Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Brakmarsmedeln i Tyresö

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Brakmarsmedeln i Tyresö
Arrangörsorganisation: Söders-Tyresö
Datum: söndag 21 augusti 2016

D21

3 560 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexandra VejedalIFK Lidingö SOK35:5410:05
2Johanna SanderiIFK Lidingö SOK36:47+0:5310:19
3Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF36:49+0:5510:20
4Lovisa OnsbringÄrla IF39:03+3:0910:58
5Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering39:56+4:0211:13
6Jenny BergOK Ravinen40:24+4:3011:20
7Maria Von SchmalenséeAttunda OK41:33+5:3911:40
8Hanna BrusSnättringe SK44:34+8:4012:31
9Erika LindholmCentrum OK45:36+9:4212:48
10Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK47:30+11:3613:20
11Sanna BatzSkarpnäcks OL47:55+12:0113:27
12Kristina AnelandOK Ravinen48:22+12:2813:35
13Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OF49:41+13:4713:57
14Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK52:35+16:4114:46
15Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK1:30:46+54:5225:29
Benita HanssonHagaby GoIF Örebroej start

H21

4 530 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF31:326:57
2Simon HectorSnättringe SK31:45+0:137:00
3Harri KarlssonJärla Orientering34:53+3:217:42
4Casper GidingKamrat och IF KIF36:28+4:568:03
5Simon FriskGustavsbergs OK37:15+5:438:13
6Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö37:50+6:188:21
6Martin LindskogOK Ravinen37:50+6:188:21
8David MellinSundbybergs IK37:53+6:218:21
9Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro38:04+6:328:24
10Per EkNyköpings OK38:11+6:398:25
11Erik SundbergStora Tuna OK38:16+6:448:26
12David HectorSnättringe SK38:41+7:098:32
13Anders BoströmJärfälla OK38:43+7:118:32
14Markus FredlundTullinge SK39:03+7:318:37
15Elias TidevallSkogsluffarnas OK39:04+7:328:37
16Lars Håkan SandvikAttunda OK39:05+7:338:37
17Andrew QuinIFK Lidingö SOK40:09+8:378:51
18Simon SanderiHagaby GoIF Örebro40:15+8:438:53
19Christoffer EskilssonTullinge SK40:25+8:538:55
20Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK40:36+9:048:57
21Axel MattssonJärla Orientering41:17+9:459:06
22Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK42:13+10:419:19
23Per BacklundOK Södertörn42:46+11:149:26
24Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK42:57+11:259:28
25Lasse ForsbergOK Ravinen43:35+12:039:37
26Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad43:56+12:249:41
27Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF44:13+12:419:45
28Jonas LindholmCentrum OK46:18+14:4610:13
29Simon MellinSundbybergs IK47:15+15:4310:25
30Jakob IvarssonHaninge SOK48:31+16:5910:42
31Joakim BergBromma-Vällingby SOK49:06+17:3410:50
32Emil AnderssonTullinge SK50:10+18:3811:04
33Jesper LagerbergOK Södertörn54:06+22:3411:56
34Christoffer AndersenOK Alehof55:18+23:4612:12
35Jan StridhSkogsluffarnas OK58:58+27:2613:01
36Anders AbelSnättringe SK1:00:00+28:2813:14
37Allan MogensenOK Ravinen1:00:56+29:2413:27
38Arvid RudbergGamleby OK1:04:26+32:5414:13
39Emil TallhageCentrum OK1:09:56+38:2415:26
Linus RisplingCentrum OKutgått
Simon MarkendahlOK Klyftamoutgått
Oskar GustafssonCentrum OKej start

H20

3 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo DahlbergHaninge SOK33:309:31
2Egil MorastHaninge SOK35:01+1:319:56
3Joakim SkärlénHaninge SOK35:20+1:5010:02
4Gabriel JanssonOK Linné1:01:34+28:0417:29
Yngve RahlénOK Ravinenej start

D18

3 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma KarlssonSnättringe SK41:0511:32
2Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK43:14+2:0912:08
3Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK47:07+6:0213:14
4Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK1:04:17+23:1218:03
Tilda AnderssonOK Ravinenutgått
Tone AlbrektssonOK Ravinenej start

H18

3 520 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EkNyköpings OK27:467:53
2Axel GranqvistOK Ravinen30:34+2:488:41
3Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK32:33+4:479:14
4Linus BacklundOK Södertörn33:13+5:279:26
5Albin AnderssonOK Ravinen33:48+6:029:36
6Hannes SvahnOK Ravinen34:38+6:529:50
7Simon TörnqvistOK Ravinen35:22+7:3610:02
8Viktor WohlgemuthOK Ravinen35:41+7:5510:08
9Christian RedtzerAttunda OK36:21+8:3510:19
10Andreas MagnvallOK Södertörn57:05+29:1916:13
Christopher WilestedtAttunda OKutgått
Simon SchusterIFK Lidingö SOKej start

D16

3 400 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn34:3610:10
2Hanna LagerbergOK Södertörn35:36+1:0010:28
3Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF37:03+2:2710:53
4Julia RajanIFK Lidingö SOK38:45+4:0911:23
5Ella SjöbergTullinge SK43:03+8:2712:39
6Linda RennerOK Södertörn48:44+14:0814:20
7Lotten SandénOK Södertörn48:56+14:2014:23
8Tilda AnderssonTullinge SK51:04+16:2815:01
9Katarina NorrbyOK Södertörn55:00+20:2416:10
10Malin StrandbergGustavsbergs OK1:00:35+25:5917:49
11Klara BolinTullinge SK1:07:05+32:2919:43
Emilia EngelOK Ravinenutgått
Ellen EkströmOK Ravinenutgått
Veronica RedtzerAttunda OKej start
Elin BergOK Ravinenej start

H16

3 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix PerssonHaninge SOK33:449:31
2Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby36:43+2:5910:22
3Filip MöllerOK Södertörn40:57+7:1311:34
4Nils BabtistBromma-Vällingby SOK51:03+17:1914:25
5Adam BrattTullinge SK52:13+18:2914:45
6Martin SkärlénHaninge SOK58:58+25:1416:39
7Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby1:10:02+36:1819:47
Linus AlbinssonJärfälla OKej godkänd

D14

2 880 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina PerssonHaninge SOK27:429:37
2Sofia IversAttunda OK27:51+0:099:40
3Smilla MogensenOK Ravinen29:44+2:0210:19
4Amanda GranqvistOK Ravinen32:58+5:1611:26
5Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF33:13+5:3111:32
6Therese NilssonOK Österåker34:40+6:5812:02
7Sara MöllerOK Södertörn40:39+12:5714:06
8Lisa ThunellIFK Lidingö SOK43:11+15:2914:59
9Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö44:29+16:4715:26
10Amelie RajanIFK Lidingö SOK44:41+16:5915:30
11Lovisa SvenssonTullinge SK46:56+19:1416:17
12Tove SjöbergTullinge SK49:41+21:5917:15
13Agnes DambergIFK Lidingö SOK52:16+24:3418:08
14Tove KarlssonJärla Orientering1:02:03+34:2121:32
15Martina MäkeläHaninge SOK1:04:20+36:3822:20
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd
Sanna HedbergOK Södertörnej start
Alice EkNyköpings OKej start
Maja SandvikAttunda OKej start

H14

2 850 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KallurOK Ravinen25:068:48
2Ludvig SigrandOK Södertörn26:19+1:139:14
3John WolgastSnättringe SK29:09+4:0310:13
4Oscar AnelandOK Ravinen30:21+5:1510:38
5Martin RinnbäckOK Ravinen31:08+6:0210:55
6Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK31:25+6:1911:01
7Jacob WolgastSnättringe SK34:00+8:5411:55
8Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK38:33+13:2713:31
9Viktor DavidssonSöders-Tyresö41:26+16:2014:32
10Albin LindskogOK Ravinen48:02+22:5616:51
11David TörnqvistSnättringe SK57:59+32:5320:20
12Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK1:18:00+52:5427:22
Simon LiljaIFK Lidingö SOKutgått

D14 Kort

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF32:5212:21
2Louise LindellGustavsbergs OK1:07:13+34:2125:16

H14 Kort

2 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivo Cousins ClarhällSöders-Tyresö34:3012:49

D12

2 660 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tindra JonssonSkarpnäcks OL22:528:35
2Olivia EngelOK Ravinen22:59+0:078:38
3Ida ÖsterbergGustavsbergs OK23:42+0:508:54
4Lovisa LindqvistIFK Enskede27:05+4:1310:10
5Märta SödervallTullinge SK27:08+4:1610:12
6Ida HellströmAttunda OK27:55+5:0310:29
7Maja LiljaIFK Lidingö SOK28:41+5:4910:46
8Emma NorinSöders-Tyresö29:38+6:4611:08
9Elin WolgastSnättringe SK29:47+6:5511:11
10Sanna RinnbäckOK Ravinen30:16+7:2411:22
11Alicia BjörnbergSöders-Tyresö31:06+8:1411:41
12Emma HallendalIFK Enskede31:23+8:3111:47
13Hanna CarlqvistSnättringe SK31:59+9:0712:01
14Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK34:00+11:0812:46
15Tilde MansénSkarpnäcks OL34:04+11:1212:48
16Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö38:24+15:3214:26
17Linn NilssonSöders-Tyresö50:05+27:1318:49
Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OKej start
Klara BorgSödertälje-Nykvarn OFej start
Märta SandvikAttunda OKej start

H12

2 690 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes MogensenOK Ravinen18:426:57
2Linus NilssonOK Österåker18:58+0:167:03
3Max ÖsterbergGustavsbergs OK19:19+0:377:10
4Odin EkNyköpings OK19:50+1:087:22
5Niklas ErlandssonOK Södertörn20:28+1:467:36
6Elis IversAttunda OK20:29+1:477:36
7Teo StruckOK Ravinen21:02+2:207:49
8Linus ForsbergOK Ravinen22:00+3:188:10
9Erik LundquistOK Ravinen22:25+3:438:20
10Hannes LindqvistIFK Enskede23:03+4:218:34
11Hugo LindskogOK Ravinen23:34+4:528:45
12Lucas AlzénGustavsbergs OK24:32+5:509:07
13Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK24:40+5:589:10
14Björn RennerOK Södertörn25:20+6:389:25
15Felix DavidssonSöders-Tyresö25:57+7:159:38
16Simon StridhSkogsluffarnas OK26:20+7:389:47
17Edvin ForsbergOK Ravinen27:04+8:2210:03
18Edvin WollbrandOK Ravinen29:33+10:5110:59
19Olle SandströmOK Ravinen30:14+11:3211:14
20Erik FranklingIFK Lidingö SOK32:34+13:5212:06
21Olle ThimbergSöders-Tyresö32:50+14:0812:12
22Mathias HedinSöders-Tyresö32:58+14:1612:15
23Rasmus LindblomGustavsbergs OK36:14+17:3213:28
24Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK38:52+20:1014:26
25Olof NordlundJärla Orientering58:36+39:5421:47

D12 Kort

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba ForsbergOK Ravinen21:2510:11
2Tilda LindholmSkogsluffarnas OK22:14+0:4910:35
3Nova MatthewsTullinge SK24:17+2:5211:33
4Fanny SundbergTullinge SK24:24+2:5911:37
5Hanna LundinIFK Enskede26:28+5:0312:36
6Lovisa BergstenOK Södertörn40:26+19:0119:15
Linn De BoussardIFK Enskedeej godkänd

H12 Kort

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Calle JohanssonOK Ravinen25:4812:17

D10

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen AnelandOK Ravinen15:367:25
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF16:43+1:077:57
3Maja ArvidsonOK Ravinen18:58+3:229:01
4Ella MatthewsTullinge SK20:49+5:139:54
5Maja ThimbergSöders-Tyresö21:01+5:2510:00
6Sofie LindellGustavsbergs OK21:18+5:4210:08
7Emma HenriquesOK Södertörn22:12+6:3610:34
8Paulina AlzénGustavsbergs OK23:09+7:3311:01
9Nellie BolinTullinge SK24:23+8:4711:36
10Paula StruckOK Ravinen25:37+10:0112:11
11Emelie HolmströmTäby OK28:09+12:3313:24

H10

2 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SandvikAttunda OK14:056:42
2Erik NorinSöders-Tyresö15:27+1:227:21
3Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK18:26+4:218:46
4Gustav LübckeOK Ravinen18:51+4:468:58
5Sebastian LindblomGustavsbergs OK23:54+9:4911:22
6Anton HedströmSöders-Tyresö24:57+10:5211:52
7Gabriel CarlqvistSnättringe SK25:27+11:2212:07
8Linus NileviHaninge SOK26:55+12:5012:49
9Hampus GlanshedHaninge SOK27:21+13:1613:01
10Oscar LundquistOK Ravinen30:03+15:5814:18
Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OKej start

D35

3 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina De BoussardIFK Enskede45:2112:53
2Lina MatthewsTullinge SK48:45+3:2413:50
3My HeinrupJärla Orientering53:55+8:3415:19
4Anna LundquistOK Ravinen1:05:41+20:2018:39
5Daniela RennerOK Södertörn1:09:46+24:2519:49
6Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:45:58+1:00:3730:06
7Angelica LindblomGustavsbergs OK1:51:55+1:06:3431:47

D40

3 530 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina HallendalIFK Enskede41:3311:46
2Malin LindskogOK Ravinen43:33+2:0012:20
3Jessica SjöbergTullinge SK46:21+4:4813:07
4Lena NileviHaninge SOK46:30+4:5713:10
5Ulrika ForsbergOK Ravinen48:04+6:3113:36
6Maria LybertOK Ravinen49:14+7:4113:56
7Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK50:21+8:4814:15
8Ylva FornanderVästerbergslagens OL55:34+14:0115:44
9Mette BrolinsonCentrum OK57:08+15:3516:11
10Josefin LindqvistIFK Enskede58:09+16:3616:28
11Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL1:03:18+21:4517:55
12Malin AlbinssonIFK Enskede1:13:05+31:3220:42
13Annica HedbergOK Södertörn1:22:28+40:5523:21

H40

4 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patric De BoussardIFK Enskede36:439:08
2Pär LiljaIFK Lidingö SOK37:56+1:139:26
3Jacob BolinTullinge SK39:41+2:589:52
4Henrik SjögrenHaninge SOK40:21+3:3810:02
5Henrik MorastHaninge SOK42:12+5:2910:29
6Urban SelanderSkarpnäcks OL46:22+9:3911:32
7Mikael NyströmOK Ravinen47:19+10:3611:46
8Mikael ChristensenIFK Enskede52:01+15:1812:56
9Magnus LindblomGustavsbergs OK52:17+15:3413:00
10Erik MöllerOK Södertörn55:36+18:5313:49
11Fredrik AlzénGustavsbergs OK56:00+19:1713:55
12Fredrik JonssonAttunda OK1:05:55+29:1216:23
13Björn LundquistOK Ravinen1:12:36+35:5318:03
Jonas HellströmAttunda OKej start
Niklas HallHaninge SOKej start

D45

3 190 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK33:1810:26
2Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF34:14+0:5610:43
3Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF34:15+0:5710:44
4Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF34:23+1:0510:46
5Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF36:04+2:4611:18
6Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF38:39+5:2112:06
7Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK40:06+6:4812:34
8Mia LiljaIFK Lidingö SOK40:38+7:2012:44
9Charlotta GibergHellas Orientering41:55+8:3713:08
10Christin SöderqvistOK Ravinen43:20+10:0213:35
11Susanne CurmanIFK Lidingö SOK44:17+10:5913:52
12Camilla EngelOK Ravinen44:52+11:3414:03
13Ann GranqvistOK Ravinen44:53+11:3514:04
14Nina IversAttunda OK45:29+12:1114:15
15Teija LeppinenIFK Lidingö SOK47:56+14:3815:01
16Ewa AlbrektssonOK Ravinen48:08+14:5015:05
17Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF48:12+14:5415:06
18Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF50:00+16:4215:40
19Gunilla KallhaugeSnättringe SK53:01+19:4316:37
20Sonia PerssonHaninge SOK1:06:05+32:4720:42
21Lena ErlandssonOK Södertörn1:06:59+33:4120:59
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Eva GustavssonHellas Orienteringej start

H45

4 020 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NybergHellas Orientering34:008:27
2Stefan BergOK Ravinen39:09+5:099:44
3Kenneth JönssonTullinge SK42:04+8:0410:27
4Juha LoenbergSkarpnäcks OL42:27+8:2710:33
5Joakim PerssonHaninge SOK47:13+13:1311:44
6Peter HaglundHaninge SOK47:36+13:3611:50
7Martin SigrandOK Södertörn47:49+13:4911:53
8Ulrik IversAttunda OK47:59+13:5911:56
9Peter AlbinssonIFK Enskede48:17+14:1712:00
10Per LembreJärla Orientering48:39+14:3912:06
11Ola KåbergOK Ravinen49:29+15:2912:18
12Mattias HolmbergCentrum OK50:29+16:2912:33
13Per DambergIFK Lidingö SOK52:04+18:0412:57
14Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK54:07+20:0713:27
15Tomas GlanshedHaninge SOK58:43+24:4314:36
16Jonatan LindellGustavsbergs OK1:10:59+36:5917:39
Anders HedbergOK Södertörnutgått
Robert HaglundHaninge SOKutgått
Björn LovangIFK Lidingö SOKutgått
Johan LidmarSnättringe SKej start
Anders KolmskogSundbybergs IKej start
Peter JakobssonOK Södertörnej start

D50

3 020 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK43:3714:26
2Ileana von MelenIFK Enskede45:49+2:1215:10
3Katarina RingelsOK Klemmingen50:28+6:5116:42
4Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK53:43+10:0617:47
5Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby54:31+10:5418:03
6Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK56:58+13:2118:51
7Kristina KlangHaninge SOK1:05:25+21:4821:39
Susanne LindHaninge SOKutgått
Ludwina RedtzerAttunda OKej start
Anna BacklundOK Södertörnej start

H50

3 530 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per KallhaugeSnättringe SK34:139:41
2Per FranzénOK Södertörn34:32+0:199:46
3Peter RosénAlfta-Ösa OK36:09+1:5610:14
3Per WollbrandOK Ravinen36:09+1:5610:14
5Anders MansénSkarpnäcks OL37:54+3:4110:44
6Magnus RajanIFK Lidingö SOK38:15+4:0210:50
7Jan FrödinIFK Enskede38:26+4:1310:53
8Ulf KallhaugeSnättringe SK38:28+4:1510:53
9Mats FryxellTullinge SK40:20+6:0711:25
10Conny StrandbergGustavsbergs OK40:27+6:1411:27
11Carl-Johan ThorellOK Ravinen40:59+6:4611:36
12Michael GranqvistOK Ravinen41:43+7:3011:49
13Janne NilssonCentrum OK42:34+8:2112:03
14Håkan RedtzerAttunda OK45:26+11:1312:52
15Ove RinnbäckOK Ravinen46:45+12:3213:14
16Lars GreilertHaninge SOK47:26+13:1313:26
17Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK50:15+16:0214:14
18Eric HuijsersHammarby IF OF53:01+18:4815:01
19Per WolgastSnättringe SK58:35+24:2216:35
20Claes RennerOK Södertörn58:59+24:4616:42
21Peter LandénGustavsbergs OK1:02:44+28:3117:46
22Gunnar SkärlénHaninge SOK1:08:19+34:0619:21
Anders ThuresonHellas Orienteringej start
Stefan WångbergOK Ravinenej start
Ola EnvallTullinge SKej start

D55

3 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering48:1715:59
2Anita KarlssonOK Södertörn54:50+6:3318:09
3Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn57:35+9:1819:04
4Kerstin OhlssonHaninge SOK59:15+10:5819:37
5Lena HellströmOK Ravinen1:05:50+17:3321:47
6Christel NilssonHaninge SOK1:15:10+26:5324:53
7Eva WareniusAvesta OK1:17:06+28:4925:31
8Monika LarssonSkarpnäcks OL1:36:43+48:2632:01
Ing-Mari EskilssonHaninge SOKutgått

H55

3 530 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK32:359:13
2Gunnar LangsSkarpnäcks OL37:20+4:4510:34
3Hans TarandiIFK Lidingö SOK37:52+5:1710:43
4Anders MattssonOK Älvsjö-Örby38:49+6:1410:59
5Jan EskilssonHaninge SOK39:38+7:0311:13
6Ulf BurmanGustavsbergs OK41:14+8:3911:40
7Matts AnderssonOK Ravinen41:21+8:4611:42
8Jörgen BatzSkarpnäcks OL43:42+11:0712:22
9Rolf KarlssonJärla Orientering43:57+11:2212:27
10Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK44:41+12:0612:39
11Håkan WåhlanderFrölunda OL54:59+22:2415:34
Anders WinaldHellas Orienteringutgått
Lars ÖhrmanStockholms OKutgått

D60

2 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia-Lena PutkonenTullinge SK31:3813:14
2Anneli LindqvistGustavsbergs OK37:30+5:5215:41
3Ing-Marie BackOK Södertörn40:51+9:1317:05
4Riggan FrändénJärla Orientering46:49+15:1119:35
5Margareta WadinOK Älvsjö-Örby51:13+19:3521:25
6Karin IvarssonHaninge SOK56:52+25:1423:47

H60

3 530 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland WareniusAvesta OK38:1210:49
2Eidar LindgrenOK Ravinen40:05+1:5311:21
3Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF41:04+2:5211:38
4Dan KlangHaninge SOK41:39+3:2711:47
5Pelle BengtssonIFK Enskede42:47+4:3512:07
6Roland JanssonOK Linné43:27+5:1512:18
7Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL43:55+5:4312:26
8Bengt KärrströmTullinge SK45:00+6:4812:44
9Jan GottfridssonNorbergs OK45:19+7:0712:50
10Thomas WesterGustavsbergs OK45:53+7:4112:59
11Lennart HävrénTullinge SK46:16+8:0413:06
12Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK46:38+8:2613:12
13Arne BackOK Södertörn48:44+10:3213:48
14Leif MattssonJärla Orientering49:51+11:3914:07
15Jan LindgrenOK Södertörn53:09+14:5715:03
16Torbjörn BergmanSnättringe SK59:23+21:1116:49
17Curt RahlénOK Ravinen1:03:16+25:0417:55
18Lars MongårdSkogsluffarnas OK1:04:43+26:3118:20
19Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:16:10+37:5821:34
20Tommy WendtHellas Orientering1:26:13+48:0124:25

D65

2 390 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KorhonenHaninge SOK42:5417:56
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK45:18+2:2418:57
3Aila HalttunenHaninge SOK45:43+2:4919:07
4Ingrid GraneliHaninge SOK51:43+8:4921:38

H65

3 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK33:0010:20
2Olof PerssonSnättringe SK45:09+12:0914:09
3Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK53:22+20:2216:43
4Kjell HolmbergOK Södertörn53:37+20:3716:48
5Torbjörn HellquistTullinge SK54:59+21:5917:14
Olle BlomgrenOK Södertörnej godkänd
Ebbe AdolfssonSundbybergs IKej start
Karl-Erik JohanssonOK Södertörnej start
Gunnar EhnTullinge SKej start

D70

2 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria EhnTullinge SK40:1616:55
2Eva-Stina SvärdHaninge SOK49:26+9:1020:46
3Barbro CedérusSnättringe SK1:20:52+40:3633:58

H70

2 850 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar SvenssonBjursås OK33:5211:52
2Bo NorbäckTullinge SK39:40+5:4813:55
3John ÖstlundSundbybergs IK48:13+14:2116:55
4Kenneth BerglundHellas Orientering50:31+16:3917:43
5Ronny HedlundOK Södertörn54:45+20:5319:12
6Jan-Erik WibergJärla Orientering59:07+25:1520:44

D75

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit LindungerHaninge SOK43:2621:30
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby54:48+11:2227:07
3Britt ErikssonHammarby IF OF56:48+13:2228:07

H75

2 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars CedérusSnättringe SK42:2114:51
2Reine BorgströmSkogsluffarnas OK48:18+5:5716:56
3Leif HermundstadSnättringe SK55:52+13:3119:36
4Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:06:34+24:1323:21
5Hugo IsgrenIFK Enskede1:07:13+24:5223:35 Ladda ner rutt i gpx-format
6Gunnar BramstenSundbybergs IK1:12:17+29:5625:21
7Benny AlfordssonTullinge SK1:20:58+38:3728:24
Bo HedlundIFK Enskedeutgått

D80

2 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja SundellSundbybergs IK50:3225:00
2Gunnel JunegardOK Södertörn51:07+0:3525:18

H80

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK40:1216:53
2Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK44:22+4:1018:38
3Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:05:45+25:3327:37
4Anders BackOK Ravinen1:10:06+29:5429:27
Ulf EskilssonOK Södertörnej godkänd

Inskolning

1 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Edit AlteborgOK Ravinenfullföljt
Simon CarlqvistSnättringe SKfullföljt
Liam De BoussardIFK Enskedefullföljt
Sara HellströmAttunda OKfullföljt
Signe HårdemarkOK Ravinenfullföljt
Ellna JohanssonIFK Lidingö SOKfullföljt
Gabriel KuligTullinge SKfullföljt
Hanna SundströmIFK Lidingö SOKfullföljt
William WesshagenKlubblösfullföljt
Hedda HedströmSöders-Tyresöej godkänd
Nike VejedalSnättringe SKej godkänd

U1

2 010 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor JonssonSkarpnäcks OL19:559:54
2Lina ArvidsonOK Ravinen24:52+4:5712:22
3Anna FranklingIFK Lidingö SOK25:43+5:4812:47
4Viola HolmströmSALTSJÖ-BOO28:12+8:1714:01
5Alice RökenEnebybergs IF29:24+9:2914:37
6Emelie RökenEnebybergs IF29:46+9:5114:48
7Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF31:37+11:4215:43
8Mira VejedalSnättringe SK32:07+12:1215:58
9Greta SandvikAttunda OK33:41+13:4616:45
10Ella SigstedtOK Ravinen34:29+14:3417:09
11Lova JonssonSkarpnäcks OL36:00+16:0517:54
12Ida RökenEnebybergs IF39:20+19:2519:34
13Elias ÖhrbergKlubblös40:51+20:5620:19
14Hilda HågstrandOK Ravinen43:27+23:3221:37
15Ture StåhlbergOK Ravinen45:58+26:0322:52
16Pål SödervallTullinge SK46:25+26:3023:05
17Hannes PihloOK Ravinen48:28+28:3324:06
17Frida EkOK Ravinen48:28+28:3324:06
Emil NorlinIFK Enskedeej start
Theodor SigstedtOK Ravinenej start
Iris StåhlbergOK Ravinenej start

U2

2 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon SjöbergOK Ravinen16:227:47
2Tuva Holmsröm- -19:13+2:519:09
3Lucas De BoussardIFK Enskede20:03+3:419:32
4Gustav NyströmOK Ravinen21:43+5:2110:20
5Hugo NyströmOK Ravinen22:13+5:5110:34
6Anders NilssonBromma-Vällingby SOK22:57+6:3510:55
7Ture LindskogOK Ravinen23:17+6:5511:05
8Truls MansénSkarpnäcks OL26:41+10:1912:42
9Nils EkKlubblös27:37+11:1513:09
10Anja EkKlubblös29:37+13:1514:06
11Ludvig SundströmSundbybergs IK29:54+13:3214:14
12Sandra NilssonBromma-Vällingby SOK30:38+14:1614:35
13Alva GawellIFK Enskede35:54+19:3217:05
14Tage NilhlmanSöders-Tyresö39:50+23:2818:58
Albin FranzénOK Södertörnej start
Theo NylundOK Ravinenej start

U4

2 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KökeritzSundbybergs IK1:34:1632:43

Öppen motion 1

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niels JoppeSöders-Tyresö14:547:05
2Vidar PihloOK Ravinen17:16+2:228:13
3Lina SjöströmStockholm Multisport Klubb24:16+9:2211:33
4Hampus AlzénGustavsbergs OK31:41+16:4715:05
5Daniel AxelssonKlubblös38:53+23:5918:30
6Johana AxelssonKlubblös38:55+24:0118:31
Anna NordlundJärla Orienteringutgått

Öppen motion 3

3 020 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina StrandbergGustavsbergs OK32:1210:39
2Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK33:49+1:3711:11
3Emma MarkendahlOK Klyftamo34:08+1:5611:18
4Annica LübckeOK Ravinen39:47+7:3513:10
5Christer AskerblomKlubblös40:12+8:0013:18
6Mathias DryseliusSkarpnäcks OL40:26+8:1413:23
7Bertil NordlundJärla Orientering41:02+8:5013:35
8Filip DryseliusSkarpnäcks OL41:22+9:1013:41
9Malena CarlqvistSnättringe SK42:15+10:0313:59
10Nina WallanderKlubblös42:35+10:2314:06
11Maria FranklingIFK Lidingö SOK42:41+10:2914:08
12Ludde BlomIFK Enskede43:28+11:1614:23
13Johnny LindholmOK Ravinen43:43+11:3114:28
14Chi-Wei HsiehKlubblös44:17+12:0514:39
15Magnus HagfjärdKlubblös44:44+12:3214:48
16John DryseliusSkarpnäcks OL44:58+12:4614:53
17Linnéa ConnellIFK Lidingö SOK48:15+16:0315:58
18Jenny MagnvallOK Södertörn50:40+18:2816:46
19Lena BrobergSnättringe SK50:53+18:4116:50
20Gustav BjörklundIFK Enskede51:28+19:1617:02
21Lisa SundbergKlubblös52:31+20:1917:23
22Erik NordlundJärla Orientering53:49+21:3717:49
23Gunilla BrusVästerbergslagens OL54:26+22:1418:01
24Bo LandarvKlubblös57:09+24:5718:55
25Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby1:00:12+28:0019:56
26Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:04:04+31:5221:12
27Brittmarie HellgrenOK Älvsjö-Örby1:09:37+37:2523:03
28Gunnel MorastKlubblös1:33:46+1:01:3431:02
29Fredrik MorastHaninge SOK1:34:22+1:02:1031:14
Kristina LindholmSkogsluffarnas OKutgått

Öppen motion 5

3 480 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael HolmströmTäby OK40:4511:42
2Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK41:22+0:3711:53
3Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK44:20+3:3512:44
4Elinor LangeOK Ravinen45:16+4:3113:00
5Mattias LindbohmSkarpnäcks OL49:43+8:5814:17
6Anna RökenEnebybergs IF50:26+9:4114:29
7Börje PerssonOK Ravinen51:09+10:2414:41
8Sara AhnveKlubblös51:10+10:2514:42
9Emma ZetterströmSkarpnäcks OL51:12+10:2714:42
10Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen54:08+13:2315:33
11Gittan GeliusSnättringe SK54:31+13:4615:39
12Karolina BerghSkarpnäcks OL55:21+14:3615:54
13Lisa HeldtSödertälje Nykvarn56:46+16:0116:18
14Per SundbergSofia CK57:00+16:1516:22
15Håkan AnderssonIFK Enskede58:06+17:2116:41
16Magnus SvenssonTullinge SK59:36+18:5117:07
17Jasinta RajanIFK Lidingö SOK1:03:48+23:0318:20
18Göran JohanssonSnättringe SK1:05:13+24:2818:44
19Ulrika HellströmAttunda OK1:05:29+24:4418:49
20Emma SimmerleinHaninge SOK1:05:52+25:0718:55
21Tomas ScherlinStockholmspolisens IF OF1:06:52+26:0719:12
22Pelle BlomIFK Enskede1:07:30+26:4519:23
23Elin TörnqvistSnättringe SK1:09:51+29:0620:04
24Klas LangelsSkarpnäcks OL1:10:19+29:3420:12
25Liv SperlingHaninge SOK1:15:08+34:2321:35
26Clara Olsson-KihlborgIFK Lidingö SOK1:16:44+35:5922:02
27Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:18:23+37:3822:31
28Kerstin MorastHaninge SOK1:18:26+37:4122:32
29Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:19:07+38:2222:44
30Sten HellströmOK Ravinen1:23:07+42:2223:53
31Lars-Olof CarlheimSkarpnäcks OL1:26:23+45:3824:49
32Ole ÖbergSkogsluffarnas OK1:29:15+48:3025:38
33Gunnar HellströmKlubblös1:29:24+48:3925:41
34Ingalill KåbergOK Ravinen1:30:28+49:4325:59
35Helena NilssonOK Älvsjö-Örby1:35:18+54:3327:23
36Hans CarlheimTurebergs IF1:36:23+55:3827:41
37Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:38:04+57:1928:10
38Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:39:27+58:4228:34
39Anders EjewallSnättringe SK1:54:25+1:13:4032:52
40Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:56:08+1:15:2333:22
41Linda SjögrenBromma-Vällingby SOK2:05:47+1:25:0236:08
Jenny LundinIFK Enskedeej godkänd
Per FranklingIFK Lidingö SOKutgått
Erik NorlinIFK Enskedeej start

Öppen motion 7

2 910 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix HellgrenOK Ravinen25:178:41
2Anders BjörklundIFK Enskede30:51+5:3410:36
3Joel SanderiIFK Lidingö SOK31:28+6:1110:48
4Magnus HellgrenOK Ravinen32:20+7:0311:06
5Thomas CallebergSnättringe SK34:19+9:0211:47
6Malin SamuelssonJärla Orientering36:24+11:0712:30
7Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK37:05+11:4812:44
8Karin TechelOK Ravinen38:06+12:4913:05
9Jojje LarssonFredrikshofs IF Skid & OK41:42+16:2514:19
10Carina HellgrenOK Ravinen42:14+16:5714:30
11Carin RosénGustavsbergs OK43:10+17:5314:50
12Tomas MovinSnättringe SK43:42+18:2515:01
13Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK44:53+19:3615:25
14Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK46:00+20:4315:48
15Emma Fridh- -46:23+21:0615:56
16Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb46:38+21:2116:01
17Marie NilssonStockholm Multisport Klubb47:25+22:0816:17
18Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL48:25+23:0816:38
19Rolf NilssonTullinge SK53:51+28:3418:30
20Birgitta ThynellIFK Lidingö SOK55:31+30:1419:04
21Mats NordTumba-Mälarhöjden OK56:36+31:1919:27
22Åsa WilestedtAttunda OK57:21+32:0419:42
23Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL57:57+32:4019:54
24Karin BjörklundIFK Enskede59:28+34:1120:26
25Ulrica AxelssonCentrum OK1:00:01+34:4420:37
26Johan RosénOK Södertörn1:00:13+34:5620:41
27Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:00:52+35:3520:54
28Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:02:29+37:1221:28
29Katarina LindbärgOK Södertörn1:03:46+38:2921:54
30Evelina BergOK Ravinen1:04:07+38:5022:01
31Gunilla BergOK Ravinen1:04:17+39:0022:05
32Jenny StruckOK Ravinen1:09:58+44:4124:02
33Anna LindellGustavsbergs OK1:11:08+45:5124:26
34Lovisa KihlborgIFK Lidingö SOK1:14:46+49:2925:41
35Dan MattissonHaninge SOK1:16:12+50:5526:11
36Sten TidermannTumba-Mälarhöjden OK1:42:10+1:16:5335:06
37Henrik IversenKlubblös1:59:40+1:34:2341:07
Anki LandarvKlubblösej godkänd

Öppen motion 8

4 530 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bryan KeelyIFK Lidingö SOK33:537:28
2Martin JonssonIFK Lidingö SOK36:46+2:538:06
3Per-Åke OlssonOK Ravinen38:34+4:418:30
4Espen HyltgrenJärla Orientering39:02+5:098:36
5Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF39:46+5:538:46
6Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF40:23+6:308:54
7Stefan GeliusSnättringe SK40:57+7:049:02
8Michael ReforsJärla Orientering41:31+7:389:09
9Jason BransomeOK Ravinen45:49+11:5610:06
10Johan IrweKlubblös46:05+12:1210:10
11Sofia ForsgrenOK Skogsfalken49:30+15:3710:55
12Anna EkOK Ravinen49:46+15:5310:59
13Fanny DecknerSkarpnäcks OL50:08+16:1511:04
14Jonas ArvidsonOK Ravinen50:16+16:2311:05
15Linda SjögrenKamrat och IF KIF50:41+16:4811:11
16Trevor BransomeSkogsluffarnas OK51:58+18:0511:28
17Niklas WansölinOK Ravinen52:25+18:3211:34
18Anders CarlAttunda OK53:16+19:2311:45
19Emily HolmströmJärla Orientering53:46+19:5311:52
20Lovina NeumanIFK Lidingö SOK55:52+21:5912:19
21Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby56:10+22:1712:23
22Ola SandenKlubblös56:39+22:4612:30
23Hanna RöstinOK Ravinen56:46+22:5312:31
24Niclas NilssonOK Österåker57:44+23:5112:44
25Synnöve BråtenVegårshei IL57:57+24:0412:47
26Ida GawellIFK Enskede58:01+24:0812:48
27Jimmy OlssonOK Pan-Kristianstad58:07+24:1412:49
28Christian OlssonOK Ravinen1:00:09+26:1613:16
29Josefin PerssonJärla Orientering1:00:59+27:0613:27
30Fredrik NylundOK Ravinen1:04:07+30:1414:09
31Lennart SwahnSundbybergs IK1:04:51+30:5814:18
32Ville BexanderGustavsbergs OK1:05:17+31:2414:24
33Rickard AnderssonTullinge SK1:07:08+33:1514:49
34Johan TirénSkogsluffarnas OK1:07:54+34:0114:59
35Samuel AlteborgOK Ravinen1:10:23+36:3015:32
36Maria CarlströmCentrum OK1:10:58+37:0515:39
37Per ÖhlundGustavsbergs OK1:13:37+39:4416:15
38Gustav DelénCentrum OK1:19:39+45:4617:34
39Anders LavforsCentrum OK1:20:24+46:3117:44
40Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:22:33+48:4018:13
41Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:26:48+52:5519:09
42Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK1:28:22+54:2919:30
43Tomas TapperIFK Lidingö SOK1:31:58+58:0520:18
44Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:35:50+1:01:5721:09
45Kristina PernebyIFK Lidingö SOK1:48:43+1:14:5023:59
46Åke AndreassonGustavsbergs OK1:48:55+1:15:0224:02
Anders WinellTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Isabella TapperIFK Lidingö SOKej godkänd
Mikael WesterGustavsbergs OKej godkänd
Jari PöyhönenIFK Lidingö SOKej godkänd
Terese ErikssonOK Ravinenutgått
Stefan NorlinIFK Enskedeej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser