Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagshelg, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagshelg, lång
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: lördag 7 maj 2016

D21

8 890 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SjölanderOK Rodhen1:17:598:46
2Jenny WesterberghRasbo IK1:18:07+0:088:47
3Sara LundbladTullinge SK1:19:16+1:178:54
4Gunilla SvärdIF Thor1:22:49+4:509:18
5Elin SjölanderOK Rodhen1:23:41+5:429:24
6Maria Von SchmalenséeAttunda OK1:25:01+7:029:33
7Sara BengtssonLånghundra IF1:26:13+8:149:41
8Lisa JohanssonOK Rodhen1:35:20+17:2110:43
9Erika JanssonRasbo IK1:37:49+19:5011:00
10Charlotte IhrforsOK Linné2:00:38+42:3913:34
11Isabelle SjöbergOK Österåker2:07:07+49:0814:17
12Mathilda LindeIF Åland3:23:09+2:05:1022:51
Elin GidingVallentuna-Össeby OLej godkänd
Erica HellgrenOK Älvsjö-Örbyej godkänd

H21

12 510 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK1:24:246:44
2Martin HärbergJärla Orientering1:33:58+9:347:30
3Thomas PetterssonIF Thor1:41:22+16:588:06
4Tobias RehnholmFalköpings AIK OK1:41:44+17:208:07
5Johan LindqvistTäby OK1:41:49+17:258:08
6Fredrik WigertzLånghundra IF1:42:17+17:538:10
7Oskar WallénOK Linné1:47:00+22:368:33
8Jonas KarlssonTullinge SK1:47:20+22:568:34
9Fredrik HedinIFK Enskede1:50:27+26:038:49
10Mattias OlofssonOK Enen1:56:57+32:339:20
11Pontus BergströmOK Österåker2:03:48+39:249:53
12Tobias AnderssonOK Österåker2:17:32+53:0810:59
13Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:28:07+1:03:4311:50
14Emil ThalinForsa OK2:28:51+1:04:2711:53
15Rasmus SteenOK Enen2:29:46+1:05:2211:58
Mats NordbrödenHalden SKej godkänd
William HultqvistVallentuna-Össeby OLej godkänd
Johan SällforsIFK Lidingö SOKej start

H21 Kort

8 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik NielsenTäby OK1:06:507:30
2Joakim AlmtorpLånghundra IF1:13:32+6:428:15
3Andreas KarlssonMariestads FK1:15:15+8:258:27
4Andreas MaxénTimrå SOK1:19:20+12:308:54
5Erik PalmfjordKatrineholms OK1:22:22+15:329:15
Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OLej godkänd
Niklas OlssonTäby OKej godkänd
Joel BohmanRånäs OKej godkänd

D18

6 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JanssonOK Linné1:06:5910:38
2Sofia BengtssonSundbybergs IK1:17:59+11:0012:23
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd

H18

7 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan EdenhamnLänna IF56:088:00
2Vidar PerssonTäby OK1:13:13+17:0510:26

D16

4 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva SteenOK Enen47:409:33
2Lovisa WigertzLånghundra IF52:52+5:1210:35
3Linnea JohanssonTäby OK55:12+7:3211:03
4Elsa ChristofferssonOK Renen1:00:52+13:1212:11
5Lotta WeyhenmeyerIF Thor1:21:33+33:5316:20
6Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:25:53+38:1317:12
7Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:33:26+45:4618:43
Sofia GidingVallentuna-Össeby OLej godkänd
Anna NordströmSigtuna OKej godkänd
Sara SundinWaxholms OKej godkänd

H16

5 640 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK45:428:06
2Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö46:14+0:328:11
3Axel BergströmOK Rodhen47:19+1:378:23
4Kristoffer TengrothSundbybergs IK55:14+9:329:47
5Arvid RoosOK Linné59:16+13:3410:30
6Joel WahlqvistOK Roslagen59:54+14:1210:37
7Mattias IvaresOK Södertörn1:01:54+16:1210:58
8Axel Leijon ThorellLånghundra IF1:06:15+20:3311:44
9Felix SvenssonRasbo IK1:33:56+48:1416:39
Simon FriskGustavsbergs OKej godkänd
Jonatan StåhlSundbybergs IKej start
Oskar VahlbergOK Österåkerej start

D16 Kort

3 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emy SaetreLånghundra IFej godkänd

D14

3 670 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LundbergOK Roslagen41:1811:15
2Cornelia KrafftLänna IF41:59+0:4111:26
3Hanna JonsellIF Thor42:49+1:3111:40
4Emilia BergströmOK Rodhen44:13+2:5512:02
5Maja SandvikAttunda OK44:55+3:3712:14
6Lovisa HambäckLånghundra IF45:49+4:3112:29
7Malin SvenssonRånäs OK54:17+12:5914:47
8Emma PalmOK Roslagen54:47+13:2914:55
9Tove FrænellSundsvalls OK57:59+16:4115:47
10Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL1:06:28+25:1018:06
11Joni Müller af UhrOK Linné1:08:19+27:0118:36
12Felicia SvenssonRasbo IK1:09:30+28:1218:56
13Ellen HannrupIF Thor1:26:25+45:0723:32
Sofia SundinWaxholms OKej godkänd
Ellen GrantingerIF Thorej start
Ebba LindellIF Thorej start

H14

3 690 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Manne HammarbergJärfälla OK29:468:04
2Isak AnängenNyköpings OK31:38+1:528:34
3Pelle NilssonOK Linné33:51+4:059:10
4Axel MålargårdTäby OK34:01+4:159:13
5Oskar SundblomRånäs OK35:00+5:149:29
6Kevin SjölanderOK Rodhen35:53+6:079:43
7David MelinOK Rodhen37:36+7:5010:11
8John McLellandOK Rodhen40:18+10:3210:55
9Karl GrywenzOK Linné41:42+11:5611:18
10Jacob WaleOK Roslagen47:17+17:3112:48
11Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb54:21+24:3514:43
12David NäslundOK Roslagen1:03:46+34:0017:16
13Love HörnstenOK Österåker1:20:31+50:4521:49
14Simon PeterssonOK Roslagen1:45:40+1:15:5428:38
Arthur FaxénOK Roslagenej godkänd
David TörnqvistSnättringe SKej start

H14 Kort

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik AhlbergVallentuna-Össeby OL31:2913:17
2Hannah ÖrtlundRånäs OK56:13+24:4423:43
3Anton KarlssonLänna IF1:03:59+32:3026:59

D12

2 370 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fannie SjölanderOK Rodhen25:1410:38
2Emelie SvärdIF Thor34:14+9:0014:26
3Alma MålargårdTäby OK37:01+11:4715:37
4Frida MelinOK Rodhen37:35+12:2115:51
5Erica KarlssonOK Rodhen38:14+13:0016:07
6Johanna RoosOK Linné38:59+13:4516:26
7Moa LundinOK Linné39:22+14:0816:36
8Doris IkoVallentuna-Össeby OL39:40+14:2616:44
9Isabel UnnerudLånghundra IF44:42+19:2818:51
10Malin NilssonOK Linné44:51+19:3718:55
11Ellen SaetreLånghundra IF51:56+26:4221:54
12Alva OláRånäs OK1:01:09+35:5525:48
13Isabelle StåhlbrandtRasbo IK1:19:02+53:4833:20
Hanna AnängenNyköpings OKej start
Lisa NilssonOK Linnéej start
Alva SundblomRånäs OKej start
Tove KarlssonOK Rodhenej start

H12

2 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias WesterberghRasbo IK18:077:34
2Marcus SteneboAttunda OK19:32+1:258:10
3David BerglundIF Thor20:00+1:538:22
4Axel GidlundOK Linné23:35+5:289:52
5Filip LindqvistTäby OK27:07+9:0011:20
6Hugo NylundOK Linné55:04+36:5723:02
Linus PeterssonOK Roslagenej start
Rasmus ExellLänna IFej start
Johan FochsenWaxholms OKej start

D10

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella LindqvistTäby OK24:1910:45
2Felicia KrafftLänna IF28:18+3:5912:31
3Olivia UnnerudLånghundra IF38:29+14:1017:01

H10

2 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ÅbergOK Linné16:397:22
2Hugo ÖrtlundRånäs OK17:26+0:477:42
3Svante SandvikAttunda OK17:51+1:127:53
4Alfons WesterberghRasbo IK19:50+3:118:46
5Viktor NilssonOK Linné24:51+8:1210:59
6Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF25:06+8:2711:06
7Gustav LindbergOK Roslagen27:52+11:1312:19
8Villehart FrölidVallentuna-Össeby OL28:53+12:1412:46
9Gustav SvenssonRånäs OK29:24+12:4513:00
10Filip BorellOK Linné30:54+14:1513:40
11Nico HörnstenOK Österåker32:58+16:1914:35
12Emil TrulsonOK Linné55:11+38:3224:25
Petter FochsenWaxholms OKej start
Jens FochsenWaxholms OKej start

D35

7 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LjungqvistTäby OK1:21:1411:23
Lucia TurcanuAttunda OKej start

H35

8 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LindgrenLånghundra IF1:55:2913:18
Kent LundvallTäby OKej start

D40

6 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Karin OlmIF Thor1:03:0410:01
2Helene NilssonOK Linné1:06:55+3:5110:38
3Annette RoosOK Linné1:12:25+9:2111:30
4Ylva FornanderVästerbergslagens OL1:16:07+13:0312:06
5Kristin HellbergSundbybergs IK1:19:46+16:4212:40
6Karolina AnderssonLänna IF1:33:55+30:5114:55
7Sofia KrafftLänna IF1:53:38+50:3418:03
Lena BuhreAttunda OKej godkänd

H40

8 140 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten WaldenfjordJärfälla OK59:167:16
2Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK59:55+0:397:21
3Tomas HenrikssonAttunda OK1:01:10+1:547:30
4Henrik AnängenNyköpings OK1:03:08+3:527:45
5Magnus ÖhlingOK Tor1:06:19+7:038:08
6Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL1:08:00+8:448:21
7Fredrik SteneboAttunda OK1:09:32+10:168:32
8Fredrik JohanssonSundbybergs IK1:10:24+11:088:38
9Olof BorellOK Linné1:10:55+11:398:42
10Niklas HenrikssonAttunda OK1:10:56+11:408:42
11Johan WesterberghRasbo IK1:15:27+16:119:16
12Jonas ErikssonLänna IF1:15:44+16:289:18
13Björn JanssonVäsby OK1:16:36+17:209:24
14Henrik SöderströmIF Åland1:16:51+17:359:26
15Andreas KrafftLänna IF1:22:14+22:5810:06
16Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK1:24:43+25:2710:24
17Björn LjungqvistTäby OK1:27:02+27:4610:41
18Magnus AnderssonSundbybergs IK1:27:18+28:0210:43
19Jonas SellingLänna IF1:33:24+34:0811:28
20Per GöthssonTäby OK1:36:37+37:2111:52
21Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL1:39:02+39:4612:09
Patrik ServinLånghundra IFej godkänd
Mats ÅbergOK Linnéej godkänd
Anders EdquistTäby OKej godkänd
Gunnar ElveljungIFK Göteborgej start
Henrik RoosOK Linnéej start

D45

5 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BerggrenTullinge SK50:038:56
2Ammie BerglundIF Thor58:10+8:0710:23
3Annika LindbergAttunda OK1:00:12+10:0910:45
4Ann RollerJärfälla OK1:05:11+15:0811:38
5Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL1:24:35+34:3215:06
6Karin SteneboAttunda OK1:41:54+51:5118:11
7Anna BergqvistOK Österåker1:53:03+1:03:0020:11
Cecilia FochsenWaxholms OKej start
Marica TynellRånäs OKej start

H45

7 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF49:256:45
2Juha LoenbergSkarpnäcks OL54:43+5:187:28
3Ulf BergströmOK Rodhen56:37+7:127:44
4Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL56:41+7:167:44
5Lars OlssonVäsby OK1:02:29+13:048:32
6Eric RollerJärfälla OK1:05:52+16:278:59
7Johan SundinWaxholms OK1:09:22+19:579:28
8Daniel UnnerudLånghundra IF1:10:40+21:159:39
9Patrik SteenOK Enen1:20:13+30:4810:57
10Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:21:37+32:1211:08
11Daniel OlmIF Thor1:25:13+35:4811:38
12Urban VahlbergOK Österåker1:36:49+47:2413:13
13Sven JohanssonTäby OK1:38:52+49:2713:30
14Dennis SvenssonRasbo IK1:45:30+56:0514:24
15Michael LindeIF Åland1:52:11+1:02:4615:19
Urban StåhlSundbybergs IKej start
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLej start

D50

5 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kia NordströmTäby OK56:0111:05
2Madeleine LimparAttunda OK56:40+0:3911:13
3Kristina MarteliusAttunda OK1:00:18+4:1711:56
4Anette LantzOK Österåker1:08:33+12:3213:34
5Anki PousetteRånäs OK1:12:07+16:0614:16
6Agneta KarlssonRånäs OK1:12:42+16:4114:23
7Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OL1:14:00+17:5914:39
8Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:14:57+18:5614:50
9Åsa Marknell DewittLänna IF1:32:01+36:0018:13
10Marie ForshällenAttunda OK1:32:45+36:4418:21
11Maria TibellLånghundra IF1:42:03+46:0220:12
12Annette WigertzLånghundra IF1:52:57+56:5622:21
Carina NilssonTäby OKej godkänd
Iréne PerssonTäby OKej godkänd

H50

6 300 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LundvallTäby OK45:577:17
2Jonas GidingVallentuna-Össeby OL47:44+1:477:34
3Piero SannicoloTäby OK49:13+3:167:48
4Peter NordströmTäby OK49:40+3:437:53
5Magnus JosefssonSävedalens AIK50:19+4:227:59
6Per-Olov WedinIF Thor51:37+5:408:11
7Ulf K. RaskSigtuna OK54:56+8:598:43
8Roland SannicoloTäby OK55:06+9:098:44
9Sven WigertzLånghundra IF57:28+11:319:07
10Ola TorstenssonVästerås SOK59:21+13:249:25 Ladda ner rutt i gpx-format
11Stefan LybertVäsby OK1:00:10+14:139:33
12Anders BengtssonSundbybergs IK1:01:09+15:129:42
13Hans OlsénSundbybergs IK1:01:58+16:019:50
14Håkan RedtzerAttunda OK1:02:01+16:049:50
15Mats AjlingTäby OK1:02:58+17:019:59
16Johan SköldJärfälla OK1:03:24+17:2710:03
17Anders NilssonTäby OK1:06:50+20:5310:36
18Kent BerggrenTullinge SK1:10:26+24:2911:10
19Mats HerbertTäby OK1:12:59+27:0211:35
20Stefan MarteliusAttunda OK1:14:39+28:4211:50
21Stefan NordströmSigtuna OK1:18:10+32:1312:24
22Peter WippJärla Orientering1:20:52+34:5512:50
23Hans MalmbergWaxholms OK1:42:13+56:1616:13
Anders OhlinRånäs OKej godkänd
Kenneth HermanssonSigtuna OKej start
Peter HambäckLånghundra IFej start

D55

4 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL1:01:1412:53
2Carina DoyleSundbybergs IK1:02:07+0:5313:04
3Christina NordströmBodens BK1:28:49+27:3518:41

H55

6 010 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar LangsSkarpnäcks OL49:398:15 Ladda ner rutt i gpx-format
2Olof FraenellSundsvalls OK57:04+7:259:29
3Lars GerhardssonAttunda OK59:12+9:339:51
4Eddie BjärrenholtRånäs OK1:00:09+10:3010:00
5Jan NylundOK Linné1:01:01+11:2210:09
6Hans TarandiIFK Lidingö SOK1:01:15+11:3610:11
7Sune SödergrannTullinge SK1:02:51+13:1210:27
8Roine AnderssonRånäs OK1:03:05+13:2610:29
9Tommy ErikssonLänna IF1:06:11+16:3211:00
10Per EdenhamnLänna IF1:07:12+17:3311:10
11Per-Olof OlofssonSigtuna OK1:08:14+18:3511:21
12Tommy BergerGävle OK1:08:18+18:3911:21
13Magnus ThorOK Bävern1:09:58+20:1911:38
14Ronny NordgrenSundbybergs IK1:13:56+24:1712:18
15Kenneth PetterssonJärfälla OK1:14:04+24:2512:19
16Göran IvaresOK Södertörn1:14:54+25:1512:27
17Magnus ForshällenAttunda OK1:26:15+36:3614:21
18Stefan KnornAttunda OK1:52:23+1:02:4418:41
19Per-Olof SvenssonLänna IF2:08:14+1:18:3521:20
Roger TinglöfVäsby OKej start

D60

4 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné50:3911:06
2Eva OlssonRånäs OK51:38+0:5911:19
3Christina OhlinRånäs OK1:12:19+21:4015:51
4Monica OhlinRånäs OK1:13:54+23:1516:12
Marita BergSigtuna OKej godkänd
Britt LarssonLänna IFej godkänd
Elisabeth HedlöfRånäs OKej start

H60

5 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné42:407:37
2Thomas JohanssonRånäs OK43:49+1:097:49
3Per Ove WallénTäby OK44:26+1:467:56
4Anders LöfgrenJärfälla OK48:31+5:518:39
5Mikael TarandiIFK Lidingö SOK48:39+5:598:41
6Stig AnderssonOK Linné49:16+6:368:47
7Lars OhlinRånäs OK51:58+9:189:16
8Lars LandströmLånghundra IF56:49+14:0910:08
9Peter OlssonTäby OK56:59+14:1910:10
10Thomas WesterGustavsbergs OK57:11+14:3110:12
11Hans OhlinRånäs OK57:41+15:0110:18
12Leif ÅkerblomOK Österåker1:00:30+17:5010:48
13Tor-Olof BlomsterIF Åland1:06:09+23:2911:48
14Kurt MaxéSundbybergs IK1:31:30+48:5016:20
15Sture LarssonLänna IF1:33:59+51:1916:46
Hans AnderssonRånäs OKej start
Nils-Erik BosselÄlvdalens IF OKej start
Lars BoudrieVäsby OKej start

D65

4 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK49:4412:16
2Margareta HagstedtVäsby OK53:45+4:0113:16
3Anne LundmarkJärfälla OK54:13+4:2913:23
4Margareta HaraldssonGustavsbergs OK56:09+6:2513:51
5Vivianne HolgerssonOK Måsen1:02:34+12:5015:26
6Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:06:19+16:3516:22
7Kristina ErikssonLänna IF1:11:22+21:3817:37
8Lena JohnssonRånäs OK1:11:33+21:4917:40
9Lena Nyström-NilssonRånäs OK1:19:54+30:1019:43
Ewa NordlundLänna IFej godkänd
Ingrid SjölanderOK Rodhenej start

H65

5 050 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig JohanssonFalköpings AIK OK51:5310:16
2Hans HolgerssonOK Måsen52:08+0:1510:19
3Per-Johan VikforsOK Österåker54:53+3:0010:52
4Ulf KjellinOK Hedströmmen55:19+3:2610:57
5Leif NordinAttunda OK55:23+3:3010:58
6Lars Erik HermanssonOK Linné56:59+5:0611:17
7Kjell HolmbergOK Södertörn58:12+6:1911:31
8Per-Erik WåhlbergOK Linné1:01:12+9:1912:07
9Bjarne BlomsterIF Åland1:01:23+9:3012:09
10Magnus HaraldssonGustavsbergs OK1:02:24+10:3112:21
11Leif AlmtorpLånghundra IF1:02:46+10:5312:25
12Göran FriskAttunda OK1:03:53+12:0012:39
13Kjell JanssonLånghundra IF1:05:11+13:1812:54
14Tommy HöglundLånghundra IF1:10:57+19:0414:02
15Lars WestinVallentuna-Össeby OL1:13:32+21:3914:33
16Christer HedinIFK Enskede1:16:22+24:2915:07
17Rolf HjortRånäs OK1:28:29+36:3617:31
Bengt-Göran StjernaLänna IFej godkänd
Tommy WåhlinOK Enenej godkänd
Torsten PetterssonLånghundra IFej start

D70

3 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK50:2513:35
2Dagny GustavssonSigtuna OK57:44+7:1915:33
3Gun-Inger SahlbergLånghundra IF1:04:42+14:1717:26
4Kristina FriskAttunda OK1:05:35+15:1017:40
5Birgitta KlangLånghundra IF1:08:16+17:5118:24
6Marianne HamiltonEnebybergs IF1:10:12+19:4718:55
7Elke WilkeTierps SOK1:13:27+23:0219:47
8Kristina SkoglundHellas Orientering1:29:01+38:3623:59
9Ingrid JarlebringVäsby OK1:30:57+40:3224:30
10Jenny CollyerEssex Stragglers OS1:37:47+47:2226:21
Anna-Stina NyströmLänna IFej start

H70

4 750 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif StrandbergGustavsbergs OK48:4210:15
2Rolf SkoglundHellas Orientering55:28+6:4611:40
3Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL55:34+6:5211:41
4Leif NordlundLänna IF56:27+7:4511:53
5Stellan FehrnströmEnebybergs IF58:38+9:5612:20
6Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:04:28+15:4613:34
7Bengt FribergJärfälla OK1:07:55+19:1314:17
8Leif BergSigtuna OK1:10:30+21:4814:50
9Lars JonassonJärfälla OK1:11:11+22:2914:59
10Bo SundénKarlsbyhedens IK1:12:51+24:0915:20
10Henrik BergmanOK Linné1:12:51+24:0915:20
12Göran LarboAttunda OK1:16:06+27:2416:01
13Sören ErikssonLänna IF1:18:09+29:2716:27
14Lennart TorstenssonOK Rodhen1:18:20+29:3816:29
15Mats TörngrenOK Linné1:20:37+31:5516:58
16Ulf SkogtjärnOK Linné1:26:40+37:5818:14
17Hans SahlbergLånghundra IF1:36:18+47:3620:16
18Östen AnderssonVästerbergslagens OL2:00:35+1:11:5325:23
Sören WingeUpsala IFej godkänd
Håkan BoijeAttunda OKej godkänd
Sven-Olov NorlinRimbo SOKej godkänd
Sverre JonssonOK Ravinenej godkänd
Per-Åke CarlenstamVäsby OKej start

D75

3 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva von HeijneSigtuna OK58:5915:53
2Britt ErikssonHammarby IF OF1:09:41+10:4218:46
3Margaretha NyströmLänna IF1:33:03+34:0425:04
4Edda NilssonStockholmspolisens IF OF1:42:51+43:5227:43
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Margareta WallénTäby OKej godkänd
Gun KrohnHudiksvalls OKej start

H75

4 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:03:0613:50
2Bo NorenvikOK Tor1:11:59+8:5315:47
3Sven-Erik WidinOK Österåker1:12:02+8:5615:47
4Roine MattssonHäverödals SK1:22:30+19:2418:05
5Sture NilssonStockholmspolisens IF OF1:29:58+26:5219:43
6Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL1:37:23+34:1721:21
Per-Olov AnderssonOK Linnéej godkänd
Gunnar BramstenSundbybergs IKej start
Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OLej start
Bertil KarlssonOK Linnéej start

H80

3 710 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK47:4112:51
2Sigurd WallénTäby OK50:51+3:1013:42
3Rolf KrohnHudiksvalls OK1:18:56+31:1521:16
4Carl LangOK Österåker1:27:19+39:3823:32
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Lennart HedlundVallentuna-Össeby OLej godkänd
Alf PerssonOK Österåkerej godkänd

H85

2 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tage AbrahamssonRånäs OK54:1118:29
2Ragnar AnderssonHäverödals SK1:06:30+12:1922:41
3Henning HamiltonEnebybergs IF1:14:41+20:3025:29
4Per WesterGustavsbergs OK1:28:32+34:2130:12

Inskolning

2 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Axel BorellOK Linnéfullföljt
Jonatan BuhreAttunda OKfullföljt
Viliina FröidVallentuna-Össeby OLfullföljt
Lukas HenrikssonAttunda OKfullföljt
Bodil JohanssonSundbybergs IKfullföljt
Folke JohanssonSundbybergs IKfullföljt
Ebba MaxénStora Tuna OKfullföljt
Alfred SmedsSigtuna OKfullföljt
Isac Svedberg HolmbergVallentuna-Össeby OLfullföljt
Olle WidegrenIF Thorfullföljt
André ÖhlingOK Torfullföljt

U1

2 440 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica SvärdIF Thor26:3510:53
2Greta SandvikAttunda OK27:44+1:0911:21
3Hanna OlmIF Thor28:03+1:2811:29
4Arvid HellbergSundbybergs IK29:14+2:3911:58
5Anton ÅbergOK Linné30:41+4:0612:34
5Petter LjungqvistTäby OK30:41+4:0612:34
7Lovisa BlomstenOK Roslagen31:05+4:3012:44
8Erik LjungqvistTäby OK31:06+4:3112:44
9Matilda ServinLånghundra IF34:20+7:4514:04
10Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF35:01+8:2614:21
11Ellen GrundbergRimbo SOK37:02+10:2715:10
12Dagny IkoVallentuna-Össeby OL40:52+14:1716:44
13Felicia BlomstenOK Roslagen41:57+15:2217:11
14Emil Johanssonklubblös47:47+21:1219:35

U2

2 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin Blombergklubblös26:0211:31
2Ingrid JohanssonSundbybergs IK26:04+0:0211:32
3Maja MaxénStora Tuna OK30:06+4:0413:19
4Aron LindbergOK Roslagen32:41+6:3914:27
5Hailey  BuhreAttunda OK33:54+7:5215:00
6Elise MagnussonSigtuna OK36:15+10:1316:02
7Isak StåhlbrandtRasbo IK36:41+10:3916:13
8Ossian OláRånäs OK42:47+16:4518:55
9Elliot PeterssonOK Roslagen43:28+17:2619:13

Öppen motion 1

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annette WestlingHäverödals SK38:3017:02
2Tanja LindqvistTäby OK42:17+3:4718:42
3Veronica LarssonRasbo IK1:25:15+46:4537:43

Öppen motion 3

2 390 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helene SvenssonRånäs OK30:3212:46
2Maria HellströmVäsby OK33:00+2:2813:48
3Tina SaetreLånghundra IF35:31+4:5914:51
4Peter OlàRånäs OK35:37+5:0514:54
5Ulrika LarssonRånäs OK38:37+8:0516:09
6Erik HöglundTurebergs IF40:52+10:2017:05
7Henning LarssonRånäs OK42:17+11:4517:41
8Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK43:22+12:5018:08
9Ella ServinLånghundra IF49:52+19:2020:51
10Marianne HultqvistVallentuna-Össeby OL50:05+19:3320:57
11Camilla AnderssonÖregrunds IK51:15+20:4321:26
12Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL53:31+22:5922:23
13Anton GilleOK Roslagen59:00+28:2824:41
14John CollyerEssex Stragglers OS1:07:42+37:1028:19
Leif  HagstedtVäsby OKej godkänd
Lucas BorellOK Linnéej godkänd

Öppen motion 4

3 690 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina Johanssonklubblös48:1513:04
2Therése KarlssonRånäs OK48:32+0:1713:09
3Klas WestlingHäverödals SK53:39+5:2414:32
4David WestlingHäverödals SK53:41+5:2614:32
5Malin GidlundOK Linné54:50+6:3514:51
6Elvira ForsströmOK Roslagen58:11+9:5615:46
7Stefan Ohlsonklubblös59:20+11:0516:04
8Elise JohanssonFalköpings AIK OK1:05:38+17:2317:47
9Anette NilssonOK Linné1:07:38+19:2318:19
10Alva WestlingHäverödals SK1:10:09+21:5419:00
11Agneta FogebyJärfälla OK1:10:50+22:3519:11
12Hanna WestlingHäverödals SK1:10:57+22:4219:13
13Madeleine LybergOK Roslagen1:14:18+26:0320:08
13Björn GranbergnOK Roslagen1:14:18+26:0320:08
15Anita RahmqvistIFK Lidingö SOK1:24:11+35:5622:48
16Fredrik Smittklubblös1:34:27+46:1225:35
Kristina WåhlinOK Enenej godkänd

Öppen motion 5

4 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas SvenssonLänna IF59:5612:00
2Carl WaleOK Roslagen1:00:16+0:2012:04
3Jonas NorellAttunda OK1:00:58+1:0212:13
4Lisa DammvikStora Tuna OK1:16:37+16:4115:21
5Mattias TrulsonOK Linné1:30:26+30:3018:07
6Anna SmittKatrineholms OK1:31:34+31:3818:21
7Monique HörnstenOK Österåker1:52:01+52:0522:26
8Malin Müller OK Linné2:13:28+1:13:3226:44
9Karl-Filip FaxénOK Roslagen2:38:39+1:38:4331:47
Mia DammvikStora Tuna OKej godkänd
Mattias ÖrtlundRånäs OKej godkänd

Öppen motion 6

5 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas StåhlbrandtRasbo IK1:04:1711:23
2Bernhard KlingOK Rodhen1:13:53+9:3613:05
3Henrik HanssonJärfälla OK1:25:15+20:5815:06
4Märit KarlströmOK Linné1:35:23+31:0616:54
5kjell vallinklubblös1:42:30+38:1318:10
Karin JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Patrik FagerströmOK Österåkerej start

Öppen motion 7

4 050 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna MaxénStora Tuna OK34:248:29
2Johan OhlströmIF Thor35:50+1:268:50
3Matilda DammvikStora Tuna OK38:34+4:109:31
4Gabriella MelinOK Rodhen42:00+7:3610:22
5Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK43:56+9:3210:50
6Andrea BalakovaNyköpings OK44:07+9:4310:53
7Erik ÅkessonIFK Lidingö SOK44:11+9:4710:54
8Magnus GraasOK Linné48:12+13:4811:54
9Ida WikströmIFK Lidingö SOK49:39+15:1512:15
10Bernt-Olof GustafssonTäby OK51:35+17:1112:44
11Helena WidegrenIF Thor56:50+22:2614:01
12Helen GlänneforsSöders-Tyresö57:04+22:4014:05
13Håkan BrandbergLånghundra IF57:08+22:4414:06
14Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL59:58+25:3414:48
15Åsa SandTullinge SK1:00:03+25:3914:49
16Katarina AlnehällTäby OK1:00:41+26:1714:59
17Veronica RedtzerAttunda OK1:01:55+27:3115:17
18Jonna LundbäckJärfälla OK1:01:57+27:3315:17
19Louise MaxénTimrå SOK1:03:53+29:2915:46
20Lars MaxénTimrå SOK1:07:15+32:5116:36
21Ulf CarnbyTäby OK1:07:26+33:0216:39
22Britt-Inger JanssonOK Linné1:08:08+33:4416:49
23Eva EnströmOK Linné1:08:54+34:3017:00
24Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL1:08:55+34:3117:00
25Karin HannrupIF Thor1:08:56+34:3217:01
26Stig LarssonLänna IF1:13:03+38:3918:02
27Gustav WallinTäby OK1:14:58+40:3418:30
28Ingela JohanssonTäby OK1:17:19+42:5519:05
29Mats WallinTäby OK1:18:33+44:0919:23
30Ann-Beth JonssonTäby OK1:18:38+44:1419:24
31Marie StrandOK Österåker1:19:19+44:5519:35
32Arto AlnehällTäby OK1:27:30+53:0621:36
33Åsa GidingVallentuna-Össeby OL1:30:36+56:1222:22
34Cecila ArvidsonOK Österåker1:33:52+59:2823:10
35Sara BergqvistNAIS Orienteringsklubb1:41:16+1:06:5225:00
Kerstin GustafssonOK Gränsenej godkänd
Jennie Hellström OlssonOK Linnéej godkänd
Kerstin FrænellSundsvalls OKej godkänd
Tove HammarbergJärfälla OKej godkänd
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej godkänd
Per GrundbergRimbo SOKej godkänd
Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Mikael AnderssonOK Österåkerej godkänd
Kristina TinglöfDegerfors OKej start

Öppen motion 8

5 050 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christian HjalmarssonIFK Lidingö SOK35:217:00
2Stefan P SvanströmOK Österåker36:33+1:127:14
3Torbjörn JohanssonIF Thor44:52+9:318:53
4Robert JohanssonTäby OK47:36+12:159:25
5Roger GlänneforsSöders-Tyresö48:44+13:239:39
6Linnea BörjarsCentrum OK51:54+16:3310:16
7Bodic NorrbomPuppy TS52:02+16:4110:18
8Lars-Olof JanssonOK Linné55:42+20:2111:01
9Lars GustafssonOK Gränsen56:44+21:2311:14
10Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF1:02:23+27:0212:21
11Peter VestmanOK Österåker1:03:53+28:3212:39
12Magnus SneitzJärfälla OK1:04:11+28:5012:42
13Maria SchmiterlöwHjobygdens OK1:05:34+30:1312:59
14Johan StridhAttunda OK1:13:00+37:3914:27
15Jakob WestmanlOK Österåker1:13:46+38:2514:36
16Henrik DikvallWaxholms OK1:14:16+38:5514:42
17Jan FogebyJärfälla OK1:29:03+53:4217:38
18Stefan NorellAttunda OK1:43:11+1:07:5020:25
Ulf ÅströmOK Roslagenej godkänd

Öppen motion 9

8 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils OlssonOK Linné57:577:07
2Magnus JohanssonNyköpings OK59:45+1:487:20
3Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF1:01:16+3:197:31
4Robin PousetteLånghundra IF1:06:48+8:518:12
5Linus NorrbomAttunda OK1:10:49+12:528:41
6Andreas NordforsStora Tuna OK1:14:08+16:119:06
7Magnus BacklundSödertälje IF1:14:12+16:159:06
8Erik MelinOK Linné1:15:39+17:429:17
9Björn HannrupIF Thor1:17:53+19:569:34
10Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL1:18:53+20:569:41
11Roger NilssonOK Linné1:32:23+34:2611:20
12Per LjungStockholms OK1:34:24+36:2711:35
niklas nilssonStockholmspolisen IFej godkänd
Nina LundkvistOK Österåkerej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser