Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Täby OK, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Täby OK, lång
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: söndag 28 augusti 2016

D21

6 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonIFK Lidingö SOK47:477:07
2Annika BillstamOK Linné48:10+0:237:11
3Sara SjökvistJärla Orientering50:12+2:257:29
4Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK54:56+7:098:11
5Jenny WesterberghRasbo IK56:03+8:168:21
6Elsa JanssonJärla Orientering56:14+8:278:23
7Lisa CarlssonOK Linné58:51+11:048:47
8Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad1:00:13+12:268:59
9Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:01:01+13:149:06
10Lisa AnderssonÄrla IF1:02:45+14:589:21
11Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:05:07+17:209:43
12Josefin PerssonJärla Orientering1:08:08+20:2110:10
13Hanna BrusSnättringe SK1:09:46+21:5910:24
14Annika RidellIF Thor1:12:11+24:2410:46
15Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:13:43+25:5611:00
16Evelina ChristofferssonOK Roslagen1:15:20+27:3311:14
17Lena ÖhmanCentrum OK1:21:15+33:2812:07
18Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK1:31:39+43:5213:40
19Isabelle SjöbergOK Österåker1:36:14+48:2714:21
20Sara JonassonCentrum OK1:51:56+1:04:0916:42
Josefine HeikkaAlfta-Ösa OKutgått
Lovisa LarssonOK Linnéej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start

H21

9 500 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BejbomJärla Orientering59:326:16
2Emil AnderssonÄrla IF1:00:55+1:236:24
3David LingforsOK Linné1:02:08+2:366:32
4Jakob JanssonJärla Orientering1:02:31+2:596:34
5Staffan ErikssonStora Tuna OK1:02:52+3:206:37
6Markus AdolfssonTullinge SK1:03:18+3:466:39
7Henrik JonssonOK Rodhen1:03:37+4:056:41
8Lasse JanssonGävle OK1:03:53+4:216:43
9Christoffer SchönningJärfälla OK1:04:03+4:316:44
10Ken PeetersGöteborg-Majorna OK1:04:10+4:386:45
11Mattias MillingerJärla Orientering1:04:15+4:436:45
12Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering1:04:48+5:166:49
13Ulf TroengOK Linné1:06:28+6:566:59
14Joel LännevallOK Roslagen1:06:56+7:247:02
15Robert SandbergOK Roslagen1:08:29+8:577:12 Ladda ner rutt i gpx-format
16Harri KarlssonJärla Orientering1:09:17+9:457:17
17Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:12:16+12:447:36
18Carl-Johan HögbergOK Linné1:12:24+12:527:37
19Daniel Carlson BjernaldOK Linné1:12:59+13:277:40
20Simon MarkendahlOK Klyftamo1:14:19+14:477:49
20Tommy LindbergOK Roslagen1:14:19+14:477:49
22Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:15:34+16:027:57
23Morgan KarlssonSundbybergs IK1:16:23+16:518:02
24David HectorSnättringe SK1:19:30+19:588:22
25Rebecka LindbergOK Roslagen1:21:11+21:398:32
26Viktor LindbergOK Roslagen1:22:36+23:048:41
27Thomas PetterssonIF Thor1:22:46+23:148:42
28Karl EngesAttunda OK1:23:16+23:448:45
29Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:24:44+25:128:55
30Emil AnderssonTullinge SK1:24:56+25:248:56
31Anders BøgevigOK Ravinen1:25:38+26:069:00
32Erik EdénWaxholms OK1:31:47+32:159:39
33Holger KohrCentrum OK1:32:27+32:559:43
34Magnus KarlssonCentrum OK1:33:23+33:519:49
35William HultqvistVallentuna-Össeby OL1:37:20+37:4810:14
36Rob HartOK Linné1:37:37+38:0510:16
37David DahlgrenOK Linné1:40:38+41:0610:35
38Martin KarlssonCentrum OK1:46:41+47:0911:13
39Victor BergstrandMotala AIF OL1:48:20+48:4811:24
40Robin ErikssonOK Roslagen1:48:49+49:1711:27
41Gergely GondGOC2:00:51+1:01:1912:43
Anders BoströmOK Linnéej godkänd
Vakant - -ej start
Erik SundbergStora Tuna OKej start
David PetterssonOK Ravinenej start
Lars Håkan SandvikAttunda OKej start
Vakant - -ej start

D21 Kort

5 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea WesterdahlTullinge SK54:5110:45
2Sofia PerssonSnättringe SK55:21+0:3010:51
3Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:08:56+14:0513:30
Vakant - -ej start

H21 Kort

7 800 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vakant - -ej start

D20

5 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna KorhonenOK Ravinen1:01:5411:03
Amanda BerggrenTullinge SKej start

H20

7 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:02:067:57
2Ludvig SandahlJärla Orientering1:17:39+15:339:57
3Oscar WibergJärla Orientering1:24:33+22:2710:50
4Bobby BrahmLånghundra IF1:28:52+26:4611:23
5Oliver KlingefjordIFK Lidingö SOK1:36:01+33:5512:18
Vakant - -ej start

D18

5 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma KarlssonSnättringe SK47:509:22
2Anna KarlströmOK Linné49:41+1:519:44
3Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK57:59+10:0911:22
4Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL1:01:39+13:4912:05
5Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:03:27+15:3712:26
6Klara MandahlOK Linné1:20:08+32:1815:42
Vakant - -ej start
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Sofia BengtssonSundbybergs IKej start

H18

6 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes SvahnOK Ravinen52:327:57
2Egil MorastHaninge SOK53:13+0:418:03
3Kasper FranssonOK Ravinen55:23+2:518:23
4Linus BacklundOK Södertörn57:02+4:308:38
5Christian RedtzerAttunda OK1:01:40+9:089:20
6Fredrik OrmöSnättringe SK1:03:01+10:299:32
7Andreas MagnvallOK Södertörn1:04:07+11:359:42
8Max KlassonOK Ravinen1:04:16+11:449:44
9Albin AnderssonOK Ravinen1:07:07+14:3510:10
Simon TörnqvistOK Ravinenej godkänd
Alexander AlnessLånghundra IFej start
Vakant - -ej start
Viktor WohlgemuthOK Ravinenej start

D17-20 Kort

4 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea NybergSäterbygdens OK1:45:3223:27
Vakant - -ej start

H17-20 Kort

5 500 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Christian LindhSundbybergs IKej start
Vakant - -ej start

D16

4 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea JohanssonTäby OK46:3910:22
2Lovisa WigertzLånghundra IF56:49+10:1012:37
3Tilda AnderssonTullinge SK59:17+12:3813:10
4Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK59:21+12:4213:11
5Ylva SandénOK Södertörn59:24+12:4513:12
6Sofia ZillingOK Södertörn1:03:26+16:4714:05
7Josefine AnderssonTäby OK1:07:23+20:4414:58
8Sara SundinWaxholms OK1:11:13+24:3415:49
9Rebecka HaraldssonTäby OK1:11:26+24:4715:52
10Anna NordströmSigtuna OK1:17:27+30:4817:12
11Sofia GidingVallentuna-Össeby OL1:22:04+35:2518:14
12Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:22:58+36:1918:26
13Jessica KarlsenJärfälla OK1:25:37+38:5819:01
14Katarina NorrbyOK Södertörn1:29:22+42:4319:51

H16

5 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö37:466:52
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK37:57+0:116:54
3Jesper LidmarSnättringe SK40:03+2:177:16
4Ivar Lidström LauriSnättringe SK41:45+3:597:35
5Anton HänströmTäby OK42:14+4:287:40
6Elias RöstinSöders-Tyresö44:05+6:198:00
7Mattias IvaresOK Södertörn44:13+6:278:02
8Mattias KallhaugeSnättringe SK47:55+10:098:42
9Oskar VahlbergOK Österåker48:36+10:508:50
10Fredrik HanssonTäby OK50:52+13:069:14
11Viggo KlassonOK Ravinen57:39+19:5310:28
12Karl BrahmLånghundra IF1:02:15+24:2911:19
Vilhelm KarlinSundbybergs IKutgått
Philip ForngrenTäby OKej start
Tim SandgrenBromma-Vällingby SOKej start

D16 Kort

3 800 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vakant - -ej start

H16 Kort

3 900 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vakant - -ej start

D14

3 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia IversAttunda OK36:569:43
2Amanda GranqvistOK Ravinen39:49+2:5310:28
3Sofia EdvardssonJärfälla OK42:08+5:1211:05
4Vilde WoldSundbybergs IK42:24+5:2811:09
5Lovisa HambäckLånghundra IF43:52+6:5611:32
6Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF44:19+7:2311:39
7Ebba LindellIF Thor45:12+8:1611:53
8Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL45:52+8:5612:04
9Lovisa NilssonAttunda OK46:32+9:3612:14
10Ida HofstedtTäby OK50:21+13:2513:15
11Malin SvenssonRånäs OK58:48+21:5215:28
12Sanna HedbergOK Södertörn1:09:16+32:2018:13
13Maja SandvikAttunda OK1:52:50+1:15:5429:41
14Emma LundbergOK Roslagen2:07:54+1:30:5833:39
Clea WallnäsSundbybergs IKej godkänd
Matilda LindhSundbybergs IKej start
Ida HänströmTäby OKej start
Vakant - -ej start

H14

3 900 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Manne HammarbergJärfälla OK31:578:11
2Johan LundbäckJärfälla OK32:23+0:268:18
3Olle KallurOK Ravinen32:49+0:528:24
4Erik BovalliusJärfälla OK33:14+1:178:31
5Marcus SteneboAttunda OK33:56+1:598:42
6Pelle NilssonOK Linné35:14+3:179:02
7William GrunderJärfälla OK35:24+3:279:04
8Otto BalckTäby OK36:06+4:099:15
9Oscar AnelandOK Ravinen36:31+4:349:21
10Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK36:44+4:479:25
11Axel MålargårdTäby OK37:34+5:379:37
12Olle Pettersson GradinAttunda OK38:15+6:189:48
13Erik Lidström LauriSnättringe SK39:11+7:1410:02
14Lukas WernerIFK Lidingö SOK39:28+7:3110:07
15Jakob Gadefors NauHaninge SOK39:59+8:0210:15
16Albin LindskogOK Ravinen41:40+9:4310:41
17Elias WesterberghRasbo IK42:58+11:0111:01
18Emil BoströmOK Linné44:13+12:1611:20
19Eskil WidehagSundbybergs IK47:21+15:2412:08
20Oskar HaglundHaninge SOK55:14+23:1714:09
21Nils Forsberg RundströmIFK Enskede1:03:11+31:1416:12
22David NäslundOK Roslagen1:07:00+35:0317:10
23Jacob WolgastSnättringe SK1:18:39+46:4220:10
24John WolgastSnättringe SK1:27:18+55:2122:23
25Viktor JanssonOK Roslagen1:37:01+1:05:0424:52
26David TörnqvistSnättringe SK1:50:39+1:18:4228:22
Tiger LandénGustavsbergs OKej godkänd
Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orienteringej godkänd
Oskar SundblomRånäs OKej start
Vakant - -ej start
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Vakant - -ej start

D14 Kort

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LotsanderIFK Lidingö SOK40:4415:40
2Louise LindellGustavsbergs OK1:34:17+53:3336:15
Vakant - -ej start

H14 Kort

2 700 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vakant - -ej start

D12

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn24:429:30
2Alva Lidström LauriSnättringe SK27:51+3:0910:42
3Vilma NilssonAttunda OK29:00+4:1811:09
4Klara HartOK Linné30:10+5:2811:36
5Lisa NilssonOK Linné31:35+6:5312:08
6Doris IkoVallentuna-Össeby OL36:04+11:2213:52
7Ella ServinLånghundra IF36:36+11:5414:04
8Elin WolgastSnättringe SK38:10+13:2814:40
9Linn NilssonSöders-Tyresö46:31+21:4917:53
Alva SundblomRånäs OKej start

H12

2 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik SvenssonOK Ravinen20:267:34
2Johan FochsenWaxholms OK20:32+0:067:36
3Justus ArenanderSkarpnäcks OL21:25+0:597:55
4Elis Forsberg RundströmIFK Enskede22:13+1:478:13
5Elis IversAttunda OK23:19+2:538:38
6Erik LundquistOK Ravinen23:35+3:098:44
7Niklas ErlanddsonOK Södertörn24:11+3:458:57
7Jacob HenrikssonRånäs OK24:11+3:458:57
9Simon LundellOK Österåker24:23+3:579:01
10Arvid MyrbergerTullinge SK25:00+4:349:15
11Hugo LindskogOK Ravinen25:49+5:239:33
12Marcus GrunderJärfälla OK26:43+6:179:53
13Viktor BoströmOK Linné26:50+6:249:56
14Viggo JahrOK Österåker27:56+7:3010:20
15Axel FribergerJärla Orientering29:58+9:3211:05
16Viktor ZillingOK Södertörn32:13+11:4711:55
17Axel BalckTäby OK33:20+12:5412:20
18Malte AlbinssonOK Österåker34:11+13:4512:39
19Martin ErikssonVäsby OK35:31+15:0513:09
20Edvin WollbrandOK Ravinen39:04+18:3814:28
21Rasmus LindblomGustavsbergs OK40:18+19:5214:55
22Erik FranklingIFK Lidingö SOK59:11+38:4521:55
David BerglundIF Thorej start
Max ÖsterbergGustavsbergs OKej start
Gustaf HofstedtTäby OKej start
Axel ErikssonStora Tuna OKej start

D12 Kort

2 600 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vakant - -ej start

H12 Kort

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver RosanderVäsby OK30:4311:48
2Emil AnterudVäsby OK32:24+1:4112:27
Vakant - -ej start

D10

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen AnelandOK Ravinen24:309:25
2Sofie LindellGustavsbergs OK29:30+5:0011:20
3Moa GlanshedHaninge SOK33:48+9:1813:00
Lovisa NederheimHaninge SOKej start
Irma WidehagSundbybergs IKej start
Vakant - -ej start

H10

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SandvikAttunda OK19:547:39
2Jens FochsenWaxholms OK27:21+7:2710:31
3Alfons WesterberghRasbo IK27:55+8:0110:44
4Fabian TörnqvistOK Ravinen30:56+11:0211:53
5Hampus GlanshedHaninge SOK33:50+13:5613:00
6Gustav SvenssonRånäs OK33:51+13:5713:01
7Gustav LindbergOK Roslagen35:38+15:4413:42
8Sebastian LindblomGustavsbergs OK51:07+31:1319:39
Vakant - -ej start
Erik NederheimHaninge SOKej start
Erik BalckTäby OKej start

D35

5 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hana TichovskaSK Praga1:02:4610:38
2Caroline WestbomOK Österåker1:15:33+12:4712:48
3Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK1:16:01+13:1512:53
Vakant - -ej start

H35

7 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peder KockJärla Orientering1:09:278:54
2Marcus SaldeniusJärfälla OK1:15:58+6:319:44
3Martin AhlströmIFK Enskede1:17:55+8:289:59
4Joakim AlmtorpLånghundra IF1:25:41+16:1410:59
5Erik HäggbrinkBerga SOK1:38:03+28:3612:34
6Fredrik WassermeyerSkarpnäcks OL1:39:37+30:1012:46
Mattias HenrikssonCentrum OKej godkänd
Vakant - -ej start
Kristoffer EdshageCentrum OKej start
Samuel SvenssonCentrum OKej start

D40

5 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina AnelandOK Ravinen43:558:36
2Ingela ErikssonGävle OK48:00+4:059:24
3Helene NilssonOK Linné48:21+4:269:28
4Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK51:06+7:1110:01
5Malin LindskogOK Ravinen51:51+7:5610:10
6Åsa LinnersjöSöders-Tyresö55:59+12:0410:58
7Lena NilssonAttunda OK56:41+12:4611:06
8Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:01:50+17:5512:07
9Michaela LundellOK Österåker1:08:13+24:1813:22
10Elin AhlströmIFK Enskede1:09:47+25:5213:40
11Åsa BergSigtuna OK1:12:11+28:1614:09
12Maria EdvardssonJärfälla OK1:19:21+35:2615:33
13Magdalena GrunderJärfälla OK1:37:02+53:0719:01
Vakant - -ej start
Anna EideforsSundbybergs IKej start

H40

6 900 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liutauras BileviciusOK Roslagen48:016:57
2Mattias NilssonOK Linné48:48+0:477:04
3Fredrik SteneboAttunda OK55:26+7:258:02
4Niklas HenrikssonAttunda OK55:38+7:378:03
5Fredrik LindellIF Thor56:13+8:128:08
6Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL56:20+8:198:09
7Björn LundquistOK Ravinen58:25+10:248:27
8Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK58:32+10:318:28
9Mikael ChristensenIFK Enskede1:00:08+12:078:42
10Mikael NyströmOK Ravinen1:00:36+12:358:46
11Pål JanssonOK Roslagen1:00:39+12:388:47
12Niklas HallHaninge SOK1:03:28+15:279:11
13Jonas ErikssonLänna IF1:03:51+15:509:15
14Magnus LindblomGustavsbergs OK1:04:22+16:219:19
15Fredrik HedinIFK Enskede1:04:54+16:539:24
16Andreas FredrikssonAttunda OK1:05:16+17:159:27
17Tomas AlbinssonOK Österåker1:06:07+18:069:34
18Johan WesterberghRasbo IK1:08:07+20:069:52
19Erik ViklundRånäs OK1:11:33+23:3210:22
20Henrik SjögrenHaninge SOK1:11:35+23:3410:22
21Patrik ServinLånghundra IF1:27:56+39:5512:44
22Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:29:44+41:4313:00
23Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:35:52+47:5113:53
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start
Jonas SellingLänna IFej start
Ulf HanssonSundbybergs IKej start
Vakant - -ej start

D45

5 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF43:288:31
2Ann GranqvistOK Ravinen48:10+4:429:26
3Nina IversAttunda OK50:02+6:349:48
4Ammie BerglundIF Thor51:35+8:0710:06
5Gunilla KallhaugeSnättringe SK51:55+8:2710:10
6Annika LindbergAttunda OK51:57+8:2910:11
7Cecilia FochsenWaxholms OK56:12+12:4411:01
8Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK57:22+13:5411:14
9Annica JanssonIFK Lidingö SOK59:42+16:1411:42
10Karin SteneboAttunda OK59:44+16:1611:42
11Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL1:02:31+19:0312:15
12Katarina RundströmIFK Enskede1:05:52+22:2412:54
13Lisa TörnqvistOK Ravinen1:12:51+29:2314:17
Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Vakant - -ej start
Kristina ZillingOK Södertörnej start
Sara HektorJärla Orienteringej start

H45

6 600 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL45:426:55
2Håkan BerglundIF Thor49:14+3:327:27
3Peter HöglundJärla Orientering50:06+4:247:35
4Nils EdvardssonJärfälla OK52:23+6:417:56
5Pontus GilleOK Roslagen52:55+7:138:01
6Mats LundbäckJärfälla OK53:48+8:068:09
7Johan SundinWaxholms OK54:31+8:498:15
8Ulrik IversAttunda OK54:51+9:098:18
9Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK55:32+9:508:24
10Henrik MorastHaninge SOK55:45+10:038:26
11Ola CarlénBromma-Vällingby SOK56:44+11:028:35
12Thomas WesterströmOK Ravinen57:47+12:058:45
13Peter HaglundHaninge SOK59:57+14:159:05
14Erik BerggrenTullinge SK1:00:10+14:289:06
15Jens WernerGustavsbergs OK1:01:08+15:269:15
16Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:01:12+15:309:16
17Christoffer NorrmanAttunda OK1:02:06+16:249:24
18Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:03:03+17:219:33
19Mats FranssonSnättringe SK1:03:21+17:399:35
20Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:03:34+17:529:37
21Andreas GrunderJärfälla OK1:03:40+17:589:38
22Johan LidmarSnättringe SK1:03:47+18:059:39
23Magnus ElwinIFK Enskede1:05:46+20:049:57
24Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:06:56+21:1410:08
25Ove GustafssonJärfälla OK1:09:01+23:1910:27
26Nils ErikssonVäsby OK1:09:05+23:2310:28
27Johan AleniusIFK Lidingö SOK1:09:31+23:4910:31
28Anders KolmskogSundbybergs IK1:14:28+28:4611:16
29Olle SjöforsOK Älme1:16:37+30:5511:36
30Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:16:40+30:5811:36
31Andreas EhnIF Thor1:18:30+32:4811:53
32Tomas GlanshedHaninge SOK1:19:37+33:5512:03
33Jonatan LindellGustavsbergs OK1:21:38+35:5612:22
34Lukas GranlundHammarby IF OF1:27:34+41:5213:16
35Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:30:38+44:5613:43
36Kjell VallinJärfälla OK1:35:48+50:0614:30 Ladda ner rutt i gpx-format
Ola BovalliusJärfälla OKej godkänd
Petter RanefallIF Thorej godkänd
Anders HedbergOK Södertörnutgått
Hans JonssonVäsby OKutgått
Vakant - -ej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Vakant - -ej start
Pelle ForsbergIFK Enskedeej start

D50

4 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö36:529:13
2Ulla MolinAttunda OK38:19+1:279:34
3Anna LarssonSöders-Tyresö40:02+3:1010:00
4Yvonne AnderssonTullinge SK40:13+3:2110:03
5Madeleine LimparAttunda OK40:38+3:4610:09
6Maria KvarnlöfOK Roslagen41:53+5:0110:28
7Maria HartOK Linné43:16+6:2410:49
8Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK44:29+7:3711:07
9Annika SvenssonSolna OK45:20+8:2811:20
10Ileana von MelenIFK Enskede45:25+8:3311:21
11Johanna SundströmJärla Orientering46:33+9:4111:38
12Anna BacklundOK Södertörn47:23+10:3111:50
13Christina PernebyIFK Lidingö SOK47:48+10:5611:57
14Dorothe SpillmannIF Thor51:31+14:3912:52
15Katarina RingelsOK Klemmingen51:44+14:5212:56
16Kristina KlangHaninge SOK56:27+19:3514:06
17Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK56:38+19:4614:09
18Anette ArksandVallentuna-Össeby OL57:35+20:4314:23
19Kristina MarteliusAttunda OK58:32+21:4014:38
20Anna PernebyTullinge SK1:00:56+24:0415:14
21Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK1:04:55+28:0316:13
22Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK1:05:56+29:0416:29
23Cecilia WestströmSundbybergs IK1:10:04+33:1217:31
24Annette WigertzLånghundra IF1:31:41+54:4922:55
25Elsa BrahmLånghundra IF1:43:11+1:06:1925:47
26Annalena AndersenWaxholms OK1:45:30+1:08:3826:22
Catrin JohnsonSkogsluffarnas OKej start
Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OLej start
Vakant - -ej start

H50

5 900 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola HultinOK Roslagen45:027:37
2Ulf KallhaugeSnättringe SK45:47+0:457:45
3Anders KarlssonSnättringe SK46:25+1:237:52
4Mats FryxellTullinge SK47:49+2:478:06
5Per WollbrandOK Ravinen47:52+2:508:06
6Per KallhaugeSnättringe SK48:57+3:558:17
7Magnus RajanIFK Lidingö SOK49:18+4:168:21
8Piero SannicoloTullinge SK49:33+4:318:23
9Jonas GidingVallentuna-Össeby OL49:35+4:338:24
10Sven WigertzLånghundra IF50:22+5:208:32
11Tomas HultqvistTullinge SK52:23+7:218:52
12Jan FrödinIFK Enskede52:26+7:248:53
13Lars KlassonOK Ravinen53:22+8:209:02
14Peter HambäckLånghundra IF53:57+8:559:08
15Göran JonssonSundbybergs IK54:01+8:599:09
16Ola EnvallTullinge SK54:39+9:379:15
17Magnus IhreskogGotlands Bro OK55:08+10:069:20
18Per FranzénOK Södertörn55:25+10:239:23
19Anders BengtssonSundbybergs IK56:01+10:599:29
20Janne NilssonCentrum OK56:23+11:219:33
21Staffan ZillingOK Södertörn56:31+11:299:34
22Håkan RedtzerAttunda OK56:42+11:409:36
23Jan CarlssonSöders-Tyresö57:14+12:129:42
24Erik AnderssonOK Österåker57:17+12:159:42
25Martin TichovskySK Praga1:00:59+15:5710:20
26Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:04:07+19:0510:52
27Stefan RedtzerAttunda OK1:06:24+21:2211:15
28Bo LauriSnättringe SK1:12:00+26:5812:12
29Anders S NybergSäterbygdens OK1:20:38+35:3613:39
30Per WolgastSnättringe SK1:24:51+39:4914:22
31Eric HuijsersHammarby IF OF1:27:32+42:3014:50
32Peter LandénGustavsbergs OK1:30:41+45:3915:22
Michael HolmgrenIF Thorej godkänd
Michael GranqvistOK Ravinenutgått
Stefan MarteliusAttunda OKutgått
Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OLej start
Jan LindhSundbybergs IKej start
Carl-Johan ThorellOK Ravinenej start
Kjell ObergerIFK Lidingö SOKej start
Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start
Kenneth HermanssonSigtuna OKej start
Vakant - -ej start

D55

4 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK40:2510:06
2Anita KarlssonOK Södertörn42:54+2:2910:43
3Marie MalmborgSöders-Tyresö45:11+4:4611:17
4Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK46:46+6:2111:41
5Mia HillerhagIFK Lidingö SOK50:10+9:4512:32
6Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL50:12+9:4712:33
7Eva SvanbergJärfälla OK50:23+9:5812:35
8Brita NilssonOK Linné51:58+11:3312:59
9Ann LeesmentMälarö SOK1:10:15+29:5017:33
10Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:23:34+43:0920:53
Vakant - -ej start
Gunilla KreissJärla Orienteringej start

H55

5 600 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK45:478:10
2Peter LundbergJärfälla OK47:50+2:038:32
3Hans TarandiIFK Lidingö SOK49:33+3:468:50
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF50:50+5:039:04
5Gunnar LangsSkarpnäcks OL51:44+5:579:14
6Anders LundJärfälla OK53:08+7:219:29
7Tapani MattusIFK Lidingö SOK53:37+7:509:34
8Gunnar SvanbergJärfälla OK57:06+11:1910:11
9Tommy BergerGävle OK57:34+11:4710:16
10Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF59:06+13:1910:33
11Björn-Ove PetterssonAttunda OK59:41+13:5410:39
12Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:03:31+17:4411:20
13Lars GerhardssonAttunda OK1:07:10+21:2311:59
14Jan LarssonVäsby OK1:08:49+23:0212:17
15Göran IvaresOK Södertörn1:11:23+25:3612:44
16Harald BauerIFK Lidingö SOK1:12:17+26:3012:54
17Per-Olof OlofssonSigtuna OK1:17:44+31:5713:52
18Roger LarssonSnättringe SK1:21:12+35:2514:30
19Anders WinaldHellas Orientering1:23:09+37:2214:50
20Norbert ZenkerUSV TU Dresden1:26:06+40:1915:22
21Per-Olof SvenssonLänna IF1:43:20+57:3318:27
Eddie BjärrenholtRånäs OKej godkänd
Björn SöderbäckOK Linnéej start
Vakant - -ej start
Kenneth PetterssonJärfälla OKej start

D60

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia-Lena PutkonenTullinge SK44:3412:22
2Lena JanssonJärla Orientering47:43+3:0913:15
3Eva ElnerudSigtuna OK54:29+9:5515:08
4Margareta WadinOK Älvsjö-Örby54:47+10:1315:13
5Inger SchwartzOK Södertörn1:01:07+16:3316:58
6Marita BergSigtuna OK1:02:03+17:2917:14
7Riggan FrändénJärla Orientering1:04:43+20:0917:58
Vakant - -ej start

H60

5 100 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohanssonRånäs OK42:178:17
2Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF42:44+0:278:22
3Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF46:14+3:579:03
4Jan GottfridssonNorbergs OK47:00+4:439:12
5Svend Erik MathiassenOK Linné47:13+4:569:15
6Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL47:30+5:139:18
7Roland JanssonOK Linné48:36+6:199:31
8Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK48:45+6:289:33
9Anders LöfgrenJärfälla OK49:18+7:019:40
10Eidar LindgrenOK Ravinen49:24+7:079:41
11Thomas WesterGustavsbergs OK49:34+7:179:43
12Dan KlangHaninge SOK50:09+7:529:50
13Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL51:25+9:0810:04
14Lars BoudrieVäsby OK51:37+9:2010:07
15Curt RahlénOK Ravinen56:00+13:4310:58
16Mats HemströmGävle OK56:25+14:0811:03
17Anders LavforsCentrum OK56:53+14:3611:09
18Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL59:10+16:5311:36
19Per ÖhlundGustavsbergs OK59:20+17:0311:38
20Matz LarssonGustavsbergs OK59:43+17:2611:42
21Jan LindgrenOK Södertörn59:52+17:3511:44
22Leif ÅkerblomOK Österåker1:00:29+18:1211:51
23Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:00:55+18:3811:56
24Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:01:08+18:5111:59
25Björn LindgrenOK Österåker1:02:04+19:4712:10
26Per WeinestedtOK Linné1:03:02+20:4512:21
27Matts BjörkeSöders-Tyresö1:04:59+22:4212:44
28Torbjörn BergmanSnättringe SK1:06:12+23:5512:58
29Tommy WendtHellas Orientering1:06:53+24:3613:06
30Kurt MaxéSundbybergs IK1:30:32+48:1517:45

D65

3 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK43:1312:00
2Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK49:18+6:0513:41
3Margareta HaraldssonGustavsbergs OK49:57+6:4413:52
4Margareta HagstedtVäsby OK51:52+8:3914:24
5Anne LundmarkJärfälla OK52:31+9:1814:35
6Anna BlomgrenTullinge SK53:47+10:3414:56
7Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK58:20+15:0716:12
8Lena JohnssonRånäs OK1:00:03+16:5016:40
9Mona ForsbergNyköpings OK1:00:30+17:1716:48
10Helena KorhonenHaninge SOK1:03:04+19:5117:31
11Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF1:05:42+22:2918:15
12Ulla GummesonVäsby OK1:07:20+24:0718:42
13Carin RunqvistJärfälla OK1:16:13+33:0021:10
Kristina ErikssonLänna IFej godkänd
Helena HemströmGävle OKej godkänd
Vakant - -ej start
Vivianne HolgerssonOK Måsenej start

H65

5 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn48:349:31
2Per-Erik WåhlbergOK Linné49:14+0:409:39
3Jan ÅsbergHäverödals SK52:12+3:3810:14
4Kjell JanssonLånghundra IF55:20+6:4610:50
5Ingemar LarssonTullinge SK55:37+7:0310:54
6Arne JohanssonOK Ravinen55:46+7:1210:56
7Göran ForsbergNyköpings OK56:35+8:0111:05
8Magnus HaraldssonGustavsbergs OK57:30+8:5611:16
9Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK57:51+9:1711:20
10Olle BlomgrenOK Södertörn58:01+9:2711:22
11Leif NordinAttunda OK58:23+9:4911:26
12Per-Johan VikforsOK Österåker58:39+10:0511:30
13Kjell HolmbergOK Södertörn59:22+10:4811:38
14Tomas ÅhgrenLånghundra IF1:01:12+12:3812:00
15Urban BoströmSolna OK1:04:17+15:4312:36
16Lars ChristensenOK Djerf1:10:42+22:0813:51
17Göran FriskAttunda OK1:13:18+24:4414:22
18Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:18:05+29:3115:18
Hans HolgerssonOK Måsenej start
Per LindskogGotlands Bro OKej start
Vakant - -ej start

D70

3 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK40:1413:24
2Dagny GustavssonSigtuna OK44:51+4:3714:57
3Caje JacobssonIF Thor54:57+14:4318:19
4Eva-Stina SvärdHaninge SOK56:00+15:4618:40
5UC Lybert ErikssonVäsby OK57:47+17:3319:15
6Gun-Inger SahlbergLånghundra IF58:44+18:3019:34
7Elke WilkeTierps SOK1:16:40+36:2625:33
8Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:22:40+42:2627:33
Inga JohanssonNyköpings OKej godkänd
Vakant - -ej start
Evy NordSödertälje IFej start
Marianne HamiltonEnebybergs IFej start

H70

4 000 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tore MartinssonDegerfors OK39:269:51
2Leif StrandbergGustavsbergs OK39:57+0:319:59
3Tage SandbergBromma-Vällingby SOK41:32+2:0610:23
4Lars JonassonJärfälla OK46:00+6:3411:30
5Bengt ErikssonVäsby OK46:43+7:1711:40
6Thord RådbergOK Roslagen49:50+10:2412:27
7Lars EnglundJärla Orientering50:30+11:0412:37
8Bengt FribergJärfälla OK50:50+11:2412:42
9Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb52:27+13:0113:06
10Sören WingeUpsala IF52:47+13:2113:11
11Staffan ElmhagenSöders-Tyresö52:56+13:3013:14
12Per-Åke CarlenstamVäsby OK53:18+13:5213:19
13Sverre JonssonOK Ravinen53:42+14:1613:25
14Jan BojlingSolna OK54:19+14:5313:34
15Göran LarboAttunda OK54:32+15:0613:38
16Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben54:49+15:2313:42
17Kenneth BerglundHellas Orientering55:13+15:4713:48
18Conny HusénOK Roslagen56:21+16:5514:05
19Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK57:40+18:1414:25
20Jan FalkSundbybergs IK58:02+18:3614:30
21Kurt AnderssonEnebybergs IF59:26+20:0014:51
22John ÖstlundSundbybergs IK1:00:29+21:0315:07
23Mats TörngrenOK Linné1:00:35+21:0915:08
24Sören ErikssonLänna IF1:00:59+21:3315:14
25Ulf SkogtjärnOK Linné1:02:49+23:2315:42
26Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL1:04:43+25:1716:10
27Jan Olov JonssonTierps SOK1:06:59+27:3316:44
28Leif BergSigtuna OK1:13:48+34:2218:27
29Hans SahlbergLånghundra IF1:20:05+40:3920:01
30Gunnar BramstenSundbybergs IK1:20:21+40:5520:05
Rolf LöfqvistSöders-Tyresöej godkänd
Gunnar ErikssonJärfälla OKej godkänd
Kurt NilssonNyköpings OKej godkänd
Hans-Ove ErikssonNyköpings OKej start
Vakant - -ej start
Vakant - -ej start

D75

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF OF50:2716:49
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby52:24+1:5717:28
3Berit LindungerHaninge SOK55:03+4:3618:21
4Ann SjöbergEnebybergs IF57:41+7:1419:13
5Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK58:54+8:2719:38
Yvonne RoosAttunda OKej godkänd
Saga MårdBromma-Vällingby SOKej godkänd
Eva von HeijneSigtuna OKutgått
Vakant - -ej start

H75

3 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede46:3812:57
2Sune LindellOK Hällen46:58+0:2013:02
3Åke GatelidOK Skogshjortarna48:01+1:2313:20
4Jan-Olof MalmSigtuna OK49:20+2:4213:42
5Håkan SjökvistSöders-Tyresö50:03+3:2513:54
6Leif LundquistEnebybergs IF52:35+5:5714:36
7Martin EngqvistUpsala IF54:55+8:1715:15
8Lars CedérusSnättringe SK55:22+8:4415:22
9Hugo IsgrenIFK Enskede55:28+8:5015:24 Ladda ner rutt i gpx-format
10Ove ForsbergTurebergs IF56:13+9:3515:36
11Reine BorgströmSkogsluffarnas OK56:37+9:5915:43
12Anders JohanssonNyköpings OK57:57+11:1916:05
13Bjarne ErlandssonHammarby IF OF58:35+11:5716:16
14Sven-Erik WidinOK Österåker1:01:06+14:2816:58
15Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:03:54+17:1617:45
16Sven JacobssonIF Thor1:05:07+18:2918:05
17Ulf AleniusIFK Lidingö SOK1:05:25+18:4718:10
18Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:15:56+29:1821:05
19Sivert SöderbärgOK Roslagen1:23:27+36:4923:10
20Leif HermundstadSnättringe SK1:29:34+42:5624:52
21Ulf ÅströmOK Roslagen1:37:44+51:0627:08
Vakant - -ej start
Lars NordSödertälje IFej start

D80

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JunegardOK Södertörn1:06:3323:46
Sonja SundellSundbybergs IKej godkänd
Ebba-Lisa FlygarTullinge SKej godkänd
Vakant - -ej start

H80

3 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John BerglundAlfta-Ösa OK39:5513:18
2Albert MårdBromma-Vällingby SOK45:28+5:3315:09
3Ulf EskilssonOK Södertörn49:21+9:2616:27
4Rune CarlssonSundbybergs IK53:43+13:4817:54
5Lars-Erik LindellVäsby OK1:00:30+20:3520:10
6Carl LangOK Österåker1:02:15+22:2020:45
7Anders BackOK Ravinen1:05:33+25:3821:51
8Ragnar AnderssonHäverödals SK1:05:59+26:0421:59
9Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK1:09:05+29:1023:01
10Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:59:05+1:19:1039:41
Tage AbrahamssonRånäs OKej start
Alf PerssonOK Österåkerej start
Lars LöthmanJärfälla OKej start
Vakant - -ej start

Inskolning

1 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
ToveEriksson Klubblösfullföljt
Felix AhlströmIFK Enskedefullföljt
Simon AhlströmIFK Enskedefullföljt
Arvid ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Hedda HedströmSöders-Tyresöfullföljt
Alice Högberg- -fullföljt
Isabella HögbergVallentuna-Össeby OLfullföljt
Sixten SaldeniusJärfälla OKfullföljt
Hanna SundströmIFK Lidingö SOKfullföljt
Hugo WesterströmOK Ravinenfullföljt
Jack WibjörnKlubblösfullföljt

U1

1 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Botvid SimonssonSundbybergs IK20:3812:08
2Greta SandvikAttunda OK23:56+3:1814:04
3Meja BerglundTäby OK24:15+3:3714:15
4Irma BerglundTäby OK24:21+3:4314:19
5Nova RötkenenOK Linné28:39+8:0116:51
6Dagny IkoVallentuna-Össeby OL29:20+8:4217:15
7Lova JonssonSkarpnäcks OL29:46+9:0817:30
8Alva GawellIFK Enskede34:39+14:0120:22
9Ida RökenEnebybergs IF35:10+14:3220:41
10Olivia AlletTäby OK36:15+15:3721:19
11Vilma AlletKlubblös37:25+16:4722:00
12Anna FranklingIFK Lidingö SOK37:29+16:5122:02
Märta ErikssonStora Tuna OKej start
Lisa FribergerJärla Orienteringej start
Viola HolmströmOK Ravinenej start

U2

2 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva HolmströmOK Ravinen27:3810:37
2Anders NilssonBromma-Vällingby SOK29:12+1:3411:13
3Sandra NilssonBromma-Vällingby SOK29:21+1:4311:17
4Marcus BarbozaAttunda OK32:24+4:4612:27
5Gustav NyströmOK Ravinen37:53+10:1514:34
6Alice RökenEnebybergs IF38:10+10:3214:40
7Emelie RökenEnebybergs IF38:11+10:3314:41
8Erik WallnäsSundbybergs IK38:52+11:1414:56
9Filip WallnäsSundbybergs IK38:59+11:2114:59
10Joel LjungbergSöders-Tyresö39:51+12:1315:19
11Hugo NyströmOK Ravinen40:46+13:0815:40
12Milla KlassonOK Ravinen41:16+13:3815:52
13Isak StåhlbrandtRasbo IK42:06+14:2816:11
14Anton HedströmSöders-Tyresö50:58+23:2019:36
15Tyra Lööf NylundCentrum OK54:15+26:3720:51
16Teodor JonssonSkarpnäcks OL1:02:32+34:5424:03
Ludvig SundströmIFK Lidingö SOKej godkänd
Eskil MyrbergerTullinge SKej start

Öppen motion 1

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Petter FochsenWaxholms OKej godkänd

Öppen motion 2

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Johanna AlletKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

2 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Janne HedströmSöders-Tyresö29:3211:21
2Moa JohanssonVäsby OK38:19+8:4714:44
3Emma MarkendahlOK Klyftamo38:31+8:5914:48
4Ellinor WestbomOckelbo OK41:40+12:0816:01
5Patrik EricssonKlubblös42:50+13:1816:28
6Helene SvenssonRånäs OK44:23+14:5117:04
7Anders BerglundSkarpnäcks OL47:19+17:4718:11
8Wilma JosefssonVäsby OK52:52+23:2020:20
9Måra StegardSkarpnäcks OL53:07+23:3520:25
10Jörgen HillerhagIFK Lidingö SOK53:09+23:3720:26
11Ruben ArenanderSkarpnäcks OL53:15+23:4320:28
12Natascha MarxmeierIFK Lidingö SOK58:11+28:3922:22
13Marianne HultqvistVallentuna-Össeby OL1:00:34+31:0223:17
14Elin SteenGustavsbergs OK1:02:12+32:4023:55
15Jeremy WidenKlubblös1:02:24+32:5224:00
16Gabriella StridJärfälla OK1:14:49+45:1728:46
17Rickard StridhJärfälla OK1:14:52+45:2028:47
18Palle StegardSkarpnäcks OL1:16:32+47:0029:26
19Anna MennerheimSkarpnäcks OL1:17:28+47:5629:47
Anders EjewallSnättringe SKej godkänd
Jörgen StegardSkarpnäcks OLej godkänd
Maria FranklingIFK Lidingö SOKej start

Öppen motion 4

4 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus ChristensenKlubblös35:217:51
2Erika KarleniusKlubblös44:35+9:149:54
3Anna RökenEnebybergs IF49:21+14:0010:58
4Åsa LovenKlubblös51:29+16:0811:26
5Nickolina HedenlundTäby OK57:23+22:0212:45
6Magnus HagfjärdKlubblös1:04:12+28:5114:16
7Evelina JohanssonKlubblös1:10:05+34:4415:34
8Oliver EricssonTäby OK1:20:03+44:4217:47
9Helen InfeldtSkarpnäcks OL1:20:56+45:3517:59
Susanne BartelsEmmaboda Verda OKej godkänd

Öppen motion 5

3 300 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tindra JonssonSkarpnäcks OL43:1413:06
2Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK49:01+5:4714:51
3Agnes WeissLånghundra IF49:06+5:5214:52
4Per-Håkan AnderssonIFK Enskede49:42+6:2815:03
5Sara SalemyrBromma-Vällingby SOK50:36+7:2215:20
6Anders FalkIF Thor53:52+10:3816:19
7Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK55:56+12:4216:56
8Therese HolmströmOK Ravinen56:09+12:5517:00
9Elin TörnqvistSnättringe SK58:15+15:0117:39
10Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL59:47+16:3318:06
11Johanna WeissLånghundra IF1:00:07+16:5318:13
12Stefan FerdmanTullinge SK1:02:35+19:2118:57
12Daniel EkenstedtTullinge SK1:02:35+19:2118:57
14Kajsa GradinAttunda OK1:04:43+21:2919:36
15Petra LundbäckJärfälla OK1:05:33+22:1919:51
16Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:07:57+24:4320:35
17Astrid Lindgren MandahlOK Linné1:15:57+32:4323:00
18Johanna WallnäsSundbybergs IK1:16:32+33:1823:11
19Nicolas BarbozaAttunda OK1:16:56+33:4223:18
20Kerstin MorastHaninge SOK1:24:59+41:4525:45
21Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:25:07+41:5325:47
22Mattias SjöstedtSkarpnäcks OL1:32:43+49:2928:05
23Alexandra EdengrenVallentuna-Össeby OL1:49:00+1:05:4633:01
24Lia KvibergKlubblös1:56:48+1:13:3435:23
25Per FranklingIFK Lidingö SOK2:00:25+1:17:1136:29
26Josefin KleinKlubblös2:09:48+1:26:3439:20
Emma BöskeKlubblösej godkänd
Åsa NylénBromma-Vällingby SOKej godkänd
Marianne JernbergSöders-Tyresöej godkänd
Daniel CarlstenKlubblösej godkänd
Olle ÖbergSkogsluffarnas OKutgått

Öppen motion 6

5 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LjungStockholms OK47:378:49
2Oskar StenviOK Linné1:00:22+12:4511:10
3Anders KarlssonTullinge SK1:00:24+12:4711:11
4Henrik AlletKlubblös1:06:34+18:5712:19
5Erland SimonssonSundbybergs IK1:14:54+27:1713:52
6Emma AnderssonOK Österåker1:18:55+31:1814:36
7Linus JanssonOK Roslagen1:19:32+31:5514:43
8Mikael WesterVingåkers OK1:23:01+35:2415:22
9Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK1:24:11+36:3415:35
10Katrine JosefssonVäsby OK1:24:26+36:4915:38
11Christer LotsanderOK Hammaren1:32:04+44:2717:02
12Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:33:04+45:2717:14
13Johan SvenssonKlubblös1:33:58+46:2117:24
14Karin WiddasKlubblös2:18:31+1:30:5425:39
15Ann ÖsterdalKlubblös2:18:34+1:30:5725:39
Helena GanslandtIFK Lidingö SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 300 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF27:568:27
2Martin Dahlgren-RosénGustavsbergs OK34:06+6:1010:20
3Carin RosénGustavsbergs OK38:46+10:5011:44
4Erik AntonssonAttunda OK40:15+12:1912:11
5Lena GumeliusWaxholms OK44:53+16:5713:36
6Anders HänströmTäby OK45:21+17:2513:44
7Anna WesterberghRasbo IK45:28+17:3213:46
8Gösta GutelandSnättringe SK45:52+17:5613:53
9Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL47:49+19:5314:29
10Jan OlssonBromma-Vällingby SOK50:35+22:3915:19
11Åsa JanssonKlubblös50:42+22:4615:21
12Sven Erik AmrénSnättringe SK51:23+23:2715:34
13Kajsa SundkvistOK Måsen51:36+23:4015:38
14Johan RosénOK Södertörn51:39+23:4315:39
15Catrine JohanssonVäsby OK52:27+24:3115:53
16Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL53:00+25:0416:03
17Kurt NensénOK Måsen54:00+26:0416:21
18Johan StridhAttunda OK56:58+29:0217:15
19Anna LindellGustavsbergs OK57:02+29:0617:16
20Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL58:13+30:1717:38
21Pille HedströmSöders-Tyresö59:33+31:3718:02
22Angelica LindblomGustavsbergs OK1:00:28+32:3218:19
23Leif HagstedtVäsby OK1:03:38+35:4219:16
24Malin EirefeltForsa OK1:04:02+36:0619:24
25Johnny RahlénOK Ravinen1:08:22+40:2620:43
26Carl CarlinSöders-Tyresö1:08:28+40:3220:44
27Ingvar LarssonGustavsbergs OK1:16:37+48:4123:13
28Gunnel BalckIFK Enskede1:20:11+52:1524:17
29Tommy HöglundLånghundra IF1:22:20+54:2424:56
30Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen1:23:10+55:1425:12
31Göran GrimvallTäby OK1:39:52+1:11:5630:15
Anneli LidmarSnättringe SKej godkänd
Elisabeth CarlinSöders-Tyresöej godkänd
Annakarin RahlénOK Ravinenej godkänd
Tommy StenviOK Linnéej godkänd
Lars-Olov AnderssonSigtuna OKej godkänd
Ulrica AxelssonCentrum OKutgått
Fredrik SundströmIFK Lidingö SOKutgått
Jostein AndersenWaxholms OKej start

Öppen motion 8

4 300 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas WestbomOckelbo OK40:169:21
2Christina Lövald HellbergTäby OK41:25+1:099:37
3Lars EngströmAlfta-Ösa OK44:31+4:1510:21
4Lars ErikssonKlubblös45:47+5:3110:38
5Lennart SwahnSundbybergs IK46:00+5:4410:41
6Mårten AnterudVäsby OK46:26+6:1010:47
7Ruhdi KarlssonVästerås SOK46:27+6:1110:48
8Jorrit BoekelCentrum OK46:33+6:1710:49
9Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK46:36+6:2010:50
10Markus BölskeKlubblös48:44+8:2811:20
11Fredrik MaxénKlubblös48:55+8:3911:22
12Johan CarlenstamVäsby OK49:33+9:1711:31
13Katarina SvahnIFK Mora OK49:45+9:2911:34
14Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö53:20+13:0412:24
15Maria ColeVäsby OK53:21+13:0512:24
16Bo NeidenströmFrölunda OL54:16+14:0012:37
17Oskar NederheimHaninge SOK54:24+14:0812:39
18Stefan NordströmSigtuna OK56:45+16:2913:11
19Olof PerssonSnättringe SK58:22+18:0613:34
20Catarina CarlqvistSnättringe SK1:01:06+20:5014:12
21Mikael WallnäsSundbybergs IK1:03:52+23:3614:51
22Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:04:08+23:5214:54
23Dora SzerencsiJärla Orientering1:04:13+23:5714:56
24Stefan KnornAttunda OK1:05:47+25:3115:17
25Peter AxelssonOK Ravinen1:06:16+26:0015:24
26Hans MalmbergWaxholms OK1:06:29+26:1315:27
27Niclas LarssonAttunda OK1:06:34+26:1815:28
28Marita AxelssonOK Ravinen1:06:45+26:2915:31
29Anders LundbergOK Roslagen1:10:13+29:5716:19
30Anders WinellTMOK1:10:29+30:1316:23
31Annika PalmKlubblös1:11:55+31:3916:43
32Peter VestmanOK Österåker1:15:05+34:4917:27
33Annika LundströmVäsby OK1:20:13+39:5718:39
34Patrik NilssonBromma-Vällingby SOK1:21:49+41:3319:01
35Mikael HagströmHäverödals SK1:23:39+43:2319:27
36Audrey FoleyMNAV-Ireland1:23:41+43:2519:27
37Maria GelinderAttunda OK1:24:11+43:5519:34
38Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:30:47+50:3121:06
39Lars LångVimmerby OK1:35:28+55:1222:12
40Tove HammarbergJärfälla OK1:38:14+57:5822:50
41Nina KarlssonIFK Lidingö SOK1:39:11+58:5523:03
42Åke AndreassonGustavsbergs OK1:42:38+1:02:2223:52
43Dan MattissonHaninge SOK1:48:43+1:08:2725:16
Henrik FribergerJärla Orienteringej godkänd
Stefan WångbergOK Ravinenej godkänd
Åsa SandTullinge SKej godkänd
Louise JohanssonOK Roslagenej godkänd
Heléne KlassonOK Ravinenej godkänd
Håkan SteenGustavsbergs OKutgått

Öppen motion 9

7 000 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ThimbergSöders-Tyresö48:526:58
2Simon JakobssonLånghundra IF48:54+0:026:59
3Olov EricsonAlfta-Ösa OK54:10+5:187:44
4Dan WesterJärla Orientering54:59+6:077:51
5Tomas SjökvistOK Österåker56:07+7:158:01
6Oskar EdvardssonJärfälla OK56:38+7:468:05
7Jesper NelsénFalkenbergs OK58:33+9:418:21
8Christian FoleyMNAV-Ireland1:00:09+11:178:35
9Erik MelinOK Linné1:00:11+11:198:35
10Urban SelanderSkarpnäcks OL1:00:54+12:028:42
11Andreas AnderssonOK Hedströmmen1:01:01+12:098:43
12Claes AnderssonKlubblös1:03:18+14:269:02
13John HartleySöders-Tyresö1:03:57+15:059:08
14Anders JakobssonOK Södertörn1:04:09+15:179:09
15Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:06:32+17:409:30
16Joel BerringCentrum OK1:08:32+19:409:47
17Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL1:09:05+20:139:52
18Klas GranlundKlubblös1:15:10+26:1810:44
19Anton GumeliusWaxholms OK1:16:38+27:4610:56
20Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:20:54+32:0211:33
21Jan StridhSkogsluffarnas OK1:22:18+33:2611:45
22Ida GawellIFK Enskede1:23:34+34:4211:56
23Olof LethagenCentrum OK1:25:55+37:0312:16
24Erik AbrahamssonAlfta-Ösa OK1:27:36+38:4412:30
25Fredrik MatssonLeksands OK1:29:09+40:1712:44
26Mats OrbertAttunda OK1:35:55+47:0313:42
27Gustav DelénCentrum OK1:45:13+56:2115:01
28Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:53:49+1:04:5716:15
29Mats FanellOK Älvsjö-Örby1:59:57+1:11:0517:08
30Fredrik BauerIFK Lidingö SOK2:05:33+1:16:4117:56
31Andreas EnforsTockarps IK2:09:46+1:20:5418:32
32Fredrik LundellOK Österåker2:34:44+1:45:5222:06
Jan-Olov BergmanVästerås SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser