Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Landehofs hösttävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Landehofs hösttävling
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: söndag 18 september 2016

D21

3 760 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anastasia DenisovaSävedalens AIK36:469:46
2Maria MagnussonSävedalens AIK36:48+0:029:47
3Jenny JohanssonIFK Göteborg41:11+4:2510:57
4Ida HördegårdhIFK Göteborg42:00+5:1411:10
5Camilla EngstrandSävedalens AIK43:29+6:4311:33
6Lina SamorLerums SOK44:10+7:2411:44
7Lovisa LemanGöteborgs SK46:08+9:2212:16
8Kristin SkaarRyda SK48:06+11:2012:47
9Sara BengtssonSävedalens AIK48:21+11:3512:51
10Elin HögstrandIFK Göteborg48:35+11:4912:55
11Laila B HöglundFK Herkules48:57+12:1113:01
12Frida WallströmSävedalens AIK50:11+13:2513:20
13Frida GustafssonIFK Göteborg52:08+15:2213:51
14Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK54:14+17:2814:25
15Martina BarnisinHestra IF58:26+21:4015:32
16Sofia LarssonHestra IF59:19+22:3315:46
17Alicia FribergFalköpings AIK OK1:01:20+24:3416:18
18Mari Jellum HelgerudIL Tyrving1:04:22+27:3617:07
19Emilia HenryssonTibro OK1:04:44+27:5817:12
20Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:05:48+29:0217:30
20Julia BirathStenungsunds OK1:05:48+29:0217:30
22Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK1:06:02+29:1617:33
23Amanda ClaessonSävedalens AIK1:16:36+39:5020:22
24Johanna Lindgren GrimåsGöteborg-Majorna OK1:37:35+1:00:4925:57
Amanda MellqvistElfsborg SOKej godkänd
Frida NeroGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emma AnderssonSävedalens AIKej start
Frida BrogrenSävedalens AIKej start
Hanna PerssonGöteborg-Majorna OKej start

H21

4 310 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg33:247:44
2Niclas JonassonIFK Göteborg35:17+1:538:11
3Anders CarlssonIFK Lidingö SOK36:36+3:128:29
4Sergej FedatsenkaSävedalens AIK36:40+3:168:30
5Christian NielsenIFK Göteborg36:57+3:338:34
6Fredrik LöwegrenIFK Göteborg37:18+3:548:39
7Fredrik EdénIFK Göteborg38:02+4:388:49
8Marcus MillegårdSävedalens AIK38:47+5:238:59
9Patrik MartnerIFK Göteborg38:52+5:289:01
10Benjamin EdlundHestra IF39:25+6:019:08
11Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK40:09+6:459:18
12Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK40:45+7:219:27
13Johan DelvertOK Orion40:51+7:279:28
14Erik EngstrandIFK Göteborg40:59+7:359:30
15Henrik LaasIFK Göteborg41:02+7:389:31
16Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK41:35+8:119:38
17Petter JönssonGöteborg-Majorna OK42:11+8:479:47
18Fredrik WeihardSävedalens AIK43:00+9:369:58
19Simon LarssonSävedalens AIK46:03+12:3910:41
20Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb46:48+13:2410:51
21Albin PetterssonOK Tisaren47:20+13:5610:58
22Johan AntonssonOK Löftan48:28+15:0411:14
23Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK48:31+15:0711:15
24Stefan RoosIFK Göteborg49:05+15:4111:23
25Johan LevinSävedalens AIK49:48+16:2411:33
26Jonas PalmSävedalens AIK50:48+17:2411:47
27John PerssonIFK Göteborg52:15+18:5112:07
28Jonas LundgrenStora Tuna OK52:18+18:5412:08
29Fabian WennerbergOK Klyftamo52:31+19:0712:11
30Anton HemlinIK Uven53:22+19:5812:22
31Mattias NilssonOK Alehof54:32+21:0812:39
32Emil JönssonIL Tyrving56:22+22:5813:04
33Martin SigbyOK Orinto1:00:15+26:5113:58
34Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:02:22+28:5814:28
35Fredrik AnderssonIF Rigor1:02:48+29:2414:34
36Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb1:09:32+36:0816:07
37Erik HolmbergJönköpings OK1:11:57+38:3316:41
38Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:20:54+47:3018:46
39Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:21:59+48:3519:01
40David AndréGöteborg-Majorna OK1:36:19+1:02:5522:20
Kristian AndersonGöteborgs SKej godkänd
Gustav BoquistIK Uvenej start
Anton KarlssonOK Kullingshofej start
Jonas HemlinIK Uvenej start
Martin IvarssonGöteborg-Majorna OKej start

D20

3 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emma HolmbergJönköpings OKej godkänd

H20

3 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL42:3711:11
2John GabrielssonSävedalens AIK50:34+7:5713:16
3Arvid HammarFK Herkules56:39+14:0214:52
Filip LemanGöteborgs SKej godkänd

D18

3 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isabella LagoGöteborg-Majorna OK44:5913:50
2Hanna BoquistIK Uven46:19+1:2014:15
3Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK48:12+3:1314:49
4Sara ForsbergIK Uven57:48+12:4917:47
5Elin HermanssonKungälvs OK59:42+14:4318:22
6Alice BarreforsIK Uven1:01:41+16:4218:58
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej start

H18

3 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim OlssonBrattås CK50:0512:35
2Axel ForsmanFK Herkules52:37+2:3213:13
3Ville GrahnIK Uven59:11+9:0614:52
4Anton MildtonIK Uven1:35:46+45:4124:03
Immanuel StensötaFrölunda OLej start
Jonas LauriFK Herkulesej start

D16

2 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove JohanssonOK Alehof1:03:0622:08
2Lina ErdeliusIF Rigor1:04:07+1:0122:29
3Matilda JohannessonFrölunda OL1:23:32+20:2629:18
4Amanda MullinsSjövalla FK1:50:36+47:3038:48
Emelie RönnborgIK Uvenej godkänd
Ester FreidlitzOK Landehofej start

H16

3 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan32:2010:21
2Nils HammarFK Herkules1:25:25+53:0527:22
Joel HellmanSjövalla FKej godkänd
Philip EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Filip JohanssonKungälvs OKej start
Adam OlssonSjövalla FKej start

H16 Kort

2 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip NymanSOK 6857:1924:35
2Daniel AnderssonFjärås AIK1:50:17+52:5847:19

D14

2 450 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK27:0911:04
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK27:29+0:2011:13
3Thea FagerströmIFK Göteborg28:14+1:0511:31
4Elin FlakbergIFK Göteborg29:16+2:0711:56
5Olivia AspIFK Göteborg32:20+5:1113:11
6Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK33:09+6:0013:31
7Felicia LorénOK Landehof35:56+8:4714:40
8Olivia LundstedtSjövalla FK36:50+9:4115:02
9Emely WeihartHestra IF37:29+10:2015:17
10Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb37:40+10:3115:22
11Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK37:48+10:3915:25
12Unni GranforsIF Rigor40:23+13:1416:28
13Maria LogrenSjövalla FK41:42+14:3317:01
14Thilda SeldénIF Rigor43:29+16:2017:44
15Emilia KraftIK Uven52:02+24:5321:14
16Katrin AsplundKungälvs OK52:13+25:0421:18
17Ella BjörckIK Uven58:33+31:2423:53
18Anna SvarfvarSjövalla FK58:38+31:2923:55
Elsa KarlssonOK Landehofej godkänd
Elsa BobergIF Rigorej godkänd
Lisa ÅkessonMarkbygdens OKej start
Julia ArvidssonIF Rigorej start

H14

2 480 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix DrejmoOK Landehof24:459:58
2Willy FjällborgStenungsunds OK28:18+3:3311:24
3Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK31:57+7:1212:52
4Olle ElfströmOK Orinto32:05+7:2012:56
5Albin NyqvistOK Landehof34:39+9:5413:58
6Alfred ErdeliusIF Rigor35:15+10:3014:12
7Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK36:13+11:2814:36
8Nils KörleOK Landehof37:28+12:4315:06
9Edvin NilssonKungälvs OK38:03+13:1815:20
10Elias PerssonFjärås AIK38:35+13:5015:33
11Erik JohanssonOK Alehof39:21+14:3615:52
12Samuel BökeOK Kullingshof40:11+15:2616:12
13Anton KastrupFK Herkules41:17+16:3216:38
14Simon NordbergGöteborg-Majorna OK42:06+17:2116:58
15Gustav BohmanOK Orinto44:28+19:4317:55
16Zebastian ArfwedsonFrölunda OL57:05+32:2023:01
17Albin SchmidtFrölunda OL1:00:50+36:0524:31
18Jacob GrahnIK Uven1:01:22+36:3724:44
19Anton LundOK Skogshjortarna1:33:28+1:08:4337:41
Mattias LauriFK Herkulesej godkänd
Tom Axel EkenstråleFK Herkulesej godkänd
Fabian OdénFjärås AIKej start
Simon VeltmanOK Skogshjortarnaej start
Carl ErixonIFK Göteborgej start
Anton BlomqvistMarkbygdens OKej start

D12

2 010 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marta TörnströmFK Friskus-Varberg24:3812:15
2Maja GraadIF Rigor27:31+2:5313:41
3Filippa FagerströmIFK Göteborg28:36+3:5814:13
4Molly GranängKungälvs OK29:11+4:3314:31
5Emelie HagmanOK Orinto32:45+8:0716:17
6Vera ElfströmOK Orinto34:31+9:5317:10
7Lisa MossbergFK Herkules36:41+12:0318:15
8Lisa ErikssonOK Landehof42:00+17:2220:53
9Ellen NormanSävedalens AIK43:53+19:1521:49
10Alice TryggSävedalens AIK45:49+21:1122:47
11Matilda FagerlindMarkbygdens OK46:18+21:4023:02
12Signe LundqvistSjövalla FK46:48+22:1023:17
13Kristina BohmanOK Orinto47:04+22:2623:24
14Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK48:03+23:2523:54
15Linnea HöökFjärås AIK50:18+25:4025:01
16Anna VerhagenOK Orinto51:53+27:1525:48
17Anna ThörnebyKinnaströms SK1:05:06+40:2832:23
Ida KörleOK Landehofej godkänd
Matilda FreidlitzOK Landehofej start
Emma KarlssonOK Landehofej start
Lisa ÖstenssonOK Trananej start

H12

2 010 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor BeischerIK Uven19:379:45
2Elias NyqvistOK Landehof20:46+1:0910:19
3Tobias JohanssonOK Löftan20:59+1:2210:26
4Simon CorneliussonOK Löftan21:04+1:2710:28
5Jonathan RundqvistOK Nackhe21:43+2:0610:48
6Hannes EssungerSjövalla FK22:01+2:2410:57
7Tom WeihartHestra IF22:11+2:3411:02
8Emil SeldénIF Rigor23:31+3:5411:41
9Elias NordbergGöteborg-Majorna OK24:14+4:3712:03
10Hannes PerssonFK Herkules24:28+4:5112:10
11Karl GranforsOK Landehof24:46+5:0912:19
12Ebbe HolmqvistSjövalla FK25:29+5:5212:40
13Linus ZederinOK Nackhe26:21+6:4413:06
14Albin PaulssonOK Löftan29:52+10:1514:51
15Fabian AlinderSjövalla FK31:07+11:3015:28
16Linus AlinderSjövalla FK33:08+13:3116:29
17Jakob AspIFK Göteborg33:29+13:5216:39
18Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb35:25+15:4817:37
19William RönnborgIK Uven36:59+17:2218:23
20Simon GrahnIK Uven37:48+18:1118:48
21Johan Wall JungbjerGöteborgs SK37:59+18:2218:53
22Axel EckhardtSkene Sim o IS40:26+20:4920:06
23Mikael BjörckIK Uven54:17+34:4027:00
24David RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:01:27+41:5030:34
25Benjamin ReulOK Orinto1:57:18+1:37:4158:21
Oskar BlomOK Löftanej godkänd
Lowe HammarFK Herkulesej start
Albin KarlsmoIK Uvenej start

D12 Kort

1 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BlomOK Nackhe24:2414:16
2Frida DahlbergIK Uven40:26+16:0223:38

H12 Kort

1 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar HedströmLerums SOK24:3114:20
2Johan ÖstlingKungälvs OK28:53+4:2216:53
3Ludvig FuxborgSjövalla FK30:17+5:4617:42
4Fredrik HedlundFK Herkules40:15+15:4423:32
5David VilhelmssonIK Uven42:05+17:3424:36
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborgej start

D10

2 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe HördegårdhIFK Göteborg25:3712:11
2Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK26:20+0:4312:32
3Kajsa ElfströmOK Orinto27:42+2:0513:11
4Emelina HolmqvistSjövalla FK27:49+2:1213:14
5Signe KullanderSävedalens AIK31:35+5:5815:02
6Elin SalbergIK Uven33:33+7:5615:58
7Julia SvarfvarSjövalla FK35:31+9:5416:54
8Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK37:48+12:1118:00
9Tyra AskerlundIK Uven38:14+12:3718:12
10Nanna TorénHestra IF41:00+15:2319:31
11Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK45:05+19:2821:28
12Elin JohanssonIFK Göteborg49:09+23:3223:24
Hedda  RoosIFK Göteborgej godkänd
Elvina BergdahlOK Orintoej start
Frida OdénFjärås AIKej start

H10

2 040 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK19:119:24
2Hjalmar IngelsboOK Tranan21:11+2:0010:23
3Noah HedenblomMarkbygdens OK21:41+2:3010:37
4Axel EkdalaKungälvs OK22:42+3:3111:07
5Andy GranforsIF Rigor23:05+3:5411:18
6Isak NilssonOK Landehof23:20+4:0911:26
7Marcus LammFrölunda OL25:17+6:0612:23
8Edvin SonedahlOK Landehof26:56+7:4513:12
9Isak TörnströmFK Friskus-Varberg27:05+7:5413:16
10Filip HanssonOK Löftan27:34+8:2313:30
11Elis GrahnGöteborgs SK27:50+8:3913:38
12Noah BjörklundSjövalla FK31:16+12:0515:19
13Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb33:25+14:1416:22
14Vilgot RappSjövalla FK34:18+15:0716:48
15William KraftIK Uven34:57+15:4617:07
16Melvin LundOK Skogshjortarna36:26+17:1517:51
17Lukas GudmundssonOK Landehof38:45+19:3418:59
18Emil WalleniusFrölunda OL39:03+19:5219:08
19Einar BeckmanSjövalla FK40:19+21:0819:45
20Gustav FagerlindMarkbygdens OK40:20+21:0919:46
21Theander HulthénMölndal Outdoor IF43:55+24:4421:31
22Alexander FedjeFrölunda OL45:04+25:5322:05
23Alvar SahlSjövalla FK46:18+27:0722:41
Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Felix LidénMarkbygdens OKej godkänd
Elias LauriFK Herkulesej start
Calle WärnOK Skogshjortarnaej start

D35

2 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin FedjeFrölunda OL46:2015:32
2Martina VejedalMarkbygdens OK46:25+0:0515:34
3Frida KjellbergIFK Göteborg46:29+0:0915:35
4Lisa EngelkeOK Gipen55:28+9:0818:36
5Linda CorneliussonOK Löftan1:14:01+27:4124:50
Susanne GranängKungälvs OKej godkänd
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H35

4 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas ClaessonOK Kullingshof57:2213:55
2Martin AnderssonSjövalla FK1:00:27+3:0514:40
3Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:18:33+21:1119:03

D40

2 920 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK32:1011:00
2Annika JohanssonOK Tranan34:00+1:5011:38
3Maria HolmqvistSjövalla FK37:30+5:2012:50
4Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK41:57+9:4714:21
5Anna LundbergGöteborgs SK45:22+13:1215:32
6Maria AspIFK Göteborg46:21+14:1115:52
7Mie ÖstlingKungälvs OK51:36+19:2617:40
8Mari KraftIK Uven54:05+21:5518:31
9Cecilia FlakbergIFK Göteborg54:15+22:0518:34
10Malin BrorsonOK Nackhe58:01+25:5119:52
11Agneta TörnkvistIK Uven59:16+27:0620:17
12Christine LundOK Skogshjortarna59:44+27:3420:27
13Sofia ÖstenssonOK Tranan1:00:38+28:2820:45
14Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK1:01:45+29:3521:08
15Jeanette BlomOK Löftan1:21:35+49:2527:56
16Frida PerssonFK Herkules1:40:14+1:08:0434:19
Emma EkenstråleFK Herkulesej godkänd
Anna RönnborgIK Uvenej godkänd
Jenny JohanssonIFK Göteborgej godkänd
Ulrika GranforsIF Rigorej godkänd

H40

3 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarssonIFK Göteborg29:158:20
2Johan G HördegårdhIFK Göteborg30:07+0:528:34
3Erik LauriFK Herkules37:24+8:0910:39
4Anders LövgärdOK Alehof37:54+8:3910:47
5Emil ErdeliusIF Rigor43:05+13:5012:16
6Carl ForsströmFrölunda OL43:16+14:0112:19
7Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OK43:25+14:1012:22
8Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb43:39+14:2412:26
9Martin LindsjöSävedalens AIK51:39+22:2414:42
10Johan GranforsIF Rigor1:01:05+31:5017:24
11Jan GrahnIK Uven1:06:26+37:1118:55
Håkan RundqvistOK Nackheej godkänd
Magnus HedmanKungälvs OKej start

D45

2 860 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin EkdalaKungälvs OK41:1214:24
2Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK41:19+0:0714:26
3Catarina BengtssonOK Nackhe44:42+3:3015:37
4Malin LammFrölunda OL47:32+6:2016:37
5Maria HolmbergJönköpings OK49:48+8:3617:24
6Åse FuxborgSjövalla FK53:57+12:4518:51
7Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK55:29+14:1719:23
8Anneli KarlsmoIK Uven1:03:10+21:5822:05
9Agneta LarssonIK Uven1:07:02+25:5023:26
10Anna BeischerIK Uven1:39:19+58:0734:43
Anna GrahnIK Uvenej godkänd
Helena SvenssonFK Herkulesej start
Ing-Marie AronengBredareds IFej start

H45

3 390 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonOK Löftan31:509:23
2Fredrik Berg IF Rigor32:21+0:319:32
3Henrik NordholmSävedalens AIK33:56+2:0610:00 Ladda ner rutt i gpx-format
4Mikael BergstedtMarkbygdens OK34:39+2:4910:13
5Peter AspIFK Göteborg35:01+3:1110:19
6Martin SvenssonMarkbygdens OK35:46+3:5610:33
7Jens ArvidssonIF Rigor36:42+4:5210:49
8Peter DellmingIFK Göteborg37:16+5:2610:59
9Lars-Åke LarssonÖstersunds OK37:47+5:5711:08
10Kenneth JohanssonOK Tranan38:23+6:3311:19
11Lars ÖstlingKungälvs OK40:20+8:3011:53
12Olle SjöforsOK Älme41:05+9:1512:07
13Per SöderbergTrosabygdens OK41:45+9:5512:18
14Lars G JohanssonIFK Göteborg42:08+10:1812:25
15Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL42:21+10:3112:29
16Martin JohanssonOK Orinto43:49+11:5912:55
17Johan ZettergrenFrölunda OL46:20+14:3013:40
18Martin EkdalaKungälvs OK46:31+14:4113:43
19Mikael SjölundGöteborg-Majorna OK47:26+15:3613:59
20Adam OdénFjärås AIK49:46+17:5614:40
21Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK51:15+19:2515:07
22Fredrik PlumppuHestra IF52:15+20:2515:24
23Anders GustafssonFK Friskus-Varberg55:06+23:1616:15
24Fredrik BrorsonOK Nackhe57:03+25:1316:49
25Ulric BjörckIK Uven57:10+25:2016:51
26Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK58:23+26:3317:13
27Stefan L JohanssonKungälvs OK59:33+27:4317:33
28Pär JohannessonFrölunda OL1:00:47+28:5717:55
29Mats RönnborgIK Uven1:02:37+30:4718:28
30Lars EdbergOK Nackhe1:03:49+31:5918:49
31Ronnie BohmanOK Orinto1:03:58+32:0818:52
32Fredrik ForsmanFK Herkules1:17:21+45:3122:49
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej godkänd
Thomas KullanderSävedalens AIKej start
Gunnar ElveljungIFK Göteborgej start
Ola SteneborgOK Orintoej start

D50

2 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette BernhedSävedalens AIK41:3316:13
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna42:12+0:3916:29
3Carina AnderssonFK Friskus-Varberg42:33+1:0016:37
4Marie HögstrandMarkbygdens OK45:14+3:4117:40
5Anna AsplundKungälvs OK47:39+6:0618:36
6Maria WidmarkIF Hagen50:51+9:1819:51
7Katarina AlmehedFrölunda OL52:41+11:0820:34
8Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna55:54+14:2121:50
9Eva PedersenOK Skogshjortarna58:53+17:2023:00
10Karin BergdahlIK Uven1:02:35+21:0224:26
11Helena StensötaFrölunda OL1:50:47+1:09:1443:16
Susanne JohanssonFjärås AIKej start

H50

3 170 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK28:248:57
2Thomas AspIFK Göteborg30:00+1:369:27
3Bertil ÅkessonMarkbygdens OK33:16+4:5210:29
3Stefan AronengHestra IF33:16+4:5210:29
5Joachim FribergFalköpings AIK OK34:18+5:5410:49
6Per SanderGöteborg-Majorna OK35:10+6:4611:05
7Per FlakbergIFK Göteborg36:01+7:3711:21
8Pär ClaessonSävedalens AIK36:48+8:2411:36
9Anders YngströmGöteborg-Majorna OK36:58+8:3411:39
10Hans WedbergSjövalla FK37:23+8:5911:47
11Per-Arne WahlgrenSjövalla FK38:58+10:3412:17
12Ola WallinderGöteborg-Majorna OK39:16+10:5212:23
13Magnus WideFrölunda OL39:26+11:0212:26
14Ragnar UppströmFK Herkules41:42+13:1813:09
15Mikael JungbjerGöteborgs SK42:12+13:4813:18
16Kjell EinarssonOK Skogshjortarna43:59+15:3513:52
17Ulf AlmehedFrölunda OL44:54+16:3014:09
18Magnus OhlssonSjövalla FK48:18+19:5415:14
19Per KjellanderGöteborg-Majorna OK48:46+20:2215:23
20Erik RuotsalainenFrölunda OL50:24+22:0015:53
21Torbjörn GrahnIK Uven51:19+22:5516:11
22Staffan AsplundKungälvs OK51:58+23:3416:23
23Jonas JohanssonOK Nackhe53:45+25:2116:57
24Leif HagmanIK Uven55:05+26:4117:22
25David GabrielssonSävedalens AIK55:17+26:5317:26
26Anders SjöbergOK Reftele55:42+27:1817:34
27Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubb1:03:35+35:1120:03
28Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:03:42+35:1820:05
29Mats DahlrotIK Uven1:05:37+37:1320:41
30Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:07:55+39:3121:25
31Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:10:56+42:3222:22
32Phil MullinsSjövalla FK1:16:22+47:5824:05
33Graham KempGöteborg-Majorna OK1:17:37+49:1324:29
34Hans-Olof PerssonOK Alehof1:31:26+1:03:0228:50
Stefan JanssonLerums SOKej start

D55

2 520 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne HanssonBredareds IF39:4615:46
2Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK41:56+2:1016:38
3Yvonne JanslättTolered-Utby Ol-klubb43:16+3:3017:10
4Nina BejbomUddevalla OK43:33+3:4717:16
5Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna44:31+4:4517:39
6Marianne KlassonUlricehamns OK45:09+5:2317:55
7Lena FromIK Stern45:30+5:4418:03
8Gunilla AxelssonSävedalens AIK46:30+6:4418:27
9Mona OlssonBrattås CK47:45+7:5918:56
10Helena LarssonHestra IF48:04+8:1819:04
11Annette Falck LarssonVänersborgs SK49:01+9:1519:27
12Christina BirathStenungsunds OK51:56+12:1020:36
13Marianne ThorssonIK Trenne Ullared51:59+12:1320:37
14Monika NilssonOK Alehof58:36+18:5023:15
15Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:06:11+26:2526:15
16Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:06:54+27:0826:32
17Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:09:09+29:2327:26
18Agneta JohanssonRydboholms SK1:12:57+33:1128:56
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ingela HåkanssonIK Uvenej godkänd

H55

3 060 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart JosefssonRydboholms SK32:5110:44
2Jörgen IvarssonHestra IF33:48+0:5711:02
3Magnus JoelssonSOK 6834:00+1:0911:06
4Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb35:44+2:5311:40
5Jerker NetzTrollhättans SOK35:46+2:5511:41
6Andrew LagoGöteborg-Majorna OK36:11+3:2011:49 Ladda ner rutt i gpx-format
7Anders AxelssonTrollhättans SOK37:07+4:1612:07
8Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb37:52+5:0112:22
9Anders JohanssonHestra IF38:00+5:0912:25
10Ola LundhIF Hagen38:49+5:5812:41
11Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK38:58+6:0712:44
12Anders BjörklundSävedalens AIK39:13+6:2212:48
13Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK40:18+7:2713:10
14Bengt KlassonUlricehamns OK42:46+9:5513:58
15Thomas AttforsSävedalens AIK43:32+10:4114:13
16Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK44:22+11:3114:29
17Christer CarlssonIK Uven46:03+13:1215:02
18Björn BorgGöteborg-Majorna OK46:04+13:1315:03
19Ulf BjörkdahlHerrestads AIF47:05+14:1415:23
20Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK48:18+15:2715:47
21Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK53:55+21:0417:37
22Mats KarlssonOK Ödmården1:00:01+27:1019:36
23Gunnar HåkanssonIK Uven1:00:02+27:1119:37
24Magnus UppströmFK Herkules1:02:27+29:3620:24
25Tuomo SaaranenOK Skogshjortarna1:04:57+32:0621:13
26Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:11:22+38:3123:19
27Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:29:01+56:1029:05
28Håkan EggertIF Hagen1:44:32+1:11:4134:09
Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Börje PerssonOK Alehofej start
Stefan SjöblomFrölunda OLej start

D60

2 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK33:4214:24
2Anne KaillIK Omega45:29+11:4719:26
3Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb47:12+13:3020:10
4Margareta JohanssonHalmstad OK47:17+13:3520:12
5Eva KarlssonUddevalla OK50:37+16:5521:37
6Monica WassFalkenbergs OK52:02+18:2022:14
7Anneli Brander NilssonStenungsunds OK55:16+21:3423:37
8Gunilla HogedalVänersborgs SK1:03:38+29:5627:11
9Marita LarssonMarkbygdens OK1:11:17+37:3530:27
10My EngströmLerums SOK1:14:55+41:1332:00
Solveig HedenblomSjövalla FKej start

H60

3 030 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas GeorgssonOK Nackhe30:1910:00
2Pierre KarlssonOK Alehof34:45+4:2611:28
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto35:23+5:0411:40
4Lennart HålsjöOK Skogshjortarna37:20+7:0112:19
5Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF37:53+7:3412:30
6Henrik UndelandIFK Göteborg38:01+7:4212:32
7Tomas KarlssonOK Skogshjortarna38:09+7:5012:35
8Gunnar BejbomUddevalla OK39:12+8:5312:56
9Per-Olof LarssonHestra IF41:15+10:5613:36
10Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK41:25+11:0613:40
11Per ArnellMarkbygdens OK43:09+12:5014:14
12Tommy WesterbergIF Hagen45:26+15:0714:59
13Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb46:52+16:3315:28
14Johan LindgrenIF Hagen48:15+17:5615:55
15Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK49:46+19:2716:25
16Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK55:10+24:5118:12
17Hans EkbergTrollhättans SOK56:22+26:0318:36
18Björn NilssonOK Nackhe58:35+28:1619:20
19Åke JohanssonRydboholms SK59:28+29:0919:37
20Sven-Åke AnderssonIF Rigor1:08:27+38:0822:35
21Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK1:17:53+47:3425:42
22Bernt AnderssonIF Rigor1:18:13+47:5425:48
Bill AnderssonI 15 IFej godkänd
Christer KlintVänersborgs SKej start

D65

2 330 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin AxelssonIK Uven41:5317:58
2Maria NordvallOK Kolmården42:08+0:1518:04
3Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK46:56+5:0320:08
4Britt-Marie LarssonSOK 6852:13+10:2022:24
5Marit NilssonKils OK52:34+10:4122:33
6Marion HallstenUddevalla OK54:39+12:4623:27
7Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK59:41+17:4825:36 Ladda ner rutt i gpx-format
8Eva BlomströmIK Stern1:00:23+18:3025:54
9Lotta BörjessonSävedalens AIK1:01:25+19:3226:21
10Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL1:05:00+23:0727:53
11Rosa JohanssonIK Uven1:09:13+27:2029:42
12Inger EismarkOK Orinto1:42:55+1:01:0244:10
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H65

2 940 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK39:2013:22
2Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb43:42+4:2214:51
3Lars HogedalVänersborgs SK43:54+4:3414:55
4Kent ErikssonLerums SOK44:30+5:1015:08
5Per IvarssonTrollhättans SOK45:39+6:1915:31
6Benny IvarssonFjärås AIK45:54+6:3415:36
7Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb46:13+6:5315:43
8Björn EngströmLerums SOK46:24+7:0415:46
9Bo KarlssonLjungskile FK47:29+8:0916:09
10Per-Arne KällénUddevalla OK47:52+8:3216:16
11Per FredrikssonOK Skogshjortarna51:00+11:4017:20
12Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb52:04+12:4417:42
13Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb52:09+12:4917:44
14Sten BlomströmIK Stern52:27+13:0717:50
15Jonas LarssonOK Kullingshof53:57+14:3718:21
16Stanley MattssonIK Uven55:49+16:2918:59
17Sören SvenssonSjövalla FK56:49+17:2919:19
18Rune EliassonFalkenbergs OK58:34+19:1419:55
19Johnny KarlssonUddevalla OK1:00:16+20:5620:29
20Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:01:07+21:4720:47
21Torbjörn WikströmOK Orinto1:03:57+24:3721:45
22Anders KumlinIK Ymer1:08:04+28:4423:09
23Lennart JanssonOK Alehof1:10:55+31:3524:07
24Anders MohlinIK Stern1:15:38+36:1825:43
Olle AdolfssonLerums SOKej godkänd
Sune AnderssonHalmstad OKej godkänd
Christer JohanssonOK Orintoej start
Björn JägerströmIK Uvenej start

D70

2 060 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern31:5415:29
2Gunnel SvenssonIK Ymer38:53+6:5918:52
3Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK46:15+14:2122:27
4Linnea ClaessonRydboholms SK46:19+14:2522:29
5Enid IngemarssonHestra IF46:49+14:5522:43
6Ingrid HermanssonIK Ymer49:50+17:5624:11
7Barbro JohanssonSjövalla FK50:42+18:4824:36
8Birgitta KarlssonOK Orinto51:23+19:2924:56
9Monica LarssonOK Tranan52:41+20:4725:34
10Ingegerd ArvidssonIF Rigor55:57+24:0327:09
11Ann-Britt JohanssonIK Stern57:39+25:4527:59
12Lilian SamuelssonKungälvs OK59:52+27:5829:03
13Ann-Christine BorgFrölunda OL1:04:21+32:2731:14
Barbro BörjessonOK Skogshjortarnaej start

H70

2 530 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergUddevalla OK33:3213:15
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna34:17+0:4513:33
3Sören AnderssonIK Dran35:22+1:5013:58
4Ingemar LindblomOK Orinto39:00+5:2815:24
5Dag LorénOK Frisene39:55+6:2315:46
6Göran BengtssonTockarps IK40:21+6:4915:56
7Olof KarlssonUddevalla OK42:40+9:0816:51
8Henrik HvoslefIK Stern44:08+10:3617:26
9Lennart AlmströmIK Stern45:57+12:2518:09
10Gösta LindqvistOK Löftan46:21+12:4918:19
11Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK47:08+13:3618:37
12Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK48:18+14:4619:05
13Lars T LorénOK Frisene48:32+15:0019:10
14Olle SandellKungälvs OK49:32+16:0019:34
15Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL52:34+19:0220:46
15Leif BjörkmanIK Ymer52:34+19:0220:46
17Bengt MattssonOK Orinto53:36+20:0421:11 Ladda ner rutt i gpx-format
18Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK54:17+20:4521:27
19Jan LarssonSävedalens AIK54:43+21:1121:37
20Hans C JohanssonIK Stern58:48+25:1623:14
21Bertil IngemarssonHestra IF1:00:35+27:0323:56
22Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:02:21+28:4924:38
23Lars-Erik SällOK Alehof1:11:02+37:3028:04
24Olle HermanssonIK Ymer1:18:49+45:1731:09
25Christer WestbergIFK Göteborg1:22:21+48:4932:32
26Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:23:39+50:0733:03
Lennart OlssonIK Uvenej godkänd
Lars TuvessonUlricehamns OKej godkänd
Ronny AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej godkänd
Bengt-Åke SvenssonIK Ymerej start
Kjell JohanssonDalsjöfors IFej start
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej start

D75

1 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK32:4520:28
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK34:48+2:0321:45
3Gunnel BörjessonIK Uven34:55+2:1021:49
4Gull-Britt GrönbergKungälvs OK39:18+6:3324:33
5Marianne GrahnSävedalens AIK46:05+13:2028:48
6Vivi-Anne BylundRydboholms SK47:01+14:1629:23
Birgitta MägiGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbej start

H75

2 330 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna37:4816:13
2Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK39:28+1:4016:56
3Roland BrandshageSävedalens AIK41:45+3:5717:55
4Andre AlexanderssonKungälvs OK42:00+4:1218:01
5Håkan SkogumMarkbygdens OK43:09+5:2118:31
6Göte NatanaelssonLjungskile FK46:58+9:1020:09
7Göran OlofssonFjärås AIK51:34+13:4622:07
8Hans KarlssonOK Orinto52:06+14:1822:21
9Ingemar AlfredssonIK Uven54:28+16:4023:22
10Åke AxelssonIK Uven55:07+17:1923:39
11Lars-Åke LarssonOK Tranan59:11+21:2325:24
JB LarssonOK Löftanej godkänd
Nils-Eric TofteredIF Rigorej godkänd
Gunnar BylundRydboholms SKej godkänd
Åke GatelidOK Skogshjortarnaej start

D80

1 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera TofteredIF Rigor1:00:2339:27
2Marianne HöglundFK Herkules1:03:11+2:4841:17
Lisa HedströmGöteborg-Majorna OKej godkänd

H80

2 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne ÖstenssonSävedalens AIK41:0720:21
2Leif EdsandSävedalens AIK48:01+6:5423:46
3Karl-Eric WannbergIK Omega51:00+9:5325:14
4Erland OlssonDalsjöfors IF58:07+17:0028:46
5Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:01:16+20:0930:19

H85

1 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK41:2426:12
2Karleric FranssonTrollhättans SOK43:44+2:2027:40
3Bengt BorgGöteborg-Majorna OK1:13:31+32:0746:31

Inskolning

1 510 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Olle Afzeliusklubblösfullföljt
Willer Afzeliusklubblösfullföljt
Sixten AlmerOK Landehoffullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Ingrid AndreassonIFK Göteborgfullföljt
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OKfullföljt
Lova BergdahlOK Orintofullföljt
Johannes BlomqvistBredareds IFfullföljt
Adelia BurvallOK Orintofullföljt
Emelia Dalsjöklubblösfullföljt
Isak DellmingIFK Göteborgfullföljt
Saga DellmingIFK Göteborgfullföljt
Jakub DobsicekOK Orintofullföljt
Elis EhleskogTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Siri EnebackenOK Landehoffullföljt
Jesper Engelbrektssonklubblösfullföljt
Astrid FagerlindOK Rävenfullföljt
Sixten FagerlindOK Rävenfullföljt
Jakob GudmundssonOK Landehoffullföljt
Vanja HagnestålMarkbygdens OKfullföljt
Julius Hellqvist JakobssonOK Orintofullföljt
Moa HolmbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Tyra HolmbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Gustaf IngelsboOK Trananfullföljt
Noel Jacobssonklubblösfullföljt
Jonna Jodal-GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Max Johanssonklubblösfullföljt
August PalmOK Orintofullföljt
Elsa PalmqvistOK Trananfullföljt
Alexander RosénGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ella RosénGöteborg-Majorna OKfullföljt
Melker SamorLerums SOKfullföljt
Viktor SamorLerums SOKfullföljt
Assar SjölundGöteborg-Majorna OKfullföljt
Felix WeihardSävedalens AIKfullföljt
Ines EnebackenOK Landehofej godkänd
Ture SjölundGöteborg-Majorna OKej godkänd

U1

2 080 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg23:5811:31
2Ivar HolmstrandOK Landehof26:15+2:1712:37
3Hedvig GrahnIFK Göteborg26:46+2:4812:52
4Wilma PalmqvistOK Tranan27:10+3:1213:03
5Ellen SkovbjergFrölunda OL28:47+4:4913:50
6Martin SkovbjergFrölunda OL32:30+8:3215:37
7Linnéa RexOK Landehof32:37+8:3915:40
8Ted NömmIFK Göteborg33:00+9:0215:51
9Ylva KullanderSävedalens AIK34:13+10:1516:27
10Pontus BergströmFrölunda OL34:37+10:3916:38
11Vidar LundbergGöteborgs SK35:01+11:0316:50
12Arvid LundbergGöteborgs SK35:04+11:0616:51
13Olle JohanssonIFK Göteborg35:15+11:1716:56
14Joar Sennelöv FöranderOK Landehof36:32+12:3417:33
15Ludvig HansénSjövalla FK37:30+13:3218:01
16Nikki WeihartOK Orinto37:46+13:4818:09
17Jonathan HagmanOK Orinto38:25+14:2718:28
18Ella GrahnGöteborgs SK38:49+14:5118:39
19Elias BengtssonOK Orinto39:29+15:3118:58
20Anton SaetherOK Landehof40:24+16:2619:25
21Elin LidénOK Landehof40:42+16:4419:34
22Kerstin SvenssonOK Kullingshof41:00+17:0219:42
23Wilhelm BjöremarkFjärås AIK42:58+19:0020:39
24Hilda GrahnGöteborgs SK43:36+19:3820:57
25Märta GrahnGöteborgs SK43:54+19:5621:06
26Axel PerssonFK Herkules44:22+20:2421:19
27Ludvig BurvallOK Orinto45:03+21:0521:39
28Alvar HedenblomMarkbygdens OK45:25+21:2721:50
29Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb48:33+24:3523:20
30Fredrik HultenMölndal Outdoor IF49:28+25:3023:46
31Leia BerghOK Landehof50:21+26:2324:12
32Axel LydmarkSjövalla FK51:18+27:2024:39
33Alexia PalmOK Orinto54:47+30:4926:20
34Elin JonssonSjövalla FK59:16+35:1828:29
35Tilma GlamhedenOK Landehof1:00:20+36:2229:00
36Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb1:00:33+36:3529:06
37Fiona LaggrenTolered-Utby Ol-klubb1:00:43+36:4529:11
38Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:01:38+37:4029:37
39Selma EngelkeOK Gipen1:07:03+43:0532:14
40Tage EngelkeIFK Göteborg1:07:52+43:5432:37

U2

2 030 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils AndreassonIFK Göteborg29:3514:34
2Wilma RosénGöteborg-Majorna OK30:45+1:1015:08
3Selma PerssonFK Herkules32:10+2:3515:50
4Filip ValentinGöteborg-Majorna OK32:12+2:3715:51
5Gustav EssungerSjövalla FK32:59+3:2416:14
6Vidar EkdalaKungälvs OK35:52+6:1717:40
7Ida AlmerOK Landehof36:07+6:3217:47
8Simon KilnäsSjövalla FK37:48+8:1318:37
9Karl Hugo NilssonOK Orinto38:02+8:2718:44
10Erik VerhagenOK Orinto38:04+8:2918:45
11Ebba LövgärdOK Alehof38:20+8:4518:53
12Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK40:28+10:5319:56
13Joar BllomqvistBredareds IF41:02+11:2720:12
14Linus WeihardSävedalens AIK41:21+11:4620:22
15Arvid LanneKungälvs OK43:22+13:4721:21
16Emi JohanssonIK Uven43:24+13:4921:22
17David BergströmFrölunda OL45:34+15:5922:26
18Julia SkogsbergIK Uven46:39+17:0422:58
19Ida ThörnebyKinnaströms SK47:12+17:3723:15
20Albin Skogsbergklubblös47:15+17:4023:16
21Isak SundvallIK Omega48:11+18:3623:44
22Linnea NilssonOK Landehof48:21+18:4623:49
23Elin KarlssonOK Landehof50:38+21:0324:56
24Tuva HellOK Orinto51:45+22:1025:29
25Filip ÖstbergIK Uven53:00+23:2526:06
26Ella Nordlander ShkolnikOK Landehof56:15+26:4027:42
27Widar NilssonOK Orinto56:18+26:4327:44
28Elias Johanssonklubblös1:00:18+30:4329:42
29Anna JohannessonFrölunda OL1:00:41+31:0629:53
30Nils LydmarkSjövalla FK1:01:12+31:3730:08
31Adam HemmendorffIK Uven1:05:02+35:2732:02
32Elliot BurvallOK Orinto1:05:11+35:3632:06
Erik JohanssonIK Uvenej start

Öppen motion 1

2 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sverker Järvklubblös33:4115:53
2Veronika PåhlmanFrölunda OL37:11+3:3017:32
3Andrea FasthHestra IF43:33+9:5220:32
4Mats LogrenSjövalla FK1:04:28+30:4730:24
5Ing-Mari LarssonOK Löftan1:04:38+30:5730:29
Anders LundOK Skogshjortarnaej godkänd
Pia EssungerSjövalla FKej godkänd

Öppen motion 3

2 520 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias KarlssonOK Tranan26:5310:40
2Torbjörn SahlSjövalla FK33:37+6:4413:20
3Johan Juvenklubblös35:30+8:3714:05
4Fredric EngelkeGöteborg-Majorna OK35:37+8:4414:08
5Andreas ThörnebyKinnaströms SK36:48+9:5514:36
6Susanne SkovkbjergFrölunda OL39:50+12:5715:48
7Linda CarlssonOK Landehof40:22+13:2916:01
8Charlotta SvarfvarSjövalla FK42:20+15:2716:47
9Gustav CarlssonOK Landehof42:48+15:5516:59
10Lars ElkjaerGöteborg-Majorna OK43:44+16:5117:21
11Åsa DryseliusMarkbygdens OK43:55+17:0217:25
12Emmelie GeorgssonOK Nackhe47:42+20:4918:55
13Jonas LundqvistSjövalla FK48:18+21:2519:10
14Linda ThörnebyKinnaströms SK49:20+22:2719:34
15Ian SjöbergGöteborg-Majorna OK49:33+22:4019:39
16Ingela LarssonHestra IF50:45+23:5220:08
17Alex Gonzlecklubblös50:54+24:0120:11
18Matilda LanneKungälvs OK50:58+24:0520:13
19Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb51:45+24:5220:32
20Olle Unossonklubblös53:15+26:2221:07
21Rune JungbjerGöteborgs SK54:29+27:3621:37
22Sara AxelssonGöteborg-Majorna OK54:31+27:3821:38
23Ann-Sofie JohanssonFK Åsen54:54+28:0121:47
24Maria HedströmLerums sok56:05+29:1222:15
25Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL56:19+29:2622:20
26Lena LarssonSävedalens AIK56:50+29:5722:33
27Stig WallermanBorås GIF56:59+30:0622:36
28Pia JohanssonIK Stern57:30+30:3722:49
29Birgitta VerhagenOK Orinto58:14+31:2123:06
30Lotta LemanGöteborgs SK58:18+31:2523:08
31Sara DahlbergVimmerby OK58:42+31:4923:17
32Helena LundqvistSjövalla FK1:00:13+33:2023:53
33Febe JacobssonGöteborg-Majorna OK1:00:43+33:5024:05
34Nina KastrupFK Herkules1:01:21+34:2824:20
35Natalie Pedersenklubblös1:02:50+35:5724:56
36Elisabeth HagbergFK Friskus-Varberg1:03:34+36:4125:13
37Reinhold ReulOK Orinto1:05:53+39:0026:08
38Lena UllmanOK Alehof1:07:55+41:0226:57
39Anna MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb1:12:29+45:3628:45
40Britt AlfredssonIK Uven1:12:32+45:3928:46
41Hans AlvebrattLerums SOK1:13:02+46:0928:58
42Reijo MukkalaHalmstad OK1:13:55+47:0229:19
43Linnéa TöppnerOK Landehof1:19:37+52:4431:35
44Marie-Louise LarssonLerums SOK1:19:39+52:4631:36
45Johanna TöppnerOK Landehof1:19:40+52:4731:36
46Carina SalomonssonKinnaströms SK1:20:33+53:4031:57
47Ingmarie JohanssonIF Marin Väst1:24:22+57:2933:28
48Sofia Lundhklubblös1:25:19+58:2633:51
49Edvin Lindklubblös1:29:04+1:02:1135:20
50Lotta BohmanOK Orinto1:30:12+1:03:1935:47
51Gustav Lindenauklubblös1:30:40+1:03:4735:58
52Barbro AlvebrattLerums sok1:34:32+1:07:3937:30
Eija LauriFK Herkulesej godkänd
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKej godkänd
Pia RagnmarkOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 5

2 940 m, 87 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KFjärås AIK37:5812:54
2Åsa BobergIF Rigor38:58+1:0013:15
3Carin MagnussonOK Tor39:48+1:5013:32
3Mattias Johanssonklubblös39:48+1:5013:32
5Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK42:28+4:3014:26
6Therese BlomOK Nackhe42:46+4:4814:32
7Jonas  EntervallGöteborg-Majorna OK42:55+4:5714:35
8Fredrik OlinderssonOK Löftan45:24+7:2615:26
9Camilla Borgklubblös45:47+7:4915:34
10Henrik WallermanBorås GIF46:29+8:3115:48
11Erik Pedersenklubblös47:34+9:3616:10
12Carolin Junebergklubblös47:38+9:4016:12
13Catarina ÅkerströmFK Herkules47:57+9:5916:18
14Olivia UllmanOK Alehof48:17+10:1916:25
15Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK48:51+10:5316:36
16Ulrika GreenIK Stern49:01+11:0316:40
17Jenny AxelssonTolered-Utby Ol-klubb51:35+13:3717:32
18Madelene HanssonOK Löftan52:05+14:0717:42
19Liselotte JohanssonOK Löftan52:12+14:1417:45
20Ivar LampaIF Rigor52:31+14:3317:51
21Stig HjortvallHestra IF52:42+14:4417:55
22Pernilla RehnOK Landehof53:00+15:0218:01
23Lena Bergelinklubblös53:31+15:3318:12
24Kajsa Erikssonklubblös54:30+16:3218:32
25Dan LundstedtSjövalla FK54:44+16:4618:37
26Ulrika EntervallGöteborg-Majorna OK55:05+17:0718:44
27Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK55:28+17:3018:51
28Lisa LedskogGöteborg-Majorna OK56:03+18:0519:03
29Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK56:24+18:2619:11
30Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK56:34+18:3619:14
31Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb57:10+19:1219:26
32Peter Elvingssonklubblös57:31+19:3319:33
33Jenny RönnqvistOK Löftan58:17+20:1919:49
34Jonas Larssonklubblös1:00:54+22:5620:42
35Emma  Sjonsklubblös1:01:38+23:4020:57
36Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:01:47+23:4921:00
37August Bjälemarkklubblös1:02:06+24:0821:07
38Per Strandemoklubblös1:02:23+24:2521:13
39Fredrik HöökFjärås AIK1:02:49+24:5121:21
40Peter WissöLerums SOK1:03:18+25:2021:31
41Per HedströmLerums sok1:03:52+25:5421:43
42Stefan SvenssonOK Kullingshof1:04:21+26:2321:53
43Oskar Afzeliusklubblös1:05:34+27:3622:18
44Nuray Günerklubblös1:06:02+28:0422:27
45Maria Elvingssonklubblös1:06:07+28:0922:29
46Louise GrahnGöteborgs SK1:06:31+28:3322:37
47Sandra PerssonIFK Göteborg1:07:02+29:0422:48
48Cecilia WåghLerums sok1:07:25+29:2722:55
49emma wåghLerums sok1:07:41+29:4323:01
50Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:07:43+29:4523:01
51Lars-Johan VågLerums SOK1:07:48+29:5023:03
52Katarina AskerlundIK Uven1:07:56+29:5823:06
53Martin Alfredssonklubblös1:08:42+30:4423:22
54Annica BörjessonSävedalens AIK1:09:41+31:4323:42
55Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:11:50+33:5224:25
56Nanna LarsenIFK Göteborg1:12:05+34:0724:31
57Jane McpheatFK Herkules1:12:12+34:1424:33
58Eva KilnäsSjövalla FK1:13:24+35:2624:57
59Sofia HagmanOK Orinto1:13:37+35:3925:02
60Ida KilnäsSjövalla FK1:16:21+38:2325:58
61Maria KilnäsSjövalla FK1:16:29+38:3126:00
62Calle BlombergGöteborg-Majorna OK1:17:20+39:2226:18
63Roland AasaIK Uven1:17:43+39:4526:26
64Petty CartemoIK Uven1:18:26+40:2826:40
65Stellan HelgessonMarkbygdens OK1:20:47+42:4927:28
66Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:20:59+43:0127:32
67Karin VidarssonOK Nackhe1:22:07+44:0927:55
68Nadja Moeschlin klubblös1:22:28+44:3028:02
69Lina Regnstedtklubblös1:22:55+44:5728:12
70Christina VestergrenIK Uven1:24:16+46:1828:39
71Christer BergSjövalla FK1:24:59+47:0128:54
72Lena TornéusSävedalens AIK1:25:37+47:3929:07
73Miriam NorénIK Uven1:26:01+48:0329:15
74Anders BorheimIK Uven1:26:43+48:4529:29
75Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:34:54+56:5632:16
76Cecilia BjörckIK Uven1:36:01+58:0332:39
77Lennart JohnssonOK Skogshjortarna1:42:33+1:04:3534:52
78Ingrid AnderssonIF Rigor2:00:47+1:22:4941:04
Johanna RönnqvistOK Löftanej godkänd
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Oskar SvarfvarSjövalla FKej godkänd
Linnea CarlingFjärås AIKej godkänd
Sven-Ove SvenssonLustens OKej godkänd
Emma HolmbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Joel IngemarssonHestra IFej godkänd
Håkan HagmanOK Orintoej godkänd
Stefan Johanssonklubblösej godkänd

Öppen motion 7

2 940 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl LarssonOK Skogshjortarna37:0012:35
2Magnus UllmanOK Alehof39:26+2:2613:24
3Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg41:31+4:3114:07
4Stina BergSävedalens AIK43:59+6:5914:57
5Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK45:56+8:5615:37
6Lena CarlssonSävedalens AIK46:16+9:1615:44
7Gustaf BergqvistSjövalla FK47:32+10:3216:10
8Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK47:48+10:4816:15
9Rikard AndreassonIFK Göteborg48:07+11:0716:21
10Mikael JohanssonOK Skogshjortarna48:19+11:1916:26
11Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK48:35+11:3516:31
12Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK49:10+12:1016:43
13Ingemar ArnessonIK Dran51:30+14:3017:31
14Jörgen JindöIK Uven52:28+15:2817:50
15Hans SvenssonOK Kullingshof53:19+16:1918:08
16Robert PerssonFK Herkules53:27+16:2718:10
17Fredrik BergströmFrölunda OL53:55+16:5518:20
18Fredrik PerssonFK Åsen53:56+16:5618:20
19Nils-Erik GunnarssonOK Gipen54:16+17:1618:27
20Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK54:24+17:2418:30
21Mats HermanssonKungälvs OK54:55+17:5518:40
22Jonas AmbjörnssonOK Landehof55:23+18:2318:50
23Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK55:58+18:5819:02
24Helena BengtssonSävedalens AIK56:00+19:0019:02
25Lennart AnderssonGöteborgs SK56:06+19:0619:04
26Nuray Günerklubblös56:18+19:1819:08
27Monica KnutssonSävedalens AIK58:59+21:5920:03
28Daniel TorstenssonGöteborgs SK59:28+22:2820:13
29Randveig BergOK Rigor59:47+22:4720:20
30Kent OlaussonOK Orinto1:01:43+24:4320:59
31Anna-Karin SärénHestra IF1:02:09+25:0921:08
32Annika AnderssonOK Orinto1:02:14+25:1421:10
33Sune Wikströmklubblös1:02:30+25:3021:15
33Stefan NormanSävedalens AIK1:02:30+25:3021:15
35Kristin OlssonOK Alehof1:02:34+25:3421:16
36Erik ÖstlingKungälvs OK1:03:03+26:0321:26
37Karin HederskogHJS-Vansbro OK1:03:21+26:2121:32
38Eva Lamm BergströmFrölunda OL1:03:55+26:5521:44
39Lars-Inge AnderssonOK Räven1:04:20+27:2021:52
40Albertina HenrikssonUddevalla OK1:04:32+27:3221:57
41Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:04:42+27:4222:00
42Kjell PetterssonOK Gipen1:05:26+28:2622:15
43Matilda RundqvistOK Nackhe1:06:28+29:2822:36
44Bo MagnussonKFUM Örebro OK1:06:38+29:3822:39
45Karin RundqvistOK Nackhe1:06:50+29:5022:43
46Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK1:06:53+29:5322:44
47Håkan SamorLerums SOK1:08:01+31:0123:08
48Johanna BlombergGöteborg-Majorna OK1:08:17+31:1723:13
49Kurt JohanssonSvenljunga OK1:08:25+31:2523:16
50Johan GrahnIK Uven1:08:26+31:2623:16
51Mikael NömmIFK Göteborg1:08:37+31:3723:20
52Claes GreenSjövalla FK1:09:13+32:1323:32
53Johanna SjonsIFK Hedemora OK1:11:14+34:1424:13
54Ida AnderssonIK Stern1:12:48+35:4824:45
55Daniel SundqvistOK Orinto1:13:13+36:1324:54
56Anna Ekbom OlsonIK Uven1:14:16+37:1625:15
57Markus PerssonFjärås AIK1:14:26+37:2625:19
58Mats KarestrandLerums SOK1:15:29+38:2925:40
59Axel NiklassonIK Uven1:16:39+39:3926:04
60Gunnar Johanssonklubblös1:16:40+39:4026:04
61Bo CederlöfKFUM Örebro OK1:16:54+39:5426:09
62Steffen HäggströmIF Rigor1:18:27+41:2726:41
63Peter ÖstenssonOK Tranan1:19:14+42:1426:57
64Margareta NetzTrollhättans SOK1:19:52+42:5227:09
65Bo AdofssonIK Ymer1:20:14+43:1427:17
66Lars TorstenssonGöteborgs SK1:20:16+43:1627:18
67Helena AnderssonMarkbygdens OK1:21:50+44:5027:50
68Anna KarlssonSOK 681:21:56+44:5627:52
69Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:21:59+44:5927:53
70Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:25:49+48:4929:11
71Tineke van den BroekIK Uven1:27:06+50:0629:37
72Gunnar BarreforsIK Uven1:33:34+56:3431:49
73Per-Johan PerssonFjärås AIK1:36:51+59:5132:56
74Jan SveideIF Hagen1:37:38+1:00:3833:12
75Olof AnderssonIF Rigor1:38:42+1:01:4233:34
76Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK1:44:59+1:07:5935:42
77Eva AdolfssonIK Ymer1:45:27+1:08:2735:52
78Hans HellströmGöteborg-Majorna OK1:59:33+1:22:3340:39
79Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK2:15:22+1:38:2246:02
Ylva HäggströmIF Rigorej godkänd
Tommy PedersenIFK Hindåsej godkänd
Karin ErikssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Karin CederlöfKFUM Örebro OKej godkänd
Lars MathiassonIK Sternej godkänd
Cecilia TofteredIF Rigorej godkänd
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sandra EkströmOK Orintoej godkänd
Kjell RybergIFK Göteborgej godkänd
Inger BylanderSvenljunga OKej godkänd
Annika JohanssonOK Alehofej godkänd
Karin WahlgrenSjövalla FKej godkänd
Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Annette ReulOK Orintoej godkänd

Öppen motion 8

4 240 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias GrahnGöteborgs SK41:289:46
2Anders HederskogIFK Göteborg46:23+4:5510:56
3Staffan LjungqvistIK Gandvik48:12+6:4411:22
4Filip JohanssonOK Tyr50:06+8:3811:48
5Rikard PentonenIFK Göteborg50:57+9:2912:00
6Lisa AxelssonHjobygdens OK51:15+9:4712:05
7Maria HolmstrandOK Landehof51:23+9:5512:07
8Niklas GrahnGöteborgs SK51:43+10:1512:11
9Erik AamotOK Skogshjortarna52:13+10:4512:18
10Simon OlivestamEksjö SOK52:34+11:0612:23
11Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK53:32+12:0412:37
12Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK53:58+12:3012:43
13Laust SörensenGöteborg-Majorna OK54:43+13:1512:54
14Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OK55:46+14:1813:09
14Björn Carlssonklubblös55:46+14:1813:09
16Torbjörn HalvarssonFjärås AIK56:11+14:4313:15
17Märta LjungbergSjövalla FK56:45+15:1713:23
18Sofia AnderssonCentrum OK57:02+15:3413:27
19Johan NilssonSävedalens AIK57:21+15:5313:31
20Henrik KlassonOK Gisle58:03+16:3513:41
21Klara DjerfLerums SOK58:41+17:1313:50
22Michael PerssonIF Hagen59:38+18:1014:03
23Olof BlombergGöteborg-Majorna OK59:57+18:2914:08
24David HäggSävedalens AIK1:00:39+19:1114:18
25Aron DavidssonUddevalla OK1:01:02+19:3414:23
26Gustav VeideVäsby OK1:01:27+19:5914:29
27Herman RosénGöteborg-Majorna OK1:01:33+20:0514:30
28Martin TryggSävedalens AIK1:01:34+20:0614:31
29Joakim Hanssonklubblös1:02:07+20:3914:39
30Staffan NethGöteborgs SK1:02:41+21:1314:47
31Pål SchmidtFrölunda OL1:03:12+21:4414:54
32Ola HoltOK Tyr1:04:20+22:5215:10
33Lotta RosénGöteborg-Majorna OK1:04:44+23:1615:16
33Anders HolménGöteborg-Majorna OK1:04:44+23:1615:16
35Anders BjörklundSjövalla FK1:04:50+23:2215:17
36Patrik HakersSävedalens AIK1:05:33+24:0515:27
37Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:06:08+24:4015:35
38Annika NorlingGöteborg-Majorna OK1:06:42+25:1415:43
39Lars MuntherSävedalens AIK1:07:20+25:5215:52
40Stefan OlofssonOK Gisle1:07:54+26:2616:00
41Kevin MatrosovsSage Orienteering and Rogaining Club1:09:21+27:5316:21
42Per WillbergOK Orinto1:09:42+28:1416:26
43Ellen JohnssonOK Nackhe1:11:15+29:4716:48
44Stefan MårtenssonFrölunda OL1:12:55+31:2717:11
45Ted LiivrandOK Skogshjortarna1:13:01+31:3317:13
46Ralf VidarssonOK Nackhe1:13:05+31:3717:14
47Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:10+31:4217:15
48Linda HedenblomSjövalla FK1:14:36+33:0817:35
49Gustav Albertssonklubblös1:15:14+33:4617:44
50Tobias HolmqvistSjövalla FK1:15:18+33:5017:45
51Peter GabrielssonOK Orinto1:15:37+34:0917:50
52Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubb1:15:56+34:2817:54
53Thomas Järveläklubblös1:17:13+35:4518:12
54Stefan PetterssonFjärås AIK1:18:20+36:5218:28
55Annika AasaIK Uven1:21:05+39:3719:07
56Tobias Anderssonklubblös1:21:23+39:5519:11
57Karl NilssonOK Orinto1:22:50+41:2219:32
58Martin Sykklubblös1:23:45+42:1719:45
59Thomas TjellströmFK Herkules1:24:07+42:3919:50
60Martin JohansonFjärås AIK1:26:10+44:4220:19
61David Gustafssonklubblös1:26:39+45:1120:26
62Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:26:44+45:1620:27
63Agnes Ramleklubblös1:26:53+45:2520:29
64Magnus AlinderSjövalla FK1:28:01+46:3320:45
65Sven-olof Hermanssonklubblös1:28:08+46:4020:47
66Peter RamleSjövalla FK1:29:48+48:2021:10
67Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:31:02+49:3421:28
68Sven-Arne BengtssonOK Nackhe1:31:07+49:3921:29
69Stefan Gustafssonklubblös1:31:10+49:4221:30
70Jonas BergdahlOK Orinto1:31:55+50:2721:40
71Pernilla Hanssonklubblös1:31:59+50:3121:41
72Hans Ericssonklubblös1:32:38+51:1021:50
73Martin AamotOK Skogshjortarna1:35:22+53:5422:29
74Lars ErikssonMarkbygdens OK1:35:42+54:1422:34
75Bengt Fjällborgklubblös1:38:08+56:4023:08
76Janneke SnijderIK Uven1:42:20+1:00:5224:08
Jonas NielsenOK Alehofej godkänd
Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OKej godkänd
Carl NorinFrölunda OLej godkänd
Cecilia KarlssonGöteborgs SKej godkänd
Jukka RankanenSjövalla FKej godkänd
Per RubendahlOK Skogshjortarnaej godkänd
Eva MårlindKungälvs OKej godkänd
Kristina LarssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Nina DjerfLerums SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser