Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagshelg, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagshelg, medel
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: söndag 8 maj 2016

D21

4 840 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SjölanderOK Rodhen38:197:55
2Sara BengtssonLånghundra IF41:11+2:528:30
3Elin SjölanderOK Rodhen42:57+4:388:52
4Lisa JohanssonOK Rodhen43:34+5:159:00
5Jenny WesterberghRasbo IK43:45+5:269:02
6Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby45:01+6:429:18
7Erika JanssonRasbo IK49:09+10:5010:09
8Maria JanssonOK Linné50:03+11:4410:20
9Karin NordlundOK Linné53:04+14:4510:57
10Linnea JohanssonTäby OK53:05+14:4610:58
11Charlotte IhrforsOK Linné54:07+15:4811:10
12Elin GidingVallentuna-Össeby OL57:01+18:4211:46
13Isabelle SjöbergOK Österåker1:00:52+22:3312:34
14Maria JohannessonSolna OK1:01:49+23:3012:46
15Kristina LarssonOK Österåker1:23:47+45:2817:18
16Emma BromarkLånghundra IF2:11:09+1:32:5027:05
Malin DahlbäckOK Österåkerej start

H21

5 150 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas AldénOK Linné28:275:31
2Josef NordlundOK Linné28:40+0:135:33
3Johan NäsmanTäby OK30:05+1:385:50
4Lars Håkan SandvikAttunda OK31:51+3:246:11
5Johan HameliusOK Linné32:06+3:396:13
6Magnus BjörkOK Rodhen32:20+3:536:16
7Fredrik WigertzLånghundra IF32:22+3:556:17
8Anders BoströmJärfälla OK33:45+5:186:33
9Johan JakobssonLånghundra IF34:43+6:166:44
10David MellinSundbybergs IK35:53+7:266:58
11Simon AnderssonOK Rodhen35:58+7:316:59
12Joakim AlmtorpLånghundra IF39:56+11:297:45
13Lars OlssonVäsby OK40:30+12:037:51
14Björn JanssonVäsby OK45:44+17:178:52
15William HultqvistVallentuna-Össeby OL47:28+19:019:13
16Emil WippJärla Orientering50:07+21:409:43
17Aleksandr ManoilovJärfälla OK51:22+22:559:58
18Anders LindgrenLånghundra IF54:06+25:3910:30
19Tobias AnderssonOK Österåker55:51+27:2410:50
20Emil ThalinForsa OK59:50+31:2311:37
21Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL1:15:04+46:3714:34
22Martin StrömgrenOK Linné1:31:22+1:02:5517:44
Mattias OlofssonOK Enenej start
Rasmus SteenOK Enenej start
Simon MellinSundbybergs IKej start

D20

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL54:0012:16
Mathilda LindeIF Ålandej start

H18

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan EdenhamnLänna IF31:307:09
2Fredrik StenbeckOK Österåker36:59+5:298:24
3Vidar PerssonTäby OK37:23+5:538:29
4Alexander  AlnessLånghundra IF38:40+7:108:47

D16

3 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa ChristofferssonOK Renen38:069:32
2Malva SteenOK Enen40:04+1:5810:02
3Alva LindellIF Thor41:46+3:4010:28
4Sofia GidingVallentuna-Össeby OL44:59+6:5311:16
5Lovisa WigertzLånghundra IF49:36+11:3012:25
6Lotta WeyhenmeyerIF Thor53:06+15:0013:18
7Anna LithellOK Linné1:01:37+23:3115:26
8Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:05:15+27:0916:21
9Anna NordströmSigtuna OK1:13:09+35:0318:20

H16

4 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BäsénIF Thor34:478:15
2Joel WahlqvistOK Roslagen35:32+0:458:26
3Robert ColeVäsby OK36:02+1:158:33
4Arvid RoosOK Linné37:49+3:028:58
5Anders RuhnOK Roslagen40:47+6:009:41
6Victor BylundIF Thor41:55+7:089:57
7Oskar StenviOK Linné48:25+13:3811:30
8Felix SvenssonRasbo IK1:06:43+31:5615:50
Oskar VahlbergOK Österåkerej start

D14

2 930 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja SandvikAttunda OK29:139:58
2Ebba LindellIF Thor29:32+0:1910:04
3Cornelia KrafftLänna IF29:59+0:4610:13
4Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL31:33+2:2010:46
5Elsa BäsénIF Thor33:40+4:2711:29
6Lovisa HambäckLånghundra IF33:56+4:4311:34
7Joni Müller af UhrOK Linné41:14+12:0114:04
8Emma PalmOK Roslagen41:51+12:3814:16
9Alva NyströmIF Thor42:12+12:5914:24 Ladda ner rutt i gpx-format
10Malin SvenssonRånäs OK49:16+20:0316:48
11Linn RistoOK Linné1:10:12+40:5923:57
Felicia SvenssonRasbo IKej godkänd
Fanny CedstedtLånghundra IFej godkänd
Elsa KarlssonIF Thorej start
Emma LundbergOK Roslagenej start
Hannah ÖrtlundRånäs OKej start
Ellen GrantingerIF Thorej start

H14

2 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SundblomRånäs OK27:259:21
2Arvid BylundIF Thor42:44+15:1914:35
3Gabriel ÖstlundLänna IF50:51+23:2617:21
4David NäslundOK Roslagen54:48+27:2318:42
5David MelinOK Rodhen57:55+30:3019:46
6Jacob WaleOK Roslagen58:00+30:3519:47
7Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb1:07:24+39:5923:00
8Emil KarlssonVäsby OK1:07:48+40:2323:08
9Love HörnstenOK Österåker1:24:44+57:1928:55
10Simon PeterssonOK Roslagen1:25:50+58:2529:17
Arthur FaxénOK Roslagenej godkänd
Albin WarvelinLånghundra IFej start
Simon WahlnäsOK Linnéej start

D14 Kort

2 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elina HedeniusSigtuna OK35:0216:08
2Johanna BlombergSigtuna OK44:43+9:4120:36

D12

2 170 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné18:408:36
2Isabelle StåhlbrandtRasbo IK32:54+14:1415:09
3Erica KarlssonOK Rodhen34:27+15:4715:52
4Märta SandvikAttunda OK38:07+19:2717:33
5Elsa HedinOK Linné50:44+32:0423:22
6Frida MelinOK Rodhen52:10+33:3024:02
7Tove KarlssonOK Rodhen1:04:57+46:1729:55
8Alva OláRånäs OK1:13:43+55:0333:58
9Alva SundblomRånäs OK1:17:42+59:0235:48

H12

2 170 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK16:397:40
2Axel GidlundOK Linné16:48+0:097:44
3Elias WesterberghRasbo IK17:27+0:488:02
4Love BylundIF Thor19:16+2:378:52
5Jakob NordströmSigtuna OK22:55+6:1610:33
6Noa BerglundTäby OK24:51+8:1211:27
7Gustav LyckebäckSigtuna OK27:21+10:4212:36
8Elias JavehedVallentuna-Össeby OL34:24+17:4515:51
9Hugo NylundOK Linné36:59+20:2017:02
10Adam SparrmanOK Linné46:02+29:2321:12
Rasmus ExellLänna IFej start
Linus PeterssonOK Roslagenej start
Mathias NordlinderOK Linnéej start
Johan FochsenWaxholms OKej start

D12 Kort

1 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nadine HussOK Linné16:149:50
2Linnéa KarlssonVäsby OK24:08+7:5414:37

H12 Kort

1 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin HyppelOK Österåker21:3413:04

D10

1 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia KrafftLänna IF17:4210:43
2Emelie HolmströmTäby OK21:19+3:3712:55
3Sofia MelinOK Kolmården21:39+3:5713:07
4Sara RoosOK Linné24:04+6:2214:35
5Nora Svedin JakobssonLånghundra IF28:16+10:3417:07

H10

1 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ÖrtlundRånäs OK11:186:50
2Jens FochsenWaxholms OK11:27+0:096:56
3Emil ÅbergOK Linné11:50+0:327:10
4Svante SandvikAttunda OK12:46+1:287:44
5Alfons WesterberghRasbo IK14:57+3:399:03
6Gustav SvenssonRånäs OK15:27+4:099:21
7Filip BorellOK Linné26:20+15:0215:57
8Axel SparrmanOK Linné26:56+15:3816:19
9Theo RistoOK Linné48:03+36:4529:07
10Nico HörnstenOK Österåker1:10:03+58:4542:27
Gustav LindbergOK Roslagenej godkänd
Maximilian HertzRasbo IKej godkänd
Petter FochsenWaxholms OKej start

D35

4 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lucia TurcanuAttunda OKej godkänd
Elisabeth KinnmanOK Österåkerej godkänd

D40

4 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa HedinOK Linné36:409:05
2Marianne GustafssonIF Thor38:01+1:219:26
3Gabriella MelinOK Rodhen41:44+5:0410:21
4Malin SparrmanOK Linné46:48+10:0811:36
5Karolina AnderssonLänna IF52:40+16:0013:04
6Kristin HellbergSundbybergs IK54:03+17:2313:24
7Sofia KrafftLänna IF1:01:17+24:3715:12

H40

4 280 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ÅbergOK Linné28:276:38
2Henrik RoosOK Linné29:15+0:486:50
3Tomas HenrikssonAttunda OK31:13+2:467:17
4Niklas HenrikssonAttunda OK32:01+3:347:28
5Olof BorellOK Linné32:04+3:377:29
6Fredrik SteneboAttunda OK32:10+3:437:30
7Jonas ErikssonLänna IF33:13+4:467:45
8Andreas KrafftLänna IF34:47+6:208:07
9Fredrik LindellIF Thor35:23+6:568:16
10Joakim BacklundTäby OK36:29+8:028:31
11Magnus AnderssonSundbybergs IK39:10+10:439:09
12Johan WesterberghRasbo IK39:34+11:079:14
13Jonas SellingLänna IF41:45+13:189:45
14Mats WarvelinLånghundra IF47:45+19:1811:09
15Fredrik JonssonAttunda OK48:06+19:3911:14
Patrik ServinLånghundra IFej start
Fredrik JohanssonSundbybergs IKej start
Christian EnbergLinköpings OKej start

D45

3 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SanderIF Thor39:5910:01
2Annika LindbergAttunda OK43:41+3:4210:56
3Cecilia FochsenWaxholms OK44:54+4:5511:15
4Karin SteneboAttunda OK51:02+11:0312:47
Marica TynellRånäs OKej start

H45

4 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL31:407:30
2Ola BengtssonTäby OK33:42+2:027:59
3Christer ArksandVallentuna-Össeby OL35:51+4:118:29
4Pär HanssonCentrum OK36:53+5:138:44
5Patrik SteenOK Enen38:25+6:459:06
6Tommy StenviOK Linné40:26+8:469:34
7Peter NyströmIF Thor41:15+9:359:46
8Svante JonsellVallentuna-Össeby OL45:13+13:3310:42
9Jonas KarlssonVäsby OK54:20+22:4012:52
10Sven JohanssonTäby OK56:41+25:0113:25
Michael LindeIF Ålandej start
Dennis SvenssonRasbo IKej start

D50

3 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kia NordströmTäby OK35:449:39
2Madeleine LimparAttunda OK36:33+0:499:52
3Maria ColeVäsby OK39:59+4:1510:48
4Carina NilssonTäby OK41:36+5:5211:14
5Anette LantzOK Österåker42:14+6:3011:24
6Carina HammarlingLänna IF43:17+7:3311:41
7Katarina BengtssonLånghundra IF44:45+9:0112:05
8Anette ArksandVallentuna-Össeby OL50:15+14:3113:34
9Iréne PerssonTäby OK54:12+18:2814:38
10Ingela AlnessLånghundra IF55:11+19:2714:54
11Annette WigertzLånghundra IF59:49+24:0516:10
12Karin SkoglundOK Linné1:03:06+27:2217:03
13Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL1:11:25+35:4119:18
14Åsa Marknell DewittLänna IF1:37:21+1:01:3726:18
Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OLej start

H50

4 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GidingVallentuna-Össeby OL27:576:52
2Sven WigertzLånghundra IF30:43+2:467:32
3Jan CarlssonSöders-Tyresö31:09+3:127:39
4Kjell ObergerIFK Lidingö SOK31:49+3:527:49
5Peter NordströmTäby OK33:17+5:208:10
6Mats GunnemyrSöders-Tyresö34:40+6:438:31
7Mats HerbertTäby OK39:52+11:559:47
8Anders NilssonTäby OK42:17+14:2010:23
9Mikael BäsénIF Thor43:19+15:2210:38
10Stefan NordströmSigtuna OK44:14+16:1710:52
11Hans MalmbergWaxholms OK44:19+16:2210:53
12Kjell RistoOK Linné47:41+19:4411:42
13Johan StridhAttunda OK50:42+22:4512:27
14Peter WippJärla Orientering52:09+24:1212:48
Johan KarlssonIF Thorej start
Peter HambäckLånghundra IFej start
Anders OhlinRånäs OKej start
Per-Olov WedinIF Thorej start
Anders BengtssonSundbybergs IKej start

D55

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL40:4711:01
2Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:34:04+53:1725:25

H55

4 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sune SödergrannTullinge SK31:267:47
2Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK33:54+2:288:24
3Per EdenhamnLänna IF34:28+3:028:33
4Håkan DahlbäckOK Österåker37:29+6:039:18
5Benny PetterssonVäsby OK39:53+8:279:53
6Jan NylundOK Linné39:57+8:319:54
7Mikael ByströmJärfälla OK41:19+9:5310:15
8Stefan SundeliusJärfälla OK41:40+10:1410:20
9Peter EnokssonOK Österåker43:26+12:0010:46
10Lars-Olof JanssonOK Linné44:24+12:5811:01
11Roger TinglöfVäsby OK45:30+14:0411:17
12Johan KarlssonNorbergs OK49:59+18:3312:24
13Eddie BjärrenholtRånäs OK50:20+18:5412:29
14Kenneth PetterssonJärfälla OK1:03:39+32:1315:47
15Per-Olof SvenssonLänna IF1:25:32+54:0621:13
Tommy HolmérVäsby OKej start
Nils-Erik BosselÄlvdalens IF OKej start
Göran AnderssonOK Rodhenej start

D60

3 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva OlssonRånäs OK35:0110:34
2Christina HjertsonOK Linné35:42+0:4110:47
3Monica OhlinRånäs OK44:14+9:1313:21
4Britt LarssonLänna IF45:49+10:4813:50
5Christina OhlinRånäs OK48:09+13:0814:32
6Irene EklöfJärfälla OK53:47+18:4616:14
7Kristina WåhlinOK Enen1:05:21+30:2019:44
Elisabeth HedlöfRånäs OKej start

H60

3 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné28:217:06
2Per Ove WallénTäby OK30:48+2:277:43
3Lars OhlinRånäs OK32:33+4:128:09
4Stig AnderssonOK Linné33:30+5:098:23
5Lars BoudrieVäsby OK34:39+6:188:41
6Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL36:42+8:219:11
7Tor-Olof BlomsterIF Åland37:02+8:419:16
8Hans OhlinRånäs OK37:25+9:049:22
9Thomas WesterGustavsbergs OK38:12+9:519:34
10Leif ÅkerblomOK Österåker39:38+11:179:55
11Lars LandströmLånghundra IF40:25+12:0410:07
12Mats WickbomOK Linné47:02+18:4111:47
13Sture LarssonLänna IF48:51+20:3012:14
14Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL49:09+20:4812:19
15Björn LindgrenOK Österåker50:32+22:1112:39
16Anders EklöfJärfälla OK52:53+24:3213:15
17Reinhold LenneboIF Thor59:38+31:1714:56
18Per-Erik NyströmRånäs OK1:07:30+39:0916:55
Peter OlssonTäby OKej start
Hans AnderssonRånäs OKej start

D65

3 310 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne LundmarkJärfälla OK39:2811:55
2Margareta HagstedtVäsby OK41:44+2:1612:36
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF41:59+2:3112:41
4Lena JohnssonRånäs OK44:19+4:5113:23
5Ewa NordlundLänna IF49:00+9:3214:48
6Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL53:34+14:0616:10
7Margareta HaraldssonGustavsbergs OK54:19+14:5116:24
8Lena Nyström-NilssonRånäs OK55:28+16:0016:45
9Kristina ErikssonLänna IF1:07:04+27:3620:15
10Vivianne HolgerssonOK Måsen1:07:57+28:2920:31
11Ina WidegrenSkogsluffarnas OK1:53:40+1:14:1234:20
Birgitta BillstamJärfälla OKej godkänd

H65

3 700 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif AlmtorpLånghundra IF32:498:52
2Hans HolgerssonOK Måsen35:12+2:239:30
3Boris HolmbergIF Åland35:47+2:589:40
4Lars Erik HermanssonOK Linné37:09+4:2010:02
5Per-Johan VikforsOK Österåker37:25+4:3610:06
6Ulf KjellinOK Hedströmmen37:56+5:0710:15
7Kjell JanssonLånghundra IF38:32+5:4310:24
8Jan JohanssonIF Thor38:38+5:4910:26
9Per-Erik WåhlbergOK Linné40:01+7:1210:48
10Magnus HaraldssonGustavsbergs OK40:45+7:5611:00
11Leif NordinAttunda OK40:55+8:0611:03
12Lars WestinVallentuna-Össeby OL42:30+9:4111:29
13Tomas ÅhgrenLånghundra IF45:21+12:3212:15
14Bengt-Göran StjernaLänna IF45:58+13:0912:25
15Urban BoströmSolna OK46:01+13:1212:26
16Gunnar KvarnerudLänna IF46:36+13:4712:35
17Tommy WåhlinOK Enen48:04+15:1512:59
18Tommy HöglundLånghundra IF50:35+17:4613:40
19Rolf HjortRånäs OK58:36+25:4715:50
Tommy SjölanderOK Rodhenej godkänd
Torsten PetterssonLånghundra IFej start

D70

2 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dagny GustavssonSigtuna OK32:5612:37
2Gun-Inger SahlbergLånghundra IF33:15+0:1912:44
3Anna-Stina NyströmLänna IF36:19+3:2313:54
4Birgitta KlangLånghundra IF38:08+5:1214:36
5Ingalill TimgrenOK Österåker46:16+13:2017:43
6Kerstin MagnussonSkogsluffarnas OK1:07:03+34:0725:41

H70

3 310 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif MagnussonSkogsluffarnas OK30:539:19
2Anders GärderudIFK Lidingö SOK32:30+1:379:49
3Leif NordlundLänna IF34:40+3:4710:28
4Stellan FehrnströmEnebybergs IF37:32+6:3911:20
5Göran LarboAttunda OK38:20+7:2711:34
6Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben38:43+7:5011:41
7Conny HusénOK Roslagen42:46+11:5312:55
8Lars JonassonJärfälla OK42:52+11:5912:57
9Bengt ErikssonVäsby OK44:14+13:2113:21
10Uno KarlssonHäverödals SK44:43+13:5013:30
11Anders EdlingOK Linné44:48+13:5513:32
12Håkan BoijeAttunda OK45:05+14:1213:37
13Per-Åke CarlenstamVäsby OK45:57+15:0413:52
14Sven-Olov NorlinRimbo SOK46:21+15:2814:00
15Mats TörngrenOK Linné46:55+16:0214:10
16Bo SundénKarlsbyhedens IK47:15+16:2214:16
17Sören WingeUpsala IF47:58+17:0514:29
18Sören JohanssonSala OK48:07+17:1414:32
19Sören ErikssonLänna IF49:20+18:2714:54
20Björn CedstedtLånghundra IF52:10+21:1715:45
21Ulf SkogtjärnOK Linné54:22+23:2916:25
22Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL55:08+24:1516:39
23Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK57:45+26:5217:26
24Hans SahlbergLånghundra IF59:06+28:1317:51
CONNY JAN-ERIK OlssonHäverödals SKej godkänd
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OLej start
Sverre JonssonOK Ravinenej start
Östen AnderssonVästerbergslagens OLej start

D75

2 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva von HeijneSigtuna OK36:2417:00
2Margareta WallénTäby OK38:41+2:1718:04
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby40:40+4:1619:00
4Margaretha NyströmLänna IF43:58+7:3420:32
5Birgitta ErikssonLänna IF44:39+8:1520:51
6Gun KrohnHudiksvalls OK1:19:26+43:0237:07
Britt ErikssonHammarby IF OFej godkänd

H75

2 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin EngqvistUpsala IF30:4311:46
2Sven-Erik WidinOK Österåker34:36+3:5313:15
3Roine MattssonHäverödals SK34:40+3:5713:16
4Kurt BoströmOK Linné38:44+8:0114:50
5Bertil KarlssonOK Linné39:33+8:5015:09
6Olov JanssonHäverödals SK40:22+9:3915:27
7Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OL44:34+13:5117:04
8Jan-Olof MalmSigtuna OK48:46+18:0318:41

H80

2 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK25:5712:07
2Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK28:23+2:2613:15
3Rolf KrohnHudiksvalls OK30:39+4:4214:19
4Sigurd WallénTäby OK34:06+8:0915:56
5Stig RoosOK Linné38:56+12:5918:11
6Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby39:50+13:5318:36
7Carl LangOK Österåker43:35+17:3820:21

H85

2 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar AnderssonHäverödals SK34:4616:14
2Tage AbrahamssonRånäs OK41:04+6:1819:11
3Per WesterGustavsbergs OK57:47+23:0127:00

Inskolning

1 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vanna BylundIF Thorfullföljt
Malte HallmanAttunda OKfullföljt
Moa WegmullerOK Rodhenfullföljt

U1

1 740 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid HellbergSundbybergs IK14:158:11
2Anton ÅbergOK Linné18:38+4:2310:42
3Greta SandvikAttunda OK19:45+5:3011:21
4Theodor AlmesjöSigtuna OK25:00+10:4514:22
5Alva StrömlandSigtuna OK25:05+10:5014:24
6Julia HolmströmTäby OK29:15+15:0016:48
6Felicia BlomstenOK Roslagen29:15+15:0016:48
8Maja LyckebäckSigtuna OK29:29+15:1416:56
9Isak Yrjasklubblös36:01+21:4620:41
10Clara Yrjasklubblös46:29+32:1426:42
Elin JavehedVallentuna-Össeby OLej start

U2

1 650 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia GustafssonIF Thor17:1110:24
2Elias StrömlandSigtuna OK19:04+1:5311:33
3William LeijonspjuthSigtuna OK19:50+2:3912:01
4Leonardo MelinOK Kolmården19:57+2:4612:05
5Lovisa BlomstenOK Roslagen20:15+3:0412:16
6Alva SöderlindVallentuna-Össeby OL21:02+3:5112:44
7Ingrid WaleOK Roslagen24:55+7:4415:06
8Isak StåhlbrandtRasbo IK25:50+8:3915:39
9Oliver JonssonAttunda OK27:09+9:5816:27
10Elliot JonssonAttunda OK27:17+10:0616:32
11Anna Klinkhardt KinnmanOK Österåker27:33+10:2216:41
12Ossian OláRånäs OK30:59+13:4818:46
13Elliot PeterssonOK Roslagen33:45+16:3420:27
14Aron LindbergOK Roslagen34:37+17:2620:58
15Amanda LindquistL-100 IF Knivsta47:22+30:1128:42
16Pontus LindquistLånghundra IF47:23+30:1228:43

Öppen motion 1

1 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin JohanssonVäsby OK16:269:57
2Veronica LarssonRasbo IK24:04+7:3814:35
3Nina LindquistL-100 IF Knivsta47:53+31:2729:01

Öppen motion 3

2 170 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda GustafssonStora Tuna OK23:0010:35
2Jesper ErikssonOK Roslagen24:54+1:5411:28
3Loke SköldHäverödals SK24:56+1:5611:29
4Anita Müller ErikssonOK Linné25:30+2:3011:45
5Alva SköldHäverödals SK28:15+5:1513:01
6Elivira ForsströmOK Roslagen30:09+7:0913:53
7Jan-Erik LarssonUpsala IF31:53+8:5314:41
8Maria HellströmVäsby OK33:17+10:1715:20
9Mikaela WallerströmOK Österåker36:12+13:1216:40
10Viktor JanssonOK Roslagen38:48+15:4817:52
11Ulrika LarssonRånäs OK38:51+15:5117:54
12Birgitta NorlinRimbo SOK40:35+17:3518:42
13Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK41:55+18:5519:18
14Kalle EjderfeltLänna IF42:09+19:0919:25
15Federica De MagistrisOK Kolmården42:45+19:4519:42
16Petra ReichlerLänna IF42:59+19:5919:48
17Jenny EjderfeltLänna IF43:00+20:0019:48
18Marianne HultqvistVallentuna-Össeby OL43:54+20:5420:13
19Jan BurellOK Enen49:35+26:3522:50
20Moa JohanssonVäsby OK50:23+27:2323:13
21Ing-Marie LarssonIF Thor52:50+29:5024:20
22Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL54:49+31:4925:15
23Klara JegèusOK Linné1:09:31+46:3132:02
24Mats JegéusOK Linné1:09:33+46:3332:03
25Gustav BrolinOK Linné1:09:39+46:3932:05
26Maria Olofsgård JegéusOK Linné1:09:56+46:5632:13
27Maria BrolinOK Linné1:10:02+47:0232:16
28Håkan ErikssonSkogsluffarnas OK1:22:57+59:5738:13
29Ingela Timgrenklubblös1:41:43+1:18:4346:52
Sandra JakobssonLånghundra IFej godkänd

Öppen motion 5

4 210 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda DammvikStora Tuna OK39:539:28
2Jonas StåhlbrandtRasbo IK44:42+4:4910:37
3Andreas SvenssonLänna IF46:24+6:3111:01
4Mia DammvikStora Tuna OK52:32+12:3912:28
5Fredrik NilssonLånghundra IF55:31+15:3813:11
6Lisa DammvikStora Tuna OK56:24+16:3113:23
7Anna StaafUpsala IF58:31+18:3813:53
8Kjell Wallinklubblös1:07:11+27:1815:57
9Malin HanssonLänna IF1:10:53+31:0016:50
10Anders YttergårdVallentuna-Össeby OL1:14:08+34:1517:36
10Ing-Marie NyströmIF Thor1:14:08+34:1517:36
12Annika ZetterqvistSigtuna OK1:15:43+35:5017:59
13Jakob Börjessonklubblös1:17:33+37:4018:25
14Jan RisingerLånghundra IF1:26:54+47:0120:38
15Torbjörn KlangLänna IF1:36:10+56:1722:50
16Ing-Marie NilssonOK Södertörn1:36:50+56:5723:00
17David BerglindOK Södertörn1:40:36+1:00:4323:53
18Karl-Filip FaxénOK Roslagen1:49:42+1:09:4926:03
19Mathias JonssonUpsala IF2:14:02+1:34:0931:50
20Birgitta Yrjasklubblös2:20:09+1:40:1633:17
Helena BerglindOK Södertörnej godkänd
Viktor JemthIF Thorej godkänd
David BerglundIF Thorej godkänd
Jonas YttergårdVallentuna-Össeby OLej godkänd

Öppen motion 7

4 280 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina SvahnIFK Mora OK39:399:15
2Per GrundbergRimbo SOK43:54+4:1510:15
3Lennart GustafssonStora Tuna OK45:47+6:0810:41
4Henrik SundblomRånäs OK47:49+8:1011:10
5Mattias ÖrtlundRånäs OK47:51+8:1211:10
6Jenny WegmüllerOK Rodhen49:55+10:1611:39
7Per-Åke HolmSigtuna OK50:59+11:2011:54
8Mikael HolmströmTäby OK56:07+16:2813:06
9Mikael AnderssonOK Österåker1:00:06+20:2714:02
10Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL1:03:27+23:4814:49
11Thord RådbergOK Roslagen1:04:52+25:1315:09
12Kenneth AlnessLånghundra IF1:10:14+30:3516:24
13Åsa GidingVallentuna-Össeby OL1:13:46+34:0717:14
14Marie StrandOK Österåker1:17:57+38:1818:12
15Monique HörnstenOK Österåker1:18:04+38:2518:14
16Eva ElnerudSigtuna OK1:18:34+38:5518:21
17Kristina TinglöfDegerfors OK1:21:47+42:0819:06
18Joachim LandströmOK Linné1:24:04+44:2519:38
19Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:41:14+1:01:3523:39
Anne-Chr SchunnessonAttunda OKej godkänd
Anna AxelssonOK Österåkerej start
Patrik FagerströmOK Österåkerej start

Öppen motion 8

4 980 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer HjalmarssonIFK Lidingö SOK33:196:41
2Magnus BacklundSödertälje-Nykvarn OF37:43+4:247:34
3Elias JohanssonOK Österåker38:24+5:057:42
4Göran JohanssonOK Österåker38:55+5:367:48
5Ross SmithOK Linné39:23+6:047:54
6Samantha SaegerOK Linné40:58+7:398:13
7Andreas AnderssonOK Hedströmmen41:12+7:538:16
8Ola JanssonRasbo IK41:19+8:008:17
9Johan LarssonLänna IF42:57+9:388:37
10Elisa HameliusOK Linné43:23+10:048:42
11Mats Åhmanklubblös44:06+10:478:51
12Jens LindquistLånghundra IF45:11+11:529:04 Ladda ner rutt i gpx-format
13Mats AronssonBromma-Vällingby SOK51:43+18:2410:23
14Felix DyrssenFÖRSVARSMAKTEN54:12+20:5310:53
15Leonard JanssonRasbo IK56:35+23:1611:21
16Gunnar ÅhlénRånäs OK1:01:52+28:3312:25
17Per AndénHässleholms OK1:09:02+35:4313:51
18Malin JanssonRånäs OK1:12:03+38:4414:28
19Nigel ColeVäsby OK1:13:48+40:2914:49
20Nina LundkvistOK Österåker1:15:36+42:1715:10
21Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK1:15:53+42:3415:14
22Per JemthIF Thor1:18:58+45:3915:51
23Per DahlkarVäsby OK1:21:57+48:3816:27
24Stefan NorellAttunda OK1:25:07+51:4817:05
Olov EricsonAlfta-Ösa OKej godkänd
Johan GossasLänna IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser