Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sundbybergs IK, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sundbybergs IK, lång
Arrangörsorganisationer: Solna OK / Sundbybergs IK
Datum: lördag 16 april 2016

D21

7 040 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irina NybergHellas Orientering50:187:08
2Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF51:36+1:187:19
3Stina GranefeltOK Tyr54:37+4:197:45
4Maria Von SchmalenséeAttunda OK55:04+4:467:49
5Amy RankkaLinköpings OK56:59+6:418:05
6Synnøve BråtenVegårshei IL59:20+9:028:25
7Louise MarkstedtOK Södertörn1:01:01+10:438:40
8Carolin SvenssonHaninge SOK1:01:03+10:458:40
9Linnea MalmbergStora Tuna OK1:03:04+12:468:57
10Tove LagerbergOK Södertörn1:04:34+14:169:10
11Sanna BatzSkarpnäcks OL1:05:17+14:599:16
12Alexandra SundgrenOK Roslagen1:05:48+15:309:20
13Lena ÖhmanCentrum OK1:07:39+17:219:36
14Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:09:03+18:459:48
15Elin GidingVallentuna-Össeby OL1:14:50+24:3210:37
16Sara JonassonCentrum OK1:17:44+27:2611:02
17Tove BrattgårdIFK Lidingö SOK1:20:46+30:2811:28
18Isabelle SjöbergOK Österåker1:22:36+32:1811:43
19Michaela LundellOK Österåker1:23:07+32:4911:48

H21

9 950 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim IngelssonOK Hammaren1:01:356:11
2Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:02:29+0:546:16 Ladda ner rutt i gpx-format
3Erik ÅhlinLånghundra IF1:02:44+1:096:18
4Lars Håkan SandvikAttunda OK1:04:31+2:566:29
5Jonas KjällCentrum OK1:06:25+4:506:40
6Josh BeechOK Södertörn1:07:27+5:526:46
7Jefta LangerakJärfälla OK1:11:49+10:147:13
8Jonny MalleyOK Södertörn1:12:58+11:237:20
9Leonas MockunasHellas Orientering1:15:41+14:067:36
10Jesper LagerbergOK Södertörn1:16:46+15:117:42
11Sverker LenasCentrum OK1:16:48+15:137:43
12Per MårtenssonOK Ravinen1:18:39+17:047:54
13Christian RotvikerCentrum OK1:19:05+17:307:56
14Thomas PetterssonIF Thor1:19:19+17:447:58
15Anders PlattJärla Orientering1:22:03+20:288:14
16Joakim BergBromma-Vällingby SOK1:24:11+22:368:27
17Holger KohrCentrum OK1:24:18+22:438:28
18Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:25:20+23:458:34
19Erik EdénWaxholms OK1:30:19+28:449:04
20Viktor LindbergOK Roslagen1:34:09+32:349:27
21Tobias AnderssonOK Österåker1:40:23+38:4810:05
22Emil ThalinForsa OK1:43:21+41:4610:23
23Fredrik SetterqvistOK Södertörn1:44:46+43:1110:31
24Nicklas BergströmTäby OK1:47:41+46:0610:49
25Emil HåsteenRånäs OK1:47:44+46:0910:49
Mattias ÅgrenCentrum OKej godkänd
Tommy LindbergOK Roslagenej godkänd

D21 Kort

5 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:00:5511:55

H21 Kort

8 430 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK54:266:27
2Erik BerzellJärla Orientering54:52+0:266:30
3Antonio SeriniIFK Lidingö SOK1:05:13+10:477:44
4Jakob IvarssonHaninge SOK1:13:02+18:368:39
5Joakim AlmtorpLånghundra IF1:15:06+20:408:54
6Robin ErikssonOK Roslagen1:20:56+26:309:36
7Mats JohnssonCentrum OK1:25:56+31:3010:11
8Joakim OlssonVäsby OK1:28:03+33:3710:26
9Tomas JohnssonSundsvalls OK1:37:50+43:2411:36
10Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL1:40:38+46:1211:56
11Oliver HagmanOK Roslagen1:44:49+50:2312:26
12Daniele OrlerIFK Lidingö SOK1:45:38+51:1212:31
Martin AhlströmIFK Enskedeej start
Anders GranbergOK Klemmingenej start
Linus RisplingCentrum OKej start

D20

5 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice TörnlundOK Ravinen53:289:00
2Hanna RöstinSöders-Tyresö54:10+0:429:07
3Elin LindbergOK Djerf55:42+2:149:22
4Vilma KarlssonSnättringe SK56:49+3:219:33
5Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:00:06+6:3810:07
6Ebba PegestamOK Ravinen1:00:20+6:5210:09
7Ebba LeicktTullinge SK1:02:05+8:3710:27
8Kristina TedhamreSnättringe SK1:04:08+10:4010:47
9Märta FröjdSnättringe SK1:14:33+21:0512:33

H20

7 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo DahlbergHaninge SOK46:556:15
2Egil MorastHaninge SOK48:21+1:266:27
3Benjamin LangerakJärfälla OK54:16+7:217:14
4Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK58:38+11:437:49
5Ludwig BergfalkJärfälla OK1:05:12+18:178:42
6Filip OlssonVäsby OK1:11:54+24:599:35
7Måns TistadIFK Lidingö SOK1:27:42+40:4711:42

D18

5 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK46:499:09
2Anna HerbertTäby OK53:35+6:4610:29
3Matilda SkunckeTäby OK54:31+7:4210:40
4Wilma GilleOK Roslagen1:04:10+17:2112:33
5Sofia FurebySnättringe SK1:04:22+17:3312:35

H18

6 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK45:166:39
2Georg EklöwOK Södertörn45:18+0:026:39
3Edvin NordströmTäby OK49:38+4:227:17
4Oskar ForsbergTullinge SK50:49+5:337:28
5Tobias KarlssonSnättringe SK53:02+7:467:47
6Andreas MagnvallOK Södertörn56:25+11:098:17
7Hugo LindbärgOK Södertörn57:26+12:108:26
8Filip BrunanderAttunda OK1:02:09+16:539:08
9Simon ÖsterlingOK Södertörn1:04:13+18:579:26
10Fredrik OrmöSnättringe SK1:07:50+22:349:58
Johan HerbertTäby OKej start
Albin LarssonKatrineholms OKej start
Magnus EricsonJärla Orienteringej start

D17-20 Kort

4 690 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maiken SandbergNydalens SK1:23:3217:48
2Linnéa KarlssonRånäs OK2:48:07+1:24:3535:50

H17-20 Kort

5 800 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start

D16

4 690 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia RajanIFK Lidingö SOK34:277:20
2Hanna LagerbergOK Södertörn36:29+2:027:46
3Selma GumaeliusWaxholms OK39:23+4:568:23
4Emilia EngelOK Ravinen40:33+6:068:38
5Linda RennerOK Södertörn42:08+7:418:59
6Petrina CostermansJärla Orientering44:36+10:099:30
7Lovisa LängheimTullinge SK44:51+10:249:33
8Ylva SandénOK Södertörn45:18+10:519:39
9Lovisa WigertzLånghundra IF45:34+11:079:42
10Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK45:59+11:329:48
11Lotten SandénOK Södertörn46:11+11:449:50
12Tyra AlmJärla Orientering47:46+13:1910:11
13Ella AnderssonOK Södertörn50:19+15:5210:43
14Tilda AnderssonTullinge SK50:24+15:5710:44
15Tilda BellanderGustavsbergs OK50:49+16:2210:50
16Linnea JohanssonTäby OK51:49+17:2211:02
17Sofia DamneBromma-Vällingby SOK52:34+18:0711:12
18Klara BolinTullinge SK53:41+19:1411:26
19Vilma GotheOK Ravinen54:57+20:3011:42
20Jonna LundbäckJärfälla OK55:26+20:5911:49
21Sofia ZillingOK Södertörn56:19+21:5212:00
22Lova AggeforsOK Ravinen57:35+23:0812:16
23Sara SundinWaxholms OK57:54+23:2712:20
24Katarina NorrbyOK Södertörn1:01:11+26:4413:02
25Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL1:04:20+29:5313:43
26Malin StrandbergGustavsbergs OK1:06:14+31:4714:07
27Josefin HersénTullinge SK1:06:15+31:4814:07
28Ellen SkunckeTäby OK1:07:40+33:1314:25
Isa LundqvistJärfälla OKej start
Elin BergOK Ravinenej start
Ronja HuggForsa OKej start
Karin ModinBromma-Vällingby SOKej start
Frida ArnessonSkarpnäcks OLej start

H16

5 800 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix PerssonHaninge SOK38:556:42
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK39:50+0:556:52
3Simon FriskGustavsbergs OK40:43+1:487:01
4Filip MöllerOK Södertörn41:29+2:347:09
5Johan CallebergSnättringe SK41:40+2:457:11
6Anton SilierJärfälla OK42:02+3:077:14
7Kristoffer TengrothSundbybergs IK42:10+3:157:16
8Johan LangerakJärfälla OK42:45+3:507:22
9Ivar Lidström LauriSnättringe SK45:50+6:557:54
10Mattias IvaresOK Södertörn46:06+7:117:56
11Jesper LidmarSnättringe SK46:28+7:338:00
12Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK47:33+8:388:11
13Elias RöstinSöders-Tyresö49:56+11:018:36
14Anton HänströmTäby OK50:11+11:168:39
15Oskar VahlbergOK Österåker53:03+14:089:08
16Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby53:17+14:229:11
17Victor SadaranganiJärla Orientering53:22+14:279:12
18Niklas SvenssonJärfälla OK54:39+15:449:25
19Viggo KlassonOK Ravinen55:13+16:189:31
20Fredrik HanssonTäby OK55:31+16:369:34
21Robert ColeVäsby OK58:42+19:4710:07
22Emil GustafssonJärfälla OK58:59+20:0410:10
23Linus AlbinssonJärfälla OK1:00:03+21:0810:21
24Ludvig LindénAttunda OK1:00:53+21:5810:29
25Victor SannicoloTäby OK1:00:54+21:5910:30
26Melker HörnfeldtOK Ravinen1:02:49+23:5410:49
27Vilhelm KarlinSundbybergs IK1:03:24+24:2910:55
28Tobias AbrahamssonSundbybergs IK1:05:43+26:4811:19
29Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK1:08:52+29:5711:52
30Alexander SchandlOK Södertörn1:12:49+33:5412:33
31Melvin JakobssonOK Södertörn1:16:16+37:2113:08
32Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby1:23:45+44:5014:26
Alexander LindströmSundbybergs IKej godkänd
Rasmus KihlSundbybergs IKej start
Gustav NirvinHaninge SOKej start

H16 Kort

3 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar LevinIFK Lidingö SOK56:1014:24
2Isaac EnquistBromma-Vällingby SOK1:05:51+9:4116:53

D14

3 850 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa BogrenSundbybergs IK30:067:49
2Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL30:36+0:307:56
3Nina PerssonHaninge SOK31:28+1:228:10
4Matilda LindhSundbybergs IK32:26+2:208:25
5Marie-Chantal BallnusJärfälla OK34:49+4:439:02
6Therese NilssonOK Österåker35:52+5:469:18
7Vilde WoldSundbybergs IK36:55+6:499:35
8Sofia IversAttunda OK36:58+6:529:36
8Sigrid CarlssonSundbybergs IK36:58+6:529:36
10Tilda MårtenssonOK Ravinen39:30+9:2410:15
11Lovisa NilssonAttunda OK39:43+9:3710:18
12Ida HofstedtTäby OK39:54+9:4810:21
13Amelie RajanIFK Lidingö SOK41:28+11:2210:46
14Ronja StåhlSundbybergs IK41:43+11:3710:50
15Cornelia KrafftLänna IF41:51+11:4510:52
16Smilla MogensenOK Ravinen42:30+12:2411:02
17Alice HallménJärfälla OK43:25+13:1911:16
18Sara MöllerOK Södertörn43:51+13:4511:23
19Alma HellströmAttunda OK44:02+13:5611:26
20Agnes DambergIFK Lidingö SOK44:22+14:1611:31
21Sofia EdvardssonJärfälla OK44:34+14:2811:34
22Maja SandvikAttunda OK44:40+14:3411:36
23Tove SjöbergTullinge SK46:03+15:5711:57
24Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL46:42+16:3612:07
25Katja LeicktTullinge SK47:36+17:3012:21
26Åsa SundströmJärla Orientering47:51+17:4512:25
27Sanna HedbergOK Södertörn50:01+19:5512:59
28Ella KarlssonSnättringe SK51:23+21:1713:20
29Alma EmbretsenTäby OK55:31+25:2514:25
30Malin HanssonTäby OK57:40+27:3414:58
31Tove KarlssonJärla Orientering1:03:30+33:2416:29
32Ester AnderssonOK Södertörn1:04:01+33:5516:37
33Sofia SundinWaxholms OK1:04:41+34:3516:48
34Lilo KardJärla Orientering1:24:02+53:5621:49
Greta BäckWaxholms OKej start
Signe HillerhagIFK Lidingö SOKej start
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Tuva FalkSundbybergs IKej start
Maja HoppeWaxholms OKej start
Lovisa SvenssonTullinge SKej start

H14

3 900 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF23:516:06
2Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö24:19+0:286:14
3Philip ForngrenTäby OK27:29+3:387:02
4Oscar AnelandOK Ravinen30:05+6:147:42
5Erik Lidström Lauri Snättringe SK31:05+7:147:58
6Lukas WernerIFK Lidingö SOK31:54+8:038:10
7Hampus HatlenTullinge SK32:50+8:598:25
8Olle KallurOK Ravinen33:22+9:318:33
9Alfred LängheimTullinge SK33:36+9:458:36
10Samuel LindénAttunda OK34:20+10:298:48
11Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby34:41+10:508:53
12Albin LindskogOK Ravinen35:20+11:299:03
13Erik BovalliusJärfälla OK35:44+11:539:09
14Manne HammarbergJärfälla OK35:56+12:059:12
15Isak WestringJärfälla OK36:04+12:139:14
16Marcus EkmanTäby OK36:25+12:349:20
17Jakob Gadefors NauHaninge SOK36:37+12:469:23
18Axel MålargårdTäby OK37:03+13:129:30
19William GrunderJärfälla OK37:16+13:259:33
20Otto BalckTäby OK38:20+14:299:49
21Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK38:23+14:329:50
22Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF40:48+16:5710:27
23Martin RinnbäckOK Ravinen42:09+18:1810:48
24Wilhelm BergmanTullinge SK42:29+18:3810:53
25Simon LiljaIFK Lidingö SOK42:39+18:4810:56
26Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orientering42:41+18:5010:56
27Lukas GustafssonJärfälla OK43:24+19:3311:07
28Theodor BrabieJärfälla OK43:50+19:5911:14
29Jacob WolgastSnättringe SK48:08+24:1712:20
30Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK51:06+27:1513:06
31John WolgastSnättringe SK52:31+28:4013:27
32Vincent WippJärla Orientering54:36+30:4514:00
33Emil KarlssonVäsby OK57:31+33:4014:44
34Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK59:32+35:4115:15
35Jakob TedhamreSnättringe SK1:02:57+39:0616:08
36Mattis SandénOK Södertörn1:16:31+52:4019:37
37David TörnqvistSnättringe SK1:21:34+57:4320:54
38Pontus AbrahamssonSundbybergs IK1:30:44+1:06:5323:15
39Joel AggeforsOK Ravinen1:31:13+1:07:2223:23
Tiger LandénGustavsbergs OKej start
Albin HainkeSnättringe SKej start
Malte BerggrenOK Älvsjö-Örbyej start
Eskil WidehagSundbybergs IKej start
Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOKej start
Johan LundbäckJärfälla OKej start
Hampus WiknerOK Österåkerej start

D14 Kort

2 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma AlmgrenOK Ravinen23:538:17
2Elvira BredinAttunda OK26:55+3:029:20
3Johanna AlmgrenOK Ravinen29:52+5:5910:22
4Lovisa KällmanSöders-Tyresö48:37+24:4416:52
Clea WallnäsSundbybergs IKej start

H14 Kort

2 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver EricssonTäby OK36:0212:12
2Valdemar EdinJärfälla OK41:36+5:3414:06
3Fredrik AhlbergVallentuna-Össeby OL43:07+7:0514:36
4Arvid KotzSkarpnäcks OL47:35+11:3316:07
Albert LevinIFK Lidingö SOKej start

D12

2 880 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth LarssonOK Södertörn20:197:03
2Johanna RoosOK Linné21:16+0:577:23
3Ida ÖsterbergGustavsbergs OK22:20+2:017:45
4Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF22:51+2:327:56
5Tindra JonssonSkarpnäcks OL24:40+4:218:33
6Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK25:37+5:188:53
7Fredrika NordquistTäby OK26:29+6:109:11
8Ida HellströmAttunda OK26:50+6:319:19
9Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK28:21+8:029:50
10Alva Lidström LauriSnättringe SK28:22+8:039:50
11Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK28:34+8:159:55
12Liv HerneOK Ravinen28:35+8:169:55
13Doris IkoVallentuna-Össeby OL28:38+8:199:56
13Sonja AhlquistJärla Orientering28:38+8:199:56
15Lovisa LindqvistIFK Enskede28:43+8:249:58
16Märta SandvikAttunda OK28:47+8:289:59
17Malin StrömqvistAttunda OK28:52+8:3310:01
18Vilma NilssonAttunda OK29:07+8:4810:06
19Linn OlssonOK Södertörn30:45+10:2610:40
20Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK30:46+10:2710:40
21Bella PedersenJärfälla OK30:52+10:3310:43
22Elin WolgastSnättringe SK38:27+18:0813:21
23Alva BoljangTumba-Mälarhöjden OK44:55+24:3615:35
24Moa FröstadiusSundbybergs IK45:40+25:2115:51
25Lina TorbiörnssonJärla Orientering51:20+31:0117:49
26Thea LennartssonJärfälla OK52:22+32:0318:10
27Hanna CarlqvistSnättringe SK52:43+32:2418:18
Wilma LeicktTullinge SKej start
Miia RollerJärfälla OKej start
Olivia EngelOK Ravinenej start
Sofia HuggForsa OKej start

H12

2 950 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK17:365:57
2Johan FochsenWaxholms OK19:13+1:376:30
3Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK20:09+2:336:49
4Linus NilssonOK Österåker21:00+3:247:07
5Hannes MogensenOK Ravinen21:13+3:377:11
6Justus ArenanderSkarpnäcks OL22:18+4:427:33
7Carl-Johan KrookSöders-Tyresö22:52+5:167:45
8Elis IversAttunda OK23:08+5:327:50
9Hannes LindqvistIFK Enskede24:49+7:138:24
10Björn RennerOK Södertörn25:44+8:088:43
11Filip HatlenTullinge SK25:55+8:198:47
12Ivar GentzJärla Orientering26:09+8:338:51
13Hugo LindskogOK Ravinen26:59+9:239:08
14Noa BerglundTäby OK27:28+9:529:18
14Olle ThimbergSöders-Tyresö27:28+9:529:18
16Marcus GrunderJärfälla OK27:32+9:569:20
17Max ÖsterlingOK Södertörn27:57+10:219:28
18Teo StruckOK Ravinen28:12+10:369:33
19Emil FranzénSundbybergs IK29:03+11:279:50
20Viggo JahrOK Österåker29:49+12:1310:06
21Axel TrofastTullinge SK31:19+13:4310:36
22Niklas ErlandssonOK Södertörn32:47+15:1111:06
23Edvin WollbrandOK Ravinen32:48+15:1211:07
24Mattias HedinSöders-Tyresö33:22+15:4611:18
25Anton MörkforsJärfälla OK35:33+17:5712:03
26Erik LundquistOK Ravinen36:20+18:4412:18
27Axel WiknerOK Österåker38:12+20:3612:56
28Martin ErikssonVäsby OK38:13+20:3712:57
29Malte AlbinssonOK Österåker39:13+21:3713:17
30Viktor ZillingOK Södertörn41:15+23:3913:58
31Olle SandströmRavinen41:30+23:5414:04
32Erik FranklingIFK Lidingö SOK45:53+28:1715:33
33Elias JavehedVallentuna-Össeby OL48:18+30:4216:22
34Rasmus LindblomGustavsbergs OK49:50+32:1416:53
35Birger NormanSundbybergs IK50:58+33:2217:16
Anton DyreliusSnättringe SKej godkänd
Gustaf HofstedtTäby OKej godkänd
Arvid ByttnerBromma-Vällingby SOKej start
Simon LundellOK Österåkerej start
Jannick BrabieJärfälla OKej start
Axel BalckTäby OKej start

D12 Kort

3 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma WandelOK Ravinen23:187:41
2Jennifer SandTullinge SK24:26+1:088:03
3Sanna RinnbäckOK Ravinen32:19+9:0110:39
4Emilia BergmanTullinge SK37:45+14:2712:27
5Linnéa KarlssonVäsby OK42:00+18:4213:51
6Selma CarlsonBromma-Vällingby SOK45:00+21:4214:51
Klara SkunckeTäby OKej godkänd

H12 Kort

3 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof AnderssonOK Södertörn34:3111:23
2Alexander MagnvallOK Södertörn39:16+4:4512:57
Sam HashemiBromma-Vällingby SOKej start

D10

3 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove OlssonOK Södertörn21:527:13
2Wilma MårtenssonOK Ravinen23:59+2:077:54
3Maja FalkSundbybergs IK24:18+2:268:01
4Ebba WestringJärfälla OK25:43+3:518:29
5Paula StruckOK Ravinen28:24+6:329:22
6Felicia KrafftLänna IF28:35+6:439:26
7Rebecka JavehedVallentuna-Össeby OL34:17+12:2511:18
8Moa GlanshedHaninge SOK35:07+13:1511:35
9Hilda TrofastTullinge SK37:35+15:4312:24
10Linda StrömqvistAttunda OK39:48+17:5613:08
11Sara StrömqvistAttunda OK45:55+24:0315:09
12Sofie LindellGustavsbergs OK1:04:01+42:0921:07
Maja ThimbergSöders-Tyresöej start
Ellen AnelandOK Ravinenej start
Stina PedersenJärfälla OKej start

H10

3 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max ÖsterbergGustavsbergs OK19:046:17
2Svante SandvikAttunda OK20:23+1:196:43
3Jens FochsenWaxholms OK20:33+1:296:46
4Arvid MyrbergerTullinge SK24:08+5:047:57
5Ludvig HagwallJärla Orientering25:03+5:598:16
6Hampus GlanshedHaninge SOK31:54+12:5010:31
7Noel HellbergSundbybergs IK33:36+14:3211:05
8Johannes NorrbyOK Södertörn33:52+14:4811:10
9Elliot LjungdellTäby OK35:46+16:4211:48
10Linus NileviHaninge SOK37:15+18:1112:17
11Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OK37:36+18:3212:24
12Malte BellanderGustavsbergs OK42:38+23:3414:04
13Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF45:48+26:4415:06
Petter FochsenWaxholms OKej godkänd

D35

5 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma TarandiIFK Lidingö SOK49:198:32
2Lena LjungqvistTäby OK55:20+6:019:35
3Terese EklövTumba-Mälarhöjden OK57:27+8:089:57
4Daniela RennerOK Södertörn1:02:04+12:4510:45
5Anna RosnäsIK Stern1:10:03+20:4412:08
6Caroline WestbomOK Österåker1:15:46+26:2713:07

D40

5 110 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katrin SöderbergTäby OK39:447:46
2Lena NilssonAttunda OK40:35+0:517:56
3Kristina AnelandOK Ravinen41:53+2:098:11
4Eva HallstenTäby OK44:00+4:168:36
5Kristin NilssonBromma-Vällingby SOK44:33+4:498:43
6Malin LindskogOK Ravinen46:48+7:049:09
7Åsa LinnersjöSöders-Tyresö49:10+9:269:37
8Lena NileviHaninge SOK49:31+9:479:41
9Elin AhlströmIFK Enskede49:56+10:129:46
10Ylva FornanderVästerbergslagens OL57:22+17:3811:13
11Josefin LindqvistIFK Enskede1:00:28+20:4411:49
12Lisa ÖsterlingOK Södertörn1:02:52+23:0812:18
13Karolina AnderssonLänna IF1:03:40+23:5612:27
14Maria EdvardssonJärfälla OK1:04:16+24:3212:34
15Åsa BergSigtuna OK1:06:16+26:3212:58
16Sofia KrafftLänna IF1:08:45+29:0113:27
Maria PedersenJärfälla OKej start
Malin AlbinssonJärfälla OKej start

H40

7 490 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NäsmanTäby OK46:006:08
2Göran ThimbergSöders-Tyresö46:06+0:066:09
3Jörgen GranefeltKils OK48:42+2:426:30
4Henrik RoosOK Linné49:07+3:076:33
5Jacob BolinOK Tisaren51:26+5:266:52
6Tomas HenrikssonAttunda OK54:56+8:567:20
7Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL55:57+9:577:28
8Robert PedersenJärfälla OK56:10+10:107:29
9Niklas HenrikssonAttunda OK57:25+11:257:39
10Pål JanssonOK Roslagen59:28+13:287:56
11Henrik SjögrenHaninge SOK1:01:46+15:468:14
11Tomas AlbinssonOK Österåker1:01:46+15:468:14
13Niklas HallHaninge SOK1:02:27+16:278:20
14Magnus LennartssonJärfälla OK1:02:47+16:478:22
15Andreas KrafftLänna IF1:02:52+16:528:23
16Henrik TrofastTullinge SK1:04:51+18:518:39
17Jörgen RydeniusTullinge SK1:05:38+19:388:45
18Björn JanssonVäsby OK1:10:59+24:599:28
19Magnus LindblomGustavsbergs OK1:12:21+26:219:39
20Erik MöllerOK Södertörn1:14:59+28:5910:00
21Anders WiknerOK Österåker1:16:54+30:5410:16
22Patrik ServinLånghundra IF1:36:42+50:4212:54
23Jonas HellströmAttunda OK1:38:23+52:2313:08
Anders BøgevigOK Ravinenej start
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OLej start

D45

4 490 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christin SöderqvistOK Ravinen35:277:53
2Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF36:05+0:388:02
3Charlotta GibergHellas Orientering36:14+0:478:04
4Anna StrandAttunda OK38:50+3:238:38
5Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK39:34+4:078:48
6Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF40:11+4:448:56
7Camilla EngelOK Ravinen40:34+5:079:02
8Cecilia FochsenWaxholms OK40:36+5:099:02
9Nina HerneOK Ravinen41:27+6:009:13
10Mia LiljaIFK Lidingö SOK42:02+6:359:21
11Annica JanssonIFK Lidingö SOK43:38+8:119:43
12Heléne KlassonOK Ravinen43:51+8:249:45
13Anna-Lena LängheimTullinge SK44:14+8:479:51
14Ann RollerJärfälla OK45:45+10:1810:11
15Nina IversAttunda OK46:37+11:1010:22
16Katarina RundströmIFK Enskede47:30+12:0310:34
17Karin SteneboAttunda OK48:10+12:4310:43
18Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK48:47+13:2010:51
19Karin HofstedtTäby OK49:21+13:5410:59
20Lena ErlandssonOK Södertörn51:20+15:5311:25
21Anna RökenEnebybergs IF53:00+17:3311:48
22Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL54:07+18:4012:03
23Lisa LeicktTullinge SK1:04:28+29:0114:21
24Gabriella FriskGustavsbergs OK1:04:53+29:2614:27
25Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:04:56+29:2914:27
26Margareta BerghSkarpnäcks OL1:11:14+35:4715:51
27Sonia PerssonHaninge SOK1:25:45+50:1819:05
Ann GranqvistOK Ravinenej start
Annika LindbergAttunda OKej start
Lena BrobergSnättringe SKej start

H45

6 800 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan MogensenOK Ravinen41:156:03
2Martin BellanderGustavsbergs OK44:31+3:166:32
3Björn AnderssonBredaryds SOK44:37+3:226:33
4Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF45:15+4:006:39
5Fredrik SoneAttunda OK46:45+5:306:52
6Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL48:51+7:367:11
7Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL49:25+8:107:16
8Eric RollerJärfälla OK49:52+8:377:20
9Juha LoenbergSkarpnäcks OL49:54+8:397:20
10Kjell AlmgrenOK Ravinen51:04+9:497:30
11Alistair LandelsStora Tuna OK51:14+9:597:32
12Tomas JonssonJärfälla OK51:40+10:257:35
13Henrik ErlandssonOK Södertörn51:56+10:417:38
14Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK52:41+11:267:44
15Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK52:42+11:277:45
16Christopher LindqvistIFK Enskede52:45+11:307:45
17Stefan BergOK Ravinen52:51+11:367:46
18Håkan MelinBromma-Vällingby SOK53:06+11:517:48
19Pontus GilleOK Roslagen53:27+12:127:51
20Joakim PerssonHaninge SOK53:38+12:237:53
21Patrik LeicktTullinge SK53:46+12:317:54
22Ola CarlénBromma-Vällingby SOK54:02+12:477:56
23Johan SundinWaxholms OK55:08+13:538:06
24Per LembreJärla Orientering55:24+14:098:08
25Ola BovalliusJärfälla OK55:56+14:418:13
26Ove GustafssonJärfälla OK57:42+16:278:29
27Ulrik IversAttunda OK58:09+16:548:33
28Roger LindénAttunda OK58:10+16:558:33
29Magnus KjellstrandTumba-Mälarhöjden OK59:47+18:328:47
30Johan LidmarSnättringe SK1:00:28+19:138:53
31Patrik FriskGustavsbergs OK1:01:18+20:039:00
32Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:01:20+20:059:01
33Gunnar HedinSöders-Tyresö1:01:43+20:289:04
34Mats HainkeSnättringe SK1:03:22+22:079:19
35Fredrik ÖrnlidTäby OK1:03:24+22:099:19
36Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:04:11+22:569:26
37Henrik MorastHaninge SOK1:06:26+25:119:46
38Magnus GrafströmCentrum OK1:06:39+25:249:48
39Andreas GrunderJärfälla OK1:06:54+25:399:50
40Olle SandénOK Södertörn1:07:03+25:489:51
41Johan CarlenstamVäsby OK1:07:05+25:509:51
42Fredrik AnderssonOK Södertörn1:07:15+26:009:53
43Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK1:08:59+27:4410:08
44Jonatan LindellGustavsbergs OK1:10:06+28:5110:18
45Per DambergIFK Lidingö SOK1:12:50+31:3510:42
46Anders HedbergOK Södertörn1:13:20+32:0510:47
47Tomas GlanshedHaninge SOK1:15:55+34:4011:09
48Robert CederholmLänna IF1:18:30+37:1511:32
49Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:19:15+38:0011:39
50Johan WallinSträngnäs-Malmby OL1:22:17+41:0212:06
51Michael LindeIF Åland1:33:50+52:3513:47
Mats LundbäckJärfälla OKej godkänd
Torgny RundlöfVäsby OKej start
Karl MårtenssonOK Älvsjö-Örbyej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Johan WestringJärfälla OKej start
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej start
Sven JohanssonTäby OKej start
Tobias SpångHammarby IF OFej start
Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OKej start
Mikael NybergHellas Orienteringej start
Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örbyej start

D50

3 810 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina BergstrandSöders-Tyresö33:558:54
2Ulla MolinAttunda OK34:28+0:339:02
3Annika ArdellOK Rodhen36:24+2:299:33
4Monica HatlenTullinge SK36:50+2:559:40
5Maria ColeVäsby OK37:22+3:279:48
6Ann FranzénOK Södertörn37:29+3:349:50
7Anette LantzOK Österåker39:13+5:1810:17
8Anna EngquistHaninge SOK39:47+5:5210:26
9Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK40:03+6:0810:30
10Johanna SundströmJärla Orientering40:27+6:3210:37
11Carina NilssonTäby OK41:09+7:1410:48
12Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK41:45+7:5010:57
13Synnøve SandbergNydalens SK43:22+9:2711:22
14Maria KvarnlöfOK Roslagen44:20+10:2511:38
15Maria LännevallOK Roslagen44:49+10:5411:45
16Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK46:10+12:1512:07
17Anna PernebyTullinge SK46:46+12:5112:16
18Mia GustafssonOK Kåre47:48+13:5312:32
19Madeleine LimparAttunda OK48:04+14:0912:36
20Katarina SahlstenSkarpnäcks OL50:00+16:0513:07
21Monica FröjdSnättringe SK52:19+18:2413:43
22Anette ArksandVallentuna-Össeby OL53:18+19:2313:59
23Susanne BovalliusJärfälla OK54:48+20:5314:22
24Annette WigertzLånghundra IF1:02:06+28:1116:17
Kristina MarteliusAttunda OKej godkänd
Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örbyej start

H50

5 770 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter NordströmTäby OK39:206:49
2Ola HultinOK Roslagen40:07+0:476:57
3Piero SannicoloTäby OK41:37+2:177:12
4Fredrik SteneboAttunda OK41:46+2:267:14
5Johan MarkstedtOK Södertörn43:31+4:117:32
5Göran LängheimTullinge SK43:31+4:117:32
7Jonas GidingVallentuna-Össeby OL44:51+5:317:46
8Conny StrandbergGustavsbergs OK44:53+5:337:46
9Anders KarlssonSnättringe SK46:03+6:437:58
10Per WollbrandOK Ravinen46:51+7:318:07
11Sven WigertzLånghundra IF47:10+7:508:10
12Rudolf HersénTullinge SK48:02+8:428:19
13Roland SannicoloTäby OK48:10+8:508:20
14Mats JavehedVallentuna-Össeby OL48:32+9:128:24
15Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK50:03+10:438:40
16Anders NilssonTäby OK52:36+13:169:06
17Stefan LybertVäsby OK53:24+14:049:15
18Anders BrinkmanVandrarringen53:46+14:269:19
19Janne NilssonCentrum OK54:12+14:529:23
20Fredrik MorastHaninge SOK54:27+15:079:26
21Kalle PerssonOK Österåker54:41+15:219:28
22Frank SteinerJärfälla OK55:45+16:259:39
23Anders NissarJärfälla OK56:04+16:449:43
24Nils EklöwOK Södertörn56:33+17:139:48
25Mats KarlssonTullinge SK56:52+17:329:51
26Ove RinnbäckOK Ravinen57:36+18:169:58
27Staffan ZillingOK Södertörn57:59+18:3910:02
28Stefan RedtzerAttunda OK58:04+18:4410:03
29Per WolgastSnättringe SK59:22+20:0210:17
30Eric HuijsersHammarby IF OF1:00:00+20:4010:23
31Hans MalmbergWaxholms OK1:02:21+23:0110:48
32Magnus EmbretsenTäby OK1:02:54+23:3410:54
32Peter LandénGustavsbergs OK1:02:54+23:3410:54
34Claes RennerOK Södertörn1:03:40+24:2011:02
35Håkan LindbergOK Djerf1:04:16+24:5611:08
36Anders HolmqvistSnättringe SK1:06:58+27:3811:36
37Göran ModinBromma-Vällingby SOK1:09:50+30:3012:06
38Anders WinaldHellas Orientering1:46:51+1:07:3118:31
Göran LundqvistJärfälla OKej start
Thomas JohanssonSundsvalls OKej start
Olle JanrikBromma-Vällingby SOKej start
Stefan MarteliusAttunda OKej start

D55

3 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Cecilie LövaldTäby OK31:208:13
2Gunilla KreissJärla Orientering34:23+3:039:01
3Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL38:36+7:1610:07
4Helen GlänneforsSöders-Tyresö40:33+9:1310:38
5Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby41:28+10:0810:53
6Anita KarlssonOK Södertörn43:15+11:5511:21
7Kerstin OhlssonHaninge SOK46:22+15:0212:10
8Eva SvanbergJärfälla OK46:35+15:1512:13
9Eva WareniusAvesta OK1:02:54+31:3416:30
Maria BrattTullinge SKej start
Marie MalmborgSöders-Tyresöej start

H55

5 940 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LännevallOK Roslagen41:557:03
2Lars PalmqvistJärfälla OK42:08+0:137:05
3Peter LundbergJärfälla OK44:21+2:267:27
4Ulf BurmanGustavsbergs OK45:18+3:237:37
5Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF46:10+4:157:46
6Hans TarandiIFK Lidingö SOK46:30+4:357:49
7Gunnar LangsSkarpnäcks OL47:28+5:337:59
8Johan PalmgrenTäby OK49:24+7:298:18
9Lars GerhardssonAttunda OK49:42+7:478:22
10Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF49:44+7:498:22
11Per SandbergNydalens SK54:11+12:169:07
12Björn JakobssonTäby OK55:10+13:159:17
13Roland NorellSöders-Tyresö55:47+13:529:23
14Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OL57:18+15:239:38
15Sten-Olof MatssonLeksands OK58:33+16:389:51
16Benny PetterssonVäsby OK1:00:19+18:2410:09
17Gunnar SvanbergJärfälla OK1:00:39+18:4410:12
18Peder KarlssonRånäs OK1:01:13+19:1810:18
19Stefan LjungdahlJärla Orientering1:01:26+19:3110:20
20Jan LarssonVäsby OK1:01:44+19:4910:23
21Eddie BjärrenholtRånäs OK1:02:39+20:4410:32
22Stefan SundeliusJärfälla OK1:03:15+21:2010:38
23Rolf KarlssonJärla Orientering1:03:35+21:4010:42
24Roger LarssonSnättringe SK1:04:51+22:5610:55
25Göran IvaresOK Södertörn1:05:57+24:0211:06
26Harald BauerIFK Lidingö SOK1:08:56+27:0111:36
27Björn SalomonssonSnättringe SK1:09:34+27:3911:42
28Tomas BjörelindJärla Orientering1:11:23+29:2812:01
29Claes ElvhammarAttunda OK1:11:33+29:3812:02
30Kenneth PetterssonJärfälla OK1:16:20+34:2512:51
Anders JakobssonOK Södertörnej start
Anders MattssonOK Älvsjö-Örbyej start

D60

3 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena JanssonJärla Orientering40:2210:51
2Pia-Lena PutkonenTullinge SK41:58+1:3611:16
3Karin GillbergCentrum OK43:48+3:2611:46
4My RönnolsTäby OK44:44+4:2212:01
5Anneli LindqvistGustavsbergs OK46:47+6:2512:34
6Ulla WesterlundTäby OK47:14+6:5212:41
7Karin IvarssonHaninge SOK51:26+11:0413:49
8Margareta WadinOK Älvsjö-Örby54:09+13:4714:33
9Marita BergSigtuna OK1:05:00+24:3817:28

H60

5 110 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK37:057:15
2Roland WareniusAvesta OK38:58+1:537:37
3Mikael TarandiIFK Lidingö SOK39:50+2:457:47
4Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF41:19+4:148:05
5Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL42:25+5:208:18
6Pelle BengtssonIFK Enskede42:57+5:528:24
7Göran HanssonTäby OK43:07+6:028:26
8Leif ÅkerblomOK Österåker47:21+10:169:15
9Ola NyqvistOK Södertörn47:37+10:329:19
10Thomas WesterGustavsbergs OK47:56+10:519:22
11Tor-Olof BlomsterIF Åland48:01+10:569:23
12Lars LandströmLånghundra IF48:19+11:149:27
13Sven-Anders OlssonAttunda OK49:29+12:249:41
14Anders KarlssonTullinge SK49:46+12:419:44
15Curt RahlénOK Ravinen50:05+13:009:48
16Per ÖhlundGustavsbergs OK50:14+13:099:49
17Anders LavforsCentrum OK50:45+13:409:55
18Matz LarssonGustavsbergs OK51:30+14:2510:04
19Torbjörn BergmanSnättringe SK52:10+15:0510:12
20Reinhold LenneboIF Thor55:09+18:0410:47
21Björn LindgrenOK Österåker56:17+19:1211:00
22Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK57:07+20:0211:10
23Matts BjörkeSöders-Tyresö58:47+21:4211:30
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OLej godkänd
Eidar LindgrenOK Ravinenej start

D65

3 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL38:0310:13
2Birgitta BillstamJärfälla OK43:53+5:5011:47
3Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK46:30+8:2712:30
4Aila HalttunenHaninge SOK47:29+9:2612:45
5Margareta HaraldssonGustavsbergs OK48:23+10:2013:00
6Vivianne HolgerssonOK Måsen50:33+12:3013:35
7Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL51:52+13:4913:56
8Carin RunqvistJärfälla OK52:05+14:0214:00
9Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK52:44+14:4114:10
10Margareta HagstedtVäsby OK53:17+15:1414:19
11Helena KorhonenHaninge SOK58:22+20:1915:41
12Ewa NordlundLänna IF1:10:39+32:3618:59
13Marianne SellgrenSigtuna OK1:12:05+34:0219:22
14Kristina ErikssonLänna IF1:20:39+42:3621:40
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IFej start
Anne LundmarkJärfälla OKej start

H65

4 490 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK33:567:33
2Lars GrankvistTäby OK38:21+4:258:32
3Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn40:16+6:208:58
4Åke WansölinSöders-Tyresö40:38+6:429:02
5Bjarne BlomsterIF Åland40:59+7:039:07
6Paul NorénOK Södertörn42:28+8:329:27
7Gunnar EhnTullinge SK42:33+8:379:28
8Leif AlmtorpLånghundra IF42:41+8:459:30
9Hans HolgerssonOK Måsen44:07+10:119:49
10Per-Johan VikforsOK Österåker45:27+11:3110:07
11Olle BlomgrenOK Södertörn45:52+11:5610:12
12Leif NordinAttunda OK47:12+13:1610:30
13Göran AnderssonEnebybergs IF49:40+15:4411:03
14Kjell JanssonLånghundra IF50:33+16:3711:15
15Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF50:46+16:5011:18
16Magnus HaraldssonGustavsbergs OK51:21+17:2511:26
17Robert SvartholmGammelstads IF52:21+18:2511:39
18Lars WestinVallentuna-Össeby OL52:35+18:3911:42
19Christer NordströmOK Älvsjö-Örby53:55+19:5912:00
20Bo WinanderJärfälla OK54:16+20:2012:05
21Per-Erik JanssonIF Thor55:33+21:3712:22
22Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK58:44+24:4813:04
23Christer HedinIFK Enskede1:03:04+29:0814:02
Ingemar GardSöders-Tyresöej start

D70

3 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK31:279:23
2Maria EhnTullinge SK35:00+3:3310:26
3Dagny GustavssonSigtuna OK35:37+4:1010:37
4Eva-Stina SvärdHaninge SOK37:58+6:3111:20
5Gun-Inger SahlbergLånghundra IF38:36+7:0911:31
6Margareta HaraldssonSigtuna OK39:21+7:5411:44
7Marianne HamiltonEnebybergs IF39:44+8:1711:51
8Birgitta KlangLånghundra IF42:26+10:5912:40
9Ingrid JarlebringVäsby OK52:37+21:1015:42
10Kristina SkoglundHellas Orientering1:12:50+41:2321:44
UC Lybert ErikssonVäsby OKej start

H70

3 810 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF31:458:20
2Leif StrandbergGustavsbergs OK35:48+4:039:23
3Tage SandbergBromma-Vällingby SOK35:56+4:119:25
4Bengt ErikssonVäsby OK36:26+4:419:33
5Rolf SkoglundHellas Orientering37:39+5:549:52
6Leif NordlundLänna IF40:13+8:2810:33
7Bo NorbäckTullinge SK43:25+11:4011:23
8Ingvar SvenssonBjursås OK43:29+11:4411:24
9Staffan ElmhagenSöders-Tyresö43:47+12:0211:29
10Conny HusénOK Roslagen44:53+13:0811:46
11Per-Åke CarlenstamVäsby OK45:56+14:1112:03
12Stellan FehrnströmEnebybergs IF46:51+15:0612:17
13Sören ErikssonLänna IF47:41+15:5612:30
14Leif BergSigtuna OK48:35+16:5012:45
15Kenneth BerglundHellas Orientering48:38+16:5312:45
16Bengt FribergJärfälla OK48:42+16:5712:46
17Bo SundénKarlsbyhedens IK50:40+18:5513:17
18Leif LarssonEnebybergs IF51:27+19:4213:30
19Åke LewanderSkarpnäcks OL52:03+20:1813:39
20Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben56:03+24:1814:42
21Kurt AnderssonEnebybergs IF57:13+25:2815:01
22Rolf LöfqvistSöders-Tyresö58:17+26:3215:17
23Gunnar ErikssonJärfälla OK59:43+27:5815:40
24Ingemar JohnssonOK Södertörn1:00:10+28:2515:47
25Hans SahlbergLånghundra IF1:06:04+34:1917:20
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd
Lars JonassonJärfälla OKej start

D75

3 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva von HeijneSigtuna OK41:1312:18
2Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK42:31+1:1812:41
3Britt ErikssonHammarby IF OF48:08+6:5514:22
4Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby52:57+11:4415:48
5Yvonne RoosAttunda OK1:06:11+24:5819:45
Ann SjöbergEnebybergs IFej start
Margareta WallénTäby OKej start

H75

3 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan SöderbergIFK Lidingö SOK37:4710:09
2Jan-Erik DanellTullinge SK40:21+2:3410:50
3Bo HedlundIFK Enskede42:16+4:2911:21
4Bjarne ErlandssonHammarby IF OF42:53+5:0611:31
5Lars CedérusSnättringe SK43:00+5:1311:33
6Per-Olof ErikssonOK Hammaren47:12+9:2512:41
7Göran JohanssonSnättringe SK50:22+12:3513:32
8Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL51:11+13:2413:45
9Sven-Erik WidinOK Österåker52:25+14:3814:05
10Håkan SjökvistSöders-Tyresö53:11+15:2414:17
11Bertil RydgrenIFK Enskede58:11+20:2415:38
12Lars RoosAttunda OK1:01:00+23:1316:23
13Hugo IsgrenIFK Enskede1:04:37+26:5017:22
14Leif HermundstadSnättringe SK1:14:20+36:3319:58
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OLej start

D80

3 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK45:4714:13
2Gunnel JunegardOK Södertörn50:04+4:1715:32

H80

3 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK38:5011:35
2Sigurd WallénTäby OK39:42+0:5211:51
3Lars PerssonVäsby OK40:30+1:4012:05
4Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK41:18+2:2812:19
5John BerglundAlfta-Ösa OK41:59+3:0912:31
6Ulf EskilssonOK Södertörn43:34+4:4413:00
7Lars-Erik LindellVäsby OK49:30+10:4014:46
8Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby49:59+11:0914:55
9Carl LangOK Österåker56:05+17:1516:44
10Sven ErikssonOK Roslagen57:39+18:4917:12
11Bo HallménTäby OK1:12:07+33:1721:31

D85

3 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britta HallJärla Orientering1:27:5027:16

H85

3 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henning HamiltonEnebybergs IF1:13:2321:54

Inskolning

2 140 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Felix AhlströmIFK Enskedefullföljt
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Simon AhlströmIFK Enskedefullföljt
Folke Barck-HolstSnättringe SKfullföljt
Simon CarlqvistSnättringe SKfullföljt
Edvin CarlstennIFK Lidingö SOKfullföljt
Folke FastlundKlubblösfullföljt
Kobbe FischerIFK Lidingö SOKfullföljt
Lava FischerIFK Lidingö SOKfullföljt
Beth HaasdykKlubblösfullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Sara HellströmAttunda OKfullföljt
Lukas HenrikssonAttunda OKfullföljt
Erik KällTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Sarah LundellOK Österåkerfullföljt
Lukas RTarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Jonathan RymanTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Ulrika RymanTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Tuva ThörnqvistSöders-Tyresöfullföljt

U1

2 270 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja CederbaumWaxholms OK14:376:26
2Anna FranklingIFK Lidingö SOK15:01+0:246:36
3Sixten ÅhlinLånghundra IF15:05+0:286:38
4Alva WidmanBromma-Vällingby SOK15:29+0:526:49
5Petter LjungqvistTäby OK16:55+2:187:27
6Olof HagwallJärla Orientering17:20+2:437:38
7Teodor JonssonSkarpnäcks OL17:45+3:087:49
8Amanda MörkforsJärfälla OK17:51+3:147:51
9Greta SandvikAttunda OK19:35+4:588:37
10Elin JavehedVallentuna-Össeby OL19:42+5:058:40
11Felix JahrOK Österåker19:43+5:068:41
12Klara CarlssonTäby OK20:26+5:499:00
13Linnea SandTullinge SK21:20+6:439:23
14Fanny BergmanTullinge SK21:21+6:449:24
15Alma HallstenTäby OK22:15+7:389:48
16Sven  BörjessonJärla Orientering23:38+9:0110:24
17Alice HellbergSundbybergs IK24:42+10:0510:52
18Signe DamneBromma-Vällingby SOK25:00+10:2311:00
19Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF25:50+11:1311:22
20Alva GawellIFK Enskede26:28+11:5111:39
21Lova JonssonSkarpnäcks OL28:39+14:0212:37
22Ella LjungdellTäby OK28:44+14:0712:39
23Dagny IkoVallentuna-Össeby OL35:27+20:5015:37
24Märta CarlssonTäby OK36:36+21:5916:07
25Emelie RökenEnebybergs IF38:40+24:0317:02
26Alice RökenEnebybergs IF38:41+24:0417:02
27Eskil MyrbergerTullinge SK39:14+24:3717:17
Frida MårtenssonOK Älvsjö-Örbyej start

U2

2 990 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav MyrbergerTullinge SK23:537:59
2Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö25:19+1:268:28
3Malte GranefeltOK Tyr25:52+1:598:39
3Oscar LundquistOK Ravinen25:52+1:598:39
5Märta AhlquistJärla Orientering31:26+7:3310:30
6Britta BörjessonJärla Orientering31:27+7:3410:31
7Irma YdeniusTullinge SK32:45+8:5210:57
8Teodor BakkmanIFK Lidingö SOK33:52+9:5911:19
9Egon WistedtSundbybergs IK34:10+10:1711:25
10Carl NormanSundbybergs IK34:38+10:4511:34
11Milla KlassonOK Ravinen35:18+11:2511:48
12Erika AhlbergVallentuna-Össeby OL35:47+11:5411:58
13Gabriel CarlqvistSnättringe SK37:38+13:4512:35
14Olle DuvhökWaxholms OK39:35+15:4213:14
15Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK42:20+18:2714:09
16Alvar EdvardssonBromma-Vällingby SOK43:55+20:0214:41
17Åke EngmanLidingö 46:59+23:0615:42
18Alice ErikssonVäsby OK48:39+24:4616:16
19Louise LindellGustavsbergs OK52:04+28:1117:24
20Rickard  StenbeckMälarö SOK55:09+31:1618:26
20Agnes StenbeckIFK Lidingö SOK55:09+31:1618:26

U3

2 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malcolm CederbaumWaxholms OK23:197:59
2Maja LiljaIFK Lidingö SOK28:04+4:459:36
3Louise ByströmBromma-Vällingby SOK47:12+23:5316:09

Öppen motion 1

2 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina  NilssonKlubblös23:487:57
2Hampus AlzénGustavsbergs OK49:18+25:3016:29
3Charlotta DambergIFK Lidingö SOK49:47+25:5916:38
Jenny StruckOK Ravinenej godkänd
Evert CarlssonTäby OKej godkänd

Öppen motion 3

2 920 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander MelinKlubblös19:596:50
2Joakim ThörneKjula IF22:08+2:097:34
3Malin EirefeltForsa OK26:04+6:058:55
4Åsa  DikvallKlubblös26:13+6:148:58
5Lisa SundinKlubblös27:46+7:479:30
6Anna KarlssonSundbybergs IK28:33+8:349:46
7Felicia HökarsKlubblös30:05+10:0610:18
8Urban HökarsKlubblös30:06+10:0710:18
9Martin GodOK Älvsjö-Örby31:25+11:2610:45
10Bo LandarvKlubblös32:10+12:1111:00
11Mikaela WallerströmOK Österåker33:05+13:0611:19
12Jenny MagnvallOK Södertörn36:04+16:0512:21
13Per-Håkan AnderssonIFK Enskede36:58+16:5912:39
14Anna WolgastSnättringe SK38:02+18:0313:01
15Marcus SneitzJärfälla OK38:29+18:3013:10
16Ingela HersénTullinge SK40:44+20:4513:56
17Maj Eriksson-GotheRavinen40:50+20:5113:59
18Malena CarlqvistSnättringe SK41:06+21:0714:04
19Linus GustafssonOK Älvsjö-Örby41:13+21:1414:06
20Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK41:31+21:3214:13
21Katarina SundOK Roslagen45:10+25:1115:28
22Linnea CarlssonSkarpnäcks OL45:34+25:3515:36
23Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK52:09+32:1017:51
24Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK54:07+34:0818:31
25Åsa SkunckeTäby OK58:51+38:5220:09
26Lillvor SilanderVäsby OK59:26+39:2720:21
Karin Barck-HolstSnättringe SKej start

Öppen motion 5

3 610 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus UnossonKlubblös31:588:51
2Peter SvanbergKlubblös35:38+3:409:52
3Svante Barck-HolstSnättringe SK36:53+4:5510:13
4Karl Martin SvärdSträngnäs-Malmby OL37:02+5:0410:15
5Nina KarlssonIFK Lidingö SOK42:41+10:4311:49
6Camilla GöstasKlubblös43:02+11:0411:55
7Andreas HerneOK Ravinen45:08+13:1012:30
8Johanna JonssonIK Gandvik45:36+13:3812:37
9Anders FalkIF Thor46:03+14:0512:45
10Johan  PerssonKlubblös46:29+14:3112:52
11Torbjörn LarssonTäby OK47:13+15:1513:04
12Erica StrandbergGustavsbergs OK47:23+15:2513:07
13Matilda AhlquistJärla Orientering47:34+15:3613:10
14Cecilia EnbäckSöders-Tyresö48:36+16:3813:27
15Anna TedhamreSnättringe SK49:12+17:1413:37
16Isak RubenssonKlubblös49:14+17:1613:38
17Joakim LindenKlubblös49:29+17:3113:42
18Ingemar TedhamreSnättringe SK50:25+18:2713:57
19Per FranklingIFK Lidingö SOK52:42+20:4414:35
20Fabian MartinezKlubblös53:26+21:2814:48
21Eva HagwallJärla Orientering53:52+21:5414:55
22Annica HänströmTäby OK54:05+22:0714:58
23Robert PuustaOK Älvsjö-Örby54:10+22:1215:00
24Ulrika HellströmAttunda OK56:13+24:1515:34
25Christina StrandbergGustavsbergs OK57:13+25:1515:50
26Monika PerssonOK Södertörn58:47+26:4916:17
27Jonas BredinAttunda OK59:21+27:2316:26
28Marie HalvorsenOK Södertörn59:35+27:3716:30
29Karin SvartholmGammelstads IF1:01:59+30:0117:10
30Hampus WiknerOK Österåker1:02:58+31:0017:26
31Catharina RymanTumba-Mälarhöjden OK1:03:37+31:3917:37
32Ingalill KåbergOK Ravinen1:05:50+33:5218:14
33Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:05:52+33:5418:14
34Claes RundströmOK Älvsjö-Örby1:06:06+34:0818:18
35Anna-Karin FromholtzIFK Lidingö SOK1:07:52+35:5418:47
36Ruben SvartholmGammelstads IF1:08:07+36:0918:52
37Annika ZetterqvistSigtuna OK1:09:45+37:4719:19
38Ylva LagerbergOK Södertörn1:10:32+38:3419:32
39Kristina AnderssonOK Södertörn1:14:40+42:4220:40
40Maritha OlanderTäby OK1:14:59+43:0120:46
41Agnes ModinBromma-Vällingby SOK1:17:12+45:1421:23
42Ann HellmanJärla Orientering1:19:45+47:4722:05
43Marie SvenssonJärfälla OK1:21:17+49:1922:30
44Anton KronbladhBromma-Vällingby SOK1:21:19+49:2122:31
45Mats KronbladhBromma-Vällingby SOK1:21:22+49:2422:32
46Thomas DanielsonBromma-Vällingby SOK1:24:01+52:0323:16
47Sofia StiblertTockarps IK1:24:38+52:4023:26
48Lena NorellAttunda OK1:28:38+56:4024:33
49Åsa SuomalainenJärla Orientering1:33:55+1:01:5726:00
50Margaretha NylundOK Södertörn1:35:09+1:03:1126:21
Anna NielsenKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 380 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonatan BylarsForsa OK23:286:56
2Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK24:25+0:577:13
3Ida WikströmIFK Lidingö SOK28:26+4:588:24
4Glenn WiderströmOK Ravinen30:18+6:508:57
5Mikael WesterGustavsbergs OK30:53+7:259:08
6Mikael NordquistTäby OK31:15+7:479:14
7Åsa BörjessonJärla Orientering32:12+8:449:31
8Jonas KarlssonVäsby OK33:11+9:439:49
9Nils ErikssonVäsby OK33:15+9:479:50
10Ida GawellIFK Enskede33:24+9:569:52
11Leif MörkforsJärfälla OK34:00+10:3210:03
12Peter BergmanTullinge SK34:30+11:0210:12
13Per HolgerssonSnättringe SK34:42+11:1410:15
14Anna LundquistOK Ravinen34:51+11:2310:18
15Kalle WegerfeltGarphyttans IF35:54+12:2610:37
16Jan EkmanKA 3 IF36:30+13:0210:47
17Berit EkmanTäby OK37:21+13:5311:03
18Nils Forsberg RundströmIFK Enskede37:54+14:2611:12
19Ella SjöbergTullinge SK38:11+14:4311:17
20Emma MiléusLinköpings OK38:15+14:4711:18
21Cecilia NordquistTäby OK38:16+14:4811:19
22Charlotte WiknerOK Österåker38:27+14:5911:22
23Stefan GotheOK Ravinen38:46+15:1811:28
24Gudrun ElvhageIF Thor39:35+16:0711:42
25Petra LundbäckJärfälla OK39:48+16:2011:46
26Agneta HolgerssonSnättringe SK40:24+16:5611:57
27Jeanette JonssonOK Österåker40:32+17:0411:59
28Ankki CederbaumWaxholms OK41:26+17:5812:15
29Mats SalemyrBromma-Vällingby SOK42:13+18:4512:29
30Göran GlanshedIFK Enskede42:24+18:5612:32
31Ari SahlstenSkarpnäcks OL42:37+19:0912:36
32Johan RosénOK Södertörn43:41+20:1312:55
33Lena BrobergSnättringe SK43:45+20:1712:56
34Marie StrandOK Österåker44:49+21:2113:15
35Göran HanssonTäby OK45:33+22:0513:28
36Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL46:34+23:0613:46
36Anna LindellGustavsbergs OK46:34+23:0613:46
38Malin MårtenssonOK Ravinen46:57+23:2913:53
39Lars-Olof LarssonTäby OK47:26+23:5814:02
40Ylva RudanderJärla Orientering47:35+24:0714:04
41Åsa SandTullinge SK47:41+24:1314:06
42Elin TörnqvistSnättringe SK48:08+24:4014:14
43Göran AnderssonTäby OK48:29+25:0114:20
44Kjerstin MarkstedtOK Södertörn48:51+25:2314:27
45Cecilia AlzénGustavsbergs OK49:05+25:3714:31
46Joel HaasdykKlubblös49:24+25:5614:36
47Linnea CarlssonSkarpnäcks OL49:30+26:0214:38
48Annica HedbergOK Södertörn50:26+26:5814:55
49Martin ErikssonOK Södertörn50:44+27:1615:00
50Marianne JernbergSöders-Tyresö51:00+27:3215:05
51Anneli LidmarSnättringe SK51:16+27:4815:10
52Meta NordesjöSundbybergs IK53:13+29:4515:44
53Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK54:54+31:2616:14
54Ebba NordesjöSundbybergs IK55:50+32:2216:31
55Arne FridmarKlubblös56:07+32:3916:36
56Anna-Karin FridmarGustavsbergs OK56:09+32:4116:36
57Susanne EdénWaxholms OK56:39+33:1116:45
58Björn EdénWaxholms OK56:43+33:1516:46
59Ankki HolmbergJärla Orientering57:40+34:1217:03
60Angelica LindblomGustavsbergs OK1:00:45+37:1717:58
61Lisa JanssonLånghundra IF1:02:15+38:4718:25
62Robert NordesjöSundbybergs IK1:11:23+47:5521:07
63Anders FriströmSkarpnäcks OL1:11:40+48:1221:12
64Jan LjungbergEnebybergs IF1:19:09+55:4123:25
65Anki LandarvKlubblös1:24:54+1:01:2625:07
Lena GumaeliusWaxholms OKej godkänd

Öppen motion 8

4 430 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils GumaeliusWaxholms OK31:177:03
2Peter EnokssonOK Österåker36:14+4:578:10
3Göran JohanssonOK Österåker36:22+5:058:12
4Pernilla NilssonSävedalens AIK36:51+5:348:19
5Magnus JohanssonIFK Lidingö SOK37:44+6:278:31
6Johan HörnfeldtOK Ravinen37:57+6:408:33
7Björn LundquistOK Ravinen38:51+7:348:46
8Ola LindqvistIFK Lidingö SOK39:30+8:138:54
9Maria MogensenOK Ravinen39:56+8:399:00
10Linus HolmqvistOK Österåker40:12+8:559:04
11Ulf ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK40:37+9:209:10
12Nina ThörnqvistSöders-Tyresö41:36+10:199:23
13Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF42:05+10:489:29
14Marcus NiemiSkogslöparna43:18+12:019:46
15Mats AronssonBromma-Vällingby SOK44:13+12:569:58
16Marie MalmborgSöders-Tyresö44:56+13:3910:08
17Nigel ColeVäsby OK45:54+14:3710:21
18Laura DAngeloAttunda OK46:15+14:5810:26
19Urban VahlbergOK Österåker46:32+15:1510:30
20Gro DahlbomCentrum OK46:36+15:1910:31
21Magnus StrömqvistAttunda OK47:17+16:0010:40
22Bo NeidenströmFrölunda OL47:29+16:1210:43
23Lina BerglundJärfälla OK47:53+16:3610:48
24Juliette SoulardStora Tuna OK47:58+16:4110:49
25Karin TidevallSkogsluffarnas OK48:38+17:2110:58
26Pär DahlströmTullinge SK49:10+17:5311:05
27Mattias NordinGustavsbergs OK50:16+18:5911:20
28Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF50:21+19:0411:21
29Anette ÖnerudOK Ravinen50:29+19:1211:23
30Mikael NiemiSkogslöparna50:39+19:2211:26
31Mats HerbertTäby OK50:50+19:3311:28
32Kerstin SjökvistOK Österåker50:54+19:3711:29
33Eva NygrenOK Ravinen50:59+19:4211:30
34Laila IngelssonOK Hammaren52:03+20:4611:44
35Tomas MovinSnättringe SK52:20+21:0311:48
36Rene BallnusJärfälla OK53:36+22:1912:05
36Håkan CarlqvistSnättringe SK53:36+22:1912:05
38Karl DikvallWaxholms OK54:05+22:4812:12
39Peter WippJärla Orientering54:53+23:3612:23
40Hans JonssonVäsby OK55:30+24:1312:31
41Niclas LidströmFrösö IF57:08+25:5112:53
42Lena RisbyOK Ravinen58:22+27:0513:10
43Catarina CarlqvistSnättringe SK58:24+27:0713:10
44Elinor LangeOK Ravinen58:45+27:2813:15
45Maria GelinderAttunda OK58:58+27:4113:18
46Karin HallstenOK Ravinen59:18+28:0113:23
47Peter RenbergWaxholms OK1:01:16+29:5913:49
48Mats BrobergIFK Lidingö SOK1:01:32+30:1513:53
49Mia HillerhagIFK Lidingö SOK1:02:41+31:2414:08
50Erik DyreliusSnättringe SK1:03:50+32:3314:24
51Eero O NiemiSkogslöparna1:04:10+32:5314:29
52Tove HammarbergJärfälla OK1:04:43+33:2614:36
53Emma RisbyOK Ravinen1:05:57+34:4014:53
54Andreas EnforsTockarps IK1:07:16+35:5915:11
55Anette BrunanderAttunda OK1:08:31+37:1415:27
56Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:09:11+37:5415:37
57Per SundbergSofia Cykelklubb1:09:54+38:3715:46
58Henny SamuelssonCentrum OK1:10:10+38:5315:50
59Stefan NorellAttunda OK1:10:12+38:5515:50
60Roland HellbergTäby OK1:11:36+40:1916:09
61Robin RaneKlubblös1:13:42+42:2516:38
62Sofie RedtzerAttunda OK1:13:43+42:2616:38
63Fredrik LundellOK Österåker1:19:52+48:3518:01
64Robert BjörklundTumba-Mälarhöjden OK1:23:02+51:4518:44
Samuel SvenssonCentrum OKej godkänd

Öppen motion 9

7 330 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil HjalmarssonIFK Lidingö SOK55:047:30
2Mattias HovmöllerSöders55:27+0:237:33
3Martin GelinderAttunda OK55:37+0:337:35
4Mårten FrandeliusKamrat och IF KIF56:08+1:047:39
5Anders TarandiIFK Lidingö SOK56:41+1:377:43
6Magnus BacklundKlubblös59:24+4:208:06
7André SahlstenSkarpnäcks OL59:43+4:398:08
8Jesper HedbergIF Thor1:01:24+6:208:22
9Clas AnderssonKlubblös1:01:36+6:328:24
10Tomas SjökvistOK Österåker1:01:44+6:408:25
11Gustav LindeborgTäby OK1:03:06+8:028:36
12Christofer NäsholmÄrla IF1:03:16+8:128:37
13Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL1:04:10+9:068:45
14Krister GumaeliusWaxholms OK1:05:40+10:368:57
15Niklas WansölinOK Ravinen1:06:30+11:269:04
16Anders TvärånaOK Linné1:06:33+11:299:04
17Johan  BjörkestenKlubblös1:06:44+11:409:06
18Thomas CallebergSnättringe SK1:07:23+12:199:11
19Jakob  HedbergUppsala LK1:08:16+13:129:18
20Bodil NorrbomPuppy TS1:09:00+13:569:24
21Emil WippJärla Orientering1:10:45+15:419:39
22Bure NoréusOK Ravinen1:10:56+15:529:40
23Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:11:06+16:029:41
24Lars ForsbergOK Ravinen1:11:52+16:489:48
25Matilda OlssonIFK Lidingö SOK1:12:32+17:289:53
26Olof LethagenCentrum OK1:13:29+18:2510:01
27Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:14:11+19:0710:07
28Magnus SneitzJärbo OK1:17:25+22:2110:33
29Jan BergmanOK Kåre1:18:41+23:3710:44
30Birger AndrénFredrikshofs IF Skid & OK1:24:16+29:1211:29
31Fredrik MatssonLeksands OK1:32:07+37:0312:34
32Mattias HenrikssonCentrum OK1:37:10+42:0613:15
33Anders RyrmanCentrum OK1:46:32+51:2814:32
34Anders LundbergOK Roslagen1:48:44+53:4014:50
Torbjörn StenbeckMälarö SOKej godkänd
Elias JohanssonOK Österåkerej godkänd
Per KnutasAttunda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser