Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Täby OK, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Täby OK, medel
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: lördag 27 augusti 2016

D21

3 700 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BillstamOK Linné27:157:21
2Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF27:37+0:227:27
3Helena KarlssonIFK Lidingö SOK28:22+1:077:40
4Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad28:44+1:297:45
5Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK29:13+1:587:53
6Johanna SanderiIFK Lidingö SOK29:39+2:248:00
7Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad29:42+2:278:01
8Riina KuuseloOK Linné30:51+3:368:20
9Lisa AnderssonÄrla IF31:27+4:128:30
10Elsa JanssonJärla Orientering31:32+4:178:31
11Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK32:31+5:168:47
12Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK32:58+5:438:54
13Karolina HellbergSundbybergs IK33:19+6:049:00
14Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad33:34+6:199:04
15Rebecka OlssonOK Linné34:10+6:559:14
16Lina BlomqvistJärla Orientering35:18+8:039:32
17Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad36:27+9:129:51
18Kristina AnelandOK Ravinen36:37+9:229:53
19Moa KjellstrandCentrum OK39:11+11:5610:35
20Ulrika LindstamOK Linné39:33+12:1810:41
21Rebecka LindbergOK Roslagen40:21+13:0610:54
22Sara SjökvistJärla Orientering41:26+14:1111:11
23Lena ÖhmanCentrum OK41:52+14:3711:18
24Jennie Hellström OlssonOK Linné43:29+16:1411:45
25Sofia PerssonSnättringe SK43:42+16:2711:48
26Dora SzerencsiJärla Orientering44:19+17:0411:58
27Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK44:44+17:2912:05
28Sanna BatzSkarpnäcks OL44:53+17:3812:07
29Lena KaskOK Linné47:56+20:4112:57
30Sara JonassonCentrum OK47:59+20:4412:58
31Sara EskilssonAlfta-Ösa OK48:58+21:4313:14
32Anna TidermanSnättringe SK52:46+25:3114:15
33Isabelle SjöbergOK Österåker53:16+26:0114:23
34Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK53:57+26:4214:34
35Anna KaskUmeå OK58:39+31:2415:51
36Kristina LarssonOK Österåker1:10:41+43:2619:06
Maria Von SchmalenséeAttunda OKej godkänd
Vakant - -ej start
Linnea TroengSkogslöparnaej start
Vakant - -ej start

H21

4 700 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF27:115:47
2Josef NordlundOK Linné29:47+2:366:20
3David BejbomJärla Orientering30:26+3:156:28
4Simon LundinFinspångs SOK30:38+3:276:31
5Markus AdolfssonTullinge SK31:24+4:136:40
5Martin HunhammarOK Ravinen31:24+4:136:40
7Emil AnderssonÄrla IF31:42+4:316:44
8Henrik JonssonOK Rodhen31:45+4:346:45
9Olle GrywenzOK Linné32:08+4:576:50
10David LingforsOK Linné32:43+5:326:57
11Joel LännevallOK Roslagen32:59+5:487:01
12Mattias MillingerJärla Orientering34:09+6:587:15
13Olof ErikssonOK Linné34:23+7:127:18
14Simon MarkendahlOK Klyftamo35:06+7:557:28
15Christoffer SchönningJärfälla OK35:24+8:137:31
16Pontus JohanssonOK Linné36:02+8:517:40
17Emil AnderssonTullinge SK36:24+9:137:44
18Andrew QuinIFK Lidingö SOK36:47+9:367:49
19Sergej FedatsenkaSävedalens AIK37:04+9:537:53
20David HectorSnättringe SK37:20+10:097:56
21Ulf TroengOK Linné37:25+10:147:57
22Oskar GustafssonCentrum OK39:26+12:158:23
23Arvid HenrikssonJärla Orientering39:33+12:228:24
24Per-Åke OlssonOK Ravinen39:40+12:298:26
25Thomas PetterssonIF Thor40:16+13:058:34
26Andreas KarlssonMariestads FK40:25+13:148:35
27Christian RotvikerCentrum OK41:13+14:028:46
28Erik BerzellJärla Orientering41:22+14:118:48
29Liutauras BileviciusOK Roslagen41:43+14:328:52
30Erik LindOK Linné42:28+15:179:02
31Fredrik PerssonDomnarvets GOIF42:33+15:229:03
32Erik EdénWaxholms OK43:48+16:379:19
33Svante PerssonSöderhamns OK45:39+18:289:42
34Peder KockJärla Orientering45:48+18:379:44
35Jesper NelsénFalkenbergs OK47:05+19:5410:01
36Stuart FellCentrum OK47:41+20:3010:08
37William HultqvistVallentuna-Össeby OL48:53+21:4210:24
38Daniel EleniusCentrum OK48:54+21:4310:24
39Dan WesterJärla Orientering49:11+22:0010:27
40Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF49:27+22:1610:31
41Oscar ArmanNyköpings OK52:04+24:5311:04
42Jorrit BoekelCentrum OK54:50+27:3911:40
43Magnus KarlssonCentrum OK55:46+28:3511:51
44Viktor LindbergOK Roslagen56:05+28:5411:55 Ladda ner rutt i gpx-format
45Anders AbelSnättringe SK59:24+32:1312:38
46Jefta LangerakJärfälla OK1:00:25+33:1412:51
47Martin KarlssonCentrum OK1:01:20+34:0913:02
48Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna1:06:59+39:4814:15
49Robin ErikssonOK Roslagen1:18:50+51:3916:46
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Axel MattssonJärla Orienteringej godkänd
Vakant - -ej start
Staffan ÅkerblomOK Linnéej start
Karl EngesAttunda OKej start
Vakant - -ej start
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej start
Vakant - -ej start
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start
Holger KohrCentrum OKej start
Jan TroengOK Linnéej start
Niklas SundqvistTullinge SKej start
Lars Håkan SandvikAttunda OKej start

D20

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda BerggrenTullinge SK30:078:36
2Magdalena Vande VoordeTullinge SK40:02+9:5511:26

H20

3 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo DahlbergHaninge SOK27:007:17
2Joakim SkärlénHaninge SOK29:03+2:037:51
3Bobby BrahmLånghundra IF33:35+6:359:04
4Daniel Carlson BjernaldOK Linné34:42+7:429:22
5Erik CallebergSnättringe SK44:57+17:5712:08
6Yngve RahlénOK Ravinen51:52+24:5214:01
7Martin KihlSundbybergs IK1:42:24+1:15:2427:40
Måns TistadIFK Lidingö SOKej start
Vakant - -ej start

D18

3 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma KarlssonSnättringe SK30:598:51
2Tone AlbrektssonOK Ravinen31:54+0:559:06
3Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK35:31+4:3210:08
4Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK37:55+6:5610:50
5Ebba LeicktTullinge SK40:10+9:1111:28
6Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL41:50+10:5111:57
7Tilda AnderssonOK Ravinen44:58+13:5912:50
8Anna KarlströmOK Linné45:47+14:4813:04
9Malin DahlbäckOK Österåker46:12+15:1313:12
10Sofia FurebySnättringe SK49:54+18:5514:15
11Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK50:36+19:3714:27
12Vera BogrenSundbybergs IK1:00:03+29:0417:09
Vakant - -ej start
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

H18

3 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK26:497:14
2Hannes SvahnOK Ravinen30:51+4:028:20
3Egil MorastHaninge SOK31:11+4:228:25
4Tobias KarlssonSnättringe SK31:46+4:578:35
5Benjamin LangerakJärfälla OK32:04+5:158:40
6Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK32:08+5:198:41
7Kasper FranssonOK Ravinen34:17+7:289:15
8Christopher WilestedtAttunda OK36:05+9:169:45
9Albin AnderssonOK Ravinen36:20+9:319:49
9Petter BodingIFK Lidingö SOK36:20+9:319:49
11Max KlassonOK Ravinen37:45+10:5610:12
12Filip BrunanderAttunda OK40:11+13:2210:51
13Andreas MagnvallOK Södertörn41:46+14:5711:17
14Simon TörnqvistOK Ravinen42:53+16:0411:35
15Alexander AlnessLånghundra IF43:25+16:3611:44
16Simon ÖsterlingOK Södertörn43:39+16:5011:47
17Christian RedtzerAttunda OK44:04+17:1511:54
18Linus BacklundOK Södertörn44:07+17:1811:55
19Gustav EknerSnättringe SK54:17+27:2814:40
20Arne KvarnefalkJärfälla OK56:32+29:4315:16
21Lucas NorrmanAttunda OK58:37+31:4815:50
22Albin KvarnefalkJärfälla OK1:12:27+45:3819:34
Lukas ArkängTullinge SKej start
Vakant - -ej start
Viktor WohlgemuthOK Ravinenej start

D16

3 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn32:338:47
2Linnea JohanssonTäby OK38:45+6:1210:28
3Linda RennerOK Södertörn39:35+7:0210:41
4Signe NilssonNyköpings OK42:49+10:1611:34
5Katarina NorrbyOK Södertörn44:09+11:3611:55
6Malin StrandbergGustavsbergs OK44:40+12:0712:04
7Frida HectorSnättringe SK47:36+15:0312:51
8Lovisa LängheimTullinge SK51:06+18:3313:48
9Lotten SandénOK Södertörn51:10+18:3713:49
10Ylva SandénOK Södertörn51:41+19:0813:58
11Josefine AnderssonTäby OK52:45+20:1214:15
12Lovisa WigertzLånghundra IF54:11+21:3814:38
13Tyra AlmJärla Orientering54:41+22:0814:46
14Tilda AnderssonTullinge SK55:21+22:4814:57
15Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK55:57+23:2415:07
16Sofia ZillingOK Södertörn58:13+25:4015:44
17Sara SundinWaxholms OK1:00:07+27:3416:14
18Jonna LundbäckJärfälla OK1:01:19+28:4616:34
19Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL1:06:48+34:1518:03
20Nickolina HedenlundTäby OK1:13:22+40:4919:49
21Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:24:00+51:2722:42
22Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:29:02+56:2924:03
Elin BjessmoBromma-Vällingby SOKej start
Josefin HersénTullinge SKej start
Vakant - -ej start
Agnes BromanOK Roslagenej start
Frida ZeijlonOK Hällenej start
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej start

H16

3 800 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK26:577:05
2Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö27:28+0:317:13
3Simon FriskGustavsbergs OK27:54+0:577:20
4Philip CarlssonNyköpings OK29:39+2:427:48
5Ivar Lidström LauriSnättringe SK30:10+3:137:56
6Mattias IvaresOK Södertörn30:19+3:227:58
7Anton HänströmTäby OK31:37+4:408:19
8Johan CallebergSnättringe SK31:52+4:558:23
9Filip MöllerOK Södertörn32:13+5:168:28
10Jesper LidmarSnättringe SK33:45+6:488:52
11Felix PerssonHaninge SOK33:47+6:508:53
12Viggo KlassonOK Ravinen33:54+6:578:55
13Elias RöstinSöders-Tyresö34:03+7:068:57
14Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK34:06+7:098:58
15Anton SilierJärfälla OK34:16+7:199:01
16Niklas SvenssonJärfälla OK35:19+8:229:17
17Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby35:36+8:399:22
18Robert ColeVäsby OK35:47+8:509:25
19Marcus Salomon-SörensenAttunda OK36:39+9:429:38
20Joel WahlqvistOK Roslagen37:28+10:319:51
21Max HoppeWaxholms OK38:45+11:4810:11
22Oskar VahlbergOK Österåker38:52+11:5510:13
23Gustav NirvinHaninge SOK39:25+12:2810:22
24William NilssonNyköpings OK40:40+13:4310:42
25Victor SadaranganiJärla Orientering41:54+14:5711:01
26Fredrik HanssonTäby OK42:56+15:5911:17
27Alexander SchandlOK Södertörn44:49+17:5211:47
28Victor SannicoloTäby OK45:58+19:0112:05
29Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby46:15+19:1812:10
30Martin SkärlénHaninge SOK47:31+20:3412:30
31Ludvig LindénAttunda OK49:13+22:1612:57
32Johannes BladhTullinge SK55:03+28:0614:29
33Jacob MobergHelsingborgs SOK1:01:16+34:1916:07
34Carl TiemerSundbybergs IK2:00:25+1:33:2831:41
Rasmus KihlSundbybergs IKej godkänd
Trevor BransomeSkogsluffarnas OKej godkänd
Anton StrömIFK Lidingö SOKej start

D16 Kort

3 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vakant - -ej start

H16 Kort

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl BrahmLånghundra IF33:1211:04
2Erik NorlinIFK Enskede43:03+9:5114:21
Vakant - -ej start

D14

3 000 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa BogrenSundbybergs IK26:088:42
2Nina PerssonHaninge SOK27:18+1:109:06
3Tilda MårtenssonOK Ravinen27:46+1:389:15
4Sofia IversAttunda OK28:19+2:119:26
5Matilda LindhSundbybergs IK29:14+3:069:44
6Lovisa NilssonAttunda OK29:48+3:409:56
7Sara MöllerOK Södertörn30:28+4:2010:09
8Vilde WoldSundbybergs IK30:35+4:2710:11
9Sigrid CarlssonSundbybergs IK31:18+5:1010:26
10Therese NilssonOK Österåker32:26+6:1810:48
11Marie-Chantal BallnusBromma-Vällingby SOK32:55+6:4710:58
12Åsa SundströmJärla Orientering34:32+8:2411:30
13Amanda GranqvistOK Ravinen34:49+8:4111:36
14Sanna HedbergOK Södertörn34:55+8:4711:38
15Maja SandvikAttunda OK34:57+8:4911:39
16Smilla MogensenOK Ravinen35:14+9:0611:44
17Alma HellströmAttunda OK35:23+9:1511:47
18Lisa ThunellIFK Lidingö SOK35:42+9:3411:54
19Emma AlmgrenOK Ravinen37:36+11:2812:32
20Ida HänströmTäby OK37:38+11:3012:32
21Katja LeicktTullinge SK37:39+11:3112:33
22Ida HofstedtTäby OK39:22+13:1413:07
23Tuva FalkSundbybergs IK40:17+14:0913:25
24Sofia EdvardssonJärfälla OK41:07+14:5913:42
25Amelie RajanIFK Lidingö SOK41:26+15:1813:48
26Cecilia HectorSnättringe SK41:51+15:4313:57
27Ellinor HambergJärfälla OK41:58+15:5013:59
28Alice HallménJärfälla OK42:16+16:0814:05
29Lovisa SvenssonTullinge SK42:29+16:2114:09
30Emma PalmOK Roslagen42:46+16:3814:15
31Maja HoppeWaxholms OK42:58+16:5014:19
32Tove SjöbergTullinge SK45:29+19:2115:09
33Petronella HedenlundTäby OK46:04+19:5615:21
34Agnes DambergIFK Lidingö SOK46:30+20:2215:30
35Hedda RöstinSöders-Tyresö48:01+21:5316:00
36Johanna AlmgrenOK Ravinen48:09+22:0116:03
37Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL50:03+23:5516:41
38Martina MäkeläHaninge SOK52:07+25:5917:22
39Signe HillerhagIFK Lidingö SOK57:06+30:5819:02
40Ella BroquistIFK Lidingö SOK1:03:28+37:2021:09
41Alva BladhTullinge SK1:08:24+42:1622:48
42Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby1:29:12+1:03:0429:44
Ida NordlundOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Malin HanssonTäby OKej start
Vakant - -ej start
Tove KarlssonJärla Orienteringej start
Vakant - -ej start

H14

3 000 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar AnelandOK Ravinen24:568:18
2Hampus HatlenTullinge SK25:21+0:258:27
3Erik BovalliusJärfälla OK25:38+0:428:32
4Samuel LindénAttunda OK26:14+1:188:44
5Alfred LängheimTullinge SK26:54+1:588:58
6Manne HammarbergJärfälla OK27:00+2:049:00
7Axel MålargårdTäby OK27:09+2:139:03
8William GrunderJärfälla OK27:18+2:229:06
9Erik Lidström LauriSnättringe SK27:27+2:319:09
10Johan LundbäckJärfälla OK27:40+2:449:13
11Otto BalckTäby OK28:12+3:169:24
12Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK28:37+3:419:32
13Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK28:57+4:019:39
14Albin LindskogOK Ravinen29:59+5:039:59
15Olle KallurOK Ravinen30:50+5:5410:16
16Isak WestringJärfälla OK31:55+6:5910:38
17Olle Pettersson GradinAttunda OK31:59+7:0310:39
18Carl HenrikssonRånäs OK32:30+7:3410:50
19Wilhelm NordqvistWaxholms OK32:43+7:4710:54
20Lukas WernerIFK Lidingö SOK33:09+8:1311:03
21Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOK33:50+8:5411:16
22Albin HainkeSnättringe SK35:29+10:3311:49
23Eskil WidehagSundbybergs IK36:14+11:1812:04
24Jakob TedhamreSnättringe SK37:23+12:2712:27
25Wilhelm BergmanTullinge SK37:48+12:5212:36
26Simon LiljaIFK Lidingö SOK39:48+14:5213:16
27Jakob Gadefors NauHaninge SOK40:05+15:0913:21
28Ludvig SigrandOK Södertörn40:53+15:5713:37
29Marcus EkmanTäby OK44:42+19:4614:54
30Filip StorellHaninge SOK44:52+19:5614:57
31Ludde BlomIFK Enskede45:20+20:2415:06
32Pontus AxellIFK Enskede54:50+29:5418:16
33Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK55:15+30:1918:25
34David NäslundOK Roslagen56:58+32:0218:59
35Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK1:01:17+36:2120:25
36Mattis SandénOK Södertörn1:04:34+39:3821:31
37Antoni KowalikSnättringe SK2:13:38+1:48:4244:32
Oskar NilssonJärfälla OKej godkänd
Isak GeliusSnättringe SKej godkänd
Olof MelchersonIFK Lidingö SOKej godkänd
Nils Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
Hampus WiknerOK Österåkerej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start
Oskar SundblomRånäs OKej start
Theodor BrabieJärfälla OKej start
Philip ForngrenTäby OKej start

D14 Kort

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia SundinWaxholms OK33:4914:05
Vakant - -ej start

H14 Kort

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin ForsumVallentuna-Össeby OL1:22:3234:23
Vakant - -ej start

D12

2 400 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn21:188:52
2Ida ÖsterbergGustavsbergs OK22:57+1:399:33
3Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF24:29+3:1110:12
4Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK25:04+3:4610:26
5Katja GustafssonTrosabygdens OK25:36+4:1810:40
6Alva Lidström LauriSnättringe SK26:00+4:4210:50
7Vilma NilssonAttunda OK26:28+5:1011:01
8Matilda EkmanTäby OK26:48+5:3011:10
9Klara HartOK Linné27:56+6:3811:38
10Linn De BoussardIFK Enskede28:52+7:3412:01
11Olivia EngelOK Ravinen29:03+7:4512:06
12Linn OlssonOK Södertörn30:21+9:0312:38
13Emma HallendalIFK Enskede30:37+9:1912:45
14Wilma LeicktTullinge SK31:11+9:5312:59
15Elin WolgastSnättringe SK33:18+12:0013:52
16Miia RollerJärfälla OK33:34+12:1613:59
17Thea LennartssonJärfälla OK33:35+12:1713:59
18Ida HellströmAttunda OK33:53+12:3514:07
19Märta SandvikAttunda OK34:03+12:4514:11
20Klara JunegardTullinge SK34:24+13:0614:20
21Emilia BergmanTullinge SK35:23+14:0514:44
22Sara SundqvistLånghundra IF35:46+14:2814:54
23Maja LiljaIFK Lidingö SOK36:26+15:0815:10
24Lovisa LindqvistIFK Enskede37:14+15:5615:30
25Malin StrömqvistAttunda OK38:48+17:3016:10
26Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby38:52+17:3416:11
27Moa JohanssonVäsby OK40:44+19:2616:58
28Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK41:53+20:3517:27
29Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK45:11+23:5318:49
30Felicia StrindérIFK Enskede47:08+25:5019:38
31Alva SundblomRånäs OK47:44+26:2619:53
32Nova MatthewsTullinge SK48:32+27:1420:13
33Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby55:02+33:4422:55
34Hanna LundinIFK Enskede1:01:28+40:1025:36
35Saga SvennersjöSnättringe SK1:11:02+49:4429:35
Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OKej start
Fredrika NordquistTäby OKej start
Vakant - -ej start
Alma MålargårdTäby OKej start
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej start
Vakant - -ej start

H12

2 400 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SvenssonOK Ravinen17:467:24
2Marcus SteneboAttunda OK19:05+1:197:57
3Justus ArenanderSkarpnäcks OL19:55+2:098:17
4Johan FochsenWaxholms OK20:58+3:128:44
5Max ÖsterbergGustavsbergs OK22:42+4:569:27
6Elis IversAttunda OK22:56+5:109:33
7Edvin NilssonLånghundra IF23:43+5:579:52
8Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK23:47+6:019:54
9Niklas ErlandssonOK Södertörn23:58+6:129:59
10Filip HatlenTullinge SK24:35+6:4910:14
11Jesper ÅkessonJärfälla OK24:59+7:1310:24
12Elis Forsberg RundströmIFK Enskede25:10+7:2410:29
13Ivar GentzJärla Orientering25:44+7:5810:43
14Max ÖsterlingOK Södertörn25:52+8:0610:46
15Jacob HenrikssonRånäs OK25:56+8:1010:48
16Filip LindqvistTäby OK26:15+8:2910:56
17Arvid MyrbergerTullinge SK28:18+10:3211:47
18Viggo JahrOK Österåker28:51+11:0512:01
19Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK29:10+11:2412:09
20Hannes LindqvistIFK Enskede29:24+11:3812:15
21Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF30:37+12:5112:45
22Marcus GrunderJärfälla OK31:49+14:0313:15
23Erik LundquistOK Ravinen32:13+14:2713:25
24Edvin WollbrandOK Ravinen33:52+16:0614:06
25Axel BalckTäby OK34:47+17:0114:29
26Ludvig FerdmanTullinge SK36:52+19:0615:21
27Rasmus ExellLänna IF38:47+21:0116:09
28Viktor ZillingOK Södertörn39:23+21:3716:24
29Björn RennerOK Södertörn46:36+28:5019:25
30Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby52:44+34:5821:58
31Rasmus LindblomGustavsbergs OK52:53+35:0722:02
32Peter LindvallHaninge SOK59:00+41:1424:35
Oskar EknerSnättringe SKej godkänd
Hannes MogensenOK Ravinenej godkänd
Arvid HedenlundTäby OKej godkänd
Elias JavehedVallentuna-Össeby OLej start
Olle SandbergOK Älvsjö-Örbyej start
Jannick BrabieJärfälla OKej start
Gustaf HofstedtTäby OKej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start
Hugo LindskogOK Ravinenej start
Noa BerglundTäby OKej start
Anton PleinerTäby OKej start

D12 Kort

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina YlipääMälarö SOK39:5621:01
Vakant - -ej start

H12 Kort

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Calle JohanssonOK Ravinen30:2616:01
Vakant - -ej start
Alexander MagnvallOK Södertörnej start

D10

1 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove OlssonOK Södertörn16:138:32
2Wilma MårtenssonOK Ravinen18:13+2:009:35
3Maja FalkSundbybergs IK18:21+2:089:39
4Ellen AnelandOK Ravinen20:25+4:1210:44
5Lovisa NordquistTäby OK22:40+6:2711:55
6Elin AbelSnättringe SK24:30+8:1712:53
7Molly GeliusSnättringe SK26:30+10:1713:56
8Miriam GustafssonTrosabygdens OK26:37+10:2414:00
9Ella MatthewsTullinge SK26:53+10:4014:08
10Ella LindqvistTäby OK30:33+14:2016:04
11Wilda LundqvistMälarö SOK33:54+17:4117:50
12Nellie BolinTullinge SK35:53+19:4018:53
13Sara StrömqvistAttunda OK38:01+21:4820:00
14Emelie HolmströmTäby OK44:53+28:4023:37
15Marika MäkeläHaninge SOK55:32+39:1929:13
16Linda StrömqvistAttunda OK57:28+41:1530:14
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Elsa TunbladMälarö SOKutgått
Vakant - -ej start

H10

1 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NorinSöders-Tyresö16:118:31
2Svante SandvikAttunda OK17:14+1:039:04
3Jens FochsenWaxholms OK18:00+1:499:28
4Ludvig HagwallJärla Orientering18:14+2:039:35
5Oscar LundquistOK Ravinen22:32+6:2111:51
6Elias BladhTullinge SK24:54+8:4313:06
7Axel NordqvistWaxholms OK25:15+9:0413:17
8Gustav MyrbergerTullinge SK26:44+10:3314:04
9Ruben ArenanderSkarpnäcks OL26:47+10:3614:05
10Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK27:38+11:2714:32
11Gustav LindbergOK Roslagen31:59+15:4816:50
12Johannes NorrbyOK Södertörn33:56+17:4517:51
13Fabian TörnqvistOK Ravinen47:35+31:2425:02
14Erik BalckTäby OK52:13+36:0227:28
Erik ForsumVallentuna-Össeby OLej godkänd
Elliot JonssonAttunda OKej godkänd
Vakant - -ej start
Petter FochsenWaxholms OKej start
Edvin JohanssonVäsby OKej start
Eric HenrikssonRånäs OKej start

D35

3 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina De BoussardIFK Enskede36:3310:26
2Daniela RennerOK Södertörn37:34+1:0110:44
3Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK41:14+4:4111:46
4Lina MatthewsTullinge SK45:56+9:2313:07
5Caroline WestbomOK Österåker48:14+11:4113:46
6Malin SundebySkogslöparna1:01:58+25:2517:42
7Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:02:00+25:2717:42
Vakant - -ej start

H35

4 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AhlströmIFK Enskede53:0511:17
2Kristoffer EdshageCentrum OK57:22+4:1712:12
Vakant - -ej start
Samuel SvenssonCentrum OKej start

D40

3 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MogensenOK Ravinen31:499:05
2Carina HallendalIFK Enskede37:23+5:3410:40
3Lena NilssonAttunda OK38:38+6:4911:02
4Annika LundströmSundbybergs IK41:08+9:1911:45
5Jessica SjöbergTullinge SK41:55+10:0611:58
6Elin AhlströmIFK Enskede42:10+10:2112:02
7Marianne HenkeAttunda OK42:12+10:2312:03
8Anna FalkSundbybergs IK45:24+13:3512:58
9Åsa LinnersjöSöders-Tyresö46:22+14:3313:14
10Michaela LundellOK Österåker50:42+18:5314:29
11Ylva FornanderVästerbergslagens OL51:48+19:5914:48
12Åsa BörjessonJärla Orientering52:01+20:1214:51
13Jessica StrömqvistAttunda OK1:05:54+34:0518:49
14Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:11:23+39:3420:23
15Annica HedbergOK Södertörn1:12:48+40:5920:48
16Magdalena GrunderJärfälla OK1:14:02+42:1321:09
17Maria EdvardssonJärfälla OK1:28:06+56:1725:10
Josefin LindqvistIFK Enskedeej godkänd
Vakant - -ej start
Karin HallstenOK Ravinenej start

H40

4 500 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob BolinTullinge SK35:007:46
2Lars LindbomMälarö SOK37:40+2:408:22
3Mikael ChristensenIFK Enskede39:16+4:168:43
4Niklas HenrikssonAttunda OK40:15+5:158:56
5Henrik SjögrenHaninge SOK42:03+7:039:20
6Tomas AlbinssonOK Österåker43:50+8:509:44
7Magnus AnderssonSundbybergs IK45:20+10:2010:04
8Pär LiljaIFK Lidingö SOK45:39+10:3910:08
9Fredrik SteneboAttunda OK46:06+11:0610:14
10Niklas HallHaninge SOK47:04+12:0410:27
11Magnus LennartssonJärfälla OK48:16+13:1610:43
12Patric De BoussardIFK Enskede51:22+16:2211:24
13Fredrik JonssonAttunda OK54:28+19:2812:06
14Jonas ErikssonLänna IF54:51+19:5112:11
15Mats GustafssonTrosabygdens OK57:54+22:5412:52
16Henrik BladhTullinge SK1:01:47+26:4713:43
17Jonas HellströmAttunda OK1:06:43+31:4314:49
18Henrik PerssonSundbybergs IK1:07:20+32:2014:57
19Magnus LindblomGustavsbergs OK1:09:40+34:4015:28
20Gösta ForsumVallentuna-Össeby OL1:11:30+36:3015:53
21Patrik ServinLånghundra IF1:12:14+37:1416:03
22Stefan NorinSöders-Tyresö1:31:44+56:4420:23
23Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK1:46:47+1:11:4723:43
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd
Vakant - -ej start
Benny BlomsterIF Ålandej start

D45

3 000 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF25:298:29
2Tina JunegardTullinge SK27:20+1:519:06
3Josefine NordströmOK Triangeln28:40+3:119:33
4Cecilia FochsenWaxholms OK29:13+3:449:44
5Anna-Lena LängheimTullinge SK30:04+4:3510:01
6Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK31:25+5:5610:28
7Ann GranqvistOK Ravinen32:11+6:4210:43
8Mia LiljaIFK Lidingö SOK32:46+7:1710:55
9Annica JanssonIFK Lidingö SOK32:49+7:2010:56
10Annika LindbergAttunda OK33:51+8:2211:17
11Charlotta GibergHellas Orientering34:06+8:3711:22
12Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK34:46+9:1711:35
13Karin TidevallSkogsluffarnas OK34:48+9:1911:36
14Katarina RundströmIFK Enskede35:02+9:3311:40
15Teija LeppinenIFK Lidingö SOK35:09+9:4011:43
16Nina IversAttunda OK35:23+9:5411:47
17Ewa AlbrektssonOK Ravinen35:59+10:3011:59
18Heléne KlassonOK Ravinen36:25+10:5612:08
19Ann RollerJärfälla OK37:47+12:1812:35
20Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK41:34+16:0513:51
21Sara WimanJärfälla OK43:00+17:3114:20
22Malin KvarnefalkJärfälla OK47:09+21:4015:43
23Karin SteneboAttunda OK47:45+22:1615:55
24Birgitta AlmMotala AIF OL48:18+22:4916:06
25Lisa TörnqvistOK Ravinen48:39+23:1016:13
26Sonia PerssonHaninge SOK50:46+25:1716:55
27Lena ErlandssonOK Södertörn51:13+25:4417:04
28Gabriella FriskGustavsbergs OK59:05+33:3619:41
29Anna SchandlOK Södertörn1:00:08+34:3920:02
30Lisa LeicktTullinge SK1:01:47+36:1820:35
31Lena BrobergSnättringe SK1:03:16+37:4721:05
32Anna TedhamreSnättringe SK1:03:44+38:1521:14
33Kristina ZillingOK Södertörn1:16:51+51:2225:37
Sara ThörnOK Södertörnutgått
Vakant - -ej start
Sara HektorJärla Orienteringej start
Vakant - -ej start

H45

4 300 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK32:437:36
2Per MårtenssonOK Ravinen32:59+0:167:40
3Eric RollerJärfälla OK34:00+1:177:54
4Stefan Svensson GeliusSnättringe SK34:03+1:207:55
5Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK34:58+2:158:07
6Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK35:34+2:518:16
7Håkan MelinBromma-Vällingby SOK36:41+3:588:31
8Nils EdvardssonJärfälla OK37:18+4:358:40
9Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL37:50+5:078:47
10Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK37:58+5:158:49
11Patrik LeicktTullinge SK38:23+5:408:55
12Mats LundbäckJärfälla OK38:29+5:468:56
13Martin SigrandOK Södertörn39:09+6:269:06
14Christoffer NorrmanAttunda OK40:04+7:219:19
15Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK43:32+10:4910:07
16Ulrik IversAttunda OK43:57+11:1410:13
17Johan SundinWaxholms OK44:55+12:1210:26
18Christer ArksandVallentuna-Össeby OL45:00+12:1710:27
19Ulf JanssonOK Triangeln47:04+14:2110:56
20Andreas GrunderJärfälla OK48:13+15:3011:12
21Per DambergIFK Lidingö SOK49:20+16:3711:28
22Mark ÅkessonJärfälla OK50:17+17:3411:41
23Jesper HenrikssonRånäs OK51:28+18:4511:58
24Henrik MorastHaninge SOK51:34+18:5111:59
25Olle SandénOK Södertörn51:41+18:5812:01
26Tomas GlanshedHaninge SOK52:51+20:0812:17
27Hans JonssonVäsby OK52:55+20:1212:18
28Anders HedbergOK Södertörn53:06+20:2312:20
29Roger LindénAttunda OK53:19+20:3612:23
30Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK54:34+21:5112:41
31Erik BerggrenTullinge SK54:49+22:0612:44
32Andreas EhnIF Thor55:01+22:1812:47
33Jonas CederlöfOK Tyr55:14+22:3112:50
34Mats FranssonSnättringe SK55:19+22:3612:51
35Johan WestringJärfälla OK56:30+23:4713:08
36Anders BerkelundVäsby OK58:51+26:0813:41
37Torbjörn OhlssonHaninge SOK58:58+26:1513:42
38Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:01:02+28:1914:11
39Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:03:27+30:4414:45
40Joakim PerssonHaninge SOK1:06:14+33:3115:24
41Mattias RobertsonCentrum OK1:07:36+34:5315:43
42Magnus StrömqvistAttunda OK1:08:55+36:1216:01
43Christian AnderssonVallentuna-Össeby OL1:43:15+1:10:3224:00
Ronny FalkSundbybergs IKej godkänd
Kjell AlmgrenOK Ravinenej godkänd
Pelle ForsbergIFK Enskedeej godkänd
Ola BovalliusJärfälla OKej start
Vakant - -ej start
Pär HanssonCentrum OKej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Vakant - -ej start
Mattias HolmbergCentrum OKej start
Vakant - -ej start

D50

3 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann FranzénOK Södertörn29:509:56
2Kristina BergstrandSöders-Tyresö30:30+0:4010:10
3Hillevi EriksssonOK Linné32:48+2:5810:56
4Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL33:30+3:4011:10
5Anette LantzOK Österåker37:50+8:0012:36
6Anna BacklundOK Södertörn38:47+8:5712:55
7Maria ColeVäsby OK39:13+9:2313:04
8Maria LännevallOK Roslagen39:29+9:3913:09
9Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK39:53+10:0313:17
10Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL40:03+10:1313:21
11Ileana von MelenIFK Enskede41:16+11:2613:45
12Johanna SundströmJärla Orientering41:23+11:3313:47
13Annika SvenssonSolna OK41:27+11:3713:49
14Maria HartOK Linné43:01+13:1114:20
15Åsa Marknell DewittLänna IF44:36+14:4614:52
16Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK45:08+15:1815:02
17Anette ArksandVallentuna-Össeby OL46:23+16:3315:27
18Eva-Lena JonssonNyköpings OK47:11+17:2115:43
19Kristina MarteliusAttunda OK47:51+18:0115:57
20Elsa BrahmLånghundra IF52:01+22:1117:20
21Annalena AndersenWaxholms OK54:06+24:1618:02
22Karin SkoglundOK Linné55:32+25:4218:30
23Charlotte EngesAttunda OK58:04+28:1419:21
24Annette WigertzLånghundra IF1:07:48+37:5822:36
25Elisabeth HectorSnättringe SK1:08:18+38:2822:46
Iréne BengtssonOK Kompassenej godkänd

H50

3 500 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LännevallOK Roslagen28:008:00
2Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL28:14+0:148:04
3Peter RosénAlfta-Ösa OK28:21+0:218:06
4Per WollbrandOK Ravinen29:25+1:258:24
5Tomas SjökvistOK Österåker29:44+1:448:29
6Conny StrandbergGustavsbergs OK29:50+1:508:31
7Göran LängheimTullinge SK29:58+1:588:33
8Stefan LundOK Linné30:57+2:578:50
9Göran JonssonSundbybergs IK31:09+3:098:54
10Ola HultinOK Roslagen33:38+5:389:36
11Jan-Olof BogrenSundbybergs IK34:05+6:059:44
12Mats JavehedVallentuna-Össeby OL34:13+6:139:46
13Thomas CallebergSnättringe SK34:18+6:189:48
14Janne NilssonCentrum OK34:32+6:329:52
15Per CarlssonNyköpings OK34:35+6:359:52
16Ola EnvallTullinge SK35:02+7:0210:00
17Hans OlsénSundbybergs IK35:08+7:0810:02
17Håkan RedtzerAttunda OK35:08+7:0810:02
19Kjell ObergerIFK Lidingö SOK35:19+7:1910:05
20Anders BjörklundIFK Enskede36:02+8:0210:17
21Sven WigertzLånghundra IF36:10+8:1010:20
22Jan FrödinIFK Enskede36:32+8:3210:26
23Dan NilssonNyköpings OK37:25+9:2510:41
24Michael GranqvistOK Ravinen37:37+9:3710:44
25Jonas GidingVallentuna-Össeby OL38:38+10:3811:02
26Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK39:09+11:0911:11
27Staffan ZillingOK Södertörn39:17+11:1711:13
28Rudolf HersénTullinge SK40:36+12:3611:36
29Eric HuijsersHammarby IF OF42:02+14:0212:00
30Hans MalmbergWaxholms OK43:45+15:4512:30
31Jan LavénGustavsbergs OK44:10+16:1012:37
32Kjell NordqvistWaxholms OK44:25+16:2512:41
33Mats KarlssonTullinge SK45:45+17:4513:04
34Stefan MarteliusAttunda OK46:38+18:3813:19
35Anders S NybergSäterbygdens OK47:56+19:5613:41
36Per WolgastSnättringe SK49:05+21:0514:01
37Claes RennerOK Södertörn51:56+23:5614:50
38Jan LindhSundbybergs IK57:17+29:1716:22
39Per EknerSnättringe SK59:14+31:1416:55
40Thomas AhlbinJärfälla OK1:05:58+37:5818:50
41Carl-Johan ThorellOK Ravinen1:10:18+42:1820:05
42Hans SundqvistTullinge SK1:38:45+1:10:4528:12
Anders HolmqvistSnättringe SKej godkänd
Kenneth HermanssonSigtuna OKej godkänd
Gunnar SkärlénHaninge SOKej godkänd
Bo LauriSnättringe SKej godkänd
Björn SandénOK Södertörnutgått
Vakant - -ej start

D55

2 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla KreissJärla Orientering32:2811:11
2Marie MalmborgSöders-Tyresö33:55+1:2711:41
3Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL34:42+2:1411:57
4Carina DoyleSundbybergs IK35:54+3:2612:22
5Åsa SundbergOK Södertörn36:51+4:2312:42
6Madelene BjernulfSundbybergs IK38:56+6:2813:25
7Brita NilssonOK Linné39:19+6:5113:33
8Pia BoudrieVäsby OK40:51+8:2314:05
9Kerstin OhlssonHaninge SOK42:01+9:3314:29
10Eva MolénSkarpnäcks OL42:42+10:1414:43
11Anita KarlssonOK Södertörn42:57+10:2914:48
12Karin ApelqvistStockholmspolisens IF OF44:48+12:2015:26
13Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK50:03+17:3517:15
14Mia HillerhagIFK Lidingö SOK53:04+20:3618:17
15Ing-Mari EskilssonHaninge SOK56:13+23:4519:23
16Eva WareniusAvesta OK57:57+25:2919:58
17Ann LeesmentMälarö SOK1:08:04+35:3623:28
18Christel NilssonHaninge SOK1:14:03+41:3525:32
19Carina ErikssonNyköpings OK1:14:18+41:5025:37
Vakant - -ej start
Marie EnokssonOK Österåkerej start

H55

3 700 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LundbergJärfälla OK30:468:18
2Tommy HolmérVäsby OK34:21+3:359:17
3Anders LundJärfälla OK34:47+4:019:24
4Jan EskilssonHaninge SOK36:08+5:229:45
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF36:08+5:229:45
6Gunnar LangsSkarpnäcks OL36:48+6:029:56
7Ulf BurmanGustavsbergs OK37:07+6:2110:01
8Peter EnokssonOK Österåker37:31+6:4510:08
9Matts AnderssonOK Ravinen38:03+7:1710:17
10Lars-Olof JanssonOK Linné38:15+7:2910:20
11Lars GerhardssonAttunda OK38:19+7:3310:21
12Björn SöderbäckOK Linné41:16+10:3011:09
13Jan KihlSundbybergs IK46:07+15:2112:27
14Benny PetterssonVäsby OK46:12+15:2612:29
15Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK48:18+17:3213:03
16Harald BauerIFK Lidingö SOK48:29+17:4313:06
17Eddie BjärrenholtRånäs OK49:36+18:5013:24
18Mats LundmanOK Roslagen49:57+19:1113:30
19Tapani MattusIFK Lidingö SOK51:02+20:1613:47
20Jan NettelbjerJärfälla OK51:46+21:0013:59
21Rolf KarlssonJärla Orientering58:11+27:2515:43
22Göran IvaresOK Södertörn1:04:48+34:0217:30
23Anders WinaldHellas Orientering1:09:45+38:5918:51
24Ulf BengtssonOK Kompassen1:11:27+40:4119:18
25Per-Olof SvenssonLänna IF1:32:31+1:01:4525:00
Håkan KarlssonMälarö SOKej godkänd
Claes LandqvistVallentuna-Össeby OLej godkänd
Håkan DahlbäckOK Österåkerutgått

D60

2 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering31:3611:42
2Anneli LindqvistGustavsbergs OK33:05+1:2912:15
3Marita SamuelssonSundbybergs IK37:41+6:0513:57
4Eva ElnerudSigtuna OK41:03+9:2715:12
5Irene EklöfJärfälla OK44:18+12:4216:24
6Majlis BergqvistSidensjö IK1:00:23+28:4722:21
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej start
Vakant - -ej start

H60

3 700 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland WareniusAvesta OK33:249:01
2Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF35:34+2:109:36
3Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK37:11+3:4710:02
4Thomas WesterGustavsbergs OK38:08+4:4410:18
5Mikael ByströmJärfälla OK38:24+5:0010:22
6Göran DoyleSundbybergs IK40:23+6:5910:54
7Tor-Olof BlomsterIF Åland40:28+7:0410:56
8Mats HemströmGävle OK43:20+9:5611:42
9Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL43:36+10:1211:47
10Per ÖhlundGustavsbergs OK44:47+11:2312:06
11Jörgen KarlssonAttunda OK45:02+11:3812:10
12Leif ÅkerblomOK Österåker45:25+12:0112:16
13Jan GottfridssonNorbergs OK46:12+12:4812:29
14Torbjörn BergmanSnättringe SK46:39+13:1512:36
15Lars BoudrieVäsby OK48:07+14:4313:00
16Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL49:40+16:1613:25
17Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK50:18+16:5413:35
18Lars LandströmLånghundra IF50:59+17:3513:46 Ladda ner rutt i gpx-format
19Curt RahlénOK Ravinen51:37+18:1313:57
20Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK51:40+18:1613:57
21Anders LavforsCentrum OK52:26+19:0214:10
22Tommy WendtHellas Orientering52:40+19:1614:14
23Sven HedmanAttunda OK1:01:02+27:3816:29
24Matz LarssonGustavsbergs OK1:06:05+32:4117:51
25Mats WickbomOK Linné1:09:14+35:5018:42
Vakant - -ej start

D65

2 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK31:5511:49
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK34:54+2:5912:55
3Anna BlomgrenTullinge SK37:54+5:5914:02
4Aila HalttunenHaninge SOK38:20+6:2514:11
5Helena KorhonenHaninge SOK39:46+7:5114:43
6Ulla GummesonVäsby OK40:17+8:2214:55
7Margareta HagstedtVäsby OK40:35+8:4015:01
8Margareta HaraldssonGustavsbergs OK41:27+9:3215:21
9Mona ForsbergNyköpings OK41:54+9:5915:31
10Ingrid GraneliHaninge SOK42:27+10:3215:43
11Helena HemströmGävle OK44:31+12:3616:29
12Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF47:19+15:2417:31
13Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK47:42+15:4717:40
14Kristina ErikssonLänna IF59:22+27:2721:59
15Ewa NordlundLänna IF1:09:18+37:2325:39
Vakant - -ej start

H65

3 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf RadlerJärfälla OK28:569:38
2Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn31:54+2:5810:38
3Kjell JanssonLånghundra IF33:10+4:1411:03
4Göran ForsbergNyköpings OK33:14+4:1811:04
5Jan JohanssonIF Thor34:26+5:3011:28
6Torsten PetterssonLånghundra IF35:22+6:2611:47
7Magnus HaraldssonGustavsbergs OK36:47+7:5112:15
8Per-Johan VikforsOK Österåker37:06+8:1012:22
9Leif NordinAttunda OK37:31+8:3512:30
10Lars Erik OrvendalHeby AIF37:36+8:4012:32
11Lars ChristensenOK Djerf37:40+8:4412:33
12Jan ÅsbergHäverödals SK38:11+9:1512:43
13Olle ArmanNyköpings OK38:55+9:5912:58
14Björn SvedinSidensjö IK39:28+10:3213:09
15Bjarne BlomsterIF Åland40:24+11:2813:28
16Lars WestinVallentuna-Össeby OL40:39+11:4313:33
17Gerhard LilliestiernaOK Roslagen41:14+12:1813:44
18Christer NordströmOK Älvsjö-Örby41:22+12:2613:47
19Per-Erik WåhlbergOK Linné41:55+12:5913:58
20Kjell LindblomJärfälla OK44:07+15:1114:42
21Urban BoströmSolna OK50:48+21:5216:56
22Christer HedinIFK Enskede56:23+27:2718:47
Tomas ÅhgrenLånghundra IFej godkänd
Göran FriskAttunda OKej godkänd
Anders StenbackBromma-Vällingby SOKej start

D70

2 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK36:0513:21
2Dagny GustavssonSigtuna OK37:17+1:1213:48
3Gun-Inger SahlbergLånghundra IF41:09+5:0415:14
4Kerstin RosengrenAttunda OK43:13+7:0816:00
5Evy NordSödertälje IF43:21+7:1616:03
6Caje JacobssonIF Thor47:17+11:1217:30
7Barbro CedérusSnättringe SK53:43+17:3819:53
8Marianne HamiltonEnebybergs IF1:02:23+26:1823:06
9Gunnel BalckIFK Enskede1:08:35+32:3025:24
Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OKej godkänd
Ingrid JarlebringVäsby OKutgått

H70

2 900 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF28:539:57
2Anders SellgrenSigtuna OK33:13+4:2011:27
3Leif NordlundLänna IF33:33+4:4011:34
4Leif MagnussonSkogsluffarnas OK33:55+5:0211:41
5Leif StrandbergGustavsbergs OK35:46+6:5312:20
6Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb39:47+10:5413:43
7Jan BojlingSolna OK40:58+12:0514:07
8Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben41:53+13:0014:26
9John ÖstlundSundbybergs IK45:14+16:2115:35
10Sören ErikssonLänna IF46:08+17:1515:54
11Staffan ElmhagenSöders-Tyresö46:24+17:3116:00
12Kurt AnderssonEnebybergs IF47:21+18:2816:19
13Conny HusénOK Roslagen48:00+19:0716:33
14Tage SandbergBromma-Vällingby SOK50:16+21:2317:20
15Bo NorbäckTullinge SK50:27+21:3417:23
16Göran JanssonOK Triangeln51:35+22:4217:47
17Mats TörngrenOK Linné52:25+23:3218:04
17Ulf SkogtjärnOK Linné52:25+23:3218:04
19Anders EdlingOK Linné52:44+23:5118:11
20Lars JonassonJärfälla OK53:10+24:1718:20
21Sören WingeUpsala IF53:34+24:4118:28
22Jan Olov JonssonTierps SOK56:15+27:2219:23
23Lars NordinSolna OK1:03:45+34:5221:58
24Hans SahlbergLånghundra IF1:04:08+35:1522:06
25Olle ÖbergSkogsluffarnas OK1:08:28+39:3523:36
26Kurt NilssonNyköpings OK1:18:07+49:1426:56
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd
Vakant - -ej start
Kjell TancredIBM-Klubbenej start
Anders GärderudIFK Lidingö SOKej start

D75

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva von HeijneSigtuna OK39:3419:47
2Berit LindungerHaninge SOK41:37+2:0320:48
3Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK43:14+3:4021:37
4Ann SjöbergEnebybergs IF49:39+10:0524:49
5Yvonne RoosAttunda OK53:04+13:3026:32
Vakant - -ej start
Birgitta ThunellIFK Lidingö SOKej start

H75

2 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK36:5812:44
2Lars CedérusSnättringe SK40:31+3:3313:58
3Bo HedlundIFK Enskede41:15+4:1714:13
4Hugo IsgrenIFK Enskede45:49+8:5115:47 Ladda ner rutt i gpx-format
5Hjalmar NordquistOK Järnbärarna46:11+9:1315:55
6Kurt BoströmOK Linné46:49+9:5116:08
7Håkan SjökvistSöders-Tyresö47:06+10:0816:14
8Sven-Erik WidinOK Österåker47:17+10:1916:18
9Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL50:18+13:2017:20
10Bjarne ErlandssonHammarby IF OF52:45+15:4718:11
11Ove ForsbergTurebergs IF54:10+17:1218:40
12Sven JacobssonIF Thor54:37+17:3918:50
13Leif HermundstadSnättringe SK1:00:22+23:2420:48
14Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:00:36+23:3820:53
15Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OL1:01:42+24:4421:16
16Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:04:13+27:1522:08
17Gunnar BramstenSundbybergs IK1:24:25+47:2729:06
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Lars NordSödertälje IFej godkänd
Jan BrundellSolna OKej start

D80

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK37:1118:35
2Sonja SundellSundbybergs IK44:04+6:5322:02
3Gunnel JunegardOK Södertörn51:30+14:1925:45
Vakant - -ej start

H80

2 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK42:1815:40
2Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK43:08+0:5015:58
3John BerglundAlfta-Ösa OK44:22+2:0416:25
4Ulf EskilssonOK Södertörn44:32+2:1416:29
5Ragnar AnderssonHäverödals SK53:58+11:4019:59
6Lars-Erik LindellVäsby OK56:27+14:0920:54
7Carl LangOK Österåker1:03:21+21:0323:27
8Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:09:26+27:0825:42
9Alf PerssonOK Österåker1:09:43+27:2525:49
10Ingvar JohannessonSolna OK1:11:26+29:0826:27
Lars LöthmanJärfälla OKej godkänd
Anders BackOK Ravinenej godkänd

Inskolning

1 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Test1 Klubblösfullföljt
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Simon AhlströmIFK Enskedefullföljt
Klara BrandonBromma-Vällingby SOKfullföljt
Ludvig BrodinLånghundra IFfullföljt
Wilmer CarlsteinIFK Lidingös Skid o OKfullföljt
Liam De BoussardIFK Enskedefullföljt
Nova FalkSundbybergs IKfullföljt
Märta FlordalKlubblösfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Alice Ivarsson- -fullföljt
Elvira IvarssonWaxholms OKfullföljt
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKfullföljt
Smilla KajsajunttiIFK Lidingös Skid o OKfullföljt
Karl MalmströmKlubblösfullföljt
Elin StorellHaninge SOKfullföljt
Vide ZetterbergOK Djerffullföljt
Test2 Täby OKej godkänd
Svante KajsajunttiIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Love LidbergVallentuna-Össeby OLej godkänd
Isak HolmbergVallentuna-Össeby OLutgått

U1

1 800 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice HellbergSundbybergs IK21:1411:47
2Joel RådbergOK Roslagen21:23+0:0911:52
3Arvid HellbergSundbybergs IK22:07+0:5312:17
4Albin SjöholmSundbybergs IK24:50+3:3613:47
5Irma YdeniusTullinge SK26:10+4:5614:32
6Viola HolmströmOK Ravinen26:14+5:0014:34
7Greta SandvikAttunda OK28:02+6:4815:34
8Julia HolmströmTäby OK28:29+7:1515:49
9Emil NorlinIFK Enskede29:26+8:1216:21
10Jon Forsberg RundströmIFK Enskede30:56+9:4217:11
11Polly von ZweigbergkSundbybergs IK33:48+12:3418:46
12Milla KlassonOK Ravinen34:24+13:1019:06
13Alice RökenEnebybergs IF36:43+15:2920:23
14Ida RökenEnebybergs IF39:53+18:3922:09
15Sven BörjessonJärla Orientering40:27+19:1322:28
16Emelie RökenEnebybergs IF40:40+19:2622:35
17Lova JonssonSkarpnäcks OL40:50+19:3622:41
18Henry NilssonLånghundra IF40:55+19:4122:43
19Wilma Persson ThuressonKlubblös40:59+19:4522:46
20Martin LindvallHaninge SOK43:07+21:5323:57
21Betty PerssonSundbybergs IK43:17+22:0324:02
22Signe AlbinssonOK Österåker43:45+22:3124:18
23Emelia CarlqvistKlubblös46:07+24:5325:37
24Hedda TunbladMälarö SOK1:03:47+42:3335:26
Fanny BergmanTullinge SKej start
Max LindqvistTäby OKej start

U2

2 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HagwallJärla Orientering37:5318:02
2Lucas De BoussardIFK Enskede38:18+0:2518:14
3Ida ZefferMälarö SOK38:22+0:2918:16
4Thea GeliusSnättringe SK42:21+4:2820:10
5Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK43:49+5:5620:51
6Tuva HolmströmOK Ravinen43:53+6:0020:53
7Britta BörjessonJärla Orientering45:05+7:1221:28
8Lukas SjöblomAttunda OK47:30+9:3722:37
9Freja ÖqvistMälarö SOK48:02+10:0922:52
10Sophia ÖqvistMälarö SOK48:04+10:1122:53
11Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK48:36+10:4323:08
12Junior YlipääMälarö SOK48:44+10:5123:12
13Joel BrandonBromma-Vällingby SOK49:26+11:3323:32
14Eskil MyrbergerTullinge SK49:46+11:5323:41
15Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK51:05+13:1224:19
16Albin FlordalKlubblös54:10+16:1725:47
17Nova RötkönenOK Linné59:12+21:1928:11
18Teodor JonssonSkarpnäcks OL1:02:24+24:3129:42
19Alva ForsumVallentuna-Össeby OL1:09:26+31:3333:03
20Agnes StenbeckIFK Lidingö SOK1:13:18+35:2534:54
21Rikard StenbeckMälarö SOK1:13:21+35:2834:55
Simon RydhVallentuna-Össeby OLej start

Öppen motion 1

2 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel Rudehill-SundellJärla Orientering33:4016:01
2Tyko SmedbornSundbybergs IK34:25+0:4516:23
3Marcus SneitzJärfälla OK34:53+1:1316:36
4Matilda SjöblomAttunda OK39:08+5:2818:38
5LIna SjöströmStockholms Multisport Klubb40:03+6:2319:04
6Alva SöderlindVallentuna-Össeby OL42:16+8:3620:07
7Karin NilssonKlubblös43:02+9:2220:29
8Charlotta DambergIFK Lidingös Skid o OK48:48+15:0823:14
9Henning HamiltonEnebybergs IF58:28+24:4827:50
10Gunvor GranathNynäshamns OK1:07:07+33:2731:57
11Amanda HedenborgJärfälla OK1:07:37+33:5732:11
Tanja LIndqvistTäby OKej godkänd

Öppen motion 3

2 900 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika KarleniusKlubblös47:1016:15
2Sara RuneborgAttunda OK47:49+0:3916:29
3Gunvor SandbergBromma-Vällingby SOK50:40+3:3017:28
4Jonas SjöblomAttunda OK58:14+11:0420:04
5Johanna SvennersjöSnättringe SK58:27+11:1720:09
6Malin LidforssKlubblös1:01:32+14:2221:13
7Jenny MagnvallOK Södertörn1:01:55+14:4521:21
8Ingela GadeforsHaninge SOK1:04:13+17:0322:08
9Ingela HersénTullinge SK1:11:00+23:5024:28
10Johan SuomalainenJärla Orientering1:12:13+25:0324:54
11Emma MarkendahlOK Klyftamo1:12:14+25:0424:54
12Eva BrundellSolna OK1:15:39+28:2926:05
13Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL1:21:26+34:1628:04
14Marie SvenssonJärfälla OK1:22:15+35:0528:21
15Magnus SvenssonTullinge SK1:28:39+41:2930:34
16Gunnel MorastKlubblös1:31:33+44:2331:34
17Fredrik MorastHaninge SOK1:32:11+45:0131:47
18Jessica FerdmanTullinge SK1:53:32+1:06:2239:08
Johan LundqvistMälarö SOKej godkänd
Torbjörn JohanssonOK Södertörnej godkänd
Christina LiljaIFK Lidingös Skid o OKutgått
Tove KorolanyiJärfälla OKej start

Öppen motion 5

3 300 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan GranathVäsby OK34:0310:19
2Johanna LännevallOK Roslagen34:55+0:5210:34
3Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK37:39+3:3611:24
4Anna RökenEnebybergs IF42:30+8:2712:52
5Stefan LindvallHaninge SOK44:53+10:5013:36
6Casper SneitzJärfälla OK47:28+13:2514:23
7Gittan GeliusSnättringe SK48:16+14:1314:37
8Torbjörn ThufvessonCentrum OK48:25+14:2214:40
9Annelie FredmanOK Älvsjö-Örby50:11+16:0815:12
10Erica StrandbergGustavsbergs OK50:58+16:5515:26
11Eva HagwallJärla Orientering51:23+17:2015:34
12Stefan FerdmanTullinge SK52:08+18:0515:47
13Daniel EkenstedtTullinge SK52:09+18:0615:48
14Rafael KowalikSnättringe SK54:35+20:3216:32
15Esther von ZweigbergkSundbybergs IK56:17+22:1417:03
16Hanna Von ZweigbergkSundbybergs IK56:39+22:3617:10
17Charlotte WiknerOK Österåker57:17+23:1417:21
18Ingemar TedhamreSnättringe SK58:52+24:4917:50
19Ulrika HellströmAttunda OK1:00:45+26:4218:24
20Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:01:17+27:1418:34
21Bo EklundIF Thor1:02:33+28:3018:57
22Anna MartinssonStockholmspolisens IF OF1:02:34+28:3118:57
23Anna Söderberg AmlertVallentuna-Össeby OL1:02:47+28:4419:01
24Kristibna BryantNY Zeeland1:02:51+28:4819:02
25Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:04:05+30:0219:25
26Per BlomIFK Enskede1:06:03+32:0020:00
27Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:07:13+33:1020:22
28Tim SundkvistOK Österåker1:07:26+33:2320:26
29Annica SundqvistOK Österåker1:07:38+33:3520:29
30Tindra JonssonSkarpnäcks OL1:08:01+33:5820:36
31Per-Håkan AnderssonIFK Enskede1:08:30+34:2720:45
32Susanne WahlqvistOK Roslagen1:09:07+35:0420:56
33Tomas Eklund WahlqvistOK Roslagen1:09:10+35:0720:57
34Rolf LiljaIFK Lidingös Skid o OK1:09:23+35:2021:01
35Monica CarlssonNyköpings OK1:12:21+38:1821:55
36Malin BromanKlubblös1:13:07+39:0422:09
37Anders BryngelssonTullinge SK1:13:50+39:4722:22
38Laban BryngelssonTullinge SK1:18:27+44:2423:46
39Per StridOK Roslagen1:21:23+47:2024:39
40Anders NauHaninge SOK1:23:34+49:3125:19
41Elisabet LindstedtOK Ravinen1:27:20+53:1726:27
42Carina LidforssJärla Orientering1:27:41+53:3826:34
43Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:31:29+57:2627:43
44Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:34:25+1:00:2228:36
45Mikael NyströmKlubblös1:34:43+1:00:4028:42
46Helen InfeldtSkarpnäcks OL1:36:39+1:02:3629:17
47Marie HalvorsenOK Södertörn1:37:41+1:03:3829:36
48Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:41:53+1:07:5030:52
49My LennartssonJärfälla OK1:46:44+1:12:4132:20
50Hanna LennartssonJärfälla OK1:46:48+1:12:4532:21
51Linda SjögrenBromma-Vällingby SOK1:47:30+1:13:2732:34
52Marianne HultqvistVallentuna-Össeby OL2:03:24+1:29:2137:23
Katarina SundOK Roslagenej godkänd
Jeanette JarlemarkIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Helene SwartzIFK Lidingö SOKej godkänd
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej godkänd
Jenny LundinIFK Enskedeej godkänd
Sara Bargholtz MelchersonIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Sture SundqvistLånghundra IFutgått
Grazyna Vande VoordeTullinge SKutgått

Öppen motion 7

3 100 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma DahlstedtIFK Lidingös Skid o OK26:318:33
2Bengt IvarsVäsby OK28:34+2:039:12
3Per GrywenzOK Linné30:22+3:519:47
4Lars KlassonOK Ravinen30:59+4:289:59
5Henrik HagwallJärla Orientering32:27+5:5610:28
6Göran JohanssonOK Österåker32:34+6:0310:30
7Frida JunegardTullinge SK32:43+6:1210:33
8Ulf RådbergOK Roslagen33:36+7:0510:50
9Stina AndreassonGustavsbergs OK34:24+7:5311:05
10Karl GrywenzOK Linné35:33+9:0211:28
11Joel SanderiIFK Lidingös Skid o OK35:52+9:2111:34
12Hanna NyquistIK Uven36:20+9:4911:43
13Jenni SimolaFinspångs SOK36:23+9:5211:44
14Ove NäslundOK Roslagen36:41+10:1011:50
15Kerstin SjökvistOK Österåker37:16+10:4512:01
16Mikael WesterGustavsbergs OK38:21+11:5012:22
17Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby38:49+12:1812:31
18Mattias ThorsellKlubblös38:55+12:2412:33
19Lena SundqvistTullinge SK39:12+12:4112:38
20Ulf IsacssonOK Linné39:30+12:5912:44
21Pierre NyquistIK Uven40:59+14:2813:13
22Göran ReinholdssonJärfälla OK42:10+15:3913:36
23Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL42:16+15:4513:38
24Henrik AnderssonKlubblös44:14+17:4314:16
25Kristin HellbergSundbybergs IK44:55+18:2414:29
26Håkan CarlssonOK Roslagen46:09+19:3814:53
27Tove HammarbergJärfälla OK46:53+20:2215:07
28Boel RystedtSödertälje-Nykvarn OF47:05+20:3415:11
29Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK47:10+20:3915:12
30Kristina TedhamreSnättringe SK47:21+20:5015:16
31Åsa WilestedtAttunda OK47:41+21:1015:22
32Marie StrandOK Österåker48:22+21:5115:36
33Anna EleniusCentrum OK48:37+22:0615:40
34Linnea CarlssonSkarpnäcks OL48:41+22:1015:42
35Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK50:14+23:4316:12
35Maria ForsumVallentuna-Össeby OL50:14+23:4316:12
37Katarina LindbärgOK Södertörn50:21+23:5016:14
38Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK51:03+24:3216:28
39Katarina AlnehällTäby OK52:07+25:3616:48
40Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby53:26+26:5517:14
41Audrey FoleyIRL53:27+26:5617:14
42Björn-Ove BergqvistVallentuna-Össeby OL55:53+29:2218:01
43Stefan PalmOK Roslagen57:42+31:1118:36
44Elinor LangeOK Ravinen58:18+31:4718:48
45Anders EklöfJärfälla OK58:31+32:0018:52
46Catrine JohanssonVäsby OK59:18+32:4719:07
47Petra LundbäckJärfälla OK59:27+32:5619:10
48Fredrik NilssonLånghundra IF59:55+33:2419:19
49Barbro BransomeSkogsluffarnas OK1:00:18+33:4719:27
50Arto AlnehällTäby OK1:00:29+33:5819:30
51Kjell LinghedeJärfälla OK1:00:44+34:1319:35
52Östen BomanSöderhamns OK1:01:27+34:5619:49
53Anders MalmerUmeå OK1:02:23+35:5220:07
54Caroline JohanssonGustavsbergs OK1:03:31+37:0020:29
55Ingela ArenanderSkarpnäcks OL1:05:11+38:4021:01
56Erik BjernulfSundbybergs IK1:08:56+42:2522:14
57Stefan SundellJärla Orientering1:12:48+46:1723:29
58Linus ForsbergOK Ravinen1:13:02+46:3123:33
59Arlett BallnusBromma-Vällingby SOK1:16:06+49:3524:32
60Leif HagstedtVäsby OK1:18:44+52:1325:23
61Åsa LindhSundbybergs IK1:19:36+53:0525:40
62Malin EirefeltForsa OK1:23:40+57:0926:59
63Ingrid OlssonVäsby OK1:24:03+57:3227:06
64Viviann AnderssonSnättringe SK1:36:34+1:10:0331:09
65Gudrun GrassVallentuna-Össeby OL1:37:25+1:10:5431:25
66Carina GullbergOK Österåker1:38:47+1:12:1631:51
Edda NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd
Eva NordinGustavsbergs OKej godkänd
Lina SöderkvistSäterbygdens OKej godkänd
Staffan JakobssonOK Kroppefjällej godkänd
Jostein AndersenWaxholms OKej start
Johan RosénOK Södertörnej start

Öppen motion 8

4 900 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne HäikkaBjörkhagen OK32:106:33
2Johan LindqvistTäby OK37:11+5:017:35
3Lars SjöbergTullinge SK39:18+7:088:01
4Petter LindbergOK Linné40:50+8:408:20
5Fredrik WigertzLånghundra IF41:22+9:128:26
6Lukas HellgrenOK Ravinen41:35+9:258:29
7Niklas WansölinOK Ravinen45:35+13:259:18
8Stefan SilfverStockholms Multisport Klubb45:53+13:439:21
8Ola HenrikssonJärla Orientering45:53+13:439:21
10Ingemar StenbeckIFK Lidingös Skid o OK46:53+14:439:34
11Magnus SneitzJärfälla OK47:04+14:549:36
12Fanny FredrikssonIF Thor47:52+15:429:46
13Petter LjungbergKlubblös48:12+16:029:50
14Mats HainkeSnättringe SK49:05+16:5510:01
15Joakim OlssonVäsby OK49:09+16:5910:01
16John HartleySöders-Tyresö49:16+17:0610:03
17Jan GlevénJärla Orientering49:24+17:1410:04
18Per LjungStockholms OK49:39+17:2910:07
19Yvonne AnderssonTullinge SK49:42+17:3210:08
20Anders KällTumba-Mälarhöjden OK49:46+17:3610:09
21Torbjörn TorsénKlubblös50:03+17:5310:12
22Erik JonssonHestra IF51:33+19:2310:31
23Niclas NilssonOK Österåker52:20+20:1010:40
24Alice FrostOK Roslagen52:37+20:2710:44
25Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby53:12+21:0210:51
26Fredrik MaxénKlubblös53:28+21:1810:54
27Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK53:53+21:4310:59
28Robin WesterlundKlubblös54:18+22:0811:04
29FredrikBauer IFK Lidingös Skid o OK56:23+24:1311:30
30Stefan NorlinIFK Enskede59:27+27:1712:07
31Christian Foley- -59:40+27:3012:10
32Joel SällKlubblös1:01:05+28:5512:27
33David HunhammarBromma-Vällingby SOK1:02:29+30:1912:45
34Mikael StaffasKlubblös1:02:39+30:2912:47
35Gustav DelénCentrum OK1:02:50+30:4012:49
36Peter AxelssonOK Ravinen1:02:59+30:4912:51
37Torbjörn StenbeckMälarö SOK1:03:29+31:1912:57
38Erik FochsenWaxholms OK1:05:11+33:0113:18
39Gunnar HedinSöders-Tyresö1:05:37+33:2713:23
40Peter BergmanTullinge SK1:05:40+33:3013:24
41Gustaf EricsonJärla Orientering1:06:19+34:0913:32
42Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK1:07:27+35:1713:45
43Magnus EricsonJärla Orientering1:07:51+35:4113:50
44Mikael HagströmHäverödals SK1:08:36+36:2613:59
45Johan IrweKlubblös1:09:01+36:5114:05
46Martina SundbergIFK Enskede1:10:20+38:1014:21
47Leif CarlssonSkarpnäcks OL1:12:04+39:5414:42
48Anders RöstinSöders-Tyresö1:12:47+40:3714:51
49Anders WiknerOK Österåker1:16:14+44:0415:33
50Anders LundbergOK Roslagen1:16:19+44:0915:34
51Mats FrostOK Roslagen1:17:25+45:1515:47
52Rene BallnusBromma-Vällingby SOK1:19:36+47:2616:14
53Kjell VallinJärfälla OK1:21:24+49:1416:36 Ladda ner rutt i gpx-format
54Krister NilssonIFK Lidingös Skid o OK1:22:03+49:5316:44
55Tomas BorgSundbybergs IK1:22:17+50:0716:47
56Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:23:00+50:5016:56
57Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:23:32+51:2217:02
58Jasinta RajanIFK Lidingös Skid o OK1:25:58+53:4817:32
59Jonathan Magnusson- -1:26:57+54:4717:44
60Åke AndreassonGustavsbergs OK1:27:26+55:1617:50
61Claes AnderssonSnättringe SK1:28:58+56:4818:09
62Isabella TapperIFK Lidingös Skid o OK1:30:47+58:3718:31
63Nina KarlssonIFK Lidingö SOK1:41:30+1:09:2020:42
64Lotta TapperIFK Lidingös Skid o OK1:43:15+1:11:0521:04
65Viktor MelkerKlubblös2:00:10+1:28:0024:31
66Jan MattissonHaninge SOK2:03:31+1:31:2125:12
67Cina BroquistIFK Lidingö SOK2:04:48+1:32:3825:28
68Stefan OlssonKlubblös2:49:57+2:17:4734:41
Pär HellstadiusOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Carl WennertorpOK Linnéej godkänd
Tomas TapperIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Stefan NorellAttunda OKej godkänd
Mats AronssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Magnus JohanssonIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Per ClaessonKlubblösej godkänd
Mattias HallgrenKlubblösej godkänd
Ida KallurOK Ravinenutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser