Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarlandssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlandssprinten
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: söndag 5 juni 2016

D21

2 530 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF17:026:43
2Jenny GullqvistVästvärmlands OK17:17+0:156:49
3Frida WallströmSävedalens AIK17:53+0:517:04
4Karin ThernOK Skogshjortarna18:59+1:577:30
5Anna HammarFalköpings AIK OK23:06+6:049:07
6Therese EkströmHalmstad OK27:45+10:4310:58
7Katarina LindénUddevalla OK32:36+15:3412:53
8Izabela MarcinkowskaSträngnäs-Malmby OL47:11+30:0918:38

H21

2 870 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andréas ThernOK Skogshjortarna17:456:11
2Fredrik WeihardSävedalens AIK19:12+1:276:41
3Patrik LilleengHerrestads AIF19:31+1:466:48
4Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL19:44+1:596:52
5Mattihas KjellFrämmestads IK20:47+3:027:14
6Niclas WesterbergIF Hagen21:10+3:257:22
7Oscar KarlssonTidaholm SOK Sisu32:43+14:5811:23

D20

2 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella JohanssonTibro OK19:178:34
2Frida KjellmanLidköpings VSK22:38+3:2110:03
3Linnéa BergOK Grip24:03+4:4610:41
4Amanda NylénDegerfors OK26:47+7:3011:54
5Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu28:15+8:5812:33
6Maja WalleniusOK Skogsstjärnan30:01+10:4413:20
7Emma LarssonOK Gipen41:54+22:3718:37
8Rebecka NylénDegerfors OK42:04+22:4718:41
Annie AndreassonFrölunda OLej start

H20

2 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SkoglundKils OK14:445:32
2Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF17:56+3:126:44
3Arvid HammarFK Herkules20:16+5:327:37
4Oskar ErikssonOK Älgen20:17+5:337:37
5Gustav HanssonOK Djerf20:55+6:117:51
6Marcus NylénDegerfors OK20:59+6:157:53
7Benjamin GabrielssonKungälvs OK25:22+10:389:32
8Gustav BromanVästerås SOK30:29+15:4511:27

D16

2 270 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa RaskKungälvs OK16:077:05
2Sofia JohanssonOK Skärmen16:58+0:517:28
3Lovisa RingHalmstad OK17:24+1:177:39
4Rebecca LekbergSävedalens AIK18:21+2:148:05
5Matilda RundqvistOK Nackhe18:37+2:308:12
6Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna19:55+3:488:46
7Kajsa HomannOK Orinto21:12+5:059:20
8Hanna BrorsonOK Nackhe21:16+5:099:22
9Johanna PetersonFalköpings AIK OK22:18+6:119:49
10Heidi ForsOK Grip22:23+6:169:51
11Sara MouazzenVästerås SOK22:53+6:4610:04
12Smilla TengvallBoxholm-Mjölby OL22:58+6:5110:07
13Emelie RönnborgIK Uven23:11+7:0410:12
14Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK24:07+8:0010:37
15Moa RännareHjobygdens OK25:02+8:5511:01
16Maja MäkirantaFellingsbro GOIF25:12+9:0511:06
17Sofia JanssonHjobygdens OK26:02+9:5511:28
18Anna NilssonOK Nackhe28:21+12:1412:29
19Erica HonethVäxjö OK29:44+13:3713:05
20Vera UhrbergBrattås CK29:54+13:4713:10
21Julia DahlinOK Skärmen30:18+14:1113:20
22Moa KristianssonHalmstad OK30:49+14:4213:34
23Felicia KågeforsIF Hallby SOK34:14+18:0715:04
24Matilda RännareHjobygdens OK42:26+26:1918:41
Ida JohanssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Henriette LarsenEds SKej start
Elsa EricssonFK Friskus-Varbergej start
Sanna TolonenOK Amneej start
Liv FrendinUddevalla OKej start

H16

2 490 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noa SjöstrandVästerås SOK15:586:24
2Arvid ÖnstenIK Vista16:00+0:026:25
2Anton KarlssonMariestads FK16:00+0:026:25
4Viggo KlassonOK Ravinen16:09+0:116:29
5Alexander BokerudIF Rigor17:46+1:487:08
6Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF18:00+2:027:13
7Elliot LarsonSävedalens AIK18:10+2:127:17
8Erik KlingLindebygdens OK18:14+2:167:19
8Vincent NilssonIK Vista18:14+2:167:19
10Simon MöllerAlmby IK18:18+2:207:20
11Felix SandbergOK Skogsvargarna18:50+2:527:33
12Viktor Le ClaireFK Herkules19:10+3:127:41
13Johannes GreenAlmby IK19:11+3:137:42
14Oskar KällmanOK Hällen19:17+3:197:44
15Nils HammarFK Herkules19:32+3:347:50
16Hugo AlmquistIK Hakarpspojkarna19:35+3:377:51
17Hampus FyhrSOK Aneby19:58+4:008:01
18Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF20:01+4:038:02
19Clas NorgrenGällstadbygdens SOK21:22+5:248:34
20Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubb21:59+6:018:49
21Lukas JanssonTidaholm SOK Sisu22:12+6:148:54
22Christopher AnderssonVingåkers OK23:42+7:449:31
23Alex KarlssonUddevalla OK24:26+8:289:48
24Markus SandinUlricehamns OK26:40+10:4210:42
25Alexander TellOK 64 Torpa27:02+11:0410:51
26Oliwer MolinDegerfors OK27:06+11:0810:53
27William BodinGällstadbygdens SOK27:21+11:2310:59
28Henrik HallbergFalköpings AIK OK27:46+11:4811:09
29Philip EkbergTrollhättans SOK28:03+12:0511:15
30David ElmFellingsbro GOIF33:40+17:4213:31
31Jacob EnbergHalmstad OK38:57+22:5915:38
32Daniel AnderssonFjärås AIK51:49+35:5120:48
Loke ÖstangårdGamleby OKej godkänd
Melker HörnfeldtOK Ravinenej start
Liam RönningUddevalla OKej start
Adrian VartiaOK Löftanej start

D14

2 120 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna GabrielssonKungälvs OK14:216:46
2Moa SkoogIF Hagen14:40+0:196:55
3Alma GustafssonSOK Aneby14:53+0:327:01
4Malin BierfeldtÄrla IF15:09+0:487:08
5Smilla MogensenOK Ravinen15:44+1:237:25
6Disa SvenssonKorsnäs IF OK16:06+1:457:35
7Amanda GranqvistOK Ravinen16:13+1:527:38
8Emely WeihartHestra IF16:21+2:007:42
9Sofia GreenAlmby IK16:41+2:207:52
10Rebecka RundbladFrämmestads IK16:46+2:257:54
11Thilda SeldénIF Rigor17:00+2:398:01
12Alva SvärdhagenLidköpings VSK17:15+2:548:08
13Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL17:22+3:018:11
14Emilia BrangefältVästerås SOK17:26+3:058:13
15Ingrid OlssonOK Tor17:32+3:118:16
16Thea KarlssonRyda SK17:40+3:198:20
17Frida JohanssonOK Skärmen17:57+3:368:28
18Ella StenilsOK Hällen18:14+3:538:36
19Julia BergKFUM Örebro OK18:24+4:038:40
20Thea NordinKorsnäs IF OK18:29+4:088:43
21Maja BergqvistKorsnäs IF OK18:49+4:288:52
22Tilda MårtenssonOK Ravinen18:50+4:298:53
23Agnes OlssonOK Tor18:51+4:308:53
24Ida LarssonVästerås SOK19:07+4:469:01
25Emma EliassonFK Friskus-Varberg19:32+5:119:12
26Amanda HallVästerås SOK19:35+5:149:14
27Ida StrömOK Skogsvargarna19:39+5:189:16
28Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna19:46+5:259:19
28Sara LagemanSträngnäs-Malmby OL19:46+5:259:19
30Isabella NiklassonFalköpings AIK OK19:47+5:269:19
31Olivia GrönkvistJönköpings OK19:48+5:279:20
32Unni GranforsIF Rigor19:53+5:329:22
33Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK19:55+5:349:23
34Sofie BodinAlmby IK19:59+5:389:25
35Elsa LinderOK Hällen20:10+5:499:30
36Anna SvenssonTenhults SOK20:19+5:589:35
37Agnes GleisnerOK Skärmen20:26+6:059:38
38Emelie RengmyrIF Rigor20:34+6:139:42
39Malin KindbomIF Hagen20:52+6:319:50
40Ida JohanssonFrämmestads IK21:00+6:399:54
41Johanna FredrixonOK Skogshjortarna21:06+6:459:57
42Stina PetterssonIK Gandvik21:10+6:499:59
43Johanna AlmyrenFalköpings AIK OK21:20+6:5910:03
44Jennifer SvenssonKorsnäs IF OK21:47+7:2610:16
45Elna OlssonUlricehamns OK21:48+7:2710:16
46Ellen EkingeOK Motala21:52+7:3110:18
47Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF22:16+7:5510:30
48Malva TengvallBoxholm-Mjölby OL22:38+8:1710:40
49Matilda NilssonHalmstad OK22:51+8:3010:46
50Ida SüdhoffBrattås CK23:41+9:2011:10
51Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb23:46+9:2511:12
52Ellen OlovssonGamleby OK23:49+9:2811:14
53Rebecka StenholdtFK Herkules24:01+9:4011:19
54Alvina AxelssonOK Nackhe24:07+9:4611:22
55Vera CarlssonOK Hällen24:29+10:0811:32
56Klara GleisnerOK Skärmen24:37+10:1611:36
57Sara JohanssonHagaby GoIF Örebro24:47+10:2611:41
58Julia FranssonSOK Aneby24:51+10:3011:43
59Johanna HalldinKFUM Örebro OK25:06+10:4511:50
60Wilma TudénBoxholm-Mjölby OL25:48+11:2712:10
61Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro25:53+11:3212:12
62Dea SundmarkIK Gandvik26:07+11:4612:19
63Linnea WigholmFalköpings AIK OK26:34+12:1312:31
64Mira EnellJönköpings OK26:35+12:1412:32
65Signe CarlssonJönköpings OK26:45+12:2412:37
66Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF26:51+12:3012:39
67Anna NilssonGarphyttans IF27:07+12:4612:47
68Josefin LöfstedtFK Herkules27:21+13:0012:54
69Sara HelmerssonOK Skogsvargarna27:35+13:1413:00
70Erika AxelssonÅmåls OK27:39+13:1813:02
71Tilda TräffNAIS Orienteringsklubb27:42+13:2113:03
72Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF28:36+14:1513:29
73Erika HolmbergOK Tylöskog29:15+14:5413:47
74Katrin AsplundKungälvs OK29:46+15:2514:02
75Lisa JessenFrämmestads IK30:11+15:5014:14
76Lisa KlarTidaholm SOK Sisu31:59+17:3815:05
77Cayenne BadhFalköpings AIK OK32:44+18:2315:26
78Cajsa VånsjöArboga OK33:12+18:5115:39
79Tilde WickströmOK Tor33:43+19:2215:54
80Edith FållstenHagaby GoIF Örebro33:52+19:3115:58
81Ella IngströmBottnaryds IF34:07+19:4616:05
82Rebecka SandbergOK Räven34:37+20:1616:19
82Felicia LindbergHässleholms OK34:37+20:1616:19
84Emma WahlströmOK Djerf34:59+20:3816:30
85Alice TersingOK Flundrehof35:31+21:1016:45
86Signe LidbergIK Gandvik35:50+21:2916:54
87Frida MouchardIF Hallby SOK37:56+23:3517:53
88Emma AdamssonDegerfors OK39:42+25:2118:43
89Marie AsplundKungälvs OK41:37+27:1619:37
90Ida JohannessonFrölunda OL57:57+43:3627:20
91Victoria JonssonTibro OK58:51+44:3027:45
92Julia EkbergTrollhättans SOK1:12:16+57:5534:05
Julia LindbladSävedalens AIKej godkänd

H14

2 330 m, 89 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter PetterssonOK Tisaren14:196:08
2Aron ÖstangårdGamleby OK14:38+0:196:16
3Karl LundinKatrineholms OK14:56+0:376:24
4Olle KallurOK Ravinen15:26+1:076:37
5Edvin HellstenNyköpings OK15:44+1:256:45
6Melker LundinKatrineholms OK15:49+1:306:47
7Isak LiljeholmGamleby OK15:59+1:406:51
8Willy FjällborgStenungsunds OK16:01+1:426:52
9Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK16:11+1:526:56
10Arvid LundqvistHalmstad OK16:26+2:077:03
11Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb17:05+2:467:19
12Emil AhlströmVästerås SOK17:16+2:577:24
13Martin SandqvistVästerås SOK17:28+3:097:29
14Oscar AnelandOK Ravinen17:55+3:367:41
15Felix PernefalkUddevalla OK18:04+3:457:45
16Olle ElfströmOK Orinto18:51+4:328:05
17Linus AhlénIF Hagen19:05+4:468:11
18Mattias LauriFK Herkules19:15+4:568:15
19Tobias DahlmarkVästerås SOK19:20+5:018:17
20Filip BäckArboga OK19:56+5:378:33
21Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK19:59+5:408:34
22Oliver HöögOK Motala20:03+5:448:36
23Herman SvahnOK Ravinen20:06+5:478:37
24Algot LithnerLerums SOK20:13+5:548:40
24Hugo FriskVästerås SOK20:13+5:548:40
26Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb20:15+5:568:41
26David HolménStenungsunds OK20:15+5:568:41
28Noah AndertoftVästerås SOK20:16+5:578:41
29Melker AnderssonEds SK20:17+5:588:42
30Olle AnderssonOK Skogsstjärnan20:22+6:038:44
31Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb20:55+6:368:58
32Fredrik ErikssonEds SK21:10+6:519:05
33Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL21:22+7:039:10
34Philip VibergRyda SK22:02+7:439:27
35Tamás SzütsVästerås SOK22:12+7:539:31
36Lucas LjungdahlOK Skogshjortarna22:26+8:079:37
37Gustav RibbholmOK Njudung22:52+8:339:48
38Isac AhlbomOK Skärmen22:53+8:349:49
39Charlie WeijnbladSOK Träff23:06+8:479:54
40Jonatan KraftAlmby IK23:09+8:509:56
41William WasseniusUddevalla OK23:21+9:0210:01
42Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna24:17+9:5810:25
43Patrik ErikssonSträngnäs-Malmby OL24:34+10:1510:32
44Hampus StockhedenOK Gränsen25:03+10:4410:45
45Albin KruseIF Rigor25:12+10:5310:48
46Niels BjörckIF Hagen25:33+11:1410:57
47Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL25:38+11:1911:00
48Curt NorgrenGällstadbygdens SOK26:07+11:4811:12
49Albin GenbergUlricehamns OK26:15+11:5611:15
50Hugo SjödinOK Tisaren26:34+12:1511:24
51Christoffer WallMariestads FK27:15+12:5611:41
51Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OF27:15+12:5611:41
53Emil JanssonVingåkers OK27:17+12:5811:42
54Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF28:24+14:0512:11
55Otto WibergFalköpings AIK OK28:38+14:1912:17
56Elias JönssonOK 64 Torpa28:45+14:2612:20
57Elias KlingLindebygdens OK28:49+14:3012:22
58Simon VeltmanOK Skogshjortarna29:03+14:4412:28
59Isac PerssonOK Gränsen29:05+14:4612:28
60Carl JanssonVingåkers OK29:19+15:0012:34
61Elias Jeb BergrothVästerås SOK29:53+15:3412:49
62Lucas WinsnesSödertälje-Nykvarn OF30:51+16:3213:14
63Amadeus AhlstrandFK Friskus-Varberg31:12+16:5313:23
64Lucas EfraimssonUlricehamns OK31:26+17:0713:29
65Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu31:32+17:1313:32
66Anton LundOK Skogshjortarna31:34+17:1513:32
67Simon AlfredssonLerums SOK32:17+17:5813:51
68Melker LindqvistOK Skogsvargarna32:31+18:1213:57
69Erik AnderssonLaxå OK32:42+18:2314:02
70Ludvig KågeforsIF Hallby SOK32:53+18:3414:06
71Ivar LampaIF Rigor33:08+18:4914:13
72Alexander WestlingFK Friskus-Varberg33:11+18:5214:14
73Edvin AdolfssonKatrineholms OK33:45+19:2614:29
74Erik PerssonBrattås CK34:22+20:0314:44
75Joel IngemarssonHestra IF35:11+20:5215:06
76Axel EdlundGarphyttans IF35:28+21:0915:13
77David MusslinderFalköpings AIK OK35:39+21:2015:18
78David HaagOK Gränsen37:03+22:4415:54
79Hampus HellqvistOK Flundrehof38:12+23:5316:23
80Elias WestervallGarphyttans IF38:59+24:4016:43
81Karl SegerMariestads FK39:58+25:3917:09
82Tor RännareHjobygdens OK40:10+25:5117:14
83Philip LarssonEds SK40:41+26:2217:27
84Ludvig KlangUlricehamns OK43:25+29:0618:38
85Emil ErikssonOK Flundrehof59:49+45:3025:40
86Josef WeinerFK Herkules1:11:42+57:2330:46
Mathias OhlssonÄrla IFej godkänd
Hugo BremerMariestads FKej godkänd
Alexander HolmströmÅmåls OKutgått
Arvid LundinDegerfors OKej start
Malte NilssonIK Vistaej start
Måns ÅsenforsUddevalla OKej start
Emil RavakkoSävedalens AIKej start
Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OLej start

D12

1 850 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida BengtssonOK Alehof12:006:29
2Cornelia KindlundOK Tyr12:02+0:026:30
3Elina ReinholdssonOK Alehof12:17+0:176:38
4Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF12:36+0:366:48
5Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb12:39+0:396:50
6Alice AnderssonEds SK12:57+0:577:00
7Lovis BergstrandBrattås CK13:50+1:507:28
8Matilda WallströmSävedalens AIK13:55+1:557:31
9Liv HerneOK Ravinen14:05+2:057:36
10Ellen PelanderOK Djerf14:16+2:167:42
11Maja GraadIF Rigor14:19+2:197:44
12Emia HjortFalköpings AIK OK14:20+2:207:44
13Maja AhlströmVästerås SOK14:22+2:227:45
14Lizen BergströmOK Bävern14:32+2:327:51
14Elin AxelssonMullsjö SOK14:32+2:327:51
16Ida RosjöJönköpings OK14:39+2:397:55
17Hanna ÖbergGamleby OK14:45+2:457:58
18Vera ElfströmOK Orinto15:16+3:168:15
19Ebba ThernOK Skogshjortarna15:32+3:328:23
20Ida PeterssonUlricehamns OK15:41+3:418:28
21Tilda TudénBoxholm-Mjölby OL15:52+3:528:34
22Wilma PetterssonOK Kullingshof16:04+4:048:41
23Marta TörnströmFK Friskus-Varberg16:05+4:058:41
24Emelie HagmanOK Orinto16:06+4:068:42
25Maja KarmstigFK Friskus-Varberg16:28+4:288:54
26Felicia FyhrSOK Aneby16:30+4:308:55
27Signe SchagerströmGarphyttans IF16:36+4:368:58
27Agnes KamforsOK Kullingshof16:36+4:368:58
29Julia WesthMullsjö SOK17:08+5:089:15
30Tuva ÖhgrenSävedalens AIK17:18+5:189:21
31Jonna LindbladOK Djerf17:24+5:249:24
32Iris JussilaNAIS Orienteringsklubb17:31+5:319:28
33Maja NordinUlricehamns OK17:57+5:579:42
34Wilma LindqvistIK Gandvik18:10+6:109:49
35Ida BruhnIF Rigor18:35+6:3510:02
36Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF18:44+6:4410:07
37Amanda JohanssonUlricehamns OK18:46+6:4610:08
38Amanda SjödinOK Tisaren18:49+6:4910:10
39Elsa BobergIF Rigor19:11+7:1110:22
40Tova JessenFrämmestads IK19:12+7:1210:22
41Ebba KarlströmFalköpings AIK OK19:14+7:1410:23
42Ella SchönJönköpings OK19:16+7:1610:24
43Elin DanielssonIstrums SK20:15+8:1510:56
44Tora JernIstrums SK20:25+8:2511:02
45Josefine LandestigIK Gandvik20:38+8:3811:09
46Linnea AxelssonÅmåls OK21:12+9:1211:27
47Elin JonhedKFUM Örebro OK21:16+9:1611:29
48Elsa VidlundKFUM Örebro OK21:21+9:2111:32
49Hanna HermannVästerås SOK21:44+9:4411:44
50Agnes WallinKorsnäs IF OK21:47+9:4711:46
51Tess FranssonKFUM Örebro OK21:50+9:5011:48
52Emilia SandinOK Skärmen22:05+10:0511:56
53Josephine LinderothIF Hagen22:22+10:2212:05
54Tuva SundmarkIK Gandvik22:42+10:4212:16
55Magdalena SalenbäckKristinehamns OK22:53+10:5312:22
56Stina BernGarphyttans IF22:58+10:5812:24
57Doris KarlssonOK Tylöskog23:40+11:4012:47
58Klara HübschOK 64 Torpa23:51+11:5112:53
59Melizza StrandgårdKils OK24:20+12:2013:09
60Lina HolmqvistOK Tor24:36+12:3613:17
61Linnéa TöppnerOK Landehof24:41+12:4113:20
62Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna25:20+13:2013:41
63Elsa BadLustens OK25:47+13:4713:56
64Lisa FredrikssonFalköpings AIK OK26:08+14:0814:07
65Anna BackmanLidköpings VSK26:15+14:1514:11
66Tindra YngströmOK Tisaren26:46+14:4614:28
67Hanna ThulinVästerås SOK26:49+14:4914:29
68Anna VerhagenOK Orinto28:20+16:2015:18
69Annika KällmanOK Hällen28:48+16:4815:34
70Stina KvarnefjordKFUM Örebro OK28:59+16:5915:40
71Hanna StalebrantGamleby OK29:07+17:0715:44
72Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb29:54+17:5416:09
73Sara SävenstrandKFUM Örebro OK30:16+18:1616:21
74Fanny AnderssonVästerås SOK30:24+18:2416:25
75Sara WallinKorsnäs IF OK32:38+20:3817:38
76Maja JosefssonOK Bävern33:50+21:5018:17
77Sophie BrennanSödertälje-Nykvarn OF34:00+22:0018:22
78Agnes KarlssonRyda SK34:04+22:0418:24
79Ellen ArneborgUlricehamns OK34:12+22:1218:29
80Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb34:58+22:5818:54
80Selma SjöstrandUlricehamns OK34:58+22:5818:54
82Alice EkmarkHjobygdens OK37:31+25:3120:16
Sigrid WallengrenKFUM Örebro OKej godkänd
Anna SvenssonIF Rigorej godkänd
Kornelia RådbergKöping-Kolsva OKej godkänd
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

H12

1 780 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK9:545:33
2Emil LarssonOK Tisaren10:22+0:285:49
3Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK10:37+0:435:57
4Victor HanssonOK Löftan10:56+1:026:08
5Gunnar FovaeusSävedalens AIK11:30+1:366:27
6Jonathan RundqvistOK Nackhe11:45+1:516:36
7Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna11:48+1:546:37
8Carl LjungbergDegerfors OK12:07+2:136:48
9Aron RudbergOK Bävern12:50+2:567:12
10Noel HelmerssonOK Tisaren13:12+3:187:24
11Joel HolmbergUlricehamns OK13:23+3:297:31
12Martin HanssonIF Rigor13:27+3:337:33
13Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF13:35+3:417:37
14Oscar EkenborgNyköpings OK13:42+3:487:41
15Anders SkoglundSol Tranås13:44+3:507:42
16Axel BrönnestamOK Gipen13:49+3:557:45
17Tim MartinssonOK Motala14:02+4:087:53
18Björn RennerOK Södertörn14:06+4:127:55
19Isak ThörnbladOK Flundrehof14:10+4:167:57
20Sixten SlagbrandVästerås SOK14:17+4:238:01
21Simon BååthSävedalens AIK14:20+4:268:03
22Liam JohanssonIF Hagen14:29+4:358:08
23Joel RingströmOK Landehof14:30+4:368:08
24Eric LuthmanDegerfors OK14:39+4:458:13
25Teo StruckOK Ravinen14:43+4:498:16
26Elias PeterssonIK Ymer14:47+4:538:18
27Alfred HallqvistUlricehamns OK14:53+4:598:21
28Anton KruseLindebygdens OK14:55+5:018:22
29David HermanssonÅmåls OK15:02+5:088:26
30Max ÖsterlingOK Södertörn15:19+5:258:36
31Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK15:29+5:358:41
32Ludvig HedströmOK Skogshjortarna15:30+5:368:42
33Linus NilssonÅmåls OK15:50+5:568:53
34Karl GranforsOK Landehof15:56+6:028:57
35Alexander HöglindFK Herkules16:05+6:119:02
36Filip IngemarssonHestra IF16:10+6:169:04
37Pablo MagnussonOK Tor16:11+6:179:05
38Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg16:45+6:519:24
39Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping16:47+6:539:25
40Albin JägstedtHalmstad OK16:48+6:549:26
41Eric BäckArboga OK17:02+7:089:34
42William NetzOK Tor17:06+7:129:36
43Liam FahlanderDegerfors OK17:24+7:309:46
44Carl StadigIK Gandvik17:30+7:369:49
45Lucas BoströmOK Alehof17:36+7:429:53
46August EkingeOK Motala17:40+7:469:55
47Lukas FogelHagaby GoIF Örebro18:06+8:1210:10
48Ludvig KarlssonTrollhättans SOK18:09+8:1510:11
49Simon PerssonOK Gränsen18:12+8:1810:13
50Victor ValjusHagaby GoIF Örebro18:30+8:3610:23
51Melker FlordalKatrineholms OK18:41+8:4710:29
52David BrennanSödertälje-Nykvarn OF18:52+8:5810:35
53Emanuel ZitkaUlricehamns OK19:20+9:2610:51
54Jonatan GreenAlmby IK19:25+9:3110:54
55Linus FredrikssonOK Amne19:42+9:4811:04
56Alexander PerssonHalmstad OK19:43+9:4911:04
57Simon LjungkvistOK Alehof19:54+10:0011:10
58Jonathan HerzigIstrums SK20:19+10:2511:24
59Valter DecorteTrollhättans SOK20:38+10:4411:35
60Axel GrimbeckSävedalens AIK20:42+10:4811:37
61Alfred ÅngeforsOK Flundrehof21:10+11:1611:53
62Jakob AspIFK Göteborg21:13+11:1911:55
63Melvin BohlinOK Skärmen21:24+11:3012:01
64Ville ArreniusHagaby GoIF Örebro21:34+11:4012:06
65Rickard BerndtssonFrölunda OL22:00+12:0612:21
66Oscar NymanOK Gipen22:24+12:3012:35
67Viktor ZillingOK Södertörn22:34+12:4012:40
68Neo YngströmOK Tisaren22:44+12:5012:46
69Linus KarlssonOK Tisaren22:45+12:5112:46
70Isac TanhuaIstrums SK23:02+13:0812:56
71Anton GöthbergAlmby IK23:07+13:1312:59
72Melvin LyckborgBottnaryds IF24:10+14:1613:34
73Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro24:41+14:4713:52
74Joar EliassonOK Orinto25:36+15:4214:22
75Emil AnderssonFalköpings AIK OK27:42+17:4815:33
76Sebastian KorpiUddevalla OK28:09+18:1515:48
77Jonatan WickströmOK Tor28:36+18:4216:04
78Benjamin ReulOK Orinto29:22+19:2816:29
79Gustav AnderssonIF Hagen29:54+20:0016:47
80Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK30:16+20:2217:00
81Erik KlerforsFK Herkules33:27+23:3318:47
82Erik RännareHjobygdens OK1:25:36+1:15:4248:05
Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Oskar GrändingerIstrums SKej godkänd
Simon SvenssonKorsnäs IF OKej start
Bruno GöranssonAlmby IKej start

D11

1 660 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja AxelssonLerums SOK12:137:21
1Elsa SödervallIK Gandvik12:137:21
3Nora KällIK Gandvik12:26+0:137:29
4Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK13:04+0:517:52
5Lovis HellstenNyköpings OK13:06+0:537:53
6Olivia EngelOK Ravinen13:09+0:567:55
7Elsa KällIK Gandvik13:10+0:577:55
8Elvira BjörnbergVästerås SOK13:46+1:338:17
9Ellen NormanSävedalens AIK13:49+1:368:19
10Lisa AnderssonRyda SK13:50+1:378:20
11Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF14:21+2:088:38
12Elin SvärdhagenLidköpings VSK14:29+2:168:43
13Johanna BergKFUM Örebro OK14:34+2:218:46
13Kajsa HallVästerås SOK14:34+2:218:46
15Engla PruthIK Hakarpspojkarna15:23+3:109:16
16Alva SkoogVästerås SOK15:38+3:259:25
17Jenny JanssonTenhults SOK15:46+3:339:29
18Ella PetterssonSävedalens AIK15:51+3:389:32
19Alice HallOK Bävern16:05+3:529:41
20Love EklundOK Tylöskog16:17+4:049:48
21Tuva ÖstangårdGamleby OK16:40+4:2710:02
22Emma AlfredssonOK Tyr16:49+4:3610:07
23Towa LaagenLidköpings VSK16:59+4:4610:13
24Moa HolmvikTidaholm SOK Sisu17:15+5:0210:23
25Elsa DrottzOK Skärmen17:36+5:2310:36
26Matilda LekbergSävedalens AIK17:40+5:2710:38
27Alva BjörkTrollhättans SOK17:53+5:4010:46
28Agnes HertzTenhults SOK17:54+5:4110:46
29Lova ErikssonTrollhättans SOK18:38+6:2511:13
30Filippa GlueOK Skärmen19:05+6:5211:29
31Elize EngdahlOK Skogshjortarna19:17+7:0411:36
32Maja KarlssonKatrineholms OK19:26+7:1311:42
33Ester EricssonFK Friskus-Varberg19:31+7:1811:45
34Ingrid EwinsAlmby IK19:48+7:3511:55
35Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg20:33+8:2012:22
36Emelie ForslundKristinehamns OK20:36+8:2312:24
37Vega EnellJönköpings OK20:48+8:3512:31
38Selma HedströmTenhults SOK21:01+8:4812:39
38Ebba BackmanLidköpings VSK21:01+8:4812:39
40Alma AnderIstrums SK21:04+8:5112:41
41Tindra MolinFalköpings AIK OK21:11+8:5812:45
42Stina NalbinMullsjö SOK21:58+9:4513:13
43Jennifer StigssonTrollhättans SOK22:01+9:4813:15
44Hanna SkarstedtTenhults SOK22:59+10:4613:50
45Tova GrönbergArboga OK23:30+11:1714:09
46Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna24:13+12:0014:35
47Elsa HedinOK Linné24:16+12:0314:37
48Elsa KyhlbergTenhults SOK24:22+12:0914:40
49Anna LundqvistFK Friskus-Varberg24:43+12:3014:53
50Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK25:16+13:0315:13
51Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF25:56+13:4315:37
52Ida KarlssonOK Gränsen26:18+14:0515:50
53Lovisa GullqvistVästvärmlands OK26:51+14:3816:10
54Maja JohannessonKils OK27:05+14:5216:18
55Kerstin EdmarkSOK Aneby28:43+16:3017:17
56Elvira HolmbergOK Södertörn29:21+17:0817:40
57Hilda WaldefeldtIK Gandvik30:10+17:5718:10
58Ebba ThenanderVästerås SOK30:54+18:4118:36
59Alice KlassonTidaholm SOK Sisu31:31+19:1818:59
60Agnes IvarssonOK Skogshjortarna33:04+20:5119:55
61Felicia SandinOK Skärmen36:17+24:0421:51
62Ella NilssonHalmstad OK39:15+27:0223:38
63Klara GustafssonFrämmestads IK39:22+27:0923:42
64Anna WibergFalköpings AIK OK41:46+29:3325:09
65Klara JedarOK Tor51:01+38:4830:43
66Ida NordströmIK Gandvik56:32+44:1934:03
Nelly MårtenssonGarphyttans IFej godkänd
Valda SvenssonIstrums SKej godkänd
Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start

H11

1 580 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna9:045:44
2Simon CorneliussonOK Löftan10:28+1:246:37
3Casper KarlssonOK Tor10:31+1:276:39
4Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:01+1:576:58
5Olle PetersénOK Njudung11:03+1:596:59
6Olle MalmKFUM Örebro OK11:21+2:177:11
7Hugo HedströmOK Bävern11:22+2:187:11
8Måns BergqvistGarphyttans IF11:39+2:357:22
9Elias NyqvistOK Landehof11:43+2:397:24
9Tom WeihartHestra IF11:43+2:397:24
11Emil SeldénIF Rigor11:57+2:537:33
12Simon WesthMullsjö SOK12:00+2:567:35
13Fredrik WestlundKils OK12:14+3:107:44
14Hannes MogensenOK Ravinen12:16+3:127:45
15Anton JohanssonSOK Aneby12:25+3:217:51
16Albert BrohedeOK Tyr12:37+3:337:59
17Arvid JohanssonOK Djerf12:46+3:428:04
18Oskar BlomOK Löftan12:49+3:458:06
19Erik LundquistOK Ravinen13:03+3:598:15
20Hannes PerssonFK Herkules13:05+4:018:16
20Alfred SjödinOK Tisaren13:05+4:018:16
22Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF13:06+4:028:17
23Adam SjööarvOK Nackhe13:19+4:158:25
24Tim MartnerFrölunda OL13:28+4:248:31
25Noel BengtssonOK Skogshjortarna13:35+4:318:35
26Isak SkoglundUlricehamns OK13:54+4:508:47
27Max NymanOK Gipen14:02+4:588:52
28Daniel KraftAlmby IK14:13+5:098:59
29Johan ErikssonOK Skogsvargarna14:24+5:209:06
30Carl SandqvistVästerås SOK14:31+5:279:11
31Love GaudenzHalmstad OK14:51+5:479:23
32Isak HolmgårdKils OK15:14+6:109:38
33Walter BodinGällstadbygdens SOK15:27+6:239:46
34Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF15:29+6:259:47
35Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna15:31+6:279:49
36Albin PaulssonOK Löftan15:48+6:4410:00
37Nils SörellOK Skogshjortarna16:04+7:0010:10
38Peter VestinOK Tor16:05+7:0110:10
39Josiah BergrothVästerås SOK16:11+7:0710:14
40Albin KlaseniusKFUM Örebro OK16:21+7:1710:20
41Gabriel ÖrtstamFellingsbro GOIF17:00+7:5610:45
42Axel AnderssonOK Skogsstjärnan17:17+8:1310:56
43Hugo ForsbergMullsjö SOK17:46+8:4211:14
44Albin SundströmHestra IF18:00+8:5611:23
45Rasmus HedarOK Tor18:04+9:0011:26
46Olof AnderssonOK Södertörn18:09+9:0511:29
47Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping18:14+9:1011:32
48Lukas KlangUlricehamns OK18:18+9:1411:34
48Samuel LindqvistVästerås SOK18:18+9:1411:34
50Erik SüdhoffBrattås CK18:20+9:1611:36
51Kasper VemdalMullsjö SOK18:35+9:3111:45
52Oscar AskrothKFUM Örebro OK18:49+9:4511:54
53oscar hallqvistVänersborgs SK18:59+9:5512:00
54Vilhelm FrankOK Löftan19:04+10:0012:04
55Ivar EdlundGarphyttans IF19:18+10:1412:12
56Ville ÖstlingHagaby GoIF Örebro19:56+10:5212:36
57Robin AnderssonTrollhättans SOK20:18+11:1412:50
58Edvin OckbornTrollhättans SOK20:33+11:2913:00
59Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb20:43+11:3913:06
60Lukas PallhedGarphyttans IF21:19+12:1513:29
61Gustav LundqvistHalmstad OK21:44+12:4013:45
62Linus AndresenAlmby IK22:01+12:5713:56
63Rasmus DoeringGarphyttans IF22:18+13:1414:06
64Valter DrejmoOK Landehof22:48+13:4414:25
65Jonathan EloDegerfors OK23:26+14:2214:49
66Isak FredrikssonGarphyttans IF24:10+15:0615:17
67Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb25:01+15:5715:50
68Jonatan VånsjöArboga OK25:51+16:4716:21
69Alexander NilssonLerums SOK26:13+17:0916:35
70Tim HeveliusOK Skogsvargarna27:23+18:1917:19
71Wilhelm VictorzonMullsjö SOK27:48+18:4417:35
72Erik EkbergTrollhättans SOK28:14+19:1017:52
73Nils SkymbergKFUM Örebro OK29:01+19:5718:21
74Jonas OlssonOK Amne32:56+23:5220:50
75Alexander AnderssonTidaholm SOK Sisu36:29+27:2523:05
76Ludwig PetterssonLindebygdens OK37:10+28:0623:31
77Samuel GustafssonÅmåls OK43:04+34:0027:15
Oscar NystrandOK Klyftamoej godkänd
Joel LarssonTibro OKej start
Edvin WollbrandOK Ravinenej start
Marius DahlbergGarphyttans IFej start

D10

1 630 m, 111 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva ArvidssonBrattås CK12:547:54
2Miranda WallströmSävedalens AIK13:14+0:208:07
3Wilma MårtenssonOK Ravinen13:19+0:258:10
4Stina ThernOK Skogshjortarna14:01+1:078:35
5Wilma ReinholdssonOK Alehof14:18+1:248:46
6Emma AhlénIF Hagen14:20+1:268:47
7Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF14:57+2:039:10
8Ellen AnelandOK Ravinen15:00+2:069:12
9Lova JohanssonFK Friskus-Varberg15:38+2:449:35
10Julia GustafssonKFUM Örebro OK15:58+3:049:47
11Linn EnbomVänersborgs SK16:18+3:2410:00
12Irma WesthMullsjö SOK16:30+3:3610:07
13Lina UllerKils OK16:32+3:3810:08
14Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg17:11+4:1710:32
15Molly BergstrandBrattås CK17:13+4:1910:33
16Smilla AndertoftVästerås SOK17:14+4:2010:34
17Hilda AhlgrenIK Gandvik17:17+4:2310:36
18Alva OlssonÅmåls OK17:36+4:4210:47
19Erika FredrixonOK Skogshjortarna17:41+4:4710:50
20Frida SävenstrandKFUM Örebro OK18:06+5:1211:06
21Tova WessbroLerums SOK18:16+5:2211:12
22Emy HjertströmFK Friskus-Varberg18:24+5:3011:17
23Elsa GustafssonOK Tylöskog18:36+5:4211:24
24Agnes JohanssonIF Hagen18:37+5:4311:25
25Emma PerssonHalmstad OK18:55+6:0111:36
26Ida AnderssonVänersborgs SK19:05+6:1111:42
27Kajsa ElfströmOK Orinto19:08+6:1411:44
28Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL19:18+6:2411:50
28Julia LönnHalmstad OK19:18+6:2411:50
30Andrea EnbomVänersborgs SK19:22+6:2811:52
31Lisa WallanderBrattås CK19:32+6:3811:59
32Aida RekicIK Gandvik19:37+6:4312:02
33Maja NymanVänersborgs SK19:51+6:5712:10
34Hanna WidegrenIK Gandvik19:58+7:0412:14
35Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna20:05+7:1112:19
36Alva JohanssonUlricehamns OK20:08+7:1412:21
37Paula StruckOK Ravinen20:20+7:2612:28
38Elin AxelssonLerums SOK20:37+7:4312:38
39Hedda WestlundJönköpings OK20:47+7:5312:45
40Emelie DjerfGarphyttans IF20:56+8:0212:50
41Saga PogemaaOK Skogsstjärnan21:00+8:0612:53
42Tilda SundkvistOK Gränsen21:01+8:0712:53
43Alice WahlbergFalköpings AIK OK21:15+8:2113:02
44Ida HederIK Gandvik21:17+8:2313:03
45Lisa MalmKFUM Örebro OK21:19+8:2513:04
46Amanda BäckArboga OK21:29+8:3513:10
47Lisa GunnarssonLerums SOK21:51+8:5713:24
48Sara BengtssonOK Alehof22:13+9:1913:37
49Ella JanssonTidaholm SOK Sisu22:21+9:2713:42
50Johanna TöppnerOK Landehof22:28+9:3413:46
51Saga KällstrandÅmåls OK22:32+9:3813:49
52Ella LaineDegerfors OK22:44+9:5013:56
53Frida StigssonTrollhättans SOK23:16+10:2214:16
54Sara KuttiHagaby GoIF Örebro23:34+10:4014:27
55Elin EkdahlIstrums SK23:36+10:4214:28
56Elin PeterssonIK Ymer24:08+11:1414:48
56Nellie UllmanOK Skogsvargarna24:08+11:1414:48
58Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro24:09+11:1514:48
58Amie JohanssonFrämmestads IK24:09+11:1514:48
60Saga AhlbomOK Skärmen24:27+11:3315:00
61Ella ArrheniusIF Hagen24:35+11:4115:04
62Lilly JorehedOK Gipen25:16+12:2215:30
63Molly HögIK Gandvik25:24+12:3015:34
64Adina NilssonIK Vista25:54+13:0015:53
65Moa VemdalMullsjö SOK25:57+13:0315:55
66Ella KruseLindebygdens OK26:02+13:0815:58
67Elvina BergdahlOK Orinto26:13+13:1916:05
68Lisa NilssonIK Vista26:16+13:2216:06
69Vilma TorpmanÅmåls OK26:51+13:5716:28
70Selma AbrahamssonHalmstad OK27:01+14:0716:34
71Sara AlfredssonLerums SOK27:31+14:3716:52
72Lovisa BjörnbergVästerås SOK27:45+14:5117:01
73Ally BlomFrölunda OL28:04+15:1017:13
74Nellie EngdahlOK Skogshjortarna28:19+15:2517:22
75Ella PetterssonOK Kullingshof29:16+16:2217:57
76Nanna TorénHestra IF29:21+16:2718:00
77Alva ZakariassonUddevalla OK29:33+16:3918:07
78Wilma AnderssonOK Skogsvargarna29:35+16:4118:08
79Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna29:44+16:5018:14
80Vilma ThulinVästerås SOK29:49+16:5518:17
81Alina LernhagÅmåls OK29:55+17:0118:21
82Arek MilevaTidaholm SOK Sisu30:09+17:1518:29
83Agnes FridlundOK 64 Torpa30:11+17:1718:31
84Klara PetterssonÅmåls OK30:18+17:2418:35
85Evelina LindsjöSävedalens AIK30:31+17:3718:43
86Emilie HellströmÅmåls OK31:10+18:1619:07
86Aina Karlsson KinbergOK Skogsvargarna31:10+18:1619:07
88Moa BengtssonOK Skogshjortarna32:51+19:5720:09
89Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg33:34+20:4020:35
90Lola NymanOK Gipen33:35+20:4120:36
91Lova TidquistFalköpings AIK OK33:57+21:0320:49
92Vera LindqvistOK Skogsvargarna35:21+22:2721:41
93Emy PetterssonIK Gandvik35:30+22:3621:46
94Alva GrönkvistJönköpings OK35:35+22:4121:49
95Milia OlofssonOK Flundrehof36:42+23:4822:30
96Anna JanssonTidaholm SOK Sisu37:23+24:2922:56
97Malin HelmerssonOK Skogsvargarna37:41+24:4723:07
98Lovisa ThybeckLindebygdens OK38:31+25:3723:37
99Maja JosefssonVästvärmlands OK39:53+26:5924:28
100Vilma RingHalmstad OK40:32+27:3824:52
101Alina ÅngeforsOK Flundrehof42:14+29:2025:54
102Ingela GlueOK Skärmen43:06+30:1226:26
103Linnea HerzigIstrums SK44:36+31:4227:21
104Frida KällbergOK Skogsvargarna45:02+32:0827:37
105Elsa HallOK Bävern45:20+32:2627:48
106Ylva AskKatrineholms OK51:53+38:5931:49
107Lina AhlstedtÅmåls OK1:05:24+52:3040:07
108Elsa AdolfssonKatrineholms OK1:07:01+54:0741:06
109Astrid KraftAlmby IK1:19:39+1:06:4548:51
110Ella MannOK Skogsvargarna1:22:37+1:09:4350:41
111Sandra BjernstrandOK Skogsvargarna1:30:38+1:17:4455:36
Klara EberlénOK Skogshjortarnaej start
Linnéa PölderLerums SOKej start
Meja EnvallIK Hakarpspojkarnaej start

H10

1 780 m, 119 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK11:526:40
2Carl ÖbergGamleby OK12:03+0:116:46
3Marcus LammFrölunda OL12:48+0:567:11
4Anton JonssonOK Tyr13:05+1:137:21
5William HärströmFalköpings AIK OK13:17+1:257:27
6Filip HöögOK Motala13:30+1:387:35
7Albin SkottÅmåls OK15:10+3:188:31
8Hugo EngbladFrämmestads IK15:21+3:298:37
9Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping15:26+3:348:40
10Filip HanssonOK Löftan15:32+3:408:43
11Viktor BerndtssonFrölunda OL15:45+3:538:50
12Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK15:57+4:058:57
12Isak ÖhgrenSävedalens AIK15:57+4:058:57
12Noah FalkanderSOK Träff15:57+4:058:57
15Viggo WulffOK Gränsen16:01+4:098:59
16Viktor JonhedKFUM Örebro OK16:40+4:489:21
17Oskar WesterbergTrollhättans SOK16:41+4:499:22
18Liam HogedalVänersborgs SK16:48+4:569:26
19Theo WeijnbladSOK Träff16:59+5:079:32
20Danilo MobergOK Tyr17:02+5:109:34
21Andy GranforsIF Rigor17:08+5:169:37
22Isak TörnströmFK Friskus-Varberg17:15+5:239:41
23Eric ÅhlÅmåls OK17:22+5:309:45
24Simon HanssonIF Rigor17:24+5:329:46
25Alfred DrottzOK Skärmen17:26+5:349:47
26Linus BååthSävedalens AIK17:42+5:509:56
27Viggo HolmbergOK Tylöskog17:55+6:0310:03
28Vincent DahmTjalve IF Norrköping18:12+6:2010:13
29Jonathan AnderssonVingåkers OK18:41+6:4910:29
30Oliver HammarFalköpings AIK OK18:58+7:0610:39
31Emil GabrielssonOK Orinto18:59+7:0710:39
32Jakob SandbergKöping-Kolsva OK19:03+7:1110:42
33Olle NordinUlricehamns OK19:18+7:2610:50
34Albin SvenssonFK Herkules19:25+7:3310:54
35Axel NilssonGarphyttans IF19:26+7:3410:55
36Anton RaskKungälvs OK19:33+7:4110:58
37Gustav ThenanderVästerås SOK20:00+8:0811:14
38Philip SjödinOK Tisaren20:02+8:1011:15
38Lucas BerggrenLinköpings OK20:02+8:1011:15
40Oliver CarlidenHalmstad OK20:13+8:2111:21
41Eskil SöderlundUlricehamns OK20:20+8:2811:25
42Leo NilssonMariestads FK20:48+8:5611:41
43Hugo TofténSOK Träff20:54+9:0211:44
44Ivar KahraÅmåls OK21:04+9:1211:50
45Gustav LjungbergDegerfors OK21:12+9:2011:54
45Arvid KnutssonOK Kullingshof21:12+9:2011:54
47Oskar HjertbergHestra IF21:15+9:2311:56
48Axel VibergRyda SK21:26+9:3412:02
49Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK21:36+9:4412:08
50Samuel RingströmOK Landehof21:38+9:4612:09
51Malte LjungkvistOK Alehof22:12+10:2012:28
52Elias JosefssonVästvärmlands OK22:22+10:3012:33
53Viktor HolmbergOK Södertörn22:35+10:4312:41
54Emil KarlssonOK Bävern22:42+10:5012:45
55Nils MelénTrollhättans SOK22:44+10:5212:46
56Anton GrönbergUlricehamns OK22:53+11:0112:51
57Simon ThörnbladOK Flundrehof22:55+11:0312:52
58Vilgot HellstenNyköpings OK23:48+11:5613:22
59Marcus HanssonLindebygdens OK24:03+12:1113:30
60Joel SevénTjalve IF Norrköping24:04+12:1213:31
61Linus AugustssonGöteborgs SK24:10+12:1813:34
62Oscar LundquistOK Ravinen24:27+12:3513:44
63Adam SamuelssonFalköpings AIK OK24:44+12:5213:53
64Jacob HolmbergUlricehamns OK24:55+13:0313:59
65Viktor HedströmOK Skogshjortarna25:03+13:1114:04
66Joel IsakssonVänersborgs SK25:10+13:1814:08
67Eliot JägstedtHalmstad OK25:30+13:3814:19
68Joel FredrikssonGarphyttans IF25:38+13:4614:24
69Johan AnderssonIK Gandvik25:40+13:4814:25
70Matteo MobergOK Tyr26:18+14:2614:46
71Emil JosefssonIK Gandvik26:26+14:3414:51
72Oscar PetterssonFrämmestads IK26:36+14:4414:56
73Måns KoivistoOK Flundrehof26:39+14:4714:58
74Erik VerhagenOK Orinto26:40+14:4814:58
75Gabriel HogedalVänersborgs SK27:01+15:0915:10
76Felix LindOK Älgen27:02+15:1015:11
77Gabriel EkströmHalmstad OK27:26+15:3415:24
77Emil JosefssonIstrums SK27:26+15:3415:24
79Måns SandahlIK Hakarpspojkarna27:52+16:0015:39
80Erik ArneborgUlricehamns OK27:54+16:0215:40
81Johannes NorrbyOK Södertörn28:44+16:5216:08
82Felix SlagbrandVästerås SOK28:52+17:0016:13
83Mattias ReulOK Orinto29:06+17:1416:20
84Robin BergrothVästerås SOK29:09+17:1716:22
85Pontus NilssonÅmåls OK29:38+17:4616:38
86Max GustafssonKFUM Örebro OK30:27+18:3517:06
87Egon KarlsonLidköpings VSK30:32+18:4017:09
87Isak LarssonOK Tisaren30:32+18:4017:09
89Edvin HalldinKFUM Örebro OK31:03+19:1117:26
90Albin EfraimssonUlricehamns OK32:28+20:3618:14
90Ville EdmarkSOK Aneby32:28+20:3618:14
92Emil AugustssonGöteborgs SK33:12+21:2018:39
93Frej Eliasson ÖfverlindOK Nackhe33:48+21:5618:59
94Anton KarlssonUlricehamns OK34:20+22:2819:17
95Teo JernIstrums SK34:42+22:5019:29
96Harald MartnerFrölunda OL34:54+23:0219:36
97Viktor NilssonStångenäs AIS35:52+24:0020:08
98Tor LindénUddevalla OK36:27+24:3520:28
99Melvin SjöstrandUlricehamns OK37:19+25:2720:57
100Hugo LindmanOK Gipen37:51+25:5921:15
101Gustav AxelssonOK Nackhe40:44+28:5222:53
102Elias LauriFK Herkules46:20+34:2826:01
103Harry SjöbergOK Gipen46:47+34:5526:16
104Harry SvenssonIstrums SK49:59+38:0728:04
105Olle SpikKatrineholms OK50:03+38:1128:07
106Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL53:21+41:2929:58
107Jonathan HagmanOK Orinto58:53+47:0133:04
108Gustav SjöbergOK Gipen59:59+48:0733:41
109Carl-Axel JärhedSOK Träff1:03:01+51:0935:24
110Rasmus VånsjöArboga OK1:13:33+1:01:4141:19
Alvar LangeTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Nils Karlsson KinbergOK Skogsvargarnaej godkänd
Daniel AxelssonOK Nackheej godkänd
Rasmus ÖbergOK Hällenej godkänd
Ted NilssonKFUM Örebro OKej godkänd
Carl Samuel LarssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Axel Björnberg FärdigNyköpings OKej godkänd
Erik HermanssonÅmåls OKutgått
Nils HögIK Gandvikutgått

D35

2 000 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie SvalinVänersborgs SK13:446:52
2Daniela RennerOK Södertörn16:57+3:138:28
3Annica KristofferssonAlmby IK17:09+3:258:34
4Johanna NordströmKFUM Örebro OK18:02+4:189:01
5Inger-Lise EriksenEds SK18:11+4:279:05
6Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK18:13+4:299:06
7Kristina ForsOK Grip18:17+4:339:08
8Anna LundquistOK Ravinen18:22+4:389:11
9Maria LönnHalmstad OK19:00+5:169:30
10Malin AnderssonUlricehamns OK19:02+5:189:31
11Therese AnderssonUlricehamns OK19:55+6:119:57
12Anna MartnerFrölunda OL20:00+6:1610:00
13Lina JonhedKFUM Örebro OK20:22+6:3810:11
14Sofia HjortFalköpings AIK OK21:07+7:2310:33
15Eva KarlssonTidaholm SOK Sisu22:39+8:5511:19
16Kristina PerssonHalmstad OK24:44+11:0012:22
17Karin KraftAlmby IK24:50+11:0612:25
18Sara JägstedtHalmstad OK25:40+11:5612:50
19Anna GranforsOK Landehof25:48+12:0412:54
20Karin IllerströmKatrineholms OK26:59+13:1513:29
21Lottis BrohedeOK Tyr29:42+15:5814:51
22Therese LernhagÅmåls OK42:55+29:1121:27
Anna-Sara ZakariassonUddevalla OKej godkänd

H35

2 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HogedalOK Alehof14:485:35
2Arvid SundkvistKatrineholms OK15:56+1:086:00
3Anders SjööarvOK Nackhe17:47+2:596:42
4Klas BringertKatrineholms OK18:29+3:416:58
5Kalle BjörkmanIFK Mora OK18:36+3:487:01
6Patrik CorneliussonOK Löftan19:22+4:347:18
7Mikael HallOK Bävern19:33+4:457:22
8Per IvarssonTibro OK20:40+5:527:47
9Rikard AnderssonFalköpings AIK OK22:13+7:258:23
10Michael ForslundKristinehamns OK23:30+8:428:52
11Mats FridénOK Gränsen32:11+17:2312:08
Fredrik EkströmHalmstad OKej godkänd

D40

2 050 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika WesthMullsjö SOK14:257:01
2Helena SandahlIK Hakarpspojkarna14:41+0:167:09
3Maria MogensenOK Ravinen14:50+0:257:14
4Kristina AnelandOK Ravinen15:49+1:247:42
5Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna15:51+1:267:43
6Nina AhlénIF Hagen15:57+1:327:46
7Eva OdeVästerås SOK16:02+1:377:49
8Malena AhlströmVästerås SOK16:14+1:497:55
9Åsa HedinOK Linné16:26+2:018:00
10Martina StigssonTrollhättans SOK16:57+2:328:16
11Sofia CarlssonLindebygdens OK17:05+2:408:20
12Karin AnderssonOK Tisaren17:17+2:528:25
13Malin BruhnIF Rigor17:41+3:168:37
14Katrin SkeppSävedalens AIK17:42+3:178:38
15Hillevi LuksTjalve IF Norrköping17:43+3:188:38
16Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna17:50+3:258:41
17Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb18:06+3:418:49
18Jenny EkvallVästerås SOK18:52+4:279:12
19Anna LöwegrenKatrineholms OK18:55+4:309:13
20Ulrika GranforsIF Rigor18:58+4:339:15
21Helena HjertbergIK Ymer19:04+4:399:18
22Ann HyvönenSkattkärrs SOK19:13+4:489:22
23Katarina EnbomVänersborgs SK19:23+4:589:27
24Erika RaskKungälvs OK20:28+6:039:59
25Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL20:40+6:1510:04
26Maria AskrothKFUM Örebro OK20:50+6:2510:09
27Annika BechtelFK Friskus-Varberg20:51+6:2610:10
28Malin HalldinKFUM Örebro OK21:32+7:0710:30
29Camilla HöögOK Motala21:50+7:2510:39
30Maria AspIFK Göteborg22:27+8:0210:57
31Ann PogemaaOK Skogsstjärnan23:04+8:3911:15
32Jeanette PerssonOK Löftan23:05+8:4011:15
33Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK23:33+9:0811:29
34Anneli GabrielssonKungälvs OK23:58+9:3311:41
35Tove StrandbergGamleby OK24:09+9:4411:46
36Madelene HanssonOK Löftan24:52+10:2712:07
37Annica HedbergOK Södertörn24:56+10:3112:09
38Jessica NorénLindebygdens OK25:20+10:5512:21
39Jessica AugustssonGöteborgs SK26:06+11:4112:43
40Jenny KällmanOK Hällen26:52+12:2713:06
41Johanna HallqvistUlricehamns OK30:33+16:0814:54
42Jeanette BlomOK Löftan31:55+17:3015:34
43Susanne FjällborgStenungsunds OK32:00+17:3515:36
44Lena EliassonFK Friskus-Varberg32:04+17:3915:38
45Sofia HagmanOK Orinto32:14+17:4915:43
46Martina WessbergFrölunda OL33:12+18:4716:11
47Johanna KarlssonRyda SK34:06+19:4116:38
48Maria BergHagaby GoIF Örebro34:17+19:5216:43
49Viktoria TudénBoxholm-Mjölby OL35:03+20:3817:05
50Angelica BrandqvistTibro OK37:49+23:2418:26
51Cecilia HolmbergOK Tylöskog39:25+25:0019:13
52Mona LundinKatrineholms OK40:00+25:3519:30
53Åsa CarlssonOK Hällen41:14+26:4920:06
54Anna-Karin VånsjöArboga OK45:13+30:4822:03
Erika JedarOK Torej godkänd
Lotta EnbergHalmstad OKej godkänd
Malin KlaseniusKFUM Örebro OKej godkänd
Maria SkoogIF Hagenej start
Jenny GustafssonArboga OKej start
Martina GabrielssonTrollhättans SOKej start
Linda DanielssonLerums SOKej start

H40

2 620 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola SkeppSävedalens AIK14:545:41
2Magnus PerssonOK Tisaren15:00+0:065:43
2Tommy AnderssonVänersborgs SK15:00+0:065:43
4Dan LarssonOK Tisaren15:01+0:075:43
5Sören KindlundOK Tyr15:19+0:255:50
6Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK16:16+1:226:12
7Jonas MartnerFrölunda OL16:41+1:476:22
8Sven GranforsOK Landehof16:50+1:566:25
9Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna16:54+2:006:27
10Mikael LundqvistHalmstad OK16:59+2:056:28
11Fredrik PerssonHalmstad OK17:11+2:176:33
12Daniel BrohedeOK Tyr17:13+2:196:34
13Urban LjungbergDegerfors OK17:25+2:316:38
14Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK17:34+2:406:42
15Mattias JägstedtHalmstad OK17:36+2:426:43
16Björn LundquistOK Ravinen17:38+2:446:43
17Magnus HomannOK Orinto18:06+3:126:54
18Magnus HanssonOK Löftan18:11+3:176:56
19Ulf PetterssonIstrums SK18:13+3:196:57
20Lars-Olof MagnellKatrineholms OK18:19+3:256:59
21Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF18:22+3:287:00
22Magnus ArvidssonBrattås CK18:37+3:437:06
23Jan HjortFalköpings AIK OK18:55+4:017:13
24Gary LarssonOK Skogshjortarna18:57+4:037:13
25Tomas BergstenIstrums SK19:03+4:097:16
26Martin JohanssonOK Orinto19:22+4:287:23
27Mattias StockhedenOK Gränsen19:37+4:437:29
28Calle AnderssonOK Skogsstjärnan19:44+4:507:31
28Henrik FlordalKatrineholms OK19:44+4:507:31
30Robert EnbomVänersborgs SK20:05+5:117:39
31Fredrik EkenborgNyköpings OK20:23+5:297:46
32Martin LindsjöSävedalens AIK20:25+5:317:47
33Jan SamuelssonFalköpings AIK OK20:31+5:377:49
34Anders NilssonLerums SOK20:39+5:457:52
35Henrik ArrheniusIF Hagen20:44+5:507:54
36Peter LekbergSävedalens AIK20:48+5:547:56
37Matz HöögOK Motala20:53+5:597:58
38Henrik AskrothKFUM Örebro OK21:12+6:188:05
39Mattias BillsonVänersborgs SK21:19+6:258:08
40Mattias GöthbergAlmby IK21:37+6:438:15
41Greger AhlénIF Hagen22:13+7:198:28
42Niklas SahlénIF Hagen22:14+7:208:29
43Magnus EliassonFK Friskus-Varberg22:31+7:378:35
44Stefan AnderssonIstrums SK22:33+7:398:36
45Patrik SöderlundUlricehamns OK22:51+7:578:43
46Peter GrimbeckSävedalens AIK22:55+8:018:44
47Erik BacklundTrollhättans SOK23:09+8:158:50
48Tobias KarlssonRyda SK23:24+8:308:55
49Per-Fredrik AnderssonTrollhättans SOK23:31+8:378:58
50Henrik SahlströmFrämmestads IK23:33+8:398:59
51Patrick EricsonMullsjö SOK23:42+8:489:02
52Robert SkoogIF Hagen24:03+9:099:10
53Niclas LuthmanDegerfors OK24:13+9:199:14
53Håkan LindénUddevalla OK24:13+9:199:14
55Daniel AlmyrenFalköpings AIK OK24:34+9:409:22
56Fredrik EnbergHalmstad OK24:57+10:039:31
57Håkan RundqvistOK Nackhe25:16+10:229:38
58Lars EdbergOK Nackhe25:43+10:499:48
59Peter GabrielssonOK Orinto25:55+11:019:53
60Mårten LindquistBoxholm-Mjölby OL25:57+11:039:54
61Niklas EriksenAlmby IK26:03+11:099:56
62Håkan HagmanOK Orinto26:20+11:2610:03
63Jonas BergdahlOK Orinto26:37+11:4310:09
64Fredrik MalmKFUM Örebro OK27:08+12:1410:21
65Peter FogelHagaby GoIF Örebro27:17+12:2310:24
66Mathias KlaseniusKFUM Örebro OK27:37+12:4310:32
67Tony HolmbergOK Tylöskog28:03+13:0910:42
68Joakim EngströmBottnaryds IF39:39+24:4515:08
69Andreas HerneOK Ravinen43:50+28:5616:43
Daniel NiklassonFalköpings AIK OKej godkänd
Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Stefan GraadIF Rigorej godkänd
Stefan ClaessonUlricehamns OKej godkänd
Johan GranforsIF Rigorej godkänd
Johan KarlssonOK Torutgått
Jakob BergKFUM Örebro OKej start
Martin PetterssonSävedalens AIKej start
Anders LindkvistAlmby IKej start
Johan HörnfeldtOK Ravinenej start
Jonas LarssonOutdoor Heroesej start

D45

2 070 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla ÖhgrenSävedalens AIK14:447:07
2Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK15:12+0:287:20
3Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF15:33+0:497:30
4Lena HögrellJönköpings OK16:29+1:457:57
5Therése AnderssonRyda SK16:51+2:078:08
6Helen MagnussonOK Tor17:13+2:298:19
7Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna17:20+2:368:22
8Karin NilssonGarphyttans IF17:30+2:468:27
9Annelie JohanssonOK Skärmen17:44+3:008:34
10Anna HallVästerås SOK17:57+3:138:40
11Susanne GranGamleby OK18:00+3:168:41
12Ylva OlmKils OK18:24+3:408:53
13Linda GunnarssonLerums SOK18:31+3:478:56
14Sofia KarlssonOK Landehof19:04+4:209:12
15Ulrika RibbholmOK Njudung19:09+4:259:15
16Eva NilssonKungälvs OK19:15+4:319:17
17Marie-louise PerssonFK Herkules19:19+4:359:19
18Katarina OlssonOK Tor19:38+4:549:29
19Charlotte DrejmoOK Landehof19:39+4:559:29
20Anna GustafssonKFUM Örebro OK19:42+4:589:31
21Monica WalleniusOK Skogsstjärnan19:46+5:029:32
21Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu19:46+5:029:32
23Christina SüdhoffBrattås CK20:00+5:169:39
24Åsa VidlundKFUM Örebro OK20:05+5:219:42
25Monica GrönkvistJönköpings OK20:15+5:319:46
26Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb20:29+5:459:53
27Anna-Karin RybergOK Klyftamo20:34+5:509:56
28Malin JohanssonFK Friskus-Varberg21:25+6:4110:20
29Erika AspMölndal Outdoor IF21:40+6:5610:28
29Annica HenryssonTibro OK21:40+6:5610:28
31Katarina RingHalmstad OK21:47+7:0310:31
32Malin AlfredssonLerums SOK21:59+7:1510:37
33Sara ThörnOK Södertörn22:16+7:3210:45
33Lucy LouTibro OK22:16+7:3210:45
35Catarina LarssonVästerås SOK22:54+8:1011:03
36Pia HjertströmFK Friskus-Varberg23:14+8:3011:13
37Camilla WeihartOK Orinto23:19+8:3511:15
38Anna ErikssonOK Älgen23:28+8:4411:20
39Maria AuseliusBredaryds SOK23:47+9:0311:29
40Åsa LarssonOK Hällen24:34+9:5011:52
41Malin MårtenssonOK Ravinen25:55+11:1112:31
42Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna25:58+11:1412:32
43Lotta PetersénOK Njudung26:08+11:2412:37
44Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF27:15+12:3113:09
45Kajsa NordinUlricehamns OK27:53+13:0913:28
46Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF29:08+14:2414:04
47Annica KarlssonTjalve IF Norrköping31:08+16:2415:02
48Lena Carlsson TellIF Hagen31:56+17:1215:25
49Annika JohanssonOK Alehof34:58+20:1416:53
50Margareta EliassonTenhults SOK36:09+21:2517:27
51Ulrika JohannessonFrölunda OL40:44+26:0019:40
Camilla EngelOK Ravinenej godkänd
Erika KlarTidaholm SOK Sisuej godkänd
Annika SvärdhagenLidköpings VSKej godkänd
Marie MäkirantaFellingsbro GOIFej start
Monika HjellströmGränna-Bygdens OKej start
Liselotte LarssonTibro OKej start
Ingela FredrikssonKFUM Örebro OKej start
Åsa WikströmFellingsbro GOIFej start
Karin MårtenssonOK Skogsstjärnanej start
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

H45

2 500 m, 84 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen ÅhlÅmåls OK13:545:33
2Patrik MartinssonOK Motala13:57+0:035:34
3Martin BobergIF Rigor14:12+0:185:40
4Marcus PherssonOK Linné14:22+0:285:44
5Nichlas WallströmSävedalens AIK14:24+0:305:45
6Per MårtenssonOK Ravinen14:32+0:385:48
7Pontus HalldinKFUM Örebro OK14:34+0:405:49
7Henrik LindbladOK Djerf14:34+0:405:49
9Jonas AxelssonLerums SOK14:37+0:435:50
10Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna14:42+0:485:52
11Mats LiljaOK Älgen14:45+0:515:54
12Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna14:54+1:005:57
13Klas GrönkvistJönköpings OK15:07+1:136:02
14Anders AspMölndal Outdoor IF15:14+1:206:05
15Jens AndertoftVästerås SOK15:15+1:216:06
16Anders KindbomIF Hagen15:22+1:286:08
17Magnus LarssonVästerås SOK15:44+1:506:17
18Mattias BååthSävedalens AIK15:46+1:526:18
19Jonas BergenfurSkattkärrs SOK15:54+2:006:21
19David OlssonOK Skogsstjärnan15:54+2:006:21
21Kristian LundLidköpings VSK16:04+2:106:25
22Tobias HaagOK Gränsen16:13+2:196:29
23Stefan HellqvistOK Flundrehof16:18+2:246:31
24Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK16:35+2:416:38
25Håkan OlofssonÄrla IF16:44+2:506:41
26Per KristianssonOK Kontinent16:57+3:036:46
27Peter PetterssonÅmåls OK17:04+3:106:49
28Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna17:05+3:116:50
29Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu17:06+3:126:50
30Thomas LjungqvistTibro OK17:08+3:146:51
31Mattias SkepplingOK Södertörn17:11+3:176:52
32Anders EkingeOK Motala17:14+3:206:53
33Mats ThulinVästerås SOK17:15+3:216:54
34Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb17:19+3:256:55
35Ismo MäkirantaFellingsbro GOIF17:22+3:286:56
36Joakim AhlströmVästerås SOK17:28+3:346:59
37Ulf NyqvistOK Landehof17:51+3:577:08
38Ulf MellerdalKils OK18:03+4:097:13
39Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro18:15+4:217:18
40Leif KrügerGarphyttans IF18:42+4:487:28
41Mika TolonenOK Amne18:46+4:527:30
42Kenneth JakobssonArboga OK18:47+4:537:30
43Ulf HonethVäxjö OK18:48+4:547:31
44Kristofer DrejmoOK Landehof19:11+5:177:40
45Oskar KarlsonLidköpings VSK19:18+5:247:43
46Per CarlssonIF Hagen19:24+5:307:45
47Fredrik MouchardIF Hallby SOK19:29+5:357:47 Ladda ner rutt i gpx-format
47Pär JohannessonFrölunda OL19:29+5:357:47
49Per KlarTidaholm SOK Sisu19:32+5:387:48
50Thomas JohanssonGamleby OK19:38+5:447:51
51Urban SärnbrinkOK Tisaren19:46+5:527:54
52Mattias ErikssonTrollhättans SOK20:03+6:098:01
53Tomas MattssonOK Södertörn20:09+6:158:03
54Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK20:31+6:378:12
55Lars ArneborgUlricehamns OK20:33+6:398:13
56Anders GenbergUlricehamns OK20:35+6:418:14
57Ulf GabrielssonKungälvs OK20:39+6:458:15
58Håkan HöglindFK Herkules21:13+7:198:29
59Patrik NylénDegerfors OK21:21+7:278:32
60Tomas LindqvistVästerås SOK21:22+7:288:32
61Roger NorbergOK Hällen21:26+7:328:34
62Pessi LiukkonenSundsvalls OK22:00+8:068:48
63Magnus AxelssonOK Nackhe22:04+8:108:49
64Håkan AuseliusBredaryds SOK22:24+8:308:57
65Lars HallVästerås SOK22:26+8:328:58
66Markus FrankOK Löftan22:30+8:369:00
67Anders RybergMölndal Outdoor IF22:32+8:389:00
68Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF23:03+9:099:13
69Pär VestinOK Tor23:28+9:349:23
70Ulf RaskKungälvs OK23:34+9:409:25
71Dan-Olof JohanssonOK Alehof23:50+9:569:32
72Johan DahmTjalve IF Norrköping24:00+10:069:36
73Niklas PerssonHalmstad OK24:01+10:079:36
74Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg24:47+10:539:54
75Anders GöranssonArboga OK26:05+12:1110:26
76Anders StrandArboga OK27:09+13:1510:51
77Karl-Otto EliassonOK Nackhe27:42+13:4811:04
78Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan29:08+15:1411:39
79Tord ÅhlgrenArboga OK31:56+18:0212:46
80Johan VånsjöArboga OK32:32+18:3813:00
81Fredrik WännmanOK Södertörn33:25+19:3113:22
Jonas MelénTrollhättans SOKdiskvalificerad
Per-Göran MånssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Johan OckbornTrollhättans SOKej godkänd
Martin MagnerfeltFalköpings AIK OKej start
Matti EnvallIK Hakarpspojkarnaej start

D50

2 060 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena ReisenIF Hagen14:357:04
2Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF14:50+0:157:12
3Lena CarlssonSävedalens AIK14:53+0:187:13
4Mia BierfeldtÄrla IF16:11+1:367:51
5Lotta JungåkerKorsnäs IF OK16:30+1:558:00
5Mia AnderssonEds SK16:30+1:558:00
7Karin ÖhlinSOK Aneby16:39+2:048:04
8Anne BodinAlmby IK16:48+2:138:09
9Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK17:03+2:288:16
10Agnetha Le ClaireFK Herkules17:04+2:298:17
11Anna AsplundKungälvs OK17:47+3:128:37
12Lena PeterssonOK Alehof17:49+3:148:38
13Eva-Lena JonssonNyköpings OK22:37+8:0210:58
14Margareta MandingerTrollhättans SOK24:47+10:1212:01
15Jenny HomannOK Orinto26:56+12:2113:04
16Anna BergOK Grip27:41+13:0613:26
17Annika AndreassonFrölunda OL30:16+15:4114:41
18Lena KlerforsFK Herkules31:04+16:2915:04
Lena MarkendahlOK Klyftamoej godkänd
Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskogej godkänd
Helena HammarTidaholm SOK Sisuej start

H50

2 280 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus AbrahamssonHalmstad OK13:315:55
2Lars SchagerströmGarphyttans IF14:39+1:086:25
3Mats KristianssonTrollhättans SOK14:41+1:106:26
4Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna14:47+1:166:29
5Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK14:48+1:176:29
6Anders EdlundGarphyttans IF15:21+1:506:43
7Martin MandingerTrollhättans SOK15:35+2:046:50
8Bo HallbergFalköpings AIK OK15:39+2:086:51
9Sören LarssonTibro OK15:57+2:266:59
10Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna16:24+2:537:11
11Thord SalenbäckKristinehamns OK16:28+2:577:13
12Björn CarlssonOK Hällen16:39+3:087:18
13Philip HjellströmGränna-Bygdens OK17:00+3:297:27
14Thomas PerssonOK Gränsen17:01+3:307:27
15Kenneth KarlssonAskersunds OK17:32+4:017:41
15Tomas HermanssonÅmåls OK17:32+4:017:41
17Jens LindströmTibro OK17:46+4:157:47
18Klaes AxelssonMullsjö SOK17:50+4:197:49
19Tomas StigssonTrollhättans SOK17:54+4:237:51
20Sven NilssonIK Vista17:55+4:247:51
21Björn LindgrenKFUM Örebro OK18:58+5:278:19
22Conny GunnarssonOK Älgen19:18+5:478:27
23Tomas SvennbergDegerfors OK19:50+6:198:41
24Gunnar HallOK Skogsvargarna19:55+6:248:44
24Tony GullqvistVästvärmlands OK19:55+6:248:44
26Thomas HenryssonTibro OK20:26+6:558:57
27Staffan AsplundKungälvs OK20:37+7:069:02
28Mikael PetersonFalköpings AIK OK20:48+7:179:07
29Mikael JohanssonOK Skärmen21:33+8:029:27
30Anders WahlströmOK Djerf21:46+8:159:32
30Jan EliassonTenhults SOK21:46+8:159:32
32Kjell AnderssonHjobygdens OK22:21+8:509:48
33Karl-Eric BackmanLidköpings VSK23:58+10:2710:30
34Lars KarlssonOK Gränsen24:12+10:4110:36
35Lars SkymbergKFUM Örebro OK24:29+10:5810:44
36Claes RennerOK Södertörn24:41+11:1010:49
36Dan JohanssonTjalve IF Norrköping24:41+11:1010:49
38Anders SandbergOK Räven24:58+11:2710:57
39Håkan SvahnOK Ravinen25:03+11:3210:59
40Jonas KlingLindebygdens OK31:19+17:4813:44
41Magnus AdolfssonKatrineholms OK34:33+21:0215:09
42Jörgen EklundKatrineholms OK34:58+21:2715:20
43Håkan JonssonSträngnäs-Malmby OL39:19+25:4817:14
44Bengt Le ClaireFK Herkules59:05+45:3425:54
Stefan ErikssonOK Älgendiskvalificerad
Dan NilssonNyköpings OKej godkänd
Per WollbrandOK Ravinenej start

D55

1 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgit HanssonHerrestads AIF16:179:02
2Kerstin Haugen LundStenungsunds OK19:18+3:0110:43
3Carolina ÖnstenIK Vista20:01+3:4411:07
4Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK20:56+4:3911:37
5Kerstin SegerssonOK 64 Torpa21:01+4:4411:40
6Karin ErnfridssonOK 64 Torpa22:03+5:4612:15
7Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK30:23+14:0616:52
8Elisabeth SkoglundOK Gränsen30:29+14:1216:56
9Bibbi GustafssonOK Gipen39:52+23:3522:08

H55

2 140 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars NordströmKils OK14:366:49
2Bo GustafssonOK Tylöskog16:30+1:547:42
3Lasse JohanssonEds SK17:55+3:198:22
4Stefan GustafssonOK Hällen18:05+3:298:27
5Jan UhrbergBrattås CK19:34+4:589:08
6Arne LundStenungsunds OK20:51+6:159:44
7Hans SamuelssonOK 64 Torpa27:55+13:1913:02
8Gunnar A JohanssonTenhults SOK28:50+14:1413:28
Mats KarlssonTjalve IF Norrköpingej godkänd
Mikael AlfredssonLerums SOKej godkänd
Svante AndrénTibro OKej godkänd
Magnus JosefssonSävedalens AIKej start

D60

1 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin BurmanKvillebyns SK14:569:27
2Kerstin LarssonOK Milan15:52+0:5610:02
3Britt GunnarssonKristinehamns OK16:49+1:5310:38
Ann-Britt GöranssonAlmby IKutgått

H60

2 040 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK13:166:30
2Urban LarssonOK Gipen14:54+1:387:18
3Nils-Olof BodinAlmby IK15:14+1:587:28
4Tomas OlaussonAskersunds OK15:35+2:197:38
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK17:34+4:188:36
6Janne ErikssonEds SK18:06+4:508:52
7Hans EkbergTrollhättans SOK18:13+4:578:55
8Roalh KlevelandKvillebyns SK18:22+5:069:00
9Lennart JakobssonTibro OK19:53+6:379:44
10Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL22:18+9:0210:55
11Thomas AlmqvistVästerviks OK23:42+10:2611:37
12Jens TörnmarckAskersunds OK31:12+17:5615:17
Bengt LingegårdOK Gipenej godkänd

D65

1 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa TofténHjobygdens OK20:0212:08
Enid IngemarssonHestra IFej godkänd
Kristina JohanssonVänersborgs SKutgått

H70

1 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland NilssonFalköpings AIK OK16:169:17
2Per-Arne JohanssonVänersborgs SK17:34+1:1810:02
3Johnny ErixonFellingsbro GOIF28:06+11:5016:03
4Alf LundkvistOK Tor31:06+14:5017:46
5Gunnar BrystHjobygdens OK34:36+18:2019:46

Inskolning

1 170 m, 152 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Theo AkillesIstrums SKfullföljt
Petter AndersonIstrums SKfullföljt
Klara AnderssonFalköpings AIK OKfullföljt
Minna AnderssonFK Herkulesfullföljt
Tilda AnderssonHjobygdens OKfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Ingrid ArnessonLindebygdens OKfullföljt
Hedvig AugustssonGöteborgs SKfullföljt
Hannes Axelsson NybergIstrums SKfullföljt
Jonna Axelsson NybergIstrums SKfullföljt
Lova BeijerJönköpings OKfullföljt
Linnéa BergquistOK Gripfullföljt
David BergqvistOutdoor Heroesfullföljt
Filip BergqvistLesjöfors SKfullföljt
Petter BergqvistGarphyttans IFfullföljt
Vilma BergqvistLesjöfors SKfullföljt
Widar BodinGällstadbygdens SOKfullföljt
Filippa BokesandIF Rigorfullföljt
Liam BokesandIF Rigorfullföljt
Nora BringertKatrineholms OKfullföljt
Linus BruhnIF Rigorfullföljt
Josephine CannervikIstrums SKfullföljt
Nova CarlidenHalmstad OKfullföljt
Ture CarlssonKFUM Örebro OKfullföljt
Jonna DoeringGarphyttans IFfullföljt
Edwin EkbergOutdoor Heroesfullföljt
Elena EkströmKlubblösfullföljt
Nils EkströmStenungsunds OKfullföljt
Inga EliassonGarphyttans IFfullföljt
Signe EnerothTidaholm SOK Sisufullföljt
Egon EngbladFrämmestads IKfullföljt
Svea EngbladFrämmestads IKfullföljt
Astrid ErikssonVingåkers OKfullföljt
Eddie ErikssonOK Skogsvargarnafullföljt
Wilma ErikssonOK Gripfullföljt
Sonja EwinsAlmby IKfullföljt
Elin ForsbergIK Gandvikfullföljt
Ida ForsbergIK Gandvikfullföljt
Elin ForsénJönköpings OKfullföljt
Pelle FägerhagHjobygdens OKfullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Oskar GunnarssonOutdoor Heroesfullföljt
Oskar GustafssonTrollhättans SOKfullföljt
Tom GustafssonOutdoor Heroesfullföljt
Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Leo HagbergOutdoor Heroesfullföljt
Annie HaglundLindebygdens OKfullföljt
Anna HallOK Skogsvargarnafullföljt
Sofia HalldinKFUM Örebro OKfullföljt
Robin HanssonLindebygdens OKfullföljt
Hamdi HassanIK Gandvikfullföljt
Leon HenrikssonIF Hagenfullföljt
Malou Henriksson- -fullföljt
Felix HerbstVästerås SOKfullföljt
Anton HernvallOK Skogsvargarnafullföljt
Viktor HernvallOK Skogsvargarnafullföljt
Tuva HolmTidaholm SOK Sisufullföljt
Knut HållgärdeGarphyttans IFfullföljt
Eldrin IsebornFrämmestads IKfullföljt
Ida IvarssonOK Skogshjortarnafullföljt
Molly IvarssonTibro OKfullföljt
Erik JohannessonOK Flundrehoffullföljt
Tova JohannessonOK Flundrehoffullföljt
Edla JohanssonOutdoor Heroesfullföljt
Hannele JohanssonLindebygdens OKfullföljt
Julia JohanssonEds SKfullföljt
Alfred KallinGarphyttans IFfullföljt
Natan KarlsonLidköpings VSKfullföljt
Kasper KarlssonJönköpings OKfullföljt
Emil KlangUlricehamns OKfullföljt
Gustav KlassonTidaholm SOK Sisufullföljt
Theo Koivisto BerkelundOK Flundrehoffullföljt
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKfullföljt
Folke LarssonIstrums SKfullföljt
Mårten LarssonOutdoor Heroesfullföljt
Elmer LilleengHerrestads AIFfullföljt
Måns LindénUddevalla OKfullföljt
Rasmus LindénUddevalla OKfullföljt
Ingrid LindgrenIstrums SKfullföljt
Valter LindgrenIstrums SKfullföljt
Benjamin LuksTjalve IF Norrköpingfullföljt
Oscar LundbyTjalve IF Norrköpingfullföljt
Sara LönnHalmstad OKfullföljt
Edvin LövgrenOK Älgenfullföljt
Elton MagnellKatrineholms OKfullföljt
Elvin MagnellKatrineholms OKfullföljt
Michael MakhnoFellingsbro GOIFfullföljt
Viktoria MakhnoFellingsbro GOIFfullföljt
Linnéa MartinssonOK Flundrehoffullföljt
Victor MaxeLaxå OKfullföljt
Alicia MelanderAskersunds OKfullföljt
Amanda MelanderAskersunds OKfullföljt
Holger MelanderAskersunds OKfullföljt
William MetzIstrums SKfullföljt
Leopold NielsenFrämmestads IKfullföljt
Alva NilssonKFUM Örebro OKfullföljt
Elisa NorbergIK Gandvikfullföljt
Hanna NordströmIK Gandvikfullföljt
Sara NylénSOK Träfffullföljt
Alva NymanOutdoor Heroesfullföljt
Gustav OlssonOK Amnefullföljt
Tilde OlssonGarphyttans IFfullföljt
Hanna OscarssonBottnaryds IFfullföljt
Irma PalmérUlricehamns OKfullföljt
Felicia PalmuOutdoor Heroesfullföljt
Noomi PerssonOK Nackhefullföljt
Carl PetterssonFrämmestads IKfullföljt
Julia PetterssonLindebygdens OKfullföljt
Vera PetterssonIK Gandvikfullföljt
Lias RehnströmOK Hällenfullföljt
Tilde RehnströmOK Hällenfullföljt
Svea ReimhultFK Herkulesfullföljt
Alinda RundqvistOK Nackhefullföljt
Jonatan SahlénIF Hagenfullföljt
Felix SandahlIK Hakarpspojkarnafullföljt
Klara SolbergOutdoor Heroesfullföljt
Jovva SpikKatrineholms OKfullföljt
Melvin SternIstrums SKfullföljt
Fredrik Stolt ÖstermanOK Skogsvargarnafullföljt
Mattias StrandbergGamleby OKfullföljt
Alva StäpelIstrums SKfullföljt
Kalle SundkvistOK Gränsenfullföljt
Linnea SundkvistKatrineholms OKfullföljt
Hillevi SvenssonIstrums SKfullföljt
Ida SvenssonOutdoor Heroesfullföljt
Max SylvanVänersborgs SKfullföljt
Anton TattiOK Älgenfullföljt
Casper TellOK 64 Torpafullföljt
Erik TellIstrums SKfullföljt
Märtha TellIstrums SKfullföljt
Wilmer TellIstrums SKfullföljt
Hermona TeweldeIK Gandvikfullföljt
Meron TeweldeIK Gandvikfullföljt
Saga TormenaFK Herkulesfullföljt
Felix WeihardSävedalens AIKfullföljt
Elsi VeltmanOK Skogshjortarnafullföljt
Vilma WesterbergIF Hagenfullföljt
Vera WesthMullsjö SOKfullföljt
Wictor WidegrenIK Gandvikfullföljt
Alma von OostenIK Gandvikfullföljt
Elvira ZellmanFK Bokenfullföljt
Elias ÖbergOK Hällenfullföljt
Lukas ÖbergOK Hällenfullföljt
Hilda ÖdlundOK Skogsvargarnafullföljt
Vilgot ÖdlundOK Skogsvargarnafullföljt
Lova BergdahlOK Orintoej godkänd
Hanna DjerfGarphyttans IFej godkänd
Daymon EkströmKlubblösej godkänd
Heli ForsVästerås SOKej godkänd
Clara HallOK Flundrehofej godkänd
Harald SolbergOutdoor Heroesej godkänd
Ida VejeSävedalens AIKej godkänd
William AlfredssonOK Flundrehofej start
Björn BjärnborgOK Flundrehofej start
Eskil JoelssonOK Gränsenej start
Rasmus KruseLindebygdens OKej start
Hanna LiljaOK Älgenej start
Jonathan LiljaOK Älgenej start
Abdysamad MagomedovFellingsbro GOIFej start
Mariam MagomedovaFellingsbro GOIFej start
Arvid SvenssonOutdoor Heroesej start

U1

1 410 m, 200 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elma MagnellKatrineholms OK13:399:40
2Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg13:40+0:019:41
3Melker LundquistAskersunds OK13:58+0:199:54
4Axel GustafssonOK Tylöskog14:24+0:4510:12
5Herman PetterssonSävedalens AIK14:35+0:5610:20
6Allis SjödinOK Tisaren15:29+1:5010:58
7Lovisa MöllerAlmby IK15:32+1:5311:00
7Olivia ReuteråsTjalve IF Norrköping15:32+1:5311:00
9Floyd GerhardtBrattås CK15:36+1:5711:03
10Selma MalmrosTidaholm SOK Sisu15:43+2:0411:08
10Miles GerhardtBrattås CK15:43+2:0411:08
12Gustav StåhlSävedalens AIK15:51+2:1211:14
13Emma SeguraKFUM Örebro OK15:54+2:1511:16
14Albin RundbladFrämmestads IK16:06+2:2711:25
15Olof HertinVästerviks OK16:10+2:3111:27
16Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK16:30+2:5111:42
17Vidar HallbergFrämmestads IK16:36+2:5711:46
18Imre IsebornFrämmestads IK16:39+3:0011:48
19Jakob RingströmOK Landehof16:43+3:0411:51
20Filip StåhlSävedalens AIK16:59+3:2012:02
21Karl SundkvistKatrineholms OK17:04+3:2512:06
22Axel PerssonFK Herkules17:06+3:2712:07
23Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL17:11+3:3212:11
24Algot TersingOK Flundrehof17:19+3:4012:16
25Axel LindbladOK Djerf17:21+3:4212:18
26Hugo JanssonTenhults SOK17:22+3:4312:19
27Erik SvedlindOK Hällen17:41+4:0212:32
28David SvedlindOK Hällen17:45+4:0612:35
29Emil ÖbergOK Hällen17:55+4:1612:42
30Molly GraadIF Rigor18:09+4:3012:52
31Alvin WilénKFUM Örebro OK18:17+4:3812:58
32Ellen HedinOK Linné18:19+4:4012:59
33Freja WilénKFUM Örebro OK18:23+4:4413:02
34Moa WallströmSävedalens AIK18:26+4:4713:04
35Sam FalkanderSOK Träff18:28+4:4913:05
36Rasmus AxelssonOK Bävern18:37+4:5813:12
37Isak HertzTenhults SOK18:46+5:0713:18
38Bruno FovaeusSävedalens AIK18:48+5:0913:20
39Victor JanssonTenhults SOK18:53+5:1413:23
40Olle HedströmTenhults SOK18:59+5:2013:27
41Jonna ÅhlÅmåls OK19:01+5:2213:29
42Carl SjögrenTidaholm SOK Sisu19:05+5:2613:32
43Kajsa BergrothVästerås SOK19:07+5:2813:33
44Maia FagerströmSOK Aneby19:19+5:4013:41
45Adam LundbyTjalve IF Norrköping19:35+5:5613:53
46Emil TorpmanÅmåls OK19:37+5:5813:54
47Ida LjungbergDegerfors OK19:42+6:0313:58
48Ida TofténSOK Träff19:51+6:1214:04
49Rasmus BodénLaxå OK19:52+6:1314:05
50Emma WulffOK Gränsen20:00+6:2114:11
51Elis SevénTjalve IF Norrköping20:25+6:4614:28
52Alvin HogedalOK Alehof20:40+7:0114:39
53Elina DanielssonLaxå OK20:41+7:0214:40
54Tim DellevågLaxå OK20:46+7:0714:43
55Simon JonhedKFUM Örebro OK20:49+7:1014:45
56Alva PetterssonTidaholm SOK Sisu20:55+7:1614:50
57Amanda FyhrSOK Aneby21:03+7:2414:55
58Lilly BergenfurSkattkärrs SOK21:12+7:3315:02
58Maja SjödinOK Tisaren21:12+7:3315:02
60Frida HerbstVästerås SOK21:19+7:4015:07
61Alfons LundquistAskersunds OK21:23+7:4415:09
62Edvin AlexanderssonIF Rigor21:31+7:5215:15
63Josefin LindIF Rigor21:37+7:5815:19
64Gustav KarlssonUlricehamns OK21:38+7:5915:20
64Joel GabrielssonKungälvs OK21:38+7:5915:20
66Anton ArvidssonBrattås CK21:43+8:0415:24
67Robin ForsbergAskersunds OK22:02+8:2315:37
68Anja RydellIF Hallby SOK22:07+8:2815:41
69Maja MaxeLaxå OK22:09+8:3015:42
70Lizette WilsonFrämmestads IK22:10+8:3115:43
71Sofie LindFrämmestads IK22:12+8:3315:44
72Castor RådbergKöping-Kolsva OK22:16+8:3715:47
73Sara DanehammarHjobygdens OK22:19+8:4015:49
73Johanna CarlssonKlubblös22:19+8:4015:49
75Ester TidströmKlubblös22:20+8:4115:50
76Wilma WaldefeldtIK Gandvik22:39+9:0016:03
76Astrid AhlgrenIK Gandvik22:39+9:0016:03
78Josefin SandbergKöping-Kolsva OK22:42+9:0316:05
79Castor FlordalKatrineholms OK22:43+9:0416:06
80Frida AnderssonKöping-Kolsva OK22:46+9:0716:08
81Gide WeijnbladSOK Träff22:47+9:0816:09
82Molly LindelöfSträngnäs-Malmby OL22:55+9:1616:15
83Linnea ElmFellingsbro GOIF22:56+9:1716:15
84Ebba BörgelLindebygdens OK22:58+9:1916:17
85Embla SelvinLaxå OK23:02+9:2316:20
86Wilhelm LindbergHässleholms OK23:10+9:3116:25
87Felix NilssonMariestads FK23:12+9:3316:27
88Olle SvenssonOK Hällen23:16+9:3716:30
89Axel LövgrenOK Älgen23:17+9:3816:30
90Jessica ErikssonOK Skärmen23:31+9:5216:40
91Kalle RymanFellingsbro GOIF23:36+9:5716:44
92Tea SjöstedtJönköpings OK23:39+10:0016:46
93Nina HögrellJönköpings OK23:47+10:0816:52
94Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna23:50+10:1116:54
95Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL24:05+10:2617:04
96Alice KågeforsIF Hallby SOK24:11+10:3217:09
97Simon SkottÅmåls OK24:14+10:3517:11
98Stina BerggrenLinköpings OK24:31+10:5217:23
99Maja ZakariassonUddevalla OK24:57+11:1817:41
100Alwa LantzLaxå OK25:07+11:2817:48
101Noomi GreenAlmby IK25:10+11:3117:50
102Wiggo LantzLaxå OK25:15+11:3617:54
103Johanna NylénSOK Träff25:31+11:5218:05
104Adam VejeSävedalens AIK25:41+12:0218:12
105Louise SköldOK Klyftamo25:43+12:0418:14
106Sara SjöblomOK Klyftamo25:48+12:0918:17
107Sofia NystrandOK Klyftamo25:51+12:1218:20
108Oliver EdvardssonHjobygdens OK26:06+12:2718:30
109Simon DanehammarHjobygdens OK26:18+12:3918:39
110Arvid JunkellFK Herkules26:22+12:4318:41
111Ida AnderssonLindebygdens OK27:29+13:5019:29
112Melker OckbornTrollhättans SOK27:36+13:5719:34
113Alma JoelssonOK Gränsen27:42+14:0319:38
114Isa SelvinLaxå OK27:49+14:1019:43
115Tuva JanssonLaxå OK27:51+14:1219:45
116Emil StrandhagIstrums SK28:02+14:2319:52
117Simon WestervallGarphyttans IF28:06+14:2719:55
118Nils ÖbergOK Skogsstjärnan28:19+14:4020:04
119Konrad EnerothTidaholm SOK Sisu28:23+14:4420:07
120Zahra SadaatFellingsbro GOIF28:29+14:5020:12
121Oliver JohanssonLindebygdens OK28:31+14:5220:13
121Wilma JonssonOK Tyr28:31+14:5220:13
123Cornellia JohanssonLindebygdens OK28:52+15:1320:28
124Oscar ArrheniusIF Hagen28:53+15:1420:29
125Clara BergmanFellingsbro GOIF28:58+15:1920:32
126Edith BergenfurSkattkärrs SOK28:59+15:2020:33
127Hedda JohanssonLindebygdens OK29:05+15:2620:37
128Oskar AnderssonFalköpings AIK OK29:09+15:3020:40
129Viktor WretbäckSOK Aneby29:15+15:3620:44
130Frida SkoglundUlricehamns OK29:20+15:4120:48
130Moa ReimhultFK Herkules29:20+15:4120:48
132Molly ÅgesjöSOK Träff29:26+15:4720:52
133Linnéa RexOK Landehof29:30+15:5120:55
134Stella GabrielssonOK Orinto29:38+15:5921:00
135Anna JohannessonFrölunda OL29:43+16:0421:04
136Freja JohanssonSOK Träff29:58+16:1921:15
137Gustav JohanssonSOK Träff29:59+16:2021:15
138Johannes HolmbergUlricehamns OK30:08+16:2921:22
139Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK30:12+16:3321:25
140Jonna JuntunenFellingsbro GOIF30:24+16:4521:33
141Tuva TammiFellingsbro GOIF30:32+16:5321:39
141Annie LindkvistAlmby IK30:32+16:5321:39
143Douglas LindkvistOK Gipen30:38+16:5921:43
144Alice SjööarvOK Nackhe30:41+17:0221:45
145Saga QuickDegerfors OK30:47+17:0821:49
146Einar EliassonOK Orinto30:52+17:1321:53
147Kristoffer AtterlingGarphyttans IF31:10+17:3122:06
148Agnes LarssonVingåkers OK31:28+17:4922:19
149Beatrice WahlströmKatrineholms OK31:43+18:0422:29
150Svea BergstrandBrattås CK32:38+18:5923:08
151Alexander ThulinVästerås SOK32:55+19:1623:20
152Arvid ArvåsenSOK Aneby33:08+19:2923:29
153Patricia ErikssonOK Skärmen33:24+19:4523:41
154Emma RudmarkerTidaholm SOK Sisu34:27+20:4824:25
155Noel SäfKFUM Örebro OK34:29+20:5024:27
156Malte SäfKFUM Örebro OK34:44+21:0524:38
157Alma AnderssonFK Herkules35:01+21:2224:50
158Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL35:23+21:4425:05
159Iris DahlbergGarphyttans IF35:37+21:5825:15
160Hilda NivertFK Herkules36:01+22:2225:32
160Wilma WallengrenKFUM Örebro OK36:01+22:2225:32
162Eric FridénOK Gränsen36:27+22:4825:51
163Linus FridénOK Gränsen36:31+22:5225:53
164Isabell KnutssonOK Kullingshof36:42+23:0326:01
165Selma KransholmKFUM Örebro OK36:52+23:1326:08
166Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK37:18+23:3926:27
167Ebba SandSOK Aneby38:04+24:2526:59
168Alvar AlexanderssonIF Rigor38:29+24:5027:17
168Egon EdmanIF Rigor38:29+24:5027:17
170Calle WärnOK Skogshjortarna39:55+26:1628:18
171Agnes AnderssonVästerås SOK40:48+27:0928:56
172Edvin TerpeFK Herkules41:07+27:2829:09
173Alice LundqvistIF Rigor41:12+27:3329:13
174Sven SörellOK Skogshjortarna45:24+31:4532:11
175Vidar NilssonOK Orinto45:33+31:5432:18
176Eleonore LöfgrenFK Herkules47:03+33:2433:22
177Lucas BorgMariestads FK50:08+36:2935:33
178Emil LundborgIF Rigor50:44+37:0535:58
179Tindra KarlssonAskersunds OK51:56+38:1736:49
179Hanna HanssonAskersunds OK51:56+38:1736:49
181Suleiman AbdulimFellingsbro GOIF54:50+41:1138:53
182Mohamed Mahdi RezaiFellingsbro GOIF54:51+41:1238:54
183Elias KarlssonOK Bävern56:35+42:5640:07
184Elliot WallengrenKFUM Örebro OK57:07+43:2840:30
185Ebba LundborgIF Rigor1:00:40+47:0143:01
186Stella TormenaFK Herkules1:10:58+57:1950:19
Emil AnderssonRyda SKej godkänd
Linus WeihardSävedalens AIKej godkänd
Alice QuickDegerfors OKej godkänd
Linnea LuthmanDegerfors OKej godkänd
Gabriel LaineDegerfors OKej godkänd
Karl Hugo NilssonOK Orintoej godkänd
Robin LindskogOK Klyftamoej godkänd
Linus SjöblomOK Klyftamoej godkänd
Mohamad NaheriFellingsbro GOIFej godkänd
Maryam AbdulimFellingsbro GOIFej godkänd
Bozigid DaidovaFellingsbro GOIFej godkänd
Nuriat DaidovaFellingsbro GOIFej godkänd
Gustav FrankOK Löftanej godkänd
Jacob LindIF Rigorej godkänd
Rasmus DahlinLaxå OKej start
Ester GranforsOK Landehofej start
Pelle LarssonLaxå OKej start
Saga Lund-HansenLindebygdens OKej start
Alwin SöderströmLaxå OKej start

U2

1 790 m, 217 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar JohanssonHjobygdens OK15:248:36
2Nils FägerhagHjobygdens OK15:53+0:298:52
3Svante LagerbergIF Hallby SOK16:21+0:579:08
3Elin AnderssonIF Hallby SOK16:21+0:579:08
5Hedda ReuterdahlIF Hallby SOK16:22+0:589:08
6Nellie LaineDegerfors OK16:46+1:229:22
7Noel LantzLaxå OK17:45+2:219:54
8Olle LarssonLaxå OK17:47+2:239:56
8Lukas DanielssonLaxå OK17:47+2:239:56
10Idde AhlströmLaxå OK17:48+2:249:56
11Felix SöderströmLaxå OK17:54+2:3010:00
12Liv OlssonKFUM Örebro OK18:25+3:0110:17
13Elin PerssonBrattås CK18:45+3:2110:28
14Viktor GrönbergUlricehamns OK18:55+3:3110:34
15Moa FagerströmSOK Aneby19:03+3:3910:38
15Tilly ArvåsenSOK Aneby19:03+3:3910:38
17Klara JohanssonSOK Aneby19:24+4:0010:50
18Linnéa PölderLerums SOK19:39+4:1510:58
19Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL20:10+4:4611:15
20Carl WännmanOK Södertörn20:13+4:4911:17
21Alvin WieslanderOK Skärmen20:15+4:5111:18
22Erika LagerrothHjobygdens OK20:18+4:5411:20
23Sofie EnglundHjobygdens OK20:23+4:5911:23
24Oscar KristofferssonAlmby IK20:50+5:2611:38
25Emma FlorinTenhults SOK20:58+5:3411:42
26Jakob PölderLerums SOK20:59+5:3511:43
26Felix WessbroLerums SOK20:59+5:3511:43
28Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg21:02+5:3811:45
29Oskar HanssonAskersunds OK21:11+5:4711:50
30Carl-Johan StåhlSävedalens AIK21:32+6:0812:01
31Gustav RexOK Landehof21:58+6:3412:16
32Fabian BergqvistGarphyttans IF22:00+6:3612:17
32Sofi ViklundLaxå OK22:00+6:3612:17
34Joel HolmgårdKils OK22:07+6:4312:21
35Gabriel ViklundLaxå OK22:08+6:4412:21
36Kalle LindelöfSträngnäs-Malmby OL22:19+6:5512:28
37William JanssonLaxå OK22:31+7:0712:34
38Matheus LaineDegerfors OK22:34+7:1012:36
39Emil SkeppSävedalens AIK22:53+7:2912:47
40Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping22:54+7:3012:47
41Casper FranssonSOK Aneby23:17+7:5313:00
42Rasmus KarlssonAskersunds OK24:06+8:4213:27
43Viggo SyrénUlricehamns OK24:07+8:4313:28
44Victor BohlinLaxå OK24:23+8:5913:37
45Alicia HermannVästerås SOK24:29+9:0513:40
46Ebba MattssonTenhults SOK24:32+9:0813:42
47Emil JuntunenFellingsbro GOIF24:36+9:1213:44
48Aisha SadaatFellingsbro GOIF24:43+9:1913:48
48Nabileh SadaatFellingsbro GOIF24:43+9:1913:48
50Vilja OlssonÅmåls OK24:49+9:2513:51
51Einar EdlundKatrineholms OK24:56+9:3213:55
52Hilma EdlundKatrineholms OK24:58+9:3413:56
53Isak WestervallGarphyttans IF25:09+9:4514:03
54Freja SegerMariestads FK25:12+9:4814:04
55Hugo CorneliussonOK Löftan25:17+9:5314:07
56Nellie SahlstedtSol Tranås25:20+9:5614:09
57Nore ModénVänersborgs SK25:37+10:1314:18
58Alfred SiikOK Skogsvargarna25:41+10:1714:20
59Svante EliassonGarphyttans IF25:48+10:2414:24
59Isabella LaineDegerfors OK25:48+10:2414:24
59Tilda KindlundOK Tyr25:48+10:2414:24
62Axel HolménStenungsunds OK26:05+10:4114:34
62Alice EinarssonBrattås CK26:05+10:4114:34
64Linnea GladhOK Flundrehof26:08+10:4414:35
65Oscar AhlstedtÅmåls OK26:13+10:4914:38
66Noah OlssonStigsökarna26:14+10:5014:39
67Malte AnderssonHjobygdens OK26:25+11:0114:45
68Mattias AnderssonHjobygdens OK26:34+11:1014:50
69Gustav BörgelLindebygdens OK26:51+11:2715:00
70Hugo WilssonLidköpings VSK26:58+11:3415:03
71Adam LidholmSträngnäs-Malmby OL27:02+11:3815:06
72Hilma KahraÅmåls OK27:07+11:4315:08
73Milla KlassonOK Ravinen27:08+11:4415:09
74Isak NilssonÅmåls OK27:11+11:4715:11
75Alma SvenssonOK Hällen27:16+11:5215:13
76Nikki WeihartOK Orinto27:18+11:5415:15
76Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna27:18+11:5415:15
78Tilda SkarstedtTenhults SOK27:21+11:5715:16
79Saga TammiFellingsbro GOIF27:24+12:0015:18
80Elias BengtssonOK Orinto27:32+12:0815:22
81Eira OlssonÅmåls OK27:40+12:1615:27
82Viggo AndréassonSOK Träff27:44+12:2015:29
82Hampus SahlénIF Hagen27:44+12:2015:29
84Selma PerssonFK Herkules27:45+12:2115:30
85Alma CarlssonKFUM Örebro OK27:50+12:2615:32
85Nils ErikssonBrattås CK27:50+12:2615:32
87Emma LindkvistAlmby IK28:02+12:3815:39
88Hilda LindénLindebygdens OK28:06+12:4215:41
89Rut KrönströmLindebygdens OK28:14+12:5015:46
90Alfred TersingOK Flundrehof28:23+12:5915:51
91Wilma ForsbergFellingsbro GOIF28:33+13:0915:56
92Filippa SegerMariestads FK28:35+13:1115:58
93Fanny SegerMariestads FK28:37+13:1315:59
94Lovisa SpålsGarphyttans IF28:38+13:1415:59
94Frida LöfvenhaftLaxå OK28:38+13:1415:59
96Ida DellevågLaxå OK28:39+13:1516:00
97Lovisa AnderssonHjobygdens OK28:47+13:2316:04
98Jakob FahlströmGarphyttans IF28:54+13:3016:08
99Morris FredrikssonKFUM Örebro OK28:57+13:3316:10
100Theo FredmanOK Skogshjortarna28:59+13:3516:11
100Isa LinderFellingsbro GOIF28:59+13:3516:11
102Johannes AnderssonVänersborgs SK29:05+13:4116:14
103Alvin GladhOK Flundrehof29:08+13:4416:16
104Alice KlintefeltLidköpings VSK29:13+13:4916:19
105Sebastian SpålsGarphyttans IF29:14+13:5016:19
106Anja LarssonOK Skärmen29:17+13:5316:21
107Ture HolmstrandArboga OK29:27+14:0316:27
108Vilhelm OlssonStigsökarna29:34+14:1016:31
109Tess AnderssonFK Herkules29:40+14:1616:34
110Ingrid AnderssonFK Herkules29:42+14:1816:35
111Agnes PaulssonOK Löftan30:03+14:3916:47
112Agnes OlovssonGamleby OK30:07+14:4316:49
113Simon LendvaiTrollhättans SOK30:14+14:5016:53
114Arvid RydellIF Hallby SOK30:27+15:0317:00
115Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL30:31+15:0717:02
116Frej GaudenzHalmstad OK30:33+15:0917:04
117Neoline ÖstlingKatrineholms OK30:34+15:1017:04
118Fiona LindkvistOK Gipen30:56+15:3217:16
118Hampus LindmanOK Gipen30:56+15:3217:16
120Albert HållgärdeGarphyttans IF31:07+15:4317:23
121Kajsa RymanFellingsbro GOIF31:21+15:5717:30
121Emilia TollUddevalla OK31:21+15:5717:30
123Alicia LarssonVingåkers OK31:27+16:0317:34
124Emilia LindströmIK Gandvik31:37+16:1317:39
125Elsa GraadIK Gandvik31:38+16:1417:40
126Julia KlingstedtGamleby OK31:50+16:2617:47
127Jenny RengmyrIF Rigor31:52+16:2817:48
128Sofiya KapayanidiÅmåls OK31:54+16:3017:49
128Julia HörnanderGamleby OK31:54+16:3017:49
130Axel KarlströmFalköpings AIK OK31:57+16:3317:50
130Polixenia KapagiannidouÅmåls OK31:57+16:3317:50
130Fotini KapayanidiÅmåls OK31:57+16:3317:50
133Nila SpikKatrineholms OK32:01+16:3717:53
134Oliver ArnessonLindebygdens OK32:06+16:4217:55
135Gustaf RyhammarKatrineholms OK32:11+16:4717:58
136Elsa KarlssonKatrineholms OK32:12+16:4817:59
137Eskil LithnerLerums SOK32:18+16:5418:02
138Carl HallOK Flundrehof32:26+17:0218:07
139Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK32:41+17:1718:15
140William SmithOK Flundrehof32:48+17:2418:19
141Hampus SiikOK Skogsvargarna32:58+17:3418:25
142Sven OttoniusKFUM Örebro OK33:13+17:4918:33
143Hugo GustavssonTibro OK33:17+17:5318:35
144Evald SandinUlricehamns OK33:19+17:5518:36
145Olivia GustafssonTrollhättans SOK33:25+18:0118:40
146Lovisa HermanssonUddevalla OK33:27+18:0318:41
147Albin StrandhagIstrums SK33:37+18:1318:46
148Freja ForsVästerås SOK33:55+18:3118:56
149Nils KallinGarphyttans IF34:22+18:5819:11
150Leo ÖbergOK Skogsstjärnan34:26+19:0219:14
151Rebecca ErikssonOK Skärmen34:32+19:0819:17
152Marton LendvaiTrollhättans SOK34:35+19:1119:19
153Oskar ZitkaUlricehamns OK34:39+19:1519:21
154Amanda PerssonHalmstad OK34:54+19:3019:29
155Elton JosefssonIK Gandvik35:04+19:4019:35
156Alvin AlmbergOK Gränsen35:26+20:0219:47
157Isak JoelssonOK Gränsen35:32+20:0819:51
158Elsie GerhardtBrattås CK35:46+20:2219:58
159Tea BremerMariestads FK35:59+20:3520:06
160Jonathan AxelssonÅmåls OK36:01+20:3720:07
161Alva WretenbergFellingsbro GOIF36:02+20:3820:07
161Evelina RosellOK Flundrehof36:02+20:3820:07
161Agnes GustafssonÅmåls OK36:02+20:3820:07
164Rebecca AhlbergOK Skogsvargarna36:13+20:4920:13
165Filippa RosellOK Flundrehof36:14+20:5020:14
166Anna-Klara StammKFUM Örebro OK36:46+21:2220:32
167Simon SvenssonOK Flundrehof36:48+21:2420:33
168Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF36:55+21:3120:37
169Ida SylvanVänersborgs SK37:03+21:3920:41
170Alice NordströmOK Södertörn38:24+23:0021:27
171Tilda MattssonOK Södertörn38:34+23:1021:32
172Blenda SandénOK Södertörn38:35+23:1121:33
173Meja PetterssonOK Kullingshof38:40+23:1621:36
174Viktor KlingstedtGamleby OK38:45+23:2121:38
175Sofia EricssonGarphyttans IF39:26+24:0222:01
176Elin DjerfGarphyttans IF39:47+24:2322:13
177Elin DoeringGarphyttans IF41:08+25:4422:58
178Nellie OlssonGarphyttans IF41:13+25:4923:01
179Alvar NivertFK Herkules41:49+26:2523:21
180Emil BorgMariestads FK41:54+26:3023:24
181Agnes FriskOK Flundrehof42:06+26:4223:31
181Elsa BremerMariestads FK42:06+26:4223:31
183Tilda SåbyOK Flundrehof42:07+26:4323:31
184Hilma EkströmStenungsunds OK42:32+27:0823:45
185Wilma HammarTidaholm SOK Sisu43:00+27:3624:01
186Alva JunkellFK Herkules44:09+28:4524:39
187Jakob SchönJönköpings OK44:34+29:1024:53
188Isak PerssonOK Nackhe45:54+30:3025:38
188Lukas SchaleOK Nackhe45:54+30:3025:38
190Emilia MellegårdLidköpings VSK46:19+30:5525:52
191Signe NygårdOK Skogshjortarna46:36+31:1226:02
192Alva HedlundÅmåls OK46:37+31:1326:02
193Maja NygårdOK Skogshjortarna46:38+31:1426:03
194Tuva EkdahlIstrums SK46:41+31:1726:04
195Erik WeinerFK Herkules46:52+31:2826:10
196Alice JanssonFellingsbro GOIF48:12+32:4826:55
196Erik HöglindFK Herkules48:12+32:4826:55
198Simon WallmanOK Skogsvargarna48:36+33:1227:09
198Malvina WieslanderOK Skärmen48:36+33:1227:09
200Alice KällstrandÅmåls OK52:50+37:2629:30
201Emma HellströmÅmåls OK52:55+37:3129:33
202Théo Hoffbeck PerssonOK Skärmen53:35+38:1129:56
203Lukas EnglundTrollhättans SOK56:24+41:0031:30
204Penny HaglundLindebygdens OK58:06+42:4232:27
205Ludvig KransholmKFUM Örebro OK58:46+43:2232:49
206Love OlofssonOK Flundrehof59:12+43:4833:04
207Agnes HolmströmÅmåls OK2:33:33+2:18:091:25:46
Isac PeterssonUlricehamns OKej godkänd
Elsa AskKatrineholms OKej godkänd
Hannes TigerSOK Anebyej godkänd
Tobias TigerSOK Anebyej godkänd
Finn GaudenzHalmstad OKej godkänd
Måns DanielssonLaxå OKej godkänd
Linn BrostenAlmby IKej godkänd
Emil EdmanIF Rigorej godkänd
Gustav WieslanderOK Skärmenej godkänd
Tore WidegrenIK Gandvikutgått
Ebba EberlénOK Skogshjortarnaej start
Theodor HaagOK Gränsenej start
Klara Hansson SandbergOK Rävenej start
Hampus KällmanFellingsbro GOIFej start
Emanuel WallmanOK Skogsvargarnaej start
Wilma WikströmFellingsbro GOIFej start

Öppen 0

1 170 m, 420 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therése IvarssonOK Skogshjortarna6:445:45
2Kristoffer KarlssonUddevalla OK15:41+8:5713:24
3Jan KarlqvistTjällmo-Godegårds OK20:15+13:3117:18
4Anita KarlqvistTjällmo-Godegårds OK20:21+13:3717:23
5Tom SolbergOutdoor Heroes24:55+18:1121:17
Mattias AhlströmLaxå OKfullföljt
Johan AkillesIstrums SKfullföljt
Mohammad Al HomfiTidaholm SOK Sisufullföljt
Peter AlexanderssonIF Rigorfullföljt
Marielle AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Patrik AlfredssonOK Flundrehoffullföljt
Birgitta AnderssonFrämmestads IKfullföljt
Bjarne AnderssonKöping-Kolsva OKfullföljt
Carina AnderssonUlricehamns OKfullföljt
Daniel AnderssonHjobygdens OKfullföljt
Emma AnderssonIstrums SKfullföljt
Emma AnderssonFK Herkulesfullföljt
Erling AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Filip AnderssonVästerås SOKfullföljt
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Ingrid AnderssonHjobygdens OKfullföljt
Iréne AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Johanna AnderssonIF Hagenfullföljt
Lennart AnderssonOK Skogsvargarnafullföljt
Linda AnderssonFK Herkulesfullföljt
Mikaela AnderssonLindebygdens OKfullföljt
Patrik AnderssonVästerås SOKfullföljt
Per Arne AnderssonLindebygdens OKfullföljt
Petra AnderssonTjalve IF Norrköpingfullföljt
Petter AnderssonStenungsunds OKfullföljt
Sven AnderssonIstrums SKfullföljt
Sven-Erik AnderssonTidaholm SOK Sisufullföljt
Viggo AnderssonFrämmestads IKfullföljt
Wilma AnderssonSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Åsa AnderssonFrämmestads IKfullföljt
Fredrik ArnessonLindebygdens OKfullföljt
Hanna ArnessonLindebygdens OKfullföljt
Marcus ArnoldssonVästerås SOKfullföljt
Ebba ArnåsenVästerås SOKfullföljt
Liza ArrheniusIF Hagenfullföljt
Jenny ArvidssonBrattås CKfullföljt
Jonas ArvidssonOK Skogsvargarnafullföljt
Tina ArvåsenSOK Anebyfullföljt
Tobias ArvåsenSOK Anebyfullföljt
Thomas AsplundOK Skogsvargarnafullföljt
Helena AxelssonOK Nackhefullföljt
Joakim AxelssonÅmåls OKfullföljt
Linnéa AxelssonOK Nackhefullföljt
Cora BadhFalköpings AIK OKfullföljt
Patricia BadhFalköpings AIK OKfullföljt
Bo BengtssonOK Alehoffullföljt
Hanna BengtssonVänersborgs SKfullföljt
Mats BengtssonOK Orintofullföljt
Ulla BengtssonOK Alehoffullföljt
Camilla BerglundFK Herkulesfullföljt
Maria BergmanFellingsbro GOIFfullföljt
Mona BergqvistGarphyttans IFfullföljt
Anita BergstedtOK Skogsvargarnafullföljt
Tomas BerkelundOK Flundrehoffullföljt
Annika BjärnborgOK Flundrehoffullföljt
Roger BjörckIF Hagenfullföljt
Anders BjörkTrollhättans SOKfullföljt
Annelie BlomqvistDegerfors OKfullföljt
Rebecka BodénLaxå OKfullföljt
Marita BodinGällstadbygdens SOKfullföljt
Gunilla BohmanFK Bokenfullföljt
Carina BokesandIF Rigorfullföljt
Linus BokesandIF Rigorfullföljt
Katarina BorneFrölunda OLfullföljt
Linnéa BrohedeOK Tyrfullföljt
Tobias BruhnIF Rigorfullföljt
Sara BörgelLindebygdens OKfullföljt
Sara CannervikIstrums SKfullföljt
Eva CarlidenHalmstad OKfullföljt
Martin DahlgrenOK Skogsvargarnafullföljt
Therese DahlströmOK Alehoffullföljt
Djamila DaidovaFellingsbro GOIFfullföljt
Joakim DanehammarHjobygdens OKfullföljt
Sofie DanehammarHjobygdens OKfullföljt
Anna Danielsson SelvinLaxå OKfullföljt
Anders DanielssonLaxå OKfullföljt
Malin DanielssonLaxå OKfullföljt
Emma DellevågLaxå OKfullföljt
Christian DjerfGarphyttans IFfullföljt
Jenny EberlénOK Skogshjortarnafullföljt
Maria EfraimssonUlricehamns OKfullföljt
Jenny EkströmStenungsunds OKfullföljt
Lena ElfströmOK Orintofullföljt
Albin EliassonTenhults SOKfullföljt
David EliassonKlubblösfullföljt
Åsa EliassonGarphyttans IFfullföljt
Ulrika EnerothTidaholm SOK Sisufullföljt
Cecilia EricssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Martin EricssonOK Flundrehoffullföljt
Terése EricssonGarphyttans IFfullföljt
Camilla ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Helen ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Maria ErikssonTidaholm SOK Sisufullföljt
Mattias ErikssonOK Flundrehoffullföljt
Torsten ErikssonVingåkers OKfullföljt
Örjan ErikssonOK Skogsvargarnafullföljt
Sofia FagerströmSOK Anebyfullföljt
Morteza FayasiUlricehamns OKfullföljt
Annelie Finnberg SkoogVästerås SOKfullföljt
Mikael FjällborgStenungsunds OKfullföljt
Nellie FjällborgStenungsunds OKfullföljt
Gunilla FlankegårdTjalve IF Norrköpingfullföljt
Veronica FohlénOK Flundrehoffullföljt
Claes FolkessonFellingsbro GOIFfullföljt
Annika ForsbergAskersunds OKfullföljt
Julia ForsbergAskersunds OKfullföljt
Patrik ForsbergAskersunds OKfullföljt
Fateme FortenFellingsbro GOIFfullföljt
Jenny FranssonSOK Anebyfullföljt
Gunilla FredmanOK Skogshjortarnafullföljt
Charlotte FridénOK Gränsenfullföljt
Erika FriskOK Flundrehoffullföljt
Ludvig FriskOK Flundrehoffullföljt
Angelica FyhrSOK Anebyfullföljt
Johan FägerhagHjobygdens OKfullföljt
Linda FägerhagHjobygdens OKfullföljt
Linda GerhardtBrattås CKfullföljt
James GladhOK Flundrehoffullföljt
Camilla GraadIF Rigorfullföljt
Sofia GrändingerIstrums SKfullföljt
Carina GrönbergUlricehamns OKfullföljt
Thord GrönbergUlricehamns OKfullföljt
Daniel GustafssonOK Tylöskogfullföljt
Niklas GustafssonÅmåls OKfullföljt
Örjan GustafssonLindebygdens OKfullföljt
Johan GustavssonFrämmestads IKfullföljt
Stefan GustavssonTibro OKfullföljt
Marie-Helen HaglundLindebygdens OKfullföljt
Carina HallOK Flundrehoffullföljt
Morgan HallOK Flundrehoffullföljt
Zehra HamidiFellingsbro GOIFfullföljt
Thio HammarFalköpings AIK OKfullföljt
Mikael HanssonLindebygdens OKfullföljt
Susanne HartikkaOK Skogsvargarnafullföljt
Tommy HartikkaOK Skogsvargarnafullföljt
Anna HartmanLaxå OKfullföljt
Tobias HedlundÅmåls OKfullföljt
Karin HedströmTenhults SOKfullföljt
Tobias HedströmTenhults SOKfullföljt
Christel HermanssonÅmåls OKfullföljt
Ann Sofie HernvallOK Skogsvargarnafullföljt
Carola HerzigIstrums SKfullföljt
Robert HerzigIstrums SKfullföljt
Max HeveliusOK Skogsvargarnafullföljt
Anni HogedalOK Alehoffullföljt
Lisa HolgerssonUlricehamns OKfullföljt
Vilma HolgerssonUlricehamns OKfullföljt
Hans-Olof Holm HolmOK Skogsvargarnafullföljt
Daniel HolmTidaholm SOK Sisufullföljt
Ena HolménStenungsunds OKfullföljt
Katrin HolmstrandArboga OKfullföljt
Tova HolmstrandArboga OKfullföljt
Jenny HöglindFK Herkulesfullföljt
Jan Erik HörkeOK Skogsvargarnafullföljt
Daniel IsakssonVänersborgs SKfullföljt
Linus IsebornFrämmestads IKfullföljt
Anders IvarssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Sandra JakobssonOK Amnefullföljt
Mikael JanssonGarphyttans IFfullföljt
Natalie JanssonFellingsbro GOIFfullföljt
Sira JanssonLaxå OKfullföljt
Veronica JanssonTenhults SOKfullföljt
Martin JoelssonOK Gränsenfullföljt
Åsa JoelssonOK Gränsenfullföljt
Jenny JohanessonOK Flundrehoffullföljt
Anna JohanssonLindebygdens OKfullföljt
Camilla JohanssonLindebygdens OKfullföljt
Camilla Katarina Maria JohanssonTenhults SOKfullföljt
Eva JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Henrik JohanssonLerums SOKfullföljt
Klara JohanssonHjobygdens OKfullföljt
Linda JohanssonDegerfors OKfullföljt
Magnus JohanssonLindebygdens OKfullföljt
Maria JohanssonGarphyttans IFfullföljt
Patrik JohanssonOK Flundrehoffullföljt
Sara JohanssonHjobygdens OKfullföljt
Sven-Åke JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Ylva JohanssonOK Skogsvargarnafullföljt
Tomas JonassonVänersborgs SKfullföljt
Thomas JonssonTibro OKfullföljt
Henrik JunkellFK Herkulesfullföljt
Maria JunkellFK Herkulesfullföljt
Petra JuntunenFellingsbro GOIFfullföljt
Karolina KahraÅmåls OKfullföljt
Emma KallinGarphyttans IFfullföljt
Elena KapagiannidouÅmåls OKfullföljt
Anders KarlssonOK Torfullföljt
Anna KarlssonDegerfors OKfullföljt
Johan KarlssonKatrineholms OKfullföljt
Maria KarlssonOK Bävernfullföljt
Stefan KarlssonLaxå OKfullföljt
Tea KarlssonKatrineholms OKfullföljt
Liselotte KlangUlricehamns OKfullföljt
Fredrik KlassonTidaholm SOK Sisufullföljt
Anders KlerforsFK Herkulesfullföljt
Katarina KnutssonOK Kullingshoffullföljt
Marie KoskelaKFUM Örebro OKfullföljt
Catharina KransholmKFUM Örebro OKfullföljt
Mathias KransholmKFUM Örebro OKfullföljt
Camilla KratzTjalve IF Norrköpingfullföljt
Caroline KurttiLaxå OKfullföljt
Johan KällmanOK Hällenfullföljt
Erica LaineDegerfors OKfullföljt
Erik LaineDegerfors OKfullföljt
Dennis LantzLaxå OKfullföljt
Helena LantzOK Flundrehoffullföljt
Andreas LarssonLaxå OKfullföljt
Anna LarssonFK Herkulesfullföljt
Bert-Olov LarssonOK Skogsvargarnafullföljt
Linda LarssonFrämmestads IKfullföljt
Lisa LarssonVästerås SOKfullföljt
Eija LauriFK Herkulesfullföljt
Diana LaursenIF Hagenfullföljt
Zoltan LendvaiTrollhättans SOKfullföljt
Eva-Mi LennellSträngnäs-Malmby OLfullföljt
Josefine LiljaOK Älgenfullföljt
Sofia LindIF Rigorfullföljt
Jenny Lindahl-KarlsonLidköpings VSKfullföljt
Sofia LindbergHässleholms OKfullföljt
Anders LindgrenUlricehamns OKfullföljt
Jonny LindgrenIstrums SKfullföljt
Alma LindkvistAlmby IKfullföljt
Cecilia LindqDegerfors OKfullföljt
Karin LindqvistVästerås SOKfullföljt
Tobias LindqvistVästerås SOKfullföljt
Delilah LithnerLerums SOKfullföljt
Peter LithnerLerums SOKfullföljt
Josefin LjunglöfKatrineholms OKfullföljt
Lars LundborgIF Rigorfullföljt
Therese LundborgIF Rigorfullföljt
Christer LundbyTjalve IF Norrköpingfullföljt
Jessica LundbyTjalve IF Norrköpingfullföljt
Konny LundinKatrineholms OKfullföljt
Magnus LundinDegerfors OKfullföljt
Berit LundkvistOK Torfullföljt
Christian LundqvistIF Rigorfullföljt
Fredrik LundqvistAskersunds OKfullföljt
Jenny LundqvistIF Rigorfullföljt
Lilly LundqvistIF Rigorfullföljt
Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OLfullföljt
Robin LönnHalmstad OKfullföljt
Stefan LönnHalmstad OKfullföljt
Kristina LövgrenOK Älgenfullföljt
Dinara MagomedovaFellingsbro GOIFfullföljt
Aleksei MakhnoFellingsbro GOIFfullföljt
Julia MakhnoFellingsbro GOIFfullföljt
Anna-Carin MartinssonOK Motalafullföljt
John MartinssonFellingsbro GOIFfullföljt
Emma MaxeLaxå OKfullföljt
Madeleine MaxeLaxå OKfullföljt
Tommy MaxeLaxå OKfullföljt
Emil MelivTidaholm SOK Sisufullföljt
Alexander MetzIstrums SKfullföljt
Louise ModénVänersborgs SKfullföljt
Mattias ModénVänersborgs SKfullföljt
Camilla MorisKatrineholms OKfullföljt
Elin NielsenFrämmestads IKfullföljt
Susanne NielsenFrämmestads IKfullföljt
Karl NilssonOK Orintofullföljt
Lars-Erik NilssonÅmåls OKfullföljt
Emma NivertFK Herkulesfullföljt
Henrik NordKFUM Örebro OKfullföljt
Carin NorénVingåkers OKfullföljt
Jenny NymanVänersborgs SKfullföljt
Lennart NymanVänersborgs SKfullföljt
Linda OlofssonOK Flundrehoffullföljt
Martin OlofssonOK Flundrehoffullföljt
Ann-Sofie OlovssonGamleby OKfullföljt
Anders OlssonFK Herkulesfullföljt
Marika OlssonÅmåls OKfullföljt
Niclas OlssonOK Amnefullföljt
Markus OttoniusKFUM Örebro OKfullföljt
Anita PalmérUlricehamns OKfullföljt
Elisabet PedersénOK Skogsvargarnafullföljt
Chona Perez HallOK Skogsvargarnafullföljt
Anneli PerssonBrattås CKfullföljt
Frida PerssonFK Herkulesfullföljt
Helena PerssonOK Gränsenfullföljt
Jennie PerssonBottnaryds IFfullföljt
Johanna PerssonOK Nackhefullföljt
Lars PerssonBrattås CKfullföljt
Robert PerssonFK Herkulesfullföljt
Sven Anders PerssonOK Nackhefullföljt
Tomas PerssonLaxå OKfullföljt
Anders PeterssonOK Skogsvargarnafullföljt
Jan-Ove PetterssonFrämmestads IKfullföljt
Matilda PetterssonLindebygdens OKfullföljt
Sandra PetterssonTidaholm SOK Sisufullföljt
Vera PogemaaOK Skogsstjärnanfullföljt
Andreas PruthIK Hakarpspojkarnafullföljt
Kristin PölderLerums SOKfullföljt
Markus RehnströmOK Hällenfullföljt
Daniel ReimhultFK Herkulesfullföljt
Kristina ReimhultFK Herkulesfullföljt
Christa RengmyrIF Rigorfullföljt
Hanna ReuteråsTjalve IF Norrköpingfullföljt
Desiré RexOK Landehoffullföljt
Jonathan RexOK Landehoffullföljt
William RexOK Landehoffullföljt
Emma RingströmOK Landehoffullföljt
Tobias RingströmOK Landehoffullföljt
Camilla RudmarkerTidaholm SOK Sisufullföljt
Karin RundqvistOK Nackhefullföljt
Erik RyhammarKatrineholms OKfullföljt
Linnea RymanFellingsbro GOIFfullföljt
Robert RymanFellingsbro GOIFfullföljt
Martina RådbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Sonny RådbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Linda SahlströmTidaholm SOK Sisufullföljt
Helen SamuelssonOK Skogsvargarnafullföljt
Karl-Uno SandSOK Anebyfullföljt
Anders Erik Joakim SandbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Majvor SandbergOK Rävenfullföljt
Maricha SandbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Peter SelvinLaxå OKfullföljt
Linnea SevénTjalve IF Norrköpingfullföljt
Pär SevénTjalve IF Norrköpingfullföljt
Amanda SjöarvOK Nackhefullföljt
Sandra SjöarvOK Nackhefullföljt
Andreas SjögrenTidaholm SOK Sisufullföljt
Åsa SjögrenTidaholm SOK Sisufullföljt
Jeanette SjölinFK Friskus-Varbergfullföljt
Jonatan Sjöstrand