Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkekvartetten, dag 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkekvartetten, dag 2, medel
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: fredag 6 maj 2016

D21

3 390 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina PerssonOK Skogsfalken27:037:58
2Anna-Stina PåledalOK Roxen27:10+0:078:00
3Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro28:22+1:198:22
4Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro28:49+1:468:30
5Kajsa HammarströmLinköpings OK29:55+2:528:49
6Elsa EkelinKFUM Örebro OK30:45+3:429:04
7Jill JohanssonSundsvalls OK32:19+5:169:31
8Maria ElmelidLinköpings OK33:11+6:089:47
9Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro33:39+6:369:55
10Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro34:05+7:0210:03
11Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF34:21+7:1810:07
12Elisabeth AhlgrenLinköpings OK34:25+7:2210:09
13Lisa WesterbergOK Milan34:54+7:5110:17
14Karin FägerlindCentrum OK36:44+9:4110:50
15Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK36:49+9:4610:51
16Annie LennartssonSkåneslättens OL38:12+11:0911:16
17Anneli BerggrenOK Denseln39:15+12:1211:34
18Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro47:18+20:1513:57
19Mathilda JägrydSkåneslättens OL48:21+21:1814:15
20Malin ThornemanHelsingborgs SOK49:43+22:4014:39
Fanny FallénOK Tylöskogej godkänd
Johanna HoltetOK Tyrej start

H21

4 520 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan StrandGöteborg-Majorna OK28:456:21
2Per ÖbergOK Hällen29:34+0:496:32
3Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro30:41+1:566:47
4Per EklöfOK Milan30:47+2:026:48
5Kristian AlgersSkogspojkarnas OK31:12+2:276:54
6Isak BergmanOK Skogsfalken31:14+2:296:54
7Hans BrolundOK Denseln31:54+3:097:03
8Emil LauriJärla Orientering32:13+3:287:07
9Per CarlborgLinköpings OK32:18+3:337:08
10Oskar EklöfRehns BK33:28+4:437:24
11Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro33:55+5:107:30
12Mikael AnderssonStora Tuna OK34:52+6:077:42
13Håkan PetterssonOK Djerf35:09+6:247:46
14Niclas TjernlundOK Vilse 8735:31+6:467:51
15Peter AronssonLinköpings OK35:33+6:487:51 Ladda ner rutt i gpx-format
16Erik FernlundSäterbygdens OK36:43+7:588:07
17Niklas ThörnOK Vilse 8736:52+8:078:09
18Erik MelénMotala AIF OL36:58+8:138:10
19Mattias AllaredTumba-Mälarhöjden OK37:01+8:168:11
20Anton HanssonIK Hakarpspojkarna37:15+8:308:14
21Jacob ErikssonKFUM Örebro OK37:28+8:438:17
22Janne SelkäläKöping-Kolsva OK38:44+9:598:34
23Eric HanssonIK Hakarpspojkarna38:58+10:138:37
24Fredrik Zetterberg ErikssonOK Djerf39:23+10:388:42
25Johan PerssonHagaby GoIF Örebro40:25+11:408:56
26Gustav ÅhrénMotala AIF OL40:44+11:599:00
27Michael WickströmArboga OK41:00+12:159:04
28Patrik JohanssonHelsingborgs SOK41:57+13:129:16
29Fredrik LarssonHagaby GoIF Örebro42:22+13:379:22
30Kristian BirathSurahammars SOK42:24+13:399:22
31Oskar CervinHelsingborgs SOK43:02+14:179:31
32Fritjof AxelssonFK Göingarna44:38+15:539:52
33John OskarssonHagaby GoIF Örebro45:47+17:0210:07
34Erik HellstenNyköpings OK47:57+19:1210:36
35Joakim SjöbergHelsingborgs SOK49:38+20:5310:58
36Daniel NilssonSkåneslättens OL49:57+21:1211:03
37Henrik WickströmArboga OK50:21+21:3611:08
38Daniel StunzKFUM Örebro OK1:03:48+35:0314:06
39Ola HoltbringOK Amne1:18:51+50:0617:26
Adam NymanHagaby GoIF Örebroej godkänd
Magnus PalmKFUM Örebro OKej start
Arvid JohnsonDegerfors OKej start
Anders LindbergOK Tyrej start
Johan LövgrenDegerfors OKej start
Martin SvärdOK Tylöskogej start
Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 87ej start
Jonathan AnderssonHagaby GoIF Örebroej start

D20

3 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine HöögHagaby GoIF Örebro39:3111:09
2Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro42:09+2:3811:54
Sara JosarpFK Friskus-Varbergej start
Elin LindbergOK Djerfej start

D18

3 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja WelanderOK Djerf40:5712:09
2Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb43:34+2:3712:55
3Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:05:45+24:4819:30
Maja MosslindVandrarringenej start

H18

3 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip ÖrnKFUM Örebro OK45:0012:42
2Marcus NylénDegerfors OK47:09+2:0913:19
3Joel SjödinOK Kolmården48:45+3:4513:46
4Axel StridKFUM Örebro OK51:10+6:1014:27
5Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb52:51+7:5114:55
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start

D16

3 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JohanssonOK Djerf31:499:24
2Elin SchagerströmGarphyttans IF32:52+1:039:43
3Irmalinn NilssonHärlövs IF34:02+2:1310:04
4Hilda AxelssonFK Göingarna34:24+2:3510:10
5Anna JohnssonSkogspojkarnas OK35:15+3:2610:25
6Elin LindbladOK Djerf36:37+4:4810:50
7Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK36:50+5:0110:53
8Selma MoqvistLerums SOK37:06+5:1710:58
9Ida JohnssonOK Kåre37:34+5:4511:06
10Matilda HagstrandLerums SOK38:48+6:5911:28
11Elina HansonKungälvs OK42:04+10:1512:26
12Tova ErikssonOK Djerf42:10+10:2112:28
13Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb45:18+13:2913:24
14Annie SamuelssonOK Letstigen1:05:29+33:4019:22

H16

3 380 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas OlmKils OK22:366:41
2Victor HanssonJönköpings OK25:21+2:457:30
3Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb26:30+3:547:50
4Martin LammFrölunda OL28:23+5:478:23
5Gustav ÅmanOK Vilse 8728:53+6:178:32
6Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb29:59+7:238:52
7Thorsten SvenssonFinspångs SOK31:05+8:299:11
8Melker ForsbergKFUM Örebro OK31:22+8:469:16
9Axel OlssonOK Skogsstjärnan32:25+9:499:35
10Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK33:20+10:449:51
11Axel OrrhedeHelsingborgs SOK34:51+12:1510:18
12Simon BjörklundLindebygdens OK36:03+13:2710:39
13Jacob MobergHelsingborgs SOK44:10+21:3413:04
14Anton HolmOK Djerf51:30+28:5415:14
15Andreas GrönvallHelsingborgs SOK1:08:42+46:0620:19
William SeguraKFUM Örebro OKej godkänd
Nils KylbornAlmby IKej start
Johannes GreenAlmby IKej start

D14

2 790 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK20:417:24
2Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK24:21+3:408:43
3Sofie FranzénAlmby IK25:55+5:149:17
4Sara WänströmFinspångs SOK26:23+5:429:27
5Lovisa MoqvistLerums SOK27:16+6:359:46
6Julia BergKFUM Örebro OK28:22+7:4110:10
7Emilia JohnssonOK Kåre28:31+7:5010:13
8Sofia GreenAlmby IK28:39+7:5810:16
9Vilmalee SuwanOK Vilse 8729:29+8:4810:34
10Karin LindgrenKFUM Örebro OK29:59+9:1810:44
11Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb30:40+9:5910:59
12Ylva JohanssonOK Djerf30:55+10:1411:04
13Sara JohanssonHagaby GoIF Örebro31:02+10:2111:07
14Sofie BodinAlmby IK33:02+12:2111:50
15Jonna SandbergKöping-Kolsva OK34:36+13:5512:24
16Matilda HolmOK Djerf34:52+14:1112:29
17Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro35:12+14:3112:36
18Jonna AlfredssonOK Roxen36:55+16:1413:13
19Rebecka HaslerSurahammars SOK40:57+20:1614:40
20Rakel HansonKungälvs OK41:19+20:3814:48
21Anna NilssonGarphyttans IF50:49+30:0818:12
22Edith FållstenHagaby GoIF Örebro1:08:28+47:4724:32
Sanna SanderOK Milanej godkänd
Nicolina MobergOK Tyrej start
Thea BökmanHelsingborgs SOKej start

H14

2 790 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo MandingerTrollhättans SOK19:477:05
2Valter PetterssonOK Tisaren21:06+1:197:33
3Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK21:22+1:357:39
4Jakob GunnarssonLerums SOK21:47+2:007:48
5Arvid BacktemanLerums SOK21:55+2:087:51
6Emil AxelssonLerums SOK22:30+2:438:03
7Edvin HenryssonTibro OK22:40+2:538:07
8Edvin SelinFK Göingarna23:05+3:188:16
9Rasmus PetterssonOK Djerf23:09+3:228:17
10Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK23:15+3:288:20
11Linus MalmKFUM Örebro OK23:36+3:498:27
12Mattias HanssonOK Djerf24:04+4:178:37
13Edvin HellstenNyköpings OK24:52+5:058:54
14Erik LingJönköpings OK25:11+5:249:01
15Erik WikströmNAIS Orienteringsklubb25:35+5:489:10
16Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro25:48+6:019:14
17Alexander JanssonOK Djerf26:26+6:399:28
18Filip BäckArboga OK27:55+8:0810:00
19Eskil WidehagSundbybergs IK28:19+8:3210:08
20Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb28:57+9:1010:22
21Gustav AskrothKFUM Örebro OK30:00+10:1310:45
22David MårtenssonGarphyttans IF30:16+10:2910:50
23David KuttiHagaby GoIF Örebro30:28+10:4110:55
23Albin AlfredssonOK Roxen30:28+10:4110:55
25Melvin NilssonHärlövs IF30:43+10:5611:00
26Gustav LidmanTibro OK34:14+14:2712:16
27Oliver HöögOK Motala34:47+15:0012:28
28Jonatan KraftAlmby IK35:32+15:4512:44

D14 Kort

2 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika HolmbergOK Tylöskog38:2115:35
2Karin LarssonOK Enen55:32+17:1122:34
Johanna HalldinKFUM Örebro OKej start

H14 Kort

2 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon AlfredssonLerums SOK41:5417:01

D12

2 460 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia KindlundOK Tyr20:548:29
2Lisa SwartzOK Orion24:02+3:089:46
3Tuva SelinFK Göingarna24:38+3:4410:00
4Alice OlvegårdFK Göingarna24:45+3:5110:03
5Ina ÅmanOK Vilse 8725:05+4:1110:11
6Ella WilhelmssonOK Hedströmmen27:08+6:1411:01
7Amanda SjödinOK Tisaren28:28+7:3411:34
8Maja AxelssonLerums SOK28:52+7:5811:44
9Lovis HellstenNyköpings OK30:05+9:1112:13
10Jonna LindbladOK Djerf30:12+9:1812:16
11Sofie EttlingSkogspojkarnas OK31:15+10:2112:42
12Tuva ÖhgrenSävedalens AIK31:47+10:5312:55
13Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK32:15+11:2113:06
14Stina BernGarphyttans IF33:53+12:5913:46
15Johanna BergKFUM Örebro OK34:24+13:3013:59
16Linn AnderssonOK Tyr36:33+15:3914:51
17Emelie ForslundKristinehamns OK36:58+16:0415:01
18Sandra LingJönköpings OK38:00+17:0615:26
19Sofia TunessonSkogspojkarnas OK40:04+19:1016:17
20Nelly MårtenssonGarphyttans IF40:28+19:3416:26
21Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb42:09+21:1517:08
22Alva WickströmArboga OK43:17+22:2317:35
23Tova GrönbergArboga OK43:27+22:3317:39
Ella MellbergNyköpings OKej start
Signe SchagerströmGarphyttans IFej start
Ingrid EwinsAlmby IKej start

H12

2 460 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LarssonOK Tisaren19:538:04
2Oscar EkenborgNyköpings OK19:54+0:018:05
3Karl KylbornAlmby IK20:50+0:578:28
4Hugo ÖrnKFUM Örebro OK21:00+1:078:32
5Rasmus KarlssonOK Denseln22:08+2:158:59
6Wilmer SelinFK Göingarna22:25+2:329:06
7Måns BergqvistGarphyttans IF22:56+3:039:19
8Ludvig EronnLinköpings OK22:57+3:049:19
9Arvid JohanssonOK Djerf23:02+3:099:21
10Carl LjungbergDegerfors OK23:04+3:119:22
11Svante SelinFK Göingarna23:06+3:139:23
12Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK24:25+4:329:55
13Jacob PåledalOK Roxen25:33+5:4010:23
14Noel HelmerssonOK Tisaren27:32+7:3911:11
15Alfred SjödinOK Tisaren28:05+8:1211:24
16Bruno GöranssonAlmby IK28:11+8:1811:27
17Olle MalmKFUM Örebro OK29:06+9:1311:49
18Lucas AlzénGustavsbergs OK29:21+9:2811:55
19Albert BrohedeOK Tyr29:35+9:4212:01
20Daniel KraftAlmby IK30:02+10:0912:12
21Nils SwartzOK Orion30:52+10:5912:32
21Linus KarlssonOK Tisaren30:52+10:5912:32
23Victor JacobsenOK Måsen31:44+11:5112:53
24Jonas OlssonOK Amne32:43+12:5013:17
25Eric BäckArboga OK33:42+13:4913:41
26Rasmus LindblomGustavsbergs OK36:31+16:3814:50
27Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb36:41+16:4814:54
28Jonatan GreenAlmby IK37:18+17:2515:09
29Rasmus PåledalOK Roxen39:33+19:4016:04
30Eric LuthmanDegerfors OK42:03+22:1017:05
31Erik ElfÖlmstads IS49:09+29:1619:58
32Felix ThomassonFK Göingarna50:07+30:1420:22
33Nils SkymbergKFUM Örebro OK50:40+30:4720:35
34Oscar AskrothKFUM Örebro OK51:01+31:0820:44
35Rasmus VibergOK Roxen58:48+38:5523:54
36Isak FredrikssonGarphyttans IF1:32:05+1:12:1237:25
Albin KlaseniusKFUM Örebro OKej godkänd
Rasmus DoeringGarphyttans IFej start

H12 Kort

1 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas PallhedGarphyttans IF40:4020:26
2Marius DahlbergGarphyttans IF44:38+3:5822:25

D10

1 990 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK17:418:53
2Elsa GustafssonOK Tylöskog22:38+4:5711:22
3Elin AxelssonLerums SOK23:40+5:5911:53
4Isabella HolmOK Djerf25:03+7:2212:35
5Klara WellanderAlmby IK26:05+8:2413:06
6Amanda BäckArboga OK27:27+9:4613:47
7Paulina AlzénGustavsbergs OK28:23+10:4214:15
8Lisa GunnarssonLerums SOK28:43+11:0214:25
9Clara LövgärdOK Alehof30:11+12:3015:10
10Smilla ThomassonFK Göingarna31:45+14:0415:57
11Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro31:50+14:0915:59
12Ella LaineDegerfors OK35:15+17:3417:42
13Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb38:33+20:5219:22
14Irma WidehagSundbybergs IK45:44+28:0322:58
15Hillevi LarssonOK Enen48:42+31:0124:28
Alice EttlingSkogspojkarnas OKej godkänd

H10

1 990 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel KylbornAlmby IK14:297:16
2Hjalmar AxelssonFK Göingarna15:10+0:417:37
3Erik NederheimHaninge SOK17:58+3:299:01
4Danilo MobergOK Tyr18:36+4:079:20
5Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK18:46+4:179:25
6Philip SjödinOK Tisaren19:00+4:319:32
7Axel ThybeckLindebygdens OK19:54+5:2510:00
8Robin HelmerssonOK Tisaren20:20+5:5110:13
9Edvard PelanderOK Djerf20:47+6:1810:26
10Oscar AnderssonOK Tyr21:04+6:3510:35
11Olle HaglundKFUM Örebro OK21:27+6:5810:46
12Viggo HolmbergOK Tylöskog21:30+7:0110:48
13Emil LingJönköpings OK21:41+7:1210:53
14Filip HöögOK Motala21:44+7:1510:55
15Edvin ÅttingLinköpings OK23:37+9:0811:52
16Jakob SandbergKöping-Kolsva OK24:35+10:0612:21
17Adrian SandellOK Roxen24:39+10:1012:23
18Alvin IsenströmAlmby IK25:50+11:2112:58
19Edvin HalldinKFUM Örebro OK28:05+13:3614:06
20Gustav LjungbergDegerfors OK28:54+14:2514:31
21Isak ÖhgrenSävedalens AIK29:13+14:4414:40
22Sebastian LindblomGustavsbergs OK31:22+16:5315:45
23August JacobsenOK Måsen32:23+17:5416:16
24Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK36:25+21:5618:17
25Joel FredrikssonGarphyttans IF36:56+22:2718:33
26Kurt SjöbergHelsingborgs SOK43:30+29:0121:51
Isak LarssonOK Tisarenej start

D35

3 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara ÖbergOK Hällen45:1113:01
2Annica KristofferssonAlmby IK51:44+6:3314:54
3Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK53:46+8:3515:29
4Angelica LindblomGustavsbergs OK1:05:21+20:1018:49
5Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:26:39+41:2824:58

H35

4 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel HasselströmMotala AIF OL40:439:01
2Stefan SchwarzenbergerLG Stettlen49:08+8:2510:53
Klas BringertKatrineholms OKej godkänd

D40

3 470 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlanderOK Denseln31:599:13
2Charlotte FlansbjerOK Djerf33:05+1:069:32
3Karin JohnssonOK Kåre33:53+1:549:45
4Johanna KindlundOK Tyr34:21+2:229:53
5Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK34:53+2:5410:03
6Mia EronnLinköpings OK34:58+2:5910:04
7Anna LövgärdOK Alehof39:17+7:1811:19
8Anna LöwegrenKatrineholms OK40:35+8:3611:41
9Cecilia EnbergLinköpings OK43:16+11:1712:28
10Linnéa BäckströmHestra IF43:26+11:2712:31
11Ann HyvönenSkattkärrs SOK43:31+11:3212:32
12Malin WiklundAlmby IK44:23+12:2412:47
13Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb44:29+12:3012:49
14Camilla SelinFK Göingarna46:26+14:2713:22
15Marie LindbladOK Djerf58:17+26:1816:47
16Fia WärnNAIS Orienteringsklubb58:48+26:4916:56
17Sofia HaslerSurahammars SOK1:01:47+29:4817:48
Maria AskrothKFUM Örebro OKej godkänd

H40

3 980 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK30:297:39
2Håkan GunnarssonFK Göingarna31:59+1:308:02
3Sören Nilsson PåledalOK Roxen32:25+1:568:08
4Daniel BrohedeOK Tyr32:32+2:038:10
5Peter EttlingSkogspojkarnas OK32:40+2:118:12
6Sören KindlundOK Tyr32:46+2:178:13
7Christian EnbergLinköpings OK33:54+3:258:31
8Jesper HåkanssonFK Göingarna34:18+3:498:37
9Erik BengtssonFK Åsen34:47+4:188:44
10Urban LjungbergDegerfors OK35:00+4:318:47
11Björn RosendahlÄrla IF35:29+5:008:54
12Patrik JohnssonOK Kåre36:06+5:379:04
13Lars-Erik HaslerSurahammars SOK37:19+6:509:22
14Martin LjungbergOK Tyr37:41+7:129:28
15Stefan AronssonKFUM Örebro OK38:45+8:169:44
16Anders HaglundOK Milan39:13+8:449:51
17Kristian NylanderMotala AIF OL40:06+9:3710:04
18Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK42:29+12:0010:40
19Magnus LindblomGustavsbergs OK43:15+12:4610:52
20James MelanderTjällmo-Godegårds OK43:49+13:2011:00
21Johan SwartzOK Orion44:17+13:4811:07
22Stefan TräffNAIS Orienteringsklubb44:35+14:0611:12
23Örjan SandellOK Roxen45:39+15:1011:28
24Jakob BergKFUM Örebro OK46:11+15:4211:36
25Fredrik EkenborgNyköpings OK46:54+16:2511:47
26Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK48:14+17:4512:07
27Jens JacobsenOK Måsen52:09+21:4013:06
28Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb53:05+22:3613:20
29Alexander WickmanTibro OK53:55+23:2613:32
30Fredrik AlzénGustavsbergs OK55:15+24:4613:52
31Henrik AskrothKFUM Örebro OK59:58+29:2915:04
32Henrik HellborgCentrum OK1:01:52+31:2315:32

D45

2 950 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria WallströmNyköpings OK31:0810:33
2Camilla ÖhgrenSävedalens AIK33:03+1:5511:12
3Louise AxelssonFK Göingarna34:21+3:1311:38
4Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK34:30+3:2211:41
5Silvia Schneider-SchiessLG Stettlen35:35+4:2712:03
6Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK37:42+6:3412:46
7Linda GunnarssonLerums SOK42:16+11:0814:19
8Malin ÅmanOK Vilse 8744:33+13:2515:06
9Annika LarssonFK Göingarna49:12+18:0416:40
10Ulrika SanderOK Milan51:05+19:5717:18
11Elisabet Lindblom LarssonOK Enen51:13+20:0517:21
12Eeva PäiväniemiLaxå OK59:34+28:2620:11

H45

3 980 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan OlmKils OK28:227:07
2Johan PetterssonOK Motala28:34+0:127:10
3Per JanssonOK Djerf29:06+0:447:18
4Pontus HalldinKFUM Örebro OK30:47+2:257:44
5Per JohanssonMotala AIF OL33:06+4:448:18
6Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK33:10+4:488:20
7Henrik LindbladOK Djerf34:37+6:158:41
8Håkan AxelssonFK Göingarna37:00+8:389:17
9Andreas MobergOK Tyr37:12+8:509:20
10Jonas AxelssonLerums SOK37:26+9:049:24
11Pär MoqvistLerums SOK38:00+9:389:32
12Thomas JosarpFK Friskus-Varberg38:54+10:329:46
13Anders LingJönköpings OK38:56+10:349:46
14Claes HagstrandLerums SOK39:03+10:419:48
15Niklas EdvardssonHästveda OK39:24+11:029:53
16Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro39:33+11:119:56
17Thomas LjungqvistTibro OK40:42+12:2010:13
18Johan WänströmFinspångs SOK41:02+12:4010:18
19Jonas BergenfurSkattkärrs SOK41:34+13:1210:26
20Anders SelinFK Göingarna41:43+13:2110:28
21Jan HanssonOK Djerf42:25+14:0310:39
22Johan BökmanHelsingborgs SOK43:23+15:0110:54
23Magnus LarsenFK Boken43:35+15:1310:57
24Ulf ÅmanOK Vilse 8744:07+15:4511:05
25Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb46:24+18:0211:39
26Stefan HöögHagaby GoIF Örebro52:28+24:0613:10
27Magnus LarssonFK Göingarna54:05+25:4313:35
28Ola JönssonOK Vilse 871:00:19+31:5715:09

D50

2 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK29:099:52
2Mia BierfeldtÄrla IF32:11+3:0210:54
3Lena SwartzOK Orion35:25+6:1612:00
4Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK36:06+6:5712:14
5Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK38:27+9:1813:02
6Helena HolmbergKöping-Kolsva OK39:53+10:4413:31
7Anne BodinAlmby IK44:36+15:2715:07
8Kerstin LarssonIF Hagen57:30+28:2119:29
9Margareta MandingerTrollhättans SOK59:18+30:0920:06
10Ann-Sofi WelanderOK Djerf1:01:32+32:2320:51
Katarina SundqvistOK Kåreej start
Karin JägrydSkåneslättens OLej start

H50

3 540 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SchagerströmGarphyttans IF29:468:24
2Hans MelinGöteborg-Majorna OK30:33+0:478:37
3Henrik LarssonFK Göingarna30:53+1:078:43
4Johan MalmOK Kolmården32:27+2:419:10
5Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK33:31+3:459:28
6Per SvenssonFinspångs SOK33:56+4:109:35
7Mats R JohanssonMotala AIF OL34:50+5:049:50
8Patrik ThybeckLindebygdens OK34:54+5:089:51
9Micke WallströmNyköpings OK35:00+5:149:53
10Peter BrämersonTibro OK36:22+6:3610:16
11Oskar NederheimHaninge SOK38:28+8:4210:51
12Pedro LundqvistLinköpings OK38:54+9:0810:59
13Anders LammFrölunda OL39:17+9:3111:05
14Martin MandingerTrollhättans SOK40:11+10:2511:21
14Björn SvenssonOK Djerf40:11+10:2511:21
16Håkan LindbergOK Djerf40:37+10:5111:28
17Henrik HallorLindebygdens OK44:15+14:2912:30
18Bertil JohanssonKristinehamns OK45:48+16:0212:56
19Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb49:34+19:4814:00
20Tomas SundqvistOK Kåre1:03:15+33:2917:52
Jan KarlssonKristinehamns OKej godkänd
Peter ErikssonKFUM Örebro OKej godkänd
Kenneth KarlssonAskersunds OKej godkänd
Lars SkymbergKFUM Örebro OKej start
Anders JägrydSkåneslättens OLej start

D55

2 930 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BrodinLindebygdens OK30:1410:19
2Jane MelinGöteborg-Majorna OK32:19+2:0511:01
3Susanne PerssonÄrla IF33:40+3:2611:29
4Åsa SundbergOK Södertörn34:41+4:2711:50
5Ingrid KensbyOK Tyr34:45+4:3111:51
6Britta SahlinVänersborgs SK35:41+5:2712:10
7Kerstin TjernlundOK Vilse 8737:07+6:5312:40
8Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK38:24+8:1013:06
9Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro40:44+10:3013:54
10Ewa-Liz SällOK Alferna44:05+13:5115:02
11Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK50:05+19:5117:05
12Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK50:15+20:0117:09
13Lena LjunggrenOK Alferna1:01:45+31:3121:04

H55

3 370 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats WelanderOK Djerf30:579:11
2Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb32:48+1:519:43
3Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL32:50+1:539:44
4Roger EngmanHagaby GoIF Örebro34:25+3:2810:12
5Tore TjernlundOK Vilse 8734:40+3:4310:17
6Klas ThybeckLindebygdens OK35:33+4:3610:32
7Jan-Olof BäckOK Djerf37:10+6:1311:01
8Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK37:52+6:5511:14
9Gunnar SpelkvistHällefors OK38:22+7:2511:23
10Leif SandahlOK Tyr42:13+11:1612:31
11Hans GarmerGöteborg-Majorna OK44:15+13:1813:07
12Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK45:13+14:1613:25
13Håkan GustafsonEskilstuna OL45:14+14:1713:25
14Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK45:21+14:2413:27
15Mats KensbyOK Tyr46:36+15:3913:49
16Mats JohanssonOK Nalle48:00+17:0314:14
17Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:05:27+34:3019:25
Pelle HöökKöping-Kolsva OKej start
Bengt JohanssonOK Tyrej start

D60

2 650 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL29:1311:01
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK35:18+6:0513:19
3Britt GunnarssonKristinehamns OK38:16+9:0314:26
4Gudrun PerssonHallstahammars OK40:27+11:1415:15
5Britt-Marie AnderssonOK Amne40:56+11:4315:26
6Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro42:02+12:4915:51
7Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro43:21+14:0816:21
8Ingrid E StrömRonneby OK45:27+16:1417:09
9Gunnel GillenäsKristinehamns OK57:03+27:5021:31

H60

3 370 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK30:269:01
2Stefan GunnarssonKristinehamns OK36:05+5:3910:42
3Lenn AronssonLinköpings OK36:40+6:1410:52
4Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK37:04+6:3810:59
5Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro39:26+9:0011:42
6Nils-Olof BodinAlmby IK39:44+9:1811:47
7Hans-Olof CarlsenHagaby GoIF Örebro41:40+11:1412:21
8Lars ÖstlinOK Milan41:41+11:1512:22
9Mats LandquistKöping-Kolsva OK42:07+11:4112:29
10Sven-Erik BrodinKristinehamns OK42:19+11:5312:33
11Kenneth GustavssonLaxå OK43:42+13:1612:58
12Leif WadmanKöping-Kolsva OK44:09+13:4313:06
13Lennart LundquistOK Nalle44:37+14:1113:14
14Lennart GustafssonJönköpings OK45:09+14:4313:23
15Conny SahlinVänersborgs SK47:24+16:5814:03
16Jens TörnmarckAskersunds OK49:08+18:4214:34
17Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL58:22+27:5617:19
Max PrangFredensborg OKej godkänd
Ingvar AnderssonOK Amneej godkänd
Roger ThörnOK Vilse 87ej godkänd
Tommy HoltbringOK Amneej start

D65

2 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården31:1411:47
2Lena JansonArboga OK32:17+1:0312:10
3Margareta SvenssonOK Vilse 8733:12+1:5812:31
4Mona ForsbergNyköpings OK39:19+8:0514:50
5Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL40:45+9:3115:22
6Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL42:02+10:4815:51
7Annie GunnarstorpOK Motala43:24+12:1016:22
8Annika NorströmHallstahammars OK51:17+20:0319:21
9Görel SvedestamEskilstuna OL1:14:27+43:1328:05
10Marianne SellgrenSigtuna OK1:20:51+49:3730:30
Catharina JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

H65

2 930 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JohanssonEskilstuna OL27:199:19
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK28:57+1:389:52
3Göran AnderssonOK Tylöskog31:53+4:3410:52
4Ola LindholmKöping-Kolsva OK32:14+4:5511:00
5Matts EngvallBodens BK33:11+5:5211:19
6Göran ForsbergNyköpings OK36:23+9:0412:25
7Ingemar ZiljatOK Djerf36:34+9:1512:28
8Bengt JohanssonOK Skogshjortarna36:45+9:2612:32
9Per-Erik CarleniusKatrineholms OK36:46+9:2712:32
10Claes NidebornStora Tuna OK37:09+9:5012:40
11Rolf MathisenEskilstuna OL37:28+10:0912:47
12Eje DahlLaxå OK37:34+10:1512:49
13Christer ElfsbergKristinehamns OK38:55+11:3613:16
14Lars PerssonOK Kompassen39:16+11:5713:24
15Weine FredrikssonKFUM Örebro OK39:38+12:1913:31
16Ernst Ove EkKöping-Kolsva OK40:30+13:1113:49
17Runar AldénOK Kolmården41:02+13:4314:00
18Ove JohanssonOK Kolmården42:30+15:1114:30
19Robert LarssonHagaby GoIF Örebro42:33+15:1414:31 Ladda ner rutt i gpx-format
20Larseric LarssonDegerfors OK43:06+15:4714:42
21Tommy PetersonHelsingborgs SOK44:48+17:2915:17
22Christer GillenäsKristinehamns OK46:49+19:3015:58
23Christer NälemarkOK Djerf47:11+19:5216:06
24Ronald Mc GrailHjärnarps OL47:21+20:0216:09
25Gert OlssonTockarps IK53:48+26:2918:21
26Anders HedinMotala AIF OL1:00:30+33:1120:38
27Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:02:15+34:5621:14
28LarsOwe StrömRonneby OK1:06:49+39:3022:48
Kenth SundgrenSkåneslättens OLej godkänd
Lennart LindgrenOK Järnbärarnaej start
Karl-Göran WahlströmAlmby IKej start

D70

2 640 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK38:3914:38
2Margareta LarssonOK Njudung40:00+1:2115:09
3Barbro MöllbergArboga OK40:29+1:5015:20
4Birgitta StenströmVänersborgs SK43:46+5:0716:34
5Ulla LindheIK Stern49:38+10:5918:48
6Kerstin ErnvidUlricehamns OK53:11+14:3220:08
7Birgitta ArleboKFUM Örebro OK53:57+15:1820:26
8Margareta TidmanOK Kolmården54:23+15:4420:35
9Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK55:35+16:5621:03
10Lotta GranholmLinköpings OK56:04+17:2521:14
11Ulla LingJönköpings OK1:02:58+24:1923:51
12Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:13:59+35:2028:01
13Chatarina AnderssonOK Motala1:15:47+37:0828:42
14Siv EkelöfVärend GN OL1:26:32+47:5332:46
Kerstin ElfÖlmstads ISej godkänd
Anita JohanssonOK Torej godkänd
Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Elisabeth ErikssonOK Milanej start

H70

2 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK30:3910:17
2Stefan G LarssonOK Njudung33:19+2:4011:10
3Ulf SvedestamEskilstuna OL35:49+5:1012:01
4Henrik HvoslefIK Stern37:26+6:4712:33
5Jerry MartinssonOK Motala40:02+9:2313:26
6Nils SjödinGOIF Tjalve44:31+13:5214:56
7Rune VikmanVästerås SOK45:38+14:5915:18
8Stig LarssonHagaby GoIF Örebro49:22+18:4316:33
9Uno BergOK Motala49:26+18:4716:35
10Nils MogrenHällefors OK54:09+23:3018:10
11Erling EkelöfVärend GN OL1:03:58+33:1921:27
Kurt NilssonNyköpings OKej godkänd

D75

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Wiwi-Anne NilssonNyköpings OKej godkänd

H75

2 980 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivan ErnvidUlricehamns OK36:4712:20
2Stig IsraelssonOK Tylöskog37:23+0:3612:32
3Erland LingJönköpings OK40:38+3:5113:38
4Lars JohanssonOK Tor40:48+4:0113:41
5Lars-Erik LarssonOK Amne42:37+5:5014:18
6John VallinOK Hedströmmen43:56+7:0914:44
7Rolf LarssonDegerfors OK45:40+8:5315:19
8Kjell MjöbergHallstahammars OK46:23+9:3615:33
9Johnny BrandtHällefors OK48:42+11:5516:20
10Arne YngströmHagaby GoIF Örebro49:52+13:0516:44
11Kjell LarssonOK Alferna56:03+19:1618:48
12Lars JellvertFellingsbro GOIF1:00:12+23:2520:12
13Stig BengtssonMotala AIF OL1:02:39+25:5221:01
14Göran HektorLinköpings OK1:03:24+26:3721:16
15Sune AhlinKöping-Kolsva OK1:03:51+27:0421:25
16Anders JohanssonNyköpings OK1:06:21+29:3422:15
17Leif AnderssonOK Motala1:22:09+45:2227:34
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnaej start

D80

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ruth NyströmOK Amne1:17:1637:08

H80

2 640 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils JanssonSkattkärrs SOKej start

H85

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK47:5022:59

Inskolning

1 630 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin AlfredssonOK Roxenfullföljt
Arvid AnderssonAlmby IKfullföljt
Lilly BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Petter BergqvistGarphyttans IFfullföljt
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Jonna DoeringGarphyttans IFfullföljt
Sofia HalldinKFUM Örebro OKfullföljt
Ylvali JarlNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Johannes KarlssonKlubblösfullföljt
Theodor LauriJärla Orienteringfullföljt
Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Lovisa NederheimHaninge SOKfullföljt
Ingvar olofssonKlubblösfullföljt
Gustav OlssonOK Amnefullföljt
Lin PelanderOK Djerffullföljt
Alfred PihelOK Tisarenfullföljt
Oskar PihelOK Tisarenfullföljt
Allis SjödinOK Tisarenfullföljt
Arvid WickmanTibro OKfullföljt
Emil ÖbergOK Hällenfullföljt
Rasmus ÖbergOK Hällenfullföljt
Ebba HagstrandLerums SOKej godkänd
Sonja EwinsAlmby IKej start

U1

2 010 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel LindbladOK Djerf22:5511:24
2Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb25:12+2:1712:32
3Josefin SandbergKöping-Kolsva OK27:14+4:1913:32
4Maja SjödinOK Tisaren28:14+5:1914:02
5Lovisa PihelOK Tisaren29:09+6:1414:30
6Edith BergenfurSkattkärrs SOK30:38+7:4315:14
7Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro31:27+8:3215:38
8Oscar KristofferssonAlmby IK33:24+10:2916:37
9Lovisa ThybeckLindebygdens OK34:36+11:4117:12
10Annelie KalrssonKlubblös34:40+11:4517:14
11Evelina KarlssonKlubblös34:43+11:4817:16
12Måns DahlbergAlmby IK34:53+11:5817:21
13Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf36:01+13:0617:55
14Teo PalmérUlricehamns OK38:37+15:4219:12
15Axel JarlNAIS Orienteringsklubb39:01+16:0619:24
16Alma WickmanTibro OK39:32+16:3719:40
17Erik EttlingSkogspojkarnas OK44:56+22:0122:21
18Noomi GreenAlmby IK45:29+22:3422:37
19Selma WickströmArboga OK46:11+23:1622:58
20Johanna AllaredTumba-Mälarhöjden OK55:10+32:1527:26
Linus Bodin-LiliegrenOK Djerfej godkänd
Axel GustafssonOK Tylöskogej start

U2

2 500 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte LandforsLustens OK22:519:08
2Elliot VikströmOK Tor27:22+4:3110:56
3Nellie LaineDegerfors OK27:45+4:5411:06
4Gabriel LaijeDegerfors OK28:32+5:4111:24
5Izabella LjungbergOK Tyr28:45+5:5411:30
6Fabian BergqvistGarphyttans IF29:07+6:1611:38
7Elin DoeringGarphyttans IF29:17+6:2611:42
8Erik KylbornAlmby IK30:21+7:3012:08
9Tilda KindlundOK Tyr33:16+10:2513:18
10Felicia PerssonHelsingborgs SOK34:59+12:0813:59
11Lisa MalmKFUM Örebro OK35:36+12:4514:14
12Majken LindqvistSkogsluffarnas OK35:56+13:0514:22
13Linn BrostenKlubblös36:11+13:2014:28
14Ebba LövgärdOK Alehof37:50+14:5915:08
15Vilgot HellstenNyköpings OK40:23+17:3216:09
16Emma AdamssonDegerfors OK42:52+20:0117:08
17Moa WilhelmssonOK Hedströmmen46:53+24:0218:45
18Klara IsenströmAlmby IK47:45+24:5419:06
19Gabriella HaslerSurahammars SOK50:33+27:4220:13
20Elias PalmertzHelsingborgs SOK51:20+28:2920:32
21Hampus AlzénGustavsbergs OK53:46+30:5521:30
22Saga PalmertzHelsingborgs SOK57:30+34:3923:00
23Astrid KraftAlmby IK57:39+34:4823:03
24Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb1:07:18+44:2726:55
25Anna-Klara StammKFUM Örebro OK1:19:45+56:5431:54
Matteo MobergOK Tyrej start

Öppen motion 1

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan EylertsenHalden SK25:3810:15
2Kristian LiljesvanKlubblös30:40+5:0212:16
3Malin AnderssonOK Tyr31:37+5:5912:38
4Jacob EylertsenHalden SK36:42+11:0414:40
5Josefin EylertsenHalden SK38:04+12:2615:13
6Hanna StrömOK Tylöskog38:17+12:3915:18
7Tova PalmKlubblös45:20+19:4218:08
8Rasmus palmKlubblös45:33+19:5518:13
9Inger KristenssenKlubblös45:38+20:0018:15

Öppen motion 3

2 940 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena SjödinOK Tisaren25:288:39
2Rasmus LarssonGarphyttans IF30:39+5:1110:25
3Ylva DoeringGarphyttans IF31:11+5:4310:36
4Amanda NylénDegerfors OK32:56+7:2811:12
5Niklas BrånnAskersunds OK36:21+10:5312:21
6Bo PetterssonOK Djerf37:10+11:4212:38
7Annelie ThomassonFK Göingarna37:19+11:5112:41
8Sara FredrikssonKFUM Örebro OK37:42+12:1412:49
9Susanna KarlssonOK Tylöskog37:47+12:1912:51
10Rebecka NylénDegerfors OK37:48+12:2012:51
11Malin JonssonKlubblös37:50+12:2212:52
12Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb38:30+13:0213:05
13Marina ProninaFK Åsen38:31+13:0313:06
14Linda LarssonOK Tisaren38:35+13:0713:07
15Karuna DahlbergGarphyttans IF38:56+13:2813:14
16Patrik MolinDegerfors OK39:23+13:5513:23
17Ayan LingJönköpings OK39:49+14:2113:32
18Lars MelénMotala AIF OL40:19+14:5113:42
19Eva GustafssonIstrums SK41:03+15:3513:57
20Thomas WidehagSundbybergs IK41:25+15:5714:05
21Jimmy JonssonKlubblös42:43+17:1514:31
22Oliwer MolinDegerfors OK45:39+20:1115:31
23Malin AlfredssonLerums SOK46:29+21:0115:48
24Lotta WaernqvistNAIS Orienteringsklubb46:33+21:0515:50
25Johanna KjellstrandLaxå OK47:27+21:5916:08
26Carina ÄlgmyrLaxå OK47:33+22:0516:10
27Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK48:50+23:2216:36
28Cecilia HolmbergOK Tylöskog50:45+25:1717:15
29Christina FredrikssonGarphyttans IF50:57+25:2917:19
30Samuel ErikssonOK Letstigen53:48+28:2018:17
31Annica AhlgrenTäby OK54:52+29:2418:39
32Caroa CederthKöping-Kolsva OK56:47+31:1919:18
33Julia ÅttingLinköpings OK56:55+31:2719:21
34David FredrikssonGarphyttans IF1:00:16+34:4820:29
35Göran FredrikssonGarphyttans IF1:00:28+35:0020:34
36Elisabeth W-ErikssonAvesta OK1:06:06+40:3822:28
37Anna Skårstedt JohanssonOK Hällen1:07:56+42:2823:06
38Bengt SkårstedtKlubblös1:08:03+42:3523:08
39Ida WilhelmssonOK Hedströmmen1:08:11+42:4323:11
40Daniel WilhelmssonOK Hedströmmen1:08:38+43:1023:20
41Vilgot JohansenKFUM Örebro OK1:15:04+49:3625:31
42Liselott AnderssonKlubblös1:18:29+53:0126:41
Heli VibergOK Roxenej godkänd
Ludvig HaslerSurahammars SOKej start
Emma LiliegrenOK Djerfej start
Eva SchagerströmGarphyttans IFej start

Öppen motion 5

3 380 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka HöögHagaby GoIF Örebro37:3411:06
2Mattias AnderssonOK Tisaren41:18+3:4412:13
3Niclas RisbergGarphyttans IF45:23+7:4913:25
4Karin NilssonGarphyttans IF45:51+8:1713:33
5Emma KlemetsKöping-Kolsva OK46:28+8:5413:44
6Kalle HögbergOK Södertörn48:43+11:0914:24
7Alexander AhlgrenKlubblös51:50+14:1615:20
8Erik NilssonGarphyttans IF52:31+14:5715:32
9Sofie JönssonAlmby IK55:28+17:5416:24
10Mikael ThomassonFK Göingarna55:34+18:0016:26
11Eva Thorsell HanssonOK Djerf55:38+18:0416:27
12Marie EkKlubblös56:27+18:5316:42
13Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb56:59+19:2516:51
14Linda DanielssonLerums SOK57:17+19:4316:56
15Helena FalkHaninge SOK57:42+20:0817:04
16Mats JohanssonOK Hällen58:05+20:3117:11
17Roland ÖmanKristinehamns OK58:08+20:3417:11
18Gunilla SandströmAlmby IK58:13+20:3917:13
19Maria KylbornAlmby IK58:23+20:4917:16
20Anna CarlsenHagaby GoIF Örebro58:39+21:0517:21
21Lottis BrohedeOK Tyr1:01:42+24:0818:15
22Roland LindqvistOK Linné1:03:44+26:1018:51
23Helmina PallhedGarphyttans IF1:04:16+26:4219:00
24Tony HolmbergOK Tylöskog1:06:05+28:3119:33
25Malin LignellOK Tisaren1:06:18+28:4419:36
26Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:07:23+29:4919:56
27Lennart SvenssonOK Kullingshof1:09:21+31:4720:31
28Jonas NorénHelsingborgs SOK1:13:03+35:2921:36
29Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:15:23+37:4922:18
30Birgitta BjörkKFUM Örebro OK1:19:49+42:1523:36
31Marina Nord-CarlsénHagaby GoIF Örebro1:21:35+44:0124:08
32Karin KraftAlmby IK1:23:39+46:0524:44
33Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:29:31+51:5726:29
34Lennart MagnussonLaholms IF OK1:34:58+57:2428:05
35Filippa JohnsonDegerfors OK1:39:58+1:02:2429:34
Anna JacobsenOK Måsenej godkänd
Gunnar LindgrenKlubblösej godkänd
Hanna GreenAlmby IKej godkänd

Öppen motion 7

3 000 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ÖhgrenSävedalens AIK26:358:51
2Johan ÅttingLinköpings OK27:13+0:389:04
3Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro30:56+4:2110:18
4Erik SvärdOK Tylöskog31:17+4:4210:25
5Ulf LarssonGarphyttans IF31:41+5:0610:33
6Annika LundströmSundbybergs IK32:45+6:1010:55
7Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb34:12+7:3711:24
8Göran HedbergHagaby GoIF Örebro34:45+8:1011:35
9Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro34:59+8:2411:39
10Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro36:30+9:5512:10
11Per ForsbergKamrat och IF KIF36:58+10:2312:19
12Kajsa Asklöf AxinHagaby GoIF Örebro37:12+10:3712:24
13Peter BäckArboga OK37:14+10:3912:24
14Stefan VikströmOK Tor38:30+11:5512:50
15Robin LarssonFK Göingarna38:31+11:5612:50
16Anders AnderssonLaxå OK40:40+14:0513:33
17Amanda JohanssonKristinehamns OK40:41+14:0613:33
18Åke StridAlmby IK40:55+14:2013:38
19Kjell JohanssonSkattkärrs SOK41:32+14:5713:50
20Michael ForslundKristinehamns OK41:48+15:1313:56
21Sara HellstenNyköpings OK42:22+15:4714:07
22Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK42:54+16:1914:18
23Patrik NylénDegerfors OK43:36+17:0114:32
24Lars KarlssonAlmby IK43:50+17:1514:36
25Emma JohanssonKristinehamns OK44:23+17:4814:47
26Ingemar WidénKFUM Örebro OK45:00+18:2515:00
27Annica MagnussonKFUM Örebro OK45:07+18:3215:02
28Lars JohanssonOK Motala45:41+19:0615:13
29Ingvar HalldinOK Tylöskog46:19+19:4415:26
30Annika LjungbergDegerfors OK47:08+20:3315:42
31Monika HögbergOK Södertörn47:13+20:3815:44
32Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro48:30+21:5516:10
33Agne GustafssonIstrums SK48:49+22:1416:16
34Kristina LandforsLustens OK49:21+22:4616:27
35Veronika PalmertzHelsingborgs SOK49:23+22:4816:27
36Per PetterssonOK Djerf49:59+23:2416:39
37Pia LarssonFK Göingarna50:02+23:2716:40
38Henrik RosenkvistIF Rigor50:55+24:2016:58
39Ulla JonhedKFUM Örebro OK51:30+24:5517:10
40Hans JonhedKFUM Örebro OK51:33+24:5817:11
41Kerstin OlvegårdFK Göingarna52:42+26:0717:34
42Karin JohanssonFK Göingarna52:53+26:1817:37
43Tord ÅhlgrenArboga OK53:05+26:3017:41
44Ulf LundströmHaninge SOK53:44+27:0917:54
45Lina JohanssonIK Hakarpspojkarna54:33+27:5818:11
46Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubb55:41+29:0618:33
47Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb57:38+31:0319:12
48Lars StrömTjällmo-Godegårds OK58:32+31:5719:30
49Östen ErikssonAvesta OK1:00:22+33:4720:07
50Sofia NydahlOK Motala1:00:26+33:5120:08
51Anders SwedinLidköpings VSK1:01:09+34:3420:23
52Micke GustafssonOK Södertörn1:01:23+34:4820:27
53Helen NilssonHärlövs IF1:03:11+36:3621:03
54Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:09:15+42:4023:05
55Bernt JohanssonSOK Viljan1:11:36+45:0123:52
56Eva-Britt JohanssonSOK Viljan1:12:09+45:3424:03
57Stina KorallMotala AIF OL1:14:41+48:0624:53
58Annelie BlomqvistDegerfors OK1:24:43+58:0828:14
59Lars AlbertssonOK Tylöskog1:28:13+1:01:3829:24
Sara GertssonLinköpings OKej godkänd
Gunnel AxinHagaby GoIF Örebroej godkänd

Öppen motion 8

4 510 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William PommerStora Tuna OK33:497:29
2Jan KalanderKFUM Örebro OK35:17+1:287:49
3Martin RegbornHagaby GoIF Örebro35:44+1:557:55
4Johan HaglundKFUM Örebro OK40:12+6:238:54
5Mattias AnderssonIK Gandvik42:12+8:239:21
6Olle AlgotssonOK Tylöskog42:26+8:379:24
7Per HåstlundAlmby IK42:39+8:509:27
8Fredrik JönssonMotala AIF OL43:22+9:339:36
9Jakob AttåsOK Tisaren43:42+9:539:41
10Johan KaskKFUM Örebro OK44:26+10:379:51
11Anders LövgärdOK Alehof45:24+11:3510:03
12Patrik AhlgrenTäby OK46:17+12:2810:15
13Jonas PålssonFMTM46:27+12:3810:17
14Magnus BernGarphyttans IF47:01+13:1210:25
15Erik SjödinOK Tisaren47:47+13:5810:35
16Emma VictorinKFUM Örebro OK47:50+14:0110:36
17Joakim DahlbergAlmby IK49:41+15:5211:00
18Torbjörn JohanssonOK Södertörn51:49+18:0011:29
19Filip SöderlundOK Milan52:30+18:4111:38
20Linnea LandforsLustens OK52:50+19:0111:42
21Pelle LandforsLustens OK53:09+19:2011:47
22Tobias IsraelssonOK Tylöskog53:12+19:2311:47
23Michael WennblomHagaby GoIF Örebro53:42+19:5311:54
24Kalle LindqvistSkogsluffarnas OK57:33+23:4412:45
25Niklas DoeringGarphyttans IF57:52+24:0312:49
26Michael PerssonIF Hagen57:53+24:0412:50
27Anna AlgotssonOK Rodhen58:48+24:5913:02
28Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK1:01:07+27:1813:33
29Åke AlgotssonOK Tylöskog1:02:10+28:2113:47
30Christer GustavssonOK Tylöskog1:03:35+29:4614:05
31Kenneth HagströmOK Letstigen1:04:22+30:3314:16
32Torbjörn JonssonAlmby IK1:07:07+33:1814:52
33Karin Führ LindqvistSkogsluffarnas OK1:07:31+33:4214:58
34Åsa JosarpFK Friskus-Varberg1:07:59+34:1015:04
35Fredrik CampbellAlmby IK1:12:23+38:3416:02
36Vesa KuttiHagaby GoIF Örebro1:12:55+39:0616:10
37Bo MagnussonKFUM Örebro OK1:17:18+43:2917:08
38Niklas EriksenAlmby IK1:18:46+44:5717:27
39Lina EttlingSkogspojkarnas OK1:21:25+47:3618:03
40Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK1:32:07+58:1820:25
41Rasmus PerssonSkåneslättens OL1:50:38+1:16:4924:31
Pär LarssonIF Hagenej godkänd
David OlssonOK Skogsstjärnanej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser