Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Östergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Östergötland
Arrangörsorganisation: Motala AIF OL
Datum: söndag 11 september 2016

D21

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 12:43:56
1. Kajsa Hammarström59:452+4:2759:452
2. Therese Klintberg52:382+0:041:52:231-1
3. Fredrika Vångell51:3312:43:5610
2OK Roxen 12:47:15
1. Ida Dalhammer55:18155:181
2. Jenny Sandh58:493+6:151:54:072+1
3. Fanny Asketun53:082+1:352:47:1520
3OK Denseln 12:53:04
1. Sarah Persson1:04:594+9:411:04:594
2. Jenny Björk52:3411:57:333-1
3. Lovisa Adolfsson55:313+3:582:53:0430
4Linköpings OK 23:16:22
1. Maria Elmelid1:00:593+5:411:00:593
2. Hanna Modig Tjärnström1:04:314+11:572:05:304+1
3. Julia Modig Tjärnström1:10:524+19:193:16:2240
Skogspojkarnas OK 1ej godkänd
1. Anita Wehlin1:10:475+15:291:10:475
2. Anita Wehlinej startej start
3. Lina Ettlingej startej godkänd

H21

10 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Denseln 12:51:06
1. Erik Pettersson56:41156:411
2. Mathias Hallmén59:593+0:331:56:4010
3. Olle Kalered54:2612:51:0610
2OK Denseln 22:56:16
1. Emil Kalered1:00:453+4:041:00:453
2. Algirdas Bartkevicius59:2612:00:112-1
3. Per Brolund56:052+1:392:56:1620
3Linköpings OK 12:56:43
1. Niklas Olsson1:00:544+4:131:00:544
2. Rasmus Elmelid59:382+0:122:00:323-1
3. Erik Martinsson56:113+1:452:56:4330
4OK Kolmården 13:02:27
1. Oskar Leinonen1:02:175+5:361:02:175
2. Mats Röjgård1:01:174+1:512:03:344-1
3. Ville Johansson58:534+4:273:02:2740
5OK Roxen 13:08:19
1. Jonas Andersson1:02:326+5:511:02:326
2. Hugo Lillieström1:01:565+2:302:04:285-1
3. Albin Lillieström1:03:517+9:253:08:1950
6OK Denseln 33:18:21
1. August Mollén56:482+0:0756:482
2. Mattias Eriksson1:08:047+8:382:04:526+4
3. David Modig1:13:298+19:033:18:2160
7Linköpings OK 23:26:49
1. Joel Käll Karlsson1:18:429+22:011:18:429
2. Henrik Tosteberg1:05:196+5:532:24:018-1
3. Peter Eriksson1:02:486+8:223:26:497-1
8Skogspojkarnas OK 13:41:30
1. Peter Ettling1:25:0910+28:281:25:0910
2. Johan Wehlin1:13:569+14:302:39:05100
3. Kristian Algers1:02:255+7:593:41:308-2
9Linköpings OK 33:51:41
1. Maxime Bonneau1:04:247+7:431:04:247
2. Andreas Axelsson1:12:068+12:402:16:3070
3. Albin Detterfelt1:35:1110+40:453:51:419+2
10OK Roxen 23:52:05
1. Mattias Zachrisson1:08:228+11:411:08:228
2. Björn Carlson1:20:4210+21:162:29:049+1
3. Nils Nedfors1:23:019+28:353:52:0510+1
Linköpings OK 4ej start
1. Sven Engströmej startej start
2. Mikael Anderssonej startej start
3. Erik Sköldej startej start

D20

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 12:08:16
1. Lisa Berggren43:47143:471
2. Emilia Östlund39:202+0:191:23:072+1
3. Märta Berggren45:092+5:372:08:161-1
2OK Roxen 12:08:18
1. Emma Pettersson46:223+2:3546:223
2. Victoria Asketun42:243+3:231:28:4630
3. Lova Eveborn39:3212:08:182-1
3Linköpings OK 12:20:04
1. Klara Ljunggren43:532+0:0643:532
2. Sarah Magnusson39:0111:22:541-1
3. Johanna Gustås57:103+17:382:20:043+2

H20

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roxen 12:39:19
1. Pontus Lindblom54:34154:341
2. Hugo Dalhammer48:0611:42:4010
3. Adam Thellsén56:392+6:172:39:1910
2Finspångs SOK 12:44:34
1. Thorsten Svensson56:143+1:4056:143
2. Johan Lindman57:582+9:521:54:122-1
3. Alexander Wiklund50:2212:44:3420
Tjalve IF Norrköping 1ej godkänd
1. Oscar Prytz56:132+1:3956:132
2. Jesper Karlssonej godkändej godkänd
3. Eric Jehrlander1:26:353+36:13ej godkänd

D16

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roxen 11:54:34
1. Linnea Hansson44:21144:211
2. Malva Eveborn32:005+3:011:16:2110
3. Tove Pettersson38:1311:54:3410
2NAIS Orienteringsklubb 12:01:56
1. Linnea Samuelsson47:472+3:2647:472
2. Ida Waernqvist29:042+0:051:16:513+1
3. Caroline Hallgren45:052+6:522:01:562-1
Skogspojkarnas OK 1ej godkänd
1. Lovisa Tunesson47:493+3:2847:493
2. Hanna Kromnér28:5911:16:482-1
2. Madeleine Kongslien29:042+0:051:16:53
2. Lina Kromnér29:154+0:161:17:04
3. Anna Johnssonej godkändej godkänd

H16

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 21:36:33
1. Olof Ljunggren36:23136:231
2. Jonathan Jylltorp20:412+0:3457:0410
2. Albin Eronn28:235+8:161:04:46
2. Alexander Lindströmej godkändfullföljt
3. Emanuel Herberthson39:293+3:441:36:3310
2OK Kolmården 11:38:39
1. Leo Johansson42:472+6:2442:472
2. Simon Johansson20:0711:02:5420
3. Arvid Westerberg35:4511:38:3920
3NAIS Orienteringsklubb 11:52:42
1. Gustav Träff52:174+15:5452:174
2. Mattis Nilsson22:273+2:201:14:4440
3. Viktor Waernqvist37:582+2:131:52:423-1
4OK Roxen 12:02:55
1. Josef Helander48:553+12:3248:553
2. Malte Eveborn23:534+3:461:12:4830
2. Albin Alfredsson32:556+12:481:21:50
3. Jakob Thellsén50:074+14:222:02:554+1

D14

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 11:09:18
1. Linnea Lund26:42126:421
2. Annie Lund17:55144:3710
2. Fanny Östlund18:032+0:0844:45
2. Elin Netz19:584+2:0346:40
3. Kerstin Ljungemyr24:4111:09:1810
2Tjällmo-Godegårds OK 11:16:11
1. Emma Eriksson26:512+0:0926:512
2. Alice Eriksson18:583+1:0345:4920
2. Ellen Trofast27:038+9:0853:54
3. Alva Svensk30:224+5:411:16:1120
3Finspångs SOK 11:18:42
1. Jensine Svensson27:263+0:4427:263
2. Sofie Vind24:447+6:4952:1030
3. Sara Wänström26:322+1:511:18:4230
4Linköpings OK 11:22:18
1. Kristin Herberthson33:554+7:1333:554
2. Hanna Roth21:166+3:2155:1140
3. Elin Kjellman27:073+2:261:22:1840
5OK Roxen 11:30:35
1. Moa Hjort34:355+7:5334:355
2. Linn Aldén20:395+2:4455:1450
3. Alice Marmelid35:215+10:401:30:3550

H14

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 11:14:19
1. Carl Hedegård29:493+5:4729:493
2. Yrsa Röjgård17:56147:452-1
2. Erik Johnsson20:332+2:3750:22
2. Aron Enström22:363+4:4052:25
3. Sverre Röjgård26:3411:14:191-1
2OK Denseln 11:30:20
1. Alfons Peterson24:02124:021
2. Andreas Törnkvist22:544+4:5846:5610
3. David Strömbäck43:243+16:501:30:202+1
3OK Motala 11:38:00
1. Märta Kämmerling35:134+11:1135:134
2. Oliver Höög25:145+7:181:00:2740
2. David Lagerqvist31:387+13:421:06:51
2. Ellen Ekingeej godkändfullföljt
3. Simon Karlsson37:332+10:591:38:003-1
4NAIS Orienteringsklubb 11:39:03
1. Ludvig Classon26:462+2:4426:462
2. Tilda Träff28:166+10:2055:023+1
2. Kajsa Träffej godkändfullföljt
2. Ture Bergqvistej godkändfullföljt
3. Ture Bergqvist44:014+17:271:39:034+1

D12

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Skogspojkarnas OK 155:25
1. Sofie Ettling18:372+0:1418:372
2. Moa Algers Omholt16:34135:1120
2. Wilma Fahlstedt31:1110+14:3749:48
2. Alice Ettlingej godkändfullföljt
3. Sofia Tunesson20:14155:251-1
2Finspångs SOK 159:26
1. Alice Johansson18:23118:231
2. Ida Ernstsson16:432+0:0935:0610
2. Moa Göhlej godkändfullföljt
3. Evelin Gummesson24:202+4:0659:262+1
3OK Roxen 11:20:39
1. Ida Hjort27:184+8:5527:184
2. Moa Pihlström27:586+11:2455:1640
2. Jennifer Nyström27:597+11:2555:17
2. Tilde Evebornej godkändfullföljt
3. Tilde Eveborn25:233+5:091:20:393-1
4NAIS Orienteringsklubb 11:20:56
1. Iris Jussila25:203+6:5725:203
2. Nora Petersson21:463+5:1247:0630
2. Emma Lindgren21:494+5:1547:09
2. Ylva Vengelin22:115+5:3747:31
3. Amanda Wärn33:504+13:361:20:564+1
5Motala AIF OL 11:38:24
1. Elvira Larsson34:145+15:5134:145
2. Maja Fors28:238+11:491:02:3750
2. Milla Strömquist28:309+11:561:02:44
3. Klara Haraldsson35:475+15:331:38:2450
OK Kolmården 1ej start
1. Yrsa Röjgårdej startej start
2. ej startej start
3. Annie Lundej startej start

H12

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Denseln 148:35
1. Rasmus Karlsson16:43116:431
2. Elis Peterson14:372+0:0131:2010
3. Hugo Persson17:15148:3510
2OK Roxen 253:50
1. Adam Plawski18:363+1:5318:363
2. Mille Langer16:009+1:2434:362-1
2. Fanny Waltersson26:0519+11:2944:41
3. Jacob Påledal19:144+1:5953:5020
3Linköpings OK 154:23
1. Sigrid Ljunggren22:299+5:4622:299
2. Edvin Åtting14:36137:056-3
3. Johan Årbrink17:182+0:0354:233-3
4Finspångs SOK 154:31
1. Rikard Hellgren17:262+0:4317:262
2. Melker Waldfelt17:3015+2:5434:563+1
3. Elmer Waldfelt19:355+2:2054:314+1
5OK Denseln 254:40
1. Vilgot Kempe20:446+4:0120:446
2. Wilmer Kempe15:487+1:1236:325-1
2. Elias Sjöwall15:578+1:2136:41
3. Hugo Braam18:083+0:5354:4050
6Linköpings OK 258:57
1. Otto Nilsson20:335+3:5020:335
2. Theo Årbrink17:0911+2:3337:427+2
2. Ebba Skullmanej godkändfullföljt
3. Ludvig Eronn21:156+4:0058:576-1
7OK Motala 21:01:14
1. Tim Martinsson19:474+3:0419:474
2. William Svartling15:386+1:0235:2540
2. Lukas Axén17:1812+2:4237:05
2. Allan Wigren17:1913+2:4337:06
3. Tronje Skoglund25:499+8:341:01:147+3
8Tjällmo-Godegårds OK 11:03:00
1. Daniel Jonsson24:1610+7:3324:1610
2. Karl Hjärtsjö15:003+0:2439:169-1
2. Arvid Trofast15:014+0:2539:17
2. Max Doverfors15:185+0:4239:34
3. Elias Ohlsson23:447+6:291:03:008-1
9Skogspojkarnas OK 11:05:30
1. Arvid Algers Omholt20:557+4:1220:557
2. Hampus Fahlstedt19:4616+5:1040:4110+3
2. Francesco Savani19:4616+5:1040:41
3. Gustav Hellgren24:498+7:341:05:309-1
10OK Roxen 11:07:27
1. Rasmus Påledal21:028+4:1921:028
2. Rasmus Viberg16:4710+2:1137:4980
2. Mindra Langer17:2314+2:4738:25
2. Rasmus Påledalej godkändfullföljt
3. Mattias Josefsson29:3811+12:231:07:2710+2
11Björkfors GOIF 11:15:17
1. Samuel Klein28:5611+12:1328:5611
2. Hugo Björkhammer19:5018+5:1448:46110
3. Albin Kjellberg26:3110+9:161:15:17110
NAIS Orienteringsklubb 1ej godkänd
1. Mattias Samuelsson29:0512+12:2229:0512
2. Axel Jarl28:0720+13:3157:12120
2. Eskil Jussilaej godkändfullföljt
2. Rasmus Wärn30:2821+15:5259:33
3. Gustav Granströmej startej godkänd
OK Motala 1ej start
1. William Svartlingej startej start
2. Filip Höögej godkändej start
3. Allan Wigrenej startej start

D120

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 11:50:05
1. Annika Ivarsson37:172+0:2537:172
2. Mia Eronn30:4111:07:581-1
3. Kristina Ljunggren42:072+2:481:50:0510
2OK Kolmården 11:57:43
1. Annika Berggren44:324+7:4044:324
2. Agneta Eriksson33:522+3:111:18:243-1
3. Jenny Röjgård39:1911:57:432-1
3OK Denseln 12:09:47
1. Nina Ahlander36:52136:521
2. Johanna Peterson39:444+9:031:16:362+1
3. Susanne Karlsson53:115+13:522:09:473+1
4OK Roxen 12:18:42
1. Annika Asketun48:506+11:5848:506
2. Susanne Pettersson45:305+14:491:34:2060
3. Anna-Stina Påledal44:223+5:032:18:424-2
5Boxholm-Mjölby OL 12:18:44
1. Maria Pettersson42:353+5:4342:353
2. Anna-Lena Lagneteg49:076+18:261:31:425+2
3. Lotta Frisell47:024+7:432:18:4450
6Linköpings OK 22:22:35
1. Liselott Ericson48:175+11:2548:175
2. Åsa Detterfelt39:263+8:451:27:434-1
3. Cecilia Enberg54:527+15:332:22:356+2
7Björkfors GOIF 13:29:51
1. Anna Kullberg56:208+19:2856:208
2. Pia Stålhandske1:03:358+32:541:59:557-1
3. Cecilia Björkhammer1:29:5610+50:373:29:5170
8OK Roxen 23:30:23
1. Maria Lillieström1:44:2711+1:07:351:44:2711
2. Gith Tellsén52:007+21:192:36:279-2
3. Linda Nyström53:566+14:373:30:238-1
9Matteus SI 13:50:48
1. Sofie Andersson51:417+14:4951:417
2. Berit Eklöf1:31:219+1:00:402:23:028+1
3. Malin Eklöf1:27:469+48:273:50:489+1
NAIS Orienteringsklubb 1ej godkänd
1. Ingrid Hydén1:17:2810+40:361:17:2810
2. Petra Nilssonej godkändej godkänd
3. Fia Wärn1:20:578+41:38ej godkänd
OK Denseln 2ej godkänd
1. Susanne Karlsson1:17:169+40:241:17:169
2. Eva Engmanej startej start
3. Anna Kempeej godkändej godkänd

H120

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 12:04:47
1. Peter Aronsson45:182+0:0145:182
2. Johan Otterström33:352+0:011:18:5320
3. Bertil Eronn45:542+0:072:04:471-1
2OK Denseln 12:05:10
1. Stefan Karlsson45:17145:171
2. Fredrik Engman33:3411:18:5110
3. Björn Karlsson46:194+0:322:05:102+1
3OK Roxen 12:12:22
1. Sören Nilsson Påledal45:324+0:1545:324
2. Henrik Marmelid41:036+7:291:26:3540
3. Erik Sandh45:4712:12:223-1
4OK Motala 12:18:30
1. Patrik Martinsson48:177+3:0048:177
2. Magnus Forsberg43:558+10:211:32:128+1
3. Johan Pettersson46:183+0:312:18:304-4
5OK Roxen 22:21:41
1. Erik Helander49:2911+4:1249:2911
2. Jonas Olsson38:033+4:291:27:325-6
3. Stefan Nyström54:096+8:222:21:4150
6OK Denseln 22:22:57
1. Per Kempe48:116+2:5448:116
2. Thomas Persson41:157+7:411:29:267+1
3. Jonas Braam53:315+7:442:22:576-1
7Matteus SI 12:37:31
1. Marcus Andersson47:465+2:2947:465
2. Pontus Johnsson40:415+7:071:28:276+1
3. Lars Danielson1:09:0410+23:172:37:317+1
8Linköpings OK 22:46:19
1. Christian Eriksson48:449+3:2748:449
2. Markus Henriksson51:209+17:461:40:0490
3. Tomas Boman1:06:158+20:282:46:198-1
9NAIS Orienteringsklubb 12:48:11
1. Erik Kjellgren49:2710+4:1049:2710
2. Jonas Petersson52:0010+18:261:41:27100
3. Stefan Träff1:06:449+20:572:48:119-1
10Finspångs SOK 12:50:10
1. Henrik Göhl52:5212+7:3552:5212
2. Mats Nilsson55:3411+22:001:48:26120
3. Johan Wänström1:01:447+15:572:50:1010-2
11Tjällmo-Godegårds OK 12:56:03
1. James Melander48:368+3:1948:368
2. Thorbjörn Gustafsson56:4812+23:141:45:2411+3
3. Håkan Samor1:10:3911+24:522:56:03110
12Björkfors GOIF 14:31:44
1. Mattias Nilsson1:19:4913+34:321:19:4913
2. Lars-Åke Kullberg1:26:2313+52:492:46:12130
3. Markus Klein1:45:3212+59:454:31:4412-1
OK Kolmården 1ej godkänd
1. Peter Lund45:213+0:0445:213
2. Henrik Ljungemyr39:384+6:041:24:5930
3. Mikael Westerbergej godkändej godkänd

D150

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 12:04:08
1. Anna Sofie Bark45:034+7:3545:034
2. Pia Vångell44:573+1:451:30:003-1
3. Inger Gustås34:0812:04:081-2
2Boxholm-Mjölby OL 12:04:15
1. Mia Lindberg42:103+4:4242:103
2. Annelie Alenius46:544+3:421:29:041-2
3. Bodil Molin35:113+1:032:04:152+1
3NAIS Orienteringsklubb 12:05:52
1. Gabriella Jarl47:385+10:1047:385
2. Inger Johansson43:262+0:141:31:0450
3. Marie Andersson34:482+0:402:05:523-2
4Finspångs SOK 12:08:37
1. Anneli Wiklund47:456+10:1747:456
2. Lena Rosander43:1211:30:574-2
3. Lena Lindman37:404+3:322:08:3740
5OK Kolmården 12:35:31
1. Sofia Westerberg37:28137:281
2. Kerstin Jagesten52:136+9:011:29:412+1
3. Ebba Hedegård1:05:506+31:422:35:315+3
6Linköpings OK 23:00:59
1. Liselott Roth1:06:078+28:391:06:078
2. Carina Faxén49:095+5:571:55:167-1
3. Lotta Borg1:05:435+31:353:00:596-1
7Linköpings OK 33:27:53
1. Anna Kullberg54:207+16:5254:207
2. Lena Strömbäck1:00:477+17:351:55:076-1
3. Astrid Lundmark1:32:467+58:383:27:537+1
Linköpings OK 4ej godkänd
1. Karin Backteman41:372+4:0941:372
2. Karin Skullmanej startej start
3. Monica Lindgrenej startej godkänd

H150

18 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tjällmo-Godegårds OK 11:48:36
1. Tobias Trofast33:012+0:0233:012
2. Anders Åberg41:336+3:401:14:341-1
3. Anders Svensk34:022+2:231:48:3610
2Linköpings OK 21:54:40
1. Per Magnusson33:133+0:1433:133
2. Per Eriksson43:188+5:251:16:312-1
3. Christian Enberg38:095+6:301:54:4020
3Tjällmo-Godegårds OK 21:59:14
1. Anders Doverfors34:364+1:3734:364
2. Rolf Axelsson44:279+6:341:19:0340
3. Andreas Karlqvist40:117+8:321:59:143-1
4Tjalve IF Norrköping / Södertälje-Nykvarn OF 11:59:42
1. Sven-Johan Prytz46:3610+13:3746:3610
2. Dag Jehrlander41:275+3:341:28:038-2
3. Michael Wehlin31:3911:59:424-4
5OK Roxen 12:00:42
1. Anders Lillieström42:096+9:1042:096
2. Henrik Pettersson41:054+3:121:23:1460
3. Stefan Thellsén37:284+5:492:00:425-1
6Finspångs SOK 12:02:10
1. Erik Ernstsson45:187+12:1945:187
2. Kenneth Svensson37:5311:23:115-2
3. Gunnar Nilsson38:596+7:202:02:106+1
7OK Roxen 22:03:22
1. Anders Dalhammer36:295+3:3036:295
2. Jan Asketun40:523+2:591:17:213-2
3. Mikael Langer46:019+14:222:03:227+4
8Linköpings OK 12:04:52
1. Johan Åtting49:5212+16:5349:5212
2. Pedro Lundqvist38:512+0:581:28:439-3
3. Åke Ljunggren36:093+4:302:04:528-1
9OK Eken 12:05:44
1. Niklas Rönnbäck32:59132:591
2. Hans Ax51:3012+13:371:24:297+6
3. Niclas Wiklund41:158+9:362:05:449+2
10OK Kolmården 12:25:45
1. Peter Berggren47:1211+14:1347:1211
2. Bengt Schwartz42:147+4:211:29:2610-1
3. Johan Malm56:1913+24:402:25:45100
11NAIS Orienteringsklubb 12:26:01
1. Thomas Petersson46:349+13:3546:349
2. Vesa Jussila50:1110+12:181:36:4511+2
3. Anders Johansson49:1611+17:372:26:01110
12Linköpings OK 32:27:19
1. Magnus Sahlman45:187+12:1945:187
2. Jonas Roth55:4813+17:551:41:0612+5
3. Magnus Herberthson46:1310+14:342:27:19120
13Boxholm-Mjölby OL 12:49:18
1. Johan Knutsson54:1714+21:1854:1714
2. Karl-Johan Norén1:01:4214+23:491:55:59140
3. Ulf Lindberg53:1912+21:402:49:1813-1
14NAIS Orienteringsklubb 22:55:50
1. Peter Hydén1:03:0917+30:101:03:0917
2. Håkan Träff50:4811+12:551:53:5713-4
3. Ola Lundgren1:01:5314+30:142:55:5014+1
15OK Denseln 13:01:18
1. Fredrik Kempe54:2315+21:2454:2315
2. Karl Mollén1:02:5715+25:041:57:20150
3. Christer Broström1:03:5817+32:193:01:18150
16NAIS Orienteringsklubb 43:14:42
1. Kjell Träff1:03:0316+30:041:03:0316
2. Erik Wedin1:08:5716+31:042:12:00160
3. Lars-Åke Classon1:02:4216+31:033:14:42160
17OK Motala 13:26:43
1. Nils-Åke Skoglund53:2913+20:3053:2913
2. Jan-Larry Holmberg1:31:1418+53:212:24:4317+4
3. Torbjörn Andersson1:02:0015+30:213:26:43170
18NAIS Orienteringsklubb 33:53:42
1. Carl Granström1:19:4518+46:461:19:4518
2. Leif Berggren1:28:4817+50:552:48:33180
3. Jens Wärn1:05:0918+33:303:53:42180

D180

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kolmården 12:04:48
1. Eva-Karin Jönsson54:092+13:0954:092
2. Britt-Marie Aldén30:4311:24:5220
3. Maria Nordvall39:5612:04:481-1
2Tjalve IF Norrköping 12:33:28
1. Lena Fröberg41:00141:001
2. Sonja Hansson40:262+9:431:21:2610
3. Gerd Hagström1:12:022+32:062:33:282+1
OK Kolmården 2ej godkänd
1. Karin Renbergej godkändej godkänd
2. Kerstin Blom44:503+14:07ej godkänd
3. Catharina Johanssonej startej godkänd

H180

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Linköpings OK 11:51:03
1. Lenn Aronsson40:07140:071
2. Anders Kjell39:262+2:441:19:332+1
3. Anders Berg31:3011:51:031-1
2Finspångs SOK 12:06:57
1. Mats Rosander42:302+2:2342:302
2. Lars Josefsson42:564+6:141:25:263+1
3. Mats Andersson41:312+10:012:06:572-1
3Boxholm-Mjölby OL 12:08:22
1. Per-Åke Tengvall42:503+2:4342:503
2. Ingemar Magnusson36:4211:19:321-2
3. Conny Bruhn48:503+17:202:08:223+2
4Björkfors GOIF 12:38:16
1. Bengt-Ove Blomkvist47:516+7:4447:516
2. Kjell Holmström48:175+11:351:36:085-1
3. Torgny Johansson1:02:084+30:382:38:164-1
Linköpings OK 2ej godkänd
1. Jörgen Sköld43:394+3:3243:394
2. Jörgen Sköldej startej start
3. Rune Fritzej startej godkänd
Tjällmo-Godegårds OK 1ej godkänd
1. Christer Karlsson43:425+3:3543:425
2. Sven Granath42:423+6:001:26:244-1
3. Sten Granathej startej godkänd

H210

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roxen 11:59:39
1. Roland Alsén41:233+0:4441:233
2. Gunnar Carlson45:053+2:251:26:282-1
3. Christer Sandh33:1111:59:391-1
2Tjalve IF Norrköping 12:18:53
1. Nils Sjödin54:115+13:3254:115
2. Peter Hagström42:4011:36:513-2
3. Thomas Gustafsson42:022+8:512:18:532-1
3OK Motala 12:49:36
1. Christer Johansson40:472+0:0840:472
2. Arne Andersson1:05:276+22:471:46:144+2
3. Jerry Martinsson1:03:225+30:112:49:363-1
4Linköpings OK 12:54:41
1. Stephan Svensson40:39140:391
2. Kjell Hagström1:06:257+23:451:47:045+4
3. Ulf Waldenfjord1:07:376+34:262:54:414-1
5OK Denseln 12:57:46
1. Nils-Göran Kempe1:05:366+24:571:05:366
2. Stig Karlsson1:01:205+18:402:06:5660
3. Arne Andersson50:503+17:392:57:465-1
Tjällmo-Godegårds OK 1ej godkänd
1. Ove Caesarej godkändej godkänd
2. Leif Samor49:174+6:37ej godkänd
3. Tore Karlsson1:03:084+29:57ej godkänd
OK Kolmården 1utgått
1. Runar Aldén42:294+1:5042:294
2. Ove Johansson43:132+0:331:25:421-3
3. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser