Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, lång, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Stockholm
Arrangörsorganisation: Gustavsbergs OK
Datum: lördag 3 september 2016

D21

10 290 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:23:028:04
2Annica GustafssonIFK Lidingö SOK1:24:16+1:148:11
3Johanna LönnkvistTullinge SK1:26:11+3:098:22
4Sara SjökvistJärla Orientering1:26:54+3:528:26
5Alice HugossonIFK Lidingö SOK1:28:10+5:088:34
6Elsa JanssonJärla Orientering1:32:25+9:238:58
7Annika BjörkOK Linné1:32:47+9:459:01
8Beata FalkHagaby GoIF Örebro1:34:17+11:159:09
9Alona SukharevskaOK Ravinen1:34:51+11:499:13
10Tove LagerbergOK Södertörn1:35:29+12:279:16
11Helena JanssonOK Ravinen1:42:11+19:099:55
12Louise MarkstedtOK Södertörn1:43:35+20:3310:03
13Krystal NeumannJärla Orientering1:43:41+20:3910:04
14Rasa PtasekaiteOK Linné1:45:17+22:1510:13
15Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK1:46:34+23:3210:21
16Carolin SvenssonHaninge SOK1:51:33+28:3110:50
17Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK2:00:54+37:5211:44
18Lena ÖhmanCentrum OK2:01:00+37:5811:45
Linnea BörjarsCentrum OKej godkänd
Isabelle SjöbergOK Österåkerej godkänd
Anna LindmarkSkarpnäcks OLej godkänd
Barbora PijákováSokol Pezinokutgått
Sofia PerssonSnättringe SKutgått
Sára NozkováSöders-Tyresöutgått
Gro DahlbomCentrum OKutgått
Anna JohanssonJärla Orienteringutgått
Tove BrattgårdIFK Lidingö SOKutgått
Liudmila SapronenkovaHellas Orienteringej start
Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOKej start

H21

12 640 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen1:16:146:01
2Ruslan GlebovOK Ravinen1:18:49+2:356:14
3Kalle BergmanOK Ravinen1:22:53+6:396:33
4Jens RönnolsTäby OK1:25:15+9:016:44
5Oskar DanielsAttunda OK1:25:17+9:036:44
6Oskar MalmbergIFK Umeå1:29:32+13:187:05
7David BejbomJärla Orientering1:33:02+16:487:21
8John BörjessonTullinge SK1:33:52+17:387:25
9Harri KarlssonJärla Orientering1:35:28+19:147:33
10Christoffer SchönningJärfälla OK1:35:33+19:197:33
11Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:36:01+19:477:35
12Yury MasnyyHellas Orientering1:36:41+20:277:38
13Leonas MockunasHellas Orientering1:38:33+22:197:47
14Martin LindskogOK Ravinen1:38:46+22:327:48
15Anton BordyukovHellas Orientering1:39:51+23:377:53
16Oscar BjörckJärla Orientering1:41:30+25:168:01
17Emil AnderssonTullinge SK1:45:47+29:338:22
18Jonas KjällCentrum OK1:47:01+30:478:27
19David HectorSnättringe SK1:48:03+31:498:32
20Lars JakobssonCentrum OK1:54:12+37:589:02
21Benet TotusausBadalona Orientacio1:56:29+40:159:12
22Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby1:58:06+41:529:20
23Jacob LindstamOK Ravinen2:02:59+46:459:43
24Robert JohanssonTäby OK2:04:22+48:089:50
25Erik EdénWaxholms OK2:06:00+49:469:58
26Mikael AnderssonJärla Orientering2:08:12+51:5810:08
27Morgan KarlssonSundbybergs IK2:09:30+53:1610:14
28Jonatan BylarsForsa OK2:24:48+1:08:3411:27 Ladda ner rutt i gpx-format
29Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö2:26:06+1:09:5211:33
30Mattias ÅgrenCentrum OK2:32:55+1:16:4112:05
31Olof LethagenCentrum OK2:58:54+1:42:4014:09
32Aleksandr ManoilovJärfälla OK3:12:35+1:56:2115:14
Ulf TroengOK Linnéej godkänd
Andreas BjärkmarSävedalens AIKej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKutgått
Magnus KarlssonCentrum OKutgått
Erik BerzellJärla Orienteringutgått
Markus LivingIL Tyrvingutgått
Joakim BergBromma-Vällingby SOKutgått
Simon MarteliusAttunda OKutgått
Jakob JanssonJärla Orienteringutgått
Joakim OlssonVäsby OKutgått
Niklas WraneSöders-Tyresöutgått
Josh BeechOK Södertörnej start
Jörgen OhlinTullinge SKej start
Andrew QuinIFK Lidingö SOKej start

D21 Kort

4 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LarssonOK Österåker1:40:2721:22
Emma JohnssonCentrum OKutgått

D20

7 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering1:10:3010:01
2Amanda BerggrenTullinge SK1:18:44+8:1411:11
3Hanna KorhonenOK Ravinen1:19:49+9:1911:21
4Ebba PegestamOK Ravinen1:20:23+9:5311:26
Frida JunegardTullinge SKej start

H20

9 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK1:03:156:23
2Olle AnderssonTullinge SK1:26:14+22:598:42
3Dmitriy YuryevOK Södertörn1:29:17+26:029:01
4Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:30:32+27:179:08
5Alexander FrolovOK Södertörn1:33:16+30:019:25
6Hugo DahlbergHaninge SOK1:33:25+30:109:26
7Anton GumaeliusWaxholms OK1:38:11+34:569:55
8Martin ŠmelíkHellas Orientering1:40:43+37:2810:10
9Joakim SkärlénHaninge SOK1:46:04+42:4910:42
10Oscar WibergJärla Orientering1:47:22+44:0710:50
Ludvig SandahlJärla Orienteringutgått
Niklas SundqvistTullinge SKej start

D18

6 900 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma HagrotTäby OK1:06:319:38
2Hanna HänströmTäby OK1:07:01+0:309:42
3Tone AlbrektssonOK Ravinen1:08:43+2:129:57
4Rebecca WaldenfjordJärfälla OK1:13:01+6:3010:34
5Vilma KarlssonSnättringe SK1:18:17+11:4611:20
6Astrid SimonssonSundbybergs IK1:18:46+12:1511:24
7Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK1:21:50+15:1911:51
8Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:24:46+18:1512:17
9Matilda SkunckeTäby OK1:46:19+39:4815:24
Moa WestbladOK Ravinenej godkänd
Hanna RöstinOK Ravinenutgått
Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOKutgått
Sofia BengtssonSundbybergs IKutgått
Ebba LeicktTullinge SKutgått
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOKej start
Sofia FurebySnättringe SKej start

H18

7 260 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK45:236:15
2Oskar EdvardssonJärfälla OK49:06+3:436:45
3Victor ImarkTullinge SK49:33+4:106:49
4Georg EklöwOK Södertörn53:38+8:157:23
5Niklas CarlssonSundbybergs IK54:43+9:207:32
6Hannes SvahnOK Ravinen55:03+9:407:34
7Kasper FranssonOK Ravinen55:30+10:077:38
8Albin AnderssonOK Ravinen55:45+10:227:40
9Egil MorastHaninge SOK56:29+11:067:46
10Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK56:45+11:227:49
11Edvin NordströmTäby OK57:34+12:117:55
12Lukas HellgrenOK Ravinen58:26+13:038:02
13Johan PerssonAttunda OK58:29+13:068:03
14Viktor WohlgemuthOK Ravinen59:12+13:498:09
15Christian RedtzerAttunda OK59:49+14:268:14
16Albin AnderssonTullinge SK1:00:51+15:288:22
17Simon TörnqvistOK Ravinen1:01:37+16:148:29
18Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:02:01+16:388:32
19Linus BacklundOK Södertörn1:02:11+16:488:33
20Benjamin LangerakJärfälla OK1:03:42+18:198:46
21Tobias KarlssonSnättringe SK1:04:19+18:568:51
22Erik HerneOK Ravinen1:04:23+19:008:52
23Oskar EngesAttunda OK1:05:37+20:149:02
24Vidar PerssonTäby OK1:05:38+20:159:02
25Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:07:59+22:369:21
26Andreas MagnvallOK Södertörn1:10:06+24:439:39
27Axel GranqvistOK Ravinen1:11:40+26:179:52
28Lukas ArkängTullinge SK1:11:44+26:219:52
29Max KlassonOK Ravinen1:19:02+33:3910:53
30Olof LissmatsOK Södertörn1:21:09+35:4611:10
31Fredrik OrmöSnättringe SK1:37:16+51:5313:23
Hugo LindbärgOK Södertörnutgått
Gustav EknerSnättringe SKutgått
Simon ÖsterlingOK Södertörnej start

D16

4 740 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nika KalininaHellas Orientering39:238:18
2Julia RajanIFK Lidingö SOK41:50+2:278:49
3Tilde BacklundOK Södertörn42:29+3:068:57
4Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK48:56+9:3310:19
5Petrina CostermansJärla Orientering49:04+9:4110:21
6Linnea JohanssonTäby OK49:18+9:5510:24
7Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK49:33+10:1010:27
8Linda RennerOK Södertörn49:47+10:2410:30
9Hanna LagerbergOK Södertörn50:36+11:1310:40
10Lotten SandénOK Södertörn50:50+11:2710:43
11Frida HectorSnättringe SK52:00+12:3710:58
12Ella AnderssonOK Södertörn52:40+13:1711:06
13Malin StrandbergGustavsbergs OK56:11+16:4811:51
14Katarina NorrbyOK Södertörn57:17+17:5412:05
15Ylva SandénOK Södertörn57:41+18:1812:10
16Lovisa LängheimTullinge SK1:00:28+21:0512:45
17Tilda AnderssonTullinge SK1:02:27+23:0413:10
18Vera RolfssonSkarpnäcks OL1:08:13+28:5014:23
19Tyra AlmJärla Orientering1:09:39+30:1614:41
20Klara BolinTullinge SK1:11:54+32:3115:10
21Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:18:31+39:0816:33
22Inez EklundSkarpnäcks OL1:19:11+39:4816:42
23Lova AggeforsOK Ravinen1:22:22+42:5917:22
24Ellen SkunckeTäby OK1:33:52+54:2919:48
Sara SundinWaxholms OKutgått
Sofia ZillingOK Södertörnej start
Jonna LundbäckJärfälla OKej start
Vilma GotheOK Ravinenej start
Elin BergOK Ravinenej start
Sofia DamneBromma-Vällingby SOKej start
Ella SjöbergTullinge SKej start
Emilia EngelOK Ravinenej start
Tilda BellanderGustavsbergs OKej start

H16

5 850 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK40:196:53
2Simon FriskGustavsbergs OK41:22+1:037:04
3Anton SilierJärfälla OK43:30+3:117:26
4Felix PerssonHaninge SOK43:52+3:337:29
5Kristoffer TengrothSundbybergs IK45:16+4:577:44 Ladda ner rutt i gpx-format
6Mattias KallhaugeSnättringe SK47:09+6:508:03
7Noel WaldenfjordJärfälla OK48:17+7:588:15
8Mattias IvaresOK Södertörn49:50+9:318:31
9Anton HänströmTäby OK50:39+10:208:39
10Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK51:14+10:558:45
11Johan CallebergSnättringe SK51:26+11:078:47
12Max HoppeWaxholms OK52:16+11:578:56
13Johan LangerakJärfälla OK52:22+12:038:57
14Victor SadaranganiJärla Orientering53:04+12:459:04
15Ivar Lidström LauriSnättringe SK54:02+13:439:14
16Viggo KlassonOK Ravinen54:42+14:239:21
17Rasmus KihlSundbybergs IK56:20+16:019:37
18Fredrik HanssonTäby OK1:00:41+20:2210:22
19Melker HörnfeldtOK Ravinen1:01:56+21:3710:35
20Elias RöstinSöders-Tyresö1:03:18+22:5910:49
21Niklas SvenssonJärfälla OK1:05:43+25:2411:14
22Alexander SchandlOK Södertörn1:09:05+28:4611:48
23Johannes BladhTullinge SK1:09:06+28:4711:48
24Robert ColeVäsby OK1:10:10+29:5111:59
25Martin SkärlénHaninge SOK1:12:04+31:4512:19
26Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:22:59+42:4014:11
27Oskar VahlbergOK Österåker1:25:11+44:5214:33
28Carl TiemerSundbybergs IK1:51:39+1:11:2019:05
29Samuel KyletoftVäsby OK1:52:58+1:12:3919:18
Jesper LidmarSnättringe SKutgått
Filip MöllerOK Södertörnutgått
Nils BabtistBromma-Vällingby SOKutgått
Jonatan StåhlSundbybergs IKej start
Ruben BryngelssonTullinge SKej start

H16 Kort

3 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NorlinIFK Enskede46:2713:27
2Olle ÖstlundMälarö SOK49:25+2:5814:19

D14

3 930 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda LindhSundbybergs IK37:289:32
2Kajsa BogrenSundbybergs IK38:54+1:269:53
3Amanda GranqvistOK Ravinen42:33+5:0510:49
4Nina PerssonHaninge SOK43:47+6:1911:08
5Ida HofstedtTäby OK44:52+7:2411:24
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK45:58+8:3011:41
7Tilda MårtenssonOK Ravinen46:03+8:3511:43
8Vilde WoldSundbybergs IK46:39+9:1111:52
9Linnéa SöderqvistOK Ravinen47:42+10:1412:08
10Smilla MogensenOK Ravinen49:40+12:1212:38
11Sara MöllerOK Södertörn49:44+12:1612:39
12Katja LeicktTullinge SK50:00+12:3212:43
13Åsa SundströmJärla Orientering50:35+13:0712:52
14Alma HellströmAttunda OK50:37+13:0912:52
15Emma BellanderGustavsbergs OK51:48+14:2013:10
16Therese NilssonOK Österåker53:10+15:4213:31
17Amelie RajanIFK Lidingö SOK53:48+16:2013:41
18Lisa ThunellIFK Lidingö SOK54:26+16:5813:51
19Sofia EdvardssonJärfälla OK54:50+17:2213:57
20Sanna HedbergOK Södertörn55:11+17:4314:02
21Ronja StåhlSundbybergs IK55:25+17:5714:06
22Tuva FalkSundbybergs IK56:00+18:3214:14
23Tove SjöbergTullinge SK56:20+18:5214:20
24Hedda RöstinSöders-Tyresö56:59+19:3114:29
25Lovisa NilssonAttunda OK57:15+19:4714:34
26Emma AlmgrenOK Ravinen57:33+20:0514:38
27Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL58:38+21:1014:55
28Ida HänströmTäby OK59:09+21:4115:03
29Alice HallménJärfälla OK1:04:20+26:5216:22
30Embla KamsvågGustavsbergs OK1:04:37+27:0916:26
31Johanna LaurinGustavsbergs OK1:05:10+27:4216:34
32Johanna PetterssonGustavsbergs OK1:09:06+31:3817:34
33Lovisa SvenssonTullinge SK1:14:19+36:5118:54
34Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö1:44:24+1:06:5626:33
Tove KarlssonJärla Orienteringutgått
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Agnes EdgrenSkarpnäcks OLej start
Sofia IversAttunda OKej start
Agnes DambergIFK Lidingö SOKej start
Marie-Chantal BallnusBromma-Vällingby SOKej start
Elvira BredinAttunda OKej start
Maja HoppeWaxholms OKej start
Maja SandvikAttunda OKej start

H14

3 910 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas WernerIFK Lidingö SOK32:148:14
2Johan LundbäckJärfälla OK34:08+1:548:43
3Manne HammarbergJärfälla OK36:21+4:079:17
4Erik BovalliusJärfälla OK36:57+4:439:27
5Jakob Gadefors NauHaninge SOK37:05+4:519:29
6Hampus HatlenTullinge SK38:57+6:439:57
7Alfred LängheimTullinge SK39:02+6:489:58
8Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK39:13+6:5910:01
9John WolgastSnättringe SK39:27+7:1310:05
10Oscar AnelandOK Ravinen40:13+7:5910:17
11Philip ForngrenTäby OK40:26+8:1210:20
12Isak GeliusSnättringe SK41:31+9:1710:37
13Erik Lidström LauriSnättringe SK42:21+10:0710:49
14Samuel LindénAttunda OK44:36+12:2211:24
15Martin RinnbäckOK Ravinen45:01+12:4711:30
16Filip StorellHaninge SOK48:51+16:3712:29
17Isak WestringJärfälla OK49:04+16:5012:32
18Anders WidlundIFK Lidingö SOK49:28+17:1412:39
19Emil SoneAttunda OK51:07+18:5313:04
20Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK52:22+20:0813:23
21Ludvig SigrandOK Södertörn52:35+20:2113:26
22Terje StormoGustavsbergs OK53:56+21:4213:47
23Wilhelm NordqvistWaxholms OK54:50+22:3614:01
24Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK58:38+26:2414:59
25Nils Forsberg RundströmIFK Enskede59:58+27:4415:20
26Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby1:00:03+27:4915:21
27Ludde BlomIFK Enskede1:00:55+28:4115:34
28Albin HainkeSnättringe SK1:01:24+29:1015:42
29Elias SkottIFK Enskede1:10:47+38:3318:06
30Oskar NilssonJärfälla OK1:11:46+39:3218:21
31Mattis SandénOK Södertörn1:13:41+41:2718:50
32Pontus AxellIFK Enskede1:20:36+48:2220:36
33Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby1:27:03+54:4922:15
34Jacob WolgastSnättringe SK1:31:51+59:3723:29
35Love HörnstenOK Österåker1:45:50+1:13:3627:04
Eskil WidehagSundbybergs IKej godkänd
William GrunderJärfälla OKej godkänd
Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Olle KallurOK Ravinenej godkänd
Gustav BjörklundIFK Enskedeutgått
Simon LiljaIFK Lidingö SOKutgått
Axel MålargårdTäby OKej start
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresöej start
Albin LindskogOK Ravinenej start
Otto BalckTäby OKej start

D14 Kort

2 830 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LotsanderIFK Lidingö SOK46:2916:25
2Ida NordlundOK Älvsjö-Örby50:53+4:2417:58
3Louise LindellGustavsbergs OK1:22:40+36:1129:12
Sofia SundinWaxholms OKej start

H14 Kort

2 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel AggeforsOK Ravinen41:4414:44
Viktor FärnegårdhMälarö SOKej start

D12

2 770 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn24:468:56
2Fredrika NordquistTäby OK28:52+4:0610:25
3Tindra JonssonSkarpnäcks OL29:29+4:4310:38
4Ida ÖsterbergGustavsbergs OK33:30+8:4412:05
5Liv HerneOK Ravinen33:54+9:0812:14
6Miia RollerJärfälla OK36:05+11:1913:01
7Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK36:29+11:4313:10
8Lovisa LindqvistIFK Enskede37:11+12:2513:25
9Ida HellströmAttunda OK37:49+13:0313:39
10Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK39:47+15:0114:21
11Elin WolgastSnättringe SK40:07+15:2114:28
12Olivia EngelOK Ravinen41:42+16:5615:03
13Alva Lidström LauriSnättringe SK43:02+18:1615:32
14Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK45:12+20:2616:19
15Tilde MansénSkarpnäcks OL45:48+21:0216:32
16Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby46:53+22:0716:55
17Klara JunegardTullinge SK47:41+22:5517:12
18Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK49:27+24:4117:51
19Märta SödervallTullinge SK50:41+25:5518:17
20Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK51:06+26:2018:26
21Emma HallendalIFK Enskede52:06+27:2018:48
22Thea LennartssonJärfälla OK54:47+30:0119:46
23Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö58:54+34:0821:15
24Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK1:13:22+48:3626:29
25Louise ByströmBromma-Vällingby SOK1:49:09+1:24:2339:24
Tilda LindholmSkogsluffarnas OKutgått
Saga AnderssonTullinge SKej start
Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OKej start
Wilma LeicktTullinge SKej start
Hanna CarlqvistSnättringe SKej start
Maja LiljaIFK Lidingö SOKej start
Paula SilierJärfälla OKej start
Elsa KällTumba-Mälarhöjden OKej start
Sanna RinnbäckOK Ravinenej start
Vilma NilssonAttunda OKej start

H12

2 830 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK19:246:51
2Henrik SvenssonOK Ravinen22:29+3:057:56
3Justus ArenanderSkarpnäcks OL22:33+3:097:58
4Viktor SoneAttunda OK24:44+5:208:44
5Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK24:46+5:228:45
6Johan FochsenWaxholms OK24:52+5:288:47
7Elis IversAttunda OK26:52+7:289:29
8Erik LundquistOK Ravinen28:17+8:539:59
9Hugo LindskogOK Ravinen28:54+9:3010:12
10Linus ForsbergOK Ravinen28:59+9:3510:14
11Simon LundellOK Österåker29:04+9:4010:16
12Teo StruckOK Ravinen29:08+9:4410:17
13Noa BerglundTäby OK30:07+10:4310:38
14Niklas ErlandssonOK Södertörn30:17+10:5310:42
15Axel FribergerJärla Orientering30:27+11:0310:45
16Jesper ÅkessonJärfälla OK31:31+12:0711:08
17Ivar GentzJärla Orientering31:55+12:3111:16
18Carl-Johan KrookSöders-Tyresö31:56+12:3211:17
19Filip LindqvistTäby OK31:58+12:3411:17
20Martin ErikssonVäsby OK33:10+13:4611:43
21Jonatan AndersonJärfälla OK33:47+14:2311:56
22Filip HatlenTullinge SK33:49+14:2511:56
23Björn RennerOK Södertörn35:05+15:4112:23
24Hannes LindqvistIFK Enskede35:45+16:2112:37
25Olle ThimbergSöders-Tyresö36:28+17:0412:53
26Anton MörkforsJärfälla OK37:03+17:3913:05
27Eskil CostermansJärla Orientering37:57+18:3313:24
28Gustaf HofstedtTäby OK38:34+19:1013:37
29Edvin WollbrandOK Ravinen39:07+19:4313:49
30Lucas AlzénGustavsbergs OK40:10+20:4614:11
31Marcus GrunderJärfälla OK41:27+22:0314:38
32Elis Forsberg RundströmIFK Enskede42:17+22:5314:56
33Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK42:38+23:1415:03
34Axel BalckTäby OK43:00+23:3615:11
35Simon OlsénMälarö SOK43:07+23:4315:14
36Hannes MogensenOK Ravinen45:16+25:5215:59
37Anton PleinerTäby OK47:54+28:3016:55
38Malte AlbinssonOK Österåker50:01+30:3717:40
39Felix ArkängTullinge SK53:16+33:5218:49
40Måns EdgrenSkarpnäcks OL53:54+34:3019:02
41Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK59:49+40:2521:08
42Viktor SöderbergJärla Orientering1:00:02+40:3821:12
43Viktor ZillingOK Södertörn1:04:35+45:1122:49
44Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:15:01+55:3726:30
45Folke KåbergOK Ravinen2:11:33+1:52:0946:29
Edvin ForsbergOK Ravinenutgått
Olof AnderssonOK Södertörnutgått
Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örbyutgått
Love PalmgrenSkogsluffarnas OKutgått
Olof NordlundJärla Orienteringutgått
Anton SjödinGustavsbergs OKej start
Sixten LindqvistSkogsluffarnas OKej start
Max ÖsterlingOK Södertörnej start
Erik FranklingIFK Lidingö SOKej start
Linus NilssonOK Österåkerej start

D12 Kort

2 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LundinIFK Enskede36:4415:41
2Ebba ForsbergOK Ravinen40:36+3:5217:21
3Stina YlipääMälarö SOK52:10+15:2622:17
4Klara SkunckeTäby OK54:17+17:3323:11
5Klara SamuelssonJärla Orientering1:24:08+47:2435:57

H12 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander MagnvallOK Södertörn49:2821:08
Calle JohanssonOK Ravinenej start

D10

2 340 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma MårtenssonOK Ravinen20:048:34
2Tove OlssonOK Södertörn24:21+4:1710:24
3Maja FalkSundbybergs IK27:18+7:1411:40
4Maja ThimbergSöders-Tyresö29:38+9:3412:39
5Tuva HolmströmOK Ravinen30:18+10:1412:56
6Hilda BohmanHellas Orientering32:03+11:5913:41
6Moa GlanshedHaninge SOK32:03+11:5913:41
8Sofie LindellGustavsbergs OK32:25+12:2113:51
9Sofia EkmanTäby OK33:22+13:1814:15
10Paulina AlzénGustavsbergs OK37:14+17:1015:54
11Paula StruckOK Ravinen38:39+18:3516:31
12Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK43:21+23:1718:31
13Hilda TrofastTullinge SK45:40+25:3619:30
14Alva WidegrenMälarö SOK47:05+27:0120:07
15Wilda LundqvistMälarö SOK49:37+29:3321:12
Ebba WestringJärfälla OKej start
Ellen AnelandOK Ravinenej start
Ella LindqvistTäby OKej start
Nellie BolinTullinge SKej start
Elsa TunbladMälarö SOKej start

H10

2 330 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK14:456:19
2Erik NederheimHaninge SOK16:32+1:477:05
3Svante SandvikAttunda OK17:01+2:167:18
4Arvid MyrbergerTullinge SK19:32+4:478:23
5Jens FochsenWaxholms OK21:11+6:269:05
6Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK24:12+9:2710:23
7Erik NorinSöders-Tyresö24:46+10:0110:37
8Oscar LundquistOK Ravinen30:06+15:2112:55
9Ludvig HagwallJärla Orientering31:51+17:0613:40
10Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK33:49+19:0414:30
11Johannes NorrbyOK Södertörn34:08+19:2314:38
12Linus NileviHaninge SOK35:04+20:1915:03
13Hampus GlanshedHaninge SOK38:01+23:1616:18
14Ture JohanssonSkogsluffarnas OK40:28+25:4317:22
15Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK42:17+27:3218:08
16Sebastian LindblomGustavsbergs OK52:34+37:4922:33
17Gustav MyrbergerTullinge SK58:51+44:0625:15
18Arvid SjödinGustavsbergs OK1:08:53+54:0829:33
Petter FochsenWaxholms OKej godkänd
Erik BalckTäby OKej godkänd
Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OKej start
Fabian TörnqvistOK Ravinenej start
Edvin JohanssonVäsby OKej start
Gustav StorellHaninge SOKej start
Gabriel CarlqvistSnättringe SKej start

D35

6 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:02:199:27
2Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK1:12:29+10:1010:59
3Nina De BoussardIFK Enskede1:15:02+12:4311:23
4Daniela RennerOK Södertörn1:26:07+23:4813:04
5Caroline WestbomOK Österåker1:39:15+36:5615:03
6Sara JonassonCentrum OK1:47:48+45:2916:21

H35

8 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus RisplingCentrum OK1:08:598:25
2Per OksvoldCentrum OK1:14:17+5:189:04
3David GranathTjällmo-Godegårds OK1:16:25+7:269:20
4Daniel EleniusCentrum OK1:20:48+11:499:52
5Fredrik WassermeyerSkarpnäcks OL1:21:04+12:059:54
6Henrik LundgrenCentrum OK1:23:39+14:4010:13
7Farhad Rouhani-KallehSolna OK2:05:37+56:3815:21
Martin AhlströmIFK Enskedeej godkänd
Kristoffer EdshageCentrum OKej start
Peder KockJärla Orienteringej start
Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start

D40

5 080 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma DahlstedtIFK Lidingö SOK43:158:30
2Kristina AnelandOK Ravinen44:06+0:518:40
3Anna FalkSundbybergs IK44:17+1:028:43
4Anna EkOK Ravinen44:58+1:438:51
5Åsa PleinerTäby OK45:07+1:528:52
6Maria Von SchmalenséeAttunda OK47:44+4:299:23
7Carina HallendalIFK Enskede47:46+4:319:24
8Lena NilssonAttunda OK47:50+4:359:24
9Lena NileviHaninge SOK50:10+6:559:52
10Mette BrolinsonCentrum OK53:11+9:5610:28
11Elin AhlströmIFK Enskede54:44+11:2910:46
12Michaela LundellOK Österåker59:13+15:5811:39
13Nadja DahlströmSnättringe SK1:06:10+22:5513:01
14Maria EdvardssonJärfälla OK1:06:45+23:3013:08
15Maria MogensenOK Ravinen1:09:43+26:2813:43
16Katja KinnunenTäby OK1:18:03+34:4815:21
Malin SamuelssonJärla Orienteringej godkänd
Josefin LindqvistIFK Enskedeutgått
Åsa LinnersjöSöders-Tyresöej start
Lisa ÖsterlingOK Södertörnej start
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej start

H40

7 300 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GidingKamrat och IF KIF47:586:34
2Anders WidegrenMälarö SOK51:03+3:056:59
2Mårten WaldenfjordJärfälla OK51:03+3:056:59
4Martin JohnssonIFK Lidingö SOK51:41+3:437:04
5Göran ThimbergSöders-Tyresö53:46+5:487:21
6Martin LarboIFK Lidingö SOK54:00+6:027:23
7Tomas HenrikssonAttunda OK54:18+6:207:26
8Niklas HenrikssonAttunda OK57:32+9:347:52
9Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK57:54+9:567:55
10Patric De BoussardIFK Enskede58:24+10:268:00
11Henrik SjögrenHaninge SOK58:41+10:438:02
12Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK58:53+10:558:03
13Christian RotvikerCentrum OK59:16+11:188:07
14Nils MalmIFK Lidingö SOK59:36+11:388:09
15Henrik PerssonTullinge SK59:45+11:478:11
16Jacob BolinTullinge SK59:49+11:518:11
17Joakim BacklundTäby OK59:59+12:018:13
18Ove HedlundIFK Enskede1:00:59+13:018:21
19Pär LiljaIFK Lidingö SOK1:02:47+14:498:36
20John HartleySöders-Tyresö1:03:10+15:128:39
21Magnus CederlöfTullinge SK1:05:24+17:268:57
22Magnus LennartssonJärfälla OK1:06:49+18:519:09
23Johan LindqvistTäby OK1:07:39+19:419:16
24Lars LindbomMälarö SOK1:11:25+23:279:46
25Sverker LenasCentrum OK1:13:43+25:4510:05
26Erik MöllerOK Södertörn1:14:17+26:1910:10
27Abel LedesmaXinoxano Orientació1:22:16+34:1811:16
28Stefan NorinSöders-Tyresö1:23:56+35:5811:29
29Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:38:40+50:4213:30
Tomas AlbinssonOK Österåkerutgått
David HedbergTumba-Mälarhöjden OKej start

D45

4 700 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte FlansbjerOK Djerf43:179:12
2Christin SöderqvistOK Ravinen43:48+0:319:19
3Tina JunegardTullinge SK44:04+0:479:22
4Charlotta GibergHellas Orientering47:55+4:3810:11
5Anna-Lena LängheimTullinge SK49:08+5:5110:27
6Kerstin ImarkTullinge SK50:18+7:0110:42
7Mia LiljaIFK Lidingö SOK51:25+8:0810:56
8Annika LindbergAttunda OK55:03+11:4611:42
9Ann GranqvistOK Ravinen56:44+13:2712:04
10Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK57:18+14:0112:11
11Anna StrandAttunda OK58:47+15:3012:30
12Eva GustavssonHellas Orientering59:00+15:4312:33
13Teija LeppinenIFK Lidingö SOK1:00:59+17:4212:58
14Nina IversAttunda OK1:01:50+18:3313:09
15Karin SteneboAttunda OK1:03:24+20:0713:29
16Andrea SilierJärfälla OK1:03:44+20:2713:33
17Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK1:06:51+23:3414:13
18Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:07:48+24:3114:25
19Nina KarlssonIFK Lidingö SOK1:08:29+25:1214:34 Ladda ner rutt i gpx-format
20Ewa AlbrektssonOK Ravinen1:08:48+25:3114:38
21Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK1:10:06+26:4914:54 Ladda ner rutt i gpx-format
22Sonia PerssonHaninge SOK1:21:41+38:2417:22
23Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:23:47+40:3017:49
24Johanna AnderssonNynäshamns OK1:24:03+40:4617:52
25Charlotte StåhlSundbybergs IK1:24:13+40:5617:55
26Lena ErlandssonOK Södertörn1:25:45+42:2818:14
27Anethe MansénSkarpnäcks OL1:26:08+42:5118:19
28Cecilia FochsenWaxholms OK1:28:08+44:5118:45
29Anna-Lena CostermansJärla Orientering1:37:57+54:4020:50
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OLej godkänd
Jenny SöderbergJärla Orienteringej godkänd
Katarina RundströmIFK Enskedeutgått
Lina BerggrenTullinge SKej start
Lisa TörnqvistOK Ravinenej start
Anke XylanderSöders-Tyresöej start
Annica JanssonIFK Lidingö SOKej start
Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OKej start

H45

6 590 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MårtenssonOK Ravinen48:467:24
2Mikael NybergHellas Orientering51:32+2:467:49
3Fredrik SoneAttunda OK51:36+2:507:49
4Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK53:42+4:568:08
5Jesper LagerbergOK Södertörn54:48+6:028:18
6Stefan Svensson GeliusSnättringe SK55:18+6:328:23
7Pelle ForsbergIFK Enskede56:35+7:498:35
8Calle BohmanHellas Orientering57:08+8:228:40
8Stefan BergOK Ravinen57:08+8:228:40
10Kenneth JönssonTullinge SK57:16+8:308:41
11Johan HofstedtTäby OK57:37+8:518:44
12Joakim PerssonHaninge SOK59:06+10:208:58
13Lars SjöbergTullinge SK59:30+10:449:01
14Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK1:00:16+11:309:08
15Juha LoenbergSkarpnäcks OL1:00:49+12:039:13
16Anders KällTumba-Mälarhöjden OK1:02:33+13:479:29
17Eric RollerJärfälla OK1:02:48+14:029:31
18Mats LundbäckJärfälla OK1:03:50+15:049:41
19Nils EdvardssonJärfälla OK1:04:11+15:259:44
20Henrik MorastHaninge SOK1:04:14+15:289:44
21Patrik LeicktTullinge SK1:04:37+15:519:48
22Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:04:50+16:049:50
23Johan SundinWaxholms OK1:05:36+16:509:57
24Mark ÅkessonJärfälla OK1:06:13+17:2710:02
25Per LembreJärla Orientering1:07:34+18:4810:15
26Pär SvenssonSöders-Tyresö1:09:20+20:3410:31
27Roger LindénAttunda OK1:10:12+21:2610:39
28Johan WestringJärfälla OK1:11:15+22:2910:48
29Peter HöglundJärla Orientering1:11:30+22:4410:50
30Erik BerggrenTullinge SK1:11:40+22:5410:52
31Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:12:39+23:5311:01
32Per DambergIFK Lidingö SOK1:12:56+24:1011:04
33Mats FranssonSnättringe SK1:13:03+24:1711:05
34Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:13:12+24:2611:06
35Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:13:27+24:4111:08
36Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:13:31+24:4511:09
37Sven JohanssonTäby OK1:15:12+26:2611:24
38Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK1:15:44+26:5811:29
39Fredrik AnderssonOK Södertörn1:15:49+27:0311:30
40Mark RudaOK Ravinen1:21:16+32:3012:19
41Nils ErikssonVäsby OK1:29:28+40:4213:34
42Mattias RobertsonCentrum OK1:30:08+41:2213:40
43Lukas GranlundHammarby IF OF1:35:12+46:2614:26
44Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:44:39+55:5315:52
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOKej godkänd
Ronny FalkSundbybergs IKej godkänd
Pär HedlundIFK Enskedeej godkänd
Joakim SkantzeSundbybergs IKutgått
Andreas GrunderJärfälla OKutgått
Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örbyej start
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOKej start
Martin SigrandOK Södertörnej start
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOKej start
Per NilssonJärfälla OKej start
Ola BovalliusJärfälla OKej start
Håkan MelinBromma-Vällingby SOKej start
Urban StåhlSundbybergs IKej start

D50

4 280 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK38:349:00
2Ann FranzénOK Södertörn44:55+6:2110:29
3Anna BacklundOK Södertörn47:40+9:0611:08
4Maria ColeVäsby OK48:42+10:0811:22
5Monica HatlenTullinge SK51:28+12:5412:01
6Kristina BergstrandSöders-Tyresö53:15+14:4112:26
7Ulla MolinAttunda OK53:35+15:0112:31
8Gunilla KallhaugeSnättringe SK54:07+15:3312:38
8Karina LangerakJärfälla OK54:07+15:3312:38
10Kristina MarteliusAttunda OK54:20+15:4612:41
11Hana TichovskaSK Praga54:33+15:5912:44
12Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK54:35+16:0112:45
13Christina PernebyIFK Lidingö SOK57:21+18:4713:23
14Annika SvenssonSolna OK57:40+19:0613:28
15Catarina CarlqvistSnättringe SK57:54+19:2013:31
16Johanna SundströmJärla Orientering59:34+21:0013:55
17Cecilia WestströmSundbybergs IK1:00:28+21:5414:07
18Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK1:01:37+23:0314:23
19Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:05:46+27:1215:21
20Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK1:08:09+29:3515:55
21Kristina KlangHaninge SOK1:08:19+29:4515:57
22Anna PernebyTullinge SK1:09:31+30:5716:14
23Charlotte EngesAttunda OK1:21:05+42:3118:56
24Maria GelinderAttunda OK1:33:27+54:5321:50
25Katarina LindbärgOK Södertörn1:41:47+1:03:1323:46
Marie KyletoftVäsby OKej godkänd

H50

6 020 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK45:327:33
2Rikard ImarkTullinge SK47:20+1:487:51
3Lars NordinTullinge SK47:49+2:177:56
4Fredrik SteneboAttunda OK49:52+4:208:17
5Per KallhaugeSnättringe SK51:02+5:308:28
6Mats FryxellTullinge SK53:49+8:178:56
7Piero SannicoloTullinge SK54:03+8:318:58
8Carl-Johan ThorellOK Ravinen55:00+9:289:08
9Magnus RajanIFK Lidingö SOK55:50+10:189:16
10Jörgen AxelssonTullinge SK57:20+11:489:31
11Jonas NylundCentrum OK57:26+11:549:32
12Per WollbrandOK Ravinen57:54+12:229:37
13Lars SpånbergGävle OK58:03+12:319:38
14Göran JonssonSundbybergs IK58:16+12:449:40
15Michael GranqvistOK Ravinen58:31+12:599:43
16Jan-Olof BogrenSundbybergs IK59:26+13:549:52
17Anders BjörklundIFK Enskede1:00:40+15:0810:04
18Kalle PerssonOK Österåker1:01:25+15:5310:12
19Kent BerggrenTullinge SK1:02:40+17:0810:24
20Janne NilssonCentrum OK1:02:57+17:2510:27
21Hans OlsénSundbybergs IK1:03:13+17:4110:30
22Staffan ZillingOK Södertörn1:04:38+19:0610:44
23Tomas HultqvistTullinge SK1:04:43+19:1110:45
24Johan SköldJärfälla OK1:04:51+19:1910:46
25Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:05:14+19:4210:50
26Göran HellgrenOK Södertörn1:05:51+20:1910:56
27Mats KarlssonTullinge SK1:07:08+21:3611:09
28Thomas NybergAttunda OK1:08:49+23:1711:25
29Oskar NederheimHaninge SOK1:08:52+23:2011:26
30Ove RinnbäckOK Ravinen1:08:56+23:2411:27
31Bo LauriSnättringe SK1:09:39+24:0711:34
32Kjell NordqvistWaxholms OK1:10:13+24:4111:39
33Anders ThuresonHellas Orientering1:10:50+25:1811:45
34Anders BengtssonSundbybergs IK1:10:58+25:2611:47
35Frank SteinerJärfälla OK1:11:31+25:5911:52
36Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:13:53+28:2112:16
37Magnus HektorJärla Orientering1:16:51+31:1912:45
38Nils EklöwOK Södertörn1:21:48+36:1613:35
39Eric HuijsersHammarby IF OF1:21:52+36:2013:35
40Anders ÖnerudOK Ravinen1:23:10+37:3813:48
41Hans MalmbergWaxholms OK1:25:37+40:0514:13
42Per WolgastSnättringe SK1:33:26+47:5415:31
43Jan LindhSundbybergs IK1:37:46+52:1416:14
44Gunnar SkärlénHaninge SOK1:45:17+59:4517:29
45Per EknerSnättringe SK2:03:13+1:17:4120:28
Johan MarkstedtOK Södertörnej godkänd
Peter WippJärla Orienteringej godkänd
Göran LängheimTullinge SKej godkänd
Peter ZetterströmSöders-Tyresöutgått
Tomas SjökvistOK Österåkerutgått
Håkan RedtzerAttunda OKutgått
Stefan GranathNynäshamns OKej start
Ola EnvallTullinge SKej start
Göran LundqvistJärfälla OKej start
Anders KarlssonSnättringe SKej start
Anders MansénSkarpnäcks OLej start
Lars KlassonOK Ravinenej start

D55

3 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MalmborgSöders-Tyresö44:0111:01
2Carina DoyleSundbybergs IK44:45+0:4411:12
3Helen GlänneforsSöders-Tyresö46:41+2:4011:42
4Madelene BjernulfSundbybergs IK49:57+5:5612:31
5Eva SvanbergJärfälla OK53:18+9:1713:21
6Anita KarlssonOK Södertörn53:19+9:1813:21
7Kerstin OhlssonHaninge SOK54:57+10:5613:46
8Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK55:22+11:2113:52
9Lena HellströmOK Ravinen57:34+13:3314:25
10Eva MolénSkarpnäcks OL1:01:46+17:4515:28
11Pia BoudrieVäsby OK1:09:11+25:1017:20
12Annika LundströmVäsby OK1:11:02+27:0117:48
13Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:12:15+28:1418:06
14Ing-Mari EskilssonHaninge SOK1:13:39+29:3818:27
15Christel NilssonHaninge SOK1:13:57+29:5618:32
Maria BrattTullinge SKej start

H55

5 710 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK45:117:54
2Hans TarandiIFK Lidingö SOK47:22+2:118:17
3Tommy HolmérVäsby OK47:25+2:148:18
4Pär WestbladOK Ravinen48:53+3:428:33
5Johnny JunegardTullinge SK50:13+5:028:47
6Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF51:47+6:369:04
7Björn-Ove PetterssonAttunda OK51:48+6:379:04
8Gunnar LangsSkarpnäcks OL53:28+8:179:21
9Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF54:00+8:499:27
10Lars AnderssonOK Södertörn54:12+9:019:29
11Anders JakobssonOK Södertörn54:17+9:069:30
12Johan PalmgrenTäby OK55:22+10:119:41
13Per BacklundOK Södertörn56:43+11:329:55
14Björn LönneSkarpnäcks OL57:46+12:3510:07
15Jan EskilssonHaninge SOK58:44+13:3310:17
16Lars GerhardssonAttunda OK58:59+13:4810:19
17Björn JakobssonTäby OK59:01+13:5010:20
18Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF59:51+14:4010:28
19Tapani MattusIFK Lidingö SOK1:00:00+14:4910:30
20Jan-Olof BäckOK Djerf1:02:11+17:0010:53
21Rolf KarlssonJärla Orientering1:04:30+19:1911:17
22Mats LarssonIFK Enskede1:05:58+20:4711:33
23Björn SalomonssonSnättringe SK1:08:50+23:3912:03
24Gunnar SvanbergJärfälla OK1:09:46+24:3512:13
25Jan KihlSundbybergs IK1:11:01+25:5012:26
26Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:11:21+26:1012:29
27Ronny NordgrenSundbybergs IK1:11:25+26:1412:30
28Martin TichovskySK Praga1:12:12+27:0112:38
29Anders HedbergSnättringe SK1:13:56+28:4512:56
30Tomas MovinSnättringe SK1:17:41+32:3013:36
31Göran EklundSkarpnäcks OL1:19:47+34:3613:58
32Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK1:20:11+35:0014:02
33Harald BauerIFK Lidingö SOK1:20:41+35:3014:07
34Göran IvaresOK Södertörn1:26:35+41:2415:09
35Anders WinaldHellas Orientering1:28:21+43:1015:28
Anders MattssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Benny PetterssonVäsby OKej godkänd
Ola MårtenssonVäsby OKej start
Kenneth PetterssonJärfälla OKej start
Peter LundbergJärfälla OKej start
Anders LundJärfälla OKej start
Krister GumaeliusWaxholms OKej start
Roger LarssonSnättringe SKej start

D60

3 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia-Lena PutkonenTullinge SK41:4311:25
2My RönnolsTäby OK47:25+5:4212:59
3Lena JanssonJärla Orientering48:02+6:1913:09
4Riggan FrändénJärla Orientering51:13+9:3014:01
5Karin GillbergCentrum OK53:11+11:2814:34
6Linnea CarlssonSkarpnäcks OL54:15+12:3214:51
7Margareta WadinOK Älvsjö-Örby55:28+13:4515:11
Ing-Marie BackOK Södertörnej godkänd
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej start

H60

5 080 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK43:228:32
2Per Ove WallénTäby OK43:39+0:178:35
3Arne BackOK Södertörn45:35+2:138:58
4Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL49:09+5:479:40
5Göran HanssonTäby OK51:20+7:5810:06
6Christer HördellSöders-Tyresö51:44+8:2210:11
7Dan KlangHaninge SOK51:47+8:2510:11
8Lars BoudrieVäsby OK53:03+9:4110:26
9Jan LindgrenOK Södertörn57:04+13:4211:14
10Curt RahlénOK Ravinen57:37+14:1511:20
11Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK58:27+15:0511:30
12Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK59:03+15:4111:37
13Sven-Anders OlssonAttunda OK59:57+16:3511:48
14Peter OlssonTäby OK1:00:24+17:0211:53
15Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:02:13+18:5112:14
16Anders LavforsCentrum OK1:03:37+20:1512:31
17Anders KarlssonTullinge SK1:03:42+20:2012:32
18Torbjörn BergmanSnättringe SK1:04:38+21:1612:43
19Tommy WendtHellas Orientering1:12:46+29:2414:19
20Matts BjörkeSöders-Tyresö1:22:42+39:2016:16
Mikael ByströmJärfälla OKej start
Kjell AnderssonMölndal Outdoor IFej start
Göran DoyleSundbybergs IKej start
Claes VallinIFK Lidingö SOKej start
Ola NyqvistOK Södertörnej start
Lars MongårdSkogsluffarnas OKej start

D65

3 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL42:2112:06
2Anne LundmarkJärfälla OK52:25+10:0414:58
3Margareta HagstedtVäsby OK54:29+12:0815:34
4Carin RunqvistJärfälla OK57:38+15:1716:28
5Anna BlomgrenTullinge SK59:38+17:1717:02
6Helena KorhonenHaninge SOK1:01:01+18:4017:26
7Ingrid GraneliHaninge SOK1:02:22+20:0117:49
8Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK1:03:13+20:5218:03
9Ulla GummesonVäsby OK1:05:59+23:3818:51
10Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF1:10:23+28:0220:06
11Agneta PorkénFredrikshofs IF Skid & OK2:02:51+1:20:3035:06
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IFej godkänd

H65

4 700 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK44:229:26
2Ingemar GardSöders-Tyresö45:59+1:379:47
3Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn49:26+5:0410:31
4Paul NorénOK Södertörn51:25+7:0310:56
5Sven-Inge NylundJärfälla OK55:12+10:5011:44
6Sune SisellOK Södertörn57:03+12:4112:08
7Arne JohanssonOK Ravinen1:00:07+15:4512:47
8Göran AnderssonEnebybergs IF1:00:16+15:5412:49
9Olle BlomgrenOK Södertörn1:00:17+15:5512:49
10Ingemar LarssonTullinge SK1:01:02+16:4012:59
11Clas-Göran HerrgårdTäby OK1:02:39+18:1713:19
12Börje WahlgrenSundbybergs IK1:04:22+20:0013:41
13Leif NordinAttunda OK1:04:32+20:1013:43
14Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK1:07:32+23:1014:22
15Jörgen AhlqvistSundbybergs IK1:08:28+24:0614:34
16Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:08:49+24:2714:38
17Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö1:08:55+24:3314:39
18Claes AnderssonSnättringe SK1:12:34+28:1215:26
19Olof PerssonSnättringe SK1:18:58+34:3616:48
20Göran FriskAttunda OK1:30:32+46:1019:15
21Bo WinanderJärfälla OK1:31:25+47:0319:27
22Robert PuustaOK Älvsjö-Örby2:33:33+1:49:1132:40
Christer HedinIFK Enskedeej godkänd
Gunnar EhnTullinge SKej godkänd
Hans RosénSkogsluffarnas OKej godkänd
Ulric CarlssonIFK Lidingö SOKej start
Torbjörn HellquistTullinge SKej start
Ulf RadlerJärfälla OKej start

D70

2 960 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK42:5114:28
2Eva-Stina SvärdHaninge SOK55:01+12:1018:35
3Barbro CedérusSnättringe SK55:18+12:2718:40
4Dagny TirénOK Ravinen58:27+15:3619:44
5Maria EhnTullinge SK1:00:51+18:0020:33
6Gunnel BalckIFK Enskede1:20:02+37:1127:02
Birgitta NylundJärfälla OKutgått

H70

3 990 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf SkoglundHellas Orientering42:1910:36
2Staffan ElmhagenSöders-Tyresö48:14+5:5512:05
3Göran LarboAttunda OK51:11+8:5212:49
4Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben55:38+13:1913:56
5Tage SandbergBromma-Vällingby SOK56:20+14:0114:07
6Bo RomsonHellas Orientering56:47+14:2814:13
7Kurt AnderssonEnebybergs IF58:45+16:2614:43
8Stellan FehrnströmEnebybergs IF59:29+17:1014:54
9Ronny HedlundOK Södertörn59:42+17:2314:57
10Leif CarlssonSkarpnäcks OL1:03:55+21:3616:01
11Mats DahlbergIFK Kiruna1:04:19+22:0016:07
12Per-Åke CarlenstamVäsby OK1:05:16+22:5716:21
13Rolf ÖhrnNynäshamns OK1:07:19+25:0016:52
14Torbjörn TirénHellas Orientering1:07:21+25:0216:52
15John ÖstlundSundbybergs IK1:09:36+27:1717:26
16Jan-Erik WibergJärla Orientering1:10:24+28:0517:38
17Jan FalkSundbybergs IK1:12:03+29:4418:03
Bo SundénKarlsbyhedens IKej godkänd
Sverre JonssonOK Ravinenutgått
Leif MagnussonSkogsluffarnas OKej start
Lars NordinSolna OKej start
Lars EnglundJärla Orienteringej start
Klas LangelsSkarpnäcks OLej start
Roland PerssonIFK Enskedeej start

D75

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit LindungerHaninge SOK45:1018:58
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby45:18+0:0819:02
3Britt ErikssonHammarby IF OF45:27+0:1719:05
4Ann SjöbergEnebybergs IF57:09+11:5924:00
5Saga MårdBromma-Vällingby SOK1:08:11+23:0128:38

H75

3 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan SöderbergIFK Lidingö SOK41:3011:51
2Bo HedlundIFK Enskede44:47+3:1712:47
3Håkan SjökvistSöders-Tyresö51:05+9:3514:35
4Lars CedérusSnättringe SK58:44+17:1416:46
5Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:00:26+18:5617:16
6Hugo IsgrenIFK Enskede1:01:46+20:1617:38 Ladda ner rutt i gpx-format
7Göran JohanssonSnättringe SK1:04:49+23:1918:31
8Bertil RydgrenIFK Enskede1:05:08+23:3818:36
9Ove ForsbergTurebergs IF1:07:09+25:3919:11
10Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:08:40+27:1019:37
11Leif HermundstadSnättringe SK1:16:53+35:2321:58
Leif LundquistEnebybergs IFej godkänd

D80

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK54:4624:01
2Gunnel JunegardOK Södertörn56:33+1:4724:48
3Sonja SundellSundbybergs IK1:14:02+19:1632:28

H80

2 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK29:5012:32
2Ulf EskilssonOK Södertörn37:54+8:0415:55
3Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK44:15+14:2518:35
4Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK46:00+16:1019:19
5Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby54:43+24:5322:59
6Erland LjungströmSpårvägens OK55:54+26:0423:29
7Lars LöthmanJärfälla OK56:06+26:1623:34
8Lars-Erik LindellVäsby OK56:37+26:4723:47
9Anders BackOK Ravinen57:22+27:3224:06
10Albert MårdBromma-Vällingby SOK59:53+30:0325:09
11Bo ElmgrenSundbybergs IK1:24:49+54:5935:38

D85

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering1:13:1632:08

H85

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Erik MogrenSnättringe SK51:0622:24
Tage ErikssonBromma-Vällingby SOKej start

Inskolning

1 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Elin StorellHaninge SOKfullföljt
Noomi ZefferMälarö SOKfullföljt
Ludvig LindbergGustavsbergs OKej godkänd
Liam De BoussardIFK Enskedeej start
Irma JarlemarkIFK Lidingö SOKej start

U1

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta SandvikAttunda OK21:0210:21
2Viola HolmströmOK Ravinen21:08+0:0610:24
3Amanda MörkforsJärfälla OK22:13+1:1110:56
4Emil NorlinIFK Enskede23:57+2:5511:47
5Anna FranklingIFK Lidingö SOK24:36+3:3412:07
6Elias TrossingTäby OK29:33+8:3114:33
7Hedda TunbladMälarö SOK41:15+20:1320:19
Mia LagerströmAttunda OKej start
Max LindqvistTäby OKej start
Lovisa NederheimHaninge SOKej start

U2

2 340 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ted LagerströmAttunda OK23:5010:11
2Ida ZefferMälarö SOK28:11+4:2112:02
3Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örby30:32+6:4213:02
4Lucas De BoussardIFK Enskede34:28+10:3814:43
5Joel LjungbergSöders-Tyresö36:47+12:5715:43
6Simon TrossingTäby OK36:49+12:5915:44
7Arthur MildGustavsbergs OK37:29+13:3916:01
8Truls MansénSkarpnäcks OL41:07+17:1717:34
9Selma BredinAttunda OK41:20+17:3017:39
10Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK43:10+19:2018:26
11Sophia ÖqvistMälarö SOK47:13+23:2320:10
12Junior YlipääMälarö SOK47:43+23:5320:23
13Hampus AlzénGustavsbergs OK53:16+29:2622:45
14Eskil MyrbergerTullinge SK1:11:47+47:5730:40
Simon AndersonJärfälla OKej start
Linton BryngelssonTullinge SKej start
Lisa FribergerJärla Orienteringej start
Olof HagwallJärla Orienteringej start
Iwar Stalås-HörnstenOK Österåkerej start
Rikard StenbeckMälarö SOKej start

Öppen motion 1

2 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte HagfjärdKlubblös30:1012:53
2Arvid RundströmOK Ravinen33:18+3:0814:13
3Karin TunbladMälarö SOK35:33+5:2315:11
4Johan LundkvistMälarö SOK38:23+8:1316:24
5Robin NileviHaninge SOK42:51+12:4118:18
6Olle WidegrenIF Thor44:36+14:2619:03
7Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK45:23+15:1319:23
8Johanna SkogholmTumba-Mälarhöjden OK46:58+16:4820:04
9Charlotta ArnessonSkarpnäcks OL55:55+25:4523:53
10Maria NordlundJärla Orientering1:06:28+36:1828:24
11Anna NordlundJärla Orientering1:07:27+37:1728:49
Gabriel NalatKlubblösej godkänd
Kerstin BjörnegrenVäsby OKej godkänd

Öppen motion 2

3 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonKlubblös49:2512:38
2Mikael HelmerssonKlubblös49:41+0:1612:42
3Martin PramåsKlubblös49:43+0:1812:42
4Jesper ÖrtengrenKlubblös52:03+2:3813:18
5Åsa HellebergJärla Orientering1:36:48+47:2324:45
6Emil SadaranganiIFK Mora OK1:41:31+52:0625:57

Öppen motion 3

2 830 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia SchandelOK Södertörn30:3410:48
2Leif JönssonKlubblös36:07+5:3312:45
3Christer AskerblomHaninge SOK36:14+5:4012:48
4Mattias HedinSöders-Tyresö37:24+6:5013:12
5Örjan ArkängTullinge SK37:47+7:1313:21
6Nils JoppeSöders-Tyresö39:05+8:3113:48
7Erik NordlundJärla Orientering40:45+10:1114:23
8Vendela RundströmOK Ravinen41:46+11:1214:45
9Bo LandarvKlubblös43:50+13:1615:29
10Bertil NordlundJärla Orientering47:01+16:2716:36
11Nathan RubainSkogsluffarnas OK48:23+17:4917:05
12Elmin HovmöllerSöders-Tyresö52:07+21:3318:24
13Åsa SkunckeTäby OK54:18+23:4419:11
14Richard GuneeTumba-Mälarhöjden OK55:40+25:0619:40
15Marie MartinssonOK Ravinen1:08:45+38:1124:17
16Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK1:09:31+38:5724:33
17Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:09:48+39:1424:39
18Margaretha NylundOK Södertörn1:12:32+41:5825:37
19Eva HagrotTäby OK1:14:31+43:5726:19
20Pål SödervallTullinge SK1:28:18+57:4431:12
21Lena SödervallTullinge SK1:28:32+57:5831:17
Maria FranklingIFK Lidingö SOKej godkänd

Öppen motion 4

4 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HagfjärdKlubblös50:4511:10
2Magnus SvenssonTullinge SK1:04:22+13:3714:10
3Daniel KallurKlubblös1:07:53+17:0814:57
4Erika KarleniusKlubblös1:20:09+29:2417:39
Åsa DikvallWaxholms OKutgått

Öppen motion 5

3 450 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NordkvistTäby OK39:1111:21
2Anette ÖnerudOK Ravinen42:38+3:2712:21
3Laban BryngelssonTullinge SK44:02+4:5112:45
4Anders BryngelssonTullinge SK44:07+4:5612:47
5Sara AndersonJärfälla OK47:09+7:5813:40
6Håkan FalkOK Ravinen50:52+11:4114:44
7Camilla EngelOK Ravinen50:54+11:4314:45
8Jonas BredinAttunda OK54:11+15:0015:42
9Josefin WångdahlIFK Lidingö SOK55:37+16:2616:07
10Per-Håkan AnderssonIFK Enskede56:54+17:4316:29
11Daniel WikellCentrum OK57:31+18:2016:40
12Anders NauHaninge SOK59:44+20:3317:18
13Anna Brandhorst-SatzkornJärla Orientering1:00:53+21:4217:38
14Åsa EdgrenSkarpnäcks OL1:01:58+22:4717:57
15Johanna AlmgrenOK Ravinen1:03:21+24:1018:21
16Mårten KällmanKlubblös1:04:54+25:4318:48
17Anna HolmströmCentrum OK1:05:57+26:4619:06
18Johanna JonssonIK Gandvik1:06:58+27:4719:24
19May HylanderTumba-Mälarhöjden OK1:08:06+28:5519:44
20Kristina AnderssonOK Södertörn1:09:53+30:4220:15
21Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK1:12:04+32:5320:53
22Ingalill KåbergOK Ravinen1:12:32+33:2121:01
23Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:13:19+34:0821:15
24Jenny MagnvallOK Södertörn1:13:49+34:3821:23
25Linda SjögrenBromma-Vällingby SOK1:15:59+36:4822:01
26Jenny LundinIFK Enskede1:16:00+36:4922:01
27Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK1:18:29+39:1822:44
28Thomas ErikssonOK Södertörn1:22:29+43:1823:54
29Mikael NyströmKlubblös1:26:13+47:0224:59
30Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:26:59+47:4825:12
31Per FranklingIFK Lidingö SOK1:27:03+47:5225:13
32Marie SvenssonJärfälla OK1:31:40+52:2926:34
33Ylva LagerbergOK Södertörn1:32:53+53:4226:55
34Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:43:57+1:04:4630:07
35Katja HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:45:32+1:06:2130:35
36Per ArnessonSkarpnäcks OL1:45:51+1:06:4030:40
37Lisa HainkeSnättringe SK2:42:42+2:03:3147:09
Helena NilssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Elisabeth LindstedtOK Ravinenej godkänd
Carin BauerIFK Lidingö SOKej godkänd
Thomas WidehagSundbybergs IKutgått
Carina StenssonTullinge SKej start

Öppen motion 6

5 520 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär HellstadiusOK Älvsjö-Örby54:109:48
2Andreas HerneOK Ravinen57:56+3:4610:29
3Tomas BorgSundbybergs IK1:02:33+8:2311:19
4Peter BergmanTullinge SK1:03:51+9:4111:34
5Mats FanellOK Älvsjö-Örby1:04:15+10:0511:38
6Fredrik Maxén- -1:07:00+12:5012:08
7Per SundbergSkarpnäcks OL1:22:30+28:2014:56
8Christer LotsanderOK Hammaren1:30:42+36:3216:25
9Mikael WesterVingåkers OK1:34:47+40:3717:10
10Per BlomIFK Enskede1:43:04+48:5418:40
11Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK1:43:44+49:3418:47
12David EngstedtTäby OK2:06:14+1:12:0422:52
13Monique HörnstenOK Österåker2:49:33+1:55:2330:42
Björn RundströmKlubblösutgått
Rene BallnusBromma-Vällingby SOKej start

Öppen motion 7

3 650 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan OhlströmIF Thor35:049:36
2Per LjungStockholms OK35:40+0:369:46
3Christer NilssonKlubblös36:56+1:5210:07
4Fredrik MorastHaninge SOK41:03+5:5911:14
5Leif MörkforsJärfälla OK44:26+9:2212:10
6Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK45:06+10:0212:21
7 Anna   Lundquist OK Ravinen45:21+10:1712:25
8Catrine JohanssonVäsby OK49:51+14:4713:39
9Ellinor LangeOK Ravinen50:11+15:0713:44
10Jenny StruckOK Ravinen51:25+16:2114:05
11Therese HolmströmOK Ravinen51:34+16:3014:07
12Tove HammarbergJärfälla OK52:04+17:0014:15
13Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK53:10+18:0614:33
14Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK54:21+19:1714:53
15Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK54:46+19:4215:00
16Malin EirefeltForsa OK1:00:32+25:2816:35
17Anna SvanebäckTullinge SK1:01:51+26:4716:56
18Sofie HöglundJärla Orientering1:03:13+28:0917:19
19Johan RosénOK Södertörn1:03:20+28:1617:21
20Börje PerssonOK Ravinen1:04:48+29:4417:45
21Anna SchandlOK Södertörn1:05:04+30:0017:49
22Åsa JanssonKlubblös1:05:30+30:2617:56
23Annica HedbergOK Södertörn1:05:49+30:4518:01
24Andres VeideVäsby OK1:06:54+31:5018:19
25Monika PerssonOK Södertörn1:09:06+34:0218:55
26Gertrud VilhelmssonStigfinnarna1:10:14+35:1019:14
27Åsa LindhSundbybergs IK1:11:22+36:1819:33
28Gunnar BramstenSundbybergs IK1:12:31+37:2719:52
29Anki LandarvKlubblös1:14:34+39:3020:25
30Göran AnderssonTäby OK1:15:11+40:0720:35
31Olle ÖbergSkogsluffarnas OK1:18:03+42:5921:23
32Kjell BergmanStigfinnarna1:21:05+46:0122:12
33Ingela ArenanderSkarpnäcks OL1:21:18+46:1422:16
34Ulf OrmöKlubblös1:27:18+52:1423:55
35Viviann AnderssonSnättringe SK1:29:02+53:5824:23
36Leif HagstedtVäsby OK1:35:13+1:00:0926:05
37Ingrid OlssonVäsby OK2:05:36+1:30:3234:24
Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

Öppen motion 8

4 280 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ForsbergOK Ravinen36:508:36
2Katarina SvahnIFK Mora OK39:24+2:349:12
3Lasse ForsbergOK Ravinen40:12+3:229:23
4Peter EnokssonOK Österåker41:08+4:189:36
5Samuel SvenssonCentrum OK41:39+4:499:43
6Lenka ZatloukalovaTullinge SK41:40+4:509:44
7Magnus HellgrenOK Ravinen42:37+5:479:57
8Marita AxelssonOK Ravinen43:07+6:1710:04
9Torbjörn JohanssonOK Södertörn43:30+6:4010:09
10Zdenek LiscinskyKlubblös44:28+7:3810:23
11Frida ForsbergOK Ravinen45:03+8:1310:31
12Henrik TrofastTullinge SK47:21+10:3111:03
13Staffan KjellmanOK Ravinen48:00+11:1011:12
14Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby48:07+11:1711:14
15Matts AnderssonOK Ravinen48:22+11:3211:18
16Tomas PleinerTäby OK49:44+12:5411:37
17Johan StrandbergStockholm Multisport Klubb50:18+13:2811:45
18Emma ZetterströmSkarpnäcks OL50:43+13:5311:50
19Inger ZetterströmSöders-Tyresö51:50+15:0012:06
20Annika PalmKlubblös51:57+15:0712:08
21Fredrik Brandhorst-SatzkornJärla Orientering52:02+15:1212:09
22Stefan NorlinIFK Enskede53:15+16:2512:26
23Kalle ZetterströmSöders-Tyresö54:40+17:5012:46
24Lena RisbyOK Ravinen57:15+20:2513:22
25Oskar HermanssonHellas Orientering57:49+20:5913:30
26Tomas GlanshedHaninge SOK58:10+21:2013:35
27Gustav DelénCentrum OK59:11+22:2113:49
28Tomas CarlssonTäby OK59:31+22:4113:54
29Henrik DikvallWaxholms OK1:06:41+29:5115:34
30Boel SundbergOK Södertörn1:14:41+37:5117:26
31Camillas GöstasSöders-Tyresö1:16:54+40:0417:58
32Audrey foleyJärfälla OK1:20:48+43:5818:52
33Jonas HellströmAttunda OK1:25:07+48:1719:53
34Yoonsy ChaKlubblös1:27:39+50:4920:28
35Yngve RahlénOK Ravinen1:43:23+1:06:3324:09
Kerstin SjökvistOK Österåkerej godkänd
Fredrik PalmgrenSkogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 9

7 920 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik AhnlénOK Hammaren1:03:177:59
2Ola LindqvistIFK Lidingö SOK1:05:08+1:518:13
3Dan WesterJärla Orientering1:05:34+2:178:16
4Christian FoleyJärfälla OK1:12:38+9:219:10
5Johan NordströmOK Älgen1:14:03+10:469:20
6Olov EricsonAlfta-Ösa OK1:16:51+13:349:42
7Jesper NelsénFalkenbergs OK1:20:12+16:5510:07
8Joel BerringCentrum OK1:23:12+19:5510:30
9Gustav VeideKlubblös1:25:03+21:4610:44
10Björn LundquistOK Ravinen1:27:13+23:5611:00
11Niclas NilssonOK Österåker1:29:45+26:2811:19
12Thorbjörn ThorsénKlubblös1:39:56+36:3912:37
13Jan GlevénJärla Orientering1:40:28+37:1112:41
14Gunnar HedinSöders-Tyresö1:52:05+48:4814:09
15Birger AndrénFredrikshofs IF Skid & OK2:01:30+58:1315:20
16Martin KlusakKlubblös2:04:17+1:01:0015:41
17Fredrik LundellOK Österåker2:23:08+1:19:5118:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser