Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: Uddevalla IS
Datum: tisdag 26 maj 2015

Lätt 0,5 km

800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva BräckKlubblös45:3556:58
Monica PetterssonKlubblösutgått
Katarina BjelkeKlubblösutgått

Lätt 2,5 km

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Tilia OlssonKlubblös3:481:27
3Sebastian KorpiUOK6:56+3:082:40
4Ebba ForsengLFK9:10+5:223:31
5Elsa ForsengLFK9:14+5:263:33
6Solveig AlfvenWilske13:46+9:585:17
7Anna ErikssonUOK19:20+15:327:26
Judith LjungKlubblösfullföljt
Adrian AntonssonUOKutgått

Lätt 4 km

3 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
3Tilia OlssonBokenäs31:118:25
4Sebastian KorpiKlubblös32:27+1:168:46
5Ella AnderssonLFK33:38+2:279:05
6Wilma HenrikssonKlubblös34:24+3:139:17
7Alva ZackariassonUOK34:53+3:429:25
8Alfred AnderssonLFK34:54+3:439:25
9Hugo ZackariassonKlubblös37:02+5:5110:00
9Ingalill NilssonUOK37:02+5:5110:00
11Malte HenrikssonKlubblös38:22+7:1110:22
12Gustaf BohlinUOK39:56+8:4510:47
13Mats BräckKlubblös49:29+18:1813:22
14Otto Mellqvist BjelkeKlubblös1:08:47+37:3618:35
15Olivia Mellqvist BjelkeKlubblös1:08:49+37:3818:35
16Samuel StorckKlubblös1:17:37+46:2620:58
17Rasmus AndreassonKlubblös1:20:25+49:1421:44
18Erik KarlssonKlubblös1:20:41+49:3021:48
19Alexis StorckKlubblös1:20:52+49:4121:51
20Emil ATOkänd1:21:11+50:0021:56
Hjalmar LjungKlubblösfullföljt
Judith LjungKlubblösfullföljt
Ludvig GunnarssonKlubblösej godkänd
Maja ZackariassonUOKej godkänd

Medel 3 km

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan MellgrenUSK29:1110:25
2Lars BörjessonKlubblös32:25+3:1411:34
3Yngve AlfvénWilske33:56+4:4512:07
4Johnny JohnssonKlubblös36:32+7:2113:02
5Hjalmar OlssonBokenäs45:21+16:1016:11
6Hanna LindvallKlubblös48:43+19:3217:23
7Linn MidböeKlubblös48:44+19:3317:24
8Lillemor HallinGöteborg1:05:49+36:3823:30
9Nadja PetersenKlubblös1:10:15+41:0425:05
10Nellei PetersenKlubblös1:10:16+41:0525:05

Medel 5 km

4 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ByströmKlubblös46:319:53
2Anna Sara ZackariassonUOK1:08:15+21:4414:31
3Vanessa DahlKlubblös1:08:21+21:5014:32
4Katrin NilssonKlubblös1:08:23+21:5214:32
5Marielle AldegrenKlubblös1:42:54+56:2321:53
6Louise HanssonKlubblös1:42:57+56:2621:54
7Emma OlssonKlubblös1:54:36+1:08:0524:22

Svår 3,5 km

2 800 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders ByströmKlubblös34:2812:18
2Torbjörn LindbergKlubblös36:36+2:0813:04
3Magnus TenskärUOK36:45+2:1713:07
4Fredrik OlssonKlubblös37:29+3:0113:23
5Clyde PerssonLFK40:19+5:5114:23
6Lars JohansswonKlubblös40:59+6:3114:38
7Jan Olof OlssonKlubblös41:58+7:3014:59
8Stig Arne ÖstlundUOK42:11+7:4315:03
9Bibbi HanssonHAIF48:17+13:4917:14
10Joakim BergmanUOK55:28+21:0019:48
11John Mc HughGraniten57:48+23:2020:38
12Karin AxelssonKlubblös1:04:36+30:0823:04
13Peter EngelbrektssonKlubblös1:06:43+32:1523:49
14Joakim EklandKlubblös1:13:00+38:3226:04
15Hans GustafssonKlubblös1:14:30+40:0226:36
Gunilla HolmbergHAIFej godkänd

Svår 6 km

5 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf BjörkdahlHAIF1:09:0812:07
2Ellinor GustafssonUOK1:16:25+7:1713:24
3Alexander AnderssonHAIF1:27:32+18:2415:21
4Erik JohanssonHAIF1:27:35+18:2715:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser