Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kortfredan, Five-O, #2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kortfredan, Five-O, #2
Arrangörsorganisation: Ryda SK
Datum: fredag 25 mars 2016

D21

2 450 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rahel FriederichLeksands OK13:115:22
2Sabine HauswirthHalden SK13:21+0:105:26
3Anne M Hausken NordbergNydalens SK13:45+0:345:36
4Hanna RaitanenRajamäen Rykmentti14:13+1:025:48
5Marika TeiniSK Pohjantähti14:17+1:065:49
6Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK15:39+2:286:23
7Anette JuveliKonnerud IL15:47+2:366:26
8Cristina LuisNydalens SK16:08+2:576:35
9Maria BrodinFossum IF16:27+3:166:42
10Sanna SkoogKils OK16:35+3:246:46
11Julie StørmerNTNUI16:37+3:266:46
12Sofia HolmgårdKils OK17:13+4:027:01
13Lisa NäsholmNydalens SK18:10+4:597:24
14Maria IvermarkVästerås SOK20:07+6:568:12
15Lisa WallinHestra IF22:57+9:469:22

H21

2 620 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas RüedlingerHalden SK13:135:02
2Emil AhlbäckFossum IF13:58+0:455:19
3Anders VisterNydalens SK13:59+0:465:20
4Vili NiemiRajamäen Rykmentti14:15+1:025:26
5Ross MorrisonRajamäen Rykmentti14:22+1:095:29
5Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF14:22+1:095:29
7Borger MelsomFossum IF14:24+1:115:29
8Eivind HøydalNTNUI14:36+1:235:34
9Sindre SandvenFossum IF14:43+1:305:37
10Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF14:50+1:375:39
11Anssi VesantoEspoon Suunta14:59+1:465:43
12Håvard HagaNydalens SK15:18+2:055:50
13Jesper LindströmIF Hagen15:59+2:466:06
14Martin HogedalOK Alehof16:01+2:486:06
15Joakim AxelssonTrollhättans SOK16:03+2:506:07
16Sondre Ruud BråtenNydalens SK17:03+3:506:30
17KyongSa RiNydalens SK17:26+4:136:39
18Johan SandströmTrollhättans SOK17:51+4:386:48
19Erik RåbergOK Tyr18:15+5:026:57
20Adam FredénFalköpings AIK OK18:28+5:157:02
21Joel AnderssonIK Gandvik20:30+7:177:49
22Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK28:06+14:5310:43
Filip KarlssonIF Hagenej start
Jonas Sommerstad JuveliKonnerud ILej start
Oscar GustafssonIdefjordens SKej start
Johan KaminskyIF Hagenej start
Aleksandr ManoilovJärfälla OKej start

D20

2 320 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anni KivilaaksoEspoon Suunta14:426:20
2Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna14:43+0:016:20
3Ragnhild HjermstadFossum IF14:59+0:176:27
4Elvira BjörklundTrollhättans SOK15:11+0:296:32
5Tonje VassendFossum IF15:42+1:006:46
6Filippa AnderssonLidköpings VSK15:51+1:096:49
7Sara HägnanderLidköpings VSK15:55+1:136:51
8Emma KindbomIF Hagen16:35+1:537:08
9Maija RaasakkaEspoon Suunta16:49+2:077:14
10Anna KristianssonTrollhättans SOK17:08+2:267:23
11Johanna AnderssonLidköpings VSK20:37+5:558:53
Viola EckermarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Arianna TauferNydalens SKej godkänd

H20

2 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Audun HeimdalKonnerud IL13:015:03
2Olai Stensland LillevoldFossum IF13:03+0:025:04
3Elias Thorsdal MølnvikFossum IF13:22+0:215:12
4Aleksi SorsaEspoon Suunta13:35+0:345:17
5Arvid NordIK Hakarpspojkarna13:44+0:435:20
6HÃ¥vard Wedege IrgensFossum IF15:16+2:155:56
7Miika VehmasEspoon Suunta15:42+2:416:06
8Henrik EijsinkNydalens SK17:30+4:296:48
9Oskar ErikssonOK Älgen19:41+6:407:39
Oskar DalströmOK Klyftamoej start
Oskar StørmerFossum IFej start

D18

2 290 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa MartinssonOK Tyr14:316:20
2Thea DyrkornEiker OL15:08+0:376:36
3Ane DyrkornEiker OL15:26+0:556:44
4Ida KristianssonTrollhättans SOK15:41+1:106:50
5Ella MahlamäkiEspoon Suunta15:47+1:166:53
6Aurora MoholthKongsberg OL16:28+1:577:11
7Malin JanssonHjobygdens OK16:52+2:217:21
8Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OK17:03+2:327:26
9Alice SödervallIK Gandvik17:25+2:547:36
10Wilma JanssonVänersborgs SK19:19+4:488:26
11Sofia ÖstermanVänersborgs SK19:33+5:028:32
12Idunn HaavengenKongsberg OL19:45+5:148:37
13Julie BakkeFossum IF20:02+5:318:44
14Anna AnderssonIK Gandvik20:09+5:388:47
15Tilda AnderssonFK Herkules20:42+6:119:02
16Elin LoodIK Gandvik29:36+15:0512:55
Maria ErikssonEds SKej godkänd
Maiken HågårdKonnerud ILej godkänd
Heidi PlitEspoon Suuntaej start

H18

2 440 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Einar MelsomFossum IF12:465:13
2Erling HjermstadFossum IF13:26+0:405:30
3Jørgen BaklidKonnerud IL13:55+1:095:42
4Albin AlsiöIF Hagen14:43+1:576:01
5Tord StrandKongsberg OL14:45+1:596:02
6Olle SörqvistMarkbygdens OK15:04+2:186:10
6Styrk Hundseid KamsvågFossum IF15:04+2:186:10
8Oscar StombergIF Hagen15:07+2:216:11
9Hampus NyströmIF Hagen15:13+2:276:14
10Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna16:01+3:156:33
11Ludvig WaktelSvaide Roma SOK16:09+3:236:37
12Martin Borge HeirFossum IF16:10+3:246:37
13Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK17:43+4:577:15
14Jørgen WulfsbergNydalens SK18:08+5:227:25
15Isak KällsmyrOK Kullingshof26:14+13:2810:45
Alvar PalmenEspoon Suuntaej godkänd
Eskil TryggöTrollhättans SOKej godkänd
Tarjei HoloFossum IFej start
Axel HalvarssonKarlskrona SOKej start

D16

2 080 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika Källvik LeufvénÅmåls OK13:116:20
2Ebba HjertbergHestra IF13:19+0:086:24
3Jenny BaklidKonnerud IL13:32+0:216:30
4Elsa LindeblomHestra IF13:33+0:226:30
5Kjersti Tønnesen BergstølKongsberg OL13:46+0:356:37
6Ragne WiklundNydalens SK13:52+0:416:40
7Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK14:07+0:566:47
8Helene EgerKongsberg OL14:08+0:576:47
9Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF14:09+0:586:48
10Birka Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK14:14+1:036:50
10Malin KristianssonTrollhättans SOK14:14+1:036:50
12Moa AlsiöFalköpings AIK OK14:20+1:096:53
12Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK14:20+1:096:53
14Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK14:21+1:106:53
15Frida JohanssonOK Djerf14:40+1:297:03
16Ellen BlennowFalköpings AIK OK14:42+1:317:04
17Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK14:47+1:367:06
18Tale StrandKongsberg OL14:56+1:457:10
19Pernille KatlaFossum IF15:02+1:517:13
20Johanna NilssonKungälvs OK15:12+2:017:18
21Frida Bakken UlsethNydalens SK15:14+2:037:19
22Natalja NiggliO Jura15:16+2:057:20
23Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK15:19+2:087:21
24Ella PalmIK Hakarpspojkarna15:35+2:247:29
25Åsne HoloFossum IF15:37+2:267:30
26Sofia JohanssonOK Skärmen15:41+2:307:32
27Karoline BjørnerødOK Moss16:05+2:547:43
28Lovisa NordSol Tranås16:08+2:577:45
29Kajsa Den BraverOK Gränsen16:16+3:057:49
30Ingrid HasaasFossum IF16:22+3:117:52
31Marlin HaavengenKongsberg OL17:31+4:208:25
32Ida HelgessonHestra IF17:50+4:398:34
33Elsa KamforsOK Kullingshof18:52+5:419:04
34Sofi AnderssonIK Gandvik19:31+6:209:22
35Marie LilandNydalens SK20:01+6:509:37
36Saga HjerténIK Gandvik21:04+7:5310:07
37Sofia JanssonHjobygdens OK27:04+13:5313:00
Ada WulfsbergNydalens SKej godkänd

H16

2 320 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BogrenIF Hagen13:115:40
2Anders BjörklundTrollhättans SOK13:31+0:205:49
3Isak JonssonNydalens SK13:39+0:285:53
4Mikkel Holm NielsenOK Pan Århus13:44+0:335:55
5Alfred PetterssonFalköpings AIK OK14:19+1:086:10
6Aslak HeimdalKonnerud IL14:20+1:096:10
7Linus KristianssonTrollhättans SOK14:31+1:206:15
8Axel OlssonOK Skogsstjärnan14:36+1:256:17
9Mikko TervakangasEspoon Suunta14:38+1:276:18
10William LundstedtMullsjö SOK14:42+1:316:20
11Mikael RautioEspoon Suunta14:52+1:416:24
12Lars Young VikNydalens SK15:00+1:496:27
13Erik HogedalGöteborg-Majorna OK15:05+1:546:30
14Marcus CarlssonIF Hagen15:13+2:026:33
15Hugo StrömUlricehamns OK15:23+2:126:37
16Erik ErikssonOK Älgen15:26+2:156:39
17Vegard KittilsenFreidig15:32+2:216:41
18Emil StørmerFossum IF15:51+2:406:49
19Sami RaitolaEspoon Suunta16:07+2:566:56
20Peter GisholtFossum IF16:10+2:596:58
21Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK16:12+3:016:58
22Duncan RobertsonSvaide Roma SOK16:48+3:377:14
23Gustav PermanOK Tyr16:53+3:427:16
24Sølve DrageKongsberg OL16:55+3:447:17
25Toivo HurstiEspoon Suunta17:01+3:507:20
26Anton KarlssonMariestads FK17:05+3:547:21
27Hugo HåkanssonIK Ymer17:53+4:427:42
28Oscar KarlssonTrollhättans SOK18:00+4:497:45
29Samuel ErikssonEds SK18:22+5:117:55
30Lauri PuupponenEspoon Suunta21:15+8:049:09
31Felix SandbergOK Skogsvargarna21:25+8:149:13
32Jonas PlanckIK Gandvik22:16+9:059:35
33Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna35:41+22:3015:22
Anton WöhrerStigsökarnaej godkänd
Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Tobias ErixonOK Kullingshofej start
Joar TryggöTrollhättans SOKej start

D14

1 920 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna13:266:59
2Pia Young VikNydalens SK13:27+0:017:00
3Tilda PalmIK Hakarpspojkarna13:28+0:027:00
4Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK13:35+0:097:04
5Alina NiggliO Jura13:42+0:167:08
6Emma LingJönköpings OK13:54+0:287:14
7Kristine KravdalGjø-Vard OL14:21+0:557:28
8Moa SkoogIF Hagen14:22+0:567:28
9Elsa SonessonFalköpings AIK OK14:34+1:087:35
10Oda ScheeleNydalens SK14:52+1:267:44
11Marte Madslien BakkenNydalens SK15:06+1:407:51
12Laura Holm NielsenHorsens OK15:13+1:477:55
13Clara JohanssonOK Skärmen15:22+1:568:00
14Ylva JohanssonOK Djerf15:26+2:008:02
15Nicolina MobergOK Tyr15:29+2:038:03
16Vera PetterssonFalköpings AIK OK16:17+2:518:28
17Lova PermanOK Tyr16:29+3:038:35
18Sara WänströmFinspångs SOK16:41+3:158:41
19Erica BogrenIF Hagen17:01+3:358:51
20Malin KindbomIF Hagen17:22+3:569:02
20Thea KarlssonRyda SK17:22+3:569:02
22Irma SvenssonOK Klyftamo17:32+4:069:07
23Frida JohanssonOK Skärmen18:00+4:349:22
24Emma IvarssonOK Kullingshof18:57+5:319:52
25Tova JanssonVänersborgs SK19:14+5:4810:01
26Alma AppelgrenTrollhättans SOK20:15+6:4910:32
27Matilda WöhrerStigsökarna20:29+7:0310:40
28Johanna AlmyrenFalköpings AIK OK20:50+7:2410:51
29Isabella NiklassonFalköpings AIK OK22:32+9:0611:44
30Vera WallinFalköpings AIK OK23:03+9:3712:00
31Frida MattssonOK Kullingshof25:50+12:2413:27
32Simone StennabbIK Gandvik27:17+13:5114:12
Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OLej godkänd
Moa ErikssonTrollhättans SOKej godkänd
Alma HjertbergHestra IFej godkänd
Dea SundmarkIK Gandvikej godkänd
Lovisa HambäckLånghundra IFej start

H14

2 140 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl PetersénOK Njudung12:425:56
2Axel ElmbladBredaryds SOK12:56+0:146:02
3Hugo MandingerTrollhättans SOK13:39+0:576:22
4Jacob MikkelsenHorsens OK13:56+1:146:30
5Lukas LarssonOK Skogshjortarna14:19+1:376:41
6Isak OlssonStigsökarna14:29+1:476:46
7Anton CarlssonIF Hagen14:30+1:486:46
8Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna14:48+2:066:54
9Arvid AronssonOK Kroppefjäll14:49+2:076:55
10Vetle DrageKongsberg OL15:14+2:327:07
11Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:19+2:377:09
12Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK15:30+2:487:14
13Arvid BacktemanLerums SOK15:31+2:497:15
14Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK15:48+3:067:22
15Nils Forsberg RundströmIFK Enskede16:14+3:327:35
16Willy FjällborgStenungsunds OK16:34+3:527:44
17Linus BoströmOK Alehof16:42+4:007:48
18David AlménTrollhättans SOK18:05+5:238:27
19Ludvig CarlbomUlricehamns OK18:08+5:268:28
20Erik LingJönköpings OK18:11+5:298:29
21Simon VeltmanOK Skogshjortarna18:24+5:428:35
22Marius BakkeFossum IF20:02+7:209:21
23Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK20:20+7:389:30
24Hugo BremerMariestads FK20:34+7:529:36
25Teodor LundborgHjobygdens OK21:05+8:239:51
26Anton LundOK Skogshjortarna21:39+8:5710:07
27Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna21:57+9:1510:15
28Philip VibergRyda SK22:27+9:4510:29
29Christoffer WallMariestads FK22:52+10:1010:41
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Arvid BjörkTrollhättans SOKej start

D12

1 570 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NylundBredaryds SOK8:505:37
2Amalie ErtmannAllerød OK9:35+0:456:06
3Elin AxelssonMullsjö SOK9:55+1:056:18
4Audrey HanssonFrölunda OL10:53+2:036:55
5Elsa HedinOK Linné11:27+2:377:17
6Marie KravdalGjø-Vard OL11:48+2:587:30
7Agnes KamforsOK Kullingshof11:54+3:047:34
8Tova RangertIK Hakarpspojkarna11:57+3:077:36
9Wilma LindqvistIK Gandvik12:17+3:277:49
10Wilma PetterssonOK Kullingshof12:23+3:337:53
11Lisa AnderssonRyda SK12:53+4:038:12
12Elsa SödervallIK Gandvik13:00+4:108:16
13Emelie ForslundKristinehamns OK13:12+4:228:24
14Sandra LingJönköpings OK13:56+5:068:52
15Marie ScheeleNydalens SK15:19+6:299:45
16Agnes KarlssonRyda SK18:34+9:4411:49
17Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna19:16+10:2612:16
18Tuva SundmarkIK Gandvik21:05+12:1513:25
19Hilda WaldefeldtIK Gandvik42:13+33:2326:53
Hanna AlsiöFalköpings AIK OKej start
Alva BjörkTrollhättans SOKej start
Lova ErikssonTrollhättans SOKej start

H12

1 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna8:465:09
2Alfred BjørnerødOK Moss9:48+1:025:45
3Elias WesterberghRasbo IK10:15+1:296:01
4Arvid JohanssonOK Djerf11:17+2:316:38
5Liam JohanssonIF Hagen12:05+3:197:06
6Lucas BoströmOK Alehof14:24+5:388:28
7Ludvig KarlssonTrollhättans SOK14:42+5:568:38
8Carl StadigIK Gandvik16:28+7:429:41
9Olle PetersénOK Njudung17:19+8:3310:11
10Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL18:19+9:3310:46
11Ludvig HedströmOK Skogshjortarna23:55+15:0914:04
12Oscar NystrandOK Klyftamo27:34+18:4816:12
13Felix PolzerIK Gandvik43:47+35:0125:45
Elis Forsberg RundströmIFK Enskedeej godkänd
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Isak HolmgårdKils OKej start
Lukas HambäckLånghundra IFej start

D10

1 350 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna9:447:12
2Alva EliassonSundsvalls OK10:21+0:377:40
3Alva KarlssonMariestads FK10:51+1:078:02
4Linn EnbomVänersborgs SK11:40+1:568:38
5Frida LindénVäxjö OK11:49+2:058:45
6Ella MikkelsenHorsens OK13:06+3:229:42
7Hilda AhlgrenIK Gandvik14:11+4:2710:30
8Agnes JohanssonIF Hagen14:18+4:3410:35
9Ella PetterssonOK Kullingshof16:31+6:4712:14
10Molly HögIK Gandvik17:47+8:0313:10
11Ida AnderssonVänersborgs SK18:01+8:1713:20
12Emma LindénVäxjö OK20:05+10:2114:52
13Ida HederIK Gandvik20:15+10:3115:00
14Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna23:31+13:4717:25
15Andrea EnbomVänersborgs SK29:04+19:2021:31

H10

1 430 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK7:175:05
2Emil LingJönköpings OK10:27+3:107:18
3Axel VibergRyda SK10:48+3:317:33
4Adam NeroNässjö OK12:37+5:208:49
5Alfons WesterberghRasbo IK12:39+5:228:50
6Oskar HjertbergHestra IF12:43+5:268:53
7Hugo TofténSOK Träff15:01+7:4410:30
8Axel GräfningsGrycksbo IF OK16:55+9:3811:49
9Johan AnderssonIK Gandvik18:41+11:2413:03
10Erlend BakkeFossum IF28:47+21:3020:07
Liam HogedalVänersborgs SKej godkänd

D35

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WesterberghRasbo IK16:197:01
2Maria SahlénIF Hagen16:22+0:037:03
3Daria NiggliO Jura19:23+3:048:21
Emelie SvalinVänersborgs SKej start

H35

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael ForslundKristinehamns OK24:319:32

D40

2 290 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikke Lysemose PoulsenSilkeborg OK16:467:19
2Helena HjertbergIK Ymer16:54+0:087:22
3Sara TimnerSundsvalls OK17:27+0:417:37
4Irene MikkelsenHorsens OK17:52+1:067:48
5Kari StrandKongsberg OL18:02+1:167:52
6Maria SkoogIF Hagen19:15+2:298:24
7Christine LundOK Skogshjortarna19:18+2:328:25
8Linda WänströmFinspångs SOK21:57+5:119:35
9Linda SidebyGöteborg-Majorna OK23:42+6:5610:20
10Jessica Käck KarlssonMariestads FK28:53+12:0712:36
Henna PlitEspoon Suuntaej godkänd

H40

2 440 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AderstedtKungälvs OK14:426:01
2Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK14:49+0:076:04
3Robert EnbomVänersborgs SK15:09+0:276:12
4Gary LarssonOK Skogshjortarna15:31+0:496:21
5Marcus HanssonFrölunda OL16:31+1:496:46
5Torbjørn KravdalGjø-Vard OL16:31+1:496:46
7Robert SkoogIF Hagen16:52+2:106:54
8Anders HaglundOK Milan16:58+2:166:57
9Håkan SonessonFalköpings AIK OK17:43+3:017:15
10Daniel AxelssonMålilla OK17:57+3:157:21
11Jakob WedmanVästerbergslagens OL18:27+3:457:33
12Daniel NiklassonFalköpings AIK OK18:35+3:537:36
13Lars-Ola WesterlundLustens OK18:45+4:037:41
14Daniel AlmyrenFalköpings AIK OK18:51+4:097:43
15Erno PuupponenEspoon Suunta19:03+4:217:48
16Niklas SahlénIF Hagen19:58+5:168:10
17Johan WesterberghRasbo IK21:12+6:308:41

D45

2 190 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules14:286:36
2Rikke Holm JensenHorsens OK15:18+0:506:59
3Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna15:43+1:157:10
4Helena RangertIK Hakarpspojkarna15:59+1:317:17
5Katarina RundströmIFK Enskede16:19+1:517:27
6Maria BogrenIF Hagen16:22+1:547:28
7Anna Nero NordmarkNässjö OK16:38+2:107:35
8Isa Anette Baklid HeggedalKonnerud IL16:46+2:187:39
8Carina SvenssonBredaryds SOK16:46+2:187:39
10Else Kari ScheeleNydalens SK16:47+2:197:39
11Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK17:14+2:467:52
12Maria HederIK Gandvik17:45+3:178:06
13Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK17:51+3:238:09
14Annelie JohanssonOK Skärmen17:53+3:258:09
15Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK17:55+3:278:10
16Gitte KristianssonTrollhättans SOK18:55+4:278:38
17Katrine BakkeFossum IF18:59+4:318:40
18Eva MartinssonOK Tyr19:21+4:538:50
19Helena SödervallIK Gandvik19:35+5:078:56
20Eva NilssonKungälvs OK20:15+5:479:14
21Monika HjellströmGränna-Bygdens OK21:14+6:469:41
22Åsa MattssonOK Kullingshof21:26+6:589:47
23Nina OlssonFalköpings AIK OK23:16+8:4810:37
24Carina WallgrenIstrums SK23:26+8:5810:42
25Lotta PetersénOK Njudung24:29+10:0111:10
26Anneli AnderssonIK Gandvik24:39+10:1111:15
27Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna28:12+13:4412:52
Helen SkoogKils OKej godkänd
Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start

H45

2 340 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pål KittilsenFreidig14:276:10
2Harald BakkeFossum IF14:48+0:216:19
3Magnus SödervallIK Gandvik15:03+0:366:25
4Odd StrandKongsberg OL15:08+0:416:28
5Björn KristianssonTrollhättans SOK15:21+0:546:33
6Henrik PalménEspoon Suunta15:36+1:096:40
7Marcus PherssonOK Linné15:47+1:206:44
8Anders KindbomIF Hagen16:18+1:516:57
9Tobias Den BraverOK Gränsen16:30+2:037:03
10Jurg NiggliO Jura16:36+2:097:05
11Henrik PetterssonFalköpings AIK OK16:52+2:257:12
12Mats LiljaOK Älgen16:58+2:317:15
13Michael ErtmannAllerød OK17:35+3:087:30
14Gunnar Engen VikNydalens SK18:25+3:587:52
15Mats KarlssonIF Hagen18:29+4:027:53
16Mats HolmbergOK Gränsen18:44+4:178:00
17Mads MikkelsenHorsens OK18:49+4:228:02
18Torbjörn PetterssonOK Kullingshof19:05+4:388:09
19Håkan JanssonVänersborgs SK20:11+5:448:37
20Leif StørmerFossum IF23:31+9:0410:02
21Henrik KällsmyrOK Kullingshof25:37+11:1010:56
Anders LingJönköpings OKej godkänd
David OlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Pelle ForsbergIFK Enskedeej godkänd
Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Patrik SvantessonTrollhättans SOKej start
Conny ErixonOK Kullingshofej start
Fredrik JönssonMotala AIF OLej start
Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Johan LindeblomIK Omegaej start

D50

2 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari MadslienNydalens SK14:437:02
2Maria JonssonNydalens SK14:56+0:137:08
3Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK14:59+0:167:10
4Alix Young VikNydalens SK15:22+0:397:21
5Helena ErikssonEds SK15:35+0:527:27
6Hana TichovskaSK Praga15:57+1:147:37
7Laila B HöglundFK Herkules16:00+1:177:39
8Vanja StaffOL Toten-Troll16:29+1:467:53
9Åsa AlsiöFalköpings AIK OK16:57+2:148:06
10Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK17:24+2:418:19
11Anita Sørensen DrageKongsberg OL17:46+3:038:30
12Margareta MandingerTrollhättans SOK24:22+9:3911:39
13Monica LaageFalköpings AIK OK25:28+10:4512:11
Tove HeimdalKonnerud ILej godkänd
Teija LaunisASS Raisu Lumousej start

H50

2 290 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tore BjørnerødOK Moss14:386:23
2Mats NylundBredaryds SOK14:43+0:056:25
3Per KällvikÅmåls OK15:06+0:286:35
4Martin MandingerTrollhättans SOK15:12+0:346:38
5Jon Iver BakkenNydalens SK15:25+0:476:43
6Nils Harald StaffOL Toten-Troll15:27+0:496:44
7Stefan ErikssonOK Älgen15:48+1:106:53
7Børge PedersenNydalens SK15:48+1:106:53
9Philip HjellströmGränna-Bygdens OK16:02+1:247:00
10Magnus BlennowFalköpings AIK OK16:16+1:387:06
11Lars HolmgårdKils OK16:18+1:407:07
12Vegard HaldenNydalens SK16:59+2:217:24
13Thomas PerssonOK Gränsen17:00+2:227:25
14Klaes AxelssonMullsjö SOK17:25+2:477:36
15Sören AnderssonLidköpings VSK19:33+4:558:32
16Hans NilssonKungälvs OK19:49+5:118:39
17Peter AnderssonOK Klyftamo20:27+5:498:55
18Stefan Karlsson AlsiöFalköpings AIK OK20:44+6:069:03
19Conny GunnarssonOK Älgen20:47+6:099:04
20Kasperi LaunisASS Raisu Lumous23:19+8:4110:10
Øyvind DrageKongsberg OLdiskvalificerad
Björn SvenssonOK Djerfej godkänd
Peter HambäckLånghundra IFej start

D55

2 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK16:338:04
2Katarina SjöholmMullsjö SOK17:44+1:118:39
3Ann Warma LaasOK Skogshjortarna18:51+2:189:11
4Elisabet FalemoKristinehamns OK24:15+7:4211:49
5Kristina SvenningFalköpings AIK OK28:02+11:2913:40
Anna-Lena SvenssonLidköpings VSKej godkänd
Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OKej godkänd

H55

2 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andres LaasOK Skogshjortarna14:476:45
2Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF15:59+1:127:17
3Stefan StombergIF Hagen16:43+1:567:37
4Martin TichovskySK Praga16:55+2:087:43
5Christer MannfolkUlricehamns OK17:00+2:137:45

D60

1 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen16:118:07
2Pia SvenssonFalköpings AIK OK17:52+1:418:58
3Gunilla HogedalVänersborgs SK20:16+4:0510:11
4Ingrid JessenFrämmestads IK21:36+5:2510:51
5Elise JohanssonFalköpings AIK OK24:50+8:3912:28
Britt GunnarssonKristinehamns OKej godkänd

H60

2 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell NeroNässjö OK14:467:12
2Kjell KaminskyIF Hagen14:57+0:117:17
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK15:41+0:557:39
4Thomas SjöholmMullsjö SOK16:47+2:018:11
5Geir Holm GundersenIF Sturla17:05+2:198:20
6Tommy RoosFalköpings AIK OK17:27+2:418:30
7Janne ErikssonEds SK17:29+2:438:31
8Peter PrydzNeverfjord IL18:11+3:258:52
9Stefan GunnarssonKristinehamns OK18:44+3:589:08
10Hans AnderssonIK Gandvik30:54+16:0815:04
11Thomas AlmqvistVästerviks OK31:53+17:0715:33
Lars LandströmLånghundra IFej godkänd

D65

1 930 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LarssonOK Klyftamo16:438:39
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna17:42+0:599:10
3Kajsa TofténHjobygdens OK18:47+2:049:43
4Karin KittilsenStokke IL25:03+8:2012:58
5Ingrid TengelandIK Gandvik25:48+9:0513:22
6Kristina JohanssonVänersborgs SK27:42+10:5914:21
7Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnan43:00+26:1722:16
8Kristina JohanssonMullsjö SOK52:10+35:2727:01

H65

1 990 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HogedalVänersborgs SK15:037:33
2Kenth SundgrenSkåneslättens OL17:09+2:068:37
2Leif Magne EggestadBodø & Omegn IF Orientering17:09+2:068:37
4Runar KittilsenStokke IL17:11+2:088:38
5Per FredrikssonOK Skogshjortarna17:34+2:318:49
6Lars-Åke SjökvistVärend GN OL19:12+4:099:38
Yngve AlfvénIK Wilskeej godkänd
Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarnaej godkänd

D70

1 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin ErnvidUlricehamns OK18:5010:45
2Lotta GranholmLinköpings OK21:41+2:5112:23
3Britt RangertIK Ymer21:55+3:0512:31
4Barbro BörjessonOK Skogshjortarna24:11+5:2113:49
5Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orientering28:58+10:0816:33
6Birgit LjungOK Gipen33:34+14:4419:10
7Kerstin GunnarssonNässjö OK36:08+17:1820:38
Ulla LingJönköpings OKej godkänd

H70

1 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helge RevhaugRingerike OL16:038:18
2Per-Arne JohanssonVänersborgs SK16:58+0:558:47
3Mårten SvenssonOK Gipen17:38+1:359:08 Ladda ner rutt i gpx-format
4Roland NilssonFalköpings AIK OK19:34+3:3110:08
5Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK20:12+4:0910:27
6Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orientering20:43+4:4010:44
7Lennart KarlssonTrollhättans SOK25:51+9:4813:23

D75

1 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne-Catrine PerssonMariestads FK21:5712:59
2Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK22:27+0:3013:17
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK22:29+0:3213:18
4Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg24:13+2:1614:19
5Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK28:32+6:3516:53

H75

1 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidOK Skogshjortarna16:029:09
2Erland LingJönköpings OK19:24+3:2211:05
3John VallinOK Hedströmmen19:37+3:3511:12
4Göran HektorLinköpings OK21:08+5:0612:04
5Rune GunnarssonNässjö OK21:49+5:4712:28
6Gunnar BylundRydboholms SK30:01+13:5917:09
Ivan ErnvidUlricehamns OKej godkänd
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd

H80

1 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell PerssonMariestads FK22:5213:41
2Bertil WiklundIK Wilske39:30+16:3823:39
Lars-Gunnar EnströmOK Trananej godkänd

Inskolning

1 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Oskar AnderssonFalköpings AIK OKfullföljt
Alvin HogedalOK Alehoffullföljt
Jonatan SahlénIF Hagenfullföljt
Helene ScheeleNydalens SKfullföljt
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OKfullföljt
Nils TholénOK Skogshjortarnafullföljt

U1

1 060 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel HogedalVänersborgs SK8:277:58
2Jarvis HanssonFrölunda OL9:09+0:428:37
3Joel HolmgårdKils OK9:15+0:488:43
4Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL9:29+1:028:56
5Herman EliassonSundsvalls OK9:40+1:139:07
6Emil AnderssonFalköpings AIK OK10:56+2:2910:18
7Agnes KarlssonMariestads FK11:54+3:2711:13
8Leija NordenskjöldKlubblös11:57+3:3011:16
9Ida TofténSOK Träff12:28+4:0111:45
10Jonas MikkelsenHorsens OK12:39+4:1211:56
11Hannes HolmbergOK Gränsen14:18+5:5113:29
12Nore ModénVänersborgs SK14:36+6:0913:46
13Sofia NystrandOK Klyftamo14:44+6:1713:53
14Wilma WaldefeldtIK Gandvik15:29+7:0214:36
15Freja IvermarkVästerås SOK16:30+8:0315:33
16Erik GräfningsGrycksbo IF OK24:45+16:1823:20

U2

1 430 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea EkmarkHjobygdens OK11:137:50
2Wilhelm OlssonStigsökarna11:45+0:328:13
3Emil AnderssonRyda SK13:04+1:519:08
3Petter A JegtvoldenRyda SK13:04+1:519:08
5Greta DelinRyda SK13:32+2:199:27
6Tindra MolinFalköpings AIK OK13:37+2:249:31
7Cecilie ErtmannAllerød OK14:10+2:579:54
8Nils ThorssonRyda SK15:00+3:4710:29
9Oliver HammarFalköpings AIK OK15:23+4:1010:45
10Ellen ThorssonRyda SK15:34+4:2110:53
11Jon StrandKongsberg OL15:35+4:2210:53
12Alice EkmarkHjobygdens OK16:20+5:0711:25
13Tea BremerMariestads FK16:56+5:4311:50
14Johannes AnderssonVänersborgs SK17:03+5:5011:55
15Simon GabrielssonFalköpings AIK OK19:14+8:0113:26
16Erik GabrielssonFalköpings AIK OK19:36+8:2313:42
17Lova TidquistFalköpings AIK OK21:01+9:4814:41
18Hampus SahlénIF Hagen22:29+11:1615:43
19Meja PetterssonOK Kullingshof23:58+12:4516:45
20Noah OlssonStigsökarna24:06+12:5316:51
Viktor HedströmOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 1

1 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus AhlgrenIK Gandvik10:187:37
2Simon PerssonOK Gränsen10:23+0:057:41
3Rikke ErtmannAllerød OK11:02+0:448:10
4Nils ThorssonRyda SK11:27+1:098:28
5Greta KarlssonLidköpings VSK14:51+4:3311:00
6Jonathan LindqvistIK Gandvik15:27+5:0911:26
7Ida KarlssonOK Gränsen15:45+5:2711:40
8Anna-Lena AnderssonFalköpings AIK OK21:52+11:3416:11
Rose-Marie AnderssonIK Gandvikej godkänd

Öppen motion 3

1 880 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna13:307:10
2Sara AnderssonVänersborgs SK16:25+2:558:43
3Emelie BrattbergOK Landehof17:01+3:319:03
4Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna17:27+3:579:16
5Sofia SvenningFalköpings AIK OK17:30+4:009:18
6Renita PåsseIF Hagen17:37+4:079:22
7Jessika LeedbergIng 217:47+4:179:27
8Isac PerssonOK Gränsen18:14+4:449:41
9Carola TengrothRyda SK18:48+5:1810:00
10Joakim DahlströmKlubblös18:58+5:2810:05
11Magnus StrömUlricehamns OK19:34+6:0410:24
12Lotta PermanOK Tyr20:08+6:3810:42
13Melissa TroutNydalens SK20:19+6:4910:48
14Nils ThorssonRyda SK22:38+9:0812:02
15Signe EkmarkHjobygdens OK23:20+9:5012:24
16Anna-Karin SandbergOK Skogsvargarna23:34+10:0412:32
17Ayan LingJönköpings OK24:16+10:4612:54
18Pia RagnmarkOK Skogshjortarna28:50+15:2015:20
19LINDA NiklassonFalköpings AIK OK33:38+20:0817:53
20Ulf NyströmLidköpings VSK36:19+22:4919:19

Öppen motion 5

2 190 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BrattbergOK Landehof14:566:49
2Eric NystrandOK Klyftamo16:03+1:077:19
3Ida ÖnstenIK Vista16:42+1:467:37
4Mattias ErikssonTrollhättans SOK18:28+3:328:25
5Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna18:30+3:348:26
6Åsa PetterssonOK Kullingshof18:46+3:508:34
7Erik DelinRyda SK18:47+3:518:34
8Rikard AnderssonFalköpings AIK OK18:49+3:538:35
9Ida LarssonOK Klyftamo18:51+3:558:36
10Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna19:36+4:408:56
11Niklas KamforsOK Kullingshof20:03+5:079:09
12Lars EkmarkHjobygdens OK20:10+5:149:12
13Elias BrattbergOK Landehof20:37+5:419:24
14Axel AbrahamssonFrämmestads IK20:42+5:469:27
15Anna HammarFalköpings AIK OK21:32+6:369:49
16Anders PlanckIK Gandvik22:05+7:0910:05
17Mona LindénVäxjö OK22:22+7:2610:12
18Catarina KarlssonSOK Träff22:25+7:2910:14
19Alva MäkinenFalköpings AIK OK22:32+7:3610:17
20Åsa PetterssonFalköpings AIK OK22:37+7:4110:19
21ÅKE ERIKSSONGöteborg-Majorna OK23:06+8:1010:32
22Kaj AbrahamssonFrämmestads IK23:17+8:2110:37
23Anna ErikssonOK Älgen23:21+8:2510:39
24Jenny OlssonStigsökarna23:35+8:3910:46
25Moa RännareHjobygdens OK23:54+8:5810:54
26Carola VeltmanOK Skogshjortarna24:59+10:0311:24
27Carolina ÖnstenIK Vista25:17+10:2111:32
28Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OK27:34+12:3812:35
29Eva WöhrerStigsökarna28:25+13:2912:58
30Tomas JanssonHjobygdens OK30:27+15:3113:54
31Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK31:09+16:1314:13
32Mikael RännareHjobygdens OK31:39+16:4314:27
33Ingemar KarlssonMariestads FK34:50+19:5415:54
34Kristina NordenskjöldKlubblös35:01+20:0515:59
35Daniel NordenskjöldKlubblös35:53+20:5716:23
36Anna HammarbergAlvesta SOK42:28+27:3219:23
37Knut SvenningFalköpings AIK OK49:47+34:5122:43
Annie KamforsOK Kullingshofej godkänd
Maria TryggöTrollhättans SOKej godkänd

Öppen motion 8

2 570 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik FlodmarkTullinge SK16:336:26
2Henrik BalaguéFalköpings AIK OK17:01+0:286:37
3Tobias RehnholmFalköpings AIK OK17:11+0:386:41
4Anders JanssonGrycksbo IF OK18:09+1:367:03
5Filip SödervallIK Gandvik18:27+1:547:10
6Jonatan LundquistAlvesta SOK18:39+2:067:15
7Ola PermanOK Tyr18:42+2:097:16
8Magnus WallinMarkbygdens OK18:47+2:147:18
9August AbrahamssonGällstadbygdens SOK20:12+3:397:51
10Brörn BaklidKonnerud IL20:19+3:467:54
11Katarina EnbomVänersborgs SK21:09+4:368:13
12Astrid BrjörnerödOK Moss21:37+5:048:24
13Rebecka HallerbyIFK Lidingö SOK21:55+5:228:31
14Jonny LindénVäxjö OK22:22+5:498:42
15Tommy HögIK Gandvik23:10+6:379:00
16Helena SonessonFalköpings AIK OK23:11+6:389:01
17Elena GrandNydalens SK23:24+6:519:06
18Fredrik NordforsStora Tuna OK23:44+7:119:14
19Anna GundbergOK Denseln24:56+8:239:42
20Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK25:33+9:009:56
21Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF26:07+9:3410:09
22Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK26:24+9:5110:16
23Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF26:29+9:5610:18
24Anders LundOK Skogshjortarna26:45+10:1210:24
25Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK27:47+11:1410:48
26Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK27:54+11:2110:51
27Per-Erik SvenssonLidköpings VSK30:05+13:3211:42
28Inger NordforsStora Tuna OK31:29+14:5612:15
29Hampus AnderssonLidköpings VSK34:44+18:1113:30
Anders EnmarkGävle OKej godkänd
Staffan OlssonStigsökarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser