Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ösaträffen, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 4 juni 2016

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H16

3 870 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik HannrupIF Thor24:15
2Johan LangerakJärfälla OK24:39+0:24
3Kristoffer TengrothSundbybergs IK25:12+0:57
4Rasmus TäckOK Hammaren25:23+1:08
5Simon FriskGustavsbergs OK25:25+1:10
6Elias TidevallSkogsluffarnas OK25:37+1:22
7Fredrik HamreforsVästerås SOK26:10+1:55
8Ivar Lidström LauriSnättringe SK28:11+3:56
9Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö28:58+4:43
10Albin AnderssonSegersta OK29:23+5:08
11Emil JonsellIF Thor30:28+6:13
12Nils LundgrenSundsvalls OK30:41+6:26
13Viktor WallinKorsnäs IF OK30:52+6:37
14Arvid RoosOK Linné31:26+7:11
15Jonatan StåhlSundbybergs IK31:48+7:33
16Zeb PalmHJS-Vansbro OK32:14+7:59
17Hugo BäsénIF Thor32:40+8:25
18Albin BergerDomnarvets GOIF32:54+8:39
19John GranathKorsnäs IF OK33:32+9:17
20Albin KårénSundsvalls OK35:24+11:09
21Viktor LadängesAlfta-Ösa OK35:58+11:43
22Victor BylundIF Thor36:22+12:07
23Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF37:07+12:52
24Nils OttossonGävle OK38:07+13:52
25Samuel JohanssonOK Hammaren38:29+14:14
26Rasmus NordgrenOK Kåre38:38+14:23
27Oskar MagnussonRehns BK43:21+19:06
28Emil JohanssonSegersta OK44:36+20:21
29Joel KihlströmRehns BK46:03+21:48
30Anton SegermanIF Thor50:07+25:52
31Rasmus KihlSundbybergs IK54:23+30:08
32Adam HahneInsjöns IF OK54:46+30:31
33Carl HoofAlfta-Ösa OK1:06:09+41:54
Erik LindgrenGävle OKej start
Matviy KhotyaintsevIF Thorej start
Gustav BjörklundIFK Mora OKej start
Johannes ÖgrenKorsnäs IF OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser