Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trekvällars, etapp 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trekvällars
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: måndag 4 juli 2016 - onsdag 6 juli 2016

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

D21

4 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa JanssonJärla Orientering33:198:07
2Therese KlintbergLinköpings OK34:24+1:058:23
3Johanna LönnkvistTullinge SK36:59+3:409:01
4Tove LagerbergOK Södertörn37:43+4:249:11
5Johanna SanderiIFK Lidingö SOK38:19+5:009:20
6Maria Von SchmalenséeAttunda OK39:03+5:449:31
7Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK39:08+5:499:32
8Carolin SvenssonHaninge SOK39:35+6:169:39
9Emma HagrotTäby OK40:45+7:269:56
10Sofia ForsgrenOK Skogsfalken42:05+8:4610:15
11Sanna SkoogKils OK42:49+9:3010:26
12Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK43:35+10:1610:37
13Sofia PerssonSnättringe SK44:13+10:5410:47
14Linnea BörjarsCentrum OK45:44+12:2511:09
15Anna ElfforsOK Trian47:12+13:5311:30
16Moa WijkmarkSöders-Tyresö48:25+15:0611:48
17Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby51:03+17:4412:27
18Anna JohanssonJärla Orientering54:02+20:4313:10
19Sofie KarlssonRånäs OK1:01:35+28:1615:01
20Caroline IvarssonSundbybergs IK1:08:11+34:5216:37
21Therese PerssonSnättringe SK1:09:08+35:4916:51
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej godkänd
Anna GerhardssonAttunda OKej start
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Maria SchmiterlöwHjobygdens OKej start
Anna ÅhmanRånäs OKej start

H21

4 450 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BoströmJärla Orientering26:125:53
2Mattias MillingerJärla Orientering28:49+2:376:28
3Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF29:39+3:276:39
4Oskar DanielsAttunda OK29:42+3:306:40
5Harri KarlssonJärla Orientering30:29+4:176:51
6Anton SundgrenLånghundra IF31:51+5:397:09
7Christoffer SchönningJärfälla OK31:56+5:447:10
8Niklas WraneSöders-Tyresö33:08+6:567:26
9Anton SundinSträngnäs-Malmby OL34:30+8:187:45
10Anton LifRehns BK35:16+9:047:55
11Magnus BjörkOK Rodhen36:29+10:178:11
12Simon SanderiHagaby GoIF Örebro36:39+10:278:14
13Jonas KjällCentrum OK36:46+10:348:15
14Johan LindqvistTäby OK36:55+10:438:17
15Hugo DahlbergHaninge SOK37:30+11:188:25
16Niclas SjögrenHaninge SOK37:37+11:258:27
17Morgan KarlssonSundbybergs IK37:40+11:288:27
18Sandro BrogliOLV Baselland37:47+11:358:29
19Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OK37:54+11:428:31
20Andreas NordforsStora Tuna OK40:45+14:339:09
21Mats JohnssonCentrum OK41:34+15:229:20
22Mikael AnderssonJärla Orientering42:20+16:089:30
23David GranathTjällmo-Godegårds OK45:23+19:1110:11
24Emil ThalinForsa OK46:47+20:3510:30
25Aleksandr ManoilovJärfälla OK47:40+21:2810:42
26Per LjungStockholms OK49:13+23:0111:03
27Anton DanielsAttunda OK51:17+25:0511:31
28Jörgen StegardSkarpnäcks OL54:33+28:2112:15
29Daniel GardnerHertfordshire Orienteering Club HH57:00+30:4812:48
Holger KohrCentrum OKej godkänd
Oskar MalmbergIFK Umeåej godkänd
Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OKej start
Peter HemmyrJärla Orienteringej start
Jens NyströmIF Hagenej start

D20

3 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK33:2910:18
2Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK33:41+0:1210:21
3Hanna SöderbergSkarpnäcks OL41:27+7:5812:45

H18

3 475 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas MagnvallOK Södertörn32:339:22
2Viktor HäggströmSkarpnäcks OL33:22+0:499:36
3Magnus EricsonJärla Orientering36:48+4:1510:35
4Johan BengtssonSkarpnäcks OL1:17:44+45:1122:22
Egil MorastHaninge SOKej start

D17-20 Kort

3 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GranlundTäby OK1:01:1818:01

D16

3 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LagerbergOK Södertörn30:188:54
2Marie-Chantal BallnusBromma-Vällingby SOK34:03+3:4510:00
3Lovisa WigertzLånghundra IF37:10+6:5210:55
4Nina PerssonHaninge SOK38:47+8:2911:24
5Sofia ZillingOK Södertörn43:10+12:5212:41
6Inez EklundSkarpnäcks OL51:40+21:2215:11
Jonna LundbäckJärfälla OKej start

H16

3 425 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip MöllerOK Södertörn25:587:34
2Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK27:41+1:438:04
3Daniel HellbergLunds OK43:28+17:3012:41
4Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK44:31+18:3312:59
Alexander SchandlOK Södertörnej godkänd
Melker HörnfeldtOK Ravinenej start

D14

2 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen29:1610:16
2Sara MöllerOK Södertörn30:14+0:5810:36
3Maja SandvikAttunda OK30:54+1:3810:50
4Lisa ThunellIFK Lidingö SOK37:42+8:2613:13
5Sanna HedbergOK Södertörn38:46+9:3013:36
6Martina MäkeläHaninge SOK49:23+20:0717:19
7Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL51:59+22:4318:14
Lovisa HambäckLånghundra IFej start

H14

2 975 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William GrunderJärfälla OK23:187:49
2Jakob GunnarssonLerums SOK25:22+2:048:31
3Erik Lidström LauriSnättringe SK29:31+6:139:55
4Philip ForngrenTäby OK36:46+13:2812:21
5Andreas BorängSnättringe SK1:08:29+45:1123:01
Oscar AnelandOK Ravinenej start
Johan LundbäckJärfälla OKej start
Jakob Gadefors NauHaninge SOKej start

D14 Kort

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise LindellGustavsbergs OK1:21:5229:46

D12

2 275 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK26:5511:49
2Alva Lidström LauriSnättringe SK32:06+5:1114:06
3Tilde MansénSkarpnäcks OL34:20+7:2515:05
4Thea LennartssonJärfälla OK34:51+7:5615:19
5Saga AnderssonTullinge SK42:16+15:2118:34
Emma KarlssonOK Landehofej godkänd
Linn NilssonSöders-Tyresöej godkänd

H12

2 275 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SvenssonOK Ravinen16:317:15
2Justus ArenanderSkarpnäcks OL19:09+2:388:25
3Niklas ErlandssonOK Södertörn19:56+3:258:45
4Björn RennerOK Södertörn22:49+6:1810:01
5Viktor ZillingOK Södertörn29:39+13:0813:01
6Marcus GrunderJärfälla OK32:01+15:3014:04
7Filip DryseliusSkarpnäcks OL32:07+15:3614:07
8Mathias DryseliusSkarpnäcks OL37:33+21:0216:30
9Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby38:33+22:0216:56
10Olof NordlundJärla Orientering47:05+30:3420:41
Filip LindqvistTäby OKej start

D12 Kort

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK48:5723:18

H12 Kort

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor EricsonJärla Orientering48:3823:09

D10

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja ArvidsonOK Ravinen17:3210:18
2Klara PetterssonÅmåls OK23:20+5:4813:43
3Lisa GunnarssonLerums SOK25:02+7:3014:43
4Sofie LindellGustavsbergs OK26:05+8:3315:20
5Alma WesselLänna IF1:14:35+57:0343:52
Ellen AnelandOK Ravinenej start

H10

1 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid MyrbergerTullinge SK12:407:27
2Svante SandvikAttunda OK13:51+1:118:08
3Erik NederheimHaninge SOK14:30+1:508:31
4Gustav MyrbergerTullinge SK17:52+5:1210:30
5Ruben ArenanderSkarpnäcks OL18:24+5:4410:49
6Gustav LjunggrenOK Hammaren18:26+5:4610:50
7Elmin HovmöllerSöders-Tyresö20:44+8:0412:11
8Alfred WesselLänna IF1:03:13+50:3337:11
Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örbyej start
Theo NylundOK Ravinenej start

D35

3 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda RuthströmJärla Orientering59:4715:31
2Daniela RennerOK Södertörn1:04:08+4:2116:39
3Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:24:15+24:2821:52

H35

4 025 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HedmanSöders-Tyresö32:368:05
2Jon LindmarkPiteå IF33:40+1:048:21
3Jan ViklundVästerås SOK34:51+2:158:39
4Martin AhlströmIFK Enskede39:53+7:179:54
5Peter SundströmSkogsluffarnas OK59:11+26:3514:42
6Farhad Rouhani-KallehSolna OK59:52+27:1614:52
Lars JakobssonCentrum OKej start

D40

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika LundströmSundbybergs IK40:2911:14
2Elin AhlströmIFK Enskede41:21+0:5211:29
3Mette BrolinsonCentrum OK42:59+2:3011:56
4Stina BorängSnättringe SK1:14:29+34:0020:41
5Anna EideforsSundbybergs IK1:23:52+43:2323:17

H40

3 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SjögrenHaninge SOK29:597:53
2Patric De BoussardIFK Enskede31:00+1:018:09
3Niklas HallHaninge SOK31:23+1:248:15
4Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK41:10+11:1110:50
5Magnus LennartssonJärfälla OK46:11+16:1212:09
6Christer VilhelmssonStigfinnarna46:19+16:2012:11
7Emil AnderssonLänna IF49:09+19:1012:56
8Erik MöllerOK Södertörn50:34+20:3513:18
Ove OksvoldCentrum OKej start

D45

3 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof31:539:48
2Annika LindbergAttunda OK35:52+3:5911:02
3Teija LeppinenIFK Lidingö SOK39:23+7:3012:07
4Linda GunnarssonLerums SOK46:12+14:1914:12
5Lena ErlandssonOK Södertörn1:03:14+31:2119:27
6Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:06:30+34:3720:27
Kristina ZillingOK Södertörnej godkänd
Cecilia WeistrandSödertälje-Nykvarn OFej start

H45

3 550 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar ElveljungIFK Göteborg28:097:55
2Alistair LandelsStora Tuna OK29:37+1:288:20
3Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK29:50+1:418:24
4Ola CarlénBromma-Vällingby SOK29:56+1:478:25
5Nikolay SytovMosmeridian30:01+1:528:27
6Thomas KarlssonOK Landehof31:20+3:118:49
7Jesper LagerbergOK Södertörn32:12+4:039:04
8Urban SelanderSkarpnäcks OL33:07+4:589:19
9Douglas LundinSkogsluffarnas OK34:00+5:519:34
10Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK34:16+6:079:39
11Magnus ElwinIFK Enskede34:18+6:099:39
12Peter PetterssonÅmåls OK34:45+6:369:47
13Mattias SkepplingOK Södertörn35:09+7:009:54
14Magnus GrafströmCentrum OK36:42+8:3310:20
15Anders HedbergOK Södertörn37:06+8:5710:27
16Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK37:31+9:2210:34
17Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK39:03+10:5411:00
18Per DambergIFK Lidingö SOK40:06+11:5711:17
19Gunnar HedinSöders-Tyresö40:43+12:3411:28
20Fredrik MorastHaninge SOK40:51+12:4211:30
21Olle SjöforsOK Älme42:39+14:3012:00
22Andreas GrunderJärfälla OK42:45+14:3612:02
23Martin StenbackJärfälla OK43:09+15:0012:09
24Stefan LindströmSundbybergs IK43:17+15:0812:11
25Jonatan LindellGustavsbergs OK43:32+15:2312:15
26Fredrik AnderssonOK Södertörn51:43+23:3414:34
27Henrik MorastHaninge SOK52:56+24:4714:54
Björn LovangIFK Lidingö SOKej godkänd
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start
Mats HainkeSnättringe SKej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start

D50

3 075 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmJärla Orientering30:009:45
2Anna BacklundOK Södertörn30:17+0:179:50
3Ulla MolinAttunda OK33:06+3:0610:45
4Ann FranzénOK Södertörn34:25+4:2511:11
5Anna PernebyTullinge SK37:25+7:2512:10
6Annika SvenssonSolna OK37:58+7:5812:20
7Carin KihlströmTäby OK41:09+11:0913:22
8 Ileana   von Melen IFK Enskede41:46+11:4613:34
9Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK42:57+12:5713:58
10Kristina KlangHaninge SOK44:59+14:5914:37
11Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb45:51+15:5114:54
12Annette WigertzLånghundra IF57:27+27:2718:40
13Kristina TinglöfDegerfors OK1:03:31+33:3120:39

H50

3 275 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan NorinGävle OK24:367:30
2Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK26:17+1:418:01
3Ulf KallhaugeSnättringe SK26:42+2:068:09
4Sven WigertzLånghundra IF27:23+2:478:21
5Per FranzénOK Södertörn28:41+4:058:45
6Ola EnvallTullinge SK30:18+5:429:15
7Thomas JanssonOK Roslagen30:53+6:179:25
8Jan LavénGustavsbergs OK30:55+6:199:26
9Staffan ZillingOK Södertörn31:19+6:439:33
10Janne NilssonCentrum OK32:42+8:069:59
11Göran HellgrenOK Södertörn33:10+8:3410:07
12Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK33:14+8:3810:08
13Jonas NylundCentrum OK34:17+9:4110:28
14Nils EklöwOK Södertörn36:38+12:0211:11
15Eric HuijsersHammarby IF OF37:30+12:5411:27
16Mikael CronhjortSolna OK37:35+12:5911:28
17Erik AnderssonOK Österåker39:32+14:5612:04
18Oskar NederheimHaninge SOK43:55+19:1913:24
19Leif LundinJärla Orientering46:16+21:4014:07
20Peter LandénGustavsbergs OK46:59+22:2314:20
21Niclas LidströmFrösö IF47:02+22:2614:21
22Peter WippJärla Orientering47:03+22:2714:21
23Bo LauriSnättringe SK49:43+25:0715:10
24David SöderströmSala OK56:03+31:2717:06
Jörgen AxelssonTullinge SKej start
Mats FryxellTullinge SKej start
Peter HambäckLånghundra IFej start
Nicklas HermundstadSnättringe SKej start
Michael HolmgrenIF Thorej start
Klaus KrischanEnnstalej start

D55

2 750 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MalmborgSöders-Tyresö29:4910:50
2Gunilla KreissJärla Orientering34:05+4:1612:23
3Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby35:36+5:4712:56
4Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK35:41+5:5212:58
5Anita KarlssonOK Södertörn38:43+8:5414:04
6Kristina JohanssonKalmar OK38:54+9:0514:08
7Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK39:32+9:4314:22
8Eva MolénSkarpnäcks OL41:14+11:2514:59
9Nina BejbomUddevalla OK41:32+11:4315:06
10Kerstin OhlssonHaninge SOK43:22+13:3315:46
11Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF51:20+21:3118:40
12Maria SanderiLidköpings VSK54:47+24:5819:55
13Christina NordströmBodens BK59:16+29:2721:33
14Arja KallioKeravan Urheilijat1:43:36+1:13:4737:40
Christel NilssonHaninge SOKej start
Linda Spjut-AsplundJärla Orienteringej start

H55

2 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PalmgrenTäby OK24:508:33
2Bengt HallJärla Orientering26:26+1:369:06
3Hans TarandiIFK Lidingö SOK26:32+1:429:08
4Ulf BurmanGustavsbergs OK27:45+2:559:34
5Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK30:03+5:1310:21
6Björn SalomonssonSnättringe SK31:44+6:5410:56
7Lars GerhardssonAttunda OK31:50+7:0010:58
8Håkan SanderiLidköpings VSK32:40+7:5011:15
9Lars ÖhrmanStockholms OK33:08+8:1811:25
10Conny AxelssonTumba-Mälarhöjden OK33:49+8:5911:39
11Roger LarssonSnättringe SK36:36+11:4612:37
12Göran EklundSkarpnäcks OL44:05+19:1515:12
13Harald BauerIFK Lidingö SOK44:24+19:3415:18
14Göran IvaresOK Södertörn47:33+22:4316:23
15Roger TinglöfVäsby OK49:37+24:4717:06
16Kenneth PetterssonJärfälla OK53:58+29:0818:36
17Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK55:21+30:3119:05
Stefan SundeliusJärfälla OKej godkänd
Tommy HolmérVäsby OKej start
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Rolf KarlssonJärla Orienteringej start
Mats LarssonIFK Enskedeej start
Björn LönneSkarpnäcks OLej start

D60

2 650 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne HolmbergOK Södertörn42:5016:09
2Karin GillbergCentrum OK47:42+4:5218:00
3My RönnolsTäby OK52:33+9:4319:49
4Margareta HallménAttunda OK1:20:40+37:5030:26
5Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:21:20+38:3030:41
6Margareta GranbergOK Älvsjö-Örby1:42:03+59:1338:30
7Catherine DawsonGafanhori1:51:52+1:09:0242:12
Margareta WadinOK Älvsjö-Örbyej start

H60

2 650 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK22:468:35
2Bengt KärrströmTullinge SK27:36+4:5010:24
3Mikael ByströmJärfälla OK27:47+5:0110:29
4Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK28:45+5:5910:50
5Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL28:57+6:1110:55
6Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby29:44+6:5811:13
7Torbjörn BergmanSnättringe SK31:45+8:5911:58
8Gunnar BejbomUddevalla OK32:59+10:1312:26
9Anders HallménAttunda OK33:07+10:2112:29
10Dan WidercrantzOK Skärmen37:42+14:5614:13
11Dan KlangHaninge SOK38:43+15:5714:36
12Johan KarlstenSolna OK39:48+17:0215:01
13Per ÖhlundGustavsbergs OK39:52+17:0615:02
14Anders KärrströmTullinge SK41:38+18:5215:42
15Matts BjörkeSöders-Tyresö42:41+19:5516:06
16Sven-Anders OlssonAttunda OK46:41+23:5517:36
17Harri ViitasaloRiihimäen Suunnistajat48:15+25:2918:12
Jan GottfridssonNorbergs OKej godkänd
Ingemar GardSöders-Tyresöej godkänd
Matz LarssonGustavsbergs OKej godkänd
Göran HanssonTäby OKej start
Lars LandströmLånghundra IFej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start

D65

2 475 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK34:0913:47
2Anna BlomgrenTullinge SK36:07+1:5814:35
3Anne LundmarkJärfälla OK37:13+3:0415:02
4Aila HalttunenHaninge SOK40:30+6:2116:21
5Helena KorhonenHaninge SOK54:57+20:4822:12
6Gertrud VilhelmssonStigfinnarna1:06:57+32:4827:03
7Ingrid GraneliHaninge SOK1:13:15+39:0629:35

H65

2 475 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf RadlerJärfälla OK23:119:22 Ladda ner rutt i gpx-format
2Åke WansölinSöders-Tyresö26:20+3:0910:38
3Paul NorénOK Södertörn28:43+5:3211:36
4Roy DawsonGafanhori29:43+6:3212:00
5Anders LarssonSkarpnäcks OL31:18+8:0712:38
6Leif NordinAttunda OK31:29+8:1812:43
7Claes AnderssonSnättringe SK33:25+10:1413:30
8Ingemar LindqvistSnättringe SK33:38+10:2713:35
9Olof PerssonSnättringe SK33:47+10:3613:38
10Bo WinanderJärfälla OK35:07+11:5614:11
11Anders StenbackBromma-Vällingby SOK36:20+13:0914:40
12Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö36:41+13:3014:49
13Torbjörn HellquistTullinge SK40:09+16:5816:13
14Sven SetterqvistOK Södertörn42:15+19:0417:04
15Björn SvedinSidensjö IK45:01+21:5018:11
16Clas-Göran HerrgårdTäby OK51:19+28:0820:44
Sven-Inge NylundJärfälla OKej godkänd
Karl-Erik JohanssonOK Södertörnej start

D70

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger JanssonNynäshamns OK45:2718:10
2Berit GustavssonSödertälje IF46:32+1:0518:36
Birgitta NylundJärfälla OKej godkänd

H70

2 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK28:1811:19
2Göran LarboAttunda OK28:32+0:1411:24
3Leif StrandbergGustavsbergs OK29:33+1:1511:49
4Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben29:49+1:3111:55
5Staffan ElmhagenSöders-Tyresö30:47+2:2912:18
6Leif CarlssonSkarpnäcks OL31:55+3:3712:46
7Ronny HedlundOK Södertörn33:24+5:0613:21
8Håkan BoijeAttunda OK33:34+5:1613:25
9Klas LangelsSkarpnäcks OL33:44+5:2613:29
10Jan BojlingSolna OK35:15+6:5714:06
11Lars EnglundJärla Orientering37:54+9:3615:09
12Jan-Erik WibergJärla Orientering38:45+10:2715:30
13Kjell HemmyrStöcksjö IS40:31+12:1316:12
14Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF45:52+17:3418:20
15Per-Olav FängmarkIFK Umeå46:48+18:3018:43
16Johan SandwallSkarpnäcks OL48:20+20:0219:20
17Ulf SkogtjärnOK Linné52:44+24:2621:05
18Kjell BergmanStigfinnarna53:18+25:0021:19
19Lars NordinSolna OK53:29+25:1121:23
20Jan Olof NorénJärla Orientering56:19+28:0122:31
21Åke LewanderSkarpnäcks OL1:02:10+33:5224:52
John ÖstlundSundbybergs IKej godkänd
Kurt AnderssonEnebybergs IFej start
Gunnar BengtssonSundsvalls OKej start
Ingvar SvenssonBjursås OKej start

D75

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK40:4516:18
2Britt ErikssonHammarby IF OF43:20+2:3517:20
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby44:15+3:3017:42
4Berit LindungerHaninge SOK54:13+13:2821:41
5Pia VikströmTäby OK58:01+17:1623:12

H75

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SjökvistSöders-Tyresö37:0214:48
1Reine BorgströmSkogsluffarnas OK37:0214:48
3Bjarne ErlandssonHammarby IF OF37:59+0:5715:11
4Bo HedlundIFK Enskede38:40+1:3815:28
5Stig LindskogVisborgs OK40:18+3:1616:07
6Gunnar BramstenSundbybergs IK45:10+8:0818:04
7Stig GustavssonSödertälje IF48:54+11:5219:33
8Hugo IsgrenIFK Enskede49:59+12:5719:59
9Leif HermundstadSnättringe SK50:45+13:4320:18
10Levin SvedbergSundbybergs IK56:23+19:2122:33
Benny AlfordssonTullinge SKej start
Jan-Erik DanellTullinge SKej start
Leif LundquistEnebybergs IFej start

D80

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja SundellSundbybergs IK45:1522:37
2Birgitta WestergrenTäby OK50:10+4:5525:05
3Gunnel JunegardOK Södertörn51:03+5:4825:31
4Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK1:29:50+44:3544:55

H80

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK24:5612:28
2Ulf EskilssonOK Södertörn32:42+7:4616:21
3Albert MårdBromma-Vällingby SOK40:19+15:2320:09
4Lars LöthmanJärfälla OK40:38+15:4220:19
5Erland LjungströmSpårvägens OK49:58+25:0224:59
Lars PerssonVäsby OKej start

D85

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering45:3622:48
Ulla-Britt ÅlebergAttunda OKej godkänd

H85

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lennart WestergrenSöders-Tyresöej godkänd

Inskolning

1 775 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Felix AhlströmIFK Enskedefullföljt
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Simon AhlströmIFK Enskedefullföljt
Nora ArvidsonOK Ravinenfullföljt
Tilda HemmyrJärla Orienteringfullföljt
Ilon HolmströmKlubblösfullföljt
Viola HolmströmKlubblösfullföljt
Robin KäckAttunda OKfullföljt
Erik KällTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Adam LandelsStora Tuna OKfullföljt
Lundvig LindebergJärla Orienteringfullföljt
Agnes LübckeOK Ravinenfullföljt
Lovisa NederheimHaninge SOKfullföljt
Ida PetterssonJärfälla OKfullföljt
Herman SundbergSöders-Tyresöfullföljt
Isak WarvelinLånghundra IFfullföljt
Alice RuthströmJärla Orienteringej godkänd
Jerker RuthströmJärla Orienteringej godkänd

U1

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina ArvidsonOK Ravinen20:599:59
2Julia PetterssonJärfälla OK22:16+1:1710:36
3Edvin BjörklundTumba-Mälarhöjden OK33:37+12:3816:00
Malte NilssonOK Södertörnej start

U2

2 425 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK32:1613:18
2Truls MansénSkarpnäcks OL37:12+4:5615:20
3Elin KarlssonOK Landehof39:09+6:5316:08
Palle StegardSkarpnäcks OLej start

U3

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav LübckeOK Ravinen54:1319:42

Öppen motion 1

2 425 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva HolmströmKlubblös29:4112:14
2Rasmus KäckAttunda OK32:07+2:2613:14
3Lena PerssonTullinge SK32:59+3:1813:36
4Felix ArkängTullinge SK35:31+5:5014:38
5Emilia BergmanTullinge SK37:23+7:4215:24
6Denise KaufmannOLV Baselland40:51+11:1016:50
7Julia EkOK Ravinen41:53+12:1217:16
8Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK44:14+14:3318:14
9Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK44:15+14:3418:14
10JENNIFER ERIKSSONKlubblös48:53+19:1220:09
11Olle LindebergJärla Orientering50:15+20:3420:43
12Johanna NurmiOK Älvsjö-Örby50:17+20:3620:44
13Melker WollbrandOK Renen52:22+22:4121:35
14Amelie DryseliusSkarpnäcks OL1:09:50+40:0928:47
Christer GrunderSolna OKej godkänd
Alicia KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Anna Karin RahlénOK Ravinenej start

Öppen motion 2

3 725 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Karin HolmstrandCentrum OKej godkänd

Öppen motion 3

2 750 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin WollbrandOK Renen34:2412:30
2Erik NordlundJärla Orientering34:42+0:1812:37
3JoRDI WiCKMANHaninge SOK40:29+6:0514:43
4Märta AhlquistJärla Orientering42:25+8:0115:25
5Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK43:01+8:3715:38
6Viktor SöderbergJärla Orientering45:01+10:3716:22
7Alicia ShandlOK Södertörn45:38+11:1416:35
8Anna SchandlOK Södertörn45:43+11:1916:37
9Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL46:14+11:5016:48
10Elisabeth WalfridssonSOK Aneby47:43+13:1917:21
11Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF49:06+14:4217:51
12Therese BergstedtCentrum OK50:19+15:5518:17
13Isabell HellmanOK Södertörn53:10+18:4619:20
14Eva WåhlinOK Södertörn56:09+21:4520:25
15Krystof TurbaKlubblös56:10+21:4620:25
16Nina MagnussonÅmåls OK57:33+23:0920:55
17Emmastiina SainioSöders-Tyresö57:37+23:1320:57
18Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL1:00:02+25:3821:49
19Peter KlingstedtOK Södertörn1:00:34+26:1022:01
20Heidi WarvelinLånghundra IF1:03:25+29:0123:03
21Eva HagrotTäby OK1:03:40+29:1623:09
22Annika AhlgrenTäby OK1:06:03+31:3924:01
23Catharina ÖstermanJärfälla OK1:08:20+33:5624:50
24Anette MörtbergKlubblös1:10:48+36:2425:44
25Ewa ArvidssonOK Södertörn1:11:16+36:5225:54
26Bengt ÅhlanderSkogsluffarnas OK1:15:47+41:2327:33
27Rebecka HellgrenOK Södertörn1:17:44+43:2028:16
Eva BrundellSolna OKej godkänd
Ove ArvidssonOK Södertörnej godkänd
Ulla  EkblomSkogsluffarnas OKej godkänd
Saga MårdBromma-Vällingby SOKej godkänd
Folke KåbergOK Ravinenej godkänd

Öppen motion 4

3 825 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel CatreinJärla Orientering58:4815:22
2Kristina ThimbergSöders-Tyresö1:07:26+8:3817:37
3Kerstin JensenKlubblös1:08:12+9:2417:49
4Maria HägglundKlubblös1:16:12+17:2419:55
5Daniel HalvardssonNässjö OK1:16:13+17:2519:55
6Daniel HellgrenOK Älvsjö-Örby1:17:37+18:4920:17
Thomas FehrmSolna OKej godkänd
Lisa StenbackOK Kåreej godkänd
Andrea FeldtKlubblösej godkänd
Edvin WollbrandOK Ravinenej godkänd
Elin Ekblom-BakSkogsluffarnas OKej start

Öppen motion 5

3 225 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF37:2811:37
2Robin PeterssonKlubblös37:48+0:2011:43
3Wilhelm BergmanTullinge SK38:05+0:3711:48
4Martin EnglundOK Södertörn41:13+3:4512:46
5Börje PerssonKlubblös45:47+8:1914:11
6Emma AnderssonOK Österåker45:49+8:2114:12
7Rasmus MörtbergKlubblös45:55+8:2714:14
8Niklas AnderssonOK Klemmingen47:05+9:3714:35
9Helena FalkHaninge SOK48:00+10:3214:53
10Ingela ArenanderSkarpnäcks OL48:01+10:3314:53
11Monika PerssonOK Södertörn51:49+14:2116:04
12Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK52:39+15:1116:19
13Sofie MörtbergKlubblös52:51+15:2316:23
14Tove KarlssonJärla Orientering53:51+16:2316:41
15Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF54:12+16:4416:48
16Torbjörn LarssonTäby OK55:05+17:3717:04
17Lars AdolfssonOK Södertörn56:28+19:0017:30
18Albin WarvelinLånghundra IF58:35+21:0718:09
19Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orientering1:00:46+23:1818:50
20Ida StÅhlnackeKlubblös1:02:26+24:5819:21
21Åke AndreassonGustavsbergs OK1:04:09+26:4119:53
22Anna EvaldssonOK Södertörn1:09:38+32:1021:35
23Helena BerglindOK Södertörn1:09:39+32:1121:35
24Andreas PetterssonKlubblös1:11:12+33:4422:04
25Klara AmdalKlubblös1:12:25+34:5722:27
26Albert RenellOK Tor1:14:54+37:2623:13
27Anki LindahlAttunda OK1:17:53+40:2524:08
28David Lidström-HulténFrösö IF1:19:52+42:2424:45
29Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:20:06+42:3824:50
30Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:20:07+42:3924:50
31Ylva LagerbergOK Södertörn1:23:14+45:4625:48
32Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:31:13+53:4528:17
33Berit HolmgrenSpårvägens OK1:32:26+54:5828:39
34Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:35:41+58:1329:40
35Malcolm CederbaumWaxholms OK1:44:48+1:07:2032:29
36Tommy SvenssonKlubblös1:52:43+1:15:1534:57
37Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:58:23+1:20:5536:42
Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Johanna WallnäsSundbybergs IKej godkänd
Ann ÅhrenKlubblösej godkänd
Carin BauerIFK Lidingöej godkänd
Maggan TärnblomSöders-Tyresöej godkänd
Gudrun ElvhageIF Thorej godkänd
Mikael LindebergKlubblösej start
Aija SadurskisCentrum OKej start

Öppen motion 6

4 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lenka ZatloukalovaTullinge SK45:389:42
2Ola SandenKlubblös46:15+0:379:50
3Erikas GudonisOSK Sakas48:22+2:4410:17
4Gustav DelénCentrum OK52:40+7:0211:12
5Anders MeurkKlubblös55:03+9:2511:42
6Ilsa PerssonKlubblös55:45+10:0711:51
7Matilda AhlquistJärla Orientering55:50+10:1211:52
8Jakob Hård af SegerstadOK Södertörn57:38+12:0012:15
9Eskil ÖsterbergHellas Orientering59:07+13:2912:34
10Magnus JohanssonMälarö SOK1:00:50+15:1212:56
11Anton BondessonKlubblös1:01:54+16:1613:10
12Anders SundellStockholm Multisport Klubb1:04:44+19:0613:46
13Fredrik NordenfeltSkarpnäcks OL1:05:24+19:4613:54
14Liv SperlingHaninge SOK1:06:18+20:4014:06
15Michael AhlquistJärla Orientering1:12:28+26:5015:25
16Emelie MalmCentrum OK1:14:57+29:1915:56
17Arlett BallnusBromma-Vällingby SOK1:16:35+30:5716:17
18Eva RimnäsKlubblös1:17:46+32:0816:32
Ingemar Lindström ej godkänd

Öppen motion 7

2 650 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Ove WallénTäby OK24:239:12
2Carina HalldahlIFK Enskede25:02+0:399:26
3Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF25:44+1:219:42
4Lars RönnolsTäby OK28:13+3:5010:38
5Björn RegerSöders-Tyresö28:45+4:2210:50
6Sören AnderssonCentrum OK31:09+6:4611:45
7Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF31:16+6:5311:47
8Kjell HolmbergOK Södertörn31:21+6:5811:49
9Hanna HamrellKlubblös33:05+8:4212:29
10Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK34:06+9:4312:52
11Robert RylanderSpårvägens OK34:17+9:5412:56
12Bo RenellOK Tor36:07+11:4413:37
13Ida ForsénTullinge SK37:30+13:0714:09
14Gösta GutelandSnättringe SK38:35+14:1214:33
15Emma PerssonKlubblös38:55+14:3214:41
16Claes RennerOK Södertörn39:32+15:0914:55
17Sven-Erik AmrenSnättringe SK39:46+15:2315:00
18Sara HektorJärla Orientering39:52+15:2915:02
19Vilma GotheOK Ravinen39:59+15:3615:05
20Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL40:18+15:5515:12
21Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnan40:23+16:0015:14
22Annika SundvallJärla Orientering40:30+16:0715:16
23Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF40:57+16:3415:27
24Björn EkblomSkogsluffarnas OK41:04+16:4115:29
25Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK41:30+17:0715:39
26Anki CederbaumWaxholms OK41:35+17:1215:41
27Fredrik HuldtTumba-Mälarhöjden OK42:05+17:4215:52
28Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK42:24+18:0116:00
29Christina GranathOK Södertörn42:29+18:0616:01
30Kenneth AlnessLånghundra IF44:48+20:2516:54
31Kenneth BerglundHellas Orientering45:23+21:0017:07
32Anna-Karin CarlssonOK Södertörn45:37+21:1417:12
33Mikael WallnäsSundbybergs IK45:47+21:2417:16
34Carl CarlinSöders-Tyresö46:44+22:2117:38
35Anna-Lena CostermansJärla Orientering46:50+22:2717:40
36Inger VikströmOK Linné47:27+23:0417:54
37Annica HedbergOK Södertörn48:00+23:3718:06
38Fredrik NordforsStora Tuna OK48:08+23:4518:09
39Gunilla RudanderSundbybergs IK48:37+24:1418:20
40Rolf HjortRånäs OK48:52+24:2918:26
41Ulf AleniusIFK Lidingö SOK49:00+24:3718:29
42Anki LandarveKlubblös49:05+24:4218:31
43Boel SundbergOK Södertörn49:37+25:1418:43
44Evy NordSödertälje IF49:48+25:2518:47
45Lars NordSödertälje IF52:39+28:1619:52
46Ingela KlintbergEksjö SOK53:56+29:3320:21
47Anki HolmbergJärla Orientering54:06+29:4320:24
48Martyn PassmoreSigtuna OK55:20+30:5720:52
49Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK55:56+31:3321:06
50Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL56:07+31:4421:10
51Inger NordforsStora Tuna OK56:58+32:3521:29
52Rikard SöderbergJärla Orientering57:37+33:1421:44
53Marianne JernbergSöders-Tyresö57:54+33:3121:50
54Lennart KarlssonOK Grip59:27+35:0422:26
55Per OlssonKlubblös59:44+35:2122:32
56Dan MattissonHaninge SOK1:01:50+37:2723:20
57Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:03:35+39:1223:59
58Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:04:55+40:3224:29
59Tor HellbergLunds OK1:05:37+41:1424:45
60Anna LindellGustavsbergs OK1:06:19+41:5625:01
61Viviann AnderssonSnättringe SK1:09:18+44:5526:09
62Jan BrundellSolna OK1:19:52+55:2930:08
63Jenny SöderbergJärla Orientering1:21:03+56:4030:35
64Anders FriströmSkarpnäcks OL1:27:51+1:03:2833:09
65Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:39:14+1:14:5137:26
66Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK1:40:35+1:16:1237:57
Tage ErikssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Gunilla JohansonOK Skogsstjärnanej godkänd
Ida WesselLänna IFej godkänd
Jenny AsztalosTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Linnea CarlssonSkarpnäcks OLej godkänd

Öppen motion 8

4 175 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BejbomJärla Orientering25:186:03
2Casper GidingKamrat och IF KIF29:03+3:456:57
3Nils GumaeliusWaxholms OK29:59+4:417:10
4David BorgSödertälje-Nykvarn OF31:09+5:517:27
5Erik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering32:18+7:007:44
6Jonas HalaiKamrat och IF KIF33:05+7:477:55
7Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF33:19+8:017:58
8Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK34:21+9:038:13
9Ulf BylundIFK Enskede36:08+10:508:39
10Jonas EhnSödertälje-Nykvarn OF37:24+12:068:57
11Hans SundqvistTullinge SK38:20+13:029:10
12Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering38:25+13:079:12
13Ludvig SandahlJärla Orientering38:52+13:349:18
14Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF39:04+13:469:21
15Stina AndreassonGustavsbergs OK39:34+14:169:28
16Laurina NeumannIFK Lidingö39:59+14:419:34
17Anders MansénSkarpnäcks OL40:13+14:559:37
18Torbjörn JohanssonOK Södertörn40:32+15:149:42
19Elin PramlidOK Klemmingen40:48+15:309:46
20Patrik AhlgrenTäby OK41:47+16:2910:00
21Björn LinderGustavsbergs OK42:10+16:5210:05
22Peter ZetterströmSöders-Tyresö42:12+16:5410:06
23Mattias IvaresOK Södertörn42:47+17:2910:14
24Arne KlintbergEksjö SOK43:18+18:0010:22
25Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF43:31+18:1310:25
26Roger EkÖstersunds OK44:06+18:4810:33
27Anton BergströmNyköpings OK44:30+19:1210:39
28Julia EdströmSundsvalls OK44:59+19:4110:46
29Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK45:12+19:5410:49
30Mats WarvelinLånghundra IF45:59+20:4111:00
31Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF46:38+21:2011:10
32Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF46:44+21:2611:11
33Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering46:46+21:2811:12
34Anna CurtiusJärla Orientering47:15+21:5711:19
35Matti NylundSigtuna OK47:31+22:1311:22
36Gustaf EricsonJärla Orientering48:30+23:1211:37
37Gustaf GergeCentrum OK48:40+23:2211:39
38Lena SundqvistTullinge SK48:46+23:2811:40
39Peter BergmanTullinge SK48:50+23:3211:41
40Olof LarssonKlubblös48:54+23:3611:42
41Lukas ArkängTullinge SK49:15+23:5711:47
42Jan SöderbergIFK Lidingö SOK50:02+24:4411:59
43Magnus ThorOK Bävern50:07+24:4912:00
44Torbjörn OhlssonHaninge SOK50:09+24:5112:00
45Juliette SoulardStora Tuna OK50:42+25:2412:08
46Pär DahlströmTullinge SK50:51+25:3312:10
47Camilla KäckAttunda OK51:40+26:2212:22
48Magnus HaraldssonGustavsbergs OK52:08+26:5012:29
49Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK54:13+28:5512:59
50Ellen ForsgrenForsa OK55:04+29:4613:11
51Johan StridhAttunda OK55:58+30:4013:24
52RenE BallnusBromma-Vällingby SOK56:35+31:1713:33
53Mats NordTumba-Mälarhöjden OK57:38+32:2013:48
54Monica RoosAttunda OK58:21+33:0313:58
55Pia-Lena PutkonenTullinge SK1:00:01+34:4314:22
56Lars MalmKlubblös1:00:02+34:4414:22
57Eva SvanbergJärfälla OK1:00:30+35:1214:29
58Ingela AlnessLånghundra IF1:01:49+36:3114:48
59Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:03:40+38:2215:14
60Therese SjöbergIFK Enskede1:06:17+40:5915:52
61Björn BylundIFK Enskede1:06:57+41:3916:02
62Ebbe AdolfssonSundbybergs IK1:09:17+43:5916:35
63Helena PerssonCentrum OK1:09:29+44:1116:38
64Klaus SiegelKlubblös1:11:24+46:0617:06
65Kristina MarteliusAttunda OK1:12:58+47:4017:28
66Joel NordströmKlubblös1:16:01+50:4318:12
67Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:16:37+51:1918:21
68Niclas LarssonAttunda OK1:20:50+55:3219:21
69Peter SundSundbybergs IK1:27:46+1:02:2821:01
70Marita MoodLänna IF1:35:01+1:09:4322:45
71Peter SjöstedtSundbybergs IK1:36:36+1:11:1823:08
Joakim WigertzLånghundra IFej godkänd
Lars MongårdSkogsluffarnas OKej godkänd
Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Rebecca WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Selma GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Mikael HagströmHäverödals SKej start
Therese JohanssonCentrum OKej start
Björn RegerSöders-Tyresöej start

Öppen motion 9

5 200 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SjöbergOK Linné29:275:39
2Fredrik LarssonOK Södertörn34:57+5:306:43
3Ulf TroengOK Linné35:34+6:076:50 Ladda ner rutt i gpx-format
4Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK35:50+6:236:53
5Oskar GustafssonCentrum OK37:56+8:297:17
6Per BacklundOK Södertörn39:04+9:377:30
7LEON KEELYLillomarka OL39:22+9:557:34
8Georg EklöwOK Södertörn39:59+10:327:41
9Göran ThimbergSöders-Tyresö40:15+10:487:44
10Janne HeikkaKlubblös40:16+10:497:44
11Fredrik SoneAttunda OK40:23+10:567:45
12Ruben BryngelssonTullinge SK41:01+11:347:53
13Simon MarteliusAttunda OK41:05+11:387:54
14Johan KärrströmTullinge SK41:13+11:467:55
15Linus BacklundOK Södertörn41:31+12:047:59
16Peter AnderssonSöders-Tyresö42:14+12:478:07
17Josefine EngströmAlfta-Ösa OK42:52+13:258:14
18Björn NormanKFUM Örebro OK42:54+13:278:15
19Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö43:04+13:378:16
20Emma BjessmoIFK Lidingö SOK43:25+13:588:20
21Johan BernhardCentrum OK43:50+14:238:25
22Anders BrinkmanVandrarringen44:09+14:428:29
23Mattias HovmöllerSöders-Tyresö44:10+14:438:29
24Anders KällTumba-Mälarhöjden OK45:46+16:198:48
25Marielle LarssonOK Södertörn46:12+16:458:53
26Mattias ÅgrenCentrum OK47:12+17:459:04
27Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF49:06+19:399:26
28Mattias HolmbergCentrum OK49:24+19:579:30
29Anders LöfgrenJärfälla OK50:00+20:339:36
30Daniel HagstedtKlubblös50:37+21:109:44
31Sofie SihverIFK Lidingö SOK51:34+22:079:55
32Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK51:40+22:139:56
33Johan StridUlricehamns OK52:30+23:0310:05
34Jan StridhSkogsluffarnas OK53:58+24:3110:22
35Ingemar ÅkermanTullinge SK54:46+25:1910:31
36Mårten SundSundbybergs IK55:28+26:0110:40
37Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF55:42+26:1510:42
38Martin KarlssonCentrum OK56:05+26:3810:47
39Anders BergmarkSnättringe SK56:13+26:4610:48
40Sofia BörjeskogOK Tor56:24+26:5710:50
41Hans OlsénSundbybergs IK56:27+27:0010:51
42Gunnar SvanbergJärfälla OK57:18+27:5111:01
43Erik RudaCentrum OK57:53+28:2611:07
44Christofer NäsholmÄrla IF58:45+29:1811:17
45Bengt NilssonKlubblös59:23+29:5611:25
46Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby1:03:26+33:5912:11
47Stefan MarteliusAttunda OK1:03:47+34:2012:15
48Anders AbelSnättringe SK1:03:57+34:3012:17
49HENRIK SPOVINKlubblös1:04:05+34:3812:19
50Anders LinderssonKlubblös1:04:34+35:0712:25
51Samuel AlteborgKlubblös1:05:58+36:3112:41
52Thomas LundbergMälarö SOK1:09:07+39:4013:17
53Lisa MoodLänna IF1:16:39+47:1214:44
54Anders HaglundLinköpings OK1:17:57+48:3014:59
55Anders RyrmanCentrum OK1:22:03+52:3615:46
56Kjell ValinJärfälla OK1:33:19+1:03:5217:56
57Louise KlingstedtOK Södertörn1:55:41+1:26:1422:14
Jakob HeinemannCentrum OKej start

Öppen motion 10

3 575 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar JacobssonKlubblös28:518:04
2Magdalena GrunderJärfälla OK38:08+9:1710:40
3Elisabeth BengtssonHaninge SOK39:47+10:5611:07
4Frida JonssonKlubblös55:35+26:4415:32
5Amanda SikströmÄlvsjö Örby1:00:38+31:4716:57
6Lisa AGGErydKlubblös1:18:05+49:1421:50
7Lina SjöströmKlubblös1:18:06+49:1521:50
Christian ThaningLånghundra IFej godkänd
Andreas SelanderKlubblösej godkänd
Hanna HallinCentrum OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser