Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mastloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mastloppet
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: tisdag 12 juli 2016

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Sara EskilssonÖppen motion 101:30:15+20:439:45
11Josefine EngströmÖppen motion 101:31:43+22:119:54

Ankarsrums OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Cristian FranzénÖppen motion 7utgått

Attunda OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Oskar DanielsÖppen motion 101:12:32+3:007:50
9Håkan BoijeÖppen motion 348:49+11:5614:58
10Göran LarboÖppen motion 455:05+13:1613:50
Ejnar ErikssonÖppen motion 10ej godkänd
Christoffer NorrmanÖppen motion 9ej godkänd

Björkhagen OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Janne HeikkaÖppen motion 81:04:07+4:028:54

Bromma-Vällingby SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Jan OlssonÖppen motion 354:24+17:3116:41
21Mattias BerglundÖppen motion 81:32:56+32:5112:54
22Anders StenbackÖppen motion 41:03:40+21:5115:59
24Thomas BabtistÖppen motion 81:36:19+36:1413:22
38Mats AronssonÖppen motion 71:35:23+42:5616:08

Centrum OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Sören AnderssonÖppen motion 451:19+9:3012:53
4Oskar GustafssonÖppen motion 101:21:51+12:198:50
5Henrik ErikssonÖppen motion 81:04:22+4:178:56
7Jorrit BoekelÖppen motion 92:00:32+55:4214:55
8Anders RyrmanÖppen motion 93:06:13+2:01:2323:02
9Mattias ÅgrenÖppen motion 81:14:10+14:0510:18
11Jakob HeinemannÖppen motion 52:03:26+1:00:4222:54
15Maria CarlströmÖppen motion 458:09+16:2014:36
15Anna ÅgrenÖppen motion 354:03+17:1016:34
18Björn BängtssonÖppen motion 81:29:25+29:2012:25
19Sara JonassonÖppen motion 459:43+17:5415:00
27Janne NilssonÖppen motion 61:05:54+26:2314:04
36Mette BrolinsonÖppen motion 61:13:08+33:3715:37
Jan BrolinsonÖppen motion 6ej godkänd
Martin KarlssonÖppen motion 8ej godkänd
Malin AnnegårdÖppen motion 7ej godkänd
Magnus GrafströmÖppen motion 10ej godkänd

Eksjö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Linda NordinÖppen motion 71:15:07+22:4012:42
Jonas HåkanssonÖppen motion 7ej godkänd

Enebybergs IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Stellan FehrnströmÖppen motion 41:01:46+19:5715:31
29Carl-Gunnar BoströmÖppen motion 41:09:43+27:5417:31
31Kjell SjöbergÖppen motion 21:47:26+1:13:3640:14
Catarina BoströmÖppen motion 6ej godkänd
Ann SjöbergÖppen motion 4ej godkänd
Ann-Mari FehrnströmÖppen motion 2utgått

Finspångs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Oskar SvenssonÖppen motion 10ej godkänd

Fredrikshofs IF Skid & OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bengt ÖqvistÖppen motion 336:5311:18
27Gunnar DahlströmÖppen motion 21:39:40+1:05:5037:19

Gustavsbergs OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Thomas WesterÖppen motion 655:15+15:4411:48
16Jan LavénÖppen motion 71:07:55+15:2811:29
24Magnus HaraldssonÖppen motion 61:04:43+25:1213:49
25Sofie LindellÖppen motion 157:41+35:0826:42
29Matz LarssonÖppen motion 61:07:03+27:3214:19
33Per WesterÖppen motion 11:05:37+43:0430:22
37Jonatan LindellÖppen motion 61:17:33+38:0216:34
Mattias NordinÖppen motion 6ej godkänd
Lukas WannforsÖppen motion 1ej godkänd
Anna LindellÖppen motion 3ej godkänd
Louise LindellÖppen motion 1ej godkänd
Ville BexanderÖppen motion 10ej godkänd

Hammarby IF OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Torsten LundborgÖppen motion 21:20:08+46:1830:00
40Britt ErikssonÖppen motion 31:19:02+42:0924:14

Haninge SOK

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Egil MorastÖppen motion 757:20+4:539:42
4Jakob Gadefors NauÖppen motion 341:52+4:5912:50
6Dan KlangÖppen motion 651:27+11:5610:59
9Henrik SjögrenÖppen motion 101:30:45+21:139:48
12Bror WahlbergÖppen motion 143:25+20:5220:06
12Niclas SjögrenÖppen motion 101:32:37+23:0510:00
17Tommy LindbergÖppen motion 458:20+16:3114:39
19Berit LindungerÖppen motion 21:10:43+36:5326:29
20Henrik MorastÖppen motion 71:11:34+19:0712:06
22Ulf AnderssonÖppen motion 71:14:22+21:5512:34
30Kristina KlangÖppen motion 41:11:07+29:1817:52
32Ingrid GraneliÖppen motion 31:08:20+31:2720:57
34Fredrik MorastÖppen motion 71:25:56+33:2914:32
43Anders NauÖppen motion 31:23:32+46:3925:37
Embla MorastÖppen motion 6ej godkänd
Elisabeth BengtssonÖppen motion 2ej godkänd
Niklas HallÖppen motion 8ej godkänd
Carolin SvenssonÖppen motion 7ej godkänd
Emil AnderssonÖppen motion 7ej godkänd

Hellas Orientering

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders ThuresonÖppen motion 51:02:4411:38
1Leonas MockunasÖppen motion 91:04:508:01
2Eva GustavssonÖppen motion 339:05+2:1211:59
5Håkan TärnrotÖppen motion 451:52+10:0313:01
6Siri TärnrotÖppen motion 135:02+12:2916:13
11Tim RobertsÖppen motion 141:00+18:2718:58
29Oskar HermanssonÖppen motion 71:19:12+26:4513:24
Levi LillkvistÖppen motion 2ej godkänd
Mikaela Bengtsson BuijsÖppen motion 2utgått

Helsingin Suunnistajat

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Pekka NikulainenÖppen motion 7ej godkänd

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Jesper HedbergÖppen motion 81:21:43+21:3811:20

IFK Enskede

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hannes LindqvistÖppen motion 122:3310:26
1Ulf PerssonÖppen motion 81:00:058:20
4Lovisa LindqvistÖppen motion 133:33+11:0015:31
12Bertil RydgrenÖppen motion 259:47+25:5722:23
13Emma HallendalÖppen motion 21:01:51+28:0123:09
14Christopher LindqvistÖppen motion 71:07:32+15:0511:25
18Felix AhlströmÖppen motion 149:41+27:0823:00
27Elin AhlströmÖppen motion 81:44:22+44:1714:29
29Victor HallendalÖppen motion 158:15+35:4226:58
Carina HallendalÖppen motion 2ej godkänd
Martin AhlströmÖppen motion 7ej godkänd
Josefin LindqvistÖppen motion 6ej godkänd

IFK Kiruna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
44Helena SkoglundÖppen motion 41:21:44+39:5520:32

IFK Lidingö SOK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mattias PernebyÖppen motion 644:01+4:309:24
3Sixten HillerhagÖppen motion 91:19:17+14:279:48
20Birgitta ThunellÖppen motion 356:45+19:5217:24
23Teodor StenbeckÖppen motion 155:00+32:2725:27
28Ulf AleniusÖppen motion 31:03:52+26:5919:35
35Solveig SpångbergÖppen motion 11:10:40+48:0732:42
36Agnes StenbeckÖppen motion 11:11:36+49:0333:08
38Christina PernebyÖppen motion 61:17:58+38:2716:39
45Mats BrobergÖppen motion 41:25:20+43:3121:26
Johan SällforsÖppen motion 7ej godkänd
Susanne CurmanÖppen motion 4utgått

IFK Sävsjö

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Jan GunnarssonÖppen motion 41:15:14+33:2518:54

IKJ Haninge

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Thomas AndersenÖppen motion 454:33+12:4413:42

Järfälla OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lars PalmqvistÖppen motion 753:01+0:348:58
6Anders LöfgrenÖppen motion 91:38:16+33:2612:09
12Peter LundbergÖppen motion 81:17:39+17:3410:47
19Bengt FribergÖppen motion 356:10+19:1717:13
23Anne LundmarkÖppen motion 359:14+22:2118:10
41Jan NettelbjerÖppen motion 61:32:49+53:1819:49
44Kjell VallinÖppen motion 72:48:55+1:56:2828:34
Stefan SundeliusÖppen motion 8ej godkänd
Berit AslaksenÖppen motion 5ej godkänd

Järla Orientering

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Anna Dahlgren-RosénÖppen motion 71:11:17+18:5012:03
40Magnus EricsonÖppen motion 71:43:13+50:4617:27
41Gustaf EricsonÖppen motion 71:44:27+52:0017:40
Ulla-Britta HallÖppen motion 2utgått

K 3 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jonas MånssonÖppen motion 51:03:16+0:3211:44

KA 3 IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan EkmanÖppen motion 233:5012:40

Karlsbyhedens IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Bo SundénÖppen motion 352:13+15:2016:01

Katrineholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Henrik FlordalÖppen motion 81:30:27+30:2212:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Linnea MattssonÖppen motion 148:15+25:4222:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Tuva HolmströmÖppen motion 153:43+31:1024:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Viola HolmströmÖppen motion 157:02+34:2926:24

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Svea RubinÖppen motion 157:54+35:2126:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Oliver NilssonÖppen motion 159:01+36:2827:19

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Elvin ThorsenÖppen motion 11:09:00+46:2731:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sigrid RubinÖppen motion 1ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Thea SandinÖppen motion 253:58+20:0820:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anki LandarvÖppen motion 2utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Kjell BengtssonÖppen motion 31:00:51+23:5818:39

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
37Mikael NyströmÖppen motion 31:12:36+35:4322:16

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
46Nina WallanderÖppen motion 31:34:33+57:4029:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
49Tommy SvenssonÖppen motion 32:10:21+1:33:2839:59

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Viktoria RubinÖppen motion 3ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Olle YttermoÖppen motion 451:45+9:5613:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Erik JilnöÖppen motion 41:08:51+27:0217:17

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Oskar JakobssonÖppen motion 4utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Joel NordströmÖppen motion 51:10:17+7:3313:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Gunnar LindholmÖppen motion 5ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Olof LarssonÖppen motion 657:03+17:3212:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
42Carl JanmarkÖppen motion 61:33:03+53:3219:52

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Torbjörn ThorsenÖppen motion 71:07:18+14:5111:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Arne LordÖppen motion 71:07:49+15:2211:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Mikael MoserÖppen motion 71:21:38+29:1113:48

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Claes AnderssonÖppen motion 81:17:56+17:5110:49

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
John BörjessonÖppen motion 10utgått

Leksands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Bengt HaglundÖppen motion 71:07:21+14:5411:23

Långhundra IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Conny ForsbergÖppen motion 101:23:16+13:449:00
22Hans SahlbergÖppen motion 21:13:38+39:4827:34
29Gun-Inger SahlbergÖppen motion 31:05:50+28:5720:11

Länna IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Emil AnderssonÖppen motion 9ej godkänd
Alfred WesselÖppen motion 1utgått
Alma WesselÖppen motion 1utgått

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Mattias JonssonÖppen motion 61:09:21+29:5014:49

Mälarö SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Thomas LundbergÖppen motion 71:14:04+21:3712:31
37Rikard StenbeckÖppen motion 11:11:45+49:1233:13
41Ingrid KrookÖppen motion 16:25:20+6:02:472:58:23
Torbjörn StenbeckÖppen motion 6ej godkänd

Nyköpings OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Bo KarlssonÖppen motion 344:44+7:5113:43
7Curt ThorénÖppen motion 345:50+8:5714:03
19Hans-Ove ErikssonÖppen motion 71:11:22+18:5512:04

Nynäshamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
39Gunvor GranathÖppen motion 11:32:16+1:09:4342:42
Rolf ÖhrnÖppen motion 3ej godkänd

OK Grip

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Harriet KarlssonÖppen motion 154:07+31:3425:03
30Lennart KarlssonÖppen motion 31:06:05+29:1220:16

OK Hammaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
40Erkki ThorsenÖppen motion 11:36:08+1:13:3544:30

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Katarina RingelsÖppen motion 238:19+4:2914:21

OK Linné

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Pontus RosbergÖppen motion 51:23:37+20:5315:30
26Svend Erik MathiassenÖppen motion 61:05:47+26:1614:03
Anders LagerwallÖppen motion 10utgått

OK Ravinen

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ruslan GlebovÖppen motion 101:09:327:31
3Per MårtenssonÖppen motion 81:03:30+3:258:49
7Andreas HerneÖppen motion 51:15:03+12:1913:55
13Per WollbrandÖppen motion 71:07:29+15:0211:25
20Björn StoltÖppen motion 21:10:54+37:0426:33
22Hanna KorhonenÖppen motion 81:34:28+34:2313:07
27Niklas WansölinÖppen motion 71:18:49+26:2213:20
28Heidi BjerkhaugÖppen motion 21:40:03+1:06:1337:28
30Elisabeth LindstedtÖppen motion 21:43:15+1:09:2538:40
32Johan HörnfeldtÖppen motion 71:24:07+31:4014:13
36Glenn WiderströmÖppen motion 71:29:30+37:0315:08
43Håkan FalkÖppen motion 61:41:35+1:02:0421:42
48Malin MårtenssonÖppen motion 41:31:58+50:0923:06
Liv HerneÖppen motion 2ej godkänd
Erik HerneÖppen motion 10utgått

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Liutauras BileviciusÖppen motion 101:17:56+8:248:25

OK Södertörn

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Kjell HolmbergÖppen motion 341:05+4:1212:36
4Tove LagerbergÖppen motion 758:59+6:329:58
14Thomas MattssonÖppen motion 657:28+17:5712:16
17Malin AdolfssonÖppen motion 21:09:21+35:3125:58
18Anna AdolfssonÖppen motion 21:09:46+35:5626:07
20Fredrik SetterqvistÖppen motion 81:32:33+32:2812:51
21Jan LindgrenÖppen motion 41:02:01+20:1215:34
24Göran HellgrenÖppen motion 71:17:20+24:5313:05
26Martin ErikssonÖppen motion 31:02:35+25:4219:11
27Ulf EskilssonÖppen motion 31:02:48+25:5519:15
32Ronny HedlundÖppen motion 41:13:02+31:1318:21
34Lars AdolfssonÖppen motion 31:08:42+31:4921:04
35Anita KarlssonÖppen motion 61:11:27+31:5615:16
39Melvin JakobssonÖppen motion 61:18:52+39:2116:51
Filip MöllerÖppen motion 7ej godkänd
Sara MöllerÖppen motion 5ej godkänd
Carina MöllerÖppen motion 3ej godkänd
Erik MöllerÖppen motion 7ej godkänd
Olof LissmatsÖppen motion 8ej godkänd
Andreas MagnvallÖppen motion 8ej godkänd
Anders JakobssonÖppen motion 7ej godkänd
Sune SisellÖppen motion 6ej godkänd

OK Trian

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Anna ElfforsÖppen motion 101:40:46+31:1410:53

OK Tyr

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ebba EkmanÖppen motion 453:53+12:0413:32

OK Älvsjö-Örby

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Margareta WadinÖppen motion 139:35+17:0218:19
9Claes RundströmÖppen motion 139:39+17:0618:21
10Ulf RosbergÖppen motion 258:10+24:2021:47
21Kristina ViinikainenÖppen motion 21:13:21+39:3127:28
28Britt-Marie HellgrenÖppen motion 61:06:57+27:2614:18
30Erica HellgrenÖppen motion 71:21:15+28:4813:44
39Kennet NilssonÖppen motion 71:35:44+43:1716:11
41Solveig DillmanÖppen motion 31:19:03+42:1024:14
42Lennart StenbergÖppen motion 31:20:32+43:3924:42
42Ingrid MattssonÖppen motion 41:20:41+38:5220:16

OK Österåker

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Erik AnderssonÖppen motion 654:07+14:3611:33
10Alf PerssonÖppen motion 139:41+17:0818:22
20Per-Johan VikforsÖppen motion 61:02:25+22:5413:20
31Leif ÅkerblomÖppen motion 61:08:58+29:2714:44
48Carl LangÖppen motion 31:56:07+1:19:1435:37
Tomas SjökvistÖppen motion 8ej godkänd

Rånäs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Emil HåsteenÖppen motion 81:34:55+34:5013:10

Sigtuna OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
50Martyn PassmoreÖppen motion 41:38:31+56:4224:45

Skarpnäcks OL

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ida-Lina SegermanÖppen motion 136:20+13:4716:49
11Anders LarssonÖppen motion 455:49+14:0014:01
16Linnea CarlssonÖppen motion 354:22+17:2916:40
24Leif CarlssonÖppen motion 41:04:22+22:3316:10
25Samuel HenrikssonÖppen motion 71:18:14+25:4713:14
26Eva MolénÖppen motion 41:05:11+23:2216:22
28Lars SegermanÖppen motion 71:19:06+26:3913:23
39Lars SegerqvistÖppen motion 31:16:25+39:3223:26
40Klas LangelsÖppen motion 41:19:50+38:0120:03
46Åke LewanderÖppen motion 41:27:04+45:1521:52
47Anita LindbohmÖppen motion 31:41:39+1:04:4631:10
51Inez EklundÖppen motion 41:38:46+56:5724:48
Gunnar JohanssonÖppen motion 9ej godkänd
Göran EklundÖppen motion 7ej godkänd
Håkan RolfssonÖppen motion 10utgått

Skogsluffarnas OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Elisabeth TollemarkÖppen motion 61:02:40+23:0913:23
23Linnéa SkogÖppen motion 21:14:02+40:1227:43
28Peter SundströmÖppen motion 81:58:43+58:3816:29
30Per WesterlundÖppen motion 82:33:42+1:33:3721:20
31Bengt ÅhlanderÖppen motion 11:03:06+40:3329:12
34Reine BorgströmÖppen motion 41:14:20+32:3118:40
37Hans-Christian HöieÖppen motion 71:34:10+41:4315:56
43Börje LenasÖppen motion 41:21:29+39:4020:28
Ina WidegrenÖppen motion 6ej godkänd

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Hugo MattssonÖppen motion 101:23:06+13:348:59

Snättringe SK

26 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nicklas HermundstadÖppen motion 441:4910:30
1Stefan Svensson GeliusÖppen motion 752:278:52
3Kristina CarlqvistÖppen motion 51:06:57+4:1312:25
5Isak GeliusÖppen motion 344:11+7:1813:33
8Torbjörn BergmanÖppen motion 51:17:40+14:5614:24
8Göran NilssonÖppen motion 71:03:05+10:3810:40
9Thomas CallebergÖppen motion 655:12+15:4111:47
10Lars CedérusÖppen motion 349:15+12:2215:06
13Anna WolgastÖppen motion 143:57+21:2420:20
14Elin WolgastÖppen motion 144:31+21:5820:36
16Catarina CarlqvistÖppen motion 458:17+16:2814:38
18Sven Erik AmrénÖppen motion 354:44+17:5116:47
18Ingemar LindqvistÖppen motion 459:11+17:2214:52
18Anders HedbergÖppen motion 61:01:42+22:1113:11
21Gittan GeliusÖppen motion 356:52+19:5917:26
26Yngve HedbergÖppen motion 21:26:02+52:1232:13
27Monika FröjdÖppen motion 41:08:25+26:3617:11
29Per WolgastÖppen motion 81:59:29+59:2416:35
31Hanna CarlqvistÖppen motion 31:06:19+29:2620:20
33Erik CallebergÖppen motion 71:24:35+32:0814:18
38Gabriel CarlqvistÖppen motion 11:11:59+49:2633:19
52Leif HermundstadÖppen motion 41:46:58+1:05:0926:52
Hugo FlordalÖppen motion 10ej godkänd
Johan CallebergÖppen motion 6ej godkänd
Mathilde HermundstadÖppen motion 1utgått
Patrik NilssonÖppen motion 9utgått

Solna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Lars NordinÖppen motion 21:40:57+1:07:0737:48
40Peter NordströmÖppen motion 61:32:42+53:1119:48

Spårvägens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Robert RylanderÖppen motion 353:38+16:4516:27

Stockholmspolisens IF OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Olof SunessonÖppen motion 21:05:09+31:1924:24
16Edda NilssonÖppen motion 147:19+24:4621:54
Sture NilssonÖppen motion 2ej godkänd

Stora Tuna OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Claes NidebornÖppen motion 452:35+10:4613:12
Mari-Louise LundgrenÖppen motion 3ej godkänd

Strängnäs-Malmby OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karin GustafssonÖppen motion 450:20+8:3112:38
10Anton SundinÖppen motion 81:14:32+14:2710:21

Sundbybergs IK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Sofia BengtssonÖppen motion 51:07:46+5:0212:34
6Tomas BorgÖppen motion 51:11:11+8:2713:12
8Rune CarlssonÖppen motion 346:23+9:3014:13
9Ebbe AdolfssonÖppen motion 454:35+12:4613:42
11Ingvar JanssonÖppen motion 259:35+25:4522:18
12Hans-Erik PerssonÖppen motion 457:21+15:3214:24
16Anders BengtssonÖppen motion 81:25:33+25:2811:52

Söders-Tyresö

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Fredrik GlänneforsÖppen motion 640:20+0:498:37
2Erik NorinÖppen motion 129:07+6:3413:28
3Emma NorinÖppen motion 131:51+9:1814:44
11Börje PahlénÖppen motion 350:04+13:1115:21
13Håkan SjökvistÖppen motion 353:17+16:2416:20
16Elisabeth CarlinÖppen motion 21:08:58+35:0825:49
17Stefan NorinÖppen motion 81:28:18+28:1312:15
19Christer HördellÖppen motion 61:01:55+22:2413:13
22Ingemar GardÖppen motion 61:03:50+24:1913:38
23Staffan ElmhagenÖppen motion 41:03:56+22:0716:03
23Matts BjörkeÖppen motion 61:04:42+25:1113:49
28Lennart WestergrenÖppen motion 158:00+35:2726:51
30Björn RegerÖppen motion 61:07:54+28:2314:30
32Ella och Leo PahlénÖppen motion 11:05:12+42:3930:11
32Kristina NorinÖppen motion 21:52:25+1:18:3542:06
33Linn NilssonÖppen motion 22:04:30+1:30:4046:37
35Torsten CordesÖppen motion 41:14:31+32:4218:43
38Alf Eriksson-LångÖppen motion 41:16:07+34:1819:07
45Rolf LöfqvistÖppen motion 31:31:16+54:2327:59
Carl CarlinÖppen motion 3ej godkänd

Södertälje IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Stig GustavssonÖppen motion 31:11:00+34:0721:46
38Berit GustavssonÖppen motion 31:15:07+38:1423:02

Södertälje-Nykvarn OF

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Magnus GrahnÖppen motion 81:01:08+1:038:29
4Stina BygdénÖppen motion 252:13+18:2319:33
5Sofia HeldtÖppen motion 647:25+7:5410:07
5Lisa HeldtÖppen motion 252:18+18:2819:35
6Mildred PetterssonÖppen motion 252:26+18:3619:38
7Marianne PetterssonÖppen motion 652:56+13:2511:18
7Lars BygdénÖppen motion 81:12:00+11:5510:00
9Annika BygdénÖppen motion 254:51+21:0120:32
10Cecilia WeistrandÖppen motion 51:49:23+46:3920:17
10Jo StevensonÖppen motion 71:06:21+13:5411:13
14Sven-Anders MelinÖppen motion 101:38:17+28:4510:37
14Sofia WigleÖppen motion 457:49+16:0014:31
15Mats HeldtÖppen motion 657:43+18:1212:19
25Anne-Marie WigleÖppen motion 81:36:36+36:3113:25
31Bengt MattiassonÖppen motion 41:11:53+30:0418:03
33Anders LillstrandÖppen motion 61:10:57+31:2615:09
33Tord JanssonÖppen motion 41:13:11+31:2218:23
35Björn SveréusÖppen motion 31:09:08+32:1521:12
37Tomas NorlénÖppen motion 41:15:17+33:2818:54
Linus EricsonÖppen motion 4ej godkänd
Jeanette EnckellÖppen motion 7ej godkänd
Lotta GrahnÖppen motion 4ej godkänd
Kari EnckellÖppen motion 6utgått

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Sebastian EkmanÖppen motion 71:04:49+12:2210:58

Tullinge SK

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Magnus GlänneforsÖppen motion 639:318:26
2Ruben BryngelssonÖppen motion 91:11:47+6:578:53
5Ingemar ÅkermanÖppen motion 91:30:40+25:5011:13
8Olle KarlssonÖppen motion 81:13:26+13:2110:11
11Johanna LönnkvistÖppen motion 81:15:47+15:4210:31
11Anna-Karin SundqvistÖppen motion 655:37+16:0611:53
13Pia-Lena PutkonenÖppen motion 457:32+15:4314:27
13Kenneth JönssonÖppen motion 101:38:13+28:4110:37
13Elin SundqvistÖppen motion 657:23+17:5212:15
14Tomas HultqvistÖppen motion 81:19:19+19:1411:00
15Benny AlfordssonÖppen motion 21:05:37+31:4724:34
16Bengt KärrströmÖppen motion 657:47+18:1612:20
17Anders KärrströmÖppen motion 61:01:12+21:4113:04
19Sonja PernebyÖppen motion 150:53+28:2023:33
22Anna PernebyÖppen motion 358:01+21:0817:47
24Barbro LönnkvistÖppen motion 31:00:28+23:3518:32
25Anna BlomgrenÖppen motion 41:05:08+23:1916:21
25Enn KivisäkkÖppen motion 21:23:19+49:2931:12
25Mikael SundqvistÖppen motion 61:04:55+25:2413:52
26Per-Ove MelinderÖppen motion 71:18:30+26:0313:16
33Jan LarssonÖppen motion 31:08:41+31:4821:04
34Anders KarlssonÖppen motion 61:11:20+31:4915:14
44Carina StenssonÖppen motion 31:30:03+53:1027:37
Sonja KivisäkkÖppen motion 1ej godkänd
Bo NorbäckÖppen motion 4ej godkänd
Lukas ArkängÖppen motion 7ej godkänd
Felix ArkängÖppen motion 1ej godkänd
Jenny LönnkvistÖppen motion 7utgått
Magdalena Hoffsten-ArkängÖppen motion 3utgått
Olle AnderssonÖppen motion 10utgått

Tumba-Mälarhöjden OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Arne ÅhmanÖppen motion 246:33+12:4317:26
4David HedbergÖppen motion 644:11+4:409:26
5Matilda HedbergÖppen motion 134:18+11:4515:52
6Alexander KällÖppen motion 71:02:31+10:0410:34
7Olof RudinÖppen motion 252:41+18:5119:43
7Johan EklövÖppen motion 101:24:15+14:439:06
7Anders KällÖppen motion 71:02:53+10:2610:38
20Oskar EklövÖppen motion 153:31+30:5824:46
35Thomas ErikssonÖppen motion 71:29:24+36:5715:07
39Per ÅnmarkÖppen motion 41:17:36+35:4719:29
43Mats NordÖppen motion 71:53:51+1:01:2419:15
Teodor HedbergÖppen motion 1ej godkänd
Magnus KjellstrandÖppen motion 6ej godkänd
Emma KällÖppen motion 2utgått
Elsa KällÖppen motion 2utgått

Täby OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jörgen EkmanÖppen motion 71:00:06+7:3910:10
10Johan LindqvistÖppen motion 101:31:28+21:569:53
15Pia VikströmÖppen motion 145:25+22:5221:01
17Fredrik ÖrnlidÖppen motion 71:09:37+17:1011:46
27Birgitta WestergrenÖppen motion 157:56+35:2326:49
47Willy LjungdellÖppen motion 41:31:12+49:2322:54
Filip LindqvistÖppen motion 2ej godkänd
Göran AnderssonÖppen motion 3ej godkänd

Umeå OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Andreas ErikssonÖppen motion 91:19:39+14:499:51
41Håkan ErikssonÖppen motion 41:20:19+38:3020:10

Vandrarringen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Anders BrinkmanÖppen motion 81:05:49+5:449:08
26Tomas JonssonÖppen motion 81:41:27+41:2214:05
44Kurt ErikssonÖppen motion 61:48:08+1:08:3723:06

Waxholms OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
42Hans MalmbergÖppen motion 71:52:40+1:00:1319:03
Oscar SturkÖppen motion 7ej godkänd

Vänersborgs SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Robin HallstenÖppen motion 6ej godkänd

Västerås SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
49Kurt ZanderÖppen motion 41:36:34+54:4524:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser