Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, lång, publiktävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång, publiktävling
Arrangörsorganisationer: OK Skogsfalken / OK Vilse 87
Datum: söndag 18 september 2016

D21

3 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer GullFK Friskus-Varberg30:437:58
2Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3737:38+6:559:46
3Maureen Olsson LoLunds OK49:49+19:0612:56
4Jessica KarlssonOK Torfinn51:28+20:4513:22
5Maria JohanssonTorsås OK55:13+24:3014:20
Cecilia BrattOK Orionej start

H21

4 650 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ruslan GlebovOK Ravinen25:095:24
2Tomas HallménOK Tisaren30:39+5:306:35
3Björn AnderssonKarlskrona SOK32:44+7:357:02
4Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK34:59+9:507:31
5Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK35:50+10:417:42
6Jesper HåkanssonFK Göingarna35:54+10:457:43
7Ingemar ErikssonRonneby OK36:20+11:117:48
8Gustav OlssonTorsås OK36:25+11:167:49
9Håkan GunnarssonFK Göingarna38:48+13:398:20
10Johnny NimvikLunds OK43:47+18:389:24
11Ulrik MagnussonHalmstad OK43:51+18:429:25
Christian HåkanssonRonneby OKej godkänd
Fredrik BerntssonSkåneslättens OLej start

H16

3 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon GiselssonRonneby OK39:0910:43

D14

2 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie NilssonOK Orion31:5210:57
2Ella BrattOK Orion34:05+2:1311:42
3Amanda SvenssonOK Orion37:33+5:4112:54
Filippa SöderbergKalmar OKej start

H14

2 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad22:107:27
2Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK23:07+0:577:47
3Linus VernströmRonneby OK25:46+3:368:40
4Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK25:55+3:458:43
5Edvin SelinFK Göingarna27:17+5:079:11
6Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK28:41+6:319:39
7Anton TörnqvistKarlskrona SOK33:57+11:4711:25
8Olle EkbringKexholms SK37:20+15:1012:34
9Hugo LarssonKarlskrona SOK39:33+17:2313:18
10Simon FogelströmTorsås OK48:33+26:2316:20
Fabian AnderssonRonneby OKej start
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej start

D12

2 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK18:407:50
2Tuva SelinFK Göingarna22:23+3:439:24
3Hanna AlsiöIF Hagen22:44+4:049:33
4Lisa SwartzOK Orion23:20+4:409:48
5Sandra WiduchKarlskrona SOK24:50+6:1010:26
6Vendela SturekSOK Viljan25:24+6:4410:40

H12

2 380 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BjörckOK Älme17:547:31
2Svante SelinFK Göingarna18:08+0:147:37
3Axel BrattOK Orion18:15+0:217:40
4Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad19:32+1:388:12
5Wilmer SelinFK Göingarna20:28+2:348:35
6Nils SwartzOK Orion20:57+3:038:48
7Oskar ErikssonRonneby OK22:21+4:279:23
8Erik NilssonOK Pan-Kristianstad22:22+4:289:23
9Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK25:43+7:4910:48
10Markus LjungqvistKexholms SK29:29+11:3512:23
11Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK30:31+12:3712:49
12Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK32:56+15:0213:50
13Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OK35:09+17:1514:46
14Oskar NyquistEmmaboda Verda OK39:45+21:5116:42
15Erik OlssonFrosta OK49:20+31:2620:43
Melker LarssonOK Orionej start

D10

2 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin SaleskogRonneby OK20:5310:17

H10

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna13:016:24
2Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK15:35+2:347:40
3Arvid ErikssonRonneby OK18:38+5:379:10
4Wille VernströmRonneby OK19:14+6:139:28
5Alfred OlssonLunds OK20:45+7:4410:13
6Kasper FagerKarlskrona SOK25:11+12:1012:24
7Nils NyquistEmmaboda Verda OK35:39+22:3817:33

D35

3 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad35:179:51
2Karin LindqvistRonneby OK37:44+2:2710:32
3Lucie KomarkovaHjärnarps OL39:22+4:0510:59

H35

4 550 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Henric HöglindOK Pan-Kristianstadej start

D40

3 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SvenssonOK Orion28:318:15
2Camilla SelinFK Göingarna35:26+6:5510:16
3Linda LarssonKarlskrona SOK39:12+10:4111:21
4Christina OlssonSkåneslättens OL41:23+12:5211:59
5Jessica BjörckOK Älme47:31+19:0013:46

H40

4 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BengtssonFK Åsen33:137:55
2Magnus OlssonTorsås OK45:06+11:5310:45

D45

3 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna EkbringKexholms SK32:239:48
2Lena LindmanFinspångs SOK32:44+0:219:55
3Louise AxelssonFK Göingarna33:27+1:0410:08
4Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK34:30+2:0710:27
Hanne FoghOK Sorødiskvalificerad

H45

4 110 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuri OmelchenkoOK Orion26:516:31
2Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan30:46+3:557:29
3Lars-Ola LarssonOK Orion32:37+5:467:56
4Magnus GraadRonneby OK33:50+6:598:13
5Olle LindmanFinspångs SOK33:51+7:008:14
6Håkan AxelssonFK Göingarna34:00+7:098:16
7Tobias BorgerKalmar OK34:13+7:228:19
8Jonas PerssonTorsås OK34:17+7:268:20
9Thomas JosarpFK Friskus-Varberg35:09+8:188:33
10Fabian LjungqvistLunds OK35:44+8:538:41
11Anders SelinFK Göingarna35:58+9:078:45
12Niklas EdvardssonHästveda OK40:48+13:579:55
13Håkan ErikssonHästveda OK43:38+16:4710:36
14Johan JacobssonOK Orion45:19+18:2811:01
15Anders MalmqvistMotala AIF OL45:44+18:5311:07
16Magnus TrofastBredaryds SOK46:17+19:2611:15
17Per WikströmHästveda OK51:44+24:5312:35
18Patrik EvebornOK Roxen1:08:08+41:1716:34
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Mats KarlssonIF Hagenej start
Niklas KronkvistÖrkelljunga FKej start

D50

3 020 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva PetterssonKarlskrona SOK24:268:05
2Anita WehlinSkogspojkarnas OK25:11+0:458:20
3Britt-Marie BengtssonFK Åsen28:26+4:009:24
4Ingrid JohanssonLaholms IF OK28:38+4:129:28
5Annika JosefssonKarlskrona SOK30:41+6:1510:09
6Christel OlssonFK Åsen31:10+6:4410:19
7Anna JohanssonJönköpings OK31:33+7:0710:26
8Åsa AlsiöIF Hagen32:50+8:2410:52
9Ingela AnderssonLunds OK33:52+9:2611:12
10Lena SwartzOK Orion35:57+11:3111:54
11Gunilla GustafssonOK Orion43:32+19:0614:24
12Anne LindellKalmar OK47:59+23:3315:53

H50

3 690 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KlassonHestra IF26:597:18
2Sven LundgrenVäxjö OK28:10+1:117:37
3Mats LjungqvistKexholms SK28:53+1:547:49
4Glen HåkanssonVäxjö OK30:59+4:008:23
5Peter HedbergLunds OK31:35+4:368:33
6Magnus PorleVäxjö OK31:52+4:538:38
7Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL33:13+6:149:00
8Mats SöderbergKalmar OK34:12+7:139:16
9Anders NilssonOK Orion37:03+10:0410:02
10Lars ErikssonHjärnarps OL39:36+12:3710:43
11Jan SvenssonOK Orion58:13+31:1415:46
12Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:14:39+47:4020:13
Stefan PålssonSkåneslättens OLej start

D55

2 940 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela EkelövSkåneslättens OL26:559:09
2Ewa RoosHelsingborgs SOK27:58+1:039:30
3Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK28:34+1:399:42
4Kristina JohanssonKalmar OK31:11+4:1610:36
5Lena RunessonOK Vivill31:30+4:3510:42
5Mariann JohanssonKexholms SK31:30+4:3510:42
7Mona PalmLessebo OK33:12+6:1711:17
8Christina SegerslättSkåneslättens OL35:37+8:4212:06
9Kati NémethStigmännen Karlshamns OK36:24+9:2912:22
10Eva WildmarkFK Boken41:48+14:5314:13
11Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK45:14+18:1915:23
12Inger FrickFK Göingarna48:08+21:1316:22
13Eva TollsternVäxjö AIS48:38+21:4316:32

H55

3 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove LernåKalmar OK27:227:36
2Göran MånssonKarlskrona SOK32:25+5:039:00
3Ingemar MånssonRonneby OK35:50+8:289:57
4Benjamin ViebkeMalmö OK37:44+10:2210:28
Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OKej start

D60

2 670 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad29:3811:05
2Vivianne LindstamSol Tranås30:34+0:5611:26
3Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK34:03+4:2512:45
4Gunilla AnderssonKarlskrona SOK34:48+5:1013:02
5Siv LarssonVäxjö AIS38:44+9:0614:30
6Carina LidforssJärla Orientering42:46+13:0816:01
Kristin JohanssonKarlskrona SOKej godkänd
Ingrid E StrömRonneby OKej godkänd

H60

3 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen27:468:00
2Ingmar EkelövSkåneslättens OL27:50+0:048:01
3Jan-Ola KarlssonOK Njudung30:02+2:168:39
4Håkan ForsmanRonneby OK35:10+7:2410:08
5Lars ForsstedtSöders-Tyresö36:16+8:3010:27
6Kenneth FagerKarlskrona SOK37:30+9:4410:48
7Arne AnderssonOK Torfinn38:27+10:4111:04
8Per NilssonStigmännen Karlshamns OK40:14+12:2811:35
9Leif JohanssonKexholms SK41:10+13:2411:51
10Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad48:11+20:2513:53
11Bengt AspvallRonneby OK51:10+23:2414:44
12Bo JanssonStigmännen Karlshamns OK54:42+26:5615:45
13Tommy HautopOK Pan-Kristianstad1:06:30+38:4419:09
Thomas DagsbergOK Orionej godkänd

D65

2 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK30:2111:35
2Åsa StåhlHjärnarps OL32:19+1:5812:20
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK33:15+2:5412:41
4Ann-Helen LinnersjöOK Orion35:22+5:0113:29
5Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK42:08+11:4716:04
6Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK43:20+12:5916:32
7Karin LarssonOK Kompassen46:05+15:4417:35
8Lena OlssonOK Orion54:55+24:3420:57

H65

3 260 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK28:048:36
2Agne BengtssonOK Kompassen28:06+0:028:37
3Leif SandgrenFrosta OK28:41+0:378:47
4Björn PalmLessebo OK30:15+2:119:16
5Lars PerssonOK Kompassen31:15+3:119:35
6Kenth SundgrenSkåneslättens OL31:17+3:139:35
7Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK32:15+4:119:53
8Lennart AnderssonOK Orion32:30+4:269:58
9Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK34:29+6:2510:34
10Sven-Olof LarssonVäxjö AIS38:14+10:1011:43
11Bengt StåhlHjärnarps OL39:42+11:3812:10
12Gert OlssonTockarps IK41:13+13:0912:38
13Gert OlssonSkåneslättens OL41:14+13:1012:38
14Roger BergvikVäxjö OK41:19+13:1512:40
15Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK42:11+14:0712:56
16Göran LarssonOK Kompassen45:11+17:0713:51
17Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK45:56+17:5214:05
18Olle GranathSurahammars SOK46:10+18:0614:09
19Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK51:46+23:4215:52
20Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK54:37+26:3316:45
21Nils-Erik BondessonFrosta OK55:14+27:1016:56
Krister NilssonVäxjö OKej godkänd
Håkan NilssonMalmö OKej start
Tommy HeldFK Åsenej start

D70

2 610 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK32:5812:37
2Gullevi SvenssonRonneby OK33:57+0:5913:00
3Gull SvenssonTockarps IK36:29+3:3113:58
4Britt RangertIK Ymer37:06+4:0814:12
5Bodil RuterOK Älme40:29+7:3115:30
6Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK41:44+8:4615:59
7Berit ByströmOK Virdarna43:57+10:5916:50
8Ann-Mari PerssonVäxjö OK45:04+12:0617:16
9Gunilla GrönbladHärlövs IF49:01+16:0318:46
10Torill SvendsenFrosta OK51:42+18:4419:48
11Berit NilssonOK Älme55:04+22:0621:05
12Maja-Stina MalmqvistFK Vittus1:06:34+33:3625:30
13Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK1:17:07+44:0929:32
Karin BengtssonOK Kompassenej godkänd

H70

3 070 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils KarlssonVäxjö AIS27:539:04
2Tommy OlssonKarlskrona SOK28:25+0:329:15
3Bengt BergmanLunds OK29:14+1:219:31
4Kjell MånssonKarlskrona SOK32:40+4:4710:38
5Inge PerssonFK Boken32:56+5:0310:43
6Sven RuterOK Älme33:47+5:5411:00
7Björn LinnersjöOK Orion34:46+6:5311:19
8Leif LindströmNybro OK35:20+7:2711:30
9Lars HenrikssonOK Älme35:39+7:4611:36
10Christer GrönbladHärlövs IF37:41+9:4812:16
11Kent EkdahlEmmaboda Verda OK38:00+10:0712:22
12Bertil OttossonFK Göingarna39:51+11:5812:58
13Benkt AnderssonFrosta OK40:44+12:5113:16
14Erling EkelöfVärend GN OL42:04+14:1113:42
15Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad46:46+18:5315:14
16Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK50:07+22:1416:19
17Yngve MagnussonOK Orion52:01+24:0816:56 Ladda ner rutt i gpx-format
Waste ByströmOK Virdarnaej godkänd

D75

2 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1MariAnn SvenssonVäxjö AIS1:20:5436:56

H75

3 060 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK36:2111:52
2Ingemar SvenssonLunds OK38:03+1:4212:26
3Bo SvenssonTockarps IK39:36+3:1512:56
4Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad43:04+6:4314:04
5Stig KarlssonTorsås OK43:53+7:3214:20
6Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK51:04+14:4316:41
7Ragnar OlssonRonneby OK53:32+17:1117:29
8Hagbert PerssonVäxjö OK1:03:32+27:1120:45
9Göran FolkessonRonneby OK1:04:31+28:1021:05
10Göran ThourVärend GN OL1:04:55+28:3421:12
11Roland EdvinssonFK Göingarna1:08:03+31:4222:14
Bo UllmanOK Pan-Kristianstadej godkänd

D80

2 160 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H85

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven SvenssonKarlskrona SOK52:4522:15
2Sture JanssonEmmaboda Verda OK58:45+6:0024:47

U1

1 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle SaleskogRonneby OK20:5010:28
2Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK22:43+1:5311:24
3Meja HåkanssonRonneby OK28:27+7:3714:17
4Carl ÅkessonOK Orion35:21+14:3117:45
Olof ÅkessonOK Orionej godkänd

U2

2 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OK23:5710:44
2Malva LarssonOK Orion24:51+0:5411:08
3Olof NyquistEmmaboda Verda OK36:59+13:0216:35
4Sonia KurashovaFK Åsen47:38+23:4121:21

Öppen motion 1

2 230 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sophie WiduchKarlskrona SOK36:0116:09
2Nettan HaraldssonStigmännen Karlshamns OK36:12+0:1116:13
3Christer HaraldssonStigmännen Karlshamns OK36:14+0:1316:14
4Ann-Christin ÖstberghKarlskrona SOK42:55+6:5419:14
5Gunilla LagerlövStigmännen Karlshamns OK50:38+14:3722:42

Öppen motion 3

2 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ErlandssonStora Tuna OK28:2811:09
2Helena NyquistEmmaboda Verda OK29:08+0:4011:25
3Maria BergstrandMotala AIF OL31:48+3:2012:28
4Erik NyquistEmmaboda Verda OK32:23+3:5512:41
5Carina ErikssonHjärnarps OL35:21+6:5313:51
6Emil RingRonneby OK36:32+8:0414:19
7Marina ProninaFK Åsen41:09+12:4116:08
8Kim FolanderOK Sorø41:45+13:1716:22
9Ann-Kristin HaraldssonStigmännen Karlshamns OK45:33+17:0517:51
10Eva JanssonOK Älme50:07+21:3919:39
11Stefan KarlssonOK Älme50:18+21:5019:43
12Jennie SaleskogRonneby OK51:53+23:2520:20
13Ulrika LjungqvistKexholms SK56:11+27:4322:01
14Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK59:50+31:2223:27
15Rosita KarlssonVäxjö AIS1:01:28+33:0024:06
16Anne HammarskiöldLunds OK1:02:40+34:1224:34
17Ingrid NilssonVäxjö OK1:06:12+37:4425:57
18Helle RagnarssonOK Kompassen1:08:10+39:4226:43
19Emelie MagnussonHalmstad OK1:28:10+59:4234:34
Ottilia ÅkessonOK Oriondiskvalificerad

Öppen motion 5

3 310 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo BörjessonStorviks IF33:2610:06
2Wilma BerganderEksjö SOK34:53+1:2710:32
3Alice OlvegårdFK Göingarna35:14+1:4810:38
4Hanna RingRonneby OK36:01+2:3510:52
5Fabian EvertssonLessebo OK37:25+3:5911:18
6Ella KarlssonSnättringe SK38:55+5:2911:45
7Semona NilssonOK Orion42:17+8:5112:46
8Björn ZettervallKarlskrona SOK42:29+9:0312:50
9Carina BerganderEksjö SOK43:20+9:5413:05
10Mari GraadRonneby OK44:00+10:3413:17
11Sandra NilssonFK Åsen44:40+11:1413:29
12Jakob SvenssonOK Pan-Kristianstad44:54+11:2813:33
13Åke ÖstberghKarlskrona SOK45:25+11:5913:43
14Louise RolanderOK Pan-Kristianstad49:25+15:5914:55
15Marie SvenssonFK Åsen49:27+16:0114:56
16Hanna ErixonOK Vilse 8749:41+16:1515:00
17Linda JanssonOK Älme49:52+16:2615:03
18Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK53:07+19:4116:02
19Josefin SällbergFK Åsen53:58+20:3216:18
20Martina SturekSOK Viljan59:36+26:1018:00
21Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK1:08:19+34:5320:38
22Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK1:12:54+39:2822:01
23Olga NormanStigmännen Karlshamns OK1:12:55+39:2922:01
24Anders AndreassonEmmaboda Verda OK1:14:47+41:2122:35
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Conny AnderssonRonneby OKej start

Öppen motion 7

3 310 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus LarssonFK Göingarna25:327:42
2Fredrik SturekSOK Viljan28:36+3:048:38
3Magnus LarssonKarlskrona SOK29:04+3:328:46
4Jonas AnderssonOK Norrvirdarna29:31+3:598:55
5Kent TörnqvistKarlskrona SOK31:51+6:199:37
6Rebecca SvenssonVärend GN OL37:12+11:4011:14
7Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK37:28+11:5611:19
8Håkan RedtzerAttunda OK37:45+12:1311:24
9Fredrik EvertssonLessebo OK38:23+12:5111:35
10Susanne JohannessonRonneby OK40:27+14:5512:13
11Stefan CaleklintKarlskrona SOK40:39+15:0712:16
12Maria HåkanssonVäxjö OK40:55+15:2312:21
13Jenny VinbladLunds OK41:57+16:2512:40
14Cecilia WestströmSundbybergs IK42:22+16:5012:47
15Johan HammarströmOK Måsen43:17+17:4513:04
16Roland ErikssonHästveda OK43:37+18:0513:10
17Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna44:01+18:2913:17
18Bibi SilvemarkDalaportens OL44:55+19:2313:34
19Erik MöllerArboga OK45:40+20:0813:47
20Anders SilvemarkDalaportens OL45:58+20:2613:53
21Lena StrandMarkaryds FK46:02+20:3013:54
22Leif KarlssonFrosta OK47:29+21:5714:20
23Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK47:44+22:1214:25
24Susanna CaleklintKarlskrona SOK49:19+23:4714:53
25Ia GranatSurahammars SOK49:45+24:1315:01
26Katarina FastOK Pan-Kristianstad49:51+24:1915:03
27Monika LydinOK Kontinent52:17+26:4515:47
28Aymonn AnderssonOK Dacke52:20+26:4815:48
29Christer SvenssonRonneby OK54:34+29:0216:29
29Helen NilssonHärlövs IF54:34+29:0216:29
31Anna-Lena JacobssonDegerfors OK54:46+29:1416:32
32Thomas VinbladLunds OK55:49+30:1716:51
33Ingemar WidénKFUM Örebro OK56:50+31:1817:10
34Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna57:58+32:2617:30
35Bengt-Åke NilssonOK Torfinn58:20+32:4817:37
36Christina EvertssonLessebo OK1:02:21+36:4918:50
37Helena HolmOK Roxen1:02:38+37:0618:55
38Eva OlssonFrosta OK1:03:22+37:5019:08
39Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK1:03:41+38:0919:14
40Lisa KumlinVäxjö OK1:04:18+38:4619:25
41Pirkko HammarströmOK Måsen1:05:41+40:0919:50
42LarsOwe StrömRonneby OK1:05:44+40:1219:51
43Ruben EdvardssonHästveda OK1:05:57+40:2519:55
44Ingrid NilssonStigmännen Karlshamns OK1:14:24+48:5222:28
45Anna LevinSvaide Roma SOK1:17:59+52:2723:33
46Salomonsson IngridSkåneslättens OL1:18:36+53:0423:44
47Harriet KarlssonTorsås OK1:27:36+1:02:0426:27
48Carin BergmanLunds OK1:46:55+1:21:2332:18
Mats WidesjöStigmännen Karlshamns OKej godkänd

Öppen motion 8

4 540 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil FolinoKarlskrona SOK29:466:33
2Kristian DahlströmIFK Mora OK33:40+3:547:24
3Albin ArleboKFUM Örebro OK35:01+5:157:42
4Stefan AronssonKFUM Örebro OK36:08+6:227:57
5Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna36:30+6:448:02
6Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK38:03+8:178:22
7Johan ArleboKFUM Örebro OK38:45+8:598:32
8Anton ÖsterbladKarlskrona SOK39:28+9:428:41
9Sven EngströmLinköpings OK40:51+11:058:59
10Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK41:44+11:589:11
11Anders KarlssonSnättringe SK41:55+12:099:13
12Magnus ThörnbladRonneby OK42:09+12:239:17
13Rasmus SvenssonVärend GN OL43:10+13:249:30
14Ulf JohanssonKarlskrona SOK43:44+13:589:37
15Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna44:23+14:379:46
16David BengtssonFK Åsen44:40+14:549:50
17Anne JohanssonKarlskrona SOK46:26+16:4010:13
18Maria SibilevaKarlskrona SOK46:48+17:0210:18
19Anders DalhammerOK Roxen48:57+19:1110:46
20Charlotte LindkvistLeksands OK51:48+22:0211:24
21Moltas ViebkeMalmö OK52:01+22:1511:27
22Sofia DahlHärlövs IF53:15+23:2911:43
23Anders BjörkénStigmännen Karlshamns OK55:07+25:2112:08
24Paul  IripKlubblös56:17+26:3112:23
25Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK57:29+27:4312:39
26Patrick DjerfLerums SOK59:00+29:1412:59
27Hans-Inge HanssonFrosta OK1:00:25+30:3913:18
28Sven GiselssonRonneby OK1:03:00+33:1413:52
29Tomas AnderssonOK Tor1:05:27+35:4114:24
30Magnus  JohanssonFörsvarsmakten1:05:36+35:5014:26
31Göran FastOK Pan-Kristianstad1:07:29+37:4314:51
32Eva PerssonVäxjö OK1:07:46+38:0014:55
33Tobias BlomqvistOK Vilse 871:10:30+40:4415:31
34Lars DahlHärlövs IF1:14:07+44:2116:19
35Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:25:18+55:3218:47
Lasse August HeiwegTisvilde Hegn OKej godkänd
Dorothea MûllerPan Kristianstadej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser