Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trekvällars, etapp 3, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trekvällars
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: måndag 4 juli 2016 - onsdag 6 juli 2016

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, långEtapp 3, lång (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U1 | U2 | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM2 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9 | ÖM10

D21

7 175 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SanderiIFK Lidingö SOK52:047:15
2Johanna LönnkvistTullinge SK56:33+4:297:52
3Therese KlintbergLinköpings OK56:38+4:347:53
4Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK57:22+5:187:59
5Tove LagerbergOK Södertörn57:53+5:498:04
6Emma HagrotTäby OK58:34+6:308:09
7Carolin SvenssonHaninge SOK58:48+6:448:11
8Sofia ForsgrenOK Skogsfalken59:21+7:178:16
9Elsa JanssonJärla Orientering59:57+7:538:21
10Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK1:00:07+8:038:22
11Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:05:12+13:089:05
12Sanna SkoogKils OK1:06:35+14:319:16
13Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:08:39+16:359:34
14Sofia PerssonSnättringe SK1:12:24+20:2010:05
15Anna ElfforsOK Trian1:12:34+20:3010:06
16Moa WijkmarkSöders-Tyresö1:12:36+20:3210:07
17Linnea BörjarsCentrum OK1:12:48+20:4410:08
18Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:14:29+22:2510:22
19Caroline IvarssonSundbybergs IK1:28:54+36:5012:23
20Anna JohanssonJärla Orientering1:30:08+38:0412:33
21Therese PerssonSnättringe SK1:47:23+55:1914:57
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sofie KarlssonRånäs OKej godkänd
Anna GerhardssonAttunda OKej start
Rebecka HeinrupTullinge SKej start
Maria SchmiterlöwHjobygdens OKej start
Anna ÅhmanRånäs OKej start

H21

10 375 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BoströmJärla Orientering1:02:436:02
2Harri KarlssonJärla Orientering1:05:31+2:486:18
3Oskar DanielsAttunda OK1:06:07+3:246:22
4Oskar MalmbergIFK Umeå1:08:57+6:146:38
5Anton SundgrenLånghundra IF1:09:01+6:186:39
6Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:10:38+7:556:48
7Niklas WraneSöders-Tyresö1:12:46+10:037:00
8Jonas KjällCentrum OK1:14:46+12:037:12
9Simon SanderiHagaby GoIF Örebro1:16:05+13:227:20
10Magnus BjörkOK Rodhen1:16:19+13:367:21
11Morgan KarlssonSundbybergs IK1:19:44+17:017:41
12Niclas SjögrenHaninge SOK1:20:22+17:397:44
13Christoffer SchönningJärfälla OK1:21:18+18:357:50
14Anton LifRehns BK1:22:21+19:387:56
15Sandro BrogliOLV Baselland1:27:36+24:538:26
16Holger KohrCentrum OK1:27:40+24:578:26
17Robert TellvikTumba-Mälarhöjden OK1:29:50+27:078:39
18Jens NyströmIF Hagen1:30:26+27:438:42
19Mikael AnderssonJärla Orientering1:39:10+36:279:33
20David GranathTjällmo-Godegårds OK1:41:18+38:359:45
21Mats JohnssonCentrum OK1:46:01+43:1810:13
22Per LjungStockholms OK1:53:30+50:4710:56
23Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:54:18+51:3511:01
24Daniel GardnerHertfordshire Orienteering Club HH1:58:43+56:0011:26
Anton DanielsAttunda OKej godkänd
Anton SundinSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OKej start
Hugo DahlbergHaninge SOKej start
Peter HemmyrJärla Orienteringej start
Johan LindqvistTäby OKej start
Mattias MillingerJärla Orienteringej start
Jörgen StegardSkarpnäcks OLej start
Emil ThalinForsa OKej start

D20

5 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:00:4212:01
2Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:02:29+1:4712:22
Hanna SöderbergSkarpnäcks OLej start

H18

6 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor HäggströmSkarpnäcks OL51:277:44
2Andreas MagnvallOK Södertörn58:35+7:088:48
3Magnus EricsonJärla Orientering1:14:47+23:2011:14
Johan BengtssonSkarpnäcks OLej start
Egil MorastHaninge SOKej start

D17-20 Kort

4 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GranlundTäby OK1:15:0215:47

D16

4 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LagerbergOK Södertörn35:237:26
2Marie-Chantal BallnusBromma-Vällingby SOK47:19+11:569:57
3Nina PerssonHaninge SOK49:04+13:4110:19
4Lovisa WigertzLånghundra IF51:11+15:4810:46
5Sofia ZillingOK Södertörn57:49+22:2612:10
6Inez EklundSkarpnäcks OL1:06:21+30:5813:58
Jonna LundbäckJärfälla OKej start

H16

5 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK46:147:54
2Melker HörnfeldtOK Ravinen51:42+5:288:50
3Alexander SchandlOK Södertörn1:00:29+14:1510:20
4Daniel HellbergLunds OK1:01:57+15:4310:35
5Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK1:09:44+23:3011:55
Filip MöllerOK Södertörnej godkänd

D14

4 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen45:4510:31
2Lisa ThunellIFK Lidingö SOK46:00+0:1510:34
3Sara MöllerOK Södertörn49:09+3:2411:17
4Lovisa HambäckLånghundra IF53:22+7:3712:16
5Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL57:53+12:0813:18
6Maja SandvikAttunda OK1:01:05+15:2014:02
7Sanna HedbergOK Södertörn1:02:37+16:5214:23
8Martina MäkeläHaninge SOK1:15:35+29:5017:22

H14

4 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob GunnarssonLerums SOK36:158:20
2William GrunderJärfälla OK36:16+0:018:20
3Philip ForngrenTäby OK38:33+2:188:51
4Erik Lidström LauriSnättringe SK42:23+6:089:44
5Andreas BorängSnättringe SK1:09:28+33:1315:58
Oscar AnelandOK Ravinenej start
Johan LundbäckJärfälla OKej start
Jakob Gadefors NauHaninge SOKej start

D14 Kort

3 200 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Louise LindellGustavsbergs OKej start

D12

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva Lidström LauriSnättringe SK32:2610:08
2Saga AnderssonTullinge SK37:12+4:4611:37
3Emma KarlssonOK Landehof38:16+5:5011:57
4Tilde MansénSkarpnäcks OL46:26+14:0014:30
5Thea LennartssonJärfälla OK1:00:51+28:2519:00
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Linn NilssonSöders-Tyresöej godkänd

H12

3 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Justus ArenanderSkarpnäcks OL23:377:22
2Henrik SvenssonOK Ravinen23:57+0:207:29
3Niklas ErlandssonOK Södertörn28:55+5:189:02
4Marcus GrunderJärfälla OK31:32+7:559:51
5Björn RennerOK Södertörn33:15+9:3810:23
6Filip DryseliusSkarpnäcks OL40:31+16:5412:39
7Viktor ZillingOK Södertörn44:16+20:3913:50
8Mathias DryseliusSkarpnäcks OL45:15+21:3814:08
9Olof NordlundJärla Orientering48:35+24:5815:10
10Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby56:28+32:5117:38
Filip LindqvistTäby OKej start

D12 Kort

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK50:2018:38

H12 Kort

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor EricsonJärla Orientering1:09:3225:45

D10

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa GunnarssonLerums SOK42:2415:42
2Sofie LindellGustavsbergs OK48:45+6:2118:03
3Klara PetterssonÅmåls OK51:11+8:4718:57
4Alma WesselLänna IF2:17:31+1:35:0750:55
Maja ArvidsonOK Ravinenej godkänd
Ellen AnelandOK Ravinenej start

H10

2 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NederheimHaninge SOK21:017:47
2Svante SandvikAttunda OK23:54+2:538:51
3Gustav LjunggrenOK Hammaren28:15+7:1410:27
4Arvid MyrbergerTullinge SK31:31+10:3011:40
5Theo NylundOK Ravinen36:24+15:2313:28
6Elmin HovmöllerSöders-Tyresö40:28+19:2714:59
7Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örby42:01+21:0015:33
8Ruben ArenanderSkarpnäcks OL45:39+24:3816:54
9Alfred WesselLänna IF1:03:22+42:2123:28
Gustav MyrbergerTullinge SKej godkänd

D35

6 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniela RennerOK Södertörn1:09:0911:03
2Linda RuthströmJärla Orientering1:20:28+11:1912:52
3Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK2:09:18+1:00:0920:41

H35

8 275 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon LindmarkPiteå IF1:12:388:46
2Martin AhlströmIFK Enskede1:18:53+6:159:31
3Lars JakobssonCentrum OK1:21:28+8:509:50
4Jan ViklundVästerås SOK1:32:20+19:4211:09
5Farhad Rouhani-KallehSolna OK1:44:47+32:0912:39
6Peter SundströmSkogsluffarnas OK1:48:21+35:4313:05
Johan HedmanSöders-Tyresöej start

D40

5 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika LundströmSundbybergs IK49:219:29
2Mette BrolinsonCentrum OK59:23+10:0211:25
3Elin AhlströmIFK Enskede1:00:58+11:3711:43
4Stina BorängSnättringe SK1:18:50+29:2915:09
5Anna EideforsSundbybergs IK1:29:42+40:2117:15

H40

7 375 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SjögrenHaninge SOK59:368:04
2Patric De BoussardIFK Enskede1:01:30+1:548:20
3Magnus LennartssonJärfälla OK1:04:42+5:068:46
4Erik MöllerOK Södertörn1:07:11+7:359:06
5Niklas HallHaninge SOK1:11:09+11:339:38
6Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:19:59+20:2310:50
7Christer VilhelmssonStigfinnarna1:21:08+21:3211:00
8Emil AnderssonLänna IF1:23:37+24:0111:20
Ove OksvoldCentrum OKej start

D45

4 675 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof43:339:18
2Teija LeppinenIFK Lidingö SOK46:25+2:529:55
3Annika LindbergAttunda OK47:24+3:5110:08
4Lena ErlandssonOK Södertörn59:36+16:0312:44
5Linda GunnarssonLerums SOK1:04:04+20:3113:42
6Kristina ZillingOK Södertörn1:12:00+28:2715:24
7Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:29:45+46:1219:11
Cecilia WeistrandSödertälje-Nykvarn OFej start

H45

6 650 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar ElveljungIFK Göteborg46:296:59
2Jesper LagerbergOK Södertörn49:22+2:537:25
3Nikolay SytovMosmeridian49:43+3:147:28
4Alistair LandelsStora Tuna OK50:25+3:567:34
5Ola CarlénBromma-Vällingby SOK52:36+6:077:54
6Douglas LundinSkogsluffarnas OK54:57+8:288:15
7Urban SelanderSkarpnäcks OL55:17+8:488:18
8Andreas GrunderJärfälla OK57:39+11:108:40
9Thomas KarlssonOK Landehof58:05+11:368:44
10Björn LovangIFK Lidingö SOK59:04+12:358:52
11Mattias SkepplingOK Södertörn59:12+12:438:54
12Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:00:19+13:509:04
13Anders HedbergOK Södertörn1:01:10+14:419:11
14Magnus ElwinIFK Enskede1:02:14+15:459:21
15Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:04:32+18:039:42
16Gunnar HedinSöders-Tyresö1:04:33+18:049:42
17Per DambergIFK Lidingö SOK1:05:11+18:429:48
18Henrik MorastHaninge SOK1:05:32+19:039:51
19Peter PetterssonÅmåls OK1:05:55+19:269:54
20Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:06:55+20:2610:03
21Olle SjöforsOK Älme1:07:39+21:1010:10
22Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:11:41+25:1210:46
23Fredrik MorastHaninge SOK1:14:21+27:5211:10
24Stefan LindströmSundbybergs IK1:16:42+30:1311:32
25Magnus GrafströmCentrum OK1:17:48+31:1911:41
26Jonatan LindellGustavsbergs OK1:18:07+31:3811:44
27Martin StenbackJärfälla OK1:19:11+32:4211:54
28Fredrik AnderssonOK Södertörn1:22:19+35:5012:22
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej start
Mats HainkeSnättringe SKej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start

D50

4 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla MolinAttunda OK39:289:30
2Anna BacklundOK Södertörn43:03+3:3510:22
3Annika SvenssonSolna OK43:19+3:5110:26
4Ann FranzénOK Södertörn43:45+4:1710:32
5Johanna SundströmJärla Orientering44:22+4:5410:41
6Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK51:51+12:2312:29
7Anna PernebyTullinge SK51:59+12:3112:31
8Kristina KlangHaninge SOK53:58+14:3013:00
9Carin KihlströmTäby OK54:45+15:1713:11
10Annette WigertzLånghundra IF1:01:30+22:0214:49
11Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb1:03:07+23:3915:12
12Kristina TinglöfDegerfors OK1:09:55+30:2716:50
 Ileana   von Melen IFK Enskedeej start

H50

6 225 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan NorinGävle OK44:477:11
2Jonas NylundCentrum OK50:06+5:198:02
3Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK50:59+6:128:11
4Thomas JanssonOK Roslagen52:40+7:538:27
5Sven WigertzLånghundra IF55:03+10:168:50
6Erik AnderssonOK Österåker56:41+11:549:06
7Peter HambäckLånghundra IF56:51+12:049:07
8Mats FryxellTullinge SK57:04+12:179:10
9Per FranzénOK Södertörn57:41+12:549:15
10Jan LavénGustavsbergs OK57:59+13:129:18
11Bo LauriSnättringe SK59:04+14:179:29
12Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:00:22+15:359:41
13Göran HellgrenOK Södertörn1:00:33+15:469:43
14Janne NilssonCentrum OK1:02:28+17:4110:02
15Eric HuijsersHammarby IF OF1:02:34+17:4710:03
16Mikael CronhjortSolna OK1:03:19+18:3210:10
17Peter LandénGustavsbergs OK1:04:29+19:4210:21
18Ola EnvallTullinge SK1:05:05+20:1810:27
19Nils EklöwOK Södertörn1:07:18+22:3110:48
20Peter WippJärla Orientering1:10:36+25:4911:20
21Staffan ZillingOK Södertörn1:17:01+32:1412:22
22Leif LundinJärla Orientering1:19:35+34:4812:47
23Oskar NederheimHaninge SOK1:19:37+34:5012:47
24Niclas LidströmFrösö IF1:25:54+41:0713:47
Nicklas HermundstadSnättringe SKej godkänd
Ulf KallhaugeSnättringe SKej godkänd
David SöderströmSala OKej godkänd
Jörgen AxelssonTullinge SKej start
Michael HolmgrenIF Thorej start
Klaus KrischanEnnstalej start

D55

3 825 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering34:519:06
2Marie MalmborgSöders-Tyresö38:25+3:3410:02
3Nina BejbomUddevalla OK40:46+5:5510:39
4Kristina JohanssonKalmar OK41:21+6:3010:48
5Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby42:23+7:3211:04
6Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK43:21+8:3011:20
7Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK43:34+8:4311:23
8Kerstin OhlssonHaninge SOK46:50+11:5912:14
9Eva MolénSkarpnäcks OL47:34+12:4312:26
10Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF51:01+16:1013:20
11Christina NordströmBodens BK56:08+21:1714:40
12Maria SanderiLidköpings VSK1:06:04+31:1317:16
Anita KarlssonOK Södertörnej godkänd
Arja KallioKeravan Urheilijatej start
Christel NilssonHaninge SOKej start
Linda Spjut-AsplundJärla Orienteringej start

H55

5 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf BurmanGustavsbergs OK42:008:14 Ladda ner rutt i gpx-format
2Hans TarandiIFK Lidingö SOK47:23+5:239:17
3Göran EklundSkarpnäcks OL47:47+5:479:22
4Lars GerhardssonAttunda OK50:12+8:129:50
5Lars ÖhrmanStockholms OK54:50+12:5010:45
6Håkan SanderiLidköpings VSK55:59+13:5910:58
7Björn SalomonssonSnättringe SK56:31+14:3111:04
8Björn LönneSkarpnäcks OL57:13+15:1311:13
9Roger TinglöfVäsby OK58:22+16:2211:26
10Mats LarssonIFK Enskede58:54+16:5411:32
11Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK59:04+17:0411:34
12Harald BauerIFK Lidingö SOK1:01:05+19:0511:58
13Roger LarssonSnättringe SK1:01:38+19:3812:05
14Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:03:05+21:0512:22
15Kenneth PetterssonJärfälla OK1:05:32+23:3212:50
16Conny AxelssonTumba-Mälarhöjden OK1:10:41+28:4113:51
17Göran IvaresOK Södertörn1:17:42+35:4215:14
18Stefan SundeliusJärfälla OK1:18:43+36:4315:26
Johan PalmgrenTäby OKej godkänd
Bengt HallJärla Orienteringej godkänd
Tommy HolmérVäsby OKej godkänd
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Rolf KarlssonJärla Orienteringej start

D60

3 725 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GillbergCentrum OK43:0111:32
2My RönnolsTäby OK43:43+0:4211:44
3Susanne HolmbergOK Södertörn1:08:28+25:2718:22
4Catherine DawsonGafanhori1:11:16+28:1519:07
5Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:11:17+28:1619:08
6Margareta GranbergOK Älvsjö-Örby1:41:07+58:0627:08
Margareta HallménAttunda OKej godkänd
Margareta WadinOK Älvsjö-Örbyej start

H60

5 125 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan KlangHaninge SOK46:219:02
2Ingemar GardSöders-Tyresö47:17+0:569:13
3Lars LandströmLånghundra IF48:45+2:249:30
4Göran NilssonSnättringe SK48:59+2:389:33
4Per ÖhlundGustavsbergs OK48:59+2:389:33
6Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby53:56+7:3510:31
7Bengt KärrströmTullinge SK54:04+7:4310:32
8Anders KärrströmTullinge SK58:27+12:0611:24
9Torbjörn BergmanSnättringe SK1:01:17+14:5611:57
10Matz LarssonGustavsbergs OK1:01:40+15:1912:01
11Johan KarlstenSolna OK1:01:41+15:2012:02
12Matts BjörkeSöders-Tyresö1:02:54+16:3312:16
13Anders HallménAttunda OK1:02:56+16:3512:16
14Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:03:01+16:4012:17
15Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL1:05:46+19:2512:49
16Dan WidercrantzOK Skärmen1:09:22+23:0113:32
Gunnar BejbomUddevalla OKej godkänd
Sven-Anders OlssonAttunda OKej godkänd
Mikael ByströmJärfälla OKej start
Jan GottfridssonNorbergs OKej start
Göran HanssonTäby OKej start
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLej start
Harri ViitasaloRiihimäen Suunnistajatej start

D65

3 625 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aila HalttunenHaninge SOK45:2612:32
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK46:08+0:4212:43
3Anne LundmarkJärfälla OK47:46+2:2013:10
4Ingrid GraneliHaninge SOK52:04+6:3814:21
5Helena KorhonenHaninge SOK54:08+8:4214:56
6Anna BlomgrenTullinge SK56:01+10:3515:27
7Gertrud VilhelmssonStigfinnarna1:05:15+19:4918:00

H65

4 525 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf RadlerJärfälla OK38:378:32
2Åke WansölinSöders-Tyresö41:26+2:499:09
3Olof PerssonSnättringe SK46:05+7:2810:11
4Björn SvedinSidensjö IK47:06+8:2910:24
5Anders LarssonSkarpnäcks OL47:34+8:5710:30
6Torbjörn HellquistTullinge SK50:29+11:5211:09
7Leif NordinAttunda OK50:58+12:2111:15
8Paul NorénOK Södertörn51:47+13:1011:26
9Sven-Inge NylundJärfälla OK52:51+14:1411:40
10Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö53:15+14:3811:46
11Ingemar LindqvistSnättringe SK53:28+14:5111:48
12Roy DawsonGafanhori55:07+16:3012:10
13Bo WinanderJärfälla OK56:20+17:4312:26
14Claes AnderssonSnättringe SK1:21:56+43:1918:06
Sven SetterqvistOK Södertörnej start
Clas-Göran HerrgårdTäby OKej start
Karl-Erik JohanssonOK Södertörnej start
Anders StenbackBromma-Vällingby SOKej start

D70

3 425 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger JanssonNynäshamns OK51:2915:01
2Berit GustavssonSödertälje IF1:09:23+17:5420:15
3Birgitta NylundJärfälla OK1:28:38+37:0925:52

H70

4 125 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK42:1410:14
2Lars EnglundJärla Orientering46:29+4:1511:16
3Göran LarboAttunda OK47:23+5:0911:29
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö48:04+5:5011:39
5Leif CarlssonSkarpnäcks OL49:15+7:0111:56
6Klas LangelsSkarpnäcks OL51:07+8:5312:23
7Håkan BoijeAttunda OK51:12+8:5812:24
8Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben55:01+12:4713:20
9Jan BojlingSolna OK56:16+14:0213:38
10Ronny HedlundOK Södertörn58:26+16:1214:09
11Jan-Erik WibergJärla Orientering1:02:34+20:2015:10
12Jan Olof NorénJärla Orientering1:02:47+20:3315:13
13Åke LewanderSkarpnäcks OL1:03:20+21:0615:21
14Johan SandwallSkarpnäcks OL1:03:35+21:2115:24
15Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:08:21+26:0716:34
16Kjell BergmanStigfinnarna1:12:08+29:5417:29
17Lars NordinSolna OK1:12:43+30:2917:37
18Kurt AnderssonEnebybergs IF1:13:46+31:3217:52
19Per-Olav FängmarkIFK Umeå1:22:54+40:4020:05
Gunnar BengtssonSundsvalls OKej start
Anders GärderudIFK Lidingö SOKej start
Kjell HemmyrStöcksjö ISej start
Ulf SkogtjärnOK Linnéej start
Ingvar SvenssonBjursås OKej start
John ÖstlundSundbybergs IKej start

D75

3 225 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK42:3513:12
2Berit LindungerHaninge SOK57:58+15:2317:58
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby58:46+16:1118:13
4Britt ErikssonHammarby IF OF59:48+17:1318:32
5Pia VikströmTäby OK1:14:17+31:4223:02

H75

3 475 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede41:5312:03
2Reine BorgströmSkogsluffarnas OK42:01+0:0812:05
3Bjarne ErlandssonHammarby IF OF43:40+1:4712:33
4Stig LindskogVisborgs OK45:44+3:5113:09
5Håkan SjökvistSöders-Tyresö47:12+5:1913:34
6Hugo IsgrenIFK Enskede56:11+14:1816:10
7Stig GustavssonSödertälje IF58:14+16:2116:45
8Leif HermundstadSnättringe SK59:04+17:1116:59
9Gunnar BramstenSundbybergs IK1:03:10+21:1718:10
Benny AlfordssonTullinge SKej start
Jan-Erik DanellTullinge SKej start
Leif LundquistEnebybergs IFej start
Levin SvedbergSundbybergs IKej start

D80

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JunegardOK Södertörn44:3519:48
2Sonja SundellSundbybergs IK46:46+2:1120:47
3Birgitta WestergrenTäby OK50:21+5:4622:22
4Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK1:27:39+43:0438:57

H80

3 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK40:4712:21
2Ulf EskilssonOK Södertörn45:38+4:5113:49
3Lars LöthmanJärfälla OK50:03+9:1615:10
4Erland LjungströmSpårvägens OK51:16+10:2915:32
5Albert MårdBromma-Vällingby SOK58:30+17:4317:43
Lars PerssonVäsby OKej start

D85

2 375 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering1:07:4628:32
2Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK1:09:35+1:4929:17

H85

2 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart WestergrenSöders-Tyresö1:37:2133:00

Inskolning

2 075 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nora ArvidsonOK Ravinenfullföljt
Viola HolmströmKlubblösfullföljt
Erik KällTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Adam LandelsStora Tuna OKfullföljt
Dondi NilssonGustavsbergs OKfullföljt
Ida PetterssonJärfälla OKfullföljt
Svea RubinKlubblösfullföljt
Alice RuthströmJärla Orienteringfullföljt
Wilma WallstenSnättringe SKfullföljt
aa bbKlubblösej godkänd
Jerker RuthströmJärla Orienteringej godkänd
Agnes LübckeOK Ravinenej start
Lovisa NederheimHaninge SOKej start

U1

2 125 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia PetterssonJärfälla OK23:3111:04
2Lina ArvidsonOK Ravinen24:03+0:3211:19
Malte NilssonOK Södertörnej start

U2

2 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK41:1615:17
2Truls MansénSkarpnäcks OL41:50+0:3415:29
3Elin KarlssonOK Landehof51:52+10:3619:12
Palle StegardSkarpnäcks OLej start

U3

3 200 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustav LübckeOK Ravinenej start

U4

4 750 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin Ekblom-BakSkogsluffarnas OKej start

Öppen motion 1

2 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1LUDVIG STOLPE-ÖSTMANAttunda OK28:1410:27
2Tuva HolmströmKlubblös35:50+7:3613:16
3Maria LalinKlubblös40:23+12:0914:57
4Vera AggeforsOK Ravinen47:54+19:4017:44
5Elin AbelSnättringe SK48:06+19:5217:48
6Marcus OlanderTäby OK50:54+22:4018:51
7Hanna HelsingKlubblös1:04:15+36:0123:47
8Maurius Hov-mÖLLERSöders-Tyresö1:05:34+37:2024:17
9JENNIFER ERIKSSONKlubblös1:10:29+42:1526:06
10Edvin BjörklundTumba-Mälarhöjden OK1:15:51+47:3728:05
11Ran tanKlubblös1:34:27+1:06:1334:58
Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Hilda TrofastTullinge SKej godkänd
Rasmus KäckAttunda OKej start
Eskil MyrbergerTullinge SKej start

Öppen motion 2

4 075 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1KArin MåhlstedtKlubblös45:0211:03
2Anna HålénKlubblös45:03+0:0111:03

Öppen motion 3

3 200 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar JacobssonKlubblös26:238:14
2Olle SandströmOK Ravinen32:50+6:2710:15
3Erik NordlundJärla Orientering37:06+10:4311:35
4Daniel KjellmanOK Ravinen37:25+11:0211:41
5Axel TrofastTullinge SK38:40+12:1712:05
6Nina MagnussonÅmåls OK38:59+12:3612:10
7Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK39:30+13:0712:20
8Mio HjerpeKlubblös41:03+14:4012:49
9Elisabeth WalfridssonSOK Aneby43:00+16:3713:26
10Martin NilssonKlubblös43:53+17:3013:42
11Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL45:06+18:4314:05
12Anki HolmbergJärla Orientering48:58+22:3515:18
13Rebecka HellgrenOK Södertörn48:59+22:3615:18
14Yosief Ghide ArkebomSala OK50:55+24:3215:54
15Hugo AggeforsOK Ravinen51:30+25:0716:05
16Denise KaufmannOLV Baselland51:44+25:2116:10
17Linus Sundin ErikssonKlubblös52:35+26:1216:25
18Eva HagrotTäby OK53:07+26:4416:35
19Lennart SjöstålKlubblös55:39+29:1617:23
20Sten-Åke JohanssonGustavsbergs OK56:39+30:1617:42
21Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK1:01:12+34:4919:07
22John DyrseliusSkarpnäcks OL1:05:11+38:4820:22
23Carren MelinderTullinge SK1:08:46+42:2321:29
24Sonja PernebyTullinge SK1:17:08+50:4524:06
25Anna AdolfssonOK Södertörn1:17:09+50:4624:06
26Folke KåbergOK Ravinen1:17:25+51:0224:11
27Lisa HainkeSnättringe SK1:23:18+56:5526:01
28Margaretha NylundOK Södertörn1:28:37+1:02:1427:41
29Saga MårdBromma-Vällingby SOK1:42:25+1:16:0232:00
Björn StoltOK Ravinenej godkänd
Marlene WåhlstedtCentrum OKej godkänd
Anette MörtbergKlubblösej start
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej start

Öppen motion 4

4 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle PaulsonKlubblös1:16:0716:01
2Krystof TurbaKlubblös1:20:08+4:0116:52
3Ingemar LindströmKlubblös1:21:59+5:5217:15
4Göran StolpeAttunda OK1:29:30+13:2318:50
5Fredrik SydhoffKlubblös1:46:05+29:5822:20
Gustav GrandinJärla Orienteringej godkänd
Gustav NyströmKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 700 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan GlevénJärla Orientering37:2510:06
2Andreas PetterssonKlubblös40:19+2:5410:53
3Malin AdolfssonOK Södertörn41:44+4:1911:16
4Alexander AhlgrenKlubblös42:26+5:0111:28
5Rasmus MörtbergKlubblös44:13+6:4811:57
6Carina NilssonTäby OK46:08+8:4312:28
7Gustav KüglerSigtuna OK47:25+10:0012:48
8Eva RimnäsKlubblös47:33+10:0812:51
9Mikael LindebergKlubblös48:09+10:4413:00
10Anna FlygareOK Tyringe48:35+11:1013:07
11Anna SchandlOK Södertörn48:47+11:2213:11
12Malin LignellOK Tisaren49:01+11:3613:14
13Jacob WolgastSnättringe SK50:52+13:2713:44
14Monika PerssonOK Södertörn52:16+14:5114:07
15Cecilia JunkkaSundbybergs IK53:29+16:0414:27
16Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK54:21+16:5614:41
17Per NybergKlubblös55:00+17:3514:51
18Ludvig NordSnättringe SK57:23+19:5815:30
19Åsa NylénBromma-Vällingby SOK57:32+20:0715:32
20Johanna AlmgrenOK Ravinen57:39+20:1415:34
21Torbjörn LarssonTäby OK58:25+21:0015:47
22John WolgastSnättringe SK58:27+21:0215:47
23Tove KarlssonJärla Orientering58:41+21:1615:51
24Sofie MörtbergKlubblös58:59+21:3415:56
25Bo LandarvKlubblös59:14+21:4916:00
26Elisabeth StålhammarTullinge SK59:25+22:0016:03
27Gunnar LindholmKlubblös59:33+22:0816:05
28Maggan TärnblomSöders-Tyresö59:35+22:1016:06
29Lova AggeforsOK Ravinen1:00:29+23:0416:20
30Mikael NyströmKlubblös1:03:36+26:1117:11
31ELias HagstedtKlubblös1:03:38+26:1317:11
32Ylva LagerbergOK Södertörn1:04:17+26:5217:22
33Viktoria RubinKlubblös1:04:24+26:5917:24
34Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:05:44+28:1917:45
35Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:06:28+29:0317:57
36Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:06:34+29:0917:59
37Karin AbelSnättringe SK1:06:52+29:2718:04
38Arlett BallnusBromma-Vällingby SOK1:07:41+30:1618:17
39Eva NordSödertälje IF1:09:51+32:2618:52
40Lars AdolfssonOK Södertörn1:10:08+32:4318:57
41Siv FrölundHaninge SOK1:15:00+37:3520:16
42Tomas MörtbergKlubblös1:16:37+39:1220:42
43Pernilla BorgOK Södertörn1:22:34+45:0922:18
44Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:23:50+46:2522:39
45Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:24:29+47:0422:50
46Berit HolmgrenSpårvägens OK1:25:45+48:2023:10
47Anki LindahlAttunda OK1:25:50+48:2523:11
48Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:29:08+51:4324:05
49Tommy SvenssonKlubblös1:31:39+54:1424:46
Louise KjölhedeKlubblösej godkänd
Ingela ArenanderSkarpnäcks OLej godkänd
Jan GlevénJärla Orienteringej godkänd
Nina WallanderKlubblösej godkänd
Marie HalvorsenOK Södertörnej godkänd
Dejan PijetlovicKlubblösej godkänd
Johanna WallnäsSundbybergs IKej start

Öppen motion 6

6 100 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola SandenKlubblös50:358:17
2Olle KvickKlubblös56:21+5:469:14
3Lenka ZatloukalovaTullinge SK56:49+6:149:18
4Mattias LiljedahlFK Boken58:25+7:509:34
5Evelina ChristofferssonOK Roslagen1:01:47+11:1210:07
6Erikas GudonisOSK Sakas1:03:31+12:5610:24
7Johanna ClarinIF Rigor1:04:45+14:1010:36
8Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:06:40+16:0510:55
9Karin HofstedtTäby OK1:06:41+16:0610:55
10Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb1:07:01+16:2610:59
11Lisa PerssonKlubblös1:07:37+17:0211:05
12Robin PeterssonKlubblös1:09:25+18:5011:22
13Anders MeurkKlubblös1:10:09+19:3411:30
14Per KajmatsKlubblös1:13:42+23:0712:04
15Mirja NordinRehns BK1:14:53+24:1812:16
16Allan EverumStockholm Multisport Klubb1:21:19+30:4413:19
17Lina SjöströmStockholm Multisport Klubb1:21:20+30:4513:20
18Magnus JensenKlubblös1:22:55+32:2013:35
19Magnus JohanssonMälarö SOK1:28:25+37:5014:29
20Emelie MalmCentrum OK1:28:57+38:2214:34
21Cristian FranzénAnkarsrums OK1:30:36+40:0114:51
22Josh ElwynKlubblös2:00:18+1:09:4319:43
23Boel AxelssonKlubblös2:00:20+1:09:4519:43
24Viktor WiseKlubblös2:08:02+1:17:2720:59
25Mattias SvenssonKlubblös2:08:09+1:17:3421:00
Thomas NordKlubblösej godkänd
Mattias HenrikssonCentrum OKej godkänd
Christina PernebyIFK Lidingö SOKej godkänd
Anders SundellStockholm Multisport Klubbej start

Öppen motion 7

3 425 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK24:437:12
2William NilssonOK Södertörn27:13+2:307:56
3Astrid SimonssonSundbybergs IK31:46+7:039:16
4Emma DahlstedtIFK Lidingö SOK32:33+7:509:30
5Mikael WallnäsSundbybergs IK33:52+9:099:53
6Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb34:24+9:4110:02
7Emelie HolmströmJärla Orientering34:31+9:4810:04
8Eddie BjärrenholtRånäs OK35:15+10:3210:17
9Sören AnderssonCentrum OK35:18+10:3510:18
10Anders NilssonTäby OK36:29+11:4610:39
11Hanna HamrellKlubblös37:30+12:4710:56
12Karin TidevallSkogsluffarnas OK38:13+13:3011:09
13Adam HedbergOK Södertörn38:22+13:3911:12
14Tomas MovinSnättringe SK38:33+13:5011:15
15Kjell HolmbergOK Södertörn38:34+13:5111:15
16Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF38:44+14:0111:18
17Robert RylanderSpårvägens OK38:54+14:1111:21
18Jakob SkogholmCentrum OK39:19+14:3611:28
19Håkan SteenGustavsbergs OK39:41+14:5811:35
20Simon StålhammarTullinge SK39:47+15:0411:36
21Anders HedbergSnättringe SK39:51+15:0811:38
22Ulf CarnbyTäby OK39:54+15:1111:38
23Ebbe AdolfssonSundbybergs IK39:55+15:1211:39
24Ellinor JohanssonOK Skogsstjärnan39:56+15:1311:39
25Fredrik JonssonAttunda OK40:44+16:0111:53
26Hans HolmbergJärla Orientering40:57+16:1411:57
27Håkan WiklundKlubblös41:16+16:3312:02
28John AlexanderCentrum OK41:56+17:1312:14
29Märta FröjdSnättringe SK43:15+18:3212:37
30Per StålhammarTullinge SK45:03+20:2013:09
31Sven-Erik AmrenSnättringe SK45:06+20:2313:10
32Sara HektorJärla Orientering45:48+21:0513:22
33Erik BysellBrunflo IF46:22+21:3913:32
34Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF46:25+21:4213:33
35Monika FröjdSnättringe SK46:49+22:0613:40
36Cecilia WestströmSundbybergs IK47:12+22:2913:46
37Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK47:37+22:5413:54
38Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL47:49+23:0613:57
39Lars MalmKlubblös48:07+23:2414:02
40Björn BylundIFK Enskede48:59+24:1614:18
41Berndt StenbergIFK Umeå49:48+25:0514:32
42Emma PerssonKlubblös50:07+25:2414:37
43Anki LandarveKlubblös50:42+25:5914:48
44Lena StenbergIFK Umeå51:04+26:2114:54
45Boel SundbergOK Södertörn51:17+26:3414:58
46Ingvar LarssonGustavsbergs OK52:00+27:1715:10
47Fredrik NordforsStora Tuna OK52:57+28:1415:27
48Gudrun ElvhageIF Thor54:35+29:5215:56
49Olga AxellEnebybergs IF56:25+31:4216:28
50Håkan ErikssonUmeå OK56:55+32:1216:37
51Matilda ÖstmanAttunda OK57:00+32:1716:38
52Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK57:14+32:3116:42
53Anna-Karin CarlssonOK Södertörn58:41+33:5817:08
54Ulf RosbergOK Älvsjö-Örby59:18+34:3517:18
55Anna LindellGustavsbergs OK59:22+34:3917:20
56Carl CarlinSöders-Tyresö1:03:51+39:0818:38
57Göran AnderssonTäby OK1:04:02+39:1918:41
58Rolf LöfqvistSöders-Tyresö1:04:12+39:2918:44
59Malin SvenssonOK Hammaren1:04:20+39:3718:47
60Inger NordforsStora Tuna OK1:07:32+42:4919:43
61Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:07:52+43:0919:48
62Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:09:30+44:4720:17
63Ingela KlintbergEksjö SOK1:13:53+49:1021:34
64Tomas MöllerOK Södertörn1:14:07+49:2421:38
65Gunnel GranqvistNynäshamns OK1:24:33+59:5024:41
66Tor HellbergLunds OK1:29:48+1:05:0526:13
67Jan BrundellSolna OK1:31:02+1:06:1926:34
68Ida WesselLänna IF1:55:18+1:30:3533:39
Viviann AnderssonSnättringe SKej godkänd
Anders WinellTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Marianne JernbergSöders-Tyresöej godkänd
Annica HedbergOK Södertörnej godkänd
Anders FriströmSkarpnäcks OLej start

Öppen motion 8

4 525 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas SundqvistTullinge SK28:166:14
2Christian HjalmarssonIFK Lidingö SOK28:27+0:116:17
3Casper GidingKamrat och IF KIF29:06+0:506:25
4Robert WallstenTullinge SK29:39+1:236:33
5Sara SjökvistJärla Orientering29:45+1:296:34
6Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK30:21+2:056:42
7Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK30:45+2:296:47
8Linus KajsajunttiIFK Lidingö SOK31:05+2:496:52
9Josefin EngströmAlfta-Ösa OK32:24+4:087:09
10Karolin OhlssonJärla Orientering32:56+4:407:16
11Linus RisplingCentrum OK34:27+6:117:36
12Anders TarandiIFK Lidingö SOK34:33+6:177:38
13Sara EskilssonAlfta-Ösa OK34:53+6:377:42
14Sebastian EkmanTolered-Utby Ol-klubb34:57+6:417:43
15Christofer NäsholmÄrla IF35:33+7:177:51
16Jonas EhnSödertälje-Nykvarn OF35:51+7:357:55
17Jörgen EkmanTäby OK35:59+7:437:57
18Anna BachmanIFK Lidingö SOK36:06+7:507:58
19Jesper LidmarSnättringe SK36:14+7:588:00
20Andreas NordforsStora Tuna OK36:33+8:178:04
21Emeli PetterssonTullinge SK36:34+8:188:04
22Jonas MiderydKlubblös36:47+8:318:07
23Daniel HagstedtKlubblös36:54+8:388:09
24Hans-Erik CarlborgIFK Umeå37:54+9:388:22
25Henrik TrofastTullinge SK38:05+9:498:24
26Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF38:31+10:158:30
27Laurina NeumannIFK Lidingö SOK39:02+10:468:37
28Mikael MOSERKlubblös39:30+11:148:43
29Patrik AhlgrenTäby OK39:46+11:308:47
30Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby40:51+12:359:01
31Karin WimmerSnättringe SK40:54+12:389:02
32Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK40:56+12:409:02
33Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby40:59+12:439:03
34Anton BergströmNyköpings OK41:20+13:049:08
35Karin LundbergTullinge SK41:30+13:149:10
36Christer HördellSöders-Tyresö41:38+13:229:12
37Ulf BylundIFK Enskede41:40+13:249:12
38Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF41:58+13:429:16
39Per WolgastSnättringe SK42:06+13:509:18
40Arne KlintbergEksjö SOK42:09+13:539:18
41Björn LinderGustavsbergs OK42:15+13:599:20
42Gunnar LangsSkarpnäcks OL42:17+14:019:20
43Oskar HermanssonHellas Orientering42:29+14:139:23
44Torbjörn OhlssonHaninge SOK43:05+14:499:31
45Ida HofstedtTäby OK43:48+15:329:40
46Joel PetterssonTullinge SK44:00+15:449:43
47Per-Anders LindgrenCentrum OK44:06+15:509:44
48Clas WickbomVittjärvs IK44:14+15:589:46
49Stefan KnornAttunda OK45:21+17:0510:01
50Pär DahlströmTullinge SK45:34+17:1810:04
50Björn BängtssonCentrum OK45:34+17:1810:04
52Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby45:40+17:2410:05
53Emil AnderssonHaninge SOK45:43+17:2710:06
54Juliette SoulardStora Tuna OK45:51+17:3510:07
55Gustaf EricsonJärla Orientering46:11+17:5510:12
56Björn RegersSöders-Tyresö46:21+18:0510:14
57Ulf MagnussonKlubblös46:22+18:0610:14
58Lina BerglundJärfälla OK46:26+18:1010:15
59Håkan BrandbergLånghundra IF46:31+18:1510:16
60Thomas LundbergMälarö SOK46:34+18:1810:17
61Pia-Lena PutkonenTullinge SK46:55+18:3910:22
62Johan LidmarSnättringe SK47:17+19:0110:26
63Jan  EskilssonHaninge SOK47:31+19:1510:30
64Martin EnglundOK Södertörn48:07+19:5110:38
65Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering48:13+19:5710:39
66Mikael HagströmHäverödals SK48:35+20:1910:44
67Maria RostLinköpings OK48:55+20:3910:48
68Anders KarlssonTullinge SK49:46+21:3010:59
69Magnus HaraldssonGustavsbergs OK49:47+21:3111:00
70Kjell HellströmSkogsluffarnas OK49:48+21:3211:00
71Jennifer AnderssonHaninge SOK49:59+21:4311:02
72Mats DahlbergIFK Kiruna50:47+22:3111:13
73Ulf AnderssonHaninge SOK51:04+22:4811:17
74RenE BallnusBromma-Vällingby SOK51:19+23:0311:20
75Emil NilssonOK Älvsjö-Örby51:32+23:1611:23
76Olof LissmatsOK Södertörn53:10+24:5411:44
77Johan GrafKlubblös53:37+25:2111:50
78Lisa MoodLänna IF54:36+26:2012:03
79Karl DikvallWaxholms OK55:39+27:2312:17
80Christian PetterssonCentrum OK55:44+27:2812:19
81Dan MattissonHaninge SOK57:12+28:5612:38
82Kalle BjörkeSöders-Tyresö57:30+29:1412:42
83Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK59:44+31:2813:12
84Anders RöstinSöders-Tyresö1:00:25+32:0913:21
85Eskil ÖsterbergHellas Orientering1:01:38+33:2213:37
86Jonatan SvenssonKlubblös1:02:18+34:0213:46
87Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK1:03:10+34:5413:57
88Karolina AnderssonLänna IF1:03:40+35:2414:04
89Åke AndereassonGustavsbergs OK1:04:10+35:5414:10
90Åsa Marknell DewittLänna IF1:10:10+41:5415:30
91Kurt MaxéSundbybergs IK1:12:46+44:3016:04
92Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:16:24+48:0816:53
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej godkänd
Stina AndreassonGustavsbergs OKej godkänd

Öppen motion 9

7 600 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle AnderssonTullinge SK51:246:45
2Fredrik WigertzLånghundra IF51:44+0:206:48
3LEON KEELYLillomarka OL52:24+1:006:53
4Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro53:07+1:436:59
5Helena KarlssonIFK Lidingö SOK54:10+2:467:07
6Martin JohnssonIFK Lidingö SOK54:20+2:567:08
7Simon MarkendahlOK Klyftamo56:46+5:227:28
8Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering58:25+7:017:41
9Peter AnderssonSöders-Tyresö58:40+7:167:43
10Ivar Lidström LauriSnättringe SK59:08+7:447:46
11David HectorSnättringe SK59:35+8:117:50
12Ivan ForsgrenOK Tisaren1:00:12+8:487:55
13Sofia LönnkvistTullinge SK1:00:44+9:207:59
14Mattias ÅgrenCentrum OK1:00:58+9:348:01
15Ulf TroengOK Linné1:01:23+9:598:04
16Simon MellinSundbybergs IK1:04:42+13:188:30
17Johan ErikssonLinköpings OK1:05:56+14:328:40
18Antonio SeriniIFK Lidingö SOK1:06:13+14:498:42
19Oskar ForsbergTullinge SK1:06:24+15:008:44
20Jens WicksénCentrum OK1:07:23+15:598:51
21Benita HanssonHagaby GoIF Örebro1:07:32+16:088:53
22Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:07:41+16:178:54
23Mattias IvaresOK Södertörn1:08:19+16:558:59
24Andreas ErikssonUmeå OK1:09:40+18:169:10
25Björn AxelssonTullinge SK1:10:09+18:459:13
26Johan HörnfeldtOK Ravinen1:10:25+19:019:15
27Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:11:19+19:559:23
28Martin KarlssonCentrum OK1:13:53+22:299:43
29Tomas AlbinssonOK Österåker1:14:21+22:579:46
30Magdalena Vande VoordeTullinge SK1:14:54+23:309:51
31Jan StridhSkogsluffarnas OK1:16:50+25:2610:06
32Peter RosénAlfta-Ösa OK1:18:20+26:5610:18
33Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:22:58+31:3410:55
34Matti NylundSigtuna OK1:24:38+33:1411:08
35Emil HåsteenRånäs OK1:27:24+36:0011:30
36Johan KüglerSigtuna OK1:27:29+36:0511:30
37Jörgen AxellEnebybergs IF2:12:29+1:21:0517:25
Jakob AttåsOK Tisarenej godkänd
Pontus BergströmOK Österåkerej godkänd
Arvid HenrikssonJärla Orienteringej godkänd
Alexander NilssonGotlands Bro OKej godkänd
Robert SandbergOK Roslagenej godkänd
Hannes SvahnOK Ravinenej start
Erik RudaCentrum OKej start

Öppen motion 10

3 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel HallbergRånäs OK54:2717:00
2Max UedaKlubblös57:15+2:4817:53
3Johan HydenKlubblös58:49+4:2218:22
4Jesper FalkHaninge SOK1:02:12+7:4519:26
5Jim FröblomKlubblös1:05:30+11:0320:28
6Magdalena GrunderJärfälla OK1:15:07+20:4023:28
7Jonas MillingerKlubblös1:21:04+26:3725:20
8Daniel CatreinKlubblös1:23:06+28:3925:58
9Tomas thyrKlubblös1:25:11+30:4426:37
10Jessica SvenssonKlubblös1:27:02+32:3527:11
11Hanna BlomströmKlubblös1:27:57+33:3027:29
12Elisabeth BengtssonHaninge SOK1:47:27+53:0033:34
Jessica PersinOK Södertörnej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser