Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Attunda, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Attunda, medel
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: söndag 14 augusti 2016

D21

4 140 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin Leijon LindOK Kolmården27:246:37
2Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF27:30+0:066:38
3Elsa JanssonJärla Orientering27:41+0:176:41
4Johanna SanderiIFK Lidingö SOK28:27+1:036:52
5Alexandra VejedalIFK Lidingö SOK28:28+1:046:52
6Sara EskilssonAlfta-Ösa OK30:16+2:527:18
7Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK30:26+3:027:21
8Frida BakkmanIFK Lidingö SOK30:29+3:057:21
9Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK30:32+3:087:22
10Therese KlintbergLinköpings OK32:51+5:277:56
11Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK33:36+6:128:06
12Carolin SvenssonHaninge SOK35:40+8:168:36
13Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad36:30+9:068:48
14Galina RibediucHellas Orientering39:55+12:319:38
15Moa KjellstrandCentrum OK42:46+15:2210:19
16Isabelle SjöbergOK Österåker49:24+22:0011:55
Dora SzerencsiJärla Orienteringej start
Jenni SimolaFinspångs SOKej start
Johanna LönnkvistTullinge SKej start
Emma LindgrenVisborgs OKej start

H21

4 490 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leonas MockunasHellas Orientering26:155:50
2Christoffer SchönningJärfälla OK26:49+0:345:58
3Martin JohnssonIFK Lidingö SOK26:52+0:375:59
4Markus AdolfssonTullinge SK27:08+0:536:02
5Robert WallstenTullinge SK27:12+0:576:03
6Mårten WaldenfjordJärfälla OK27:21+1:066:05
7Andreas EdlundIFK Lidingö SOK27:28+1:136:07
7Anders BoströmJärfälla OK27:28+1:136:07
9Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK27:40+1:256:09
10Fredrik WallinCentrum OK28:24+2:096:19
11Liutauras BileviciusOK Roslagen28:34+2:196:21
12Simon MarkendahlOK Klyftamo28:44+2:296:23
13Oskar ForsbergTullinge SK29:14+2:596:30
14Nils MalmIFK Lidingö SOK29:46+3:316:37
15Christoffer EskilssonTullinge SK30:20+4:056:45
15Johan LindqvistTäby OK30:20+4:056:45
17Henrik OlssonTäby OK31:24+5:096:59
18Thomas PetterssonIF Thor31:44+5:297:04
19Simon MellinSundbybergs IK34:24+8:097:39
20Peder KockJärla Orientering34:28+8:137:40
21John HartleySöders-Tyresö34:44+8:297:44
22Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK36:52+10:378:12
23Aleksandr ManoilovJärfälla OK36:57+10:428:13
24Pontus BergströmOK Österåker37:40+11:258:23
25Ludwig BergfalkJärfälla OK37:57+11:428:27
26Erik RudaCentrum OK40:29+14:149:00
27Emil TallhageCentrum OK41:50+15:359:19
28Martin KlusákOOB Kotlarka Praha42:32+16:179:28
29Tobias AnderssonOK Österåker46:21+20:0610:19
Björn JanssonVäsby OKej start
Viktor LindbergOK Roslagenej start

D20

3 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena Vande VoordeTullinge SK24:177:17
2Hanna KorhonenOK Ravinen28:13+3:568:28
3Frida JunegardTullinge SK30:24+6:079:07

H20

4 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK30:017:15
2Ludvig SandahlJärla Orientering39:31+9:309:32
3Yngve RahlénOK Ravinen59:55+29:5414:28

D18

3 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecca WaldenfjordJärfälla OK27:348:09
2Tilda AnderssonOK Ravinen31:31+3:579:19
3Vilma KarlssonSnättringe SK31:42+4:089:22
4Hanna RöstinOK Ravinen32:10+4:369:31
5Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL32:57+5:239:44
6Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK35:16+7:4210:26
7Malin DahlbäckOK Österåker36:59+9:2510:56
8Ebba LeicktTullinge SK40:39+13:0512:01
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej start

H18

3 220 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen17:105:19
2Simon SchusterIFK Lidingö SOK19:57+2:476:11
3Oskar EdvardssonJärfälla OK21:41+4:316:44
4Hannes SvahnOK Ravinen21:50+4:406:46
5Axel KudinoffOK Södertörn23:49+6:397:23
6Kasper FranssonOK Ravinen24:07+6:577:29
7Tobias KarlssonSnättringe SK26:54+9:448:21
8Lukas ArkängTullinge SK30:49+13:399:34
Simon TörnqvistOK Ravinenej start
Andreas MagnvallOK Södertörnej start

D14

2 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia IversAttunda OK22:277:39
2Lovisa NilssonAttunda OK27:17+4:509:18
3Sofia EdvardssonJärfälla OK28:09+5:429:36
4Amanda GranqvistOK Ravinen29:19+6:5210:00
5Therese NilssonOK Österåker30:20+7:5310:21
6Sanna HedbergOK Södertörn30:29+8:0210:24
7Alma HellströmAttunda OK33:38+11:1111:28
8Tove SjöbergTullinge SK35:55+13:2812:15
9Ronja StåhlSundbybergs IK36:11+13:4412:20
10Katja LeicktTullinge SK41:25+18:5814:08
11Tove KarlssonJärla Orientering46:59+24:3216:02
Maja SandvikAttunda OKej start
Hedda RöstinSöders-Tyresöej start

H14

2 930 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LundbäckJärfälla OK20:327:00
2William GrunderJärfälla OK23:58+3:268:10
3Erik Lidström LauriSnättringe SK24:17+3:458:17
4Erik BovalliusJärfälla OK24:56+4:248:30
5Hampus HatlenTullinge SK25:38+5:068:44
6Alfred LängheimTullinge SK25:52+5:208:49
7Martin RinnbäckOK Ravinen25:54+5:228:50
8Emil SoneAttunda OK27:15+6:439:18
9Marcus SteneboAttunda OK28:14+7:429:38
10Olle Pettersson GradinAttunda OK28:23+7:519:41
11Isak WestringJärfälla OK29:51+9:1910:11
12Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK30:40+10:0810:27
13Joel ThalénSundbybergs IK32:34+12:0211:06
14Ludvig SigrandOK Södertörn34:05+13:3311:37
15Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK36:03+15:3112:18
16David TörnqvistSnättringe SK47:37+27:0516:15
17Oskar NilssonJärfälla OK52:53+32:2118:02
18Laban BryngelssonTullinge SK1:24:32+1:04:0028:51
19Oliver EricssonTäby OK1:25:48+1:05:1629:16
Axel MålargårdTäby OKej start
Philip ForngrenTäby OKej start
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start
Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örbyej start

D14 Kort

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia HagrotTäby OK38:4116:07
2Louise LindellGustavsbergs OK1:19:32+40:5133:08

H14 Kort

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik AhlbergVallentuna-Össeby OL33:3914:01

D12

2 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn20:538:42
2Wilma LeicktTullinge SK23:03+2:109:36
3Fredrika NordquistTäby OK23:18+2:259:42
4Tindra JonssonSkarpnäcks OL29:30+8:3712:17
5Moa JohanssonVäsby OK32:04+11:1113:21
6Ida HellströmAttunda OK33:12+12:1913:50
7Vilma NilssonAttunda OK33:33+12:4013:58
8Märta SandvikAttunda OK35:07+14:1414:37
9Doris IkoVallentuna-Össeby OL41:40+20:4717:21
10Klara JunegardTullinge SK1:00:45+39:5225:18
11Vera HallgrenOK Österåker1:19:43+58:5033:12
Linn NilssonSöders-Tyresöej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

H12

2 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan FochsenWaxholms OK18:167:36
2Erik LundquistOK Ravinen22:02+3:469:10
3Justus ArenanderSkarpnäcks OL22:24+4:089:20
4Noa BerglundTäby OK22:39+4:239:26
5Elis IversAttunda OK22:50+4:349:30
6Viktor SoneAttunda OK22:52+4:369:31
7Max ÖsterlingOK Södertörn24:16+6:0010:06
8Filip HatlenTullinge SK24:45+6:2910:18
9Marcus GrunderJärfälla OK26:57+8:4111:13
10Martin ErikssonVäsby OK27:00+8:4411:15
11Filip LindqvistTäby OK28:20+10:0411:48
12Jesper ÅkessonJärfälla OK29:44+11:2812:23
13Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF34:56+16:4014:33
Elias JavehedVallentuna-Össeby OLej godkänd
Malte AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Henrik SvenssonOK Ravinenej start

D12 Kort

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika AhlbergVallentuna-Össeby OL1:38:4344:52
Nova MatthewsTullinge SKej godkänd

H12 Kort

2 200 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alexander MagnvallOK Södertörnej start

D10

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa NordquistTäby OK33:1515:06
2Stella ÖstblomJärfälla OK37:18+4:0316:57
3Paulina AlzénGustavsbergs OK39:20+6:0517:52
4Emelie HolmströmTäby OK43:22+10:0719:42
5Ebba WestringJärfälla OK45:52+12:3720:50
6Elsa TunbladMälarö SOK46:20+13:0521:03
7Sofie LindellGustavsbergs OK49:42+16:2722:35
8Nellie BolinTullinge SK52:33+19:1823:53
9Ella MatthewsTullinge SK56:41+23:2625:45
10Ella LindqvistTäby OK1:15:05+41:5034:07
Wilda LundqvistMälarö SOKej godkänd

H10

2 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SandvikAttunda OK23:2410:38
2Erik NederheimHaninge SOK24:54+1:3011:19
3Olof ArevångTullinge SK25:18+1:5411:29
4Petter FochsenWaxholms OK25:23+1:5911:32
5Edvin JohanssonVäsby OK25:50+2:2611:44
6Arvid MyrbergerTullinge SK26:36+3:1212:05
7Ludvig HagwallJärla Orientering29:26+6:0213:22
8Gustav MyrbergerTullinge SK33:19+9:5515:08
9Oscar LundquistOK Ravinen35:11+11:4715:59
10Ruben ArenanderSkarpnäcks OL58:43+35:1926:41

D35

3 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina MatthewsTullinge SK34:2110:18
2 Anna   Lundquist OK Ravinen40:32+6:1112:10
3Caroline WestbomOK Österåker42:20+7:5912:42
4Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:37:28+1:03:0729:16

H35

4 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AhlströmIFK Enskede39:348:48
2Erik HäggbrinkBerga SOK45:14+5:4010:04
Mikael HagströmHäverödals SKej start

D40

3 220 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallstenTäby OK25:027:46
2Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö28:11+3:098:45
3Åsa LinnersjöSöders-Tyresö29:49+4:479:15
4Maria LybertOK Ravinen30:09+5:079:21
5Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK32:35+7:3310:07
6Elin AhlströmIFK Enskede33:46+8:4410:29
7Maria EdvardssonJärfälla OK40:27+15:2512:33
8Karolina AnderssonLänna IF44:42+19:4013:52
9Ylva FornanderVästerbergslagens OL44:56+19:5413:57
10Stina BorängSnättringe SK45:08+20:0614:00
11Lisa ÖsterlingOK Södertörn57:45+32:4317:56
12Annica HedbergOK Södertörn59:36+34:3418:30
13Magdalena GrunderJärfälla OK1:17:37+52:3524:06
Åsa SandTullinge SKej godkänd
Katarina GalleOK Enenej start

H40

4 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob BolinTullinge SK28:306:53
2David HedbergTumba-Mälarhöjden OK30:19+1:497:19
3Carl Johan ArevångOK Måsen31:14+2:447:32
4Erik ViklundRånäs OK32:56+4:267:57
5Henrik SjögrenHaninge SOK33:34+5:048:06
6Niklas HallHaninge SOK33:40+5:108:07
7Mikael ChristensenIFK Enskede39:03+10:339:25
8Björn LundquistOK Ravinen42:55+14:2510:21

D45

2 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotta GibergHellas Orientering23:328:24
2Annica JanssonIFK Lidingö SOK24:32+1:008:45
3Anna-Lena LängheimTullinge SK24:36+1:048:47
4Johanna  AnderssonNynäshamns OK31:52+8:2011:22
5Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK32:27+8:5511:35
6Anneli RundlöfVäsby OK32:41+9:0911:40
7Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK35:25+11:5312:38
8Ylva TederTäby OK35:55+12:2312:49
9Cecilia FochsenWaxholms OK36:54+13:2213:10
10Sara HektorJärla Orientering46:39+23:0716:39
11Christel NilssonHaninge SOK1:15:12+51:4026:51

H45

4 140 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard EkmanOK Roslagen27:416:41
2Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK28:56+1:156:59
3Lars SjöbergTullinge SK29:44+2:037:10
4Per NilssonJärfälla OK29:53+2:127:13
5Mats LundbäckJärfälla OK32:25+4:447:49
6Pär HanssonCentrum OK34:01+6:208:12
7Olle SjöforsOK Älme34:14+6:338:16
8Joakim SkantzeSundbybergs IK34:32+6:518:20
9Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK35:46+8:058:38
9Henrik MorastHaninge SOK35:46+8:058:38
11Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK36:17+8:368:45
12Nicklas BergströmTäby OK38:15+10:349:14
13Magnus GrafströmCentrum OK38:36+10:559:19
14Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK39:50+12:099:37
15Nils EdvardssonJärfälla OK40:12+12:319:42
16Christer ArksandVallentuna-Össeby OL42:38+14:5710:17
17Anders HedbergOK Södertörn43:57+16:1610:36
18Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK44:16+16:3510:41
19Urban StåhlSundbybergs IK44:19+16:3810:42
20Andreas GrunderJärfälla OK44:25+16:4410:43
21Jonatan LindellGustavsbergs OK44:35+16:5410:46
22Mark ÅkessonJärfälla OK47:38+19:5711:30
23Andreas EhnIF Thor47:47+20:0611:32
24Robert CederholmLänna IF52:29+24:4812:40
Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Fredrik MorastHaninge SOKej start
Patrik LeicktTullinge SKej start
Johan WestringJärfälla OKej start

D50

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenTullinge SK26:209:24
2Birgitta OlssonTäby OK26:32+0:129:28
3Gunilla ThunstedtJärfälla OK27:15+0:559:43
4Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK29:04+2:4410:22
5Anette LantzOK Österåker30:34+4:1410:55
6Annika SvenssonSolna OK31:35+5:1511:16
7Åsa HallgrenOK Österåker45:03+18:4316:05
8Kristina TinglöfDegerfors OK1:04:35+38:1523:03
Katarina RingelsOK Klemmingenej godkänd
Anette ArksandVallentuna-Össeby OLej godkänd

H50

3 330 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per FranzénOK Södertörn24:157:16
2Göran LängheimTullinge SK24:57+0:427:29
3Anders KarlssonSnättringe SK25:09+0:547:33
4Mats JavehedVallentuna-Össeby OL26:03+1:487:49
5Kalle PerssonOK Österåker26:31+2:167:57
6Michael GranqvistOK Ravinen26:34+2:197:58
7Piero SannicoloTullinge SK27:28+3:138:14
8Tomas HultqvistTullinge SK28:21+4:068:30
9Erik AnderssonOK Österåker29:07+4:528:44
10Janne NilssonCentrum OK29:09+4:548:45
11Mats KarlssonTullinge SK29:11+4:568:45
12Bo LauriSnättringe SK29:50+5:358:57
13Mats AjlingTäby OK29:59+5:449:00
14Jan LavénGustavsbergs OK30:39+6:249:12
15Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK30:45+6:309:14
16Frank SteinerJärfälla OK32:03+7:489:37
17Peter LandénGustavsbergs OK34:43+10:2810:25
18Ove RinnbäckOK Ravinen37:16+13:0111:11
19Anders ÖnerudOK Ravinen38:08+13:5311:27
20Oskar NederheimHaninge SOK42:46+18:3112:50
21Magnus HektorJärla Orientering44:11+19:5613:16
22Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK49:13+24:5814:46
Niclas LidströmFrösö IFej start
Anders BjörklundIFK Enskedeej start
Johan LundvallTäby OKej start

D55

2 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK26:319:28
2Anita KarlssonOK Södertörn28:43+2:1210:15
3Madelene BjernulfSundbybergs IK31:29+4:5811:14
4Maria BrattTullinge SK32:52+6:2111:44
5Eva SvanbergJärfälla OK35:21+8:5012:37
6Karin ApelqvistStockholmspolisens IF OF42:46+16:1515:16
7Ing-Mari EskilssonHaninge SOK49:24+22:5317:38
Åsa SundbergOK Södertörnej start

H55

3 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK25:327:33
2Johnny JunegardTullinge SK25:36+0:047:34
3Håkan DahlbäckOK Österåker26:38+1:067:52
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF28:46+3:148:30
5Jan  EskilssonHaninge SOK30:04+4:328:53
6Tommy BergerGävle OK30:06+4:348:54
7Gunnar SvanbergJärfälla OK31:23+5:519:17
8Björn RegerSöders-Tyresö31:37+6:059:21
9Rolf KarlssonJärla Orientering33:27+7:559:53
10Stefan SundeliusJärfälla OK35:18+9:4610:26
11Roger TinglöfVäsby OK35:28+9:5610:29
12Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK37:33+12:0111:06
13Anders WinaldHellas Orientering44:53+19:2113:16
14Göran LarssonVallentuna-Össeby OL55:09+29:3716:18
Björn SalomonssonSnättringe SKej start
Torbjörn JohanssonOK Södertörnej start

D60

2 420 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irene EklöfJärfälla OK37:4715:36 Ladda ner rutt i gpx-format
2Margareta WadinOK Älvsjö-Örby38:15+0:2815:48

H60

3 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland JanssonOK Linné26:148:07
2Eidar LindgrenOK Ravinen27:07+0:538:23
3Ola NyqvistOK Södertörn27:12+0:588:25
4Jan GottfridssonNorbergs OK27:17+1:038:26
5Lars BoudrieVäsby OK27:59+1:458:39
6Göran DoyleSundbybergs IK28:18+2:048:45
7Thomas WesterGustavsbergs OK28:21+2:078:46
8Torbjörn BergmanSnättringe SK31:45+5:319:49
9Per ÖhlundGustavsbergs OK31:51+5:379:51
10Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK32:37+6:2310:05
11Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL33:07+6:5310:15
12Tommy WendtHellas Orientering37:26+11:1211:35
13Jan LindgrenOK Södertörn43:08+16:5413:21
14Kurt MaxéSundbybergs IK43:39+17:2513:30
15Björn LindgrenOK Österåker43:47+17:3313:33
16Anders EklöfJärfälla OK1:02:40+36:2619:24 Ladda ner rutt i gpx-format
Reijo KorhonenHaninge SOKej start
Claes VallinIFK Lidingö SOKej start

D65

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK50:4720:59
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start
Margareta HagstedtVäsby OKej start

H65

2 810 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Paul NorénOK Södertörn25:008:53
2Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn25:22+0:229:01
3Arne JohanssonOK Ravinen26:32+1:329:26
4Kjell HolmbergOK Södertörn27:31+2:319:47
5Clas-Göran HerrgårdTäby OK33:01+8:0111:44
6Sven-Inge NylundJärfälla OK33:28+8:2811:54
7Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö33:32+8:3211:56
8Jörgen HellbergTäby OK34:03+9:0312:07
9Bo WinanderJärfälla OK37:38+12:3813:23
10Ebbe AdolfssonSundbybergs IK43:40+18:4015:32

D70

2 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta NylundJärfälla OK1:07:0427:42
Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OKej godkänd
Marianne HamiltonEnebybergs IFej godkänd

H70

2 810 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage SandbergBromma-Vällingby SOK28:1310:02
2Leif MagnussonSkogsluffarnas OK30:44+2:3110:56
3Rolf SkoglundHellas Orientering31:25+3:1211:10
4Conny HusénOK Roslagen31:33+3:2011:13
5Bo SundénKarlsbyhedens IK35:59+7:4612:48
6Jan BojlingSolna OK37:00+8:4713:10
7John ÖstlundSundbybergs IK37:28+9:1513:20
8Rolf LöfqvistSöders-Tyresö42:23+14:1015:04
9Ingvar JanssonSundbybergs IK1:06:03+37:5023:30
10Lars NordinSolna OK1:14:25+46:1226:28
Bo WestlingHäverödals SKej start

D75

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JunegardOK Södertörn54:4327:38

H75

2 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Erik WidinOK Österåker42:1115:00
2Per-Olof ErikssonOK Hammaren44:43+2:3215:54
3Gunnar BramstenSundbybergs IK52:53+10:4218:49

H80

2 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK35:1514:33
2Sten BergstrandSkogsluffarnas OK52:39+17:2421:45
3Lars LöthmanJärfälla OK55:41+20:2623:00
4Carl LangOK Österåker1:00:22+25:0724:56
Henning HamiltonEnebybergs IFej godkänd

Inskolning

1 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Audrey BentlingerOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Tove ErkssonKlubblösfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Ella HallstenTäby OKfullföljt
Agnes NäsmanKlubblösfullföljt
Elsa NäsmanKlubblösfullföljt
Nike VejedalIFK Lidingö SOKfullföljt

U1

1 470 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta SandvikAttunda OK17:0111:34
2Hanna ViklundRånäs OK17:24+0:2311:50
3Alma HallstenTäby OK17:32+0:3111:55
4Viktor TederTäby OK19:14+2:1313:05
5Julia HolmströmTäby OK19:18+2:1713:07
6Julia PetterssonJärfälla OK19:49+2:4813:28
7Alvin NordinOK Älvsjö-Örby21:49+4:4814:50
8Mira VejedalSnättringe SK21:57+4:5614:55
9Viola HolmströmOK Ravinen22:37+5:3615:23
10Vilma AllertTäby OK23:15+6:1415:48
11Lovisa NederheimHaninge SOK23:46+6:4516:10
12Axel Linder-LinnersjöGustavsbergs OK31:58+14:5721:44
13Hedda TunbladMälarö SOK32:39+15:3822:12
14Lova JonssonSkarpnäcks OL33:14+16:1322:36
15Elin JavehedVallentuna-Össeby OL33:57+16:5623:05
16Max LindqvistTäby OK45:03+28:0230:38
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OKej start

U2

2 380 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian TörnqvistOK Ravinen25:5510:53
2Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OK28:54+2:5912:08
3Tuva HolmströmOK Ravinen35:52+9:5715:04
4Olof HagwallJärla Orientering41:02+15:0717:14
5Marcus BarbozaAttunda OK41:20+15:2517:22
6Dagny IkoVallentuna-Össeby OL42:52+16:5718:00
7Linnéa SandströmAttunda OK43:39+17:4418:20
8Rebecka JavehedVallentuna-Össeby OL46:08+20:1319:23
9Linnea ÅgrenKlubblös46:10+20:1519:23
10Anton WällstedtKlubblös46:31+20:3619:32
11Erik WällstedtKlubblös46:37+20:4219:35
12Karin NilssonKlubblös48:08+22:1320:13
13Lukas SjöblomAttunda OK55:39+29:4423:22
14Olivia AllertTäby OK55:55+30:0023:29
15Eskil MyrbergerTullinge SK1:11:58+46:0330:14
16Oliver JonssonAttunda OK2:10:16+1:44:2154:44
17Elliot HallAttunda OK2:10:17+1:44:2254:44
18Mina Johansson MûllerKlubblös2:10:32+1:44:3754:50
Wilmer HagrotTäby OKej godkänd
Agnes ÅgrenKlubblösej godkänd
Emma ViklundRånäs OKej godkänd
Teodor JonssonSkarpnäcks OLej godkänd

Öppen motion 1

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna AhlbergVallentuna-Össeby OL39:3916:39
2Hampus AlzénGustavsbergs OK1:12:43+33:0430:33

Öppen motion 3

2 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna NielsenKlubblös40:1916:47
2Annakarin RahlénOK Ravinen41:28+1:0917:16
3Åsa DikvallWaxholms OK43:31+3:1218:07
4Emma MarkendahlOK Klyftamo45:16+4:5718:51
5Monika MagnussonKlubblös46:13+5:5419:15
6Anna WolgastSnättringe SK53:03+12:4422:06
7Sanna GraucobKlubblös53:12+12:5322:10
8Sebastian LindblomGustavsbergs OK53:50+13:3122:25
8Angelica LindblomGustavsbergs OK53:50+13:3122:25
10Eva HagrotTäby OK53:53+13:3422:27
11Håkan HallAttunda OK1:06:15+25:5627:36
12Liam HallAttunda OK1:06:26+26:0727:40
13Christina LinderJärla Orientering1:08:06+27:4728:22
14Pyttan AsplundOK Södertörn1:27:11+46:5236:19
15Peter KlingstedtOK Södertörn1:37:03+56:4440:26
Herman SvahnOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 5

2 930 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim SöderströmDomnarvets GOIF28:549:51
2Magnus EricsonJärla Orientering29:48+0:5410:10
3Mårten ThalénSundbybergs IK31:22+2:2810:42
4Kristina FromKlubblös35:40+6:4612:10
5Josefin WångdahlIFK Lidingö SOK36:55+8:0112:35
6John AlexanderCentrum OK39:21+10:2713:25
7Stig ThörnvikCentrum OK40:37+11:4313:51
8Lucas AlzénGustavsbergs OK42:20+13:2614:26
8Fredrik AlzénGustavsbergs OK42:20+13:2614:26
10Lovisa KihlborgIFK Lidingö SOK45:03+16:0915:22
11Bo EklundIF Thor45:10+16:1615:24
12Lotta TorstenssonKlubblös46:04+17:1015:43
13Ulrika LoneausUmeå OK46:15+17:2115:47
14Madelene BarbozaAttunda OK46:58+18:0416:01
15Lena BrobergSnättringe SK48:55+20:0116:41
16Veronica WänmanKlubblös49:25+20:3116:51
17Evelina JohanssonnKjlubblös51:18+22:2417:30
18Nora LundinSkogsluffarnas OK53:37+24:4318:17
19Douglas LundinSkogsluffarnas OK54:09+25:1518:28
20Clara KihlborgIFK Lidingö SOK54:45+25:5118:41
21Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK56:26+27:3219:15
22Martin NilssonKlubblös1:03:55+35:0121:48
23Andrea SilierJärfälla OK1:05:01+36:0722:11
24Nicolas BarbozaAttunda OK1:06:09+37:1522:34
25Anna KeyserKlubblös1:09:07+40:1323:35
26Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:14:21+45:2725:22
27Nathan RubainSkogsluffarnas OK1:14:30+45:3625:25
28Louise NilssonKlubblös1:14:54+46:0025:33
29Therese HäggeborgKlubblös1:19:34+50:4027:09
30Grazyna Vande VoordeTullinge SK1:48:20+1:19:2636:58
Erik HedmoKlubblösej godkänd
Eva HagwallJärla Orienteringej godkänd
Cristine KoresKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 220 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin SigrandOK Södertörn25:167:50
2Magnus RajanIFK Lidingö SOK25:57+0:418:03
3Stina AndreassonGustavsbergs OK26:08+0:528:06
4Mats HerbertTäby OK26:55+1:398:21
5Moa WestbladOK Ravinen27:42+2:268:36
6Jessica SjöbergTullinge SK29:12+3:569:04
7Fredrik MaxénFMTM29:34+4:189:10
8Ronja JungåkerOK Kåre30:05+4:499:20
9Thomas CallebergSnättringe SK30:30+5:149:28
10Torbjörn BerndtstedtKlubblös32:36+7:2010:07
11Björn MagnussonSkogsluffarnas OK32:59+7:4310:14
12Ann GranqvistOK Ravinen33:03+7:4710:15
13Kerstin SjökvistOK Österåker33:07+7:5110:17
14Eva GustavssonHellas Orientering33:31+8:1510:24
15Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby33:59+8:4310:33
16Erik CallebergSnättringe SK34:28+9:1210:42
17Henrik HagwallJärla Orientering36:44+11:2811:24
18Ann FranzénOK Södertörn36:50+11:3411:26
19Jan OlssonBromma-Vällingby SOK38:19+13:0311:53
20Leif MörkforsJärfälla OK38:23+13:0711:55
21Anders MeurkKlubblös39:04+13:4812:07
22Marie EnokssonOK Österåker39:54+14:3812:23
23Mette BrolinsonCentrum OK40:19+15:0312:31
24Mari HeijkenskjöldTullinge SK41:46+16:3012:58
25Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK41:57+16:4113:01
26Eva Hadmark- P.Tullinge SK42:35+17:1913:13
27Tolvi Karlsson-RuneringKlubblös43:45+18:2913:35
28Marie ThörnvikCentrum OK43:57+18:4113:38
29Lisa TörnqvistOK Ravinen44:25+19:0913:47
30Johnny RahlénOK Ravinen44:41+19:2513:52
31Åsa BergströmTäby OK45:50+20:3414:14
32Susanne BovaliusJärfälla OK46:15+20:5914:21
33Marie StrandOK Österåker46:42+21:2614:30
34Magnus LindblomGustavsbergs OK46:44+21:2814:30
35Rasmus LindblomGustavsbergs OK46:47+21:3114:31
36Rolf E. NilssonTullinge SK46:55+21:3914:34
37Annika LundströmSundbybergs IK47:28+22:1214:44
38Lina SöderkvistSäterbygdens OK47:34+22:1814:46
39Ulf LundströmHaninge SOK50:31+25:1515:41
40Martin ErikssonOK Södertörn51:25+26:0915:58
41Eva PerssonOK Österåker53:50+28:3416:43
42Ingela ArenanderSkarpnäcks OL54:39+29:2316:58
43Stefan SundellJärla Orientering54:56+29:4017:03
44Karin JonsellVallentuna-Össeby OL55:04+29:4817:06
45Åke AndreassonGustavsbergs OK55:18+30:0217:10
46Lars-Olov AnderssonSigtuna OK55:32+30:1617:14
47Gudrun ElvhageIF Thor56:33+31:1717:33
48Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL57:43+32:2717:55
49Anna EideforsSundbybergs IK57:45+32:2917:56
50Audrey FoleyKlubblös58:45+33:2918:14
51Lisa LeicktTullinge SK59:25+34:0918:27
52Christer GalleBromma-Vällingby SOK1:01:22+36:0619:03
53Inger SörlenTäby OK1:02:02+36:4619:15
54Catrine JohanssonVäsby OK1:02:26+37:1019:23
55Ulrica AxelssonCentrum OK1:02:46+37:3019:29
56Anna LindellGustavsbergs OK1:05:47+40:3120:25
57Mikaela WallenströmOK Österåker1:08:02+42:4621:07
58Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:09:33+44:1721:35
59Kjell LinghedeJärfälla OK1:29:58+1:04:4227:56
60Lars HeijkenskjöldTullinge SK1:38:41+1:13:2530:38
Henrik ByströmBromma-Vällingby SOKej godkänd
Ingrid GraneliHaninge SOKej godkänd
Elin TörnqvistSnättringe SKej godkänd
Sören AnderssonCentrum OKej godkänd

Öppen motion 8

4 490 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik PetterssonOK Denseln25:175:37
2Hans-Olof AmblieIFK Lidingö SOK27:18+2:016:04
3Janne HeikkaBjörkhagen OK27:40+2:236:09
4Fredrik AhnlénOK Hammaren29:10+3:536:29
5Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK29:40+4:236:36
6Georg EklöwOK Södertörn30:25+5:086:46
7Tomas SjökvistOK Österåker32:00+6:437:07
8Linus BacklundOK Södertörn33:31+8:147:27
9Robert JohanssonTäby OK33:53+8:367:32
10Mattias PernebyIFK Lidingö SOK34:47+9:307:44
11Anders ThuresonHellas Orientering35:29+10:127:54
12Emma TarandiIFK Lidingö SOK36:10+10:538:03
13Christian FoleyKlubblös37:07+11:508:15
14Johan IrweKlubblös38:47+13:308:38
15Claes AnderssonKlubblös38:58+13:418:40
16Niklas WansölinOK Ravinen39:12+13:558:43
17Lenka ZatloukalovaTullinge SK39:17+14:008:44
18Laurina NeumannIFK Lidingö SOK40:00+14:438:54
19Ulf MagnussonKlubblös40:43+15:269:04
20Lars ErikssonKlubblös40:48+15:319:05
21Gustaf EricsonJärla Orientering41:05+15:489:08
22Niclas NilssonOK Österåker41:25+16:089:13
23Zdenek LiscinskyKlubblös42:04+16:479:22
24Per-Anders LindgrenCentrum OK43:10+17:539:36
25Nils ErikssonVäsby OK43:44+18:279:44
26Fredrik MatssonLeksands OK46:26+21:0910:20
27Thomas LundbergMälarö SOK46:44+21:2710:24
28Hans JonssonVäsby OK47:20+22:0310:32
29Emeli PetterssonTullinge SK47:46+22:2910:38
30Anna FuruheimIFK Lidingö SOK48:40+23:2310:50
31Jorrit BoekelCentrum OK49:37+24:2011:03
32Hans RullgårdSolna OK49:49+24:3211:05
33Henrik DikvallWaxholms OK50:03+24:4611:08
34Curt RahlénOK Ravinen50:21+25:0411:12
35Henrik AnderssonStockholm Giggolo51:11+25:5411:23
36Benny PetterssonVäsby OK51:54+26:3711:33
37Anna BacklundOK Södertörn51:59+26:4211:34
38Sara WimanJärfälla OK53:18+28:0111:52
39Louise KlingstedtOK Södertörn53:53+28:3612:00
40Peter VestmanOK Österåker54:03+28:4612:02
41Linn JohanssonKlubblös54:05+28:4812:02
42Jan NettelbjerJärfälla OK54:16+28:5912:05
43Gustav DelénCentrum OK55:55+30:3812:27
44Andreas JanssonKalmar OK56:37+31:2012:36
45Per WesterlundSkogsluffarnas OK58:06+32:4912:56
46Kjell VallinJärfälla OK1:00:37+35:2013:30 Ladda ner rutt i gpx-format
47Anders LavforsCentrum OK1:05:45+40:2814:38
48Hans SylvanJärfälla OK1:06:22+41:0514:46
49Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK1:07:54+42:3715:07
50Caroline JohanssonGustavsbergs OK1:12:15+46:5816:05
51Anders RöstinSöders-Tyresö1:20:44+55:2717:58
52Dan MattissonHaninge SOK1:26:38+1:01:2119:17
53Mats MagnellRotvältarna1:30:59+1:05:4220:15
Anna HolmströmTäby OKej godkänd
Andreas ErikssonUmeå OKej godkänd
Joel SanderiIFK Lidingö SOKej godkänd
Tobias SvenssonOK Österåkerej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser