Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet Skaraborgsmästerskap, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Skaraborgsmästerskap, lång
Arrangörsorganisation: Lidköpings VSK
Datum: lördag 30 april 2016

Idrottsklubben Gandvik

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lotta JohanssonÖppen motion 2 (2)1:19:2420:27
1Hanna WidegrenD10 (10)17:579:06
1Pernilla LundbergÖppen motion 3 (7)44:0414:18
1Gustav ValdefeldtÖppen motion 1 (6)11:275:48
2Carl StadigH12 (5)46:32+9:2915:06
2Johan KällÖppen motion 6 (9)1:00:58+0:5610:08
2Alice SödervallD18 (6)54:01+6:4611:11
2Frida WidegrenÖppen motion 1 (6)19:04+7:379:40
3Anne-Marie TiveljungD70 (12)42:39+6:2614:57
3Alvin DahlinU1 (14)21:39+1:3410:36
3Henrik StadigÖppen motion 8 (16)47:10+10:5010:28
3Jonas PlanckH16 (3)1:08:18+20:0812:19
3Hilda AhlgrenD10 (10)19:16+1:199:46
3Maria HederD45 (7)59:18+15:5013:10
3Elsa SödervallD12 (10)38:37+9:0112:32
3Sofi AnderssonD16 Kort (3)1:00:54+7:0916:04
3Magnus AhlgrenÖppen motion 1 (6)21:24+9:5710:51
4Oskar DahlinH14 (13)37:13+12:289:49
4Rose-Marie AnderssonÖppen motion 1 (6)23:34+12:0711:57
4Felix PolzerH12 (5)1:32:11+55:0829:55
4Emil JosefssonH10 (7)20:50+7:3910:34
4Hilda WaldefeldtU2 (23)20:13+1:5810:15
4Peter SvenssonÖppen motion 6 (9)1:15:37+15:3512:34
4Nora KällD12 (10)45:54+16:1814:54
5Magnus SödervallH21 (6)1:17:13+14:597:50
5Johan AnderssonH10 (7)24:53+11:4212:37
6Anna AnderssonÖppen motion 3 (7)1:14:36+30:3224:13
6Anela MehmedagicÖppen motion 1 (6)44:40+33:1322:40
6Elin KällÖppen motion 6 (9)1:18:49+18:4713:06
6Hjalmar KällH14 (13)40:46+16:0110:45
6Ida HederD10 (10)21:05+3:0810:42
7Wilma WaldefeldtU1 (14)29:22+9:1714:23
7Martin AnderssonÖppen motion 6 (9)1:20:35+20:3313:24
7Roger IvarssonÖppen motion 3 (7)1:46:52+1:02:4834:41
7Aida RekicD10 (10)21:06+3:0910:42
7Tommy HögÖppen motion 7 (25)38:31+8:0813:30
9Molly HögD10 (10)23:02+5:0511:41
9Göran JohanssonH65 (10)52:19+13:1811:37
10Tyra IvarssonU1 (14)39:11+19:0619:12
11Anders PlanckÖppen motion 7 (25)45:47+15:2416:03
12Hans AnderssonÖppen motion 7 (25)47:51+17:2816:47
13Emy PetterssonU2 (23)30:45+12:3015:36
14Per-Anders FurusköldÖppen motion 8 (16)1:00:58+24:3813:32
16Tore WidegrenH45 (16)1:18:14+35:0912:02
17Anneli AnderssonÖppen motion 5 (19)1:24:15+48:1623:47
18Elin LoodÖppen motion 5 (19)1:29:17+53:1825:13
19Ingrid TengelandÖppen motion 7 (25)58:31+28:0820:31
20Elsa KällU2 (23)38:57+20:4219:46
21Ida NordströmU2 (23)38:58+20:4319:46
23Erika GöklgÖppen motion 7 (25)1:36:08+1:05:4533:43
Wictor WidegrenInskolning (10)fullföljt
Kajsa IvarssonD12 (10)utgått
Magnus DahlinH40 (7)ej start
Helena SödervallD45 (7)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser