Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Ångermanland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Ångermanland
Arrangörsorganisation: Lugnviks IF
Datum: fredag 2 september 2016

H21

7 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan SjölundSkogslöparna1:00:168:18
2Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:02:54+2:388:40
3Jonas ByströmSkogslöparna1:12:02+11:469:56
4Oskar ForsbergSkogslöparna1:15:10+14:5410:22
5Janne NäätänenSundsvalls OK1:17:42+17:2610:43
6Arvid StrandbergSkogslöparna1:19:02+18:4610:54
7Tomas HolmbergOK Södertörn1:22:34+22:1811:23
Simon DahlbergOK Nolaskogsarnaej godkänd

D18

4 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma WibergSkogslöparna1:09:1316:24

D16

3 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin EdströmHärnösands OK43:1011:45
2Smilla SandströmHärnösands OK47:57+4:4713:03
3Emelie WibergSkogslöparna50:01+6:5113:37
4Tilde EngbergHärnösands OK50:34+7:2413:46
5Amelie JosefssonSkogslöparna51:35+8:2514:03

H16

3 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin NäslundSkogslöparna32:118:46
2Isac ErikssonOK Nolaskogsarna34:33+2:229:24
3Ingmar HolmerOK Nipan1:04:08+31:5717:28
Edvin HägglundOK Nolaskogsarnaej start

H14

2 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Seth BorglundHärnösands OK39:0713:04
2Linus DahlbergOK Nolaskogsarna40:40+1:3313:36
3Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna41:13+2:0613:47

D12

2 020 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa LindahlHärnösands OK20:3910:13
2Nova AnundborgSidensjö IK22:56+2:1711:21
3Nora EngströmOK Nolaskogsarna28:11+7:3213:57
4Elmina MolinHärnösands OK30:10+9:3114:56

H12

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ByströmOK Nolaskogsarna20:4010:13
2Nils EngbergHärnösands OK24:55+4:1512:20
3Titan AnundborgSidensjö IK30:08+9:2814:55
Sixten PerssonSkogslöparnaej start
Jonatan HälldalSkogslöparnaej start

D35

3 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena ForsbergSkogslöparna39:0410:38
2Monica SjöbergOK Branten47:21+8:1712:54
3Marie-Louise EngbergHärnösands OK49:40+10:3613:31
4Iza AnundborgSidensjö IK1:20:33+41:2921:56
Karin PerssonSkogslöparnaej start

H35

5 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas HälldalSkogslöparna53:1110:23
2Peter WoxlinSkogslöparna57:22+4:1111:12
3Håkan SjöströmOK Branten1:46:25+53:1420:47

D45

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa HägglundOK Nolaskogsarna57:1519:01
2Victoria KarlssonSkogslöparna1:14:08+16:5324:37

H45

4 490 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per MolinHärnösands OK48:3610:49
2Fredrik LarssonOK Nipan49:20+0:4410:59
3Jan NäslundOK Nolaskogsarna50:40+2:0411:17
4Erik BorglundHärnösands OK52:43+4:0711:44
5Per-Johan JosefssonSkogslöparna53:26+4:5011:54
6Per EdströmHärnösands OK54:37+6:0112:09
7Clas EngströmOK Nolaskogsarna1:04:38+16:0214:23
8Torgny NäslundSkogslöparna1:06:00+17:2414:41
9Ulf LindahlHärnösands OK1:09:08+20:3215:23

H55

4 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per MagnussonOK Nolaskogsarna43:4210:21
2Lennart StrandbergSkogslöparna58:02+14:2013:45
3Leif SellingHärnösands OK1:02:24+18:4214:47
4Eero O NiemiSkogslöparna1:34:27+50:4522:22
Leif StrandbergSkogslöparnaej godkänd

H65

3 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart VedinOK Branten57:4815:44
2Lars StrinnholmÖstersunds OK59:52+2:0416:18
3Per SundinSkogslöparna1:03:39+5:5117:20
Björn OlofssonSidensjö IKej start

H70

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig BlidefalkOK Nipan1:00:4120:09
2Lennart KorénOK Branten1:19:30+18:4926:24

H75

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten ErikssonOK Branten1:11:5623:53
Gustav KrigOK Nipanej godkänd
Torsten VestmanOK Nolaskogsarnaej godkänd

Öppen motion 3

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eskil EngbergHärnösands OK26:5213:18
2Sara BorglundHärnösands OK26:57+0:0513:20
3Theia AnundborgSidensjö IK31:00+4:0815:20

Öppen motion 5

2 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica HolmerOK Nipan1:04:4821:40

Öppen motion 8

5 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina HedbergSidensjö IK1:16:3714:57
2Jörgen EdinSidensjö IK1:16:40+0:0314:58
Elin OlofssonUmeå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser