Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Österåker, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Österåker, medeldistans
Arrangörsorganisation: OK Österåker
Datum: lördag 24 september 2016

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | D85 | H85 | D90 | H90 | Insk | U3 | U4 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM11

D21

4 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolina HellbergSundbybergs IK31:267:30
2Josefin PerssonJärla Orientering33:30+2:047:59
3Sanna BatzSkarpnäcks OL34:52+3:268:19
4Ulrika LindstamOK Linné35:05+3:398:22
5Maria Von SchmalenséeAttunda OK37:28+6:028:56
6Lena ÖhmanCentrum OK37:32+6:068:57
7Andrea WesterdahlTullinge SK38:26+7:009:10
8Lovisa WigertzLånghundra IF41:44+10:189:57
9Malva SteenOK Enen42:09+10:4310:03
10Emma BromarkLånghundra IF44:56+13:3010:43
11Camilla AdlertegOK Enen45:46+14:2010:55
12Sara JonassonCentrum OK47:14+15:4811:16
13Erica BlythAttunda OK59:22+27:5614:10
Henny SamuelssonCentrum OKej start
Amanda KarlssonCentrum OKej start
Elin NallgårdVästerås SOKej start

H21

4 530 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BoströmJärla Orientering24:325:24
2Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering26:01+1:295:44
3Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF26:22+1:505:49
4Staffan ErikssonStora Tuna OK26:46+2:145:54
5Oskar GustafssonCentrum OK28:00+3:286:10
6Christoffer SchönningJärfälla OK28:18+3:466:14
7Love BerzellOK Ravinen28:47+4:156:21
8Oskar SvenssonFinspångs SOK28:51+4:196:22
9Anders BoströmOK Linné29:06+4:346:25
10Per-Åke OlssonOK Ravinen29:22+4:506:28
11Niklas WraneSöders-Tyresö29:42+5:106:33
12Erik LindOK Linné29:49+5:176:34
13Fredrik WigertzLånghundra IF29:50+5:186:35
14Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö30:42+6:106:46
15Johan LindqvistTäby OK31:14+6:426:53
16Oskar KarlinCentrum OK33:50+9:187:28
17Kent LundvallTäby OK33:54+9:227:29
18Jon ÅkessonForsa OK34:09+9:377:32
18Göran AnlindTäby OK34:09+9:377:32
20Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK34:10+9:387:32
21Joakim BergBromma-Vällingby SOK34:36+10:047:38
22Mattias OlofssonOK Enen34:55+10:237:42
23Jesper LagerbergOK Södertörn35:30+10:587:50
24Rasmus SteenOK Enen36:00+11:287:56
25Erik EdénWaxholms OK41:15+16:439:06
26Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL47:05+22:3310:23
27Mattias HenrikssonCentrum OK58:38+34:0612:56 Ladda ner rutt i gpx-format
Martin KarlssonCentrum OKej start
Magnus KarlssonCentrum OKej start
David KlemanTäby OKej start

D35

3 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniela RennerOK Södertörn38:1110:27
2Lina MatthewsTullinge SK38:56+0:4510:40
3Sara HellstenNyköpings OK54:30+16:1914:55
4Hanna KarlssonWaxholms OK54:45+16:3415:00

H35

4 530 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Erik HellstenNyköpings OKej start

D40

3 660 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa PleinerTäby OK30:058:13
2Eva HallstenTäby OK31:43+1:388:39
3Annika LundströmSundbybergs IK32:26+2:218:51
4Louise JohanssonOK Roslagen32:42+2:378:56
5Anna FalkSundbybergs IK33:22+3:179:06
6Lena NilssonAttunda OK33:40+3:359:11
7Ylva FornanderVästerbergslagens OL38:42+8:3710:34
8Maria ForsumVallentuna-Össeby OL44:15+14:1012:05
9Marianne HenkeAttunda OK44:45+14:4012:13
10Karolina AnderssonLänna IF46:35+16:3012:43
11Maria EdvardssonJärfälla OK48:55+18:5013:21
12Åsa SandTullinge SK1:03:31+33:2617:21
Stina BorängSnättringe SKdiskvalificerad

H40

4 190 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas HenrikssonAttunda OK28:026:41
2Stefan HellbergSundbybergs IK32:02+4:007:38
3Joakim PerssonHaninge SOK33:08+5:067:54
4Henrik MorastHaninge SOK33:28+5:267:59
5Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF33:35+5:338:00
6Magnus AnderssonSundbybergs IK34:21+6:198:11
7Andreas FredrikssonAttunda OK36:08+8:068:37
8Pål JanssonOK Roslagen36:28+8:268:42
9Jonas SellingLänna IF37:08+9:068:51
10Magnus LindblomGustavsbergs OK37:19+9:178:54
11Björn LjungqvistTäby OK38:11+10:099:06
12Mats GustafssonTrosabygdens OK38:37+10:359:12
13Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF38:48+10:469:15
14Fredrik MorastHaninge SOK39:55+11:539:31
15Daniel BjörnbergVästerås SOK40:45+12:439:43
16Henrik BladhTullinge SK43:40+15:3810:25
17Fredrik JonssonAttunda OK44:23+16:2110:35
18Tomas PleinerTäby OK47:55+19:5311:26
Jonas ErikssonLänna IFej start
Niklas HallHaninge SOKej start
Magnus LennartssonJärfälla OKej start
Gunnar ÅhlénRånäs OKej start

D45

3 190 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika LindbergAttunda OK30:449:38
2Tina JunegardTullinge SK31:09+0:259:45
3Marika Nylund EkNyköpings OK31:33+0:499:53
4Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK31:42+0:589:56
5Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF31:48+1:049:58
6Karin SteneboAttunda OK35:59+5:1511:16
7Åsa JanssonOK Roslagen36:24+5:4011:24
8Anneli RundlöfVäsby OK38:25+7:4112:02
9Cecilia FochsenWaxholms OK38:39+7:5512:06
10Ann RollerJärfälla OK39:54+9:1012:30
11Anna SchandlOK Södertörn43:35+12:5113:39
12Lena ErlandssonOK Södertörn49:35+18:5115:32
13Malin KvarnefalkJärfälla OK50:01+19:1715:40
14Kristina ZillingOK Södertörn55:53+25:0917:31
15Sara ThörnOK Södertörn1:15:13+44:2923:34

H45

4 190 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan BerglundIF Thor28:006:40
2Johan JakobssonLånghundra IF30:56+2:567:22
3Lars OlssonVäsby OK31:11+3:117:26
4Stefan BergOK Ravinen31:13+3:137:27
5Johan SundinWaxholms OK31:15+3:157:27
5Patrik LeicktTullinge SK31:15+3:157:27
7John SolbreckLånghundra IF31:37+3:377:32
8Rickard EkmanOK Roslagen31:46+3:467:34
9Ronny FalkSundbybergs IK32:17+4:177:42
10Mattias HolmbergCentrum OK32:47+4:477:49
11Christoffer NorrmanAttunda OK33:45+5:458:03
12Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK35:31+7:318:28
13Torbjörn OlssonSundbybergs IK35:35+7:358:29
14Fredrik ÖrnlidTäby OK35:47+7:478:32
15Roger LindénAttunda OK36:04+8:048:36
16Eric RollerJärfälla OK36:16+8:168:39
17Anders HedbergOK Södertörn36:27+8:278:41
18Lars SegermanSkarpnäcks OL36:29+8:298:42
19Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK36:41+8:418:45
20Ulrik IversAttunda OK36:57+8:578:49
21Christer ArksandVallentuna-Össeby OL37:05+9:058:51
22Magnus ElwinIFK Enskede37:19+9:198:54
23Anders SahlénVästerås SOK37:32+9:328:57
24Joakim HoppeWaxholms OK41:10+13:109:49
25Andreas GrunderJärfälla OK41:24+13:249:52
26Svante JonsellVallentuna-Össeby OL41:55+13:5510:00
27Nils ErikssonVäsby OK42:01+14:0110:01
28Patrik SteenOK Enen44:03+16:0310:30
29Mats OrbertAttunda OK46:55+18:5511:11
30Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örby54:33+26:3313:01
31Jonatan LindellGustavsbergs OK59:48+31:4814:16
32Kjell VallinJärfälla OK1:05:09+37:0915:32 Ladda ner rutt i gpx-format
Johan WestringJärfälla OKej godkänd
Ola BengtssonTäby OKej godkänd
Nicklas BergströmTäby OKej start
Hans JonssonVäsby OKej start
Tore NallgårdVästerås SOKej start
Martin SigrandOK Södertörnej start

D50

3 190 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria ColeVäsby OK33:3110:30
2Madeleine LimparAttunda OK34:17+0:4610:44
3Annlouise AlmqvistIFK Mora OK36:07+2:3611:19
4Cathrine JohanssonTierps SOK36:24+2:5311:24
5Kristina MarteliusAttunda OK36:34+3:0311:27
6Katarina RingelsOK Klemmingen37:20+3:4911:42
7Carina NilssonTäby OK39:12+5:4112:17
8Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK41:14+7:4312:55
9Johanna SundströmJärla Orientering42:14+8:4313:14
10Carin KihlströmTäby OK43:11+9:4013:32
11Åsa Marknell DewittLänna IF46:54+13:2314:42
12Maria LännevallOK Roslagen53:58+20:2716:55
13Annette WigertzLånghundra IF1:11:52+38:2122:31
14Charlotte EngesAttunda OK1:12:21+38:5022:40
15Kristina TinglöfDegerfors OK1:20:03+46:3225:05
Susanne BovalliusJärfälla OKej godkänd
Pia HellgrenOK Södertörnej start

H50

3 650 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK23:526:32
2Jonas GidingVallentuna-Össeby OL24:58+1:066:50
3Johan MarkstedtOK Södertörn26:52+3:007:21
4Johan LundvallTäby OK27:57+4:057:39
5Ulf KallhaugeSnättringe SK27:59+4:077:40
6Lars SpånbergGävle OK28:32+4:407:49
7Jan StridhSkogsluffarnas OK28:47+4:557:53
8Mikael KindbornOK Hällen29:11+5:197:59
9Lars GreilertHaninge SOK29:16+5:248:01
10Piero SannicoloTullinge SK30:11+6:198:16
11Janne NilssonCentrum OK30:27+6:358:20
12Jan-Olof BogrenSundbybergs IK30:30+6:388:21
13Lennart SwahnSundbybergs IK30:36+6:448:23
14Mats AjlingTäby OK31:33+7:418:38
15Johan TryggIFK Mora OK32:20+8:288:51
16Jan LavénGustavsbergs OK32:31+8:398:54
17Roland SannicoloTäby OK32:35+8:438:55
18Göran HellgrenOK Södertörn32:38+8:468:56
19Staffan ZillingOK Södertörn33:05+9:139:03
20Göran JonssonSundbybergs IK33:07+9:159:04
21Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK33:15+9:239:06
22Anders NilssonTäby OK33:45+9:539:14
23Sven WigertzLånghundra IF33:51+9:599:16
24Nigel ColeVäsby OK35:24+11:329:41
25Stefan MarteliusAttunda OK36:29+12:379:59
26Bo LauriSnättringe SK37:40+13:4810:19
27Per DahlkarVäsby OK38:26+14:3410:31
28Kjell NordqvistWaxholms OK38:27+14:3510:32
29Anders S NybergSäterbygdens OK40:13+16:2111:01
30Per WolgastSnättringe SK45:17+21:2512:24
30Anders HolmqvistSnättringe SK45:17+21:2512:24
32Hans MalmbergWaxholms OK46:26+22:3412:43
33Claes RennerOK Södertörn51:38+27:4614:08
34Jonas NäslundOK Hammaren59:44+35:5216:21
35Johan StridhAttunda OK1:05:32+41:4017:57
Thomas CallebergSnättringe SKej start
Lars NordinTullinge SKej start

D55

3 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina DoyleSundbybergs IK31:029:43
2Åsa SundbergOK Södertörn33:28+2:2610:29
3Pia BoudrieVäsby OK38:25+7:2312:02
4Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL42:06+11:0413:11
5Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK43:29+12:2713:37
6Annika LundströmVäsby OK44:40+13:3814:00
7Monika LarssonSkarpnäcks OL47:17+16:1514:49
8Eva WareniusAvesta OK53:59+22:5716:55
9Anita KarlssonOK Södertörn54:35+23:3317:06
Christina NordströmBodens Bandyklubb OSej start

H55

3 660 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LännevallOK Roslagen24:446:45
2Lars PalmqvistJärfälla OK25:41+0:577:01
3Tommy HolmérVäsby OK26:09+1:257:08
4Krister GumaeliusWaxholms OK28:07+3:237:40
5Johan PalmgrenTäby OK28:58+4:147:54
6Björn SöderbäckOK Linné29:32+4:488:04
7Lars GerhardssonAttunda OK29:56+5:128:10
8Johnny JunegardTullinge SK30:00+5:168:11
9Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF30:32+5:488:20
10Jörgen BatzSkarpnäcks OL31:04+6:208:29
11Ulf BurmanGustavsbergs OK31:20+6:368:33
12Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK31:56+7:128:43
13Roger TinglöfVäsby OK33:05+8:219:02
14Ronny NordgrenSundbybergs IK34:13+9:299:20
15Sten-Olof MatssonLeksands OK34:32+9:489:26
16Mats LarssonIFK Enskede35:15+10:319:37
17Lennart ErforsOK Torfinn35:36+10:529:43
18Stefan SundeliusJärfälla OK37:50+13:0610:20
19Kenneth PetterssonJärfälla OK42:37+17:5311:38
20Hans LundmarkLånghundra IF42:41+17:5711:39
21Mats LundmanOK Roslagen43:09+18:2511:47
22Lars HagrotTäby OK43:28+18:4411:52
23Jan NettelbjerJärfälla OK50:49+26:0513:53
Lars-Olof JanssonOK Linnéej godkänd
Bengt SvenssonSundbybergs IKej start
Anders WinaldHellas Orienteringej start

D60

2 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK27:3211:25
2Anne-Chr SchunnessonAttunda OK29:58+2:2612:26
3Monica SvärdOK Klemmingen30:00+2:2812:26
4Maria KärrströmTullinge SK31:28+3:5613:03
5Eva PetterssonVäxjö OK32:27+4:5513:27
6Helena BachmanTäby OK45:51+18:1919:01

H60

3 690 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas JohanssonRånäs OK29:117:54
2Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF30:28+1:178:15
3Roland WareniusAvesta OK30:32+1:218:16
4Lars JanlövIF Åland31:47+2:368:36
5Bengt KärrströmTullinge SK32:57+3:468:55
6Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL33:24+4:139:03
7Thomas WesterGustavsbergs OK33:28+4:179:04
8Ola HedinOK Hammaren33:32+4:219:05
9Mikael ByströmJärfälla OK33:33+4:229:05
10Lars LandströmLånghundra IF33:36+4:259:06
11Mikael SternJärla Orientering33:58+4:479:12
12Jan GottfridssonNorbergs OK34:08+4:579:15
13Torbjörn BergmanSnättringe SK34:57+5:469:28
14Tor-Olof BlomsterIF Åland35:19+6:089:34
15Per ÖhlundGustavsbergs OK36:00+6:499:45
16Sven-Anders OlssonAttunda OK36:50+7:399:58
17Jan LindgrenOK Södertörn37:07+7:5610:03
18Curt RahlénOK Ravinen38:18+9:0710:22
19Lars BoudrieVäsby OK38:27+9:1610:25
20Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL38:45+9:3410:30
21Sven HedmanAttunda OK39:28+10:1710:41
22Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK40:22+11:1110:56
23Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL41:46+12:3511:19
24Bo DavidssonSolna OK42:22+13:1111:28
25Lennart HävrénTullinge SK42:24+13:1311:29
26Lars MongårdSkogsluffarnas OK47:37+18:2612:54
27Ove ErikssonNyköpings OK54:34+25:2314:47
28Kurt MaxéSundbybergs IK1:07:41+38:3018:20

D65

2 410 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aila HalttunenHaninge SOK28:2411:47
2Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK32:22+3:5813:25
3Ingrid GraneliHaninge SOK32:43+4:1913:34
4Kristina ErikssonLänna IF44:22+15:5818:24
5Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL55:40+27:1623:05
6Lena JohnssonRånäs OK1:07:59+39:3528:12
Carin RunqvistJärfälla OKej start

H65

3 210 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell JanssonLånghundra IF31:289:48
2Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK31:30+0:029:48
3Torsten PetterssonLånghundra IF31:33+0:059:49
4Boris HolmbergIF Åland32:02+0:349:58
5Bjarne BlomsterIF Åland32:14+0:4610:02
6Urban BoströmSolna OK32:46+1:1810:12
7Per-Erik WåhlbergOK Linné32:55+1:2710:15
8Lars WestinVallentuna-Össeby OL33:26+1:5810:24
9Christer NordströmOK Älvsjö-Örby33:38+2:1010:28
10Göran FriskAttunda OK34:25+2:5710:43
11Göran SvärdOK Klemmingen35:41+4:1311:06
12Bo WinanderJärfälla OK37:31+6:0311:41
13Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK37:49+6:2111:46
14Gunnar KvarnerudLänna IF37:55+6:2711:48
15Per-Johan JanssonLänna IF40:51+9:2312:43
16Ebbe AdolfssonSundbybergs IK41:39+10:1112:58
17Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn42:02+10:3413:05
18Tommy HöglundLånghundra IF42:10+10:4213:08
Stanley MattssonIK Uvenej godkänd

D70

2 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK28:3812:07
2Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb39:50+11:1216:52
3Elke WilkeTierps SOK44:50+16:1218:59
4Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OK59:26+30:4825:11
5Ingrid JarlebringVäsby OK1:02:39+34:0126:32

H70

2 920 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK28:509:52
2Kjell AnderssonEskilstuna OL32:44+3:5411:12
3Göran LarboAttunda OK33:04+4:1411:19
4Staffan ElmhagenSöders-Tyresö33:36+4:4611:30
5Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben33:54+5:0411:36
6Bengt FribergJärfälla OK35:27+6:3712:08
7Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb36:31+7:4112:30
8Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL36:52+8:0212:37
9Leif MagnussonSkogsluffarnas OK38:05+9:1513:02
10John ÖstlundSundbybergs IK38:23+9:3313:08
11Thord RådbergOK Roslagen38:38+9:4813:13
12Ronny HedlundOK Södertörn39:20+10:3013:28
13Bo NorbäckTullinge SK39:24+10:3413:29
14Kenneth BerglundHellas Orientering39:37+10:4713:34
15Rune RådeströmSnättringe SK39:51+11:0113:38
16Håkan BoijeAttunda OK41:07+12:1714:04
17Sören ErikssonLänna IF41:28+12:3814:12
18Ulf SkogtjärnOK Linné43:15+14:2514:48
19Rolf LöfqvistSöders-Tyresö43:39+14:4914:56
20Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL46:21+17:3115:52
21Kurt NilssonNyköpings OK46:51+18:0116:02
22Klas LangelsSkarpnäcks OL51:20+22:3017:34
23Sören JohanssonSala OK51:33+22:4317:39
24Ingemar JohnssonOK Södertörn54:40+25:5018:43
25Åke LewanderSkarpnäcks OL58:59+30:0920:11
26Bo WestlingHäverödals SK1:04:14+35:2421:59
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd
Jan BojlingSolna OKej godkänd

D75

2 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby34:3214:37
2Berit LindungerHaninge SOK36:30+1:5815:27
3Margareta WallénTäby OK36:48+2:1615:35
4Britt ErikssonHammarby IF OF39:54+5:2216:54
5Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK49:18+14:4620:53
6Ann SjöbergEnebybergs IF50:27+15:5521:22
7Pia VikströmTäby OK51:37+17:0521:52
8Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:02:12+27:4026:21

H75

2 920 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin EngqvistUpsala IF36:1712:25
2Lars CedérusSnättringe SK38:10+1:5313:04
3Lars NordSödertälje IF40:06+3:4913:43
4Bertil RydgrenIFK Enskede43:30+7:1314:53
5Per-Olof ErikssonOK Hammaren45:04+8:4715:26
6Bo HedlundIFK Enskede46:35+10:1815:57
7Roine MattssonHäverödals SK47:36+11:1916:18
8Gunnar BramstenSundbybergs IK48:05+11:4816:28
9Bjarne ErlandssonHammarby IF OF48:37+12:2016:38
10Håkan SjökvistSöders-Tyresö49:32+13:1516:57
11Hugo IsgrenIFK Enskede49:59+13:4217:07 Ladda ner rutt i gpx-format
12Ulf ÅströmOK Roslagen53:39+17:2218:22
13Sture NilssonStockholmspolisens IF OF55:52+19:3519:07
14Ove ForsbergTurebergs IF1:01:09+24:5220:56
15Jan BrundellSolna OK1:01:42+25:2521:07

D80

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK53:5322:49
2Gunnel JunegardOK Södertörn1:07:44+13:5128:42

H80

2 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK30:2712:54
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK32:48+2:2113:53
3Sigurd WallénTäby OK35:04+4:3714:51
4Lars LöthmanJärfälla OK43:06+12:3918:15
5Sten BergstrandSkogsluffarnas OK45:54+15:2719:26
6Ingvar JohannessonSolna OK51:44+21:1721:55
7Sven ErikssonOK Roslagen58:13+27:4624:40
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd

H85

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar AnderssonHäverödals SK37:5916:05
Tage AbrahamssonRånäs OKej start

Inskolning

1 450 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Julia BölskeKlubblösfullföljt
Malte HallmanAttunda OKfullföljt
Sara HellströmAttunda OKfullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Gabriel KuligTullinge SKfullföljt
Hugo PleinerTäby OKfullföljt
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLfullföljt
Thu SjöholmSundbybergs IKfullföljt
Loke SundbergOK Södertörnfullföljt
Moa SundbergJärfälla OKfullföljt
Emmy TheanderHaninge SOKfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Olle WidegrenIF Thorfullföljt
Vide ZetterbergOK Djerffullföljt
Sophia ÖqvistMälarö SOKfullföljt

U3

3 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel ThalénSundbybergs IK34:3511:02
2Emil LiljaBromma-Vällingby SOK52:18+17:4316:42
3Joel LjungbergSöders-Tyresö56:16+21:4117:58
Calle JohanssonOK Ravinenej godkänd
Gustav LübckeOK Ravinenej start

Öppen motion 1

2 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor JonssonSkarpnäcks OL23:529:32
2Marcus SnetzJärfälla OK29:42+5:5011:52
3Anna FranklingIFK Lidingö SOK31:24+7:3212:33
4Ebbe LindgrenSkellefteå OK31:35+7:4312:38
5Wiggo StockhausSkellefteå OK31:48+7:5612:43
6Malte HagfjärdKlubblös33:28+9:3613:23
7Rasmus ExellLänna IF33:33+9:4113:25
8Wilmer HagrotTäby OK37:23+13:3114:57
9Hoa SjöholmSundbybergs IK42:45+18:5317:06
10Fanny KarlsVäsby OK43:24+19:3217:21
11Hampus AlzénGustavsbergs OK48:48+24:5619:31
12Peter EdelsvärdCentrum OK50:45+26:5320:18
13Linnea BrinckTäby OK51:18+27:2620:31
14Kajsa BergrothVästerås SOK1:15:15+51:2330:06
15Carolina KjällgrenKlubblös1:27:19+1:03:2734:55
Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Marcus BarbozaAttunda OKej start

Öppen motion 3

3 130 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa DikvallWaxholms OK37:3311:59
2Jonas SjöblomAttunda OK39:59+2:2612:46
3Petter EnokssonOK Österåker40:05+2:3212:48
4Lina SjöströmStockholm Multisport Klubb41:03+3:3013:06
5Jakob KlingensjöSollentuna41:21+3:4813:12
6Anna GustafssonTrosabygdens OK42:26+4:5313:33
7Nils KernellKlubblös43:17+5:4413:49
7Elin LedskogKlubblös43:17+5:4413:49
9Viktor JanssonOK Roslagen44:05+6:3214:05
10Stefan JärvallNyköpings OK44:37+7:0414:15
11Bo LandarvKlubblös45:09+7:3614:25
12Sara RuneborgAttunda OK45:14+7:4114:27
13Titti DahlgrenNyköpings OK45:59+8:2614:41
14Birgitta ByströmJärfälla OK47:27+9:5415:09
15Annika SolbreckLånghundra IF48:14+10:4115:24
16Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK49:37+12:0415:51
17Anette LinnersjöGustavsbergs OK49:41+12:0815:52
18Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL50:13+12:4016:02
19Marie SvenssonJärfälla OK50:44+13:1116:12
20Lovisa BrinckTäby OK51:20+13:4716:24
21Agnes ModinBromma-Vällingby SOK53:26+15:5317:04
22Monka SundInBromma-Vällingby SOK54:45+17:1217:29
23Alicia SchandlOK Södertörn55:26+17:5317:42
24Christer AskerblomKlubblös55:37+18:0417:46
25Erik FranklingIFK Lidingö SOK57:12+19:3918:16
26Annica LübckeOK Ravinen57:32+19:5918:22
27Lisa HainkeSnättringe SK1:00:17+22:4419:15
28Sofia KarlsVäsby OK1:00:31+22:5819:20
29Susann JonssonWaxholms OK1:09:46+32:1322:17
30Susanne BartelsEmmaboda Verda OK1:10:46+33:1322:36
31Lisa SundbergKlubblös1:12:13+34:4023:04
32Anna TheanderHaninge SOK1:13:31+35:5823:29
33Alice RökenEnebybergs IF1:14:27+36:5423:47
34Ida RökenEnebybergs IF1:15:04+37:3123:58
35Linn GrönlundKlubblös1:21:57+44:2426:10
36Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK1:22:03+44:3026:12
37Martin KvarnefalkJärfalla OK1:22:13+44:4026:16
38Kjell SjöbergEnebybergs IF1:29:02+51:2928:26
39Madicken BergmanSnättringe SK1:34:15+56:4230:06
Camilla JohanssonStockholm Multisport Klubbej godkänd

Öppen motion 5

3 610 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LindgrenSkellefteå OK33:259:15
2Mikael NordquistTäby OK35:31+2:069:50
3Tindra JonssonSkarpnäcks OL39:01+5:3610:48
4Emma BölskeKlubblös39:05+5:4010:49
5Torbjörn ThufvessonCentrum OK43:31+10:0612:03
6Bo ÖqvistMälarö SOK45:09+11:4412:30
7Gustav NyströmKlubblös46:48+13:2312:57
8Magnus HagfjärdKlubblös50:24+16:5913:57
9Ann-Sofie JemthIF Thor51:02+17:3714:08
10Anna Söderberg AmlertVallentuna-Össeby OL51:04+17:3914:08
11Anders BeinhoffGustavsbergs OK51:06+17:4114:09
12Thomas SundbergTullinge SK51:23+17:5814:14
13Jessica StrömqvistAttunda OK51:46+18:2114:20
14Elin TörnqvistSnättringe SK52:12+18:4714:27
15Andreas BorängSnättringe SK53:33+20:0814:50
16Josiah BergrothVästerås SOK55:07+21:4215:16
17Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK56:22+22:5715:36
18Lena BrobergSnättringe SK57:45+24:2015:59
19Patrik EricssonKlubblös58:15+24:5016:08
20Kristian FellVästerås SOK1:01:10+27:4516:56
21Per ArnessonSkarpnäcks OL1:01:28+28:0317:01
22Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK1:03:42+30:1717:38
23Anki LandarvKlubblös1:05:11+31:4618:03
24Ylva LagerbergOK Södertörn1:06:18+32:5318:21
25Simon LoenbergStigfinnarna1:06:47+33:2218:29
26Helena BerglindOK Södertörn1:08:04+34:3918:51
27Anna WolgastSnättringe SK1:08:05+34:4018:51
28Adam RenbergWaxholms OK1:08:11+34:4618:53
29Per FranklingIFK Lidingö SOK1:08:35+35:1018:59
30Linda SjögrenBromma-Vällingby SOK1:10:49+37:2419:37
31Anna KarlssonSundbybergs IK1:11:42+38:1719:51
32Per StridOK Roslagen1:12:15+38:5020:00 Ladda ner rutt i gpx-format
33Cecilia SjöholmSundbybergs IK1:14:56+41:3120:45
34Jenny MagnvallOK Södertörn1:16:22+42:5721:09
35Mikael NyströmBromma-Vällingby SOK1:20:19+46:5422:14
36Emelie RökenEnebybergs IF1:25:40+52:1523:43
37Anna RökenEnebybergs IF1:25:56+52:3123:48
38Albin JohanssonSkogsluffarnas OK1:26:16+52:5123:53
39Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK1:26:19+52:5423:54
40Carl GunnarssonHellas Orientering1:30:05+56:4024:57
41William VuorinenEskilstuna OL1:31:13+57:4825:16
42Julia AnderssonEskilstuna OL1:31:14+57:4925:16
43Jenny EjderfeltLänna IF1:37:16+1:03:5126:56
44Petra ReichlerLänna IF1:37:17+1:03:5226:56
45Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:38:04+1:04:3927:09
Johanna WallnäsSundbybergs IKej godkänd
Juha LoenbergSkarpnäcks OLej godkänd
Helene SvenssonRånäs OKej godkänd
Anna WesterlundWaxholms OKej godkänd

Öppen motion 7

3 210 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias EklundOckelbo OK22:417:03
2Johan HerbstVästerås SOK25:55+3:148:04
3Johan OhlströmIF Thor26:57+4:168:23
4Emelie HolmströmJärla Orientering27:05+4:248:26
5Göran HanssonTäby OK30:00+7:199:20
6Pär LundkvistHagaby GoIF Örebro30:23+7:429:27
7Leif LundinJärla Orientering30:25+7:449:28
8Hanna NyquistIK Uven30:41+8:009:33
9Elisabeth HedlöfRånäs OK31:01+8:209:39
10Åsa BörjessonJärla Orientering31:44+9:039:53
11Pierre NyquistIK Uven32:32+9:5110:08
12Bernth GustavssonWaxholms OK33:16+10:3510:21
13Anna HolmströmTäby OK33:47+11:0610:31
14Jörgen HellbergTäby OK33:52+11:1110:33
15Kajsa SundkvistOK Måsen33:59+11:1810:35
16Jan EkmanKA 3 IF34:05+11:2410:37
17Clas-Göran HerrgårdTäby OK34:18+11:3710:41
18Helena PepaHagaby GoIF Örebro34:42+12:0110:48
19Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK34:55+12:1410:52
20Peter KullinKlubblös35:00+12:1910:54
21Börje PerssonOK Ravinen35:22+12:4111:01
22Anders WestströmAlvesta SOK35:25+12:4411:01
23Kurt NensénOK Måsen35:43+13:0211:07
24Carina BoströmOK Linné35:47+13:0611:08
25Johanna ClarinIF Rigor35:54+13:1311:11
26Berit EkmanTäby OK35:59+13:1811:12
27Karin PalmqvistNyköpings OK36:09+13:2811:15
28Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL36:25+13:4411:20
29Karin GreilertHaninge SOK36:27+13:4611:21
30Märit NordlundJärfälla OK36:39+13:5811:25
31Leif JonssonGustavsbergs OK36:44+14:0311:26
32Ulf CarnbyTäby OK36:48+14:0711:27
33Anette BrunanderAttunda OK36:53+14:1211:29
34Johan PalmqvistNyköpings OK36:56+14:1511:30
35Ida LundholmKlubblös37:03+14:2211:32
36Karin JonsellVallentuna-Össeby OL37:19+14:3811:37
37Madelene BarbozaAttunda OK38:08+15:2711:52
38Lena GumeliusWaxholms OK38:16+15:3511:55
39Roland HellbergTäby OK39:18+16:3712:14
40Maria Nimvik SternJärla Orientering39:23+16:4212:16
41Karolina OlssonFalkenbergs OK40:08+17:2712:30
42Bo EklundIF Thor40:31+17:5012:37
43Jacob Hård af SegerstadOK Södertörn40:33+17:5212:37
44Evy NordSödertälje IF40:44+18:0312:41
45Bente HenrikssonRånäs OK40:53+18:1212:44
46Therese HolmströmOK Ravinen40:56+18:1512:45
46Ann-Sofie TäckOK Hammaren40:56+18:1512:45
48Marie NilssonStockholm Multisport Klubb41:00+18:1912:46
49Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubb41:38+18:5712:58
50Jon SundbergJärfälla OK43:51+21:1013:39
51Johnny RahlénOK Ravinen44:17+21:3613:47
52Hans GustavssonNyköpings OK44:32+21:5113:52
53Ulrica AxelssonCentrum OK46:47+24:0614:34
54Johan RosénOK Södertörn46:51+24:1014:35
55Ulrika BorggrenDomnarvets GOIF47:01+24:2014:38
56Anna LindellGustavsbergs OK47:29+24:4814:47
57Anki CederbaumWaxholms OK48:25+25:4415:04
58Emma AnderssonOK Österåker48:53+26:1215:13
59Ewa SturkWaxholms OK49:13+26:3215:19
60Kjell TancredIBM-Klubben50:25+27:4415:42
61Cia HunhammarBromma-Vällingby SOK51:28+28:4716:01
62Vera BogrenSundbybergs IK51:29+28:4816:02
63Malin MårtenssonOK Ravinen52:48+30:0716:26
64Marianne JernbergSöders-Tyresö53:02+30:2116:31
65Stina BjörnbergVästerås SOK54:46+32:0517:03
66Lars-Olov CarlheimSkarpnäcks OL54:47+32:0617:03
67Lisa ÖsterlingOK Södertörn56:34+33:5317:37
68Kristina FriskAttunda OK56:54+34:1317:43
69Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK57:03+34:2217:46
70Ingrid OlssonVäsby OK58:41+36:0018:16
71Stefan FröstadiusSundbybergs IK59:36+36:5518:34
72Sofia PerssonDomnarvets GOIF1:00:10+37:2918:44
73Hans CarlheimTurebergs IF1:00:15+37:3418:46
74Viviann AnderssonSnättringe SK1:00:36+37:5518:52
75Ulrika LarssonRånäs OK1:01:03+38:2219:01
76Kjerstin MarkstedtOK Södertörn1:01:44+39:0319:13
77Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:03:18+40:3719:43
78Cecilia JanzonOK Måsen1:03:27+40:4619:45
79Inger PahlénSöders-Tyresö1:03:35+40:5419:48
80Göran GrimvallTäby OK1:03:49+41:0819:52
81Thomas LidehnNyköpings OK1:04:31+41:5020:05
82Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:05:36+42:5520:26
83Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:05:52+43:1120:31
84Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK1:05:59+43:1820:33
85Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:06:39+43:5820:45
86Örjan ArkängTullinge SK1:09:09+46:2821:32
87Daniel EkenstedtTullinge SK1:09:13+46:3221:33
88Yvonne BrantingSkarpnäcks OL1:12:35+49:5422:36
89Yvonne RoosAttunda OK1:17:26+54:4524:07
90Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:26:09+1:03:2826:50
91Aija SadurskisCentrum OK1:53:37+1:30:5635:23
Lars HallVästerås SOKej godkänd
Peter RenbergWaxholms OKej godkänd
Lill NallgårdVästerås SOKej start

Öppen motion 8

4 530 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÖbergOK Hällen28:106:13
2Nils OlssonOK Linné29:58+1:486:36
3Lachlan DowOK Nolaskogsarna30:25+2:156:42
4Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK32:35+4:257:11
5Jörgen EkmanTäby OK34:14+6:047:33
6Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK34:23+6:137:35
7Thomas IvarssonOK Hammaren35:17+7:077:47
8Christina Lövald HellbergTäby OK35:36+7:267:51
9Douglas LundinSkogsluffarnas OK35:59+7:497:56
10Stefan SilfverStockholm Multisport Klubb36:24+8:148:02
11Filip BrunanderAttunda OK36:33+8:238:04
12Malin AnderssonOK Nolaskogsarna36:49+8:398:07
13Andreas AnderssonOK Hedströmmen37:07+8:578:11
14Claes AnderssonKlubblös37:57+9:478:22
15Krystal NeumannJärla Orientering38:11+10:018:25
16Kristina AnelandOK Ravinen38:37+10:278:31
17Magnus HjorthDomnarvets GOIF38:46+10:368:33
18Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK39:02+10:528:36
19Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF39:03+10:538:37
20Sara BengtssonLånghundra IF39:24+11:148:41
21Martin TrossingTäby OK40:04+11:548:50
22Olov EricsonAlfta-Ösa OK40:07+11:578:51
23Håkan BrandbergLånghundra IF40:12+12:028:52
24Peter AxelssonOK Ravinen40:40+12:308:58
25Mats BernSnättringe SK41:49+13:399:13
26Per-Anders LindgrenCentrum OK41:51+13:419:14
27Torbjörn JohanssonOK Södertörn42:13+14:039:19
28Jennie Hellström OlssonOK Linné42:30+14:209:22
29Stellan TäckOK Hammaren42:52+14:429:27
30Eddie BjärrenholtRånäs OK42:54+14:449:28
31Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf43:20+15:109:33
32Jorrit BoekelCentrum OK43:26+15:169:35
33Nina IversAttunda OK43:46+15:369:39
34Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF43:51+15:419:40
35Peder KarlssonRånäs OK44:47+16:379:53
36Anne Cecilie LövaldTäby OK45:09+16:599:58
37Jan KihlSundbybergs IK45:33+17:2310:03
38Jonas RinnbäckOK Ravinen45:42+17:3210:05
39Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL45:48+17:3810:06
40Mikael WallnäsSundbybergs IK46:11+18:0110:11
41Jan LarssonVäsby OK47:31+19:2110:29
42Marita AxelssonOK Ravinen47:55+19:4510:34
43Tove HammarbergJärfälla OK47:57+19:4710:35
44Fredrik MatssonLeksands OK48:40+20:3010:44
45Jonas HellströmAttunda OK49:44+21:3410:58
46Jörgen KardJärla Orientering50:19+22:0911:06
47Sven HunhammarBromma-Vällingby SOK51:07+22:5711:17
48Henrik DikvallWaxholms OK51:22+23:1211:20
49Börje LenasSkogsluffarnas OK51:38+23:2811:23
50Lars HörnströmKlubblös51:52+23:4211:26
51Stefan SjögrenBromma-Vällingby SOK53:58+25:4811:54
52Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL54:03+25:5311:55
53Mattias ÖrtlundRånäs OK54:29+26:1912:01
54Anders LavforsCentrum OK54:35+26:2512:02
55Annika PalmKlubblös54:41+26:3112:04
56Jesper HenrikssonRånäs OK54:43+26:3312:04
57Catarina BoströmEnebybergs IF54:46+26:3612:05
58Nils LiljedahlEnebybergs IF55:01+26:5112:08
59Claes AnderssonSnättringe SK57:48+29:3812:45
60Håkan SteenGustavsbergs OK58:27+30:1712:54
61Anders LundbergOK Roslagen59:20+31:1013:05
62Karin HofstedtTäby OK1:00:13+32:0313:17
63Peter BergmanTullinge SK1:00:17+32:0713:18
64Ingegerd CarlssonSundbybergs IK1:00:36+32:2613:22
64Louise NilssonJärfälla OK1:00:36+32:2613:22
66Magnus StrömqvistAttunda OK1:01:46+33:3613:38
67Niklas CarneliusOK Hällen1:02:05+33:5513:42
68Anna TedhamreSnättringe SK1:02:52+34:4213:52
69Andreas BrinkÄrna IF1:04:55+36:4514:19
70Fredrik NilssonLånghundra IF1:06:54+38:4414:46
71Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:09:16+41:0615:17
72Malin AnnegårdCentrum OK1:09:35+41:2515:21
73Mikael AmlertVallentuna-Össeby OL1:12:31+44:2116:00
74Ingemar TedhamreSnättringe SK1:14:40+46:3016:28
75Linnea CarlssonSkarpnäcks OL1:17:19+49:0917:04
76Åke AndreassonGustavsbergs OK1:28:19+1:00:0919:29
77Gösta ForsumVallentuna-Össeby OL1:34:55+1:06:4520:57
Ulrika Knagenhielm-KarlssonCentrum OKej godkänd
Jan SturestigOK Södertörnej start
Marianne ÅhlénOK Österåkerej start

Öppen motion 11

6 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MårtenssonOK Ravinen46:577:25
2Katarina SvahnIFK Mora OK49:47+2:507:52
3Anders CarlheimAttunda OK53:36+6:398:28
4Magnus SneitzJärfälla OK54:06+7:098:33
5Claes AnderssonKlubblös56:07+9:108:52
6Johan HörnfeldtOK Ravinen56:39+9:428:57
7Frank SteinerJärfälla OK57:07+10:109:02
8Fredrik MaxénFMTM57:57+11:009:10
9Gustaf EricsonJärla Orientering1:02:42+15:459:55
10Jan BergmanOK Kåre1:15:22+28:2511:55
11Helena WidegrenIF Thor1:15:47+28:5011:59
12Mårten AxelssonKlubblös1:20:50+33:5312:47
13Helena HedeSödertäje-Nykvarn OL1:46:11+59:1416:48
14Anders MeurkKlubblös1:48:43+1:01:4617:12
15Stefan OlssonKlubblös2:12:16+1:25:1920:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser