Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Bohuslän-Dal

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Bohuslän-Dal
Arrangörsorganisation: Uddevalla IS
Datum: lördag 17 september 2016

D10

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Åmåls OK 333:39
1. Alva Olsson16:04116:041
2. Saga Källstrand17:35133:3910
2Brattås CK 135:25
1. Lisa Wallander16:052+0:0116:052
1. Molly Bergstrand16:103+0:0616:10
2. Malva Arvidsson19:202+1:4535:2520
3Ljungskile FK 11:23:52
1. Elsa Forseng50:464+34:4250:463
1. Celia Klingbergej startfullföljt
2. Vera Klingberg33:063+15:311:23:5230
Åmåls OK 2ej godkänd
1. Vilma Torpmanej godkändej godkänd
1. Emilie Hellströmej godkändej godkänd
2. Lina Ahlstedt1:02:264+44:51ej godkänd
Åmåls OK 1ej start
1. Klara Petterssonej startej start
2. Emilie Hellströmej startej start

H10

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Åmåls OK 233:51
1. Eric Åhl16:012+0:0216:012
2. Pontus Nilsson17:50133:511-1
2Åmåls OK 137:57
1. Albin Skott15:59115:591
2. Arvid Eriksson21:582+4:0837:572+1

H12

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Gipen 132:28
1. Oscar Nyman15:506+15:5015:504
1. Max Nymanfullföljt1fullföljt
2. Axel Brönnestam16:38132:281-3
2Brattås CK 138:22
1. Lovis Bergstrand14:544+14:5414:542
2. Erik Südhoff23:283+6:5038:2220
3OK Skärmen 138:44
1. Felicia Sandin15:035+15:0315:033
2. Emilia Sandin23:414+7:0338:4430
4Uddevalla OK 139:22
1. Emma Christiansson17:197+17:1917:195
1. Klara Hansson17:197+17:1917:19
2. Hjalmar Olsson22:032+5:2539:224-1
5Stångenäs AIS 155:27
1. Viktor Rödström31:019+31:0131:016
1. Alice Wikströmfullföljt1fullföljt
2. Viktor Nilsson24:265+7:4855:275-1
Åmåls OK 1ej godkänd
1. David Hermansson14:523+14:5214:521
2. Linus Nilssonej godkändej godkänd

H14

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stenungsunds OK 252:15
1. Johan Lund29:46129:461
2. Willy Fjällborg22:29152:1510
2Stenungsunds OK 11:08:04
1. David Holmén34:273+4:4134:273
2. Arvid Ekström33:372+11:081:08:042-1
3Eds SK 11:18:23
1. Alice Andersson35:194+5:3335:194
2. Melker Andersson43:043+20:351:18:233-1
4Uddevalla OK 11:29:52
1. Felix Pernefalk29:46129:461
2. William Wassenius1:00:064+37:371:29:524+3

D16

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Brattås CK 11:23:07
1. Vera Uhrberg44:58144:581
2. Ida Südhoff38:092+1:051:23:0710
2Stigsökarna 11:38:55
1. Matilda Wöhrer1:01:512+16:531:01:512
2. Matilda Renlund37:0411:38:5520
OK Skärmen 1ej start
1. Klara Gleisnerej startej start
2. Agnes Gleisnerej startej start

D21

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Uddevalla OK 12:29:57
1. Linnea Gustafsson48:30148:301
2. Frida Strömgård1:00:0711:48:3710
3. Malin Widén41:2012:29:5710
2Stenungsunds OK 13:45:01
1. Julia Birath1:22:503+34:201:22:503
2. Maria Lund1:20:173+20:102:43:0730
3. Hanna Karlsson1:01:542+20:343:45:012-1
Eds SK 1ej godkänd
1. Ingrid Jansson1:07:362+19:061:07:362
2. Gunilla Ottersten1:11:352+11:282:19:1120
3. Inger-Lise Eriksenej godkändej godkänd

H21

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Uddevalla OK 22:28:29
1. Axel Wassenius46:38146:381
2. Jonatan Larsson48:0811:34:4610
3. Mats Christiansson53:434+9:192:28:2910
2Stenungsunds OK 12:43:22
1. Martin Lund1:01:253+14:471:01:253
2. Jan Hansson57:332+9:251:58:582-1
3. Torbjörn Almegius44:2412:43:2220
3Uddevalla OK 13:19:07
1. Anders Johansson1:00:392+14:011:00:392
2. Anders Olsson1:28:104+40:022:28:493+1
3. Christoffer Olsson50:183+5:543:19:0730
4Ljungskile FK 13:36:52
1. Frans Andersson (vacant)1:26:094+39:311:26:094
2. Per Blad (vacant)1:20:393+32:312:46:4840
3. Mattias Klingberg50:042+5:403:36:5240

D130

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Åmåls OK 11:48:02
1. Maria Eriksson34:43134:431
2. Kristina Hellström43:562+2:561:18:392+1
3. Michaela Källstrand29:2311:48:021-1
2Stigsökarna 12:29:55
1. Anneli Gordon34:542+0:1134:542
2. Jenny Olsson41:0011:15:541-1
3. Eva Wöhrer1:14:012+44:382:29:552+1

H130

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stångenäs AIS 11:48:45
1. Tommy Johansson34:392+0:0334:392
2. Tomas Wikström35:5511:10:341-1
3. Inge Josefsson38:114+12:121:48:4510
2Brattås CK 11:51:21
1. Odd Wallander34:36134:361
2. Jan Uhrberg39:013+3:061:13:373+2
3. Thomas Bergstrand37:443+11:451:51:212-1
3Åmåls OK 12:00:47
1. Christer Eriksson52:145+17:3852:145
2. Tomas Carlsson42:345+6:391:34:484-1
3. Jörgen Åhl25:5912:00:473-1
4Eds SK 12:01:34
1. Jim Mattsson35:423+1:0635:423
2. Hans Larsson36:352+0:401:12:172-1
3. Gert Andersson49:175+23:182:01:344+2
5OK Gipen 12:42:50
1. Jörgen Nyman42:544+8:1842:544
2. Sofia Samuelsson1:10:256+34:301:53:195+1
3. Johan Nyman49:316+23:322:42:5050
Åmåls OK 2ej godkänd
1. Magnus Hellströmej godkändej godkänd
2. Thomas Hedlund42:014+6:06ej godkänd
3. Tomas Hermansson30:212+4:22ej godkänd
Stigsökarna 1ej start
1. Fredrik Lilljeqvistej startej start
2. Anders Petterssonej startej start
3. Staffan Olssonej startej start

D155

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stenungsunds OK 12:13:56
1. Anneli Brander Nilsson40:283+13:3340:283
2. Britt Karlsson57:342+20:211:38:022-1
3. Christina Birath35:5412:13:561-1
2Uddevalla OK 22:20:20
1. Eva Karlsson39:442+12:4939:442
2. Marianne Wassenius59:083+21:551:38:523+1
3. Malin Christiansson41:283+5:342:20:202-1
3Uddevalla OK 12:26:47
1. Agneta Eriksson26:55126:551
2. Annika Östlund1:22:534+45:401:49:484+3
3. Nina Bejbom36:592+1:052:26:473-1
Uddevalla OK 3utgått
1. Ellinor Gustafsson49:424+22:4749:424
2. Marion Hallsten37:1311:26:551-3
3. ej startej start

H155

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Eds SK 11:42:12
1. Carl-Göran Struts36:20136:201
2. Sten Gustafsson29:2211:05:4210
3. Lasse Johansson36:302+0:581:42:1210
2OK Skärmen 12:28:42
1. Thomas Glue1:12:293+36:091:12:293
2. Dan Widercrantz40:412+11:191:53:1030
3. Mats Hallsten35:3212:28:422-1
3OK Skärmen 23:10:15
1. Lars Lindström (vacant)45:212+9:0145:212
2. Robert Wieslander (vacant)59:173+29:551:44:3820
3. Kenneth Olsson1:25:373+50:053:10:153+1
Uddevalla OK 1ej start
1. Karl Erikssonej startej start
2. Bror Widénej startej start
3. Håkan Lindénej godkändej start

H180

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Gipen 11:55:52
1. Tomas Nilsson36:10136:101
2. Yngve Nilsson41:3511:17:4510
3. Urban Larsson38:0711:55:5210
2Stångenäs AIS 12:10:02
1. Conny Jidetoft43:162+7:0643:162
2. Bengt-Olof Johansson43:452+2:101:27:0120
3. Lennart Hermansson43:012+4:542:10:0220
3Uddevalla OK 12:42:01
1. Gunnar Bejbom50:063+13:5650:063
2. Stig-Arne Östlund56:384+15:031:46:444+1
3. Bror Widén55:174+17:102:42:013-1
4Eds SK 12:53:38
1. Janne Eriksson56:234+20:1356:234
2. Hans-Åke Sjunnesson47:583+6:231:44:213-1
3. Arvid Galborgen1:09:175+31:102:53:384+1
5Stenungsunds OK 13:22:39
1. Arne Lund1:21:215+45:111:21:215
2. Christer Brander Nilsson1:10:435+29:082:32:0450
3. Mats Karlsson50:353+12:283:22:3950

U-klass

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Uddevalla OK 341:00
1. Alma Olsson19:423+0:3119:422
2. Elina Christiansson21:18141:001-1
2Uddevalla OK 146:39
1. Olivia Bjelke23:325+4:2123:324
2. Tor Lindén23:074+1:4946:392-2
3Åmåls OK 147:50
1. Jonna Åhl26:006+6:4926:005
1. Emma Hellström26:017+6:5026:01
2. Alice Källstrand21:502+0:3247:503-2
4Åmåls OK 351:46
1. Simon Skott29:138+10:0229:136
2. Oscar Ahlstedt22:333+1:1551:464-2
5Uddevalla OK 253:15
1. Rasmus Lindén19:554+0:4419:553
2. Otto Bjelke33:206+12:0253:155+2
6OK Skärmen 11:01:54
1. Jessica Eriksson36:089+16:5736:087
1. Patricia Eriksson36:1210+17:0136:12
2. Rebecca Eriksson25:465+4:281:01:546-1
Brattås CK 1ej godkänd
1. Anton Arvidsson19:11119:111
1. Nils Eriksson19:172+0:0619:17
2. Svea Bergstrandej godkändej godkänd
Åmåls OK 2ej start
1. Emma Hellström (vacant)ej startej start
2. Agnes Junzell (vacant)ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser