*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 4 juni 2016

D21

5 050 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda LindkvistLeksands OK37:287:25
2Gunilla SvärdIF Thor38:28+1:007:37
3Annica GustafssonIFK Lidingö SOK38:40+1:127:39
4Jonna JungåkerKorsnäs IF OK39:43+2:157:51
5Annika ÖstmanDomnarvets GOIF40:54+3:268:05
6Lisa AnderssonÄrla IF41:49+4:218:16
7Maria SjölanderOK Rodhen42:08+4:408:20
8Rebecka LindbergOK Roslagen42:15+4:478:21
9Sara SjökvistJärla Orientering42:35+5:078:25
10Elin DahlinDomnarvets GOIF42:51+5:238:29
11Frida SandbergSäterbygdens OK42:59+5:318:30
12Linda ByströmStora Tuna OK43:28+6:008:36
13Matilda AnderssonOK Kåre43:30+6:028:36
14Stina GranefeltOK Tyr43:32+6:048:37
15Amy RankkaLinköpings OK43:42+6:148:39
16Jessica TullieDomnarvets GOIF44:08+6:408:44
17Magdalena OlssonIFK Mora OK44:17+6:498:46
18Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK44:19+6:518:46
19Elin Dahlstedt TyskOK Kåre45:20+7:528:58
20Johanna LindbergDomnarvets GOIF45:28+8:009:00
21Maria NilssonDomnarvets GOIF45:58+8:309:06
22Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK46:04+8:369:07
23Olga PanchenkoIFK Mora OK46:07+8:399:07
24Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK46:13+8:459:09
25Malin SørensenNydalens SK46:26+8:589:11
26Lena EliassonDomnarvets GOIF46:35+9:079:13
27Karin ElfvingDomnarvets GOIF46:36+9:089:13
28Eva ElfvingDomnarvets GOIF46:52+9:249:16
29Josefin ErlandssonOK Milan47:01+9:339:18
30Viktoria HelmerssonOK Ravinen47:07+9:399:19
31Lisa CarlssonOK Linné47:27+9:599:23
31Petra BaljeuLeksands OK47:27+9:599:23
33Hanna BrusSnättringe SK47:35+10:079:25
34Amanda HolmgrenVittjärvs IK47:53+10:259:28
35Anna MårsellStora Tuna OK47:59+10:319:30
36Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby48:16+10:489:33
37Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK48:31+11:039:36
38Sara BengtssonLånghundra IF48:38+11:109:37
39Sara HodlerIFK Mora OK49:59+12:319:53
40Annika RidellIF Thor51:17+13:4910:09
41Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF51:52+14:2410:16
42Elisa HameliusOK Linné51:59+14:3110:17
43Johanna SjölundSundsvalls OK52:17+14:4910:21
44Ann-Sofi KarlssonGävle OK53:02+15:3410:30
45Stina EdejernIFK Bergvik53:16+15:4810:32
46Jessica SöllvanderOK Rodhen53:17+15:4910:33
47Anne BaderOK Kåre53:43+16:1510:38
48Anna WehlinSkogspojkarnas OK54:46+17:1810:50
49Julia DavidssonÄrla IF56:36+19:0811:12
50Karin ValdemarssonKöping-Kolsva OK56:58+19:3011:16
51Åsa HedbergOK Linné57:36+20:0811:24
52Ingela ErikssonGävle OK58:50+21:2211:39
53Frida IngelssonOckelbo OK59:29+22:0111:46
54Kristin E KarlssonSOK Aneby59:58+22:3011:52
55Sara JonassonCentrum OK1:00:36+23:0812:00
56Sara ForsbergOK Kolmården1:04:16+26:4812:43
57Gro DahlbomCentrum OK1:05:49+28:2113:01
58Malin RylanderStora Tuna OK1:08:01+30:3313:28
59Elin GidingVallentuna-Össeby OL1:09:09+31:4113:41
60Louise RohdénSundsvalls OK1:09:17+31:4913:43
61Anna BirkestålKöping-Kolsva OK1:09:40+32:1213:47
62Hanne StenbackOK Kåre1:11:15+33:4714:06
63Erika BlixtOK Hammaren1:11:27+33:5914:08
64Pernilla ErikssonGävle OK1:13:52+36:2414:37
65Henny SamuelssonCentrum OK1:15:52+38:2415:01
66Joanna MalmkvistSävedalens AIK1:16:39+39:1115:10
67Matilda JonssonLinköpings OK1:17:45+40:1715:23
68Emma MiléusLinköpings OK1:20:26+42:5815:55
69Emma JohnssonCentrum OK1:33:26+55:5818:30
70Linda ErikssonGävle OK1:52:06+1:14:3822:11
71Karin SkogSkogsluffarnas OK2:03:30+1:26:0224:27
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej godkänd
Sara JohanssonDomnarvets GOIFej start

H21

5 800 m, 94 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné31:095:22
2Jerker LysellRehns BK31:12+0:035:22
3William LindMalungs OK Skogsmårdarna31:25+0:165:25
4David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna32:06+0:575:32
5Joakim SvenskStora Tuna OK33:07+1:585:42
6Roman RyapolovIFK Mora OK33:23+2:145:45
7Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna33:31+2:225:46
8David BejbomJärla Orientering33:47+2:385:49
9Petter ErikssonÄrla IF34:16+3:075:54
10Henrik JonssonOK Rodhen34:36+3:275:57
11Göran WinbladRehns BK34:57+3:486:01
12Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna35:08+3:596:03
13Øystein SørensenNydalens SK35:10+4:016:03
14Artem PanchenkoIFK Mora OK35:20+4:116:05
15Zsolt LenkeiIFK Mora OK35:21+4:126:05
16Viktor SvenskStora Tuna OK35:36+4:276:08
17Peter HemmyrJärla Orientering36:05+4:566:13
18Oscar VångellÄrla IF36:16+5:076:15
19Fredrik IngelssonRehns BK36:17+5:086:15
20Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna36:19+5:106:15
21Staffan ErikssonStora Tuna OK36:25+5:166:16
22Erik PetterssonOK Denseln37:00+5:516:22
23Leif BaderOK Kåre37:03+5:546:23
24Dan WesterJärla Orientering37:12+6:036:24
25Johan HameliusOK Linné37:22+6:136:26
26Axel WrådheAttunda OK37:58+6:496:32
27Anders JohanssonRehns BK38:00+6:516:33
28Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna38:06+6:576:34
29Andrey LamovIFK Mora OK38:20+7:116:36
30Greger TyskOK Kåre38:24+7:156:37
30Jesper LysellRehns BK38:24+7:156:37
32Linus LarssonOK Kåre38:26+7:176:37
33Anton HallorOK Tisaren38:38+7:296:39
34Martin JanssonOK Rodhen38:42+7:336:40
35Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOK38:54+7:456:42
36Halvor Eid NielsenÄrla IF39:00+7:516:43
37Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF39:04+7:556:44
38Rikard ClaessonStora Tuna OK39:09+8:006:45
38Mattias ArgårdsIFK Mora OK39:09+8:006:45
40Richard HejdenbergGävle OK39:30+8:216:48
41Erik Folkesson BlomIFK Mora OK39:44+8:356:51
42Patrik SvedbergGävle OK40:40+9:317:00
43Mattias MårtsStora Tuna OK40:54+9:457:03
44Mats TroengOK Linné41:00+9:517:04
45Peter TudénIK Hakarpspojkarna41:05+9:567:05
46Johan SöderlundLeksands OK41:13+10:047:06
46Niklas WraneSöders-Tyresö41:13+10:047:06
48Erik BlomgrenStora Tuna OK41:14+10:057:06
49Sixten WalheimOK Rodhen41:16+10:077:06
50Erik LindgrenKFUM Örebro OK41:19+10:107:07
51Lasse JanssonGävle OK41:20+10:117:07
51Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK41:20+10:117:07
53Olov VikströmSundsvalls OK41:27+10:187:08
54Erik LundhRehns BK42:03+10:547:15
55Simon AnderssonForsa OK42:21+11:127:18
56David SundströmSöderhamns OK42:46+11:377:22
56Torbjörn JacobssonOK Rodhen42:46+11:377:22
58Tobias EliassonSundsvalls OK42:53+11:447:23
59Magnus BjörkOK Rodhen43:47+12:387:32
60Jonathan RosendahlÄrla IF43:52+12:437:33
61Ola JernströmAvesta OK43:54+12:457:34
62Fredrik NormanLeksands OK44:42+13:337:42
63Kevin StåhlOK Hammaren44:47+13:387:43
64Jonas AnderssonFK Friskus-Varberg44:56+13:477:44
65Björn LjunggrenOK Hammaren45:04+13:557:46
66Simon AnderssonOK Rodhen45:19+14:107:48
67Morgan KarlssonSundbybergs IK45:24+14:157:49
68Anders LindbergForsa OK46:02+14:537:56
69Hugo LindellLånghundra IF46:12+15:037:57
70Ola SvahnIFK Mora OK46:52+15:438:04
71Henrik FröjdRehns BK48:21+17:128:20
72Johan OlssonHjobygdens OK48:22+17:138:20
73Ulrik ImbergOK Linné48:23+17:148:20
74Martin SundströmSöderhamns OK48:40+17:318:23
75Erik MelénMotala AIF OL49:09+18:008:28
76Joakim BergBromma-Vällingby SOK49:45+18:368:34
77Andreas CallebergRehns BK49:58+18:498:36
78Thomas PetterssonIF Thor50:18+19:098:40
79Jorrit BoekelCentrum OK51:25+20:168:51
80Jonatan LysellRehns BK52:53+21:449:07
81Svante PerssonSöderhamns OK52:58+21:499:07
82Tomas JohnssonSundsvalls OK54:41+23:329:25
83Emil ThalinForsa OK57:05+25:569:50
84Tomas HolmbergOK Södertörn57:52+26:439:58
85Martin KarlssonCentrum OK1:00:00+28:5110:20
86Jens ÅkermanGävle OK1:00:14+29:0510:23
87Henrik BrusSävedalens AIK1:01:24+30:1510:35
88Holger KohrCentrum OK1:01:39+30:3010:37
89Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö1:01:49+30:4010:39
90Johan NymanLinköpings OK1:02:28+31:1910:46
91Henrik LundgrenCentrum OK1:04:40+33:3111:08
92Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:14:18+43:0912:48
Anders LindgrenLånghundra IFej godkänd
Petter LindSkogsluffarnas OKej godkänd
Niklas LöwegrenStora Tuna OKej start
Daniel BergstenForsa OKej start

D20

4 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica EdmanLeksands OK42:039:40
2Kristin BomanGävle OK45:32+3:2910:28
3Sara HamreforsVästerås SOK1:17:33+35:3017:49

H20

4 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik PerssonDomnarvets GOIF31:406:40
2Nils AlexanderssonStora Tuna OK32:06+0:266:45
3André AnderssonOK Kåre33:36+1:567:04
4Isak LangerakJärfälla OK33:45+2:057:06
5Erik HållströmGävle OK35:17+3:377:25
6Johan NordinSundsvalls OK36:18+4:387:38
7Lars OlovssonRehns BK49:58+18:1810:31
8Martin KihlSundbybergs IK1:19:50+48:1016:48
Bobby BrahmLånghundra IFej start
Adrian DahlströmIFK Mora OKej start

D18

4 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BergerDomnarvets GOIF41:4010:00
2Erika DuhlboIFK Mora OK43:34+1:5410:28
3Ellen SkoogOK Hammaren43:55+2:1510:33
4Tove FlodmanOK Hammaren46:50+5:1011:15
5Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL52:53+11:1312:42
Vera BogrenSundbybergs IKej start

H18

4 160 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin MörsellOK Kåre25:136:03
2Niklas CarlssonSundbybergs IK26:15+1:026:18
3Viktor BarkegrenStora Tuna OK27:12+1:596:32
4Waldemar AnderssonLånghundra IF27:37+2:246:38
5Benjamin LangerakJärfälla OK27:44+2:316:40
6Edvin NordströmTäby OK29:12+3:597:01
7Johan EdenhamnLänna IF30:51+5:387:24
8Emil GrehnOK Rodhen31:20+6:077:31
9Håkan RambergHallstahammars OK33:06+7:537:57
10John LarssonRånäs OK33:24+8:118:01
11Mårten OlssonGävle OK33:31+8:188:03
12Andreas PerssonOK Hammaren35:09+9:568:26
13Henrik HamreforsVästerås SOK35:41+10:288:34
14Erik OlssonGävle OK36:20+11:078:44
15Emil ArvidssonSäterbygdens OK36:47+11:348:50
16Johannes ÄngHagaby GoIF Örebro36:58+11:458:53
17Marcus DolkForsa OK49:23+24:1011:52
18Jesper NyströmIF Thor49:26+24:1311:52
19Jonathan MagnussonRehns BK51:59+26:4612:29
20Christian LindhSundbybergs IK1:19:35+54:2219:07
Gustav ÖgrenKorsnäs IF OKej start

D16

3 600 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SvärdIF Thor30:138:23
2Tindra JernströmAvesta OK30:57+0:448:35
3Ella SjöbergTullinge SK31:06+0:538:38
4Alva RingiOK Kåre31:45+1:328:49
5Frida VikströmSundsvalls OK32:21+2:088:59
6Ronja HuggForsa OK32:22+2:098:59
7Lotta WeyhenmeyerIF Thor34:16+4:039:31
8Alva JonssonLånghundra IF35:03+4:509:44
9Lovisa WigertzLånghundra IF38:15+8:0210:37
10Moa Sjösten AnderssonIFK Mora OK39:38+9:2511:00
11Emelie BrudinIFK Mora OK40:06+9:5311:08
12Alva RyttherVästerbergslagens OL43:18+13:0512:01
13Sofia ZillingOK Södertörn43:33+13:2012:05
14Cecilia LindgrenOK Kåre44:51+14:3812:27
15Astrid AnderVallentuna-Össeby OL44:59+14:4612:29
16Alva LindellIF Thor45:35+15:2212:39
17Lisa HallgrenBjursås OK47:33+17:2013:12
18Sofia GidingVallentuna-Össeby OL50:25+20:1214:00
Agnes JonssonDomnarvets GOIFej godkänd
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OKej start
Sofie FröjdSundsvalls OKej start
Frida ArnessonSkarpnäcks OLej start

H16

3 870 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HannrupIF Thor24:156:15
2Johan LangerakJärfälla OK24:39+0:246:22
3Kristoffer TengrothSundbybergs IK25:12+0:576:30
4Rasmus TäckOK Hammaren25:23+1:086:33
5Simon FriskGustavsbergs OK25:25+1:106:34
6Elias TidevallSkogsluffarnas OK25:37+1:226:37
7Fredrik HamreforsVästerås SOK26:10+1:556:45
8Ivar Lidström LauriSnättringe SK28:11+3:567:16
9Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö28:58+4:437:29
10Albin AnderssonSegersta OK29:23+5:087:35
11Emil JonsellIF Thor30:28+6:137:52
12Nils LundgrenSundsvalls OK30:41+6:267:55
13Viktor WallinKorsnäs IF OK30:52+6:377:58
14Arvid RoosOK Linné31:26+7:118:07
15Jonatan StåhlSundbybergs IK31:48+7:338:13
16Zeb PalmHJS-Vansbro OK32:14+7:598:19
17Hugo BäsénIF Thor32:40+8:258:26
18Albin BergerDomnarvets GOIF32:54+8:398:30
19John GranathKorsnäs IF OK33:32+9:178:39
20Albin KårénSundsvalls OK35:24+11:099:08
21Viktor LadängesAlfta-Ösa OK35:58+11:439:17
22Victor BylundIF Thor36:22+12:079:23
23Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF37:07+12:529:35
24Nils OttossonGävle OK38:07+13:529:50
25Samuel JohanssonOK Hammaren38:29+14:149:56
26Rasmus NordgrenOK Kåre38:38+14:239:58
27Oskar MagnussonRehns BK43:21+19:0611:12
28Emil JohanssonSegersta OK44:36+20:2111:31
29Joel KihlströmRehns BK46:03+21:4811:53
30Anton SegermanIF Thor50:07+25:5212:57
31Rasmus KihlSundbybergs IK54:23+30:0814:03
32Adam HahneInsjöns IF OK54:46+30:3114:09
33Carl HoofAlfta-Ösa OK1:06:09+41:5417:05
Erik LindgrenGävle OKej start
Matviy KhotyaintsevIF Thorej start
Gustav BjörklundIFK Mora OKej start
Johannes ÖgrenKorsnäs IF OKej start

H16 Kort

3 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias NäslundOK Hammaren34:0610:47

D14

3 160 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK23:357:27
2Ebba LindellIF Thor26:35+3:008:24
3Tove RingiOK Kåre27:32+3:578:42
4Sofia IversAttunda OK27:42+4:078:45
5Elsa NilssonDomnarvets GOIF28:43+5:089:05
6Klara SjöströmVästerås SOK29:01+5:269:10
7Sara WänströmFinspångs SOK29:15+5:409:15
8Tuva FalkSundbybergs IK29:50+6:159:26
9Lovisa HambäckLånghundra IF30:11+6:369:33
10Sigrid CarlssonSundbybergs IK30:20+6:459:35
11Kajsa BogrenSundbybergs IK30:34+6:599:40
12Agnes MalmgrenOckelbo OK30:42+7:079:42
13Lilian PalmHJS-Vansbro OK31:14+7:399:53
14Ida HallinSurahammars SOK31:34+7:599:59
15Tove SjöbergTullinge SK32:26+8:5110:15
16Cornelia KrafftLänna IF32:34+8:5910:18
17Elsa GörasLeksands OK32:36+9:0110:18
18Ronja StåhlSundbybergs IK33:38+10:0310:38
19Elsa BäsénIF Thor33:42+10:0710:39
20Julia NäslundOK Hammaren33:48+10:1310:41
21Tilda LagerhällRehns BK34:04+10:2910:46
22Matilda LindhSundbybergs IK35:28+11:5311:13
23Astrid RexSundsvalls OK36:12+12:3711:27
24Hanna JonsellIF Thor36:16+12:4111:28
25Linnea PerssonValbo AIF36:38+13:0311:35
26Elsa HermanssonIFK Mora OK37:15+13:4011:47
27Emma LiljeGävle OK38:05+14:3012:03
28Alva NyströmIF Thor41:45+18:1013:12
29Alma SandVästerbergslagens OL41:55+18:2013:15
30Tove FrænellSundsvalls OK46:03+22:2814:34
31Rebecka HaslerSurahammars SOK59:04+35:2918:41
Julia NordlanderSundsvalls OKej start
Isabella JoonsLeksands OKej start
Cornelia IvarssonOK Hammarenej start
Emma EliassonDomnarvets GOIFej start

H14

3 160 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK18:395:54
2Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK20:04+1:256:21
3Erik BrandtDomnarvets GOIF21:19+2:406:44
4Linus TäckOK Hammaren21:50+3:116:54
5Oskar VikströmSundsvalls OK22:48+4:097:12
6Felix SilverGävle OK23:07+4:287:18
7Jonas CarlssonStora Tuna OK23:21+4:427:23
8William GrunderJärfälla OK23:43+5:047:30
9Erik Lidström LauriSnättringe SK23:46+5:077:31
10Eric HallnerOckelbo OK23:53+5:147:33
11Aron HellgrenIF Thor24:34+5:557:46
12Hannes LindahlSundsvalls OK24:41+6:027:48
13Karl GranathSvärdsjö SOK24:53+6:147:52
14Axel LundgrenSundsvalls OK26:08+7:298:16
15Jonne LiukkonenSundsvalls OK26:14+7:358:18
16Melker NordgrenOK Kåre26:22+7:438:20
17Wille LångbergHudiksvalls OK26:24+7:458:21
18Alfred LiljeströmGävle OK26:39+8:008:26
19Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK26:42+8:038:26
20Christoffer LindgrenOK Kåre27:09+8:308:35
21Erik LingJönköpings OK27:31+8:528:42
22Ludwig EnglundLeksands OK28:57+10:189:09
23Albin BlombergSegersta OK30:14+11:359:34
24Petter ErlandssonSundsvalls OK30:15+11:369:34
25Elis SandbergAlfta-Ösa OK30:20+11:419:35
26Anton PerssonOK Hammaren31:05+12:269:50
27Kevin SjölanderOK Rodhen31:45+13:0610:02
28Klockar-Eskil NääsLeksands OK32:04+13:2510:08
29Markus HalvarssonLeksands OK33:01+14:2210:26
30Isak BerggrenGävle OK33:12+14:3310:30
31Arvid BylundIF Thor33:25+14:4610:34
32Filip PerssonOckelbo OK34:21+15:4210:52
33Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK36:12+17:3311:27
34Lukas JohanssonSundsvalls OK45:43+27:0414:28
35Joel ThalénSundbybergs IK46:27+27:4814:41
36David TörnqvistSnättringe SK57:08+38:2918:04
37Simon SchmutzLeksands OK1:01:15+42:3619:22
38Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK1:22:34+1:03:5526:07
Albin EronnLinköpings OKej godkänd
John McLellandOK Rodhenej godkänd
Fredrik JunevikLeksands OKej start

D14 Kort

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mirjam JoonsLeksands OK25:2410:45
2Malin BorgLinköpings OK35:32+10:0815:03
3Tindra SundbomAlfta-Ösa OK37:11+11:4715:45

H14 Kort

2 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Egil LissmyrIFK Mora OK22:349:33
2Frits SegermanIF Thor34:28+11:5414:36
Thobias BrodinIFK Mora OKej godkänd
Elias LundbergOckelbo OKej start

D12

2 360 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anja NilssonDomnarvets GOIF17:557:35
2Tindra JonssonSkarpnäcks OL18:20+0:257:46
3Sandra LingJönköpings OK18:27+0:327:49
4Ebba OttossonGävle OK18:42+0:477:55
5Lovisa DufvaSundsvalls OK19:04+1:098:04
6Agnes Söllvander EklundOK Rodhen19:06+1:118:05
7Alva ErssonIFK Mora OK19:10+1:158:07
8Johanna RoosOK Linné19:21+1:268:11
9Elin LadängesAlfta-Ösa OK19:24+1:298:13
10Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK19:33+1:388:17
11Elsa BrandtDomnarvets GOIF20:13+2:188:33
12Ellen FunkeLeksands OK20:40+2:458:45
13Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK20:57+3:028:52
14Klara HartOK Linné21:00+3:058:53
15Emelie SvärdIF Thor21:10+3:158:58
16Elsa GranholmSundsvalls OK21:28+3:339:05
17Julia Hagelberg NordahlOK Kåre21:54+3:599:16
18Edit JonssonLånghundra IF22:28+4:339:31
19Wilma LarssonSundsvalls OK22:30+4:359:32
20Emma JohanssonSundsvalls OK22:55+5:009:42
21Elsa Söllvander EklundOK Rodhen23:14+5:199:50
22Ella SandbergAlfta-Ösa OK23:25+5:309:55
23Doris IkoVallentuna-Össeby OL23:46+5:5110:04
24Ebba AnderssonSundsvalls OK24:18+6:2310:17
25Ellen KårénSundsvalls OK24:19+6:2410:18
26Enni LundbergOK Kåre24:42+6:4710:27
27Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK24:56+7:0110:33
28Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK25:28+7:3310:47
29Irma BergDomnarvets GOIF25:36+7:4110:50
30Stina LindholmSundsvalls OK25:53+7:5810:58
31Elma WikströmOK Hammaren26:59+9:0411:26
32Ebba LindholmSundsvalls OK27:19+9:2411:34
33Leija MagnussonAlfta-Ösa OK27:42+9:4711:44
34Sanna HörnellDomnarvets GOIF29:17+11:2212:24
35Sofia HuggForsa OK29:56+12:0112:41
36Ella ServinLånghundra IF30:14+12:1912:48
37Alva Lidström LauriSnättringe SK30:50+12:5513:03
38Anja BergerDomnarvets GOIF33:32+15:3714:12
39Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF34:15+16:2014:30
40Hanna CarlqvistSnättringe SK44:19+26:2418:46
Ester BlomsterIF Thorej start
Katja GustafssonTrosabygdens OKej start
Lovisa MasesStora Tuna OKej start
Fannie SjölanderOK Rodhenej start

H12

2 360 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle RingiOK Kåre16:357:01
2Simon NordlanderSundsvalls OK17:52+1:177:34
3Hugo NordlanderSundsvalls OK18:32+1:577:51
4Daniel OlarsLeksands OK18:39+2:047:54
5Jakob CarlssonStora Tuna OK18:43+2:087:55
6Love BylundIF Thor18:45+2:107:56
7Elis IversAttunda OK19:18+2:438:10
8Malte HellgrenIF Thor19:45+3:108:22
9Wilmer RexSundsvalls OK20:14+3:398:34
10Olle LångbergHudiksvalls OK20:27+3:528:39
11Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK20:32+3:578:42
12Oskar ErlandssonSundsvalls OK20:46+4:118:47
13Marcus GrunderJärfälla OK20:58+4:238:53
14Noa BerglundTäby OK21:03+4:288:55
15Viggo JahrOK Österåker21:07+4:328:56
16Axel HejdenbergGävle OK21:33+4:589:07
17Ludvig EronnLinköpings OK22:04+5:299:21
17Elis LiukkonenSundsvalls OK22:04+5:299:21
19Nils PetterssonOK Kåre23:19+6:449:52
20Lucas WannerAvesta OK25:12+8:3710:40
21Elias JavehedVallentuna-Össeby OL26:24+9:4911:11
22Albin MalmgrenOckelbo OK26:29+9:5411:13
23Alvin EdbäckOK Kåre26:57+10:2211:25
24Jacob OlssonOckelbo OK27:17+10:4211:33
25August GörasLeksands OK27:25+10:5011:37
26Malte AlbinssonOK Österåker28:13+11:3811:57
27Edvin NilssonLånghundra IF32:44+16:0913:52
28Linus HallinSurahammars SOK34:02+17:2714:25
29Ivar LissmyrIFK Mora OK39:23+22:4816:41
30Axel ErikssonStora Tuna OK55:38+39:0323:34
Hjalmar WennbergHudiksvalls OKej godkänd
Olle GahnshagOK Kåreej godkänd
Viggo BerggrenGävle OKej godkänd

D12 Kort

2 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma ÖstbergAlfta-Ösa OK20:529:26
2Ida JonssonOK Kåre21:46+0:549:50
3Selma IvarssonOK Hammaren24:17+3:2510:59
4Rebecca StålnäbbDomnarvets GOIF31:39+10:4714:19
Matilda ServinLånghundra IFej start

H12 Kort

2 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred JeppssonOK Hammaren21:469:50
Linus AnderssonSundsvalls OKej start
Casper NormanLeksands OKej start

D10

2 210 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe FeilSundsvalls OK17:167:48
2Maja FalkSundbybergs IK18:31+1:158:22
3Linnéa WestlinValbo AIF19:30+2:148:49
4Maja MasesStora Tuna OK19:40+2:248:53
5Maja EliassonDomnarvets GOIF19:56+2:409:01
6Sara RoosOK Linné21:08+3:529:33
7Emma HenriquesOK Södertörn22:07+4:5110:00
8Linnea JunevikLeksands OK22:15+4:5910:04
9Tora JonsellIF Thor22:24+5:0810:08
10Alva EliassonSundsvalls OK22:33+5:1710:12
11Stina Olsson WallinSundsvalls OK23:08+5:5210:28
12Emmy RoosIF Thor24:15+6:5910:58
13Ella SandVästerbergslagens OL25:16+8:0011:25
14Linnea HermanssonIFK Mora OK25:32+8:1611:33
15Emily KruysIF Thor28:06+10:5012:42
16Rebecka JavehedVallentuna-Össeby OL29:45+12:2913:27
17Klara BerglundKarlsbyhedens IK30:34+13:1813:49
18Rebecka ÅkärbjärIFK Mora OK35:32+18:1616:04
19Irma WidehagSundbybergs IK36:30+19:1416:30
Miriam GustafssonTrosabygdens OKej start
Ella YtterströmSundsvalls OKej start

H10

2 210 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle WallmanVästerbergslagens OL13:296:06
2Valle LarssonIF Thor14:54+1:256:44
3Emil LingJönköpings OK16:02+2:337:15
4Malte SöderlundKarlsbyhedens IK17:09+3:407:45
5Gustav LjunggrenOK Hammaren17:44+4:158:01
6Max ZetterbergHudiksvalls OK18:12+4:438:14
7Emil LundgrenSundsvalls OK19:53+6:248:59
8Leo MagnussonAlfta-Ösa OK21:24+7:559:40
9Simon BerglundKarlsbyhedens IK21:57+8:289:55
10Leo WikströmOK Hammaren22:13+8:4410:03
11Elias HörnellDomnarvets GOIF24:19+10:5011:00
12Alex AnderssonSundsvalls OK24:35+11:0611:07
13Samuel AspforsOK Hammaren24:43+11:1411:11
14Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF24:45+11:1611:11
15Jacob LiljeGävle OK25:19+11:5011:27
16Gustav LindbergOK Roslagen26:04+12:3511:47
17Johan OlarsLeksands OK26:59+13:3012:12
18Simon SegermanIF Thor27:01+13:3212:13
19Petter GranathSvärdsjö SOK29:45+16:1613:27
20Albin JemthIF Thor30:45+17:1613:54

D35

4 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma TarandiIFK Lidingö SOK39:389:31
2Helena WallmanVästerbergslagens OL46:25+6:4711:09
3Viktoria KarlssonKovlands IF50:12+10:3412:04
4Marika HagelbergOK Kåre51:39+12:0112:24
5Elin TudénIK Hakarpspojkarna53:36+13:5812:53
6Caroline WestbomOK Österåker1:02:20+22:4214:59

H35

4 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas AlbinssonOK Österåker39:488:22
2Tony DalebrandSundsvalls OK44:17+4:299:19
3Björn KnutssonHudiksvalls OK54:05+14:1711:23
Anders HenrikssonIFK Mora OKej start

D40

3 810 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin EkIFK Mora OK28:367:30
2Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK32:44+4:088:35
3Åsa Von SchoultzSundsvalls OK33:23+4:478:45
4Mia EronnLinköpings OK33:26+4:508:46
5Jessica SjöbergTullinge SK34:34+5:589:04
6Susanne LiukkonenSundsvalls OK36:31+7:559:35
7Helena BacklundGävle OK36:56+8:209:41
8Anna BerggrenGävle OK37:15+8:399:46
9Anna LundgrenSundsvalls OK37:47+9:119:55
10Catherine WennbergHudiksvalls OK37:51+9:159:56
11Jenny ErlandssonSundsvalls OK38:11+9:3510:01
12Sara TimnerSundsvalls OK39:06+10:3010:15
13Annika LundströmSundbybergs IK40:39+12:0310:40
14Åsa BlomsterIF Thor41:53+13:1710:59
15Ingela RydesäterRehns BK42:37+14:0111:11
16Åsa ErikssonForsa OK42:44+14:0811:12
17Elin SvenssonSundsvalls OK44:20+15:4411:38
18Ann-Sofie TäckOK Hammaren44:25+15:4911:39
19Kerstin GranathSvärdsjö SOK44:45+16:0911:44
20Karin LindellIF Thor46:04+17:2812:05
21Annelie HermanssonIFK Mora OK47:53+19:1712:34
22Karolina AnderssonLänna IF51:09+22:3313:25
23Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK51:22+22:4613:28
24Liselott NordgrenOK Kåre52:43+24:0713:50
25Anna FunkeLeksands OK53:49+25:1314:07
26Kerstin FrænellSundsvalls OK54:35+25:5914:19
27Åsa KruysIF Thor56:56+28:2014:56
28Sofia HaslerSurahammars SOK56:58+28:2214:57
29Anette HälldalGävle OK57:58+29:2215:12
30Lena AnderssonSundsvalls OK59:50+31:1415:42
31Magdalena GrunderJärfälla OK1:02:34+33:5816:25
32Kristin RamsellLeksands OK1:03:44+35:0816:43
Anna Karin OlmIF Thorej start
Kristina NordlanderSundsvalls OKej start

H40

4 350 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna28:426:35
2Thomas RexSundsvalls OK29:27+0:456:46
3Anders DalinLeksands OK30:39+1:577:02
4Pär HöökIFK Mora OK30:58+2:167:07
5Bertil EronnLinköpings OK31:15+2:337:11
6Tomas HenrikssonAttunda OK31:32+2:507:14
7Henrik RoosOK Linné31:47+3:057:18
8Joakim BacklundTäby OK31:59+3:177:21
9Pontus FunkeLeksands OK32:14+3:327:24
10Jonas EklundOK Rodhen33:05+4:237:36
11Niklas AldinStora Tuna OK33:44+5:027:45
12Anders ErlandssonSundsvalls OK35:30+6:488:09
13Magnus GörasLeksands OK35:56+7:148:15
14Lars-Erik HaslerSurahammars SOK36:32+7:508:23
15Niklas HenrikssonAttunda OK37:40+8:588:39
16Mats GustafssonTrosabygdens OK37:41+8:598:39
17Fredrik GranathSvärdsjö SOK37:52+9:108:42
18Fredrik LindellIF Thor38:22+9:408:49
19Henrik PerssonSundbybergs IK39:06+10:248:59
20Jonas ErikssonLänna IF39:29+10:479:04
21Erik BengtssonFK Åsen41:07+12:259:27
22Klockar Mattias NääsLeksands OK43:12+14:309:55
23Jonas SellingLänna IF43:55+15:1310:05
24Mats HörnellDomnarvets GOIF44:22+15:4010:11
25Andreas OlssonOK Linné44:48+16:0610:17
26Tony BjörlingDomnarvets GOIF44:55+16:1310:19
27Magnus JonssonSundsvalls OK45:23+16:4110:25
28Johan LundbergOK Kåre46:31+17:4910:41
29Björn RosendahlÄrla IF47:07+18:2510:49
30Christian RohnerIF Thor48:41+19:5911:11
31Stellan TäckOK Hammaren49:11+20:2911:18
32Henrik HallinSurahammars SOK50:07+21:2511:31
33Peter RydesäterRehns BK50:27+21:4511:35
34Henrik LundgrenSundsvalls OK51:26+22:4411:49
35Jesper NordinKorsnäs IF OK55:53+27:1112:50
36Fredrik NordlanderSundsvalls OK56:22+27:4012:57
37Patrik ServinLånghundra IF56:47+28:0513:03
38Torbjörn BlomValbo AIF1:00:04+31:2213:48
39Magnus JohanssonLjusdals OK1:01:14+32:3214:04
40Erik JonssonLånghundra IF1:21:27+52:4518:43
Jonas OlssonStora Tuna OKej godkänd

D45

3 200 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JunevikLeksands OK27:168:31
2Inger GunnarssonVästerås SOK27:57+0:418:44
3Yvonne GrehnOK Rodhen29:46+2:309:18
4Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK30:38+3:229:34
5Åsa SkoogOK Hammaren30:55+3:399:39
6Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK31:16+4:009:46
7Annika SundströmVästerås SOK31:50+4:349:56
8Anna-Karin SchmutzLeksands OK32:05+4:4910:01
9Izabell BirklinOK Kåre32:44+5:2810:13
10Nina IversAttunda OK33:31+6:1510:28
11Maria HållströmGävle OK34:12+6:5610:41
12Charlotte VikströmSundsvalls OK34:22+7:0610:44
13Anna-Lena LindströmSundsvalls OK34:59+7:4310:55
14Marica TynellRånäs OK35:24+8:0811:03
15Berit GummusIFK Mora OK35:34+8:1811:06
16Christina LiljeGävle OK35:47+8:3111:10
17Eva-Lena HahneInsjöns IF OK35:51+8:3511:12
18Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK37:16+10:0011:38
19Anna KårénSundsvalls OK38:30+11:1412:01
20Lotta BorgLinköpings OK39:43+12:2712:24
21Eva HedbergSegersta OK40:05+12:4912:31
22Kersti RingiOK Kåre40:38+13:2212:41
23Karin TidevallSkogsluffarnas OK41:09+13:5312:51
24Mari-Helen LidströmSnättringe SK43:16+16:0013:31
25Camilla NäslundOK Hammaren45:24+18:0814:11
26Camilla BerglundKarlsbyhedens IK47:54+20:3814:58
27Maria WestlinValbo AIF48:32+21:1615:10
28Florence BergDomnarvets GOIF49:46+22:3015:33
29Camilla JakobssonCentrum OK56:53+29:3717:46
30Ninni CarlssonStora Tuna OK1:00:36+33:2018:56
31Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:02:29+35:1319:31
Clary RexSundsvalls OKej godkänd
Karin ErssonIFK Mora OKej godkänd
Charlotte StåhlSundbybergs IKej godkänd
Anna SanderIF Thorej godkänd

H45

4 160 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna27:166:33
2Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF28:09+0:536:46
3Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna28:25+1:096:49
4Ronny FalkSundbybergs IK30:09+2:537:14
5Jörgen HellgrenIF Thor30:16+3:007:16
6John SolbreckLånghundra IF30:21+3:057:17
7Lars SjöbergTullinge SK30:34+3:187:20
8Peter JunevikLeksands OK31:17+4:017:31
9Johan EngesLeksands OK31:18+4:027:31
10Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK31:25+4:097:33
11Håkan StoltSundsvalls OK31:44+4:287:37
12Mattias LindahlSundsvalls OK31:51+4:357:39
13Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK32:01+4:457:41
14Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK32:06+4:507:42
15Thomas IvarssonOK Hammaren32:25+5:097:47
16Johan BlomsterIF Thor32:27+5:117:48
17Rune LindströmSundsvalls OK33:48+6:328:07
18Anders LingJönköpings OK34:00+6:448:10
19Ingemar StålbergGävle OK34:29+7:138:17
20Anders LöwgrenOK Milan34:54+7:388:23
21Lars HenrikssonSundsvalls OK35:03+7:478:25
22Tomas NormanLeksands OK35:06+7:508:26
23Pontus GilleOK Roslagen35:11+7:558:27
24Petter RanefallIF Thor35:20+8:048:29
25Per-Anders OlssonOckelbo OK37:45+10:299:04
26Torbjörn AnderssonSundsvalls OK37:59+10:439:07
27Andreas GrunderJärfälla OK38:34+11:189:16
28Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK39:41+12:259:32
29Ulrik IversAttunda OK39:56+12:409:35
29Urban StåhlSundbybergs IK39:56+12:409:35
31Svante JonsellVallentuna-Össeby OL40:48+13:329:48
32Johan AgåsSundsvalls OK41:15+13:599:54
33Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK41:19+14:039:55
34Johan WänströmFinspångs SOK42:59+15:4310:19
35Per CarlssonStora Tuna OK43:01+15:4510:20
36Daniel OlmIF Thor43:11+15:5510:22
37Per JemthIF Thor43:52+16:3610:32
38Peter NyströmIF Thor44:10+16:5410:37
39Anders AnderssonSegersta OK45:24+18:0810:54
40Anders MasesStora Tuna OK45:47+18:3111:00
41Mikael AnderssonVästerbergslagens OL46:58+19:4211:17
42Håkan CarlqvistSnättringe SK47:05+19:4911:19
43Krister BerglundKarlsbyhedens IK59:54+32:3814:23
44Lars HalvarssonLeksands OK1:01:15+33:5914:43
45Mikael RingiOK Kåre1:02:00+34:4414:54
46Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:18:40+51:2418:54
Bo SegermanIF Thorej godkänd
Rickard JonforsenHallstahammars OKej godkänd
Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OLej start

D50

3 220 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kia NordströmTäby OK28:428:54
2Anette PalmHJS-Vansbro OK28:46+0:048:56
3Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK29:38+0:569:12
4Carina SandbergSäterbygdens OK30:31+1:499:28
5Elisabet EnmarkGävle OK30:50+2:089:34
6Karin SvenskStora Tuna OK31:03+2:219:38
7Karina LangerakJärfälla OK32:16+3:3410:01
8Monica BomanGävle OK32:44+4:0210:09
9Dorothe SpillmannIF Thor33:12+4:3010:18
10Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL34:46+6:0410:47
11Camilla WallinStora Tuna OK35:05+6:2310:53
12Ulrika BacklundDalaportens OL35:11+6:2910:55
13Maria HartOK Linné35:31+6:4911:01
14Eva WadmanVästerås SOK36:02+7:2011:11
15Pernilla HannusVK Uvarna36:49+8:0711:26
16Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK37:04+8:2211:30
17Mia GustafssonOK Kåre37:33+8:5111:39
18Katarina SundqvistOK Kåre39:49+11:0712:21
19Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK40:21+11:3912:31
20Pia LindholmSundsvalls OK40:36+11:5412:36 Ladda ner rutt i gpx-format
21Annika SvenssonSolna OK41:26+12:4412:52
22Siv DalströmKvarnsvedens GOIF OK42:25+13:4313:10
22Laila IngelssonOK Hammaren42:25+13:4313:10
24Lena LiljeforsAvesta OK42:53+14:1113:19
25Agneta KarlssonRånäs OK43:56+15:1413:38
26Marit ÄngHagaby GoIF Örebro44:09+15:2713:42
27Ann LyrbergValbo AIF44:17+15:3513:45
28Liselott KihlSundbybergs IK47:06+18:2414:37
29Birgitta HenrikssonJärla Orientering51:04+22:2215:51
30Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL52:33+23:5116:19
31Anki GustafssonSäterbygdens OK53:35+24:5316:38
32Annette WigertzLånghundra IF1:03:19+34:3719:39
33Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK1:05:24+36:4220:18
Anneli ÖstbergStora Tuna OKej start

H50

3 810 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim IngelssonOK Hammaren22:245:52
2Johan HallgrenBjursås OK25:10+2:466:36
3Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL25:59+3:356:49
4Mats WallinStora Tuna OK26:01+3:376:49
5Peter NordströmTäby OK26:20+3:566:54
6Erik NorinSundsvalls OK27:24+5:007:11
7Anders L OlssonGävle OK27:55+5:317:19
8Mikael IngelssonOckelbo OK27:58+5:347:20
9Patrik OttossonGävle OK28:51+6:277:34
10Per SundströmVästerås SOK29:01+6:377:36
11Sven WigertzLånghundra IF29:13+6:497:40
12Bengt AnderssonIFK Mora OK29:37+7:137:46
13Michael HolmgrenIF Thor29:54+7:307:50
14Stefan LundOK Linné30:07+7:437:54
15Sören VillamoOrnäs IK30:40+8:168:02
16Jan-Olof BogrenSundbybergs IK30:58+8:348:07
17Christer AlkbergOckelbo OK31:00+8:368:08
18Per CarlbergRånäs OK31:02+8:388:08
19Mats JonsellIF Thor31:08+8:448:10
20Per SandbergSäterbygdens OK31:19+8:558:13
21Hans-Erik JanssonVK Uvarna31:20+8:568:13
22Thomas HahneInsjöns IF OK31:28+9:048:15
23Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK31:44+9:208:19
24Kenneth HermanssonSigtuna OK32:27+10:038:31
25Jan LindellLånghundra IF32:47+10:238:36
26Karl-Erik EngblomValbo AIF33:35+11:118:48
27Mats JavehedVallentuna-Össeby OL33:37+11:138:49
28Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK34:08+11:448:57
29Rikard BorgLinköpings OK34:38+12:149:05
30Mats SigalitGotlands Bro OK34:56+12:329:10
31Thomas RoosIF Thor34:58+12:349:10
32Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK35:39+13:159:21
33Bo LauriSnättringe SK37:35+15:119:51
34Ola HenrikssonJärla Orientering39:13+16:4910:17
35Stefan JohanssonTrosabygdens OK39:19+16:5510:19
36Thomas KarlssonValbo AIF39:45+17:2110:25
37Mikael DavidssonVästerås SOK40:02+17:3810:30
38Robert ÖstlundSäterbygdens OK40:28+18:0410:37
39Thomas ArvidssonSäterbygdens OK40:35+18:1110:39
40Anders JohanssonOK Hammaren40:38+18:1410:39
41Anders BergDomnarvets GOIF40:43+18:1910:41
42Staffan ZillingOK Södertörn40:57+18:3310:44
43Christer LagerhällRehns BK42:18+19:5411:06
44Tomas SundqvistOK Kåre44:17+21:5311:37
45Sveke JonssonOK Dellen45:44+23:2012:00
46Jonas NäslundOK Hammaren45:58+23:3412:03
47Per WadmanVästerås SOK48:01+25:3712:36
48Jan LindhSundbybergs IK50:48+28:2413:20
49Jonas GidingVallentuna-Össeby OL51:22+28:5813:28
50David SöderströmSala OK51:43+29:1913:34
51Anders JakobssonOK Södertörn1:01:45+39:2116:12
52Per IkoVallentuna-Össeby OL1:12:20+49:5618:59
Thomas JohanssonSundsvalls OKej start
Tommy FröjdSundsvalls OKej start
Anders ÖstbergStora Tuna OKej start
Johan AnderssonValbo AIFej start
Anders S NybergSäterbygdens OKej start
Mikael BäsénIF Thorej start

D55

3 220 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne PerssonÄrla IF30:589:37
2Carina DoyleSundbybergs IK31:53+0:559:54
3Anna-Lena TynongGävle OK32:22+1:2410:03
4Åsa SundbergOK Södertörn32:40+1:4210:08
5Marie GustafssonSundsvalls OK33:04+2:0610:16
6Ewa EdejernIFK Bergvik33:26+2:2810:22
7Kerstin BlomgrenStora Tuna OK33:46+2:4810:29
8Lena LarssonSala OK34:15+3:1710:38
9Sussie BjörkmanDalaportens OL35:38+4:4011:03
10Marie FröjdRehns BK36:13+5:1511:14
11Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby36:17+5:1911:16
12Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK36:30+5:3211:20
13Marie RappIFK Mora OK37:19+6:2111:35
14Karin ProforsKöping-Kolsva OK37:37+6:3911:40
15Helena EkbrinkIF Thor37:52+6:5411:45
16Annika DavidssonVästerås SOK38:04+7:0611:49
17Annika DavidssonOK Klemmingen38:10+7:1211:51
18Britt ClaessonIFK Mora OK39:47+8:4912:21
19Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik40:04+9:0612:26
20Gunilla RylanderStora Tuna OK40:16+9:1812:30
21Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK43:09+12:1113:24
22Annette Falck LarssonVänersborgs SK43:10+12:1213:24
23Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK43:46+12:4813:35
24Marianne ThorssonIK Trenne Ullared44:14+13:1613:44
25Kristina HammarfalkÖstersunds OK44:39+13:4113:51
26Birgitta WinbladRehns BK50:13+19:1515:35
27Margareta LundSödertälje-Nykvarn OF51:56+20:5816:07
28Carina JacobssonOK Rodhen53:30+22:3216:36
29Caroline JohanssonGustavsbergs OK54:22+23:2416:53
30Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:20:48+49:5025:05

H55

3 740 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan SjöhedGävle OK26:337:05
2Harry HietanenGävle OK26:38+0:057:07
3Lars LindgrenOK Ödmården27:42+1:097:24
4Hans TarandiIFK Lidingö SOK28:29+1:567:36
5Johan PalmgrenTäby OK28:58+2:257:44
6Per EdenhamnLänna IF30:14+3:418:05
7Peo SvenskStora Tuna OK30:16+3:438:05
8Ulf BurmanGustavsbergs OK30:18+3:458:06
9Terje SchjølbergRøros IL30:26+3:538:08
10Björn JakobssonTäby OK30:55+4:228:15
11Ronny NordgrenSundbybergs IK31:09+4:368:19
12Olof FraenellSundsvalls OK31:39+5:068:27
13Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK31:57+5:248:32
14Anders LundJärfälla OK32:36+6:038:42
15Björn-Ove PetterssonAttunda OK33:04+6:318:50
15Petter GullikstadRøros IL33:04+6:318:50
17Lennart WahlgrenRehns BK33:15+6:428:53
18Leif GustafssonSäterbygdens OK33:43+7:109:00
19Torbjörn SöderlundLeksands OK35:25+8:529:28
20Stefan NordmarkSöderhamns OK35:44+9:119:33
21Tommy BergerGävle OK35:48+9:159:34
22Nils-Olof LarssonVänersborgs SK35:50+9:179:34
23Ulf HamreforsVästerås SOK36:16+9:439:41
24Jan ÖstmanSundsvalls OK36:35+10:029:46
25Jan-Olov BergmanVästerås SOK36:49+10:169:50
26Klas ThybeckLindebygdens OK37:21+10:489:59
27Jan KihlSundbybergs IK38:04+11:3110:10
28Peter LundbergJärfälla OK38:12+11:3910:12
29Leif SandahlOK Tyr38:47+12:1410:22
30Göran LyrbergValbo AIF39:16+12:4310:29
31Sten Ove NormanViksjöfors OK39:49+13:1610:38
32Göran EngblomRehns BK39:57+13:2410:40
33Torbjörn JohanssonOK Södertörn40:23+13:5010:47
34Svante LindgrenKorsnäs IF OK40:26+13:5310:48
35Göran HedmanValbo AIF40:27+13:5410:48
36Anders EnmarkGävle OK41:01+14:2810:58
37Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik42:52+16:1911:27
38Erik WadmanIFK Mora OK42:53+16:2011:27
39Jörgen HelmerssonOckelbo OK42:58+16:2511:29
40Curt LandinRehns BK43:46+17:1311:42
41Ton LangerakJärfälla OK46:38+20:0512:28
42Kenneth PetterssonJärfälla OK47:19+20:4612:39
Jan NordinSundsvalls OKej godkänd
Kjell KlarSäterbygdens OKej start
Leif EdejernIFK Bergvikej start
Peter KarlbergSnättringe SKej start

D60

2 890 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica GustavssonIK Jarl Rättvik29:4010:15
2IngMarie ÅsenlundGävle OK31:50+2:1011:00
3Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF33:23+3:4311:33
4Monica OhlinRånäs OK34:11+4:3111:49
5Marianne AlmLeksands OK35:26+5:4612:15
6Anneli LindqvistGustavsbergs OK35:34+5:5412:18
7Elisabeth BybergerSolna OK38:14+8:3413:13
8Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb39:48+10:0813:46
9Margareta HallménAttunda OK40:44+11:0414:05
10Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared44:19+14:3915:20
11Catherine DawsonGafanhori46:23+16:4316:02
12Tanja-Birgit SöderströmSala OK48:53+19:1316:54
13Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL49:48+20:0817:13
14Yvonne HelanderOrnäs IK54:23+24:4318:49
Christina HjertsonOK Linnéej godkänd
Elisabeth JonssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start

H60

3 740 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné28:477:41
2Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna29:23+0:367:51
3Mikael TarandiIFK Lidingö SOK30:37+1:508:11
4Mats LundbergDalaportens OL30:50+2:038:14
5Nisse JohanssonRehns BK33:50+5:039:02
6Kjell BomanSöderhamns OK36:24+7:379:43
7Göran HanssonTäby OK36:42+7:559:48
8Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro36:51+8:049:51
9Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK36:56+8:099:52
10Thomas WesterGustavsbergs OK38:19+9:3210:14
11Hans OhlinRånäs OK38:26+9:3910:16
12Matz LarssonGustavsbergs OK38:30+9:4310:17
13Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK38:55+10:0810:24
14Kjell LidholmIFK Hedemora OK41:13+12:2611:01
15Christer SegerquistGävle OK42:35+13:4811:23
16Per Arne EvaldssonOK Gynge43:26+14:3911:36
17Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby43:31+14:4411:38
18Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK43:54+15:0711:44
19Lennart WinbergHudiksvalls OK44:16+15:2911:50
20Rune SundströmSöderhamns OK46:11+17:2412:20
21Göran DoyleSundbybergs IK46:27+17:4012:25
22Reinhold LenneboIF Thor48:12+19:2512:53
23Lars EkengrenSöderhamns OK49:03+20:1613:06
24Lars MongårdSkogsluffarnas OK50:31+21:4413:30
25Mats LandquistKöping-Kolsva OK51:38+22:5113:48
26Leif KlingOckelbo OK53:19+24:3214:15
27Rolf KullaValbo AIF57:30+28:4315:22
28Anders HallménAttunda OK1:04:46+35:5917:19
29Peter OlssonTäby OK1:07:44+38:5718:06
Arne OlssonHudiksvalls OKej godkänd
Olle RönnolsSäterbygdens OKej start
Thom SandvikAvesta OKej start

D65

2 890 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Linnéa ErikssonSala OK29:5310:20
2Anne LundmarkJärfälla OK32:23+2:3011:12
3Helena HemströmGävle OK36:04+6:1112:28
4Christina FlordalLjusdals OK36:50+6:5712:44
5Christina WestmanHudiksvalls OK38:11+8:1813:12
6Mona ForsbergNyköpings OK38:48+8:5513:25
7Margareta HaraldssonGustavsbergs OK39:23+9:3013:37
8Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL41:40+11:4714:25
9Ewa NordlundLänna IF44:46+14:5315:29
10Lena WahssAvesta OK44:53+15:0015:31
11Kristina ErikssonLänna IF48:43+18:5016:51
12Gun SvenssonRehns BK52:16+22:2318:05
13Marianne SellgrenSigtuna OK53:50+23:5718:37
14Kerstin Frisk EngstrandRehns BK54:56+25:0319:00

H65

3 200 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hasse ÅbergValbo AIF26:508:23
2Arne JohanssonOK Ravinen27:40+0:508:38
3Bo SundqvistOckelbo OK27:52+1:028:42
4Olle AdolfssonLerums SOK28:45+1:558:59
5Bengt A PerssonOckelbo OK30:30+3:409:31
6Lars-Ivar SvenssonRehns BK30:42+3:529:35
7Ola KarlssonStorviks IF30:53+4:039:39
8Håkan WinnbergIK Trenne Ullared31:07+4:179:43
9Hans AurellGävle OK31:12+4:229:45
10Ove ThorssonIK Trenne Ullared32:38+5:4810:11
11Hans KäckDalaportens OL33:44+6:5410:32
12Göran ForsbergNyköpings OK34:16+7:2610:42
13Örjan SvahnIFK Mora OK34:18+7:2810:43
14Jan ÅsbergHäverödals SK34:47+7:5710:52
15Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK34:48+7:5810:52
16Roy DawsonGafanhori35:09+8:1910:59
17Magnus HaraldssonGustavsbergs OK35:55+9:0511:13
18Håkan OlssonHjobygdens OK36:00+9:1011:15
19Sven LarssonSärna SK36:36+9:4611:26
20Jon FlordalLjusdals OK37:43+10:5311:47
21Lars StrinnholmÖstersunds OK38:28+11:3812:01
22Leif NordinAttunda OK39:50+13:0012:26
23Per-Erik WåhlbergOK Linné40:34+13:4412:40
24Ernst Ove EkKöping-Kolsva OK41:10+14:2012:51
25Ulf KjellinOK Hedströmmen42:43+15:5313:20
26Inge HultmanKovlands IF45:19+18:2914:09
27Sven-Erik KempeOK Hammaren45:37+18:4714:15
28Bo WinanderJärfälla OK46:33+19:4314:32
29Claes AnderssonSnättringe SK50:15+23:2515:42
30Leif MathisenEskilstuna OL51:51+25:0116:12
31Kjell DolvaSkien OK53:10+26:2016:36
32Lennart LindgrenOK Järnbärarna1:24:31+57:4126:24
Claes NidebornStora Tuna OKej godkänd
Alf HelanderOrnäs IKej godkänd
Roland BergSäterbygdens OKej godkänd
Göran DavidssonOK Klemmingenej godkänd

D70

2 780 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK30:0010:47
2Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK33:52+3:5212:10
3Margareta LarssonOK Njudung33:55+3:5512:12
4Inger LöfgrenStora Tuna OK34:15+4:1512:19
5Kerstin ErnvidUlricehamns OK35:43+5:4312:50
6Gunborg WestinLeksands OK35:55+5:5512:55
7Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK35:56+5:5612:55
8Birgitta KlangLånghundra IF36:35+6:3513:09
9Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK37:47+7:4713:35
10Ingrid JanssonSäterbygdens OK40:13+10:1314:27
11Laila NäslundSelånger SOK43:33+13:3315:39
12Edla FornanderVästerbergslagens OL44:09+14:0915:52
13Ulla LingJönköpings OK44:13+14:1315:54
14Inger BorgOckelbo OK49:47+19:4717:54
15Irma BjärudVästerbergslagens OL52:37+22:3718:55
16Madelaine PetterssonOK Ödmården1:15:03+45:0326:59
Gudrun DalströmKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Gun-Inger SahlbergLånghundra IFej start

H70

3 090 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan G LarssonOK Njudung28:069:05
2Ulf LöfgrenStora Tuna OK29:30+1:249:32
3Ulf SvedestamEskilstuna OL29:52+1:469:39
4Leif NordlundLänna IF30:07+2:019:44
5Ingvar SvenssonBjursås OK30:21+2:159:49
6Anders ClaessonIFK Mora OK31:18+3:1210:07
7Alf LindbergKöping-Kolsva OK31:51+3:4510:18
8Lasse HolmStorviks IF32:34+4:2810:32
9Karl-Olof BorgOckelbo OK34:27+6:2111:08
10Jan JohanssonIFK Hedemora OK34:28+6:2211:09
11Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK34:29+6:2311:09
12Sören JohanssonSala OK34:32+6:2611:10
13Bengt ErlandssonSvärdsjö SOK35:11+7:0511:23
14Sverre JonssonOK Ravinen35:32+7:2611:29
15Lars NyströmAvesta OK37:11+9:0512:02
16Göran NilssonValbo AIF37:24+9:1812:06
17Stig OvelandValbo AIF37:42+9:3612:12
18John ÖstlundSundbybergs IK38:56+10:5012:35
19Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK39:14+11:0812:41
20Leif PetterssonOK Ödmården39:26+11:2012:45
21Arne KarlssonOK Tor39:50+11:4412:53
22Hans GruddStora Tuna OK40:23+12:1713:04
23Sören AnderssonJärbo OK41:01+12:5513:16
24Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK41:32+13:2613:26
25Hans L AnderssonVästerbergslagens OL41:38+13:3213:28
26Gunnar BengtssonSundsvalls OK42:10+14:0413:38
27Mats TörngrenOK Linné42:14+14:0813:40
28Rolf LindbergSöderhamns OK43:53+15:4714:12
29Östen ErikssonAvesta OK43:55+15:4914:12
30Rolf BjärudVästerbergslagens OL44:21+16:1514:21
31Sören ErikssonLänna IF44:43+16:3714:28
32Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben45:51+17:4514:50
33Jan Olof HedbergGagnefs OK48:18+20:1215:37
34Hans SahlbergLånghundra IF49:38+21:3216:03
Olle JohanssonIFK Hedemora OKej godkänd
Olle AnderssonIFK Mora OKej godkänd
Karl JohanssonIFK Hedemora OKej godkänd
Lars Olov VängborgViksjöfors OKej godkänd
Jan BojlingSolna OKej godkänd
Anders SellgrenSigtuna OKej start

D75

2 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Siv HasselgrundBjursås OK32:0513:39
2Asta SjöbergLindebygdens OK34:17+2:1214:35
3Laila MyrlundPiteå IF37:05+5:0015:46
4Doris WibergGävle OK38:35+6:3016:25
5Gurli BackFagersta OK42:25+10:2018:02
6Margareta WallénTäby OK47:47+15:4220:20
7Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK53:30+21:2522:45
8Ann-Margret PerssonGävle OK56:30+24:2524:02
9Margaretha NyströmLänna IF1:00:03+27:5825:33
10Gun KrohnHudiksvalls OK1:19:50+47:4533:58

H75

3 090 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-G JanssonSäterbygdens OK34:0311:01
2Stig ÖstKorsnäs IF OK35:47+1:4411:34
3Torsten LöfgrenKarlsbyhedens IK37:30+3:2712:08
4Martin EngqvistUpsala IF38:50+4:4712:34
5Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna39:35+5:3212:48
6Börje VestringGävle OK39:50+5:4712:53
7Enar PerssonOckelbo OK41:11+7:0813:19
8Anders PerssonOK Hammaren41:37+7:3413:28
9Åke PerssonOckelbo OK42:17+8:1413:41
10Erland LingJönköpings OK45:22+11:1914:40
11Lennart ErikssonOK Enen46:11+12:0814:56
12Sören JanssonSundsvalls OK46:32+12:2915:03
13Folke LindblomHeby AIF47:40+13:3715:25
14Kurt BoströmOK Linné48:57+14:5415:50
15Ivan ErnvidUlricehamns OK55:10+21:0717:51
16Kjell WennergrundJärbo OK1:09:31+35:2822:29
17Olle NäslundSelånger SOK1:12:08+38:0523:20
Bror NylundOslättforspojkarnas IKej godkänd
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
John VallinOK Hedströmmenej start

H80

2 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigurd WallénTäby OK37:3013:29
2Rune CarlssonSundbybergs IK38:05+0:3513:41
3Anders AhnlénOK Hammaren43:08+5:3815:30
4Tord LindValbo AIF45:19+7:4916:18
5Lars-Erik LindellVäsby OK55:38+18:0820:00
6Elof BackFagersta OK59:12+21:4221:17
7Nils JanssonSkattkärrs SOK59:37+22:0721:26
8Rolf KrohnHudiksvalls OK1:08:20+30:5024:34

Inskolning

1 270 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nora AldinStora Tuna OKfullföljt
Gustav BaderMTBO Team Germanyfullföljt
Frida BrudinIFK Mora OKfullföljt
Jakob BrudinIFK Mora OKfullföljt
Alexander DufvaSundsvalls OKfullföljt
Evelina EdbäckOK Kårefullföljt
Arvid ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Märta ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Gustav FernvikStora Tuna OKfullföljt
Astrid FlordalLjusdals OKfullföljt
Malte FridellOK Kårefullföljt
Halle GahnshagOK Kårefullföljt
Axel GustafssonTrosabygdens OKfullföljt
Jonas HellsenAlfta-Ösa OKfullföljt
Elliot HemmyrJärla Orienteringfullföljt
Tilda HemmyrJärla Orienteringfullföljt
Lukas HenrikssonAttunda OKfullföljt
Viktor HöökIFK Mora OKfullföljt
Vera JeppssonOK Hammarenfullföljt
Theodor LauriJärla Orienteringfullföljt
Nanna LissmyrIFK Mora OKfullföljt
Ludvig LjunggrenOK Hammarenfullföljt
Gabriel NalatKlubblösfullföljt
Henry NilssonLånghundra IFfullföljt
Oscar NilssonLånghundra IFfullföljt
Frida OlssonOK Kårefullföljt
Ida OlssonOK Linnéfullföljt
Betty PerssonSundbybergs IKfullföljt
William RosenqvistAlfta-Ösa OKfullföljt
Hugo RydesäterRehns BKfullföljt
Elis SöllvanderOK Rodhenfullföljt
Lukas TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Test TestAlfta-Ösa OKfullföljt
Ida-Marie TuvessonSundsvalls OKfullföljt
Selma TyllsmarkOrnäs IKfullföljt
Elliot TyskOK Kårefullföljt
Iris WikströmOK Hammarenfullföljt
Astrid VillamoOrnäs IKfullföljt
Samuel VillamoOrnäs IKfullföljt
Alva JäderbergLeksands OKej start

U1

2 060 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah TyskOK Kåre17:518:39
2Melvin SjöbergIF Thor18:12+0:218:50
3Hugo ClaessonStora Tuna OK19:04+1:139:15
4Herman EliassonSundsvalls OK19:37+1:469:31
5Jessica SvärdIF Thor20:01+2:109:43
6Casper StålbergGävle OK20:51+3:0010:07
7Agnes FeilSundsvalls OK21:28+3:3710:25
8Albin TuvessonSundsvalls OK21:46+3:5510:33
9Hugo VillamoOrnäs IK22:09+4:1810:45
10Wilmer TyllsmarkOrnäs IK22:10+4:1910:45
11Elvin LundbergOK Kåre23:23+5:3211:21
12Olle GranefeldtOK Tyr24:06+6:1511:41
13Wilmer HasselqvistEdsbyns OK24:31+6:4011:54
14Simon HälldalGävle OK25:00+7:0912:08
14Elsa JohanssonSegersta OK25:00+7:0912:08
16Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF25:06+7:1512:11
17Agnes VågbergSundsvalls OK25:07+7:1612:11
18Heimer JunkkaSundbybergs IK25:17+7:2612:16
19Rickard JemthIF Thor25:43+7:5212:29
20Olle PetterssonOK Kåre25:47+7:5612:30
21Ellinor KruysIF Thor26:13+8:2212:43
22Edvin SvedbergRehns BK28:39+10:4813:54
23Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre28:42+10:5113:55
24Hanna OlmIF Thor29:00+11:0914:04
25Signe AlbinssonOK Österåker32:01+14:1015:32
26Ebba LindIF Thor33:04+15:1316:03
27Einar BlombergSegersta OK34:24+16:3316:41
28Lova JonssonSkarpnäcks OL38:34+20:4318:43
29Kristoffer BorggrenDomnarvets GOIF40:40+22:4919:44
30Axel SandVästerbergslagens OL50:22+32:3124:26
Hanna RydesäterRehns BKej godkänd
Moa JäderbergLeksands OKej start

U2

2 210 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov NorinSundsvalls OK19:258:47
2Kalle JoonsLeksands OK19:31+0:068:49
3Wilmer WennbergHudiksvalls OK19:46+0:218:56
4Malte GranefeltOK Tyr19:49+0:248:58
5Ivar GranholmSundsvalls OK20:18+0:539:11
6Theo SjöbergIF Thor22:15+2:5010:04
7Emil StålbergGävle OK24:11+4:4610:56
8Felix JahrOK Österåker25:35+6:1011:34
9Viggo LindgrenOK Kåre26:24+6:5911:56
10Filip ZetterbergHudiksvalls OK26:25+7:0011:57
11Axel SandbergDomnarvets GOIF26:49+7:2412:08
12Filip HälldalGävle OK27:07+7:4212:16
13Teodor JonssonSkarpnäcks OL27:25+8:0012:24
14Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF27:43+8:1812:32
15Irma BerglundTäby OK27:57+8:3212:38
16Filip ÅkärbjärIFK Mora OK29:19+9:5413:15
17Meja BerglundTäby OK29:49+10:2413:29
18Nils BlombergSegersta OK31:20+11:5514:10
19Elin KarlssonKovlands IF32:23+12:5814:39
20Amanda BorggrenDomnarvets GOIF33:18+13:5315:04
21Jelmer SellingLänna IF38:44+19:1917:31
22Molly HoofAlfta-Ösa OK40:16+20:5118:13
23Gabriella HaslerSurahammars SOK44:57+25:3220:20
24Elisia SvedbergRehns BK47:52+28:2721:39
25Henrik RosenqvistAlfta-Ösa OK48:30+29:0521:56
26Elin BrandtAlfta-Ösa OK48:31+29:0621:57
John FuruströmLjusdals OKej godkänd
Alice FunkeLeksands OKej godkänd
Tone NordmarkSöderhamns OKej start

Öppen motion 1

2 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak DalinLeksands OK16:527:37
2Magnus NilssonLånghundra IF19:34+2:428:51
3Anna HedlundGagnefs OK20:41+3:499:21
4Susanna GahnshagOK Kåre22:35+5:4310:13
5Björn KarströmKlubblös28:39+11:4712:57
6Siv BrodinIFK Mora OK30:15+13:2313:41
7Gudrun GrassVallentuna-Össeby OL39:12+22:2017:44
8Claes SjöbergLindebygdens OK1:01:01+44:0927:36
Karin ServinLånghundra IFej start

Öppen motion 3

2 860 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas J. WikströmOK Hammaren24:148:28
2Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK28:08+3:549:50
3Ewa EdmanKorsnäs IF OK28:28+4:149:57
4Anna DufvaSundsvalls OK29:03+4:4910:09
5Sara WallinKlubblös31:15+7:0110:55
5Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK31:15+7:0110:55
7Daniel StrandbergDomnarvets GOIF33:04+8:5011:33
8Ayan LingJönköpings OK33:31+9:1711:43
9Conny ErikssonIFK Mora OK33:55+9:4111:51
10Marina ProninaFK Åsen34:06+9:5211:55
11Olivia KarlssonKovlands IF34:17+10:0311:59
12Åsa TörngrenAlfta-Ösa OK34:30+10:1612:03
13Ronja JuhlinGagnefs OK36:05+11:5112:36
14Linnéa BorggrenDomnarvets GOIF36:37+12:2312:48
14Thea SandbergDomnarvets GOIF36:37+12:2312:48
16Linn RydénOK Hedströmmen37:25+13:1113:04
17Lilly Britt HansesIK Jarl Rättvik38:17+14:0313:23
18Helena LiljeströmGävle OK38:18+14:0413:23
19Christina Eriksson-LindRehns BK39:11+14:5713:42
20Kajsa PerssonSundbybergs IK39:21+15:0713:45
21Anna WidmanSundsvalls OK39:50+15:3613:55
22Inger LethagenVästerås SOK40:08+15:5414:01
23Helene LagerhällRehns BK41:39+17:2514:33
24Annica FlygtRehns BK42:08+17:5414:43
25Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL48:36+24:2216:59
26Marie Olsson EliassonGävle OK55:13+30:5919:18
27Katrin NääsLeksands OK55:52+31:3819:32
Bo SkoogValbo AIFej godkänd
Lena VestbomOckelbo OKej godkänd
Anna GustafssonTrosabygdens OKej start
Ludvig HaslerSurahammars SOKej start
Caroline YtterströmSundsvalls OKej start

Öppen motion 5

3 520 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan GunnarssonHudiksvalls OK26:207:28
2Ylva LorentssonOK Kåre27:42+1:227:52
3Peter EdmanKorsnäs IF OK27:55+1:357:55
4Mikael LiljeGävle OK28:33+2:138:06
5Andreas TyllsmarkOrnäs IK28:44+2:248:09
6Mårten ThalénSundbybergs IK29:38+3:188:25
7Mats WallmanVästerbergslagens OL30:51+4:318:45
8Stephan AspforsOK Hammaren32:00+5:409:05
9Petra LorentssonLeksands OK32:58+6:389:21
10Camilla NygrenIF Thor33:39+7:199:33
11Sara LissmyrIFK Mora OK34:30+8:109:48
12Jessica ZetterbergHudiksvalls OK34:40+8:209:50
13Linda WåhlströmOK Linné35:12+8:5210:00
14Anders HedlundGagnefs OK36:35+10:1510:23
15Eleonor TyllsmarkOrnäs IK36:59+10:3910:30
16Lars-Erik LiljeströmGävle OK37:00+10:4010:30
17Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK37:17+10:5710:35
18Louise Jeppsson WulffOK Hammaren37:19+10:5910:36
19Ann-Sofie JemthIF Thor37:21+11:0110:36
20Ida HedbergSegersta OK37:25+11:0510:37
21Joakim NilssonStora Skedvi IK SOFF37:27+11:0710:38
22Per HållströmGävle OK37:31+11:1110:39
23Anders MatssonLeksands OK37:32+11:1210:39
24Anders StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK37:33+11:1310:40
25Jonas ErikssonIF Thor37:45+11:2510:43
26Jessica ErikssonDomnarvets GOIF37:54+11:3410:46
27Emma KlemetsKöping-Kolsva OK37:58+11:3810:47
28Staffan WestbomOckelbo OK38:10+11:5010:50
29Anders KarlssonÅrsunda IF38:46+12:2611:00
30Anna GruvrisIK Jarl Rättvik38:52+12:3211:02
31Göran JuhlinGagnefs OK39:14+12:5411:08
32Andrea JonssonLånghundra IF39:27+13:0711:12
32Lena RambergHallstahammars OK39:27+13:0711:12
34Valle LarssonIF Thor39:38+13:1811:15
35Jonas LindgrenHudiksvalls OK39:50+13:3011:18
36Cecilia JunkkaSundbybergs IK40:05+13:4511:23
37Mia Sjösten AnderssonIFK Mora OK40:09+13:4911:24
38Magnus BergströmRånäs OK40:37+14:1711:32
39Ingrid SjöhedGävle OK40:58+14:3811:38
40Anders OlarsLeksands OK41:02+14:4211:39
41Kattis SvartlingDomnarvets GOIF41:19+14:5911:44
42Maria WikströmOK Hammaren41:26+15:0611:46
43Nina UnefäldtEdsbyns OK41:50+15:3011:53
44Jörgen FernvikStora Tuna OK41:51+15:3111:53
45Marika SkantzeJärla Orientering42:32+16:1212:05
46Tomas EklundRånäs OK42:33+16:1312:05
47Frida JonforsenHallstahammars OK42:53+16:3312:10
48Hanne Marie AnderssonVästerbergslagens OL43:00+16:4012:12
49Sara GörasLeksands OK43:07+16:4712:14
50Håkan ElfvingIK Jarl Rättvik43:16+16:5612:17
51Gerd LejdstrandKlubblös43:21+17:0112:18
52Malin JahrOK Österåker43:26+17:0612:20
53Christer EngstrandStora Tuna OK43:58+17:3812:29
54Lennart JahrKlubblös44:06+17:4612:31
55Eva FredrikssonKorsnäs IF OK44:13+17:5312:33
56Thomas WidehagSundbybergs IK44:42+18:2212:41
57Roger TynellRånäs OK45:18+18:5812:52
58Stefan SvedbergRehns BK45:42+19:2212:58
59Björn-Ove BergqvistVallentuna-Össeby OL46:06+19:4613:05
60Jacob HedlundGagnefs OK46:11+19:5113:07
61Mathias JonssonUpsala IF46:29+20:0913:12
62Åsa BlixtJärbo OK47:09+20:4913:23
63Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK47:34+21:1413:30
64Caroline OttossonGävle OK48:17+21:5713:43
65Ing-Marie LarssonIF Thor48:49+22:2913:52
66Kerstin JahrKlubblös51:11+24:5114:32
67Robert PuustaOK Älvsjö-Örby51:18+24:5814:34
68Mikael BacklundDalaportens OL52:16+25:5614:50
69Marianne CarlbergRånäs OK53:45+27:2515:16
70Christina IvarssonOK Hammaren53:58+27:3815:19
71Sture BergströmOK Hammaren55:35+29:1515:47
72Gun LindbergSöderhamns OK56:42+30:2216:06
73Sofia PerssonDomnarvets GOIF56:53+30:3316:09
74Olle ÖbergSkogsluffarnas OK58:27+32:0716:36
75Anders BorggrenDomnarvets GOIF58:35+32:1516:38
76Eva SkyttnerLjusdals OK58:49+32:2916:42
77Sylvia BroströmOK Hedströmmen1:00:26+34:0617:10
78Karin ÖhlundOckelbo OK1:00:38+34:1817:13
79John HermanssonIFK Mora OK1:03:05+36:4517:55
80Emelie FureskogAlfta-Ösa OK1:03:46+37:2618:06
81Anne EklundRånäs OK1:05:55+39:3518:43
82Irma FredrikssonKorsnäs IF OK1:06:46+40:2618:58
83Sissel WidehagSundbybergs IK1:07:01+40:4119:02
84Anette EngströmValbo AIF1:07:15+40:5519:06
85Åsa LindhSundbybergs IK1:10:57+44:3720:09
86Gunilla SchönningJärfälla OK1:17:48+51:2822:06
87Carola CederthKöping-Kolsva OK1:24:12+57:5223:55
Jonas LindbergOckelbo OKej godkänd
Jan KognerHJS-Vansbro OKej godkänd
Mats JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Linus JernströmAvesta OKej godkänd
Jimmy LarssonIF Thorej godkänd
Pär JanssonIF Thorej godkänd

Öppen motion 7

3 270 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IsraelssonStora Tuna OK26:458:10
2Magnus WilhelmssonForsa OK29:46+3:019:06
3Jenny WåhlinDomnarvets GOIF30:31+3:469:19
4Håkan PerssonValbo AIF30:39+3:549:22
5Johanna  DahlinLeksands OK31:25+4:409:36
6Jan KinstenKvarnsvedens GOIF OK33:16+6:3110:10
7Byron PalmHJS-Vansbro OK34:15+7:3010:28
8Ronja JungåkerKorsnäs IF OK35:13+8:2810:46
9Maria KleistTullinge SK36:13+9:2811:04
10Göran AnderssonOK Rodhen36:26+9:4111:08
11Malin TuvessonSundsvalls OK37:25+10:4011:26
12Jonas BlombergSegersta OK37:26+10:4111:26
13Mikael SöderlundKarlsbyhedens IK37:36+10:5111:29
14Mats HemströmGävle OK37:45+11:0011:32
15Torsten RambergHallstahammars OK38:14+11:2911:41
16Josef AnderssonSundsvalls OK38:32+11:4711:47
17Karin TrolinForsa OK39:12+12:2711:59
18Magnus JeppssonOK Hammaren39:16+12:3112:00
19Karin ElfvingIK Jarl Rättvik39:45+13:0012:09
20Ola TuvessonSundsvalls OK39:59+13:1412:13
21Petra Hurtig HalvarssonLeksands OK40:11+13:2612:17
22Curt ReinholdssonIF Thor40:13+13:2812:17
23Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF40:17+13:3212:19
24Per-Inge JohanssonKlubblös40:21+13:3612:20
25Fredrik GranholmSundsvalls OK40:36+13:5112:24
26Nic KruysIF Thor41:26+14:4112:40
27Johan WannerAvesta OK41:58+15:1312:50
28Björn AlmLeksands OK42:18+15:3312:56
29Linda WänströmFinspångs SOK43:26+16:4113:16
30Olof ErikssonIFK Mora OK44:02+17:1713:27
31Bo WallinKorsnäs IF OK44:07+17:2213:29
32Pär HisvedAlfta-Ösa OK44:23+17:3813:34
33Leif Erik  KarlssonRånäs OK44:32+17:4713:37
34Annica BergerDomnarvets GOIF45:21+18:3613:52
35Mats OlssonKvarnsvedens GOIF OK45:39+18:5413:57
36Kjell GustafssonOK Järnbärarna45:49+19:0414:00
36Fredrik LarssonSundbybergs IK45:49+19:0414:00
38Hans LindeSöderhamns OK45:55+19:1014:02
39Leif BjörkmanDalaportens OL46:10+19:2514:07
40Lars WestlinValbo AIF46:26+19:4114:11
41Ulrika N ErikssonStora Tuna OK48:07+21:2214:42
42Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF49:16+22:3115:03
43Anna OlssonIF Thor50:24+23:3915:24
44Gunilla ReinholdssonIF Thor51:00+24:1515:35
45Anna LiljegrenOK Kåre52:00+25:1515:54
46Margareta SkoogValbo AIF52:08+25:2315:56
47Anna BlombergSegersta OK52:13+25:2815:58
48Joakim FuruströmLjusdals OK52:19+25:3415:59
49Mattias HögströmForsa OK52:54+26:0916:10
50Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OK53:10+26:2516:15
51Ulrika BorggrenDomnarvets GOIF54:59+28:1416:48
52Linda KarlssonSundsvalls OK56:03+29:1817:08
53Ulrica AxelssonCentrum OK57:06+30:2117:27
54Hans NilssonSöderhamns OK57:34+30:4917:36
55Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:00:01+33:1618:21
56Linnéa SkogSkogsluffarnas OK1:00:50+34:0518:36
57Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF1:04:00+37:1519:34
58Jan-Eric LethagenVästerås SOK1:05:35+38:5020:03
59Anna SöderlundKarlsbyhedens IK1:06:37+39:5220:22
60Lena LindgrenOK Järnbärarna1:08:28+41:4320:56
61Marita OlarsLeksands OK1:09:14+42:2921:10
62Karolina VessbyIF Thor1:12:40+45:5522:13
63Viviann AnderssonSnättringe SK1:13:17+46:3222:24
Karin DahlgrenHagaby GoIF Örebroej godkänd
Britt-Marie ErikssonOK Rodhenej godkänd
Elin TörnqvistSnättringe SKej godkänd
Boel SundbergOK Södertörnej godkänd
Sofia LauriJärla Orienteringej start

Öppen motion 8

4 740 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David SkantzeJärla Orientering34:497:20
2Jerker BomanGävle OK42:05+7:168:52
3Peter LöfåsStora Tuna OK43:29+8:409:10
4Ulf FredrikssonOK Kåre43:32+8:439:11
5Robert BroströmOK Hedströmmen45:08+10:199:31
6Emma ClaessonStora Tuna OK46:01+11:129:42
7Håkan NilssonDomnarvets GOIF47:05+12:169:55
8Niklas WansölinOK Ravinen47:32+12:4310:01
9Lena MasesStora Tuna OK47:54+13:0510:06
10Stefan JonssonDomnarvets GOIF49:32+14:4310:27
11Håkan JanssonGävle OK49:49+15:0010:30
12Marita AxelssonOK Ravinen50:11+15:2210:35
13Karin ÅkermanVästerås SOK50:20+15:3110:37
14Per-Olov SjöströmVästerås SOK50:21+15:3210:37
15Rickard LindkvistKlubblös51:50+17:0110:56
16Niclas AhlströmVästerås SOK55:25+20:3611:41
17Sten-Olof MatssonLeksands OK56:14+21:2511:51
18Olof LethagenCentrum OK56:35+21:4611:56
19Jonas KarlssonKovlands IF56:37+21:4811:56
20Michael LarssonSundsvalls OK56:41+21:5211:57
21Sonja PalmHJS-Vansbro OK57:20+22:3112:05
22Peter AxelssonOK Ravinen59:29+24:4012:32
23Maria CarlströmCentrum OK1:00:58+26:0912:51
24Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF1:01:06+26:1712:53
25Jonas LångbergHudiksvalls OK1:06:58+32:0914:07
26Jan GlevénJärla Orientering1:07:43+32:5414:17
27Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna1:08:40+33:5114:29
28Göran SvenssonFalkenbergs OK1:10:17+35:2814:49
29Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK1:34:58+1:00:0920:02
Mark BaljeuLeksands OKej godkänd
Fredrik NilssonLånghundra IFej godkänd
Bo AnderssonJärla Orienteringej godkänd
Johan HöökIK Jarl Rättvikej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser