Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Lång OKÄÖ

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Lång OKÄÖ
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 24 maj 2015

D21

5 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:04:4310:54

H21

6 720 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby53:257:56
2Erik LarssonOK Älvsjö-Örby57:30+4:058:33
3Björn LarssonOK Älvsjö-Örby59:33+6:088:51
4Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:10:37+17:1210:30
5Leo LindénOK Älvsjö-Örby1:17:20+23:5511:30
6Henrik AlmkvistOK Älvsjö-Örby1:28:04+34:3913:06
Conny EkstrandOK Älvsjö-Örbyutgått

H14

3 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby43:3712:34
2Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby47:38+4:0113:43
3Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby49:11+5:3414:10
4Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby57:15+13:3816:29
Elias KollbergOK Älvsjö-Örbyej start

D12

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örby53:3819:09
Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örbyutgått
Ida NordlundOK Älvsjö-Örbyutgått

H12

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby27:049:40
2Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby45:31+18:2716:15
3Victor FredmanOK Älvsjö-Örby51:29+24:2518:23
Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örbyutgått

H10

1 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SandbergOK Älvsjö-Örby13:567:57

D45

4 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby53:5313:28
2Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby1:10:49+16:5617:42
3Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby1:14:10+20:1718:32
Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örbyej start

H45

5 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders MattssonOK Älvsjö-Örby52:518:54
2Pär HellstadiusOK Älvsjö-Örby1:05:09+12:1810:59
3Ludvig MyrenbergOK Älvsjö-Örby1:19:07+26:1613:20
4Truls PerssonOK Älvsjö-Örby1:51:59+59:0818:53
Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örbyej start
Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örbyej start

H55

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer NordströmOK Älvsjö-Örby44:3911:09
2Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby45:34+0:5511:23
3Peo KrookOK Älvsjö-Örby52:13+7:3413:03
4Håkan LarssonOK Älvsjö-Örby1:22:22+37:4320:35
Ulf RosbergOK Älvsjö-Örbyutgått
Robert PuustaOK Älvsjö-Örbyej start

D75

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:11:0117:45

H75

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:17:2319:20
2Richard WelanderOK Älvsjö-Örby1:18:29+1:0619:37

Öppen motion 3

2 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SwahnOK Älvsjö-Örby1:19:4128:27
2Kristina ViinikainenOK Älvsjö-Örby1:32:47+13:0633:08
Johan SwahnOK Älvsjö-Örbyej godkänd

Öppen motion 6

4 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LarssonOK Älvsjö-Örby1:13:2618:21
Christina NordströmHammarby IF OFej godkänd
Britt ErikssonHammarby IF OFutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser