linné1:33:19+26:138:30
11Simon MellinSundbybergs IK1:39:54+32:489:06
12Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK1:43:28+36:229:25
13Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:05:21+58:1511:25
14Tobias AnderssonOK Österåker2:17:52+1:10:4612:34
15Emil TallhageCentrum OK2:19:31+1:12:2512:43
Simon MarkendahlOK Klyftamoej godkänd
Robert SandbergOK Roslagenej godkänd
Christian PetterssonCentrum OKej start
Mats JohnssonCentrum OKej start
Julian DentIFK Lidingö SOKej start

H20

8 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:05:377:20
2Bobby BrahmLånghundra IF1:06:32+0:557:27
3Ludwig BergfalkJärfälla OK1:25:44+20:079:36

D18

5 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecca WaldenfjordJärfälla OK49:039:27
2Vilma KarlssonSnättringe SK49:37+0:349:33
3Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK1:03:14+14:1112:11
4Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:09:26+20:2313:22

H18

6 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen41:516:22
2Oskar EdvardssonJärfälla OK44:01+2:106:41
3Niklas CarlssonSundbybergs IK46:54+5:037:08
4Simon SchusterIFK Lidingö SOK47:53+6:027:17
5Georg EklöwOK Södertörn49:04+7:137:28
6Oskar ForsbergTullinge SK50:28+8:377:40
7Linus BacklundOK Södertörn52:16+10:257:57
8Hugo LindbärgOK Södertörn53:46+11:558:11
9John LarssonRånäs OK54:37+12:468:18
10Tobias KarlssonSnättringe SK59:05+17:148:59
11Hannes SvahnOK Ravinen1:04:16+22:259:46
12Ivar Lidström LauriSnättringe SK1:06:06+24:1510:03
13Alexander  AlnessLånghundra IF1:14:06+32:1511:16
14Lukas ArkängTullinge SK1:24:39+42:4812:53
Kasper FranssonOK Ravinenej godkänd
Andreas MagnvallOK Södertörnej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start

D16

4 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H16

5 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils BabtistBromma-Vällingby SOK55:249:40
2Karl BrahmLånghundra IF1:01:57+6:3310:48
3Oskar VahlbergOK Österåker1:02:30+7:0610:54
4Viggo KlassonOK Ravinen1:20:14+24:5014:00

D14

4 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HofstedtTäby OK37:158:54
2Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL38:37+1:229:14
3Tilda MårtenssonOK Ravinen41:23+4:089:54
4Vilde WoldSundbybergs IK41:53+4:3810:01
5Sofia IversAttunda OK42:53+5:3810:15
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK43:33+6:1810:25
7Amanda GranqvistOK Ravinen43:36+6:2110:25
8Sofia EdvardssonJärfälla OK44:38+7:2310:40
9Smilla MogensenOK Ravinen45:08+7:5310:47
10Amelie RajanIFK Lidingö SOK47:28+10:1311:21
11Linnéa SöderqvistOK Ravinen49:10+11:5511:45
12Tuva FalkSundbybergs IK49:15+12:0011:46
13Lovisa NilssonAttunda OK49:17+12:0211:47
14Tove SjöbergTullinge SK50:04+12:4911:58
15Lisa ThunellIFK Lidingö SOK51:24+14:0912:17
16Emma AlmgrenOK Ravinen1:00:43+23:2814:31
Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresöej godkänd
Johanna AlmgrenOK Ravinenej start
Lovisa HambäckLånghundra IFej start
Maja SandvikAttunda OKej start
Emma LundbergOK Roslagenej start

H14

4 640 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LundbäckJärfälla OK35:317:39
2Marcus SteneboAttunda OK35:54+0:237:44
3Erik BovalliusJärfälla OK38:12+2:418:13
4Erik Lidström LauriSnättringe SK42:13+6:429:05
5Alfred LängheimTullinge SK42:23+6:529:08
6William GrunderJärfälla OK44:06+8:359:30
7Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK48:04+12:3310:21
8Martin RinnbäckOK Ravinen50:55+15:2410:58
9Emil SoneAttunda OK53:41+18:1011:34
10Albin LindskogOK Ravinen58:43+23:1212:39
11Simon LiljaIFK Lidingö SOK1:04:31+29:0013:54
12Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:57:05+1:21:3425:14
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start
Philip ForngrenTäby OKej start

D14 Kort

2 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LotsanderIFK Lidingö SOK47:4516:24

H14 Kort

2 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar NilssonJärfälla OK47:1816:15
2Fredrik AhlbergVallentuna-Össeby OL56:39+9:2119:28
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OLej start

D12

2 920 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn25:108:37
2Tindra JonssonSkarpnäcks OL29:33+4:2310:07
3Lovisa LindqvistIFK Enskede33:39+8:2911:31
4Emma HallendalIFK Enskede35:05+9:5512:00
5Märta SandvikAttunda OK35:33+10:2312:10
6Vilma NilssonAttunda OK37:10+12:0012:43
7Klara JunegardTullinge SK38:26+13:1613:09
8Maja LiljaIFK Lidingö SOK43:41+18:3114:57
9Sanna RinnbäckOK Ravinen43:58+18:4815:03
10Moa JohanssonVäsby OK46:13+21:0315:49
11Sara SundqvistLånghundra IF57:18+32:0819:37
12Linn NilssonSöders-Tyresö1:18:12+53:0226:46
Vera HallgrenOK Österåkerej godkänd

H12

2 910 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan FochsenWaxholms OK21:087:15
2Jesper ÅkessonJärfälla OK23:32+2:248:05
3David BerglundIF Thor24:17+3:098:20
4Hannes MogensenOK Ravinen25:19+4:118:41
5Hugo LindskogOK Ravinen26:52+5:449:13
6Viktor SoneAttunda OK26:55+5:479:14
7Viktor JemthIF Thor26:57+5:499:15
8Noa BerglundTäby OK26:59+5:519:16
9Henrik SvenssonOK Ravinen27:06+5:589:18
10Gustaf HofstedtTäby OK28:36+7:289:49
11Edvin NilssonLånghundra IF29:38+8:3010:10
12Hannes LindqvistIFK Enskede29:48+8:4010:14
13Erik LundquistOK Ravinen30:44+9:3610:33
14Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK31:28+10:2010:48
15Teo StruckOK Ravinen32:57+11:4911:19
16Lucas AlzénGustavsbergs OK33:09+12:0111:23
17Edvin ForsbergOK Ravinen35:50+14:4212:18
18Rasmus ExellLänna IF36:10+15:0212:25
19Axel TrofastTullinge SK37:57+16:4913:02
20Axel WiknerOK Österåker38:15+17:0713:08
21Marcus GrunderJärfälla OK41:50+20:4214:22
22Martin ErikssonVäsby OK47:24+26:1616:17
23Linus ForsbergOK Ravinen48:05+26:5716:31
Elis IversAttunda OKej start

D12 Kort

2 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö20:4610:07

H12 Kort

2 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias LjungdellTäby OK16:528:18

D10

1 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma MårtenssonOK Ravinen18:529:28
2Maja FalkSundbybergs IK23:40+4:4811:53
3Astrid DumailSMOG St-Medard-en-Jalles24:38+5:4612:22
4Stella ÖstblomJärfälla OK29:04+10:1214:36
5Hilda TrofastTullinge SK35:02+16:1017:36
6Paulina AlzénGustavsbergs OK37:23+18:3118:47
7Sofia EkmanTäby OK44:51+25:5922:32
8Emelie HolmströmTäby OK45:33+26:4122:53

H10

2 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NederheimHaninge SOK13:236:31
2Svante SandvikAttunda OK13:53+0:306:46
3Edvin JohanssonVäsby OK15:32+2:097:34
4Hampus SundbergJärfälla OK21:13+7:5010:20
5Petter FochsenWaxholms OK24:29+11:0611:56
6Albin JemthIF Thor25:03+11:4012:13

D35

6 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia AlzénGustavsbergs OK2:00:3918:21

H35

8 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas EdlundIFK Lidingö SOK59:246:39
2Daniel EleniusCentrum OK1:07:15+7:517:31
3Marcus SaldeniusJärfälla OK1:10:27+11:037:53
4Samuel SvenssonCentrum OK1:14:29+15:058:20
5Peter ViréhnAvesta OK1:17:01+17:378:37
6Jorrit BoekelCentrum OK1:19:18+19:548:52
7Ingemar ÅkermanTullinge SK1:26:11+26:479:39
8Martin AhlströmIFK Enskede1:31:49+32:2510:16
9Fredrik WassermeyerSkarpnäcks OL1:33:23+33:5910:27
10Erik HäggbrinkBerga SOK1:45:29+46:0511:48
11Mikael HagströmHäverödals SK1:56:37+57:1313:03

D40

5 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FalkSundbybergs IK40:017:42
2Maria MogensenOK Ravinen41:45+1:448:02
3Jenny BergOK Ravinen43:16+3:158:20
4Eva HallstenTäby OK44:08+4:078:30
5Elin AhlströmIFK Enskede55:47+15:4610:44
6Karin HallstenOK Ravinen55:51+15:5010:45
7Ylva FornanderVästerbergslagens OL56:38+16:3710:54
8Petra LjungdellTäby OK57:37+17:3611:06
9Mette BrolinsonCentrum OK58:11+18:1011:12
10Jenny  ÅmanValbo AIF58:34+18:3311:17
11Maria EdvardssonJärfälla OK1:02:09+22:0811:58
12Anna BerganderSMOG St-Medard-en-Jalles1:04:59+24:5812:31
13Josefin LindqvistIFK Enskede1:06:58+26:5712:54
14Stina BorängSnättringe SK1:17:59+37:5815:01
15Magdalena GrunderJärfälla OK1:19:16+39:1515:16
16Åsa SandTullinge SK1:22:52+42:5115:57
Ulrika ForsbergOK Ravinenej godkänd
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej start
Marie ÖstmanSkarpnäcks OLej start

H40

7 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohnssonIFK Lidingö SOK49:216:35
2Tomas AlbinssonOK Österåker54:38+5:177:18
3Joakim BacklundTäby OK55:16+5:557:23
4Pär LiljaIFK Lidingö SOK56:02+6:417:29
5Jonas ErikssonLänna IF56:54+7:337:36
6John HartleySöders-Tyresö59:39+10:187:58
7Anders BøgevigOK Ravinen1:02:39+13:188:22
8Henrik SjögrenHaninge SOK1:03:19+13:588:27
9Pål JanssonOK Roslagen1:03:34+14:138:29
10Henrik TrofastTullinge SK1:08:43+19:229:11
11Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:28:30+39:0911:49
12Stefan NorinSöders-Tyresö1:36:43+47:2212:55
13Jon SundbergJärfälla OK1:50:33+1:01:1214:46
Mathias JonssonUpsala IFej godkänd
Mats EdengrenVallentuna-Össeby OLej start
Mika NumminenOK Linnéej start
Björn JanssonVäsby OKej start

D45

5 190 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christin SöderqvistOK Ravinen39:067:32
2Kerstin ImarkTullinge SK42:39+3:338:13
3Anna-Lena LängheimTullinge SK46:58+7:529:02
4Maria OlssonHJS-Vansbro OK47:50+8:449:12
5Ammie BerglundIF Thor48:44+9:389:23
6Susanne CurmanIFK Lidingö SOK51:01+11:559:49
7Cecilia FochsenWaxholms OK52:47+13:4110:10
8Mia LiljaIFK Lidingö SOK55:32+16:2610:42
9Heléne KlassonOK Ravinen55:33+16:2710:42
10Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK58:16+19:1011:13
11Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:06:24+27:1812:47
12Sara HektorJärla Orientering1:27:36+48:3016:52

H45

6 570 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan MogensenOK Ravinen43:046:33
2Per MårtenssonOK Ravinen44:49+1:456:49
3Kjell AlmgrenOK Ravinen46:05+3:017:00
4John SolbreckLånghundra IF46:19+3:157:02
5Nils EdvardssonJärfälla OK47:22+4:187:12
6Lars SjöbergTullinge SK47:27+4:237:13
7Rickard EkmanOK Roslagen48:54+5:507:26
8Johan HallgrenBjursås OK49:14+6:107:29
9Johan HofstedtTäby OK51:18+8:147:48
10Ronny FalkSundbybergs IK51:21+8:177:48
11Per NilssonJärfälla OK51:50+8:467:53
12Johan SundinWaxholms OK52:36+9:328:00
13Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK52:38+9:348:00
14Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK53:51+10:478:11
15Ola BengtssonTäby OK54:16+11:128:15
16Magnus ElwinIFK Enskede55:45+12:418:29
17Ola CarlénBromma-Vällingby SOK56:02+12:588:31
18Mark ÅkessonJärfälla OK56:42+13:388:37
19Olle SjöforsOK Älme58:30+15:268:54
20Henrik MorastHaninge SOK58:37+15:338:55
21Mats LundbäckJärfälla OK58:55+15:518:58
22Pär HanssonCentrum OK58:56+15:528:58
23Klas BirgerssonLånghundra IF59:38+16:349:04
24Ola KåbergOK Ravinen59:44+16:409:05
25Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:01:13+18:099:19
26Joakim SkantzeSundbybergs IK1:03:31+20:279:40
27Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:04:29+21:259:48
28Andreas GrunderJärfälla OK1:06:12+23:0810:04
29Urban VahlbergOK Österåker1:07:01+23:5710:12
30Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:08:45+25:4110:27
31Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:09:36+26:3210:35
32Per JemthIF Thor1:10:00+26:5610:39
33Nicklas BergströmTäby OK1:11:00+27:5610:48
34Magnus GrafströmCentrum OK1:14:33+31:2911:20
35Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:15:49+32:4511:32
36Andreas EhnIF Thor1:38:16+55:1214:57
37Jean-François DumailSMOG St-Medard-en-Jalles1:51:21+1:08:1716:56
Stefan BergOK Ravinenej start
Håkan BerglundIF Thorej start
Fredrik MorastHaninge SOKej start
Christopher LindqvistIFK Enskedeej start

D50

4 290 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hillevi ErikssonOK Linné42:089:49
2Marie AlfredssonOK Tyr42:31+0:239:54
3Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK50:11+8:0311:41
4Åsa HallgrenOK Österåker1:00:33+18:2514:06
5Ingela AlnessLånghundra IF1:03:26+21:1814:47
6Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:05:50+23:4215:20
7Ingegerd CarlssonSundbybergs IK1:10:25+28:1716:24
8Katarina LindbärgOK Södertörn1:12:18+30:1016:51
9Karin SkoglundOK Linné1:17:49+35:4118:08
10Kristina TinglöfDegerfors OK1:37:15+55:0722:40
Lena GrandinOK Linnéej godkänd
Ann FranzénOK Södertörnej godkänd
Anette LantzOK Österåkerej start

H50

6 220 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conny ForsbergLånghundra IF40:306:30
2Rikard ImarkTullinge SK44:09+3:397:05
3Anders BrinkmanVandrarringen47:41+7:117:39
4Piero SannicoloTullinge SK48:32+8:027:48
5Magnus RajanIFK Lidingö SOK50:47+10:178:09
6Göran LängheimTullinge SK51:32+11:028:17
7Peter HambäckLånghundra IF51:49+11:198:19
8Ulf KallhaugeSnättringe SK52:20+11:508:24
9Kenneth HermanssonSigtuna OK53:35+13:058:36
10Mats CarlssonSundbybergs IK53:40+13:108:37
11Göran JonssonSundbybergs IK54:13+13:438:42
12Lars KlassonOK Ravinen54:16+13:468:43
13Roland SannicoloTäby OK55:34+15:048:56
14Jörgen HectorSnättringe SK56:43+16:139:07
15Göran HellgrenOK Södertörn57:59+17:299:19
16Johan MarkstedtOK Södertörn58:28+17:589:23
17Janne NilssonCentrum OK58:31+18:019:24
18Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:00:26+19:569:42
19Kalle PerssonOK Österåker1:00:33+20:039:44
20Carl-Johan ThorellOK Ravinen1:01:47+21:179:55
21Erik AnderssonOK Österåker1:02:05+21:359:58
22Johan SköldJärfälla OK1:03:21+22:5110:11
23Ola EnvallTullinge SK1:04:36+24:0610:23
24Bo LauriSnättringe SK1:04:45+24:1510:24
25Ove RinnbäckOK Ravinen1:05:47+25:1710:34
26Anders ÖnerudOK Ravinen1:06:49+26:1910:44
27Magnus HektorJärla Orientering1:10:46+30:1611:22
28Oskar NederheimHaninge SOK1:11:44+31:1411:31
29Anders HolmqvistSnättringe SK1:12:41+32:1111:41
30Nils EklöwOK Södertörn1:18:32+38:0212:37
Johan LundvallTäby OKej godkänd
Hans ThorOK Linnéej godkänd
Anders BjörklundIFK Enskedeej start
Tomas HultqvistTullinge SKej start
Jan LavénGustavsbergs OKej start

D55

4 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK45:0510:30
2Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL47:08+2:0310:59
3Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK52:50+7:4512:18
4Eva SvanbergJärfälla OK55:20+10:1512:53
5Brita NilssonOK Linné58:58+13:5313:44
6Karin ApelqvistStockholmspolisens IF OF1:00:31+15:2614:06

H55

6 220 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK47:377:39
2Per BacklundOK Södertörn47:51+0:147:41
3Johnny JunegardTullinge SK49:53+2:168:01
4Lars ForsbergOK Ravinen53:02+5:258:31
5Lars-Olof JanssonOK Linné53:08+5:318:32
6Johan PalmgrenTäby OK53:28+5:518:35
7Björn SöderbäckOK Linné56:22+8:459:03
8Bengt SvenssonSundbybergs IK57:55+10:189:18
9Göran IvaresOK Södertörn59:50+12:139:37
10Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:00:10+12:339:40
11Gunnar SvanbergJärfälla OK1:01:03+13:269:48
12Roger TinglöfVäsby OK1:01:29+13:529:53
13Roland NorellSöders-Tyresö1:01:59+14:229:57
14Ronny NordgrenSundbybergs IK1:05:49+18:1210:34
15Göran LarssonVallentuna-Össeby OL1:06:08+18:3110:37
16Per-Olof OlofssonSigtuna OK1:11:01+23:2411:25
17Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:11:39+24:0211:31
18Stefan SundeliusJärfälla OK1:13:38+26:0111:50
19Johan KarlssonNorbergs OK1:16:22+28:4512:16
20Anders WinaldHellas Orientering1:37:24+49:4715:39
Lars ÖhrmanStockholms OKej godkänd
Björn SalomonssonSnättringe SKej start
Glenn WiderströmOK Ravinenej start

D60

4 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva OlssonRånäs OK47:3811:50
2Monica SvärdOK Klemmingen55:25+7:4713:47
3Eva ElnerudSigtuna OK56:15+8:3713:59
4Margareta WadinOK Älvsjö-Örby1:00:01+12:2314:55
5Inger SchwartzOK Södertörn1:09:15+21:3717:13
6Susanne HolmbergOK Södertörn1:11:10+23:3217:42

H60

5 010 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weine WolterÅkers IF38:057:36
2Göran NilssonSnättringe SK39:38+1:337:54
3Claes VallinIFK Lidingö SOK42:24+4:198:27
4Göran HanssonTäby OK43:44+5:398:43
5Torbjörn OttossonStora Tuna OK43:57+5:528:46
6Lars BoudrieVäsby OK44:42+6:378:55
7Svend Erik MathiassenOK Linné45:10+7:059:00
8Ola NyqvistOK Södertörn45:55+7:509:09
9Lars LandströmLånghundra IF45:59+7:549:10
10Thomas WesterGustavsbergs OK46:11+8:069:13
11Per Ove WallénTäby OK46:33+8:289:17
12Pelle BengtssonIFK Enskede48:57+10:529:46
13Torbjörn BergmanSnättringe SK50:23+12:1810:03
14Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby50:29+12:2410:04
15Per ÖhlundGustavsbergs OK51:29+13:2410:16
16Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK52:19+14:1410:26
17Thomas JohanssonRånäs OK53:44+15:3910:43
18Matts BjörkeSöders-Tyresö54:51+16:4610:56
19Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK55:10+17:0511:00
20Bo DavidssonSolna OK55:35+17:3011:05
21Reinhold LenneboIF Thor1:01:01+22:5612:10
22Tommy WendtHellas Orientering1:08:32+30:2713:40
23Mats WickbomOK Linné1:12:26+34:2114:27
Reijo KorhonenHaninge SOKej godkänd
Eidar LindgrenOK Ravinenej start

D65

4 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK43:4810:53
2Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK55:01+11:1313:41
3Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK57:10+13:2214:13
4Margareta HagstedtVäsby OK1:01:41+17:5315:20
5Carin RunqvistJärfälla OK1:03:14+19:2615:43

H65

4 620 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn41:499:03
2Ingemar GardSöders-Tyresö43:10+1:219:20
3Karl-Erik JohanssonOK Södertörn43:21+1:329:22
4Arne JohanssonOK Ravinen44:31+2:429:38
5Hans AurellGävle OK44:40+2:519:40
6Paul NorénOK Södertörn45:42+3:539:53
7Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK48:23+6:3410:28
8Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK48:31+6:4210:30
9Kjell HolmbergOK Södertörn48:54+7:0510:35
9Torsten PetterssonLånghundra IF48:54+7:0510:35
11Anders LarssonSkarpnäcks OL49:01+7:1210:36
12Kjell JanssonLånghundra IF52:04+10:1511:16
13Clas-Göran HerrgårdTäby OK53:57+12:0811:40
14Tomas ÅhgrenLånghundra IF55:20+13:3111:58
15Bo WinanderJärfälla OK56:39+14:5012:15
16Ebbe AdolfssonSundbybergs IK1:04:03+22:1413:51
17Göran SvärdOK Klemmingen1:05:39+23:5014:12
18Willy LjungdellTäby OK1:09:28+27:3915:02
19Christer HedinIFK Enskede1:09:41+27:5215:04
Leif AlmtorpLånghundra IFej godkänd
Sven-Inge NylundJärfälla OKej godkänd
Gunnar EhnTullinge SKej start

D70

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva-Stina SvärdHaninge SOK49:4015:31
Maria EhnTullinge SKej start

H70

4 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf SkoglundHellas Orientering44:259:47
2Leif StrandbergGustavsbergs OK46:30+2:0510:14
3Tage SandbergBromma-Vällingby SOK49:26+5:0110:53
4Lars JonassonJärfälla OK56:29+12:0412:26
5Anders KihlströmTullinge SK57:22+12:5712:38
6Sverre JonssonOK Ravinen57:59+13:3412:46
7Bo NorbäckTullinge SK1:01:37+17:1213:34
8Gunnar ErikssonJärfälla OK1:03:05+18:4013:53
9Conny HusénOK Roslagen1:04:49+20:2414:16
10Ulf SkogtjärnOK Linné1:21:20+36:5517:54
11Bo SundénKarlsbyhedens IK1:22:47+38:2218:14
12Lars NordinSolna OK1:36:39+52:1421:17
Börje LenasSkogsluffarnas OKej start
John ÖstlundSundbybergs IKej start

H75

4 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede48:0411:57
2Lars NordSödertälje IF59:34+11:3014:49
3Kurt BoströmOK Linné1:00:38+12:3415:04
4Per-Olof ErikssonOK Hammaren1:01:29+13:2515:17
5Göran JohanssonSnättringe SK1:03:11+15:0715:43
6Ulf ÅströmOK Roslagen1:08:31+20:2717:02
7Hugo IsgrenIFK Enskede1:15:19+27:1518:44 Ladda ner rutt i gpx-format
8Jan BrundellSolna OK1:17:50+29:4619:21
9Gunnar BramstenSundbybergs IK1:22:16+34:1220:27
Sture NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd

D80

2 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JunegardOK Södertörn57:0721:33

H80

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars LöthmanJärfälla OK56:0917:32
2Alf PerssonOK Österåker59:48+3:3918:41

Inskolning

2 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Felix AhlströmIFK Enskedefullföljt
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Simon AhlströmIFK Enskedefullföljt
Audrey BentlingerOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Albin EdvinssonKlubblösfullföljt
Nova FalkSundbybergs IKfullföljt
Ella HallstenTäby OKfullföljt
Viola HolmströmOK Ravinenfullföljt
Emil JärnbergKlubblösfullföljt
Sixten SaleniusKlubblösfullföljt

U1

2 020 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma HallstenTäby OK20:2010:03
2Albin FranzénOK Södertörn22:51+2:3111:18
2Emil NorlinIFK Enskede22:51+2:3111:18
4Marcus BarbozaAttunda OK23:00+2:4011:23
5Greta SandvikAttunda OK23:22+3:0211:34
6Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK25:23+5:0312:33
7Fiffi MalmströmJärfälla OK25:46+5:2612:45
8Julia HolmströmTäby OK28:23+8:0314:03
9Lovisa NederheimHaninge SOK35:02+14:4217:20
10Mille ForslundIFK Enskede37:10+16:5018:23
11Lova JonssonSkarpnäcks OL40:32+20:1220:03
12Alice ErikssonVäsby OK40:56+20:3620:15
13Lukas TarandiIFK Lidingö SOK42:33+22:1321:03
14Milla KlassonOK Ravinen49:12+28:5224:21

U2

2 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle ForslundIFK Enskede16:268:05
2Wilmer HagrotTäby OK18:59+2:339:21
3Tuva HolmströmOK Ravinen19:42+3:169:42
4Rickard JemthIF Thor19:49+3:239:45
5Fabian TörnqvistOK Ravinen20:03+3:379:52
6Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK20:43+4:1710:12
7Max BoströmJärfälla OK21:32+5:0610:36
8Hailey  BuhreAttunda OK22:11+5:4510:55
9Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK22:31+6:0511:05
10Erika AhlbergVallentuna-Össeby OL24:06+7:4011:52
11Ture LindskogOK Ravinen24:58+8:3212:17
12Linnéa SandströmAttunda OK25:20+8:5412:28
13Teodor JonssonSkarpnäcks OL36:13+19:4717:50
14Alva GawellIFK Enskede43:11+26:4521:16

Öppen motion 1

1 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna PalmKlubblös26:1113:09
2Eva BrundellSolna OK29:07+2:5614:37
3Hampus AlzénGustavsbergs OK40:50+14:3920:31

Öppen motion 2

3 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF29:277:47
2Nicolas BarbozaAttunda OK42:24+12:5711:13
3Stina JacobsonKlubblös49:05+19:3812:59
4Victoria KolehmainenOK Klemmingen1:17:16+47:4920:26

Öppen motion 3

2 910 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper HagstedtKlubblös31:4910:56
2Lotta TorstenssonKlubblös35:47+3:5812:17
3Emma MarkendahlOK Klyftamo37:36+5:4712:55
4Anders EjewallSnättringe SK46:05+14:1615:50
5Monika MagnussonKlubblös48:33+16:4416:41
6Jenny SvärdSträngnäs-Malmby OL49:18+17:2916:56
7Åsa HanssonTullinge SK59:15+27:2620:21
8Eva HagrotTäby OK59:48+27:5920:32
9Peter KlingstedtOK Södertörn1:08:36+36:4723:34
10Pyttan AsplundOK Södertörn1:16:38+44:4926:20
11Sune GustafssonJärfälla OK1:39:35+1:07:4634:13

Öppen motion 4

4 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David EngstedtKlubblös1:02:0512:59
2Therese HäggeborgKlubblös1:23:40+21:3517:30
3Mikaela WallenströmOK Österåker1:27:47+25:4218:21
4Agneta LissmatsOK Södertörn1:44:31+42:2621:51
Marie HeinrupTullinge SKej godkänd

Öppen motion 5

4 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Börje PerssonOK Ravinen40:079:51
2Charlotte SandbergOK Roslagen45:33+5:2611:11
3Sture SundqvistLånghundra IF50:43+10:3612:27
4Helena FalkHaninge SOK51:30+11:2312:39
5Louise NilssonKlubblös51:36+11:2912:40
6Per-Håkan AnderssonIFK Enskede52:47+12:4012:58
7Jessica ÖqvistFredrikshof IF CK54:50+14:4313:28
8Mårten KjällmanKlubblös55:38+15:3113:40
9Anna KarlssonStockholmspolisens IF OF57:12+17:0514:03
10Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK57:34+17:2714:08
11Ann-Sofie JemthIF Thor57:56+17:4914:14
12Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL1:04:36+24:2915:52
13Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:05:19+25:1216:02
14Tommy AnderssonSöders-Tyresö1:06:53+26:4616:25
Åsa BengtssonTäby OKej godkänd
Katja HedbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

Öppen motion 6

6 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungStockholms OK52:398:44
2Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb1:04:45+12:0610:45
3Patrik WendeliusIFK Lidingö SOK1:10:12+17:3311:39
4Josefin WångdahlIFK Lidingö SOK1:15:07+22:2812:28
5Stig ThörnvikCentrum OK1:23:26+30:4713:51
6Antti VesalainenKlubblös1:28:30+35:5114:42
7Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:28:34+35:5514:42
8Jenny LundinIFK Enskede1:38:10+45:3116:18
9Stefan OlsonKlubblös1:38:19+45:4016:19

Öppen motion 7

3 200 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF26:378:19
2Stina AndreassonGustavsbergs OK29:50+3:139:19
3Oskar HermanssonHellas Orientering32:06+5:2910:01
4Sara JonssonKlubblös33:37+7:0010:30
5Elisabeth HedlöfRånäs OK34:26+7:4910:45
6Peter VestmanOK Österåker34:40+8:0310:50
7Caroline WestbomOK Österåker36:51+10:1411:30
8Katarina RingelsOK Klemmingen37:37+11:0011:45
9Hans-Erik PerssonSundbybergs IK38:30+11:5312:01
10Ann GranqvistOK Ravinen39:27+12:5012:19
11Anna HolmströmTäby OK39:29+12:5212:20
12Lina SöderkvistSäterbygdens OK39:40+13:0312:23
13Charlotte WiknerOK Österåker40:20+13:4312:36
14Madelene BarbozaAttunda OK41:39+15:0213:00
15Jakob VestmanOK Österåker41:43+15:0613:02
16Jasinta RajanIFK Lidingö SOK41:47+15:1013:03
17Thomas WestermarkVallentuna-Össeby OL42:38+16:0113:19
18Maria BerglundTäby OK42:40+16:0313:20
19Elinor LangeOK Ravinen43:13+16:3613:30
20Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL43:19+16:4213:32
21Monika PerssonOK Södertörn43:35+16:5813:37
22Marie ThörnvikCentrum OK44:15+17:3813:49
23Maria NimvikJärla Orientering44:44+18:0713:58
24Krister NilssonIFK Lidingö SOK45:13+18:3614:07
25Gudrun ElvhageIF Thor45:22+18:4514:10
26Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK45:36+18:5914:15
27Anna BergqvistOK Österåker46:05+19:2814:24
28Inger SörlenTäby OK47:34+20:5714:51
29Catrine JohanssonVäsby OK47:42+21:0514:54
30Vivianne HolgerssonOK Måsen48:10+21:3315:03
31Tommy HöglundLånghundra IF49:02+22:2515:19
32Petra LundbäckJärfälla OK49:23+22:4615:25
33Fredrik NilssonLånghundra IF50:00+23:2315:37
34Johan RosénOK Södertörn51:39+25:0216:08
35Kjell LinghedeJärfälla OK51:53+25:1616:12
36Ingalill KåbergOK Ravinen53:48+27:1116:48
37Carl CarlinSöders-Tyresö56:51+30:1417:45
38Hanna von ZweigberkSundbybergs IK1:03:03+36:2619:42
39Malin MårtenssonOK Ravinen1:07:13+40:3621:00
40Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:10:57+44:2022:10
41Anders WigrenTullinge SK1:18:27+51:5024:30
Staffan JacobsonOK Kroppefjällej godkänd

Öppen motion 8

4 540 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas SjökvistOK Österåker36:238:00
2Andreas AnderssonOK Hedströmmen38:36+2:138:30
3Emma TarandiIFK Lidingö SOK39:27+3:048:41
4Ruhdi KarlssonVästerås SOK39:43+3:208:44
5Jonas PålssonFMTM40:47+4:248:58
6Petter LjungbergKlubblös42:26+6:039:20
6Lenka ZatloukalovaTullinge SK42:26+6:039:20
8Ulf MagnussonKlubblös42:58+6:359:27
9Hanna BrusSnättringe SK43:13+6:509:31
10Anders WiknerOK Österåker43:20+6:579:32
11Joel SanderiIFK Lidingö SOK43:32+7:099:35
12Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF43:50+7:279:39
13Louise JohanssonOK Roslagen44:09+7:469:43
14Stefan NorlinIFK Enskede44:21+7:589:46
15Per LembreJärla Orientering46:37+10:1410:16
16Mattias PernebyIFK Lidingö SOK46:39+10:1610:16
17Lena RisbyOK Ravinen46:58+10:3510:20
18Axel KudinoffOK Södertörn48:06+11:4310:35
19Nils ErikssonVäsby OK49:35+13:1210:55
20Magnus BergströmRånäs OK50:50+14:2711:11
21David MarklundIK Örnen50:51+14:2811:12
22Mikael SternJärla Orientering51:23+15:0011:19
23Ida GawellIFK Enskede52:27+16:0411:33
24Hans JonssonVäsby OK52:38+16:1511:35
25Kerstin SjökvistOK Österåker52:52+16:2911:38
26Sara WimanJärfälla OK53:53+17:3011:52
27Katrina BerganderOK Linné55:09+18:4612:08
28Jan SvenssonSödertälje-Nykvarn OF56:22+19:5912:24
29Emma RisbyOK Ravinen57:06+20:4312:34
30Hans HolgerssonOK Måsen58:07+21:4412:48
31Mattias PalmKlubblös59:16+22:5313:03
32Märit NordlundJärfälla OK1:00:01+23:3813:13
33Tomas SandqvistVäsby OK1:01:28+25:0513:32
34Anna EleniusCentrum OK1:05:46+29:2314:29
35Camilla GöstasKlubblös1:07:40+31:1714:54
36Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:10:02+33:3915:25
37Kenneth AlnessLånghundra IF1:13:15+36:5216:08
38Thierry ReignierJärfälla OK1:16:23+40:0016:49
39Audrey FoleyIreland1:22:55+46:3218:15
40Sven SandinOK Södertörn1:25:46+49:2318:53
41Åke AndreassonGustavsbergs OK1:34:29+58:0620:48
42Elsa BrahmLånghundra IF1:37:03+1:00:4021:22

Öppen motion 9

7 310 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Olov AmblieIFK Lidingö SOK45:506:16
2Andrew QuinIFK Lidingö SOK51:09+5:196:59
3Fredrik WallinCentrum OK53:51+8:017:21
4Martin LindskogOK Ravinen54:26+8:367:26
5David DahlgrenOK Linné54:52+9:027:30
6Robert JohanssonTäby OK55:16+9:267:33
7Zdenek LiscinskyKlubblös55:39+9:497:36
8Jesper HedbergIF Thor57:44+11:547:53
9Anders TvärånaOK Linné58:29+12:398:00
10Torbjörn ThorsenKlubblös1:00:10+14:208:13
11Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:00:44+14:548:18
12Kristoffer EdshageCentrum OK1:00:55+15:058:20
13David HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:01:26+15:368:24
14Christian FoleyIreland1:06:17+20:279:04
15Claes AnderssonKlubblös1:07:05+21:159:10
16Anders GranbergOK Klemmingen1:08:34+22:449:22
17Laurina NeumannIFK Lidingö SOK1:15:40+29:5010:21
18Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK1:17:03+31:1310:32
19Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:17:13+31:2310:33
20Hans RullgårdSolna OK1:21:28+35:3811:08
21Mats FanellOK Älvsjö-Örby1:28:39+42:4912:07
22Louise KlingstedtOK Södertörn1:30:08+44:1812:19
23Kjell VallinJärfälla OK1:42:08+56:1813:58 Ladda ner rutt i gpx-format
24Jan BrolinsonCentrum OK1:52:42+1:06:5215:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser