Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trekvällars, etapp 1, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trekvällars
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: måndag 4 juli 2016 - onsdag 6 juli 2016

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

7 050 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese KlintbergLinköpings OK1:02:038:48
2Johanna SanderiIFK Lidingö SOK1:05:25+3:229:16
3Carolin SvenssonHaninge SOK1:05:46+3:439:19
4Johanna LönnkvistTullinge SK1:07:48+5:459:37
5Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:10:00+7:579:55
6Anna ElfforsOK Trian1:10:16+8:139:58
7Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK1:10:36+8:3310:00
8Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK1:12:37+10:3410:18
9Emma HagrotTäby OK1:12:56+10:5310:20
10Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:14:48+12:4510:36
11Tove LagerbergOK Södertörn1:15:48+13:4510:45
12Sanna SkoogKils OK1:17:21+15:1810:58
13Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:18:56+16:5311:11
14Sofia PerssonSnättringe SK1:19:44+17:4111:18
15Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:19:58+17:5511:20
16Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:30:00+27:5712:45
17Elsa JanssonJärla Orientering1:32:00+29:5713:02
18Moa WijkmarkSöders-Tyresö1:35:04+33:0113:29
19Therese PerssonSnättringe SK1:46:41+44:3815:07
20Caroline IvarssonSundbybergs IK1:47:19+45:1615:13
Anna ÅhmanRånäs OKej godkänd
Sofie KarlssonRånäs OKej godkänd
Linnea BörjarsCentrum OKej godkänd
Anna JohanssonJärla Orienteringej godkänd
Anna GerhardssonAttunda OKej start
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Maria SchmiterlöwHjobygdens OKej start

H21

7 050 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar DanielsAttunda OK1:01:298:43
2Mattias MillingerJärla Orientering1:08:38+7:099:44
3Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:08:40+7:119:44
4Harri KarlssonJärla Orientering1:08:44+7:159:44
5Oskar MalmbergIFK Umeå1:11:00+9:3110:04
6Peter HemmyrJärla Orientering1:11:13+9:4410:06
7Niklas WraneSöders-Tyresö1:11:58+10:2910:12
8Jonas KjällCentrum OK1:15:29+14:0010:42
9Morgan KarlssonSundbybergs IK1:17:22+15:5310:58
10Sandro BrogliOLV Baselland1:18:22+16:5311:06
11Christoffer SchönningJärfälla OK1:19:15+17:4611:14
12Anton SundinSträngnäs-Malmby OL1:19:54+18:2511:20
13Niclas SjögrenHaninge SOK1:24:31+23:0211:59
14Holger KohrCentrum OK1:25:26+23:5712:07
15Magnus BjörkOK Rodhen1:27:45+26:1612:26
16Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OK1:30:58+29:2912:54
17Simon SanderiHagaby GoIF Örebro1:31:21+29:5212:57
18David GranathTjällmo-Godegårds OK1:39:44+38:1514:08
19Per LjungStockholms OK1:49:00+47:3115:27
20Jens NyströmIF Hagen1:51:00+49:3115:44
21Emil ThalinForsa OK1:51:58+50:2915:52
22Anton DanielsAttunda OK2:01:59+1:00:3017:18
Jörgen StegardSkarpnäcks OLej godkänd
Daniel GardnerHertfordshire Orienteering Club HHej godkänd
Mats JohnssonCentrum OKej godkänd
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej godkänd
Andreas NordforsStora Tuna OKej godkänd
Mikael AnderssonJärla Orienteringej godkänd
Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OKej start
Olle BoströmJärla Orienteringej start
Hugo DahlbergHaninge SOKej start
Anton LifRehns BKej start
Johan LindqvistTäby OKej start
Anton SundgrenLånghundra IFej start

D20

5 575 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:01:2411:00
2Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:16:39+15:1513:44
3Hanna SöderbergSkarpnäcks OL1:29:16+27:5216:00

H18

6 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas MagnvallOK Södertörn1:05:2810:43
2Viktor HäggströmSkarpnäcks OL1:10:16+4:4811:31
3Johan BengtssonSkarpnäcks OL1:17:36+12:0812:43
4Magnus EricsonJärla Orientering1:27:43+22:1514:22
Egil MorastHaninge SOKej start

D17-20 Kort

5 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GranlundTäby OK1:56:4222:39

D16

5 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LagerbergOK Södertörn54:0610:30
2Marie-Chantal BallnusBromma-Vällingby SOK1:08:00+13:5413:12
3Nina PerssonHaninge SOK1:12:44+18:3814:07
4Lovisa WigertzLånghundra IF1:28:51+34:4517:15
5Inez EklundSkarpnäcks OL2:01:34+1:07:2823:36
Jonna LundbäckJärfälla OKej start
Sofia ZillingOK Södertörnej start

H16

5 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip MöllerOK Södertörn48:149:21
2Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK55:01+6:4710:40
3Daniel HellbergLunds OK1:04:44+16:3012:34
4Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK1:15:40+27:2614:41
5Alexander SchandlOK Södertörn1:43:11+54:5720:02 Ladda ner rutt i gpx-format
Melker HörnfeldtOK Ravinenej start

D14

3 975 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara MöllerOK Södertörn49:3112:27
2Amanda GranqvistOK Ravinen55:40+6:0914:00
3Lovisa HambäckLånghundra IF1:02:31+13:0015:43
4Lisa ThunellIFK Lidingö SOK1:15:52+26:2119:05
5Maja SandvikAttunda OK1:20:19+30:4820:12
6Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL1:22:01+32:3020:37
7Sanna HedbergOK Södertörn1:25:29+35:5821:30
8Martina MäkeläHaninge SOK1:26:30+36:5921:45

H14

3 975 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob GunnarssonLerums SOK38:089:35
2Erik Lidström LauriSnättringe SK53:04+14:5613:21
3William GrunderJärfälla OK54:00+15:5213:35
4Philip ForngrenTäby OK58:37+20:2914:44
5Andreas BorängSnättringe SK1:23:19+45:1120:57
Jakob Gadefors NauHaninge SOKej godkänd
Oscar AnelandOK Ravinenej start
Johan LundbäckJärfälla OKej start

D14 Kort

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Louise LindellGustavsbergs OKej godkänd

D12

2 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva Lidström LauriSnättringe SK48:4117:42
2Saga AnderssonTullinge SK1:06:28+17:4724:10
3Tilde MansénSkarpnäcks OL1:23:41+35:0030:25
4Thea LennartssonJärfälla OK2:31:04+1:42:2354:56
Emma KarlssonOK Landehofej godkänd
Linn NilssonSöders-Tyresöej godkänd
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H12

2 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SvenssonOK Ravinen28:4010:25
2Niklas ErlandssonOK Södertörn36:20+7:4013:12
3Björn RennerOK Södertörn40:34+11:5414:45
4Mathias DryseliusSkarpnäcks OL52:36+23:5619:07
5Filip DryseliusSkarpnäcks OL52:49+24:0919:12
6Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby52:50+24:1019:12
Justus ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Olof NordlundJärla Orienteringej godkänd
Marcus GrunderJärfälla OKej godkänd
Filip LindqvistTäby OKej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start

D12 Kort

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK38:3016:22

H12 Kort

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor EricsonJärla Orientering38:4716:30

D10

2 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja ArvidsonOK Ravinen34:2814:40
2Klara PetterssonÅmåls OK34:31+0:0314:41
3Alma WesselLänna IF42:46+8:1818:11
4Lisa GunnarssonLerums SOK49:17+14:4920:58
Sofie LindellGustavsbergs OKej godkänd
Ellen AnelandOK Ravinenej start

H10

2 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SandvikAttunda OK18:347:54
2Elmin HovmöllerSöders-Tyresö21:42+3:089:14
3Arvid MyrbergerTullinge SK21:48+3:149:16
4Erik NederheimHaninge SOK23:42+5:0810:05
5Gustav LjunggrenOK Hammaren29:22+10:4812:29
6Ruben ArenanderSkarpnäcks OL41:42+23:0817:44
7Gustav MyrbergerTullinge SK48:17+29:4320:32
8Theo NylundOK Ravinen58:38+40:0424:57
9Alfred WesselLänna IF1:46:03+1:27:2945:07
Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örbyej godkänd

D35

6 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda RuthströmJärla Orientering1:39:0216:14
Daniela RennerOK Södertörnej godkänd
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

H35

7 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan ViklundVästerås SOK1:06:419:27
2Johan HedmanSöders-Tyresö1:06:49+0:089:28
3Jon LindmarkPiteå IF1:15:26+8:4510:41
4Martin AhlströmIFK Enskede1:16:30+9:4910:51
5Peter SundströmSkogsluffarnas OK1:36:43+30:0213:43
6Farhad Rouhani-KallehSolna OK2:05:13+58:3217:45
Lars JakobssonCentrum OKej start

D40

5 575 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin AhlströmIFK Enskede1:06:5211:59
2Annika LundströmSundbybergs IK1:09:18+2:2612:25
3Mette BrolinsonCentrum OK1:13:38+6:4613:12
4Stina BorängSnättringe SK1:53:30+46:3820:21
5Anna EideforsSundbybergs IK2:00:18+53:2621:34

H40

7 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patric De BoussardIFK Enskede1:01:428:45
2Henrik SjögrenHaninge SOK1:07:05+5:239:30
3Magnus LennartssonJärfälla OK1:09:47+8:059:53
4Emil AnderssonLänna IF1:11:38+9:5610:09
5Erik MöllerOK Södertörn1:24:48+23:0612:01
6Christer VilhelmssonStigfinnarna1:30:32+28:5012:50
7Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:37:27+35:4513:49
Niklas HallHaninge SOKej start
Ove OksvoldCentrum OKej start

D45

4 875 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof57:2711:47
2Annika LindbergAttunda OK1:01:50+4:2312:41
3Lena ErlandssonOK Södertörn1:07:58+10:3113:56
4Teija LeppinenIFK Lidingö SOK1:13:16+15:4915:01
5Linda GunnarssonLerums SOK1:17:04+19:3715:48
6Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:34:03+36:3619:17
Cecilia WeistrandSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Kristina ZillingOK Södertörnej start

H45

6 100 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alistair LandelsStora Tuna OK52:098:32
2Gunnar ElveljungIFK Göteborg52:59+0:508:41
3Ola CarlénBromma-Vällingby SOK54:50+2:418:59
4Magnus ElwinIFK Enskede57:06+4:579:21
5Jesper LagerbergOK Södertörn57:33+5:249:26
6Urban SelanderSkarpnäcks OL57:35+5:269:26
7Nikolay SytovMosmeridian59:46+7:379:47
8Douglas LundinSkogsluffarnas OK1:00:18+8:099:53
9Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:04:21+12:1210:32
10Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:04:40+12:3110:36
11Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:04:58+12:4910:39
12Thomas KarlssonOK Landehof1:05:12+13:0310:41
13Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK1:05:41+13:3210:46
14Mats HainkeSnättringe SK1:06:47+14:3810:56
15Mattias SkepplingOK Södertörn1:07:03+14:5410:59
16Magnus GrafströmCentrum OK1:07:14+15:0511:01
17Olle SjöforsOK Älme1:11:58+19:4911:47
18Per DambergIFK Lidingö SOK1:12:09+20:0011:49
19Björn LovangIFK Lidingö SOK1:13:49+21:4012:06
20Henrik MorastHaninge SOK1:15:48+23:3912:25
21Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:15:57+23:4812:27
22Stefan LindströmSundbybergs IK1:16:30+24:2112:32
23Gunnar HedinSöders-Tyresö1:16:52+24:4312:36
24Fredrik MorastHaninge SOK1:17:25+25:1612:41
25Andreas GrunderJärfälla OK1:20:30+28:2113:11
26Martin StenbackJärfälla OK1:56:38+1:04:2919:07
Anders HedbergOK Södertörnej godkänd
Jonatan LindellGustavsbergs OKej godkänd
Peter PetterssonÅmåls OKej godkänd
Fredrik AnderssonOK Södertörnej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start

D50

4 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann FranzénOK Södertörn48:4012:00
2Johanna SundströmJärla Orientering51:43+3:0312:46
3Anna BacklundOK Södertörn52:08+3:2812:52
4Annika SvenssonSolna OK53:14+4:3413:08
5 Ileana   von Melen IFK Enskede55:45+7:0513:45 Ladda ner rutt i gpx-format
6Carin KihlströmTäby OK57:16+8:3614:08
7Ulla MolinAttunda OK57:33+8:5314:12
8Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:03:04+14:2415:34
9Kristina KlangHaninge SOK1:09:04+20:2417:03
10Anna PernebyTullinge SK1:14:21+25:4118:21
11Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb1:35:19+46:3923:32
Kristina TinglöfDegerfors OKej godkänd
Annette WigertzLånghundra IFej godkänd

H50

5 575 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan NorinGävle OK43:167:45
2Ulf KallhaugeSnättringe SK49:49+6:338:56
3Per FranzénOK Södertörn51:08+7:529:10
4Jonas NylundCentrum OK51:45+8:299:16
5Mats FryxellTullinge SK52:05+8:499:20
6Jörgen AxelssonTullinge SK56:04+12:4810:03
7Michael HolmgrenIF Thor56:27+13:1110:07
8Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK57:05+13:4910:14
9Sven WigertzLånghundra IF58:19+15:0310:27
10Göran HellgrenOK Södertörn58:20+15:0410:27
11Erik AnderssonOK Österåker59:53+16:3710:44
12Ola EnvallTullinge SK59:58+16:4210:45
13Jan LavénGustavsbergs OK1:02:31+19:1511:12
14Thomas JanssonOK Roslagen1:03:08+19:5211:19
15Klaus KrischanEnnstal1:03:17+20:0111:21
16Bo LauriSnättringe SK1:03:40+20:2411:25
17Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:03:46+20:3011:26
18Peter HambäckLånghundra IF1:05:37+22:2111:46
19Janne NilssonCentrum OK1:06:00+22:4411:50
20Nils EklöwOK Södertörn1:10:09+26:5312:34
21Mikael CronhjortSolna OK1:10:57+27:4112:43
22Staffan ZillingOK Södertörn1:11:19+28:0312:47
23Peter LandénGustavsbergs OK1:12:26+29:1012:59
24Niclas LidströmFrösö IF1:18:44+35:2814:07
25Oskar NederheimHaninge SOK1:23:10+39:5414:55
26Eric HuijsersHammarby IF OF1:25:53+42:3715:24
27Peter WippJärla Orientering1:26:00+42:4415:25
28Leif LundinJärla Orientering1:26:51+43:3515:34
29David SöderströmSala OK1:28:24+45:0815:51
Nicklas HermundstadSnättringe SKej start

D55

4 050 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MalmborgSöders-Tyresö42:1210:25
2Gunilla KreissJärla Orientering43:44+1:3210:47
3Kristina JohanssonKalmar OK54:47+12:3513:31
4Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK54:54+12:4213:33
5Kerstin OhlssonHaninge SOK1:02:55+20:4315:32
6Anita KarlssonOK Södertörn1:03:23+21:1115:39
7Nina BejbomUddevalla OK1:06:33+24:2116:25
8Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF1:08:24+26:1216:53
9Eva MolénSkarpnäcks OL1:12:52+30:4017:59
10Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby1:13:39+31:2718:11
11Christel NilssonHaninge SOK1:23:26+41:1420:36
12Christina NordströmBodens BK1:23:57+41:4520:43
13Maria SanderiLidköpings VSK1:26:10+43:5821:16
14Arja KallioKeravan Urheilijat1:36:12+54:0023:45
Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Linda Spjut-AsplundJärla Orienteringej start

H55

4 875 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK45:069:15
2Johan PalmgrenTäby OK47:08+2:029:40
3Ulf BurmanGustavsbergs OK48:01+2:559:50
4Hans TarandiIFK Lidingö SOK48:06+3:009:52
5Lars GerhardssonAttunda OK48:14+3:089:53
6Håkan SanderiLidköpings VSK53:35+8:2910:59
7Göran EklundSkarpnäcks OL57:53+12:4711:52
8Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK58:24+13:1811:58
9Björn SalomonssonSnättringe SK58:32+13:2612:00
10Mats LarssonIFK Enskede58:33+13:2712:00
11Lars ÖhrmanStockholms OK58:54+13:4812:04
12Roger TinglöfVäsby OK1:00:01+14:5512:18
13Rolf KarlssonJärla Orientering1:02:05+16:5912:44
14Conny AxelssonTumba-Mälarhöjden OK1:02:15+17:0912:46
15Björn LönneSkarpnäcks OL1:04:16+19:1013:10
16Bengt HallJärla Orientering1:09:09+24:0314:11
17Harald BauerIFK Lidingö SOK1:15:10+30:0415:25
18Stefan SundeliusJärfälla OK1:19:30+34:2416:18
19Göran IvaresOK Södertörn1:32:51+47:4519:02
20Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:33:37+48:3119:12
21Kenneth PetterssonJärfälla OK1:36:27+51:2119:47
22Roger LarssonSnättringe SK1:45:21+1:00:1521:36
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start

D60

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne HolmbergOK Södertörn39:2812:56
2My RönnolsTäby OK41:35+2:0713:38
3Karin GillbergCentrum OK43:52+4:2414:22
4Margareta HallménAttunda OK59:24+19:5619:28
5Catherine DawsonGafanhori1:03:15+23:4720:44
6Margareta GranbergOK Älvsjö-Örby1:07:46+28:1822:13
7Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:30:45+51:1729:45
Margareta WadinOK Älvsjö-Örbyej start

H60

4 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK40:009:52
2Dan WidercrantzOK Skärmen43:29+3:2910:44
3Dan KlangHaninge SOK43:38+3:3810:46
4Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK44:23+4:2310:57
5Gunnar BejbomUddevalla OK45:23+5:2311:12
6Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby46:10+6:1011:23
7Ingemar GardSöders-Tyresö46:34+6:3411:29
8Bengt KärrströmTullinge SK46:48+6:4811:33
9Anders HallménAttunda OK47:32+7:3211:44
10Jan GottfridssonNorbergs OK49:53+9:5312:19
11Torbjörn BergmanSnättringe SK49:58+9:5812:20
12Lars LandströmLånghundra IF54:04+14:0413:20
13Sven-Anders OlssonAttunda OK54:29+14:2913:27
14Per ÖhlundGustavsbergs OK55:28+15:2813:41
15Matts BjörkeSöders-Tyresö57:14+17:1414:07
16Göran HanssonTäby OK1:02:33+22:3315:26
17Matz LarssonGustavsbergs OK1:03:17+23:1715:37
18Johan KarlstenSolna OK1:08:23+28:2316:53
19Harri ViitasaloRiihimäen Suunnistajat1:35:10+55:1023:29
Anders KärrströmTullinge SKej godkänd
Mikael ByströmJärfälla OKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OLej start

D65

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid GraneliHaninge SOK43:5214:22
2Anne LundmarkJärfälla OK45:00+1:0814:45
3Aila HalttunenHaninge SOK50:40+6:4816:36
4Anna BlomgrenTullinge SK53:15+9:2317:27
5Gertrud VilhelmssonStigfinnarna53:17+9:2517:28
6Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK57:59+14:0719:00
7Helena KorhonenHaninge SOK1:15:43+31:5124:49

H65

4 050 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf RadlerJärfälla OK38:529:35 Ladda ner rutt i gpx-format
2Karl-Erik JohanssonOK Södertörn44:16+5:2410:55
3Sven-Inge NylundJärfälla OK50:03+11:1112:21
4Paul NorénOK Södertörn52:27+13:3512:57
5Anders LarssonSkarpnäcks OL53:52+15:0013:18
6Ingemar LindqvistSnättringe SK55:11+16:1913:37
7Torbjörn HellquistTullinge SK55:55+17:0313:48
8Olof PerssonSnättringe SK57:21+18:2914:09
9Leif NordinAttunda OK59:21+20:2914:39
10Anders StenbackBromma-Vällingby SOK1:02:24+23:3215:24
11Claes AnderssonSnättringe SK1:02:39+23:4715:28
12Bo WinanderJärfälla OK1:11:28+32:3617:38
13Roy DawsonGafanhori1:15:40+36:4818:40
14Björn SvedinSidensjö IK1:23:45+44:5320:40
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresöej godkänd
Åke WansölinSöders-Tyresöej godkänd
Sven SetterqvistOK Södertörnej godkänd
Clas-Göran HerrgårdTäby OKej godkänd

D70

2 375 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger JanssonNynäshamns OK36:2715:20
2Berit GustavssonSödertälje IF48:18+11:5120:20
3Birgitta NylundJärfälla OK1:05:26+28:5927:33

H70

3 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK31:4710:25
2Leif StrandbergGustavsbergs OK34:24+2:3711:16
3Göran LarboAttunda OK35:57+4:1011:47
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö36:59+5:1212:07
5Leif CarlssonSkarpnäcks OL38:48+7:0112:43
6Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben40:01+8:1413:07
7Kjell HemmyrStöcksjö IS42:19+10:3213:52
8Lars EnglundJärla Orientering44:03+12:1614:26
9Håkan BoijeAttunda OK46:47+15:0015:20
10John ÖstlundSundbybergs IK48:12+16:2515:48
11Per-Olav FängmarkIFK Umeå48:13+16:2615:48
12Ronny HedlundOK Södertörn49:33+17:4616:14
13Åke LewanderSkarpnäcks OL51:40+19:5316:56
14Klas LangelsSkarpnäcks OL53:30+21:4317:32
15Kjell BergmanStigfinnarna53:56+22:0917:40
16Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF54:52+23:0517:59
17Jan-Erik WibergJärla Orientering55:00+23:1318:01
18Jan Olof NorénJärla Orientering56:27+24:4018:30
19Lars NordinSolna OK1:22:33+50:4627:03
Ingvar SvenssonBjursås OKej godkänd
Kurt AnderssonEnebybergs IFej start
Gunnar BengtssonSundsvalls OKej start
Jan BojlingSolna OKej start
Johan SandwallSkarpnäcks OLej start
Ulf SkogtjärnOK Linnéej start

D75

2 375 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK34:0314:20
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby39:00+4:5716:25
3Britt ErikssonHammarby IF OF39:58+5:5516:49
4Berit LindungerHaninge SOK42:56+8:5318:04
5Pia VikströmTäby OK1:05:44+31:4127:40

H75

3 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Reine BorgströmSkogsluffarnas OK39:5813:06
2Bjarne ErlandssonHammarby IF OF42:36+2:3813:58
3Bo HedlundIFK Enskede43:37+3:3914:18
4Leif LundquistEnebybergs IF47:54+7:5615:42
5Stig GustavssonSödertälje IF47:56+7:5815:42
6Håkan SjökvistSöders-Tyresö50:43+10:4516:37
7Stig LindskogVisborgs OK51:18+11:2016:49
8Gunnar BramstenSundbybergs IK54:26+14:2817:50
9Hugo IsgrenIFK Enskede54:42+14:4417:56
10Leif HermundstadSnättringe SK1:02:49+22:5120:35
11Levin SvedbergSundbybergs IK1:28:45+48:4729:05
Jan-Erik DanellTullinge SKej godkänd
Benny AlfordssonTullinge SKej start

D80

2 375 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JunegardOK Södertörn46:0519:24
2Birgitta WestergrenTäby OK58:52+12:4724:47
3Sonja SundellSundbybergs IK1:18:48+32:4333:10
Solveig SpångbergIFK Lidingö SOKej godkänd

H80

2 375 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK29:5212:34
2Ulf EskilssonOK Södertörn31:29+1:3713:15
3Albert MårdBromma-Vällingby SOK36:29+6:3715:21
4Erland LjungströmSpårvägens OK42:42+12:5017:58
5Lars LöthmanJärfälla OK46:34+16:4219:36
Lars PerssonVäsby OKej start

D85

2 375 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering49:4020:54
2Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK1:00:25+10:4525:26

H85

2 375 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart WestergrenSöders-Tyresö1:00:5725:39

Inskolning

1 625 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Felix AhlströmIFK Enskedefullföljt
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Simon AhlströmIFK Enskedefullföljt
Nora ArvidsonOK Ravinenfullföljt
Adam ChristensenSnättringe SKfullföljt
Smilla DahlstedtIFK Lidingö SOKfullföljt
Svante DahlstedtIFK Lidingö SOKfullföljt
Vilma DyreliusSnättringe SKfullföljt
Frida EkOK Ravinenfullföljt
Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Johan FrankssonSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Viola HolmströmKlubblösfullföljt
Adam LandelsStora Tuna OKfullföljt
Lovisa NederheimHaninge SOKfullföljt
Ida PetterssonJärfälla OKfullföljt
Algot SjöstrandSnättringe SKfullföljt
Titti SjöstrandSnättringe SKfullföljt
KALLE SVENNERSTENKlubblösfullföljt
Wilma WallstenSnättringe SKfullföljt
Gry WisénSnättringe SKfullföljt
Agnes LübckeOK Ravinenej start

U1

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin BjörklundTumba-Mälarhöjden OK40:1021:08
2Julia PetterssonJärfälla OK49:22+9:1225:58
3Malte NilssonOK Södertörn52:25+12:1527:35
Lina ArvidsonOK Ravinenej start

U2

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin KarlssonOK Landehof31:4613:31
2Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK37:29+5:4315:57
Palle StegardSkarpnäcks OLej godkänd

U3

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav LübckeOK Ravinen1:11:4326:04

Öppen motion 1

2 350 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mille SelanderKlubblös26:4511:22
2Tuva HolmströmKlubblös27:10+0:2511:33
3Ludvig LjunggrenOK Hammaren30:01+3:1612:46
4LUDVIG STOLPE-ÖSTMANAttunda OK32:36+5:5113:52
5Erik KällTumba-Mälarhöjden OK35:36+8:5115:08
6ELVIN tORSENKlubblös37:55+11:1016:08
7Marius HovmöllerSöders-Tyresö38:01+11:1616:10
8Alicia KallhaugeSnättringe SK38:50+12:0516:31
9Albin FranzénOK Södertörn40:13+13:2817:06
10Amelie DryseliusSkarpnäcks OL40:33+13:4817:15
11Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK42:08+15:2317:55
12Vera AggeforsOK Ravinen45:41+18:5619:26
13Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK49:14+22:2920:57
14Eskil MyrbergerTullinge SK50:56+24:1121:40
15Kristina AggeforsKlubblös1:00:30+33:4525:44
16Gunvor GranathNynäshamns OK1:13:58+47:1331:28
Ann Margret JönssonKlubblösej godkänd
Emilia BergmanTullinge SKej godkänd
Julia EkOK Ravinenej godkänd
Botvid SimonssonSundbybergs IKej godkänd
JENNIFER ERIKSSONKlubblösej godkänd
Hilma SelanderSkarpnäcks OLej godkänd
Moa SelanderKlubblösej start

Öppen motion 2

4 025 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo AggeforsOK Ravinen53:2813:17
2Christer GrunderSolna OK1:37:49+44:2124:18
Amanda SikströmÄlvsjö Örbyej godkänd

Öppen motion 3

2 750 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina MagnussonÅmåls OK52:3419:06
2Ewa ArvidssonOK Södertörn56:25+3:5120:30
3Måra StegardSkarpnäcks OL57:16+4:4220:49
4Ove ArvidssonOK Södertörn58:14+5:4021:10
5ELin SandenKlubblös58:29+5:5521:16
6Nina WallanderKlubblös59:07+6:3321:29
7Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL1:10:44+18:1025:43
8Anton DyreliusSnättringe SK1:14:12+21:3826:58
9Sara DyreliusSnättringe SK1:14:14+21:4026:59
10Peter KlingstedtOK Södertörn1:17:55+25:2128:20
11Anette MörtbergKlubblös1:21:25+28:5129:36
12Lisa HainkeSnättringe SK1:24:45+32:1130:49
13Joel AggeforsOK Ravinen1:34:17+41:4334:17
14Denise KaufmannOLV Baselland1:45:39+53:0538:25
Ester BlomsterIF Thorej godkänd
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Sonja PernebyTullinge SKej godkänd
Karin SetterqvistOK Södertörnej godkänd
Catharina HeikenKlubblösej godkänd
Monica MildSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Erik NordlundJärla Orienteringej godkänd
Saga MårdBromma-Vällingby SOKej godkänd
Olle SandströmOK Ravinenej godkänd
Ulla  EkblomSkogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 4

3 750 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin Ekblom-BakSkogsluffarnas OK49:4613:16
2Ulf AggeforsOK Älvsjö-Örby54:26+4:4014:30
3Tim JohanssonKlubblös1:03:39+13:5316:58
4Oscar ÖstmanAttunda OK1:15:01+25:1520:00
5Gustav NyströmKlubblös1:17:05+27:1920:33
6Sara ArvidsonKlubblös1:22:32+32:4622:00
7Anna EdlundKlubblös1:25:13+35:2722:43
8Johan MarteliusAttunda OK1:28:01+38:1523:28
9Kerstin JensenKlubblös1:37:39+47:5326:02
Thomas FehrmSolna OKej godkänd
Robert SandinKlubblösej godkänd
Mattias HedinSöders-Tyresöej godkänd
Åsa DamneBromma-Vällingby SOKej godkänd
Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SKej godkänd
Antti Vesalainen ej start

Öppen motion 5

3 975 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Astrid SimonssonSundbybergs IK42:2010:38
2Jan GlevénJärla Orientering46:04+3:4411:35
3Thomas CallebergSnättringe SK49:11+6:5112:22
4Alexander AhlgrenKlubblös58:22+16:0214:41
5Sofia PerssonTullinge SK59:37+17:1714:59
6Eskil ÖsterbergHellas Orientering1:02:08+19:4815:37
7Hanna HamrellKlubblös1:03:40+21:2016:01
8Agnes DambergIFK Lidingö SOK1:05:02+22:4216:21
9Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:05:31+23:1116:28
10Malin LignellOK Tisaren1:05:44+23:2416:32
11Rasmus MörtbergKlubblös1:06:50+24:3016:48
12Sara StenbackOK Kåre1:06:55+24:3516:50
13Marie ÖstmanSkarpnäcks OL1:07:54+25:3417:04
14Joel LundgrenSkarpnäcks OL1:07:56+25:3617:05
15Anethe MansénSkarpnäcks OL1:08:21+26:0117:11
16Anna NilssonTullinge SK1:10:18+27:5817:41
17Erland SimonssonSundbybergs IK1:11:35+29:1518:00
18Alvar MelinHaninge SOK1:12:08+29:4818:08
19Niklas AnderssonOK Klemmingen1:12:43+30:2318:17
20Torbjörn LarssonTäby OK1:13:55+31:3518:35
21Helena FalkHaninge SOK1:14:00+31:4018:36
22Katarina LindbärgOK Södertörn1:14:19+31:5918:41
23Jörgen AhlqvistSundbybergs IK1:14:22+32:0218:42
24Cecilia JunkkaSundbybergs IK1:14:54+32:3418:50
25Lena BrobergSnättringe SK1:15:09+32:4918:54
26Anna SchandlOK Södertörn1:15:34+33:1419:00
27Gustaf HofstedtTäby OK1:16:06+33:4619:08
28Åke AndreassonGustavsbergs OK1:16:12+33:5219:10
29Ludde BlomIFK Enskede1:17:21+35:0119:27
30Cecilia WestströmSundbybergs IK1:18:46+36:2619:48
31Margareta Huitfeldt AhlqvistSundbybergs IK1:19:27+37:0719:59
32Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:19:50+37:3020:05
33Maggan TärnblomSöders-Tyresö1:21:40+39:2020:32
34Jan LarssonTullinge SK1:21:56+39:3620:36
35Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:21:58+39:3820:37
36Helena BerglindOK Södertörn1:24:04+41:4421:08
37Sofia DamneBromma-Vällingby SOK1:24:38+42:1821:17
38Sofie MörtbergKlubblös1:25:18+42:5821:27
39Carina MöllerOK Södertörn1:26:01+43:4121:38
40Mikael NyströmKlubblös1:26:54+44:3421:51
41Malin AlbinssonIFK Enskede1:31:28+49:0823:00
42Antti VesalainenKlubblös1:32:23+50:0323:14
43Anki LindahlAttunda OK1:33:22+51:0223:29
44Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan1:33:28+51:0823:30
45Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:33:29+51:0923:31
46Rebecka NyrenKlbblös1:33:32+51:1223:31
47David MelinHaninge SOK1:35:07+52:4723:55
48Lars AdolfssonOK Södertörn1:38:39+56:1924:49
49Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:41:54+59:3425:38
50Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:41:56+59:3625:38
51Daniel WikellCentrum OK1:43:27+1:01:0726:01
52Anna HolmströmCentrum OK1:47:15+1:04:5526:58
53Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:51:52+1:09:3228:08
54Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:53:14+1:10:5428:29
55Sara NyrenKlubblös1:55:34+1:13:1429:04
56Ylva LagerbergOK Södertörn1:55:47+1:13:2729:07
57Tommy SvenssonKlubblös1:56:49+1:14:2929:23
58Christina SwahnOK Älvsjö-Örby2:03:10+1:20:5030:59
Ingela ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Siv FrölundHaninge SOKej godkänd
Sara BrännströmOK Renenej godkänd
Sylvia BrännströmOK Renenej godkänd
Eva WibertKlubblösej godkänd
Göran StolpeAttunda OKej godkänd
Marie HalvorsenOK Södertörnej godkänd
Johanna WallnäsSundbybergs IKej start

Öppen motion 6

5 975 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SjökvistJärla Orientering50:158:24
2Zdenek LiscinskyTesla Brno58:30+8:159:47
3Per Ove WallénTäby OK1:02:29+12:1410:27
4Elin PramlidOK Klemmingen1:02:39+12:2410:29
5Lukas ArkängTullinge SK1:07:01+16:4611:12
6Lenka ZatloukalovaTullinge SK1:13:54+23:3912:22
7Mikael MOSERKlubblös1:15:05+24:5012:33
8Ola SandenKlubblös1:15:25+25:1012:37
9Magnus JensenKlubblös1:26:07+35:5214:24
10Jesper FalkHaninge SOK1:29:20+39:0514:57
11Tomas LiscinskyZabovresky Brno1:37:04+46:4916:14
12Anders SundellStockholm Multisport Klubb1:41:51+51:3617:02
13Emelie MalmCentrum OK1:47:29+57:1417:59
14Eva RimnäsKlubblös1:50:59+1:00:4418:34
15Lisa EricsonSundbybergs IK1:52:38+1:02:2318:51
16HENRIK tENEBERGKlubblös2:06:35+1:16:2021:11
Per BlomIFK Enskedeej godkänd
Jim FröblomKlubblösej godkänd
Tomas BorgSundbybergs IKej godkänd
JoRDI WiCKMANHaninge SOKej godkänd
Erik AnderssonKlubblösej godkänd
Dejam PijetlovicKlubblösej godkänd
Linnea NordOK Klemmingenej godkänd
Lena LjungqvistTäby OKej godkänd
Erikas GudonisOSK Sakasej start

Öppen motion 7

2 375 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa BlomsterIF Thor25:4010:48
2Anders HedbergSnättringe SK28:17+2:3711:54
3Håkan WiklundKlubblös28:33+2:5312:01
4Sven-Erik AmrenSnättringe SK30:52+5:1212:59
5Jenny AsztalosTumba-Mälarhöjden OK31:43+6:0313:21
6Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL31:46+6:0613:22
7Andrea WesterdahlTullinge SK33:50+8:1014:14
8Björn EkblomSkogsluffarnas OK34:01+8:2114:19
9Anki CederbaumWaxholms OK34:23+8:4314:28
10Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK34:27+8:4714:30
11Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF34:41+9:0114:36
12Gösta GutelandSnättringe SK34:48+9:0814:39
13Bertil RydgrenIFK Enskede35:08+9:2814:47
13John AlexanderCentrum OK35:08+9:2814:47
15Peter KjellbergIstrums SK35:59+10:1915:09
16Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF36:53+11:1315:31
17Sara HektorJärla Orientering37:03+11:2315:36
18Gustaf GergeCentrum OK37:46+12:0615:54
19Martyn PassmoreSigtuna OK38:57+13:1716:24
20Ludvig NordSnättringe SK39:32+13:5216:38
21Boel SundbergOK Södertörn39:33+13:5316:39
22Mathilda HolmströmKlubblös41:05+15:2517:17
23Petra SundströmCentrum OK41:31+15:5117:28
24Jacob Hård af SegerstadOK Södertörn43:50+18:1018:27 Ladda ner rutt i gpx-format
25Marianne JernbergSöders-Tyresö43:53+18:1318:28
26Carl CarlinSöders-Tyresö44:04+18:2418:33
27Ingvar LarssonGustavsbergs OK44:24+18:4418:41
28Elisabeth CarlinSöders-Tyresö45:11+19:3119:01
29Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL45:15+19:3519:03
30Gerry PetterssonStockholms OK47:27+21:4719:58
31Emma JohnssonCentrum OK48:20+22:4020:21
32Annica HedbergOK Södertörn48:31+22:5120:25
33Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL49:56+24:1621:01
34Anki HolmbergJärla Orientering52:04+26:2421:55
35Erik DyreliusSnättringe SK52:32+26:5222:07
36Sten TidermanTumba-Mälarhöjden OK55:39+29:5923:25
37Monika PerssonOK Södertörn58:18+32:3824:32
38Anki LandarveKlubblös58:51+33:1124:46
39Viviann AnderssonSnättringe SK59:35+33:5525:05
40Anna LindellGustavsbergs OK1:00:34+34:5425:30
41Tomas MöllerOK Södertörn1:03:41+38:0126:48
42Göran AnderssonTäby OK1:08:23+42:4328:47
43Aija SadurskisCentrum OK1:16:15+50:3532:06
44Anna-Karin CarlssonOK Södertörn1:21:57+56:1734:30
45Victoria CaldeniusSkogsluffarnas OK1:22:03+56:2334:32
46Ida WesselLänna IF1:42:05+1:16:2542:58
Mats-Olof WallinIF Thorej godkänd
Gunnel GranqvistNynäshamns OKej godkänd
Jan EkmanKA 3 IFej godkänd
Fredrik NordforsStora Tuna OKej godkänd
Anders FriströmSkarpnäcks OLej start
Mikael WallnäsSundbybergs IKej start

Öppen motion 8

4 875 m, 98 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK33:176:49
2Robert WallstenTullinge SK37:27+4:107:40
3Christian HjalmarssonIFK Lidingö SOK38:11+4:547:49
4Fredrik LarssonOK Södertörn39:04+5:478:00
5Per BacklundOK Södertörn39:05+5:488:01
6Christian PetterssonCentrum OK40:05+6:488:13
7Johan BlomsterIF Thor40:24+7:078:17
8David MellinSundbybergs IK41:37+8:208:32
9Juha LoenbergSkarpnäcks OL41:45+8:288:33
10Anders TarandiIFK Lidingö42:16+8:598:40
11Mattias Hov-mÖLLERSöders-Tyresö42:39+9:228:44
12Anna BachmanIFK Lidingö SOK43:31+10:148:55
13Simon MellinSundbybergs IK43:58+10:419:01
14Jörgen EkmanTäby OK45:45+12:289:23
15Peter AlbinssonIFK Enskede46:18+13:019:29
16Marielle LarssonOK Södertörn46:46+13:299:35
17Linus KajsajunttiIFK Lidingö SOK47:41+14:249:46
18Anders ThuresonHellas Orientering47:57+14:409:50
19Mats SandinHaninge SOK48:08+14:519:52
20Ludwig BergfalkJärfälla OK48:24+15:079:55
21Lars NymanKristinehamns OK49:38+16:2110:10
22Anders KällTumba-Mälarhöjden OK51:45+18:2810:36
23Sebastian EkmanTolered-Utby Ol-klubb51:52+18:3510:38
24Anton BergströmNyköpings OK52:51+19:3410:50
25Daniel HagstedtKlubblös53:08+19:5110:53
26Johan HörnfeldtOK Ravinen53:12+19:5510:54
27Peter ZetterströmSöders-Tyresö53:57+20:4011:04
28Johan AleniusIFK Lidingö SOK54:21+21:0411:08
29Martin KarlssonCentrum OK54:45+21:2811:13
30Johan LidmarSnättringe SK55:03+21:4611:17
31Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby55:23+22:0611:21
32Björn LinderGustavsbergs OK55:31+22:1411:23
33Jonas EhnSödertälje-Nykvarn OF55:54+22:3711:28
34Berndt StenbergIFK Umeå56:15+22:5811:32
35Jan  EskilssonHaninge SOK56:37+23:2011:36
36Johan ScherlinNyköpings OK57:04+23:4711:42
36Björn RegerSöders-Tyresö57:04+23:4711:42
38Daniel BringbySödertälje-Nykvarn OF57:21+24:0411:45
39Carina HallendalIFK Enskede57:35+24:1811:48
40TORBJÖRN TORSENKlubblös58:32+25:1512:00
41Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL58:33+25:1612:00
42Felix PerssonHaninge SOK58:50+25:3312:04
43Gustaf EricsonJärla Orientering59:37+26:2012:13
44Hilda MattssonJärla Orientering59:48+26:3112:16
45Kjell HolmbergOK Södertörn59:55+26:3812:17
46Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK59:57+26:4012:17
47Arne KlintbergEksjö SOK1:00:22+27:0512:22
48Håkan RolfssonSkarpnäcks OL1:00:55+27:3812:29
49Ida HofstedtTäby OK1:01:20+28:0312:34
50Samuel AlteborgKlubblös1:01:52+28:3512:41
51Magnus DalenstamIstrums SK1:02:04+28:4712:43
52Pär DahlströmTullinge SK1:02:17+29:0012:46
53Erik ÅkessonIFK Lidingö SOK1:02:27+29:1012:48
54Julia EdströmSundsvalls OK1:02:39+29:2212:51
54Peter BergmanTullinge SK1:02:39+29:2212:51
56Jennifer AnderssonHaninge SOK1:02:46+29:2912:52
57Oskar HermanssonHellas Orientering1:02:50+29:3312:53
58Ulf AnderssonHaninge SOK1:03:11+29:5412:57
59Sanna BatzSkarpnäcks OL1:03:34+30:1713:02
60Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby1:04:33+31:1613:14
61Juliette SoulardStora Tuna OK1:04:37+31:2013:15
62Josefine CarlssonIFK Göteborg1:05:08+31:5113:21
63Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:05:26+32:0913:25
64Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL1:05:56+32:3913:31
65Erik EdgrenKlubblös1:06:05+32:4813:33
66Torbjörn RostSundbybergs IK1:07:04+33:4713:45
67Håkan SteenGustavsbergs OK1:08:01+34:4413:57
68Emil NilssonOK Älvsjö-Örby1:08:03+34:4613:57
69Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK1:08:28+35:1114:02
70Mikael HagströmHäverödals SK1:08:43+35:2614:05
71Klaus SiegelKlubblös1:09:15+35:5814:12
72Johan GrafKlubblös1:11:09+37:5214:35
73Christer HördellSöders-Tyresö1:12:12+38:5514:48
74Kjell JanssonLånghundra IF1:12:13+38:5614:48
75Matilda ÖstmanAttunda OK1:12:16+38:5914:49
76Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö1:12:30+39:1314:52
77Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby1:12:49+39:3214:56
78RenE BallnusBromma-Vällingby SOK1:13:46+40:2915:07
79CLAS-GÖRAN SKOGTäby OK1:14:27+41:1015:16
80Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:15:03+41:4615:23
81Elias CarlssonCentrum OK1:15:56+42:3915:34
82Claes RennerOK Södertörn1:17:45+44:2815:56
83Ewa ScherlinOK Ravinen1:18:21+45:0416:04
84Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnan1:22:31+49:1416:55
85Mattias LiljedahlFK Boken1:22:57+49:4017:00
86Jörgen HellbergTäby OK1:25:40+52:2317:34
87Mats DahlbergIFK Kiruna1:26:42+53:2517:47
88Louise KlingstedtOK Södertörn1:28:51+55:3418:13
89Johanna ClarinIF Rigor1:29:07+55:5018:16
90Maria EdvardssonJärfälla OK1:40:25+1:07:0820:35
91Sofia EdvardssonJärfälla OK1:45:02+1:11:4521:32
92Lena StenbergIFK Umeå1:46:58+1:13:4121:56
Patrik AhlgrenTäby OKej godkänd
Eva GustavssonHellas Orienteringej godkänd
Ebba EkmanOK Tyrej godkänd
Håkan BrandbergLånghundra IFej godkänd
Alexander StarfeltKlubblösej godkänd
Oskar BacklundÄrla IFej godkänd
Stina AndreassonGustavsbergs OKej start

Öppen motion 9

9 300 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:01:156:35
2David BejbomJärla Orientering1:07:28+6:137:15
3Oskar EdvardssonJärfälla OK1:18:47+17:328:28
4Jakob AttåsOK Tisaren1:25:20+24:059:10
5Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:26:05+24:509:15
6Björn NormanKFUM Örebro OK1:27:35+26:209:25
7Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:28:46+27:319:32
8Edvin LindmarkSkarpnäcks OL1:33:11+31:5610:01
9Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:36:28+35:1310:22
10Jonas KastenholmAttunda OK1:37:48+36:3310:30
11Erik RudaCentrum OK1:45:07+43:5211:18
12Ludvig SandahlJärla Orientering1:50:03+48:4811:49
13Björn BängtssonCentrum OK1:55:29+54:1412:25
14MAGNUS SNEIPZJärfälla OK1:56:43+55:2812:33
15Matti NylundSigtuna OK1:57:49+56:3412:40
Hans-oLOF TarandiIFK Lidingö SOKej godkänd
Nils EdvardssonJärfälla OKej godkänd
Emil WiCKMANHaninge SOKej godkänd
 Jan   Frödin IFK Enskedeej godkänd
Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKej godkänd
Filip DahlgrenIFK Lidingö SOKej godkänd
Johan GothLinköpings OKej godkänd
Joakim ÖstblomJärfälla OKej godkänd
Hugo LindbärgOK Södertörnej godkänd
LEON KEELYLillomarka OLej godkänd
Laurina NeumannIFK Lidingö SOKej godkänd
Sofia BörjeskogOK Torej godkänd
Jakob HeinemannCentrum OKej godkänd
John HartleySöders-Tyresöej godkänd

Öppen motion 10

2 750 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÅgrenOK Enen43:0215:38
2Max UedaKlubblös54:52+11:5019:57
3Magdalena GrunderJärfälla OK1:10:37+27:3525:40
4Sofia  GutåTjällmo-Godegårds OK1:11:44+28:4226:05
5Martin HillgrenTjällmo-Godegårds OK1:11:52+28:5026:08
6Marcus SträngTjällmo-Godegårds OK1:11:54+28:5226:08
7Elisabeth BengtssonHaninge SOK1:16:30+33:2827:49
8Erik RasmussonCentrum OK1:20:58+37:5629:26
9Erik HåkanssonKlubblös1:27:21+44:1931:45
10Jörgen EnglundKlubblös1:32:13+49:1133:32
11Rebecka BurellTjällmo-Godegårds OK1:42:52+59:5037:24
12Sahar HallalTjällmo-Godegårds OK1:42:53+59:5137:24
Patrik JärgårdenKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser