Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, medel, Stockholm

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Stockholm
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: söndag 4 september 2016

D21

3 950 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering32:508:18
2Josefine KlintbergOK Ravinen35:57+3:079:06
3Sara SjökvistJärla Orientering36:12+3:229:09
4Alona SukharevskaOK Ravinen36:22+3:329:12
5Signe KlintingJärla Orientering37:00+4:109:22
6Johanna LönnkvistTullinge SK37:12+4:229:25
7Alice HugossonIFK Lidingö SOK40:09+7:1910:09
8Emma BjessmoIFK Lidingö SOK40:28+7:3810:14
9Andrea WesterdahlTullinge SK44:30+11:4011:15
10Stina JanssonJärla Orientering44:56+12:0611:22
11Louise MarkstedtOK Södertörn45:58+13:0811:38
12Liudmila SapronenkovaHellas Orientering46:15+13:2511:42
13Emma CarlssonSkarpnäcks OL46:38+13:4811:48
14Karin LundbergTullinge SK46:54+14:0411:52
15Josefin PerssonJärla Orientering47:18+14:2811:58
16Lina BlomqvistJärla Orientering47:40+14:5012:04
17Helena JanssonOK Ravinen47:49+14:5912:06
18Linnea BörjarsCentrum OK48:37+15:4712:18
19Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK50:05+17:1512:40
20Barbora PijákováSokol Pezinok52:16+19:2613:13
21Krystal NeumannJärla Orientering52:25+19:3513:16
22Sofia PerssonSnättringe SK59:10+26:2014:58
23Anna LindmarkSkarpnäcks OL1:01:13+28:2315:29
24Caroline IvarssonSundbybergs IK1:03:24+30:3416:03
25Erica BlythAttunda OK1:05:15+32:2516:31
26Isabelle SjöbergOK Österåker1:06:56+34:0616:56
27Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK1:13:04+40:1418:29
28Liza PetterssonCentrum OK1:13:29+40:3918:36
29Kristina LarssonOK Österåker1:39:21+1:06:3125:09
Emma JohnssonCentrum OKej godkänd
Emeli PetterssonTullinge SKej godkänd
Emelie HolmströmJärla Orienteringej godkänd
Stina AndreassonGustavsbergs OKej godkänd
Alexandra VejedalIFK Lidingö SOKej godkänd
Synnøve BråtenVegårshei ILej start
Elsa JanssonJärla Orienteringej start
Sára NozkováSöders-Tyresöej start
Jenny LönnkvistTullinge SKej start
Josefine HeikkaAlfta-Ösa OKej start
Sara GrenmarkTullinge SKej start
Anna JohanssonJärla Orienteringej start

H21

4 950 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen28:455:48
2Ruslan GlebovOK Ravinen31:11+2:266:17
3Håkon Jarvis WestergårdJärla Orientering32:03+3:186:28
4Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK32:44+3:596:36
5Jens RönnolsTäby OK33:24+4:396:44
6David BejbomJärla Orientering33:28+4:436:45
7Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering33:53+5:086:50
8Oskar DanielsAttunda OK34:20+5:356:56
9Markus AdolfssonTullinge SK35:07+6:227:05
10Harri KarlssonJärla Orientering35:11+6:267:06
11Kalle BergmanOK Ravinen35:19+6:347:08
12Ville KeskisaariIFK Lidingö SOK35:32+6:477:10
13Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK35:53+7:087:14
14Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK36:42+7:577:24
15Yury MasnyyHellas Orientering36:57+8:127:27
16Leonas MockunasHellas Orientering37:14+8:297:31
17Jo Forseth IndgaardFrol IL37:58+9:137:40
18Emil AnderssonTullinge SK38:22+9:377:45
19Jörgen OhlinTullinge SK38:40+9:557:48
20Göran ThimbergSöders-Tyresö38:50+10:057:50
21Anton BordyukovHellas Orientering38:51+10:067:50
22Oscar BjörckJärla Orientering38:56+10:117:51
23Dan WesterJärla Orientering39:06+10:217:53
24Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK40:25+11:408:09
25Johan LindahlTäby OK40:53+12:088:15
26David HectorSnättringe SK42:15+13:308:32
27Joakim ByströmJärfälla OK42:55+14:108:40
28Markus FredlundTullinge SK42:59+14:148:41
29Jakob IvarssonHaninge SOK43:38+14:538:48
30Anders BoströmJärfälla OK43:40+14:558:49
31Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby43:41+14:568:49
32Jacob LindstamOK Ravinen44:21+15:368:57
33Niklas WraneSöders-Tyresö44:27+15:428:58
34Olle KarlssonTullinge SK44:36+15:519:00
35Morgan KarlssonSundbybergs IK45:09+16:249:07
36Henric CarlssonJärla Orientering45:48+17:039:15
37Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK46:47+18:029:27
38Andreas BjärkmarSävedalens AIK47:51+19:069:40
39Tomas LiljaSöders-Tyresö47:59+19:149:41
40Petter HaraldssonJärla Orientering48:19+19:349:45
41Joakim BergBromma-Vällingby SOK48:34+19:499:48
42Simon MarteliusAttunda OK49:18+20:339:57
43Simon MellinSundbybergs IK50:03+21:1810:06
44Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö51:04+22:1910:18
45Robert JohanssonTäby OK51:24+22:3910:23
46David GranathTjällmo-Godegårds OK51:29+22:4410:24
47Erik EdénWaxholms OK51:38+22:5310:25
48Magnus KarlssonCentrum OK54:12+25:2710:56
49Joakim OlssonVäsby OK56:32+27:4711:25
50Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:00:12+31:2712:09
51Lars JakobssonCentrum OK1:01:25+32:4012:24
52Mikael AnderssonJärla Orientering1:01:52+33:0712:29
53Gustav DelénCentrum OK1:27:53+59:0817:45
Erik BerzellJärla Orienteringej godkänd
Jonatan BylarsForsa OKej godkänd
Michael ReforsJärla Orienteringej godkänd
John HartleySöders-Tyresöej godkänd
Daniel RoosAttunda OKej godkänd
Emil LauriJärla Orienteringej godkänd
Jefta LangerakJärfälla OKej godkänd
Axel MattssonJärla Orienteringej godkänd
Josh BeechOK Södertörnej godkänd
Christoffer SchönningJärfälla OKej start
John BörjessonTullinge SKej start
Martin HunhammarOK Ravinenej start
Andrew QuinIFK Lidingö SOKej start
Oskar GustafssonCentrum OKej start

D20

3 175 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering31:199:51
2Magdalena Vande VoordeTullinge SK33:05+1:4610:25
3Amanda BerggrenTullinge SK34:34+3:1510:53
4Hanna KorhonenOK Ravinen36:23+5:0411:27
5Ebba PegestamOK Ravinen36:41+5:2211:33
6Frida JunegardTullinge SK38:45+7:2612:12
7Ida TorbiörnssonJärla Orientering42:54+11:3513:30
8Jennifer AnderssonHaninge SOK43:09+11:5013:35

H20

4 025 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK26:426:38
2Olle AnderssonTullinge SK28:20+1:387:02
3Hugo DahlbergHaninge SOK29:57+3:157:26
4Isak LangerakJärfälla OK31:19+4:377:46
5Niklas SundqvistTullinge SK31:25+4:437:48
6Martin ŠmelíkHellas Orientering32:08+5:267:59
7Alexander FrolovOK Södertörn32:54+6:128:10
8Karl EngesAttunda OK33:33+6:518:20
9Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK34:13+7:318:30
10Martin HerbertTäby OK34:18+7:368:31
11Joakim SkärlénHaninge SOK38:32+11:509:34
12Ludvig SandahlJärla Orientering39:09+12:279:43
13Måns TistadIFK Lidingö SOK41:16+14:3410:15
14Christian LindhSundbybergs IK45:25+18:4311:17
15Dmitriy YuryevOK Södertörn46:51+20:0911:38
16Gabriel JanssonOK Linné1:00:01+33:1914:54
17Martin KihlSundbybergs IK1:51:18+1:24:3627:39
Anton GumaeliusWaxholms OKej start
Per LindmanFinspångs SOKej start

D18

2 875 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HänströmTäby OK26:389:15
2Emma HagrotTäby OK28:51+2:1310:02
3Tone AlbrektssonOK Ravinen29:02+2:2410:05
4Moa WestbladOK Ravinen29:30+2:5210:15
5Vilma KarlssonSnättringe SK31:43+5:0511:01
6Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK34:02+7:2411:50
7Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK34:16+7:3811:55
8Tilda AnderssonOK Ravinen35:04+8:2612:11
9Hanna RöstinOK Ravinen35:54+9:1612:29
10Ebba LeicktTullinge SK36:14+9:3612:36
11Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK37:58+11:2013:12
12Astrid SimonssonSundbybergs IK38:17+11:3913:18
13Matilda SkunckeTäby OK43:31+16:5315:08
14Emmy AlbinssonJärfälla OK49:08+22:3017:05
15Meta NordesjöSundbybergs IK1:21:11+54:3328:14
Rebecca WaldenfjordJärfälla OKej start
Sofia FurebySnättringe SKej start
Elin JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Vera BogrenSundbybergs IKej start
Agnes LundqvistJärfälla OKej start

H18

3 475 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK23:146:41
2Victor ImarkTullinge SK23:26+0:126:44
3Axel GranqvistOK Ravinen24:29+1:157:02
4Oskar EdvardssonJärfälla OK25:03+1:497:12
5Erik HerneOK Ravinen25:47+2:337:25
6Albin AnderssonTullinge SK26:13+2:597:32
7Simon SchusterIFK Lidingö SOK26:53+3:397:44
8Hannes SvahnOK Ravinen27:24+4:107:53
9Georg EklöwOK Södertörn28:08+4:548:05
10Kasper FranssonOK Ravinen28:53+5:398:18
11Viktor WohlgemuthOK Ravinen29:09+5:558:23
12Benjamin LangerakJärfälla OK29:18+6:048:25
13Linus BacklundOK Södertörn30:12+6:588:41
14Fredrik StenbeckOK Österåker30:35+7:218:48
15Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK30:40+7:268:49
16Edvin NordströmTäby OK30:57+7:438:54
17Oskar ForsbergTullinge SK32:38+9:249:23
18Simon TörnqvistOK Ravinen32:47+9:339:26
19Johan PerssonAttunda OK33:33+10:199:39
20Vidar PerssonTäby OK34:18+11:049:52
21Max KlassonOK Ravinen34:26+11:129:54
22Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK34:43+11:299:59
23Andreas MagnvallOK Södertörn36:22+13:0810:27
24Christian RedtzerAttunda OK36:38+13:2410:32
25Lukas HellgrenOK Ravinen37:02+13:4810:39
26Tobias KarlssonSnättringe SK37:34+14:2010:48
27Lukas ArkängTullinge SK42:32+19:1812:14
28Arne KvarnefalkJärfälla OK58:23+35:0916:48
29Albin KvarnefalkJärfälla OK1:06:36+43:2219:09
30Sindre WoldSundbybergs IK1:07:55+44:4119:32
Petter BodingIFK Lidingö SOKej godkänd
Simon ÖsterlingOK Södertörnej start
Albin AnderssonOK Ravinenej start
Niklas CarlssonSundbybergs IKej start
Oskar EngesAttunda OKej start
Egil MorastHaninge SOKej start

D16

3 075 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn27:098:49
2Julia RajanIFK Lidingö SOK27:25+0:168:54
3Nika KalininaHellas Orientering27:54+0:459:04
4Linnea JohanssonTäby OK32:54+5:4510:41
5Ylva SandénOK Södertörn33:22+6:1310:51
6Lovisa LängheimTullinge SK33:59+6:5011:03
7Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK34:03+6:5411:04
8Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK34:44+7:3511:17
9Petrina CostermansJärla Orientering35:36+8:2711:34
10Linda RennerOK Södertörn36:51+9:4211:59
11Tilda AnderssonTullinge SK37:55+10:4612:19
12Klara BolinTullinge SK38:38+11:2912:33
13Ella AnderssonOK Södertörn38:51+11:4212:38
14Frida HectorSnättringe SK40:39+13:3013:13
15Lotten SandénOK Södertörn42:27+15:1813:48
16Hanna LagerbergOK Södertörn43:12+16:0314:02
17Malin StrandbergGustavsbergs OK45:06+17:5714:40
18Tyra AlmJärla Orientering46:52+19:4315:14
19Lova AggeforsOK Ravinen48:27+21:1815:45
20Katarina NorrbyOK Södertörn49:12+22:0316:00
21Sofia ZillingOK Södertörn49:58+22:4916:14
22Sara SundinWaxholms OK53:23+26:1417:21
23Rebecka HaraldssonTäby OK53:28+26:1917:23
24Ellen SkunckeTäby OK54:49+27:4017:49
25Veronica RedtzerAttunda OK57:43+30:3418:46
Frida ArnessonSkarpnäcks OLej godkänd
Isa LundqvistJärfälla OKej godkänd
Ella SjöbergTullinge SKej start
Karin ModinBromma-Vällingby SOKej start
Elin BergOK Ravinenej start
Jonna LundbäckJärfälla OKej start
Emilia EngelOK Ravinenej start

H16

3 375 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LangerakJärfälla OK25:377:35
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK26:16+0:397:46
3Felix PerssonHaninge SOK26:28+0:517:50
4Mattias KallhaugeSnättringe SK27:58+2:218:17
5Kristoffer TengrothSundbybergs IK29:33+3:568:45 Ladda ner rutt i gpx-format
6Anton HänströmTäby OK30:24+4:479:00
7Ivar Lidström LauriSnättringe SK30:26+4:499:01
8Victor SadaranganiJärla Orientering31:29+5:529:19
9Mattias IvaresOK Södertörn31:31+5:549:20
10Anton SilierJärfälla OK32:17+6:409:33
11Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK33:08+7:319:49
12Elias RöstinSöders-Tyresö33:33+7:569:56
13Simon FriskGustavsbergs OK34:46+9:0910:18
14Melker HörnfeldtOK Ravinen35:51+10:1410:37
15Rasmus KihlSundbybergs IK36:41+11:0410:52
16Johannes BladhTullinge SK37:46+12:0911:11
17Fredrik HanssonTäby OK38:47+13:1011:29
18Oskar VahlbergOK Österåker39:36+13:5911:44
19Max HoppeWaxholms OK40:16+14:3911:55
20Jesper LidmarSnättringe SK43:28+17:5112:52
21Linus AlbinssonJärfälla OK45:41+20:0413:32
22Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK46:07+20:3013:39
23Martin SkärlénHaninge SOK47:13+21:3613:59
24Nils BabtistBromma-Vällingby SOK47:31+21:5414:04
25Vilhelm KarlinSundbybergs IK48:10+22:3314:16
26Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby51:47+26:1015:20
27Anton SegermanIF Thor52:09+26:3215:27
28Ludvig LindénAttunda OK1:02:08+36:3118:24
29Jonatan StåhlSundbybergs IK1:03:18+37:4118:45
Noel WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Robert ColeVäsby OKej godkänd
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Johan CallebergSnättringe SKej godkänd
Filip MöllerOK Södertörnej start
Ruben BryngelssonTullinge SKej start
Niklas SvenssonJärfälla OKej start

H16 Kort

3 050 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander LindströmSundbybergs IK48:1615:49

D14

3 050 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda LindhSundbybergs IK26:178:37
2Sigrid CarlssonSundbybergs IK31:14+4:5710:14
3Tilda MårtenssonOK Ravinen32:00+5:4310:29
4Kajsa BogrenSundbybergs IK32:25+6:0810:37
5Ronja StåhlSundbybergs IK32:36+6:1910:41
6Nina PerssonHaninge SOK32:43+6:2610:43
7Therese NilssonOK Österåker33:48+7:3111:04
8Hedda RöstinSöders-Tyresö33:51+7:3411:05
9Johanna PetterssonGustavsbergs OK33:55+7:3811:07
10Tove SjöbergTullinge SK33:56+7:3911:07
11Lovisa NilssonAttunda OK33:59+7:4211:08
12Amanda GranqvistOK Ravinen34:37+8:2011:20
13Johanna AlmgrenOK Ravinen36:02+9:4511:48
14Ida HofstedtTäby OK36:12+9:5511:52
15Sara MöllerOK Södertörn36:24+10:0711:56
16Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL37:02+10:4512:08
17Linnéa SöderqvistOK Ravinen37:39+11:2212:20
18Vilde WoldSundbybergs IK38:14+11:5712:32
19Marie-Chantal BallnusBromma-Vällingby SOK38:51+12:3412:44
20Ida HänströmTäby OK39:24+13:0712:55
21Katja LeicktTullinge SK40:01+13:4413:07
22Lisa ThunellIFK Lidingö SOK40:11+13:5413:10
23Maja SandvikAttunda OK40:16+13:5913:12
24Smilla MogensenOK Ravinen40:28+14:1113:16
25Sanna HedbergOK Södertörn41:17+15:0013:32
26Åsa SundströmJärla Orientering46:00+19:4315:04
27Emelie LiljaTumba-Mälarhöjden OK46:02+19:4515:05
28Ester AnderssonOK Södertörn47:08+20:5115:27
29Cecilia HectorSnättringe SK48:14+21:5715:48
30Sofia EdvardssonJärfälla OK49:09+22:5216:06
31Emma AlmgrenOK Ravinen50:02+23:4516:24
32Alva BladhTullinge SK50:47+24:3016:39
33Tove KarlssonJärla Orientering53:48+27:3117:38
34Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK56:43+30:2618:35
Tuva FalkSundbybergs IKej godkänd
Amelie RajanIFK Lidingö SOKej godkänd
Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresöej godkänd
Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Malin HanssonTäby OKej start
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Sofia IversAttunda OKej start
Maja HoppeWaxholms OKej start
Agnes DambergIFK Lidingö SOKej start
Agnes EdgrenSkarpnäcks OLej start

H14

3 050 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö24:167:57
2Alfred LängheimTullinge SK29:58+5:429:49
2Lukas WernerIFK Lidingö SOK29:58+5:429:49
4Jakob Gadefors NauHaninge SOK32:02+7:4610:30
5Erik Lidström LauriSnättringe SK33:02+8:4610:49
6Samuel LindénAttunda OK33:49+9:3311:05
7Jacob WolgastSnättringe SK33:58+9:4211:08
8Hampus HatlenTullinge SK34:23+10:0711:16
9Martin RinnbäckOK Ravinen35:21+11:0511:35
10Eskil WidehagSundbybergs IK36:26+12:1011:56
11Olle KallurOK Ravinen36:38+12:2212:00
12Isak GeliusSnättringe SK37:27+13:1112:16
13Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK37:40+13:2412:20
14Oscar AnelandOK Ravinen38:12+13:5612:31
15William GrunderJärfälla OK38:26+14:1012:36
16Erik BovalliusJärfälla OK39:45+15:2913:01
17Johan NordquistJärla Orientering41:36+17:2013:38
18Emil SoneAttunda OK42:21+18:0513:53
19Johan LundbäckJärfälla OK42:26+18:1013:54
20John WolgastSnättringe SK43:03+18:4714:06
21Wilhelm BergmanTullinge SK43:07+18:5114:08
22David BernSnättringe SK43:54+19:3814:23
23Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby44:26+20:1014:34
24Marcus EkmanTäby OK48:26+24:1015:52
25Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK49:24+25:0816:11
26Oskar HaglundHaninge SOK50:34+26:1816:34
27Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK51:33+27:1716:54
28Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orientering52:38+28:2217:15
29Nils Forsberg RundströmIFK Enskede52:49+28:3317:19
30Oskar NilssonJärfälla OK53:31+29:1517:32
31Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK53:32+29:1617:33
32Ludvig SigrandOK Södertörn53:36+29:2017:34
33Terje StormoGustavsbergs OK59:03+34:4719:21
34Jakob TedhamreSnättringe SK59:42+35:2619:34
35Linus HalvorsenSkarpnäcks OL1:03:23+39:0720:46
36Teodor HedbergTumba-Mälarhöjden OK1:06:44+42:2821:52
37Andreas BorängSnättringe SK1:08:05+43:4922:19
38Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby1:13:22+49:0624:03
39Vincent WippJärla Orientering1:18:52+54:3625:51
Robert Olsson KihlborgIFK Lidingö SOKej godkänd
Lucas AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Albin HainkeSnättringe SKej godkänd
Joel AggeforsOK Ravinenej godkänd
David TörnqvistSnättringe SKej godkänd
Joel ThalénSundbybergs IKej godkänd
Otto BalckTäby OKej start
Wilhelm NordqvistWaxholms OKej start
Isak WestringJärfälla OKej start
Axel MålargårdTäby OKej start
William MöllerSkarpnäcks OLej start
Emil KarlssonVäsby OKej start
Philip ForngrenTäby OKej start
Albin LindskogOK Ravinenej start
Manne HammarbergJärfälla OKej start

D14 Kort

2 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka ÖrnlidTäby OK31:1312:44
2Emilia NilssonGustavsbergs OK35:25+4:1214:27
3Sandra NilssonBromma-Vällingby SOK53:40+22:2721:54
4Louise LindellGustavsbergs OK1:27:45+56:3235:48
Emilia HagrotTäby OKej start

H14 Kort

2 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim RobertsHellas Orientering30:5413:08
2Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL33:46+2:5214:22
3Pontus AbrahamssonSundbybergs IK37:18+6:2415:52

D12

2 350 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn16:266:59
2Tindra JonssonSkarpnäcks OL18:54+2:288:02
3Miia RollerJärfälla OK19:46+3:208:24
4Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK21:05+4:398:58
5Fredrika NordquistTäby OK21:21+4:559:05
6Wilma LeicktTullinge SK21:24+4:589:06
7Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK22:05+5:399:23
8Emma HallendalIFK Enskede23:16+6:509:54
9Bella PedersenJärfälla OK23:18+6:529:54
10Liv HerneOK Ravinen23:40+7:1410:04
11Linn NilssonSöders-Tyresö24:32+8:0610:26 Ladda ner rutt i gpx-format
12Ida ÖsterbergGustavsbergs OK24:52+8:2610:34
13Alva Lidström LauriSnättringe SK24:56+8:3010:36
14Klara JunegardTullinge SK25:09+8:4310:42
15Alicia BjörnbergSöders-Tyresö25:13+8:4710:43
16Märta SandvikAttunda OK25:49+9:2310:59
17Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK25:58+9:3211:02
18Tilde MansénSkarpnäcks OL26:25+9:5911:14
19Malin StrömqvistAttunda OK26:44+10:1811:22
20Lovisa LindqvistIFK Enskede26:51+10:2511:25
21Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK27:52+11:2611:51
22Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK28:29+12:0312:07
23Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö30:17+13:5112:53
24Elin WolgastSnättringe SK31:07+14:4113:14
25Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK31:10+14:4413:15
26Emma NorinSöders-Tyresö31:29+15:0313:23
27Sanna RinnbäckOK Ravinen34:53+18:2714:50
27Alva Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK34:53+18:2714:50
29Thea LennartssonJärfälla OK36:01+19:3515:19
30Lina TorbiörnssonJärla Orientering36:46+20:2015:38
31Hanna CarlqvistSnättringe SK37:02+20:3615:45
32Linnéa KarlssonVäsby OK37:14+20:4815:50
33Nova MatthewsTullinge SK46:33+30:0719:48
34Lena PerssonTullinge SK47:40+31:1420:17
35Måra StegardSkarpnäcks OL49:16+32:5020:57
36Matilda EkmanTäby OK1:27:19+1:10:5337:09
Tilda LindholmSkogsluffarnas OKej start
Turid WärngårdSkarpnäcks OLej start
Klara SamuelssonJärla Orienteringej start
Paula SilierJärfälla OKej start
Vilma NilssonAttunda OKej start
Olivia EngelOK Ravinenej start
Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OKej start
Saga AnderssonTullinge SKej start

H12

2 450 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK15:186:14
2Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK16:09+0:516:35
3Viktor SoneAttunda OK16:44+1:266:49
4Johan FochsenWaxholms OK16:46+1:286:50
5Henrik SvenssonOK Ravinen17:42+2:247:13
6Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK18:25+3:077:31
7Linus ForsbergOK Ravinen18:41+3:237:37
8Erik LundquistOK Ravinen19:22+4:047:54
9Niklas ErlandssonOK Södertörn19:27+4:097:56
10Noa BerglundTäby OK19:34+4:167:59
11Simon LundellOK Österåker19:45+4:278:03
12Elis Forsberg RundströmIFK Enskede19:58+4:408:08
13Filip LindqvistTäby OK19:59+4:418:09
14Elis IversAttunda OK20:00+4:428:09
15Justus ArenanderSkarpnäcks OL20:28+5:108:21
16Hugo LindskogOK Ravinen20:35+5:178:24
17Teo StruckOK Ravinen20:52+5:348:31
18Martin ErikssonVäsby OK20:55+5:378:32
19Filip HatlenTullinge SK21:08+5:508:37
20Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK21:14+5:568:40
21Edvin ForsbergOK Ravinen21:36+6:188:48
22Marcus GrunderJärfälla OK21:38+6:208:49
23Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK22:09+6:519:02
24Gustaf HofstedtTäby OK22:44+7:269:16
25Jesper ÅkessonJärfälla OK22:48+7:309:18
26Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK23:53+8:359:44
27Anton MörkforsJärfälla OK24:00+8:429:47
28Jonatan AndersonJärfälla OK24:05+8:479:49
29Björn RennerOK Södertörn24:17+8:599:54
30Måns EdgrenSkarpnäcks OL24:19+9:019:55
31Axel BalckTäby OK25:02+9:4410:13
32Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby25:20+10:0210:20
33Hannes LindqvistIFK Enskede25:35+10:1710:26
34Ludvig FerdmanTullinge SK26:40+11:2210:53
35Rasmus LindblomGustavsbergs OK27:11+11:5311:05
36Albert NordSnättringe SK27:30+12:1211:13
37Edvin WollbrandOK Ravinen28:46+13:2811:44
38Viktor ZillingOK Södertörn28:52+13:3411:46
39Ludvig Mikaelsson LindTumba-Mälarhöjden OK31:01+15:4312:39
40Filip DryseliusSkarpnäcks OL31:29+16:1112:51
41Olof NordlundJärla Orientering31:35+16:1712:53
42Felix ArkängTullinge SK32:24+17:0613:13
43Carl KettisenBromma-Vällingby SOK33:16+17:5813:34
44Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OK35:25+20:0714:27
45Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK35:55+20:3714:39
46Malte HinasSkarpnäcks OL36:29+21:1114:53
47Mathias DryseliusSkarpnäcks OL36:52+21:3415:02
48Samuel GamstedtSöders-Tyresö37:30+22:1215:18
49Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL49:48+34:3020:19
Robert AndersonHellas Orienteringej godkänd
Max ÖsterlingOK Södertörnej start
Linus NilssonOK Österåkerej start
Anton SjödinGustavsbergs OKej start
Eskil CostermansJärla Orienteringej start
Filip WidénHellas Orienteringej start
Olle ThimbergSöders-Tyresöej start
Carl-Johan KrookSöders-Tyresöej start

D12 Kort

2 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia KallhaugeSnättringe SK18:368:39
2Lovisa BergstenOK Södertörn24:11+5:3511:14
3Klara SkunckeTäby OK41:01+22:2519:04

H12 Kort

2 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NilssonBromma-Vällingby SOK23:2710:54

D10

2 150 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove OlssonOK Södertörn13:416:21
2Maja FalkSundbybergs IK14:22+0:416:40
3Wilma MårtenssonOK Ravinen15:08+1:277:02
4Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK15:56+2:157:24
5Tuva HolmströmOK Ravinen16:04+2:237:28
6Elin AbelSnättringe SK17:48+4:078:16
7Molly GeliusSnättringe SK18:01+4:208:22
8Lovisa NordquistTäby OK18:11+4:308:27
9Filippa HjerneTumba-Mälarhöjden OK18:52+5:118:46
9Sofie LindellGustavsbergs OK18:52+5:118:46
11Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK19:13+5:328:56
12Ella MatthewsTullinge SK20:15+6:349:25
13Emma HenriquesOK Södertörn20:31+6:509:32
14Ella LindqvistTäby OK20:45+7:049:39
15Maja ThimbergSöders-Tyresö20:56+7:159:44
16Paulina AlzénGustavsbergs OK21:31+7:5010:00
17Elsa ForsbergJärfälla OK22:23+8:4210:24
18Irma WidehagSundbybergs IK27:48+14:0712:55
19Elin LiljaTumba-Mälarhöjden OK28:34+14:5313:17
20Linda StrömqvistAttunda OK30:37+16:5614:14
21Emelie HolmströmTäby OK32:52+19:1115:17
22Sara StrömqvistAttunda OK34:33+20:5216:04
Nellie BolinTullinge SKej godkänd
Hilda BohmanHellas Orienteringej godkänd
Alma BarkstedtTäby OKej start
Ellen AnelandOK Ravinenej start
Stina PedersenJärfälla OKej start
Ebba WestringJärfälla OKej start
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOKej start

H10

2 150 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NederheimHaninge SOK11:385:24
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK12:15+0:375:41
3Jens FochsenWaxholms OK13:07+1:296:06
4Svante SandvikAttunda OK13:40+2:026:21
5Erik NorinSöders-Tyresö14:29+2:516:44
6Olof ArevångTullinge SK14:55+3:176:56
7Arvid MyrbergerTullinge SK15:25+3:477:10
8Hugo JaremalmTäby OK15:37+3:597:15
9Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK15:39+4:017:16
10Oscar LundquistOK Ravinen15:58+4:207:25
11Jonathan NilssonGustavsbergs OK16:00+4:227:26
12Simon SegermanIF Thor16:40+5:027:45
13Sandro PruthSkogsluffarnas OK16:46+5:087:47
14Hampus SundbergJärfälla OK17:11+5:337:59
15Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OK17:39+6:018:12
16Ruben ArenanderSkarpnäcks OL18:40+7:028:40
17Ludvig NordSnättringe SK19:30+7:529:04
18Villehart FrölidTäby OK20:24+8:469:29
19Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK21:07+9:299:49
20Johannes NorrbyOK Södertörn21:28+9:509:59
21Gabriel CarlqvistSnättringe SK21:30+9:5210:00
22Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK22:04+10:2610:15
23Anton HedströmSöders-Tyresö22:13+10:3510:20
24Sebastian LindblomGustavsbergs OK25:32+13:5411:52
25Elias BladhTullinge SK26:12+14:3412:11
26Noel HellbergSundbybergs IK35:27+23:4916:29
Fabian TörnqvistOK Ravinenej start
Petter FochsenWaxholms OKej start
Erik BalckTäby OKej start
Axel NordqvistWaxholms OKej start
Arvid SjödinGustavsbergs OKej start
Ludvig HagwallJärla Orienteringej start

D35

3 175 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda SjögrenKamrat och IF KIF28:028:49
2Karolina HellbergSundbybergs IK30:21+2:199:33
3Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK31:37+3:359:57
4Emma TarandiIFK Lidingö SOK31:40+3:389:58
5Ida WikströmIFK Lidingö SOK36:22+8:2011:27
6Nina De BoussardIFK Enskede39:52+11:5012:33
7Daniela RennerOK Södertörn43:13+15:1113:36
8Lena LjungqvistTäby OK43:50+15:4813:48
9Anna RosnäsIK Stern52:16+24:1416:27
10Angelica LindblomGustavsbergs OK1:21:30+53:2825:40
11Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:31:40+1:03:3828:52

H35

4 025 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK28:076:59
2Mattias JohanssonIFK Lidingö SOK32:09+4:027:59
3Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF33:43+5:368:22
4Hugo FlordalSnättringe SK36:46+8:399:08
5Per-Ove MelinderTullinge SK43:21+15:1410:46
6Joakim LönnkvistTullinge SK53:57+25:5013:24
Linus KajsajunttiIFK Lidingö SOKej godkänd
Robert LarssonIFK Lidingö SOKej start
Fredrik WallinCentrum OKej start
Per OksvoldCentrum OKej start

D40

2 875 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva HallstenTäby OK28:249:52
2Maria Von SchmalenséeAttunda OK28:31+0:079:55
3Anna FalkSundbybergs IK28:51+0:2710:02
4Carina HallendalIFK Enskede30:22+1:5810:33
5Lena NilssonAttunda OK31:01+2:3710:47
6Katrin SöderbergTäby OK32:07+3:4311:10
7Emma DahlstedtIFK Lidingö SOK32:25+4:0111:16
8Annika LundströmSundbybergs IK32:31+4:0711:18
9Lena NileviHaninge SOK33:43+5:1911:43
10Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK40:53+12:2914:13
11Marianne HenkeAttunda OK41:18+12:5414:21
12Maria PedersenJärfälla OK43:02+14:3814:58
13Nadja DahlströmSnättringe SK43:19+14:5515:04
14Maria EdvardssonJärfälla OK44:17+15:5315:24
15Annica HedbergOK Södertörn59:37+31:1320:44
16Jessica StrömqvistAttunda OK1:02:57+34:3321:53
Josefin LindqvistIFK Enskedeej godkänd
Stina BorängSnättringe SKej godkänd
Priscilla FerreraSkarpnäcks OLej godkänd
Katja KinnunenTäby OKej godkänd
Åsa LinnersjöSöders-Tyresöej start
Malin AlbinssonIFK Enskedeej start
Åsa RomsonHellas Orienteringej start
Malin SamuelssonJärla Orienteringej start
Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresöej start

H40

3 775 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK29:077:42
2Robert WallstenTullinge SK29:36+0:297:50
3Martin JohnssonIFK Lidingö SOK30:20+1:138:02
4Henrik PerssonTullinge SK30:24+1:178:03
5Casper GidingKamrat och IF KIF31:40+2:338:23
6Magnus FalkenströmSkogsluffarnas OK32:01+2:548:28
7Robert SöderbergTäby OK32:08+3:018:30
8Jesper SvedbergIFK Lidingö SOK32:28+3:218:36
9Patric De BoussardIFK Enskede32:39+3:328:38
10Tomas HenrikssonAttunda OK32:56+3:498:43
11Pär LiljaIFK Lidingö SOK33:04+3:578:45
12Robert PedersenJärfälla OK33:06+3:598:46
13Jacob BolinTullinge SK33:22+4:158:50
14Christian RotvikerCentrum OK34:01+4:549:00
15Nils MalmIFK Lidingö SOK35:07+6:009:18
16Henrik SjögrenHaninge SOK35:18+6:119:21
17Eric JaremalmTäby OK35:47+6:409:28
18Niklas HenrikssonAttunda OK36:11+7:049:35
19Björn LjungqvistTäby OK36:23+7:169:38
20Sverker LenasCentrum OK36:41+7:349:43
21Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK37:22+8:159:53
22Mikael ChristensenIFK Enskede38:17+9:1010:08
23Stefan HellbergSundbybergs IK39:24+10:1710:26
24Niklas HallHaninge SOK40:15+11:0810:39
25Magnus LindblomGustavsbergs OK42:02+12:5511:08
26Stefan NorinSöders-Tyresö46:25+17:1812:17
27David HedbergTumba-Mälarhöjden OK47:01+17:5412:27
28Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK48:11+19:0412:45
29Henrik BladhTullinge SK48:48+19:4112:55
30Magnus LennartssonJärfälla OK50:26+21:1913:21
31Per EdvallSkarpnäcks OL52:12+23:0513:49
32Fredrik AlzénGustavsbergs OK55:40+26:3314:44
33Per GöthssonTäby OK57:57+28:5015:21
34Stefan LindströmSundbybergs IK1:02:37+33:3016:35
35Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK1:13:13+44:0619:23
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan LindqvistTäby OKej godkänd
Pontus JohanssonSnättringe SKej start
Fredrik JonssonAttunda OKej start
Jon SundbergJärfälla OKej start
Jörgen RydeniusTullinge SKej start

D45

2 550 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK23:239:10
2Charlotta GibergHellas Orientering25:52+2:2910:08
3Kerstin ImarkTullinge SK27:06+3:4310:37
4Lina BerggrenTullinge SK27:48+4:2510:54
5Anke XylanderSöders-Tyresö28:05+4:4211:00
6Cecilia FochsenWaxholms OK29:27+6:0411:32
7Sussie TistadIFK Lidingö SOK29:32+6:0911:34
8Nina IversAttunda OK29:43+6:2011:39
9Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK30:14+6:5111:51
10Anna-Lena LängheimTullinge SK30:23+7:0011:54
11Eva GustavssonHellas Orientering30:33+7:1011:58
12Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK30:38+7:1512:00
13Teija LeppinenIFK Lidingö SOK30:44+7:2112:03
14Katarina RundströmIFK Enskede32:22+8:5912:41
15Karin SteneboAttunda OK33:17+9:5413:03
16Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK34:55+11:3213:41
17Lena ErlandssonOK Södertörn36:36+13:1314:21
18Gittan GeliusSnättringe SK39:14+15:5115:23
19Andrea SilierJärfälla OK39:41+16:1815:33
20Berit EkmanTäby OK39:59+16:3615:40
21Karin TidevallSkogsluffarnas OK41:23+18:0016:13
22Anethe MansénSkarpnäcks OL41:27+18:0416:15
23Pille HedströmSöders-Tyresö43:41+20:1817:07
24Malin KvarnefalkJärfälla OK45:40+22:1717:54
25Mari-Helen LidströmSnättringe SK46:01+22:3818:02
26Lisa LeicktTullinge SK50:10+26:4719:40
27Anna-Lena CostermansJärla Orientering50:11+26:4819:40
28Sara ThörnOK Södertörn55:19+31:5621:41
29Ylva RudanderJärla Orientering1:10:05+46:4227:29
30Sara HektorJärla Orientering1:11:41+48:1828:06
Sonia PerssonHaninge SOKej godkänd
Annika LindbergAttunda OKej start
Johanna  AnderssonNynäshamns OKej start
Anna StrandAttunda OKej start

H45

3 600 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SoneAttunda OK27:277:37
2Stefan Svensson GeliusSnättringe SK27:51+0:247:44
3Pelle ForsbergIFK Enskede28:56+1:298:02
4Johan HofstedtTäby OK29:28+2:018:11
5Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK30:02+2:358:20
6Tomas JonssonJärfälla OK31:14+3:478:40
7Mats EkmanTäby OK32:01+4:348:53
8Bo SegermanIF Thor32:28+5:019:01
9Jesper LagerbergOK Södertörn32:36+5:099:03
10Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK32:44+5:179:05
11Ulf HanssonSundbybergs IK32:52+5:259:07
12Per NilssonJärfälla OK33:00+5:339:10
13Mats LundbäckJärfälla OK33:29+6:029:18
14Eric RollerJärfälla OK34:23+6:569:33
15Patrik LeicktTullinge SK34:34+7:079:36
16Peter HaglundHaninge SOK34:46+7:199:39
16Ola BengtssonTäby OK34:46+7:199:39
18Håkan MelinBromma-Vällingby SOK34:50+7:239:40
19Johan WestringJärfälla OK35:25+7:589:50
20Kenneth JönssonTullinge SK35:26+7:599:50
21Henrik MorastHaninge SOK35:48+8:219:56
22Anders KällTumba-Mälarhöjden OK36:08+8:4110:02
22Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK36:08+8:4110:02
24Magnus ElwinIFK Enskede36:15+8:4810:04
25Roger LindénAttunda OK36:21+8:5410:05
26Johan SundinWaxholms OK36:23+8:5610:06
27Ulrik IversAttunda OK36:26+8:5910:07
28Urban SelanderSkarpnäcks OL36:50+9:2310:13
29Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK37:29+10:0210:24
30Mattias HolmbergCentrum OK37:33+10:0610:25
31Fredrik ÖrnlidTäby OK38:53+11:2610:48
32Anders KolmskogSundbybergs IK39:00+11:3310:50
33Erik BerggrenTullinge SK39:15+11:4810:54
34Calle BohmanHellas Orientering40:16+12:4911:11
35Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK40:24+12:5711:13
36Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK40:44+13:1711:18
37Martin SigrandOK Södertörn41:15+13:4811:27
38Fredrik AnderssonOK Södertörn41:32+14:0511:32
39Joakim PerssonHaninge SOK42:44+15:1711:52
40Nils EdvardssonJärfälla OK42:52+15:2511:54
41Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK42:54+15:2711:55
42Fredrik SandbergOK Älvsjö-Örby44:46+17:1912:26
42Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby44:46+17:1912:26
44Lars SegermanSkarpnäcks OL45:49+18:2212:43
45Mark ÅkessonJärfälla OK46:03+18:3612:47
46Jonatan LindellGustavsbergs OK46:20+18:5312:52
47Sven JohanssonTäby OK46:21+18:5412:52
48Ronny FalkSundbybergs IK46:42+19:1512:58
49Jörgen StegardSkarpnäcks OL47:26+19:5913:10
50Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK48:11+20:4413:23
51Andreas GrunderJärfälla OK49:18+21:5113:41
52Mats OrbertAttunda OK49:24+21:5713:43
53Mats FranssonSnättringe SK49:47+22:2013:49
54Asbjörn GrøvlenJärfälla OK50:52+23:2514:07
55Per DambergIFK Lidingö SOK53:09+25:4214:45
56Urban VahlbergOK Österåker58:37+31:1016:16
57Johan AleniusIFK Lidingö SOK58:45+31:1816:19
58Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:08:23+40:5618:59
59Magnus StrömqvistAttunda OK1:22:42+55:1522:58
60Kjell VallinJärfälla OK1:27:16+59:4924:14 Ladda ner rutt i gpx-format
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OKej godkänd
Ola BovalliusJärfälla OKej godkänd
Peter HöglundJärla Orienteringej godkänd
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Simon SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Peter AlbinssonIFK Enskedeej godkänd
Nicklas BergströmTäby OKej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Mattias SkepplingOK Södertörnej start
Nils ErikssonVäsby OKej start
Robert HaglundHaninge SOKej start

D50

2 550 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK25:4210:04
2Kristina BergstrandSöders-Tyresö27:11+1:2910:39
3Johanna SundströmJärla Orientering27:43+2:0110:52
4Ulla MolinAttunda OK27:58+2:1610:58
5Pia HellgrenOK Södertörn28:26+2:4411:09
6Monica HatlenTullinge SK30:30+4:4811:57
7Anna BacklundOK Södertörn33:56+8:1413:18
7Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK33:56+8:1413:18
9Anette LantzOK Österåker35:34+9:5213:56
10Kristina MarteliusAttunda OK36:40+10:5814:22
11Kia NordströmTäby OK40:57+15:1516:03
12Åsa HallgrenOK Österåker42:09+16:2716:31
13Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK42:55+17:1316:49
14Annika SvenssonSolna OK44:13+18:3117:20
15Ingegerd CarlssonSundbybergs IK49:29+23:4719:24
16Åsa LindhSundbybergs IK1:02:32+36:5024:31
17Elisabeth HectorSnättringe SK1:03:59+38:1725:05
18Kristina TinglöfDegerfors OK1:20:13+54:3131:27
Cecilia WestströmSundbybergs IKej godkänd
Christina PernebyIFK Lidingö SOKej start
Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örbyej start
Monica FröjdSnättringe SKej start

H50

3 425 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars NordinTullinge SK26:297:43
2Lars Håkan SandvikAttunda OK28:06+1:378:12
3Fredrik SteneboAttunda OK28:51+2:228:25
4Per FranzénOK Södertörn29:33+3:048:37
5Anders MansénSkarpnäcks OL31:10+4:419:05
6Per KallhaugeSnättringe SK31:19+4:509:08
7Mats FryxellTullinge SK31:40+5:119:14
8Göran LängheimTullinge SK32:08+5:399:22
9Jan-Olof BogrenSundbybergs IK32:22+5:539:27
10Magnus RajanIFK Lidingö SOK32:24+5:559:27
11Stig ThunellIFK Lidingö SOK33:06+6:379:39
12Jonas NylundCentrum OK33:11+6:429:41
13Ove GustafssonJärfälla OK33:28+6:599:46
14Kalle PerssonOK Österåker33:45+7:169:51
15Johan MarkstedtOK Södertörn35:03+8:3410:14
16Göran HellgrenOK Södertörn35:15+8:4610:17
17Anders KarlssonSnättringe SK35:25+8:5610:20
18Håkan RedtzerAttunda OK35:30+9:0110:21
19Mats BernSnättringe SK35:32+9:0310:22
20Mats AjlingTäby OK35:43+9:1410:25
21Kent BerggrenTullinge SK36:00+9:3110:30
22Göran JonssonSundbybergs IK36:01+9:3210:30
23Janne NilssonCentrum OK37:51+11:2211:03
24Rikard ImarkTullinge SK37:57+11:2811:04
25Mats HerbertTäby OK38:15+11:4611:10
26Mats KarlssonTullinge SK38:20+11:5111:11
27Staffan ZillingOK Södertörn38:47+12:1811:19
28Lars GreilertHaninge SOK39:21+12:5211:29
29Anders ThuresonHellas Orientering39:24+12:5511:30
29Hans OlsénSundbybergs IK39:24+12:5511:30
31Johan SköldJärfälla OK39:31+13:0211:32
32Lennart SwahnSundbybergs IK39:35+13:0611:33
33Nils EklöwOK Södertörn40:21+13:5211:46
34Torbjörn OhlssonHaninge SOK40:50+14:2111:55
35Tomas HultqvistTullinge SK42:08+15:3912:18
36Peter LandénGustavsbergs OK42:13+15:4412:19
37Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK43:17+16:4812:38
38Oskar NederheimHaninge SOK44:02+17:3312:51
39Nicklas HermundstadSnättringe SK44:17+17:4812:55
40Jan KihlSundbybergs IK44:18+17:4912:56
41Göran LundqvistJärfälla OK44:43+18:1413:03
42Frank SteinerJärfälla OK45:11+18:4213:11
43Eric HuijsersHammarby IF OF45:31+19:0213:17
44Håkan ElderstigTumba-Mälarhöjden OK48:07+21:3814:02
45Per WolgastSnättringe SK48:55+22:2614:16
46Ronny NordgrenSundbybergs IK50:51+24:2214:50
47Erik AnderssonOK Österåker52:35+26:0615:21
48Niclas LidströmFrösö IF55:01+28:3216:03
49Leif MörkforsJärfälla OK55:03+28:3416:04
50Claes RennerOK Södertörn59:59+33:3017:30
51Jan LindhSundbybergs IK1:02:06+35:3718:07
52Stefan AbrahamssonSundbybergs IK1:05:26+38:5719:06
53Gunnar SkärlénHaninge SOK1:06:27+39:5819:24
54Björn SandénOK Södertörn1:22:08+55:3923:58
Piero SannicoloTullinge SKej godkänd
Ulf KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Thomas CallebergSnättringe SKej godkänd
Jörgen PerssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Jörgen HectorSnättringe SKej godkänd
Peter WippJärla Orienteringej start
Tomas SjökvistOK Österåkerej start
Stefan GranathNynäshamns OKej start
Peter ZetterströmSöders-Tyresöej start
Ola EnvallTullinge SKej start
Leif LundinJärla Orienteringej start

D55

2 175 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JonssonTullinge SK20:369:28
2Marie MalmborgSöders-Tyresö26:53+6:1712:21
3Maria BrattTullinge SK28:15+7:3912:59
4Anita KarlssonOK Södertörn28:47+8:1113:14
5Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK31:20+10:4414:24
6Barbro LönnkvistTullinge SK31:29+10:5314:28
7Madelene BjernulfSundbybergs IK32:34+11:5814:58
8Kerstin OhlssonHaninge SOK32:59+12:2315:09
9Eva SvanbergJärfälla OK33:37+13:0115:27
10Eva MolénSkarpnäcks OL34:21+13:4515:47
11Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn35:10+14:3416:10
12Ing-Mari EskilssonHaninge SOK45:13+24:3720:47
Carina DoyleSundbybergs IKej godkänd
Mia HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd
Åsa SundbergOK Södertörnej start

H55

3 175 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK26:358:22
2Johnny JunegardTullinge SK27:05+0:308:31
3Per BacklundOK Södertörn28:37+2:029:00
4Anders MattssonOK Älvsjö-Örby30:28+3:539:35
5Krister GumaeliusWaxholms OK31:03+4:289:46
6Lars AnderssonOK Södertörn31:52+5:1710:02
7Lars LönnkvistTullinge SK31:59+5:2410:04
8Håkan DahlbäckOK Österåker32:41+6:0610:17
9Ulf BurmanGustavsbergs OK33:55+7:2010:40
10Björn LönneSkarpnäcks OL34:26+7:5110:50
11Peter EnokssonOK Österåker34:43+8:0810:56
12Hans TarandiIFK Lidingö SOK36:32+9:5711:30
13Anders JakobssonOK Södertörn36:38+10:0311:32
14Björn RegerSöders-Tyresö37:51+11:1611:55
15Jan  EskilssonHaninge SOK39:02+12:2712:17
16Per LjungStockholms OK39:13+12:3812:21
17Björn SalomonssonSnättringe SK39:20+12:4512:23
18Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK39:46+13:1112:31
19Björn JakobssonTäby OK40:02+13:2712:36
20Harald BauerIFK Lidingö SOK40:37+14:0212:47
21Mats LarssonIFK Enskede41:11+14:3612:58
22Tapani MattusIFK Lidingö SOK42:09+15:3413:16
23Rolf KarlssonJärla Orientering42:20+15:4513:20
24Anders HedbergSnättringe SK42:43+16:0813:27
25Torbjörn TrondsetNynäshamns OK43:42+17:0713:45
26Lars RönnolsTäby OK45:33+18:5814:20
27Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK46:26+19:5114:37
28Tomas MovinSnättringe SK46:31+19:5614:39
29Stefan SundeliusJärfälla OK47:43+21:0815:01 Ladda ner rutt i gpx-format
30Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK48:08+21:3315:09
31Benny PetterssonVäsby OK48:21+21:4615:13
32Göran IvaresOK Södertörn49:46+23:1115:40
33Henrik BodingIFK Lidingö SOK1:01:30+34:5519:22
34Ton LangerakJärfälla OK1:04:21+37:4620:16
35Jan NettelbjerJärfälla OK1:07:01+40:2621:06
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej godkänd
Johan PalmgrenTäby OKej godkänd
Roger TinglöfVäsby OKej godkänd
Anders WinaldHellas Orienteringej start
Peter LundbergJärfälla OKej start
Anders LundJärfälla OKej start
Tommy HolmérVäsby OKej start
Kenneth PetterssonJärfälla OKej start
Gunnar SvanbergJärfälla OKej start
Lars GerhardssonAttunda OKej start

D60

2 175 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK27:0512:27
2Karin GillbergCentrum OK27:29+0:2412:38
3Ing-Marie BackOK Södertörn28:13+1:0812:58
4Pia-Lena PutkonenTullinge SK29:48+2:4313:42
5Linnea CarlssonSkarpnäcks OL31:37+4:3214:32
6Margareta WadinOK Älvsjö-Örby32:42+5:3715:02
7My RönnolsTäby OK33:16+6:1115:17
8Anne-Chr SchunnessonAttunda OK35:10+8:0516:10
9Lena JanssonJärla Orientering36:28+9:2316:45
10Inger SchwartzOK Södertörn41:22+14:1719:01
11Karin IvarssonHaninge SOK43:47+16:4220:07
12Riggan FrändénJärla Orientering46:24+19:1921:20
13Eva NordinGustavsbergs OK47:06+20:0121:39
14Margareta HallménAttunda OK54:11+27:0624:54
Elisabeth BybergerSolna OKej start

H60

2 875 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK27:139:28
2Arne BackOK Södertörn31:14+4:0110:51
3Mikael TarandiIFK Lidingö SOK31:43+4:3011:01
4Mikael ByströmJärfälla OK31:47+4:3411:03
4Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK31:47+4:3411:03
6Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL33:26+6:1311:37
7Göran StråtJärfälla OK33:54+6:4111:47
8Bengt KärrströmTullinge SK34:16+7:0311:55
9Ola NyqvistOK Södertörn34:38+7:2512:02
10Göran NilssonSnättringe SK35:15+8:0212:15
11Roland JanssonOK Linné35:33+8:2012:21
12Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby36:31+9:1812:42
13Torbjörn BergmanSnättringe SK38:43+11:3013:28
14Anders HallménAttunda OK38:52+11:3913:31
15Markko PihlmanTullinge SK39:13+12:0013:38
16Anders KarlssonTullinge SK39:21+12:0813:41
17Matts BjörkeSöders-Tyresö39:42+12:2913:48
18Anders KärrströmTullinge SK42:09+14:5614:39
19Jan LindgrenOK Södertörn42:33+15:2014:48
20Sven HedmanAttunda OK44:41+17:2815:32
21Anders LavforsCentrum OK45:23+18:1015:47
22Göran DoyleSundbybergs IK46:26+19:1316:09
23Göran HanssonTäby OK46:45+19:3216:15
24Björn LindgrenOK Österåker48:25+21:1216:50
25Peter OlssonTäby OK48:58+21:4517:01
26Johan KarlstenSolna OK53:18+26:0518:32
26Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK53:18+26:0518:32
28Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:00:14+33:0120:57
29Peter SundhSundbybergs IK1:13:35+46:2225:35
Tommy WendtHellas Orienteringej godkänd
Claes VallinIFK Lidingö SOKej start
Lars BoudrieVäsby OKej start
Lars MongårdSkogsluffarnas OKej start
Per ÖhlundGustavsbergs OKej start

D65

2 025 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne LundmarkJärfälla OK29:4914:43
2Margareta HaraldssonGustavsbergs OK31:26+1:3715:31
3Ingrid GraneliHaninge SOK34:22+4:3316:58
4Anna BlomgrenTullinge SK34:37+4:4817:05
5Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF40:04+10:1519:47
6Helena KorhonenHaninge SOK41:58+12:0920:43
7Carin RunqvistJärfälla OK43:39+13:5021:33
8Margareta HagstedtVäsby OK44:48+14:5922:07
9Aila HalttunenHaninge SOK46:08+16:1922:46
10Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK48:04+18:1523:44
Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start

H65

2 600 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK22:208:35
2Ulf RadlerJärfälla OK23:22+1:028:59
3Ingemar GardSöders-Tyresö25:43+3:239:53
4Sune SisellOK Södertörn28:10+5:5010:50 Ladda ner rutt i gpx-format
5Paul NorénOK Södertörn29:54+7:3411:30
6Tommy LindbergHaninge SOK30:26+8:0611:42
7Kjell HolmbergOK Södertörn30:32+8:1211:44
8Leif NordinAttunda OK31:16+8:5612:01
9Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK31:36+9:1612:09
10Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn31:48+9:2812:13
11Ulf BråsjöJärla Orientering32:35+10:1512:31
12Olle BlomgrenOK Södertörn33:18+10:5812:48
13Göran AnderssonEnebybergs IF33:29+11:0912:52
14Magnus HaraldssonGustavsbergs OK33:30+11:1012:53
15Jörgen HellbergTäby OK35:51+13:3113:47
16Sven-Inge NylundJärfälla OK37:29+15:0914:25
17Ingemar LarssonTullinge SK37:46+15:2614:31
18Clas-Göran HerrgårdTäby OK38:36+16:1614:50
19Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö43:47+21:2716:50
20Torbjörn HellquistTullinge SK43:56+21:3616:53
21Christer NordströmOK Älvsjö-Örby46:27+24:0717:51
22Bo WinanderJärfälla OK47:25+25:0518:14
23Olof PerssonSnättringe SK48:10+25:5018:31
24Göran FriskAttunda OK48:37+26:1718:41
25Christer HedinIFK Enskede51:10+28:5019:40
26Claes AnderssonSnättringe SK57:16+34:5622:01
Robert PuustaOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Gunnar EhnTullinge SKej start
Ulric CarlssonIFK Lidingö SOKej start

D70

2 025 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK31:5615:46
2Maria EhnTullinge SK32:46+0:5016:10
3Barbro CedérusSnättringe SK42:05+10:0920:46
4Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OK50:27+18:3124:54
5Gunnel BalckIFK Enskede54:26+22:3026:52
6UC Lybert ErikssonVäsby OK57:07+25:1128:12
7Kristina SkoglundHellas Orientering58:02+26:0628:39
8Birgitta NylundJärfälla OK1:05:05+33:0932:08

H70

2 350 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK27:3811:45
2Stellan FehrnströmEnebybergs IF31:06+3:2813:14
3Leif MagnussonSkogsluffarnas OK31:29+3:5113:23
3Bo NorbäckTullinge SK31:29+3:5113:23
5Rolf ÖhrnNynäshamns OK32:51+5:1313:58
5Leif CarlssonSkarpnäcks OL32:51+5:1313:58
7Rolf SkoglundHellas Orientering34:19+6:4114:36
8Torbjörn TirénHellas Orientering34:36+6:5814:43
9Kenneth BerglundHellas Orientering34:43+7:0514:46
10Håkan BoijeAttunda OK35:19+7:4115:01
11Mats DahlbergIFK Kiruna36:05+8:2715:21
11Göran LarboAttunda OK36:05+8:2715:21
13Ronny HedlundOK Södertörn38:16+10:3816:17
14Bo RomsonHellas Orientering39:24+11:4616:45
15Staffan ElmhagenSöders-Tyresö40:04+12:2617:02
16Kurt AnderssonEnebybergs IF40:41+13:0317:18
17John ÖstlundSundbybergs IK41:19+13:4117:34
18Jan-Erik WibergJärla Orientering42:04+14:2617:54
19Per-Åke CarlenstamVäsby OK48:21+20:4320:34
20Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben48:26+20:4820:36
21Lars EnglundJärla Orientering49:12+21:3420:56
22Ingemar JohnssonOK Södertörn50:46+23:0821:36
23Jan FalkSundbybergs IK50:49+23:1121:37
24Rune RådeströmSnättringe SK54:45+27:0723:17
25Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK58:24+30:4624:51
26Rolf LöfqvistSöders-Tyresö58:31+30:5324:54
27Olle ÖbergSkogsluffarnas OK59:19+31:4125:14
Klas LangelsSkarpnäcks OLej start
Lars NordinSolna OKej start
Roland PerssonIFK Enskedeej start

D75

1 850 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby34:5018:49
2Berit LindungerHaninge SOK36:19+1:2919:37
3Ann SjöbergEnebybergs IF37:30+2:4020:16
4Britt ErikssonHammarby IF OF39:56+5:0621:35
5Gunnel GranqvistNynäshamns OK49:52+15:0226:57
6Saga MårdBromma-Vällingby SOK50:21+15:3127:12
7Edda NilssonStockholmspolisens IF OF55:37+20:4730:03
8Gunvor GranathNynäshamns OK1:23:08+48:1844:56
Yvonne RoosAttunda OKej godkänd

H75

2 175 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede26:3212:11
2Jan-Erik DanellTullinge SK29:31+2:5913:34
3Lars CedérusSnättringe SK29:36+3:0413:36
4Ove ForsbergTurebergs IF29:51+3:1913:43
5Leif LundquistEnebybergs IF35:37+9:0516:22
6Reine BorgströmSkogsluffarnas OK37:48+11:1617:22
7Bjarne ErlandssonHammarby IF OF39:57+13:2518:22
8Hugo IsgrenIFK Enskede41:37+15:0519:08 Ladda ner rutt i gpx-format
9Ulf AleniusIFK Lidingö SOK46:10+19:3821:13
10Håkan SjökvistSöders-Tyresö52:11+25:3923:59
11Gunnar BramstenSundbybergs IK52:23+25:5124:05
12Levin SvedbergSundbybergs IK55:10+28:3825:21
13Ingvar LarssonGustavsbergs OK58:49+32:1727:02
14Leif HermundstadSnättringe SK1:02:32+36:0028:45
Sture NilssonStockholmspolisens IF OFej godkänd

D80

1 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel JunegardOK Södertörn39:5721:35
2Sonja SundellSundbybergs IK53:34+13:3728:57
3Birgitta WestergrenTäby OK57:08+17:1130:52
4Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:14:10+34:1340:05
Gunilla WickenbergIBM-Klubbenej start

H80

2 025 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK26:2113:00
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK30:49+4:2815:13
3Ulf EskilssonOK Södertörn31:11+4:5015:23
4Erland LjungströmSpårvägens OK36:16+9:5517:54
5Albert MårdBromma-Vällingby SOK39:12+12:5119:21
6Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK39:22+13:0119:26
7Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby42:31+16:1020:59
8Lars-Erik LindellVäsby OK48:32+22:1123:58
9Sten BergstrandSkogsluffarnas OK54:33+28:1226:56
10Bo ElmgrenSundbybergs IK54:48+28:2727:03
11Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:11:41+45:2035:23

D85

1 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering47:3725:44

H85

1 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Erik MogrenSnättringe SK37:3320:17
2Yngve HedbergSnättringe SK1:00:15+22:4232:34
Tage ErikssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Lennart WestergrenSöders-Tyresöej godkänd

Inskolning

1 575 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin AlmgrenSöders-Tyresöfullföljt
Vanessa BexanderGustavsbergs OKfullföljt
emily BlythAttunda OKfullföljt
Simon CarlqvistSnättringe SKfullföljt
Erik EklövTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Nova FalkSundbybergs IKfullföljt
Ella HallstenTäby OKfullföljt
Hedda HedströmSöders-Tyresöfullföljt
Björn HenkeAttunda OKfullföljt
Elna JohanssonIFK Lidingö SOKfullföljt
Smilla KajsajunttiIFK Lidingö SOKfullföljt
Svante KajsajunttiIFK Lidingö SOKfullföljt
Theodor LauriJärla Orienteringfullföljt
Signe MartinellSöders-Tyresöfullföljt
Thelma PruthSkogsluffarnas OKfullföljt
Ebba SahlstedtSöders-Tyresöfullföljt
Lukas TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Nike VejedalSnättringe SKfullföljt
Linn WittfältKlubblösfullföljt
Joel ÅhgrenTullinge SKfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringej godkänd
Mira VejedalSnättringe SKej godkänd
Sarah LundellOK Österåkerej start

U1

1 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter LjungqvistTäby OK12:088:05
2Fanny BergmanTullinge SK12:50+0:428:33
3Alice HellbergSundbybergs IK12:51+0:438:34
4Amanda MörkforsJärfälla OK13:44+1:369:09
5Noah JaremalmTäby OK14:10+2:029:26
6Caio PruthSkogsluffarnas OK14:22+2:149:34
7Greta SandvikAttunda OK14:58+2:509:58
8Hugo AbelSnättringe SK15:32+3:2410:21
9Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK15:56+3:4810:37
10Lovisa NederheimHaninge SOK18:43+6:3512:28
11Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK20:42+8:3413:48
12Edwin SzurgotOK Ravinen20:59+8:5113:59
13Matilda FlordalSnättringe SK21:05+8:5714:03
14Ida RökenEnebybergs IF23:00+10:5215:20
15Ebba FrandeliusIFK Lidingö SOK23:57+11:4915:58
16Viktor GranathVäsby OK24:58+12:5016:38
17Max LindqvistTäby OK27:14+15:0618:09
18Kajsa EdgrenSkarpnäcks OL35:06+22:5823:24
Hugo AggeforsOK Ravinenej godkänd
Alma HallstenTäby OKej godkänd
Lova JonssonSkarpnäcks OLej godkänd
Mirjam CostermansJärla Orienteringej godkänd
Olle JonasSkarpnäcks OLej start
Samuel JonasSkarpnäcks OLej start
Ebba Mikaelsson LindTumba-Mälarhöjden OKej start

U2

2 150 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor JonssonSkarpnäcks OL16:097:30
2Leo LjungbergSkarpnäcks OL19:02+2:538:51
3Hampus HolmbergSkarpnäcks OL19:39+3:309:08
4Karl KvarnforsSkarpnäcks OL20:42+4:339:37
5Melker HalvorsenSkarpnäcks OL21:49+5:4010:08
6Albin FranzénOK Södertörn21:56+5:4710:12
7Thea GeliusSnättringe SK22:05+5:5610:16
8Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL22:32+6:2310:28
9Mirja NordinSkarpnäcks OL22:49+6:4010:36
10Edvin Björklund BoljangTumba-Mälarhöjden OK22:59+6:5010:41
11Emilia WikstrandHaninge SOK25:29+9:2011:51
12Leonardo CampanaSkarpnäcks OL27:09+11:0012:37
13Ellen FlordalSnättringe SK28:02+11:5313:02
14Truls MansénSkarpnäcks OL28:25+12:1613:13
15Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK30:11+14:0214:02
16Emelie RökenEnebybergs IF30:35+14:2614:13
17Alice RökenEnebybergs IF30:39+14:3014:15
18Hampus AlzénGustavsbergs OK35:08+18:5916:20
19Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OL40:20+24:1118:45
Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OLej start
Olof HagwallJärla Orienteringej start
Henning Horn af RantzienSkarpnäcks OLej start
Majken JanssonSkarpnäcks OLej start
Leo Walkenström Bohlin Skarpnäcks OLej start
Dante Wallin ArvidssonSkarpnäcks OLej start

U3

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johannes FastmarkSkarpnäcks OL1:04:0325:07
2Isabella NilssonGustavsbergs OK1:05:18+1:1525:36

Öppen motion 1

2 150 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alva GawellIFK Enskedefullföljt
Eva HagrotTäby OKfullföljt
Kiam JanssonJärla Orienteringfullföljt
Milla KlassonOK Ravinenfullföljt
Elin LindhagenIFK Enskedefullföljt
Anna NordlundJärla Orienteringfullföljt
Maria NordlundJärla Orienteringfullföljt
Hilda NordströmOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Tove NordströmOK Älvsjö-Örbyfullföljt
Astrid NyströmOK Renenfullföljt
Hugo NyströmOK Ravinenfullföljt
Linnea SandTullinge SKfullföljt
Hilma SellanderSkarpnäcks OLfullföljt
Sofia SivertssonKlubblösfullföljt
Arin WallinKlubblösfullföljt
Ellen WestmanVittjärvs IKfullföljt
Erik WestmanSundbybergs IKfullföljt

Öppen motion 3

2 550 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif JönssonKlubblös27:4810:54
2Fredrik DahlströmSkarpnäcks OL28:39+0:5111:14
3Linnea MattusIFK Lidingö SOK29:26+1:3811:32
4Bertil NordlundJärla Orientering31:45+3:5712:27
5Jan KettisenBromma-Vällingby SOK32:55+5:0712:54
6Christer AskerblomKlubblös33:11+5:2313:00
7Anna WolgastSnättringe SK33:28+5:4013:07
8Jörg PliquettSöders-Tyresö34:22+6:3413:28
9Helena StrömSundbybergs IK34:34+6:4613:33
10Elvin ThorsénKlubblös34:59+7:1113:43
11Anna LundemoCentrum OK35:51+8:0314:03
12Thord RighardKlubblös38:13+10:2514:59
13Åsa SkunckeTäby OK39:48+12:0015:36
14Erik NordlundJärla Orientering41:53+14:0516:25
15Sofia LindhagenIFK Enskede44:04+16:1617:16
16John DryseliusSkarpnäcks OL45:20+17:3217:46
17Carin BauerIFK Lidingö SOK47:45+19:5718:43
18Pernilla AbrahamssonSundbybergs IK50:00+22:1219:36
19Cecilia StrandbergKlubblös51:22+23:3420:08
20Charlotta DambergIFK Lidingö SOK52:00+24:1220:23
21Christina LinderJärla Orientering52:10+24:2220:27
22Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK54:08+26:2021:13
23Helene FlarupKlubblös59:29+31:4123:19
24Jennifer SandTullinge SK1:01:05+33:1723:57
25Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:06:07+38:1925:55
26Paola PontzioKlubblös1:06:37+38:4926:07
27Yvonne RighardKlubblös1:21:28+53:4031:56
28Richard HalvorsenSkarpnäcks OL1:21:48+54:0032:04
29Beatrice WielandSkarpnäcks OL1:29:14+1:01:2634:59
Eva BrundellSolna OKej godkänd
Erik HöglundTurebergs IFej godkänd
Malena CarlqvistSnättringe SKej godkänd
Eva PetterssonGustavsbergs OKej godkänd
Agnes ModinBromma-Vällingby SOKej start

Öppen motion 5

3 300 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna RökenEnebybergs IF45:3313:48
2Johanna JonssonIK Gandvik46:53+1:2014:12
3Åsa SandTullinge SK47:10+1:3714:17
4Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK48:07+2:3414:34
5Silas MoritzKlubblös48:11+2:3814:36
6Ewa ScherlinOK Måsen48:55+3:2214:49
7Peter BergOK Ravinen49:42+4:0915:03
8Evelina BergOK Ravinen49:43+4:1015:03
8Lena BrobergSnättringe SK49:43+4:1015:03
10Camilla GöstasSöders-Tyresö51:00+5:2715:27
11Carina MöllerOK Södertörn52:29+6:5615:54
12Helen EklundOK Södertörn52:32+6:5915:55
13Gustav MolinAttunda OK54:25+8:5216:29
14Gabriela EgerupTullinge SK54:26+8:5316:29
15Jukka LoukusaGustavsbergs OK55:43+10:1016:53
16Elin TörnqvistSnättringe SK57:19+11:4617:22
17Erik KarlinSundbybergs IK58:19+12:4617:40
18Ingela ArenanderSkarpnäcks OL59:03+13:3017:53
19Adam AlfredssonKlubblös59:24+13:5118:00
20Robert NordesjöSundbybergs IK1:00:27+14:5418:19
21Åsa EdgrenSkarpnäcks OL1:01:59+16:2618:46
22Karin AbelSnättringe SK1:02:30+16:5718:56 Ladda ner rutt i gpx-format
23Patrik EricssonKlubblös1:04:07+18:3419:25
24Lovisa KihlborgIFK Lidingö SOK1:04:43+19:1019:36
25Karin GreilertHaninge SOK1:05:44+20:1119:55
26Anna HammarbäckSkogsluffarnas OK1:05:53+20:2019:57
27Thomas ScherlinStockholmspolisens IF1:06:15+20:4220:04
28Lisa PerssonKlubblös1:07:07+21:3420:20
29Anders ElfströmKlubblös1:07:13+21:4020:22
30Fredrik MolinAttunda OK1:07:54+22:2120:34
31Ebba NordesjöSundbybergs IK1:08:06+22:3320:38
32Per ArnessonSkarpnäcks OL1:08:36+23:0320:47
33Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:08:39+23:0620:48
34Helene SwartzIFK Lidingö SOK1:10:34+25:0121:23
34Sissel WidehagSundbybergs IK1:10:34+25:0121:23
36Anders NauHaninge SOK1:11:08+25:3521:33
37Tommy AnderssonSöders-Tyresö1:12:44+27:1122:02
38Fredrik CederquistSundbybergs IK1:14:15+28:4222:30
39Johanna SahlstedtSöders-Tyresö1:15:21+29:4822:50
40Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:16:51+31:1823:17
41Marie HalvorsenOK Södertörn1:17:39+32:0623:31
42Mårten KällmmanKlubblös1:19:13+33:4024:00
43Hanna SaarCentrum OK1:19:56+34:2324:13
44Rebecka HallerbyKlubblös1:20:09+34:3624:17
45Jenny MagnvallOK Södertörn1:21:20+35:4724:38
46Hanna LinngårdKlubblös1:23:35+38:0225:19
47Anki LandarvKlubblös1:23:49+38:1625:23
48Bo LandarvKlubblös1:24:00+38:2725:27
49Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:28:16+42:4326:44
50Felix AlbrechtOK Tisaren1:28:25+42:5226:47
51Karin NäslundTumba-Mälarhöjden OK1:28:32+42:5926:49
52Massimo MondiniHellas Orientering1:30:09+44:3627:19
53Håkan LarssonOK Älvsjö-Örby1:32:32+46:5928:02
54Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:49:57+1:04:2433:19
55Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:53:54+1:08:2134:30
56Helen InfeldtSkarpnäcks OL1:59:49+1:14:1636:18
57Renata JahnoeHellas Orientering2:34:24+1:48:5146:47
Peter OdhenWaxholms OKej godkänd
Stefan FerdmanTullinge SKej godkänd
Daniel EkenstedtTullinge SKej godkänd
Kajsa ForsbergJärla Orienteringej godkänd
Veronica ÖsterbergGustavsbergs OKej godkänd
Johan WallinKlubblösej godkänd
Jan HedströmSöders-Tyresöej godkänd
Miki JaremalmTäby OKej godkänd
Marcel MoritzKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

2 925 m, 71 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix HellgrenOK Ravinen26:128:57
2Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF27:08+0:569:16
3Martin Dahlgren-RosénGustavsbergs OK28:44+2:329:49
4Bengt IvarsVäsby OK28:51+2:399:51
5Julia LauriOK Tisaren30:07+3:5510:17
6Thomas WesterGustavsbergs OK31:18+5:0610:42
7Linus HolmqvistOK Österåker31:46+5:3410:51
8Karin AlmgrenSöders-Tyresö32:48+6:3611:12
9Maria HenriquesOK Södertörn32:58+6:4611:16
10Carin RosénGustavsbergs OK35:13+9:0112:02
11Henrik NordVäsby OK35:27+9:1512:07
12Håkan SjunnestrandSolna OK35:43+9:3112:12
13Gia WickbomVittjärvs IK36:23+10:1112:26
14Lena SundqvistTullinge SK38:21+12:0913:06 Ladda ner rutt i gpx-format
15Mikael HolmströmTäby OK39:46+13:3413:35
16Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK41:49+15:3714:17
17Ulf AnderssonHaninge SOK41:55+15:4314:19
18Cecilia NordquistTäby OK42:33+16:2114:32
19Sven-Erik AmrenSnättringe SK42:36+16:2414:33
20Elinor LangeOK Ravinen43:33+17:2114:53
21Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL43:42+17:3014:56
22Joakim NyströmOK Renen43:46+17:3414:57
23Peter WestmanVittjärvs IK44:12+18:0015:06
24Ylva FornanderVästerbergslagens OL44:36+18:2415:14
25Agneta HolmgrenBergnäsets AIK44:39+18:2715:15
26Mari HeijkenskjöldTullinge SK44:40+18:2815:16
27Berit AslaksenJärfälla OK44:44+18:3215:17
28Anna LarssonOK Landehof45:46+19:3415:38
29Ulf CarnbyTäby OK46:20+20:0815:50
30Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK47:31+21:1916:14
31Anna TedhamreSnättringe SK48:03+21:5116:25
32Lina SöderkvistSäterbygdens OK48:44+22:3216:39
33Emma AnderssonOK Österåker49:40+23:2816:58
34Christina GranathOK Södertörn50:05+23:5317:07
35Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK50:33+24:2117:16
36Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK50:43+24:3117:20
37Maria Nimvik Järla Orientering50:59+24:4717:25
38Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK51:45+25:3317:41
39Jenny GörlingTumba-Mälarhöjden OK52:02+25:5017:47
40Monika PerssonOK Södertörn53:27+27:1518:16
41Johan RosénOK Södertörn57:33+31:2119:40
42Lena GumaeliusWaxholms OK59:18+33:0620:16
43Viktoria FalkenströmSkogsluffarnas OK59:30+33:1820:20
44Per WidénHellas Orientering1:01:05+34:5320:52
45Kjell LinghedeJärfälla OK1:02:11+35:5921:15
46Andres VeideVäsby OK1:02:12+36:0021:15
47Cecilia ArvidsonOK Österåker1:02:40+36:2821:25
48Lars SonnertKlubblös1:03:32+37:2021:43
49Sara AndersonJärfälla OK1:04:02+37:5021:53
50Emma PerssonKlubblös1:04:35+38:2322:04
51Carl CarlinSöders-Tyresö1:05:29+39:1722:23
52Maggan TärnblomSöders-Tyresö1:05:55+39:4322:32
53Ulrika AnderssonHaninge SOK1:06:00+39:4822:33
54Boel SundbergOK Södertörn1:06:11+39:5922:37
55Marika kujalaVasa 1:07:01+40:4922:54
56Anna LindellGustavsbergs OK1:09:10+42:5823:38
57Marianne JernbergSöders-Tyresö1:11:56+45:4424:35
57Madeleine CasselIFK Lidingö SOK1:11:56+45:4424:35
59Jan BrundellSolna OK1:12:42+46:3024:51
60Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:14:49+48:3725:34
61Viviann AnderssonSnättringe SK1:15:26+49:1425:47
62Stefan OlssonKlubblös1:18:27+52:1526:49
63Elisabet LarssonOK Älvsjö-Örby1:20:49+54:3727:37
64Leif  HagstedtVäsby OK1:31:12+1:05:0031:10
65Lars HeijkenskjöldTullinge SK1:57:29+1:31:1740:09
Anneli LidmarSnättringe SKej godkänd
Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOKej godkänd
Liselott KihlSundbybergs IKej godkänd
Aija SadurskisCentrum OKej godkänd
Agnes HektorJärla Orienteringej godkänd
Emil StråtJärfälla OKej godkänd

Öppen motion 8

4 375 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BoströmJärla Orientering28:376:32
2Markus MartinelleSöders-Tyresö32:03+3:267:19
3Zsolt LenkeiIFK Mora OK34:33+5:567:53
4Ivan ForsgrenOK Tisaren35:06+6:298:01
5Fredrik AhnlénOK Hammaren35:39+7:028:08
6Olov EricsonAlfta-Ösa OK37:35+8:588:35
7Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK39:18+10:418:58
8Katarina SvahnIFK Mora OK40:51+12:149:20
9Filip IvarssonOK Hammaren41:55+13:189:34
10Tintin KarlbergTullinge SK43:09+14:329:51
11Zedenek LiscinskyKlubblös43:38+15:019:58
12Andreas NordforsStora Tuna OK45:00+16:2310:17
13Gustav VeideKlubblös45:24+16:4710:22
14Malin AnderssonOK Nolaskogsarna45:42+17:0510:26
15Martin HärbergJärla Orientering45:51+17:1410:28
16Hans SundqvistTullinge SK46:35+17:5810:38
17Lenka ZatloukalovaTullinge SK49:27+20:5011:18
18Samuel SvenssonCentrum OK49:52+21:1511:23
19Jonas LundbladTullinge SK50:10+21:3311:28
20Johan LidmarSnättringe SK50:26+21:4911:31
21Ida GawellIFK Enskede51:35+22:5811:47
22Mikael ZetterströmSkarpnäcks OL52:05+23:2811:54
23Olof LethagenCentrum OK52:28+23:5111:59
24Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL52:36+23:5912:01
25Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby53:35+24:5812:14
26Emma MartinellSöders-Tyresö53:59+25:2212:20
27Jan SunlikHellas Orientering54:14+25:3712:23
28Anders AbelSnättringe SK54:28+25:5112:26
29Maria AnderssonKamrat och IF KIF55:36+26:5912:42
30Erik CallebergSnättringe SK55:56+27:1912:47
30Torbjörn JohanssonOK Södertörn55:56+27:1912:47
32Per ÖhlundGustavsbergs OK56:17+27:4012:51
33Mikael NordquistTäby OK56:22+27:4512:53
34Stefan GranathVäsby OK56:30+27:5312:54
35Stefan SträngKlubblös56:34+27:5712:55
36Rebecka AdolfssonOK Kåre56:37+28:0012:56
37Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK58:08+29:3113:17
38Samuel HenrikssonSkarpnäcks OL58:09+29:3213:17
39Malin HultqvistIK Ymer58:22+29:4513:20
40Olle HjerneIFK Tumba SOK58:53+30:1613:27
41Jan GlevénJärla Orientering59:40+31:0313:38
42Niclas NilssonOK Österåker59:44+31:0713:39
43Amanda KarlssonCentrum OK1:00:51+32:1413:54
44Anders HedbergOK Södertörn1:01:07+32:3013:58
45Pär DahlströmTullinge SK1:02:37+34:0014:18
46Erica StrandbergGustavsbergs OK1:03:45+35:0814:34
47Conny StrandbergGustavsbergs OK1:03:47+35:1014:34
48Maria SchmiterlöwHjobygdens OK1:04:31+35:5414:44
49Gunnar HedinSöders-Tyresö1:06:31+37:5415:12
50Jörgen KardJärla Orientering1:07:05+38:2815:20
51Martina SundbergIFK Enskede1:11:52+43:1516:25
52Stefan NorlinIFK Enskede1:13:12+44:3516:43
53Sara LundbladTullinge SK1:14:14+45:3716:58
54Emma EnglidTumba-Mälarhöjden OK1:17:06+48:2917:37
55Fredrik MatssonLeksands OK1:20:50+52:1318:28
56Nicklas DoyleSkarpnäcks OL1:21:30+52:5318:37
57Malin EirefeltForsa OK1:34:47+1:06:1021:39
58Magdalena GrunderJärfälla OK1:37:45+1:09:0822:20
59Yoonsun/Lena Gummelius ChaWaxholms OK1:38:15+1:09:3822:27
60Love AlmKlubblös1:57:15+1:28:3826:48
Carl-Johan RoubertFK Finnej godkänd
Barbro BransomeSkogsluffarnas OKej godkänd
Rene BallnusBromma-Vällingby SOKej godkänd
Trevor BransomeSkogsluffarnas OKej godkänd
Peter VestmanOK Österåkerej godkänd
Henny SamuelssonCentrum OKej godkänd
Ingemar TedhamreSnättringe SKej godkänd
Joakim LindénKlubblösej godkänd
Anders WinellTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Linnea MalmbergStora Tuna OKej godkänd
Björn BängtssonCentrum OKej godkänd
Märit NordlundJärfälla OKej godkänd
Fredrik LundellOK Österåkerej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser